February 18, 2019
|
Showalter Field - Winter Park, FL

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Janiyah Townsend JR Jones 12.41 10 0.3
2 Jaela Hollie SR Jones 12.53 7 0.3
2 Azaria White SO Jones 12.53 7 0.3
4 Miracle Johnson FR Ocoee 12.70 5 0.3
5 Madelyn Shafer JR Viera 12.92 4 -0.6
6 Kayla McKenzie SR Apopka 12.94 3 0.3
7 Sharya Davis JR First Academy (Orlando) 13.15 2 -0.6
8 Linette Fernandez SR University (Orlando) 13.22 1 -0.6
9 Cymiah Bradley JR Lake Mary 13.23 - 0.3
10 Ariana Cirino SO University (Orlando) 13.33 - -0.6
11 Sydney Larramore FR Ocoee 13.53 - 0.3
12 Tishana Townsend JR Ocoee 13.58 - -0.6
13 Daijah DaCosta-Moore JR Olympia 13.68 - -0.5
14 Kaiah Hoffman FR Palm Beach Central 13.71 - -0.5
15 Zaria Bailey SO Colonial 13.82 - 0.1
16 Myla Pierce FR West Orange 13.83 - -1.5
17 Davida Russell FR Apopka 13.92 - -0.8
18 Georgia Bernbaum SO Winter Park 13.95 - -0.6
19 India Hollis FR Edgewater 14.00 - -0.6
20 Charné Williams SR Lake Howell 14.04 - -0.8
21 Emily Parrish JR Winter Park 14.11 - -1.8
22 Arianna Bailey SO Colonial 14.14 - -0.6
23 Knielle Petty SO Lake Mary 14.24 - -0.5
24 Amaia Hurst JR South Lake 14.30 - -0.6
25 Yrlene Dorvil SO Palm Beach Central 14.45 - -0.6
25 Seleena Shelton FR West Orange 14.45 - -1.5
27 Jordyn Mansfield JR University (OC) 14.48 - -1.5
28 Trinity Bell SR Wekiva 14.51 - -0.5
29 Karina Juarez FR Lake Mary 14.53 - 0.1
30 Grace Borer SR Father Lopez 14.54 - -1.5
31 Yarelis Santiago-Rodriguez FR Lake Howell 14.60 - -0.6
32 Aleah Soph FR St. Francis 14.71 - -0.5
33 Christina Manfredi SO University (OC) 14.72 - -0.6
34 Katherine Segraves FR Father Lopez 14.79 - -0.6
35 Shayla Jones SO South Lake 14.90 - -0.5
36 Mykaela Tyghter FR East River 14.91 - -1.8
37 Enijah Sanders FR East River 14.97 - -1.8
38 Paige Costanzo FR Lake Howell 14.99 - 0.1
39 Brylan Gartman FR Lyman 15.00 - -0.6
40 Kenya Kuznof SR Father Lopez 15.03 - -1.5
41 Nathalie Are JR First Academy (Orlando) 15.19 - -0.8
42 Laporsha Scott FR Wekiva 15.25 - 0.1
43 Jasmine Camacho FR Viera 15.29 - -0.5
44 N'Asia Gunter JR Colonial 15.42 - 0.1
45 Abigail Smith SO Edgewater 15.57 - -1.8
46 Nyjah Nesmith FR University (Orlando) 15.60 - -1.8
47 Lijuanly Ruiz JR East River 15.86 - 0.1
48 NICOLE TASMAN SO Titusville 15.88 - -0.8
49 Mia Conyers FR Titusville 16.12 - -1.8
50 Ava Roundtree-Fail JR Olympia 16.68 - -0.5
51 Dayema Jefferson FR Titusville 17.27 - -0.6
52 Madison Koesler SO Lyman 17.31 - 0.1
53 Alexandria Pigg SR Lyman 18.58 - 0.1
  Jocelyn Townsend FR Wekiva DQ    -
  Alison Rivero SO Palm Beach Central DNS    -
  Rachel Pittman FR Viera DNS    -
  Isis Clarke SO Apopka DNS    -
  Meya Felix JR South Lake DNS    -
  Breniea Smith SR Edgewater DNS    -
  Abigail Hastings JR St. Francis DNS    -
  Miah Gonzalez JR Winter Park DNS    -
  Tamani Dexter SO St. Francis DNS    -
  Kimberly Cook FR University (OC) DNS    -
Girls' 100 Meters Section 1
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Janiyah Townsend JR Jones 12.41 10
