FHSAA 3A District 7 Official Rankings

ICON KEY:FHSAA 3A
DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

FHSAA 3A   11.33
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Alls, Anthony SR Auburndale 10.72 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 1.2
2 Neal, Maguire JR Zephyrhills 10.86 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 1.3
3 Donaldson, Christopher SO Auburndale 10.99 Kowboy Invitational Mar 12, 2021 2.4
4 McCall, Samuel JR Lake Gibson 11.10 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 2.1
5 Jackson, Timothy JR Zephyrhills 11.18 4th Annual Cypress Creek Track and Field Invitational Mar 5, 2021 -0.4
6 Cornelius, Clayton SR Zephyrhills 11.19 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -0.6
7 Burley, Joshua SR Lake Wales 11.21 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -0.6
8 Gassett, Jamari SR Tampa Bay Tech 11.24 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -0.6
9 Joshway, Caleb JR Auburndale 11.32 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 2.2
9 Wallace, Malik SR Lake Gibson 11.32 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021 0.8
11 Glover, Jaylon JR Lake Gibson 11.33 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021 0.8
12 Johnson, Keyshawn SR Kathleen 11.35 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 1.9
12 Lowery, Malichi SR Auburndale 11.35 Mike Williams Invite @ Lake Region 2021 Apr 6, 2021 1.9
14 Harris, Corey SO Lake Wales 11.37 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021 0.9
15 Smith, Darrien JR Pasco 11.43 River Ridge Meet 1 Mar 2, 2021
16 P, Octaver SR Pasco 11.44 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -0.6
17 Harrison, Josiah SR Pasco 11.48 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -2.2
18 Lundy, Alijah JR Tampa Bay Tech 11.51 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -2.2
19 Moore, Chevaris JR Lake Wales 11.59 University HS Titans Invitational Apr 3, 2021
20 Mickel, Laterrian SO Lake Wales 11.66 Cypress Creek (Orlando) Home Meet 4 Apr 7, 2021 -0.3
21 Velasquez, Yadiel SR Tampa Bay Tech 11.67 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -2.2
22 Jackson, Quavantez JR Kathleen 11.75 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021 0.8
23 Queen, Willie JR Zephyrhills 11.79 Weeki Wachee High School Invitational Mar 26, 2021
24 Underwood, Camyron FR Lake Gibson 11.82 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -2.2
25 Glenn, D'Michael JR King 11.84 Freedom,King,Gaither Tri Meet Feb 26, 2021
26 Williams, Tae SR Brandon 11.86 Sumner Tri Meet #2 Feb 24, 2021
27 Brown, Zay JR Auburndale 11.93 Mike Williams Invite @ Lake Region 2021 Apr 6, 2021 1.9
27 Harrison, Omarion JR Pasco 11.93 Lecanto High School Early Bird Invitational Feb 24, 2021
29 Lehning , Jacob JR Auburndale 11.95 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021 3.1
30 Link, Tre'Vion JR Lake Gibson 12.09 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021 0.1
31 Vickers , Adrian SR Brandon 12.10 IMG Relay Carnival Apr 3, 2021 0.9
32 Meme, Weshma JR King 12.11 Freedom,King,Gaither Tri Meet Feb 26, 2021
33 Denton, William JR Lake Wales 12.13 University HS Titans Invitational Apr 3, 2021
33 Rubio, Danner SO Brandon 12.13 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -0.3
35 Rodolph, Jastin FR Lake Gibson 12.14 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 0.8
36 Washington, Marcellous FR Kathleen 12.16 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021 2.0
37 Camacho, Joy JR Lake Wales 12.19 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021 4.2
38 Brown, Keashawn SO Tampa Bay Tech 12.21 Robinson/TBT/Gaither Tri Meet Mar 23, 2021
39 Rivera, Lorenzo SO Brandon 12.23 Sumner Tri Meet #2 Feb 24, 2021
40 Bethune, Brandon JR Tampa Bay Tech 12.24 Robinson/TBT/Gaither Tri Meet Mar 23, 2021
41 Hannor, Nathaniel JR Tampa Bay Tech 12.26 Robinson/TBT/Gaither Tri Meet Mar 23, 2021
42 Thomas, Jaylin JR Zephyrhills 12.33 Zephyrhills High Tri Meet Two Feb 23, 2021
43 O'Brien, Markel SO King 12.35 March 5th 2021 Leto Mar 5, 2021
44 Joyce, Deyon SO King 12.39 Freedom,King,Gaither Tri Meet Feb 26, 2021
45 Hall, Shaquille SO Brandon 12.40 Sumner Tri Meet #2 Feb 24, 2021
46 Mckever, Tymar JR Zephyrhills 12.41 Zephyrhills High Quad Meet Mar 23, 2021
47 Johnson, Javarious FR Lake Region 12.45 Mike Williams Invite @ Lake Region 2021 Apr 6, 2021 1.9
48 Evans IV, James JR Tampa Bay Tech 12.48 Robinson/TBT/Gaither Tri Meet Mar 23, 2021
49 Raines, Benjamin FR Zephyrhills 12.49 Weeki Wachee High School Invitational Mar 26, 2021
50 Cole, Kamarion FR Auburndale 12.50 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -0.3
51 Bowen, Ammiel SO King 12.51 Freedom,King,Gaither Tri Meet Feb 26, 2021
52 Davis, Elijah JR Lake Gibson 12.58 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -0.9
53 Forbes, Cameron SR Kathleen 12.63 Mike Williams Invite @ Lake Region 2021 Apr 6, 2021 1.9
54 Hardy, Devin JR Lake Wales 12.68 Cypress Creek (Orlando) Home Meet 4 Apr 7, 2021 -0.2
55 Tucker, Marcell SO Zephyrhills 12.70 Zephyrhills High Tri Meet Two Feb 23, 2021
56 Sweet, Joshua JR Brandon 12.84 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -0.3
57 Fagan, Jaquarius SO Brandon 12.89 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
58 Campbell, Jakobe FR Zephyrhills 12.90 Zephyrhills High Quad Meet Mar 23, 2021
59 Pleasant, Jayden SO Lake Wales 12.99 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021 0.3
60 Mendieta, Alexander FR Lake Gibson 13.01 East River Invitational 2021 Apr 3, 2021 -2.8
61 Sands, Theodore FR Zephyrhills 13.05 4th Annual Cypress Creek Track and Field Invitational Mar 5, 2021 0.7
62 Joseph, Samael JR King 13.34 March 5th 2021 Leto Mar 5, 2021
63 Sellars, Tyionta SR King 13.39 Chamberlain - King - TC Mar 22, 2021
64 Hopkin, Dontae JR Brandon 13.75 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021

