February 16, 2019
|
NTC Training Center - Clermont, FL
|
Timing: Elie Timing

Girls' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Norachi Ejie SO Spruce Creek 52.82 -
  Imani Wiley JR Dr. Phillips 52.68 -
  Robyn Guest SO Forest 58.08 -
  Elissa Olvera JR Forest 1:02.52 -
  Elle Erikson SR Lake Mary 53.86 -
  Emily Gagliardi SO Lake Mary 1:00.04 -
  Kiona Clelland-Goddard SR Lyman 51.51 2
  Falonne Michel SO Oak Ridge 1:02.51 -
  Alexys Nieves SR Oak Ridge 53.00 -
  Fisnerline Dorcely JR Oak Ridge 1:12.30 -
  Britney Damon JR Dr. Phillips 53.24 -
  Armelle Oliantus SO Dr. Phillips 54.06 -
  Paige Cooksey JR Spruce Creek 46.98 10
  Victoria Valdez SO Spruce Creek 53.70 -
  Dalayna Biggs SR Bartow 58.41 -
  Abbie Evans SO Belleview 1:09.93 -
  Naiya Pettway SR Spruce Creek 48.80 8
  Julianna Reichenbach SR Buchholz 53.13 -
  Jaylin Mcfarrin SO South Lake 1:10.57 -
  Jordan Singletary SO DeLand 51.12 4
  Gabriele Matthews JR Dr. Phillips 49.60 6
  Kyla Royals FR Villages 59.00 -
  Kisha Forester SO Lake Nona 54.27 -
  Jennay David SR Lake Nona 1:00.27 -
  Marlia Marston SR Lake Nona 52.67 -
  Gabrielle Brice SR Edgewater 50.51 5
  Valerie Hoyos FR Lake Nona 57.18 -
  Tiana Morales JR Liberty 52.45 -
  Keyara Hillery FR Seminole (Sanford) 51.17 3
  Briahna Martin SO University (OC) 57.22 -
  Krystal McCalla SR Windermere 57.91 -
  Jessica Freeman JR Windermere 54.91 -
  Brookette Bryant FR Villages 53.50 -
  Sydney Richason - Bugg JR Villages 52.81 -
  Diana Mukoie-Carcamo SO Master's Academy (Oviedo) 55.88 -
  Sarah Davis SR Master's Academy (Oviedo) 57.43 -
  Breanna Moss SO Liberty 52.06 1
  Evelize Quintana FR Hardee DQ   
  Yessmary Rodriguez SO Colonial DNS   
  Madison VanGorder FR Villages DNS   
  Nicole Gaston SO Lake Mary Prep DNS   
  Iyanna Woods SO Palatka DNS   
  Diovinne Fells JR Palatka DNS   
  Destani Lee JR Seminole (Sanford) DNS   
  Nevaeh Jones JR Seminole (Sanford) DNS   
  Ashley Flag FR Lake Mary DNS   
  Aniyha Carr SO Lake Mary DNS   
  Rashanique Deoki SO Seminole (Sanford) DNS   
  Keyresia Sealy SO Edgewater DNS   
  Lena Fragelo JR Buchholz DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Jessica Freeman JR Windermere 54.91 -
  Krystal McCalla SR Windermere 57.91 -
  Gabrielle Brice SR Edgewater 50.51 5
  Sydney Richason - Bugg JR Villages 52.81 -
  Kiona Clelland-Goddard SR Lyman 51.51 2
  Imani Wiley JR Dr. Phillips 52.68 -
  Gabriele Matthews JR Dr. Phillips 49.60 6
  Paige Cooksey JR Spruce Creek 46.98 10
Girls' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Tiana Morales JR Liberty 52.45 -
  Alexys Nieves SR Oak Ridge 53.00 -
  Elle Erikson SR Lake Mary 53.86 -
  Robyn Guest SO Forest 58.08 -
  Britney Damon JR Dr. Phillips 53.24 -
  Armelle Oliantus SO Dr. Phillips 54.06 -
  Jordan Singletary SO DeLand 51.12 4
  Naiya Pettway SR Spruce Creek 48.80 8
Girls' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Marlia Marston SR Lake Nona 52.67 -
  Keyara Hillery FR Seminole (Sanford) 51.17 3
  Brookette Bryant FR Villages 53.50 -
  Julianna Reichenbach SR Buchholz 53.13 -
  Victoria Valdez SO Spruce Creek 53.70 -
  Norachi Ejie SO Spruce Creek 52.82 -
  Yessmary Rodriguez SO Colonial DNS   
  Nicole Gaston SO Lake Mary Prep DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Briahna Martin SO University (OC) 57.22 -
  Valerie Hoyos FR Lake Nona 57.18 -
  Kisha Forester SO Lake Nona 54.27 -
  Kyla Royals FR Villages 59.00 -
  Elissa Olvera JR Forest 1:02.52 -
  Abbie Evans SO Belleview 1:09.93 -
  Keyresia Sealy SO Edgewater DNS   
  Lena Fragelo JR Buchholz DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Sarah Davis SR Master's Academy (Oviedo) 57.43 -
  Jennay David SR Lake Nona 1:00.27 -
  Jaylin Mcfarrin SO South Lake 1:10.57 -
  Rashanique Deoki SO Seminole (Sanford) DNS   
  Destani Lee JR Seminole (Sanford) DNS   
  Iyanna Woods SO Palatka DNS   
  Diovinne Fells JR Palatka DNS   
  Aniyha Carr SO Lake Mary DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Diana Mukoie-Carcamo SO Master's Academy (Oviedo) 55.88 -
  Breanna Moss SO Liberty 52.06 1
  Falonne Michel SO Oak Ridge 1:02.51 -
  Emily Gagliardi SO Lake Mary 1:00.04 -
  Dalayna Biggs SR Bartow 58.41 -
  Evelize Quintana FR Hardee DQ   
  Madison VanGorder FR Villages DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Fisnerline Dorcely JR Oak Ridge 1:12.30 -
  Nevaeh Jones JR Seminole (Sanford) DNS   
  Ashley Flag FR Lake Mary DNS