March 1, 2019
|
Calvary Christian (Clr) - Clearwater, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jakir Fordham SR Countryside 51.80 10
2 Sheldon Hulsebosch SR Seminole 52.82 8
3 Gabriel Dials SR Calvary Christian (Clr) 53.45 6
4 Malik Newsome JR Seminole 53.68 5
5 Shelton Quarles, Jr JR Carrollwood 53.73 4
6 Jaden Griffin FR Countryside 54.60 3
7 Nicholas Hallenbeck JR Carrollwood 54.71 2
8 Javon Krampert SO Indian Rocks Christian 54.72 1
9 Damien Roberts SR Countryside 54.83 -
10 Caleb Englenton SO Tampa Prep 55.08 -
11 Bryson Yamnitz SR Lakeland Christian 55.76 -
12 Trent Seidl SO Clearwater Central Catholic 56.01 -
13 Daniel Patrick SO Berkeley Prep 56.17 -
14 Jered Jones SR Dunedin 56.30 -
15 Brett Bush SO Seminole 56.63 -
16 Robert Joseph FR Berkeley Prep 56.83 -
17 Lucas Tejera SO Bishop Verot 56.85 -
18 William Shell SO Cambridge Christian 57.06 -
19 Christopher Russell SR Clearwater Central Catholic 57.10 -
20 Wolfgang Weber FR Berkeley Prep 57.15 -
21 Sun Woo Lee SO Lakeland Christian 57.74 -
22 Gavin Golba JR Bishop Verot 58.00 -
23 Gavin Martinez SO Cambridge Christian 58.83 -
24 Hunter Stevens JR Bishop Verot 58.93 -
25 Skylar Starvreski SR Osceola (Seminole) 59.16 -
26 Matt McFall SO Cardinal Mooney 59.37 -
27 Zachary Roher SR Tampa Prep 59.58 -
28 Eric Lewandowski JR Clearwater Central Catholic 59.84 -
29 Jett Smith JR Calvary Christian (Clr) 59.94 -
30 Nathan Bishop FR Berkeley Prep 1:00.13 -
31 Jake Wallace SO Tampa Prep 1:00.16 -
32 Jack Smith FR Lakeland Christian 1:00.27 -
33 Arron Frazier JR Clearwater 1:00.49 -
34 Deniel Espada SO Clearwater 1:00.61 -
35 Owen Carlson SR Tampa Prep 1:00.98 -
36 Max Steiner FR Out-of-Door 1:00.99 -
37 Scott Bennett SO Clearwater 1:01.10 -
38 Jacob Sanford FR Out-of-Door 1:01.24 -
39 Robert Paxton FR Out-of-Door 1:01.42 -
40 Kyle Pierre SO Cambridge Christian 1:01.67 -
41 Tommy Mcgee SR Bishop McLaughlin 1:02.04 -
42 AJ Russo FR Cardinal Mooney 1:02.15 -
43 Johnathan Reed FR Osceola (Seminole) 1:02.71 -
44 Terrell Woods FR Academy Lakes 1:03.16 -
45 Noah Lawrence JR Indian Rocks Christian 1:03.26 -
46 Lukas Leon SR Carrollwood 1:03.95 -
47 Hudson Griffith SO Academy Lakes 1:04.17 -
48 Tim Bein SR Cardinal Mooney 1:04.87 -
49 Adam Zarak SO Academy Lakes 1:05.04 -
50 Jacob Griffith SO Classical Prep 1:05.19 -
51 Sloan Arslaner 8 Out-of-Door 1:06.03 -
52 Ethan Edmunds SO Cambridge Christian 1:06.58 -
53 Jordan Witt JR Academy Lakes 1:07.18 -
54 Dylan Moore FR Bishop Verot 1:10.15 -
55 Bailey Purcell SO Seminole 1:11.61 -
56 Chris Reyes FR Pepin Academy 1:11.89 -
57 Anthony Littman SO Bishop McLaughlin 1:12.40 -
58 Stephen Carter FR Pepin Academy 1:12.88 -
59 Jon Dyke 7 Tampa Bay Christian 1:13.45 -
60 Zach Taylor SO Bishop McLaughlin 1:14.12 -
61 Ethan Santiago 6 Tampa Bay Christian 1:15.54 -
62 Marshall Bradley SO Pepin Academy 1:17.63 -
63 Javarie Gadis FR Pepin Academy 1:27.62 -
  Jaylon Vicks JR Canterbury (SP) DNS   
  Brice Busch FR Osceola (Seminole) DNS   
  Micheal Mozo FR Osceola (Seminole) DNS   
  Latrell McCrary SO Calvary Christian (Clr) DNS   
  Sam Lee SO Canterbury (SP) DNS   
  Donovan Bernitt SR Countryside DNS   
  Sebastian Rivera SR Dunedin DNS   
  Parker Dann 8 Canterbury (SP) DNS   
  Hector Rios-Rosales JR Bishop McLaughlin DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jakir Fordham SR Countryside 51.80 10
2 Sheldon Hulsebosch SR Seminole 52.82 8
3 Gabriel Dials SR Calvary Christian (Clr) 53.45 6