100 Meters (Women)

FHSAA 3A   12.71
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Wilson, I'Asia SR Kathleen 11.79 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 1.9
2 Wingfield, Jadaah SO King 12.28 Freedom,King,Gaither Tri Meet Feb 26, 2021
3 King, Ashanti JR Auburndale 12.64 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -2.7
4 Findlay, Anaya SO King 12.65 Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
5 Tillman, Saniyah SR Auburndale 12.66 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -0.9
6 Watson, Kenya JR King 12.78 Freedom,King,Gaither Tri Meet Feb 26, 2021
7 Martinez, Venessa SO Tampa Bay Tech 12.84 Robinson/TBT/Gaither Tri Meet Mar 23, 2021
8 Evans, Autumn FR Tampa Bay Tech 12.87 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -2.7
9 Garcia, Jakayla SO Lake Wales 12.93 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 +0.0
10 Smith, Jaedyn SR Auburndale 12.98 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021 3.2
11 Jenkins, Tyla SO Lake Wales 13.08 Cypress Creek (Orlando) Home Meet 4 Apr 7, 2021 -1.3
12 Thomas, Tyra SR Auburndale 13.10 Kowboy Developmental Meet 1 Feb 23, 2021 -0.3
13 Llanes, Maya JR Zephyrhills 13.15 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -2.7
14 Alexander, J'lae SR Lake Gibson 13.17 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021 0.1
15 Miller, Kaelyn FR Tampa Bay Tech 13.19 Robinson/TBT/Gaither Tri Meet Mar 23, 2021
16 Parrish, Jayda FR Auburndale 13.23 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 +0.0
17 Yates, Tarranae FR Tampa Bay Tech 13.35 Robinson/TBT/Gaither Tri Meet Mar 23, 2021
18 Hart, Paris SO Kathleen 13.48 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
19 Laster, Symauri SO Lake Wales 13.55 Cypress Creek (Orlando) Home Meet 4 Apr 7, 2021 -1.0
20 Bonds, Areeyanna FR Lake Wales 13.58 Cypress Creek (Orlando) Home Meet 4 Apr 7, 2021 -1.0
21 Session, Myllanie FR King 13.60 Freedom,King,Gaither Tri Meet Feb 26, 2021
22 Brightful, D'Nysha SR King 13.61 Freedom,King,Gaither Tri Meet Feb 26, 2021
23 Lewin, Arianna JR Kathleen 13.62 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -0.9
24 Brown, Lliah JR Lake Region 13.65 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021 2.3
25 Wright, Breyanna SO Tampa Bay Tech 13.77 DiMaggio Invitational Mar 27, 2021
26 Feliciano, Emmalise JR Zephyrhills 13.80 4th Annual Cypress Creek Track and Field Invitational Mar 5, 2021 0.8
27 Stephens, Meaghan JR King 13.87 March 5th 2021 Leto Mar 5, 2021
28 Thomas, Jayla SR King 13.90 Freedom,King,Gaither Tri Meet Feb 26, 2021
29 Kongmanichanh, Amirrah FR Zephyrhills 13.95 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
30 Hyppolite, Sherice SO Tampa Bay Tech 14.03 DiMaggio Invitational Mar 27, 2021
31 Williams, Samantha FR Pasco 14.06 Lecanto High School Early Bird Invitational Feb 24, 2021
32 McCarthy, Nathania FR Tampa Bay Tech 14.08 Robinson/TBT/Gaither Tri Meet Mar 23, 2021
33 Benson, Katrice FR Brandon 14.15 Sumner Tri Meet #2 Feb 24, 2021
34 Lee, Kennedy FR Lake Gibson 14.19 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -0.6
35 Copeland, Tomyj'a SO Lake Gibson 14.28 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -0.6
36 Greene, Jayla JR Lake Wales 14.30 Cypress Creek (Orlando) Home Meet 4 Apr 7, 2021 -0.8
37 Rodriguez, Nadeysha SO Kathleen 14.39 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -0.6
38 Bowen, Micah SR King 14.47 Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
39 Demmings, Taleah FR Lake Gibson 14.49 East River Invitational 2021 Apr 3, 2021 0.7
40 Woodson, Shinece SO Tampa Bay Tech 14.62 Robinson/TBT/Gaither Tri Meet Mar 23, 2021
41 Picallo, Alyssa JR Zephyrhills 14.67 Zephyrhills High Tri Meet Two Feb 23, 2021
42 Ataalla , Salma SR Lake Wales 14.69 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 2.2
43 Starnes , Tesa FR Zephyrhills 14.84 Zephyrhills High Quad Meet Mar 23, 2021
44 Duncan, Marina SO Pasco 14.89 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -0.6
45 Jackett, Santana JR Lake Wales 14.94 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021 0.3
46 Killebrew, Aleah SR Zephyrhills 15.02 4th Annual Cypress Creek Track and Field Invitational Mar 5, 2021 1.4
47 Williams, Alexis SO Kathleen 15.06 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021 -0.1
48 Mason, Sydney JR King 15.08 Freedom,King,Gaither Tri Meet Feb 26, 2021
49 Dunlap, Janiah JR Lake Region 15.26 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021 3.4
50 Leidy, Peyton FR Zephyrhills 15.42 Zephyrhills High Tri Meet Two Feb 23, 2021
51 Compton, Makayla FR Zephyrhills 15.57 Zephyrhills High Tri Meet Two Feb 23, 2021
52 Patituce, Lana SO Zephyrhills 15.93 Zephyrhills High Tri Meet Two Feb 23, 2021
53 Rodriguez, Jasmin JR Pasco 17.27 River Ridge Meet 1 Mar 2, 2021
54 Beers, Cameron SO Zephyrhills 17.61 Zephyrhills High Tri Meet Two Feb 23, 2021

