FHSAA 3A Official Performance List

ICON KEY:FHSAA 3A
DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Boys)

FHSAA 3A   11.33
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Bell, Aaron SR Terry Parker 10.34 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 1.7
2 kennedy, jacari SR Jones 10.42 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 1.7
3 Thomas, Josh SR Braden River 10.52 Braden River Invite Mar 29, 2021
4 Craig, Eddie SR Pace 10.55 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 6, 2021
5 Williamson, James SR Columbia 10.57 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 1.7
6 Stephens, Miles SR Braden River 10.66 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 1.3
7 Strain, Tyler SR Pace 10.67 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 -0.3
8 Sharpe, Jamari JR Miami Northwestern 10.68 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 2.3
9 Larry, Dominic SR Lincoln 10.69 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 1.7
10 Mortimer, Devaughn JR Dillard 10.70 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 1.3
11 Alls, Anthony SR Auburndale 10.72 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 1.2
12 Brown , Trimaine SO Miami Northwestern 10.74 Hall of Fame Relay Meet Feb 27, 2021 3.7
12 Johnson, Chris SO Dillard 10.74 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 4.1
14 McTear, Nicklos JR Fort Walton Beach 10.75 FHSAA 3A District 1 Apr 14, 2021 +0.0
14 Randall, Deondre JR Largo 10.75 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2021 1.5
16 Williams, Keylijah SO Naples 10.78 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021 0.4
17 Spells, Jacolby JR American Heritage 10.79 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021
18 Smith, Mateo JR Boyd Anderson 10.80 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 2.3
19 Allen, Demarcus SR Dillard 10.85 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021 -2.2
20 Francis, DeAndre JR Rickards 10.86 Chiles Relays Feb 20, 2021 0.5
20 Neal, Maguire JR Zephyrhills 10.86 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 1.3
22 Chicas, Cristian JR Golden Gate 10.87 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021 0.4
22 Mustari, Leonard SR Dunbar 10.87 3A District 11 Preview Feb 24, 2021 1.4
24 Abrams, Tawaski FR Dunbar 10.89 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 0.2
24 Housey , Jeremiah SR Rockledge 10.89 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021 -1.7
24 Sermons, Markez SR Orange Park 10.89 Clay County Championships Mar 26, 2021 -0.3
24 Williams, Curtis SR Leon 10.89 Tariq Barfield Invitational Mar 5, 2021
28 Philippe, Jerry SR Dillard 10.91 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 9, 2021 1.3
28 Rogers, Jalen JR Miami Northwestern 10.91 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021 0.5
30 Lopez, Leroy SR Countryside 10.93 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 2.1
31 Morrison, Dandrea FR Ida Baker 10.94 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021 0.4
32 Hamilton, Tyshawn SR Heritage 10.95 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021 2.1
33 Demps, Jacoryus JR Gaither 10.96 Freedom,King,Gaither Tri Meet Feb 26, 2021
34 Williams, Lebron JR Miami Southridge 10.97 Westminster Christian Home Meet 2 Mar 27, 2021 2.7
35 Tabb, Cole FR Choctawhatchee 10.98 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021 2.3
36 Donaldson, Christopher SO Auburndale 10.99 Kowboy Invitational Mar 12, 2021 2.4
36 Walker, Shanard JR Boyd Anderson 10.99 TimeSpann presents Boyd Anderson Final Tune Up Apr 1, 2021
38 Marshall, Virgil JR Rockledge 11.00 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021 2.1
39 Codie, Jaden SR Dunbar 11.01 Panther Showcase Apr 1, 2021 +0.0
39 Parkes, Michael SO Bayside 11.01 Bayside High 3/3 Mar 3, 2021
39 Rudolph, Valentino SO Lake Minneola 11.01 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
39 Watkins, Michael SR American Heritage 11.01 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021
43 Burr, Trevor SR Gainesville 11.02 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 0.6
43 Girard, Jadyn JR Jesuit (Tampa) 11.02 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 1.2
43 Oruamabo, Amos SO Robert E. Lee 11.02 FHSAA 3A District 3 Apr 21, 2021 0.3
46 Ford, Ja'von SR Hillsborough 11.03 Jesuit Quad Meet 3 Mar 3, 2021
46 Henderson, Kelton SO Island Coast 11.03 3A District 11 Preview Feb 24, 2021 1.4
46 Powell, Lashawn JR Port Charlotte 11.03 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
46 William, Dumitri JR Archbishop McCarthy 11.03 AMHS Meet 2 Feb 24, 2021
50 Stamp, Rubin SR Palmetto 11.04 Keswick Invitational Apr 1, 2021 1.4
51 Cooper, Jerry JR South Fort Myers 11.05 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021 3.0
51 Joseph, Gregory SR Lely 11.05 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021 4.4
53 Lockley, Theodore SR Mainland 11.06 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 0.6
53 Wallace, Jancent FR Belen Jesuit Prep 11.06 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 2.9
55 Davis, Vinson SR American Heritage 11.07 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021
56 Donatien, Giscard JR Jesuit (Tampa) 11.08 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
56 Harrison, Javarous SR Washington (Pensacola) 11.08 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 0.6
56 Patten, Jayven JR Land O'Lakes 11.08 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 2.1
59 Hughes, Jacquez SR Palmetto 11.09 Braden River Invite Mar 29, 2021
59 McCall , Desmyn SR Terry Parker 11.09 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021 4.9
61 Bond, Guy SR Poinciana 11.10 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 2.1
61 McCall, Samuel JR Lake Gibson 11.10 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 2.1
61 Moore, Devin JR Naples 11.10 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021 -2.8
64 Merisier, Marvens SR Fort Myers 11.11 Edison Relays Mar 5, 2021
64 Murdock, Jayden JR Sumner 11.11 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
66 Terry, Donovan FR Jesuit (Tampa) 11.12 Jesuit Quad Meet 4 Mar 24, 2021
66 Tyer, Blakely JR Pace 11.12 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 6, 2021
66 Williams , Aviance JR Jones 11.12 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 2.1
69 Cottrell, Raymond SO Milton 11.13 FHSAA 3A District 1 Apr 14, 2021 0.7
69 Emans, Tyler SO Harmony 11.13 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 2.1
69 Griffin, Julian SR Northeast (OP) 11.13 Hall of Fame Relay Meet Feb 27, 2021 3.4
72 Bailey, Jordaan JR Hillsborough 11.14 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
72 Castor, Nathan JR South Fort Myers 11.14 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021 3.0
72 Durant, Justus JR Bayside 11.14 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021 2.1
72 Garrison, Cassaun SR Gainesville 11.14 SFHS Last Chance Apr 7, 2021 +0.0
72 Geter, Dedrick SR Escambia 11.14 Pensacola Tiger Invitational Mar 13, 2021
72 Stanley, Dequan SR St. Augustine 11.14 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 0.6
72 Williams, Cameron SR Middleton 11.14 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
79 Johnson, Galen SR Lincoln 11.15 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021 -0.9
79 Phillips, Christopher SR Boca Ciega 11.15 Green Devil Classic Mar 31, 2021
81 Augustave, Isaiah SO Naples 11.16 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 2.3
81 Cullen, Donnie SR Bayside 11.16 Bayside High 3/3 Mar 3, 2021
81 Evans, Kalyb JR Mainland 11.16 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 19, 2021
81 Hernendez, Douglas SO Mater Academy 11.16 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021 -1.0
81 Salter, Javarien SO Vanguard (Ocala) 11.16 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
81 Smith, Zamarion JR Wakulla 11.16 Wakulla Quad Meet 2 Feb 25, 2021
81 Wynn, Aaron JR St. Augustine 11.16 Creekside High School Invite 2021 Mar 13, 2021 0.5
88 Freeman, Aayden JR Escambia 11.17 FHSAA 3A District 1 Apr 14, 2021 0.7
88 Hogan, Anthony SO Braden River 11.17 Charlotte Invitational Mar 12, 2021 1.3
88 Love, Mikel SR Fort Pierce Westwood 11.17 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021 1.9
91 Jackson, Timothy JR Zephyrhills 11.18 4th Annual Cypress Creek Track and Field Invitational Mar 5, 2021 -0.4
91 Major, Elijah SR Fort Pierce Westwood 11.18 Martin County Tiger Invite (PM) Feb 27, 2021 0.6
91 Warren, D'Antonio SO Pine Forest 11.18 FHSAA 3A District 1 Apr 14, 2021 +0.0
94 Cornelius, Clayton SR Zephyrhills 11.19 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -0.6
94 Wilson, Raylen SO Lincoln 11.19 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 11, 2021
96 Davis, Bryan SR Southeast 11.20 Manatee County Varsity Championship Apr 8, 2021
96 Gilbert, Andre SO Jesuit (Tampa) 11.20 Jesuit Quad Meet 2 Feb 24, 2021
96 Tyson, Trevon FR Choctawhatchee 11.20 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021 2.3
99 Boyer, Julien JR Bayshore 11.21 Braden River Invite Mar 29, 2021
99 Burley, Joshua SR Lake Wales 11.21 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -0.6

100 Meters (Girls)

FHSAA 3A   12.71
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Jones, Alyssa JR Miami Southridge 11.67 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 1.9
2 Wright, Cydney SR Mainland 11.69 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 0.7
3 James, Cynteria SO Miami Southridge 11.72 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 1.9
3 Thompson, Cassie SR South Lake 11.72 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 1.9
5 Blocker, Nya SO Rickards 11.77 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 0.5
6 Wilson, I'Asia SR Kathleen 11.79 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 1.9
7 Weaver, Lucheyona SR Dunbar 11.82 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 1.9
8 Norton, Sherri-Ann SR American Heritage 11.87 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 1.9
9 Braggs, Somiyah SO Miami Southridge 11.90 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 3.2
10 Lafleur, Bernadette JR American Heritage 11.95 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 0.5
11 Bushay, Jayda JR Miami Northwestern 11.98 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021 -0.4
12 Cleveland, Kayla FR Terry Parker 12.01 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 1.9
13 Barton, Thania SO St. Augustine 12.04 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 0.7
13 Travis, Mckenzie FR Fort Myers 12.04 Viking Elite Classic 2021 Feb 26, 2021 1.5
15 Tennant, Ella JR River Ridge 12.07 East Lake Early Bird Invitational Feb 18, 2021 1.2
16 Williams-Gould, Autaliah SR Pine Forest 12.08 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 6, 2021
17 Glasco, Tykira JR Rockledge 12.09 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021 0.4
17 Scott, Pebbles SR Miami Norland 12.09 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 1.9
19 Jimenez, Jasmine JR Dunbar 12.13 Panther Showcase Apr 1, 2021 2.3
20 Vreen, Kalani SO Gainesville 12.15 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 0.7
21 Butler, Aaliyah JR Miami Northwestern 12.22 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021 -0.9
22 Wingfield, Jadaah SO King 12.28 Freedom,King,Gaither Tri Meet Feb 26, 2021
23 Johnson, Malaysia JR Dillard 12.30 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 9, 2021 1.9
24 Hopkins, kayla FR Dunbar 12.31 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021 -1.1
24 Williams, Naudia SO Lincoln 12.31 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021 0.4
26 Mendez, Valery JR Fort Walton Beach 12.32 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 6, 2021
27 Shaw, Ashley SO Northeast (OP) 12.33 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021 0.2
28 Elston, Iyana JR Blake 12.37 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 0.5
29 Harden, Miahna SR Lincoln 12.40 Tommy Taylor High School Invitational Mar 13, 2021
30 Washington, Shaniyah JR American Heritage 12.41 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 -2.6
31 Zephirin, Erin FR Miami Southridge 12.42 Westminster Christian Home Meet 2 Mar 27, 2021 4.2
32 Hemmings, Dinae JR Poinciana 12.43 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021 -0.1
33 Clarke, Jahhi SO Vanguard (Ocala) 12.48 MCIAC Championships Mar 26, 2021
33 Murphy, Justyce JR Hillsborough 12.48 2021 Leto 4/7/2021 Apr 7, 2021
33 Wilson, Chaze SR Hillsborough 12.48 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 0.5
36 Kanaar, Ava FR Springstead 12.49 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 -0.1
37 Rideout, Nicolette SO East River 12.52 Metro East Championship 2021 Mar 12, 2021 2.0
38 Johnson, Deaundra SR Pine Forest 12.53 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 6, 2021
38 ROBERSON, JA'MYA FR Hillsborough 12.53 2021 Leto 4/7/2021 Apr 7, 2021
40 Bent, Delicia JR Dillard 12.54 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 9, 2021 1.6
41 Louis, Richcarnia SO Naples 12.56 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021 -1.7
42 Kemp, Jayda JR Freedom (Tampa) 12.57 Freedom,King,Gaither Tri Meet Feb 26, 2021
42 Segarra, Za'Kylah FR Jefferson 12.57 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
44 Campbell, Sanora JR Escambia 12.59 FHSAA 3A District 1 Apr 14, 2021 0.2
45 Brown, Ranecia SR Jones 12.61 St. Cloud Track Invitational Feb 27, 2021 1.6
45 Vargas Ojeda, Loren JR Lely 12.61 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021 3.8
47 Spence, Amaya SO Northeast (OP) 12.63 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021 0.2
48 King, Ashanti JR Auburndale 12.64 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -2.7
48 Kulp, Diandra SR Spoto 12.64 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
50 Findlay, Anaya SO King 12.65 Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
50 Huet, Rylee SR Winter Springs 12.65 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 1.2
52 Baxter, Abigail SR Heritage 12.66 Bayside High 3/3 Mar 3, 2021
52 Randle, Dierra SO Boca Ciega 12.66 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 1.7
52 Tillman, Saniyah SR Auburndale 12.66 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -0.9
55 Blanford, Zoe JR Belleview 12.67 FHSAA 3A District 4 Apr 14, 2021 -3.0
55 Russell, Nya FR Middleburg 12.67 FHSAA 3A District 3 Apr 21, 2021 -0.6
57 Graham, Alexis SR Braden River 12.68 Manatee County Varsity Championship Apr 8, 2021
58 Stermer, Carly SO Miami Norland 12.69 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021 0.2
59 Cooper, Kierra JR Lincoln 12.70 Rickards Home Meet 2 Mar 23, 2021
60 Alex, Gonzalez SO Countryside 12.71 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 1.7
60 Cadet, Myrka SR American Heritage 12.71 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021 -0.7
60 Jones, Azharia FR Southeast 12.71 Manatee Hurricanes Invitational Feb 19, 2021
60 Jordan, Alexandria SR Lincoln 12.71 Tommy Taylor High School Invitational Mar 13, 2021
60 Soloma, Gabriella JR Dunbar 12.71 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 2.1
65 Eppinger, Taylor JR American Heritage 12.72 Hall of Fame Relay Meet Feb 27, 2021 3.2
65 White, Azaria SR Jones 12.72 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021 -1.3
67 Harper, Brianna FR Miami Southridge 12.77 Big Blue Invitational Mar 6, 2021 1.8
67 Jones, Derrah SO Rickards 12.77 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021 0.4
69 Joyce, Victoria JR Rockledge 12.78 Holy Trinity Invitational Mar 6, 2021
69 Watson, Kenya JR King 12.78 Freedom,King,Gaither Tri Meet Feb 26, 2021
71 Facey, Christal SR McArthur 12.79 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 -1.9
72 Morris, Fatima SR Fort Walton Beach 12.80 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 6, 2021
73 Anderson, Courtney JR Palmetto 12.81 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021 -1.7
73 Sims, Nyela JR Blake 12.81 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
75 Brumadge, Ke'Niya JR Boca Ciega 12.82 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 1.7
75 Engblom, Elektra JR Matanzas 12.82 The Villages Buffalo Invitational Mar 27, 2021
77 Jean Baptiste, Molie JR Naples 12.83 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 2.3
78 Hix, Harlee JR Arnold 12.84 Arnold/Bozeman dual Feb 27, 2021
78 Martinez, Venessa SO Tampa Bay Tech 12.84 Robinson/TBT/Gaither Tri Meet Mar 23, 2021
78 washington, shanteria SO Fort Pierce Westwood 12.84 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021 2.9.0
81 Horne, Jasmin FR Palmetto 12.85 Richard Allen Invitational Feb 26, 2021 2.1
82 Coker, Amelia SO Ponte Vedra 12.86 Coach Hunt 40th Season Classic Apr 1, 2021 2.0
83 Brown , Nadia SR Robert E. Lee 12.87 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 0.7
83 Evans, Autumn FR Tampa Bay Tech 12.87 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -2.7
83 Mitchell, Treciyah SR Miami Northwestern 12.87 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 +0.0
83 Williams, Adriana SO Robinson 12.87 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 2.9
87 Tice, DeVondra SR Charlotte 12.88 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
88 English, Jozelyn SO Palmetto 12.89 Manatee County Freshman/ Sophomore Championship Mar 8, 2021
88 Horan, Michelle JR North Fort Myers 12.89 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021 1.6
88 Marion, Ciera JR Osceola (Seminole) 12.89 Warhawk Invitational Mar 5, 2021 1.7
91 Caldwell, Makayla SO Rickards 12.90 Tommy Taylor High School Invitational Mar 13, 2021
92 Johnson, Amela SO Gateway (Kissimmee) 12.91 Coach Mac Tuesday Madness Mar 9, 2021 0.7
92 McPherson, Asharia SR Heritage 12.91 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021 2.9.0
92 Rojas, Mariah SR Blake 12.91 2021 Leto 4/7/2021 Apr 7, 2021
95 Garcia, Jakayla SO Lake Wales 12.93 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 +0.0
95 Thurlow, Julia JR Jensen Beach 12.93 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021 2.9.0
97 Medina, Heidi FR Fort Walton Beach 12.94 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021 1.2
98 Segarra, Za'Kylah FR Jefferson 12.95 Spoto Tri-meet #2 Mar 31, 2021
99 Brown, Victoria FR Lake Minneola 12.97 Mount Dora Christian Invitational Meet #5 Apr 9, 2021
99 Mosley, Tariah SR Lincoln 12.97 Chiles Relays Feb 20, 2021 0.9

