February 16, 2019
|
George Jenkins - Lakeland, FL

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Anderson Denton JR Lake Wales 9:34.72 10
2 Jonathan Reid SR Lakewood Ranch 9:36.05 8
3 Kevin Updike SO Lake Wales 9:45.94 6
4 Zach Cloud JR St. Cloud 9:49.23 5
5 Yonas Sauers JR Alonso 9:52.59 4
6 Lewis Benitez-Chaparro JR Vanguard (Ocala) 9:56.06 3
7 Brady Zimmerman SR George Jenkins 9:57.83 2
8 Trent Shackelford SR Lake Brantley 9:59.98 1
9 Seth Martinez JR Lakeland Christian 10:05.96 -
10 Landon Morales FR Lake Wales 10:23.56 -
11 Joshua Bernard JR Newsome 10:33.42 -
12 Marckoz Arias SR Haines City 10:42.49 -
13 Ivan Dugan SR Newsome 10:43.38 -
14 Wade Larue FR Newsome 10:43.93 -
15 Nicholas Morrison SR Harmony 10:46.30 -
16 Gio Rodriguez SR Vanguard (Ocala) 10:46.75 -
17 Harrison Knight JR Vanguard (Ocala) 10:48.39 -
18 Dylan Loser FR Auburndale 10:55.81 -
19 James Duffy SR Lakewood Ranch 10:59.95 -
20 Tyler Atkins FR Newsome 11:00.98 -
21 Matthew Lester JR Lake Brantley 11:05.63 -
22 Cyrus Hannah SO Sarasota 11:05.79 -
23 Robert Stiff SO Sarasota 11:06.37 -
24 Ben Morris FR Lake Brantley 11:08.19 -
25 John Koerth SR Lake Brantley 11:08.28 -
26 Andrew Guerrero SO George Jenkins 11:15.91 -
27 Gage Rasmussen JR Plant City 11:21.05 -
28 Grant Wheeler SR Alonso 11:33.28 -
29 Anthony Solis Junior Auburndale 11:34.03 -
30 Andrew Chambers SO George Jenkins 11:36.70 -
31 Jeffrey Glatting JR Lake Brantley 11:41.38 -
32 Drew Jones FR Riverview 11:44.51 -
33 Stephen Holland SO McKeel 11:45.44 -
34 John Lachance-Perez JR Sarasota 11:49.32 -
35 Isaiah Wilcox SO Plant City 11:50.24 -
36 Jackson Overholt FR Lakeland Christian 11:53.12 -
37 Joseph Cotto SO Lake Wales 11:53.71 -
38 Landon Johnson SO McKeel 11:55.22 -
39 Walter Stahll SO Lake Brantley 11:55.59 -
40 Bailey Nichols SR Alonso 11:56.19 -
41 Jonathon MacNab FR St. Cloud 12:00.68 -
42 Arnaldo Vera SO Haines City 12:08.43 -
43 Isaac Morrison 8 McKeel 12:08.98 -
44 Daniel Sherlock JR Lake Brantley 12:09.36 -
45 Chase Waelbroeck JR George Jenkins 12:09.43 -
46 Ethan Caswell SO Lakeland Christian 12:12.97 -
47 James Ko JR George Jenkins 12:15.28 -
48 Hunter King JR Alonso 12:29.21 -
49 Steve Shi SO Rockledge 12:30.58 -
50 Kane Brantley FR St. Cloud 12:31.99 -
51 Devon Bagby SR Ridge Community 12:37.00 -
52 Connor Darrin SR Harmony 12:38.05 -
53 Andrew Hill SO Rockledge 12:38.90 -
54 Conner Yi FR Harmony 12:40.23 -
55 Giancarlo Restrepo SO Tampa Prep 12:41.81 -
56 Rylee Baxter SO Plant City 12:45.25 -
57 Brendan Moore JR George Jenkins 12:50.10 -
58 Benjie Toussaint SO Lake Region 12:50.10 -
59 Marshall Copeland SR Lake Brantley 13:23.82 -
60 Dalton Tervin SO George Jenkins 13:35.28 -
61 Mark Seefeldt JR Lake Region 13:36.26 -
62 Andrew Lester FR Lake Brantley 13:53.38 -
63 Gadiel Medina Pena SO Ridge Community 14:01.44 -
64 Maxwell White 8 McKeel 14:16.15 -
65 Jaden Davis JR Haines City 14:50.00 -
66 Relamp Ramirez FR Lake Brantley 15:24.55 -
67 Ethan Gonzalez SO Haines City 15:31.75 -
68 Colby Todd JR Auburndale 16:19.82 -
  Christian Sweeney SO Alonso DNS   
  Logen Balestreri SR Mulberry DNS   
  Tyler Carter SR Plant City DNS   
  Nicholas Vogel SR Lake Brantley DNS   
  Troy Smith SR Rockledge DNS   
  Hunter Warwick JR Sarasota DNS   
  Zachary Jones SO Sarasota DNS   
  Kevin Solis SO Ridge Community DNS   
  James Gordon SR Riverview DNS   
  Seth Brickhouse JR George Jenkins DNS   
  Alfredo Soler SR Lake Brantley DNS   
  Abraham Paim SO Lake Brantley DNS   
  Austin Martin FR Vanguard (Ocala) DNS   
  Conrad Hellwege JR Vanguard (Ocala) DNS   
  Derrick Wilson SO Winter Haven DNS   
  Jaden Leverett FR Winter Haven DNS   
