March 9, 2019
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Rayanna Mathis FR Dr. Phillips 12.47 10 0.1
2 Shakaeja Dore SO Dr. Phillips 12.61 8 0.1
3 Shenya Patrice SO Timber Creek 12.66 6 -1.3
4 Sophia Jordan SO Boone 12.66 5 0.1
5 Davine Cambell SR Colonial 12.71 4 0.1
6 Ebone Fortilien SR Dr. Phillips 12.75 3 0.1
7 Alexis Devlin JR Winter Park 12.77 2 0.1
8 Alaijah Buie JR Tavares 12.82 1 0.1
9 Erin Dumas JR Montverde Academy 12.93 - 0.1
10 Makayla Watson FR Lake Howell 13.00 - -1.3
11 Linette Fernandez SR University (Orlando) 13.01 - 0.1
12 Cymiah Bradley JR Lake Mary 13.07 - -1.3
13 Klaudia Taylor FR Forest 13.16 - -1.3
14 Javia Lee SO Boone 13.30 - -1.4
15 Treazu’re Sims FR University (Orlando) 13.30 - -1.3
16 Taneja Robinson JR Father Lopez 13.54 - -1.4
17 Keala McKinley SO Forest 13.56 - -1.3
18 Sierra Godbolt FR Lake Highland Prep 13.56 - -1.4
19 Courtney Cole JR Lake Mary 13.60 - -2.6
20 Jazmin Marshall SO Lake Mary Prep 13.62 - -1.4
21 Breniea Smith SR Edgewater 13.62 - -2.6
22 Aja Jamison SR Hagerty 13.67 - -2.6
23 Kathryn Robinson 8 Lake Highland Prep 13.68 - -0.1
24 Ariana Cirino SO University (Orlando) 13.68 - -1.3
25 Arbrieanna Bryant FR Hagerty 13.73 - -0.1
26 India Hollis FR Edgewater 13.76 - -0.1
27 Artika White JR Sarasota 13.79 - -0.1
28 Madison McMullen SO Montverde Academy 13.81 - -2.6
29 Anaje Austin JR Bishop Kenny 13.81 - -1.4
30 Daniella Paolicelli JR Boone 13.81 - -2.6
30 Jaden Byrd SO Lake Howell 13.81 - -1.4
32 Jessiah Powell JR Lake Mary 13.98 - -1.4
33 Bella Riechers SO Master's Academy (Oviedo) 14.00 - -0.1
34 Kanya Smith SO Oviedo 14.09 - -2.6
35 Dezmi Howard SO Cypress Creek 14.12 - -2.6
36 Emily Parrish JR Winter Park 14.12 - -2.6
37 Claribel Hernandez FR Villages 14.13 - -1.4
38 Jayline DeJesus FR Colonial 14.14 - -1.4
39 Katherine Seavers FR Father Lopez 14.35 - -1.1
40 Ashley Bess SO Sarasota 14.36 - -1.4
41 Leann Galvan FR Cypress Creek 14.39 - -0.1
42 Alexa Wilson FR Master's Academy (Oviedo) 14.42 - -1.1
43 Kenya Kuznof SR Father Lopez 14.44 - -1.1
44 Yarelis Santiago-Rodriguez FR Lake Howell 14.69 - -1.1
45 Jessica McClellan JR Hagerty 14.70 - -1.8
46 Lucy Shultz JR Bishop Kenny 14.71 - -1.8
47 Felicia Wilks FR Oviedo 14.74 - -1.1
48 Cansas Ribble JR Tavares 14.78 - -0.1
49 Sawyer Gant 6 Montverde Academy 14.84 - -1.4
50 Kristianne Perdue FR Lake Mary Prep 14.85 - -1.8
51 Claire Solomon FR Cypress Creek 14.98 - -1.1
52 Ana Falco SO Master's Academy (Oviedo) 15.07 - -1.8
53 Nyteceya Lewis SR Timber Creek 15.17 - -1.4
54 Alexis Moore JR Trinity Prep 15.35 - -1.8
55 Carly Bines SR Lake Highland Prep 15.37 - -2.3
56 Margaret Ireland FR Villages 15.55 - -2.3
57 Julia Curtis FR Oak Hall 15.58 - -2.3
58 Tiana Montinola SR Bishop Kenny 15.79 - -1.8
59 Natalia Vasquez SR Lyman 16.00 - -1.8
60 Aryanna Rodriguez FR East River 16.02 - -1.8
61 Abby Frye FR Villages 16.22 - -2.3
62 Jada Lane FR Edgewater 16.36 - -2.3
63 Keyaira Goff FR Trinity Prep 16.67 - -2.3
64 Madison Koesler SO Lyman 17.14 - -2.3
65 Sara Deyo FR Windermere 17.59 - -2.3
  Devan Stephans SR Lake Mary Prep DNS    -
  Briana Covarrubias JR Tavares DNS    -
  Diamond Gibson JR Colonial DNS    -
  Ivanna Moreno SR Winter Springs DNS    -
  Enijah Sanders FR East River DNS    -
  Jade Atkins SO Windermere DNS    -
  Saniah Fuller SR Windermere DNS    -
  Cameron Talbert SR Trinity Prep DNS    -
  Isabella Lewless JR Winter Park DNS    -
  Diamond Pino JR Forest DNS    -
  Mykaela Tyghter FR East River DNS    -
Girls' 100 Meters Section 1
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Rayanna Mathis FR Dr. Phillips 12.47 10
2 Shakaeja Dore SO Dr. Phillips 12.61 8
