March 1, 2019
|
Calvary Christian (Clr) - Clearwater, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Erica Roberts FR Indian Rocks Christian 59.43 10
2 Chloe Davis SR Berkeley Prep 1:00.59 8
3 Ally Aves JR Berkeley Prep 1:00.99 6
4 Angelina Heera SR Clearwater 1:02.74 5
5 Gianna Gutierrez Principe SR Dunedin 1:02.91 4
6 Molly Simmons SR Clearwater Central Catholic 1:03.03 3
7 Sydney Mercurio JR Berkeley Prep 1:03.71 2
8 Emily Rich JR Clearwater Central Catholic 1:04.18 1
9 Jocelyn Chinea 8 Carrollwood 1:04.47 -
10 Stephanie Bainbridge SO Carrollwood 1:04.70 -
11 Samantha Muller SR Bishop Verot 1:05.15 -
12 Kasey Singer SO Clearwater Central Catholic 1:05.63 -
13 Nicole Jackson JR Countryside 1:07.18 -
14 Rike Kemmerich JR Canterbury (SP) 1:07.58 -
15 Chigozie Ikegwu JR Osceola (Seminole) 1:07.70 -
16 Meagan Bradley SR Seminole 1:07.87 -
17 Loren Bermudez SR Clearwater Central Catholic 1:08.11 -
18 Hannah Mariscal JR Dunedin 1:09.05 -
19 Gianna Novello SR Berkeley Prep 1:09.56 -
20 Anna Woliver SO Cambridge Christian 1:09.96 -
21 Jordan Ritenburg FR Lakeside Christian 1:10.16 -
22 Avery Blechta SO Cardinal Mooney 1:11.51 -
23 Margaret Videnka FR Cardinal Mooney 1:11.54 -
24 Laura Franco JR Cambridge Christian 1:11.69 -
25 Penelope Larosa JR Calvary Christian (Clr) 1:11.76 -
26 Heather Pireaux JR Cardinal Mooney 1:11.97 -
27 Caitlynn Lewis SO Seminole 1:12.21 -
28 Vivian Streets SR Lakeland Christian 1:12.26 -
29 Jayden Capella JR Tampa Prep 1:12.29 -
30 Leila Ellison FR Tampa Prep 1:13.60 -
31 Elena Ausset JR Bishop Verot 1:13.86 -
32 Jessie Spoor FR Osceola (Seminole) 1:14.51 -
33 Sydney Noser JR Seminole 1:15.43 -
34 Tessa Moran SR Bishop McLaughlin 1:15.52 -
35 Aili Kumpu SO Tampa Prep 1:15.56 -
36 Aimee Clanahan SO Bishop McLaughlin 1:15.58 -
37 Mackenzie Weiner SO Tampa Prep 1:15.80 -
38 Nataley Riggs JR Academy Lakes 1:16.02 -
39 Haley Wargo SO Countryside 1:16.21 -
40 Alexa Turner JR Countryside 1:16.36 -
41 Kyla Hargrave SO Countryside 1:16.88 -
42 Emma Jaworski SR Canterbury (SP) 1:17.08 -
43 Kate Roberts JR Canterbury (SP) 1:17.23 -
44 Sharon DeLaCruz JR Clearwater 1:18.61 -
45 Lillian Poland SO Bishop McLaughlin 1:21.17 -
46 Emma McKelvy SO Clearwater 1:21.20 -
47 Erin Ardesia JR Bishop Verot 1:21.34 -
48 Caitlyn Webber SO Cambridge Christian 1:22.51 -
49 Mckayla Janetos SO Seminole 1:22.90 -
50 Mary Santos JR Bishop McLaughlin 1:23.61 -
51 Kaleigh Williams JR Pepin Academy 1:24.10 -
52 Anisa Nanavati FR Academy Lakes 1:25.40 -
53 Kaylee Dyke FR Tampa Bay Christian 1:27.62 -
54 Makyla Jones 6 Tampa Bay Christian 1:31.53 -
55 Sarah McCartney FR Carrollwood 1:37.84 -
56 Sarah Dranoff SO Carrollwood 1:40.32 -
57 Jasmine Morgan Mancebo 6 Tampa Bay Christian 1:40.83 -
  Lucy Bain SO Cambridge Christian DNS   
  Ava Labrant SO Indian Rocks Christian DNS   
  Lelin Spriggs FR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Kayla Martini FR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Paula Yellis JR Cardinal Mooney DNS   
  Miriam Sinon JR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Sophia Shahriari SR Bishop Verot DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Erica Roberts FR Indian Rocks Christian 59.43 10
2 Chloe Davis SR Berkeley Prep 1:00.59 8
