FHSAA 4A Official Performance List

ICON KEY:FHSAA 4A
DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Boys)

FHSAA 4A   11.27
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Williams, Kevar JR DeLand 10.40 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.5
2 Spencer, Antonio SR St. Thomas Aquinas 10.43 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 4.1
3 Sedaros, Zak SR Viera 10.45 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 2.1
4 Exilhomme, Ethan SR Timber Creek 10.49 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.5
5 Richards, Chadrick SR Lake Brantley 10.54 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021 1.9
6 Watkins, Sean SR St. Thomas Aquinas 10.59 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 4.1
7 Horn, Jimmy SR Seminole (Sanford) 10.66 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.5
8 Stiles, Jeffrey JR Bartram Trail 10.67 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.5
9 Gant , Tayler SR Lakeland 10.68 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 -0.1
10 Wilson, Tavis SR Wharton 10.69 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 0.5
11 Porter, Winfred SR Seminole Ridge 10.70 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021 -0.1
11 Turner, Amari SO Seminole (Sanford) 10.70 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021 1.9
13 Alexander, Denzel SO Martin County 10.72 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 2.1
13 Harris, Andrew SO Lake Brantley 10.72 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021 1.9
13 Metellus, Nathan SO Deerfield Beach 10.72 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 4.1
16 Dawson, Tarvarish SR Lehigh 10.74 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 0.5
17 Moore, Ken JR Miami Columbus 10.75 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021 -1.0
17 Sabo, Teagen SR North Port 10.75 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
19 Reddick, Corey JR St. Thomas Aquinas 10.76 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 4.1
20 Martin, Jhovan SR Taravella 10.77 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 4.1
21 Lumaine, Lopez JR Atlantic (Delray) 10.78 Lake Worth Invitational Mar 9, 2021 3.1
21 Smith, Quandarius SR Buchholz 10.78 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
23 Jackson, Markevus SR Osceola (Kissimmee) 10.79 Kowboy Developmental Meet 1 Feb 23, 2021 -0.7
24 Stokes, Kye JR Armwood 10.80 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.6
25 Bennett, Montrael SR Plant City 10.82 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 0.5
25 McQueen, Darren JR Miami Columbus 10.82 Big Blue Invitational Mar 6, 2021 0.7
27 Campbell, Ryan JR Timber Creek 10.84 Metro East Championship 2021 Mar 12, 2021 0.5
27 Gant, Elijah SR Lennard 10.84 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.3
27 Pierre, Emmanuel JR Dr. Phillips 10.84 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021 -0.1
27 Renejuste, Keshawn JR Coral Gables 10.84 Ransom Everglades Home Meet 4 Mar 25, 2021 0.6
27 Washington, Elliot JR Venice 10.84 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 0.5
32 Brown, Evan SO Oakleaf 10.85 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021 0.8
32 Johnson, Steffan SR Venice 10.85 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
34 Jones, Victor JR Olympia 10.86 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021 2.5
34 Singleton, Samuel SO Fleming Island 10.86 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
36 Azcano, TYler JR East Ridge 10.87 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
36 Morgan, Shamar SO St. Thomas Aquinas 10.87 Hall of Fame Relay Meet Feb 27, 2021 3.7
38 Johnson, Diondre SR Mandarin 10.88 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021 0.8
39 Coleman, Jymon SR Wekiva 10.89 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.3
39 Love, Xzavier SR Seminole (Sanford) 10.89 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 0.6
41 Brown, Brian SR Mandarin 10.90 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 23, 2021
42 Harris, Qua-Wayne SR DeLand 10.91 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021 1.0
42 McKay, TAHJAVIUN JR Sarasota 10.91 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
44 Cornish, Lazario JR Palm Beach Lakes 10.92 BBCHS Invitational Apr 7, 2021
45 Adams, Mark JR Viera 10.93 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 2.1
45 Platt, Jayshon JR Venice 10.93 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
47 Foreman, Preston SR Viera 10.94 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 2.1
48 Yunusha, Zack SR Wharton 10.95 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
49 Hineline, William SO Wharton 10.96 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
49 Ways, Cyrus JR Nease 10.96 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021 -0.7
51 Barfield, David SR Celebration 10.97 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 -0.1
51 Glover, Jaron JR Riverview (Sarasota) 10.97 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
51 McDonald, Marshae SO Lake Howell 10.97 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021 1.0
51 Sink, Joshua SR Timber Creek 10.97 Boone invitational 2021 Apr 10, 2021 -2.7
55 Leno, Keylon SR Niceville 10.98 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021 2.3
55 Reid, Desmond JR Miramar 10.98 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 2.3
57 Lewis, Devon SR Mandarin 11.00 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021 0.8
57 McBurrows, Jaden SR St. Thomas Aquinas 11.00 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021 -1.4
57 Rivers, Stone SR Windermere 11.00 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021 2.5
60 Adegborioye, Adefemi SR Western 11.01 FHSAA 4A District 14 Apr 13, 2021 2.3
61 Drayton, Paul SR East Bay 11.02 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.6
61 Edwards, Daniel SR Winter Park 11.02 St. Cloud Track Invitational Feb 27, 2021 0.5
63 Knight, Savion SR Chiles 11.03 FHSAA 4A District 1 Apr 17, 2021 0.4
63 Schrock, Jackson JR Fletcher 11.03 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021 0.8
65 Gaines, Jonathan JR First Coast 11.04 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021 2.7
66 Shaw, Amaris SO Winter Park 11.05 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021 0.6
67 Cooper lll , John JR Ocoee 11.06 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021 0.6
67 Jones, Romello JR Plant City 11.06 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.6
67 Rowe, Elijah JR Taravella 11.06 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 9, 2021 1.3
67 Williams, Ladarian SR Vero Beach 11.06 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 2.1
71 Allen, Marcus SO Flagler Palm Coast 11.07 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021 1.0
71 Golden, Brian SR Sandalwood 11.07 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021 -1.1
71 Jeffers, Morris SR Flagler Palm Coast 11.07 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021 1.0
71 Lott, Teremun SO Seminole Ridge 11.07 Wildcat Invitational Feb 17, 2021
71 Sermons, Adrian JR Buchholz 11.07 FHSAA 4A District 1 Apr 17, 2021 0.4
76 Morales, Adam SR Seminole Ridge 11.08 Wildcat Invitational Feb 17, 2021
76 Sears, Keyon JR Venice 11.08 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
78 Francis, Jeremy SO Fort Lauderdale 11.09 Fort Lauderdale BCAA Meet #4 Mar 10, 2021
79 Collier, Jamari Coral Glades 11.10 BCAA Monarch -- The Benchmark Feb 17, 2021
79 Sumpter, Aquilles SR Wekiva 11.10 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021 1.4
81 Boyer, Tyler SO Sarasota 11.11 Viking Elite Classic 2021 Feb 26, 2021 4.1
81 Lear, Elijah SR North Port 11.11 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
81 Lee, Quan JR Buchholz 11.11 Alachua County Championships Mar 18, 2021
81 Mitchell, Jonathon FR Mandarin 11.11 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021 0.8
85 Alves, Devin JR Melbourne 11.12 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 2.8
85 Grind, Devin SR Fleming Island 11.12 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021 -1.1
85 Ousley, Richard SR Armwood 11.12 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.6
88 Choyce, Quinton JR Lennard 11.13 Mustang Invitational Mar 11, 2021 1.4
88 Harris, Michael SO Lake Brantley 11.13 Charlie Harris Relays 2021 Mar 12, 2021 0.2
88 Holley, Peyton JR Niceville 11.13 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021 2.3
88 Hollis, Stefan SR Atlantic (Delray) 11.13 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021 -0.1
88 Sauceman, Coy SR Creekside 11.13 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021 0.5
88 Speights, Jamarian JR Crestview 11.13 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 6, 2021
88 Telsaint, Kenchy SR West Boca Raton 11.13 Spanish River Meet #2 Apr 9, 2021 2.9.0
95 Young, Richard SO Lehigh 11.14 7th Annual Jim Smith Invitational Feb 27, 2021
96 Banks, Semaj JR Miramar 11.15 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 4.1
96 Desrosiers, Denim JR Miami Columbus 11.15 GMAC Championship Apr 8, 2021 -0.4
96 Kelly, Ja'Carree SO Buchholz 11.15 East Coast Classic Feb 26, 2021 -1.0
96 Miller, Ordonte SR West Port 11.15 MCIAC Championships Mar 26, 2021
96 Richards, Sadiki JR Santaluces 11.15 BBCHS Invitational Apr 7, 2021

100 Meters (Girls)

FHSAA 4A   12.75
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Carter, Jassani JR Flanagan 11.56 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 3.0
2 Glasco, Alexis SR St. Thomas Aquinas 11.68 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 3.2
3 Frye, Eddiyah SR St. Thomas Aquinas 11.74 Hall of Fame Relay Meet Feb 27, 2021 3.2
4 Campbell, Sydney JR Creekside 11.79 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 2.3
5 Brown, Jade SO Taravella 11.80 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 3.0
6 Johnson, Miracle JR Ocoee 11.88 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 2.3
7 Uvieghara, Rachael FR Palm Harbor University 11.94 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.3
7 Vigilance, Princess SR Evans 11.94 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021 1.7
9 Washington, Lamaria (Turbo) SR North Miami 11.96 FHSAA 4A District 15 Apr 14, 2021 -0.7
10 Coleman, Armanie SO First Coast 12.02 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021 0.7
11 Taylor, Hannah SO Fort Lauderdale 12.04 Fort Lauderdale BCAA Meet #4 Mar 10, 2021
12 Madison, Natalia SR Dwyer 12.05 1st Annual Lincoln Knowles Invitational Track and Field Meet Apr 9, 2021
13 Lane, Endeyah JR St. Thomas Aquinas 12.06 BCAA South Central Qualifier Mar 16, 2021 2.2
14 Rushing, Tyheerah SO Forest 12.07 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 1.3
15 Buckle, kylah JR North Port 12.09 Warhawk Invitational Mar 5, 2021 1.7
15 Registre, Jahnile SR Evans 12.09 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021 0.8
15 Tolbert, Skye SO Niceville 12.09 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 6, 2021
18 Smith , Jada JR Palm Beach Central 12.10 Park Vista Meet #2 Feb 25, 2021 2.7
19 Kinloch, Amanda SR North Miami 12.14 North Miami Invite Meet #2 Mar 2, 2021
20 Cincotta, Anna SR East Lake 12.15 Eagle Twilight Mar 25, 2021 4.9
21 Crockett, Morgan SO St. Thomas Aquinas 12.19 Hall of Fame Relay Meet Feb 27, 2021 3.2
21 Peterson, Terren JR Mandarin 12.19 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 2.3
23 Patrice, Shenya SR East Ridge 12.21 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.3
24 Marlow, Deborah SR George Steinbrenner 12.24 Eagle Twilight Mar 25, 2021 4.9
25 Brown, Anaya SO Colonial 12.25 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 1.3
25 Clayton, Brianna SR Fort Pierce Central 12.25 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 2.4
27 Maycock, Maya FR North Miami 12.26 FHSAA 4A District 15 Apr 14, 2021 -0.7
28 Jean-Mary, Keysha-Lynn SR Dwyer 12.27 PBC North Conference Meet Mar 30, 2021 -0.1
29 Mundell, Melissa SR Nova 12.28 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 3.0
30 Watson, Makayla JR Lake Howell 12.29 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 2.3
31 Rolle, Jada JR Vero Beach 12.35 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 2.4
32 Rasul, Meara FR Coral Reef 12.36 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021 -0.7
33 Farinas, Victoria SR Ferguson 12.37 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021 -0.7
33 Levy, Shannon SO Osceola (Kissimmee) 12.37 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -0.8
35 Abiri, May JR Monarch 12.38 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 3.0
35 Redmen, Deborrah SR Palm Beach Lakes 12.38 BBCHS Invitational Apr 7, 2021
35 Soremi, Oludoyin SO Seminole (Sanford) 12.38 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 1.3
38 Taylor, Kiera JR Haines City 12.40 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.3
39 Colston, Olecia JR South Broward 12.43 BCAA South Qualifier Mar 15, 2021 1.2
40 McFayden, Nyla SO Apopka 12.44 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 2.3
41 Mathis, Rayanna JR Dr. Phillips 12.45 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -0.8
42 Snow, Zekira SO Bloomingdale 12.47 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.1
43 Martin, Nevaeya SO Palm Beach Gardens 12.52 Seminole Ridge Invite *PM* Feb 20, 2021 2.3
43 Wilson, Zaniya JR North Miami 12.52 North Miami Invite Meet #2 Mar 2, 2021
45 LaBord, Morgan SO Olympia 12.53 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -0.5
45 Moore, Kemaj SO Evans 12.53 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021 -0.8
47 Kopf, Samantha JR Spanish River 12.54 Spanish River Meet #2 Apr 9, 2021 1.9.0
47 Thomas, Ciara SO Viera 12.54 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 2.4
47 Washington, Jaylin SO Seminole (Sanford) 12.54 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 1.3
47 Wheatle, AnnaRose FR East Ridge 12.54 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
51 Lassiter, Paige SR Alonso 12.55 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
51 Williams, Alivia FR East Ridge 12.55 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
53 Bonner, Aaleiyah JR Atlantic Coast 12.56 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021 1.3
54 Coleman, Ba'Lisha JR Lehigh 12.57 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.1
54 Jennings, Britney FR Sandalwood 12.57 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021 1.3
54 Martin, Kearrah SR Lehigh 12.57 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021 3.3
57 Marshall, Alyssa SR Park Vista 12.59 Spanish River Meet #2 Apr 9, 2021 1.9.0
57 Shriver, Tessa SR Riverview (Sarasota) 12.59 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
59 McGrath, Molly JR Hagerty 12.60 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 1.2
59 Townsend, Jocelyn JR Wekiva 12.60 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021 1.7
61 Blackwood, Jody JR Miramar 12.61 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 -2.6
61 Boyd, T'erica JR North Miami 12.61 North Miami Invite Meet #1 Mar 23, 2021 2.3
63 Jackson, Adina SO Palm Beach Central 12.64 Seminole Ridge Invite *PM* Feb 20, 2021 2.3
64 Filsaime, Kenya JR Palm Beach Lakes 12.66 BBCHS Invitational Apr 7, 2021
65 Gaines, Olivia FR Oakleaf 12.67 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021 -0.7
65 Iva, Kylie FR Lake Mary 12.67 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 1.3
67 Allen, Sidney FR Seminole (Sanford) 12.69 Trinity Prep Invitational 2021 Apr 1, 2021 2.1
67 Floristal, Jalissa SR Centennial 12.69 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 2.4
67 Hastings, Jiya SR DeLand 12.69 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021 0.9
67 Lewis, Makayla JR Dwyer 12.69 Seminole Ridge Invite *AM* Feb 20, 2021 3.0
71 Reese, Jaida SR Crestview 12.70 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 1.3
72 Caldwell , Destiny SO Ocoee 12.71 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021 0.9
72 Jenkins, Quanaya SO Osceola (Kissimmee) 12.71 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 2.4
74 Hill, Ezzaria SR Olympia 12.72 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021 0.8
75 Morillo, Mariana FR Windermere 12.73 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021 3.2
75 Sims, Treazu're JR University (Orlando) 12.73 Metro East Championship 2021 Mar 12, 2021 2.0
75 Waters, Tamia SO Atlantic (Delray) 12.73 Lake Worth Invitational Mar 9, 2021 2.7
75 Wiggins, Kalyn SR Manatee 12.73 Braden River Invite Mar 29, 2021
75 Woods, Aviona FR Manatee 12.73 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.1
80 Snipes, Carrie SR North Miami 12.74 North Miami Invite Meet #1 Mar 23, 2021 2.6
81 Eason, Arianna JR Oakleaf 12.75 Pedro Menendez Falcon Friday Mar 5, 2021 2.3
82 Jordan, Sophia SR Boone 12.77 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021 -0.8
82 Richardson, Leyla SO Flanagan 12.77 BCAA South Qualifier Mar 15, 2021 1.2
82 Vereen, Kiana SR Fort Pierce Central 12.77 Martin County Sarge Memorial Meet Mar 5, 2021 -1.4
82 Waters, Thalia FR Atlantic (Delray) 12.77 Lake Worth Open Two Feb 26, 2021 1.4
86 Legare, Kareena SR Venice 12.78 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
86 Rivera-Sears, Geliya SR Treasure Coast 12.78 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 2.7
88 Latimer, Courtney SR Oviedo 12.79 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 1.2
89 Matthews, Starlet SO Tohopekaliga 12.82 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021 3.2
90 McCalla, Sariyah FR Lake Worth 12.83 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021 -0.8
91 Bachmann, Anna SO Bartram Trail 12.84 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021 -1.6
92 McFarland, Railey SR Creekside 12.85 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021 1.3
92 Williams, Destiny FR Palm Beach Lakes 12.85 BBCHS Invitational Apr 7, 2021
94 Bell, Fedjine SR Palm Beach Lakes 12.86 BBCHS Invitational Apr 7, 2021
94 Howell, Reagan SR Niceville 12.86 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 1.3
96 Walker , Keturah SO Palm Beach Gardens 12.88 Atlantic HS Invitational Two Mar 5, 2021 -0.3
96 Harms, Jayla FR Melbourne 12.88 Holy Trinity Classic Apr 2, 2021
96 Mills, Madison SO Creekside 12.88 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021 1.3
96 Paster, Madisen SR East Lake 12.88 Eagle Twilight Mar 25, 2021 5.5
96 Ramdas, Micah SR Miramar 12.88 BCAA South Qualifier Mar 15, 2021 1.2

