2021 FHSAA All-Florida Official Rankings

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Boys)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Slade, Jaylen JR IMG Academy 10.23 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 2.8
2 Smith, Chandler JR Bishop Moore 10.28 FHSAA 2A Region 2 May 1, 2021 3.9
3 McCray, Deandrae SR North Florida Christian 10.33 FHSAA 1A District 2 Apr 21, 2021 3.6
4 Bell, Aaron SR Terry Parker 10.34 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 1.7
5 Williams, Kevar JR DeLand 10.40 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.5
6 kennedy, jacari SR Jones 10.42 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 1.7
7 Robinson, Domictress SR Ribault 10.43 FHSAA 2A Region 1 May 1, 2021
7 Spencer, Antonio SR St. Thomas Aquinas 10.43 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 4.1
9 Sedaros, Zak SR Viera 10.45 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 2.1
10 Exilhomme, Ethan SR Timber Creek 10.49 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.5
11 Thomas, Josh SR Braden River 10.52 Braden River Invite Mar 29, 2021
12 Richards, Chadrick SR Lake Brantley 10.54 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021 1.9
13 Craig, Eddie SR Pace 10.55 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 6, 2021
14 Cooks, Cornelius SR Andrew Jackson 10.57 FHSAA 2A Region 1 May 1, 2021
14 Williamson, James SR Columbia 10.57 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 1.7
16 Watkins, Sean SR St. Thomas Aquinas 10.59 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 4.1
17 Baptiste, Weston SR Montverde Academy 10.60 FHSAA 2A Region 2 May 1, 2021 3.9
17 Bryant, Aubrey SR Paxon 10.60 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021 1.3
19 Folson, Traunard JR Andrew Jackson 10.63 FHSAA 2A Region 1 May 1, 2021
19 Panzarella, Jacob JR First Baptist (Naples) 10.63 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021 2.2
21 Kiser, Davon JR Cardinal Gibbons 10.65 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 4.1
22 Brown, Jalen SO Gulliver Prep 10.66 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021 1.7
22 Horn, Jimmy SR Seminole (Sanford) 10.66 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.5
22 Stephens, Miles SR Braden River 10.66 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 1.3
25 Stiles, Jeffrey JR Bartram Trail 10.67 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.5
25 Strain, Tyler SR Pace 10.67 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 -0.3
27 Davis, Nathaniel JR Atlantic (PO) 10.68 FHSAA 2A Region 2 May 1, 2021 3.9
27 Gant , Tayler SR Lakeland 10.68 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 -0.1
27 Sharpe, Jamari JR Miami Northwestern 10.68 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 2.3
30 Bynes, Mario SR Stranahan 10.69 FHSAA 2A District 14 Apr 15, 2021 1.8
30 Gibson, Jeremiah JR Hamilton County 10.69 FHSAA 1A District 2 Apr 21, 2021 3.6
30 Larry, Dominic SR Lincoln 10.69 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 1.7
30 Wilson, Tavis SR Wharton 10.69 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 0.5
34 Mortimer, Devaughn JR Dillard 10.70 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 1.3
34 Porter, Winfred SR Seminole Ridge 10.70 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021 -0.1
34 Turner, Amari SO Seminole (Sanford) 10.70 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021 1.9
37 Alexander, Denzel SO Martin County 10.72 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 2.1
37 Alls, Anthony SR Auburndale 10.72 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 1.2
37 Harris, Andrew SO Lake Brantley 10.72 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021 1.9
37 Metellus, Nathan SO Deerfield Beach 10.72 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 4.1
37 Morgan, Jocolbi SR Lakewood 10.72 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 2.1
37 Moss, Durian FR Somerset Charter (SP) 10.72 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 2.3
43 Stroup, Michael JR NSU University School 10.73 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021 3.0
44 Brown , Trimaine SO Miami Northwestern 10.74 Hall of Fame Relay Meet Feb 27, 2021 3.7
44 Dawson, Tarvarish SR Lehigh 10.74 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 0.5
44 Harris, Daniel SO Gulliver Prep 10.74 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021 1.7
44 Johnson, Chris SO Dillard 10.74 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 4.1
44 Rucker, Deshawn SR Godby 10.74 FHSAA 2A District 2 Apr 13, 2021 -0.8
49 McTear, Nicklos JR Fort Walton Beach 10.75 FHSAA 3A District 1 Apr 14, 2021 +0.0
49 Moore, Ken JR Miami Columbus 10.75 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021 -1.0
49 Randall, Deondre JR Largo 10.75 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2021 1.5
49 Sabo, Teagen SR North Port 10.75 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
53 Reddick, Corey JR St. Thomas Aquinas 10.76 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 4.1
54 Dozler, Gabriel SR Westminster Christian 10.77 FHSAA 2A District 16 Apr 13, 2021 1.3
54 Martin, Jhovan SR Taravella 10.77 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 4.1
56 Lumaine, Lopez JR Atlantic (Delray) 10.78 Lake Worth Invitational Mar 9, 2021 3.1
56 Smith, Quandarius SR Buchholz 10.78 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
56 Williams, Keylijah SO Naples 10.78 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021 0.4
59 Jackson, Markevus SR Osceola (Kissimmee) 10.79 Kowboy Developmental Meet 1 Feb 23, 2021 -0.7
59 Spells, Jacolby JR American Heritage 10.79 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021
61 Stokes, Kye JR Armwood 10.80 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.6
61 Smith, Mateo JR Boyd Anderson 10.80 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 2.3
63 Brown, Kesean SR Oak Hall 10.81 Alachua County Championships Mar 18, 2021
63 Campbell, Jordan SR Master's Academy (Oviedo) 10.81 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021 2.2
63 Curtis, Malik SR Bishop Verot 10.81 FHSAA 2A Region 3 May 1, 2021 1.0
66 Bennett, Montrael SR Plant City 10.82 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 0.5
66 McQueen, Darren JR Miami Columbus 10.82 Big Blue Invitational Mar 6, 2021 0.7
68 Jackson, Dontrevius JR Bishop McLaughlin 10.83 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021 2.2
68 Scott, Khristian SR Lakeland Christian 10.83 Calvary Christian Invitational 2021 Apr 9, 2021 3.0
70 Campbell, Ryan JR Timber Creek 10.84 Metro East Championship 2021 Mar 12, 2021 0.5
70 Gant, Elijah SR Lennard 10.84 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.3
70 Pierre, Emmanuel JR Dr. Phillips 10.84 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021 -0.1
70 Renejuste, Keshawn JR Coral Gables 10.84 Ransom Everglades Home Meet 4 Mar 25, 2021 0.6
70 Washington, Elliot JR Venice 10.84 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 0.5
75 Allen, Demarcus SR Dillard 10.85 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021 -2.2
75 Brown, Evan SO Oakleaf 10.85 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021 0.8
75 Demps, Shaborne SO Pahokee 10.85 Anquan Boldin Invitational Feb 23, 2021
75 Johnson, Steffan SR Venice 10.85 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
75 Marshall, Avari Goleman 10.85 GMAC Championship Apr 8, 2021 -0.4
80 Burgress, Chri'Shawn JR Glades Central 10.86 Wildcat Invitational Feb 17, 2021
80 Francis, DeAndre JR Rickards 10.86 Chiles Relays Feb 20, 2021 0.5
80 Jones, Victor JR Olympia 10.86 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021 2.5
80 Neal, Maguire JR Zephyrhills 10.86 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 1.3
80 Singleton, Samuel SO Fleming Island 10.86 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
80 Worrels, Davien SR Wesley Chapel 10.86 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021 3.0
86 Azcano, TYler JR East Ridge 10.87 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
86 Chicas, Cristian JR Golden Gate 10.87 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021 0.4
86 Morgan, Shamar SO St. Thomas Aquinas 10.87 Hall of Fame Relay Meet Feb 27, 2021 3.7
86 Mustari, Leonard SR Dunbar 10.87 3A District 11 Preview Feb 24, 2021 1.4
90 Gunn, Khalil JR Gadsden County 10.88 FHSAA 2A Region 1 May 1, 2021
90 Johnson, Diondre SR Mandarin 10.88 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021 0.8
90 Miller, Solomon JR Lake Highland Prep 10.88 FHSAA 2A Region 2 May 1, 2021 3.9
93 Abrams, Tawaski FR Dunbar 10.89 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 0.2
93 Bent, Malichi SR Pahokee 10.89 Anquan Boldin Invitational Feb 23, 2021
93 Coleman, Jymon SR Wekiva 10.89 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.3
93 Housey , Jeremiah SR Rockledge 10.89 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021 -1.7
93 Love, Xzavier SR Seminole (Sanford) 10.89 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 0.6
93 Ponds, D'Angelo SO Chaminade-Madonna 10.89 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021 1.7
93 Sermons, Markez SR Orange Park 10.89 Clay County Championships Mar 26, 2021 -0.3
93 Williams, Curtis SR Leon 10.89 Tariq Barfield Invitational Mar 5, 2021

100 Meters (Girls)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Douglas, Hannah SR IMG Academy 11.54 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 2.4
2 Carter, Jassani JR Flanagan 11.56 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 3.0
3 Jones, Alyssa JR Miami Southridge 11.67 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 1.9
4 Glasco, Alexis SR St. Thomas Aquinas 11.68 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 3.2
5 Wright, Cydney SR Mainland 11.69 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 0.7
6 Butler, Aaliyah JR Miami Northwestern 11.71 Broward Elite Athletic Club Summer Open #1 Jun 11, 2021 1.5
7 James, Cynteria SO Miami Southridge 11.72 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 1.9
7 Thompson, Cassie SR South Lake 11.72 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 1.9
9 Frye, Eddiyah SR St. Thomas Aquinas 11.74 Hall of Fame Relay Meet Feb 27, 2021 3.2
10 Blocker, Nya SO Rickards 11.77 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 0.5
11 Campbell, Sydney JR Creekside 11.79 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 2.3
11 Tyson, Liana SO Cocoa 11.79 FHSAA 2A Region 2 May 1, 2021 3.1
11 Wilson, I'Asia SR Kathleen 11.79 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 1.9
14 Brown, Jade SO Taravella 11.80 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 3.0
15 Weaver, Lucheyona SR Dunbar 11.82 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 1.9
16 Haag, Sophie SO Calvary Christian (Clr) 11.86 Calvary Christian Invitational 2021 Apr 9, 2021 3.7
17 Norton, Sherri-Ann SR American Heritage 11.87 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 1.9
18 Johnson, Miracle JR Ocoee 11.88 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 2.3
19 Braggs, Somiyah SO Miami Southridge 11.90 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 3.2
20 Osher, Mackenzie SR North Broward Prep 11.94 FHSAA 2A District 14 Apr 15, 2021 2.9
20 Uvieghara, Rachael FR Palm Harbor University 11.94 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.3
20 Vigilance, Princess SR Evans 11.94 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021 1.7
23 Lafleur, Bernadette JR American Heritage 11.95 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 0.5
24 Bulford-Trott , Keturah SR Montverde Academy 11.96 FHSAA 2A Region 2 May 1, 2021 3.1
24 Effiong, Columba JR IMG Academy 11.96 IMG Relay Carnival Apr 3, 2021 1.3
24 Washington, Lamaria (Turbo) SR North Miami 11.96 FHSAA 4A District 15 Apr 14, 2021 -0.7
27 Bushay, Jayda JR Miami Northwestern 11.97 Broward Elite Athletic Club Summer Open #1 Jun 11, 2021 1.6
28 Elam, Abraiya SR Cardinal Newman 11.98 Wildcat Invitational Feb 17, 2021
29 Cleveland, Kayla FR Terry Parker 12.01 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 1.9
30 Coleman, Armanie SO First Coast 12.02 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021 0.7
31 Frost, Naveyh SR Godby 12.03 FHSAA 2A Region 1 May 1, 2021
32 Barton, Thania SO St. Augustine 12.04 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 0.7
32 Taylor, Hannah SO Fort Lauderdale 12.04 Fort Lauderdale BCAA Meet #4 Mar 10, 2021
32 Travis, Mckenzie FR Fort Myers 12.04 Viking Elite Classic 2021 Feb 26, 2021 1.5
35 Madison, Natalia SR Dwyer 12.05 1st Annual Lincoln Knowles Invitational Track and Field Meet Apr 9, 2021
36 Lane, Endeyah JR St. Thomas Aquinas 12.06 BCAA South Central Qualifier Mar 16, 2021 2.2
37 Rushing, Tyheerah SO Forest 12.07 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 1.3
37 Smith, Terrietta FR Booker 12.07 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
37 Tennant, Ella JR River Ridge 12.07 East Lake Early Bird Invitational Feb 18, 2021 1.2
40 Williams-Gould, Autaliah SR Pine Forest 12.08 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 6, 2021
41 Buckle, kylah JR North Port 12.09 Warhawk Invitational Mar 5, 2021 1.7
41 Glasco, Tykira JR Rockledge 12.09 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021 0.4
41 Registre, Jahnile SR Evans 12.09 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021 0.8
41 Scott, Pebbles SR Miami Norland 12.09 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 1.9
41 Tolbert, Skye SO Niceville 12.09 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 6, 2021
46 Smith , Jada JR Palm Beach Central 12.10 Park Vista Meet #2 Feb 25, 2021 2.7
47 Henderson, Ke'Aria SR North Marion 12.11 FHSAA 2A Region 2 May 1, 2021 3.1
48 Hecht , Kendall FR Parrish 12.12 Manatee Hurricanes Invitational Feb 19, 2021
48 Hoese, Brooke JR Melbourne Central Catholic 12.12 Astronaut Developmental Meet 2021 Mar 5, 2021
48 Whitehurst, Azaria FR Fort Meade 12.12 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021 2.6
51 Jimenez, Jasmine JR Dunbar 12.13 Panther Showcase Apr 1, 2021 2.3
52 Herrera, Geraldine SO Bishop Verot 12.14 2021 Private 8 Track Meet Mar 31, 2021 1.5
52 Kinloch, Amanda SR North Miami 12.14 North Miami Invite Meet #2 Mar 2, 2021
54 Cincotta, Anna SR East Lake 12.15 Eagle Twilight Mar 25, 2021 4.9
54 Davis-Gainer, Janaya JR Admiral Farragut 12.15 Calvary Christian Invitational 2021 Apr 9, 2021 3.7
54 Vreen, Kalani SO Gainesville 12.15 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 0.7
57 Crockett, Morgan SO St. Thomas Aquinas 12.19 Hall of Fame Relay Meet Feb 27, 2021 3.2
57 Peterson, Terren JR Mandarin 12.19 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 2.3
59 Patrice, Shenya SR East Ridge 12.21 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.3
60 White, A'Reginae SO Hernando 12.22 FHSAA 2A Region 3 May 1, 2021 -0.5
61 Marlow, Deborah SR George Steinbrenner 12.24 Eagle Twilight Mar 25, 2021 4.9
62 Brown, Anaya SO Colonial 12.25 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 1.3
62 Clayton, Brianna SR Fort Pierce Central 12.25 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 2.4
62 Gomez, Olga SR Dunnellon 12.25 FHSAA 2A Region 2 May 1, 2021 3.1
62 Roberts, Erica JR Northside Christian 12.25 Calvary Christian Invitational 2021 Apr 9, 2021 3.7
66 Maycock, Maya FR North Miami 12.26 FHSAA 4A District 15 Apr 14, 2021 -0.7
67 Jean-Mary, Keysha-Lynn SR Dwyer 12.27 PBC North Conference Meet Mar 30, 2021 -0.1
68 DeVoux, Kennedi SO Paxon 12.28 FHSAA 2A Region 1 May 1, 2021
68 Lemon, Leah JR Cardinal Gibbons 12.28 FHSAA 2A District 14 Apr 15, 2021 2.9
68 Mundell, Melissa SR Nova 12.28 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 3.0
68 Wingfield, Jadaah SO King 12.28 Freedom,King,Gaither Tri Meet Feb 26, 2021
72 Collins, Maya FR Holy Trinity 12.29 Holy Trinity Invitational Mar 6, 2021
72 Davis, Sarius JR Northview 12.29 FHSAA 2A Region 1 May 1, 2021
72 Jennings, Jaz'Myne FR Montverde Academy 12.29 FHSAA 2A Region 2 May 1, 2021 3.1
72 Watson, Makayla JR Lake Howell 12.29 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 2.3
76 Johnson, Malaysia JR Dillard 12.30 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 9, 2021 1.9
77 Hopkins, kayla FR Dunbar 12.31 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021 -1.1
77 Williams, Naudia SO Lincoln 12.31 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021 0.4
79 Mendez, Valery JR Fort Walton Beach 12.32 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 6, 2021
80 Shaw, Ashley SO Northeast (OP) 12.33 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021 0.2
80 Wilson, Tytiana SR Admiral Farragut 12.33 Calvary Christian Invitational 2021 Apr 9, 2021 3.7
82 Rolle, Jada JR Vero Beach 12.35 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 2.4
83 Kirnon, Amani JR IMG Academy 12.36 Bolles Last Chance Meet Apr 7, 2021 0.6
83 Morris, Sanaa Rae JR IMG Academy 12.36 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021 3.8
83 Rasul, Meara FR Coral Reef 12.36 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021 -0.7
86 Elston, Iyana JR Blake 12.37 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 0.5
86 Farinas, Victoria SR Ferguson 12.37 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021 -0.7
86 Levy, Shannon SO Osceola (Kissimmee) 12.37 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -0.8
89 Abiri, May JR Monarch 12.38 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 3.0
89 Redmen, Deborrah SR Palm Beach Lakes 12.38 BBCHS Invitational Apr 7, 2021
89 Soremi, Oludoyin SO Seminole (Sanford) 12.38 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 1.3
92 Harden, Miahna SR Lincoln 12.40 Tommy Taylor High School Invitational Mar 13, 2021
92 Taylor, Kiera JR Haines City 12.40 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.3
94 Washington, Shaniyah JR American Heritage 12.41 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 -2.6
95 Johnson, Gabrielle SO Bishop Kenny 12.42 FHSAA 2A Region 1 May 1, 2021
95 Zephirin, Erin FR Miami Southridge 12.42 Westminster Christian Home Meet 2 Mar 27, 2021 4.2
97 Colston, Olecia JR South Broward 12.43 BCAA South Qualifier Mar 15, 2021 1.2
97 Hemmings, Dinae JR Poinciana 12.43 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021 -0.1
99 Hodges, Bay'Andria SO Glades Central 12.44 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021 1.4
99 McFayden, Nyla SO Apopka 12.44 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 2.3

