February 16, 2019
|
NTC Training Center - Clermont, FL
|
Timing: Elie Timing

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Trayvon Williams SR Palatka 21.95 10 2.6
2 Jarvis Barber SR North Marion 22.25 8 2.6
3 Weston Baptiste SO Montverde Academy 22.54 6 1.8
4 Christian Thomas SR DeLand 22.59 5 1.5
5 Kevar Williams FR DeLand 22.67 4 1.2
6 Terrance McMillon SR Spruce Creek 22.88 3 1.2
7 LAQUAVIAN NEVINS SR North Marion 22.91 2 1.5
8 Michael Williams SR Buchholz 23.06 1 2.6
9 Jacquez Jones JR Dr. Phillips 23.06 - 3.3
10 Mekhi Burris SR Lake Nona 23.06 - 1.2
11 Junior Anderson JR Master's Academy (Oviedo) 23.11 - 1.6
12 Sayeed Decosta SR Colonial 23.13 - 3.3
13 Tyler Cashe SO Lake Mary Prep 23.14 - 1.5
14 Andrew Campos SR Dr. Phillips 23.15 - 2.6
15 Sage Keys SR Buchholz 23.23 - 3.3
16 Christopher Pilarczyk SR Forest 23.25 - 3.3
17 Omari J Smith FR Mount Dora Christian 23.34 - 1.8
18 Austin Hatcher SR Windermere 23.39 - 2.6
19 Corey Williams SO Lake Nona 23.44 - 1.6
20 Philip Crooms JR Lake Mary 23.61 - 1.2
21 T.J. Hines SR Buchholz 23.64 - 1.2
22 Tyler Bailey SR Windermere 23.69 - 2.6
23 Gregory Richards SR Buchholz 23.72 - 2.4
24 Tramari Smith SO Cypress Creek 23.72 - 1.7
25 Christian Hale SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 23.77 - 1.4
26 Deeshari Keith SR Spruce Creek 23.89 - 1.4
27 Codi McNeal JR South Lake 24.01 - 2.8
28 Daniel McKinley FR Lake Nona 24.03 - 1.4
29 Justin Colebrooke JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 24.04 - 1.8
30 Sage Limon FR Windermere 24.04 - 1.5
31 Timon Naules SR Liberty 24.06 - 3.3
32 Zarryont Smith SR Liberty 24.07 - 0.7
33 Torieon Rutledge FR North Marion 24.24 - 1.6
34 Joshua Stephens SO Seminole (Sanford) 24.25 - 1.6
35 Trimaine Patterson SO Bartow 24.27 - 1.7
36 Dylan Collins FR Holy Trinity 24.32 - 3.3
37 Kintre' Dennis SR Seminole (Sanford) 24.42 - 1.6
38 DJ Boykin SO South Lake 24.48 - 2.8
39 DaZarrion Tollie SO Bartow 24.53 - 1.7
40 Carlos Estronza SO Holy Trinity 24.54 - 2.4
41 Elijah Stefanici SR Liberty 24.55 - 1.6
42 TySheem Denton SO North Marion 24.56 - 2.4
43 Marvin Holifield SR Lake Mary Prep 24.56 - 1.8
44 Anthony Sharper SR Spruce Creek 24.62 - 2.7
45 Hezekiah Austin FR Hardee 24.64 - 2.4
46 Jacarrio Williams FR Oak Ridge 24.72 - 0.7
47 Joshua Jimenez-Abreu FR Cypress Creek 24.81 - 0.7
48 Rayshaad Alomar SO Oak Ridge 25.09 - 0.7
49 Jalen Coutain FR Oak Ridge 25.10 - 1.3
50 Zachary Walker SO Oak Ridge 25.10 - 0.7
51 Quinton McGirth SR Forest 25.11 - 2.4
52 Ivan Pavlov SR University (OC) 25.12 - 1.8
53 Christian Mercado SO Windermere 25.13 - 1.8
54 Gabe Alexander JR Mount Dora Christian 25.17 - 1.6
55 Lincoln Baptist 8 Montverde Academy 25.20 - 2.8
56 Conrad Prisby JR Villages 25.22 - 1.4
57 Javier Hernandez FR Cypress Creek 25.24 - 2.8
58 Evan Simpson SR Master's Academy (Oviedo) 25.38 - 2.8
59 Stephen Sparrow FR Colonial 25.43 - 1.8