200 Meters (Boys)

FHSAA 4A   22.91
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Sedaros, Zak SR Viera 20.92 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 2.6
2 Jackson, Markevus SR Osceola (Kissimmee) 20.99 St. Cloud Track Invitational Feb 27, 2021 0.9
3 Williams, Kevar JR DeLand 21.01 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 2.1
4 Watkins, Sean SR St. Thomas Aquinas 21.17 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 3.2
5 Richards, Chadrick SR Lake Brantley 21.34 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021 1.0
6 Dawson, Tarvarish SR Lehigh 21.41 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 0.1
7 Harris, Andrew SO Lake Brantley 21.50 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 2.1
8 Gant, Elijah SR Lennard 21.54 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 1.1
9 Stiles, Jeffrey JR Bartram Trail 21.56 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 2.1
10 Turner, Amari SO Seminole (Sanford) 21.61 Lake Brantley Quad 2021 Mar 24, 2021 0.1
11 McBurrows, Jaden SR St. Thomas Aquinas 21.63 BCAA South Central Qualifier Mar 16, 2021 0.4
12 Exilhomme, Ethan SR Timber Creek 21.69 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 2.1
12 Gant , Tayler SR Lakeland 21.69 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 0.1
14 Porter, Winfred SR Seminole Ridge 21.70 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021 1.4
15 Metellus, Nathan SO Deerfield Beach 21.77 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 3.2
16 Pierre, Emmanuel JR Dr. Phillips 21.79 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021 1.4
16 Thomas, Curtis SR Bloomingdale 21.79 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 0.1
18 Barfield, David SR Celebration 21.82 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.1
18 Love, Xzavier SR Seminole (Sanford) 21.82 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 1.1
20 Johnson, Diondre SR Mandarin 21.87 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 2.1
21 Brown, Brian SR Mandarin 21.88 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 23, 2021
21 Brown, Cody SR North Miami 21.88 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 2.6
21 Ward, Khalil JR Sandalwood 21.88 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.8
24 Alexander, Denzel SO Martin County 21.91 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 2.6
24 Sink, Joshua SR Timber Creek 21.91 Metro East Championship 2021 Mar 12, 2021 -0.4
26 Spencer, Antonio SR St. Thomas Aquinas 21.92 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021 -1.0
27 Adams, Mark JR Viera 21.93 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 2.6
28 Horne, Donovan JR Apopka 21.95 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021 +0.0
29 Sabo, Teagen SR North Port 21.96 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 0.1
30 Stokes, Kye JR Armwood 21.97 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 1.1
31 Yunusha, Zack SR Wharton 22.01 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 0.1
32 McQueen, Darren JR Miami Columbus 22.02 GMAC Championship Apr 8, 2021 -1.2
33 Wilson, Tavis SR Wharton 22.03 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
34 Lewis, Tyrique SO Seminole (Sanford) 22.04 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021 1.0
35 Jones, Victor JR Olympia 22.06 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021 +0.0
36 Leno, Keylon SR Niceville 22.09 FHSAA 4A District 1 Apr 17, 2021 1.2
36 Putnam, Noah SO Wekiva 22.09 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.8
38 Reid, Desmond JR Miramar 22.11 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021 -0.3
39 Campbell, Ryan JR Timber Creek 22.15 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.8
40 Mack , King SO St. Thomas Aquinas 22.17 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021 -1.6
40 Patrick, Maxfield SR Vero Beach 22.17 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 2.6
42 McDonald, Marshae SO Lake Howell 22.19 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 1.1
43 Morgan, Shamar SO St. Thomas Aquinas 22.25 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021 0.4
44 Hineline, William SO Wharton 22.27 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.1
45 McCray, Willie SR Lehigh 22.28 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.1
46 Lewis, Devon SR Mandarin 22.29 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021 -0.9
46 Platt, Jayshon JR Venice 22.29 Eagle Twilight Mar 25, 2021 2.2
48 Renejuste, Keshawn JR Coral Gables 22.30 Ransom Everglades Home Meet 4 Mar 25, 2021 1.2
49 Jeffers, Morris SR Flagler Palm Coast 22.35 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021 1.0
50 Foreman, Preston SR Viera 22.36 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 2.6
51 Austin, Samuel SR Oviedo 22.38 Silverhawk Quint 2021 Mar 10, 2021 0.3
52 Lumaine, Lopez JR Atlantic (Delray) 22.40 Palm Beach Conference Qualifier at Atlantic Mar 24, 2021 0.1
52 Singleton, Samuel SO Fleming Island 22.40 East Coast Classic Feb 26, 2021 -1.0
54 Schrock, Jackson JR Fletcher 22.45 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021 -0.1
54 Shaw, Amaris SO Winter Park 22.45 Brian Jaeger Elite Classic 2021 Mar 6, 2021 2.0
56 Anderson, Xavier SR West Port 22.46 Trinity Catholic Invitational Mar 13, 2021 0.5
56 Smith, Tromance FR Vero Beach 22.46 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 2.6
58 Francis, Jeremy SO Fort Lauderdale 22.47 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021 -0.3
58 Green, Deondre SR South Broward 22.47 BCAA South Qualifier Mar 15, 2021 1.7
58 Knight, Malik JR Fort Lauderdale 22.47 Fort Lauderdale BCAA Meet #4 Mar 10, 2021
61 Drayton, Paul SR East Bay 22.50 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.2
61 Rivers, Stone SR Windermere 22.50 Brian Jaeger Elite Classic 2021 Mar 6, 2021 2.0
61 Smith, Quandarius SR Buchholz 22.50 FHSAA 4A District 1 Apr 17, 2021 1.2
64 Sawyer, Jariyah JR Plant City 22.51 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 1.1
65 McGee, Michael SO Bloomingdale 22.52 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.2
66 West, Nicolas SO Spanish River 22.54 Park Vista Meet 3/10 Mar 10, 2021 2.2
66 Williams, Ladarian SR Vero Beach 22.54 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 1.9
68 Brown, Evan SO Oakleaf 22.56 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021 -0.4
69 Givens, Jordan JR Fort Lauderdale 22.57 Fort Lauderdale BCAA Meet #4 Mar 10, 2021
69 Robbins, Chase SR Celebration 22.57 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021 2.0
71 Burke, Tyler SR Atlantic (Delray) 22.58 Atlantic HS Invitational Two Mar 5, 2021 -0.6
71 Foster, Ahmere SO Miami Columbus 22.58 FHSAA 4A District 16 Apr 15, 2021 -1.1
71 Jackson, Jyquan SR Miramar 22.58 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021 -0.3
74 Noto, Rosario JR Windermere 22.59 Brian Jaeger Elite Classic 2021 Mar 6, 2021 2.0
74 Race, Jonathan SR Lyman 22.59 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 1.1
74 Smart, Brian SR Nova 22.59 FHSAA 4A District 14 Apr 13, 2021 0.9
77 Allen, Marcus SO Flagler Palm Coast 22.60 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021 0.6
77 Cornish, Lazario JR Palm Beach Lakes 22.60 FHSAA 4A District 11 Apr 14, 2021 -1.7
77 Harris, Michael SO Lake Brantley 22.60 Charlie Harris Relays 2021 Mar 12, 2021 0.3
77 Johnson, Steffan SR Venice 22.60 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
81 Adams, Joshua JR Spanish River 22.61 Saint Andrew's HS Tri-Meet Mar 5, 2021
82 crabbe, khamauri JR Miami Coral Park 22.62 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021 0.4
82 Penn, Amar JR Olympic Heights 22.62 Kings Acad Open Two Mar 19, 2021 1.7
84 Bendross, Gavin JR George Jenkins 22.65 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021 -2.4
84 Riley, Tariq JR Fletcher 22.65 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021 -0.5
84 Rowe, Elijah JR Taravella 22.65 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 9, 2021 1.5
84 Shaw, Isaiah SR Douglas 22.65 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021 -1.3
84 Wright, Cornelius JR Miami Columbus 22.65 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021 0.4
89 Blake, Dane SR Atlantic Coast 22.66 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021 -0.4
89 Philostin, Josh FR Palm Beach Gardens 22.66 FHSAA 4A District 11 Apr 14, 2021 -1.7
89 Seaborn, Malcom SR Atlantic Coast 22.66 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021 1.9
89 Telsaint, Kenchy SR West Boca Raton 22.66 FHSAA 4A District 12 Apr 15, 2021 -1.4
93 Brown, Jamarri SR Palm Beach Gardens 22.67 Atlantic HS Invitational Two Mar 5, 2021 -0.6
93 Desrosiers, Denim JR Miami Columbus 22.67 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021 0.4
93 Grind, Devin SR Fleming Island 22.67 Clay County Championships Mar 26, 2021 -1.3
93 Previlma, Elvick FR Wellington 22.67 Kings Acad Open Three Mar 26, 2021 2.2
93 Zabriski, Lathen JR Jupiter 22.67 FHSAA 4A District 11 Apr 14, 2021 -1.7
98 Freeman, Marcus SR Flagler Palm Coast 22.68 Mount Dora Christian Invitational Meet #1 Mar 12, 2021
99 Knight, Savion SR Chiles 22.69 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.8
99 Mitchell, Jonathon FR Mandarin 22.69 Ed White Mini Meet 3 Mar 16, 2021

