Toggle navigation
HOME
TEAMS
DISTRICTS/REGIONS
RESULTS
RANKINGS
FHSAA All-Florida
FHSAA 4A
FHSAA 3A
FHSAA 2A
FHSAA 1A
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2023 Archives
2022 Archives
2021 Archives
2020 Archives
2019 Archives
FHSAA STATE SERIES
2024 State Series
2023 State Series
2022 State Series
2021 State Series
2019 State Series
MEET RESULTS
FHSAA All-Florida Rankings
FHSAA 4A Rankings
FHSAA 3A Rankings
FHSAA 2A Rankings
FHSAA 1A Rankings
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2024 FHSAA STATE SERIES
2023 FHSAA STATE SERIES
2022 FHSAA STATE SERIES
2021 FHSAA STATE SERIES
2019 FHSAA STATE SERIES
Illinois Top Times Championships (3A)
March 24, 2018
|
Illinois Wesleyan-Shirk Center - Bloomington, IL
|
200m (Flat)
COMPILED RESULTS:
Men
|
Women
>
Filter by Team
Alton (M)
Andrew (M)
Antioch (F)
Antioch (M)
Aurora West (F)
Aurora West (M)
Belleville West (F)
Belvidere North (F)
Belvidere North (M)
Bloom Twp. (F)
Bloom Twp. (M)
Bloomington (F)
Bloomington (M)
Bolingbrook (F)
Bolingbrook (M)
Buffalo Grove (F)
Cary-Grove (M)
Collinsville (M)
Crete-Monee (F)
Crete-Monee (M)
Crystal Lake South (M)
Danville (F)
Danville (M)
Deerfield (M)
DeKalb (F)
DeKalb (M)
Downers South (F)
Dundee-Crown (M)
Edwardsville (F)
Edwardsville (M)
Eisenhower (Blue Island) (M)
Evanston Township (F)
Evanston Township (M)
Glenbard East (F)
Glenbrook North (M)
Glenbrook South (F)
Glenwood (M)
Granite City (F)
Granite City (M)
Grant (F)
Grant (M)
Grayslake Central (F)
Grayslake Central (M)
Gurnee Warren (F)
Harlem (F)
Harlem (M)
Highland Park (F)
Hinsdale Central (F)
Hinsdale Central (M)
Hinsdale South (F)
Hinsdale South (M)
Hoffman Estates (M)
Homewood-Flossmoor (F)
Homewood-Flossmoor (M)
Huntley (F)
Huntley (M)
Jacobs (M)
Joliet West (F)
Joliet West (M)
Kaneland (F)
Kaneland (M)
Kenwood (F)
Lake Forest (M)
Lake Park (F)
Lake Park (M)
Lake Zurich (F)
Lake Zurich (M)
Lakes (F)
Lane Tech (F)
Lemont (M)
Libertyville (F)
Lincoln-Way Central (F)
Lincoln-Way Central (M)
Lincoln-Way East (F)
Lincoln-Way East (M)
Lockport Township (M)
Loyola Academy (M)
Lyons (M)
Maine South (M)
Maine West (F)
Marist (M)
McHenry (F)
McHenry (M)
Metea Valley (M)
Minooka (F)
Minooka (M)
Moline (M)
Mundelein (M)
Naperville North (F)
Neuqua Valley (F)
Niles North (M)
Normal (F)
Normal (M)
Normal West (F)
Normal West (M)
Oak Forest (F)
Oak Lawn Community (M)
Oak Park-River Forest (F)
Oak Park-River Forest (M)
Oswego (F)
Oswego (M)
Oswego East (F)
Oswego East (M)
Ottawa Township (M)
Palatine (F)
Palatine (M)
Payton Prep (M)
Plainfield Central (M)
Plainfield East (M)
Plainfield North (F)
Plainfield North (M)
Prairie Ridge (F)
Prairie Ridge (M)
Prospect (F)
Proviso West (F)
Proviso West (M)
Quincy (F)
Quincy (M)
Richards (Oak Lawn) (M)
Rockford Auburn (F)
Rolling Meadows (M)
Romeoville (F)
Romeoville (M)
Schaumburg (F)
Shepard (M)
Springfield (F)
Springfield (M)
St. Charles North (M)
Stagg (M)
Taft (M)
Thornton (F)
Thornwood (F)
Vernon Hills (F)
Vernon Hills (M)
Waubonsie Valley (M)
Wheaton North (F)
Wheaton Warrenville South (M)
Wheeling (F)
Yorkville (M)
Young (F)
Young (M)
Zion-Benton (F)
Zion-Benton (M)
MEN'S EVENTS
EVENT
Compiled
60 Meters
200 Meters
400 Meters
800 Meters
1600 Meters
3200 Meters
60 Hurdles
4 x 200 Relay
4 x 400 Relay
4 x 800 Relay
High Jump
Pole Vault
Long Jump
Triple Jump
Shot Put
WOMEN'S EVENTS
EVENT
Compiled
60 Meters
200 Meters
400 Meters
800 Meters
1600 Meters
3200 Meters
60 Hurdles
4 x 200 Relay
4 x 400 Relay
4 x 800 Relay
High Jump
Pole Vault
Long Jump
Triple Jump
Shot Put