March 9, 2019
|
Osceola Kissimmee - Kissimmee, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 100 Meters Finals

W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Caziah Holmes JR Cocoa 10.78 10
2 Anthony Alls SO Winter Haven 10.94 8
3 Jeremiah Fails SR Ocoee 10.98 6
4 Jordan Younge-Humphrey SR Rockledge 11.02 5
5 Chadrick Richards SO Lake Brantley 11.03 4
6 Taelson Jean SR Olympia 11.08 3
  Suresh Black SR First Academy (Orlando) DNF   
  Lovie Jenkins JR Ocoee DNS   

Boys' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Suresh Black SR First Academy (Orlando) 10.93 2.2
2 Caziah Holmes JR Cocoa 10.95 1.2
3 Anthony Alls SO Winter Haven 11.02 2.0
4 Jeremiah Fails SR Ocoee 11.08 -0.6
5 Jordan Younge-Humphrey SR Rockledge 11.08 0.7
6 Chadrick Richards SO Lake Brantley 11.13 0.8
7 Taelson Jean SR Olympia 11.16 0.9
8 Lovie Jenkins JR Ocoee 11.17 1.7
9 Austin Cowans JR George Jenkins 11.18 1.7
10 Keith Walker JR Wiregrass Ranch 11.29 0.9
11 Terrence Moore SR Wekiva 11.30 2.0
12 Roger Williams JR Lake Wales 11.30 1.2
13 Dyshawn Baker SR Osceola (Kissimmee) 11.30 0.2
14 Aubrey Bryant SO Paxon 11.31 0.2
15 Zack Yunusha SO Wharton 11.33 0.8
16 Akeem Brown JR Apopka 11.34 2.0
17 Terrence Jones SR Wekiva 11.43 1.2
18 Michael Flores JR George Jenkins 11.44 2.2
19 Glainst Altidor JR Winter Haven 11.45 0.7
20 Seth Johnson SR St. Cloud 11.46 0.2
21 Victor Jones FR Olympia 11.48 1.2
22 Mekhi Burris SR Lake Nona 11.49 0.9
23 Christian Hale SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 11.51 0.8
24 Armani John SO Lakewood 11.51 2.2
25 Jalen Lazenby Senior Starr's Mill 11.52 0.8
26 Quzayvion Johnson SO Winter Haven 11.53 1.7
27 DJ Green SR Wharton 11.54 0.9
28 Oscar Newman SO Celebration 11.54 1.7
29 Kymani Kerr SO Alonso 11.56 2.2
30 Shyheim Stokes JR Auburndale 11.57 -0.6
31 Malichi Lowery SO Auburndale 11.58 0.9
32 Renardo Green SR Wekiva 11.62 0.2
33 Brandon Murphy SR Lake Brantley 11.63 0.7
34 Isaiah Sutton SR Apopka 11.68 1.2
35 Antonio Williams SO Cocoa 11.70 1.2
36 Rovard Micher SR Lake Nona 11.70 -0.6
37 Jokobi Nelson JR Kathleen 11.71 0.9
38 Raequan Ousley JR Evans 11.73 -0.6
39 Tyler McArdle SO First Academy (Orlando) 11.75 0.9
40 Omari J Smith FR Mount Dora Christian 11.76 0.9
41 Derreyon Maxwell-Black JR Lakewood 11.78 1.2
42 Eric Coffee FR Leesburg 11.79 2.0
43 Byron Fraley SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 11.80 0.9
44 Chris Gallo SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 11.81 2.2
45 Jacob Lehning SO Auburndale 11.81 2.0
46 Elijah Fernandez SR Harmony 11.83 2.0
47 Rickey Riley FR Rockledge 11.85 0.9
48 Michael Burnett Senior Starr's Mill 11.87 0.9
49 Brandon Fernandez Acevedo JR George Jenkins 11.91 1.7
50 Virgil Marshall FR Rockledge 11.92 0.2
51 Rodney Bryant SO Mount Dora Christian 11.98 1.2
52 Jakobe Reed FR Olympia 12.01 0.9
53 Jeremiah Wise SO Lakewood 12.01 0.8
54 Gabriel Jones FR Lake Brantley 12.03 2.0
55 Latorrious Terry JR Lake Wales 12.06 1.2
56 Christian Howard JR Leesburg 12.13 1.2
57 Justin Keller JR Lake Minneola 12.17 0.2
58 Darwin Cotto FR Alonso 12.21 1.7
59 Alfonso Diaz SR Alonso 12.24 0.7
60 Kenneth Torres JR Harmony 12.24 0.7
61 Parker Munari SO Wiregrass Ranch 12.33 -0.6
62 Dontaye Reynolds FR Wiregrass Ranch 12.37 -0.6
63 Rick Walcott JR Windermere Prep 12.47 0.9
64 Xavier McClendon SR Lake Minneola 12.50 1.2
65 Isaiah Tolliver SR Lake Nona 12.54 0.8
66 Jacob Moreno JR Apopka 12.55 2.2
67 Angel Aviles SO New Dimensions 12.57 1.2
68 Patrick Williams SR Lake Minneola 12.76 0.9
69 Rayshard Hickman JR Evans 12.97 0.2
70 Damarus Adams SO Leesburg 13.01 2.2
71 Micheal Reed JR Osceola (Kissimmee) 13.37 0.2
  Joshua Grimes SR Harmony DNS -
  Baransky Desnoir SO Evans DNS -
  Jonathan Ulversoy Senior Starr's Mill DNS -
  Quentavian Anderson JR Lake Wales DNS -
  Yahonatan Nevers SR New Dimensions DNS -
  Jose Mundo SR New Dimensions DNS -
  Javon Brown JR Kathleen DNS -
  Dexter Coleman SO Ocoee DNS -
  Douglas Turner Jr. JR Kathleen DNS -
  Tavis Wilson SO Wharton DNS -
  Tyler Allen JR Mount Dora Christian DNS -
  Timius Williams JR Osceola (Kissimmee) DNS -
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Caziah Holmes JR Cocoa 10.95
