April 11, 2018
|
NTC Training Center - Clermont, FL

Boys' 200 Meters Finals

W: 2.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Damarius Good Junior Lake Brantley 21.88 10
2 Avantae Williams Sophomore DeLand 22.82 8
3 Bernard Fleuristal Sophomore Lake Mary 22.85 6
4 Aaron Walton Sophomore Spruce Creek 23.04 5
5 Emmanuel Hinds Senior DeLand 23.19 4
6 Michael Laugen Senior Lake Brantley 23.78 3
7 Josiah Soto Senior Lake Brantley 40.20 2
8 Chadrick Richards Freshman Lake Brantley 42.60 1

Boys' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Damarius Good Junior Lake Brantley 22.01 3.8
2 Bernard Fleuristal Sophomore Lake Mary 22.30 3.6
3 Josiah Soto Senior Lake Brantley 22.38 3.6
4 Michael Laugen Senior Lake Brantley 22.54 0.8
5 Chadrick Richards Freshman Lake Brantley 22.58 3.6
6 Aaron Walton Sophomore Spruce Creek 22.67 3.8
7 Avantae Williams Sophomore DeLand 22.75 0.8
8 Emmanuel Hinds Senior DeLand 23.04 3.8
9 Christian Thomas Junior DeLand 23.15 3.6
10 Barry Crawford Sophomore Lake Howell 23.53 0.8
11 Jonathan Race Freshman Lyman 23.65 3.8
12 Philip Crooms Sophomore Lake Mary 23.68 0.8
13 Graylon Ross Sophomore Lake Mary 23.71 3.8
14 Dylan Gonzalez Sophomore Lake Mary 23.92 3.6
15 Joshua Odimegwu Sophomore Hagerty 24.14 3.6
16 Terrance McMillon Junior Spruce Creek 24.24 3.6
17 Richard Ballard Freshman Spruce Creek 24.35 0.8
18 Desmond Ford-Green Sophomore Spruce Creek 24.62 3.6
19 Thiago Falcao Freshman Oviedo 24.86 0.8
20 Traevon Lawrence Freshman Lake Howell 24.98 3.6
20 Jaden Scott Sophomore Lake Howell 24.98 3.8
22 Tyrick Brooks Junior Lyman 25.01 3.6
23 Jeremy Conley Senior University (OC) 25.11 3.8
24 Trendarius Johnson Freshman Oviedo 25.44 3.6
25 Steven Acevedo Junior University (OC) 25.94 3.6
26 Jacob Del Rosario Senior Hagerty 26.13 0.8
27 Jonat Jimenez Freshman Lyman 26.89 0.8
  Tiquan Leach Sophomore Lyman DNF -
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: 3.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Damarius Good Junior Lake Brantley 22.01
6 Aaron Walton Sophomore Spruce Creek 22.67
8 Emmanuel Hinds Senior DeLand 23.04
11 Jonathan Race Freshman Lyman 23.65
13 Graylon Ross Sophomore Lake Mary 23.71
20 Jaden Scott Sophomore Lake Howell 24.98
23 Jeremy Conley Senior University (OC) 25.11
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: 3.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Josiah Soto Senior Lake Brantley 22.38
9 Christian Thomas Junior DeLand 23.15
14 Dylan Gonzalez Sophomore Lake Mary 23.92
18 Desmond Ford-Green Sophomore Spruce Creek 24.62
20 Traevon Lawrence Freshman Lake Howell 24.98
22 Tyrick Brooks Junior Lyman 25.01
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Michael Laugen Senior Lake Brantley 22.54
7 Avantae Williams Sophomore DeLand 22.75
10 Barry Crawford Sophomore Lake Howell 23.53
12 Philip Crooms Sophomore Lake Mary 23.68
17 Richard Ballard Freshman Spruce Creek 24.35
19 Thiago Falcao Freshman Oviedo 24.86
26 Jacob Del Rosario Senior Hagerty 26.13
27 Jonat Jimenez Freshman Lyman 26.89
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: 3.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Bernard Fleuristal Sophomore Lake Mary 22.30
5 Chadrick Richards Freshman Lake Brantley 22.58
15 Joshua Odimegwu Sophomore Hagerty 24.14
16 Terrance McMillon Junior Spruce Creek 24.24
24 Trendarius Johnson Freshman Oviedo 25.44
25 Steven Acevedo Junior University (OC) 25.94
  Tiquan Leach Sophomore Lyman DNF