200 Meters (Men)

FHSAA 3A   23.02
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Donaldson, Christopher SO Auburndale 21.62 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 2.6
2 Wallace, Malik SR Lake Gibson 22.02 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 1.3
3 Donaldson , Christopher JR Auburndale 22.09 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 -0.1
4 Johnson, Keyshawn SR Kathleen 22.42 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 1.4
5 Jackson, Timothy JR Zephyrhills 22.64 4th Annual Cypress Creek Track and Field Invitational Mar 5, 2021 -1.4
6 Smith, Darrien JR Pasco 22.71 Fivay High School Invite Mar 25, 2021
7 Joshway, Caleb JR Auburndale 22.75 Kowboy Invitational Mar 12, 2021 1.8
8 Harris, Corey SO Lake Wales 22.81 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021 2.4
9 Cornelius, Clayton SR Zephyrhills 22.87 Weeki Wachee High School Invitational Mar 26, 2021
9 P, Octaver SR Pasco 22.87 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 1.4
11 Alls, Anthony SR Auburndale 23.04 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021 3.2
12 Pollard, Jerry SO Auburndale 23.21 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 2.8
13 Moore, Chevaris JR Lake Wales 23.37 University HS Titans Invitational Apr 3, 2021
14 Boone, Michael JR Tampa Bay Tech 23.47 Robinson/TBT/Gaither Tri Meet Mar 23, 2021
15 Joseph, Alin SR Tampa Bay Tech 23.61 DiMaggio Invitational Mar 27, 2021
16 Mickel, Laterrian SO Lake Wales 23.68 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 0.1
17 Shaw, Michael JR Lake Gibson 23.70 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 0.1
18 Gassett, Jamari SR Tampa Bay Tech 23.74 Robinson/TBT/Gaither Tri Meet Mar 23, 2021
19 Jackson, Quavantez JR Kathleen 23.97 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021 5.0
20 Rivera, Lorenzo SO Brandon 24.01 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 0.1
21 Lundy, Alijah JR Tampa Bay Tech 24.15 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 0.1
22 Glenn, D'Michael JR King 24.22 March 5th 2021 Leto Mar 5, 2021
23 Sellars, Tyionta SR King 24.24 March 5th 2021 Leto Mar 5, 2021
24 Williams, Tae SR Brandon 24.28 Sumner Tri Meet #2 Feb 24, 2021
25 Rubio, Danner SO Brandon 24.30 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 0.1
26 Vickers , Adrian SR Brandon 24.32 Sumner Tri Meet #2 Feb 24, 2021
27 Joyce, Deyon SO King 24.38 Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
28 Reed, Essmal SR Kathleen 24.41 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021 0.9
29 Meme, Weshma JR King 24.46 Chamberlain - King - TC Mar 22, 2021
30 Hardy, Devin JR Lake Wales 24.55 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021 2.4
30 Harrison, Shadarian SO Kathleen 24.55 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021 0.3
32 Velasquez, Yadiel SR Tampa Bay Tech 24.56 DiMaggio Invitational Mar 27, 2021
33 Alexander, Cyrus JR Tampa Bay Tech 24.57 Robinson/TBT/Gaither Tri Meet Mar 23, 2021
34 Langs, Robert FR Lake Wales 24.78 University HS Titans Invitational Apr 3, 2021
35 Andrews, Isaiah SR Lake Gibson 24.83 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 0.1
36 Leverett , Jadan SR Lake Region 24.90 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021 2.6
37 Denton, William JR Lake Wales 24.92 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021 1.9
38 Brown, Keashawn SO Tampa Bay Tech 24.99 DiMaggio Invitational Mar 27, 2021
39 Queen, Willie JR Zephyrhills 25.04 4th Annual Cypress Creek Track and Field Invitational Mar 5, 2021 0.7
40 Gomez, Roberto SR Zephyrhills 25.12 Springstead High School Invitational Feb 18, 2021
41 Raines, Benjamin FR Zephyrhills 25.14 Weeki Wachee High School Invitational Mar 26, 2021
41 Tucker, Marcell SO Zephyrhills 25.14 Zephyrhills High Quad Meet Mar 23, 2021
43 Mckever, Tymar JR Zephyrhills 25.48 Zephyrhills High Quad Meet Mar 23, 2021
44 Morris, Clifton SO Lake Region 25.52 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021 2.6
45 Campbell, Jakobe FR Zephyrhills 25.60 Weeki Wachee High School Invitational Mar 26, 2021
46 Bethune, Brandon JR Tampa Bay Tech 25.68 Robinson/TBT/Gaither Tri Meet Mar 23, 2021
47 Borja, Alexis SO Lake Gibson 25.69 East River Invitational 2021 Apr 3, 2021 1.9
48 Bowen, Ammiel SO King 25.77 Freedom,King,Gaither Tri Meet Feb 26, 2021
49 Hannor, Nathaniel JR Tampa Bay Tech 25.80 Robinson/TBT/Gaither Tri Meet Mar 23, 2021
50 O'Brien, Markel SO King 25.85 March 5th 2021 Leto Mar 5, 2021
51 Johnson, Javarious FR Lake Region 25.87 Mike Williams Invite @ Lake Region 2021 Apr 6, 2021 -0.5
52 Cole, Kamarion FR Auburndale 25.94 St. Cloud Track Invitational Feb 27, 2021 0.6
52 Moore, Quinton FR Lake Gibson 25.94 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021 1.1
54 Thomas, Jaylin JR Zephyrhills 26.11 Zephyrhills High Tri Meet Two Feb 23, 2021
55 Fagan, Jaquarius SO Brandon 26.28 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -0.1
56 Hall, Shaquille SO Brandon 26.73 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
57 Sweet, Joshua JR Brandon 27.22 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
58 Hopkin, Dontae JR Brandon 28.36 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
59 Sands, Theodore FR Zephyrhills 28.64 Zephyrhills High Quad Meet Mar 23, 2021
60 Joseph, Samael JR King 29.06 Freedom,King,Gaither Tri Meet Feb 26, 2021

