March 12, 2015
|
Southridge Park - Miami, FL

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Twanisha Terry Sophomore Miami Northwestern 12.49
2 Alexis Harrell Senior Miami Northwestern 12.66
3 Kendia Williams Senior Miami Carol City 12.69
4 kimberly overton Senior American 12.79
5 Kyla Lestagez Freshman Miami Beach 12.86
6 Diamond Green Junior Miami Jackson 13.03
7 Jasmine Sterlin Junior Mourning 13.22
8 Neldwine Jeannot Junior Miami Edison 13.25
9 Ashley Bostick Junior Miami Norland 13.26
10 Rheminette Addison Junior Miami Carol City 13.28
11 Jamyra Rogers Freshman Miami Washington 13.34
12 Daryle Rhodes Junior Miami Norland 13.37
13 Correena saintilmond Freshman Dr. Krop 13.41
14 Deona Saunders Sophomore Miami Washington 13.48
15 mikia johnson Junior American 13.74
16 Imani Grant Sophomore North Miami 13.75
17 CHRISTINA DESOLO Freshman Goleman 13.87
18 Roodza Pierrels Sophomore North Miami Beach 13.91
19 Treneisha Jackson Freshman Miami Beach 13.96
20 Sonya Brown Junior Miami Springs 14.11
21 Dany-Maer Louis Sophomore Miami Edison 16.09
  Annetta Jean baptiste Junior Miami Central DQ
  Monique Miose Junior Miami Springs DNS
  Beraca Cornely Sophomore North Miami DNS
  Kiera Mitchell Senior Miami Jackson DNS
  Daija Thompson Freshman Dr. Krop DNS
  Dejanee Parms Freshman Mourning DNS
Girls' 100 Meters Section 1
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Diamond Green Junior Miami Jackson 13.03
10 Rheminette Addison Junior Miami Carol City 13.28
11 Jamyra Rogers Freshman Miami Washington 13.34
  Dejanee Parms Freshman Mourning DNS
  Daija Thompson Freshman Dr. Krop DNS
  Beraca Cornely Sophomore North Miami DNS
Girls' 100 Meters Section 2
W: -1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Kendia Williams Senior Miami Carol City 12.69
4 kimberly overton Senior American 12.79
5 Kyla Lestagez Freshman Miami Beach 12.86
13 Correena saintilmond Freshman Dr. Krop 13.41
16 Imani Grant Sophomore North Miami 13.75
20 Sonya Brown Junior Miami Springs 14.11
21 Dany-Maer Louis Sophomore Miami Edison 16.09
Girls' 100 Meters Section 3
W: -2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Alexis Harrell Senior Miami Northwestern 12.66
8 Neldwine Jeannot Junior Miami Edison 13.25
12 Daryle Rhodes Junior Miami Norland 13.37
14 Deona Saunders Sophomore Miami Washington 13.48
15 mikia johnson Junior American 13.74
  Annetta Jean baptiste Junior Miami Central DQ
  Kiera Mitchell Senior Miami Jackson DNS
Girls' 100 Meters Section 4
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Twanisha Terry Sophomore Miami Northwestern 12.49
7 Jasmine Sterlin Junior Mourning 13.22
9 Ashley Bostick Junior Miami Norland 13.26
17 CHRISTINA DESOLO Freshman Goleman 13.87
18 Roodza Pierrels Sophomore North Miami Beach 13.91
19 Treneisha Jackson Freshman Miami Beach 13.96
  Monique Miose Junior Miami Springs DNS

