Toggle navigation
HOME
TEAMS
DISTRICTS/REGIONS
RESULTS
RANKINGS
FHSAA All-Florida
FHSAA 4A
FHSAA 3A
FHSAA 2A
FHSAA 1A
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2023 Archives
2022 Archives
2021 Archives
2020 Archives
2019 Archives
FHSAA STATE SERIES
2024 State Series
2023 State Series
2022 State Series
2021 State Series
2019 State Series
MEET RESULTS
FHSAA All-Florida Rankings
FHSAA 4A Rankings
FHSAA 3A Rankings
FHSAA 2A Rankings
FHSAA 1A Rankings
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2024 FHSAA STATE SERIES
2023 FHSAA STATE SERIES
2022 FHSAA STATE SERIES
2021 FHSAA STATE SERIES
2019 FHSAA STATE SERIES
2007 Bolles Bulldog Classic
March 9, 2007
|
Bolles - Jacksonville, FL
>
Filter by Team
Atlantic (PO) (M)
Bartram Trail (M)
Berkeley Prep (M)
Bishop Kenny (M)
Bishop Snyder (M)
Buchholz (M)
Flagler Palm Coast (M)
Holy Trinity (M)
Maclay (M)
Menendez (M)
P. K. Yonge (M)
St. Augustine (M)
Trinity Prep (M)
Vanguard (Ocala) (M)
Warner Christian (M)
Wesley Chapel (M)
Boys' 3200 Meters
Top↑
PL
NAME
YEAR
TEAM
TIME
SC
1
Michael Anderson
Senior
P. K. Yonge
9:36.41
10
2
Geoffrey Anderson
Senior
P. K. Yonge
9:57.95
8
3
Tim Queen
Senior
Atlantic (PO)
10:05.05
6
4
Ranley Gousse
Sophomore
Trinity Prep
10:05.12
5
5
Brian Waldrip
Senior
Bartram Trail
10:05.18
4
6
Thomas Heekin
Junior
Bishop Kenny
10:05.69
3
7
Robert Livingston
Senior
Berkeley Prep
10:05.79
2
8
Slater Stich
Senior
Warner Christian
10:07.34
1
9
Patrick Swain
8
Maclay
10:08.5
-
10
Brett Butler
Sophomore
Holy Trinity
10:15.46
-
11
Chris Dendor
Sophomore
Bartram Trail
10:17.71
-
12
Jonathan Thiele
Sophomore
Menendez
10:18.44
-
13
Michael Wallace
Freshman
Bishop Kenny
10:24.94
-
14
Spencer Taricic
Junior
Vanguard (Ocala)
10:27.86
-
15
Carter Robertson
Sophomore
Buchholz
10:35.21
-
16
Conor Sweeney
Sophomore
Maclay
10:36.99
-
17
Brandon Earle
Freshman
Flagler Palm Coast
10:51.15
-
18
Daniel Dunn
Senior
Warner Christian
10:55.56
-
19
Dhanlal Murally
Senior
Wesley Chapel
10:58.74
-
20
Conner Livingston
Sophomore
Berkeley Prep
11:00.33
-
21
Mark Doss
Sophomore
Buchholz
11:00.77
-
22
Aaron Shott
Junior
Flagler Palm Coast
11:01.12
-
23
John Sword
Sophomore
Bishop Snyder
11:05.85
-
24
Michael Honey
Senior
St. Augustine
11:09.32
-
25
Wes Kienel
Freshman
St. Augustine
12:10.83
-