200 Meters (Women)

FHSAA 3A   26.58
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Wilson, I'Asia SR Kathleen 24.19 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 3.8
2 Findlay, Anaya SO King 25.61 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 2.0
3 Alexander, J'lae SR Lake Gibson 25.81 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 2.0
4 Wingfield, Jadaah SO King 25.82 Leto March 10th 2021 Mar 10, 2021
5 King, Ashanti JR Auburndale 26.03 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -2.8
6 Tillman, Saniyah SR Auburndale 26.07 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 2.8
7 Evans, Autumn FR Tampa Bay Tech 26.38 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 1.1
8 Jenkins, Tyla SO Lake Wales 26.70 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021 1.6
9 Martinez, Venessa SO Tampa Bay Tech 26.74 DiMaggio Invitational Mar 27, 2021
10 Hart, Paris SO Kathleen 26.88 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021 5.5
11 Llanes, Maya JR Zephyrhills 26.93 Weeki Wachee High School Invitational Mar 26, 2021
12 Bonds, Areeyanna FR Lake Wales 26.94 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021 -0.2
13 Thompson, Jade FR Tampa Bay Tech 27.12 Robinson/TBT/Gaither Tri Meet Mar 23, 2021
14 Takeli, Amsy SR Tampa Bay Tech 27.38 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -2.8
15 Session, Myllanie FR King 27.70 March 5th 2021 Leto Mar 5, 2021
16 Parrish, Jayda FR Auburndale 27.71 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -2.8
17 Wright, Breyanna SO Tampa Bay Tech 27.73 DiMaggio Invitational Mar 27, 2021
18 Smith, Jaedyn SR Auburndale 27.97 Kowboy Invitational Mar 12, 2021 0.9
19 Laster, Symauri SO Lake Wales 27.99 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021 1.9
20 Watson, Kenya JR King 28.08 Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
21 Lewin, Arianna JR Kathleen 28.20 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021 1.3
22 Hyppolite, Sherice SO Tampa Bay Tech 28.40 Robinson/TBT/Gaither Tri Meet Mar 23, 2021
23 Garcia, Jakayla SO Lake Wales 28.49 University HS Titans Invitational Apr 3, 2021
24 Brown, Lliah JR Lake Region 28.56 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021 3.7
25 Banks, Ashika FR Tampa Bay Tech 28.70 Robinson/TBT/Gaither Tri Meet Mar 23, 2021
26 Thomas, Jayla SR King 28.77 Chamberlain - King - TC Mar 22, 2021
27 Kongmanichanh, Amirrah FR Zephyrhills 28.87 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -2.8
28 Yates, Tarranae FR Tampa Bay Tech 28.88 Robinson/TBT/Gaither Tri Meet Mar 23, 2021
29 Feliciano, Emmalise JR Zephyrhills 28.97 Anclote High School Meet One Feb 26, 2021
30 McCarthy, Nathania FR Tampa Bay Tech 29.09 DiMaggio Invitational Mar 27, 2021
31 Williams, Samantha FR Pasco 29.27 Lecanto High School Early Bird Invitational Feb 24, 2021
32 Brightful, D'Nysha SR King 29.34 March 5th 2021 Leto Mar 5, 2021
33 Greene, Jayla JR Lake Wales 29.62 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -0.1
34 Benson, Katrice FR Brandon 29.64 Sumner Tri Meet #2 Feb 24, 2021
35 Ataalla , Salma SR Lake Wales 29.89 University HS Titans Invitational Apr 3, 2021
36 Stephens, Meaghan JR King 29.97 Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
37 Northern, Saniya FR Lake Region 30.11 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021 4.4
38 Myrick, Te'Shantis SO Lake Gibson 30.13 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 2.1
39 Rodriguez, Nadeysha SO Kathleen 30.44 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -0.1
40 Bowen, Micah SR King 30.53 Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
41 Williams, Kylie JR Pasco 31.26 River Ridge Meet 1 Mar 2, 2021
42 Copeland, Tomyj'a SO Lake Gibson 31.28 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021 1.3
43 Woodson, Shinece SO Tampa Bay Tech 31.36 DiMaggio Invitational Mar 27, 2021
44 Diejuste, Ayanna SO Lake Gibson 31.74 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -0.1
45 Dunlap, Janiah JR Lake Region 31.90 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021 3.7
46 Williams, Alexis SO Kathleen 32.36 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -1.3
47 Starnes , Tesa FR Zephyrhills 32.61 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021 -3.2
48 Stephens, Alexis FR Zephyrhills 32.98 Zephyrhills High Tri Meet Two Feb 23, 2021
49 Mason, Sydney JR King 33.27 Leto March 10th 2021 Mar 10, 2021
50 Woodhead , Christine SR Lake Region 33.34 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021 2.3
51 Snyder, Shaniah FR Tampa Bay Tech 33.77 Robinson/TBT/Gaither Tri Meet Mar 23, 2021

400 Meters (Men)

FHSAA 3A   51.17
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Cornelius, Clayton SR Zephyrhills 49.52 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
2 Johnson, Keyshawn SR Kathleen 49.82 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
3 Lende, Nicolas SR King 50.25 Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
4 Tellis, Ladarius SR Lake Wales 50.44 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021
5 Grant, Johndreis SO Pasco 50.87 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
6 Donaldson, Christopher SO Auburndale 50.90 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
7 Joshway, Caleb JR Auburndale 52.04 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
8 Trujillo, Jonathan FR Pasco 52.71 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
9 Reed, Essmal SR Kathleen 52.80 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
10 Toussaint, Benjie SR Lake Region 52.90 Mike Williams Invite @ Lake Region 2021 Apr 6, 2021
11 Langs, Robert FR Lake Wales 52.99 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
12 Clemens, Christian SO Zephyrhills 53.33 4th Annual Cypress Creek Track and Field Invitational Mar 5, 2021
13 Gomez, Roberto SR Zephyrhills 53.91 4th Annual Cypress Creek Track and Field Invitational Mar 5, 2021
14 Pollard, Jerry SO Auburndale 54.10 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021
15 Myrick, Terrance SO Lake Gibson 54.31 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
16 Mickel, Laterrian SO Lake Wales 54.39 Cypress Creek (Orlando) Home Meet 4 Apr 7, 2021
17 Lang, Preston JR Lake Gibson 54.61 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021
18 Denton, William JR Lake Wales 55.15 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
19 Joseph, Alin SR Tampa Bay Tech 55.50 DiMaggio Invitational Mar 27, 2021
20 Camacho, Joy JR Lake Wales 56.07 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
21 Williams, Tae SR Brandon 56.69 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
22 Jackson, Quavantez JR Kathleen 57.24 St. Cloud Track Invitational Feb 27, 2021
23 Guerrero , Armani SR Brandon 57.52 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
24 Cole, Kamarion FR Auburndale 57.79 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021
24 Thomas, Jamar SO Lake Gibson 57.79 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
26 Acevedo, Adolfo JR Brandon 57.98 Sumner Tri Meet #2 Feb 24, 2021
27 Jones, Kalid SR Lake Region 58.46 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
28 Campbell, Jakobe FR Zephyrhills 58.49 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
29 Brown, Keashawn SO Tampa Bay Tech 58.64 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
30 Lundy, Alijah JR Tampa Bay Tech 58.97 Robinson/TBT/Gaither Tri Meet Mar 23, 2021
31 Moore, Chevaris JR Lake Wales 58.98 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021
32 Skipper, Don SR Lake Region 59.01 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021
33 Church, Jayden JR Tampa Bay Tech 59.07 DiMaggio Invitational Mar 27, 2021
34 Velasquez, Yadiel SR Tampa Bay Tech 59.13 Robinson/TBT/Gaither Tri Meet Mar 23, 2021
35 Harrison, Shadarian SO Kathleen 59.36 St. Cloud Track Invitational Feb 27, 2021
36 Harrie, Connor SO Pasco 59.95 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
37 Bowen, Ammiel SO King 1:00.02 Chamberlain - King - TC Mar 22, 2021
38 Rinaldi, Zackary SO Pasco 1:00.59 River Ridge Meet 1 Mar 2, 2021
39 McCall, Samuel JR Lake Gibson 1:01.17 East River Invitational 2021 Apr 3, 2021
40 O'Brien, Markel SO King 1:01.61 Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
41 Alexander, Cyrus JR Tampa Bay Tech 1:02.38 Robinson/TBT/Gaither Tri Meet Mar 23, 2021
42 Forbes, Cameron SR Kathleen 1:02.52 Mike Williams Invite @ Lake Region 2021 Apr 6, 2021
43 Raines, Benjamin FR Zephyrhills 1:04.75 Zephyrhills High Tri Meet Two Feb 23, 2021
44 Alls, Anthony SR Auburndale 1:07.58 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021
45 Sands, Theodore FR Zephyrhills 1:08.02 Zephyrhills High Tri Meet Two Feb 23, 2021

