February 18, 2019
|
Showalter Field - Winter Park, FL

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Hannah Douglas SO Olympia 47.67 1:00.97 41.57 1:01.52 42.12 55.42 1:03.74 10
2 Jenyia Burton SO Jones 49.57 1:08.60 45.54 51.30 50.15 57.64 53.61 8
3 Miracle Johnson FR Ocoee 1:04.90 1:16.70 43.07 1:09.03 50.74 59.00 1:08.44 6
4 Courtney Afram-Gyening JR First Academy (Orlando) 55.98 1:11.63 1:11.03 58.39 43.94 1:00.19 54.78 5
5 Jade Blake JR Olympia 1:17.79 1:07.99 55.74 1:14.12 1:01.25 1:01.25 50.23 4
6 Janiyah Townsend JR Jones 1:20.83 57.82 58.44 48.50 1:09.63 1:02.17 51.61 3
7 Gabrielle Johnson SO Winter Park 55.46 47.36 1:07.92 52.97 1:04.18 1:02.31 1:12.28 2
8 Ariana Rivers SO Ocoee 54.96 1:06.20 1:05.58 1:00.58 1:01.83 1:02.45 1:16.19 1
9 Hannah Jones FR Apopka 1:12.30 49.67 46.53 1:15.45 1:04.13 1:02.87 46.53 -
10 Leyshka Arroyo FR Colonial 51.72 52.35 1:16.32 1:08.75 49.20 1:03.07 1:21.36 -
11 Zy'Kerriah Croker SO Ocoee 47.94 58.67 49.84 46.05 1:16.96 1:03.08 59.30 -
12 Jade Kelly FR Olympia 47.49 50.65 1:00.78 1:00.15 1:15.34 1:03.31 55.08 -
13 Cymiah Bradley JR Lake Mary 50.30 54.75 1:22.76 47.11 1:22.13 1:03.66 1:15.12 -
14 Stephani Esparza JR Titusville 50.94 1:08.77 1:01.76 1:08.77 1:09.40 1:03.67 57.31 -
15 Amanda Nunez JR Palm Beach Central 47.03 1:01.20 1:04.42 50.90 1:16.02 1:04.42 55.41 -
16 Runelda Jackson SR Palm Beach Central 1:03.24 1:23.89 52.92 50.98 1:22.60 1:04.53 45.82 -
17 Abagail Francis FR Winter Park 1:21.69 1:15.81 1:01.43 54.90 1:09.28 1:05.35 45.75 -
18 Jaela Hollie SR Jones 58.23 1:13.27 1:09.35 50.38 1:05.42 1:05.42 52.34 -
19 Rachel Long JR Wekiva 1:01.80 57.20 53.91 1:21.52 57.20 1:05.74 59.17 -
20 Jessica Doreste FR West Orange 47.41 1:10.45 1:18.35 1:16.38 1:01.24 1:05.84 58.60 -
21 Milly Aidan FR St. Francis 1:12.69 1:01.35 1:08.02 1:05.35 1:20.69 1:06.68 1:10.02 -
22 Emily Flagg SO Viera 1:04.43 1:17.85 53.69 1:09.80 1:27.25 1:07.11 1:02.42 -
23 Keturah Laurore JR Wekiva 1:06.75 1:20.91 1:04.05 51.92 1:22.26 1:07.42 1:05.40 -
24 Sagan Simmons SR Edgewater 1:21.70 51.32 1:10.90 1:26.43 48.62 1:07.52 58.07 -
25 Marina Brown SO Edgewater 59.70 1:03.10 49.53 1:07.17 1:09.20 1:07.84 1:00.38 -
26 Madison Gordon SO Lyman 1:08.68 1:14.80 1:11.40 1:18.20 1:17.52 1:08.00 1:11.40 -
27 Sydney Taggert FR Lyman 1:27.38 1:08.26 51.20 1:04.17 1:00.76 1:08.26 1:26.01 -
28 Taylor Sapp FR Lake Mary 1:25.38 48.50 1:14.45 1:12.40 56.69 1:08.30 1:24.01 -
29 Riley Jaszczak FR Titusville 1:24.21 1:10.40 59.36 50.39 1:24.90 1:09.02 58.67 -
30 Elicia Schuchart SO Winter Park 1:05.24 1:19.81 1:16.34 1:09.40 1:22.59 1:09.40 1:08.71 -
31 Grace Borer SR Father Lopez 1:28.90 1:24.73 1:12.93 1:03.20 1:06.68 1:09.45 1:19.18 -
32 Jordyn Bradley SO Apopka 53.52 1:09.50 1:28.27 1:28.27 54.91 1:09.50 1:10.20 -
33 Abigail Thompson SR University (OC) 1:27.19 1:20.86 1:27.19 1:01.17 1:01.88 1:10.31 1:13.83 -
34 Jasmine Camacho FR Viera 1:27.72 59.43 1:17.11 1:14.28 51.64 1:10.74 1:24.18 -