200 Meters (Boys)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Smith, Chandler JR Bishop Moore 20.62 FHSAA 2A Region 2 May 1, 2021 2.7
2 Bell, Aaron SR Terry Parker 20.71 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 -0.1
3 Baptiste, Weston SR Montverde Academy 20.90 FHSAA 2A Region 2 May 1, 2021 2.7
4 Sedaros, Zak SR Viera 20.92 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 2.6
5 Jackson, Markevus SR Osceola (Kissimmee) 20.99 St. Cloud Track Invitational Feb 27, 2021 0.9
6 Williams, Kevar JR DeLand 21.01 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 2.1
7 kennedy, jacari SR Jones 21.05 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 2.6
8 Robinson, Domictress SR Ribault 21.06 FHSAA 2A Region 1 May 1, 2021
9 Cox, Torrie SR Chaminade-Madonna 21.10 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021 1.5
10 Watkins, Sean SR St. Thomas Aquinas 21.17 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 3.2
11 Gammons, Mekhi SO Hialeah-Miami Lakes 21.23 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021
12 Panzarella, Jacob JR First Baptist (Naples) 21.25 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021 4.2
13 Richards, Chadrick SR Lake Brantley 21.34 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021 1.0
14 Brown , Trimaine SO Miami Northwestern 21.36 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021 -1.5
14 Brown, Jalen SO Gulliver Prep 21.36 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021 0.4
16 Dawson, Tarvarish SR Lehigh 21.41 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 0.1
17 Cooks, Cornelius SR Andrew Jackson 21.46 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021 1.3
18 Sharpe, Jamari JR Miami Northwestern 21.47 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021 +0.0
19 Thomas, Josh SR Braden River 21.48 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021 0.5
20 Harris, Andrew SO Lake Brantley 21.50 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 2.1
20 McCray, Deandrae SR North Florida Christian 21.50 FHSAA 1A Region 1 May 1, 2021 1.8
22 Gant, Elijah SR Lennard 21.54 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 1.1
23 Hamilton, Jaren SO P. K. Yonge 21.56 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021 -1.2
23 Schwartzman, Ashton SR IMG Academy 21.56 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 2.7
23 Stiles, Jeffrey JR Bartram Trail 21.56 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 2.1
26 Dozler, Gabriel SR Westminster Christian 21.59 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021 1.5
26 Johnson, Chris SO Dillard 21.59 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 3.2
28 Allen, Demarcus SR Dillard 21.61 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 3.2
28 Bent, Malichi SR Pahokee 21.61 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021 1.5
28 Harris, Daniel SO Gulliver Prep 21.61 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021 1.5
28 Turner, Amari SO Seminole (Sanford) 21.61 Lake Brantley Quad 2021 Mar 24, 2021 0.1
32 Donaldson, Christopher SO Auburndale 21.62 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 2.6
32 Larry, Dominic SR Lincoln 21.62 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 1.9
34 Holmes, Xavier SO Cocoa 21.63 FHSAA 2A Region 2 May 1, 2021 2.7
34 McBurrows, Jaden SR St. Thomas Aquinas 21.63 BCAA South Central Qualifier Mar 16, 2021 0.4
34 Mortimer, Devaughn JR Dillard 21.63 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 -0.3
37 Williams, Curtis SR Leon 21.64 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 1.9
38 Landen, Adam SR IMG Academy 21.65 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 2.7
39 Exilhomme, Ethan SR Timber Creek 21.69 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 2.1
39 Gant , Tayler SR Lakeland 21.69 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 0.1
41 Porter, Winfred SR Seminole Ridge 21.70 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021 1.4
42 Gibson, Jeremiah JR Hamilton County 21.73 FHSAA 1A Region 1 May 1, 2021 1.7
43 Williamson, James SR Columbia 21.75 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021 -0.5
44 Mrky, Sam JR Cardinal Gibbons 21.76 FHSAA 2A District 14 Apr 15, 2021 0.9
45 Metellus, Nathan SO Deerfield Beach 21.77 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 3.2
46 Pierre, Emmanuel JR Dr. Phillips 21.79 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021 1.4
46 Thomas, Curtis SR Bloomingdale 21.79 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 0.1
48 McTear, Nicklos JR Fort Walton Beach 21.80 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021 0.8
49 Davis, Nathaniel JR Atlantic (PO) 21.81 FHSAA 2A Region 2 May 1, 2021 3.1
50 Barfield, David SR Celebration 21.82 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.1
50 Love, Xzavier SR Seminole (Sanford) 21.82 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 1.1
52 Garrison, Tariq SR American Heritage 21.86 MTFXCCGA Invitational Mar 13, 2021 -0.4
53 Jackson, Dontrevius JR Bishop McLaughlin 21.87 FHSAA 1A Region 3 May 1, 2021 0.8
53 Johnson, Diondre SR Mandarin 21.87 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 2.1
55 Brown, Brian SR Mandarin 21.88 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 23, 2021
55 Brown, Cody SR North Miami 21.88 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 2.6
55 Ward, Khalil JR Sandalwood 21.88 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.8
58 Randall, Deondre JR Largo 21.89 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 1.0
58 Williams, Keylijah SO Naples 21.89 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021 0.5
60 Gunn, Khalil JR Gadsden County 21.90 FHSAA 2A District 2 Apr 13, 2021 -0.5
60 Stroup, Michael JR NSU University School 21.90 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021 1.5
62 Alexander, Denzel SO Martin County 21.91 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 2.6
62 Sink, Joshua SR Timber Creek 21.91 Metro East Championship 2021 Mar 12, 2021 -0.4
64 Spencer, Antonio SR St. Thomas Aquinas 21.92 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021 -1.0
65 Adams, Mark JR Viera 21.93 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 2.6
66 Marshall, Virgil JR Rockledge 21.94 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021 0.8
66 Rogers, Jalen JR Miami Northwestern 21.94 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021 +0.0
68 Horne, Donovan JR Apopka 21.95 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021 +0.0
68 Merisier, Marvens SR Fort Myers 21.95 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021 0.5
70 Sabo, Teagen SR North Port 21.96 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 0.1
71 Stokes, Kye JR Armwood 21.97 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 1.1
71 Roberts, Cornell JR Miami Washington 21.97 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021 1.4
73 Rudolph, Valentino SO Lake Minneola 21.98 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 2.6
74 Demps, Jacoryus JR Gaither 22.00 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 2.6
74 Geter, Dedrick SR Escambia 22.00 FHSAA 3A District 1 Apr 14, 2021 -1.0
76 Bryant, Aubrey SR Paxon 22.01 FHSAA 2A Region 1 May 1, 2021
76 Hopkins, Marcus JR Cocoa 22.01 FHSAA 2A Region 2 May 1, 2021 2.7
76 Major, Elijah SR Fort Pierce Westwood 22.01 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021 0.8
76 Yunusha, Zack SR Wharton 22.01 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 0.1
80 McQueen, Darren JR Miami Columbus 22.02 GMAC Championship Apr 8, 2021 -1.2
80 Moss, Durian FR Somerset Charter (SP) 22.02 Falcon Quad Track & Field Meet Mar 11, 2021 0.8
80 Wallace, Malik SR Lake Gibson 22.02 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 1.3
83 Wilson, Tavis SR Wharton 22.03 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
84 Lewis, Tyrique SO Seminole (Sanford) 22.04 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021 1.0
84 Morgan, Jocolbi SR Lakewood 22.04 FHSAA 2A District 11 Apr 22, 2021 -1.0
86 Abrams, Tawaski FR Dunbar 22.05 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021 0.5
86 Housey , Jeremiah SR Rockledge 22.05 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -2.0
86 Strain, Tyler SR Pace 22.05 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 6, 2021
89 Bradley, Caleb SO Booker 22.06 FHSAA 2A District 12 Apr 15, 2021
89 Jones, Victor JR Olympia 22.06 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021 +0.0
89 Patterson, Jamairi SR Pahokee 22.06 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021 1.4
92 Straley, Noah JR Bishop Kenny 22.07 Coach Hunt 40th Season Classic Apr 1, 2021 2.2
93 Brown, Travis SR Stranahan 22.08 FHSAA 2A District 14 Apr 15, 2021 0.9
94 Donaldson , Christopher JR Auburndale 22.09 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 -0.1
94 Leno, Keylon SR Niceville 22.09 FHSAA 4A District 1 Apr 17, 2021 1.2
94 Putnam, Noah SO Wekiva 22.09 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.8
97 Forbes, Makaylin SR Tabernacle Baptist Academy 22.10 SFHS Last Chance Apr 7, 2021 0.6
97 Patten, Jayven JR Land O'Lakes 22.10 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 2.6
99 Miller, Solomon JR Lake Highland Prep 22.11 FHSAA 2A Region 2 May 1, 2021 2.7
99 Mitchell, Brady SR Master's Academy (Oviedo) 22.11 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021

200 Meters (Girls)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Douglas, Hannah SR IMG Academy 23.44 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 3.8
2 Wright, Cydney SR Mainland 23.46 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 2.0
3 Carter, Jassani JR Flanagan 23.53 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 3.5
4 Butler, Aaliyah JR Miami Northwestern 23.68 Broward Elite Athletic Club Summer Open #1 Jun 11, 2021 0.7
5 James, Cynteria SO Miami Southridge 23.72 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 3.5
6 Thompson, Cassie SR South Lake 23.86 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 1.4
7 Burton, Jenyia SR Jones 23.89 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 1.4
8 Jones, Alyssa JR Miami Southridge 23.92 GMAC Championship Apr 8, 2021 -0.2
9 Scott, Pebbles SR Miami Norland 24.00 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 3.8
10 Osher, Mackenzie SR North Broward Prep 24.07 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021 1.5
11 Campbell, Sydney JR Creekside 24.12 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.7
12 Thompson, Kenya SR American Heritage 24.14 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021 3.6
13 Johnson, Miracle JR Ocoee 24.17 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.7
14 Atkinson, Maisha JR FAU High 24.18 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021 1.5
15 Uvieghara, Rachael FR Palm Harbor University 24.19 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.0
15 Wilson, I'Asia SR Kathleen 24.19 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 3.8
17 Registre, Jahnile SR Evans 24.27 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021 1.6
18 Bushay, Jayda JR Miami Northwestern 24.28 Broward Elite Athletic Club Summer Open #1 Jun 11, 2021 -0.2
19 Braggs, Somiyah SO Miami Southridge 24.30 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 3.5
20 Tyson, Liana SO Cocoa 24.36 FHSAA 2A Region 2 May 1, 2021 2.3
21 Weaver, Lucheyona SR Dunbar 24.42 Panther Showcase Apr 1, 2021 4.8
22 Frost, Naveyh SR Godby 24.44 FHSAA 2A District 2 Apr 13, 2021 -0.7
23 Barton, Thania SO St. Augustine 24.47 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 2.0
23 Blocker, Nya SO Rickards 24.47 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 -0.8
25 Buckle, kylah JR North Port 24.49 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 0.5
26 Lane, Endeyah JR St. Thomas Aquinas 24.54 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021 -0.1
27 Herrera, Geraldine SO Bishop Verot 24.55 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021 -0.7
27 Reed, Zuriel SO P. K. Yonge 24.55 FHSAA 2A Region 2 May 1, 2021 2.3
29 Cleveland, Kayla FR Terry Parker 24.56 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 2.0
30 Bulford-Trott , Keturah SR Montverde Academy 24.57 FHSAA 2A Region 2 May 1, 2021 2.3
31 Washington, Lamaria (Turbo) SR North Miami 24.59 FHSAA 4A District 15 Apr 14, 2021 -0.3
32 Norton, Sherri-Ann SR American Heritage 24.64 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021 -2.7
33 Jimenez, Jasmine JR Dunbar 24.69 Panther Showcase Apr 1, 2021 4.8
34 Travis, Mckenzie FR Fort Myers 24.71 Panther Showcase Apr 1, 2021 4.8
35 Coleman, Armanie SO First Coast 24.72 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021 2.3
36 Elam, Abraiya SR Cardinal Newman 24.73 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021 -0.7
37 Clayton, Brianna SR Fort Pierce Central 24.77 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021 0.9
37 Isaac, Kynah SR Flanagan 24.77 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 2.1
39 Harden, Miahna SR Lincoln 24.81 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 2.0
40 Madison, Natalia SR Dwyer 24.84 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021 -0.1
41 Glasco, Tykira JR Rockledge 24.85 Holy Trinity Classic Apr 2, 2021
41 Green, Alyia JR Ocoee 24.85 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021 2.1
41 Haag, Sophie SO Calvary Christian (Clr) 24.85 Calvary Christian Inter Squad Meet Mar 30, 2021
44 Crockett, Morgan SO St. Thomas Aquinas 24.87 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 3.5
44 Maycock, Maya FR North Miami 24.87 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021 0.1
46 Shaw, Ashley SO Northeast (OP) 24.89 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021 1.1
47 Lafleur, Bernadette JR American Heritage 24.90 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021 3.6
48 Jennings, Britney FR Sandalwood 24.92 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021 2.3
49 Roberts, Erica JR Northside Christian 24.95 FHSAA 1A Region 3 May 1, 2021 0.5
50 Vreen, Kalani SO Gainesville 24.96 SFHS Last Chance Apr 7, 2021 -0.2
51 Frye, Eddiyah SR St. Thomas Aquinas 25.02 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021 -0.7
51 Peterson, Terren JR Mandarin 25.02 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021 0.5
51 Smith , Jada JR Palm Beach Central 25.02 FHSAA 4A District 11 Apr 14, 2021 -2.1
54 Kinloch, Amanda SR North Miami 25.03 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021 -2.1
55 Saint-Germain, Rose-Esther SO Paxon 25.04 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021 0.5
56 Blackwood, Jody JR Miramar 25.06 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 2.1
57 Smith, Terrietta FR Booker 25.13 FHSAA 2A Region 3 May 1, 2021 -0.9
57 Strickland, Adriel SR Paxon 25.13 FHSAA 2A Region 1 May 1, 2021
57 Williams, ja'leah SR Ely 25.13 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021 0.7
60 Cincotta, Anna SR East Lake 25.14 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 3.8
61 Facey, Christin FR Nova 25.16 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 2.1
62 Taylor, Hannah SO Fort Lauderdale 25.17 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021 -0.1
62 Wilson, Tytiana SR Admiral Farragut 25.17 FHSAA 1A Region 3 May 1, 2021 0.5
64 Johnson, Cha'iel SO St. Thomas Aquinas 25.18 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021 -0.7
65 Effiong, Columba JR IMG Academy 25.23 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 3.8
66 Tresvant, Shakynah FR Miami Northwestern 25.25 GMAC Championship Apr 8, 2021 1.2
67 Mendez, Valery JR Fort Walton Beach 25.26 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 -0.8
67 Moore, Kemaj SO Evans 25.26 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021 -0.1
69 Whitehurst, Azaria FR Fort Meade 25.27 FHSAA 1A Region 3 May 1, 2021 0.5
69 Wilson, Chaze SR Hillsborough 25.27 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 2.0
71 Henderson, Ke'Aria SR North Marion 25.28 FHSAA 2A District 6 Apr 22, 2021
72 LaBord, Morgan SO Olympia 25.29 Bob Mosher Wildcat Open/Lady Wildcat Open Apr 3, 2021 1.6
73 Patrice, Shenya SR East Ridge 25.31 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.0
73 Tennant, Ella JR River Ridge 25.31 River Ridge Meet 1 Mar 2, 2021
75 Jean-Mary, Keysha-Lynn SR Dwyer 25.32 PBC North Conference Meet Mar 30, 2021 2.0
76 Green, Courtney FR Gulliver Prep 25.33 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021 1.5
77 Brazell, Serenity SO Wharton 25.34 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
78 Rasul, Meara FR Coral Reef 25.35 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021 0.1
79 Brown, Ranecia SR Jones 25.36 Kowboy Invitational Mar 12, 2021 1.8
80 Kulp, Diandra SR Spoto 25.37 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 1.4
81 Vigilance, Princess SR Evans 25.40 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021 -3.7
82 Brown, Jade SO Taravella 25.41 Broward Elite Athletic Club Showcase May 28, 2021 2.1
82 Collins, Maya FR Holy Trinity 25.41 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021 3.0
82 Redmen, Deborrah SR Palm Beach Lakes 25.41 BBCHS Invitational Apr 7, 2021
82 Williams-Gould, Autaliah SR Pine Forest 25.41 Pine Forest Invitational Feb 20, 2021
86 Allen, Sidney FR Seminole (Sanford) 25.47 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 1.5
86 Williams, Naudia SO Lincoln 25.47 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021 -0.6
88 Farinas, Victoria SR Ferguson 25.49 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021 -0.1
88 Johnson, Malaysia JR Dillard 25.49 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021 1.1
90 Davis-Gainer, Janaya JR Admiral Farragut 25.50 FHSAA 1A Region 3 May 1, 2021 0.5
90 Reid, Morgan SR Pompano Beach 25.50 FHSAA 2A District 14 Apr 15, 2021 1.9
92 Jennings, Jaz'Myne FR Montverde Academy 25.54 FHSAA 2A District 7 Apr 15, 2021 +0.0
93 Lewis, Makayla JR Dwyer 25.56 1st Annual Lincoln Knowles Invitational Track and Field Meet Apr 9, 2021
93 Watson, Makayla JR Lake Howell 25.56 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021 1.7
95 Shriver, Tessa SR Riverview (Sarasota) 25.58 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 2.0
96 Hodges, Bay'Andria SO Glades Central 25.60 PBC WEST CONFERENCE 2021 Mar 31, 2021 -0.6
97 Findlay, Anaya SO King 25.61 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 2.0
97 McFayden, Nyla SO Apopka 25.61 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021 1.6
97 Mundell, Melissa SR Nova 25.61 BCAA South Central Qualifier Mar 16, 2021 0.5
100 Dereje , Jasmine SO Niceville 25.63 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021 0.6