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 La'Kayla Harris Senior Miami Northwestern 24.20
2 Twanisha Terry Sophomore Miami Northwestern 24.74
3 lenysse dyer Senior American 24.75
4 Kendia Williams Senior Miami Carol City 25.76
5 Sarah Burns Junior Miami Carol City 25.79
6 kimberly overton Senior American 25.87
7 Phedricka Thomas Senior Miami Washington 26.34
8 Silviacarl Candio Senior Miami Jackson 26.35
9 Takira Koonce Sophomore Miami Norland 26.50
10 Jakeisha Walden Junior Miami Central 27.06
11 Kyla Lestagez Freshman Miami Beach 27.29
12 Kiera Mitchell Senior Miami Jackson 27.33
13 Shirley Jean Pierre Senior North Miami Beach 27.34
14 Imani Grant Sophomore North Miami 28.42
15 tiffany Allenger Junior Dr. Krop 28.83
16 Diane Petit-Bois Junior North Miami Beach 28.84
17 Monique Miose Junior Miami Springs 28.93
18 Treneisha Jackson Freshman Miami Beach 29.60
19 Jessica Chevron Junior Miami Central 30.12
20 Sonya Brown Junior Miami Springs 30.93
21 Neldwine Jeannot Junior Miami Edison 31.04
22 Dany-Maer Louis Sophomore Miami Edison 31.29
  Denitria Stevens Sophomore Miami Norland DNF
  Beraca Cornely Sophomore North Miami DNS
  Daija Thompson Freshman Dr. Krop DNS
  Tatiana Streeter Junior Mourning DNS
  Dejanee Parms Freshman Mourning DNS
  CHRISTINA DESOLO Freshman Goleman DNS
  ASHLEY ARAUZ Sophomore Goleman DNS
  Dynasty Hopkins Sophomore Miami Washington DNS
Girls' 200 Meters Section 1
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Sarah Burns Junior Miami Carol City 25.79
6 kimberly overton Senior American 25.87
10 Jakeisha Walden Junior Miami Central 27.06
13 Shirley Jean Pierre Senior North Miami Beach 27.34
22 Dany-Maer Louis Sophomore Miami Edison 31.29
  Denitria Stevens Sophomore Miami Norland DNF
  Tatiana Streeter Junior Mourning DNS
Girls' 200 Meters Section 2
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Twanisha Terry Sophomore Miami Northwestern 24.74
8 Silviacarl Candio Senior Miami Jackson 26.35
14 Imani Grant Sophomore North Miami 28.42
16 Diane Petit-Bois Junior North Miami Beach 28.84
19 Jessica Chevron Junior Miami Central 30.12
21 Neldwine Jeannot Junior Miami Edison 31.04
  Dynasty Hopkins Sophomore Miami Washington DNS
  CHRISTINA DESOLO Freshman Goleman DNS
Girls' 200 Meters Section 3
W: -3.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 La'Kayla Harris Senior Miami Northwestern 24.20
4 Kendia Williams Senior Miami Carol City 25.76
9 Takira Koonce Sophomore Miami Norland 26.50
15 tiffany Allenger Junior Dr. Krop 28.83
18 Treneisha Jackson Freshman Miami Beach 29.60
20 Sonya Brown Junior Miami Springs 30.93
  Dejanee Parms Freshman Mourning DNS
  Beraca Cornely Sophomore North Miami DNS
Girls' 200 Meters Section 4
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 lenysse dyer Senior American 24.75
7 Phedricka Thomas Senior Miami Washington 26.34
11 Kyla Lestagez Freshman Miami Beach 27.29
12 Kiera Mitchell Senior Miami Jackson 27.33
17 Monique Miose Junior Miami Springs 28.93
  ASHLEY ARAUZ Sophomore Goleman DNS
  Daija Thompson Freshman Dr. Krop DNS