200 Meters (Girls)

FHSAA 4A   26.53
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Carter, Jassani JR Flanagan 23.53 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 3.5
2 Campbell, Sydney JR Creekside 24.12 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.7
3 Johnson, Miracle JR Ocoee 24.17 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.7
4 Uvieghara, Rachael FR Palm Harbor University 24.19 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.0
5 Registre, Jahnile SR Evans 24.27 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021 1.6
6 Buckle, kylah JR North Port 24.49 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 0.5
7 Lane, Endeyah JR St. Thomas Aquinas 24.54 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021 -0.1
8 Washington, Lamaria (Turbo) SR North Miami 24.59 FHSAA 4A District 15 Apr 14, 2021 -0.3
9 Coleman, Armanie SO First Coast 24.72 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021 2.3
10 Clayton, Brianna SR Fort Pierce Central 24.77 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021 0.9
10 Isaac, Kynah SR Flanagan 24.77 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 2.1
12 Madison, Natalia SR Dwyer 24.84 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021 -0.1
13 Green, Alyia JR Ocoee 24.85 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021 2.1
14 Crockett, Morgan SO St. Thomas Aquinas 24.87 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 3.5
14 Maycock, Maya FR North Miami 24.87 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021 0.1
16 Jennings, Britney FR Sandalwood 24.92 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021 2.3
17 Frye, Eddiyah SR St. Thomas Aquinas 25.02 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021 -0.7
17 Peterson, Terren JR Mandarin 25.02 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021 0.5
17 Smith , Jada JR Palm Beach Central 25.02 FHSAA 4A District 11 Apr 14, 2021 -2.1
20 Kinloch, Amanda SR North Miami 25.03 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021 -2.1
21 Blackwood, Jody JR Miramar 25.06 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 2.1
22 Cincotta, Anna SR East Lake 25.14 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 3.8
23 Facey, Christin FR Nova 25.16 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 2.1
24 Taylor, Hannah SO Fort Lauderdale 25.17 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021 -0.1
25 Johnson, Cha'iel SO St. Thomas Aquinas 25.18 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021 -0.7
26 Moore, Kemaj SO Evans 25.26 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021 -0.1
27 LaBord, Morgan SO Olympia 25.29 Bob Mosher Wildcat Open/Lady Wildcat Open Apr 3, 2021 1.6
28 Patrice, Shenya SR East Ridge 25.31 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.0
29 Jean-Mary, Keysha-Lynn SR Dwyer 25.32 PBC North Conference Meet Mar 30, 2021 2.0
30 Brazell, Serenity SO Wharton 25.34 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
31 Rasul, Meara FR Coral Reef 25.35 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021 0.1
32 Vigilance, Princess SR Evans 25.40 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021 -3.7
33 Brown, Jade SO Taravella 25.41 Broward Elite Athletic Club Showcase May 28, 2021 2.1
33 Redmen, Deborrah SR Palm Beach Lakes 25.41 BBCHS Invitational Apr 7, 2021
35 Allen, Sidney FR Seminole (Sanford) 25.47 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 1.5
36 Farinas, Victoria SR Ferguson 25.49 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021 -0.1
37 Lewis, Makayla JR Dwyer 25.56 1st Annual Lincoln Knowles Invitational Track and Field Meet Apr 9, 2021
37 Watson, Makayla JR Lake Howell 25.56 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021 1.7
39 Shriver, Tessa SR Riverview (Sarasota) 25.58 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 2.0
40 McFayden, Nyla SO Apopka 25.61 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021 1.6
40 Mundell, Melissa SR Nova 25.61 BCAA South Central Qualifier Mar 16, 2021 0.5
42 Dereje , Jasmine SO Niceville 25.63 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021 0.6
43 Marlow, Deborah SR George Steinbrenner 25.67 Eagle Twilight Mar 25, 2021 0.9
44 Brown, Anaya SO Colonial 25.70 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021 2.1
45 Levy, Shannon SO Osceola (Kissimmee) 25.71 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021 0.2
45 Tolbert, Skye SO Niceville 25.71 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 6, 2021
47 Eason, Arianna JR Oakleaf 25.75 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 1.5
47 Washington, Jaylin SO Seminole (Sanford) 25.75 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.7
49 Waters, Tamia SO Atlantic (Delray) 25.76 The Bobcats Classic Apr 2, 2021 5.6
50 Sawyer, Reyna SR Boone 25.78 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021 1.6
50 Snipes, Carrie SR North Miami 25.78 GMAC Championship Apr 8, 2021 -0.2
52 McCalla, Sariyah FR Lake Worth 25.83 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021 1.0
53 Martin, Nevaeya SO Palm Beach Gardens 25.85 Atlantic HS Invitational Two Mar 5, 2021 0.1
54 Townsend, Jocelyn JR Wekiva 25.86 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021 2.1
55 Wilson, Zaniya JR North Miami 25.89 GMAC Championship Apr 8, 2021 1.2
56 Kopf, Samantha JR Spanish River 25.91 Jeff Fossen Invitational 2021 Apr 1, 2021 2.8
57 Chatfield, Brittney SR St. Thomas Aquinas 25.96 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021 -0.7
58 Thomas, Ciara SO Viera 25.97 Holy Trinity Classic Apr 2, 2021
59 Bauer, Daveela SR Palm Harbor University 26.02 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
59 Varvarigos, Raegen FR Hagerty 26.02 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021 0.9
61 Martin, Kearrah SR Lehigh 26.03 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.0
61 Taylor, Kiera JR Haines City 26.03 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 2.0
63 Jackson, Adina SO Palm Beach Central 26.06 PBC WEST CONFERENCE 2021 Mar 31, 2021 -0.6
64 McBride, Jaade FR George Jenkins 26.07 George Jenkins Tri Meet Mar 13, 2021
65 Caldwell , Destiny SO Ocoee 26.08 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021 0.9
65 Jordan, Sophia SR Boone 26.08 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021 1.0
67 Snow, Zekira SO Bloomingdale 26.11 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 2.0
68 Jenkins, Quanaya SO Osceola (Kissimmee) 26.13 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 1.8
69 Bridgeford, Maya JR Lakewood Ranch 26.14 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 2.0
70 Marshall, Alyssa SR Park Vista 26.15 Jeff Fossen Invitational 2021 Apr 1, 2021 2.8
71 Williams, Alivia FR East Ridge 26.16 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021 -1.0
72 Dillon, Makayla JR Niceville 26.18 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 6, 2021
73 Woods, Aviona FR Manatee 26.20 Braden River Invite Mar 29, 2021
74 Wills, Anaya JR Spruce Creek 26.21 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 1.5
75 Glover, Emani FR East Ridge 26.29 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021 0.2
76 Colston, Olecia JR South Broward 26.30 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 9, 2021 1.9
77 Latimer, Courtney SR Oviedo 26.31 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 1.9
77 Reese, Jaida SR Crestview 26.31 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 1.5
77 Sampson, Francesca SR Niceville 26.31 Jimmy Everett Track and Field Invitational Mar 27, 2021 -0.4
80 Collora, Kadence SO East Lake 26.32 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
80 McFarland, Railey SR Creekside 26.32 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021 -0.1
82 Mills , Jemima JR Coral Glades 26.33 BCAA North Qualifier Mar 15, 2021 -1.1
83 Candela, Monique SR Lourdes 26.35 Westminster Christian Home Meet 2 Mar 27, 2021 2.3
83 Joseph-Guevara, Nyla-Marie SR Fort Lauderdale 26.35 Fort Lauderdale BCAA Meet #4 Mar 10, 2021
85 Hastings, Jiya SR DeLand 26.37 Deltona Home Meet #1 Feb 17, 2021
86 Morillo, Mariana FR Windermere 26.38 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021 -0.3
86 Taylor, Klaudia JR Forest 26.38 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 1.5
88 Saint-Louis, Amenda SR Evans 26.39 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -3.5
89 Patterson, Kyra FR George Steinbrenner 26.40 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
90 McGrath, Molly JR Hagerty 26.42 Charlie Harris Relays 2021 Mar 12, 2021 1.4
91 Haynes, Marvelous JR Boca Raton 26.43 The Bobcats Classic Apr 2, 2021 5.6
92 Courville, Juliana JR Venice 26.46 Eagle Twilight Mar 25, 2021 2.1
92 Vereen, Kiana SR Fort Pierce Central 26.46 South Fork Bulldog Invite Mar 12, 2021 -0.2
94 Huyke, Helena JR Celebration 26.47 Holy Trinity Classic Apr 2, 2021
94 Robinson, Jordyn SR Gulf Coast 26.47 7th Annual Jim Smith Invitational Feb 27, 2021
96 Carey, Briana JR West Port 26.51 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 1.5
97 Perry, Emani SO Flanagan 26.52 BCAA South Qualifier Mar 15, 2021 1.4
97 Soremi, Oluwadara FR Seminole (Sanford) 26.52 Lake Brantley Quad 2021 Mar 24, 2021 -0.1
99 Coleman, Ba'Lisha JR Lehigh 26.54 Panther Showcase Apr 1, 2021 4.8
100 Powell, Alexis FR Timber Creek 26.55 Metro East Championship 2021 Mar 12, 2021 0.4

400 Meters (Boys)

FHSAA 4A   51.76
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Jackson, Markevus SR Osceola (Kissimmee) 46.84 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
2 Watkins, Sean SR St. Thomas Aquinas 46.95 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
3 Richards, Chadrick SR Lake Brantley 47.40 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
4 Shaw, Isaiah SR Douglas 47.62 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
5 Austin, Samuel SR Oviedo 47.71 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
6 Mack , King SO St. Thomas Aquinas 47.82 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
7 Brown, Cody SR North Miami 48.11 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
8 McCray, Willie SR Lehigh 48.23 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
9 Smith , Tramari SR Ocoee 48.37 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
10 Mizell, Aidan SO Boone 48.55 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
11 Williams, Kevar JR DeLand 48.67 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 19, 2021
12 Gant, Elijah SR Lennard 48.78 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
12 Wiley, Myles SR Dr. Phillips 48.78 FHSAA 4A District 9 Apr 17, 2021
14 Horne, Donovan JR Apopka 48.80 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
15 Cornish, Lazario JR Palm Beach Lakes 48.95 BBCHS Invitational Apr 7, 2021
16 Rupe, Jordan JR George Jenkins 48.98 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
17 Lewis, Tyrique SO Seminole (Sanford) 48.99 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
18 Mccullum, Sheldon SR Douglas 49.07 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
19 Colzie, Cornelius SO Coral Gables 49.19 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
20 Adegborioye, Adefemi SR Western 49.20 BCAA South Central Qualifier Mar 16, 2021
21 Turner, James JR Winter Park 49.21 Boone invitational 2021 Apr 10, 2021
22 Phillips, Chase JR Bartram Trail 49.29 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
23 Chambers , Raynell JR St. Thomas Aquinas 49.32 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021
23 Terry, David JR Sandalwood 49.32 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021
25 Jones, Josiah SR Wekiva 49.45 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
26 Jones, Markel SO Lake Mary 49.47 Lake Brantley Quad 2021 Mar 24, 2021
27 Bichara, Adrian SR Miami Columbus 49.50 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021
28 Anderson, Xavier SR West Port 49.62 Bob Hayes Classic Mar 20, 2021
29 Ways, Cyrus JR Nease 49.70 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
30 Gibson , Jayden JR West Orange 49.81 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
30 Race, Jonathan SR Lyman 49.81 Raymond Gaines Silverhawk Invitational 2021 Mar 27, 2021
32 Morgan, Shamar SO St. Thomas Aquinas 49.83 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
33 McDonald, Marshae SO Lake Howell 49.86 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
34 Thomas, Curtis SR Bloomingdale 49.89 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
35 Coleman, Jymon SR Wekiva 49.94 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
36 Robbins, Chase SR Celebration 49.97 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
37 crabbe, khamauri JR Miami Coral Park 49.98 FHSAA 4A District 16 Apr 15, 2021
37 Noble, Brandon SO West Port 49.98 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
39 Adams III, Christopher FR St. Thomas Aquinas 50.00 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021
40 Brown, Jamarri SR Palm Beach Gardens 50.01 FHSAA 4A District 11 Apr 14, 2021
41 Noto, Rosario JR Windermere 50.02 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021
42 Ward, Khalil JR Sandalwood 50.08 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021
43 Sabo, Teagen SR North Port 50.13 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
44 Brown, Brian SR Mandarin 50.17 Mandarin Mustang Classic Feb 27, 2021
44 Varnedore, Ethan JR Timber Creek 50.17 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
44 Varnedore, Lucas JR Timber Creek 50.17 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
47 Friedman, Cameron SO Olympia 50.19 FHSAA 4A District 9 Apr 17, 2021
48 Sauceman, Coy SR Creekside 50.21 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021
49 Bendross, Gavin JR George Jenkins 50.22 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
49 Flint, Matthew SR Flagler Palm Coast 50.22 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
49 Scheetz, Clayton SR Fort Lauderdale 50.22 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
52 Turnberger, Cameron SR North Port 50.24 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
53 Taylor, Elijah SR South Broward 50.37 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
54 Coulter, Joseph JR Martin County 50.38 South Fork Bulldog Invite Mar 12, 2021
55 Andino, Noel SR Colonial 50.42 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
56 Labossiere, Nicard SR North Port 50.43 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
57 Williams, Jabari JR Wellington 50.44 PBC WEST CONFERENCE 2021 Mar 31, 2021
58 Jones, Marquius SR Lake Mary 50.54 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
58 White , Christopher SO Ocoee 50.54 Raymond Gaines Silverhawk Invitational 2021 Mar 27, 2021
60 Gibson, Desmond JR Fort Lauderdale 50.55 FHSAA 4A District 13 Apr 13, 2021
61 Canelon, Eric JR Flanagan 50.60 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
62 Stiles, Jeffrey JR Bartram Trail 50.62 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
63 Cooper lll , John JR Ocoee 50.69 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
63 Sawyer, Jariyah JR Plant City 50.69 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
65 Whipple, robert SR West Port 50.77 FHSAA 4A District 1 Apr 17, 2021
66 Larkins, Calvin SR Riverview 50.79 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
67 Harrison, Rheinhardt JR Nease 50.84 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
68 Govia, Jaydyn JR Evans 50.89 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
69 Bendig, Alex JR Fleming Island 50.99 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
69 Stephens, Jamal JR Armwood 50.99 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
71 Freeman, Marcus SR Flagler Palm Coast 51.05 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 19, 2021
71 West, Nicolas SO Spanish River 51.05 Spanish River Duel Meet Mar 26, 2021
73 Lewis, Diniel SR Palm Beach Lakes 51.06 FHSAA 4A District 11 Apr 14, 2021
74 Arnone, John SR Newsome 51.07 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
75 Vega, James SR Nease 51.12 Bolles Last Chance Meet Apr 7, 2021
76 Bouie, Corey JR Park Vista 51.14 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
77 DeFour, Lee SR St. Cloud 51.22 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021
78 Adams, Joshua JR Spanish River 51.23 Park Vista Meet #2 Feb 25, 2021
78 Thompson, Alex JR Santaluces 51.23 Lake Worth Open Two Feb 26, 2021
80 Morris, Eon SO Niceville 51.24 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
81 Rulli, Cameron JR Mandarin 51.27 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
82 Sink, Joshua SR Timber Creek 51.30 Silverhawk Open 2021 Feb 26, 2021
83 Huynh, Dony SR Fleming Island 51.31 Clay County Championships Mar 26, 2021
83 Jeune, Justin JR North Miami 51.31 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
85 Miller, Andre SR Wekiva 51.33 Spruce Creek Elite Invitational Apr 3, 2021
86 Bondzie, Michael SR Lyman 51.35 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
86 Jeffers, Talik SR Wharton 51.35 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
88 Smith, Jamari SO John I. Leonard 51.36 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
89 Patrick, Maxfield SR Vero Beach 51.37 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021
90 Chisholm, Courtney SR Cypress Creek 51.38 FHSAA 4A District 9 Apr 17, 2021
91 D'Allesandro, Chase JR Timber Creek 51.44 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
92 Bigos, Elijah SR Riverview 51.46 Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
93 Tankard, Kaleb SR Sandalwood 51.49 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021
94 Laloy, Wenter SO University (Orlando) 51.50 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
94 Smikle, Tyler SO Dr. Krop 51.50 GMAC Championship Apr 8, 2021
96 Barbee, Ezra JR Atlantic Coast 51.53 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021
96 Higgans, Ky-Juan SR Taravella 51.53 BCAA North Central Qualifier Mar 16, 2021
98 Pizzio, Coltin JR Leto 51.54 March 5th 2021 Leto Mar 5, 2021
99 Harris, Andrew SO Lake Brantley 51.55 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
100 Ziskinder, Adam SR Martin County 51.56 Martin County Sarge Memorial Meet Mar 5, 2021