400 Meters (Boys)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Baptiste, Weston SR Montverde Academy 46.63 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
2 Jackson, Markevus SR Osceola (Kissimmee) 46.84 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
3 Watkins, Sean SR St. Thomas Aquinas 46.95 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
4 Cox, Torrie SR Chaminade-Madonna 47.05 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
5 Richards, Chadrick SR Lake Brantley 47.40 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
6 Shaw, Isaiah SR Douglas 47.62 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
7 Ibraheem-Washington, Kaseem JR Rickards 47.66 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
8 Austin, Samuel SR Oviedo 47.71 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
9 Gammons, Mekhi SO Hialeah-Miami Lakes 47.74 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
10 Mack , King SO St. Thomas Aquinas 47.82 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
11 Williams, Curtis SR Leon 48.02 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
12 Brown, Cody SR North Miami 48.11 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
13 McCray, Willie SR Lehigh 48.23 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
14 Schwartzman, Ashton SR IMG Academy 48.37 Bolles Last Chance Meet Apr 7, 2021
14 Smith , Tramari SR Ocoee 48.37 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
16 Hamilton, Rohan SR Northeast (OP) 48.40 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021
17 Roberts, Tajay SR Dillard 48.43 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
18 Clemons, Emory JR American Heritage 48.55 MTFXCCGA Invitational Mar 13, 2021
18 Mizell, Aidan SO Boone 48.55 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
20 Williams, Kevar JR DeLand 48.67 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 19, 2021
21 Wilson, Robert JR Lincoln 48.70 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
22 Gant, Elijah SR Lennard 48.78 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
22 Wiley, Myles SR Dr. Phillips 48.78 FHSAA 4A District 9 Apr 17, 2021
24 Kirkland, Kenton SO Raines 48.79 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
24 Worrels, Davien SR Wesley Chapel 48.79 FHSAA 2A Region 3 May 1, 2021
26 Horne, Donovan JR Apopka 48.80 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
27 Knighten , Deandre SR Frostproof 48.81 FHSAA 2A Region 3 May 1, 2021
28 Giugovaz , Sebastian SR Immaculata-LaSalle 48.91 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
29 Bolden, Xavier SR Plantation 48.93 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
30 Cornish, Lazario JR Palm Beach Lakes 48.95 BBCHS Invitational Apr 7, 2021
31 Rupe, Jordan JR George Jenkins 48.98 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
32 Lewis, Tyrique SO Seminole (Sanford) 48.99 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
33 Mccullum, Sheldon SR Douglas 49.07 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
33 Merisier, Marvens SR Fort Myers 49.07 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
35 Williamson, James SR Columbia 49.09 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
36 Brown, Jalen SO Gulliver Prep 49.17 FHSAA 2A District 16 Apr 13, 2021
37 Straley, Noah JR Bishop Kenny 49.18 FHSAA 2A District 4 Apr 16, 2021
38 Buckmaster, Neikerson JR Rockledge 49.19 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021
38 Colzie, Cornelius SO Coral Gables 49.19 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
38 dixon, Aidan SO Atlantic (PO) 49.19 FHSAA 2A Region 2 May 1, 2021
41 Adegborioye, Adefemi SR Western 49.20 BCAA South Central Qualifier Mar 16, 2021
42 Turner, James JR Winter Park 49.21 Boone invitational 2021 Apr 10, 2021
43 Geter, Dedrick SR Escambia 49.22 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
44 Mays, Micah SO Benjamin School 49.23 FHSAA 1A Region 4 Apr 30, 2021
45 Phillips, Chase JR Bartram Trail 49.29 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
46 Chambers , Raynell JR St. Thomas Aquinas 49.32 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021
46 Terry, David JR Sandalwood 49.32 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021
48 Hicks, Carl SR IMG Academy 49.35 Bolles Last Chance Meet Apr 7, 2021
49 Gardiner, Jaylon SR Gaither 49.38 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
49 Prude, Rios SO Palm Bay 49.38 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
51 Miller, Kavon SO Bolles 49.40 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
52 Oleksak, John SR Indian Rocks Christian 49.41 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
53 Garrison, Tariq SR American Heritage 49.45 MTFXCCGA Invitational Mar 13, 2021
53 Jones, Josiah SR Wekiva 49.45 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
55 Higgins , Marcus JR Heritage 49.47 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021
55 Jones, Markel SO Lake Mary 49.47 Lake Brantley Quad 2021 Mar 24, 2021
57 Bichara, Adrian SR Miami Columbus 49.50 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021
58 Cornelius, Clayton SR Zephyrhills 49.52 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
59 Landen, Adam SR IMG Academy 49.59 Bolles Last Chance Meet Apr 7, 2021
60 Hamilton, Jaren SO P. K. Yonge 49.60 Bob Hayes Classic Mar 20, 2021
61 Anderson, Xavier SR West Port 49.62 Bob Hayes Classic Mar 20, 2021
61 Whitfield, Cade SR Sunlake 49.62 Eagle Twilight Mar 25, 2021
63 Terry, Donovan FR Jesuit (Tampa) 49.64 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
64 Deas, Dewante SR Ely 49.66 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
64 Fabela, Justin SR Hernando 49.66 FHSAA 2A Region 3 May 1, 2021
66 Panzarella, Jacob JR First Baptist (Naples) 49.70 Lions Invitational FBA Naples Apr 9, 2021
66 Ways, Cyrus JR Nease 49.70 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
68 Lopez, Darion SR Pensacola Catholic 49.77 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
69 Smith, John JR Paxon 49.80 FHSAA 2A District 4 Apr 16, 2021
70 Gibson , Jayden JR West Orange 49.81 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
70 Race, Jonathan SR Lyman 49.81 Raymond Gaines Silverhawk Invitational 2021 Mar 27, 2021
72 Bell, Aaron SR Terry Parker 49.82 Ed White Mini Meet 1 Feb 16, 2021
72 Johnson, Keyshawn SR Kathleen 49.82 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
74 Giles, Devin JR Cocoa 49.83 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021
74 Morgan, Shamar SO St. Thomas Aquinas 49.83 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
76 Danzy, Micahi FR Florida High 49.86 FHSAA 2A District 2 Apr 13, 2021
76 Jean, Renand SR Dillard 49.86 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
76 McDonald, Marshae SO Lake Howell 49.86 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
79 Snyder, Demond SR Tampa Catholic 49.89 FHSAA 2A Region 3 May 1, 2021
79 Thomas, Curtis SR Bloomingdale 49.89 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
81 Coleman, Jymon SR Wekiva 49.94 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
81 Forbes, Makaylin SR Tabernacle Baptist Academy 49.94 SFHS Last Chance Apr 7, 2021
83 Robbins, Chase SR Celebration 49.97 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
84 Buie, Jarriet SO Jesuit (Tampa) 49.98 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
84 crabbe, khamauri JR Miami Coral Park 49.98 FHSAA 4A District 16 Apr 15, 2021
84 Noble, Brandon SO West Port 49.98 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
87 Motley III, Roger SR Dunbar 49.99 FHSAA 3A District 11 Apr 14, 2021
88 Adams III, Christopher FR St. Thomas Aquinas 50.00 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021
88 Blake, Jalen SO Winter Springs 50.00 FHSAA 3A District 5 Apr 15, 2021
88 Mejias, Maxwell JR Champagnat 50.00 FHSAA 1A Region 4 Apr 30, 2021
91 Brown, Jamarri SR Palm Beach Gardens 50.01 FHSAA 4A District 11 Apr 14, 2021
91 Shakes, Jaccarri JR Dillard 50.01 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021
93 Noto, Rosario JR Windermere 50.02 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021
93 Sermons, Markez SR Orange Park 50.02 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
95 Lyford, Jonah SR Lake Minneola 50.07 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
96 Cunningham, La Monte SR Milton 50.08 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
96 Moss, Durian FR Somerset Charter (SP) 50.08 Westminster Christian Home Meet 1 Mar 20, 2021
96 Ward, Khalil JR Sandalwood 50.08 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021
99 McLaughlin, Khalil SR Bishop Snyder 50.09 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
100 Cowherd, Stanley JR St. Johns Country Day 50.11 FHSAA 1A Region 1 May 1, 2021

400 Meters (Girls)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Butler, Aaliyah JR Miami Northwestern 53.05 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
2 Thompson, Kenya SR American Heritage 53.36 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021
3 Scott, Pebbles SR Miami Norland 53.86 GMAC Championship Apr 8, 2021
4 Buckle, kylah JR North Port 54.09 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
5 Atkinson, Maisha JR FAU High 54.24 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
6 Green, Alyia JR Ocoee 54.29 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
7 Osher, Mackenzie SR North Broward Prep 54.72 FHSAA 2A District 14 Apr 15, 2021
8 Wright, Cydney SR Mainland 54.73 FHSAA 3A District 4 Apr 14, 2021
9 Registre, Jahnile SR Evans 54.77 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
10 Burton, Jenyia SR Jones 55.23 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
11 Blocker, Nya SO Rickards 55.40 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021
12 Isaac, Kynah SR Flanagan 55.67 BCAA South Qualifier Mar 15, 2021
13 Johnson, Cha'iel SO St. Thomas Aquinas 55.73 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021
14 Jones, Alyssa JR Miami Southridge 55.75 Big Blue Invitational Mar 6, 2021
15 Collins, Nadia SR Leon 55.76 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
16 Saint-Louis, Amenda SR Evans 55.85 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
17 Facey, Christin FR Nova 55.87 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
18 Williams, ja'leah SR Ely 56.02 BCAA North Qualifier Mar 15, 2021
19 Chatfield, Brittney SR St. Thomas Aquinas 56.43 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021
20 Wilson, Tytiana SR Admiral Farragut 56.45 FHSAA 1A Region 3 May 1, 2021
21 Bridgeford, Maya JR Lakewood Ranch 56.52 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
22 Kulp, Diandra SR Spoto 56.66 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
23 Green, Courtney FR Gulliver Prep 56.68 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
24 Strickland, Adriel SR Paxon 56.70 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
25 Brazell, Serenity SO Wharton 56.78 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
26 Roberts, Erica JR Northside Christian 56.82 Mustang Invitational Mar 11, 2021
27 Williams , Ariyana SO Washington (Pensacola) 56.89 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
28 Hill, Jahnya SR Northeast (OP) 56.93 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
28 Reed, Zuriel SO P. K. Yonge 56.93 The Villages Buffalo Invitational Mar 27, 2021
30 Jones, Kahdia SR Atlantic (PO) 56.96 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
31 Harden, Miahna SR Lincoln 56.99 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021
32 Willams, Alyssa SR Oakleaf 57.01 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
33 Facey, Christal SR McArthur 57.05 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
34 Peterson, Terren JR Mandarin 57.09 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
35 Petit-pointe, Michelle SR Miami Northwestern 57.13 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021
36 Martz, Carsyn JR Berkeley Prep 57.22 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
37 Kavanagh, Samantha SO Northeast (OP) 57.25 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
38 Morris, Sanaa Rae JR IMG Academy 57.28 Bolles Last Chance Meet Apr 7, 2021
39 Haywood, Ka'Myya SO Bishop Kenny 57.31 Bolles Last Chance Meet Apr 7, 2021
40 Dereje , Jasmine SO Niceville 57.35 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
41 Joyce, Victoria JR Rockledge 57.36 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
42 Bryan, Patasha SR South Walton 57.43 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
43 Mims, Niobe SO Sandalwood 57.46 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021
44 Cleveland, Kayla FR Terry Parker 57.47 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021
44 Tillman, Saniyah SR Auburndale 57.47 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
46 Phoenix, Destiny FR Ribault 57.54 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
47 James, Cynteria SO Miami Southridge 57.60 Big Blue Invitational Mar 6, 2021
48 Edwards, Raquel FR Dillard 57.66 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
49 Dixon, Skyy FR Providence 57.69 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
50 Hunter, Lenai SR Miami Northwestern 57.74 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
51 Travis, Mckenzie FR Fort Myers 57.76 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
52 Green, Alyia Olympia 57.87 Cypress Creek (Orlando) Home Meet 1 Feb 17, 2021
52 Smith, Keschay JR Miami Northwestern 57.87 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021
54 Moss, Breanna SR Miami Northwestern 57.88 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
55 Oi, Sara SR IMG Academy 57.91 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
56 Bethke, Rachel SO Maclay 57.93 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
57 Calnek, Nyela SO American Heritage (DB) 58.01 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
58 Clayton, Brianna JR Fort Pierce Central 58.08 Falcon Invitational 2021 Mar 2, 2021
58 Saint-Germain, Rose-Esther SO Paxon 58.08 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021
60 Buller, Sophia SO Benjamin School 58.14 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
61 Mickens-malik, Jinah SR Mater Academy 58.22 Belen Home Meet 4 Mar 29, 2021
62 Dionne, Kaja FR Shorecrest Prep 58.27 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
63 Williams, Alivia FR East Ridge 58.31 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
64 Waldron, Maeve JR IMG Academy 58.39 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
65 Reed, Nishya JR Sandalwood 58.44 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021
66 Francis, Jaden SR IMG Academy 58.45 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
66 Holcomb, Ryleigh SO Oviedo 58.45 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
68 Davis, Sarius JR Northview 58.47 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
69 LaBord, Morgan SO Olympia 58.61 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021
70 Fisher, Ayla FR West Orange 58.63 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
71 Hill, Kennedy FR Andrew Jackson 58.64 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
72 Scallon, Keleigh SR Newsome 58.65 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
72 Silkert, Taylor JR Oakleaf 58.65 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
74 studesville, sydni SO American Heritage 58.67 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021
75 Brown, Siarah SO Orlando Christian Prep 58.69 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
76 Farrington, Colllinique SR Tabernacle Baptist Academy 58.75 SFHS Last Chance Apr 7, 2021
77 Holtery, Lillian SR Niceville 58.76 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
78 Rivera, Nyasia SR Cypress Creek 58.77 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
79 Gibson, Jasymnne FR West Orange 58.79 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
80 Waters, Tamia SO Atlantic (Delray) 58.81 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
81 Sarratt, Alinah FR Holy Trinity 58.86 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
82 Burgess, Jaellene SO Coral Reef 58.87 Westminster Christian Home Meet 1 Mar 20, 2021
82 Johnson, Amela SO Gateway (Kissimmee) 58.87 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021
84 Walkes, Saraiah SR Out-of-Door 58.88 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
85 Lewis, Makayla JR Dwyer 58.90 FHSAA 4A District 11 Apr 14, 2021
86 Jenkins, Tyla SO Lake Wales 58.92 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
87 Collora, Kadence SO East Lake 58.93 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
88 Kinloch, Amanda SR North Miami 59.02 TimeSpann presents Boyd Anderson Final Tune Up Apr 1, 2021
89 Thomas, Ella SO Villages 59.03 The Villages Buffalo Invitational Mar 27, 2021
90 Julmisite, Ariana FR Miami Norland 59.05 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021
91 Peterson, Jakai FR Booker 59.13 FHSAA 2A Region 3 May 1, 2021
92 Ruiz, Alicia SR George Jenkins 59.15 George Jenkins Tri Meet Mar 13, 2021
93 Eppinger, Taylor JR American Heritage 59.16 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021
94 Mosley, Aniyah SO Cardinal Gibbons 59.18 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
95 Bohler, Jaylin JR Fort Walton Beach 59.19 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
96 Bell, Fedjine SR Palm Beach Lakes 59.20 FHSAA 4A District 11 Apr 14, 2021
97 Bonds, Areeyanna FR Lake Wales 59.23 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
98 Gordon, Madison SR Lyman 59.24 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
99 Ives, Nyidjah JR Liberty 59.27 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021
100 Kopf, Samantha JR Spanish River 59.30 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021