400 Meters (Women)

FHSAA 3A   1:01.70
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Tillman, Saniyah SR Auburndale 57.47 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
2 Jenkins, Tyla SO Lake Wales 58.92 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
3 Bonds, Areeyanna FR Lake Wales 59.23 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
4 Wilson, I'Asia SR Kathleen 59.64 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021
5 Hart, Paris SO Kathleen 1:00.94 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
6 Llanes, Maya JR Zephyrhills 1:01.08 Weeki Wachee High School Invitational Mar 26, 2021
7 Wingfield, Jadaah SO King 1:01.96 March 5th 2021 Leto Mar 5, 2021
8 Wright, Breyanna SO Tampa Bay Tech 1:02.60 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
9 Miller, Kaelyn FR Tampa Bay Tech 1:02.95 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
10 Thompson, Jade FR Tampa Bay Tech 1:03.88 Robinson/TBT/Gaither Tri Meet Mar 23, 2021
11 Brown, Lliah JR Lake Region 1:04.11 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
12 Hernandez, Agnes SR Pasco 1:05.80 River Ridge Meet 1 Mar 2, 2021
13 Gordon, Caitlyn FR Tampa Bay Tech 1:05.81 Robinson/TBT/Gaither Tri Meet Mar 23, 2021
14 Williams, Samantha FR Pasco 1:06.08 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
15 Thomas, Tyra SR Auburndale 1:06.13 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021
16 Hodge, Heaven JR Lake Wales 1:06.91 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021
17 Takeli, Amsy SR Tampa Bay Tech 1:07.09 Robinson/TBT/Gaither Tri Meet Mar 23, 2021
18 Rowland, Natalie FR Pasco 1:07.55 Lecanto High School Early Bird Invitational Feb 24, 2021
19 Warren, Kourtney SR King 1:07.69 Freedom,King,Gaither Tri Meet Feb 26, 2021
20 Feliciano, Emmalise JR Zephyrhills 1:07.89 Weeki Wachee High School Invitational Mar 26, 2021
21 Joshway, Daria SO Auburndale 1:08.25 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021
22 Shepherd, LaRhiyyah FR Auburndale 1:08.45 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
23 Northern, Saniya FR Lake Region 1:08.71 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
24 Rankin, Adyana SR Kathleen 1:08.74 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
25 Kelly, Jo'Kierrea SR Kathleen 1:08.89 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
26 Poe, Madison JR Zephyrhills 1:09.29 Springstead High School Invitational Feb 18, 2021
27 Greene, Jayla JR Lake Wales 1:10.04 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
28 Parrish, Jayda FR Auburndale 1:10.81 Kowboy Developmental Meet 1 Feb 23, 2021
29 Stephens, Meaghan JR King 1:11.36 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
30 Knowles, Meaghan SO Auburndale 1:11.73 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
31 Compton, Makayla FR Zephyrhills 1:12.70 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
32 Jackett, Christie SO Lake Wales 1:12.80 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021
33 Houghtalin, Savannah SR Pasco 1:13.14 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
34 Patituce, Lana SO Zephyrhills 1:13.27 Zephyrhills High Quad Meet Mar 23, 2021
35 Harvell, Jasmine SO Auburndale 1:14.80 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
36 Banks, Ashika FR Tampa Bay Tech 1:15.24 Robinson/TBT/Gaither Tri Meet Mar 23, 2021
37 Leidy, Peyton FR Zephyrhills 1:15.43 Zephyrhills High Quad Meet Mar 23, 2021
38 Starnes , Tesa FR Zephyrhills 1:15.86 Zephyrhills High Tri Meet Two Feb 23, 2021
39 Daniels, Eve JR Pasco 1:15.96 Lecanto High School Early Bird Invitational Feb 24, 2021
40 Stephens, Alexis FR Zephyrhills 1:16.18 Zephyrhills High Tri Meet Two Feb 23, 2021
41 Snyder, Shaniah FR Tampa Bay Tech 1:17.45 DiMaggio Invitational Mar 27, 2021
42 Gonzalez, Anesha FR Zephyrhills 1:23.42 Zephyrhills High Quad Meet Mar 23, 2021
43 Slater, Veronica FR Tampa Bay Tech 1:25.57 DiMaggio Invitational Mar 27, 2021

800 Meters (Men)

FHSAA 3A   2:01.60
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Tellis, Ladarius SR Lake Wales 1:52.30 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
2 Updike, Kevin SR Lake Wales 1:58.75 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
3 Cotto, Joseph SR Lake Wales 1:59.01 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
4 Gomez, Roberto SR Zephyrhills 2:06.49 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
5 Stearns, Patrick SR Pasco 2:06.82 River Ridge Meet 1 Mar 2, 2021
6 Lende, Nicolas SR King 2:06.92 March 5th 2021 Leto Mar 5, 2021
7 Collins, Michael SR Lake Region 2:07.48 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021
8 Morales, Landon JR Lake Wales 2:08.61 Clewiston Invitational 2021 Apr 1, 2021
9 Ancaya, Emilio JR Lake Wales 2:09.01 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
10 Perez, Luis SO King 2:10.46 Freedom,King,Gaither Tri Meet Feb 26, 2021
11 Poe, William FR Zephyrhills 2:10.87 Weeki Wachee High School Invitational Mar 26, 2021
12 Stringer, Seth SR Pasco 2:11.16 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
13 Toussaint, Benjie SR Lake Region 2:12.24 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021
14 Gonzalez, Cameron SO Lake Wales 2:14.47 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021
15 Lehning , Jacob JR Auburndale 2:15.15 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021
16 Roque-Hernandez, Christian SR Tampa Bay Tech 2:15.64 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
17 Jones, Kalid SR Lake Region 2:16.53 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021
18 Rodriguez, Yosvani SR Brandon 2:16.56 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
19 Davis, Casey SR Brandon 2:17.12 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
20 Reed, Essmal SR Kathleen 2:17.21 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
21 Clemens, Christian SO Zephyrhills 2:17.27 Anclote High School Meet One Feb 26, 2021
22 Tao, Brucelee JR Auburndale 2:18.80 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
23 Day, Dustin SO Zephyrhills 2:21.16 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
24 Joannides, Anthony SO King 2:21.53 Leto March 10th 2021 Mar 10, 2021
25 Thomas, Jamar SO Lake Gibson 2:21.77 East River Invitational 2021 Apr 3, 2021
26 Joseph, Alin SR Tampa Bay Tech 2:23.85 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
27 Amador, Luis SO Brandon 2:24.70 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
28 Skipper, Don SR Lake Region 2:24.72 Mike Williams Invite @ Lake Region 2021 Apr 6, 2021
29 Champion, Elijah JR Tampa Bay Tech 2:25.99 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
30 Rojas, Anthony SR Zephyrhills 2:29.23 Weeki Wachee High School Invitational Mar 26, 2021
31 Bernard, Kavon SO Brandon 2:30.02 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
32 Fisher, Andrew JR Pasco 2:30.69 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
33 Vasquez, Gabriel SO Brandon 2:32.02 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
34 Mejia, Christian JR Zephyrhills 2:33.82 Zephyrhills High Tri Meet Two Feb 23, 2021
35 Rios-Rivera, Nathan FR Zephyrhills 2:34.44 Zephyrhills High Tri Meet Two Feb 23, 2021
36 Arnold, Zachariah JR Zephyrhills 2:35.61 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
37 Wright, Omario JR Auburndale 2:39.08 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
38 Cornelius, Clayton SR Zephyrhills 2:39.49 4th Annual Cypress Creek Track and Field Invitational Mar 5, 2021
39 Jarrett, Daniel SO Lake Gibson 2:41.76 East River Invitational 2021 Apr 3, 2021
40 Lankford, Cameren FR Brandon 2:41.89 Sumner Tri Meet #2 Feb 24, 2021
41 Sammons, Lowell SO Pasco 2:47.46 Lecanto High School Early Bird Invitational Feb 24, 2021
42 Armstrong , Dillon FR Pasco 2:48.83 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
43 Laferriere, James JR Zephyrhills 3:00.13 Zephyrhills High Tri Meet Two Feb 23, 2021

