April 13, 2018
|
East Lake - Tarpon Springs, FL

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alyssa Gagnon Senior Braden River 2:19.89 10
2 Vireda Kerlin Senior Northeast (SP) 2:24.80 8
3 Isabella Pawloski Freshman East Lake 2:26.74 6
4 Mason Schilling Sophomore Venice 2:30.80 5
5 Hannah Robertson Junior Venice 2:31.30 4
6 Emily Rollins Junior East Lake 2:34.18 3
7 Riley Fitzpatrick Senior East Lake 2:39.35 2
8 Flori Schneider Junior Palmetto 2:40.65 1
9 Daniella Lopez Sophomore Dunedin 2:41.08 -
10 Brenna DeLong Senior Clearwater 2:41.80 -
11 Hannah Duzs Sophomore Venice 2:46.25 -
12 Keyla Reitmeyer Junior East Lake 2:46.28 -
13 Emily Sullivan Sophomore Clearwater 2:50.52 -
14 Keeley Hemmel Junior Boca Ciega 2:52.27 -
15 Mia Jakubik Sophomore Boca Ciega 2:52.31 -
16 Sarah White Sophomore Clearwater 2:52.52 -
17 Kenzie Johnson Freshman Braden River 2:53.75 -
18 Trinitee Andrews Sophomore Boca Ciega 2:55.35 -
19 Rachel Nuyten Freshman Osceola (Seminole) 3:01.38 -
20 Kalli Johnson Junior Braden River 3:07.38 -
21 Lamany Ketavong Senior Northeast (SP) 3:33.00 -
  Amyiah Ware Freshman Clearwater DNF -
  Chigozie Ikegwu Sophomore Osceola (Seminole) DNF -
  Felicity Ackley-Burnett Senior Osceola (Seminole) DNF -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Hannah Duzs Sophomore Venice 2:46.25 -
12 Keyla Reitmeyer Junior East Lake 2:46.28 -
13 Emily Sullivan Sophomore Clearwater 2:50.52 -
14 Keeley Hemmel Junior Boca Ciega 2:52.27 -
15 Mia Jakubik Sophomore Boca Ciega 2:52.31 -
17 Kenzie Johnson Freshman Braden River 2:53.75 -
18 Trinitee Andrews Sophomore Boca Ciega 2:55.35 -
19 Rachel Nuyten Freshman Osceola (Seminole) 3:01.38 -
20 Kalli Johnson Junior Braden River 3:07.38 -
21 Lamany Ketavong Senior Northeast (SP) 3:33.00 -
  Chigozie Ikegwu Sophomore Osceola (Seminole) DNF -
  Amyiah Ware Freshman Clearwater DNF -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alyssa Gagnon Senior Braden River 2:19.89 10
2 Vireda Kerlin Senior Northeast (SP) 2:24.80 8
3 Isabella Pawloski Freshman East Lake 2:26.74 6
4 Mason Schilling Sophomore Venice 2:30.80 5
5 Hannah Robertson Junior Venice 2:31.30 4
6 Emily Rollins Junior East Lake 2:34.18 3
7 Riley Fitzpatrick Senior East Lake 2:39.35 2
8 Flori Schneider Junior Palmetto 2:40.65 1
9 Daniella Lopez Sophomore Dunedin 2:41.08 -
10 Brenna DeLong Senior Clearwater 2:41.80 -
16 Sarah White Sophomore Clearwater 2:52.52 -
  Felicity Ackley-Burnett Senior Osceola (Seminole) DNF -