800 Meters (Boys)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Austin, Samuel SR Oviedo 1:50.00 Bob Mosher Wildcat Open/Lady Wildcat Open Apr 3, 2021
2 Harrison, Rheinhardt JR Nease 1:51.48 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
3 Mccullum, Sheldon SR Douglas 1:52.06 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
4 Tellis, Ladarius SR Lake Wales 1:52.30 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
5 Bailes, Nathan SR Buchholz 1:52.96 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
6 Wester, Joe SR Satellite 1:53.00 FHSAA 2A District 8 Apr 16, 2021
7 Piotrowski, Cole SR IMG Academy 1:53.23 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021
8 Fiore, Michael SR Fort Lauderdale 1:53.32 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021
9 Jean, Renand SR Dillard 1:53.70 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
10 Vento, Javier SR Belen Jesuit Prep 1:53.95 Belen Home Meet 4 Mar 29, 2021
11 Bichara, Adrian SR Miami Columbus 1:54.03 FHSAA 4A District 16 Apr 15, 2021
12 Labossiere, Nicard SR North Port 1:54.78 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
13 Mule, Matthew SR St. Andrew's 1:54.82 Benjamin Invitational #1 Feb 20, 2021
14 Magoulas, Adam JR Belen Jesuit Prep 1:54.88 Belen Home Meet 4 Mar 29, 2021
15 Arnold, Aiden SR Winter Springs 1:54.99 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
16 Whitfield, Cade SR Sunlake 1:55.29 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
17 Kepran, Edward SO Arnold 1:55.31 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
18 Montini, Austin SR Oak Hall 1:55.55 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
19 RUOCCO, Christian SR Dwyer 1:55.59 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
20 Anunobi, Chigo JR Armwood 1:55.60 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
21 Windett, Omario SR Poinciana 1:55.66 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
22 Turnberger, Cameron SR North Port 1:55.89 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
23 Dorsainvil, Saindeley SR Palmetto Ridge 1:55.95 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
24 Mitchell, Jr, Dalin SR Seffner Christian 1:55.97 FHSAA 1A Region 3 May 1, 2021
25 Laurenzano, Lorenzo JR East Ridge 1:56.09 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
26 Larkin, Luke JR Fort Walton Beach 1:56.10 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
27 Ziskinder, Ryan SR Martin County 1:56.19 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
28 Brooks, Jack SR Geneva Classical Academy 1:56.42 IMG Relay Carnival Apr 3, 2021
29 Curtis, Mitchell SR Mount Dora Christian 1:56.43 Mount Dora Christian Invitational Meet #5 Apr 9, 2021
30 Miller, Rushane SR Dillard 1:56.61 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021
31 DeVoss, Simon SR Astronaut 1:56.62 FHSAA 2A District 7 Apr 15, 2021
31 Schulte, Gavin SO Pace 1:56.62 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
33 Dimmick, Vance SR Plant 1:56.69 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
34 Pitchford, Jonathan SR Marathon 1:56.83 FHSAA 1A District 16 Apr 15, 2021
35 Herrera, Anthony SO St. Thomas Aquinas 1:56.91 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
36 Toussaint, Jeremiah SO Hialeah-Miami Lakes 1:56.92 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
37 Moore, Joshua JR Vanguard (Ocala) 1:57.02 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
38 Vega, James SR Nease 1:57.11 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021
39 Knieja, Brandon SR Tate 1:57.16 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 6, 2021
40 Lewis, Blake SR Lake Mary 1:57.19 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
41 Youberg, Finn SR Gulf Breeze 1:57.33 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
42 Humphries, Seth JR Branford 1:57.51 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
42 Ramirez, Humberto SR Fort Lauderdale 1:57.51 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
44 Carney, Isaac JR IMG Academy 1:57.60 IMG Relay Carnival Apr 3, 2021
45 Jean-Charles, Daniel SO Miami Northwestern 1:57.65 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
46 Petit-Frere , Johnathan SO Boyd Anderson 1:57.69 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021
47 Brownlee, Jalen SR Rickards 1:57.70 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021
48 Hammill, Jared SR Wharton 1:57.71 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
49 Smith, Joseph SR North Port 1:57.75 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
50 Musselwhite , Noah SO Mount Dora Christian 1:57.76 Mount Dora Christian Invitational Meet #5 Apr 9, 2021
51 Tawil-Brown, Albert SO Plant 1:57.85 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
52 Varnedore, Lucas JR Timber Creek 1:57.87 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
53 Brown, Malcolm SR Miami Columbus 1:57.92 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
54 Gillis, Josh SR Master's Academy (Oviedo) 1:57.93 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
55 Carbone, John JR Central (Brooksville) 1:57.96 Citrus Hernando Conference Track Meet Apr 7, 2021
55 Wadsworth, Tyler JR Port Charlotte 1:57.96 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021
57 Pickard, Kolton JR Estero 1:57.98 Panther Showcase Apr 1, 2021
58 White, Jalani SR Bartram Trail 1:57.99 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
59 Brady, William JR Bolles 1:58.00 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
60 Williams, McCall SO Creekside 1:58.02 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021
61 Sanchez, Michael SR Belen Jesuit Prep 1:58.08 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021
62 Hopkins, Raekwon JR Alonso 1:58.11 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
63 Rodriguez, Julian JR Belen Jesuit Prep 1:58.20 Belen Home Meet 4 Mar 29, 2021
64 Arias, Roger SR Bartram Trail 1:58.27 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021
65 Bendig, Alex JR Fleming Island 1:58.28 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021
66 Douihech, Ryan JR West Boca Raton 1:58.37 Park Vista Meet 3/10 Mar 10, 2021
67 Gaines, Japrince JR Cardinal Gibbons 1:58.43 FHSAA 2A District 14 Apr 15, 2021
67 Mwangi, Vince JR IMG Academy 1:58.43 IMG Relay Carnival Apr 3, 2021
69 Dobrin, Asher JR Oak Hall 1:58.44 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
70 Ball, Bradley SR Nease 1:58.46 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
71 Gassant, Clyve SR FAU High 1:58.62 FHSAA 2A District 14 Apr 15, 2021
72 Arrieta, Alcides SR Nova 1:58.64 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
73 Holliday, Daniel JR Crystal River 1:58.75 FHSAA 2A Region 3 May 1, 2021
73 Updike, Kevin SR Lake Wales 1:58.75 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
75 Pena, Alex SO Sunlake 1:58.86 Cypress Creek Vs Sunlake 2021 Feb 16, 2021
76 Holston, Liam SR Fort Myers 1:58.91 Viking Elite Classic 2021 Feb 26, 2021
77 Bendix, Gabriel JR Gulliver Prep 1:58.95 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021
77 Edwards, Sebastian SR Celebration 1:58.95 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
79 Kolsun, Paul SR Fort Myers 1:58.96 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021
80 Cotto, Joseph SR Lake Wales 1:59.01 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
81 Sloan, Ryan SR Fort Walton Beach 1:59.03 Seahawks Open Feb 20, 2021
82 Aguilar, Santos JR South Lake 1:59.09 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
83 Kohla, Don SR Episcopal 1:59.12 Prince & Sibil Track Meet Mar 24, 2021
83 Rowsell, John SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 1:59.12 Cypress Creek Quad 2021 Feb 24, 2021
85 Meyer, Evan JR Lehigh 1:59.17 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
86 Duhnoski, Colin JR Bolles 1:59.18 Bolles Mini Meet Feb 18, 2021
86 Winters, Noah SR IMG Academy 1:59.18 IMG Relay Carnival Apr 3, 2021
88 Stark, George JR Palmer Trinity 1:59.25 Varsity Last Chance Track & Field Apr 10, 2021
88 Ward, Nazir SO Miami Northwestern 1:59.25 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
90 Reinecke, Daniel JR Heritage 1:59.30 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
91 Caja, Payton SR Highlands Christian 1:59.31 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
91 Stratton, Matthew JR St. Johns Country Day 1:59.31 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
93 Diaz, Lukas JR South Florida HEAT 1:59.41 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021
94 Bishir, Cody JR Citrus 1:59.42 Weeki Wachee High School Invitational Mar 26, 2021
95 Leon, Roberto SO Belen Jesuit Prep 1:59.45 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
95 van der Riet, Mehari JR Foundation Academy 1:59.45 Mount Dora Christian Invitational Meet #5 Apr 9, 2021
97 Oleksak, John SR Indian Rocks Christian 1:59.49 Indian Rocks Spike Night 2 Mar 29, 2021
98 Davis, Jockyll SR Chamberlain 1:59.59 DiMaggio Invitational Mar 27, 2021
99 Falchook, Jared JR Celebration 1:59.62 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
100 Medina, Moises SR Spanish River 1:59.64 Park Vista Meet 3/10 Mar 10, 2021

800 Meters (Girls)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Edwards, Jessica SR Canterbury (FM) 2:09.13 FHSAA 1A Region 3 May 1, 2021
2 Rodriguez, Krystal SR Coral Reef 2:09.91 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
3 Johnson, Cha'iel SO St. Thomas Aquinas 2:10.05 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
4 Kavanagh, Samantha SO Northeast (OP) 2:10.45 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
5 Mickens-malik, Jinah SR Mater Academy 2:11.41 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
6 Scallon, Keleigh SR Newsome 2:11.88 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
7 Holtery, Lillian SR Niceville 2:12.82 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
8 Chatfield, Brittney SR St. Thomas Aquinas 2:12.88 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
9 Ruiz, Alicia SR George Jenkins 2:13.16 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
10 Wells, Caroline JR Winter Springs 2:13.55 Silverhawk Open 2021 Feb 26, 2021
11 Eudaly, Mary Ellen JR Cambridge Christian 2:13.71 Calvary Christian Invitational 2021 Apr 9, 2021
12 Harris, Nichole SR Forest 2:14.29 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
13 Chandler, Ella JR Seabreeze 2:14.57 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
14 Lehman, Caroline JR Cambridge Christian 2:15.22 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
15 Rivera, Alanie JR Harmony 2:15.74 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
16 Francis, Jaden SR IMG Academy 2:15.77 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
17 Burgess, Jaellene SO Coral Reef 2:16.04 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
18 Mier, Adriana JR Hardee 2:16.15 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
18 Puskas, Emilia SR IMG Academy 2:16.15 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
20 Courville, Juliana JR Venice 2:16.24 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
21 Raquet, Alexandra SO Sickles 2:16.29 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
22 Gonzalez, Zaida SR Palm Beach Lakes 2:16.52 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
23 Edwards, Raquel FR Dillard 2:16.58 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
24 Hughes, Kendall JR Newsome 2:16.63 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021
25 Hunter, Lenai SR Miami Northwestern 2:16.69 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
26 Bata, Leila FR Bolles 2:16.73 Bolles Last Chance Meet Apr 7, 2021
27 Thornton, Haley SO Palm Harbor University 2:16.74 Warhawk Invitational Mar 5, 2021
28 Dawn, Kamari SR Rockledge 2:17.42 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
29 Fitzgerald, Ashley FR American Heritage 2:17.66 MTFXCCGA Invitational Mar 13, 2021
30 Reif, Brooke JR Wharton 2:17.75 Eagle Twilight Mar 25, 2021
31 Boyer, Alisha SO Evans 2:17.78 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
32 Rivera, Layne SR Bolles 2:17.82 Bolles Last Chance Meet Apr 7, 2021
33 Parker, Sinkenesh SR Circle Christian 2:17.98 The Villages Buffalo Invitational Mar 27, 2021
34 Ward, Jais FR IMG Academy 2:18.09 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
35 Abanses, Jacquelyn SR George Steinbrenner 2:18.10 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
36 Edwards, Catalina SO Celebration 2:18.12 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
37 Johnson , Gabrielle SR Winter Park 2:18.38 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
38 Knowlton , Reece FR South Walton 2:18.41 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
39 Gomez, Sabrina JR Miami Sunset 2:18.87 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
40 Marston, Grace JR Lakewood Ranch 2:18.88 IMG Relay Carnival Apr 3, 2021
41 Morris , Quewana SR Middleton 2:19.06 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
42 Dailey, Jazlyn JR Winter Park 2:19.25 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
43 Sosa, Penelope JR Miami Coral Park 2:20.24 GMAC Championship Apr 8, 2021
44 Zani, Nicole JR Gulf Coast 2:20.28 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
45 Kempf, Marissa SR Sarasota 2:20.38 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
46 Miller, Sydney SO Oak Hall 2:20.39 FHSAA 1A Region 2 May 1, 2021
47 Barrera, Sierra SO Oakleaf 2:20.44 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
47 Smith, Kambry SR Fort Walton Beach 2:20.44 FHSAA 3A District 1 Apr 14, 2021
49 Moler, Taylor JR Bishop Moore 2:20.75 FHSAA 2A Region 2 May 1, 2021
50 Kunz, Catherine SR Bolles 2:20.78 FHSAA 2A Region 1 May 1, 2021
51 Reitz, Julia SO Bishop Verot 2:20.80 FHSAA 2A Region 3 May 1, 2021
52 Vu, Noelle FR Mount Dora 2:20.89 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
53 Myers, Ajmone SR Mandarin 2:20.91 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021
54 Aulisio, Gabriella SR Oak Hall 2:21.03 FHSAA 1A Region 2 May 1, 2021
55 Eugene, Olivia FR Apopka 2:21.13 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
56 Scott, Brooke SR Ransom Everglades 2:21.29 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
57 Starvaggi, Nina JR Gulliver Prep 2:21.36 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
58 Laitinen, Sade FR Windermere Prep 2:21.45 FHSAA 2A Region 2 May 1, 2021
59 Bodrato, Mya SR Lake Mary 2:21.48 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
60 Rodriguez, Mia JR King's Academy 2:21.50 Kings Acad MS Var Open One Feb 26, 2021
61 Kelly, Paige SR Niceville 2:21.60 FHSAA 4A District 1 Apr 17, 2021
61 Menke, Ella SO Sarasota 2:21.60 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
63 Marston, Hailey JR Lakewood Ranch 2:21.64 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
64 Kanaar, Kylie SR Springstead 2:21.67 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
65 Hammill, Olivia SO Wharton 2:21.74 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
66 Ropp, Hadley JR Bolles 2:21.75 FHSAA 2A Region 1 May 1, 2021
67 Roberts, Lexi FR Niceville 2:21.77 FHSAA 4A District 1 Apr 17, 2021
68 Ranck, Katie SR Windermere 2:21.82 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
69 Valdez, Victoria SR Spruce Creek 2:21.88 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
70 Montoya, Maxine SR Bolles 2:22.04 Bolles Last Chance Meet Apr 7, 2021
71 Scali, Heidi JR South Walton 2:22.08 FHSAA 2A Region 1 May 1, 2021
72 Henne, Lily JR Montverde Academy 2:22.14 Saints Invitational 2021 Apr 7, 2021
73 Bencosme, Paola SR Braddock 2:22.18 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
74 Watford, Laci JR University Christian 2:22.32 Mandarin Mustang Classic Feb 27, 2021
75 Hillman, Delaney SR Osceola (Seminole) 2:22.33 Eagle Twilight Mar 25, 2021
76 Boyanich, Jessica FR King's Academy 2:22.43 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
77 Candelino , Jillian SO Bolles 2:22.52 Prince & Sibil Track Meet Mar 24, 2021
78 Drummond, Allison SR Buchholz 2:22.68 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
79 Eisner, Eliana FR Oak Hall 2:22.94 FHSAA 1A Region 2 May 1, 2021
80 Harding, Andie SO IMG Academy 2:23.01 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
81 Holadia, Carly JR Timber Creek 2:23.05 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
82 Ballestero, Andrea JR Osceola (Seminole) 2:23.06 Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational 2021 Mar 6, 2021
83 Suggs, Tabitha SR Alonso 2:23.07 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
84 Rodriguez, Ana SR Lourdes 2:23.09 FHSAA 4A District 16 Apr 15, 2021
85 Soto, Mary Clayton FR Maclay 2:23.33 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
86 Byrd, Britton JR Holy Names 2:23.36 FHSAA 2A Region 3 May 1, 2021
87 Winn, Lyra SR Lake Mary 2:23.46 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
88 Black , Elli 7 Cambridge Christian 2:23.54 Tampa Bay Private Schools Championship Mar 19, 2021
88 Wallace, Faith JR St. Thomas Aquinas 2:23.54 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
90 Fernander, Chloe JR Choctawhatchee 2:23.55 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021
91 Weber, Marissa FR Clearwater Central Catholic 2:23.65 FHSAA 2A Region 3 May 1, 2021
92 Csikai, Elizabeth SO Bolles 2:23.66 Bolles Last Chance Meet Apr 7, 2021
93 Duchene, Blythe JR Ridgeview (OP) 2:23.79 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
94 Noel, Emma SR Winter Park 2:23.96 Boone invitational 2021 Apr 10, 2021
95 Martin, Ayden 8 Indian Rocks Christian 2:24.02 Indian Rocks Spike Night 2 Mar 29, 2021
96 Kowkabany, Hannah FR Episcopal 2:24.04 Prince & Sibil Track Meet Mar 24, 2021
97 Urbaez, Victoria SO Lecanto 2:24.07 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
98 D'Altrui, Giana 8 Canterbury (FM) 2:24.22 FHSAA 1A Region 3 May 1, 2021
99 Howard, Hailey JR Calvary Christian (Clr) 2:24.24 Calvary Christian Inter Squad Meet Mar 30, 2021
100 Lavrador, Julia SR Satellite 2:24.26 Astronaut Invitational 2021 Mar 26, 2021