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 lenysse dyer Senior American 56.99
2 Lenneshia Gilbert Senior Miami Northwestern 58.60
3 Asja Baker Junior Miami Northwestern 59.51
4 Jakeisha Walden Junior Miami Central 1:01.19
5 Phedricka Thomas Senior Miami Washington 1:01.22
6 LAURA TABUTEAU Senior North Miami 1:02.79
7 Jada Johnson Junior Miami Carol City 1:03.48
8 aniah watts Sophomore American 1:03.64
9 Kenyata Seide Sophomore North Miami 1:04.85
10 Tiara Pope Sophomore Miami Carol City 1:05.07
11 Garnesha Hicks Freshman Miami Jackson 1:06.36
12 JAHAIRAH JOSEPH Sophomore Dr. Krop 1:06.47
13 Kalesha Darisme Sophomore Dr. Krop 1:07.23
14 Natalia Cabanas Junior Hialeah Gardens 1:07.66
15 Aaniyah Sellers Junior Miami Jackson 1:08.49
16 Nicole Richards Sophomore Miami Norland 1:08.71
17 Evonie Prophete Sophomore Mourning 1:08.81
18 Achly Loubeau Sophomore Miami Edison 1:14.52
19 Raven Flowers Junior Miami Springs 1:15.34
20 Destiny Thomas Freshman Miami Springs 1:16.54
21 Nidiannis Masso Senior Miami Edison 1:18.95
22 Keshawnna Garland Sophomore North Miami Beach 1:33.78
  Kyla Lestagez Freshman Miami Beach DNF
  Schedline Daumervil Sophomore North Miami Beach DNS
  Hayley Graham Sophomore Miami Norland DNS
  Dominique Griffin Sophomore Miami Washington DNS
  ASHLEY ARAUZ Sophomore Goleman DNS
  JASMINE JOSEPH Junior Goleman DNS
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Asja Baker Junior Miami Northwestern 59.51
9 Kenyata Seide Sophomore North Miami 1:04.85
15 Aaniyah Sellers Junior Miami Jackson 1:08.49
17 Evonie Prophete Sophomore Mourning 1:08.81
18 Achly Loubeau Sophomore Miami Edison 1:14.52
  Kyla Lestagez Freshman Miami Beach DNF
  Hayley Graham Sophomore Miami Norland DNS
  Schedline Daumervil Sophomore North Miami Beach DNS
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Jakeisha Walden Junior Miami Central 1:01.19
5 Phedricka Thomas Senior Miami Washington 1:01.22
8 aniah watts Sophomore American 1:03.64
10 Tiara Pope Sophomore Miami Carol City 1:05.07
13 Kalesha Darisme Sophomore Dr. Krop 1:07.23
20 Destiny Thomas Freshman Miami Springs 1:16.54
  ASHLEY ARAUZ Sophomore Goleman DNS
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Lenneshia Gilbert Senior Miami Northwestern 58.60
6 LAURA TABUTEAU Senior North Miami 1:02.79
12 JAHAIRAH JOSEPH Sophomore Dr. Krop 1:06.47
16 Nicole Richards Sophomore Miami Norland 1:08.71
21 Nidiannis Masso Senior Miami Edison 1:18.95
22 Keshawnna Garland Sophomore North Miami Beach 1:33.78
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 lenysse dyer Senior American 56.99
7 Jada Johnson Junior Miami Carol City 1:03.48
11 Garnesha Hicks Freshman Miami Jackson 1:06.36
14 Natalia Cabanas Junior Hialeah Gardens 1:07.66
19 Raven Flowers Junior Miami Springs 1:15.34
  Dominique Griffin Sophomore Miami Washington DNS
  JASMINE JOSEPH Junior Goleman DNS

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Terneka Gibson Junior Miami Carol City 2:24.19
2 Shiree Hinds Junior Miami Northwestern 2:26.99
3 Daesha Rogers Sophomore Miami Northwestern 2:27.95
4 Chelsea Lewis Junior Dr. Krop 2:34.83
5 Brittany Roberts Senior North Miami 2:43.53
6 Latoya Jennings Junior North Miami Beach 2:43.62
7 Dynasty Hopkins Sophomore Miami Washington 2:44.23
8 JASMINE JOSEPH Junior Goleman 2:47.86
9 Crystal Nealy Sophomore Miami Norland 2:50.14
10 JAIEMA PIERRE Senior Dr. Krop 2:54.88
11 Julianne Pashual Senior Hialeah-Miami Lakes 2:55.39
12 Jakia Adams Junior Miami Jackson 2:56.77
13 Derika James Senior Miami Carol City 3:01.56
14 Ariel Hylton Freshman Miami Norland 3:02.19
15 Jessica Myers Senior Hialeah-Miami Lakes 3:03.43
16 Isbella Bocio Sophomore Miami Beach 3:09.87
17 Roseline vilius Sophomore Miami Central 3:11.83
18 Rose Norton Senior Miami Beach 3:25.49
19 Ilarie Volcy Senior Miami Edison 3:55.69
20 Brenda Laurent Junior Miami Edison 4:12.77
  Katherine Zarate Senior North Miami Beach DNF
  Clarissa Monestinne Freshman Mourning DNF
  Cassandra Andre Sophomore North Miami DNS
  Jada Kincy Junior Miami Springs DNS
  Doriays Mirabal Junior Miami Springs DNS
  Love Chama Joseph Sophomore Mourning DNS
  Crystal Flowers Freshman Miami Jackson DNS
  Nayla Burts Freshman American DNS
  Yamari Davis Freshman American DNS
  FATIN MUSTAFA Freshman Goleman DNS
  Dominique Griffin Sophomore Miami Washington DNS
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Shiree Hinds Junior Miami Northwestern 2:26.99
5 Brittany Roberts Senior North Miami 2:43.53
9 Crystal Nealy Sophomore Miami Norland 2:50.14
11 Julianne Pashual Senior Hialeah-Miami Lakes 2:55.39
17 Roseline vilius Sophomore Miami Central 3:11.83
19 Ilarie Volcy Senior Miami Edison 3:55.69
  Clarissa Monestinne Freshman Mourning DNF
  Katherine Zarate Senior North Miami Beach DNF
  Dominique Griffin Sophomore Miami Washington DNS
  Nayla Burts Freshman American DNS
  Crystal Flowers Freshman Miami Jackson DNS
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Daesha Rogers Sophomore Miami Northwestern 2:27.95
4 Chelsea Lewis Junior Dr. Krop 2:34.83
6 Latoya Jennings Junior North Miami Beach 2:43.62
7 Dynasty Hopkins Sophomore Miami Washington 2:44.23
12 Jakia Adams Junior Miami Jackson 2:56.77
13 Derika James Senior Miami Carol City 3:01.56
15 Jessica Myers Senior Hialeah-Miami Lakes 3:03.43
18 Rose Norton Senior Miami Beach 3:25.49
  FATIN MUSTAFA Freshman Goleman DNS
  Yamari Davis Freshman American DNS
  Jada Kincy Junior Miami Springs DNS
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Terneka Gibson Junior Miami Carol City 2:24.19
8 JASMINE JOSEPH Junior Goleman 2:47.86
10 JAIEMA PIERRE Senior Dr. Krop 2:54.88
14 Ariel Hylton Freshman Miami Norland 3:02.19
16 Isbella Bocio Sophomore Miami Beach 3:09.87
20 Brenda Laurent Junior Miami Edison 4:12.77
  Love Chama Joseph Sophomore Mourning DNS
  Cassandra Andre Sophomore North Miami DNS
  Doriays Mirabal Junior Miami Springs DNS