17 Terrence Jones SR Wekiva 11.43
35 Antonio Williams SO Cocoa 11.70
56 Christian Howard JR Leesburg 12.13
64 Xavier McClendon SR Lake Minneola 12.50
  Dexter Coleman SO Ocoee DNS
  Douglas Turner Jr. JR Kathleen DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Jeremiah Fails SR Ocoee 11.08
30 Shyheim Stokes JR Auburndale 11.57
36 Rovard Micher SR Lake Nona 11.70
38 Raequan Ousley JR Evans 11.73
61 Parker Munari SO Wiregrass Ranch 12.33
62 Dontaye Reynolds FR Wiregrass Ranch 12.37
  Joshua Grimes SR Harmony DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Roger Williams JR Lake Wales 11.30
21 Victor Jones FR Olympia 11.48
34 Isaiah Sutton SR Apopka 11.68
41 Derreyon Maxwell-Black JR Lakewood 11.78
51 Rodney Bryant SO Mount Dora Christian 11.98
55 Latorrious Terry JR Lake Wales 12.06
67 Angel Aviles SO New Dimensions 12.57
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 4
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Anthony Alls SO Winter Haven 11.02
11 Terrence Moore SR Wekiva 11.30
16 Akeem Brown JR Apopka 11.34
42 Eric Coffee FR Leesburg 11.79
45 Jacob Lehning SO Auburndale 11.81
46 Elijah Fernandez SR Harmony 11.83
54 Gabriel Jones FR Lake Brantley 12.03
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 5
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Chadrick Richards SO Lake Brantley 11.13
15 Zack Yunusha SO Wharton 11.33
23 Christian Hale SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 11.51
25 Jalen Lazenby Senior Starr's Mill 11.52
53 Jeremiah Wise SO Lakewood 12.01
65 Isaiah Tolliver SR Lake Nona 12.54
  Timius Williams JR Osceola (Kissimmee) DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 6
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Taelson Jean SR Olympia 11.16
22 Mekhi Burris SR Lake Nona 11.49
31 Malichi Lowery SO Auburndale 11.58
37 Jokobi Nelson JR Kathleen 11.71
40 Omari J Smith FR Mount Dora Christian 11.76
48 Michael Burnett Senior Starr's Mill 11.87
63 Rick Walcott JR Windermere Prep 12.47
  Jonathan Ulversoy Senior Starr's Mill DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 7
W: 2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Suresh Black SR First Academy (Orlando) 10.93
18 Michael Flores JR George Jenkins 11.44
24 Armani John SO Lakewood 11.51
29 Kymani Kerr SO Alonso 11.56
44 Chris Gallo SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 11.81
66 Jacob Moreno JR Apopka 12.55
70 Damarus Adams SO Leesburg 13.01
  Javon Brown JR Kathleen DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 8
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Dyshawn Baker SR Osceola (Kissimmee) 11.30
14 Aubrey Bryant SO Paxon 11.31
20 Seth Johnson SR St. Cloud 11.46
32 Renardo Green SR Wekiva 11.62
50 Virgil Marshall FR Rockledge 11.92
57 Justin Keller JR Lake Minneola 12.17
69 Rayshard Hickman JR Evans 12.97
71 Micheal Reed JR Osceola (Kissimmee) 13.37
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 9
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Jordan Younge-Humphrey SR Rockledge 11.08
19 Glainst Altidor JR Winter Haven 11.45
33 Brandon Murphy SR Lake Brantley 11.63
59 Alfonso Diaz SR Alonso 12.24
60 Kenneth Torres JR Harmony 12.24
  Tavis Wilson SO Wharton DNS
  Yahonatan Nevers SR New Dimensions DNS
  Baransky Desnoir SO Evans DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 10
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Keith Walker JR Wiregrass Ranch 11.29
27 DJ Green SR Wharton 11.54
39 Tyler McArdle SO First Academy (Orlando) 11.75
43 Byron Fraley SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 11.80
47 Rickey Riley FR Rockledge 11.85
52 Jakobe Reed FR Olympia 12.01
68 Patrick Williams SR Lake Minneola 12.76
  Quentavian Anderson JR Lake Wales DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 11
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Lovie Jenkins JR Ocoee 11.17
9 Austin Cowans JR George Jenkins 11.18
26 Quzayvion Johnson SO Winter Haven 11.53
28 Oscar Newman SO Celebration 11.54
49 Brandon Fernandez Acevedo JR George Jenkins 11.91
58 Darwin Cotto FR Alonso 12.21
  Tyler Allen JR Mount Dora Christian DNS
  Jose Mundo SR New Dimensions DNS