200 Meters (Boys)

FHSAA 3A   23.02
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Bell, Aaron SR Terry Parker 20.71 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 -0.1
2 kennedy, jacari SR Jones 21.05 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 2.6
3 Gammons, Mekhi SO Hialeah-Miami Lakes 21.23 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021
4 Brown , Trimaine SO Miami Northwestern 21.36 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021 -1.5
5 Sharpe, Jamari JR Miami Northwestern 21.47 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021 +0.0
6 Thomas, Josh SR Braden River 21.48 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021 0.5
7 Johnson, Chris SO Dillard 21.59 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 3.2
8 Allen, Demarcus SR Dillard 21.61 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 3.2
9 Donaldson, Christopher SO Auburndale 21.62 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 2.6
9 Larry, Dominic SR Lincoln 21.62 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 1.9
11 Mortimer, Devaughn JR Dillard 21.63 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 -0.3
12 Williams, Curtis SR Leon 21.64 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 1.9
13 Williamson, James SR Columbia 21.75 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021 -0.5
14 McTear, Nicklos JR Fort Walton Beach 21.80 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021 0.8
15 Garrison, Tariq SR American Heritage 21.86 MTFXCCGA Invitational Mar 13, 2021 -0.4
16 Randall, Deondre JR Largo 21.89 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 1.0
16 Williams, Keylijah SO Naples 21.89 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021 0.5
18 Marshall, Virgil JR Rockledge 21.94 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021 0.8
18 Rogers, Jalen JR Miami Northwestern 21.94 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021 +0.0
20 Merisier, Marvens SR Fort Myers 21.95 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021 0.5
21 Rudolph, Valentino SO Lake Minneola 21.98 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 2.6
22 Demps, Jacoryus JR Gaither 22.00 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 2.6
22 Geter, Dedrick SR Escambia 22.00 FHSAA 3A District 1 Apr 14, 2021 -1.0
24 Major, Elijah SR Fort Pierce Westwood 22.01 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021 0.8
25 Wallace, Malik SR Lake Gibson 22.02 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 1.3
26 Abrams, Tawaski FR Dunbar 22.05 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021 0.5
26 Housey , Jeremiah SR Rockledge 22.05 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -2.0
26 Strain, Tyler SR Pace 22.05 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 6, 2021
29 Donaldson , Christopher JR Auburndale 22.09 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 -0.1
30 Patten, Jayven JR Land O'Lakes 22.10 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 2.6
31 Davila , Keshawn JR Hillsborough 22.12 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 2.6
32 Frison, Dylan SR Dunbar 22.14 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 2.1
33 Philippe, Jerry SR Dillard 22.17 BCAA North Central Qualifier Mar 16, 2021 0.5
34 Girard, Jadyn JR Jesuit (Tampa) 22.18 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 2.6
34 Spells, Jacolby JR American Heritage 22.18 MTFXCCGA Invitational Mar 13, 2021 -0.3
36 Jamison, Antonio SR Chamberlain 22.20 Sickles, Freedom, Chamberlain Tri Meet Mar 4, 2021
36 Morrison, Dandrea FR Ida Baker 22.20 FHSAA 3A District 11 Apr 14, 2021 -1.6
36 Walker, Shanard JR Boyd Anderson 22.20 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021 1.6
39 Chicas, Cristian JR Golden Gate 22.22 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021 0.5
40 Oruamabo, Amos SO Robert E. Lee 22.24 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 1.9
41 Williams, Lebron JR Miami Southridge 22.25 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021 +0.0
42 Ibraheem-Washington, Kaseem JR Rickards 22.27 Tommy Taylor High School Invitational Mar 13, 2021
42 Murdock, Jayden JR Sumner 22.27 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
44 Terry, Donovan FR Jesuit (Tampa) 22.30 Jesuit Quad Meet 4 Mar 24, 2021
45 Hughes, Jacquez SR Palmetto 22.31 Manatee County Varsity Championship Apr 8, 2021
45 Prude, Rios SO Palm Bay 22.31 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021 0.8
47 Higgins , Marcus JR Heritage 22.32 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021 0.8
47 Whitfield, Cade SR Sunlake 22.32 Eagle Twilight Mar 25, 2021 2.2
49 Durant, Justus JR Bayside 22.33 Holy Trinity Invitational Mar 6, 2021
49 Lopez, Leroy SR Countryside 22.33 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 1.0
51 Parkes, Michael SO Bayside 22.34 4/1 Heritage Apr 1, 2021
52 Koby, Bridger JR Merritt Island 22.35 MIHS Developmental Meet 3/2/21 Mar 2, 2021
52 McPherson, Terrance SR Rickards 22.35 Rickards Home Meet 2 Mar 23, 2021
54 Frazier, Kenneth SO Immokalee 22.37 Clewiston Invitational 2021 Apr 1, 2021 0.4
55 Buckmaster, Neikerson JR Rockledge 22.38 Tohopekaliga Invitational 1 Feb 20, 2021 2.3
56 Smith, Zamarion JR Wakulla 22.39 Paul Hoover Invite Mar 23, 2021
57 Johnson, Galen SR Lincoln 22.42 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021 -0.1
57 Johnson, Keyshawn SR Kathleen 22.42 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 1.4
59 McCall , Desmyn SR Terry Parker 22.44 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021 -0.9
59 Motley III, Roger SR Dunbar 22.44 Panther Showcase Apr 1, 2021 3.4
61 Watkins, Michael SR American Heritage 22.47 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021 2.5
62 Davis, Bryan SR Southeast 22.49 Manatee County Varsity Championship Apr 8, 2021
63 Thomas, Greg SR Dunbar 22.55 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 19, 2021 4.2
64 Joseph, Gregory SR Lely 22.56 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021 1.7
65 Moore, Devin JR Naples 22.59 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021 2.3
66 Hill, Dyoni JR Gainesville 22.61 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021 -0.5
67 Cion, Nappoleon SO Ridgeview (OP) 22.62 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 1.3
67 Codie, Jaden SR Dunbar 22.62 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 2.7
69 Blake, Jalen SO Winter Springs 22.63 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 0.7
69 Gutierrez, Jaden FR Archbishop McCarthy 22.63 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021 2.5
71 Jackson, Timothy JR Zephyrhills 22.64 4th Annual Cypress Creek Track and Field Invitational Mar 5, 2021 -1.4
71 Morgan, RJ JR Poinciana 22.64 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021 2.0
73 Stamp, Rubin SR Palmetto 22.66 Manatee County Varsity Championship Apr 8, 2021
74 Bighem, Isaiah FR Leon 22.67 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021 -0.1
74 Warren, D'Antonio SO Pine Forest 22.67 FHSAA 3A District 1 Apr 14, 2021 -1.0
76 Knighten, Jabari SR Sebring 22.69 Clewiston Invitational 2021 Apr 1, 2021 0.4
77 Deas, Dewante SR Ely 22.70 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021 0.5
77 Wallace, Jancent FR Belen Jesuit Prep 22.70 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 2.5
79 Smith, Darrien JR Pasco 22.71 Fivay High School Invite Mar 25, 2021
80 Vil, Jerry SO Ridgeview (OP) 22.73 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 1.3
81 Gardiner, Jaylon SR Gaither 22.74 DiMaggio Invitational Mar 27, 2021
82 Joshway, Caleb JR Auburndale 22.75 Kowboy Invitational Mar 12, 2021 1.8
83 Craig, Eddie SR Pace 22.76 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 6, 2021
84 Hernendez, Douglas SO Mater Academy 22.78 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021 -0.5
85 Burr, Trevor SR Gainesville 22.81 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021 -1.2
85 Harris, Corey SO Lake Wales 22.81 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021 2.4
87 Roth, Kaleb JR Estero 22.82 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021 0.5
87 Williams , Aviance JR Jones 22.82 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 1.3
89 Harrison, Javarous SR Washington (Pensacola) 22.84 Pine Forest Invitational Feb 20, 2021
90 Powell, Lashawn JR Port Charlotte 22.85 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
90 Wilson, Eugene SO Gaither 22.85 DiMaggio Invitational Mar 27, 2021
90 Wilson, Robert JR Lincoln 22.85 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021 -0.1
93 Cornelius, Clayton SR Zephyrhills 22.87 Weeki Wachee High School Invitational Mar 26, 2021
93 McMinnis, James SR Miami Norland 22.87 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021
93 P, Octaver SR Pasco 22.87 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 1.4
93 Stephens, Miles SR Braden River 22.87 Braden River Invite Mar 29, 2021
97 Lyford, Jonah SR Lake Minneola 22.88 Mount Dora Christian Invitational Meet #5 Apr 9, 2021
98 Oliver, Isaac SO Seabreeze 22.89 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 1.3
98 Tabb, Cole FR Choctawhatchee 22.89 Seahawks Open Feb 20, 2021
100 Fuller, Marcus JR Boynton Beach 22.90 BBCHS Invitational Apr 7, 2021

200 Meters (Girls)

FHSAA 3A   26.58
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Wright, Cydney SR Mainland 23.46 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 2.0
2 Butler, Aaliyah JR Miami Northwestern 23.69 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 3.5
3 James, Cynteria SO Miami Southridge 23.72 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 3.5
4 Thompson, Cassie SR South Lake 23.86 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 1.4
5 Burton, Jenyia SR Jones 23.89 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 1.4
6 Jones, Alyssa JR Miami Southridge 23.92 GMAC Championship Apr 8, 2021 -0.2
7 Scott, Pebbles SR Miami Norland 24.00 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 3.8
8 Thompson, Kenya SR American Heritage 24.14 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021 3.6
9 Wilson, I'Asia SR Kathleen 24.19 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 3.8
10 Braggs, Somiyah SO Miami Southridge 24.30 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 3.5
11 Weaver, Lucheyona SR Dunbar 24.42 Panther Showcase Apr 1, 2021 4.8
12 Barton, Thania SO St. Augustine 24.47 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 2.0
12 Blocker, Nya SO Rickards 24.47 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 -0.8
14 Cleveland, Kayla FR Terry Parker 24.56 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 2.0
15 Norton, Sherri-Ann SR American Heritage 24.64 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021 -2.7
16 Bushay, Jayda JR Miami Northwestern 24.65 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021 -0.4
17 Jimenez, Jasmine JR Dunbar 24.69 Panther Showcase Apr 1, 2021 4.8
18 Travis, Mckenzie FR Fort Myers 24.71 Panther Showcase Apr 1, 2021 4.8
19 Harden, Miahna SR Lincoln 24.81 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 2.0
20 Glasco, Tykira JR Rockledge 24.85 Holy Trinity Classic Apr 2, 2021
21 Shaw, Ashley SO Northeast (OP) 24.89 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021 1.1
22 Lafleur, Bernadette JR American Heritage 24.90 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021 3.6
23 Vreen, Kalani SO Gainesville 24.96 SFHS Last Chance Apr 7, 2021 -0.2
24 Williams, ja'leah SR Ely 25.13 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021 0.7
25 Tresvant, Shakynah FR Miami Northwestern 25.25 GMAC Championship Apr 8, 2021 1.2
26 Mendez, Valery JR Fort Walton Beach 25.26 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 -0.8
27 Wilson, Chaze SR Hillsborough 25.27 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 2.0
28 Tennant, Ella JR River Ridge 25.31 River Ridge Meet 1 Mar 2, 2021
29 Brown, Ranecia SR Jones 25.36 Kowboy Invitational Mar 12, 2021 1.8
30 Kulp, Diandra SR Spoto 25.37 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 1.4
31 Williams-Gould, Autaliah SR Pine Forest 25.41 Pine Forest Invitational Feb 20, 2021
32 Williams, Naudia SO Lincoln 25.47 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021 -0.6
33 Johnson, Malaysia JR Dillard 25.49 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021 1.1
34 Findlay, Anaya SO King 25.61 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 2.0
35 Joyce, Victoria JR Rockledge 25.72 Holy Trinity Invitational Mar 6, 2021
36 Harris, Mariah SR Washington (Pensacola) 25.73 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 6, 2021
37 Elston, Iyana JR Blake 25.74 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 1.4
38 Miller, Cache JR Jefferson 25.76 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 1.4
39 Mitchell, Niyah JR Boca Ciega 25.79 Green Devil Classic Mar 31, 2021
40 Stermer, Carly SO Miami Norland 25.80 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 1.9
41 Alexander, J'lae SR Lake Gibson 25.81 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 2.0
42 Wingfield, Jadaah SO King 25.82 Leto March 10th 2021 Mar 10, 2021
43 Huet, Rylee SR Winter Springs 25.83 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 1.9
43 Soloma, Gabriella JR Dunbar 25.83 Panther Showcase Apr 1, 2021 4.8
45 Graham, Alexis SR Braden River 25.88 Braden River Invite Mar 29, 2021
46 Collins, Nadia SR Leon 25.95 Tariq Barfield Invitational Mar 5, 2021
47 Johnson, Amela SO Gateway (Kissimmee) 25.97 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021 0.2
48 Rolack, Christal JR Robinson 26.02 DiMaggio Invitational Mar 27, 2021
48 Williams , Ariyana SO Washington (Pensacola) 26.02 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 1.6
50 King, Ashanti JR Auburndale 26.03 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 -2.8
51 Facey, Christal SR McArthur 26.04 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 -4.0
52 McCalla, Annyah JR Ely 26.05 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021 1.1
53 Tillman, Saniyah SR Auburndale 26.07 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 2.8
53 Zephirin, Erin FR Miami Southridge 26.07 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021 -0.4
55 Murphy, Justyce JR Hillsborough 26.10 2021 Leto 4/7/2021 Apr 7, 2021
56 Louis, Richcarnia SO Naples 26.14 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021 1.7
57 Washington, Shaniyah JR American Heritage 26.17 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 -2.4
58 Jean Baptiste, Molie JR Naples 26.18 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 2.0
59 Placeres, Danielle FR Bayside 26.21 2/23 Heritage Meet Feb 23, 2021
60 Johnson, Deaundra SR Pine Forest 26.22 Pine Forest Invitational Feb 20, 2021
60 ROBERSON, JA'MYA FR Hillsborough 26.22 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
62 Mitchell, Treciyah SR Miami Northwestern 26.23 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 0.5
63 Jones, Azharia FR Southeast 26.26 Manatee County Varsity Championship Apr 8, 2021
64 Vargas Ojeda, Loren JR Lely 26.28 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
65 Heinz, Kaylan JR Ponte Vedra 26.30 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021 1.0
65 Lauriston, Lillian SR Dillard 26.30 BCAA North Central Qualifier Mar 16, 2021 -0.1
65 Littles, Kendria SR Leesburg 26.30 FHSAA 3A District 6 Apr 21, 2021
68 Cherichel, Danaika SR Heritage 26.31 2/23 Heritage Meet Feb 23, 2021
68 Randell, Nia SO Hillsborough 26.31 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 3.8
70 Harper, Brianna FR Miami Southridge 26.33 Westminster Christian Home Meet 2 Mar 27, 2021 2.3
70 Horan, Michelle JR North Fort Myers 26.33 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021 1.0
72 Marion, Ciera JR Osceola (Seminole) 26.34 Eagle Twilight Mar 25, 2021 0.9
73 Lewis, Nehanda JR Land O'Lakes 26.36 FHSAA 3A District 6 Apr 21, 2021
74 Evans, Autumn FR Tampa Bay Tech 26.38 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 1.1
75 Smith, Marissa SO Braden River 26.39 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 2.1
76 Caldwell, Makayla SO Rickards 26.40 Jimmy Everett Track and Field Invitational Mar 27, 2021 -0.4
77 Randle, Dierra SO Boca Ciega 26.42 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 1.6
77 Russell, Nya FR Middleburg 26.42 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 1.6
79 Watson-Bell, Allyson SO Rockledge 26.44 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021 -0.4
80 Cadet, Myrka SR American Heritage 26.46 Bob Hayes Classic Mar 20, 2021 -1.6
81 D'Anna, Celine SR Lecanto 26.49 FHSAA 3A District 6 Apr 21, 2021
82 Anderson, Courtney JR Palmetto 26.52 Braden River Invite Mar 29, 2021
83 Bradwell, Zareya FR Dillard 26.55 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021 0.7
84 Seus, Lizzie SO Jones 26.57 FHSAA 3A District 5 Apr 15, 2021
85 Prudent, Castina SO South Lake 26.59 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
86 Sandifer, Ahlia SR Homestead 26.62 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021 -0.4
86 Spence, Amaya SO Northeast (OP) 26.62 BCAA North Central Qualifier Mar 16, 2021 +0.0
88 Hemmings, Dinae JR Poinciana 26.65 Last Chance at Harmony Apr 1, 2021 3.6
88 Julmisite, Ariana FR Miami Norland 26.65 GMAC Championship Apr 8, 2021 1.2
90 Jordan, Alexandria SR Lincoln 26.67 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021 -0.6
90 thompson, kailyn JR Dillard 26.67 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021 0.2
92 Brumadge, Ke'Niya JR Boca Ciega 26.70 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 0.5
92 Jenkins, Tyla SO Lake Wales 26.70 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021 1.6
94 Chiqounis, Mia SO Ponte Vedra 26.71 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021 1.0
94 Collins, Morgan JR Blake 26.71 Robinson, Blake, Chamberlain Feb 17, 2021
96 Clarke, Jahhi SO Vanguard (Ocala) 26.72 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
97 Martinez, Venessa SO Tampa Bay Tech 26.74 DiMaggio Invitational Mar 27, 2021
98 Blanford, Zoe JR Belleview 26.76 Trinity Catholic Tuesday Classic Mar 23, 2021 -1.8
99 Mullings, Abigail FR Northeast (OP) 26.79 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021 0.2
100 Hollins , Malaya SR Immokalee 26.80 Clewiston Invitational 2021 Apr 1, 2021 -0.1