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Javanique McDowell Sophomore Miami Carol City 5:33.00
2 Keiona Phillips Junior Miami Carol City 5:43.00
3 KIMBERLY RAMIREZ Junior Dr. Krop 6:27.00
4 Yasmine Savigne-Carras Junior Miami Edison 6:30.00
5 Brittany Roberts Senior North Miami 6:35.00
6 Cassandra Andre Sophomore North Miami 6:43.00
  Shacora Tolliver Junior Miami Beach DNS
  Cecia Cluther Sophomore Miami Washington DNS
  Amina Sublaban Sophomore Miami Beach DNS
  Tiara Taylor Freshman Miami Jackson DNS
  Fanelly Pluviose Junior Miami Jackson DNS
  Escarleth Membreno Senior Miami Springs DNS
  Kennedy Davis Junior Miami Springs DNS
  Adjanie Zamy Senior North Miami Beach DNS
  Yesenia Aleman Sophomore Dr. Krop DNS
  Valentina Acosta Junior Mourning DNS
  Janice Bill Sophomore Mourning DNS
  clarissa islam Senior American DNS
  LAUREN PAULET Sophomore Goleman DNS
  FATIN MUSTAFA Freshman Goleman DNS
  Amanda Moreno Sophomore Hialeah-Miami Lakes DNS
  Maria Perez Junior Hialeah-Miami Lakes DNS
  Jaidah Moses Freshman Miami Washington DNS

Girls' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Saskia Cadet Sophomore Mourning 15:00.00
1 KIMBERLY RAMIREZ Junior Dr. Krop 15:00.00
1 Keiona Phillips Junior Miami Carol City 15:00.00
1 Javanique McDowell Sophomore Miami Carol City 15:00.00
  LAUREN PAULET Sophomore Goleman DNS
  clarissa islam Senior American DNS
  Valentina Acosta Junior Mourning DNS
  Leah Roffe Sophomore Dr. Krop DNS
  Amina Sublaban Sophomore Miami Beach DNS