400 Meters (Girls)

FHSAA 4A   1:01.40
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Buckle, kylah JR North Port 54.09 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
2 Green, Alyia JR Ocoee 54.29 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
3 Registre, Jahnile SR Evans 54.77 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
4 Isaac, Kynah SR Flanagan 55.67 BCAA South Qualifier Mar 15, 2021
5 Johnson, Cha'iel SO St. Thomas Aquinas 55.73 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021
6 Saint-Louis, Amenda SR Evans 55.85 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
7 Facey, Christin FR Nova 55.87 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
8 Chatfield, Brittney SR St. Thomas Aquinas 56.43 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021
9 Bridgeford, Maya JR Lakewood Ranch 56.52 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
10 Brazell, Serenity SO Wharton 56.78 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
11 Willams, Alyssa SR Oakleaf 57.01 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
12 Peterson, Terren JR Mandarin 57.09 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
13 Dereje , Jasmine SO Niceville 57.35 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
14 Mims, Niobe SO Sandalwood 57.46 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021
15 Clayton, Brianna JR Fort Pierce Central 58.08 Falcon Invitational 2021 Mar 2, 2021
16 Williams, Alivia FR East Ridge 58.31 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
17 Reed, Nishya JR Sandalwood 58.44 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021
18 Holcomb, Ryleigh SO Oviedo 58.45 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
19 LaBord, Morgan SO Olympia 58.61 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021
20 Fisher, Ayla FR West Orange 58.63 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
21 Scallon, Keleigh SR Newsome 58.65 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
21 Silkert, Taylor JR Oakleaf 58.65 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
23 Holtery, Lillian SR Niceville 58.76 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
24 Rivera, Nyasia SR Cypress Creek 58.77 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
25 Gibson, Jasymnne FR West Orange 58.79 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
26 Waters, Tamia SO Atlantic (Delray) 58.81 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
27 Burgess, Jaellene SO Coral Reef 58.87 Westminster Christian Home Meet 1 Mar 20, 2021
28 Lewis, Makayla JR Dwyer 58.90 FHSAA 4A District 11 Apr 14, 2021
29 Collora, Kadence SO East Lake 58.93 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
30 Kinloch, Amanda SR North Miami 59.02 TimeSpann presents Boyd Anderson Final Tune Up Apr 1, 2021
31 Ruiz, Alicia SR George Jenkins 59.15 George Jenkins Tri Meet Mar 13, 2021
32 Bell, Fedjine SR Palm Beach Lakes 59.20 FHSAA 4A District 11 Apr 14, 2021
33 Gordon, Madison SR Lyman 59.24 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
34 Kopf, Samantha JR Spanish River 59.30 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
35 Campbell, Sydney JR Creekside 59.36 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
36 Bauer, Daveela SR Palm Harbor University 59.44 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
37 Carey, Briana JR West Port 59.50 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
37 Johnson, Miracle JR Ocoee 59.50 Raymond Gaines Silverhawk Invitational 2021 Mar 27, 2021
39 Sawyer, Reyna SR Boone 59.51 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
40 Bodrato, Mya SR Lake Mary 59.56 Lake Brantley Quad 2021 Mar 24, 2021
41 Hughes, Kendall JR Newsome 59.58 Newsome Tri Meet 2 Mar 24, 2021
42 Fraga, Olivia SO Lourdes 59.61 FHSAA 4A District 16 Apr 15, 2021
43 Boyd, T'erica JR North Miami 59.65 North Miami Invite Meet #1 Mar 23, 2021
44 Majano, Ariana JR Lakewood Ranch 59.68 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
44 Townsend, Jocelyn JR Wekiva 59.68 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
46 Madison, Natalia SR Dwyer 59.71 Jupiter Invitational #1 2021 Mar 23, 2021
47 Woodie, Alanah JR Olympic Heights 59.74 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
48 Gibson, Terreka SR North Miami 59.77 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
49 Flores, Isabelle SR Fleming Island 59.78 True Team Track Meet Apr 2, 2021
50 Blackwood, Jody JR Miramar 59.79 BCAA South Qualifier Mar 15, 2021
51 Reif, Brooke JR Wharton 59.89 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
52 Wilder, Auhmya SR Fort Pierce Central 59.93 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021
53 Joseph-Guevara, Nyla-Marie SR Fort Lauderdale 59.95 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
53 Snipes, Carrie SR North Miami 59.95 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
55 Jiles, Sofia SO Lake Mary 1:00.04 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
56 Washington, Lamaria (Turbo) SR North Miami 1:00.11 North Miami Invite Meet #2 Mar 2, 2021
57 Smith, Brenda FR North Port 1:00.23 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
58 Johnson , Gabrielle SR Winter Park 1:00.24 Trinity Prep Invitational 2021 Apr 1, 2021
58 Myers, Ajmone SR Mandarin 1:00.24 Ancient City Invitational Mar 26, 2021
60 Khalil, Maryam JR Wiregrass Ranch 1:00.32 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
61 Ramirez, Casandra SR Viera 1:00.34 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021
62 Mundell, Melissa SR Nova 1:00.42 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
63 Scott, Ar'briel SO Evans 1:00.44 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
64 Hall, Aniyah JR Apopka 1:00.45 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
65 McNeill, Madison SO Chiles 1:00.50 FHSAA 4A District 1 Apr 17, 2021
66 Floristal, Jalissa SR Centennial 1:00.51 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021
67 McBride, Jaade FR George Jenkins 1:00.57 George Jenkins Tri Meet Mar 13, 2021
68 Hidayath, Ruba JR Monarch 1:00.59 BCAA Monarch -- The Benchmark Feb 17, 2021
69 McFarland, Railey SR Creekside 1:00.62 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021
69 Spragg, Anya SR Lake Brantley 1:00.62 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
71 Cura, Victoria SR Plant 1:00.66 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
72 Candela, Monique SR Lourdes 1:00.68 Belen Home Meet 3 Mar 15, 2021
73 Clarke, Isis SR Apopka 1:00.70 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
73 Ponto, Aleena SO Niceville 1:00.70 Niceville Mini Meet 1 Feb 24, 2021
75 Greene, Alana SR Bartram Trail 1:00.71 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
75 Labrato, Christina SR Lake Mary 1:00.71 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
77 Figueroa, Yaremi FR Niceville 1:00.76 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021
78 Harris, Nichole SR Forest 1:00.78 Trinity Catholic Tuesday Invitational Apr 6, 2021
79 Massena, Octavia FR Lake Worth 1:00.80 FHSAA 4A District 12 Apr 15, 2021
79 Mills , Jemima JR Coral Glades 1:00.80 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
81 Uvieghara, Rachael FR Palm Harbor University 1:00.84 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
82 Perry, Emani SO Flanagan 1:00.87 BCAA South Qualifier Mar 15, 2021
83 Love, Tonija SR Armwood 1:00.88 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
84 Rice, Caroline JR Creekside 1:01.02 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021
85 Marlow, Deborah SR George Steinbrenner 1:01.09 George Steinbrenner Tri Meet #3 Mar 31, 2021
86 Holston, Princess-Zaniegah JR Lehigh 1:01.10 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
87 Holston, Princess JR Lehigh 1:01.24 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
88 Neal, Daelyn FR Palm Beach Lakes 1:01.25 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
89 Smith, Justyn SR Lake Nona 1:01.31 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
90 Courville, Juliana JR Venice 1:01.32 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
91 McGrath, Molly JR Hagerty 1:01.36 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
92 Morris, Emma FR Lake Nona 1:01.40 Metro East Championship 2021 Mar 12, 2021
93 Carr, Jarvia JR Ocoee 1:01.42 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
93 Powell, Alexis FR Timber Creek 1:01.42 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
95 Wright, Jalayla SR George Jenkins 1:01.45 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
96 Ervin, Emily SR Fletcher 1:01.54 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021
97 Lemus, Sophie FR Lakewood Ranch 1:01.57 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
98 Moore, Kemaj SO Evans 1:01.60 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
99 Safford, Lourdes JR Dr. Phillips 1:01.64 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021
100 Clerge, Kellie SR Mandarin 1:01.69 Mandarin Mustang Classic Feb 27, 2021

800 Meters (Boys)

FHSAA 4A   2:02.10
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Austin, Samuel SR Oviedo 1:50.00 Bob Mosher Wildcat Open/Lady Wildcat Open Apr 3, 2021
2 Harrison, Rheinhardt JR Nease 1:51.48 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
3 Mccullum, Sheldon SR Douglas 1:52.06 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
4 Bailes, Nathan SR Buchholz 1:52.96 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
5 Fiore, Michael SR Fort Lauderdale 1:53.32 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021
6 Bichara, Adrian SR Miami Columbus 1:54.03 FHSAA 4A District 16 Apr 15, 2021
7 Labossiere, Nicard SR North Port 1:54.78 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
8 RUOCCO, Christian SR Dwyer 1:55.59 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
9 Anunobi, Chigo JR Armwood 1:55.60 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
10 Turnberger, Cameron SR North Port 1:55.89 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
11 Laurenzano, Lorenzo JR East Ridge 1:56.09 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
12 Ziskinder, Ryan SR Martin County 1:56.19 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
13 Dimmick, Vance SR Plant 1:56.69 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
14 Herrera, Anthony SO St. Thomas Aquinas 1:56.91 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
15 Vega, James SR Nease 1:57.11 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021
16 Knieja, Brandon SR Tate 1:57.16 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 6, 2021
17 Lewis, Blake SR Lake Mary 1:57.19 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
18 Ramirez, Humberto SR Fort Lauderdale 1:57.51 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
19 Hammill, Jared SR Wharton 1:57.71 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
20 Smith, Joseph SR North Port 1:57.75 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
21 Tawil-Brown, Albert SO Plant 1:57.85 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
22 Varnedore, Lucas JR Timber Creek 1:57.87 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
23 Brown, Malcolm SR Miami Columbus 1:57.92 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
24 White, Jalani SR Bartram Trail 1:57.99 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
25 Williams, McCall SO Creekside 1:58.02 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021
26 Hopkins, Raekwon JR Alonso 1:58.11 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
27 Arias, Roger SR Bartram Trail 1:58.27 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021
28 Bendig, Alex JR Fleming Island 1:58.28 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021
29 Douihech, Ryan JR West Boca Raton 1:58.37 Park Vista Meet 3/10 Mar 10, 2021
30 Ball, Bradley SR Nease 1:58.46 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
31 Arrieta, Alcides SR Nova 1:58.64 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
32 Edwards, Sebastian SR Celebration 1:58.95 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
33 Meyer, Evan JR Lehigh 1:59.17 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
34 Falchook, Jared JR Celebration 1:59.62 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
35 Medina, Moises SR Spanish River 1:59.64 Park Vista Meet 3/10 Mar 10, 2021
36 Karch, Joseph SR Palm Beach Gardens 1:59.69 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
37 Jones, Dayoun SR Evans 1:59.71 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
38 Adolphson, Joshua SO Buchholz 1:59.73 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
39 Haas, Dylan JR Palm Beach Central 1:59.74 Park Vista Meet 3/10 Mar 10, 2021
40 Tellander, Caden SR Lennard 1:59.90 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
41 Dreyer, Taylor JR Riverview 1:59.97 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
42 Isbell, Dawson FR Niceville 1:59.99 FHSAA 4A District 1 Apr 17, 2021
43 Rupe, Cameron JR George Jenkins 2:00.00 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
44 McCray, Willie SR Lehigh 2:00.01 Panther Showcase Apr 1, 2021
45 Cartwright, Steven JR Nease 2:00.12 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
46 Ivonnet, Christian SR Miami Columbus 2:00.15 GMAC Championship Apr 8, 2021
47 Wheatley, Kasey SO Spruce Creek 2:00.19 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
48 De La Torre, Cameron JR Nease 2:00.21 Bolles Last Chance Meet Apr 7, 2021
49 Teijelo, Alberto SR Venice 2:00.46 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
50 Clapp, Jasiah SO Douglas 2:00.51 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
51 Gonzalez, Bryan SR Douglas 2:00.55 FHSAA 4A District 13 Apr 13, 2021
52 Fuller, Matthew JR Winter Park 2:00.64 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
52 Lyon, Michael SR Fleming Island 2:00.64 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
54 Popik, Brennan SR Bartram Trail 2:00.65 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
55 Lugo Ramos, Hansel SR East Ridge 2:00.85 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
56 Spleha, Justin JR Spanish River 2:00.88 Park Vista Meet #2 Feb 25, 2021
57 Kovacs, Greg SR Spanish River 2:00.98 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
58 James, Cooper SO Celebration 2:01.01 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
59 Berg, William FR Newsome 2:01.02 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
60 Masterson, Ian JR Niceville 2:01.08 FHSAA 4A District 1 Apr 17, 2021
61 Harrigan, Zachary SR George Steinbrenner 2:01.26 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
62 Adams III, Christopher FR St. Thomas Aquinas 2:01.30 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
63 Holtrup, Michael SR Jupiter 2:01.34 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
64 Thomas, Wynne SR Plant 2:01.47 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
65 Alford, Joseph SR Creekside 2:01.48 Ancient City Invitational Mar 26, 2021
66 Reina, Filippo JR Chiles 2:01.52 FHSAA 4A District 1 Apr 17, 2021
67 Campos Colmenares, Daylerh JR Boca Raton 2:01.56 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
68 McDonald, Branden JR Bartram Trail 2:01.67 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
69 Wendel, Todd SR Niceville 2:01.82 FHSAA 4A District 1 Apr 17, 2021
70 Garcon , Kamari SR Ocoee 2:01.91 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
71 Deriso, Ashton SR Forest 2:01.96 Trinity Catholic Last Chance Meet Apr 10, 2021
72 Berquist, Colton SR West Orange 2:02.04 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
73 Robbins, Chase SR Celebration 2:02.37 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
74 Elsey, Teage JR North Port 2:02.40 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
75 Chatman, Noah JR East Lake 2:02.45 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
76 Valentin, Gian JR Flanagan 2:02.47 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021
77 Cuddy, Aidan SR St. Cloud 2:02.58 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
78 Polinsky, Christopher JR Oakleaf 2:02.60 Creekside High School Invite 2021 Mar 13, 2021
79 MEDINA, BRUNO SR Doral Academy 2:02.63 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
79 Wilson, Cornell SR Vero Beach 2:02.63 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021
81 Braswell, Nathan JR Windermere 2:02.69 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
81 McConnell, Joel SO Dr. Phillips 2:02.69 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
83 Miller, Alexander SR Douglas 2:02.71 FHSAA 4A District 13 Apr 13, 2021
84 Bar-Nur, Elan SR Spanish River 2:02.72 Spanish River Duel Meet Mar 26, 2021
85 Williams, Brian JR Venice 2:02.75 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
86 Shilenko, Pavel SR Creekside 2:02.87 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021
87 Gilliam, Sean JR Flagler Palm Coast 2:02.94 Mount Dora Christian Invitational Meet #1 Mar 12, 2021
88 Toppi, Michael JR Viera 2:02.97 Holy Trinity Invitational Mar 6, 2021
89 Reyes, Daniel SR Spruce Creek 2:03.01 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 19, 2021
90 Pitts, Jacai SR Cooper City 2:03.05 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
91 Williams, Luke SO Bartram Trail 2:03.14 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
92 McBride, Frank SO George Steinbrenner 2:03.18 Eagle Twilight Mar 25, 2021
93 Gongora, Michael FR Braddock 2:03.28 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
93 Perez, Armando SR Dwyer 2:03.28 FHSAA 4A District 11 Apr 14, 2021
95 Scherer, Jayden SR Fleming Island 2:03.36 True Team Track Meet Apr 2, 2021
96 Aeschleman, Ronald JR George Steinbrenner 2:03.41 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
97 Calhoun, Elijah JR Bloomingdale 2:03.44 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
98 Seymour, Brayden SO Hagerty 2:03.47 Trinity Prep Invitational 2021 Apr 1, 2021
99 Kinsey, Christopher SR Nease 2:03.50 Bolles Last Chance Meet Apr 7, 2021
99 Velazquez, Kevin JR Alonso 2:03.50 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021

800 Meters (Girls)

FHSAA 4A   2:27.30
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Rodriguez, Krystal SR Coral Reef 2:09.91 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
2 Johnson, Cha'iel SO St. Thomas Aquinas 2:10.05 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
3 Scallon, Keleigh SR Newsome 2:11.88 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
4 Holtery, Lillian SR Niceville 2:12.82 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
5 Chatfield, Brittney SR St. Thomas Aquinas 2:12.88 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
6 Ruiz, Alicia SR George Jenkins 2:13.16 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
7 Harris, Nichole SR Forest 2:14.29 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
8 Burgess, Jaellene SO Coral Reef 2:16.04 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
9 Courville, Juliana JR Venice 2:16.24 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
10 Raquet, Alexandra SO Sickles 2:16.29 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
11 Gonzalez, Zaida SR Palm Beach Lakes 2:16.52 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
12 Hughes, Kendall JR Newsome 2:16.63 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021
13 Thornton, Haley SO Palm Harbor University 2:16.74 Warhawk Invitational Mar 5, 2021
14 Reif, Brooke JR Wharton 2:17.75 Eagle Twilight Mar 25, 2021
15 Boyer, Alisha SO Evans 2:17.78 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
16 Abanses, Jacquelyn SR George Steinbrenner 2:18.10 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
17 Edwards, Catalina SO Celebration 2:18.12 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
18 Johnson , Gabrielle SR Winter Park 2:18.38 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
19 Marston, Grace JR Lakewood Ranch 2:18.88 IMG Relay Carnival Apr 3, 2021
20 Dailey, Jazlyn JR Winter Park 2:19.25 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
21 Sosa, Penelope JR Miami Coral Park 2:20.24 GMAC Championship Apr 8, 2021
22 Zani, Nicole JR Gulf Coast 2:20.28 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
23 Kempf, Marissa SR Sarasota 2:20.38 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
24 Barrera, Sierra SO Oakleaf 2:20.44 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
25 Myers, Ajmone SR Mandarin 2:20.91 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021
26 Eugene, Olivia FR Apopka 2:21.13 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
27 Bodrato, Mya SR Lake Mary 2:21.48 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
28 Kelly, Paige SR Niceville 2:21.60 FHSAA 4A District 1 Apr 17, 2021
28 Menke, Ella SO Sarasota 2:21.60 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
30 Marston, Hailey JR Lakewood Ranch 2:21.64 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
31 Hammill, Olivia SO Wharton 2:21.74 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
32 Roberts, Lexi FR Niceville 2:21.77 FHSAA 4A District 1 Apr 17, 2021
33 Ranck, Katie SR Windermere 2:21.82 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
34 Valdez, Victoria SR Spruce Creek 2:21.88 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
35 Bencosme, Paola SR Braddock 2:22.18 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
36 Drummond, Allison SR Buchholz 2:22.68 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
37 Holadia, Carly JR Timber Creek 2:23.05 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
38 Suggs, Tabitha SR Alonso 2:23.07 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
39 Rodriguez, Ana SR Lourdes 2:23.09 FHSAA 4A District 16 Apr 15, 2021
40 Winn, Lyra SR Lake Mary 2:23.46 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
41 Wallace, Faith JR St. Thomas Aquinas 2:23.54 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
42 Noel, Emma SR Winter Park 2:23.96 Boone invitational 2021 Apr 10, 2021
43 Gonzales, Lindsay JR Mandarin 2:24.29 True Team Track Meet Apr 2, 2021
44 Beaulieu, Pia SR Boca Raton 2:24.57 FHSAA 4A District 12 Apr 15, 2021
45 Groff, Clarisa JR Winter Park 2:24.82 Bob Mosher Wildcat Open/Lady Wildcat Open Apr 3, 2021
46 Wade, Kasumi SR Sarasota 2:24.85 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
47 Breede , Anna JR George Steinbrenner 2:24.87 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
48 Williams, Jada JR Flagler Palm Coast 2:25.09 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 19, 2021
49 Niewald, Olivia SO Spruce Creek 2:25.29 Volusia Freshmen/Sophomore Meet Mar 9, 2021
50 Wells, Megan JR Newsome 2:25.52 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
51 Febus, Tiffany FR St. Cloud 2:25.56 Coach Mac Tuesday Madness Mar 9, 2021
52 Granack, Sydney SR Lakewood Ranch 2:25.66 IMG Relay Carnival Apr 3, 2021
53 Drummond, Kate SO Buchholz 2:25.75 SFHS Raider Invitational presented by Santa Fe Ford Mar 6, 2021
54 Little, Jasmine JR Dr. Phillips 2:25.93 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
55 McNeill, Madison SO Chiles 2:26.00 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
56 Skoglund, Peyton SO Creekside 2:26.08 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021
57 Andrews, Brie FR Creekside 2:26.24 True Team Track Meet Apr 2, 2021
57 Melzer, Aurora JR Lakewood Ranch 2:26.24 IMG Relay Carnival Apr 3, 2021
59 White, Mia SO West Port 2:26.65 Trinity Catholic Tuesday Invitational Apr 6, 2021
60 Gordon, Madison SR Lyman 2:26.71 Lake Brantley Quad 2021 Mar 24, 2021
61 Fraga, Olivia SO Lourdes 2:26.74 Belen Home Meet 1 Feb 24, 2021
62 Fitzgerald, Sage JR Gulf Coast 2:26.76 CSN Invitational Powered by UnderArmour Mar 6, 2021
63 Kinloch, Amanda SR North Miami 2:26.78 North Miami Invite Meet #1 Mar 23, 2021
64 Simpson, Reyna SO George Steinbrenner 2:26.80 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
65 Garcia, Paola SO Lourdes 2:26.90 Belen Home Meet 1 Feb 24, 2021
66 Narvaez, Isabella SO Viera 2:26.95 Holy Trinity Invitational Mar 6, 2021
67 Ross, Alexis SR Lake Mary 2:27.18 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
68 Davis, Kelly JR Chiles 2:27.29 Tommy Taylor High School Invitational Mar 13, 2021
69 Kahn, Toby SR Spanish River 2:27.35 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
70 Iliff, Elizabeth SR Creekside 2:27.38 Creekside High School Invite 2021 Mar 13, 2021
71 Rohm, Natalie JR Riverview 2:27.40 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
72 Claytor, Hannah SO Dr. Phillips 2:27.44 FHSAA 4A District 9 Apr 17, 2021
73 Niedzwiedzki, Tessa JR West Boca Raton 2:27.52 FHSAA 4A District 12 Apr 15, 2021
74 Soler, Alanis JR Colonial 2:27.55 Cypress Creek (Orlando) Home Meet 1 Feb 17, 2021
75 Pustilnik, Zoe JR Spanish River 2:27.69 Park Vista Meet 3/10 Mar 10, 2021
76 Ivey, Grace SO Bartram Trail 2:27.71 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
77 Gillett, Skyler SO Alonso 2:27.78 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
77 Vassello, Lauren SO Nova 2:27.78 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
79 Del Pizzo, Gianna FR Lehigh 2:27.87 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
80 Mitchell, Janel JR Sarasota 2:27.90 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
81 Wilder, Auhmya SR Fort Pierce Central 2:28.00 South Fork Bulldog Invite Mar 12, 2021
82 Rubin, Arlie JR Plant 2:28.01 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
83 Bolnick, Lauren SR Creekside 2:28.13 True Team Track Meet Apr 2, 2021
84 Slater, Jakayla FR Evans 2:28.15 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
85 Wheatley, Rachel SR Spruce Creek 2:28.19 Spruce Creek Elite Invitational Apr 3, 2021
86 Fuca, Gina JR Martin County 2:28.22 Martin County Sarge Memorial Meet Mar 5, 2021
87 Johnston, Riley SO Niceville 2:28.29 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
88 Jacobus, Olivia FR Oviedo 2:28.37 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
89 Petrick, Blake SR Creekside 2:28.60 True Team Track Meet Apr 2, 2021
90 Majano, Ariana JR Lakewood Ranch 2:28.73 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
91 Frye, Alexandria JR Wharton 2:28.76 Monday Morning Madness 2021 Mar 8, 2021
92 Connolly, Teaghan SR Dr. Phillips 2:28.87 FHSAA 4A District 9 Apr 17, 2021
92 Martinez, Danielle SR St. Thomas Aquinas 2:28.87 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021
94 Wyatt, Alyssa JR Mandarin 2:29.20 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021
95 Lemus, Sophie FR Lakewood Ranch 2:29.32 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
96 Anglin, Alaina JR Evans 2:29.41 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
97 Contreras, Danielle JR Viera 2:29.46 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
98 Scherer, Kaitlyn SO Fleming Island 2:29.69 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
99 Paglia, Chelsea SO Viera 2:29.72 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021
100 Mallo, Nathalia SO Alonso 2:29.80 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021

1600 Meters (Boys)

FHSAA 4A   4:36.10
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Harrison, Rheinhardt JR Nease 4:08.14 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
2 Fiore, Michael SR Fort Lauderdale 4:11.53 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
3 Ball, Bradley SR Nease 4:13.76 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
4 Toppi, Michael JR Viera 4:15.51 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
5 Hammill, Jared SR Wharton 4:16.97 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
6 Knieja, Brandon SR Tate 4:17.59 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
7 Bailes, Nathan SR Buchholz 4:17.75 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
8 Douihech, Ryan JR West Boca Raton 4:19.50 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
9 Ramirez, Humberto SR Fort Lauderdale 4:21.62 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
10 Seymour, Brayden SO Hagerty 4:22.74 Trinity Prep Invitational 2021 Apr 1, 2021
11 RUOCCO, Christian SR Dwyer 4:23.46 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
12 Meyer, Evan JR Lehigh 4:23.81 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
13 Naberhaus, Robbie JR Viera 4:23.86 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
14 Canarte, Alvaro SR Miami Columbus 4:24.29 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
15 Cicilioni, Orlando SR Sarasota 4:24.36 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
16 Medina, Moises SR Spanish River 4:25.20 Spanish River Meet #2 Apr 9, 2021
17 Berquist, Colton SR West Orange 4:25.32 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
18 Popik, Brennan SR Bartram Trail 4:25.54 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
19 Wallizada, Kameron SR Fleming Island 4:26.31 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
20 Wright, Macarius SR Newsome 4:26.63 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
21 Hopkins, Raekwon JR Alonso 4:27.34 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
22 Smith, Riley FR Buchholz 4:27.38 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
23 Maney, Ryan JR Plant 4:28.34 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
24 Martinez, Seth SR Lennard 4:28.47 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
25 Tawil-Brown, Albert SO Plant 4:28.61 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
26 White, Jalani SR Bartram Trail 4:28.74 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
27 Deriso, Ashton SR Forest 4:28.83 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
28 Cartwright, Steven JR Nease 4:28.89 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
29 Teijelo, Alberto SR Venice 4:29.01 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
30 Rendek , Aedan SO Viera 4:29.17 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
31 Kauzlarich, Garrett JR Bartram Trail 4:29.54 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
32 Baldauf, Jake SR West Orange 4:29.68 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
33 Arias, Roger SR Bartram Trail 4:29.82 Panther/Bear Dual Mar 26, 2021
34 Feldner, Aaron JR Bartram Trail 4:30.05 Panther/Bear Dual Mar 26, 2021
35 Sarafoglu, Ryan SO Coral Reef 4:30.42 FHSAA 4A District 16 Apr 15, 2021
36 Kaelin, Luke JR Creekside 4:30.47 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021
37 Pomales, Julian JR Tohopekaliga 4:30.51 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
38 Alford, Joseph SR Creekside 4:30.62 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021
39 Ryan, Matt FR Nease 4:31.14 Panther/Bear Dual Mar 26, 2021
40 Edwards, Sebastian SR Celebration 4:31.28 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
41 Jaishankar, Kiran SR Buchholz 4:31.40 Alachua County Championships Mar 18, 2021
42 Lewis, Blake SR Lake Mary 4:31.42 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
43 Thomas, Wynne SR Plant 4:31.45 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
44 Scarcello, Donato SR Miami Columbus 4:31.54 GMAC Championship Apr 8, 2021
45 MEDINA, BRUNO SR Doral Academy 4:32.01 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
46 Rathburn, Zachary SR North Port 4:32.05 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
47 Buck, Haile JR Windermere 4:32.37 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
48 Van Smith, Brian SR West Broward 4:32.50 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
49 Myers, Sam SO Nease 4:32.57 Panther/Bear Dual Mar 26, 2021
50 Bar-Nur, Elan SR Spanish River 4:32.67 Saint Andrew's HS Tri-Meet Mar 5, 2021
51 Mccullum, Sheldon SR Douglas 4:32.68 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
52 Picone, Jemesu JR Bartram Trail 4:32.71 Panther/Bear Dual Mar 26, 2021
53 Raney, Cameron SO Viera 4:32.89 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
54 Ziskinder, Ryan SR Martin County 4:32.98 South Fork Bulldog Invite Mar 12, 2021
55 Harrigan, Zachary SR George Steinbrenner 4:33.06 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
56 Williams, McCall SO Creekside 4:33.16 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021
57 James, Cooper SO Celebration 4:33.24 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
58 McDonald, Branden JR Bartram Trail 4:33.38 Panther/Bear Dual Mar 26, 2021
59 Scherer, Jayden SR Fleming Island 4:33.60 Clay County Championships Mar 26, 2021
60 Herrera, Anthony SO St. Thomas Aquinas 4:33.67 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021
61 Holtrup, Michael SR Jupiter 4:33.72 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
62 Komatsu, Kai SR Olympia 4:33.99 Bob Mosher Wildcat Open/Lady Wildcat Open Apr 3, 2021
63 Stone, Dylan SR Riverview (Sarasota) 4:34.35 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
64 Sakowski, Danny SO Fleming Island 4:34.68 Clay County Championships Mar 26, 2021
65 Gannon, James SO DeLand 4:34.81 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
65 Reina, Filippo JR Chiles 4:34.81 Jesse Forbes HS Invitational Feb 27, 2021
67 Bhatt, Ethan SR George Steinbrenner 4:34.83 Kincaid Classic 2021 Feb 15, 2021
68 Lyon, Michael SR Fleming Island 4:34.92 Clay County Championships Mar 26, 2021
69 Keester IV, John FR Fleming Island 4:35.09 Clay County Championships Mar 26, 2021
69 Komatsu, Shu SR Olympia 4:35.09 Bob Mosher Wildcat Open/Lady Wildcat Open Apr 3, 2021
69 Townsend, Wyatt SO Chiles 4:35.09 Tariq Barfield Invitational Mar 5, 2021
72 Gesch, Gehrig SO Niceville 4:35.29 FHSAA 4A District 1 Apr 17, 2021
73 Masterson, Ian JR Niceville 4:35.39 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021
74 Laielli, Gavin SR Lakewood Ranch 4:35.41 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
75 Martingano, Jaiden SO Melbourne 4:35.70 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021
76 Smith, Joseph SR North Port 4:35.99 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
77 Ivonnet, Christian SR Miami Columbus 4:36.12 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
78 Testini, Riccardo JR Riverview (Sarasota) 4:36.17 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
79 Garcia, Gabriel JR Braddock 4:36.21 FHSAA 4A District 16 Apr 15, 2021
80 Fields, Ashton SR Oviedo 4:36.30 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
81 Reffitt, Nathan SR Chiles 4:36.35 Tommy Taylor High School Invitational Mar 13, 2021
82 Valentin, Gian JR Flanagan 4:36.38 FHSAA 4A District 14 Apr 13, 2021
83 Brady, Caleb JR Timber Creek 4:36.39 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
84 Swartzlander, Jason JR Newsome 4:36.48 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
85 Anunobi, Chigo JR Armwood 4:36.72 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
86 Spleha, Justin JR Spanish River 4:36.74 Hall of Fame Relay Meet Feb 27, 2021
87 Giller, Christian JR Bloomingdale 4:37.31 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
88 Figueroa, Giomar SR Braddock 4:37.38 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021
89 Simpson, Jaden JR George Steinbrenner 4:37.52 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
90 Jaramillo, Sam JR Spanish River 4:37.66 Jeff Fossen Invitational 2021 Apr 1, 2021
91 Galley, Tyler SO Palm Harbor University 4:37.72 Warhawk Invitational Mar 5, 2021
92 Romich, Derek JR Winter Park 4:37.73 Metro East Championship 2021 Mar 12, 2021
93 Walter, Thomas SR Wharton 4:37.75 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
94 Wheeler, Price SO Lake Brantley 4:37.94 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
95 Moreno, Emilio SR Nova 4:38.08 TimeSpann presents Boyd Anderson Final Tune Up Apr 1, 2021
96 Braun, Jacob SO East Lake 4:38.09 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
97 Dravo, Jackson SO Creekside 4:38.20 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021
98 Canas, Andres FR Braddock 4:38.22 FHSAA 4A District 16 Apr 15, 2021
99 Roper, Brendan SO Riverview (Sarasota) 4:38.28 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
100 McConnell, Joel SO Dr. Phillips 4:38.46 Kowboy Invitational Mar 12, 2021

1600 Meters (Girls)

FHSAA 4A   5:32.00
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Thornton, Haley SO Palm Harbor University 4:50.27 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
2 Holtery, Lillian SR Niceville 4:56.63 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
3 Reif, Brooke JR Wharton 4:57.58 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
4 Marston, Grace JR Lakewood Ranch 4:58.33 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
5 Rodriguez, Krystal SR Coral Reef 4:58.40 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
6 Scallon, Keleigh SR Newsome 4:59.69 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
7 Drummond, Kate SO Buchholz 5:00.70 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
8 Abanses, Jacquelyn SR George Steinbrenner 5:01.29 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
9 Niewald, Olivia SO Spruce Creek 5:01.66 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
10 Beaulieu, Pia SR Boca Raton 5:02.22 Atlantic HS Invitational One Feb 18, 2021
11 Kempf, Marissa SR Sarasota 5:03.89 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
12 Williams, Jada JR Flagler Palm Coast 5:09.08 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
13 Sosa, Penelope JR Miami Coral Park 5:10.03 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
14 Dailey, Jazlyn JR Winter Park 5:11.13 Metro East Championship 2021 Mar 12, 2021
15 Wade, Kasumi SR Sarasota 5:12.77 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
16 Suggs, Tabitha SR Alonso 5:13.44 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
17 Schulz, Amber JR Timber Creek 5:14.15 Tohopekaliga Invitational 1 Feb 20, 2021
18 Melzer, Aurora JR Lakewood Ranch 5:14.70 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
19 Wheatley, Rachel SR Spruce Creek 5:15.78 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
20 Raquet, Alexandra SO Sickles 5:16.18 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
21 Bodrato, Mya SR Lake Mary 5:16.46 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
22 Conover, Lauren JR Mandarin 5:17.25 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
23 Noel, Emma SR Winter Park 5:17.72 Tohopekaliga Invitational 1 Feb 20, 2021
24 Cardona, Annabella FR Braddock 5:17.75 GMAC Championship Apr 8, 2021
25 O'Day, Emma SO Boca Raton 5:18.35 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
26 Del Pizzo, Gianna FR Lehigh 5:18.52 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
27 Duffner, Lindsey FR St. Thomas Aquinas 5:19.36 BCAA South Central Qualifier Mar 16, 2021
28 Iliff, Elizabeth SR Creekside 5:19.46 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
29 Ruiz, Alicia SR George Jenkins 5:19.99 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021
30 Dolan, Megan SO Boone 5:20.06 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
31 Foley, Hannah SO Boone 5:20.69 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021
32 Wells, Megan JR Newsome 5:20.91 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
33 Narvaez, Isabella SO Viera 5:21.85 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021
34 Granack, Sydney SR Lakewood Ranch 5:22.24 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
35 Courville, Juliana JR Venice 5:22.36 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
36 Menke, Ella SO Sarasota 5:22.57 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
37 Kaufman , Anika SO Cypress Bay 5:23.05 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
38 Drummond, Allison SR Buchholz 5:23.26 Alachua County Championships Mar 18, 2021
39 Rubin, Arlie JR Plant 5:23.46 Monday Morning Madness 2021 Mar 8, 2021
40 Millson, Emma SR Fleming Island 5:23.52 Clay County Championships Mar 26, 2021
41 Edwards, Catalina SO Celebration 5:24.33 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
42 Ranck, Katie SR Windermere 5:25.04 FHSAA 4A District 9 Apr 17, 2021
43 Pustilnik, Zoe JR Spanish River 5:25.18 Palm Beach Conference Qualifier at Atlantic Mar 24, 2021
44 Singletary, Audrey JR Nease 5:25.38 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
45 Gonzales, Lindsay JR Mandarin 5:25.45 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
46 Groff, Clarisa JR Winter Park 5:25.83 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
47 Frye, Alexandria JR Wharton 5:26.21 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
48 Davis, Kelly JR Chiles 5:26.49 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
49 Harris, Nichole SR Forest 5:26.61 Deland HS Big D Relays 2021 Mar 13, 2021
50 Malizia, Margaret JR Plant 5:26.77 Monday Morning Madness 2021 Mar 8, 2021
51 Chiang, Mei JR Fleming Island 5:26.99 2021 Craig Speziale Memorial Track and Field Invitational Mar 6, 2021
52 Gillett, Skyler SO Alonso 5:27.07 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
53 Hammill, Olivia SO Wharton 5:27.26 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
54 Harris, Haley SR Bartram Trail 5:27.32 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
55 Hughes, Kendall JR Newsome 5:27.39 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
56 Mckee, Ella JR Sickles 5:27.54 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
57 Claytor, Hannah SO Dr. Phillips 5:27.78 FHSAA 4A District 9 Apr 17, 2021
58 Roberts, Lexi FR Niceville 5:28.34 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 11, 2021
59 Markowski, Penelope JR Plant 5:28.76 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
60 Petrick, Blake SR Creekside 5:29.03 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
61 Kelly, Paige SR Niceville 5:29.11 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021
62 Bencosme, Paola SR Braddock 5:29.18 GMAC Championship Apr 8, 2021
63 Svartstrom, Julia SR Viera 5:29.55 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021
64 Lis, Maya SO Dr. Phillips 5:29.75 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
65 Katz, Talia SO Park Vista 5:29.76 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
66 Kacer, Hannah SO Timber Creek 5:29.90 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
67 Voss, Lucy FR Buchholz 5:31.31 Alachua County Championships Mar 18, 2021
68 Gibbs, Kalyn JR Coral Reef 5:31.46 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
69 Marston, Hailey JR Lakewood Ranch 5:33.00 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
70 Martinez, Danielle SR St. Thomas Aquinas 5:33.16 BCAA South Central Qualifier Mar 16, 2021
71 Megge, Payton SR Spruce Creek 5:33.50 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
72 Contreras, Danielle JR Viera 5:33.52 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021
73 Morrall, Regan FR Western 5:33.65 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
74 Medina-Torres, Amanda SR Hagerty 5:33.73 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
75 Etique, Naila SR Nease 5:33.81 Panther/Bear Dual Mar 26, 2021
76 Febus, Tiffany FR St. Cloud 5:33.82 Cypress Creek (Orlando) Home Meet 3 Mar 24, 2021
77 Fuca, Gina JR Martin County 5:33.83 Martin County Sarge Memorial Meet Mar 5, 2021
78 White, Emma FR Buchholz 5:34.07 Alachua County Championships Mar 18, 2021
79 McCloskey, Haley SR St. Thomas Aquinas 5:34.29 BCAA South Central Qualifier Mar 16, 2021
80 Byrnes, Vivian JR Timber Creek 5:34.48 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
81 Hodges, Ella JR Chiles 5:34.60 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
82 Manucy, Madison JR Nease 5:34.75 2021 Craig Speziale Memorial Track and Field Invitational Mar 6, 2021
83 Lewis, Kayla FR Goleman 5:34.95 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
84 Sadorf, Samantha JR Spanish River 5:35.28 Jeff Fossen Invitational 2021 Apr 1, 2021
85 Lantz, Sofia JR Lake Mary 5:35.45 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
86 Garcia, Paola SO Lourdes 5:35.65 Westminster Christian Home Meet 1 Mar 20, 2021
87 Hickey, Caroline SR Oviedo 5:35.67 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
88 Ross, Alexis SR Lake Mary 5:35.80 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
89 Baker, Alexa SR Viera 5:35.94 Holy Trinity Invitational Mar 6, 2021
90 Simpson, Reyna SO George Steinbrenner 5:36.12 George Steinbrenner Tri Meet #2 Mar 10, 2021
91 Martinez, Sofia JR Lourdes 5:36.17 FHSAA 4A District 16 Apr 15, 2021
92 Rodriguez, Alexa JR Bartram Trail 5:36.25 Panther/Bear Dual Mar 26, 2021
93 Zani, Nicole JR Gulf Coast 5:36.93 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
94 Valdez, Victoria SR Spruce Creek 5:37.08 Spruce Creek Developmental Meet #1 Mar 3, 2021
95 Nicholson, Kaitlyn FR Dwyer 5:37.25 PBC North Conference Meet Mar 30, 2021
96 Klyce, Ella FR West Orange 5:37.30 Bob Mosher Wildcat Open/Lady Wildcat Open Apr 3, 2021
97 Breede , Anna JR George Steinbrenner 5:37.57 George Steinbrenner Tri Meet #2 Mar 10, 2021
98 Dropps, Reece JR Bartram Trail 5:37.90 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
99 Preiser, Breanna SR Wiregrass Ranch 5:38.24 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
100 Feucht, Christina SO Winter Park 5:38.39 Bob Mosher Wildcat Open/Lady Wildcat Open Apr 3, 2021

