April 17, 2018
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL

Boys' 100 Meters Finals

W: -2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Darius Lewis Junior First Coast 10.87 10
2 Tyquarious Jenkins Sophomore Flagler Palm Coast 10.96 8
3 Anfernee McCaskill Senior Fleming Island 10.97 6
4 Connell Mosley Junior Mandarin 10.98 5
5 Julian House Senior Sandalwood 11.02 4
6 David Vaughns Senior Sandalwood 11.20 3
7 Quandarius Smith Freshman Buchholz 11.35 2
8 Maurice Dawson Junior First Coast 11.37 1

Boys' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Anfernee McCaskill Senior Fleming Island 10.86 0.4
2 Darius Lewis Junior First Coast 10.96 -0.4
3 Connell Mosley Junior Mandarin 11.04 -0.5
4 Julian House Senior Sandalwood 11.14 0.2
5 David Vaughns Senior Sandalwood 11.19 -0.6
6 Maurice Dawson Junior First Coast 10.98 0.4
7 Tyquarious Jenkins Sophomore Flagler Palm Coast 11.12 -0.5
8 Quandarius Smith Freshman Buchholz 11.20 0.2
9 Tahveon Nicholson Junior Robert E. Lee 11.27 -0.5
10 Morris Jeffers Freshman Flagler Palm Coast 11.31 0.2
11 Charles Best Junior First Coast 11.35 -0.6
12 Michael Williams Junior Buchholz 11.37 -0.4
13 Jakhai Mitchem Junior Buchholz 11.37 0.4
14 Courtney Williams Sophomore Fleming Island 11.38 0.4
15 RZ McCorker Senior Sandalwood 11.39 -0.5
16 Maurice Heath Freshman Robert E. Lee 11.49 -0.6
17 Nyel Evelyn Senior Fletcher 11.51 -0.4
18 Kevonte Doles Freshman Robert E. Lee 11.52 -0.6
19 Doron Thornes Senior Sandalwood 11.54 -0.4
20 Cornelius Cooks II Freshman Mandarin 11.58 0.4
21 James Braxton Senior Mandarin 11.63 0.4
22 Tyree Saunders Sophomore First Coast 11.64 -0.4
23 Isaiah Gladden Senior Oakleaf 11.65 -0.4
24 Kenneth Davis Senior Oakleaf 11.75 -0.5
25 Samuel Holmes Senior Buchholz 11.77 -0.5
26 Ethan Brady Senior Flagler Palm Coast 11.83 -0.6
27 Aaron Ramirez Junior Fleming Island 11.85 0.2
28 Donovan Montoyo Sophomore Flagler Palm Coast 11.89 -0.4
29 Leondre Stevenson Freshman Robert E. Lee 11.90 0.2
30 Cadarius Dixon Senior Oakleaf 12.02 -0.5
31 Broden Dominico Sophomore Fleming Island 12.13 -0.6
  James Walden Junior Fletcher DNF -
  Kasimir Absolu Junior Mandarin DNF -
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 David Vaughns Senior Sandalwood 11.19
11 Charles Best Junior First Coast 11.35
16 Maurice Heath Freshman Robert E. Lee 11.49
18 Kevonte Doles Freshman Robert E. Lee 11.52
26 Ethan Brady Senior Flagler Palm Coast 11.83
31 Broden Dominico Sophomore Fleming Island 12.13
  James Walden Junior Fletcher DNF
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Connell Mosley Junior Mandarin 11.04
7 Tyquarious Jenkins Sophomore Flagler Palm Coast 11.12
9 Tahveon Nicholson Junior Robert E. Lee 11.27
15 RZ McCorker Senior Sandalwood 11.39
24 Kenneth Davis Senior Oakleaf 11.75
25 Samuel Holmes Senior Buchholz 11.77
30 Cadarius Dixon Senior Oakleaf 12.02
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Darius Lewis Junior First Coast 10.96
12 Michael Williams Junior Buchholz 11.37
17 Nyel Evelyn Senior Fletcher 11.51
19 Doron Thornes Senior Sandalwood 11.54
22 Tyree Saunders Sophomore First Coast 11.64
23 Isaiah Gladden Senior Oakleaf 11.65
28 Donovan Montoyo Sophomore Flagler Palm Coast 11.89
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 4
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Julian House Senior Sandalwood 11.14
8 Quandarius Smith Freshman Buchholz 11.20
10 Morris Jeffers Freshman Flagler Palm Coast 11.31
27 Aaron Ramirez Junior Fleming Island 11.85
29 Leondre Stevenson Freshman Robert E. Lee 11.90
  Kasimir Absolu Junior Mandarin DNF
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 5
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Anfernee McCaskill Senior Fleming Island 10.86
6 Maurice Dawson Junior First Coast 10.98
13 Jakhai Mitchem Junior Buchholz 11.37
14 Courtney Williams Sophomore Fleming Island 11.38
20 Cornelius Cooks II Freshman Mandarin 11.58
21 James Braxton Senior Mandarin 11.63