Girls' 100 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Timetria Mitchell Junior Miami Northwestern 14.33
2 Shamaria Lovette Senior Miami Northwestern 14.69
3 Tiara McMinn Sophomore Miami Jackson 14.76
4 Whittany Johnbaptiste Sophomore Miami Norland 15.49
5 olivian jackson Senior American 15.60
6 Kimberly Bendross Junior Miami Jackson 15.86
7 Annetta Jean baptiste Junior Miami Central 18.30
8 Riana Jackson Junior Dr. Krop 19.33
9 JAHAIRAH JOSEPH Sophomore Dr. Krop 20.22
Girls' 100 Hurdles Section 1
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Shamaria Lovette Senior Miami Northwestern 14.69
3 Tiara McMinn Sophomore Miami Jackson 14.76
5 olivian jackson Senior American 15.60
7 Annetta Jean baptiste Junior Miami Central 18.30
9 JAHAIRAH JOSEPH Sophomore Dr. Krop 20.22
Girls' 100 Hurdles Section 2
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Timetria Mitchell Junior Miami Northwestern 14.33
4 Whittany Johnbaptiste Sophomore Miami Norland 15.49
6 Kimberly Bendross Junior Miami Jackson 15.86
8 Riana Jackson Junior Dr. Krop 19.33

Girls' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Timetria Mitchell Junior Miami Northwestern 44.20
2 Shamaria Lovette Senior Miami Northwestern 44.70
3 olivian jackson Senior American 45.25
4 Kimberly Bendross Junior Miami Jackson 45.62
5 Riana Jackson Junior Dr. Krop 51.69
6 Imani Jackson Sophomore Dr. Krop 54.03
7 aryahna abraham Junior American 54.07
8 Nigeria Starks Freshman Miami Washington 56.94
9 Samantha Russell Senior Miami Washington 57.67
10 Zaria Rolle Sophomore Miami Jackson 1:00.14
  Caitlyn Duffie Sophomore North Miami DQ
  Annetta Jean baptiste Junior Miami Central DQ
  Imani Grant Sophomore North Miami DNS
Girls' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Shamaria Lovette Senior Miami Northwestern 44.70
4 Kimberly Bendross Junior Miami Jackson 45.62
5 Riana Jackson Junior Dr. Krop 51.69
6 Imani Jackson Sophomore Dr. Krop 54.03
9 Samantha Russell Senior Miami Washington 57.67
  Annetta Jean baptiste Junior Miami Central DQ
  Imani Grant Sophomore North Miami DNS
Girls' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Timetria Mitchell Junior Miami Northwestern 44.20
3 olivian jackson Senior American 45.25
7 aryahna abraham Junior American 54.07
8 Nigeria Starks Freshman Miami Washington 56.94
10 Zaria Rolle Sophomore Miami Jackson 1:00.14
  Caitlyn Duffie Sophomore North Miami DQ

Girls' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Briana Eskridge Junior Miami Northwestern 5' 4" 1.62m
1 Tiara McMinn Sophomore Miami Jackson 5' 4" 1.62m
1 Terneka Gibson Junior Miami Carol City 5' 4" 1.62m
4 Jada Johnson Junior Miami Carol City 4' 10" 1.47m
5 Samantha Russell Senior Miami Washington 4' 8" 1.42m
5 DeAndreah Young Sophomore Miami Northwestern 4' 8" 1.42m
  Labria Keaton Junior Miami Jackson NH NH
  Jamiesha Taylor Junior Miami Washington DNS NH
  Zoe Hughes Junior Miami Beach DNS NH

Girls' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Genesis Cruz Senior Miami Jackson 0' 7" 0.17m
1 Lavonda Dean Junior Miami Jackson 0' 7" 0.17m

