April 17, 2018
|
St. Cloud - St. Cloud, FL

Boys' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Markevous Jackson Freshman Osceola (Kissimmee) 49.17 10
2 Alex Ferguson Senior Ridge Community 51.14 8
3 Marvin Gatlin Junior Osceola (Kissimmee) 51.61 6
4 Breilyn Sullivan Junior George Jenkins 52.23 5
5 Terrance Denson Sophomore George Jenkins 52.63 4
6 Elliot Bodre Senior Osceola (Kissimmee) 1:02.50 3
7 Harley Lauscar Senior George Jenkins 1:18.34 2

Boys' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Markevous Jackson Freshman Osceola (Kissimmee) 49.24
2 Terrance Denson Sophomore George Jenkins 49.98
3 Marvin Gatlin Junior Osceola (Kissimmee) 50.32
4 Alex Ferguson Senior Ridge Community 50.43
5 Chris Howard Junior Lakeland 51.44
6 Elliot Bodre Senior Osceola (Kissimmee) 52.10
7 Breilyn Sullivan Junior George Jenkins 52.16
8 Harley Lauscar Senior George Jenkins 52.68
9 Jaylan Bradshaw Junior Haines City 53.06
10 Damian Del Rosario Junior Ridge Community 53.26
11 Dominic Jenkins Senior Haines City 53.66
12 Johnnie Salter Junior George Jenkins 54.39
13 Lee DeFour Freshman St. Cloud 56.46
14 Juan Uriostegui Junior Celebration 56.48
15 Essmal Reed Freshman Kathleen 56.58
16 Juan Soto Sophomore Osceola (Kissimmee) 58.54
17 Eric Moore Senior Kathleen 1:00.10
18 Danny Street Sophomore Kathleen 1:01.22
19 Zachery Lamoureux Junior Kathleen 1:01.61
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Markevous Jackson Freshman Osceola (Kissimmee) 49.24
8 Harley Lauscar Senior George Jenkins 52.68
9 Jaylan Bradshaw Junior Haines City 53.06
11 Dominic Jenkins Senior Haines City 53.66
18 Danny Street Sophomore Kathleen 1:01.22
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Alex Ferguson Senior Ridge Community 50.43
6 Elliot Bodre Senior Osceola (Kissimmee) 52.10
10 Damian Del Rosario Junior Ridge Community 53.26
13 Lee DeFour Freshman St. Cloud 56.46
16 Juan Soto Sophomore Osceola (Kissimmee) 58.54
17 Eric Moore Senior Kathleen 1:00.10
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Terrance Denson Sophomore George Jenkins 49.98
3 Marvin Gatlin Junior Osceola (Kissimmee) 50.32
5 Chris Howard Junior Lakeland 51.44
7 Breilyn Sullivan Junior George Jenkins 52.16
12 Johnnie Salter Junior George Jenkins 54.39
14 Juan Uriostegui Junior Celebration 56.48
15 Essmal Reed Freshman Kathleen 56.58
19 Zachery Lamoureux Junior Kathleen 1:01.61