April 26, 2018
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL

Boys' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Josiah Soto Senior Lake Brantley 48.76 10
2 Felipe Fernandez Senior Fleming Island 49.13 8
3 Malachi Shannon Sophomore Lake Minneola 49.44 6
4 Joab Francois Junior Lake Brantley 49.44 5
5 Tyrik Gordon Senior University (OC) 50.17 4
6 Jameson Walton Senior Sandalwood 50.19 3
7 Marcus Banks-Guy Senior Apopka 50.60 2
8 Leroy Scarver Sophomore First Coast 50.84 1

Boys' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Joab Francois Junior Lake Brantley 49.27
2 Josiah Soto Senior Lake Brantley 49.49
3 Felipe Fernandez Senior Fleming Island 49.28
4 Malachi Shannon Sophomore Lake Minneola 49.71
5 Tyrik Gordon Senior University (OC) 49.82
6 Marcus Banks-Guy Senior Apopka 50.09
7 Leroy Scarver Sophomore First Coast 50.20
8 Jameson Walton Senior Sandalwood 50.23
9 Maurice Booker Sophomore Olympia 50.35
10 Jehu Cenescar Senior Cypress Creek 50.62
11 Joshua Modeste Senior Oak Ridge 50.64
12 Sage Keys Junior Buchholz 50.93
13 Xavier Walker Junior Winter Springs 51.05
14 Damarre Martin Junior University (Orlando) 51.37
15 Meshar Rogers- Prince Senior Apopka 51.86
16 James Joseph Senior Freedom (Orlando) 52.56
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Joab Francois Junior Lake Brantley 49.27
3 Felipe Fernandez Senior Fleming Island 49.28
6 Marcus Banks-Guy Senior Apopka 50.09
8 Jameson Walton Senior Sandalwood 50.23
10 Jehu Cenescar Senior Cypress Creek 50.62
11 Joshua Modeste Senior Oak Ridge 50.64
13 Xavier Walker Junior Winter Springs 51.05
15 Meshar Rogers- Prince Senior Apopka 51.86
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Josiah Soto Senior Lake Brantley 49.49
4 Malachi Shannon Sophomore Lake Minneola 49.71
5 Tyrik Gordon Senior University (OC) 49.82
7 Leroy Scarver Sophomore First Coast 50.20
9 Maurice Booker Sophomore Olympia 50.35
12 Sage Keys Junior Buchholz 50.93
14 Damarre Martin Junior University (Orlando) 51.37
16 James Joseph Senior Freedom (Orlando) 52.56