February 15, 2019
|
Bishop Moore - Orlando, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Hannah Douglas SO Olympia 12.09 10 0.4
2 Janiyah Townsend JR Jones 12.27 8 0.4
3 Azaria White SO Jones 12.40 6 0.4
4 Jaela Hollie SR Jones 12.42 5 0.4
5 Shenya Patrice SO Timber Creek 12.71 4 0.4
6 Alaijah Buie JR Tavares 12.73 3 0.4
7 Mia Ostopovich JR Astronaut 13.15 2 0.7
8 Tigan Jackson SO Astronaut 13.37 1 0.8
9 Chelsea Craft JR Oviedo 13.41 - 0.4
10 Daniella Galeano SO Bishop Moore 13.99 - 0.8
11 Kanya Smith SO Oviedo 14.00 - 0.8
12 Julia Smith SR Umatilla 14.08 - 0.8
13 Sarah Kanbara SO Oviedo 14.10 - 0.6
14 Sagie-May Dorcely FR Bishop Moore 14.11 - 0.6
15 Azurea Barkley JR Satellite 14.13 - 0.8
16 Shamere Harvey FR Astronaut 14.16 - 0.6
17 Brooke Cohen-Pinsky SO Satellite 14.30 - 0.8
18 Emily Estrella JR Timber Creek 14.36 - 0.8
19 Annie MacKay SO Melbourne Central Catholic 14.45 - 0.5
20 Nadia Perez FR Timber Creek 14.49 - 0.8
21 Maya Sydney JR Lake Minneola 14.50 - 0.5
22 Macy Johnson FR Lake Highland Prep 14.85 - 0.6
23 Maison Evans SO Umatilla 14.90 - 0.5
24 Nheemie Pierre-Remy FR Bishop Moore 15.07 - 0.6
25 Muniz Amaris SO Lake Minneola 15.13 - 0.5
26 Erika Wright SR Tavares 15.28 - 0.7
27 Serena Lewis SR Winter Springs 15.44 - 0.6
28 Katie Daley JR Lake Highland Prep 15.46 - 0.7
29 Breanna Jones SO Lake Minneola 15.82 - 0.5
30 Haley Waddell SO Winter Springs 16.38 - 0.7
31 Sabrina Barella JR Melbourne Central Catholic 16.55 - 0.5
32 Lauren McDaniel JR Geneva School 16.63 - 0.6
33 Maggie Adams FR Winter Springs 18.08 - 0.5
34 Juliana Marchello FR Satellite 18.84 - 0.7
  Zedike Watson SR Olympia DNS    -
  Brooke Bierman SO Satellite DNS    -
  Katie Rieke JR Melbourne Central Catholic DNS    -
Girls' 100 Meters Section 1
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Hannah Douglas SO Olympia 12.09 10
2 Janiyah Townsend JR Jones 12.27 8
3 Azaria White SO Jones 12.40 6
4 Jaela Hollie SR Jones 12.42 5
5 Shenya Patrice SO Timber Creek 12.71 4
6 Alaijah Buie JR Tavares 12.73 3
9 Chelsea Craft JR Oviedo 13.41 -
  Zedike Watson SR Olympia DNS   
Girls' 100 Meters Section 2
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Tigan Jackson SO Astronaut 13.37 1
10 Daniella Galeano SO Bishop Moore 13.99 -
11 Kanya Smith SO Oviedo 14.00 -
12 Julia Smith SR Umatilla 14.08 -
15 Azurea Barkley JR Satellite 14.13 -
17 Brooke Cohen-Pinsky SO Satellite 14.30 -
18 Emily Estrella JR Timber Creek 14.36 -
20 Nadia Perez FR Timber Creek 14.49 -
Girls' 100 Meters Section 3
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Annie MacKay SO Melbourne Central Catholic 14.45 -
21 Maya Sydney JR Lake Minneola 14.50 -
23 Maison Evans SO Umatilla 14.90 -
25 Muniz Amaris SO Lake Minneola 15.13 -
29 Breanna Jones SO Lake Minneola 15.82 -
31 Sabrina Barella JR Melbourne Central Catholic 16.55 -
33 Maggie Adams FR Winter Springs 18.08 -
  Brooke Bierman SO Satellite DNS   
Girls' 100 Meters Section 4
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Sarah Kanbara SO Oviedo 14.10 -
14 Sagie-May Dorcely FR Bishop Moore 14.11 -
16 Shamere Harvey FR Astronaut 14.16 -
22 Macy Johnson FR Lake Highland Prep 14.85 -
24 Nheemie Pierre-Remy FR Bishop Moore 15.07 -
27 Serena Lewis SR Winter Springs 15.44 -
32 Lauren McDaniel JR Geneva School 16.63 -
  Katie Rieke JR Melbourne Central Catholic DNS   
Girls' 100 Meters Section 5
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Mia Ostopovich JR Astronaut 13.15 2
26 Erika Wright SR Tavares 15.28 -
28 Katie Daley JR Lake Highland Prep 15.46 -
30 Haley Waddell SO Winter Springs 16.38 -
34 Juliana Marchello FR Satellite 18.84 -