4 Malik Newsome JR Seminole 53.68 5
7 Nicholas Hallenbeck JR Carrollwood 54.71 2
9 Damien Roberts SR Countryside 54.83 -
14 Jered Jones SR Dunedin 56.30 -
  Donovan Bernitt SR Countryside DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Jaden Griffin FR Countryside 54.60 3
8 Javon Krampert SO Indian Rocks Christian 54.72 1
10 Caleb Englenton SO Tampa Prep 55.08 -
12 Trent Seidl SO Clearwater Central Catholic 56.01 -
13 Daniel Patrick SO Berkeley Prep 56.17 -
17 Lucas Tejera SO Bishop Verot 56.85 -
22 Gavin Golba JR Bishop Verot 58.00 -
  Jaylon Vicks JR Canterbury (SP) DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Shelton Quarles, Jr JR Carrollwood 53.73 4
15 Brett Bush SO Seminole 56.63 -
16 Robert Joseph FR Berkeley Prep 56.83 -
20 Wolfgang Weber FR Berkeley Prep 57.15 -
24 Hunter Stevens JR Bishop Verot 58.93 -
38 Jacob Sanford FR Out-of-Door 1:01.24 -
  Hector Rios-Rosales JR Bishop McLaughlin DNS   
  Brice Busch FR Osceola (Seminole) DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 William Shell SO Cambridge Christian 57.06 -
21 Sun Woo Lee SO Lakeland Christian 57.74 -
23 Gavin Martinez SO Cambridge Christian 58.83 -
27 Zachary Roher SR Tampa Prep 59.58 -
31 Jake Wallace SO Tampa Prep 1:00.16 -
37 Scott Bennett SO Clearwater 1:01.10 -
  Latrell McCrary SO Calvary Christian (Clr) DNS   
  Micheal Mozo FR Osceola (Seminole) DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Eric Lewandowski JR Clearwater Central Catholic 59.84 -
29 Jett Smith JR Calvary Christian (Clr) 59.94 -
30 Nathan Bishop FR Berkeley Prep 1:00.13 -
36 Max Steiner FR Out-of-Door 1:00.99 -
40 Kyle Pierre SO Cambridge Christian 1:01.67 -
45 Noah Lawrence JR Indian Rocks Christian 1:03.26 -
  Parker Dann 8 Canterbury (SP) DNS   
  Sebastian Rivera SR Dunedin DNS   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
33 Arron Frazier JR Clearwater 1:00.49 -
34 Deniel Espada SO Clearwater 1:00.61 -
39 Robert Paxton FR Out-of-Door 1:01.42 -
41 Tommy Mcgee SR Bishop McLaughlin 1:02.04 -
43 Johnathan Reed FR Osceola (Seminole) 1:02.71 -
46 Lukas Leon SR Carrollwood 1:03.95 -
51 Sloan Arslaner 8 Out-of-Door 1:06.03 -
58 Stephen Carter FR Pepin Academy 1:12.88 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Bryson Yamnitz SR Lakeland Christian 55.76 -
32 Jack Smith FR Lakeland Christian 1:00.27 -
54 Dylan Moore FR Bishop Verot 1:10.15 -
56 Chris Reyes FR Pepin Academy 1:11.89 -
59 Jon Dyke 7 Tampa Bay Christian 1:13.45 -
60 Zach Taylor SO Bishop McLaughlin 1:14.12 -
62 Marshall Bradley SO Pepin Academy 1:17.63 -
63 Javarie Gadis FR Pepin Academy 1:27.62 -
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Christopher Russell SR Clearwater Central Catholic 57.10 -
25 Skylar Starvreski SR Osceola (Seminole) 59.16 -
44 Terrell Woods FR Academy Lakes 1:03.16 -
48 Tim Bein SR Cardinal Mooney 1:04.87 -
50 Jacob Griffith SO Classical Prep 1:05.19 -
52 Ethan Edmunds SO Cambridge Christian 1:06.58 -
55 Bailey Purcell SO Seminole 1:11.61 -
61 Ethan Santiago 6 Tampa Bay Christian 1:15.54 -
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Matt McFall SO Cardinal Mooney 59.37 -
35 Owen Carlson SR Tampa Prep 1:00.98 -
42 AJ Russo FR Cardinal Mooney 1:02.15 -
47 Hudson Griffith SO Academy Lakes 1:04.17 -
49 Adam Zarak SO Academy Lakes 1:05.04 -
53 Jordan Witt JR Academy Lakes 1:07.18 -
57 Anthony Littman SO Bishop McLaughlin 1:12.40 -
  Sam Lee SO Canterbury (SP) DNS