3 Ally Aves JR Berkeley Prep 1:00.99 6
5 Gianna Gutierrez Principe SR Dunedin 1:02.91 4
6 Molly Simmons SR Clearwater Central Catholic 1:03.03 3
7 Sydney Mercurio JR Berkeley Prep 1:03.71 2
10 Stephanie Bainbridge SO Carrollwood 1:04.70 -
11 Samantha Muller SR Bishop Verot 1:05.15 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Angelina Heera SR Clearwater 1:02.74 5
8 Emily Rich JR Clearwater Central Catholic 1:04.18 1
9 Jocelyn Chinea 8 Carrollwood 1:04.47 -
12 Kasey Singer SO Clearwater Central Catholic 1:05.63 -
14 Rike Kemmerich JR Canterbury (SP) 1:07.58 -
15 Chigozie Ikegwu JR Osceola (Seminole) 1:07.70 -
  Ava Labrant SO Indian Rocks Christian DNS   
  Sophia Shahriari SR Bishop Verot DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Nicole Jackson JR Countryside 1:07.18 -
16 Meagan Bradley SR Seminole 1:07.87 -
17 Loren Bermudez SR Clearwater Central Catholic 1:08.11 -
18 Hannah Mariscal JR Dunedin 1:09.05 -
19 Gianna Novello SR Berkeley Prep 1:09.56 -
21 Jordan Ritenburg FR Lakeside Christian 1:10.16 -
40 Alexa Turner JR Countryside 1:16.36 -
  Paula Yellis JR Cardinal Mooney DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Heather Pireaux JR Cardinal Mooney 1:11.97 -
27 Caitlynn Lewis SO Seminole 1:12.21 -
29 Jayden Capella JR Tampa Prep 1:12.29 -
31 Elena Ausset JR Bishop Verot 1:13.86 -
33 Sydney Noser JR Seminole 1:15.43 -
39 Haley Wargo SO Countryside 1:16.21 -
  Lucy Bain SO Cambridge Christian DNS   
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Penelope Larosa JR Calvary Christian (Clr) 1:11.76 -
35 Aili Kumpu SO Tampa Prep 1:15.56 -
36 Aimee Clanahan SO Bishop McLaughlin 1:15.58 -
43 Kate Roberts JR Canterbury (SP) 1:17.23 -
44 Sharon DeLaCruz JR Clearwater 1:18.61 -
45 Lillian Poland SO Bishop McLaughlin 1:21.17 -
  Lelin Spriggs FR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Kayla Martini FR Calvary Christian (Clr) DNS   
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Vivian Streets SR Lakeland Christian 1:12.26 -
37 Mackenzie Weiner SO Tampa Prep 1:15.80 -
41 Kyla Hargrave SO Countryside 1:16.88 -
46 Emma McKelvy SO Clearwater 1:21.20 -
51 Kaleigh Williams JR Pepin Academy 1:24.10 -
52 Anisa Nanavati FR Academy Lakes 1:25.40 -
  Miriam Sinon JR Calvary Christian (Clr) DNS   
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Avery Blechta SO Cardinal Mooney 1:11.51 -
30 Leila Ellison FR Tampa Prep 1:13.60 -
34 Tessa Moran SR Bishop McLaughlin 1:15.52 -
38 Nataley Riggs JR Academy Lakes 1:16.02 -
48 Caitlyn Webber SO Cambridge Christian 1:22.51 -
49 Mckayla Janetos SO Seminole 1:22.90 -
54 Makyla Jones 6 Tampa Bay Christian 1:31.53 -
55 Sarah McCartney FR Carrollwood 1:37.84 -
Girls' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Anna Woliver SO Cambridge Christian 1:09.96 -
23 Margaret Videnka FR Cardinal Mooney 1:11.54 -
24 Laura Franco JR Cambridge Christian 1:11.69 -
42 Emma Jaworski SR Canterbury (SP) 1:17.08 -
47 Erin Ardesia JR Bishop Verot 1:21.34 -
50 Mary Santos JR Bishop McLaughlin 1:23.61 -
53 Kaylee Dyke FR Tampa Bay Christian 1:27.62 -
56 Sarah Dranoff SO Carrollwood 1:40.32 -
Girls' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
32 Jessie Spoor FR Osceola (Seminole) 1:14.51 -
57 Jasmine Morgan Mancebo 6 Tampa Bay Christian 1:40.83 -