March 2, 2019
|
Montverde Academy - Montverde, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ke'Shawn Walker SR Leesburg 23.14 10
2 Mohammad Khan SR Windermere Prep 23.27 8
3 Omari J Smith FR Mount Dora Christian 23.39 6
4 Devin Crews SR Lake Weir 23.58 5
5 Wade Martin SO Windermere Prep 23.74 4
6 Emanuel Clark SR Ridge Community 23.75 3
7 Shane Schippers FR Citrus 23.78 2
8 Tramari Smith SO Cypress Creek 23.86 1
9 Teryl Robinson SR Leesburg 23.92 -
10 Zavien Williams SO Windermere Prep 24.07 -
11 Miguel Flores SR Freedom (Orlando) 24.20 -
12 Jonathan Martinez FR Villages 24.30 -
13 Kashif Moore JR Oviedo 24.37 -
14 Rodney Bryant SO Mount Dora Christian 24.51 -
15 Rubin Centeno Serrano JR Ridge Community 24.57 -
16 Jonathan Howell SO Oviedo 24.65 -
17 Gregory Vaughn JR Montverde Academy 24.66 -
18 Christopher Fetters JR Windermere Prep 24.69 -
19 Christian Howard JR Leesburg 24.71 -
20 Joseph Miller JR Villages 24.76 -
21 Conrad Prisby JR Villages 24.90 -
22 Joshua Jimenez-Abreu FR Cypress Creek 25.02 -
23 Keonte Coffie JR Oviedo 25.09 -
24 Lincoln Baptist 8 Montverde Academy 25.11 -
25 Alauddin Ridoy JR Freedom (Orlando) 25.18 -
26 Cameron Sims SO Freedom (Orlando) 25.34 -
27 Wyatt Shell SR St. John Lutheran 25.83 -
28 Mark Provost SR Citrus 26.19 -
29 Marquis Wise Rodriguez SR Ridge Community 26.24 -
30 Chris Colon SO Freedom (Orlando) 26.30 -
31 Chris Sabo SO St. Francis 26.32 -
32 Zachary Waiters FR St. Francis 26.37 -
33 Cody Bishir FR Citrus 26.55 -
34 Cody Moen SR Master's Academy (Oviedo) 26.63 -
35 Diego Cintron SO St. Francis 26.70 -
36 Anderson Park SR Villages 26.81 -
37 Desmond Moir JR Oviedo 26.96 -
38 Quartez Nunn FR Ridge Community 27.20 -
39 Cullen van der Riet JR Foundation Academy 27.56 -
40 Neil Vertilus FR Cypress Creek 27.69 -
41 Jaden Andral-Colon SO Foundation Academy 28.26 -
42 Weston Wall FR Foundation Academy 28.28 -
43 Evan Simpson SR Master's Academy (Oviedo) 28.83 -
  Juan Restrepo JR Lake Weir DNS   
  Zadeen Henry FR Lake Weir DNS   
  Ja'Harius Rolle JR St. John Lutheran DNS   
  Weston Baptiste SO Montverde Academy DNS   
  Terrance Gibbs FR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Emmanuel Arroyo SR Cypress Creek DNS   
  Jamarion Burt FR Lake Weir DNS   
  Tyler Allen JR Mount Dora Christian DNS   
  Reggie Virgil FR Mount Dora Christian DNS   
  Terry Weems JR Citrus DNS   
  Edwin Faircloth SO St. Francis DNS   
  Eric Coffee FR Leesburg DNS   
  Christopher Vitito FR Montverde Academy DNS   
Boys' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Mohammad Khan SR Windermere Prep 23.27 8
3 Omari J Smith FR Mount Dora Christian 23.39 6
5 Wade Martin SO Windermere Prep 23.74 4
8 Tramari Smith SO Cypress Creek 23.86 1
10 Zavien Williams SO Windermere Prep 24.07 -
14 Rodney Bryant SO Mount Dora Christian 24.51 -
  Tyler Allen JR Mount Dora Christian DNS   
  Weston Baptiste SO Montverde Academy DNS   
Boys' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ke'Shawn Walker SR Leesburg 23.14 10
7 Shane Schippers FR Citrus 23.78 2
9 Teryl Robinson SR Leesburg 23.92 -
12 Jonathan Martinez FR Villages 24.30 -
13 Kashif Moore JR Oviedo 24.37 -
16 Jonathan Howell SO Oviedo 24.65 -
  Terrance Gibbs FR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Juan Restrepo JR Lake Weir DNS   
Boys' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Christopher Fetters JR Windermere Prep 24.69 -
19 Christian Howard JR Leesburg 24.71 -
20 Joseph Miller JR Villages 24.76 -
21 Conrad Prisby JR Villages 24.90 -
22 Joshua Jimenez-Abreu FR Cypress Creek 25.02 -
24 Lincoln Baptist 8 Montverde Academy 25.11 -
28 Mark Provost SR Citrus 26.19 -
  Christopher Vitito FR Montverde Academy DNS   
Boys' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Wyatt Shell SR St. John Lutheran 25.83 -
34 Cody Moen SR Master's Academy (Oviedo) 26.63 -
36 Anderson Park SR Villages 26.81 -
38 Quartez Nunn FR Ridge Community 27.20 -
39 Cullen van der Riet JR Foundation Academy 27.56 -
41 Jaden Andral-Colon SO Foundation Academy 28.26 -
43 Evan Simpson SR Master's Academy (Oviedo) 28.83 -
  Terry Weems JR Citrus DNS   
Boys' 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Alauddin Ridoy JR Freedom (Orlando) 25.18 -
29 Marquis Wise Rodriguez SR Ridge Community 26.24 -
33 Cody Bishir FR Citrus 26.55 -
35 Diego Cintron SO St. Francis 26.70 -
42 Weston Wall FR Foundation Academy 28.28 -
  Emmanuel Arroyo SR Cypress Creek DNS   
  Edwin Faircloth SO St. Francis DNS   
  Ja'Harius Rolle JR St. John Lutheran DNS   
Boys' 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Devin Crews SR Lake Weir 23.58 5
11 Miguel Flores SR Freedom (Orlando) 24.20 -
15 Rubin Centeno Serrano JR Ridge Community 24.57 -
17 Gregory Vaughn JR Montverde Academy 24.66 -
23 Keonte Coffie JR Oviedo 25.09 -
32 Zachary Waiters FR St. Francis 26.37 -
  Reggie Virgil FR Mount Dora Christian DNS   
  Eric Coffee FR Leesburg DNS   
Boys' 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Emanuel Clark SR Ridge Community 23.75 3
26 Cameron Sims SO Freedom (Orlando) 25.34 -
30 Chris Colon SO Freedom (Orlando) 26.30 -
31 Chris Sabo SO St. Francis 26.32 -
37 Desmond Moir JR Oviedo 26.96 -
40 Neil Vertilus FR Cypress Creek 27.69 -
  Jamarion Burt FR Lake Weir DNS   
  Zadeen Henry FR Lake Weir DNS