February 16, 2019
|
NTC Training Center - Clermont, FL
|
Timing: Elie Timing

Girls' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Rebecca Clark SR Villages 10:56.91 10
2 Kendyl Cardwell SO Montverde Academy 11:15.73 8
3 Lily Henne FR Montverde Academy 11:37.10 6
4 SAMANTHA Gayton JR Spruce Creek 11:58.30 5
5 Ryleigh Sperry FR Montverde Academy 12:18.09 4
6 Payton Megge SO Spruce Creek 12:46.51 3
7 Rachel Gross JR Windermere 12:46.63 2
8 Jennifer Salinas SR Edgewater 12:50.44 1
9 Alesandra Wiechecki Vergara SR Holy Trinity 12:54.33 -
10 Katie Ranck SO Windermere 12:57.67 -
11 Natalie Nesmith 8 Montverde Academy 12:58.72 -
12 Lyra Winn SO Lake Mary 13:22.64 -
13 Holly Gates SR Lake Mary 13:24.97 -
14 Mia Greenfield SO Windermere 13:26.77 -
15 Araceliz Rosario FR Colonial 13:30.88 -
16 Ella Kate Daley SO Villages 13:31.31 -
17 Shannon Matzner FR Dr. Phillips 13:40.89 -
18 Sydney Kaufman JR Dr. Phillips 13:41.09 -
19 Ava Wyant 7 Master's Academy (Oviedo) 13:50.79 -
20 Madison Skelton SR DeLand 13:58.16 -
21 Emma Bowman FR Belleview 13:58.71 -
22 Jewel Simmons FR Spruce Creek 14:22.84 -
23 Abigail Koshiol JR DeLand 14:32.26 -
24 Alyssa Lee SO South Lake 14:43.34 -
25 Lyvia Stansfield FR South Lake 14:45.26 -
26 Sophie Cirineo SO Dr. Phillips 14:45.56 -
27 Gabriele Mulford SO Forest 15:40.89 -
28 Genevieve Reynolds JR University (OC) 15:58.99 -
29 Avery Bangsund 6 Foundation Academy 16:13.07 -
30 Caroline Davis JR Mount Dora Christian 16:13.93 -
31 Brynna Della Cava SO Lake Mary 16:18.29 -
32 Kayla Martinez FR Colonial 16:43.51 -
33 Mia Madonna SO Villages 17:05.86 -
34 Jessie Hosch SR Master's Academy (Oviedo) 17:06.81 -
35 Marlena Scholl SO Villages 17:07.75 -
36 Isabella Miskiv FR Lake Mary 17:25.96 -
  Ashley Lemus FR Spruce Creek DNF   
  Caitlyn Cavender SO South Lake DNF   
  Esther Loosli JR Buchholz DNS   
  Cicely Cooper SO Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Megan Rhodes JR Lyman DNS   
  Jonana Meza Lopez FR Colonial DNS   
  Mackenzie Lamb FR South Lake DNS   
  Eternity Bradshaw SO Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Brianna Torres JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Keilani Diaz SO Colonial DNS   
Girls' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Alesandra Wiechecki Vergara SR Holy Trinity 12:54.33 -
17 Shannon Matzner FR Dr. Phillips 13:40.89 -
18 Sydney Kaufman JR Dr. Phillips 13:41.09 -
21 Emma Bowman FR Belleview 13:58.71 -
22 Jewel Simmons FR Spruce Creek 14:22.84 -
23 Abigail Koshiol JR DeLand 14:32.26 -
24 Alyssa Lee SO South Lake 14:43.34 -
25 Lyvia Stansfield FR South Lake 14:45.26 -
26 Sophie Cirineo SO Dr. Phillips 14:45.56 -
27 Gabriele Mulford SO Forest 15:40.89 -
28 Genevieve Reynolds JR University (OC) 15:58.99 -
29 Avery Bangsund 6 Foundation Academy 16:13.07 -
30 Caroline Davis JR Mount Dora Christian 16:13.93 -
31 Brynna Della Cava SO Lake Mary 16:18.29 -
33 Mia Madonna SO Villages 17:05.86 -
34 Jessie Hosch SR Master's Academy (Oviedo) 17:06.81 -
35 Marlena Scholl SO Villages 17:07.75 -
36 Isabella Miskiv FR Lake Mary 17:25.96 -
  Caitlyn Cavender SO South Lake DNF   
  Ashley Lemus FR Spruce Creek DNF   
  Mackenzie Lamb FR South Lake DNS   
  Eternity Bradshaw SO Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Cicely Cooper SO Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
Girls' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Rebecca Clark SR Villages 10:56.91 10
2 Kendyl Cardwell SO Montverde Academy 11:15.73 8
3 Lily Henne FR Montverde Academy 11:37.10 6
4 SAMANTHA Gayton JR Spruce Creek 11:58.30 5
5 Ryleigh Sperry FR Montverde Academy 12:18.09 4
6 Payton Megge SO Spruce Creek 12:46.51 3
7 Rachel Gross JR Windermere 12:46.63 2
8 Jennifer Salinas SR Edgewater 12:50.44 1
10 Katie Ranck SO Windermere 12:57.67 -
11 Natalie Nesmith 8 Montverde Academy 12:58.72 -
12 Lyra Winn SO Lake Mary 13:22.64 -
13 Holly Gates SR Lake Mary 13:24.97 -
14 Mia Greenfield SO Windermere 13:26.77 -
15 Araceliz Rosario FR Colonial 13:30.88 -
16 Ella Kate Daley SO Villages 13:31.31 -
19 Ava Wyant 7 Master's Academy (Oviedo) 13:50.79 -
20 Madison Skelton SR DeLand 13:58.16 -
32 Kayla Martinez FR Colonial 16:43.51 -
  Jonana Meza Lopez FR Colonial DNS   
  Esther Loosli JR Buchholz DNS   
  Megan Rhodes JR Lyman DNS   
  Keilani Diaz SO Colonial DNS   
  Brianna Torres JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS