March 2, 2019
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Marckoz Arias SR Haines City 4:42.60 10
2 Michael Collins SO Lake Region 4:45.56 8
3 Laith El-Labban SR Auburndale 4:49.22 6
4 Dylan Loser FR Auburndale 4:51.95 5
5 Jerdary Ayala JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:53.88 4
6 Andrew Guerrero SO George Jenkins 4:54.54 3
7 Zack Durastanti SR Hardee 4:55.60 2
8 Elijah Wolsefer JR East Ridge 4:58.00 1
9 Jamill Vasques JR Auburndale 4:59.68 -
10 Nathan Yates FR Geneva Classical Academy 5:02.12 -
11 Jonathan Reyes JR Liberty 5:02.91 -
12 Dustin White SR McKeel 5:05.65 -
13 James Burkett SR Auburndale 5:06.06 -
14 Caleb Melendez SO East Ridge 5:07.27 -
15 Chase Waelbroeck JR George Jenkins 5:08.30 -
16 Brendan Moore JR George Jenkins 5:08.83 -
17 Richard Lebron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:09.40 -
18 Isaac Morrison 8 McKeel 5:09.41 -
19 Anthony Brigandi SO McKeel 5:10.90 -
20 Andrew Chambers SO George Jenkins 5:12.94 -
21 Anthony Solis JR Auburndale 5:13.86 -
22 Kodie Myers JR Hardee 5:14.50 -
23 Luke Dalen SO Geneva Classical Academy 5:15.70 -
24 Alexis Carrasco JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:19.57 -
25 Javier Luna FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:19.80 -
26 Ivan Rodriguez SR Hardee 5:21.50 -
27 Ricardo Ortiz SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:21.64 -
28 Max Ciulla FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:22.50 -
29 Ali Sissoko SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:23.13 -
30 Julian Pomales FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:25.44 -
31 Landon Johnson SO McKeel 5:28.00 -
32 James Ko JR George Jenkins 5:31.50 -
33 Jayven Garcia FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:32.10 -
34 Carter Zahn SR Victory Christian (LL) 5:33.20 -
34 Arnaldo Vera SO Haines City 5:33.20 -
36 Colin Graves SO Vanguard (LW) 5:34.90 -
37 Bryan Adler SO Hardee 5:35.33 -
38 Evan Gaughf SR Lakeland 5:35.75 -
39 Angel Aviles FR Hardee 5:36.10 -
40 Alexander Adams JR George Jenkins 5:36.90 -
41 Luis Negron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:37.40 -
42 Robert Rosser SO East Ridge 5:37.90 -
43 Isaias Hernandez FR Bartow 5:38.10 -
44 Barrett Maravilla SO Geneva Classical Academy 5:41.30 -
45 Elijah Brown FR Bartow 5:42.00 -
46 Barret Poe 8 Tampa Bay HEAT 5:46.40 -
47 Kevin Guerra FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:47.20 -
48 Scott Bowie SO George Jenkins 5:48.90 -
49 Dalton Tervin SO George Jenkins 5:49.70 -
50 Devyn Cruz FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:51.76 -
51 William Holland SR Tampa Bay HEAT 5:54.80 -
52 Sybastian Brennan-Martin SO Victory Christian (LL) 5:55.99 -
53 Clay Addison SO Oasis Christian Academy 5:57.81 -
54 Austin Myers FR Lakeland 5:58.25 -
55 Thomas Gielow FR Lakeland 5:59.89 -
56 Joshua Pache JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:01.10 -
57 Miles Sharrett SO Geneva Classical Academy 6:12.10 -
58 Ethan Onusz FR Victory Christian (LL) 6:12.39 -
59 Mark Seefeldt JR Lake Region 6:15.00 -
60 Aiden Aldana SO Lakeland 6:21.78 -
61 Agustin Vallejo SO Bartow 6:27.87 -
62 Stephen Donahue FR Oasis Christian Academy 6:28.60 -
63 Tyler Rusch FR Oasis Christian Academy 6:32.99 -
64 Jaden Davis JR Haines City 6:35.32 -
65 Ethan Sagear JR Vanguard (LW) 6:35.65 -
66 Antonio Maria FR Vanguard (LW) 6:36.68 -
67 Jeremy Myers FR Hardee 6:38.41 -
68 Guissepe Page SR Lake Region 6:38.96 -
69 Soloko Chosen FR Bartow 6:40.04 -
70 Raphael Espina-Luke SR Mulberry 6:40.20 -
71 Michael Blandon JR Mulberry 6:41.37 -
72 Jacob Linn JR Vanguard (LW) 6:47.36 -
73 Joseph Bilbrey SO Oasis Christian Academy 6:50.77 -
74 Logen Balestreri SR Mulberry 6:56.62 -
75 Evan Ramos FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 7:06.40 -
76 Adam Mifsud FR Vanguard (LW) 7:28.24 -
77 Palmer Reddick SO Vanguard (LW) 7:48.95 -
  Gage Camacho JR Hardee DNF   
  Petey D'Alessandro FR Oasis Christian Academy DNS   
  Anthony Dominquez FR Bartow DNS   
  Johnathan Marrero JR Bartow DNS   
  Micah Kirkham JR Mulberry DNS   
  Edward Abisada JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Wolf Blaise FR Winter Haven DNS   
  Alvin Funes SO Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Grason Sharrett SR Geneva Classical Academy DNS   
  Ethan Gonzalez SO Haines City DNS   
  Bryan Bron SR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Jaden Leverett FR Winter Haven DNS   
  Ajay Payman JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Derrick Wilson SO Winter Haven DNS   
  Cody Beavers SO Winter Haven DNS   