60 Lamarkces Bassett SR Forest 25.50 - 1.8
61 Tyler Gomer SO Bartow 25.55 - 2.7
62 Sam Smith FR Palatka 25.58 - 1.8
63 Levenson Danger SR Hardee 25.58 - 3.3
64 Alex Vihlen FR Lake Mary Prep 25.72 - 2.7
65 Wyatt Watson FR South Lake 25.82 - 1.6
66 robert Whipple SO West Port 25.84 - 1.6
67 Reneiro Irizarry JR Colonial 25.84 - 1.4
68 Nicholas Kernan SR Forest 25.86 - 1.8
69 Marc Pierre SO Hardee 26.08 - 1.3
70 Ricardo Rodriguez FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 26.22 - 1.4
71 Cody Moen SR Master's Academy (Oviedo) 26.31 - 0.7
72 Jonathan Castin JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 26.50 - 1.8
73 Jaden Andral-Colon SO Foundation Academy 26.54 - 1.6
74 Riley Langworthy SO University (OC) 26.82 - 1.7
75 Anderson Park SR Villages 26.85 - 1.8
76 Cullen van der Riet JR Foundation Academy 27.29 - 1.3
77 Arnucawn Kanya SR University (OC) 27.82 - 2.8
78 Alex Rixie FR Villages 28.12 - 2.7
79 Jose Estrada SO Belleview 28.45 - 2.7
80 Zach Long SO Foundation Academy 28.88 - 1.7
81 Christopher Tineo JR Belleview 28.88 - 2.7
  Jackson Grinnell SR Windermere Prep DNF    -
  Matt Lennon JR Master's Academy (Oviedo) DNS    -
  Mathews Peres SR Windermere Prep DNS    -
  Jayden Williams FR Windermere Prep DNS    -
  Kenzo Shang JR Windermere Prep DNS    -
  Nathan Hamer SR West Port DNS    -
  Ordonte Miller SO West Port DNS    -
  Reginald Willis Senior West Port DNS    -
  Robert Gonsalves SR University (OC) DNS    -
  Caleb Mcglocking JR Cypress Creek DNS    -
  Reggie Virgil FR Mount Dora Christian DNS    -
  Tyler Allen JR Mount Dora Christian DNS    -
  Honoree Pound JR Holy Trinity DNS    -
  Maurice Morten SR Liberty DNS    -
  Lionel Matos SR Lake Mary Prep DNS    -
  Weston Wall FR Foundation Academy DNS    -
  Jonathan Martinez FR Villages DNS    -
  Keshan Swain SO Edgewater DNS    -
  Robert Harvey SR Edgewater DNS    -
  Christian Leary SO Edgewater DNS    -
  Kyan Graham JR Edgewater DNS    -
  Elijah Nafield SR South Lake DNS    -
  Jaylyn Mcghee JR Seminole (Sanford) DNS    -
  Jaylan Sessions SR Palatka DNS    -
  Keshawn Russell SR Palatka DNS    -
  Dylan Gonzalez JR Lake Mary DNS    -
  Bernard Fleuristal SR Lake Mary DNS    -
  Graylon Ross JR Lake Mary DNS    -
  Emmanuel Pierre FR Dr. Phillips DNS    -
  Nivon Holland JR Dr. Phillips DNS    -
  Avantae Williams JR DeLand DNS    -
  Andrew Mayes SO DeLand DNS    -
  Anthony Flores FR Belleview DNS    -
  Jonathan McFarlane SR Belleview DNS    -
  Jaivonn Randolph SO Bartow DNS    -
  Desmond Ford-Green JR Spruce Creek DNS    -
Boys' 200 Meters Section 1
W: 2.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Trayvon Williams SR Palatka 21.95 10
2 Jarvis Barber SR North Marion 22.25 8
8 Michael Williams SR Buchholz 23.06 1
14 Andrew Campos SR Dr. Phillips 23.15 -
18 Austin Hatcher SR Windermere 23.39 -
22 Tyler Bailey SR Windermere 23.69 -
  Kyan Graham JR Edgewater DNS   
