March 30-April 1, 2017
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL

Boys 800m Run High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 John Rivera Senior Lakewood Ranch 1:50.38
2 Josh Hoey Junior Bishop Shanahan 1:51.91
3 Jose Pelalver   American Heritage Plantat 1:52.38
4 Deshay Fernandes   Christopher Columbus HS 1:54.70
5 Payne Meyer Junior New Smyrna Beach 1:54.87
6 James Hasell Junior East Lake 1:55.25
7 fred gonsalvies Senior Miami Northwestern 1:55.32
8 Alex Kay Sophomore Forest 1:55.64
9 Joey Fitzpatrck Junior Vanguard (Ocala) 1:55.73
10 Isaiah Petit-Jeune   American Heritage Plantat 1:56.22
11 Tyler Rollins Senior DeLand 1:57.32
12 Justin Green Junior Lake Weir 1:57.33
13 Jared Hayes Junior West Shore 1:57.53
13 Evan Williams-Jirkovsk Senior Estero 1:57.53
15 Chase Hyland Senior Pine School 1:57.64
16 Anthony Velez Senior St. Cloud 1:58.17
17 Dalton Brown Sophomore Tavares 1:58.76
18 Joab Francois Sophomore Lake Brantley 1:58.82
19 Aaron Ostler   Barron Collier 1:58.87
20 Brett McNabb Senior Naples 1:59.17
21 Jordan Bullock Senior Brookwood 1:59.24
22 Patrick White Senior Miramar 1:59.33
23 Keonte Turner Senior Mount Dora 1:59.61
24 Ron Knezevich Senior Pine Crest 1:59.63
25 wilbert toussaint Junior Miami Northwestern 1:59.69
26 Patrick Dougherty Senior IMG Academy 1:59.72
27 Javier Arriaga Senior Ferguson 2:00.10
28 Roberto Brooks Senior Colonial 2:00.84
29 Rajay Preddie Freshman West Orange 2:01.08
30 Caleb Getty Senior Hagerty 2:01.20
30 Ivan Plancarte Senior Sarasota 2:01.20
30 Allen Escuage Junior Cardinal Gibbons 2:01.20
33 Chase Rivera Sophomore Bolles 2:01.31
34 Jonathan Harshman Senior Baker (Cape Coral) 2:01.32
35 Zack Morse Senior Vanguard (Ocala) 2:01.34
36 Jamir Ferguson Junior St. Thomas Aquinas 2:01.40
37 Hunter Chavis Senior Mount Dora 2:01.43
38 Tony Stallworth Senior Oakleaf 2:01.47
39 Dylan Clark Junior Naples 2:01.61
40 Grant Gibson Senior West Shore 2:01.63
41 Jaylen Rodriques Senior Lake Brantley 2:01.89
42 Jerome Cunningham Senior Palmetto Ridge 2:01.92
43 Christian Glover Sophomore Bolles 2:01.93
44 Cayman Lanzone Senior Celebration 2:02.03
45 Isaac Jacobs Sophomore Lake Highland Prep 2:02.16
46 Greg Buettner Senior Lecanto 2:02.49
47 Walker Burnner   Barron Collier 2:02.61
48 Danny Longman Junior Chaminade 2:02.70
49 Sam Rosenthal Junior Spanish River 2:02.87
50 Luke Whitmore Senior Plant City 2:03.10
50 Claudio Eveillard Senior Hallandale 2:03.10
52 Samir Lester Junior Island Coast 2:03.17
53 Sage Keys Sophomore Buchholz 2:03.37
54 Kevin Navarro Senior Braddock 2:03.40
55 Alejandro Garcia Junior Doral Academy 2:03.50
56 Martin Calvillo Junior Venice 2:03.63
57 Emmanuel Fuller Senior Alonso 2:03.78
58 Ryan Ringer Sophomore Baker (Cape Coral) 2:03.91
59 Mateo Defoor Senior Island Coast 2:04.05
60 Alex Larsen Senior Circle Christian 2:04.14
