April 17, 2018
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL

Boys' 200 Meters Finals

W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Anfernee McCaskill Senior Fleming Island 22.28 10
2 Darius Lewis Junior First Coast 22.30 8
3 Benjamin Barthellemy Senior Flagler Palm Coast 22.59 6
4 Simeon Cummings Sophomore Robert E. Lee 22.84 5
5 Connell Mosley Junior Mandarin 22.96 4
6 Darrell Thomas Junior Flagler Palm Coast 23.33 3
7 Julian House Senior Sandalwood 43.68 2
  Kris Mitchell Junior Mandarin DNF -

Boys' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Darius Lewis Junior First Coast 22.32
2 Simeon Cummings Sophomore Robert E. Lee 22.66
3 Benjamin Barthellemy Senior Flagler Palm Coast 22.79
4 Julian House Senior Sandalwood 22.80
5 Anfernee McCaskill Senior Fleming Island 22.91
6 Connell Mosley Junior Mandarin 22.56
7 Kris Mitchell Junior Mandarin 22.89
8 Darrell Thomas Junior Flagler Palm Coast 23.14
9 Maurice Dawson Junior First Coast 23.19
10 Michael Williams Junior Buchholz 23.20
11 Doron Thornes Senior Sandalwood 23.49
12 David Vaughns Senior Sandalwood 23.52
13 Jordan Moore Sophomore First Coast 23.56
14 Christian Cook Senior Fleming Island 23.57
15 Isaiah Gladden Senior Oakleaf 23.67
16 Courtney Williams Sophomore Fleming Island 23.74
17 Nyel Evelyn Senior Fletcher 23.75
18 Quandarius Smith Freshman Buchholz 23.84
19 Maurice Heath Freshman Robert E. Lee 23.96
20 Daquez Robinson Junior Mandarin 23.97
21 Sage Keys Junior Buchholz 24.06
22 Morris Jeffers Freshman Flagler Palm Coast 24.35
23 Samuel Holmes Senior Buchholz 24.37
24 Donovan Thomas Sophomore Oakleaf 24.46
25 Ethyne Jackson Sophomore Fletcher 25.07
26 Naijeh Northrup Senior Fleming Island 25.11
27 Leondre Stevenson Freshman Robert E. Lee 25.20
28 Corbin Carter Junior First Coast 25.26
  Levi Cole Sophomore Fletcher DNF
  Kasimir Absolu Junior Mandarin DNF
  Theodore Ingram Senior Robert E. Lee DNF
  Caleb Simmons Senior Fletcher DNF
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: -1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Simeon Cummings Sophomore Robert E. Lee 22.66
7 Kris Mitchell Junior Mandarin 22.89
9 Maurice Dawson Junior First Coast 23.19
20 Daquez Robinson Junior Mandarin 23.97
22 Morris Jeffers Freshman Flagler Palm Coast 24.35
27 Leondre Stevenson Freshman Robert E. Lee 25.20
  Caleb Simmons Senior Fletcher DNF
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: -2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Julian House Senior Sandalwood 22.80
11 Doron Thornes Senior Sandalwood 23.49
12 David Vaughns Senior Sandalwood 23.52
13 Jordan Moore Sophomore First Coast 23.56
19 Maurice Heath Freshman Robert E. Lee 23.96
25 Ethyne Jackson Sophomore Fletcher 25.07
26 Naijeh Northrup Senior Fleming Island 25.11
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Anfernee McCaskill Senior Fleming Island 22.91
8 Darrell Thomas Junior Flagler Palm Coast 23.14
16 Courtney Williams Sophomore Fleming Island 23.74
17 Nyel Evelyn Senior Fletcher 23.75
23 Samuel Holmes Senior Buchholz 24.37
24 Donovan Thomas Sophomore Oakleaf 24.46
  Theodore Ingram Senior Robert E. Lee DNF
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Benjamin Barthellemy Senior Flagler Palm Coast 22.79
10 Michael Williams Junior Buchholz 23.20
15 Isaiah Gladden Senior Oakleaf 23.67
18 Quandarius Smith Freshman Buchholz 23.84
21 Sage Keys Junior Buchholz 24.06
28 Corbin Carter Junior First Coast 25.26
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 5
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Darius Lewis Junior First Coast 22.32
6 Connell Mosley Junior Mandarin 22.56
14 Christian Cook Senior Fleming Island 23.57
  Kasimir Absolu Junior Mandarin DNF
  Levi Cole Sophomore Fletcher DNF