35 Alba Rivas SO South Lake 1:02.74 1:04.88 1:26.98 1:16.28 1:10.58 1:11.29 1:03.45 -
36 Alyssa Bell SO University (OC) 1:32.80 1:27.80 1:27.09 1:19.95 1:19.24 1:11.38 54.25 -
37 Virginia Woods FR Father Lopez 1:26.19 1:05.36 1:19.01 50.28 1:26.19 1:11.82 1:19.01 -
38 Elizabeth Doan SO St. Francis 1:01.25 1:12.77 1:22.86 1:17.82 1:19.26 1:12.05 1:22.14 -
39 Tatiana Hernandez JR Lake Howell 1:11.57 1:21.69 1:03.62 1:31.09 51.33 1:12.29 55.67 -
40 Zakaria Smothers SO Apopka 1:19.30 1:12.75 1:24.39 1:03.30 1:03.30 1:12.75 1:15.66 -
41 Adara Bautista FR Colonial 1:04.14 1:04.14 1:30.68 57.51 1:24.04 1:13.72 1:15.94 -
42 Sarah Horvath JR Titusville 1:14.09 1:13.34 1:20.82 1:18.58 1:32.79 1:14.83 1:17.83 -
43 Citlaly Fernandez SO South Lake 1:03.53 1:30.76 1:30.76 1:22.44 1:26.98 1:15.63 1:11.85 -
44 Maya Ingraham FR Wekiva 1:21.23 56.18 1:27.30 1:00.73 57.70 1:15.91 57.70 -
45 Natalie Soltys SO East River 1:23.91 1:09.29 1:10.83 1:36.23 1:24.68 1:16.98 1:37.77 -
46 Reina Zeidan JR Lake Howell 56.97 1:06.34 1:16.48 1:13.36 1:10.24 1:18.04 1:23.51 -
47 Casye Johnson SO South Lake 55.80 1:33.53 1:28.02 1:37.46 1:07.59 1:18.59 1:41.39 -
48 Seleena Shelton FR West Orange 1:27.12 1:27.12 1:03.36 1:15.24 1:27.92 1:19.20 1:04.16 -
49 Lindsey Peck JR Father Lopez 1:24.67 1:05.76 1:24.67 1:41.93 1:06.59 1:22.20 1:00.01 -
50 Lylnya Cooper SO Lake Howell 1:48.42 1:50.99 1:08.30 1:36.47 1:41.59 1:25.37 1:23.67 -
  Kenedy Duchelm FR Lyman NT NT NT NT NT NT NT   
  Laila Thomas FR East River NT NT NT NT NT NT NT   
  Brooke Williams JR University (OC) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Lijuanly Ruiz JR East River DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Breyon Viney JR Palm Beach Central DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jessiah Powell JR Lake Mary DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Bryanna King SO Colonial DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Hannah Douglas SO Olympia 55.42 1:05.95 10
2 Jenyia Burton SO Jones 57.64 1:03.41 8
3 Miracle Johnson FR Ocoee 59.00 1:01.36 6
5 Jade Blake JR Olympia 1:01.25 46.55 4
6 Janiyah Townsend JR Jones 1:02.17 55.96 3
7 Gabrielle Johnson SO Winter Park 1:02.31 1:10.41 2
8 Ariana Rivers SO Ocoee 1:02.45 56.83 1
16 Runelda Jackson SR Palm Beach Central 1:04.53 50.98 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Courtney Afram-Gyening JR First Academy (Orlando) 48.16 57.18 1:00.19 43.94 55.98 5
9 Hannah Jones FR Apopka 1:12.93 1:12.93 1:02.87 1:14.19 1:09.16 -
10 Leyshka Arroyo FR Colonial 1:12.53 56.14 1:03.07 57.40 59.92 -
14 Stephani Esparza JR Titusville 1:19.59 52.21 1:03.67 1:18.95 1:15.77 -
15 Amanda Nunez JR Palm Beach Central 50.90 57.98 1:04.42 1:06.36 1:16.02 -
19 Rachel Long JR Wekiva 1:17.58 1:10.35 1:05.74 1:00.48 1:22.18 -
24 Sagan Simmons SR Edgewater 1:25.08 1:01.45 1:07.52 1:27.10 1:27.10 -
25 Marina Brown SO Edgewater 1:11.24 52.92 1:07.84 59.02 1:28.20 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
