April 17, 2018
|
St. Cloud - St. Cloud, FL

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Virginie Beljour Senior Osceola (Kissimmee) 2:26.35 10
2 Natasha Goodall Senior Haines City 2:28.11 8
3 Lauren Musselman Junior George Jenkins 2:28.73 6
4 Melanie Podborsky Sophomore Celebration 2:31.43 5
5 Anna Sentner Sophomore George Jenkins 2:31.61 4
6 Amanda Kandravi Senior St. Cloud 2:32.71 3
7 Lanisa Gibson Freshman Osceola (Kissimmee) 2:37.78 2
8 Elasha Naylor Junior Ridge Community 2:39.82 1
9 Jalin Austin Senior Ridge Community 2:41.10 -
10 Tiana Rivera Sophomore St. Cloud 2:44.82 -
11 Jo'Kierra Kelly Freshman Kathleen 2:45.07 -
12 Willow Speiser Freshman Celebration 2:46.71 -
13 Wileishka Rodriguez Pabon Freshman Ridge Community 2:49.90 -
14 Samari Vernet-Stephenson Junior Osceola (Kissimmee) 2:50.02 -
15 Daniela Cutshaw Sophomore St. Cloud 2:54.81 -
16 Kaitlynn Berry Senior Kathleen 3:00.01 -
17 Brianna Torres Sophomore Gateway 3:01.77 -
18 Nathaly Abastida Sophomore St. Cloud 3:02.31 -
19 Carolina Berroteran Senior Kathleen 3:03.00 -
20 Tatyana Tarver Senior Kathleen 3:10.87 -
21 Haley Steidley Sophomore Gateway 3:12.60 -
22 Victoria Alvarez Sophomore Gateway 3:15.59 -
23 Amelia Keriazes Freshman Lakeland 3:16.25 -
24 Isabelle Aycock Freshman Lakeland 3:17.57 -
25 Yazleen Feliciano Senior Gateway 3:24.69 -
  Katie Mejia Freshman Osceola (Kissimmee) DNF -
  Viktorya Manno Sophomore George Jenkins DNF -
  Jaden Teow Freshman Celebration DNF -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Jo'Kierra Kelly Freshman Kathleen 2:45.07 -
12 Willow Speiser Freshman Celebration 2:46.71 -
13 Wileishka Rodriguez Pabon Freshman Ridge Community 2:49.90 -
15 Daniela Cutshaw Sophomore St. Cloud 2:54.81 -
16 Kaitlynn Berry Senior Kathleen 3:00.01 -
18 Nathaly Abastida Sophomore St. Cloud 3:02.31 -
19 Carolina Berroteran Senior Kathleen 3:03.00 -
20 Tatyana Tarver Senior Kathleen 3:10.87 -
21 Haley Steidley Sophomore Gateway 3:12.60 -
22 Victoria Alvarez Sophomore Gateway 3:15.59 -
23 Amelia Keriazes Freshman Lakeland 3:16.25 -
24 Isabelle Aycock Freshman Lakeland 3:17.57 -
25 Yazleen Feliciano Senior Gateway 3:24.69 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Virginie Beljour Senior Osceola (Kissimmee) 2:26.35 2:30.74 2:07.33 10
2 Natasha Goodall Senior Haines City 2:28.11 3:06.62 2:38.48 8
3 Lauren Musselman Junior George Jenkins 2:28.73 3:07.40 3:08.89 6
4 Melanie Podborsky Sophomore Celebration 2:31.43 3:13.83 2:43.55 5
5 Anna Sentner Sophomore George Jenkins 2:31.61 2:24.03 3:00.42 4
6 Amanda Kandravi Senior St. Cloud 2:32.71 2:40.35 3:00.20 3
7 Lanisa Gibson Freshman Osceola (Kissimmee) 2:37.78 3:04.61 2:31.47 2
8 Elasha Naylor Junior Ridge Community 2:39.82 3:05.40 3:16.58 1
9 Jalin Austin Senior Ridge Community 2:41.10 2:29.83 2:57.21 -
10 Tiana Rivera Sophomore St. Cloud 2:44.82 2:46.47 2:11.86 -
14 Samari Vernet-Stephenson Junior Osceola (Kissimmee) 2:50.02 3:24.03 3:15.53 -
17 Brianna Torres Sophomore Gateway 3:01.77 3:03.59 3:38.13 -
  Katie Mejia Freshman Osceola (Kissimmee) DNF DNF DNF -
  Viktorya Manno Sophomore George Jenkins DNF DNF DNF -
  Jaden Teow Freshman Celebration DNF DNF DNF -