  Bernard Fleuristal SR Lake Mary DNS   
Boys' 200 Meters Section 2
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Christian Thomas SR DeLand 22.59 5
7 LAQUAVIAN NEVINS SR North Marion 22.91 2
13 Tyler Cashe SO Lake Mary Prep 23.14 -
30 Sage Limon FR Windermere 24.04 -
  Mathews Peres SR Windermere Prep DNS   
  Honoree Pound JR Holy Trinity DNS   
  Jaylan Sessions SR Palatka DNS   
  Avantae Williams JR DeLand DNS   
Boys' 200 Meters Section 3
W: 3.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Jacquez Jones JR Dr. Phillips 23.06 -
12 Sayeed Decosta SR Colonial 23.13 -
15 Sage Keys SR Buchholz 23.23 -
16 Christopher Pilarczyk SR Forest 23.25 -
31 Timon Naules SR Liberty 24.06 -
36 Dylan Collins FR Holy Trinity 24.32 -
63 Levenson Danger SR Hardee 25.58 -
  Nivon Holland JR Dr. Phillips DNS   
Boys' 200 Meters Section 4
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Weston Baptiste SO Montverde Academy 22.54 6
17 Omari J Smith FR Mount Dora Christian 23.34 -
53 Christian Mercado SO Windermere 25.13 -
59 Stephen Sparrow FR Colonial 25.43 -
60 Lamarkces Bassett SR Forest 25.50 -
68 Nicholas Kernan SR Forest 25.86 -
  Christian Leary SO Edgewater DNS   
  Dylan Gonzalez JR Lake Mary DNS   
Boys' 200 Meters Section 5
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Kevar Williams FR DeLand 22.67 4
6 Terrance McMillon SR Spruce Creek 22.88 3
10 Mekhi Burris SR Lake Nona 23.06 -
20 Philip Crooms JR Lake Mary 23.61 -
21 T.J. Hines SR Buchholz 23.64 -
  Maurice Morten SR Liberty DNS   
  Robert Harvey SR Edgewater DNS   
  Graylon Ross JR Lake Mary DNS   
Boys' 200 Meters Section 6
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Junior Anderson JR Master's Academy (Oviedo) 23.11 -
19 Corey Williams SO Lake Nona 23.44 -
33 Torieon Rutledge FR North Marion 24.24 -
34 Joshua Stephens SO Seminole (Sanford) 24.25 -
37 Kintre' Dennis SR Seminole (Sanford) 24.42 -
54 Gabe Alexander JR Mount Dora Christian 25.17 -
66 robert Whipple SO West Port 25.84 -
  Jonathan Martinez FR Villages DNS   
Boys' 200 Meters Section 7
W: 2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Gregory Richards SR Buchholz 23.72 -
40 Carlos Estronza SO Holy Trinity 24.54 -
42 TySheem Denton SO North Marion 24.56 -
45 Hezekiah Austin FR Hardee 24.64 -
51 Quinton McGirth SR Forest 25.11 -
  Jackson Grinnell SR Windermere Prep DNF   
  Andrew Mayes SO DeLand DNS   
  Desmond Ford-Green JR Spruce Creek DNS   
Boys' 200 Meters Section 8
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Christian Hale SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 23.77 -
26 Deeshari Keith SR Spruce Creek 23.89 -
28 Daniel McKinley FR Lake Nona 24.03 -
56 Conrad Prisby JR Villages 25.22 -
67 Reneiro Irizarry JR Colonial 25.84 -
70 Ricardo Rodriguez FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 26.22 -
  Jayden Williams FR Windermere Prep DNS   