61 Mason Goodman   Sickles HS 2:04.22
62 Zachary Petrizzo Senior Seabreeze 2:04.36
63 Steven Gregory Senior Atlantic Coast H.S. 2:04.39
64 Chris Musial Senior Flagler Palm Coast 2:04.76
65 Axel Rosado Senior Fort Lauderdale 2:04.79
66 Daniel Mativo Senior Brookwood 2:04.80
67 Noah Wilson Senior Lake Weir 2:05.04
68 Sean Gustafson   Windermere Prep School 2:05.13
69 Alec Gugel Senior Pine Crest 2:05.15
70 Kofi Bame Freshman Atlantic Coast H.S. 2:05.28
71 Artis Lewis Sophomore West Orange 2:05.46
72 Clayton Ross Senior Lake Howell 2:05.61
73 Dani Sakkal Sophomore Spanish River 2:05.70
74 Dontrevious Richardson Junior Vero Beach 2:05.76
75 Juan Herrera Junior East Lake 2:06.09
76 Dennis Quolke Sophomore Rockledge 2:06.26
77 Levi Burton Junior Flagler Palm Coast 2:06.54
78 Brandon Mayo Junior Buchholz 2:06.77
79 Dennarious Murphy Junior Wharton 2:07.34
80 Zion Haynes Senior University (Orlando) 2:07.62
81 Joshua Suarez Senior University (Orlando) 2:07.78
82 Sahil Deschenes Junior Wharton 2:07.84
83 Philip Henderson Freshman Admiral Farragut 2:07.97
84 Jempsky Joseph Sophomore Fort Lauderdale 2:08.22
85 Dalton Nordquist Senior St. Petersburg 2:08.23
86 Zaemione Jones Senior Hallandale 2:08.26
87 Derrick White Senior Bloomingdale 2:08.43
88 Adam Mastrobouno Sophomore Hagerty 2:08.82
89 Michael Vare Junior Venice 2:08.87
90 Cote Strike Junior Celebration 2:09.12
91 Avery Kitchens Senior Oak Hall 2:09.38
92 Campbell Petro Junior Lake Highland Prep 2:09.54
93 Joshua Muse Senior Gainesville 2:09.78
94 Samuel Milton Junior Milton 2:09.80
95 Kevin Henriquez Junior Vero Beach 2:09.81
96 Bradley Freeman Sophomore New Smyrna Beach 2:09.91
97 Seena Najjarian Sophomore South Plantation 2:10.03
98 Jacob Harford Senior IMG Academy 2:10.05
99 Tim Feezor Sophomore Tavares 2:10.17
100 Nicholas Schrott Senior Gainesville 2:10.37
101 William Urbance Senior Bloomingdale 2:10.61
102 Ryan Navarro Senior Braddock 2:11.04
103 Brandon Kirchel Junior Rockledge 2:11.22
104 Aaron Bonner Sophomore St. Petersburg 2:11.34
105 Nicholas Atkinson Senior Palmetto 2:11.66
106 Dylan Oakes Senior Seabreeze 2:11.95
107 Sydney Capers Senior Dr. Phillips 2:12.36
108 Alec Gordon Junior North Broward Prep 2:12.42
109 Kyle Harris Senior Erasmus Hall 2:12.46
110 Will Osborn Junior Springstead 2:13.45
111 Ian Cortes Junior Montverde 2:13.49
112 Elon Riley Senior Erasmus Hall 2:13.85
113 Alex Gonzalez Junior Cardinal Gibbons 2:14.68
114 Stephen Smith Junior Eastside 2:15.21
115 Alex Fiorillo Sophomore Admiral Farragut 2:16.35
116 Michael Curtis Senior Mount Dora Bible 2:16.70
117 Jack Nelson Freshman Spruce Creek 2:17.91
118 Lonel Lovince Senior South Plantation 2:19.63
Boys 800m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 John Rivera Senior Lakewood Ranch 1:50.38
2 Josh Hoey Junior Bishop Shanahan 1:51.91
