February 15, 2019
|
Bishop Moore - Orlando, FL
|
Timing: Elite Timing

Men's 800m Run Varsity

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dalton Brown SR Tavares 1:56.27 10
2 Tylan Christopher JR Leesburg 2:01.83 8
3 Isaac Jacobs SR Lake Highland Prep 2:03.21 6
4 Shmael Jacques SR Olympia 2:03.89 5
5 Dakotah Lucarelli-van buskir FR Bishop Moore 2:07.29 4
6 Leron Sheppard SO Olympia 2:09.01 3
7 Luke Howell SR Jones 2:10.08 2
8 Jamal Slaven JR Olympia 2:10.13 1
9 Robert Matschner FR Winter Springs 2:10.20 -
10 Ty Kenoyer JR Lake Highland Prep 2:10.31 -
11 Andrew Preusser SR Bishop Moore 2:10.51 -
12 Max Faryga JR Lake Minneola 2:11.86 -
13 Timothy Maynard SR Astronaut 2:12.39 -
14 Deshawn Primes SR Jones 2:12.43 -
15 Micah Forsythe SO Leesburg 2:13.30 -
16 Izaiah Burgos JR Timber Creek 2:15.56 -
17 Matt Manley SR Melbourne Central Catholic 2:15.59 -
18 Aidan Mason FR Satellite 2:16.40 -
19 Garrett Roth SR Timber Creek 2:16.55 -
20 Jashar Carson JR Jones 2:16.64 -
21 Misael Cipion JR Timber Creek 2:17.69 -
22 Dayton Law FR Satellite 2:17.96 -
23 Jeffrey Gotham SO Lake Minneola 2:18.50 -
24 Ephraim Drennan JR Tavares 2:19.10 -
25 Grey Gibson FR Geneva School 2:19.89 -
26 Samuel Henery SO Oviedo 2:20.27 -
27 Julian Seda-Gaud SO Lake Minneola 2:21.85 -
28 Miles Drennan FR Tavares 2:22.10 -
29 Rey Permaul FR Oviedo 2:22.27 -
30 Alex Cruz SR Umatilla 2:24.43 -
31 Chad Luchetti FR Melbourne Central Catholic 2:25.48 -
32 Gabe Bossenberry FR Satellite 2:25.73 -
33 Joshua Mckay FR Geneva School 2:26.05 -
34 Cody Garcia SO Astronaut 2:26.75 -
35 Carter Alloway SO Oviedo 2:27.70 -
36 Fady Nabih FR Winter Springs 2:28.01 -
37 Nick Shafer SO Geneva School 2:29.54 -
38 Josh McKenzie SR Melbourne Central Catholic 2:30.61 -
39 Jonah Foster JR Umatilla 2:31.95 -
40 John Shircliff SO Bishop Moore 2:34.01 -
41 Jeremiah Clark JR Leesburg 3:10.04 -
  Anthony Cruz SR Umatilla DNS   
  Jackson Bailey FR Astronaut DNS   
  Joshua Jean-Charles JR Winter Springs DNS   
  Matthew Bush JR Wekiva DNS   
Men's 800m Run Varsity Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dalton Brown SR Tavares 1:56.27 10
2 Tylan Christopher JR Leesburg 2:01.83 8
3 Isaac Jacobs SR Lake Highland Prep 2:03.21 6
4 Shmael Jacques SR Olympia 2:03.89 5
6 Leron Sheppard SO Olympia 2:09.01 3
7 Luke Howell SR Jones 2:10.08 2
8 Jamal Slaven JR Olympia 2:10.13 1
9 Robert Matschner FR Winter Springs 2:10.20 -
10 Ty Kenoyer JR Lake Highland Prep 2:10.31 -
12 Max Faryga JR Lake Minneola 2:11.86 -
13 Timothy Maynard SR Astronaut 2:12.39 -
15 Micah Forsythe SO Leesburg 2:13.30 -
16 Izaiah Burgos JR Timber Creek 2:15.56 -
17 Matt Manley SR Melbourne Central Catholic 2:15.59 -
18 Aidan Mason FR Satellite 2:16.40 -
19 Garrett Roth SR Timber Creek 2:16.55 -
22 Dayton Law FR Satellite 2:17.96 -
23 Jeffrey Gotham SO Lake Minneola 2:18.50 -
27 Julian Seda-Gaud SO Lake Minneola 2:21.85 -
32 Gabe Bossenberry FR Satellite 2:25.73 -
  Anthony Cruz SR Umatilla DNS   
  Matthew Bush JR Wekiva DNS   
Men's 800m Run Varsity Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Dakotah Lucarelli-van buskir FR Bishop Moore 2:07.29 4
11 Andrew Preusser SR Bishop Moore 2:10.51 -
14 Deshawn Primes SR Jones 2:12.43 -
20 Jashar Carson JR Jones 2:16.64 -
21 Misael Cipion JR Timber Creek 2:17.69 -
24 Ephraim Drennan JR Tavares 2:19.10 -
25 Grey Gibson FR Geneva School 2:19.89 -
26 Samuel Henery SO Oviedo 2:20.27 -
28 Miles Drennan FR Tavares 2:22.10 -
29 Rey Permaul FR Oviedo 2:22.27 -
30 Alex Cruz SR Umatilla 2:24.43 -
31 Chad Luchetti FR Melbourne Central Catholic 2:25.48 -
33 Joshua Mckay FR Geneva School 2:26.05 -
34 Cody Garcia SO Astronaut 2:26.75 -
35 Carter Alloway SO Oviedo 2:27.70 -
36 Fady Nabih FR Winter Springs 2:28.01 -
37 Nick Shafer SO Geneva School 2:29.54 -
38 Josh McKenzie SR Melbourne Central Catholic 2:30.61 -
39 Jonah Foster JR Umatilla 2:31.95 -
40 John Shircliff SO Bishop Moore 2:34.01 -
41 Jeremiah Clark JR Leesburg 3:10.04 -
  Joshua Jean-Charles JR Winter Springs DNS   
  Jackson Bailey FR Astronaut DNS