Girls' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Taranique Alexander Sophomore Miami Northwestern 17' 5" 5.30m
2 Shamaria Lovette Senior Miami Northwestern 17' 2" 5.23m
3 Rheminette Addison Junior Miami Carol City 16' 11.5" 5.16m
4 Chloe' Cunningham Senior Miami Jackson 15' 8.5" 4.78m
5 Samantha Russell Senior Miami Washington 15' 5.5" 4.71m
6 Silviacarl Candio Senior Miami Jackson 15' 1" 4.59m
7 Nigeria Starks Freshman Miami Washington 14' 11.5" 4.55m
8 Correena saintilmond Freshman Dr. Krop 14' 10" 4.52m
9 tiffany Allenger Junior Dr. Krop 14' 6.5" 4.43m
10 Joselie Multidor Senior North Miami Beach 14' 3" 4.34m
11 Sonya Brown Junior Miami Springs 13' 11" 4.24m
12 Jessica Myers Senior Hialeah-Miami Lakes 12' 9.5" 3.89m
13 Roseline vilius Sophomore Miami Central 10' 8" 3.25m
  ASHLEY ARAUZ Sophomore Goleman NM NM
  Treneisha Jackson Freshman Miami Beach NM NM
  Beraca Cornely Sophomore North Miami DNS NM
  Imani Grant Sophomore North Miami DNS NM
  Ana Hernandez Sophomore American DNS NM
  CHRISTINA DESOLO Freshman Goleman DNS NM
  DALISA SIMS Junior Miami Beach DNS NM
Girls' Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH
1 Taranique Alexander Sophomore Miami Northwestern 17' 5" 5.30m
2 Shamaria Lovette Senior Miami Northwestern 17' 2" 5.23m
3 Rheminette Addison Junior Miami Carol City 16' 11.5" 5.16m
4 Chloe' Cunningham Senior Miami Jackson 15' 8.5" 4.78m
5 Samantha Russell Senior Miami Washington 15' 5.5" 4.71m
8 Correena saintilmond Freshman Dr. Krop 14' 10" 4.52m
9 tiffany Allenger Junior Dr. Krop 14' 6.5" 4.43m
11 Sonya Brown Junior Miami Springs 13' 11" 4.24m
13 Roseline vilius Sophomore Miami Central 10' 8" 3.25m
  Ana Hernandez Sophomore American DNS NM
Girls' Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH
6 Silviacarl Candio Senior Miami Jackson 15' 1" 4.59m
7 Nigeria Starks Freshman Miami Washington 14' 11.5" 4.55m
10 Joselie Multidor Senior North Miami Beach 14' 3" 4.34m
12 Jessica Myers Senior Hialeah-Miami Lakes 12' 9.5" 3.89m
  ASHLEY ARAUZ Sophomore Goleman NM NM
  Treneisha Jackson Freshman Miami Beach NM NM
  CHRISTINA DESOLO Freshman Goleman DNS NM
  Imani Grant Sophomore North Miami DNS NM
  Beraca Cornely Sophomore North Miami DNS NM
  DALISA SIMS Junior Miami Beach DNS NM

Girls' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Taranique Alexander Sophomore Miami Northwestern 37' 2.75" 11.34m
2 Briana Eskridge Junior Miami Northwestern 34' 7" 10.54m
3 Taquilla Parmer Senior Miami Jackson 32' 5.5" 9.89m
4 Jada Johnson Junior Miami Carol City 31' 11" 9.72m
5 Samantha Russell Senior Miami Washington 30' 11" 9.42m
6 Chloe' Cunningham Senior Miami Jackson 30' 7" 9.32m
7 TIAHNA BROWN Junior Dr. Krop 29' 6" 8.99m
8 marissa kelly Junior Dr. Krop 27' 10.5" 8.49m

Girls' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Kaylah Clark Sophomore Miami Northwestern 42' 1" 12.82m
2 Chanel Dawson Freshman Miami Northwestern 34' 3" 10.43m
3 Paris Simmons Junior Miami Carol City 33' 1.5" 10.09m
4 Markeisha Lewis Sophomore Miami Carol City 33' 0" 10.05m
5 Ashliegh Powell Junior Miami Jackson 31' 9" 9.67m
6 VANTAE WILLIAMS Sophomore Dr. Krop 30' 2" 9.19m
7 Taquilla Parmer Senior Miami Jackson 29' 10" 9.09m
8 Jasmine albert Senior Dr. Krop 28' 4" 8.63m
9 VICTORIA IRVING Senior Goleman 26' 7" 8.10m
10 Rebecca Gomez Junior Mourning 26' 6.5" 8.08m
11 sherene smith Junior American 26' 2.5" 7.98m
12 Jada Loussaint Junior Miami Springs 24' 3" 7.39m
13 dyonna abraham Sophomore American 23' 10" 7.26m
14 Kiahane Hollins Sophomore Miami Edison 23' 1.5" 7.04m
15 Keionna Braddock-Hesso Sophomore Miami Edison 22' 0" 6.70m
16 Ashley Spencer Sophomore Miami Washington 18' 7.5" 5.67m
  Lisa Gourgue Senior Miami Beach DNS NM
  Mia Leite Junior Miami Washington DNS NM
  Jorilie Paul Junior Miami Beach DNS NM
  Analeyda Bermudez Sophomore Miami Springs DNS NM
Girls' Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH
1 Kaylah Clark Sophomore Miami Northwestern 42' 1" 12.82m
2 Chanel Dawson Freshman Miami Northwestern 34' 3" 10.43m
4 Markeisha Lewis Sophomore Miami Carol City 33' 0" 10.05m
5 Ashliegh Powell Junior Miami Jackson 31' 9" 9.67m
6 VANTAE WILLIAMS Sophomore Dr. Krop 30' 2" 9.19m
8 Jasmine albert Senior Dr. Krop 28' 4" 8.63m
11 sherene smith Junior American 26' 2.5" 7.98m
13 dyonna abraham Sophomore American 23' 10" 7.26m
14 Kiahane Hollins Sophomore Miami Edison 23' 1.5" 7.04m
  Mia Leite Junior Miami Washington DNS NM
Girls' Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH
3 Paris Simmons Junior Miami Carol City 33' 1.5" 10.09m
7 Taquilla Parmer Senior Miami Jackson 29' 10" 9.09m
9 VICTORIA IRVING Senior Goleman 26' 7" 8.10m
10 Rebecca Gomez Junior Mourning 26' 6.5" 8.08m
12 Jada Loussaint Junior Miami Springs 24' 3" 7.39m
15 Keionna Braddock-Hesso Sophomore Miami Edison 22' 0" 6.70m
16 Ashley Spencer Sophomore Miami Washington 18' 7.5" 5.67m
  Analeyda Bermudez Sophomore Miami Springs DNS NM
  Jorilie Paul Junior Miami Beach DNS NM
  Lisa Gourgue Senior Miami Beach DNS NM

