Toggle navigation
HOME
TEAMS
DISTRICTS/REGIONS
RESULTS
RANKINGS
FHSAA All-Florida
FHSAA 4A
FHSAA 3A
FHSAA 2A
FHSAA 1A
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2023 Archives
2022 Archives
2021 Archives
2020 Archives
2019 Archives
FHSAA STATE SERIES
2023 State Series
2022 State Series
2021 State Series
2019 State Series
MEET RESULTS
FHSAA All-Florida Rankings
FHSAA 4A Rankings
FHSAA 3A Rankings
FHSAA 2A Rankings
FHSAA 1A Rankings
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2023 FHSAA STATE SERIES
2022 FHSAA STATE SERIES
2021 FHSAA STATE SERIES
2019 FHSAA STATE SERIES
FHSAA Class 4A-District 8
April 16, 2018
|
Seminole - Seminole, FL
>
Filter by Team
Countryside (M)
Lakewood Ranch (M)
Manatee (M)
Palm Harbor University (M)
Riverview (Sarasota) (M)
Sarasota (M)
Seminole (M)
St. Petersburg (M)
Boys' 3200 Meters
Top↑
PL
NAME
YEAR
TEAM
TIME
SC
1
Trent Shackelford
Junior
Manatee
10:01.08
10
2
Benjamin Hartvisgen
Junior
Sarasota
10:02.93
8
3
Alec Latzke
Junior
Countryside
10:04.13
6
4
Ryan Guendjoian
Sophomore
Sarasota
10:12.60
5
5
Matthew Lyons
Junior
Manatee
10:15.84
4
6
Bryce Burt
Junior
St. Petersburg
10:24.94
3
7
Orlando Cicilioni
Freshman
Sarasota
10:29.58
2
8
Matt Wohlwend
Junior
St. Petersburg
10:38.03
1
9
Charles Sabodski
Junior
St. Petersburg
10:38.25
-
10
Hunter Olsen
Freshman
Seminole
10:39.84
-
11
Calvin Drake
Sophomore
Lakewood Ranch
10:41.25
-
12
Zachary Jones
Freshman
Sarasota
10:52.49
-
13
Andrii Shumskyi
Junior
Riverview (Sarasota)
11:05.89
-
14
Bryce Dittmar
Junior
Palm Harbor University
11:24.67
-
15
James Duffy
Junior
Lakewood Ranch
11:25.52
-
16
Andy Fekollari
Senior
Seminole
11:28.59
-
17
David Hillabush
Senior
Seminole
11:31.16
-
18
Tanner Toler
Freshman
Lakewood Ranch
11:34.05
-
19
James Bodolay
Sophomore
Palm Harbor University
11:39.50
-
20
Conor Laue
Freshman
Seminole
11:48.87
-
21
Dylan Stone
Freshman
Riverview (Sarasota)
11:49.81
-
22
Brent Anderson
Freshman
Palm Harbor University
11:50.61
-
23
Domenic Maglio
Freshman
Riverview (Sarasota)
11:53.64
-
24
Emelio Kandy
Freshman
Palm Harbor University
11:54.76
-
25
Colin Fleece
Freshman
Manatee
12:33.80
-
26
Dakota Gates
Junior
Countryside
12:56.92
-
Dieumerci Ufitimana
Sophomore
St. Petersburg
DQ
-
Johann Bertram
Senior
Manatee
DNF
-