800 Meters (Women)

FHSAA 3A   2:26.90
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Warren, Kourtney SR King 2:30.08 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
2 Hernandez, Agnes SR Pasco 2:33.95 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
3 Donohue , Anika FR Lake Region 2:35.04 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
4 Hart, Paris SO Kathleen 2:35.20 Mike Williams Invite @ Lake Region 2021 Apr 6, 2021
5 Poe, Madison JR Zephyrhills 2:36.34 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
6 Hunter, Aisjah SR Lake Region 2:36.48 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
7 Gordon, Caitlyn FR Tampa Bay Tech 2:36.53 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
8 Bonds, Areeyanna FR Lake Wales 2:37.35 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021
9 Hodge, Heaven JR Lake Wales 2:40.09 Cypress Creek (Orlando) Home Meet 4 Apr 7, 2021
10 Kloth, Autumn JR Lake Wales 2:43.12 Clewiston Invitational 2021 Apr 1, 2021
11 Joshway, Daria SO Auburndale 2:43.49 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
12 Harvell, Jasmine SO Auburndale 2:50.12 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
13 Knowles, Meaghan SO Auburndale 2:51.05 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
14 Shepherd, LaRhiyyah FR Auburndale 2:52.54 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
15 Kompella, Amulya JR King 2:55.28 Freedom,King,Gaither Tri Meet Feb 26, 2021
16 Wiley, Kerionna SO Lake Wales 3:00.87 Cypress Creek (Orlando) Home Meet 4 Apr 7, 2021
17 Patituce, Lana SO Zephyrhills 3:01.59 Anclote High School Meet One Feb 26, 2021
18 Hoppe, Grace JR Zephyrhills 3:04.52 4th Annual Cypress Creek Track and Field Invitational Mar 5, 2021
19 Leidy, Peyton FR Zephyrhills 3:07.08 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
20 Quiroz, Evelyn SO Lake Region 3:15.37 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
21 Compton, Makayla FR Zephyrhills 3:16.49 Zephyrhills High Quad Meet Mar 23, 2021
22 Florez, Mackenzie JR Zephyrhills 3:17.99 Anclote High School Meet One Feb 26, 2021
23 Jackett, Christie SO Lake Wales 3:22.84 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
24 Riner, hope SO Zephyrhills 3:25.36 Zephyrhills High Tri Meet Two Feb 23, 2021
25 Seigler, Jaedyn SO Zephyrhills 3:26.80 Zephyrhills High Quad Meet Mar 23, 2021
26 Smith, Divonna FR Tampa Bay Tech 3:41.16 Robinson/TBT/Gaither Tri Meet Mar 23, 2021
27 johnson, Kaitlyn JR Zephyrhills 3:47.24 Zephyrhills High Quad Meet Mar 23, 2021
28 Gonzalez, Anesha FR Zephyrhills 4:32.34 Zephyrhills High Quad Meet Mar 23, 2021

1600 Meters (Men)

FHSAA 3A   4:39.80
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Updike, Kevin SR Lake Wales 4:19.47 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
2 Tellis, Ladarius SR Lake Wales 4:20.55 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
3 Morales, Landon JR Lake Wales 4:30.81 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021
4 Collins, Michael SR Lake Region 4:33.46 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021
5 Cotto, Joseph SR Lake Wales 4:38.64 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
6 Poe, William FR Zephyrhills 4:43.42 Weeki Wachee High School Invitational Mar 26, 2021
7 Perez, Luis SO King 4:45.39 Chamberlain - King - TC Mar 22, 2021
8 Ancaya, Emilio JR Lake Wales 4:53.57 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
9 Roque-Hernandez, Christian SR Tampa Bay Tech 4:58.05 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
10 Gonzalez, Cameron SO Lake Wales 5:02.35 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021
11 Mirtil, Israel SO Lake Region 5:05.25 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021
12 Vasquez, Gabriel SO Brandon 5:12.60 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
13 Kloth, Garner JR Lake Wales 5:12.87 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021
14 Clemens, Christian SO Zephyrhills 5:13.90 Bob Hayes Classic Mar 20, 2021
15 Poplick, Donald SR Pasco 5:14.01 Lecanto High School Early Bird Invitational Feb 24, 2021
16 King, Timothy SR King 5:14.20 Freedom,King,Gaither Tri Meet Feb 26, 2021
17 Day, Dustin SO Zephyrhills 5:25.43 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
18 Davis, Casey SR Brandon 5:25.67 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
19 Tao, Brucelee JR Auburndale 5:27.59 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
20 Salazar, Juan FR Tampa Bay Tech 5:29.24 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
21 Ehman, Sawyer FR Pasco 5:30.74 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
22 Jones, Kalid SR Lake Region 5:33.88 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021
23 Joannides, Anthony SO King 5:34.88 Freedom,King,Gaither Tri Meet Feb 26, 2021
24 Lewis, Ross FR Pasco 5:39.69 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
25 McGriff, Jason JR Tampa Bay Tech 5:40.97 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
26 Arnold, Zachariah JR Zephyrhills 5:42.55 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
27 Aguliar, Ian SR King 5:45.98 March 5th 2021 Leto Mar 5, 2021
28 Neal, Jade JR Pasco 5:46.29 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
29 Jones, Gabriel FR Brandon 5:46.30 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
30 Jones, Blaine JR Brandon 5:46.94 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
31 Bernard, Kavon SO Brandon 5:47.01 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
32 Smith, Jacob JR Zephyrhills 5:47.75 Weeki Wachee High School Invitational Mar 26, 2021
33 Amador, Luis SO Brandon 5:53.82 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
34 Champion, Elijah JR Tampa Bay Tech 6:08.33 DiMaggio Invitational Mar 27, 2021
35 Rios-Rivera, Nathan FR Zephyrhills 6:08.95 Zephyrhills High Tri Meet Two Feb 23, 2021
36 Mejia, Christian JR Zephyrhills 6:16.35 Zephyrhills High Tri Meet Two Feb 23, 2021
37 Sammons, Lowell SO Pasco 6:27.05 Fivay High School Invite Mar 25, 2021

