February 18, 2019
|
Showalter Field - Winter Park, FL

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 David Jones JR West Orange 11.04 10 -0.6
2 Jeremiah Fails SR Ocoee 11.09 8 -0.8
3 Christian Leary SO Edgewater 11.11 6 -0.8
4 Alec Duhaney JR West Orange 11.20 5 -0.6
5 Matthew McDoom FR West Orange 11.24 4 -0.3
6 Lovie Jenkins JR Ocoee 11.26 3 -0.8
7 Jadon Tirado Bocanegra SR Winter Park 11.36 2 -0.8
8 Terrence Jones SR Wekiva 11.38 1 0.6
9 Jayden Ward SO University (Orlando) 11.43 - -0.8
10 Tj Lockley SO Father Lopez 11.45 - -0.6
11 Mark Adams FR Viera 11.55 - -0.6
12 Robert Harvey SR Edgewater 11.55 - -0.8
13 Isaiah Sutton SR Apopka 11.70 - -0.6
14 Donrick Means JR Olympia 11.72 - 0.6
15 Brandon Hill SR Wekiva 11.76 - -0.6
16 TJ Johnson FR Viera 11.77 - -0.3
17 Fredderick Young JR Apopka 11.79 - -0.6
18 Marseille Taylor SO First Academy (Orlando) 11.82 - -0.6
19 Christian Maduro SO Apopka 11.83 - -0.6
20 Ian Tirado Bocanegra SR Winter Park 11.86 - -0.6
21 Ketson Fine SR University (Orlando) 11.95 - -0.6
21 Michael Brown FR East River 11.95 - -1.0
23 Christian Vazquez SO Wekiva 11.97 - 0.6
24 Codi McNeal JR South Lake 11.98 - 0.6
25 Jalen Housey SO Viera 12.11 - -0.3
26 Dontravious Rodgers SO Ocoee 12.13 - -0.3
27 Tyreek Daniels FR Titusville 12.23 - -0.6
28 DJ Boykin SO South Lake 12.26 - 0.2
29 Cole Leasure SO University (OC) 12.30 - -1.0
30 Brandon Marshall JR University (OC) 12.34 - -1.0
31 Kemarly Croker SR Titusville 12.39 - -0.6
32 Gavin Alvarez FR Lake Mary 12.40 - -1.0
33 Gryphon Lanahan JR Olympia 12.43 - -1.0
34 Jalen Evans JR South Lake 12.44 - 0.6
35 Derek Pinto SR East River 12.46 - 0.2
36 Jacobo Quiones SO Father Lopez 12.56 - -0.3
37 Eric Rios SR University (OC) 12.59 - -1.0
38 Zachary Waiters FR St. Francis 12.66 - -1.0
39 Ron Kimble SO Lake Mary 12.82 - -1.0
40 Keshawn Cummings FR Lake Howell 12.83 - 0.2
41 James Lee JR East River 13.06 - -1.0
42 Anthony Palermo Ruiz SO Lake Howell 13.08 - 0.2
43 Jeremy Adames FR Father Lopez 13.37 - -1.0
44 Maksim Yurkaev JR Lyman 13.39 - -0.3
45 Lennox Francis JR Lyman 13.52 - -1.0
46 David Bryan SO St. Francis 15.91 - -1.0
  Terrail Keiths SO University (Orlando) DQ    -
  Traevon Lawrence SO Lake Howell DQ    -
  Michael Bondzie SO Lyman DNS    -
  Michael Galvan FR Olympia DNS    -
  Jayden Hope SO Palm Beach Central DNS    -
  Kyan Graham JR Edgewater DNS    -
  Edwin Faircloth SO St. Francis DNS    -
  Jatarious Manning SR Winter Park DNS    -
  Alexander Diaz SO Colonial DNS    -
  Sean Rubio SO Lake Mary DNS    -
  Omar Rivera FR Titusville DNS    -
  Terdera Decosey JR Colonial DNS    -
  Sayeed Decosta SR Colonial DNS    -
  Terrence Moseley FR First Academy (Orlando) DNS    -
Boys' 100 Meters Section 1
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Jeremiah Fails SR Ocoee 11.09 8
3 Christian Leary SO Edgewater 11.11 6
