March 9, 2019
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Bernard Fleuristal SR Lake Mary 10.85 10
2 Kesean Brown SO Oak Hall 10.94 8
3 David Jones JR West Orange 10.94 6
4 Christian Roberts JR Boone 11.01 5
5 Alec Duhaney JR West Orange 11.11 4
6 Donald Chaney JR Belen Jesuit Prep 11.20 3
7 Jayden Ward SO University (Orlando) 11.20 2
8 Christian Leary SO Edgewater 11.21 1
9 Emmanuel Pierre FR Dr. Phillips 11.26 -
10 Andrew Campos SR Dr. Phillips 11.28 -
11 Tyler Cashe SO Lake Mary Prep 11.32 -
12 Sayeed Decosta SR Colonial 11.37 -
13 Nivon Holland JR Dr. Phillips 11.39 -
14 Johnnie Hayes SR Sarasota 11.45 -
15 Trent Barnecott JR Lake Mary 11.49 -
16 Tommi Hill SO Edgewater 11.50 -
17 Dortez King FR Winter Park 11.55 -
18 Ketson Fine SR University (Orlando) 11.61 -
19 Ash’shfi Sabur JR Sarasota 11.64 -
20 Robert Harvey SR Edgewater 11.64 -
21 Austin Hatcher SR Windermere 11.68 -
22 Kenyon Baron SR Boone 11.70 -
23 Junior Anderson JR Master's Academy (Oviedo) 11.72 -
24 Kevin Byrd JR Lake Howell 11.73 -
25 Shomaree Blake JR Hagerty 11.82 -
26 Tywon Little SR West Orange 11.83 -
27 Marquis Jones SO Lake Mary 11.85 -
28 Jefferson Walls SR Lake Highland Prep 11.86 -
29 Terrail Keiths SO University (Orlando) 11.96 -
30 Nasir White SO Windermere 11.97 -
31 Alexander Diaz SO Colonial 12.00 -
32 William Disalvo JR Windermere 12.00 -
33 Jeremy Frederick SO Hagerty 12.01 -
34 Terrance Gibbs FR Master's Academy (Oviedo) 12.03 -
35 Diego Basabanda JR Colonial 12.07 -
36 Joshua Odimegwu JR Hagerty 12.08 -
37 Bryan Bjorkman FR Belen Jesuit Prep 12.14 -
38 Roberto Alvarez SR Mount Dora 12.15 -
39 Jacob Spafford SO Lake Highland Prep 12.16 -
40 Michael Hendrickson FR Sarasota 12.17 -
41 Christopher Pilarczyk SR Forest 12.28 -
42 Cameron Hall JR Timber Creek 12.31 -
43 Josiah Habel JR Tavares 12.36 -
44 Jonathan Martinez FR Villages 12.36 -
45 Traevon Lawrence SO Lake Howell 12.38 -
46 Samuel Airheart SO Bishop Kenny 12.41 -
47 Stephen Kaleel JR Oak Hall 12.48 -
48 Jadon Gomez JR Winter Springs 12.48 -
49 Franco Pore SR Bishop Kenny 12.48 -
50 Lincoln Baptist 8 Montverde Academy 12.51 -
51 Alessandro Murrillo JR Lake Highland Prep 12.59 -
52 Caleb Mcglocking JR Cypress Creek 12.59 -
53 Julian Sanchez SO Oak Hall 12.60 -
54 Jevon Pinard SO Trinity Prep 12.61 -
55 Rahim Williams JR Cypress Creek 12.61 -
56 Trendarius Johnson SO Oviedo 12.62 -
57 Steven Streat FR Tavares 12.65 -
58 Semaj McCullough SR Timber Creek 12.67 -
59 George Adolf SO Forest 12.67 -
60 Jeremy Jimenez-Abreu JR Cypress Creek 12.74 -
61 Stefan Todywala SR Belen Jesuit Prep 12.95 -
62 Jaylon Robinson SR Oviedo 12.97 -
63 Vidal Aguiler FR Villages 12.97 -
63 Dayvion McMillian SR Oviedo 12.97 -
65 Leonardo Mancilla SR Tavares 13.02 -
66 Alexandre Spallone SR Trinity Prep 13.11 -
67 Thomas Driggers SR Bishop Kenny 13.12 -
68 Sammy Vega FR Master's Academy (Oviedo) 13.20 -
69 Alex Rixie FR Villages 13.58 -
70 Enicro Poredes FR Father Lopez 13.64 -
71 Travis Manderville JR Winter Springs 13.67 -
72 Senti Hamlett SO Montverde Academy 14.03 -
  Kenneth Hill SR Trinity Prep DNF   
  Mustafa Elmahmoud JR Timber Creek DNS   
  Andrelous Graham FR Lake Howell DNS   
  Carson Chalk FR East River DNS   
  Payton Williams JR Mount Dora DNS   
  Kyle Clarkston SR Mount Dora DNS   
  Ja Marii Pringle JR Winter Park DNS   
  Jadon Tirado Bocanegra SR Winter Park DNS   
  Marvin Holifield SR Lake Mary Prep DNS   
  Daniel Dalmau Descht JR Lake Mary Prep DNS   
  Jacobo Quiones SO Father Lopez DNS   
  James Lee JR East River DNS   
  Yancey Guest SR Forest DNS   
  Michaah Johnson JR East River DNS   
  Tyler Fields SO Montverde Academy DNS   
Boys' 100 Meters Section 1
W: -2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Bernard Fleuristal SR Lake Mary 10.85 10
2 Kesean Brown SO Oak Hall 10.94 8
3 David Jones JR West Orange 10.94 6
4 Christian Roberts JR Boone 11.01 5
6 Donald Chaney JR Belen Jesuit Prep 11.20 3
7 Jayden Ward SO University (Orlando) 11.20 2
8 Christian Leary SO Edgewater 11.21 1