3 Jose Pelalver   American Heritage Plantat 1:52.38
6 James Hasell Junior East Lake 1:55.25
7 fred gonsalvies Senior Miami Northwestern 1:55.32
8 Alex Kay Sophomore Forest 1:55.64
9 Joey Fitzpatrck Junior Vanguard (Ocala) 1:55.73
10 Isaiah Petit-Jeune   American Heritage Plantat 1:56.22
26 Patrick Dougherty Senior IMG Academy 1:59.72
33 Chase Rivera Sophomore Bolles 2:01.31
86 Zaemione Jones Senior Hallandale 2:08.26
Boys 800m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Deshay Fernandes   Christopher Columbus HS 1:54.70
5 Payne Meyer Junior New Smyrna Beach 1:54.87
11 Tyler Rollins Senior DeLand 1:57.32
13 Jared Hayes Junior West Shore 1:57.53
15 Chase Hyland Senior Pine School 1:57.64
16 Anthony Velez Senior St. Cloud 1:58.17
19 Aaron Ostler   Barron Collier 1:58.87
20 Brett McNabb Senior Naples 1:59.17
21 Jordan Bullock Senior Brookwood 1:59.24
23 Keonte Turner Senior Mount Dora 1:59.61
24 Ron Knezevich Senior Pine Crest 1:59.63
30 Ivan Plancarte Senior Sarasota 2:01.20
35 Zack Morse Senior Vanguard (Ocala) 2:01.34
36 Jamir Ferguson Junior St. Thomas Aquinas 2:01.40
42 Jerome Cunningham Senior Palmetto Ridge 2:01.92
44 Cayman Lanzone Senior Celebration 2:02.03
50 Claudio Eveillard Senior Hallandale 2:03.10
50 Luke Whitmore Senior Plant City 2:03.10
Boys 800m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Justin Green Junior Lake Weir 1:57.33
13 Evan Williams-Jirkovsk Senior Estero 1:57.53
17 Dalton Brown Sophomore Tavares 1:58.76
22 Patrick White Senior Miramar 1:59.33
27 Javier Arriaga Senior Ferguson 2:00.10
29 Rajay Preddie Freshman West Orange 2:01.08
30 Caleb Getty Senior Hagerty 2:01.20
30 Allen Escuage Junior Cardinal Gibbons 2:01.20
38 Tony Stallworth Senior Oakleaf 2:01.47
41 Jaylen Rodriques Senior Lake Brantley 2:01.89
58 Ryan Ringer Sophomore Baker (Cape Coral) 2:03.91
61 Mason Goodman   Sickles HS 2:04.22
62 Zachary Petrizzo Senior Seabreeze 2:04.36
64 Chris Musial Senior Flagler Palm Coast 2:04.76
68 Sean Gustafson   Windermere Prep School 2:05.13
Boys 800m Run High School Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Joab Francois Sophomore Lake Brantley 1:58.82
25 wilbert toussaint Junior Miami Northwestern 1:59.69
28 Roberto Brooks Senior Colonial 2:00.84
34 Jonathan Harshman Senior Baker (Cape Coral) 2:01.32
37 Hunter Chavis Senior Mount Dora 2:01.43
39 Dylan Clark Junior Naples 2:01.61
43 Christian Glover Sophomore Bolles 2:01.93
45 Isaac Jacobs Sophomore Lake Highland Prep 2:02.16
47 Walker Burnner   Barron Collier 2:02.61
49 Sam Rosenthal Junior Spanish River 2:02.87
52 Samir Lester Junior Island Coast 2:03.17
57 Emmanuel Fuller Senior Alonso 2:03.78
65 Axel Rosado Senior Fort Lauderdale 2:04.79
71 Artis Lewis Sophomore West Orange 2:05.46
77 Levi Burton Junior Flagler Palm Coast 2:06.54
79 Dennarious Murphy Junior Wharton 2:07.34
81 Joshua Suarez Senior University (Orlando) 2:07.78