Girls' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Chanel Dawson Freshman Miami Northwestern 130' 5" 39.75m
2 Kaylah Clark Sophomore Miami Northwestern 109' 10" 33.47m
3 Markeisha Lewis Sophomore Miami Carol City 108' 0" 32.91m
4 VANTAE WILLIAMS Sophomore Dr. Krop 103' 8" 31.59m
5 Vanessa Hinostrozc Junior Dr. Krop 81' 8" 24.89m
6 Ashliegh Powell Junior Miami Jackson 79' 0" 24.07m
7 sherene smith Junior American 78' 8" 23.97m
8 VICTORIA IRVING Senior Goleman 76' 11" 23.44m
9 Shari Occeant Junior North Miami Beach 62' 2" 18.94m
10 Jorilie Paul Junior Miami Beach 61' 4" 18.69m
11 dyonna abraham Sophomore American 57' 8" 17.57m
12 Rebecca Gomez Junior Mourning 56' 10" 17.32m
13 Jada Loussaint Junior Miami Springs 56' 6" 17.22m
14 Lisa Gourgue Senior Miami Beach 52' 11" 16.12m
  Aallyah Daniels Junior Miami Jackson DNS NM
  Webster Khalina Freshman Miami Carol City DNS NM
  Crystal Thomas Junior Miami Washington DNS NM
  Mia Leite Junior Miami Washington DNS NM
Girls' Discus Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH
1 Chanel Dawson Freshman Miami Northwestern 130' 5" 39.75m
2 Kaylah Clark Sophomore Miami Northwestern 109' 10" 33.47m
3 Markeisha Lewis Sophomore Miami Carol City 108' 0" 32.91m
4 VANTAE WILLIAMS Sophomore Dr. Krop 103' 8" 31.59m
5 Vanessa Hinostrozc Junior Dr. Krop 81' 8" 24.89m
6 Ashliegh Powell Junior Miami Jackson 79' 0" 24.07m
7 sherene smith Junior American 78' 8" 23.97m
  Mia Leite Junior Miami Washington DNS NM
  Aallyah Daniels Junior Miami Jackson DNS NM
Girls' Discus Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH
8 VICTORIA IRVING Senior Goleman 76' 11" 23.44m
9 Shari Occeant Junior North Miami Beach 62' 2" 18.94m
10 Jorilie Paul Junior Miami Beach 61' 4" 18.69m
11 dyonna abraham Sophomore American 57' 8" 17.57m
12 Rebecca Gomez Junior Mourning 56' 10" 17.32m
13 Jada Loussaint Junior Miami Springs 56' 6" 17.22m
14 Lisa Gourgue Senior Miami Beach 52' 11" 16.12m
  Crystal Thomas Junior Miami Washington DNS NM
  Webster Khalina Freshman Miami Carol City DNS NM