9 Emmanuel Pierre FR Dr. Phillips 11.26 -
  Jadon Tirado Bocanegra SR Winter Park DNS   
Boys' 100 Meters Section 2
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Alec Duhaney JR West Orange 11.11 4
10 Andrew Campos SR Dr. Phillips 11.28 -
11 Tyler Cashe SO Lake Mary Prep 11.32 -
12 Sayeed Decosta SR Colonial 11.37 -
13 Nivon Holland JR Dr. Phillips 11.39 -
14 Johnnie Hayes SR Sarasota 11.45 -
16 Tommi Hill SO Edgewater 11.50 -
19 Ash’shfi Sabur JR Sarasota 11.64 -
  Yancey Guest SR Forest DNS   
Boys' 100 Meters Section 3
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Trent Barnecott JR Lake Mary 11.49 -
18 Ketson Fine SR University (Orlando) 11.61 -
20 Robert Harvey SR Edgewater 11.64 -
21 Austin Hatcher SR Windermere 11.68 -
22 Kenyon Baron SR Boone 11.70 -
32 William Disalvo JR Windermere 12.00 -
34 Terrance Gibbs FR Master's Academy (Oviedo) 12.03 -
41 Christopher Pilarczyk SR Forest 12.28 -
44 Jonathan Martinez FR Villages 12.36 -
Boys' 100 Meters Section 4
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Junior Anderson JR Master's Academy (Oviedo) 11.72 -
24 Kevin Byrd JR Lake Howell 11.73 -
25 Shomaree Blake JR Hagerty 11.82 -
33 Jeremy Frederick SO Hagerty 12.01 -
36 Joshua Odimegwu JR Hagerty 12.08 -
37 Bryan Bjorkman FR Belen Jesuit Prep 12.14 -
40 Michael Hendrickson FR Sarasota 12.17 -
42 Cameron Hall JR Timber Creek 12.31 -
  Payton Williams JR Mount Dora DNS   
Boys' 100 Meters Section 5
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Marquis Jones SO Lake Mary 11.85 -
35 Diego Basabanda JR Colonial 12.07 -
38 Roberto Alvarez SR Mount Dora 12.15 -
39 Jacob Spafford SO Lake Highland Prep 12.16 -
45 Traevon Lawrence SO Lake Howell 12.38 -
56 Trendarius Johnson SO Oviedo 12.62 -
65 Leonardo Mancilla SR Tavares 13.02 -
  Mustafa Elmahmoud JR Timber Creek DNS   
  Ja Marii Pringle JR Winter Park DNS   
Boys' 100 Meters Section 6
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Dortez King FR Winter Park 11.55 -
28 Jefferson Walls SR Lake Highland Prep 11.86 -
46 Samuel Airheart SO Bishop Kenny 12.41 -
47 Stephen Kaleel JR Oak Hall 12.48 -
48 Jadon Gomez JR Winter Springs 12.48 -
50 Lincoln Baptist 8 Montverde Academy 12.51 -
52 Caleb Mcglocking JR Cypress Creek 12.59 -
57 Steven Streat FR Tavares 12.65 -
  Tyler Fields SO Montverde Academy DNS   
Boys' 100 Meters Section 7
W: -1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
49 Franco Pore SR Bishop Kenny 12.48 -
51 Alessandro Murrillo JR Lake Highland Prep 12.59 -
54 Jevon Pinard SO Trinity Prep 12.61 -
55 Rahim Williams JR Cypress Creek 12.61 -
58 Semaj McCullough SR Timber Creek 12.67 -
59 George Adolf SO Forest 12.67 -
61 Stefan Todywala SR Belen Jesuit Prep 12.95 -
63 Vidal Aguiler FR Villages 12.97 -
  Andrelous Graham FR Lake Howell DNS   
Boys' 100 Meters Section 8
W: -2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
43 Josiah Habel JR Tavares 12.36 -
53 Julian Sanchez SO Oak Hall 12.60 -
60 Jeremy Jimenez-Abreu JR Cypress Creek 12.74 -
67 Thomas Driggers SR Bishop Kenny 13.12 -
  Kenneth Hill SR Trinity Prep DNF   
  Michaah Johnson JR East River DNS   
  James Lee JR East River DNS   
  Jacobo Quiones SO Father Lopez DNS   
  Daniel Dalmau Descht JR Lake Mary Prep DNS   
Boys' 100 Meters Section 9
W: -3.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
31 Alexander Diaz SO Colonial 12.00 -
63 Dayvion McMillian SR Oviedo 12.97 -
66 Alexandre Spallone SR Trinity Prep 13.11 -
69 Alex Rixie FR Villages 13.58 -
70 Enicro Poredes FR Father Lopez 13.64 -
71 Travis Manderville JR Winter Springs 13.67 -
72 Senti Hamlett SO Montverde Academy 14.03 -
  Marvin Holifield SR Lake Mary Prep DNS   
  Kyle Clarkston SR Mount Dora DNS   
Boys' 100 Meters Section 10
W: -1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Tywon Little SR West Orange 11.83 -
29 Terrail Keiths SO University (Orlando) 11.96 -
30 Nasir White SO Windermere 11.97 -
62 Jaylon Robinson SR Oviedo 12.97 -
68 Sammy Vega FR Master's Academy (Oviedo) 13.20 -
  Carson Chalk FR East River DNS