6 Lovie Jenkins JR Ocoee 11.26 3
7 Jadon Tirado Bocanegra SR Winter Park 11.36 2
9 Jayden Ward SO University (Orlando) 11.43 -
12 Robert Harvey SR Edgewater 11.55 -
  Kyan Graham JR Edgewater DNS   
  Terrence Moseley FR First Academy (Orlando) DNS   
Boys' 100 Meters Section 2
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 David Jones JR West Orange 11.04 10
13 Isaiah Sutton SR Apopka 11.70 -
15 Brandon Hill SR Wekiva 11.76 -
19 Christian Maduro SO Apopka 11.83 -
21 Ketson Fine SR University (Orlando) 11.95 -
27 Tyreek Daniels FR Titusville 12.23 -
  Terrail Keiths SO University (Orlando) DQ   
  Sayeed Decosta SR Colonial DNS   
Boys' 100 Meters Section 3
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Alec Duhaney JR West Orange 11.20 5
10 Tj Lockley SO Father Lopez 11.45 -
11 Mark Adams FR Viera 11.55 -
17 Fredderick Young JR Apopka 11.79 -
18 Marseille Taylor SO First Academy (Orlando) 11.82 -
20 Ian Tirado Bocanegra SR Winter Park 11.86 -
31 Kemarly Croker SR Titusville 12.39 -
  Michael Bondzie SO Lyman DNS   
Boys' 100 Meters Section 4
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Matthew McDoom FR West Orange 11.24 4
16 TJ Johnson FR Viera 11.77 -
25 Jalen Housey SO Viera 12.11 -
26 Dontravious Rodgers SO Ocoee 12.13 -
36 Jacobo Quiones SO Father Lopez 12.56 -
44 Maksim Yurkaev JR Lyman 13.39 -
  Traevon Lawrence SO Lake Howell DQ   
  Omar Rivera FR Titusville DNS   
Boys' 100 Meters Section 5
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Michael Brown FR East River 11.95 -
30 Brandon Marshall JR University (OC) 12.34 -
37 Eric Rios SR University (OC) 12.59 -
38 Zachary Waiters FR St. Francis 12.66 -
41 James Lee JR East River 13.06 -
43 Jeremy Adames FR Father Lopez 13.37 -
45 Lennox Francis JR Lyman 13.52 -
  Terdera Decosey JR Colonial DNS   
Boys' 100 Meters Section 6
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Cole Leasure SO University (OC) 12.30 -
32 Gavin Alvarez FR Lake Mary 12.40 -
33 Gryphon Lanahan JR Olympia 12.43 -
39 Ron Kimble SO Lake Mary 12.82 -
46 David Bryan SO St. Francis 15.91 -
  Edwin Faircloth SO St. Francis DNS   
  Jatarious Manning SR Winter Park DNS   
  Jayden Hope SO Palm Beach Central DNS   
Boys' 100 Meters Section 7
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Terrence Jones SR Wekiva 11.38 1
14 Donrick Means JR Olympia 11.72 -
23 Christian Vazquez SO Wekiva 11.97 -
24 Codi McNeal JR South Lake 11.98 -
34 Jalen Evans JR South Lake 12.44 -
  Michael Galvan FR Olympia DNS   
  Alexander Diaz SO Colonial DNS   
  Sean Rubio SO Lake Mary DNS   
Boys' 100 Meters Section 8
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 DJ Boykin SO South Lake 12.26 -
35 Derek Pinto SR East River 12.46 -
40 Keshawn Cummings FR Lake Howell 12.83 -
42 Anthony Palermo Ruiz SO Lake Howell 13.08 -