April 17, 2018
|
Windermere - Windermere, FL

Boys' 200 Meters Finals

W: 3.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Malachi Shannon Sophomore Lake Minneola 21.91 10
2 Cornelius Williams Junior Apopka 21.96 8
3 Christopher Brown Senior East Ridge 22.15 6
4 Maurice Booker Sophomore Olympia 22.19 5
5 Lovie Jenkins Sophomore Ocoee 22.37 4
6 Joshua Marshall Junior Olympia 22.47 3
7 David Jones Sophomore West Orange 22.87 2
8 Marcus Banks-Guy Senior Apopka 23.06 1

Boys' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Malachi Shannon Sophomore Lake Minneola 21.78 1.0
2 Christopher Brown Senior East Ridge 22.45 0.5
3 Maurice Booker Sophomore Olympia 22.57 1.3
4 Marcus Banks-Guy Senior Apopka 22.78 0.7
5 Cornelius Williams Junior Apopka 22.31 1.0
6 Joshua Marshall Junior Olympia 22.60 1.0
7 Lovie Jenkins Sophomore Ocoee 22.61 1.3
8 David Jones Sophomore West Orange 22.71 0.5
9 Jashari Jones Freshman West Orange 22.89 0.7
10 Jeremiah Fails Sophomore Ocoee 22.93 1.3
11 Dante Clarke Junior Olympia 23.03 0.5
12 Tyree Baptiste Senior East Ridge 23.03 0.7
13 Ryan Michel Junior East Ridge 23.25 0.5
14 Jaden Martin Junior Apopka 23.27 1.3
15 Brandon Williams Senior Wekiva 23.37 1.0
16 James Williams Senior Lake Minneola 23.45 0.7
17 Isaiah Exil Sophomore Olympia 23.47 0.7
18 Mark Roberts Senior West Port 23.52 0.7
19 Tavares Rogers Sophomore Ocoee 23.59 1.0
20 Jaylon Carlise Sophomore West Orange 23.67 0.7
21 Alex Major Junior Lake Minneola 23.72 1.0
22 robert Whipple Freshman West Port 23.79 0.5
23 Daymon Wilkerson Junior West Port 23.85 1.3
24 Xavier McClendon Junior Lake Minneola 24.14 0.5
25 Joshua Colon Sophomore Windermere 24.27 0.5
26 Peter Poulard Junior Wekiva 24.32 0.5
27 stone rivers Freshman Windermere 25.02 0.7
28 Liam Clow Freshman Ocoee 25.73 1.3
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Maurice Booker Sophomore Olympia 22.57
7 Lovie Jenkins Sophomore Ocoee 22.61
10 Jeremiah Fails Sophomore Ocoee 22.93
14 Jaden Martin Junior Apopka 23.27
23 Daymon Wilkerson Junior West Port 23.85
28 Liam Clow Freshman Ocoee 25.73
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Malachi Shannon Sophomore Lake Minneola 21.78
5 Cornelius Williams Junior Apopka 22.31
6 Joshua Marshall Junior Olympia 22.60
15 Brandon Williams Senior Wekiva 23.37
19 Tavares Rogers Sophomore Ocoee 23.59
21 Alex Major Junior Lake Minneola 23.72
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Christopher Brown Senior East Ridge 22.45
8 David Jones Sophomore West Orange 22.71
11 Dante Clarke Junior Olympia 23.03
13 Ryan Michel Junior East Ridge 23.25
22 robert Whipple Freshman West Port 23.79
24 Xavier McClendon Junior Lake Minneola 24.14
25 Joshua Colon Sophomore Windermere 24.27
26 Peter Poulard Junior Wekiva 24.32
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Marcus Banks-Guy Senior Apopka 22.78
9 Jashari Jones Freshman West Orange 22.89
12 Tyree Baptiste Senior East Ridge 23.03
16 James Williams Senior Lake Minneola 23.45
17 Isaiah Exil Sophomore Olympia 23.47
18 Mark Roberts Senior West Port 23.52
20 Jaylon Carlise Sophomore West Orange 23.67
27 stone rivers Freshman Windermere 25.02