April 14, 2018
|
St. Andrew's School - Boca Raton, FL

Boys' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Felton Millner Senior Glades Central 49.57 10
2 Joshua Pierre-Louis Sophomore Oxbridge Academy PB 50.59 8
3 Jamarian Green Senior Glades Central 50.93 6
4 De'Markus Johnson Senior Glades Central 50.94 5
5 Jaydon Davis Junior Suncoast 52.99 4
6 Matthew Brown Junior Cardinal Newman 55.55 3
7 Mason Macdougall Junior Suncoast 55.88 2
8 Antonio Laidler Junior Glades Central 59.95 1

Boys' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 De'Markus Johnson Senior Glades Central 52.21
2 Joshua Pierre-Louis Sophomore Oxbridge Academy PB 52.66
3 Jamarian Green Senior Glades Central 53.51
4 Jaydon Davis Junior Suncoast 53.76
5 Antonio Laidler Junior Glades Central 54.23
6 Mason Macdougall Junior Suncoast 54.28
7 Matthew Brown Junior Cardinal Newman 54.29
8 Felton Millner Senior Glades Central 54.42
9 Kailem Thomas Sophomore Suncoast 54.48
10 Alan Le Junior Dreyfoos 55.47
11 Dale Bravo Freshman Suncoast 55.86
12 Knicholas Boston Sophomore Inlet Grove 56.52
13 Jaydon Hood Freshman Cardinal Newman 56.94
14 Sebastian Roberts Sophomore St. Andrew's 57.05
15 Walker underwood Freshman American Heritage (DB) 58.41
16 Samuel Kraft Freshman North Broward Prep 58.92
17 Alan Grant Senior Inlet Grove 59.46
18 Daniel Zerbzt Sophomore American Heritage (DB) 59.59
19 Evan Von Oehsen Senior North Broward Prep 59.81
20 Christofer Theodoropoulos Junior Oxbridge Academy PB 59.89
21 Brandon McKissic Senior Oxbridge Academy PB 1:00.12
22 Drake Wright Sophomore Cardinal Newman 1:00.26
23 Landon Hall Freshman Cardinal Newman 1:00.86
24 Carl Jaeger Sophomore American Heritage (DB) 1:02.18
25 Kyle York Freshman North Broward Prep 1:02.39
26 Seth Groper Sophomore American Heritage (DB) 1:04.88
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 De'Markus Johnson Senior Glades Central 52.21
6 Mason Macdougall Junior Suncoast 54.28
10 Alan Le Junior Dreyfoos 55.47
18 Daniel Zerbzt Sophomore American Heritage (DB) 59.59
20 Christofer Theodoropoulos Junior Oxbridge Academy PB 59.89
22 Drake Wright Sophomore Cardinal Newman 1:00.26
24 Carl Jaeger Sophomore American Heritage (DB) 1:02.18
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Joshua Pierre-Louis Sophomore Oxbridge Academy PB 52.66
4 Jaydon Davis Junior Suncoast 53.76
15 Walker underwood Freshman American Heritage (DB) 58.41
21 Brandon McKissic Senior Oxbridge Academy PB 1:00.12
26 Seth Groper Sophomore American Heritage (DB) 1:04.88
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Jamarian Green Senior Glades Central 53.51
7 Matthew Brown Junior Cardinal Newman 54.29
13 Jaydon Hood Freshman Cardinal Newman 56.94
14 Sebastian Roberts Sophomore St. Andrew's 57.05
17 Alan Grant Senior Inlet Grove 59.46
25 Kyle York Freshman North Broward Prep 1:02.39
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Antonio Laidler Junior Glades Central 54.23
8 Felton Millner Senior Glades Central 54.42
9 Kailem Thomas Sophomore Suncoast 54.48
11 Dale Bravo Freshman Suncoast 55.86
12 Knicholas Boston Sophomore Inlet Grove 56.52
16 Samuel Kraft Freshman North Broward Prep 58.92
19 Evan Von Oehsen Senior North Broward Prep 59.81
23 Landon Hall Freshman Cardinal Newman 1:00.86