1600 Meters (Boys)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Harrison, Rheinhardt JR Nease 4:08.14 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
2 Montague, Gabriel SR Satellite 4:10.62 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
3 Mule, Matthew SR St. Andrew's 4:11.31 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
4 Fiore, Michael SR Fort Lauderdale 4:11.53 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
5 Wester, Joe SR Satellite 4:11.91 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
6 Piotrowski, Cole SR IMG Academy 4:13.41 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
7 Ball, Bradley SR Nease 4:13.76 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
8 DeVoss, Simon SR Astronaut 4:13.80 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
9 Vento, Javier SR Belen Jesuit Prep 4:14.58 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
10 Stern, Josh SR Satellite 4:15.10 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
11 Magoulas, Adam JR Belen Jesuit Prep 4:15.49 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
12 Toppi, Michael JR Viera 4:15.51 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
13 Hammill, Jared SR Wharton 4:16.97 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
14 Arnold, Aiden SR Winter Springs 4:17.18 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
15 Knieja, Brandon SR Tate 4:17.59 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
16 Bailes, Nathan SR Buchholz 4:17.75 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
17 Pitchford, Jonathan SR Marathon 4:18.03 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
18 Pickard, Kolton JR Estero 4:18.66 Edison Relays Mar 5, 2021
19 Carbone, John JR Central (Brooksville) 4:18.85 FHSAA 2A Region 3 May 1, 2021
20 Updike, Kevin SR Lake Wales 4:19.47 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
21 Douihech, Ryan JR West Boca Raton 4:19.50 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
21 Villasuso, Aiden SR Belen Jesuit Prep 4:19.50 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
23 Carbone, John JR Central (Brooksville) 4:19.94 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
24 Noble, Ian SR St. Andrew's 4:19.95 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021
25 Carpenter, Nick JR Trinity Prep 4:20.21 Saints Invitational 2021 Apr 7, 2021
26 Tellis, Ladarius SR Lake Wales 4:20.55 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
27 Rowsell, John SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 4:20.82 FHSAA 2A Region 3 May 1, 2021
28 Bouquot, Lucas SR Ponte Vedra 4:21.00 East Coast Classic Feb 26, 2021
29 Koon, Patrick FR Leon 4:21.54 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021
29 Montini, Austin SR Oak Hall 4:21.54 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
31 Ramirez, Humberto SR Fort Lauderdale 4:21.62 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
32 Wilson, Justin JR Satellite 4:21.79 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
33 Samuel, Nicholas SR Lincoln 4:21.80 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021
34 Rodriguez, Julian JR Belen Jesuit Prep 4:21.83 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021
35 Brooks, Jack SR Geneva Classical Academy 4:22.57 Mount Dora Christian Invitational Meet #5 Apr 9, 2021
36 Dorsainvil, Saindeley SR Palmetto Ridge 4:22.68 Edison Relays Mar 5, 2021
37 Seymour, Brayden SO Hagerty 4:22.74 Trinity Prep Invitational 2021 Apr 1, 2021
38 Novack, Riley SO Mount Dora Christian 4:23.01 FHSAA 1A District 7 Apr 16, 2021
39 Luna, Mateo JR Indian Rocks Christian 4:23.33 Mustang Invitational Mar 11, 2021
40 RUOCCO, Christian SR Dwyer 4:23.46 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
41 Meyer, Evan JR Lehigh 4:23.81 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
42 Naberhaus, Robbie JR Viera 4:23.86 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
43 Curtis, Mitchell SR Mount Dora Christian 4:24.08 Mount Dora Christian Invitational Meet #1 Mar 12, 2021
44 Canarte, Alvaro SR Miami Columbus 4:24.29 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
45 Cicilioni, Orlando SR Sarasota 4:24.36 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
46 van der Riet, Mehari JR Foundation Academy 4:24.51 FHSAA 1A District 7 Apr 16, 2021
47 Lipham, Ethan JR Berkeley Prep 4:24.55 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
48 Samuel, Nicholas SR Lincoln 4:24.56 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
49 Rutledge, Leo SR Maclay 4:24.63 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
50 Stone, William JR Osceola (Seminole) 4:24.76 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
51 Medina, Moises SR Spanish River 4:25.20 Spanish River Meet #2 Apr 9, 2021
52 Berquist, Colton SR West Orange 4:25.32 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
53 Ryan, Aidan SO Bolles 4:25.45 Bolles Last Chance Meet Apr 7, 2021
53 Stratton, Matthew JR St. Johns Country Day 4:25.45 St. Johns Country Day School - Meet 1 Mar 16, 2021
55 Popik, Brennan SR Bartram Trail 4:25.54 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
56 Ramirez, Francisco SR Pace 4:25.70 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
57 Duhnoski, Colin JR Bolles 4:26.05 Danny Brown Invitational Feb 27, 2021
58 Wallizada, Kameron SR Fleming Island 4:26.31 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
59 Pena, Alex SO Sunlake 4:26.38 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
60 Fritz, Jacob JR Ida Baker 4:26.48 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021
61 Wright, Macarius SR Newsome 4:26.63 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
62 McClure, Matthew JR Bolles 4:26.84 Bolles Last Chance Meet Apr 7, 2021
63 Stark, George JR Palmer Trinity 4:27.03 FHSAA 1A Region 4 Apr 30, 2021
64 Karver, Kirin SO Berkeley Prep 4:27.18 Mustang Invitational Mar 11, 2021
65 Hopkins, Raekwon JR Alonso 4:27.34 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
66 Pitchford, T. Owen SR Marathon 4:27.36 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
67 Kwiatkowski, Caden SR Fernandina Beach 4:27.38 Bob Hayes Classic Mar 20, 2021
67 Smith, Riley FR Buchholz 4:27.38 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
69 Winters, Noah SR IMG Academy 4:27.48 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021
70 Eide, Jon SR Calvary Christian (Clr) 4:27.78 Mustang Invitational Mar 11, 2021
71 Maney, Ryan JR Plant 4:28.34 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
72 Bailey, Dylan SO Northeast (SP) 4:28.36 Mustang Invitational Mar 11, 2021
73 San Juan, Austin SR Belen Jesuit Prep 4:28.40 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021
73 Stuhlmacher, Carter SO Tampa Bay HEAT 4:28.40 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
75 Martinez, Seth SR Lennard 4:28.47 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
76 Poekert, Zack SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 4:28.55 FHSAA 2A District 9 Apr 22, 2021
77 Tawil-Brown, Albert SO Plant 4:28.61 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
78 Brownlee, Jalen SR Rickards 4:28.73 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021
79 White, Jalani SR Bartram Trail 4:28.74 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
80 Deriso, Ashton SR Forest 4:28.83 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
81 Cartwright, Steven JR Nease 4:28.89 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
82 Montini, Caden SO Oak Hall 4:28.96 Alachua County Championships Mar 18, 2021
83 Teijelo, Alberto SR Venice 4:29.01 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
84 Romac, Will JR St. Andrew's 4:29.06 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021
85 Musselwhite , Noah SO Mount Dora Christian 4:29.12 FHSAA 1A District 7 Apr 16, 2021
86 Rendek , Aedan SO Viera 4:29.17 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
87 Mitchell, Jr, Dalin SR Seffner Christian 4:29.48 FHSAA 1A District 10 Apr 16, 2021
88 Kauzlarich, Garrett JR Bartram Trail 4:29.54 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
89 Legg, Braxton SO Cambridge Christian 4:29.65 Calvary Christian Warrior Invite 2021 Feb 26, 2021
90 Baldauf, Jake SR West Orange 4:29.68 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
91 Nipper, Adam SR Seffner Christian 4:29.69 Tampa Bay Private Schools Championship Mar 19, 2021
92 Moreno, Dennis JR Miami Sunset 4:29.70 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
93 Wadsworth, Tyler JR Port Charlotte 4:29.74 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
94 Arias, Roger SR Bartram Trail 4:29.82 Panther/Bear Dual Mar 26, 2021
95 Snipes, James JR Ridgeview (OP) 4:29.90 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
96 Brady, William JR Bolles 4:30.02 Danny Brown Invitational Feb 27, 2021
97 Feldner, Aaron JR Bartram Trail 4:30.05 Panther/Bear Dual Mar 26, 2021
98 Helzerman, Dillon SR Satellite 4:30.11 Holy Trinity Invitational Mar 6, 2021
99 Schein, Bela SR St. Augustine 4:30.20 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
100 Dobrin, Asher JR Oak Hall 4:30.32 Alachua County Championships Mar 18, 2021

1600 Meters (Girls)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Eudaly, Mary Ellen JR Cambridge Christian 4:44.80 FHSAA 1A District 9 Apr 22, 2021
2 Wells, Caroline JR Winter Springs 4:44.90 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
3 Lehman, Caroline JR Cambridge Christian 4:46.03 FHSAA 1A District 9 Apr 22, 2021
4 David, Tatum SO IMG Academy 4:49.63 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
5 Thornton, Haley SO Palm Harbor University 4:50.27 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
6 Holtery, Lillian SR Niceville 4:56.63 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
7 Reif, Brooke JR Wharton 4:57.58 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
8 Edwards, Jessica SR Canterbury (FM) 4:58.14 2021 Private 8 Track Meet Mar 31, 2021
9 Marston, Grace JR Lakewood Ranch 4:58.33 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
10 Rodriguez, Krystal SR Coral Reef 4:58.40 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
11 Black , Elli 7 Cambridge Christian 4:58.64 FHSAA 1A Region 3 May 1, 2021
12 Scallon, Keleigh SR Newsome 4:59.69 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
13 Drummond, Kate SO Buchholz 5:00.70 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
14 Parker, Sinkenesh SR Circle Christian 5:01.11 FHSAA 1A Region 2 May 1, 2021
15 Abanses, Jacquelyn SR George Steinbrenner 5:01.29 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
16 Niewald, Olivia SO Spruce Creek 5:01.66 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
17 Henne, Lily JR Montverde Academy 5:01.77 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
18 Beaulieu, Pia SR Boca Raton 5:02.22 Atlantic HS Invitational One Feb 18, 2021
19 Kempf, Marissa SR Sarasota 5:03.89 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
20 Lavrador, Julia SR Satellite 5:04.62 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
21 Montoya, Maxine SR Bolles 5:07.01 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
22 Cardwell, Kendyl SR Montverde Academy 5:07.02 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
23 Jones, Lauren JR Oak Hall 5:07.52 FHSAA 1A Region 2 May 1, 2021
24 Smith, Kambry SR Fort Walton Beach 5:07.76 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
25 Williams, Jada JR Flagler Palm Coast 5:09.08 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
26 Candelino , Jillian SO Bolles 5:09.71 FHSAA 2A Region 1 May 1, 2021
27 Tymorek, Eleanor SR St. Andrew's 5:09.78 FHSAA 2A District 14 Apr 15, 2021
28 Sosa, Penelope JR Miami Coral Park 5:10.03 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
29 Fitzgerald, Ashley FR American Heritage 5:10.62 MTFXCCGA Invitational Mar 13, 2021
30 Williams, Camryn SR Keystone Heights 5:10.74 FHSAA 2A Region 2 May 1, 2021
31 Dailey, Jazlyn JR Winter Park 5:11.13 Metro East Championship 2021 Mar 12, 2021
32 Gomez , Cristal JR Frostproof 5:11.66 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
33 Ballestero, Andrea JR Osceola (Seminole) 5:11.77 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
34 Wade, Kasumi SR Sarasota 5:12.77 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
35 Watford, Laci JR University Christian 5:13.10 FHSAA 1A District 4 Apr 20, 2021
36 Suggs, Tabitha SR Alonso 5:13.44 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
37 Ward, Jais FR IMG Academy 5:13.59 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021
38 Moore, Lily SO Leon 5:14.03 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
39 Schulz, Amber JR Timber Creek 5:14.15 Tohopekaliga Invitational 1 Feb 20, 2021
40 Melzer, Aurora JR Lakewood Ranch 5:14.70 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
41 McIver, Evie SR Winter Springs 5:14.82 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
42 Rodriguez, Mia JR King's Academy 5:15.30 Saint Andrew's HS Tri-Meet Mar 5, 2021
43 Wheatley, Rachel SR Spruce Creek 5:15.78 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
44 Raquet, Alexandra SO Sickles 5:16.18 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
45 Boyanich, Jessica FR King's Academy 5:16.29 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021
46 Bodrato, Mya SR Lake Mary 5:16.46 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
47 Hencock, Emma SO St. Brendan 5:16.54 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
48 Montaner, Andrea FR Carrollton 5:16.66 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021
49 Yared, Mahdere SR Pine Crest 5:16.81 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021
50 Taylor, Rhema SO Vanguard (Ocala) 5:16.84 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
51 Jaszczak, Paige JR Titusville 5:17.03 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
52 Jaszczak, Riley JR Titusville 5:17.10 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
53 Conover, Lauren JR Mandarin 5:17.25 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
54 Wyant, Ava FR Master's Academy (Oviedo) 5:17.65 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
55 Noel, Emma SR Winter Park 5:17.72 Tohopekaliga Invitational 1 Feb 20, 2021
56 Cardona, Annabella FR Braddock 5:17.75 GMAC Championship Apr 8, 2021
57 Rivera, Layne SR Bolles 5:17.76 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
58 Csikai, Elizabeth SO Bolles 5:17.89 FHSAA 2A Region 1 May 1, 2021
59 Beam, Katelyn SO First Baptist (Naples) 5:17.90 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
60 Povich, Ava SO Evangelical Christian 5:18.19 CSN Invitational Powered by UnderArmour Mar 6, 2021
61 Olivarez, Kaylin 8 Baker 5:18.33 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
62 O'Day, Emma SO Boca Raton 5:18.35 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
63 Del Pizzo, Gianna FR Lehigh 5:18.52 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
63 Howard, Hailey JR Calvary Christian (Clr) 5:18.52 FHSAA 2A Region 3 May 1, 2021
65 Coleman, Christiana FR Dillard 5:18.87 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
66 Popp, Maddie JR Bolles 5:18.92 True Team Track Meet Apr 2, 2021
67 Flowers, Emma SO Berkeley Prep 5:19.28 Indian Rocks Spike Night 2 Mar 29, 2021
68 Duffner, Lindsey FR St. Thomas Aquinas 5:19.36 BCAA South Central Qualifier Mar 16, 2021
69 Barber, Reilly JR St. Augustine 5:19.44 Stinger Invitational Mar 31, 2021
70 Iliff, Elizabeth SR Creekside 5:19.46 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
71 Lane, Kasey SR New Smyrna Beach 5:19.86 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
72 Ruiz, Alicia SR George Jenkins 5:19.99 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021
73 Dolan, Megan SO Boone 5:20.06 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
74 Foley, Hannah SO Boone 5:20.69 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021
75 Wells, Megan JR Newsome 5:20.91 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
76 Koeppel, Susan FR Maclay 5:21.00 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
77 Friedman, Moriah JR Cambridge Christian 5:21.07 Tampa Bay Private Schools Championship Mar 19, 2021
78 Morrison, Rilee FR Barron Collier 5:21.30 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
79 Johnson, Grace SR Naples 5:21.36 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
80 Tang, Lillee SO Leon 5:21.63 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 11, 2021
81 Narvaez, Isabella SO Viera 5:21.85 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021
82 Fernander, Chloe JR Choctawhatchee 5:21.90 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021
83 Downey, Kennedy SO Osceola (Seminole) 5:22.00 Eagle Twilight Mar 25, 2021
84 Fronrath, Avery FR King's Academy 5:22.12 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021
85 Granack, Sydney SR Lakewood Ranch 5:22.24 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
86 Rivera, Alanie JR Harmony 5:22.28 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
87 Courville, Juliana JR Venice 5:22.36 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
88 Menke, Ella SO Sarasota 5:22.57 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
89 Grooms, Harrison SR Oak Hall 5:22.70 FHSAA 1A Region 2 May 1, 2021
90 Lountchenko, Sonia JR Palmetto Ridge 5:22.78 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
91 Unger, Lillian SR Leon 5:22.93 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 11, 2021
92 Kaufman , Anika SO Cypress Bay 5:23.05 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
93 Drummond, Allison SR Buchholz 5:23.26 Alachua County Championships Mar 18, 2021
94 Bing, Lauren SR Ponte Vedra 5:23.45 Ancient City Invitational Mar 26, 2021
95 Rubin, Arlie JR Plant 5:23.46 Monday Morning Madness 2021 Mar 8, 2021
96 Ropp, Hadley JR Bolles 5:23.51 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
97 Millson, Emma SR Fleming Island 5:23.52 Clay County Championships Mar 26, 2021
98 Reitz, Julia SO Bishop Verot 5:23.65 Viking Relays 2021 Mar 19, 2021
99 Edwards, Catalina SO Celebration 5:24.33 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
100 Scordato, Mackenzie JR Citrus 5:24.66 FHSAA 2A Region 3 May 1, 2021