400 Meters (Boys)

FHSAA 3A   51.17
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Ibraheem-Washington, Kaseem JR Rickards 47.66 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
2 Gammons, Mekhi SO Hialeah-Miami Lakes 47.74 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
3 Williams, Curtis SR Leon 48.02 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
4 Hamilton, Rohan SR Northeast (OP) 48.40 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021
5 Roberts, Tajay SR Dillard 48.43 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
6 Clemons, Emory JR American Heritage 48.55 MTFXCCGA Invitational Mar 13, 2021
7 Wilson, Robert JR Lincoln 48.70 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
8 Bolden, Xavier SR Plantation 48.93 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
9 Merisier, Marvens SR Fort Myers 49.07 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
10 Williamson, James SR Columbia 49.09 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
11 Buckmaster, Neikerson JR Rockledge 49.19 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021
12 Geter, Dedrick SR Escambia 49.22 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
13 Gardiner, Jaylon SR Gaither 49.38 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
13 Prude, Rios SO Palm Bay 49.38 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
15 Garrison, Tariq SR American Heritage 49.45 MTFXCCGA Invitational Mar 13, 2021
16 Higgins , Marcus JR Heritage 49.47 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021
17 Cornelius, Clayton SR Zephyrhills 49.52 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
18 Whitfield, Cade SR Sunlake 49.62 Eagle Twilight Mar 25, 2021
19 Terry, Donovan FR Jesuit (Tampa) 49.64 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
20 Deas, Dewante SR Ely 49.66 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
21 Bell, Aaron SR Terry Parker 49.82 Ed White Mini Meet 1 Feb 16, 2021
21 Johnson, Keyshawn SR Kathleen 49.82 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
23 Jean, Renand SR Dillard 49.86 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
24 Buie, Jarriet SO Jesuit (Tampa) 49.98 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
25 Motley III, Roger SR Dunbar 49.99 FHSAA 3A District 11 Apr 14, 2021
26 Blake, Jalen SO Winter Springs 50.00 FHSAA 3A District 5 Apr 15, 2021
27 Shakes, Jaccarri JR Dillard 50.01 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021
28 Sermons, Markez SR Orange Park 50.02 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
29 Lyford, Jonah SR Lake Minneola 50.07 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
30 Cunningham, La Monte SR Milton 50.08 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
31 Lende, Nicolas SR King 50.25 Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
31 Ramsey, Jacob JR Miami Norland 50.25 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021
33 Stephens, Miles SR Braden River 50.26 Manatee County Varsity Championship Apr 8, 2021
34 Roth, Kaleb JR Estero 50.33 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021
35 Telsaint, Rotchild SR Northeast (OP) 50.37 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 9, 2021
36 Tabb, Cole FR Choctawhatchee 50.40 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021
37 Tellis, Ladarius SR Lake Wales 50.44 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021
38 Lopez, Leroy SR Countryside 50.45 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
39 Thomas, Greg SR Dunbar 50.46 FHSAA 3A District 11 Apr 14, 2021
40 Morrison, David JR Lincoln 50.49 Tommy Taylor High School Invitational Mar 13, 2021
41 Durant, Justus JR Bayside 50.50 Holy Trinity Invitational Mar 6, 2021
42 Sharpe, Jamari JR Miami Northwestern 50.54 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021
43 Hoo, Mehki SO American Heritage 50.57 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021
44 Toussaint, Jeremiah SO Hialeah-Miami Lakes 50.58 GMAC Championship Apr 8, 2021
45 Morgan, RJ JR Poinciana 50.64 FHSAA 3A District 5 Apr 15, 2021
46 kennedy, jacari SR Jones 50.68 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
47 Jackson, Malek SO Leon 50.72 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021
47 Larkin, Luke JR Fort Walton Beach 50.72 Fort Walton Beach Home Meet Mar 19, 2021
49 Dunbar , Joshua SR Blake 50.73 2021 Leto 4/7/2021 Apr 7, 2021
50 Walden, Wesley SR Mariner 50.76 FHSAA 3A District 11 Apr 14, 2021
51 Larry, Dominic SR Lincoln 50.83 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
52 Wallace, Jancent FR Belen Jesuit Prep 50.86 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
53 Grant, Johndreis SO Pasco 50.87 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
54 Donaldson, Christopher SO Auburndale 50.90 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
55 Clark, Ian SR Leon 50.91 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021
56 lane, Jimel JR Mater Academy 50.98 Belen Home Meet 4 Mar 29, 2021
57 Kent, John SO Miami Northwestern 51.00 GMAC Championship Apr 8, 2021
58 Eliacin, Allen SR Gulf 51.01 FHSAA 3A District 6 Apr 21, 2021
59 Franklin, Delbert SR Mainland 51.03 FHSAA 3A District 4 Apr 14, 2021
60 Salter, Javarien SO Vanguard (Ocala) 51.04 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
61 Hill, Dyoni JR Gainesville 51.10 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021
62 Anders, Derien SR Bayshore 51.12 Manatee County Varsity Championship Apr 8, 2021
63 Fuller, Marcus JR Boynton Beach 51.15 BBCHS Invitational Apr 7, 2021
63 Green, Jayden SR Pine Forest 51.15 Pensacola Tiger Invitational Mar 13, 2021
65 Mendoza-Bayron, Angel SR Hillsborough 51.18 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
66 Dorsainvil, Saindeley SR Palmetto Ridge 51.21 Charlotte Invitational Mar 12, 2021
67 Guice, Jordan SR Rickards 51.22 Jimmy Everett Track and Field Invitational Mar 27, 2021
68 Green , Damacio SR Miami Northwestern 51.29 GMAC Championship Apr 8, 2021
69 Hill, Chris JR New Smyrna Beach 51.33 Mount Dora Christian Invitational Meet #5 Apr 9, 2021
69 Koby, Bridger JR Merritt Island 51.33 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021
69 Rogers, Wyatt SO Ponte Vedra 51.33 FHSAA 3A District 3 Apr 21, 2021
69 Wallace, Cooper JR Edgewater 51.33 FHSAA 3A District 5 Apr 15, 2021
73 Levesque, Joseph SR Land O'Lakes 51.34 4th Annual Cypress Creek Track and Field Invitational Mar 5, 2021
74 Choe, Jacob SR Gaither 51.36 Freedom,King,Gaither Tri Meet Feb 26, 2021
75 Morris, DeRel JR East River 51.37 Raymond Gaines Silverhawk Invitational 2021 Mar 27, 2021
76 Griffin, Jaden JR Countryside 51.42 Mustang Invitational Mar 11, 2021
77 Friendly, Jayce SR Matanzas 51.48 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
77 McMinn, Robert SR Miami Norland 51.48 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
79 Pierre, Lucas SO Boynton Beach 51.50 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021
80 Mayak, Jacob SO St. Petersburg 51.55 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
80 Sloan, Ryan SR Fort Walton Beach 51.55 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021
82 Lee, Ayden SO Jesuit (Tampa) 51.58 Jesuit Quad Meet 4 Mar 24, 2021
83 Titre, Kareem JR Lincoln 51.59 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021
84 Stockner, Marvin SR Golden Gate 51.62 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
85 Donaldson, Ivan JR Rickards 51.67 Jimmy Everett Track and Field Invitational Mar 27, 2021
85 Travieso, Jordan SR Vanguard (Ocala) 51.67 Trinity Catholic Classic Feb 20, 2021
87 Nelson, Kenneth SO Gainesville 51.69 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021
88 Forsythe, Micah SR Leesburg 51.75 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
89 McMinnis, James SR Miami Norland 51.78 GMAC Championship Apr 8, 2021
90 Allen, Demarcus SR Dillard 51.93 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
91 Aguilar, Santos JR South Lake 51.95 Trinity Catholic Tuesday Invitational Apr 6, 2021
91 Wilkerson, British SO Miami Norland 51.95 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
93 Vickaryous, Matthieu SO Barron Collier 51.98 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
94 Dawkins, Javarci SO Leesburg 51.99 FHSAA 3A District 6 Apr 21, 2021
95 Brown, Kolin JR Rickards 52.03 Rickards Home Meet 2 Mar 23, 2021
96 Joshway, Caleb JR Auburndale 52.04 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
97 Arnold, Aiden SR Winter Springs 52.06 Silverhawk Quint 2021 Mar 10, 2021
97 McCall , Desmyn SR Terry Parker 52.06 Commander Time Trials Mar 6, 2021
99 Hodges, Jessaun SR Middleton 52.08 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
100 Richardson, Sheldon SO Rickards 52.09 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 11, 2021

400 Meters (Girls)

FHSAA 3A   1:01.70
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Butler, Aaliyah JR Miami Northwestern 53.05 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
2 Thompson, Kenya SR American Heritage 53.36 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021
3 Scott, Pebbles SR Miami Norland 53.86 GMAC Championship Apr 8, 2021
4 Wright, Cydney SR Mainland 54.73 FHSAA 3A District 4 Apr 14, 2021
5 Burton, Jenyia SR Jones 55.23 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
6 Blocker, Nya SO Rickards 55.40 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021
7 Jones, Alyssa JR Miami Southridge 55.75 Big Blue Invitational Mar 6, 2021
8 Collins, Nadia SR Leon 55.76 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
9 Williams, ja'leah SR Ely 56.02 BCAA North Qualifier Mar 15, 2021
10 Kulp, Diandra SR Spoto 56.66 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
11 Williams , Ariyana SO Washington (Pensacola) 56.89 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
12 Hill, Jahnya SR Northeast (OP) 56.93 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
13 Harden, Miahna SR Lincoln 56.99 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021
14 Facey, Christal SR McArthur 57.05 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
15 Petit-pointe, Michelle SR Miami Northwestern 57.13 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021
16 Kavanagh, Samantha SO Northeast (OP) 57.25 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
17 Joyce, Victoria JR Rockledge 57.36 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
18 Cleveland, Kayla FR Terry Parker 57.47 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021
18 Tillman, Saniyah SR Auburndale 57.47 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
20 James, Cynteria SO Miami Southridge 57.60 Big Blue Invitational Mar 6, 2021
21 Edwards, Raquel FR Dillard 57.66 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
22 Hunter, Lenai SR Miami Northwestern 57.74 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
23 Travis, Mckenzie FR Fort Myers 57.76 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
24 Smith, Keschay JR Miami Northwestern 57.87 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021
25 Moss, Breanna SR Miami Northwestern 57.88 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
26 studesville, sydni SO American Heritage 58.67 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021
27 Johnson, Amela SO Gateway (Kissimmee) 58.87 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021
28 Jenkins, Tyla SO Lake Wales 58.92 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
29 Julmisite, Ariana FR Miami Norland 59.05 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021
30 Eppinger, Taylor JR American Heritage 59.16 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021
31 Bohler, Jaylin JR Fort Walton Beach 59.19 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
32 Bonds, Areeyanna FR Lake Wales 59.23 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
33 Ives, Nyidjah JR Liberty 59.27 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021
34 Zephirin, Erin FR Miami Southridge 59.37 Westminster Christian Home Meet 2 Mar 27, 2021
35 Fasenelli, Bianca SR Ponte Vedra 59.46 FHSAA 3A District 3 Apr 21, 2021
36 Huet, Rylee SR Winter Springs 59.53 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
37 thompson, kailyn JR Dillard 59.61 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
38 Tresvant, Shakynah FR Miami Northwestern 59.62 Martin County Sarge Memorial Meet Mar 5, 2021
38 Williams, Naudia SO Lincoln 59.62 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 11, 2021
40 Wilson, I'Asia SR Kathleen 59.64 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021
41 Toombs, Jadah FR Fort Myers 59.65 FHSAA 3A District 11 Apr 14, 2021
42 McMillan, Leilani JR Sebring 59.67 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021
43 Fance, De'nayizsa SO Miami Southridge 59.74 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021
44 Clausen, Paige SR Barron Collier 59.82 FHSAA 3A District 12 Apr 17, 2021
45 Byrd, Raeven SR Fort Walton Beach 59.85 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
46 Chiqounis, Mia SO Ponte Vedra 59.86 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
47 Grace, Yasmin SR Lincoln 59.88 Jesse Forbes HS Invitational Feb 27, 2021
48 Hood, Madison SR Estero 59.92 FHSAA 3A District 12 Apr 17, 2021
49 Wilson, Chian SR Hillsborough 59.95 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
50 Dawn, Kamari SR Rockledge 59.97 Holy Trinity Invitational Mar 6, 2021
51 Lewis, Rayna SO Blake 59.98 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
52 Jennings, Janaysia SO Lincoln 59.99 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021
53 McCare, Kenzaria SO Miami Norland 1:00.00 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021
54 Catlin, Ja Dashia SR Matanzas 1:00.01 The Villages Buffalo Invitational Mar 27, 2021
55 English, Jozelyn SO Palmetto 1:00.06 Palmetto Varsity Invitational Mar 2, 2021
56 Smith, Marissa SO Braden River 1:00.17 Palmetto Varsity Invitational Mar 2, 2021
57 Collins, Morgan JR Blake 1:00.18 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
58 Cadet, Myrka SR American Heritage 1:00.22 MTFXCCGA Invitational Mar 13, 2021
59 Miller, Cache JR Jefferson 1:00.33 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
60 Randell, Nia SO Hillsborough 1:00.42 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
61 Mullings, Abigail FR Northeast (OP) 1:00.44 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021
62 Wells, Caroline JR Winter Springs 1:00.45 Silverhawk Quint 2021 Mar 10, 2021
63 Walker, Imani JR Leon 1:00.55 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021
64 Watson-Bell, Allyson SO Rockledge 1:00.60 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
65 Rivera, Alanie JR Harmony 1:00.63 Kowboy Developmental Meet 1 Feb 23, 2021
66 Buckmaster, Tamara SR Rockledge 1:00.65 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021
67 Mier, Adriana JR Hardee 1:00.69 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
68 Jackson, Kayla JR Boyd Anderson 1:00.75 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 24, 2021
69 Bushay, Jayda JR Miami Northwestern 1:00.76 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
70 Pleas, Amaya FR Coconut Creek 1:00.86 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
71 Jouhaud, Emilie SR Stanton 1:00.93 FHSAA 3A District 3 Apr 21, 2021
72 Hart, Paris SO Kathleen 1:00.94 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
73 Lynch, Kathryn SO Naples 1:00.98 FHSAA 3A District 12 Apr 17, 2021
74 Murphy, Justyce JR Hillsborough 1:00.99 Jesuit Quad Meet 4 Mar 24, 2021
75 Llanes, Maya JR Zephyrhills 1:01.08 Weeki Wachee High School Invitational Mar 26, 2021
76 Chandler, Ella JR Seabreeze 1:01.10 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
76 Jimenez, Jasmine JR Dunbar 1:01.10 3A District 11 Preview Feb 24, 2021
78 Kanaar, Kylie SR Springstead 1:01.44 Hernando High School Invite Mar 31, 2021
79 Carter, Aliyah SO Golden Gate 1:01.48 FHSAA 3A District 12 Apr 17, 2021
80 Jean Baptiste, Molie JR Naples 1:01.61 Charlotte Invitational Mar 12, 2021
81 Burt, Molly SO Middleburg 1:01.72 SFHS Raider Invitational presented by Santa Fe Ford Mar 6, 2021
81 Rolack, Christal JR Robinson 1:01.72 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
83 Wakefield, Imani JR Robert E. Lee 1:01.84 FHSAA 3A District 3 Apr 21, 2021
84 Rodriguez, Jalis JR Cape Coral 1:01.85 FHSAA 3A District 11 Apr 14, 2021
85 Weaver, Lucheyona SR Dunbar 1:01.88 7th Annual Loretta Purish Invitational-Ladies Only Mar 4, 2021
86 Shannon, Rylee SO Rockledge 1:01.89 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021
87 Friedhoff, Sophia FR Lely 1:01.91 Palmetto Ridge Invitational Feb 24, 2021
88 Wingfield, Jadaah SO King 1:01.96 March 5th 2021 Leto Mar 5, 2021
89 Fertic, Shelby FR Harmony 1:02.01 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
90 Marion, Ciera JR Osceola (Seminole) 1:02.13 Warhawk Invitational Mar 5, 2021
91 Crumbly, Jumiracle SR Dunbar 1:02.17 FHSAA 3A District 11 Apr 14, 2021
92 Rudolph, Jayla SO Pine Forest 1:02.25 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
93 Thomas, Kimael SR Plantation 1:02.33 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021
94 Robertson, Rachel JR Pembroke Pines Charter 1:02.37 BCAA South Qualifier Mar 15, 2021
95 Medina, Heidi FR Fort Walton Beach 1:02.39 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021
95 Wildgooes, Rachari 8 American Heritage 1:02.39 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
97 Williams, Ny'ene SO Orange Park 1:02.42 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
98 Hyppolite, Breannah JR Lake Minneola 1:02.44 Mount Dora Christian Invitational Meet #5 Apr 9, 2021
99 Matheney, Maya FR St. Petersburg 1:02.45 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021
100 Mohammadbhoy, Corin FR Braden River 1:02.47 Charlotte Invitational Mar 12, 2021

800 Meters (Boys)

FHSAA 3A   2:01.60
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Tellis, Ladarius SR Lake Wales 1:52.30 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
2 Jean, Renand SR Dillard 1:53.70 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
3 Vento, Javier SR Belen Jesuit Prep 1:53.95 Belen Home Meet 4 Mar 29, 2021
4 Magoulas, Adam JR Belen Jesuit Prep 1:54.88 Belen Home Meet 4 Mar 29, 2021
5 Arnold, Aiden SR Winter Springs 1:54.99 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
6 Whitfield, Cade SR Sunlake 1:55.29 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
7 Kepran, Edward SO Arnold 1:55.31 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
8 Windett, Omario SR Poinciana 1:55.66 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
9 Dorsainvil, Saindeley SR Palmetto Ridge 1:55.95 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
10 Larkin, Luke JR Fort Walton Beach 1:56.10 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
11 Miller, Rushane SR Dillard 1:56.61 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021
12 Schulte, Gavin SO Pace 1:56.62 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
13 Toussaint, Jeremiah SO Hialeah-Miami Lakes 1:56.92 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
14 Moore, Joshua JR Vanguard (Ocala) 1:57.02 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
15 Youberg, Finn SR Gulf Breeze 1:57.33 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
16 Jean-Charles, Daniel SO Miami Northwestern 1:57.65 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
17 Petit-Frere , Johnathan SO Boyd Anderson 1:57.69 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021
18 Brownlee, Jalen SR Rickards 1:57.70 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021
19 Wadsworth, Tyler JR Port Charlotte 1:57.96 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021
20 Pickard, Kolton JR Estero 1:57.98 Panther Showcase Apr 1, 2021
21 Sanchez, Michael SR Belen Jesuit Prep 1:58.08 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021
22 Rodriguez, Julian JR Belen Jesuit Prep 1:58.20 Belen Home Meet 4 Mar 29, 2021
23 Updike, Kevin SR Lake Wales 1:58.75 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
24 Pena, Alex SO Sunlake 1:58.86 Cypress Creek Vs Sunlake 2021 Feb 16, 2021
25 Holston, Liam SR Fort Myers 1:58.91 Viking Elite Classic 2021 Feb 26, 2021
26 Kolsun, Paul SR Fort Myers 1:58.96 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021
27 Cotto, Joseph SR Lake Wales 1:59.01 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
28 Sloan, Ryan SR Fort Walton Beach 1:59.03 Seahawks Open Feb 20, 2021
29 Aguilar, Santos JR South Lake 1:59.09 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
30 Ward, Nazir SO Miami Northwestern 1:59.25 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
31 Reinecke, Daniel JR Heritage 1:59.30 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
32 Leon, Roberto SO Belen Jesuit Prep 1:59.45 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
33 Davis, Jockyll SR Chamberlain 1:59.59 DiMaggio Invitational Mar 27, 2021
34 Cills, Joshua SR Ponte Vedra 1:59.66 FHSAA 3A District 3 Apr 21, 2021
35 Travieso, Jordan SR Vanguard (Ocala) 1:59.71 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
36 Jackson, Ber'Narjay SR Dunbar 1:59.81 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
37 Ramirez, Francisco SR Pace 1:59.86 Pensacola Tiger Invitational Mar 13, 2021
38 Villasuso, Aiden SR Belen Jesuit Prep 1:59.93 Belen Home Meet 4 Mar 29, 2021
39 Guice, Jordan SR Rickards 2:00.17 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
40 Carrillo, Emmanuel SO Lake Minneola 2:00.26 FHSAA 3A District 5 Apr 15, 2021
41 Stone, William JR Osceola (Seminole) 2:00.34 Eagle Twilight Mar 25, 2021
42 Morris, DeRel JR East River 2:00.42 FHSAA 3A District 5 Apr 15, 2021
43 Hill, Chris JR New Smyrna Beach 2:00.44 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
44 Hett, Joshua SR St. Augustine 2:00.46 Stinger Invitational Mar 31, 2021
45 Levesque, Joseph SR Land O'Lakes 2:00.54 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
46 Russell, Chris SR Stanton 2:00.72 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
47 Hindman, Joshua FR Mitchell 2:00.85 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
47 Labonte, Jacob JR Seabreeze 2:00.85 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
49 McDonald, Shain SR Miami Southridge 2:00.87 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021
50 Bouquot, Lucas SR Ponte Vedra 2:00.93 Ancient City Invitational Mar 26, 2021
51 Bailey, Dylan SO Northeast (SP) 2:00.98 Warhawk Invitational Mar 5, 2021
52 Fritz, Jacob JR Ida Baker 2:01.11 Edison Relays Mar 5, 2021
53 Anders, Derien SR Bayshore 2:01.27 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
54 Bradshaw, Tavin JR Lake Minneola 2:01.28 FHSAA 3A District 5 Apr 15, 2021
55 Callaghan, Jaden SO Wakulla 2:01.40 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021
56 Denkler, David JR Largo 2:01.45 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2021
57 Summers, Tyler JR Gaither 2:01.56 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
58 Salgado, Sebastian SR American Heritage 2:01.60 MTFXCCGA Invitational Mar 13, 2021
59 Frietze, Dominik SR Ridgeview (OP) 2:01.63 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
60 Wright, Khary SR Lincoln 2:01.73 Jesse Forbes HS Invitational Feb 27, 2021
61 Gross, Eduardo FR Belen Jesuit Prep 2:01.74 Belen Home Meet 4 Mar 29, 2021
62 Pank, Tristan JR Vanguard (Ocala) 2:01.82 Trinity Catholic Tuesday Invitational Apr 6, 2021
63 Depina, Isaiah SR Estero 2:02.02 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021
64 Jones, Devin FR Miami Northwestern 2:02.37 GMAC Championship Apr 8, 2021
65 Reed, Jaxon SR Lake Minneola 2:02.41 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
66 Martin, Matthew SR Land O'Lakes 2:03.01 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
67 McKee, Chase SR New Smyrna Beach 2:03.05 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
68 Tompkins, Chris SR Middleton 2:03.11 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
69 Clemons, Emory JR American Heritage 2:03.13 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
70 McLendon, Andrew JR Naples 2:03.19 FHSAA 3A District 12 Apr 17, 2021
71 Knight, Clayton FR Vanguard (Ocala) 2:03.35 Trinity Catholic Tuesday Invitational Apr 6, 2021
72 Thompson, Evan SR Merritt Island 2:03.37 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
73 Ortigoza-Rodriguez, Jimmy JR Chamberlain 2:03.40 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
74 Carter, Randall SR Palmetto 2:03.75 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
75 Tenore, Frank JR St. Petersburg 2:03.76 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
76 Hart, Campbell SR Lincoln 2:03.85 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021
77 Torres, Evan FR Belen Jesuit Prep 2:03.90 Belen Home Meet 4 Mar 29, 2021
78 McAlister, Kai SR Rockledge 2:03.97 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021
79 Balzano, Valentino SO Winter Springs 2:04.15 FHSAA 3A District 5 Apr 15, 2021
80 Stevens, Devin SO Jesuit (Tampa) 2:04.18 Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
81 Durand, Heintz JR Northeast (OP) 2:04.34 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021
82 Pocklington, Jared SR Fort Myers 2:04.39 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021
83 Yi, Conner JR Harmony 2:04.48 FHSAA 3A District 5 Apr 15, 2021
84 Pinto, Nathan JR South Fork 2:04.50 South Fork Last Chance **Closed to new Teams** Apr 9, 2021
84 Thier, Kyle SR Mariner 2:04.50 Edison Relays Mar 5, 2021
86 Snipes, James JR Ridgeview (OP) 2:04.57 FHSAA 3A District 3 Apr 21, 2021
87 Koppman, Benjamin JR St. Augustine 2:04.67 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
87 Sackenheim, Max SR Rockledge 2:04.67 MIHS Developmental Meet 3/9/21 Mar 9, 2021
89 Carter, Xavier SR Robert E. Lee 2:04.73 FHSAA 3A District 3 Apr 21, 2021
90 Kirchner, Jason JR River Ridge 2:04.78 River Ridge Meet Two Apr 8, 2021
91 Meyer, Cason JR Sunlake 2:04.86 Cypress Creek Vs Sunlake 2021 Feb 16, 2021
92 Bethely, Majet FR Boyd Anderson 2:04.91 TimeSpann presents Boyd Anderson Final Tune Up Apr 1, 2021
93 Martin, Ethan SR Palmetto 2:04.92 Manatee County Varsity Championship Apr 8, 2021
94 Shakes, Jaccarri JR Dillard 2:05.09 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
95 Pratt, Bertram SR Rockledge 2:05.11 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
96 Cruzado, Luis JR Belleview 2:05.12 Trinity Catholic Tuesday Invitational Apr 6, 2021
97 Duque, Tomas JR Belen Jesuit Prep 2:05.22 Belen Home Meet 4 Mar 29, 2021
98 Yacobi, Jonathan SR Largo 2:05.24 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2021
99 Holbrook, Eli JR Mosley 2:05.27 Bozeman Host Meet Apr 1, 2021
100 Azize, Eli FR Gateway (Kissimmee) 2:05.32 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021

800 Meters (Girls)

FHSAA 3A   2:26.90
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Kavanagh, Samantha SO Northeast (OP) 2:10.45 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
2 Mickens-malik, Jinah SR Mater Academy 2:11.41 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
3 Wells, Caroline JR Winter Springs 2:13.55 Silverhawk Open 2021 Feb 26, 2021
4 Chandler, Ella JR Seabreeze 2:14.57 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
5 Rivera, Alanie JR Harmony 2:15.74 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
6 Mier, Adriana JR Hardee 2:16.15 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
7 Edwards, Raquel FR Dillard 2:16.58 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
8 Hunter, Lenai SR Miami Northwestern 2:16.69 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
9 Dawn, Kamari SR Rockledge 2:17.42 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
10 Fitzgerald, Ashley FR American Heritage 2:17.66 MTFXCCGA Invitational Mar 13, 2021
11 Morris , Quewana SR Middleton 2:19.06 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
12 Smith, Kambry SR Fort Walton Beach 2:20.44 FHSAA 3A District 1 Apr 14, 2021
13 Kanaar, Kylie SR Springstead 2:21.67 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
14 Hillman, Delaney SR Osceola (Seminole) 2:22.33 Eagle Twilight Mar 25, 2021
15 Ballestero, Andrea JR Osceola (Seminole) 2:23.06 Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational 2021 Mar 6, 2021
16 Fernander, Chloe JR Choctawhatchee 2:23.55 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021
17 Duchene, Blythe JR Ridgeview (OP) 2:23.79 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
18 Urbaez, Victoria SO Lecanto 2:24.07 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
19 Taylor, Rhema SO Vanguard (Ocala) 2:24.38 Trinity Catholic Tuesday Invitational Apr 6, 2021
20 Coleman, Christiana FR Dillard 2:24.62 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
21 Tripp, Julia SO Osceola (Seminole) 2:24.74 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
22 Giambalvo, Ella FR Winter Springs 2:24.94 FHSAA 3A District 5 Apr 15, 2021
23 Gardner, Olivia SO New Smyrna Beach 2:24.98 Mount Dora Christian Invitational Meet #5 Apr 9, 2021
24 Ariail, Ovella SO Edgewater 2:25.28 FHSAA 3A District 5 Apr 15, 2021
25 Lane, Kasey SR New Smyrna Beach 2:25.39 Mount Dora Christian Invitational Meet #5 Apr 9, 2021
26 Thomsen, Ada FR Barron Collier 2:26.20 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021
27 Williamson, Elisa JR Gulf Breeze 2:26.43 FHSAA 3A District 1 Apr 14, 2021
28 Mason, Grace FR Winter Springs 2:26.60 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
29 Downey, Kennedy SO Osceola (Seminole) 2:26.62 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2021
30 Henrikson, Ally FR Boca Ciega 2:26.80 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021
31 Magner, Brynn SO Harmony 2:26.93 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021
32 Flowers, Naomi JR Winter Springs 2:27.06 FHSAA 3A District 5 Apr 15, 2021
33 Williams, Jasmin JR Miami Southridge 2:27.07 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
34 Hildebrand, Maranda JR Land O'Lakes 2:27.27 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
35 Thompson, Kenya SR American Heritage 2:27.37 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
36 Bing, Lauren SR Ponte Vedra 2:27.46 Ancient City Invitational Mar 26, 2021
37 Morrison, Rilee FR Barron Collier 2:27.55 FHSAA 3A District 12 Apr 17, 2021
38 Williams, Skye FR Lincoln 2:27.56 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
39 Johnson, Grace SR Naples 2:27.80 Charlotte Invitational Mar 12, 2021
40 Hood, Madison SR Estero 2:27.99 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021
41 Tang, Lillee SO Leon 2:28.07 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
42 Straface, Logan SR Naples 2:28.09 FHSAA 3A District 12 Apr 17, 2021
43 Jacobi, Savannah JR Gulf Breeze 2:28.10 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
44 Brown, Sammya JR Miami Norland 2:28.39 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
45 Woodruff , Illianna SR St. Augustine 2:28.46 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
46 Reichard, Izabell FR Harmony 2:28.48 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
47 Berardi, Gabriella SR Ponte Vedra 2:28.65 East Coast Classic Feb 26, 2021
48 Matherne, Parker SO Leon 2:28.70 Jesse Forbes HS Invitational Feb 27, 2021
49 Fender, Audrey SO Columbia 2:28.86 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
50 Richmond, Alexandra JR Stanton 2:28.96 FHSAA 3A District 3 Apr 21, 2021
51 Alvarez-Coia, Sienna FR American Heritage 2:29.13 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
51 Moore, Lily SO Leon 2:29.13 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 11, 2021
53 Lountchenko, Sonia JR Palmetto Ridge 2:29.35 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
54 Janac, Jurni FR Miami Northwestern 2:29.43 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021
55 Culpepper, Caitlyn JR Sunlake 2:29.48 Eagle Twilight Mar 25, 2021
56 Calabro, Avery SR Leon 2:29.64 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
57 Newsom, Mia SO St. Petersburg 2:29.70 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2021
58 Warren, Kourtney SR King 2:30.08 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
59 Revello, Alexa JR River Ridge 2:30.43 River Ridge Meet Two Apr 8, 2021
59 Underwood, Malinda FR Rockledge 2:30.43 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021
61 Schlageter, Emma SR New Smyrna Beach 2:30.74 East Coast Classic Feb 26, 2021
62 Yates, Brooke FR Merritt Island 2:30.76 Astronaut Invitational 2021 Mar 26, 2021
63 Roberts, Kashi SR Dillard 2:31.01 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 9, 2021
64 Lewis, Stella SO Leon 2:31.08 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
65 Jones, Amelia SO Naples 2:31.26 FHSAA 3A District 12 Apr 17, 2021
66 Hix, Brianna JR Arnold 2:31.30 Bozeman Invitational Meet Mar 11, 2021
67 Brown, Marina SR Edgewater 2:31.38 FHSAA 3A District 5 Apr 15, 2021
68 Clements, Abigail SO Osceola (Seminole) 2:31.44 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
69 Robertson, Rachel JR Pembroke Pines Charter 2:32.11 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021
70 Vickaryous, Morgan SR Naples 2:32.27 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
71 McCormick, Madison SR Naples 2:32.30 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
72 Casto-Waters, Lucy JR Cape Coral 2:32.49 FHSAA 3A District 11 Apr 14, 2021
73 Veltcheva, Ani JR Gainesville 2:32.57 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021
74 Valdes, Arielle SR South Fort Myers 2:32.62 FHSAA 3A District 11 Apr 14, 2021
75 Fance, De'nayizsa SO Miami Southridge 2:32.80 Big Blue Invitational Mar 6, 2021
75 Tovar, Sofia JR Fort Pierce Westwood 2:32.80 Bill Wilson Invitational Mar 13, 2021
77 Newport, Cathryne SR Sunlake 2:32.85 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
78 Langston, Camille JR Dillard 2:32.87 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021
79 Smith, Keschay JR Miami Northwestern 2:32.88 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
80 Hunt, Ji'Mesha SR Miami Southridge 2:32.96 Westminster Christian Home Meet 2 Mar 27, 2021
81 Fischler, Anna SR Fort Myers 2:33.14 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021
82 Barber, Reilly JR St. Augustine 2:33.21 East Coast Classic Feb 26, 2021
83 Taylor, Savannah JR North Fort Myers 2:33.24 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021
84 Goll, Gracianne JR Estero 2:33.29 Panther Showcase Apr 1, 2021
85 McDonald, Avalon JR South Fork 2:33.30 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021
86 Robinson, Jamariya FR Miami Northwestern 2:33.37 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021
87 Brannigan, Averie JR Ponte Vedra 2:33.41 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021
88 Bell, Briley JR Fort Walton Beach 2:33.43 Seahawks Open Feb 20, 2021
89 Geter, Natalie SO St. Augustine 2:33.65 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
89 Trejo, Aida SO Ponte Vedra 2:33.65 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021
91 Hernandez, Agnes SR Pasco 2:33.95 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
92 Benjamin, Taisha JR Northeast (OP) 2:34.13 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
93 Tackling, Amelia FR Ponte Vedra 2:34.15 Creekside High School Invite 2021 Mar 13, 2021
94 Boyer, Addison FR South Fork 2:34.29 South Fork Bulldog Invite Mar 12, 2021
95 Jones, Natalee JR Cape Coral 2:34.44 Viking Elite Classic 2021 Feb 26, 2021
96 Lynch, Kathryn SO Naples 2:34.66 7th Annual Jim Smith Invitational Feb 27, 2021
97 Benavides, Angela SO Archbishop McCarthy 2:34.72 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
98 Hacking, Shayla SR St. Augustine 2:34.98 FHSAA 3A District 3 Apr 21, 2021
99 McFarland, Riley FR Cape Coral 2:35.01 Viking Elite Classic 2021 Feb 26, 2021
100 Donohue , Anika FR Lake Region 2:35.04 The Bob English 2021 Mar 6, 2021

1600 Meters (Boys)

FHSAA 3A   4:39.80
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Vento, Javier SR Belen Jesuit Prep 4:14.58 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
2 Magoulas, Adam JR Belen Jesuit Prep 4:15.49 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
3 Arnold, Aiden SR Winter Springs 4:17.18 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
4 Pickard, Kolton JR Estero 4:18.66 Edison Relays Mar 5, 2021
5 Updike, Kevin SR Lake Wales 4:19.47 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
6 Villasuso, Aiden SR Belen Jesuit Prep 4:19.50 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
7 Tellis, Ladarius SR Lake Wales 4:20.55 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
8 Bouquot, Lucas SR Ponte Vedra 4:21.00 East Coast Classic Feb 26, 2021
9 Koon, Patrick FR Leon 4:21.54 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021
10 Samuel, Nicholas SR Lincoln 4:21.80 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021
11 Rodriguez, Julian JR Belen Jesuit Prep 4:21.83 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021
12 Dorsainvil, Saindeley SR Palmetto Ridge 4:22.68 Edison Relays Mar 5, 2021
13 Samuel, Nicholas SR Lincoln 4:24.56 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
14 Stone, William JR Osceola (Seminole) 4:24.76 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
15 Ramirez, Francisco SR Pace 4:25.70 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
16 Pena, Alex SO Sunlake 4:26.38 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
17 Fritz, Jacob JR Ida Baker 4:26.48 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021
18 Bailey, Dylan SO Northeast (SP) 4:28.36 Mustang Invitational Mar 11, 2021
19 San Juan, Austin SR Belen Jesuit Prep 4:28.40 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021
20 Brownlee, Jalen SR Rickards 4:28.73 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021
21 Wadsworth, Tyler JR Port Charlotte 4:29.74 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
22 Snipes, James JR Ridgeview (OP) 4:29.90 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
23 Schein, Bela SR St. Augustine 4:30.20 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
24 Pank, Tristan JR Vanguard (Ocala) 4:30.55 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
25 Jean, Joel SO Harmony 4:30.62 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
26 Moore, Joshua JR Vanguard (Ocala) 4:30.72 Trinity Catholic Classic Feb 20, 2021
27 Whitfield, Cade SR Sunlake 4:30.79 Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational 2021 Mar 6, 2021
28 Morales, Landon JR Lake Wales 4:30.81 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021
29 Holston, Liam SR Fort Myers 4:31.15 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021
30 Campbell, Ethan SR Lake Minneola 4:31.23 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
31 Rogers, Jake SO Leon 4:31.28 Chiles Relays Feb 20, 2021
32 Aguilar, Santos JR South Lake 4:31.72 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
33 Leon, Roberto SO Belen Jesuit Prep 4:32.18 Belen Home Meet 3 Mar 15, 2021
34 Tenore, Frank JR St. Petersburg 4:32.53 Warhawk Invitational Mar 5, 2021
35 Doherty, Grant SO Ponte Vedra 4:33.00 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
36 Larkin, Luke JR Fort Walton Beach 4:33.32 FHSAA 3A District 1 Apr 14, 2021
37 Thompson, Evan SR Merritt Island 4:33.37 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
38 Collins, Michael SR Lake Region 4:33.46 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021
39 Windett, Omario SR Poinciana 4:33.59 FHSAA 3A District 5 Apr 15, 2021
40 Hollins, Kaleb SO Choctawhatchee 4:34.32 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021
41 Fernandez, Christian SR Belen Jesuit Prep 4:34.73 Belen Home Meet 4 Mar 29, 2021
42 Crawford, Brandon SR Heritage 4:35.14 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
43 Sackenheim, Max SR Rockledge 4:35.32 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
44 Flores, Chris SR Fort Walton Beach 4:35.77 Rutherford Ram Relays Mar 27, 2021
45 Duque, Tomas JR Belen Jesuit Prep 4:35.94 Belen Home Meet 1 Feb 24, 2021
46 Palmer, Colsen JR Fort Myers 4:36.00 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021
47 Cruzado, Luis JR Belleview 4:36.10 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
48 Robbins, Colby JR Sunlake 4:36.17 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
49 Ruiz, Joshua FR Belen Jesuit Prep 4:36.45 Belen Home Meet 3 Mar 15, 2021
50 Makousky, Devin SO Rockledge 4:36.51 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
51 Seeber, Cade SR Gulf Breeze 4:36.55 FHSAA 3A District 1 Apr 14, 2021
52 Bradshaw, Lash JR Lake Minneola 4:36.74 Mount Dora Christian Invitational Meet #5 Apr 9, 2021
53 Knight, Clayton FR Vanguard (Ocala) 4:36.90 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
54 Koppman, Benjamin JR St. Augustine 4:37.18 Creekside High School Invite 2021 Mar 13, 2021
55 De la Hoz, Diego SO Belen Jesuit Prep 4:37.30 Belen Home Meet 1 Feb 24, 2021
56 Barajas, Isaiah JR Naples 4:37.54 FHSAA 3A District 12 Apr 17, 2021
57 Petit-Frere , Johnathan SO Boyd Anderson 4:37.87 TimeSpann presents Boyd Anderson Final Tune Up Apr 1, 2021
58 Schultz, Timmy SO Fort Myers 4:37.94 FHSAA 3A District 11 Apr 14, 2021
59 Kinney, Ryan JR Ida Baker 4:38.22 Edison Relays Mar 5, 2021
60 Cotto, Joseph SR Lake Wales 4:38.64 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
61 Hoffman, Andrew JR Ponte Vedra 4:38.85 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021
62 Davis, Jockyll SR Chamberlain 4:38.92 Jesuit Quad Meet 2 Feb 24, 2021
62 Toro, Hector FR Naples 4:38.92 FHSAA 3A District 12 Apr 17, 2021
64 Koraya, Joseph FR Fort Myers 4:39.22 FHSAA 3A District 11 Apr 14, 2021
65 Kepran, Edward SO Arnold 4:39.27 Bay County Track & Field Championships Apr 8, 2021
66 Dieck, Adam SR Jesuit (Tampa) 4:39.64 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
67 Pinto, Nathan JR South Fork 4:40.11 Martin County Sarge Memorial Meet Mar 5, 2021
68 Velasquez, Jordan JR Palmetto Ridge 4:40.17 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
69 Reinecke, Daniel JR Heritage 4:40.33 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
70 Kolsun, Paul SR Fort Myers 4:40.48 Viking Elite Classic 2021 Feb 26, 2021
71 Alfonso-Herrera, Andres JR Sunlake 4:40.53 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
72 Youberg, Finn SR Gulf Breeze 4:41.04 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 6, 2021
73 Hindman, Joshua FR Mitchell 4:41.19 George Steinbrenner Tri Meet #2 Mar 10, 2021
74 Frietze, Dominik SR Ridgeview (OP) 4:41.30 FHSAA 3A District 3 Apr 21, 2021
75 Beck-Perez, Kevin SR Jesuit (Tampa) 4:41.46 Tampa Bay Private Schools Championship Mar 19, 2021
76 Amador, Chris SO Palmetto Ridge 4:41.49 Edison Relays Mar 5, 2021
77 Kramer, Jake JR Sebastian River 4:41.53 MIHS Developmental Meet 3/9/21 Mar 9, 2021
78 Talmadge, Jacob SR Fort Walton Beach 4:41.57 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021
79 Bagby, Alexander SR Estero 4:41.58 7th Annual Jim Smith Invitational Feb 27, 2021
80 Kirchner, Jason JR River Ridge 4:41.59 River Ridge Meet 1 Mar 2, 2021
81 Chastain, Grant FR Fort Walton Beach 4:41.60 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021
82 Meyer, Cason JR Sunlake 4:41.71 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
83 Forbes, Nickolas FR St. Petersburg 4:41.74 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021
84 Hernandez, Michael JR Belen Jesuit Prep 4:42.02 Belen Home Meet 1 Feb 24, 2021
85 Torres, Evan FR Belen Jesuit Prep 4:42.08 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
86 Morales, Lucas JR Belen Jesuit Prep 4:42.23 Belen Home Meet 4 Mar 29, 2021
87 Ocampo, Daniel JR Dunbar 4:42.28 FHSAA 3A District 11 Apr 14, 2021
88 Carlile, Carter JR Suncoast 4:42.44 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
89 Roberts, Quin SO Fort Myers 4:42.49 Viking Elite Classic 2021 Feb 26, 2021
90 Bartolon, Ogler SR Dunbar 4:42.55 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
91 Howard, Dylan JR Braden River 4:42.88 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021
92 Burgener, Jack JR South Fork 4:42.98 Martin County Sarge Memorial Meet Mar 5, 2021
93 Martin, Matthew SR Land O'Lakes 4:43.02 FHSAA 3A District 6 Apr 21, 2021
94 Addison, Isaac JR Jesuit (Tampa) 4:43.03 Jesuit Quad Meet 4 Mar 24, 2021
95 Cappelli, Patrick JR Osceola (Seminole) 4:43.17 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2021
96 Betancourt, Fabian JR Fort Myers 4:43.34 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021
96 Thurber, Chase SO River Ridge 4:43.34 River Ridge Meet 1 Mar 2, 2021
98 McLendon, Andrew JR Naples 4:43.40 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
99 Mendez, Ricardo JR Belen Jesuit Prep 4:43.41 Belen Home Meet 1 Feb 24, 2021
100 Poe, William FR Zephyrhills 4:43.42 Weeki Wachee High School Invitational Mar 26, 2021

1600 Meters (Girls)

FHSAA 3A   5:36.80
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Wells, Caroline JR Winter Springs 4:44.90 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
2 Smith, Kambry SR Fort Walton Beach 5:07.76 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
3 Fitzgerald, Ashley FR American Heritage 5:10.62 MTFXCCGA Invitational Mar 13, 2021
4 Ballestero, Andrea JR Osceola (Seminole) 5:11.77 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
5 Moore, Lily SO Leon 5:14.03 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
6 McIver, Evie SR Winter Springs 5:14.82 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
7 Taylor, Rhema SO Vanguard (Ocala) 5:16.84 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
8 Coleman, Christiana FR Dillard 5:18.87 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
9 Barber, Reilly JR St. Augustine 5:19.44 Stinger Invitational Mar 31, 2021
10 Lane, Kasey SR New Smyrna Beach 5:19.86 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
11 Morrison, Rilee FR Barron Collier 5:21.30 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
12 Johnson, Grace SR Naples 5:21.36 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
13 Tang, Lillee SO Leon 5:21.63 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 11, 2021
14 Fernander, Chloe JR Choctawhatchee 5:21.90 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021
15 Downey, Kennedy SO Osceola (Seminole) 5:22.00 Eagle Twilight Mar 25, 2021
16 Rivera, Alanie JR Harmony 5:22.28 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
17 Lountchenko, Sonia JR Palmetto Ridge 5:22.78 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
18 Unger, Lillian SR Leon 5:22.93 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 11, 2021
19 Bing, Lauren SR Ponte Vedra 5:23.45 Ancient City Invitational Mar 26, 2021
20 Clements, Abigail SO Osceola (Seminole) 5:25.22 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021
21 Urbaez, Victoria SO Lecanto 5:25.42 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
22 Hillman, Delaney SR Osceola (Seminole) 5:25.50 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
23 Underwood, Malinda FR Rockledge 5:25.76 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
24 Matherne, Parker SO Leon 5:25.84 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 11, 2021
25 Veldwijk, Catalina FR Lecanto 5:25.92 The Villages Charter High School Meet Two Mar 11, 2021
26 Schlageter, Emma SR New Smyrna Beach 5:26.54 Spruce Creek Elite Invitational Apr 3, 2021
27 Yates, Brooke FR Merritt Island 5:26.85 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021
28 Gammage, Jaliah 6 Dillard 5:27.10 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 9, 2021
29 Fischler, Anna SR Fort Myers 5:27.81 FHSAA 3A District 11 Apr 14, 2021
30 Culpepper, Caitlyn JR Sunlake 5:28.98 FHSAA 3A District 6 Apr 21, 2021
30 Tripp, Julia SO Osceola (Seminole) 5:28.98 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2021
32 Magner, Brynn SO Harmony 5:29.44 FHSAA 3A District 5 Apr 15, 2021
33 Roberts, Kashi SR Dillard 5:30.62 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
34 Hansen, Samantha SO Vanguard (Ocala) 5:31.43 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
35 Caldwell, Elena SR Lake Minneola 5:32.18 FHSAA 3A District 5 Apr 15, 2021
36 Veltcheva, Ani JR Gainesville 5:32.62 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021
37 Boyer, Addison FR South Fork 5:33.32 Martin County Sarge Memorial Meet Mar 5, 2021
38 Berardi, Gabriella SR Ponte Vedra 5:33.81 Nease Relays Feb 20, 2021
39 Mussante, Emma SR Middleburg 5:33.85 Middleburg Bronco Invitational Mar 11, 2021
40 Jones, Amelia SO Naples 5:34.78 FHSAA 3A District 12 Apr 17, 2021
41 Lewis, Stella SO Leon 5:35.99 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 11, 2021
42 Stam, Mya SR St. Augustine 5:36.01 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
43 Meng, Amy JR Fort Myers 5:36.03 7th Annual Loretta Purish Invitational-Ladies Only Mar 4, 2021
44 Aseere, Ava SO Lake Minneola 5:36.61 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
45 Mason, Grace FR Winter Springs 5:36.76 Raymond Gaines Silverhawk Invitational 2021 Mar 27, 2021
46 Tackling, Amelia FR Ponte Vedra 5:37.33 Ancient City Invitational Mar 26, 2021
47 McCarthy, Evie FR North Fort Myers 5:38.21 FHSAA 3A District 11 Apr 14, 2021
48 Alford, Clara JR Wakulla 5:38.71 Big Bend Rural County Championship Apr 1, 2021
49 Moore, Cayla JR Miami Southridge 5:38.87 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021
50 Olney, Olivia SO Fort Myers 5:39.06 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021
51 Calabro, Avery SR Leon 5:39.47 Chiles Relays Feb 20, 2021
52 Spires, Ashley SR Sunlake 5:39.58 FHSAA 3A District 6 Apr 21, 2021
53 Joerin, Carly JR Freedom (Tampa) 5:39.65 Sickles, Freedom, Chamberlain Tri Meet Mar 4, 2021
54 Fender, Audrey SO Columbia 5:39.72 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021
55 Ellingson, Sara JR Sunlake 5:39.73 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
56 Whitshell, Marina JR Wakulla 5:39.75 Bozeman Invitational Meet Mar 11, 2021
57 Mier, Adriana JR Hardee 5:40.37 FHSAA 3A District 10 Apr 15, 2021
58 Latto, Avery FR Osceola (Seminole) 5:40.68 2nd Annual John Tasopolos Memorial Invitational Mar 27, 2021
59 Robinson, Mallory SO Leon 5:40.74 Chiles Relays Feb 20, 2021
60 Carter, Riley SR New Smyrna Beach 5:41.05 Mount Dora Christian Invitational Meet #5 Apr 9, 2021
61 Goll, Gracianne JR Estero 5:41.27 7th Annual Loretta Purish Invitational-Ladies Only Mar 4, 2021
62 Moritz, Ellie JR Ponte Vedra 5:41.62 Creekside High School Invite 2021 Mar 13, 2021
63 Tovar, Sofia JR Fort Pierce Westwood 5:42.21 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021
64 Vega, Hilaree FR Ponte Vedra 5:42.44 Ancient City Invitational Mar 26, 2021
65 Fournier, kaylee JR Heritage 5:42.50 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021
66 Connar, Samantha SO North Fort Myers 5:42.52 FHSAA 3A District 11 Apr 14, 2021
67 Hildebrand, Maranda JR Land O'Lakes 5:42.66 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
68 Collins, Aleecia SR Charlotte 5:42.87 FHSAA 3A District 10 Apr 15, 2021
69 Kilgore, Brylie SO Choctawhatchee 5:43.72 FHSAA 3A District 1 Apr 14, 2021
70 Straface, Logan SR Naples 5:43.86 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
71 McElhone, Karah SR St. Augustine 5:43.97 FHSAA 3A District 3 Apr 21, 2021
72 Thomsen, Ada FR Barron Collier 5:44.35 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
73 Poe, Madison JR Zephyrhills 5:44.96 Anclote High School Meet One Feb 26, 2021
74 Trejo, Aida SO Ponte Vedra 5:45.16 Ancient City Invitational Mar 26, 2021
75 Machado, Katrina FR Port Charlotte 5:45.25 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
76 Lewis, Liliana FR Wakulla 5:45.74 Big Bend Rural County Championship Apr 1, 2021
77 Pinto, Heloise FR Osceola (Seminole) 5:45.88 Mustang Invitational Mar 11, 2021
78 Richmond, Alexandra JR Stanton 5:45.90 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021
79 Harris, Emma SR Fort Myers 5:46.19 FHSAA 3A District 11 Apr 14, 2021
80 Eagan, Ashley JR St. Petersburg 5:46.76 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2021
81 Wilson, Priya SO Palmetto 5:46.98 Richard Allen Invitational Feb 26, 2021
82 Gagnier, Helena SO Robinson 5:47.03 Jesuit Quad Meet 2 Feb 24, 2021
83 Vickaryous, Morgan SR Naples 5:47.43 Charlotte Invitational Mar 12, 2021
84 Shores, McKayla SR New Smyrna Beach 5:47.57 Spruce Creek Elite Invitational Apr 3, 2021
85 Anand, Arianna SR Naples 5:47.79 Charlotte Invitational Mar 12, 2021
86 Rainey, Ashton SO Robinson 5:47.87 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021
87 Torres, Sofia SO South Fort Myers 5:47.95 FHSAA 3A District 11 Apr 14, 2021
88 Gamino, Miranda SR Palmetto Ridge 5:48.45 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
89 De Clercq, Maria SR Lely 5:48.51 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
90 Hawkins, Brooke SR South Fork 5:48.72 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021
91 Helms, Mira SR Gulf Breeze 5:49.71 FHSAA 3A District 1 Apr 14, 2021
92 Turner, Sarah JR Winter Springs 5:50.06 Silverhawk Quint 2021 Mar 10, 2021
93 Ashley, Sara JR Land O'Lakes 5:50.28 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
94 Williamson, Elisa JR Gulf Breeze 5:50.37 40th Annual Frank Lay Patriot Invitational Apr 1, 2021
95 Winborn, Annie SO Sunlake 5:50.91 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
96 McHugh, Elizabeth FR Fort Myers 5:50.95 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021
97 Viseur, Shelby JR Sunlake 5:51.11 Cypress Creek Vs Sunlake 2021 Feb 16, 2021
98 Knier, Olivia SR Jensen Beach 5:51.13 South Fork Last Chance **Closed to new Teams** Apr 9, 2021
99 Medina, Chi SO Choctawhatchee 5:51.81 Pensacola Tiger Invitational Mar 13, 2021
100 Gardner, Olivia SO New Smyrna Beach 5:51.93 Deland HS Big D Relays 2021 Mar 13, 2021

3200 Meters (Boys)

FHSAA 3A   10:07.10
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Vento, Javier SR Belen Jesuit Prep 9:02.61 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
2 Koon, Patrick FR Leon 9:07.78 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
3 Updike, Kevin SR Lake Wales 9:11.78 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
4 Magoulas, Adam JR Belen Jesuit Prep 9:13.47 Belen Home Meet 3 Mar 15, 2021
5 Bouquot, Lucas SR Ponte Vedra 9:16.19 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
6 Stone, William JR Osceola (Seminole) 9:18.03 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
7 Fernandez, Christian SR Belen Jesuit Prep 9:25.36 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
8 Pickard, Kolton JR Estero 9:29.90 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021
9 Villasuso, Aiden SR Belen Jesuit Prep 9:33.39 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
10 Robbins, Colby JR Sunlake 9:33.47 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
11 Samuel, Nicholas SR Lincoln 9:37.11 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
12 Arnold, Aiden SR Winter Springs 9:37.94 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
13 Ramirez, Francisco SR Pace 9:39.46 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
14 San Juan, Austin SR Belen Jesuit Prep 9:40.47 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021
15 Jean, Joel SO Harmony 9:41.81 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
16 Pena, Alex SO Sunlake 9:43.82 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
17 Samuel, Nicholas SR Lincoln 9:44.18 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
18 Rodriguez, Julian JR Belen Jesuit Prep 9:44.80 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
19 Hollins, Kaleb SO Choctawhatchee 9:45.66 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
20 Bartolon, Ogler SR Dunbar 9:48.25 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
21 Ruiz, Joshua FR Belen Jesuit Prep 9:50.51 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
22 Tellis, Ladarius SR Lake Wales 9:51.40 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
23 Cannata, Justin SO Jensen Beach 9:55.74 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021
24 Wadsworth, Tyler JR Port Charlotte 9:56.78 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
25 Palmer, Colsen JR Fort Myers 9:57.66 Viking Elite Classic 2021 Feb 26, 2021
26 Dieck, Adam SR Jesuit (Tampa) 9:58.04 Jesuit Tri Meet Feb 16, 2021
27 Sackenheim, Max SR Rockledge 9:58.58 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021
28 Moore, Joshua JR Vanguard (Ocala) 9:58.79 Trinity Catholic Tuesday Invitational Apr 6, 2021
29 West, Aidan SR Ponte Vedra 9:59.37 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021
30 Torres, Evan FR Belen Jesuit Prep 10:00.55 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
31 Meyer, Cason JR Sunlake 10:00.73 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
32 Campbell, Ethan SR Lake Minneola 10:00.83 Mount Dora Christian Invitational Meet #5 Apr 9, 2021
33 Doherty, Grant SO Ponte Vedra 10:02.35 FHSAA 3A District 3 Apr 21, 2021
34 Lytle, Colin SR Ponte Vedra 10:02.73 FHSAA 3A District 3 Apr 21, 2021
35 Schein, Bela SR St. Augustine 10:03.05 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
36 Cole, Simon SR Wakulla 10:03.83 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
37 Geerlings, Avery JR Estero 10:05.11 Edison Relays Mar 5, 2021
38 Burgener, Jack JR South Fork 10:05.20 South Fork Last Chance **Closed to new Teams** Apr 9, 2021
39 Cruz, Christian SR Immokalee 10:05.28 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021
40 Cruzado, Luis JR Belleview 10:05.32 Trinity Catholic Classic Feb 20, 2021
41 Seeber, Cade SR Gulf Breeze 10:05.99 FWB Viking Relays Feb 27, 2021
42 Gowdy, Fabrizio SR Stanton 10:06.09 FHSAA 3A District 3 Apr 21, 2021
43 Bailey, Dylan SO Northeast (SP) 10:06.50 Shorecrest Invitational Feb 18, 2021
44 Beck-Perez, Kevin SR Jesuit (Tampa) 10:06.63 Jesuit Quad Meet 4 Mar 24, 2021
45 Betancourt, Fabian JR Fort Myers 10:06.87 Edison Relays Mar 5, 2021
46 Flores, Chris SR Fort Walton Beach 10:07.47 Niceville Mini Meet 2 Mar 10, 2021
47 Livingston, Ryan JR Dunbar 10:08.32 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
48 Calderon, Cristian SO Rockledge 10:08.76 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021
49 Butzow, Collin JR Palmetto 10:08.89 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
50 Snipes, James JR Ridgeview (OP) 10:09.20 Creekside High School Invite 2021 Mar 13, 2021
51 Thurber, Chase SO River Ridge 10:10.92 River Ridge Meet Two Apr 8, 2021
52 Ziomek, Declan SO Ida Baker 10:10.95 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
53 Morales, Landon JR Lake Wales 10:11.12 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
54 Kader, Rayaan SR Springstead 10:11.47 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
55 Larkin, Luke JR Fort Walton Beach 10:11.52 Niceville Mini Meet 2 Mar 10, 2021
56 Denkler, David JR Largo 10:11.59 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
57 Tenore, Frank JR St. Petersburg 10:11.67 Warhawk Invitational Mar 5, 2021
58 Weiler, Mathew JR Fort Myers 10:12.12 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021
59 D'Angio, Wes SO Osceola (Seminole) 10:12.46 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
60 Barnhart, Bernardo SO Palmetto Ridge 10:12.59 FHSAA 3A District 12 Apr 17, 2021
61 Chastain, Grant FR Fort Walton Beach 10:13.55 Niceville Mini Meet 2 Mar 10, 2021
62 Makousky, Devin SO Rockledge 10:13.83 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021
63 Obradovich, Joseph SR Land O'Lakes 10:13.88 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
64 Strom, Conner JR Jensen Beach 10:14.89 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021
65 Tyner, Jackson JR Pace 10:14.95 Seahawks Open Feb 20, 2021
66 Pank, Tristan JR Vanguard (Ocala) 10:15.20 FHSAA 3A District 4 Apr 14, 2021
67 Velez, Ian SR Sebring 10:15.67 Clewiston Invitational 2021 Apr 1, 2021
68 Ocampo, Daniel JR Dunbar 10:16.14 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
69 Talmadge, Jacob SR Fort Walton Beach 10:16.63 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021
70 Morgan, Kyle SR Gainesville 10:16.88 SFHS Raider Invitational presented by Santa Fe Ford Mar 6, 2021
71 Youberg, Finn SR Gulf Breeze 10:17.03 FWB Viking Relays Feb 27, 2021
72 Brown, Davis FR Ponte Vedra 10:17.51 Creekside High School Invite 2021 Mar 13, 2021
73 Paladino, Zachery SR Merritt Island 10:17.98 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021
74 Velasquez, Jordan JR Palmetto Ridge 10:18.35 Charlotte Invitational Mar 12, 2021
75 McManus, Ian JR Osceola (Seminole) 10:19.33 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
76 De la Hoz, Diego SO Belen Jesuit Prep 10:19.62 Belen Home Meet 4 Mar 29, 2021
77 Mault, Chandler SR Port Charlotte 10:19.67 Tarpon Classic Mar 26, 2021
78 Spooner, Zach SO Matanzas 10:19.98 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
79 Schultz, Timmy SO Fort Myers 10:20.03 Edison Relays Mar 5, 2021
80 Fredericks, Andrew SO Jesuit (Tampa) 10:20.59 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
81 Montero, Roman FR Robinson 10:21.49 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
82 Cappelli, Patrick JR Osceola (Seminole) 10:21.83 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
83 Barajas, Isaiah JR Naples 10:21.90 Charlotte Invitational Mar 12, 2021
84 Fogg, Harrison SR Chamberlain 10:21.91 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
85 Colbert, Nicholas SO Sebring 10:22.84 FHSAA 3A District 10 Apr 15, 2021
86 Kinney, Ryan JR Ida Baker 10:23.36 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021
87 Armbruster, William JR Choctawhatchee 10:23.72 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 6, 2021
88 Bustamante, Gabriel SO Belen Jesuit Prep 10:24.12 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
89 Swartz, Samuel SR Ponte Vedra 10:24.68 East Coast Classic Feb 26, 2021
90 Calero, Matthew SO Belen Jesuit Prep 10:24.78 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
91 Collins, Michael SR Lake Region 10:24.81 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
92 Koraya, Joseph FR Fort Myers 10:25.55 Edison Relays Mar 5, 2021
93 Whitfield, Cade SR Sunlake 10:26.59 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
94 Goserud, Maximillian JR Sunlake 10:26.74 River Ridge Meet 1 Mar 2, 2021
95 Nicolas, Angel SO Immokalee 10:28.06 Edison Relays Mar 5, 2021
96 Morse, Aaron JR Columbia 10:28.31 Bob Hayes Classic Mar 20, 2021
97 Perry, Nekhi JR North Fort Myers 10:28.84 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021
98 Forbes, Nickolas FR St. Petersburg 10:29.04 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2021
99 Leon, Roberto SO Belen Jesuit Prep 10:29.25 Belen Home Meet 4 Mar 29, 2021
100 Perez, Luis SO King 10:29.52 Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021

3200 Meters (Girls)

FHSAA 3A   12:10.60
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Wells, Caroline JR Winter Springs 10:10.39 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
2 Fitzgerald, Ashley FR American Heritage 11:03.44 MTFXCCGA Invitational Mar 13, 2021
3 Smith, Kambry SR Fort Walton Beach 11:03.97 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
4 McIver, Evie SR Winter Springs 11:13.16 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
5 Ballestero, Andrea JR Osceola (Seminole) 11:17.36 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021
6 Meng, Amy JR Fort Myers 11:24.51 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021
7 Boyer, Addison FR South Fork 11:25.44 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
8 Tang, Lillee SO Leon 11:27.64 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
9 Bing, Lauren SR Ponte Vedra 11:27.70 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
10 Lane, Kasey SR New Smyrna Beach 11:37.45 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
11 Lountchenko, Sonia JR Palmetto Ridge 11:37.79 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
12 Barber, Reilly JR St. Augustine 11:37.95 Creekside High School Invite 2021 Mar 13, 2021
13 Veldwijk, Catalina FR Lecanto 11:46.68 The Villages Charter High School Meet Two Mar 11, 2021
14 Moritz, Ellie JR Ponte Vedra 11:47.89 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
15 Unger, Lillian SR Leon 11:49.14 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
16 Downey, Kennedy SO Osceola (Seminole) 11:49.96 Mustang Invitational Mar 11, 2021
17 Taylor, Rhema SO Vanguard (Ocala) 11:53.10 The Villages Charter High School Meet Two Mar 11, 2021
18 Carter, Riley SR New Smyrna Beach 11:54.67 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
19 Fischler, Anna SR Fort Myers 11:54.74 7th Annual Loretta Purish Invitational-Ladies Only Mar 4, 2021
20 Moore, Lily SO Leon 11:55.77 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
21 Fernander, Chloe JR Choctawhatchee 11:57.05 Pensacola Tiger Invitational Mar 13, 2021
22 Hillman, Delaney SR Osceola (Seminole) 11:58.00 Warhawk Invitational Mar 5, 2021
23 Lewis, Stella SO Leon 11:58.28 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
24 Yates, Brooke FR Merritt Island 11:58.89 MIHS Developmental Meet 3/9/21 Mar 9, 2021
25 Coleman, Christiana FR Dillard 11:58.97 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021
26 Latto, Avery FR Osceola (Seminole) 12:03.77 Mustang Invitational Mar 11, 2021
27 Tackling, Amelia FR Ponte Vedra 12:04.76 FHSAA 3A District 3 Apr 21, 2021
28 Clements, Abigail SO Osceola (Seminole) 12:05.58 Warhawk Invitational Mar 5, 2021
29 Mussante, Emma SR Middleburg 12:07.78 Ron Riddle Invitational Feb 26, 2021
30 Tripp, Julia SO Osceola (Seminole) 12:08.51 Eagle Twilight Mar 25, 2021
31 Bratton, Allison JR South Fort Myers 12:11.62 FHSAA 3A District 11 Apr 14, 2021
32 Aseere, Ava SO Lake Minneola 12:13.43 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
33 Ladd, Taylor SO Osceola (Seminole) 12:13.75 Mustang Invitational Mar 11, 2021
34 Harris, Lily SO Fort Myers 12:14.79 7th Annual Loretta Purish Invitational-Ladies Only Mar 4, 2021
35 Kilgore, Brylie SO Choctawhatchee 12:15.96 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
36 Olney, Olivia SO Fort Myers 12:17.02 7th Annual Loretta Purish Invitational-Ladies Only Mar 4, 2021
37 Harris, Emma SR Fort Myers 12:18.80 Viking Elite Classic 2021 Feb 26, 2021
38 Rainey, Ashton SO Robinson 12:18.91 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
39 Gagnier, Helena SO Robinson 12:20.34 Leto March 10th 2021 Mar 10, 2021
40 Stam, Mya SR St. Augustine 12:20.93 Creekside High School Invite 2021 Mar 13, 2021
41 Vega, Hilaree FR Ponte Vedra 12:21.04 True Team Track Meet Apr 2, 2021
42 Vickaryous, Morgan SR Naples 12:21.22 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
43 Pinto, Heloise FR Osceola (Seminole) 12:21.67 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2021
44 Holmquist, Rylan FR St. Augustine 12:22.89 FHSAA 3A District 3 Apr 21, 2021
45 Bruce, Sophia SO Boca Ciega 12:23.19 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2021
46 Jacoby, Jennifer SR Cape Coral 12:24.02 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021
47 Caldwell, Elena SR Lake Minneola 12:24.35 FHSAA 3A District 5 Apr 15, 2021
48 Robinson, Mallory SO Leon 12:24.93 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
49 Viseur, Shelby JR Sunlake 12:28.42 FHSAA 3A District 6 Apr 21, 2021
50 Anand, Arianna SR Naples 12:29.57 FHSAA 3A District 12 Apr 17, 2021
51 Culpepper, Caitlyn JR Sunlake 12:29.71 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
52 Jones, Natalee JR Cape Coral 12:30.61 7th Annual Loretta Purish Invitational-Ladies Only Mar 4, 2021
53 Whitshell, Marina JR Wakulla 12:30.84 Paul Hoover Invite Mar 23, 2021
54 Roberts, Kashi SR Dillard 12:32.14 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021
55 Mason, Grace FR Winter Springs 12:33.76 SAC Freshman Sophomore Championships 2021 Mar 3, 2021
56 Mehltretter, Elle FR Osceola (Seminole) 12:34.11 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
57 Hansen, Samantha SO Vanguard (Ocala) 12:34.86 Trinity Catholic Tuesday Invitational Apr 6, 2021
58 Williams, Abigail FR Sunlake 12:35.64 Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational 2021 Mar 6, 2021
59 O'Hay, Olivia SR South Fork 12:37.04 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021
60 Casto-Waters, Lucy JR Cape Coral 12:39.48 Panther Showcase Apr 1, 2021
61 Machado, Katrina FR Port Charlotte 12:40.21 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
62 Lewis, Liliana FR Wakulla 12:40.33 Wakulla Quad Meet 2 Feb 25, 2021
63 Ellingson, Sara JR Sunlake 12:41.20 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
64 Alford, Clara JR Wakulla 12:41.54 Paul Hoover Invite Mar 23, 2021
65 Hemann, Kailee JR South Fork 12:42.74 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021
66 Matherne, Parker SO Leon 12:42.77 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
67 Marcet, Elsa FR Fort Myers 12:43.51 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021
68 Shores, McKayla SR New Smyrna Beach 12:43.95 East Coast Classic Feb 26, 2021
69 McCarthy, Evie FR North Fort Myers 12:44.93 Panther Showcase Apr 1, 2021
70 Fender, Audrey SO Columbia 12:45.06 SFHS Last Chance Apr 7, 2021
71 Lopez, Lauren SR Clearwater 12:45.29 Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational 2021 Mar 6, 2021
72 Winborn, Annie SO Sunlake 12:45.30 Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational 2021 Mar 6, 2021
73 Blitch, Elizabeth JR Wakulla 12:45.43 Wakulla Quad Meet 2 Feb 25, 2021
74 Jones, Amelia SO Naples 12:47.56 Tri-Meet NHS/GG/LHS Mar 24, 2021
75 McCormick, Madison SR Naples 12:47.98 Charlotte Invitational Mar 12, 2021
76 Hall, Haley JR Countryside 12:48.97 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
77 Wickert, Jaiden SO Sunlake 12:49.37 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
78 Knier, Olivia SR Jensen Beach 12:49.94 Martin County Sarge Memorial Meet Mar 5, 2021
79 Medina, Chi SO Choctawhatchee 12:50.81 FHSAA 3A District 1 Apr 14, 2021
80 Burleson, Emma JR Sunlake 12:51.36 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
81 Bell, Asia SR Miami Northwestern 12:52.82 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021
82 Tovar, Sofia JR Fort Pierce Westwood 12:53.05 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
83 Bonini, Sofia SO Estero 12:53.36 Panther Showcase Apr 1, 2021
84 Mccloskey, Cayley JR Lely 12:53.61 CSN Invitational Powered by UnderArmour Mar 6, 2021
85 Mathis, Whitney JR Middleburg 12:54.11 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
86 Helms, Mira SR Gulf Breeze 12:54.94 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
87 Tanksley, Zoe FR Northeast (OP) 12:55.16 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021
88 Johnson, Katie FR Fort Myers 12:56.54 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021
89 Stevens, Katelyn FR Naples 12:57.01 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
90 Williams, Peyton 6 Dillard 12:57.03 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
91 Richmond, Alexandra JR Stanton 12:57.81 Stanton College Prep Track & Field Meet Mar 22, 2021
92 Petersen, Emma Kate SR Vanguard (Ocala) 12:57.86 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
93 Pandolfini, Rori FR Fort Myers 12:58.02 Panther Showcase Apr 1, 2021
94 Poe, Madison JR Zephyrhills 12:58.05 Anclote High School Meet One Feb 26, 2021
95 Hildebrand, Maranda JR Land O'Lakes 12:58.67 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
96 Torres, Sofia SO South Fort Myers 12:58.73 Panther Showcase Apr 1, 2021
97 Burns, Ceciela FR Countryside 12:59.27 Warhawk Invitational Mar 5, 2021
98 Buffington, Abby SO Winter Springs 13:00.04 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
99 Alvarez-Coia, Sienna FR American Heritage 13:00.65 Bob Hayes Classic Mar 20, 2021
100 Ashley, Sara JR Land O'Lakes 13:00.98 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021

100 Hurdles (Girls)

FHSAA 3A   16.74
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Weaver, Lucheyona SR Dunbar 13.56 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 3.2
2 Thomas, Tyra SR Auburndale 14.28 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 2.1
3 Tresvant, Shakynah FR Miami Northwestern 14.37 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 2.9
4 Moss, Breanna SR Miami Northwestern 14.46 Martin County Sarge Memorial Meet Mar 5, 2021 -1.3
5 Devoe, Tiana SR Rockledge 14.52 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 2.9
6 Milford, Jaylah SR Miami Northwestern 14.66 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 2.9
7 Williams, Maliyah JR Pine Forest 14.89 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 2.0
8 Dixon, Cecilia FR Lincoln 14.92 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 0.4
9 Wajd, Jazmyn JR Hillsborough 14.93 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 1.9
10 Tanelus, Sucar SO Boyd Anderson 14.95 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 2.0
11 Morgan, Spirit SR Miami Southridge 14.96 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021 0.5
12 Coker, Amelia SO Ponte Vedra 15.02 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 2.0
13 Baker, Paris JR Miami Northwestern 15.03 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021 -0.5
14 Morris, Victoria SR Auburndale 15.04 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 2.9
15 Adams, Trinity SR Dunbar 15.07 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 2.0
16 Lewin, Arianna JR Kathleen 15.12 Mike Williams Invite @ Lake Region 2021 Apr 6, 2021 1.7
17 Caldwell, Makayla SO Rickards 15.34 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 0.4
17 Williams-Goins, Jaida FR Rockledge 15.34 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021 1.5
19 Koepke, Jordan SR Gulf Breeze 15.35 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 2.0
20 Sands, Kendalle SO Miami Southridge 15.51 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021 -0.5
21 Roberts, Angel SO Rickards 15.54 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021 -0.8
22 Gamble, Shanaii FR Homestead 15.69 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021 -0.5
23 Fuller, Peter-Shae SR Boyd Anderson 15.71 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021 1.5
24 Dumas, Troy'Kyra SO Miami Norland 15.89 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021 -1.5
25 Farmer, Jazlyne SO Lincoln 15.94 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 1.2
26 Doll, Alexis SR Lake Minneola 16.01 Mount Dora Christian Invitational Meet #5 Apr 9, 2021
27 Washington, Taylor JR Matanzas 16.05 The Villages Buffalo Invitational Mar 27, 2021
28 Crowe, Sasha FR Ponte Vedra 16.07 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 0.4
29 Waaland, Angeleena SO Osceola (Seminole) 16.11 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 2.9
30 Andris, Parmelie SR Lely 16.12 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021 -4.1
30 Loftus, Arden JR Gainesville 16.12 Alachua County Championships Mar 18, 2021
32 Rogers, La'Nia JR Port St. Lucie 16.18 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021 -1.5
33 Hemmings, Dinae JR Poinciana 16.19 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 1.9
34 Clemetson, Shamoya FR Barron Collier 16.32 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
35 D'Anna, Celine SR Lecanto 16.34 FHSAA 3A District 6 Apr 21, 2021
36 Smith, Syndi SR Spoto 16.42 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
37 Seekamp, Kerry JR Fort Walton Beach 16.51 FHSAA 3A District 1 Apr 14, 2021 0.5
38 Presulme, Ahniesha SR Dillard 16.52 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021 -1.5
39 Muncey, Bethany JR Heritage 16.65 Bayside High 3/3 Mar 3, 2021
40 Houston, Tashanua SR Deltona 16.79 University HS Titans Invitational Apr 3, 2021
40 Lydon, Elizabeth SR Gaither 16.79 Kincaid Classic 2021 Feb 15, 2021
42 Kennedy, Alexandria SO Leon 16.85 Tariq Barfield Invitational Mar 5, 2021
43 Lherisse, Alayna FR Eau Gallie 16.95 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021 1.5
44 Morales, Sariyah FR Miami Northwestern 17.11 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021 -1.9
45 Gee, Caliya JR Pine Forest 17.16 FHSAA 3A District 1 Apr 14, 2021 0.5
46 Cole, Jada SR Land O'Lakes 17.22 FHSAA 3A District 6 Apr 21, 2021
47 Leggett, Abby JR Port Charlotte 17.23 FHSAA 3A District 10 Apr 15, 2021 -2.1
48 miller, aysha SR Jones 17.26 Kowboy Invitational Mar 12, 2021 -1.8
49 Diebenow, Atlantic SO Ponte Vedra 17.29 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 1.2
50 Simmons, Michiyah JR Ely 17.32 BCAA North Qualifier Mar 15, 2021 +0.0
51 Aristizibal, Emma JR Barron Collier 17.33 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
51 Cardon, Hannah SR Mosley 17.33 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021 -0.8
53 Fabien, Cydnie FR Dunbar 17.40 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 2.5
54 Sloan, Tara JR Fort Walton Beach 17.47 FHSAA 3A District 1 Apr 14, 2021 0.5
55 Albert, De'Ana JR Wakulla 17.49 Bozeman Invitational Meet Mar 11, 2021
56 Dietrich, Kiley SR Pace 17.50 Gulf Breeze vs Pace Mini B Mar 30, 2021
57 Pitt, Jada JR Fivay 17.56 FHSAA 3A District 6 Apr 21, 2021
58 Lauture, Christlove JR Port Charlotte 17.59 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
58 Rincon, Alejandra FR Archbishop McCarthy 17.59 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021 0.1
60 Kohler, Sierra SO Merritt Island 17.61 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021 1.5
61 Vancott, Sydney FR Archbishop McCarthy 17.62 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021 0.1
62 Rast, Abigail FR Hardee 17.67 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
63 Armstrong, Keliah SO Rockledge 17.68 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021 -0.3
64 Gehris, Keighden SO Harmony 17.70 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -1.4
65 Buidens, Yasmin SR Largo 17.76 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 2.9
66 Millan, Gabriela SO Largo 17.78 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 2.9
67 Avant, Ryleigh JR Pace 17.83 FHSAA 3A District 1 Apr 14, 2021 2.1
68 Brooks, Sierra FR Washington (Pensacola) 17.86 Tate Aggies Invitational Apr 3, 2021
69 Kulubya, Elena SO Sunlake 17.87 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 2.9
70 Reyes-Clark, Mikaila SR Miami Norland 17.88 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021 0.1
71 Joyner, Darielle FR Southeast 17.89 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021 -1.8
72 Scott, Janiyah SO Miami Southridge 17.90 Big Blue Invitational Mar 6, 2021 2.3
73 Martin , Ashanti SR Fort Walton Beach 17.91 FHSAA 3A District 1 Apr 14, 2021 0.5
74 Smith, Makyndree SO Boca Ciega 17.94 Green Devil Classic Mar 31, 2021
75 Barrett, Blyss SR Bayside 17.97 2/16 Heritage Meet Feb 16, 2021
76 Emery, Mckenzie SR Largo 18.14 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021 -1.8
76 Low, Veronica SO Seabreeze 18.14 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 1.2
76 Snowden, Saniya JR Pine Forest 18.14 Andrews Invitational 2021 Mar 26, 2021
79 Carter, Hope SO Orange Park 18.16 FHSAA 3A District 3 Apr 21, 2021 +0.0
80 Knowles, AnnaMarie SR Fort Walton Beach 18.19 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 6, 2021
81 Imbody, Elizabeth JR Fort Myers 18.21 FHSAA 3A District 11 Apr 14, 2021 -1.9
82 Collette, Jolie SR South Fork 18.25 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021 1.5
82 Manietta, Sophia SR Cypress Lake 18.25 Panther Showcase Apr 1, 2021 0.2
84 St. Jean, Lanette SR Golden Gate 18.27 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
85 Fernandez, Loren JR Lely 18.29 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
85 Gunabe-Morgan, Genesis FR East River 18.29 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 2.9
85 Miller, Leilani FR Robert E. Lee 18.29 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021 1.4
85 Nicholson, Sydney SO Archbishop McCarthy 18.29 Big Blue Invitational Mar 6, 2021 2.3
89 Kusiak, Jennifer FR Ridgeview (OP) 18.33 FHSAA 3A District 3 Apr 21, 2021 +0.0
90 Nettles, Asia SO Vanguard (Ocala) 18.34 MCIAC Championships Mar 26, 2021
90 Watkins, Madison JR Mitchell 18.34 Sac West Conference Meet Apr 1, 2021
92 Nance, Taylor FR Rickards 18.37 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021 -0.7
93 Wilson, Karma FR St. Augustine 18.45 Creekside High School Invite 2021 Mar 13, 2021 -1.0
94 Thervilus, Esther SR Fort Myers 18.49 FHSAA 3A District 11 Apr 14, 2021 -1.9
95 Clair, Nichoia JR Bayside 18.50 2/16 Heritage Meet Feb 16, 2021
95 Johnson, Alaysia SR Choctawhatchee 18.50 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021 2.7
97 Ivey, Kimberly SO East River 18.51 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 2.9
98 Epperson, Tori JR Osceola (Seminole) 18.53 Warhawk Invitational Mar 5, 2021 1.9
98 Keil, Joi-Lynn JR Choctawhatchee 18.53 FHSAA 3A District 1 Apr 14, 2021 2.1
100 Tran, Thya SO Vanguard (Ocala) 18.62 FHSAA 3A District 4 Apr 14, 2021 -1.2

110 Hurdles (Boys)

FHSAA 3A   15.88
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Philippe, Jerry SR Dillard 13.49 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 3.2
2 Mustari, Leonard SR Dunbar 13.62 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 2.3
3 McCall , Desmyn SR Terry Parker 14.11 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 1.2
4 Blackmon, Matthew SR Palm Bay 14.32 Holy Trinity Classic Apr 2, 2021
5 Donaldson, Ivan JR Rickards 14.33 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 1.2
6 Holt, Bryron SO Miami Jackson 14.44 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 -0.7
7 Neal, Maguire JR Zephyrhills 14.51 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
8 Thomas, Jameli JR Northeast (OP) 14.57 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 -0.7
9 Copelin, Garrett JR Lincoln 14.61 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 1.2
10 Ferrell, Desmond SR Bayside 14.63 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021 -2.5
11 Castro, Cole SR Mitchell 14.78 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 2.3
12 Morancy , Sergio SR Lely 14.98 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 -0.7
13 Lebowitz, Jacob SR Ponte Vedra 15.00 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021 -0.7
13 Leveille, Chris JR Ponte Vedra 15.00 FHSAA 3A District 3 Apr 21, 2021 -0.2
15 Baker, Rasheed SR Ridgeview (OP) 15.08 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 1.2
16 Jackson, Jamaul SR Brandon 15.09 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 1.0
17 Brown, Derick JR Ely 15.11 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 2.0
18 Gadsden, Oronde SR American Heritage 15.13 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021 0.8
19 Geathers, Jayden JR American Heritage 15.23 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021 0.8
20 Knowles, Shaireef SR Robert E. Lee 15.26 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021 -0.3
21 Smith , Daryl JR Rockledge 15.28 Holy Trinity Invitational Mar 6, 2021
21 Wright, Keyshawn SR Vanguard (Ocala) 15.28 MCIAC Championships Mar 26, 2021
23 Jones, Michael SR Island Coast 15.29 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
24 Brown, Kolin JR Rickards 15.30 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 -0.6
25 Brown, Khye JR Sumner 15.35 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 1.3
26 Butler, John SR Sebastian River 15.37 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021 2.1
27 Dennis, Bobby JR Dunbar 15.42 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021 0.9
28 Dohman, Deante SR Plantation 15.44 BCAA North Central Qualifier Mar 16, 2021 -0.2
28 Mcmullen, Thurman JR Miami Northwestern 15.44 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021 -2.8
30 Adcock, Tyler SR Land O'Lakes 15.45 FHSAA 3A District 6 Apr 21, 2021
31 McKnight, Matthew SO Miami Norland 15.47 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021 -2.8
32 Williams, Troy Anthony SR Fort Walton Beach 15.50 FHSAA 3A District 1 Apr 14, 2021 0.8
33 Williams, Jonathon SO Mainland 15.51 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 -0.6
34 Childs, Joel SR Orange Park 15.53 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021 -0.8
35 Brown, Kyree SR Sebastian River 15.56 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021 2.1
36 Gaines, Zarryen JR Rickards 15.57 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 -0.6
37 Dupree, Mekhi SO Escambia 15.65 FHSAA 3A District 1 Apr 14, 2021 0.8
38 McCloud, Nathaniel Palm Bay 15.68 2/16 Heritage Meet Feb 16, 2021
39 Webb, Kylen SO Sumner 15.71 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 1.3
40 Anderson, Eric SR Countryside 15.74 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 3.0
41 Codreanu, Andrei SO American Heritage 15.76 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021 0.8
42 Lopez, Alejandro SO Belen Jesuit Prep 15.84 Belen Home Meet 4 Mar 29, 2021 0.2
43 Grance, Rance FR Lincoln 15.85 Chiles Relays Feb 20, 2021 2.0
43 Raphael, Kendrick SO Naples 15.85 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021 -2.9
43 Ravelo, Jason FR Archbishop McCarthy 15.85 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021 0.8
46 Watson, Destin SR Eau Gallie 15.86 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021 2.1
47 Small, Kristoff JR Plantation 15.90 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021 1.2
48 Jung, Daniel SR Jesuit (Tampa) 15.91 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 1.9
49 Cherilus , Rodney SR Heritage 15.97 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021 2.1
50 Smith, Gavin JR Belleview 15.98 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 -0.6
51 Sanon, Alex SR Immokalee 16.01 FHSAA 3A District 12 Apr 17, 2021
52 Alexander, Jerome JR Poinciana 16.08 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021 1.3
53 Lopez, Gabriel SR Ponte Vedra 16.11 Creekside High School Invite 2021 Mar 13, 2021 -1.2
53 Murphy, Kalil SR McArthur 16.11 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021 0.9
55 Noble, Dave SR Suncoast 16.15 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021 1.6
56 Green, Glenn SO Island Coast 16.16 Charlotte Invitational Mar 12, 2021 0.4
57 Peterson, Dashawn JR Ely 16.17 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021 1.6
58 Tucker, Marcell SO Zephyrhills 16.18 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 1.9
59 Brown, Jabari SO Dunbar 16.19 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 0.1
59 Myers, Darrell SR St. Augustine 16.19 Stinger Invitational Mar 31, 2021
61 Jacobsen, Will SR Harmony 16.22 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021 1.3
62 Souverain, Mishael SR Matanzas 16.23 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 -0.6
63 Anderson, Shadrach JR St. Petersburg 16.24 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2021 1.5
63 Ly, William SR St. Petersburg 16.24 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2021 1.5
65 Brearley, Brandon SR Pinellas Park 16.25 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2021 1.5
66 Jackson, Jacobi JR Terry Parker 16.27 FHSAA 3A District 3 Apr 21, 2021 -1.4
67 Cole, Jackson SR Gainesville 16.30 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021 -0.5
68 Davis, Michael SO Palmetto 16.35 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021 -0.7
69 Estrada, Justin SR Golden Gate 16.36 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021 -0.7
70 Shelton, Jacob JR Orange Park 16.39 Clay County Championships Mar 26, 2021 0.2
71 SUJIT, AARYUM SO Stanton 16.40 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 23, 2021
72 Pierre, Marc SR Hardee 16.42 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021 -0.7
73 Job, Tyson JR Harmony 16.44 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 1.9
74 Dembowski, Ian SO Merritt Island 16.48 Astronaut Invitational 2021 Mar 26, 2021 1.4
74 Tortolo, Rafael JR Merritt Island 16.48 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021 0.8
76 Washington , Nathan SO Miami Northwestern 16.54 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 0.2
77 Murphy, Kamal SR McArthur 16.55 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021 0.9
78 Cummings, Christopher SO Sebastian River 16.56 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021 2.1
78 Dixon, Samuel SO Fort Walton Beach 16.56 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 -0.6
80 Dembowski, Preston SR Merritt Island 16.58 MIHS Developmental Meet 3/2/21 Mar 2, 2021
80 Walker, Antwone JR Fort Walton Beach 16.58 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021 -0.6
82 Richardson, Daylan JR Miami Northwestern 16.60 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021 +0.0
83 Coder, Thomas SR South Fork 16.64 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021 1.6
84 Rene, Dave SR Boynton Beach 16.65 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021 1.6
85 Newson, Daniel SO Ida Baker 16.66 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021 1.2
86 Saintvalle, Chris SO Mitchell 16.70 Eagle Twilight Mar 25, 2021 3.3
87 Maslanka, Jacob SR Port Charlotte 16.71 FHSAA 3A District 10 Apr 15, 2021 -3.6
88 Gainer, Henry SO Ponte Vedra 16.73 Ancient City Invitational Mar 26, 2021
89 Dorsett, Herman SR Miami Northwestern 16.76 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 0.2
90 Gilberti, Landen SR Osceola (Seminole) 16.83 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 1.6
91 Johnson, Kedrick SR Homestead 16.86 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021 +0.0
91 Kennedy, Charlie SR Jesuit (Tampa) 16.86 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021 1.9
93 Pereira, Christian SR Charlotte 16.88 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021 -0.7
94 Mills, Tyson JR Matanzas 16.94 FHSAA 3A District 4 Apr 14, 2021 -3.4
95 Clower, Jakavious SO Zephyrhills 16.95 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021 1.0
95 Depina, Antonio SO Springstead 16.95 Citrus Hernando Conference Track Meet Apr 7, 2021
97 Rivas, Brandon JR Hillsborough 16.99 Hillsborough,Sickles,Gaither Tri Meet Mar 31, 2021
97 Sesay, Ishmael SO Gateway (Kissimmee) 16.99 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -0.6
99 Capille, Trystan SO Mitchell 17.00 Eagle Twilight Mar 25, 2021 3.3
100 Pierre, Kervin JR Archbishop McCarthy 17.04 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021 0.8

300 Hurdles (Boys)

FHSAA 3A   41.82
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Mustari, Leonard SR Dunbar 37.16 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
2 McCall , Desmyn SR Terry Parker 37.66 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
3 Philippe, Jerry SR Dillard 37.69 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
4 Donaldson, Ivan JR Rickards 37.86 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
5 Telsaint, Rotchild SR Northeast (OP) 38.20 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021
6 Gadsden, Oronde SR American Heritage 38.44 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
7 Neal, Maguire JR Zephyrhills 38.55 Springstead High School Invitational Feb 18, 2021
8 Smith , Daryl JR Rockledge 38.73 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021
9 Sherwood, Tayari SR Miami Norland 38.92 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
10 Brown, Kolin JR Rickards 39.16 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
11 Childs, Joel SR Orange Park 39.19 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
12 Robinson , Teddy SO Washington (Pensacola) 39.34 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
13 Geathers, Jayden JR American Heritage 39.43 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021
14 Copelin, Garrett JR Lincoln 39.48 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
15 Anderson, Eric SR Countryside 39.55 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
16 Williams, Troy Anthony SR Fort Walton Beach 39.62 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
17 Blackmon, Matthew SR Palm Bay 39.83 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021
18 McKnight, Matthew SO Miami Norland 39.91 GMAC Championship Apr 8, 2021
19 Dohman, Deante SR Plantation 39.96 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
20 Knowles, Shaireef SR Robert E. Lee 39.99 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
21 Codreanu, Andrei SO American Heritage 40.29 FHSAA 3A District 15 Apr 16, 2021
22 Saintvalle, Chris SO Mitchell 40.51 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
23 Thomas, Jameli SR Northeast (OP) 40.59 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 17, 2021
23 Tuyo, Alex SO Harmony 40.59 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
25 Dorsett, Herman SR Miami Northwestern 40.63 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021
26 Grance, Rance FR Lincoln 40.66 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
27 Brown, Derick JR Ely 40.71 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
27 Jackson, Jamaul SR Brandon 40.71 FHSAA 3A District 7 Apr 17, 2021
29 Murphy, Kalil SR McArthur 40.75 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021
30 Wright, Keyshawn SR Vanguard (Ocala) 40.81 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
31 Wallace, Jancent FR Belen Jesuit Prep 40.87 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
32 Watson, Destin SR Eau Gallie 40.96 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
33 Katende, Nigel SO Golden Gate 41.01 FHSAA 3A District 12 Apr 17, 2021
34 Sanon, Alex SR Immokalee 41.04 FHSAA 3A District 12 Apr 17, 2021
35 Baker, Rasheed SR Ridgeview (OP) 41.07 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
36 Adcock, Tyler SR Land O'Lakes 41.15 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
37 Maslanka, Jacob SR Port Charlotte 41.18 FHSAA 3A District 10 Apr 15, 2021
38 Mcmullen, Thurman JR Miami Northwestern 41.30 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021
39 Ferrell, Desmond SR Bayside 41.41 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021
40 Raphael, Kendrick SO Naples 41.57 FHSAA 3A District 12 Apr 17, 2021
41 Souverain, Mishael SR Matanzas 41.60 FHSAA 3A District 4 Apr 14, 2021
42 Egalite, Wes JR Fort Myers 41.63 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021
43 Small, Kristoff JR Plantation 41.77 BCAA North Central Qualifier Mar 16, 2021
44 Scott, Isaiah FR Miami Norland 41.82 GMAC Championship Apr 8, 2021
45 Carter, Chase SO Edgewater 41.88 Brian Jaeger Elite Classic 2021 Mar 6, 2021
46 Leveille, Chris JR Ponte Vedra 41.90 FHSAA 3A District 3 Apr 21, 2021
47 Harris, Jamari JR Washington (Pensacola) 41.96 FHSAA 3A District 1 Apr 14, 2021
47 Lopez, Gabriel SR Ponte Vedra 41.96 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021
49 Hartigan, Vance SR Merritt Island 41.98 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021
50 Huete, Alfredo JR Belen Jesuit Prep 42.02 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021
51 Wright, Ja Darius SR Washington (Pensacola) 42.08 Pensacola Tiger Invitational Mar 13, 2021
52 Pereira, Christian SR Charlotte 42.09 FHSAA 3A District 10 Apr 15, 2021
52 Webb, Kylen SO Sumner 42.09 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
54 Dixon, Samuel SO Fort Walton Beach 42.11 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
55 Dembowski, Preston SR Merritt Island 42.23 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
55 Peterson, Dashawn JR Ely 42.23 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021
57 Sullivan, Joseph JR Lecanto 42.24 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
58 Depina, Antonio SO Springstead 42.26 Citrus Hernando Conference Track Meet Apr 7, 2021
59 Davis, Michael SO Palmetto 42.30 FHSAA 3A District 10 Apr 15, 2021
60 Salaam, Delvin SR Lake Minneola 42.31 FHSAA 3A District 5 Apr 15, 2021
61 Newson, Daniel SO Ida Baker 42.32 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021
62 Hewitt, Darren JR Northeast (OP) 42.35 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021
63 Watkins Jr., Lavatus JR Rockledge 42.36 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021
64 Smith, Gavin JR Belleview 42.41 FHSAA 3A District 4 Apr 14, 2021
65 Brown, Jabari SO Dunbar 42.42 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
66 Jung, Daniel Jesuit (Tampa) 42.47 Jesuit Tri Meet Feb 16, 2021
67 Cherancy, Watson JR Harmony 42.48 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
68 Gaines, Zarryen JR Rickards 42.58 Tariq Barfield Invitational Mar 5, 2021
69 Jackson, Quincy SR Middleton 42.69 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
70 Pierre, Marc SR Hardee 42.70 FHSAA 3A District 10 Apr 15, 2021
71 Brown, Kyree SR Sebastian River 42.72 Treasure Lake Conference Meet Apr 1, 2021
71 Harrison , Kha'mari SO Heritage 42.72 2/16 Heritage Meet Feb 16, 2021
73 Henry, Rickkem SR Gateway (Kissimmee) 42.73 FHSAA 3A District 5 Apr 15, 2021
74 Dupree, Mekhi SO Escambia 42.76 FHSAA 3A District 1 Apr 14, 2021
75 Sinclair, Devon SO Terry Parker 42.79 FHSAA 3A District 3 Apr 21, 2021
76 Anderson, Shadrach JR St. Petersburg 42.81 Mustang Invitational Mar 11, 2021
77 dunn, brenden JR Matanzas 42.87 FHSAA 3A District 4 Apr 14, 2021
78 Tortolo, Rafael JR Merritt Island 42.89 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
79 Pratt, Bertram SR Rockledge 42.90 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021
79 Ravelo, Jason FR Archbishop McCarthy 42.90 Key West Home Meet #2 Mar 19, 2021
81 Dawkins, Javon JR Sebastian River 42.91 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021
82 Miller, St. Clair SR South Miami 42.92 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021
83 Ambroise, Jean SO East Lee County 42.95 FHSAA 3A District 12 Apr 17, 2021
84 Girado, Aidan JR Belen Jesuit Prep 42.99 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
85 Jean, Jefferson JR Fort Myers 43.01 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
86 Ellis, Orian SR Rickards 43.09 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021
87 Wilson, Andre JR Sebring 43.17 FHSAA 3A District 10 Apr 15, 2021
88 Roedig, Ryan JR Naples 43.18 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
89 Job, Tyson JR Harmony 43.24 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021
90 Stanley, David SO Countryside 43.27 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021
91 Brown, Khye JR Sumner 43.29 Sumner Tri Meet #6 Apr 7, 2021
92 Clower, Jakavious SO Zephyrhills 43.30 Springstead High School Invitational Feb 18, 2021
93 Shelton, Jacob JR Orange Park 43.32 FHSAA 3A District 3 Apr 21, 2021
94 Lopez, Alejandro SO Belen Jesuit Prep 43.33 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
95 Cooper, Cody SR St. Augustine 43.34 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
96 Dennis, Bobby JR Dunbar 43.36 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
97 Cole, Jackson SR Gainesville 43.37 SFHS Raider Invitational presented by Santa Fe Ford Mar 6, 2021
97 Strong, Ahman JR Gainesville 43.37 SFHS Last Chance Apr 7, 2021
99 Williams, Jacario SR Jones 43.38 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021
100 Walker, Antwone JR Fort Walton Beach 43.44 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021

300 Hurdles (Girls)

FHSAA 3A   48.79
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Weaver, Lucheyona SR Dunbar 43.11 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
2 Moss, Breanna SR Miami Northwestern 43.33 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
3 Tresvant, Shakynah FR Miami Northwestern 43.55 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
4 Baker, Paris JR Miami Northwestern 44.31 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
5 Morgan, Spirit SR Miami Southridge 44.57 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021
6 Fuller, Peter-Shae SR Boyd Anderson 44.79 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
7 Dixon, Cecilia FR Lincoln 44.82 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
8 Thomas, Tyra SR Auburndale 44.93 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
9 Tanelus, Sucar SO Boyd Anderson 44.94 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
10 Milford, Jaylah SR Miami Northwestern 45.18 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
11 Koepke, Jordan SR Gulf Breeze 45.60 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
12 Roberts, Angel SO Rickards 45.63 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
13 Coker, Amelia SO Ponte Vedra 45.68 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
14 Dumas, Troy'Kyra SO Miami Norland 45.76 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 7, 2021
15 Mitchell, Niyah JR Boca Ciega 45.81 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021
16 Sands, Kendalle SO Miami Southridge 45.98 FHSAA 3A District 16 Apr 21, 2021
17 Samuel, Amaiya FR American Heritage 46.02 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
18 D'Anna, Celine SR Lecanto 46.20 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
19 Devoe, Tiana SR Rockledge 46.24 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021
20 Williams-Goins, Jaida FR Rockledge 46.84 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
21 Crowe, Sasha FR Ponte Vedra 46.89 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
22 Nance, Taylor FR Rickards 47.05 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
23 Tresvant, Shalis JR Miami Northwestern 47.48 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
24 Massilion, Sarah JR Middleton 47.66 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
25 Jean, Miashlie FR Boyd Anderson 48.00 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
26 Waaland, Angeleena SO Osceola (Seminole) 48.05 Warhawk Invitational Mar 5, 2021
27 Lewin, Arianna JR Kathleen 48.09 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
28 Cotton, Ashanti JR Rickards 48.23 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021
29 Farmer, Jazlyne SO Lincoln 48.55 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021
30 O'Reilly, Saige SO Seabreeze 48.57 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
31 Morris, Victoria SR Auburndale 48.64 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
32 Doll, Alexis SR Lake Minneola 48.65 FHSAA 3A District 5 Apr 15, 2021
32 Engel, Kayden SO Washington (Pensacola) 48.65 Tate Aggies Invitational Apr 3, 2021
34 Smith, Syndi SR Spoto 48.66 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2021
35 Nettles, Asia SO Vanguard (Ocala) 48.70 FHSAA 3A District 4 Apr 14, 2021
36 Presulme, Ahniesha SR Dillard 48.76 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2021
37 Scott, Janiyah SO Miami Southridge 48.83 GMAC Championship Apr 8, 2021
38 Gamble, Shanaii FR Homestead 48.96 GMAC Championship Apr 8, 2021
39 Lherisse, Alayna FR Eau Gallie 49.08 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021
40 Groppe, Kayla JR Mitchell 49.28 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
40 Moore, Ida Rose SR Gulf 49.28 FHSAA 3A District 6 Apr 21, 2021
42 Gee, Caliya JR Pine Forest 49.43 FHSAA 3A Region 1 May 1, 2021
43 Iorfida , Adriana SO Charlotte 49.51 FHSAA 3A District 10 Apr 15, 2021
44 Cesar, Vianca SO Miami Norland 49.52 GMAC Championship Apr 8, 2021
45 Muncey, Bethany JR Heritage 49.56 FHSAA 3A Region 4 May 1, 2021
46 miller, aysha SR Jones 49.64 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021
47 Adams, Trinity SR Dunbar 49.70 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021
48 Weiler, Madeline JR South Fork 49.76 Martin County Sarge Memorial Meet Mar 5, 2021
49 Cole, Jada SR Land O'Lakes 49.79 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
50 Hemenway, Alima SO Lincoln 49.80 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
51 Simmons, Michiyah JR Ely 49.88 BCAA North Qualifier Mar 15, 2021
52 Rast, Abigail FR Hardee 49.89 FHSAA 3A District 10 Apr 15, 2021
52 Woodall, Shawna SR Hillsborough 49.89 FHSAA 3A Region 2 May 1, 2021
54 Andris, Parmelie SR Lely 49.92 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021
55 Aristizibal, Emma JR Barron Collier 50.03 FHSAA 3A District 12 Apr 17, 2021
56 Thompkins, Lauren JR Miami Southridge 50.27 GMAC Championship Apr 8, 2021
57 Snowden, Saniya JR Pine Forest 50.30 Pensacola Tiger Invitational Mar 13, 2021
58 Lauture, Christlove JR Port Charlotte 50.48 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021
59 Leggett, Abby JR Port Charlotte 50.59 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021
60 Thervilus, Esther SR Fort Myers 50.71 FHSAA 3A District 11 Apr 14, 2021
61 Kohler, Sierra SO Merritt Island 50.73 FHSAA 3A District 13 Apr 14, 2021
62 Smith, Makyndree SO Boca Ciega 50.80 FHSAA 3A Region 3 May 1, 2021
63 Loftus, Arden JR Gainesville 50.90 FHSAA 3A District 2 Apr 17, 2021
64 Reaves, Clarhia SR Charlotte 51.09 FHSAA 3A District 10 Apr 15, 2021
65 Chapple , Zamiyah FR Rockledge 51.14 Holy Trinity Invitational Mar 6, 2021
65 Reyes-Clark, Mikaila SR Miami Norland 51.14 GMAC Championship Apr 8, 2021
67 Washington, Taylor JR Matanzas 51.22 FHSAA 3A District 4 Apr 14, 2021
68 J