  Anthony Rodriquez JR Bartow DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Marckoz Arias SR Haines City 4:42.60 10
2 Michael Collins SO Lake Region 4:45.56 8
3 Laith El-Labban SR Auburndale 4:49.22 6
4 Dylan Loser FR Auburndale 4:51.95 5
5 Jerdary Ayala JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:53.88 4
6 Andrew Guerrero SO George Jenkins 4:54.54 3
8 Elijah Wolsefer JR East Ridge 4:58.00 1
9 Jamill Vasques JR Auburndale 4:59.68 -
10 Nathan Yates FR Geneva Classical Academy 5:02.12 -
11 Jonathan Reyes JR Liberty 5:02.91 -
12 Dustin White SR McKeel 5:05.65 -
13 James Burkett SR Auburndale 5:06.06 -
14 Caleb Melendez SO East Ridge 5:07.27 -
16 Brendan Moore JR George Jenkins 5:08.83 -
20 Andrew Chambers SO George Jenkins 5:12.94 -
21 Anthony Solis JR Auburndale 5:13.86 -
24 Alexis Carrasco JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:19.57 -
25 Javier Luna FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:19.80 -
27 Ricardo Ortiz SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:21.64 -
29 Ali Sissoko SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:23.13 -
30 Julian Pomales FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:25.44 -
50 Devyn Cruz FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:51.76 -
  Bryan Bron SR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Alvin Funes SO Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Zack Durastanti SR Hardee 4:55.60 2
15 Chase Waelbroeck JR George Jenkins 5:08.30 -
17 Richard Lebron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:09.40 -
19 Anthony Brigandi SO McKeel 5:10.90 -
22 Kodie Myers JR Hardee 5:14.50 -
23 Luke Dalen SO Geneva Classical Academy 5:15.70 -
26 Ivan Rodriguez SR Hardee 5:21.50 -
28 Max Ciulla FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:22.50 -
31 Landon Johnson SO McKeel 5:28.00 -
32 James Ko JR George Jenkins 5:31.50 -
33 Jayven Garcia FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:32.10 -
34 Carter Zahn SR Victory Christian (LL) 5:33.20 -
34 Arnaldo Vera SO Haines City 5:33.20 -
36 Colin Graves SO Vanguard (LW) 5:34.90 -
39 Angel Aviles FR Hardee 5:36.10 -
40 Alexander Adams JR George Jenkins 5:36.90 -
41 Luis Negron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:37.40 -
42 Robert Rosser SO East Ridge 5:37.90 -
43 Isaias Hernandez FR Bartow 5:38.10 -
44 Barrett Maravilla SO Geneva Classical Academy 5:41.30 -
45 Elijah Brown FR Bartow 5:42.00 -
46 Barret Poe 8 Tampa Bay HEAT 5:46.40 -
47 Kevin Guerra FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:47.20 -
48 Scott Bowie SO George Jenkins 5:48.90 -
49 Dalton Tervin SO George Jenkins 5:49.70 -
51 William Holland SR Tampa Bay HEAT 5:54.80 -
56 Joshua Pache JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:01.10 -
57 Miles Sharrett SO Geneva Classical Academy 6:12.10 -
59 Mark Seefeldt JR Lake Region 6:15.00 -
75 Evan Ramos FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 7:06.40 -
  Gage Camacho JR Hardee DNF   
  Edward Abisada JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Ajay Payman JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Micah Kirkham JR Mulberry DNS   
  Wolf Blaise FR Winter Haven DNS   
  Grason Sharrett SR Geneva Classical Academy DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Isaac Morrison 8 McKeel 5:09.41 -
37 Bryan Adler SO Hardee 5:35.33 -
38 Evan Gaughf SR Lakeland 5:35.75 -
52 Sybastian Brennan-Martin SO Victory Christian (LL) 5:55.99 -
53 Clay Addison SO Oasis Christian Academy 5:57.81 -
54 Austin Myers FR Lakeland 5:58.25 -
55 Thomas Gielow FR Lakeland 5:59.89 -
58 Ethan Onusz FR Victory Christian (LL) 6:12.39 -
60 Aiden Aldana SO Lakeland 6:21.78 -
61 Agustin Vallejo SO Bartow 6:27.87 -
62 Stephen Donahue FR Oasis Christian Academy 6:28.60 -
63 Tyler Rusch FR Oasis Christian Academy 6:32.99 -
64 Jaden Davis JR Haines City 6:35.32 -
65 Ethan Sagear JR Vanguard (LW) 6:35.65 -
66 Antonio Maria FR Vanguard (LW) 6:36.68 -
67 Jeremy Myers FR Hardee 6:38.41 -
68 Guissepe Page SR Lake Region 6:38.96 -
69 Soloko Chosen FR Bartow 6:40.04 -
70 Raphael Espina-Luke SR Mulberry 6:40.20 -
71 Michael Blandon JR Mulberry 6:41.37 -
72 Jacob Linn JR Vanguard (LW) 6:47.36 -
73 Joseph Bilbrey SO Oasis Christian Academy 6:50.77 -
74 Logen Balestreri SR Mulberry 6:56.62 -
76 Adam Mifsud FR Vanguard (LW) 7:28.24 -
77 Palmer Reddick SO Vanguard (LW) 7:48.95 -
  Anthony Dominquez FR Bartow DNS   
  Johnathan Marrero JR Bartow DNS   
  Ethan Gonzalez SO Haines City DNS   
  Jaden Leverett FR Winter Haven DNS   
  Derrick Wilson SO Winter Haven DNS   
  Cody Beavers SO Winter Haven DNS   
  Petey D'Alessandro FR Oasis Christian Academy DNS   
  Anthony Rodriquez JR Bartow DNS