February 18, 2019
|
Showalter Field - Winter Park, FL

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC WIND
1 Jenyia Burton SO Jones 25.12 19.85 10 0.6
2 Miracle Johnson FR Ocoee 25.52 22.97 8 0.6
3 Kilani Harvey SR Jones 25.56 21.73 6 0.6
4 Alexis Devlin JR Winter Park 26.33 21.07 5 0.9
5 Ranecia Brown SO Jones 26.45 18.78 4 0.9
6 Madelyn Shafer JR Viera 26.54 20.71 3 0.9
7 Eriana Teague JR Wekiva 26.73 21.92 2 0.6
8 Kayla McKenzie SR Apopka 26.77 34.81 1 0.6
9 Karis Guilbeau FR Lyman 26.89 19.63 - 1.1
10 Courtney Afram-Gyening JR First Academy (Orlando) 27.02 32.16 - 0.6
11 Kalaila Smith SR Apopka 27.11 28.74 - 0.9
12 Cassandra Ramirez SO Viera 27.21 19.05 - 0.6
13 Davine Cambell SR Colonial 27.24 28.06 - 0.5
14 Makayla Watson FR Lake Howell 27.34 33.91 - 0.2
15 Leyshka Arroyo FR Colonial 27.89 33.47 - 0.5
16 Courtney Cole JR Lake Mary 27.90 33.20 - 1.1
17 Jaeda Stewart SR Viera 28.12 28.41 - 0.5
18 Emily Parrish JR Winter Park 28.32 32.86 - 0.2
19 Myla Pierce FR West Orange 28.49 30.77 - 0.5
20 Georgia Bernbaum SO Winter Park 28.56 21.42 - 0.2
21 Jessica Doreste FR West Orange 28.61 33.48 - 0.9
22 Ava Roundtree-Fail JR Olympia 28.63 26.06 - NWI
23 Amanda Nunez JR Palm Beach Central 28.77 25.03 - 0.5
24 Jaden Byrd SO Lake Howell 28.87 26.56 - 0.2
25 Kaiah Hoffman FR Palm Beach Central 28.90 20.52 - NWI
26 Scharmensey Fine SO University (Orlando) 28.91 32.38 - 0.5
27 Keturah Laurore JR Wekiva 28.93 21.70 - 1.1
28 Arianna Bailey SO Colonial 29.02 26.70 - 0.5
29 Ashari Beauford SO Wekiva 29.12 28.25 - 0.5
30 Davida Russell FR Apopka 29.41 34.41 - 0.5
31 Oliva Martin SO First Academy (Orlando) 29.67 28.78 - 0.5
32 Taelor Harden SO Ocoee 29.67 27.60 - 0.9
33 Knielle Petty SO Lake Mary 29.68 38.59 - 1.1
34 Jada Jackson FR East River 29.73 34.79 - 1.2
35 Jada Thomas FR Ocoee 30.00 33.90 - 0.9
36 Sarah Horvath JR Titusville 30.07 36.69 - 0.2
37 Meagan Freshman FR St. Francis 30.10 23.48 - 1.2
38 Kaydria Powell FR University (Orlando) 30.10 34.62 - 0.5
39 Karina Juarez FR Lake Mary 30.13 22.30 - NWI
40 Jadyn Russ JR Olympia 30.29 35.44 - 0.8
41 Sofia Bernal SO Father Lopez 30.81 28.04 - 0.2
42 Shayla Jones SO South Lake 30.92 24.12 - 0.8
43 Mykaela Tyghter FR East River 31.17 28.37 - 1.1
44 Alba Rivas SO South Lake 31.43 35.83 - NWI
45 Thaddea Williams FR West Orange 31.60 40.14 - 0.2
46 Nathalie Are JR First Academy (Orlando) 31.83 28.65 - 0.9
47 Abby Larkins SR Father Lopez 32.37 23.63 - 0.8
48 Ariyana Brown SO Lake Howell 33.58 28.21 - 0.8
49 Ava Gindlesperger SO Father Lopez 34.59 26.64 - 0.8
50 Zedike Watson SR Olympia 34.83 28.22 - 0.6
51 Tanyia Thomas FR Titusville 41.12 44.41 - 0.5
  Abigail Hastings JR St. Francis DNS DNS    -
  Lijuanly Ruiz JR East River DNS DNS    -
  Jada Lane FR Edgewater DNS DNS    -
  Breniea Smith SR Edgewater DNS DNS    -
  Izzy Freshman FR St. Francis DNS DNS    -
  Alison Rivero SO Palm Beach Central DNS DNS    -
  Abigail Thompson SR University (OC) DNS DNS    -
  Jasmine Jones FR Lyman DNS DNS    -
  Meya Felix JR South Lake DNS DNS    -
  Kimberly Cook FR University (OC) DNS DNS    -
  Franchesca Pichardo SO University (OC) DNS DNS    -
  Ariana Cirino SO University (Orlando) DNS DNS    -
  Isabella Ebaugh-Santos SO Titusville DNS DNS    -
  Ayanna Brown JR Lyman DNS DNS    -
Girls' 200 Meters Section 1
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jenyia Burton SO Jones 23.62 27.89 18.34 25.12 10
2 Miracle Johnson FR Ocoee 29.35 19.65 29.10 25.52 8
3 Kilani Harvey SR Jones 24.54 32.47 27.35 25.56 6
7 Eriana Teague JR Wekiva 27.80 19.78 32.61 26.73 2
8 Kayla McKenzie SR Apopka 32.13 32.13 19.01 26.77 1
10 Courtney Afram-Gyening JR First Academy (Orlando) 20.81 25.67 35.13 27.02 -
12 Cassandra Ramirez SO Viera 31.30 24.22 33.20 27.21 -