3200 Meters (Boys)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Harrison, Rheinhardt JR Nease 8:47.43 Bolles Last Chance Meet Apr 7, 2021
2 Ball, Bradley SR Nease 8:56.96 Bolles Last Chance Meet Apr 7, 2021
3 Vento, Javier SR Belen Jesuit Prep 9:02.61 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
4 Koon, Patrick FR Leon 9:07.78 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
5 Toppi, Michael JR Viera 9:08.45 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
6 Montague, Gabriel SR Satellite 9:08.85 Tohopekaliga Invitational 1 Feb 20, 2021
7 Thomas, Wynne SR Plant 9:09.15 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
8 Martinez, Seth SR Lennard 9:09.37 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
9 Updike, Kevin SR Lake Wales 9:11.78 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
10 Magoulas, Adam JR Belen Jesuit Prep 9:13.47 Belen Home Meet 3 Mar 15, 2021
11 Bouquot, Lucas SR Ponte Vedra 9:16.19 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
12 Wester, Joe SR Satellite 9:16.39 Tohopekaliga Invitational 1 Feb 20, 2021
13 Cicilioni, Orlando SR Sarasota 9:16.43 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
14 Carpenter, Nick JR Trinity Prep 9:16.53 Royal Invitational @ TFA 2021 Mar 5, 2021
15 Ramirez, Humberto SR Fort Lauderdale 9:17.43 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
16 Stone, William JR Osceola (Seminole) 9:18.03 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
17 Noble, Ian SR St. Andrew's 9:18.87 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
18 Stern, Josh SR Satellite 9:19.07 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
19 Medina, Moises SR Spanish River 9:19.51 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
20 Naberhaus, Robbie JR Viera 9:20.32 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
21 DeVoss, Simon SR Astronaut 9:21.24 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
22 Jaishankar, Kiran SR Buchholz 9:21.95 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
23 Wallizada, Kameron SR Fleming Island 9:22.16 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021
24 Eide, Jon SR Calvary Christian (Clr) 9:22.53 Calvary Christian Invitational 2021 Apr 9, 2021
25 Lipham, Ethan JR Berkeley Prep 9:23.82 Calvary Christian Invitational 2021 Apr 9, 2021
26 Fernandez, Christian SR Belen Jesuit Prep 9:25.36 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
27 Karver, Kirin SO Berkeley Prep 9:27.85 Calvary Christian Invitational 2021 Apr 9, 2021
28 Pitchford, Jonathan SR Marathon 9:28.95 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
29 Wilson, Justin JR Satellite 9:29.19 Tohopekaliga Invitational 1 Feb 20, 2021
30 Helzerman, Dillon SR Satellite 9:29.84 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
31 Pickard, Kolton JR Estero 9:29.90 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021
32 Nipper, Adam SR Seffner Christian 9:29.96 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
33 Seymour, Brayden SO Hagerty 9:30.73 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
34 McClure, Matthew JR Bolles 9:31.37 FHSAA 2A Region 1 May 1, 2021
35 Townsend, Wyatt SO Chiles 9:31.66 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
36 Fiore, Michael SR Fort Lauderdale 9:33.24 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
37 Villasuso, Aiden SR Belen Jesuit Prep 9:33.39 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
38 Robbins, Colby JR Sunlake 9:33.47 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
39 Kwiatkowski, Caden SR Fernandina Beach 9:34.76 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
40 Falchook, Jared JR Celebration 9:34.85 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
41 Novack, Riley SO Mount Dora Christian 9:35.37 FHSAA 1A District 7 Apr 16, 2021
42 Kirbo, Ben JR Chiles 9:36.49 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
43 Hasan, Aidin SR Bolles 9:36.70 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
44 Stratton, Matthew JR St. Johns Country Day 9:36.91 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
45 Samuel, Nicholas SR Lincoln 9:37.11 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
46 Arnold, Aiden SR Winter Springs 9:37.94 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
47 Rutledge, Leo SR Maclay 9:38.36 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
48 Reffitt, Nathan SR Chiles 9:38.68 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
49 Montini, Caden SO Oak Hall 9:39.11 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
50 Ramirez, Francisco SR Pace 9:39.46 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
51 Scarcello, Donato SR Miami Columbus 9:39.83 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
52 Stowe, Andrew JR Seffner Christian 9:40.08 FHSAA 1A Region 3 May 1, 2021
53 San Juan, Austin SR Belen Jesuit Prep 9:40.47 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021
54 Keester IV, John FR Fleming Island 9:40.99 Bob Hayes Classic Mar 20, 2021
55 Romac, Will JR St. Andrew's 9:41.20 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
56 Jean, Joel SO Harmony 9:41.81 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
57 McWilliam, Tristan JR Out-of-Door 9:42.22 FHSAA 1A Region 3 May 1, 2021
58 Bhatt, Ethan SR George Steinbrenner 9:42.40 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
59 Picone, Jemesu JR Bartram Trail 9:42.60 True Team Track Meet Apr 2, 2021
60 Durr, Steven SR Fernandina Beach 9:42.65 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
61 Ivonnet, Christian SR Miami Columbus 9:43.28 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
62 Mason, Aidan JR Satellite 9:43.62 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
63 Dejesus, Jackson SO Circle Christian 9:43.82 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
63 Pena, Alex SO Sunlake 9:43.82 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
65 Edwards, Sebastian SR Celebration 9:43.95 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021
66 Samuel, Nicholas SR Lincoln 9:44.18 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
67 Lisman, Marcus SR Bishop Moore 9:44.33 Mount Dora Christian Invitational Meet #5 Apr 9, 2021
68 Hammill, Jared SR Wharton 9:44.49 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
69 Rodriguez, Julian JR Belen Jesuit Prep 9:44.80 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
70 Mahorner, Andrew Satellite 9:45.45 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
71 Kaelin, Luke JR Creekside 9:45.51 True Team Track Meet Apr 2, 2021
72 Brady, William JR Bolles 9:45.56 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
73 Hollins, Kaleb SO Choctawhatchee 9:45.66 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
74 Braun, Jacob SO East Lake 9:46.61 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
75 Thomas, Matthew SO Bolles 9:46.92 True Team Track Meet Apr 2, 2021
76 Tank, Ethan SR Southwest Florida Christian 9:46.97 CSN Invitational Powered by UnderArmour Mar 6, 2021
77 Giller, Christian JR Bloomingdale 9:47.08 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
78 Lawson, Colton SO King's Academy 9:47.39 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
79 Matthew, Anthony JR Martin County 9:48.10 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021
80 Bartolon, Ogler SR Dunbar 9:48.25 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
81 Raney, Cameron SO Viera 9:48.27 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021
82 Ryan, Matt FR Nease 9:48.84 True Team Track Meet Apr 2, 2021
83 Augustnowski, Seth SR Father Lopez 9:49.21 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
84 Jones, Drew JR Riverview 9:49.27 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
85 Knieja, Brandon SR Tate 9:49.52 Pine Forest Invitational Feb 20, 2021
86 Jaramillo, Sam JR Spanish River 9:49.78 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
87 Grabow, Thomas JR St. Francis 9:50.06 The Villages Charter High School Meet Two Mar 11, 2021
88 Neeld, Will 8 Circle Christian 9:50.23 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
89 Ruiz, Joshua FR Belen Jesuit Prep 9:50.51 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
90 Kawaja, Mason SO Buchholz 9:50.73 True Team Track Meet Apr 2, 2021
91 Garcia, Gabriel JR Braddock 9:51.09 FHSAA 4A District 16 Apr 15, 2021
92 Hernandez, Sebastian SR Wiregrass Ranch 9:51.13 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
93 Matchev, Anton JR Buchholz 9:51.35 East Coast Classic Feb 26, 2021
94 Tellis, Ladarius SR Lake Wales 9:51.40 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
95 Stuhlmacher, Carter SO Tampa Bay HEAT 9:51.73 Tampa Bay Private Schools Championship Mar 19, 2021
96 Knox, Clayton SO Maclay 9:52.54 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
97 Miller, Emerson SO Eastside 9:53.16 Wildwood High School Early Season Open Feb 20, 2021
98 Kelbert, Ian SR Menendez 9:53.17 Stinger Invitational Mar 31, 2021
99 James, Cooper SO Celebration 9:53.23 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
100 Stark, George JR Palmer Trinity 9:53.51 Ransom Everglades Home Meet 5 Apr 7, 2021

3200 Meters (Girls)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Wells, Caroline JR Winter Springs 10:10.39 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
2 Lehman, Caroline JR Cambridge Christian 10:18.20 FHSAA 1A Region 3 May 1, 2021
3 Beaulieu, Pia SR Boca Raton 10:34.00 Lake Worth Open Two Feb 26, 2021
4 Sosa, Penelope JR Miami Coral Park 10:41.30 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
5 Eudaly, Mary Ellen JR Cambridge Christian 10:42.72 East Lake Early Bird Invitational Feb 18, 2021
6 Thornton, Haley SO Palm Harbor University 10:42.90 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
7 Reif, Brooke JR Wharton 10:49.47 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
8 Suggs, Tabitha SR Alonso 10:51.27 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
9 Cardona, Annabella FR Braddock 10:51.83 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
10 Marston, Grace JR Lakewood Ranch 10:53.23 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
11 Tymorek, Eleanor SR St. Andrew's 10:54.94 Saint Andrew's HS Invitational #2 Mar 30, 2021
12 Black , Elli 7 Cambridge Christian 10:57.10 East Lake Early Bird Invitational Feb 18, 2021
13 Abanses, Jacquelyn SR George Steinbrenner 10:58.93 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
14 Fitzgerald, Ashley FR American Heritage 11:03.44 MTFXCCGA Invitational Mar 13, 2021
15 Melzer, Aurora JR Lakewood Ranch 11:03.80 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
16 Smith, Kambry SR Fort Walton Beach 11:03.97 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
17 Holtery, Lillian SR Niceville 11:04.09 Niceville Mini Meet 2 Mar 10, 2021
18 Henne, Lily JR Montverde Academy 11:05.19 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
19 Parker, Sinkenesh SR Circle Christian 11:06.25 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
20 Wade, Kasumi SR Sarasota 11:08.41 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021
21 Povich, Ava SO Evangelical Christian 11:08.63 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
22 Drummond, Kate SO Buchholz 11:10.03 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
23 Fronrath, Avery FR King's Academy 11:11.59 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
24 McIver, Evie SR Winter Springs 11:13.16 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
25 Popp, Maddie JR Bolles 11:14.92 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
26 Hencock, Emma SO St. Brendan 11:15.78 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
27 Williams, Jada JR Flagler Palm Coast 11:16.04 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
28 Wells, Megan JR Newsome 11:16.22 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
29 Howard, Hailey JR Calvary Christian (Clr) 11:16.28 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
30 Noel, Emma SR Winter Park 11:16.49 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
31 Montoya, Maxine SR Bolles 11:17.32 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
32 Ballestero, Andrea JR Osceola (Seminole) 11:17.36 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021
33 Harris, Haley SR Bartram Trail 11:19.47 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
33 Mickler, Ella SO Bolles 11:19.47 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
35 Pustilnik, Zoe JR Spanish River 11:20.44 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
36 Flowers, Emma SO Berkeley Prep 11:22.22 FHSAA 2A Region 3 May 1, 2021
37 Jones, Lauren JR Oak Hall 11:22.25 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
38 Grooms, Harrison SR Oak Hall 11:24.23 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
39 Etique, Naila SR Nease 11:24.46 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
40 Meng, Amy JR Fort Myers 11:24.51 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021
41 Millson, Emma SR Fleming Island 11:24.62 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
42 Niewald, Olivia SO Spruce Creek 11:24.74 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
43 Boyer, Addison FR South Fork 11:25.44 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
44 Watford, Laci JR University Christian 11:25.68 Providence Invitational #2 2021 Apr 2, 2021
45 Tang, Lillee SO Leon 11:27.64 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
46 Bing, Lauren SR Ponte Vedra 11:27.70 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
47 Lavrador, Julia SR Satellite 11:29.78 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
48 Csikai, Elizabeth SO Bolles 11:29.81 True Team Track Meet Apr 2, 2021
49 Koeppel, Susan FR Maclay 11:30.56 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
50 Voss, Lucy FR Buchholz 11:35.49 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
51 McDermott, Anna JR Berkeley Prep 11:35.57 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
52 White, Emma FR Buchholz 11:36.55 True Team Track Meet Apr 2, 2021
53 Duffner, Lindsey FR St. Thomas Aquinas 11:36.90 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
54 Beam, Katelyn SO First Baptist (Naples) 11:37.07 Lions Invitational FBA Naples Apr 9, 2021
55 Lane, Kasey SR New Smyrna Beach 11:37.45 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
56 Lountchenko, Sonia JR Palmetto Ridge 11:37.79 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
57 Barber, Reilly JR St. Augustine 11:37.95 Creekside High School Invite 2021 Mar 13, 2021
58 Dailey, Jazlyn JR Winter Park 11:38.30 Trinity Prep Invitational 2021 Apr 1, 2021
59 O'Day, Emma SO Boca Raton 11:39.33 Lake Worth Open Two Feb 26, 2021
60 Baldwin, Emily SO Cardinal Gibbons 11:39.48 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
61 Singletary, Audrey JR Nease 11:39.84 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021
62 Friedman, Moriah JR Cambridge Christian 11:40.61 Calvary Christian Warrior Invite 2021 Feb 26, 2021
63 Dejesus, Grace FR Circle Christian 11:41.40 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
64 Rodriguez, Mia JR King's Academy 11:41.42 Saint Andrew's HS Tri-Meet Mar 5, 2021
65 Alicea, Daniela SR West Broward 11:41.49 BCAA South Qualifier Mar 15, 2021
66 Jaszczak, Paige JR Titusville 11:41.71 FHSAA 2A District 7 Apr 15, 2021
67 Foley, Hannah SO Boone 11:43.25 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021
68 Ranck, Katie SR Windermere 11:44.20 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021
69 Jaszczak, Riley JR Titusville 11:44.88 FHSAA 2A District 7 Apr 15, 2021
70 Rudolph, Sarah JR Circle Christian 11:45.71 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
71 Gerrits , Brooke SO Viera 11:46.50 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
72 Veldwijk, Catalina FR Lecanto 11:46.68 The Villages Charter High School Meet Two Mar 11, 2021
73 Conover, Lauren JR Mandarin 11:47.24 Bob Hayes Classic Mar 20, 2021
74 Carmichael, Lakyn SO North Bay Haven 11:47.38 Bozeman Host Meet Apr 1, 2021
75 Parker, Archike SR Circle Christian 11:47.70 FHSAA 1A Region 2 May 1, 2021
76 Tutton, Jaimee 7 Pensacola Christian 11:47.71 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
77 Moritz, Ellie JR Ponte Vedra 11:47.89 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
78 Martinez, Sofia JR Lourdes 11:48.64 FHSAA 4A District 16 Apr 15, 2021
79 Edwards, Catalina SO Celebration 11:49.10 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
80 Unger, Lillian SR Leon 11:49.14 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
81 Santucci, Gabriella SO Canterbury (FM) 11:49.50 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
82 Downey, Kennedy SO Osceola (Seminole) 11:49.96 Mustang Invitational Mar 11, 2021
83 Raesly, Ella FR Geneva School 11:50.76 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
84 Gomez , Cristal JR Frostproof 11:51.44 CSN Invitational Powered by UnderArmour Mar 6, 2021
85 Tutton, RaeAnne FR Pensacola Christian 11:52.11 FHSAA 1A Region 1 May 1, 2021
86 Vu, Noelle FR Mount Dora 11:52.38 The Villages Charter High School Meet Two Mar 11, 2021
87 Drummond, Allison SR Buchholz 11:53.01 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
88 Popp, Meia FR Bolles 11:53.03 True Team Track Meet Apr 2, 2021
89 Taylor, Rhema SO Vanguard (Ocala) 11:53.10 The Villages Charter High School Meet Two Mar 11, 2021
90 Nales-Torchio, Emma SO McKeel 11:53.53 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021
91 Reburn, Claire 6 Foundation Academy 11:53.60 Mount Dora Christian Invitational Meet #1 Mar 12, 2021
92 Wheatley, Rachel SR Spruce Creek 11:53.90 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
93 Rivera, Layne SR Bolles 11:54.13 True Team Track Meet Apr 2, 2021
94 Carter, Riley SR New Smyrna Beach 11:54.67 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
95 Fischler, Anna SR Fort Myers 11:54.74 7th Annual Loretta Purish Invitational-Ladies Only Mar 4, 2021
96 Jarrett, Rachel SR Cardinal Mooney 11:54.95 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
97 Malizia, Margaret JR Plant 11:55.08 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
98 Moore, Lily SO Leon 11:55.77 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
99 Hooper, Brooke FR NSU University School 11:56.00 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
100 Taylor, Mia SO South Florida HEAT 11:56.20 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021

