Toggle navigation
HOME
TEAMS
DISTRICTS/REGIONS
RESULTS
RANKINGS
FHSAA All-Florida
FHSAA 4A
FHSAA 3A
FHSAA 2A
FHSAA 1A
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2023 Archives
2022 Archives
2021 Archives
2020 Archives
2019 Archives
FHSAA STATE SERIES
2024 State Series
2023 State Series
2022 State Series
2021 State Series
2019 State Series
MEET RESULTS
FHSAA All-Florida Rankings
FHSAA 4A Rankings
FHSAA 3A Rankings
FHSAA 2A Rankings
FHSAA 1A Rankings
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2024 FHSAA STATE SERIES
2023 FHSAA STATE SERIES
2022 FHSAA STATE SERIES
2021 FHSAA STATE SERIES
2019 FHSAA STATE SERIES
NSIC Outdoor Championships
May 10-11, 2013
|
Howard Wood Field - Sioux Falls, SD
>
Filter by Team
Augustana (S.D.) (M)
Concordia-St. Paul (M)
Minnesota State (M)
Minnesota-Duluth (M)
Minot State (M)
MSU-Moorhead (M)
Sioux Falls (M)
St. Cloud State (M)
Wayne St. (Neb.) (M)
Men's 10,000 Meters
Top↑
PL
NAME
YEAR
TEAM
TIME
SC
1
Travis Beniak
SR-4
Augustana (S.D.)
31:04.88
10
2
Cody Christ
FR-1
MSU-Moorhead
31:17.21
8
3
Ryan Eason
SR-4
Minnesota-Duluth
31:18.81
6
4
Adam Braun
SO-2
Augustana (S.D.)
31:21.76
5
5
Gemechu Bekelcho
SO-2
St. Cloud State
31:36.47
4
6
William Brockmueller
SO-2
Sioux Falls
31:45.26
3
7
Jacob Ball
JR-3
Minnesota State
31:57.27
2
8
Keegan Carda
FR-1
Augustana (S.D.)
31:58.44
1
9
Ethan Tabbert
FR-1
Sioux Falls
32:03.42
-
10
Matt Horan
FR-1
Sioux Falls
32:27.91
-
11
Brandon Velasquez
SR-4
Minot State
32:40.50
-
12
Nathan Hauge
SO-2
Augustana (S.D.)
32:50.51
-
13
Glen Ellingson
FR-1
Augustana (S.D.)
33:02.91
-
14
Tom Mountain
JR-3
St. Cloud State
33:22.98
-
15
Cooper Reff
FR-1
Minnesota-Duluth
33:33.77
-
16
Matthew Longen
FR-1
Minnesota State
33:58.69
-
17
Brett Szafarski
SR-4
Minot State
34:07.43
-
18
Jeremy Anderson
SO-2
Minnesota State
34:27.03
-
19
Greg Tracy
JR-3
Wayne St. (Neb.)
35:20.00
-
20
David Schoenfish
FR-1
Sioux Falls
35:30.42
-
21
Jonathan Erber
JR-3
Concordia-St. Paul
37:58.19
-