3200 Meters (Boys)

FHSAA 4A   10:07.50
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Harrison, Rheinhardt JR Nease 8:47.43 Bolles Last Chance Meet Apr 7, 2021
2 Ball, Bradley SR Nease 8:56.96 Bolles Last Chance Meet Apr 7, 2021
3 Toppi, Michael JR Viera 9:08.45 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
4 Thomas, Wynne SR Plant 9:09.15 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
5 Martinez, Seth SR Lennard 9:09.37 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
6 Cicilioni, Orlando SR Sarasota 9:16.43 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
7 Ramirez, Humberto SR Fort Lauderdale 9:17.43 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
8 Medina, Moises SR Spanish River 9:19.51 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
9 Naberhaus, Robbie JR Viera 9:20.32 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
10 Jaishankar, Kiran SR Buchholz 9:21.95 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
11 Wallizada, Kameron SR Fleming Island 9:22.16 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021
12 Seymour, Brayden SO Hagerty 9:30.73 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
13 Townsend, Wyatt SO Chiles 9:31.66 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
14 Fiore, Michael SR Fort Lauderdale 9:33.24 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
15 Falchook, Jared JR Celebration 9:34.85 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
16 Kirbo, Ben JR Chiles 9:36.49 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
17 Reffitt, Nathan SR Chiles 9:38.68 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
18 Scarcello, Donato SR Miami Columbus 9:39.83 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
19 Keester IV, John FR Fleming Island 9:40.99 Bob Hayes Classic Mar 20, 2021
20 Bhatt, Ethan SR George Steinbrenner 9:42.40 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
21 Picone, Jemesu JR Bartram Trail 9:42.60 True Team Track Meet Apr 2, 2021
22 Ivonnet, Christian SR Miami Columbus 9:43.28 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
23 Edwards, Sebastian SR Celebration 9:43.95 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021
24 Hammill, Jared SR Wharton 9:44.49 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
25 Kaelin, Luke JR Creekside 9:45.51 True Team Track Meet Apr 2, 2021
26 Braun, Jacob SO East Lake 9:46.61 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
27 Giller, Christian JR Bloomingdale 9:47.08 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
28 Matthew, Anthony JR Martin County 9:48.10 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021
29 Raney, Cameron SO Viera 9:48.27 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021
30 Ryan, Matt FR Nease 9:48.84 True Team Track Meet Apr 2, 2021
31 Jones, Drew JR Riverview 9:49.27 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
32 Knieja, Brandon SR Tate 9:49.52 Pine Forest Invitational Feb 20, 2021
33 Jaramillo, Sam JR Spanish River 9:49.78 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
34 Kawaja, Mason SO Buchholz 9:50.73 True Team Track Meet Apr 2, 2021
35 Garcia, Gabriel JR Braddock 9:51.09 FHSAA 4A District 16 Apr 15, 2021
36 Hernandez, Sebastian SR Wiregrass Ranch 9:51.13 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
37 Matchev, Anton JR Buchholz 9:51.35 East Coast Classic Feb 26, 2021
38 James, Cooper SO Celebration 9:53.23 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
39 Spleha, Justin JR Spanish River 9:53.57 Saint Andrew's HS Tri-Meet Mar 5, 2021
40 Rathburn, Zachary SR North Port 9:53.89 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
41 Bradley, Zach SR Mandarin 9:53.92 Bob Hayes Classic Mar 20, 2021
42 Hopkins, Raekwon JR Alonso 9:54.04 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
43 Teijelo, Alberto SR Venice 9:54.74 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
44 Meriga, Alan JR Wharton 9:55.80 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
45 Cartwright, Steven JR Nease 9:56.15 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
46 Feldner, Aaron JR Bartram Trail 9:56.17 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
47 Douihech, Ryan JR West Boca Raton 9:56.79 Spanish River Meet #2 Apr 9, 2021
48 Walter, Thomas SR Wharton 9:56.95 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
49 Dravo, Jackson SO Creekside 9:57.04 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
50 Gonzalez, Michael JR Plant 9:57.51 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
51 Baldauf, Jake SR West Orange 9:57.87 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021
52 Stiff, Robert SR Sarasota 9:58.08 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
53 Stringer, Ashton JR Plant 9:58.25 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
54 Tevalan-Gonzalez, Mariano SR Fort Lauderdale 9:58.32 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021
55 Ivonnet, Nicholas JR Miami Columbus 9:58.59 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
56 Zimmerman , Zack SO Fort Lauderdale 9:58.63 FHSAA 4A District 13 Apr 13, 2021
57 Pomales, Julian JR Tohopekaliga 9:59.01 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
58 Berquist, Colton SR West Orange 9:59.36 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021
59 Ellis, Cameron SR Creekside 9:59.40 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021
60 Leon, Jonathan FR Hagerty 9:59.67 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
61 Deriso, Ashton SR Forest 10:01.99 Trinity Catholic Tuesday Invitational Apr 6, 2021
62 Diaz, Eduardo JR West Port 10:02.22 Trinity Catholic Tuesday Invitational Apr 6, 2021
63 Romich, Derek JR Winter Park 10:02.34 Trinity Prep Invitational 2021 Apr 1, 2021
64 LaRue, Wade JR Newsome 10:02.41 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
65 Sarafoglu, Ryan SO Coral Reef 10:02.66 FHSAA 4A District 16 Apr 15, 2021
66 Bar-Nur, Elan SR Spanish River 10:02.74 Kings Acad Open One Feb 19, 2021
67 Myers, Sam SO Nease 10:02.89 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021
68 Hartvigsen, William SO Sarasota 10:03.07 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
69 Canarte, Alvaro SR Miami Columbus 10:03.28 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
70 Camacho, Johan SO Tohopekaliga 10:03.92 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
71 Kauzlarich, Garrett JR Bartram Trail 10:04.58 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
72 Galley, Tyler SO Palm Harbor University 10:04.78 Richard Allen Invitational Feb 26, 2021
73 Goodwin, Martin SO St. Thomas Aquinas 10:04.91 FHSAA 4A District 13 Apr 13, 2021
74 Montanye, William FR Gulf Coast 10:06.79 Tarpon Classic Mar 26, 2021
75 Figueroa, Giomar SR Braddock 10:07.35 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
76 Ziskinder, Ryan SR Martin County 10:07.82 Falcon Invitational 2021 Mar 2, 2021
77 Sallas, Logan JR Bartram Trail 10:07.84 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
78 Figueroa, Adrian SR Nease 10:07.97 East Coast Classic Feb 26, 2021
79 Jones, Zachary SR Sarasota 10:08.15 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
80 Eggert, Royce SO University (OC) 10:08.20 East Coast Classic Feb 26, 2021
81 Moreno, Emilio SR Nova 10:08.51 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
82 Van Smith, Brian SR West Broward 10:09.14 FHSAA 4A District 14 Apr 13, 2021
83 Myers, Graham FR Oakleaf 10:09.47 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
84 Alford, Joseph SR Creekside 10:09.52 Creekside High School Invite 2021 Mar 13, 2021
85 Williams, Devin JR Gulf Coast 10:09.65 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
86 Chevalier, Alexandre SR Coral Gables 10:09.72 Ransom Everglades Home Meet 3 Mar 17, 2021
87 Presley, Justin SR Bartram Trail 10:10.21 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
88 Scherer, Jayden SR Fleming Island 10:10.34 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
89 Lyon, Michael SR Fleming Island 10:10.36 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
90 Brady, Caleb JR Timber Creek 10:10.96 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
91 Meyer, Evan JR Lehigh 10:11.56 Panther Showcase Apr 1, 2021
92 Roper, Brendan SO Riverview (Sarasota) 10:11.57 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
93 Deichman, Shai JR Spanish River 10:11.70 Saint Andrew's HS Tri-Meet Mar 5, 2021
94 Buck, Haile JR Windermere 10:12.54 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
95 Livingston, Jack JR Bartram Trail 10:12.65 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
96 Jensen, Christopher SR Cypress Bay 10:12.81 BCAA South Central Qualifier Mar 16, 2021
97 Wheeler, Price SO Lake Brantley 10:13.33 Silverhawk Open 2021 Feb 26, 2021
98 Miller, Bodey SR Spanish River 10:14.17 Spanish River Duel Meet Mar 26, 2021
99 Cardec, Evan SR Gulf Coast 10:14.55 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
100 Svitek, Christopher SR Gulf Coast 10:14.57 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021

3200 Meters (Girls)

FHSAA 4A   12:13.80
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Beaulieu, Pia SR Boca Raton 10:34.00 Lake Worth Open Two Feb 26, 2021
2 Sosa, Penelope JR Miami Coral Park 10:41.30 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
3 Thornton, Haley SO Palm Harbor University 10:42.90 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
4 Reif, Brooke JR Wharton 10:49.47 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
5 Suggs, Tabitha SR Alonso 10:51.27 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
6 Cardona, Annabella FR Braddock 10:51.83 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
7 Marston, Grace JR Lakewood Ranch 10:53.23 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
8 Abanses, Jacquelyn SR George Steinbrenner 10:58.93 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
9 Melzer, Aurora JR Lakewood Ranch 11:03.80 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
10 Holtery, Lillian SR Niceville 11:04.09 Niceville Mini Meet 2 Mar 10, 2021
11 Wade, Kasumi SR Sarasota 11:08.41 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021
12 Drummond, Kate SO Buchholz 11:10.03 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
13 Williams, Jada JR Flagler Palm Coast 11:16.04 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
14 Wells, Megan JR Newsome 11:16.22 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
15 Noel, Emma SR Winter Park 11:16.49 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
16 Harris, Haley SR Bartram Trail 11:19.47 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
17 Pustilnik, Zoe JR Spanish River 11:20.44 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
18 Etique, Naila SR Nease 11:24.46 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
19 Millson, Emma SR Fleming Island 11:24.62 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
20 Niewald, Olivia SO Spruce Creek 11:24.74 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
21 Voss, Lucy FR Buchholz 11:35.49 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
22 White, Emma FR Buchholz 11:36.55 True Team Track Meet Apr 2, 2021
23 Duffner, Lindsey FR St. Thomas Aquinas 11:36.90 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
24 Dailey, Jazlyn JR Winter Park 11:38.30 Trinity Prep Invitational 2021 Apr 1, 2021
25 O'Day, Emma SO Boca Raton 11:39.33 Lake Worth Open Two Feb 26, 2021
26 Singletary, Audrey JR Nease 11:39.84 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021
27 Alicea, Daniela SR West Broward 11:41.49 BCAA South Qualifier Mar 15, 2021
28 Foley, Hannah SO Boone 11:43.25 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021
29 Ranck, Katie SR Windermere 11:44.20 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021
30 Gerrits , Brooke SO Viera 11:46.50 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
31 Conover, Lauren JR Mandarin 11:47.24 Bob Hayes Classic Mar 20, 2021
32 Martinez, Sofia JR Lourdes 11:48.64 FHSAA 4A District 16 Apr 15, 2021
33 Edwards, Catalina SO Celebration 11:49.10 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
34 Drummond, Allison SR Buchholz 11:53.01 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
35 Wheatley, Rachel SR Spruce Creek 11:53.90 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
36 Malizia, Margaret JR Plant 11:55.08 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
37 Thomas, Zoey JR Winter Park 11:56.24 Trinity Prep Invitational 2021 Apr 1, 2021
38 Markowski, Penelope JR Plant 11:57.00 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
39 Manucy, Madison JR Nease 11:57.64 East Coast Classic Feb 26, 2021
40 Bodrato, Mya SR Lake Mary 11:57.95 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
41 Klyce, Ella FR West Orange 11:58.47 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
42 Sadorf, Samantha JR Spanish River 11:58.59 FHSAA 4A District 12 Apr 15, 2021
43 St Angelo, Juliet SR Lake Howell 11:58.69 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
44 Feucht, Christina SO Winter Park 11:58.94 Trinity Prep Invitational 2021 Apr 1, 2021
45 Ingham, Maeve FR Lakewood Ranch 11:59.72 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
46 Curry, Kaela SR Palm Harbor University 12:00.64 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
47 Coles, Elena SO Creekside 12:01.02 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021
48 Febus, Tiffany FR St. Cloud 12:01.49 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021
49 Holland, Trinity SO Niceville 12:02.60 FHSAA 4A District 1 Apr 17, 2021
50 Baker, Alexa SR Viera 12:03.19 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
51 Malick, Kaleigh JR George Jenkins 12:03.34 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
52 McCloskey, Haley SR St. Thomas Aquinas 12:03.48 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
53 Fulton, Ayanna SR Flagler Palm Coast 12:04.11 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
54 Kempf, Marissa SR Sarasota 12:04.43 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
55 Mckee, Ella JR Sickles 12:05.55 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
56 McCarthy, Kayla FR Lake Brantley 12:06.52 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
57 Portugal, Anna JR Palm Harbor University 12:06.67 Warhawk Invitational Mar 5, 2021
58 Johnson, Sophia JR Bartram Trail 12:07.76 Danny Brown Invitational Feb 27, 2021
59 Frye, Alexandria JR Wharton 12:08.02 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
60 Baldauf , Ava JR West Orange 12:09.34 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
61 Rusk, Payton SO George Jenkins 12:10.52 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021
62 Johnson, Sophia SO Oviedo 12:12.00 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
63 Kaufman, Natalie SO Dr. Phillips 12:12.06 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021
64 Cuellar Hernandez, Daria SR Timber Creek 12:12.50 Silverhawk Open 2021 Feb 26, 2021
65 Chiang, Mei JR Fleming Island 12:12.99 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
66 Davis, Kelly JR Chiles 12:13.58 Tariq Barfield Invitational Mar 5, 2021
67 Reason, Jessica SO Park Vista 12:13.94 Spanish River Meet #2 Apr 9, 2021
68 Svartstrom, Julia SR Viera 12:14.14 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021
69 Gonzales, Lindsay JR Mandarin 12:15.44 Ancient City Invitational Mar 26, 2021
70 Vlaun, Brooke SO Creekside 12:17.63 Creekside High School Invite 2021 Mar 13, 2021
71 Narvaez, Isabella SO Viera 12:18.07 Holy Trinity Classic Apr 2, 2021
72 Rodriguez, Ana SR Lourdes 12:18.26 Belen Home Meet 3 Mar 15, 2021
73 Rubin, Arlie JR Plant 12:20.18 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
74 Katz, Talia SO Park Vista 12:22.21 Park Vista Meet #2 Feb 25, 2021
75 Kastor, Kayla SO Creekside 12:23.93 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
76 Dieffenthaller, Cecilia JR East Lake 12:25.05 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
77 Alvarez-Drago, Julia JR Coral Reef 12:25.10 FHSAA 4A District 16 Apr 15, 2021
78 Johnston, Riley SO Niceville 12:26.67 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021
79 Marzban, Rona FR East Lake 12:26.90 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
80 Garcia, Paola SO Lourdes 12:27.18 Belen Home Meet 3 Mar 15, 2021
81 Sabadin, Tyler SO Venice 12:27.67 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
82 Barquilla, Viola JR Fletcher 12:28.18 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021
83 Rodriguez, Alexa JR Bartram Trail 12:28.81 Danny Brown Invitational Feb 27, 2021
84 Contreras, Danielle JR Viera 12:29.30 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
85 Grez, Brenda JR Timber Creek 12:31.11 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
86 Adams, Grace JR Fleming Island 12:32.07 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
87 Martinez, Danielle SR St. Thomas Aquinas 12:32.33 FHSAA 4A District 13 Apr 13, 2021
88 Lantz, Sofia JR Lake Mary 12:32.44 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
89 Hill, Mackenzie SR East Ridge 12:32.63 Bob Hayes Classic Mar 20, 2021
90 Medina-Torres, Amanda SR Hagerty 12:32.68 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
91 Diez, Johanna JR Lourdes 12:33.46 FHSAA 4A District 16 Apr 15, 2021
92 Dropps, Reece JR Bartram Trail 12:34.38 Danny Brown Invitational Feb 27, 2021
93 Knotts, Allie FR Fleming Island 12:35.17 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021
94 Workman, Elena FR Newsome 12:35.76 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
95 Miller, Keagan FR Mandarin 12:35.82 Bob Hayes Classic Mar 20, 2021
96 Maldonado, Kylie SR Bartram Trail 12:36.11 True Team Track Meet Apr 2, 2021
97 Fuca, Gina JR Martin County 12:36.35 Martin County Tiger Invite (AM) Feb 27, 2021
98 Buck, Sydney SR Jupiter 12:36.46 FHSAA 4A District 11 Apr 14, 2021
99 Cooper, Lauryn FR Niceville 12:36.70 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021
100 Feld, Marlea FR Fleming Island 12:36.87 True Team Track Meet Apr 2, 2021