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Anderson Denton JR Lake Wales 9:34.72 10
2 Jonathan Reid SR Lakewood Ranch 9:36.05 8
3 Kevin Updike SO Lake Wales 9:45.94 6
4 Zach Cloud JR St. Cloud 9:49.23 5
5 Yonas Sauers JR Alonso 9:52.59 4
6 Lewis Benitez-Chaparro JR Vanguard (Ocala) 9:56.06 3
7 Brady Zimmerman SR George Jenkins 9:57.83 2
8 Trent Shackelford SR Lake Brantley 9:59.98 1
9 Seth Martinez JR Lakeland Christian 10:05.96 -
10 Landon Morales FR Lake Wales 10:23.56 -
11 Joshua Bernard JR Newsome 10:33.42 -
12 Marckoz Arias SR Haines City 10:42.49 -
15 Nicholas Morrison SR Harmony 10:46.30 -
16 Gio Rodriguez SR Vanguard (Ocala) 10:46.75 -
17 Harrison Knight JR Vanguard (Ocala) 10:48.39 -
22 Cyrus Hannah SO Sarasota 11:05.79 -
  Seth Brickhouse JR George Jenkins DNS   
  Abraham Paim SO Lake Brantley DNS   
  Troy Smith SR Rockledge DNS   
  Zachary Jones SO Sarasota DNS   
  Austin Martin FR Vanguard (Ocala) DNS   
  Conrad Hellwege JR Vanguard (Ocala) DNS   
  Tyler Carter SR Plant City DNS   
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Ivan Dugan SR Newsome 10:43.38 -
14 Wade Larue FR Newsome 10:43.93 -
19 James Duffy SR Lakewood Ranch 10:59.95 -
20 Tyler Atkins FR Newsome 11:00.98 -
21 Matthew Lester JR Lake Brantley 11:05.63 -
24 Ben Morris FR Lake Brantley 11:08.19 -
25 John Koerth SR Lake Brantley 11:08.28 -
26 Andrew Guerrero SO George Jenkins 11:15.91 -
27 Gage Rasmussen JR Plant City 11:21.05 -
29 Anthony Solis Junior Auburndale 11:34.03 -
30 Andrew Chambers SO George Jenkins 11:36.70 -
31 Jeffrey Glatting JR Lake Brantley 11:41.38 -
33 Stephen Holland SO McKeel 11:45.44 -
35 Isaiah Wilcox SO Plant City 11:50.24 -
36 Jackson Overholt FR Lakeland Christian 11:53.12 -
37 Joseph Cotto SO Lake Wales 11:53.71 -
39 Walter Stahll SO Lake Brantley 11:55.59 -
40 Bailey Nichols SR Alonso 11:56.19 -
44 Daniel Sherlock JR Lake Brantley 12:09.36 -
46 Ethan Caswell SO Lakeland Christian 12:12.97 -
48 Hunter King JR Alonso 12:29.21 -
49 Steve Shi SO Rockledge 12:30.58 -
53 Andrew Hill SO Rockledge 12:38.90 -
57 Brendan Moore JR George Jenkins 12:50.10 -
58 Benjie Toussaint SO Lake Region 12:50.10 -
59 Marshall Copeland SR Lake Brantley 13:23.82 -
66 Relamp Ramirez FR Lake Brantley 15:24.55 -
  Alfredo Soler SR Lake Brantley DNS   
  Kevin Solis SO Ridge Community DNS   
  James Gordon SR Riverview DNS   
Boys' 3200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Dylan Loser FR Auburndale 10:55.81 -
23 Robert Stiff SO Sarasota 11:06.37 -
28 Grant Wheeler SR Alonso 11:33.28 -
32 Drew Jones FR Riverview 11:44.51 -
34 John Lachance-Perez JR Sarasota 11:49.32 -
38 Landon Johnson SO McKeel 11:55.22 -
41 Jonathon MacNab FR St. Cloud 12:00.68 -
42 Arnaldo Vera SO Haines City 12:08.43 -
43 Isaac Morrison 8 McKeel 12:08.98 -
45 Chase Waelbroeck JR George Jenkins 12:09.43 -
47 James Ko JR George Jenkins 12:15.28 -
50 Kane Brantley FR St. Cloud 12:31.99 -
51 Devon Bagby SR Ridge Community 12:37.00 -
52 Connor Darrin SR Harmony 12:38.05 -
54 Conner Yi FR Harmony 12:40.23 -
55 Giancarlo Restrepo SO Tampa Prep 12:41.81 -
56 Rylee Baxter SO Plant City 12:45.25 -
60 Dalton Tervin SO George Jenkins 13:35.28 -
61 Mark Seefeldt JR Lake Region 13:36.26 -
62 Andrew Lester FR Lake Brantley 13:53.38 -
63 Gadiel Medina Pena SO Ridge Community 14:01.44 -
64 Maxwell White 8 McKeel 14:16.15 -
65 Jaden Davis JR Haines City 14:50.00 -
67 Ethan Gonzalez SO Haines City 15:31.75 -
68 Colby Todd JR Auburndale 16:19.82 -
  Nicholas Vogel SR Lake Brantley DNS   
  Hunter Warwick JR Sarasota DNS   
  Logen Balestreri SR Mulberry DNS   
  Jaden Leverett FR Winter Haven DNS   
  Derrick Wilson SO Winter Haven DNS   
  Christian Sweeney SO Alonso DNS