100 Hurdles (Girls)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Frye, Eddiyah SR St. Thomas Aquinas 13.14 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 3.2
2 Glasco, Alexis SR St. Thomas Aquinas 13.45 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021 -1.3
3 Weaver, Lucheyona SR Dunbar 13.56 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 3.2
4 Kinloch, Amanda SR North Miami 13.60 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 3.2
5 Williams , Chelsi 8 McKeel 14.15 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021 0.5
6 Cincotta, Anna SR East Lake 14.18 Eagle Twilight Mar 25, 2021 3.5
7 Tolbert, Skye SO Niceville 14.20 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021 -0.9
8 Thomas, Tyra SR Auburndale 14.28 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 2.1
9 Boyd, T'erica JR North Miami 14.30 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 3.2
10 Tresvant, Shakynah FR Miami Northwestern 14.37 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 2.9
11 Madison, Natalia SR Dwyer 14.44 PBC North Conference Meet Mar 30, 2021 5.3
12 Moss, Breanna SR Miami Northwestern 14.46 Martin County Sarge Memorial Meet Mar 5, 2021 -1.3
13 Martin-Gonzales, Leah JR St. John Neumann 14.50 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021 0.5
14 Devoe, Tiana SR Rockledge 14.52 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 2.9
15 Milford, Jaylah SR Miami Northwestern 14.66 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 2.9
16 Brown, Loren SR Community School (Naples) 14.67 2021 Private 8 Track Meet Mar 31, 2021 0.1
17 Chouinard, Lilly JR Niceville 14.70 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021 2.7
18 Lewis, Dynia SR Palm Beach Lakes 14.72 BBCHS Invitational Apr 7, 2021
19 Scott, Ar'briel SO Evans 14.73 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 1.0
20 Thomas, Infinity SO Flanagan 14.74 FHSAA 4A District 14 Apr 13, 2021 3.2
21 Armenteros-Castillo, Leyanis SO St. Thomas Aquinas 14.76 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 3.4
22 Huyke, Helena JR Celebration 14.80 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021 -1.2
23 Hillery, Keyara JR Seminole (Sanford) 14.81 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 1.0
24 Jones, Akerah SO Cardinal Gibbons 14.89 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021
24 Williams, Maliyah JR Pine Forest 14.89 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 2.0
26 Adams, Amani JR Flanagan 14.91 FHSAA 4A District 14 Apr 13, 2021 3.2
27 Dixon, Cecilia FR Lincoln 14.92 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 0.4
28 Jennings, Britney FR Sandalwood 14.93 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021 -0.9
28 Wajd, Jazmyn JR Hillsborough 14.93 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 1.9
30 Tanelus, Sucar SO Boyd Anderson 14.95 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 2.0
31 Morgan, Spirit SR Miami Southridge 14.96 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021 0.5
32 Johnson, Kouraje SR North Miami 14.97 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021 0.4
33 Parks, Angel SR Bell Creek 14.98 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021 0.5
34 Coker, Amelia SO Ponte Vedra 15.02 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 2.0
35 Baker, Paris JR Miami Northwestern 15.03 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021 -0.5
35 Presley, Nymera SO P. K. Yonge 15.03 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021 0.5
37 Fleming, Kat JR Wiregrass Ranch 15.04 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
37 Morris, Victoria SR Auburndale 15.04 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 2.9
39 Adams, Trinity SR Dunbar 15.07 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 2.0
39 Waters, Thalia FR Atlantic (Delray) 15.07 Lake Worth Invitational Mar 9, 2021 1.7
41 Bryan, Patasha SR South Walton 15.11 FWB Viking Relays Feb 27, 2021
42 Lewin, Arianna JR Kathleen 15.12 Mike Williams Invite @ Lake Region 2021 Apr 6, 2021 1.7
43 Giggetts, Simone SR St. Cloud 15.15 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021 -1.4
43 Martin, Kaycee SR Newsome 15.15 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 2.1
45 Hansen, Gianna SO Douglas 15.16 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 3.4
45 Singletary, Jordan SR DeLand 15.16 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.1
47 Facey, Ziann JR Hagerty 15.20 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 1.0
47 Robinson, Trillanie SR St. Thomas Aquinas 15.20 Hall of Fame Relay Meet Feb 27, 2021 4.4
49 Robinson, Elisha SR Dr. Phillips 15.26 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021 -1.7
50 Soto, DeMaris SO Apopka 15.27 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021 1.2
51 Weekley, Ellis SO Berkeley Prep 15.28 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021 0.5
52 Klein, Hannah SR Bartram Trail 15.30 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021 -1.7
53 Lawrence, Delicia JR Evans 15.33 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.1
54 Caldwell, Makayla SO Rickards 15.34 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 0.4
54 Hill, Micahela SO East Lake 15.34 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 2.9
54 Williams-Goins, Jaida FR Rockledge 15.34 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021 1.5
57 Geter, Sanaa FR Lehigh 15.35 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
57 Koepke, Jordan SR Gulf Breeze 15.35 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 2.0
59 Mendez, Irmiris SR Dr. Phillips 15.43 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021 0.1
60 Smith, Elizabeth FR Bolles 15.44 FHSAA 2A Region 1 May 1, 2021
61 Adams, Angel JR Flanagan 15.45 FHSAA 4A District 14 Apr 13, 2021 3.2
61 Jones, Aniyah SR Cardinal Gibbons 15.45 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021
61 Ward, V'Kaylynn JR Suwannee 15.45 Mandarin Mustang Classic Feb 27, 2021
64 Gomez, Olga SR Dunnellon 15.47 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021 0.5
65 Lewis, Mia JR Cocoa 15.50 FHSAA 2A District 8 Apr 16, 2021 -1.8
65 Martin, Dariniya JR Suwannee 15.50 SFHS Last Chance Apr 7, 2021 1.7
67 Sands, Kendalle SO Miami Southridge 15.51 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021 -0.5
68 Roberts, Angel SO Rickards 15.54 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021 -0.8
69 Reese, Karis SO Lake Mary 15.55 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.1
70 Taylor, Wilnaya Miami Jackson 15.58 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021 -0.3
71 Perez, Layla SO Pahokee 15.64 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021 2.3
72 Veal, Nathalia JR Branford 15.65 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021 0.5
73 Gamble, Shanaii FR Homestead 15.69 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021 -0.5
74 Casey, Hannah JR First Baptist (Naples) 15.70 FHSAA 1A District 12 Apr 23, 2021 2.4
74 Dorsonne, Jeneva SR Spanish River 15.70 Jeff Fossen Invitational 2021 Apr 1, 2021 1.8
74 Tacher, Nicole SR Ransom Everglades 15.70 Ransom Everglades Home Meet 4 Mar 25, 2021 2.0
74 Williams, Alayezia FR Cocoa 15.70 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021 2.3
78 Fuller, Peter-Shae SR Boyd Anderson 15.71 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021 1.5
79 Oliantus, Armelle SR Dr. Phillips 15.75 Kowboy Invitational Mar 12, 2021 1.1
80 Graham, Alysia JR Nature Coast 15.76 FHSAA 2A District 9 Apr 22, 2021 -0.2
81 Legare, Kareena SR Venice 15.83 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 -1.2
82 Robinson, Selena SO Paxon 15.88 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021 0.4
83 Dumas, Troy'Kyra SO Miami Norland 15.89 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021 -1.5
83 Grayson, Nadya FR Chaminade-Madonna 15.89 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021 2.3
83 White, Malayshia SR Taylor County 15.89 Rickards Home Meet 2 Mar 23, 2021
86 Flores, Isabelle SR Fleming Island 15.90 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.1
87 Morales, Sariyah FR Miami Northwestern 15.91 Broward Elite Athletic Club Summer Open #1 Jun 11, 2021 -0.2
88 Oi, Sara SR IMG Academy 15.92 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 1.3
89 Farmer, Jazlyne SO Lincoln 15.94 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 1.2
90 Barcenas, Carolina SO Berkeley Prep 15.96 Calvary Christian Invitational 2021 Apr 9, 2021 2.2
91 Doll, Alexis SR Lake Minneola 16.01 Mount Dora Christian Invitational Meet #5 Apr 9, 2021
92 Boothe, Denae JR Pine Crest 16.05 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021 2.3
92 Rodriguez, Paige JR Tampa Prep 16.05 Calvary Christian Invitational 2021 Apr 9, 2021 2.2
92 Washington, Taylor JR Matanzas 16.05 The Villages Buffalo Invitational Mar 27, 2021
95 Crowe, Sasha FR Ponte Vedra 16.07 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 0.4
96 Reed, Zuriel SO P. K. Yonge 16.08 SFHS Last Chance Apr 7, 2021 2.0
97 Young, Chloe JR Dwyer 16.09 Jupiter Invitational #1 2021 Mar 23, 2021 1.8
98 Waaland, Angeleena SO Osceola (Seminole) 16.11 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 2.9
99 Andris, Parmelie SR Lely 16.12 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021 -4.1
99 Loftus, Arden JR Gainesville 16.12 Alachua County Championships Mar 18, 2021

110 Hurdles (Boys)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Philippe, Jerry SR Dillard 13.49 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 3.2
2 Mustari, Leonard SR Dunbar 13.62 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 2.3
3 Exilhomme, Ethan SR Timber Creek 13.67 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 1.2
4 McCall , Desmyn SR Terry Parker 14.11 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 1.2
5 Ways, Cyrus JR Nease 14.24 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 1.2
6 Campbell, Claude JR St. Thomas Aquinas 14.28 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 2.0
7 Robinson, Harrison JR Raines 14.29 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021 -0.6
8 Washington, Christian SR Sandalwood 14.30 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021 1.7
9 Blackmon, Matthew SR Palm Bay 14.32 Holy Trinity Classic Apr 2, 2021
10 Donaldson, Ivan JR Rickards 14.33 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 1.2
11 Richards, David SR Weeki Wachee 14.36 Citrus Hernando Conference Track Meet Apr 7, 2021
12 Holt, Bryron SO Miami Jackson 14.44 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 -0.7
12 Thompson, Samuel SR Yulee 14.44 FHSAA 2A Region 1 May 1, 2021
14 Jones, Omarion SR Evans 14.49 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 1.2
15 Neal, Maguire JR Zephyrhills 14.51 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
16 Latimer, Reshawn JR Raines 14.53 Ancient City Invitational Mar 26, 2021
17 Mills, Darian JR Port St. Joe 14.55 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021 1.5
18 Thomas, Jameli JR Northeast (OP) 14.57 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 -0.7
19 Ylance, Willaime SR Vero Beach 14.59 Holy Trinity Invitational Mar 6, 2021
20 Copelin, Garrett JR Lincoln 14.61 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 1.2
20 Theophile, Justin SR East Ridge 14.61 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 -0.7
22 Ferrell, Desmond SR Bayside 14.63 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021 -2.5
23 Jean, Hudson SR Gulf Coast 14.65 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 -0.7
24 Thomas, Antwoine SR Lehigh 14.71 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 -0.7
25 White, Ronald SR Admiral Farragut 14.73 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021 1.5
26 Oms, Jeremy SR Monarch 14.75 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021 -1.9
27 Castro, Cole SR Mitchell 14.78 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 2.3
27 Johnson, Thaxton SR Bartram Trail 14.78 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021 1.7
29 Budham, Kahneil SO St. Thomas Aquinas 14.79 BCAA South Central Qualifier Mar 16, 2021 1.1
30 Morgan, Jahaz SR Florida High 14.83 Rickards Home Meet 3 Mar 30, 2021
31 Gulapa, Joshua JR St. John Neumann 14.85 FHSAA 1A Region 3 May 1, 2021 0.8
32 Porter, Ro'Quan SR Glades Central 14.87 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021 1.2
33 Appolon, Jameson SR Haines City 14.89 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 -0.7
34 Davis Jr, Kevin SR Atlantic Coast 14.92 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021 1.7
35 Phillips, Chadwick SR South Walton 14.94 FHSAA 2A District 1 Apr 15, 2021
36 Pittman, Jesse SR South Florida HEAT 14.97 Holy Trinity Invitational Mar 6, 2021
37 Morancy , Sergio SR Lely 14.98 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 -0.7
37 Taylor, Brandon SR Newsome 14.98 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 -0.7
39 Lebowitz, Jacob SR Ponte Vedra 15.00 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 -0.7
39 Leveille, Chris JR Ponte Vedra 15.00 FHSAA 3A District 3 Apr 21, 2021 -0.2
41 Demitri, Michel SR East Ridge 15.01 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
42 West, Nicolas SO Spanish River 15.02 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021 -0.1
43 King, Dashaun SR Forest 15.06 MCIAC Championships Mar 26, 2021
44 Baker, Rasheed SR Ridgeview (OP) 15.08 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 1.2
45 Jackson, Jamaul SR Brandon 15.09 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 1.0
46 Brown, Derick JR Ely 15.11 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 2.0
47 Gadsden, Oronde SR American Heritage 15.13 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021 0.8
48 Hayford-Jackson, Stephen SR Wellington 15.18 Park Vista Meet #2 Feb 25, 2021 1.7
49 Turner, James JR Winter Park 15.20 Trinity Prep Invitational 2021 Apr 1, 2021 1.7
50 Bowers, Nathan SR Haines City 15.22 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021 -2.0
50 Carter, Tavaris JR Forest 15.22 MCIAC Championships Mar 26, 2021
52 Geathers, Jayden JR American Heritage 15.23 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021 0.8
52 Hill, Chase JR Bishop Verot 15.23 FHSAA 2A Region 3 May 1, 2021 -0.4
54 Puryear, Aaron SR Seminole (Sanford) 15.24 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 0.7
55 McHugh, Colin SR East Lake 15.25 Eagle Twilight Mar 25, 2021 3.3
55 Williams, Damaris JR Seminole (Sanford) 15.25 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 0.7
57 Knowles, Shaireef SR Robert E. Lee 15.26 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021 -0.3
58 Smith , Daryl JR Rockledge 15.28 Holy Trinity Invitational Mar 6, 2021
58 Wright, Keyshawn SR Vanguard (Ocala) 15.28 MCIAC Championships Mar 26, 2021
60 Augustin, Keion SR Lake Howell 15.29 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 0.7
60 Davis, Kenny SR Weeki Wachee 15.29 FHSAA 2A Region 3 May 1, 2021 -0.4
60 Jones, Michael SR Island Coast 15.29 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
63 Brown, Kolin JR Rickards 15.30 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 -0.6
63 Woodside, Lucas SR Flanagan 15.30 FHSAA 4A District 14 Apr 13, 2021 3.4
65 Sauceman, Coy SR Creekside 15.32 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021 0.2
66 Lesage, Jorel SR Vero Beach 15.33 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021 -0.9
66 Smith, Sebastian SR Palm Beach Gardens 15.33 PBC North Conference Meet Mar 30, 2021 0.2
68 Angulo, Kaden JR Eustis 15.34 FHSAA 2A Region 2 May 1, 2021 3.8
69 Brown, Khye JR Sumner 15.35 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 1.3
70 Butler, John SR Sebastian River 15.37 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021 2.1
71 Ellis, La'Quan SO George Jenkins 15.40 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021 -2.0
72 Dennis, Bobby JR Dunbar 15.42 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021 0.9
73 Price, Silko SO Palm Beach Lakes 15.43 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021 -0.1
74 Dohman, Deante SR Plantation 15.44 BCAA North Central Qualifier Mar 16, 2021 -0.2
74 Mcmullen, Thurman JR Miami Northwestern 15.44 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021 -2.8
76 Adcock, Tyler SR Land O'Lakes 15.45 FHSAA 3A District 6 Apr 21, 2021
77 McKnight, Matthew SO Miami Norland 15.47 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021 -2.8
78 McWilliams, Jeremiah JR Pensacola 15.49 FHSAA 2A Region 1 May 1, 2021
79 Beach, Garrison JR Suwannee 15.50 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021 0.4
79 Williams, Troy Anthony SR Fort Walton Beach 15.50 FHSAA 3A District 1 Apr 14, 2021 0.8
81 Dieujuste, Ritch SO West Boca Raton 15.51 Spanish River Meet #2 Apr 9, 2021 1.0
81 Williams, Jonathon SO Mainland 15.51 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 -0.6
83 Childs, Joel SR Orange Park 15.53 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021 -0.8
84 Brown, Kyree SR Sebastian River 15.56 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021 2.1
85 Casale, Rocco JR Calvary Christian (FtL) 15.57 FHSAA 2A District 14 Apr 15, 2021 2.3
85 Gaines, Zarryen JR Rickards 15.57 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 -0.6
85 Hartwell, Rashard FR Lakewood 15.57 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 3.0
85 Kelly, Kemarl SR Bishop Snyder 15.57 FHSAA 1A Region 1 May 1, 2021 1.9
85 Waters, Tyson FR Chaminade-Madonna 15.57 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021 1.2
90 Boyles, Justin SR George Steinbrenner 15.58 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
91 Adusumalli, Arjun JR Wharton 15.61 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 2.6
92 Martin, Eleazar SR St. Andrew's 15.62 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021 1.2
93 Dupree, Mekhi SO Escambia 15.65 FHSAA 3A District 1 Apr 14, 2021 0.8
93 Jordan, Seager SR Palatka 15.65 FHSAA 2A Region 2 May 1, 2021 3.8
95 McCloud, Nathaniel Palm Bay 15.68 2/16 Heritage Meet Feb 16, 2021
95 Simon, Théo JR Shorecrest Prep 15.68 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021 1.5
97 Harris, Robert JR Glades Central 15.70 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021 1.2
98 Webb, Kylen SO Sumner 15.71 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 1.3
99 Adegbile, Ayomiku SR St. Cloud 15.73 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 2.3
100 Anderson, Eric SR Countryside 15.74 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 3.0

300 Hurdles (Boys)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Mustari, Leonard SR Dunbar 37.16 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
2 Ways, Cyrus JR Nease 37.47 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
3 McCall , Desmyn SR Terry Parker 37.66 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
4 Philippe, Jerry SR Dillard 37.69 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
5 Donaldson, Ivan JR Rickards 37.86 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
6 Davis Jr, Kevin SR Atlantic Coast 37.95 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
7 Turner, James JR Winter Park 38.04 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
8 Jones, Omarion SR Evans 38.12 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
9 Morgan, Jahaz SR Florida High 38.15 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
10 Telsaint, Rotchild SR Northeast (OP) 38.20 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021
11 Gadsden, Oronde SR American Heritage 38.44 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
12 Oms, Jeremy SR Monarch 38.46 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
13 Neal, Maguire JR Zephyrhills 38.55 Springstead High School Invitational Feb 18, 2021
14 West, Nicolas SO Spanish River 38.59 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
15 Sauceman, Coy SR Creekside 38.61 Creekside High School Invite 2021 Mar 13, 2021
16 Budham, Kahneil SO St. Thomas Aquinas 38.62 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
17 McQueen, Darren JR Miami Columbus 38.73 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
17 Smith , Daryl JR Rockledge 38.73 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021
19 Thompson, Samuel SR Yulee 38.78 FHSAA 2A Region 1 May 1, 2021
20 Scheetz, Clayton SR Fort Lauderdale 38.89 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
21 Miller, Samuel SR Lake Highland Prep 38.90 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
22 Sherwood, Tayari SR Miami Norland 38.92 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
23 Theophile, Justin SR East Ridge 38.94 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
24 Jones, Markel SO Lake Mary 38.97 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
25 Pittman, Jesse SR South Florida HEAT 38.99 Calvary Christian FtL Varsity Invitational Mar 19, 2021
26 Phillips, Chadwick SR South Walton 39.05 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
26 Richards, David SR Weeki Wachee 39.05 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
28 Brown, Kolin JR Rickards 39.16 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
29 Childs, Joel SR Orange Park 39.19 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
30 Washington, Christian SR Sandalwood 39.29 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021
31 Robinson , Teddy SO Washington (Pensacola) 39.34 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
32 Runcie, Khristian JR George Jenkins 39.38 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
33 Salis, Demonta JR Pensacola Christian 39.39 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
34 Boyer, Tyler SO Sarasota 39.40 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
35 Geathers, Jayden JR American Heritage 39.43 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021
36 Adams, Lutarus JR Lakewood 39.44 FHSAA 2A Region 3 May 1, 2021
37 Copelin, Garrett JR Lincoln 39.48 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
38 Anderson, Eric SR Countryside 39.55 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
39 Williams, Troy Anthony SR Fort Walton Beach 39.62 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
40 Bowers, Nathan SR Haines City 39.64 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
40 Brown, Cody SR North Miami 39.64 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
42 Beach, Garrison JR Suwannee 39.75 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
43 Holt, Bryron Miami Jackson 39.80 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
44 Blackmon, Matthew SR Palm Bay 39.83 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021
45 Bryant, Rodney SR Mount Dora Christian 39.88 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
46 Robinson, Harrison JR Raines 39.90 FHSAA 2A District 4 Apr 16, 2021
47 McKnight, Matthew SO Miami Norland 39.91 GMAC Championship Apr 8, 2021
48 Horton, Roderick JR Boone 39.93 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021
49 Dohman, Deante SR Plantation 39.96 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
49 Jean, Hudson SR Gulf Coast 39.96 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
49 Taylor, Brandon SR Newsome 39.96 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
52 Bradley, Caleb SO Booker 39.99 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
52 Knowles, Shaireef SR Robert E. Lee 39.99 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
54 Johnson, Thaxton SR Bartram Trail 40.03 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021
55 Dieujuste, Ritch SO West Boca Raton 40.16 FHSAA 4A District 12 Apr 15, 2021
56 Adusumalli, Arjun JR Wharton 40.21 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
57 Codreanu, Andrei SO American Heritage 40.29 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021
58 Hayford-Jackson, Stephen SR Wellington 40.30 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
59 Simon, Théo JR Shorecrest Prep 40.35 FHSAA 1A Region 3 May 1, 2021
60 King, DeQuan JR Raines 40.36 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021
60 Tate, Corey JR Taravella 40.36 TimeSpann presents Boyd Anderson Final Tune Up Apr 1, 2021
62 McHugh, Colin SR East Lake 40.37 IMG Relay Carnival Apr 3, 2021
63 White, Ronald SR Admiral Farragut 40.45 FHSAA 1A Region 3 May 1, 2021
64 Campbell, Claude JR St. Thomas Aquinas 40.47 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021
65 Saintvalle, Chris SO Mitchell 40.51 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
66 Thomas, Jameli SR Northeast (OP) 40.59 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 17, 2021
66 Tuyo, Alex SO Harmony 40.59 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
68 Dorsett, Herman SR Miami Northwestern 40.63 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021
69 Grace, Rance FR Lincoln 40.66 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
70 Ellis, La'Quan SO George Jenkins 40.70 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021
71 Brown, Derick JR Ely 40.71 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
71 Jackson, Jamaul SR Brandon 40.71 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
71 Smith, Amaari SR Pahokee 40.71 Glades Burger King Invitational Mar 11, 2021
74 Murphy, Kalil SR McArthur 40.75 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021
75 Puryear, Aaron SR Seminole (Sanford) 40.77 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
76 Washington, Syhion SO Dr. Phillips 40.78 FHSAA 4A District 9 Apr 17, 2021
77 Wright, Keyshawn SR Vanguard (Ocala) 40.81 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
78 Augustin, Keion SR Lake Howell 40.83 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
79 Jackson, Jevon SR Wharton 40.86 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
80 Wallace, Jancent FR Belen Jesuit Prep 40.87 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
81 Johnson jr, Cedric SO First Academy (Orlando) 40.88 FHSAA 1A Region 2 May 1, 2021
82 Nero, Robert SR Pahokee 40.89 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021
83 Bryant, Isaiah SO Mount Dora Christian 40.90 FHSAA 1A District 7 Apr 16, 2021
84 Watson, Destin SR Eau Gallie 40.96 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
85 Porter, Ro'Quan SR Glades Central 41.00 Glades Burger King Invitational Mar 11, 2021
86 Gulapa, Joshua JR St. John Neumann 41.01 FHSAA 1A Region 3 May 1, 2021
86 Katende, Nigel SO Golden Gate 41.01 FHSAA 3A District 12 Apr 17, 2021
88 Sanon, Alex SR Immokalee 41.04 FHSAA 3A District 12 Apr 17, 2021
89 Brennan-Martin, Sybastian SR Victory Christian (LL) 41.05 FHSAA 1A Region 3 May 1, 2021
90 Baker, Rasheed SR Ridgeview (OP) 41.07 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
91 Luxamma, Michael SR Mount Dora 41.11 FHSAA 2A Region 2 May 1, 2021
92 Young, Ka'Ron JR Palm Beach Central 41.14 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
93 Adcock, Tyler SR Land O'Lakes 41.15 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
94 Exilhomme, Ethan SR Timber Creek 41.18 Tohopekaliga Invitational 1 Feb 20, 2021
94 Maslanka, Jacob SR Port Charlotte 41.18 FHSAA 3A District 10 Apr 15, 2021
96 Latimer, Reshawn JR Raines 41.19 Ancient City Invitational Mar 26, 2021
97 Smith, Jayshawn FR Cocoa 41.21 FHSAA 2A District 8 Apr 16, 2021
98 Balfour, Adontae SR Bradford 41.24 Bob Hayes Classic Mar 20, 2021
99 Thomas, Antwoine SR Lehigh 41.28 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
100 Joseph, Isaiah SO Flagler Palm Coast 41.29 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021