2 Azaria White SO Jones 12.53 7
2 Jaela Hollie SR Jones 12.53 7
4 Miracle Johnson FR Ocoee 12.70 5
6 Kayla McKenzie SR Apopka 12.94 3
9 Cymiah Bradley JR Lake Mary 13.23 -
11 Sydney Larramore FR Ocoee 13.53 -
  Breniea Smith SR Edgewater DNS   
Girls' 100 Meters Section 2
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Madelyn Shafer JR Viera 12.92 4
7 Sharya Davis JR First Academy (Orlando) 13.15 2
8 Linette Fernandez SR University (Orlando) 13.22 1
10 Ariana Cirino SO University (Orlando) 13.33 -
12 Tishana Townsend JR Ocoee 13.58 -
18 Georgia Bernbaum SO Winter Park 13.95 -
22 Arianna Bailey SO Colonial 14.14 -
33 Christina Manfredi SO University (OC) 14.72 -
Girls' 100 Meters Section 3
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Davida Russell FR Apopka 13.92 -
20 Charné Williams SR Lake Howell 14.04 -
41 Nathalie Are JR First Academy (Orlando) 15.19 -
48 NICOLE TASMAN SO Titusville 15.88 -
  Isis Clarke SO Apopka DNS   
  Rachel Pittman FR Viera DNS   
  Miah Gonzalez JR Winter Park DNS   
Girls' 100 Meters Section 4
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Myla Pierce FR West Orange 13.83 -
25 Seleena Shelton FR West Orange 14.45 -
27 Jordyn Mansfield JR University (OC) 14.48 -
30 Grace Borer SR Father Lopez 14.54 -
40 Kenya Kuznof SR Father Lopez 15.03 -
  Abigail Hastings JR St. Francis DNS   
  Tamani Dexter SO St. Francis DNS   
  Meya Felix JR South Lake DNS   
Girls' 100 Meters Section 5
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Zaria Bailey SO Colonial 13.82 -
29 Karina Juarez FR Lake Mary 14.53 -
38 Paige Costanzo FR Lake Howell 14.99 -
42 Laporsha Scott FR Wekiva 15.25 -
44 N'Asia Gunter JR Colonial 15.42 -
47 Lijuanly Ruiz JR East River 15.86 -
52 Madison Koesler SO Lyman 17.31 -
53 Alexandria Pigg SR Lyman 18.58 -
Girls' 100 Meters Section 6
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Daijah DaCosta-Moore JR Olympia 13.68 -
14 Kaiah Hoffman FR Palm Beach Central 13.71 -
23 Knielle Petty SO Lake Mary 14.24 -
28 Trinity Bell SR Wekiva 14.51 -
32 Aleah Soph FR St. Francis 14.71 -
35 Shayla Jones SO South Lake 14.90 -
43 Jasmine Camacho FR Viera 15.29 -
50 Ava Roundtree-Fail JR Olympia 16.68 -
Girls' 100 Meters Section 7
W: -1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Emily Parrish JR Winter Park 14.11 -
36 Mykaela Tyghter FR East River 14.91 -
37 Enijah Sanders FR East River 14.97 -
45 Abigail Smith SO Edgewater 15.57 -
46 Nyjah Nesmith FR University (Orlando) 15.60 -
49 Mia Conyers FR Titusville 16.12 -
  Kimberly Cook FR University (OC) DNS   
  Alison Rivero SO Palm Beach Central DNS   
Girls' 100 Meters Section 8
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 India Hollis FR Edgewater 14.00 -
24 Amaia Hurst JR South Lake 14.30 -
25 Yrlene Dorvil SO Palm Beach Central 14.45 -
31 Yarelis Santiago-Rodriguez FR Lake Howell 14.60 -
34 Katherine Segraves FR Father Lopez 14.79 -
39 Brylan Gartman FR Lyman 15.00 -
51 Dayema Jefferson FR Titusville 17.27 -
  Jocelyn Townsend FR Wekiva DQ