April 17, 2018
|
St. Cloud - St. Cloud, FL

Girls' 100 Meters Finals

W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alliann Johnson Sophomore Osceola (Kissimmee) 12.22 10
2 I'Asia Wilson Freshman Kathleen 12.46 8
3 Zy'Eisha Wilson Senior Kathleen 13.03 6
4 Victoria Dmytryszyn Junior George Jenkins 13.05 5
5 Chameer Thompson Senior George Jenkins 13.43 4
6 Shanaiyah Wright Junior Osceola (Kissimmee) 13.47 3
7 Nyla Carmouche Junior Celebration 13.50 2
8 Lateeya Gibson Junior Osceola (Kissimmee) 13.59 1

Girls' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alliann Johnson Sophomore Osceola (Kissimmee) 12.25
2 I'Asia Wilson Freshman Kathleen 12.51
3 Victoria Dmytryszyn Junior George Jenkins 13.06
4 Zy'Eisha Wilson Senior Kathleen 13.29
5 Chameer Thompson Senior George Jenkins 13.35
6 Shanaiyah Wright Junior Osceola (Kissimmee) 13.39
7 Lateeya Gibson Junior Osceola (Kissimmee) 13.45
8 Nyla Carmouche Junior Celebration 13.53
9 Enaylis Lopez Sophomore Ridge Community 13.62
10 Kershon Speights Junior Lakeland 13.63
11 Jaeda Ray Junior Osceola (Kissimmee) 13.85
12 Starsheena Calixte Junior Lakeland 13.89
13 Jakira Leatherwood Freshman Ridge Community 13.99
14 Rosemanie Mertune Sophomore St. Cloud 14.07
15 Ashley Wright Freshman Celebration 14.07
16 Jalayla Wright Freshman George Jenkins 14.08
17 Kayla Blackwood Junior St. Cloud 14.21
18 Tava Goerner Freshman Celebration 14.54
19 Nahessa Gerao-Smith Freshman Ridge Community 14.62
20 Rebeka Benge Sophomore St. Cloud 14.68
21 Amaris Santos Senior Gateway 14.79
22 Zabrina Hellmer Freshman St. Cloud 14.80
23 Alyson Trowell Senior Gateway 14.87
24 Ria Shah Freshman Celebration 15.56
25 Keilys Ramos Oliva Freshman Lakeland 16.29
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alliann Johnson Sophomore Osceola (Kissimmee) 12.25
6 Shanaiyah Wright Junior Osceola (Kissimmee) 13.39
9 Enaylis Lopez Sophomore Ridge Community 13.62
16 Jalayla Wright Freshman George Jenkins 14.08
23 Alyson Trowell Senior Gateway 14.87
24 Ria Shah Freshman Celebration 15.56
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 I'Asia Wilson Freshman Kathleen 12.51
7 Lateeya Gibson Junior Osceola (Kissimmee) 13.45
8 Nyla Carmouche Junior Celebration 13.53
15 Ashley Wright Freshman Celebration 14.07
17 Kayla Blackwood Junior St. Cloud 14.21
21 Amaris Santos Senior Gateway 14.79
22 Zabrina Hellmer Freshman St. Cloud 14.80
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: -2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Zy'Eisha Wilson Senior Kathleen 13.29
5 Chameer Thompson Senior George Jenkins 13.35
12 Starsheena Calixte Junior Lakeland 13.89
14 Rosemanie Mertune Sophomore St. Cloud 14.07
19 Nahessa Gerao-Smith Freshman Ridge Community 14.62
20 Rebeka Benge Sophomore St. Cloud 14.68
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 4
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Victoria Dmytryszyn Junior George Jenkins 13.06
10 Kershon Speights Junior Lakeland 13.63
11 Jaeda Ray Junior Osceola (Kissimmee) 13.85
13 Jakira Leatherwood Freshman Ridge Community 13.99
18 Tava Goerner Freshman Celebration 14.54
25 Keilys Ramos Oliva Freshman Lakeland 16.29