300 Hurdles (Girls)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Glasco, Alexis SR St. Thomas Aquinas 40.28 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
2 Kinloch, Amanda SR North Miami 41.14 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
3 Frye, Eddiyah SR St. Thomas Aquinas 41.42 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
4 Weaver, Lucheyona SR Dunbar 43.11 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
5 Moss, Breanna SR Miami Northwestern 43.33 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
6 Tresvant, Shakynah FR Miami Northwestern 43.55 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
7 Scott, Ar'briel SO Evans 43.78 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
8 Boyd, T'erica JR North Miami 43.80 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021
9 Ponto, Aleena SO Niceville 43.95 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
10 Reed, Zuriel SO P. K. Yonge 43.97 FHSAA 2A Region 2 May 1, 2021
11 Jones, Akerah SO Cardinal Gibbons 43.99 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
12 Cincotta, Anna SR East Lake 44.16 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
13 Flores, Isabelle SR Fleming Island 44.28 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
14 Baker, Paris JR Miami Northwestern 44.31 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
15 Oi, Sara SR IMG Academy 44.32 IMG Relay Carnival Apr 3, 2021
16 Garanton, Camila JR Carrollwood 44.33 FHSAA 1A Region 3 May 1, 2021
17 Bryan, Patasha SR South Walton 44.35 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
18 Fleming, Kat JR Wiregrass Ranch 44.43 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
19 Brown, Loren SR Community School (Naples) 44.45 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
20 Huyke, Helena JR Celebration 44.49 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
21 Morgan, Spirit SR Miami Southridge 44.57 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021
22 Sanchez-Nunez, Antonia JR IMG Academy 44.69 IMG Relay Carnival Apr 3, 2021
23 Fuller, Peter-Shae SR Boyd Anderson 44.79 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
24 Dixon, Cecilia FR Lincoln 44.82 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
25 Hill, Micahela SO East Lake 44.83 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
26 Armenteros-Castillo, Leyanis SO St. Thomas Aquinas 44.88 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021
26 Jennings, Britney FR Sandalwood 44.88 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
28 Thomas, Tyra SR Auburndale 44.93 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
29 Tanelus, Sucar SO Boyd Anderson 44.94 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
30 Lewis, Dynia SR Palm Beach Lakes 45.01 BBCHS Invitational Apr 7, 2021
31 Williams , Chelsi 8 McKeel 45.04 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
32 Adams, Angel JR Flanagan 45.17 FHSAA 4A District 14 Apr 13, 2021
33 Milford, Jaylah SR Miami Northwestern 45.18 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
34 Nebel, Isabella SO Sarasota 45.30 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
35 Soto, DeMaris SO Apopka 45.37 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
36 Stanford, Asia SR Paxon 45.42 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
37 Thomas, Infinity SO Flanagan 45.53 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
38 Koepke, Jordan SR Gulf Breeze 45.60 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
39 Parks, Angel SR Bell Creek 45.62 FHSAA 1A Region 3 May 1, 2021
40 Roberts, Angel SO Rickards 45.63 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
41 Coker, Amelia SO Ponte Vedra 45.68 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
42 Dumas, Troy'Kyra SO Miami Norland 45.76 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
43 Mitchell, Niyah JR Boca Ciega 45.81 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021
44 Perez, Layla SO Pahokee 45.85 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021
45 Singletary, Jordan SR DeLand 45.88 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
46 Sands, Kendalle SO Miami Southridge 45.98 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021
47 Samuel, Amaiya FR American Heritage 46.02 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
47 Waters, Thalia FR Atlantic (Delray) 46.02 Palm Beach Conference Qualifier at Atlantic Mar 24, 2021
49 Sims, Amari SR Windermere 46.03 FHSAA 4A District 9 Apr 17, 2021
50 Lawrence, Delicia JR Evans 46.04 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
51 Robinson, Trillanie SR St. Thomas Aquinas 46.12 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021
52 Smith, Maya SR FAU High 46.16 FHSAA 2A District 14 Apr 15, 2021
52 Tacher, Nicole SR Ransom Everglades 46.16 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
54 Madison, Natalia SR Dwyer 46.18 Seminole Ridge Invite *AM* Feb 20, 2021
55 D'Anna, Celine SR Lecanto 46.20 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
56 Devoe, Tiana SR Rockledge 46.24 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021
57 Woodie, Alanah JR Olympic Heights 46.25 FHSAA 4A District 12 Apr 15, 2021
58 Jones, Aniyah SR Cardinal Gibbons 46.27 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
59 Pierre, Lindsey SR Evans 46.48 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
60 Tolbert, Skye SO Niceville 46.54 FWB Viking Relays Feb 27, 2021
61 Gee, Dezire SO West Florida 46.67 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
62 Portis, Jayah JR Douglas 46.70 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021
63 Cooley, Alexis JR Palm Beach Gardens 46.77 FHSAA 4A District 11 Apr 14, 2021
64 Adams, Amani JR Flanagan 46.78 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
64 Lacey, Ashleigh SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 46.78 FHSAA 2A Region 3 May 1, 2021
66 Williams-Goins, Jaida FR Rockledge 46.84 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
67 Crowe, Sasha FR Ponte Vedra 46.89 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
68 Filsaime, Kenya JR Palm Beach Lakes 46.95 FHSAA 4A District 11 Apr 14, 2021
69 Nance, Taylor FR Rickards 47.05 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
70 Radcliff, Aniyah FR Osceola (Kissimmee) 47.06 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021
71 Mathews, Morgan JR Central (Milton) 47.08 FHSAA 1A Region 1 May 1, 2021
72 Salas, Paolina JR Carrollton 47.11 FHSAA 2A District 16 Apr 13, 2021
73 Klein, Hannah SR Bartram Trail 47.16 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
74 Rocker, Daija JR South Sumter 47.19 FHSAA 2A Region 2 May 1, 2021
75 Legare, Kareena SR Venice 47.25 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
76 Camposano, Maria FR Palmer Trinity 47.34 FHSAA 1A Region 4 Apr 30, 2021
77 Graham, Alysia JR Nature Coast 47.36 FHSAA 2A District 9 Apr 22, 2021
78 Mendez, Irmiris SR Dr. Phillips 47.39 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
79 Dorta, Gaby JR Palmer Trinity 47.40 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 7, 2021
80 Newby, Arion JR Calvary Christian (Clr) 47.47 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
81 Tresvant, Shalis JR Miami Northwestern 47.48 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
82 Abraham, Maya SO Olympia 47.53 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
83 Facey, Ziann JR Hagerty 47.54 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
84 Robinson, Elisha SR Dr. Phillips 47.56 FHSAA 4A District 9 Apr 17, 2021
85 Massilion, Sarah JR Middleton 47.66 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
85 Sapp, Taylor JR Lake Mary 47.66 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
87 Casey, Hannah JR First Baptist (Naples) 47.68 FHSAA 1A Region 3 May 1, 2021
88 Nuzzolo, Katelyn FR Seminole Ridge 47.72 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
89 Weekley, Ellis SO Berkeley Prep 47.74 Calvary Christian Invitational 2021 Apr 9, 2021
90 Rodriguez, Paige JR Tampa Prep 47.88 Calvary Christian Warrior Invite 2021 Feb 26, 2021
91 Nemasango, Eliana SO Oviedo 47.91 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
92 Barcenas, Carolina SO Berkeley Prep 48.00 Calvary Christian Invitational 2021 Apr 9, 2021
92 Jean, Miashlie FR Boyd Anderson 48.00 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
94 Filsaime, Kenya JR Palm Beach Lakes 48.01 Lake Worth Invitational Mar 9, 2021
95 Waaland, Angeleena SO Osceola (Seminole) 48.05 Warhawk Invitational Mar 5, 2021
95 Ward, V'Kaylynn JR Suwannee 48.05 Bob Hayes Classic Mar 20, 2021
97 Lewin, Arianna JR Kathleen 48.09 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
97 Sims, Selah 8 South Florida HEAT 48.09 Saint Andrew's HS Invitational #3 Apr 6, 2021
99 Cox, Savannah JR Lennard 48.10 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
100 Cotton, Ashanti JR Rickards 48.23 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021

4 x 100 Relay (Boys)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Dillard 40.83 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
2 Miami Northwestern 40.99 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
3 Seminole (Sanford) 41.00 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
4 St. Thomas Aquinas 41.17 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021
5 Lake Brantley 41.21 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
6 Andrew Jackson 41.55 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
6 Lincoln 41.55 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021
8 Timber Creek 41.60 Metro East Championship 2021 Mar 12, 2021
9 Bishop Moore 41.67 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
10 Clewiston 41.68 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021
10 Dunbar 41.68 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021
12 Godby 41.73 FHSAA 2A District 2 Apr 13, 2021
13 American Heritage 41.76 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
14 Viera 41.86 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
15 Venice 41.89 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
16 Pace 41.92 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
17 Jones 41.98 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
18 Orange Park 42.00 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
18 Martin County 42.00 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
20 Mandarin 42.02 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021
21 Atlantic Coast 42.05 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021
21 Leon 42.05 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021
23 Lake Highland Prep 42.07 FHSAA 2A District 7 Apr 15, 2021
24 Trinity Christian (Jax) 42.10 Providence Invitational 2021 Mar 19, 2021
25 NSU University School 42.12 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
25 Pahokee 42.12 FHSAA 2A District 13 Apr 17, 2021
27 Windermere 42.13 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
27 Dr. Phillips 42.13 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
27 Rockledge 42.13 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
30 Miami Columbus 42.14 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
31 Wekiva 42.16 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
32 Chaminade-Madonna 42.24 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021
33 Gainesville 42.26 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
34 Rickards 42.27 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
34 Gulf Coast 42.27 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
36 Bloomingdale 42.29 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
37 Plant City 42.30 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
37 Jesuit (Tampa) 42.30 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
39 Lakewood 42.33 Richard Allen Invitational Feb 26, 2021
40 Naples 42.36 FHSAA 3A District 12 Apr 17, 2021
41 Lakeland 42.37 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
42 Zephyrhills 42.39 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
43 Stranahan 42.40 FHSAA 2A Region 4 May 1, 2021
44 Lehigh 42.44 57th Annual Eagle Invitational Mar 6, 2021
45 Niceville 42.45 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
46 Olympia 42.46 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
46 Fort Lauderdale 42.46 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
48 Vero Beach 42.47 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
49 Ribault 42.48 FHSAA 2A District 4 Apr 16, 2021
50 Gadsden County 42.49 FHSAA 2A District 2 Apr 13, 2021
51 Flagler Palm Coast 42.52 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
52 Miramar 42.56 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
53 Wharton 42.58 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
54 Tabernacle Baptist Academy 42.59 SFHS Last Chance Apr 7, 2021
55 Immokalee 42.60 NHS & Golden Gate Dual Meet Feb 17, 2021
56 Taravella 42.61 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021
57 Fort Pierce Westwood 42.62 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
58 Raines 42.63 FHSAA 2A Region 1 May 1, 2021
59 Santa Fe 42.64 FHSAA 2A District 5 Apr 20, 2021
60 Palatka 42.66 FHSAA 2A District 5 Apr 20, 2021
60 Buchholz 42.66 Alachua County Championships Mar 18, 2021
62 Seminole Ridge 42.68 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
63 Boyd Anderson 42.71 BCAA North Central Qualifier Mar 16, 2021
64 Ed White 42.72 FHSAA 2A District 3 Apr 20, 2021
65 Mainland 42.73 FHSAA 3A District 4 Apr 14, 2021
66 George Jenkins 42.74 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
67 Lake Mary 42.75 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
68 Lake Nona 42.77 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
68 Middleton 42.77 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
68 Sandalwood 42.77 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021
71 South Fort Myers 42.78 FHSAA 3A District 11 Apr 14, 2021
72 Milton 42.79 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
73 Creekside 42.82 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
74 Washington (Pensacola) 42.92 FHSAA 3A District 1 Apr 14, 2021
75 Escambia 42.95 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
75 Wildwood 42.95 FHSAA 1A Region 2 May 1, 2021
75 Palmetto 42.95 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021
75 Lely 42.95 FHSAA 3A District 12 Apr 17, 2021
79 Osceola (Kissimmee) 42.97 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
79 Mater Academy 42.97 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021
81 Armwood 42.98 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
81 Fleming Island 42.98 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
83 Braden River 42.99 FHSAA 3A District 10 Apr 15, 2021
84 North Florida Christian 43.00 FHSAA 1A Region 1 May 1, 2021
84 Palmer Trinity 43.00 FHSAA 1A Region 4 Apr 30, 2021
84 Winter Park 43.00 Metro East Championship 2021 Mar 12, 2021
87 Jefferson 43.02 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
88 Newsome 43.05 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
88 Celebration 43.05 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
90 St. John Paul Catholic 43.06 FHSAA 1A Region 1 May 1, 2021
91 Madison County 43.07 FHSAA 2A District 2 Apr 13, 2021
92 Harmony 43.09 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
93 Monarch 43.12 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
93 Ocoee 43.12 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021
95 Master's Academy (Oviedo) 43.14 FHSAA 1A Region 2 May 1, 2021
96 Miami Southridge 43.15 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021
97 Robert E. Lee 43.16 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
97 Southeast 43.16 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021
97 Coral Springs 43.16 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
100 Bartram Trail 43.17 Danny Brown Invitational Feb 27, 2021

4 x 100 Relay (Girls)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 American Heritage 46.22 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
2 North Miami 46.38 GMAC Championship Apr 8, 2021
3 Miami Southridge 46.49 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021
4 St. Thomas Aquinas 46.54 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
5 Dunbar 46.63 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
6 IMG Academy 46.94 IMG Relay Carnival Apr 3, 2021
7 Creekside 47.29 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
8 Evans 47.46 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
9 Jones 47.66 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
10 Hillsborough 47.82 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
11 Niceville 48.10 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
12 Dwyer 48.12 Kings Academy Relay Festival Apr 1, 2021
13 Cardinal Gibbons 48.23 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021
14 Lincoln 48.28 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
15 Paxon 48.37 FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship May 8, 2021
15 Pine Forest 48.37 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
17 Seminole (Sanford) 48.38 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
18 Dillard 48.45 BCAA North Central Qualifier Mar 16, 2021
19 Flanagan 48.47 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021
20 Sandalwood 48.57 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021
21 East Ridge 48.59 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
21 Lehigh 48.59 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
23 Miami Northwestern 48.64 GMAC Championship Apr 8, 2021
24 Rickards 48.67 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
25 Rockledge 48.70 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
26 Auburndale 48.71 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
27 Palm Beach Central 48.73 FHSAA 4A District 11 Apr 14, 2021
28 Booker 48.74 FHSAA 2A Region 3 May 1, 2021
29 Palm Beach Gardens 48.93 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
30 Osceola (Kissimmee) 48.98 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
30 Douglas 48.98 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
30 Fort Walton Beach