1600 Meters (Women)

FHSAA 3A   5:36.80
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Poe, Madison JR Zephyrhills 5:44.96 Anclote High School Meet One Feb 26, 2021
2 Donohue , Anika FR Lake Region 5:55.03 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
3 Kloth, Autumn JR Lake Wales 6:03.65 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
4 Warren, Kourtney SR King 6:10.89 Leto March 10th 2021 Mar 10, 2021
5 Joshway, Daria SO Auburndale 6:14.23 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
6 Kompella, Amulya JR King 6:17.47 Chamberlain - King - TC Mar 22, 2021
7 Harvell, Jasmine SO Auburndale 6:20.65 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
8 Knowles, Meaghan SO Auburndale 6:27.49 Mike Williams Invite @ Lake Region 2021 Apr 6, 2021
9 Gonzalez-Lopez, Rocio JR Lake Wales 6:52.75 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
10 Compton, Makayla FR Zephyrhills 7:02.76 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
11 Quiroz, Evelyn SO Lake Region 7:12.97 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
12 Hoppe, Grace JR Zephyrhills 7:17.03 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
13 Seigler, Jaedyn SO Zephyrhills 7:24.23 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
14 Riner, hope SO Zephyrhills 7:33.15 Anclote High School Meet One Feb 26, 2021
15 Gonzalez, Alicia JR Lake Region 7:43.41 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021
16 Wiley, Kerionna SO Lake Wales 7:44.07 Cypress Creek (Orlando) Home Meet 4 Apr 7, 2021
17 Cooley, Kylee SO Zephyrhills 8:06.12 Springstead High School Invitational Feb 18, 2021
18 johnson, Kaitlyn JR Zephyrhills 8:14.90 Zephyrhills High Tri Meet Two Feb 23, 2021
19 Shepherd, LaRhiyyah FR Auburndale 8:28.90 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
20 mills, shelby SO Zephyrhills 8:35.57 Zephyrhills High Quad Meet Mar 23, 2021
21 Saucedo, Dulce SR Pasco 8:57.65 Fivay High School Invite Mar 25, 2021

3200 Meters (Men)

FHSAA 3A   10:07.10
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Updike, Kevin SR Lake Wales 9:11.78 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
2 Tellis, Ladarius SR Lake Wales 9:51.40 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
3 Morales, Landon JR Lake Wales 10:11.12 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
4 Collins, Michael SR Lake Region 10:24.81 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
5 Perez, Luis SO King 10:29.52 Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
6 Cotto, Joseph SR Lake Wales 10:31.80 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
7 Gonzalez, Cameron SO Lake Wales 10:38.87 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
8 Mirtil, Israel SO Lake Region 10:51.39 Mike Williams Invite @ Lake Region 2021 Apr 6, 2021
9 Kloth, Garner JR Lake Wales 10:55.66 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
10 Smith, Amari SO Lake Wales 11:07.19 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
11 Poe, William FR Zephyrhills 11:09.47 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
12 King, Timothy SR King 11:23.60 Leto March 10th 2021 Mar 10, 2021
13 Ancaya, Emilio JR Lake Wales 11:37.27 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021
14 Roque-Hernandez, Christian SR Tampa Bay Tech 11:42.17 Robinson/TBT/Gaither Tri Meet Mar 23, 2021
15 Sammons, Lowell SO Pasco 12:02.42 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
16 Day, Dustin SO Zephyrhills 12:20.87 4th Annual Cypress Creek Track and Field Invitational Mar 5, 2021
17 Ehman, Sawyer FR Pasco 12:27.22 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
18 McGriff, Jason JR Tampa Bay Tech 12:44.63 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
19 Tao, Brucelee JR Auburndale 12:50.62 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
20 Smith, Jacob JR Zephyrhills 13:08.82 Springstead High School Invitational Feb 18, 2021
21 Arnold, Zachariah JR Zephyrhills 13:10.13 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
22 Jones, Blaine JR Brandon 13:13.10 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
23 Jones, Gabriel FR Brandon 13:19.02 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
24 D'Water, Benedict FR Pasco 17:29.01 Fivay High School Invite Mar 25, 2021

4 x 100 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Auburndale 48.71 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
2 Tampa Bay Tech 49.47 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
3 King 51.34 Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
4 Zephyrhills 53.02 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
5 Lake Gibson 53.80 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
6 Lake Wales 55.76 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021

4 x 800 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Lake Wales 8:05.01 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
2 Lake Region 8:42.59 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
3 Pasco 8:44.42 Lecanto High School Early Bird Invitational Feb 24, 2021
4 Zephyrhills 8:46.28 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
5 Brandon 9:21.92 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021

4 x 800 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Lake Wales 10:25.95 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
2 Lake Region 10:45.83 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
3 Auburndale 11:07.76 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
4 Zephyrhills 11:18.65 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021

High Jump (Women)

FHSAA 3A   1.48m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Morris, Victoria SR Auburndale 1.62m 5' 3.75" FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
2 Llanes, Maya JR Zephyrhills 1.53m 5' 0.25" FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
3 Gagne, Skye FR Pasco 1.52m 4' 11.75" FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
4 Bland, Mariah FR Zephyrhills 1.32m 4' 4" FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
5 Hyppolite, Sherice SO Tampa Bay Tech 1.27m 4' 2" FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021

Pole Vault (Men)

FHSAA 3A   3.49m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Lehning , Jacob JR Auburndale 2.89m 9' 5.75" The Bob English 2021 Mar 6, 2021
2 Raines, Benjamin FR Zephyrhills 2.25m 7' 4.5" FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
2 Rojas, Anthony SR Zephyrhills 2.25m 7' 4.5" FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021

Pole Vault (Women)

FHSAA 3A   2.54m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Brightful, D'Nysha SR King 3.00m 9' 10" FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
2 Brown, Lliah JR Lake Region 2.55m 8' 4.25" FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
3 Woodhead , Christine SR Lake Region 1.98m 6' 6" Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021

Long Jump (Men)

FHSAA 3A   6.39m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Jackson, Timothy JR Zephyrhills 6.45m 21' 2" Zephyrhills High Tri Meet Two Feb 23, 2021
2 Vickers , Adrian SR Brandon 6.19m 20' 3.75" Sumner Tri Meet #2 Feb 24, 2021
3 Thomas, Jaylin JR Zephyrhills 5.97m 19' 7" FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
4 Reed, Essmal SR Kathleen 5.91m 19' 4.75" St. Cloud Track Invitational Feb 27, 2021
5 Mckever, Tymar JR Zephyrhills 5.88m 19' 3.5" FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
6 Wallace, Malik SR Lake Gibson 5.71m 18' 9" East River Invitational 2021 Apr 3, 2021
7 P, Octaver SR Pasco 5.65m 18' 6.5" Lecanto High School Early Bird Invitational Feb 24, 2021
8 Shaw, Michael JR Lake Gibson 5.62m 18' 5.25" Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021
9 Underwood, Camyron FR Lake Gibson 5.55m 18' 2.5" FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
10 Poplick, Donald SR Pasco 5.47m 17' 11.5" Lecanto High School Early Bird Invitational Feb 24, 2021
11 Harrison, Omarion JR Pasco 5.38m 17' 8" River Ridge Meet 1 Mar 2, 2021
12 Fagan, Jaquarius SO Brandon 5.34m 17' 6.25" FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
13 Allen, Raleigh JR Zephyrhills 5.23m 17' 2" 4th Annual Cypress Creek Track and Field Invitational Mar 5, 2021
14 Pollard, Jerry SO Auburndale 5.20m 17' 0.75" George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021
15 Felix, Ja'Rell FR Lake Gibson 5.13m 16' 10" Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021
16 Hardy, Devin JR Lake Wales 4.83m 15' 10.25" FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
17 Leverett , Jadan SR Lake Region 4.77m 15' 7.75" George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021
18 Morris, Clifton SO Lake Region 4.61m 15' 1.5" George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021
19 Pleasant, Jayden SO Lake Wales 4.36m 14' 3.75" Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021