84 Jempsky Joseph Sophomore Fort Lauderdale 2:08.22
113 Alex Gonzalez Junior Cardinal Gibbons 2:14.68
115 Alex Fiorillo Sophomore Admiral Farragut 2:16.35
Boys 800m Run High School Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
40 Grant Gibson Senior West Shore 2:01.63
46 Greg Buettner Senior Lecanto 2:02.49
53 Sage Keys Sophomore Buchholz 2:03.37
54 Kevin Navarro Senior Braddock 2:03.40
55 Alejandro Garcia Junior Doral Academy 2:03.50
56 Martin Calvillo Junior Venice 2:03.63
59 Mateo Defoor Senior Island Coast 2:04.05
60 Alex Larsen Senior Circle Christian 2:04.14
67 Noah Wilson Senior Lake Weir 2:05.04
72 Clayton Ross Senior Lake Howell 2:05.61
76 Dennis Quolke Sophomore Rockledge 2:06.26
80 Zion Haynes Senior University (Orlando) 2:07.62
82 Sahil Deschenes Junior Wharton 2:07.84
83 Philip Henderson Freshman Admiral Farragut 2:07.97
85 Dalton Nordquist Senior St. Petersburg 2:08.23
107 Sydney Capers Senior Dr. Phillips 2:12.36
Boys 800m Run High School Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
48 Danny Longman Junior Chaminade 2:02.70
63 Steven Gregory Senior Atlantic Coast H.S. 2:04.39
66 Daniel Mativo Senior Brookwood 2:04.80
69 Alec Gugel Senior Pine Crest 2:05.15
70 Kofi Bame Freshman Atlantic Coast H.S. 2:05.28
74 Dontrevious Richardson Junior Vero Beach 2:05.76
75 Juan Herrera Junior East Lake 2:06.09
78 Brandon Mayo Junior Buchholz 2:06.77
89 Michael Vare Junior Venice 2:08.87
90 Cote Strike Junior Celebration 2:09.12
91 Avery Kitchens Senior Oak Hall 2:09.38
96 Bradley Freeman Sophomore New Smyrna Beach 2:09.91
100 Nicholas Schrott Senior Gainesville 2:10.37
102 Ryan Navarro Senior Braddock 2:11.04
104 Aaron Bonner Sophomore St. Petersburg 2:11.34
109 Kyle Harris Senior Erasmus Hall 2:12.46
111 Ian Cortes Junior Montverde 2:13.49
116 Michael Curtis Senior Mount Dora Bible 2:16.70
117 Jack Nelson Freshman Spruce Creek 2:17.91
Boys 800m Run High School Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
73 Dani Sakkal Sophomore Spanish River 2:05.70
87 Derrick White Senior Bloomingdale 2:08.43
88 Adam Mastrobouno Sophomore Hagerty 2:08.82
92 Campbell Petro Junior Lake Highland Prep 2:09.54
93 Joshua Muse Senior Gainesville 2:09.78
94 Samuel Milton Junior Milton 2:09.80
95 Kevin Henriquez Junior Vero Beach 2:09.81
97 Seena Najjarian Sophomore South Plantation 2:10.03
98 Jacob Harford Senior IMG Academy 2:10.05
99 Tim Feezor Sophomore Tavares 2:10.17
101 William Urbance Senior Bloomingdale 2:10.61
103 Brandon Kirchel Junior Rockledge 2:11.22
105 Nicholas Atkinson Senior Palmetto 2:11.66
106 Dylan Oakes Senior Seabreeze 2:11.95
108 Alec Gordon Junior North Broward Prep 2:12.42
110 Will Osborn Junior Springstead 2:13.45
112 Elon Riley Senior Erasmus Hall 2:13.85
114 Stephen Smith Junior Eastside 2:15.21
118 Lonel Lovince Senior South Plantation 2:19.63