April 11, 2018
|
NTC Training Center - Clermont, FL

Girls' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Leslie Garcia Senior Lyman 59.35 10
2 Cheyenne Dunn Junior DeLand 59.52 8
3 Kaylee Van Rij Freshman Spruce Creek 1:01.22 6
4 Cheyenne St. Lewis Senior Lake Mary 1:01.43 5
5 Zakia Flemming Senior Spruce Creek 1:01.71 4
6 Khadayjha Smith Junior Oviedo 1:02.29 3
7 Lauren Thomas Senior University (OC) 1:02.87 2
8 Naiya Pettway Junior Spruce Creek 1:04.15 1

Girls' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Cheyenne Dunn Junior DeLand 54.32 59.69 49.55 1:08.65
2 Leslie Garcia Senior Lyman 1:15.58 1:01.44 1:02.06 43.01
3 Naiya Pettway Junior Spruce Creek 1:14.36 1:01.45 53.47 51.01
4 Kaylee Van Rij Freshman Spruce Creek 54.77 1:01.53 43.69 1:18.15
5 Khadayjha Smith Junior Oviedo 50.59 1:01.69 55.53 1:15.27
6 Cheyenne St. Lewis Senior Lake Mary 43.83 1:01.73 1:10.99 50.01
7 Zakia Flemming Senior Spruce Creek 58.07 1:01.77 48.80 54.98
8 Lauren Thomas Senior University (OC) 1:10.23 1:02.15 45.37 1:12.72
9 Christina Labrato Freshman Lake Mary 1:07.15 1:02.75 50.20 43.93
10 Julia Plescha Junior Hagerty 54.64 1:03.53 57.82 1:20.05
11 Shakiena Miles Senior Lake Mary 57.84 1:03.56 47.04 1:13.10
12 Anya Spragg Freshman Lake Brantley 1:07.98 1:04.74 49.21 56.33
13 Madison Gordon Freshman Lyman 48.45 1:06.36 1:14.33 1:18.97
14 Alisha Vanterpool Sophomore Lake Brantley 49.16 1:06.43 1:21.05 1:23.71
15 Melissa Donovan Junior Hagerty 1:10.56 1:06.56 1:21.21 1:25.87
16 Rachel St Angelo Junior Lake Howell 1:12.59 1:06.59 1:10.59 1:01.93
17 Aja Jamison Junior Hagerty 1:22.00 1:06.66 1:17.33 1:08.66
18 Kellie Kosmitis Senior Oviedo 51.57 1:06.97 1:00.95 1:21.04
19 Eldria Berry Junior Lyman 51.32 1:07.52 58.07 1:04.15
20 Madison Leake Sophomore University (OC) 1:27.66 1:08.48 1:11.91 1:26.29
21 Jo Tazashya Stephens Sophomore Lake Brantley 1:20.46 1:08.77 1:25.97 1:03.96
22 Jessiah Powell Sophomore Lake Mary 1:01.62 1:10.82 1:01.62 1:25.70
23 Sara Kuykendall Sophomore Oviedo 1:09.47 1:10.88 1:30.02 49.62
24 Alariell Satcher Junior DeLand 1:31.15 1:11.77 1:29.00 1:16.08
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Leslie Garcia Senior Lyman 58.37 1:01.44 57.76 44.24 1:14.35 51.00
8 Lauren Thomas Senior University (OC) 1:05.26 1:02.15 57.18 54.07 55.94 1:13.34
9 Christina Labrato Freshman Lake Mary 51.46 1:02.75 1:15.93 1:13.42 1:15.93 59.62
15 Melissa Donovan Junior Hagerty 1:24.54 1:06.56 1:13.89 58.58 1:26.53 1:01.24
18 Kellie Kosmitis Senior Oviedo 1:23.05 1:06.97 48.89 1:00.28 58.27 59.61
21 Jo Tazashya Stephens Sophomore Lake Brantley 1:01.21 1:08.77 1:14.96 1:15.65 48.14 48.14
24 Alariell Satcher Junior DeLand 1:29.00 1:11.77 55.27 1:22.54 1:26.85 56.70
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Cheyenne Dunn Junior DeLand 59.69
7 Zakia Flemming Senior Spruce Creek 1:01.77
10 Julia Plescha Junior Hagerty 1:03.53
11 Shakiena Miles Senior Lake Mary 1:03.56
12 Anya Spragg Freshman Lake Brantley 1:04.74
23 Sara Kuykendall Sophomore Oviedo 1:10.88
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
4 Kaylee Van Rij Freshman Spruce Creek 1:01.53 44.92 1:16.92 1:00.30 1:04.00
13 Madison Gordon Freshman Lyman 1:06.36 1:05.04 1:22.95 59.06 1:11.67
16 Rachel St Angelo Junior Lake Howell 1:06.59 1:15.25 49.95 1:10.59 1:02.60
20 Madison Leake Sophomore University (OC) 1:08.48 49.31 1:26.97 59.58 1:08.48
22 Jessiah Powell Sophomore Lake Mary 1:10.82 1:22.86 1:27.11 53.12 1:22.16
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Naiya Pettway Junior Spruce Creek 1:14.97 1:04.53 1:01.45 1:13.13
5 Khadayjha Smith Junior Oviedo 58.61 45.04 1:01.69 1:02.31
6 Cheyenne St. Lewis Senior Lake Mary 53.71 1:00.50 1:01.73 54.94
14 Alisha Vanterpool Sophomore Lake Brantley 1:05.11 1:05.77 1:06.43 1:24.37
17 Aja Jamison Junior Hagerty 1:08.66 1:21.33 1:06.66 46.67
19 Eldria Berry Junior Lyman 1:14.95 56.72 1:07.52 1:16.98