4 Sophia Jordan SO Boone 12.66 5
5 Davine Cambell SR Colonial 12.71 4
6 Ebone Fortilien SR Dr. Phillips 12.75 3
7 Alexis Devlin JR Winter Park 12.77 2
8 Alaijah Buie JR Tavares 12.82 1
9 Erin Dumas JR Montverde Academy 12.93 -
11 Linette Fernandez SR University (Orlando) 13.01 -
Girls' 100 Meters Section 2
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Shenya Patrice SO Timber Creek 12.66 6
10 Makayla Watson FR Lake Howell 13.00 -
12 Cymiah Bradley JR Lake Mary 13.07 -
13 Klaudia Taylor FR Forest 13.16 -
15 Treazu’re Sims FR University (Orlando) 13.30 -
17 Keala McKinley SO Forest 13.56 -
24 Ariana Cirino SO University (Orlando) 13.68 -
  Jade Atkins SO Windermere DNS   
  Saniah Fuller SR Windermere DNS   
Girls' 100 Meters Section 3
W: -2.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Courtney Cole JR Lake Mary 13.60 -
21 Breniea Smith SR Edgewater 13.62 -
22 Aja Jamison SR Hagerty 13.67 -
28 Madison McMullen SO Montverde Academy 13.81 -
30 Daniella Paolicelli JR Boone 13.81 -
34 Kanya Smith SO Oviedo 14.09 -
35 Dezmi Howard SO Cypress Creek 14.12 -
36 Emily Parrish JR Winter Park 14.12 -
  Diamond Gibson JR Colonial DNS   
Girls' 100 Meters Section 4
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Javia Lee SO Boone 13.30 -
18 Sierra Godbolt FR Lake Highland Prep 13.56 -
20 Jazmin Marshall SO Lake Mary Prep 13.62 -
29 Anaje Austin JR Bishop Kenny 13.81 -
30 Jaden Byrd SO Lake Howell 13.81 -
32 Jessiah Powell JR Lake Mary 13.98 -
37 Claribel Hernandez FR Villages 14.13 -
40 Ashley Bess SO Sarasota 14.36 -
53 Nyteceya Lewis SR Timber Creek 15.17 -
Girls' 100 Meters Section 5
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Kathryn Robinson 8 Lake Highland Prep 13.68 -
25 Arbrieanna Bryant FR Hagerty 13.73 -
26 India Hollis FR Edgewater 13.76 -
27 Artika White JR Sarasota 13.79 -
33 Bella Riechers SO Master's Academy (Oviedo) 14.00 -
41 Leann Galvan FR Cypress Creek 14.39 -
48 Cansas Ribble JR Tavares 14.78 -
  Isabella Lewless JR Winter Park DNS   
  Cameron Talbert SR Trinity Prep DNS   
Girls' 100 Meters Section 6
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
39 Katherine Seavers FR Father Lopez 14.35 -
42 Alexa Wilson FR Master's Academy (Oviedo) 14.42 -
43 Kenya Kuznof SR Father Lopez 14.44 -
44 Yarelis Santiago-Rodriguez FR Lake Howell 14.69 -
47 Felicia Wilks FR Oviedo 14.74 -
51 Claire Solomon FR Cypress Creek 14.98 -
  Mykaela Tyghter FR East River DNS   
  Enijah Sanders FR East River DNS   
  Briana Covarrubias JR Tavares DNS   
Girls' 100 Meters Section 7
W: -1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
45 Jessica McClellan JR Hagerty 14.70 -
46 Lucy Shultz JR Bishop Kenny 14.71 -
50 Kristianne Perdue FR Lake Mary Prep 14.85 -
52 Ana Falco SO Master's Academy (Oviedo) 15.07 -
54 Alexis Moore JR Trinity Prep 15.35 -
58 Tiana Montinola SR Bishop Kenny 15.79 -
59 Natalia Vasquez SR Lyman 16.00 -
60 Aryanna Rodriguez FR East River 16.02 -
  Ivanna Moreno SR Winter Springs DNS   
Girls' 100 Meters Section 8
W: -2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
55 Carly Bines SR Lake Highland Prep 15.37 -
56 Margaret Ireland FR Villages 15.55 -
57 Julia Curtis FR Oak Hall 15.58 -
61 Abby Frye FR Villages 16.22 -
62 Jada Lane FR Edgewater 16.36 -
63 Keyaira Goff FR Trinity Prep 16.67 -
64 Madison Koesler SO Lyman 17.14 -
65 Sara Deyo FR Windermere 17.59 -
  Diamond Pino JR Forest DNS   
Girls' 100 Meters Section 9
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Taneja Robinson JR Father Lopez 13.54 -
38 Jayline DeJesus FR Colonial 14.14 -
49 Sawyer Gant 6 Montverde Academy 14.84 -
  Devan Stephans SR Lake Mary Prep DNS