  Tyler Allen JR Mount Dora Christian DNS   
Boys' 200 Meters Section 9
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Justin Colebrooke JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 24.04 -
43 Marvin Holifield SR Lake Mary Prep 24.56 -
52 Ivan Pavlov SR University (OC) 25.12 -
62 Sam Smith FR Palatka 25.58 -
72 Jonathan Castin JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 26.50 -
75 Anderson Park SR Villages 26.85 -
  Kenzo Shang JR Windermere Prep DNS   
  Jonathan McFarlane SR Belleview DNS   
Boys' 200 Meters Section 10
W: 2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
44 Anthony Sharper SR Spruce Creek 24.62 -
61 Tyler Gomer SO Bartow 25.55 -
64 Alex Vihlen FR Lake Mary Prep 25.72 -
78 Alex Rixie FR Villages 28.12 -
79 Jose Estrada SO Belleview 28.45 -
81 Christopher Tineo JR Belleview 28.88 -
  Jaylyn Mcghee JR Seminole (Sanford) DNS   
  Anthony Flores FR Belleview DNS   
Boys' 200 Meters Section 11
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
41 Elijah Stefanici SR Liberty 24.55 -
65 Wyatt Watson FR South Lake 25.82 -
73 Jaden Andral-Colon SO Foundation Academy 26.54 -
  Robert Gonsalves SR University (OC) DNS   
  Caleb Mcglocking JR Cypress Creek DNS   
  Lionel Matos SR Lake Mary Prep DNS   
  Keshawn Russell SR Palatka DNS   
  Emmanuel Pierre FR Dr. Phillips DNS   
Boys' 200 Meters Section 12
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
32 Zarryont Smith SR Liberty 24.07 -
46 Jacarrio Williams FR Oak Ridge 24.72 -
47 Joshua Jimenez-Abreu FR Cypress Creek 24.81 -
48 Rayshaad Alomar SO Oak Ridge 25.09 -
50 Zachary Walker SO Oak Ridge 25.10 -
71 Cody Moen SR Master's Academy (Oviedo) 26.31 -
  Reggie Virgil FR Mount Dora Christian DNS   
  Elijah Nafield SR South Lake DNS   
Boys' 200 Meters Section 13
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Tramari Smith SO Cypress Creek 23.72 -
35 Trimaine Patterson SO Bartow 24.27 -
39 DaZarrion Tollie SO Bartow 24.53 -
74 Riley Langworthy SO University (OC) 26.82 -
80 Zach Long SO Foundation Academy 28.88 -
  Ordonte Miller SO West Port DNS   
  Weston Wall FR Foundation Academy DNS   
  Jaivonn Randolph SO Bartow DNS   
Boys' 200 Meters Section 14
W: 2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Codi McNeal JR South Lake 24.01 -
38 DJ Boykin SO South Lake 24.48 -
55 Lincoln Baptist 8 Montverde Academy 25.20 -
57 Javier Hernandez FR Cypress Creek 25.24 -
58 Evan Simpson SR Master's Academy (Oviedo) 25.38 -
77 Arnucawn Kanya SR University (OC) 27.82 -
  Matt Lennon JR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Nathan Hamer SR West Port DNS   
Boys' 200 Meters Section 15
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
49 Jalen Coutain FR Oak Ridge 25.10 -
69 Marc Pierre SO Hardee 26.08 -
76 Cullen van der Riet JR Foundation Academy 27.29 -
  Reginald Willis Senior West Port DNS   
  Keshan Swain SO Edgewater DNS