March 2, 2019
|
Montverde Academy - Montverde, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Weston Baptiste SO Montverde Academy 48.86 57.66 38.60 10
2 Devin Crews SR Lake Weir 52.00 39.00 36.92 8
3 Tramari Smith SO Cypress Creek 52.40 52.40 1:02.36 6
4 Micah Forsythe SO Leesburg 52.49 50.39 51.44 5
5 Matthew Meredith SR Cypress Creek 52.51 36.76 49.36 4
6 Damian Del Rosario SR Ridge Community 52.90 1:07.72 59.25 3
7 Shane Schippers FR Citrus 53.07 42.99 1:05.28 2
8 Mathews Peres SR Windermere Prep 53.12 54.19 56.31 1
9 Rodney Bryant SO Mount Dora Christian 54.25 40.69 45.03 -
10 Isaias Almonte SR Oviedo 54.42 1:00.95 1:04.22 -
11 Parker Tallis JR Foundation Academy 54.96 41.22 46.17 -
12 Harris Perez-Camacho JR Freedom (Orlando) 54.96 54.41 51.12 -
13 Joel Noel SR Windermere Prep 54.98 56.08 50.59 -
14 Javier Hernandez FR Cypress Creek 55.17 59.59 54.07 -
15 Adams Hernandez JR Cypress Creek 55.34 51.47 1:10.84 -
16 Johnathan Fenderson JR Leesburg 55.79 40.73 42.40 -
17 Khalid Elmatbagi JR Oviedo 56.37 43.97 1:06.52 -
18 Kyle Renk SO Oviedo 56.67 51.57 1:09.14 -
19 Juan Restrepo JR Lake Weir 56.86 51.75 1:07.67 -
20 Wyatt Shell SR St. John Lutheran 57.07 53.65 53.65 -
21 Jedidiah Dunseath JR Villages 57.15 1:14.30 1:09.73 -
22 Najji Allen SR Windermere Prep 57.23 44.64 45.79 -
23 Christopher Vitito FR Montverde Academy 57.40 1:14.62 53.96 -
24 Isaiah Bryant 8 Mount Dora Christian 57.56 43.75 1:11.38 -
25 Ethan Wattles SO International Community 57.75 55.44 50.25 -
26 Mark Provost SR Citrus 57.99 44.08 52.20 -
27 Brandon Kasyanov SO Foundation Academy 58.99 53.10 1:11.97 -
28 Christian Howard JR Leesburg 59.64 1:13.36 54.28 -
29 Cullen van der Riet JR Foundation Academy 1:00.71 1:17.11 58.89 -
30 Seth Daniels JR Windermere Prep 1:00.72 55.26 53.44 -
31 Bradley Higgins SO Foundation Academy 1:00.75 1:10.47 57.72 -
32 Emmanual White JR Villages 1:01.39 1:06.31 46.66 -
33 Quartez Nunn FR Ridge Community 1:01.98 52.07 1:19.34 -
34 Cody Bishir FR Citrus 1:02.04 45.29 1:18.17 -
35 Alauddin Ridoy JR Freedom (Orlando) 1:02.22 51.02 1:09.07 -
36 Anthony Costa SR Citrus 1:02.59 1:16.99 1:04.47 -
37 Marc Lovinsky JR Freedom (Orlando) 1:03.45 1:12.97 1:08.53 -
38 Marquis Wise Rodriguez SR Ridge Community 1:04.19 1:17.67 53.92 -
39 Alex Rixie FR Villages 1:04.58 56.83 1:16.21 -
40 Nelson Langley JR St. Francis 1:04.80 59.62 1:03.51 -
41 Landon Atkinson FR Villages 1:06.97 1:11.66 1:06.30 -
42 Noah Gamble SO First Academy (Leesburg) 1:12.64 1:09.01 1:05.38 -
43 Grady McCall FR Mount Dora Christian 1:18.76 1:15.61 1:21.91 -
  Khristopher Moncayo SR Ridge Community NT NT NT   
  Brian Dillard SR Lake Weir DNS DNS DNS   
  Gavin Locke JR Lake Weir DNS DNS DNS   
  Christopher Atkins FR First Academy (Leesburg) DNS DNS DNS   
  Ryan Champagne SR Leesburg DNS DNS DNS   
  Julian Romerro FR St. Francis DNS DNS DNS   
  Jarius Hebert SO St. Francis DNS DNS DNS   
  Edwin Faircloth SO St. Francis DNS DNS DNS   
  Derric Esquivel JR Oviedo DNS DNS DNS   
  Edrian Manguel JR Master's Academy (Oviedo) DNS DNS DNS   
  Richard Clark JR First Academy (Leesburg) DNS DNS DNS   
  Daute Cockrell FR Mount Dora Christian DNS DNS DNS   
  Blaize Darling SR Master's Academy (Oviedo) DNS DNS DNS   
  Jordan Porter SO Master's Academy (Oviedo) DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Weston Baptiste SO Montverde Academy 48.86 1:00.59 48.38 1:01.57 10
3 Tramari Smith SO Cypress Creek 52.40 57.64 58.69 39.30 6
5 Matthew Meredith SR Cypress Creek 52.51 42.54 39.91 1:02.49 4
6 Damian Del Rosario SR Ridge Community 52.90 57.14 49.73 53.43 3
8 Mathews Peres SR Windermere Prep 53.12 1:06.40 52.59 1:06.40 1
9 Rodney Bryant SO Mount Dora Christian 54.25 39.61 57.51 56.97 -
11 Parker Tallis JR Foundation Academy 54.96 39.03 1:02.66 41.22 -
  Blaize Darling SR Master's Academy (Oviedo) DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Adams Hernandez JR Cypress Creek 55.34 51.47 1:06.41 53.68 54.79 1:11.95 -
16 Johnathan Fenderson JR Leesburg 55.79 40.73 50.22 47.43 58.58 47.98 -
17 Khalid Elmatbagi JR Oviedo 56.37 47.92 47.35 1:08.21 47.35 1:11.03 -
18 Kyle Renk SO Oviedo 56.67 39.67 1:01.21 1:09.71 43.07 58.37 -
21 Jedidiah Dunseath JR Villages 57.15 53.73 1:05.73 49.15 1:00.58 1:11.44 -
22 Najji Allen SR Windermere Prep 57.23 1:11.54 53.80 1:10.40 1:07.54 1:12.11 -
26 Mark Provost SR Citrus 57.99 1:11.33 49.30 50.46 50.46 52.77 -
  Derric Esquivel JR Oviedo DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Joel Noel SR Windermere Prep 44.54 55.53 53.88 54.43 54.98 1:02.68 42.89 -
19 Juan Restrepo JR Lake Weir 51.75 42.65 58.00 1:01.98 56.86 1:05.96 59.14 -
20 Wyatt Shell SR St. John Lutheran 1:05.63 1:04.49 43.38 43.38 57.07 54.79 49.08 -
24 Isaiah Bryant 8 Mount Dora Christian 58.72 1:13.11 1:14.83 1:13.68 57.56 1:04.47 53.53 -
30 Seth Daniels JR Windermere Prep 1:01.94 57.69 1:12.26 1:03.15 1:00.72 58.90 1:03.15 -
32 Emmanual White JR Villages 1:05.08 58.32 44.20 58.94 1:01.39 1:14.29 1:01.39 -
  Jordan Porter SO Master's Academy (Oviedo) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Daute Cockrell FR Mount Dora Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
25 Ethan Wattles SO International Community 57.75 1:08.15 -
29 Cullen van der Riet JR Foundation Academy 1:00.71 46.14 -
33 Quartez Nunn FR Ridge Community 1:01.98 55.17 -
34 Cody Bishir FR Citrus 1:02.04 50.26 -
41 Landon Atkinson FR Villages 1:06.97 47.55 -
  Richard Clark JR First Academy (Leesburg) DNS DNS   
  Ryan Champagne SR Leesburg DNS DNS   
  Gavin Locke JR Lake Weir DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Isaias Almonte SR Oviedo 54.42 1:00.41 59.87 40.27 55.51 46.81 1:05.31 -
14 Javier Hernandez FR Cypress Creek 55.17 1:05.10 1:06.21 52.97 1:07.86 43.59 1:04.00 -
23 Christopher Vitito FR Montverde Academy 57.40 43.05 1:12.33 40.76 58.55 43.05 53.96 -
31 Bradley Higgins SO Foundation Academy 1:00.75 48.00 54.07 1:11.08 1:01.97 1:07.44 1:10.47 -
35 Alauddin Ridoy JR Freedom (Orlando) 1:02.22 1:08.45 1:04.09 44.80 44.80 51.65 47.91 -
37 Marc Lovinsky JR Freedom (Orlando) 1:03.45 53.30 1:19.32 53.94 48.86 44.42 1:16.78 -
43 Grady McCall FR Mount Dora Christian 1:18.76 59.07 1:01.44 1:06.16 55.14 1:30.58 1:35.30 -
  Khristopher Moncayo SR Ridge Community NT NT NT NT NT NT NT   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
2 Devin Crews SR Lake Weir 43.16 1:03.44 52.00 59.28 39.52 52.00 59.80 8
4 Micah Forsythe SO Leesburg 49.34 45.15 38.85 1:03.52 41.47 52.49 1:01.42 5
7 Shane Schippers FR Citrus 44.05 58.91 40.87 58.91 55.20 53.07 1:02.63 2
27 Brandon Kasyanov SO Foundation Academy 1:09.02 55.45 56.04 1:12.56 48.97 58.99 50.74 -
39 Alex Rixie FR Villages 1:09.75 1:15.56 50.38 55.54 1:22.67 1:04.58 1:16.85 -
42 Noah Gamble SO First Academy (Leesburg) 1:15.55 58.84 1:15.55 1:09.01 1:27.17 1:12.64 1:01.75 -
  Edrian Manguel JR Master's Academy (Oviedo) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Edwin Faircloth SO St. Francis DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
12 Harris Perez-Camacho JR Freedom (Orlando) 54.96 43.97 -
28 Christian Howard JR Leesburg 59.64 48.91 -
36 Anthony Costa SR Citrus 1:02.59 1:08.23 -
38 Marquis Wise Rodriguez SR Ridge Community 1:04.19 48.15 -
40 Nelson Langley JR St. Francis 1:04.80 1:19.71 -
  Julian Romerro FR St. Francis DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Christopher Atkins FR First Academy (Leesburg) DNS   
  Jarius Hebert SO St. Francis DNS   
  Brian Dillard SR Lake Weir DNS