50 Zedike Watson SR Olympia 37.27 29.26 30.65 34.83 -
Girls' 200 Meters Section 2
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
4 Alexis Devlin JR Winter Park 26.33 29.76 22.12 5
5 Ranecia Brown SO Jones 26.45 28.04 25.40 4
6 Madelyn Shafer JR Viera 26.54 22.03 21.50 3
11 Kalaila Smith SR Apopka 27.11 22.51 18.98 -
21 Jessica Doreste FR West Orange 28.61 23.75 22.32 -
32 Taelor Harden SO Ocoee 29.67 27.60 22.55 -
35 Jada Thomas FR Ocoee 30.00 37.50 37.50 -
46 Nathalie Are JR First Academy (Orlando) 31.83 31.83 34.70 -
Girls' 200 Meters Section 3
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Davine Cambell SR Colonial 28.88 34.05 32.96 27.52 27.24 19.07 25.61 -
17 Jaeda Stewart SR Viera 23.34 36.00 36.28 26.72 28.12 28.97 34.59 -
19 Myla Pierce FR West Orange 29.35 22.23 30.77 22.51 28.49 36.19 34.76 -
23 Amanda Nunez JR Palm Beach Central 28.20 24.17 22.16 20.72 28.77 27.62 37.41 -
28 Arianna Bailey SO Colonial 24.38 29.89 24.09 37.73 29.02 26.12 20.90 -
30 Davida Russell FR Apopka 35.00 36.47 25.00 24.12 29.41 27.06 28.53 -
  Ariana Cirino SO University (Orlando) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Breniea Smith SR Edgewater DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 200 Meters Section 4
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
14 Makayla Watson FR Lake Howell 25.70 27.34 20.24 24.34 -
18 Emily Parrish JR Winter Park 29.46 28.32 34.84 26.91 -
20 Georgia Bernbaum SO Winter Park 26.28 28.56 36.56 20.00 -
24 Jaden Byrd SO Lake Howell 35.80 28.87 21.08 34.65 -
36 Sarah Horvath JR Titusville 33.68 30.07 26.47 23.16 -
41 Sofia Bernal SO Father Lopez 24.04 30.81 36.05 29.27 -
45 Thaddea Williams FR West Orange 27.81 31.60 29.71 31.29 -
  Abigail Thompson SR University (OC) DNS DNS DNS DNS   
Girls' 200 Meters Section 5
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
40 Jadyn Russ JR Olympia 31.51 30.29 -
42 Shayla Jones SO South Lake 36.18 30.92 -
47 Abby Larkins SR Father Lopez 31.08 32.37 -
48 Ariyana Brown SO Lake Howell 33.92 33.58 -
49 Ava Gindlesperger SO Father Lopez 35.63 34.59 -
  Lijuanly Ruiz JR East River DNS DNS   
  Jada Lane FR Edgewater DNS DNS   
  Meya Felix JR South Lake DNS DNS   
Girls' 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
22 Ava Roundtree-Fail JR Olympia 28.63 26.34 -
25 Kaiah Hoffman FR Palm Beach Central 28.90 29.77 -
39 Karina Juarez FR Lake Mary 30.13 33.15 -
44 Alba Rivas SO South Lake 31.43 27.66 -
  Kimberly Cook FR University (OC) DNS DNS   
  Izzy Freshman FR St. Francis DNS DNS   
  Isabella Ebaugh-Santos SO Titusville DNS DNS   
  Alison Rivero SO Palm Beach Central DNS DNS   
Girls' 200 Meters Section 7
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
15 Leyshka Arroyo FR Colonial 27.89 29.29 -
26 Scharmensey Fine SO University (Orlando) 28.91 27.76 -
29 Ashari Beauford SO Wekiva 29.12 25.63 -
31 Oliva Martin SO First Academy (Orlando) 29.67 34.72 -
38 Kaydria Powell FR University (Orlando) 30.10 34.92 -
51 Tanyia Thomas FR Titusville 41.12 47.70 -
  Ayanna Brown JR Lyman DNS DNS   
  Jasmine Jones FR Lyman DNS DNS   
Girls' 200 Meters Section 8
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
9 Karis Guilbeau FR Lyman 26.89 24.47 27.16 30.12 -
16 Courtney Cole JR Lake Mary 27.90 27.35 34.04 29.02 -
27 Keturah Laurore JR Wekiva 28.93 24.02 33.85 26.62 -
33 Knielle Petty SO Lake Mary 29.68 30.57 32.36 25.83 -
43 Mykaela Tyghter FR East River 31.17 26.50 26.81 35.54 -
  Abigail Hastings JR St. Francis DNS DNS DNS DNS   
Girls' 200 Meters Section 9
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
34 Jada Jackson FR East River 33.60 33.60 29.73 -
37 Meagan Freshman FR St. Francis 27.70 21.98 30.10 -
  Franchesca Pichardo SO University (OC) DNS DNS DNS