April 13, 2018
|
South Fork - Stuart, FL

Boys' 200 Meters Finals

W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 William Hawkins Senior South Fork 22.12 10
2 Roodolph Antoine Senior Dwyer 22.42 8
3 Jamari Gaines Junior Dwyer 23.39 6
4 Ricardo Brown Junior Olympic Heights 23.46 5
5 Jordan Schulman Sophomore West Boca Raton 23.49 4
6 Nicholas Carros Senior West Boca Raton 23.84 3
7 Gage Ingram Junior Okeechobee 23.98 2
8 Yassir Colon Senior Jensen Beach 24.36 1

Boys' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Roodolph Antoine Senior Dwyer 22.74 0.2
2 William Hawkins Senior South Fork 23.02 -0.4
3 Ricardo Brown Junior Olympic Heights 23.07 0.2
4 Jamari Gaines Junior Dwyer 23.22 0.4
5 Jordan Schulman Sophomore West Boca Raton 23.59 -0.3
6 Gage Ingram Junior Okeechobee 23.86 0.4
7 Nicholas Carros Senior West Boca Raton 23.92 -0.3
8 Yassir Colon Senior Jensen Beach 23.93 0.2
9 Noah Halfon Sophomore West Boca Raton 23.98 0.4
10 Andre Taylor Sophomore Palm Beach Lakes 24.00 0.2
11 Jack Ungerland Sophomore South Fork 24.03 0.2
12 Elijiah Stein Junior South Fork 24.07 0.4
13 Zhieric Flint Junior Palm Beach Lakes 24.17 -0.3
14 Isaiah Scott Sophomore Dwyer 24.21 -0.4
15 John Boderick Junior Dwyer 24.48 -0.4
16 Darius Gerald Sophomore Palm Beach Lakes 24.51 -0.4
17 Ramario Hendricks Senior Boynton Beach 24.78 0.4
18 jeffery charles Senior Boynton Beach 24.86 -0.3
19 Harvey Reynolds Junior Palm Beach Lakes 24.91 -0.4
20 Josiah Scott Sophomore Jensen Beach 25.07 0.2
21 Robert Burrows Freshman Port St. Lucie 25.27 0.2
22 Jihad Thomas Junior Port St. Lucie 25.41 0.2
23 Ernstlee Baltazard Junior West Boca Raton 26.24 -0.4
24 Leonardo Santamaria Senior Port St. Lucie 26.25 -0.3
25 Jermaine Moore Senior Okeechobee 27.35 -0.4
26 Mikael Noel Junior Port St. Lucie 28.71 0.4
27 Rosalio Elias Senior Okeechobee 41.52 -0.3
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Roodolph Antoine Senior Dwyer 22.74
3 Ricardo Brown Junior Olympic Heights 23.07
8 Yassir Colon Senior Jensen Beach 23.93
10 Andre Taylor Sophomore Palm Beach Lakes 24.00
11 Jack Ungerland Sophomore South Fork 24.03
20 Josiah Scott Sophomore Jensen Beach 25.07
21 Robert Burrows Freshman Port St. Lucie 25.27
22 Jihad Thomas Junior Port St. Lucie 25.41
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 William Hawkins Senior South Fork 23.02
14 Isaiah Scott Sophomore Dwyer 24.21
15 John Boderick Junior Dwyer 24.48
16 Darius Gerald Sophomore Palm Beach Lakes 24.51
19 Harvey Reynolds Junior Palm Beach Lakes 24.91
23 Ernstlee Baltazard Junior West Boca Raton 26.24
25 Jermaine Moore Senior Okeechobee 27.35
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Jordan Schulman Sophomore West Boca Raton 23.59
7 Nicholas Carros Senior West Boca Raton 23.92
13 Zhieric Flint Junior Palm Beach Lakes 24.17
18 jeffery charles Senior Boynton Beach 24.86
24 Leonardo Santamaria Senior Port St. Lucie 26.25
27 Rosalio Elias Senior Okeechobee 41.52
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Jamari Gaines Junior Dwyer 23.22
6 Gage Ingram Junior Okeechobee 23.86
9 Noah Halfon Sophomore West Boca Raton 23.98
12 Elijiah Stein Junior South Fork 24.07
17 Ramario Hendricks Senior Boynton Beach 24.78
26 Mikael Noel Junior Port St. Lucie 28.71