Long Jump (Women)

FHSAA 3A   5.00m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Lewin, Arianna JR Kathleen 5.20m 17' 0.75" FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
2 Feliciano, Emmalise JR Zephyrhills 5.07m 16' 7.75" 4th Annual Cypress Creek Track and Field Invitational Mar 5, 2021
3 Thomas, Tyra SR Auburndale 5.01m 16' 5.25" Kowboy Invitational Mar 12, 2021
4 Thompson, Jade FR Tampa Bay Tech 4.90m 16' 1" Leto March 31 2021 3-Way Mar 31, 2021
5 Banks, Ashika FR Tampa Bay Tech 4.64m 15' 2.75" FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
6 Rankin, Adyana SR Kathleen 4.54m 14' 10.75" Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021
7 Northern, Saniya FR Lake Region 4.47m 14' 8" FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
8 Wingfield, Jadaah SO King 4.35m 14' 3.25" Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
9 Thomas, Jayla SR King 4.31m 14' 1.75" Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
10 Pita, Isabel SR Lake Region 4.25m 13' 11.5" Mike Williams Invite @ Lake Region 2021 Apr 6, 2021
11 Starnes , Tesa FR Zephyrhills 4.14m 13' 7" FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
12 Duncan, Marina SO Pasco 4.10m 13' 5.5" Fivay High School Invite Mar 25, 2021
13 Kongmanichanh, Amirrah FR Zephyrhills 4.08m 13' 4.75" 4th Annual Cypress Creek Track and Field Invitational Mar 5, 2021
14 Demmings, Taleah FR Lake Gibson 4.06m 13' 4" Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021
15 Ataalla , Salma SR Lake Wales 4.04m 13' 3.25" Cypress Creek (Orlando) Home Meet 4 Apr 7, 2021
16 Donohue , Anika FR Lake Region 4.03m 13' 2.75" George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021
17 Williams, Samantha FR Pasco 3.99m 13' 1.25" Fivay High School Invite Mar 25, 2021
18 Parrish, Jayda FR Auburndale 3.84m 12' 7.25" The Bob English 2021 Mar 6, 2021
19 Grove, Emiliana FR Tampa Bay Tech 3.66m 12' 0.25" Leto March 31 2021 3-Way Mar 31, 2021
20 Aguilar, Dejalie JR Lake Gibson 3.42m 11' 2.75" East River Invitational 2021 Apr 3, 2021
21 Lee, Kennedy FR Lake Gibson 3.19m 10' 5.75" FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
22 Snyder, Shaniah FR Tampa Bay Tech 3.09m 10' 1.75" Leto March 31 2021 3-Way Mar 31, 2021
23 Lababy, Marley FR Lake Gibson 2.96m 9' 8.5" Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021

Shot Put (Men)

FHSAA 3A   13.82m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Rosario, Kenric SR Brandon 13.80m 45' 3.5" Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
2 Legendre, Connor JR Lake Region 13.76m 45' 1.75" George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021
3 Evans IV, James JR Tampa Bay Tech 13.68m 44' 10.75" DiMaggio Invitational Mar 27, 2021
4 Torres, Manuel SR Pasco 13.60m 44' 7.5" Lecanto High School Early Bird Invitational Feb 24, 2021
5 Smith, Corbin JR Pasco 12.65m 41' 6" Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
6 Church, Jayden JR Tampa Bay Tech 12.21m 40' 0.75" Robinson/TBT/Gaither Tri Meet Mar 23, 2021
6 Frazier Jr., Roger JR Lake Gibson 12.21m 40' 0.75" Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021
8 Richards, Armari FR Lake Gibson 10.74m 35' 3" Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021
9 Caraballo, Eliel JR King 10.32m 33' 10.25" FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
10 Ramirez, Daniel SR Pasco 10.05m 32' 11.75" Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
11 Davis, Howard JR Brandon 9.57m 31' 4.75" Sumner Tri Meet #2 Feb 24, 2021
12 Bolton, Ja'Varie SR King 9.53m 31' 3.25" Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
13 Capella, Wilfred JR King 8.78m 28' 9.75" Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
14 Laferriere, James JR Zephyrhills 8.44m 27' 8.25" Springstead High School Invitational Feb 18, 2021
15 Niehus, Aiden FR Lake Region 8.23m 27' 0" FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
16 Pita, Dominick FR Lake Region 8.21m 26' 11.25" FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021

Discus (Men)

FHSAA 3A   39.79m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Legendre, Connor JR Lake Region 45.30m 148' 7" FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
2 Evans IV, James JR Tampa Bay Tech 41.79m 137' 1" FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
3 Torres, Manuel SR Pasco 39.16m 128' 6" Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
4 Smith, Corbin JR Pasco 36.09m 118' 5" FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
5 Rosario, Kenric SR Brandon 33.28m 109' 2" Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
6 Church, Jayden JR Tampa Bay Tech 33.03m 108' 4" FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
7 Caraballo, Eliel JR King 31.17m 102' 3" FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
8 Capella, Wilfred JR King 27.52m 90' 3" FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
9 Bolton, Ja'Varie SR King 26.15m 85' 9" FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
10 Fisher, Andrew JR Pasco 24.85m 81' 6" Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
11 Pita, Dominick FR Lake Region 24.77m 81' 3" FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
12 Ramirez, Daniel SR Pasco 23.81m 78' 1" Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
13 Laferriere, James JR Zephyrhills 21.54m 70' 8" Weeki Wachee High School Invitational Mar 26, 2021
14 Niehus, Aiden FR Lake Region 21.03m 69' 0" FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
15 Davis, Howard JR Brandon 19.20m 63' 0" Bloomingdale Tri Meet Mar 11, 2021
16 Smith, Jacob JR Zephyrhills 15.50m 50' 10" Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
17 Levance, Justin SR Lake Region 14.27m 46' 10" Mike Williams Invite @ Lake Region 2021 Apr 6, 2021
18 Thelusmar, Rochenet JR Lake Gibson 13.88m 45' 6" Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021