11 Zy'Kerriah Croker SO Ocoee 51.10 1:09.39 1:03.08 58.04 -
17 Abagail Francis FR Winter Park 1:19.08 50.98 1:05.35 1:11.24 -
20 Jessica Doreste FR West Orange 1:13.74 52.68 1:05.84 56.63 -
26 Madison Gordon SO Lyman 1:27.04 1:18.20 1:08.00 1:18.20 -
29 Riley Jaszczak FR Titusville 1:00.74 59.36 1:09.02 58.67 -
32 Jordyn Bradley SO Apopka 1:12.28 1:18.54 1:09.50 1:06.72 -
  Bryanna King SO Colonial DNS DNS DNS DNS   
  Breyon Viney JR Palm Beach Central DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
18 Jaela Hollie SR Jones 1:04.12 54.96 1:21.12 1:05.42 1:12.62 -
30 Elicia Schuchart SO Winter Park 58.99 1:02.46 1:00.38 1:09.40 58.99 -
31 Grace Borer SR Father Lopez 1:03.90 1:23.34 1:10.15 1:09.45 1:26.12 -
37 Virginia Woods FR Father Lopez 57.46 1:09.67 1:33.37 1:11.82 1:13.26 -
38 Elizabeth Doan SO St. Francis 1:07.73 1:17.82 1:07.73 1:12.05 56.92 -
40 Zakaria Smothers SO Apopka 57.48 1:27.30 1:30.21 1:12.75 1:11.30 -
42 Sarah Horvath JR Titusville 1:10.34 1:00.62 1:14.09 1:14.83 1:30.55 -
  Jessiah Powell JR Lake Mary DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Cymiah Bradley JR Lake Mary 1:06.85 1:15.76 53.48 1:20.22 1:03.66 -
33 Abigail Thompson SR University (OC) 59.06 1:04.69 58.36 52.03 1:10.31 -
34 Jasmine Camacho FR Viera 54.47 1:22.06 1:02.96 50.23 1:10.74 -
35 Alba Rivas SO South Lake 1:21.99 1:09.16 1:21.27 1:18.42 1:11.29 -
43 Citlaly Fernandez SO South Lake 1:08.07 1:36.05 1:11.10 1:02.02 1:15.63 -
45 Natalie Soltys SO East River 1:26.99 1:01.59 1:32.38 1:23.91 1:16.98 -
48 Seleena Shelton FR West Orange 1:23.96 1:39.00 1:40.59 1:26.33 1:19.20 -
49 Lindsey Peck JR Father Lopez 1:02.48 1:09.87 1:28.78 1:15.63 1:22.20 -
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
12 Jade Kelly FR Olympia 1:07.11 1:03.31 1:10.28 1:17.24 -
27 Sydney Taggert FR Lyman 49.15 1:08.26 1:15.77 1:08.95 -
28 Taylor Sapp FR Lake Mary 1:02.16 1:08.30 1:28.79 1:24.70 -
36 Alyssa Bell SO University (OC) 54.25 1:11.38 1:19.95 1:14.95 -
39 Tatiana Hernandez JR Lake Howell 1:18.80 1:12.29 1:33.26 57.11 -
41 Adara Bautista FR Colonial 1:07.83 1:13.72 1:08.56 1:28.47 -
50 Lylnya Cooper SO Lake Howell 1:32.20 1:25.37 1:40.74 1:47.57 -
  Brooke Williams JR University (OC) DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
21 Milly Aidan FR St. Francis 1:16.02 1:00.68 1:16.02 1:14.02 54.01 1:06.68 58.02 -
22 Emily Flagg SO Viera 1:17.85 1:27.25 59.73 59.73 51.01 1:07.11 1:13.83 -
23 Keturah Laurore JR Wekiva 1:12.14 1:27.65 57.31 58.66 1:04.73 1:07.42 1:10.80 -
44 Maya Ingraham FR Wekiva 1:09.08 54.66 1:31.86 1:19.71 59.21 1:15.91 1:00.73 -
46 Reina Zeidan JR Lake Howell 1:25.85 1:32.87 1:18.82 1:38.33 1:39.90 1:18.04 1:35.99 -
47 Casye Johnson SO South Lake 1:06.81 58.16 1:35.88 1:12.31 1:28.02 1:18.59 1:12.31 -
  Lijuanly Ruiz JR East River DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
  Laila Thomas FR East River NT NT NT NT   
  Kenedy Duchelm FR Lyman NT NT NT NT