100 Hurdles (Girls)

FHSAA 4A   17.01
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Frye, Eddiyah SR St. Thomas Aquinas 13.14 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 3.2
2 Glasco, Alexis SR St. Thomas Aquinas 13.45 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021 -1.3
3 Kinloch, Amanda SR North Miami 13.60 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 3.2
4 Cincotta, Anna SR East Lake 14.18 Eagle Twilight Mar 25, 2021 3.5
5 Tolbert, Skye SO Niceville 14.20 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021 -0.9
6 Boyd, T'erica JR North Miami 14.30 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 3.2
7 Madison, Natalia SR Dwyer 14.44 PBC North Conference Meet Mar 30, 2021 5.3
8 Chouinard, Lilly JR Niceville 14.70 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021 2.7
9 Lewis, Dynia SR Palm Beach Lakes 14.72 BBCHS Invitational Apr 7, 2021
10 Scott, Ar'briel SO Evans 14.73 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 1.0
11 Thomas, Infinity SO Flanagan 14.74 FHSAA 4A District 14 Apr 13, 2021 3.2
12 Armenteros-Castillo, Leyanis SO St. Thomas Aquinas 14.76 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 3.4
13 Huyke, Helena JR Celebration 14.80 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021 -1.2
14 Hillery, Keyara JR Seminole (Sanford) 14.81 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 1.0
15 Adams, Amani JR Flanagan 14.91 FHSAA 4A District 14 Apr 13, 2021 3.2
16 Jennings, Britney FR Sandalwood 14.93 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021 -0.9
17 Johnson, Kouraje SR North Miami 14.97 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021 0.4
18 Fleming, Kat JR Wiregrass Ranch 15.04 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
19 Waters, Thalia FR Atlantic (Delray) 15.07 Lake Worth Invitational Mar 9, 2021 1.7
20 Giggetts, Simone SR St. Cloud 15.15 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021 -1.4
20 Martin, Kaycee SR Newsome 15.15 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 2.1
22 Hansen, Gianna SO Douglas 15.16 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 3.4
22 Singletary, Jordan SR DeLand 15.16 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.1
24 Facey, Ziann JR Hagerty 15.20 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 1.0
24 Robinson, Trillanie SR St. Thomas Aquinas 15.20 Hall of Fame Relay Meet Feb 27, 2021 4.4
26 Robinson, Elisha SR Dr. Phillips 15.26 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021 -1.7
27 Soto, DeMaris SO Apopka 15.27 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021 1.2
28 Klein, Hannah SR Bartram Trail 15.30 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021 -1.7
29 Lawrence, Delicia JR Evans 15.33 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.1
30 Hill, Micahela SO East Lake 15.34 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 2.9
31 Geter, Sanaa FR Lehigh 15.35 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
32 Mendez, Irmiris SR Dr. Phillips 15.43 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021 0.1
33 Adams, Angel JR Flanagan 15.45 FHSAA 4A District 14 Apr 13, 2021 3.2
34 Reese, Karis SO Lake Mary 15.55 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.1
35 Dorsonne, Jeneva SR Spanish River 15.70 Jeff Fossen Invitational 2021 Apr 1, 2021 1.8
36 Oliantus, Armelle SR Dr. Phillips 15.75 Kowboy Invitational Mar 12, 2021 1.1
37 Legare, Kareena SR Venice 15.83 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 -1.2
38 Flores, Isabelle SR Fleming Island 15.90 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.1
39 Young, Chloe JR Dwyer 16.09 Jupiter Invitational #1 2021 Mar 23, 2021 1.8
40 Clark, Kylie SR Newsome 16.13 Newsome Tri Meet 1 Feb 18, 2021
40 Ponto, Aleena SO Niceville 16.13 Fort Walton Beach Home Meet Mar 19, 2021
42 Smalls, Keira FR Oakleaf 16.14 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.1
43 Franklin, Kate FR Creekside 16.15 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021 1.3
44 Kern, Julianna SR Apopka 16.16 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021 1.2
45 Cesar, Janiya SO Riverview 16.19 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 -0.8
46 Miller, Britton JR Chiles 16.32 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.1
47 Henderson, Zakhia SR East Ridge 16.34 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 -1.2
48 Cox, Savannah JR Lennard 16.37 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 -0.8
49 Narvaez, Emma JR Strawberry Crest 16.38 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 -0.8
50 Shelton, Margaux SR Plant 16.42 Jesuit Tri Meet Feb 16, 2021
51 Abraham, Maya SO Olympia 16.49 FHSAA 4A District 9 Apr 17, 2021 -3.1
52 Whetro, Alysa SR Tohopekaliga 16.51 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021 -1.4
53 Rosa, Jeslyn SR Melbourne 16.64 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 3.1
53 Shelton, Kyleigh FR St. Thomas Aquinas 16.64 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021 0.5
55 Lucce, Lakayla JR Mandarin 16.65 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021 0.4
56 Sims, Amari SR Windermere 16.74 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021 0.1
57 Catalini, Sara SR Vero Beach 16.84 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 3.1
57 Vilsaint, Dalyah SR George Jenkins 16.84 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 -1.2
59 Duncan, Amayiah JR First Coast 16.87 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021 3.8
59 Johnson, Sarah SR South Dade 16.87 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021 -1.1
59 Joseph, Faith JR Dwyer 16.87 FHSAA 4A District 11 Apr 14, 2021 -3.2
62 Murack , Makena SO Lakewood Ranch 16.89 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 0.4
63 Crane, Isabella JR Venice 16.90 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
63 Sebesta, Jillian SR East Lake 16.90 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 2.9
65 Acevedo, Sabrina SO Douglas 16.93 FHSAA 4A District 13 Apr 13, 2021 -0.9
66 Iannone, Isabelle SR Bartram Trail 16.94 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
67 Williams, Brionna JR East Lake 16.95 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 3.5
68 Ayeni, Kehinde FR George Steinbrenner 17.03 George Steinbrenner Tri Meet #3 Mar 31, 2021
69 Woodie, Alanah JR Olympic Heights 17.06 FHSAA 4A District 12 Apr 15, 2021 -2.8
70 Nuzzolo, Katelyn FR Seminole Ridge 17.20 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021 1.0
71 Davis, Ma`kala SO Ocoee 17.24 Mount Dora Christian Invitational Meet #2 Mar 20, 2021
72 Sapp, Taylor JR Lake Mary 17.26 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021 1.9
73 Cortina, Sophia SO Lourdes 17.28 Belen Home Meet 2 Mar 2, 2021 0.9
73 Massey, Jeniah SO St. Cloud 17.28 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021 1.0
75 Price, Julian SR George Steinbrenner 17.29 George Steinbrenner Tri Meet #3 Mar 31, 2021
76 Allen, Sidney FR Seminole (Sanford) 17.30 SAC Freshman Sophomore Championships 2021 Mar 3, 2021 1.1
77 Williams, Elaine FR Mandarin 17.34 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021 1.4
78 Smith, Ariella SO Seminole (Sanford) 17.40 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021 1.9
79 Stahlman, Kiley JR University (OC) 17.41 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021 1.9
80 Stevenson , Anyah FR Ocoee 17.43 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021 1.2
81 Phillips, Lanie SO Sarasota 17.44 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 0.4
81 Rondeau, Rebecca SR Park Vista 17.44 Park Vista Meet #2 Feb 25, 2021 1.7
83 Densmore, Ellen JR Palm Harbor University 17.45 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
84 Newkirk, Aellella SO East Ridge 17.46 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 -1.2
85 Antoine, Jayline JR George Jenkins 17.49 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021 1.2
86 Meneghini, Emmy SO Spanish River 17.57 FHSAA 4A District 12 Apr 15, 2021 -2.8
87 Fox, Devin SR Viera 17.58 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 3.1
87 Myles, Melissa SR Dwyer 17.58 Seminole Ridge Invite *AM* Feb 20, 2021 3.6
89 Gant, Amari SR Lennard 17.63 East Bay Tri-Meet 2 Apr 7, 2021
90 Gilbert, Danielle FR Oakleaf 17.64 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021 -1.1
91 Gonzalez, Marisa JR Flagler Palm Coast 17.69 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021 1.5
92 Cobb, Amayah SR George Steinbrenner 17.70 George Steinbrenner Tri Meet #3 Mar 31, 2021
93 Soto, Alyssa JR North Port 17.71 Warhawk Invitational Mar 5, 2021 2.1
94 Gonzalez, Isabella JR Lourdes 17.77 Belen Home Meet 4 Mar 29, 2021 0.2
95 Smith, Destiny JR Miramar 17.79 FHSAA 4A District 14 Apr 13, 2021 3.2
96 Brown, JaMya SO Vero Beach 17.86 Cobra Relays Apr 8, 2021 0.6
96 Chappell, Molly SO Spruce Creek 17.86 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 19, 2021
98 Lange, Alyssa JR Bartram Trail 17.87 True Team Track Meet Apr 2, 2021 -0.1
99 Alexander, Aaliyah SR Sandalwood 17.88 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021 -1.2
100 Mariki, Katelyn FR Oakleaf 17.92 Pedro Menendez Falcon Friday Mar 5, 2021 3.8

110 Hurdles (Boys)

FHSAA 4A   15.78
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Exilhomme, Ethan SR Timber Creek 13.67 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 1.2
2 Ways, Cyrus JR Nease 14.24 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 1.2
3 Campbell, Claude JR St. Thomas Aquinas 14.28 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 2.0
4 Washington, Christian SR Sandalwood 14.30 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021 1.7
5 Jones, Omarion SR Evans 14.49 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 1.2
6 Ylance, Willaime SR Vero Beach 14.59 Holy Trinity Invitational Mar 6, 2021
7 Theophile, Justin SR East Ridge 14.61 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 -0.7
8 Jean, Hudson SR Gulf Coast 14.65 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 -0.7
9 Thomas, Antwoine SR Lehigh 14.71 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 -0.7
10 Oms, Jeremy SR Monarch 14.75 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021 -1.9
11 Johnson, Thaxton SR Bartram Trail 14.78 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021 1.7
12 Budham, Kahneil SO St. Thomas Aquinas 14.79 BCAA South Central Qualifier Mar 16, 2021 1.1
13 Appolon, Jameson SR Haines City 14.89 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 -0.7
14 Davis Jr, Kevin SR Atlantic Coast 14.92 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021 1.7
15 Taylor, Brandon SR Newsome 14.98 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 -0.7
16 Demitri, Michel SR East Ridge 15.01 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
17 West, Nicolas SO Spanish River 15.02 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021 -0.1
18 King, Dashaun SR Forest 15.06 MCIAC Championships Mar 26, 2021
19 Hayford-Jackson, Stephen SR Wellington 15.18 Park Vista Meet #2 Feb 25, 2021 1.7
20 Turner, James JR Winter Park 15.20 Trinity Prep Invitational 2021 Apr 1, 2021 1.7
21 Bowers, Nathan SR Haines City 15.22 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021 -2.0
21 Carter, Tavaris JR Forest 15.22 MCIAC Championships Mar 26, 2021
23 Puryear, Aaron SR Seminole (Sanford) 15.24 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 0.7
24 McHugh, Colin SR East Lake 15.25 Eagle Twilight Mar 25, 2021 3.3
24 Williams, Damaris JR Seminole (Sanford) 15.25 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 0.7
26 Augustin, Keion SR Lake Howell 15.29 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 0.7
27 Woodside, Lucas SR Flanagan 15.30 FHSAA 4A District 14 Apr 13, 2021 3.4
28 Sauceman, Coy SR Creekside 15.32 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021 0.2
29 Lesage, Jorel SR Vero Beach 15.33 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021 -0.9
29 Smith, Sebastian SR Palm Beach Gardens 15.33 PBC North Conference Meet Mar 30, 2021 0.2
31 Ellis, La'Quan SO George Jenkins 15.40 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021 -2.0
32 Price, Silko SO Palm Beach Lakes 15.43 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021 -0.1
33 Dieujuste, Ritch SO West Boca Raton 15.51 Spanish River Meet #2 Apr 9, 2021 1.0
34 Boyles, Justin SR George Steinbrenner 15.58 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
35 Adusumalli, Arjun JR Wharton 15.61 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 2.6
36 Adegbile, Ayomiku SR St. Cloud 15.73 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 2.3
37 Byrd, Lavant SR University (OC) 15.76 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.4
38 Brice, Widson SR Gulf Coast 15.77 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 2.6
39 Davis, David SO Seminole (Sanford) 15.79 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 0.7
40 Horton, Roderick JR Boone 15.83 Brian Jaeger Elite Classic 2021 Mar 6, 2021 0.3
41 Damien, Michel SR East Ridge 15.84 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
42 Tolan, DeMario JR Tohopekaliga 15.88 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021 1.3
43 Littles, Tavares SR Plant City 15.89 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
44 Jackson, Ryan SO Forest 15.90 MCIAC Championships Mar 26, 2021
45 Norquist, Benjamin SO Nease 15.91 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021 1.7
46 Tobe , Zachary SO Ocoee 15.93 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021 1.4
47 Gadson, Jaylen JR Plant City 15.96 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 2.6
48 Dorvelia, Mykel SR Vero Beach 16.01 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021 -0.9
48 Migliarese, Nicholas JR Riverview 16.01 Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
48 Presendor, Josiah SO Fort Lauderdale 16.01 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021 -2.5
51 Jackson, Jevon SR Wharton 16.05 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 2.6
52 Cook, Brendan SO Fleming Island 16.07 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021 -0.9
52 Pacitti, Anthony SR Spanish River 16.07 Spanish River Meet #2 Apr 9, 2021 1.0
54 Dukes, Latrell FR Tate 16.08 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021 0.4
55 Davidson, Nathan SR Seminole (Sanford) 16.09 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 0.7
55 Johnson, Jalin JR Olympia 16.09 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021 -0.9
57 Santiago, Christ SR Freedom (Orlando) 16.11 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021 -0.1
58 Gombar, Caleb SO Bartram Trail 16.12 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021 1.7
59 Campbell, Jonathan SR Dwyer 16.18 1st Annual Lincoln Knowles Invitational Track and Field Meet Apr 9, 2021
60 Edwards, Jaden SO Riverdale 16.22 Panther Showcase Apr 1, 2021 1.6
60 Jean, Marquis JR George Jenkins 16.22 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
62 Elam, Julian JR Windermere 16.26 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021 -1.8
63 Pflasterer, Nick SO Newsome 16.28 Newsome Tri Meet 3 Apr 8, 2021
64 Rhone, Aramoni SR Plant City 16.32 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
65 Hanes, Jacob FR Winter Park 16.33 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021 1.4
65 Swart, Cade FR Chiles 16.33 Rickards Home Meet 2 Mar 23, 2021
67 Scheetz, Clayton SR Fort Lauderdale 16.35 Fort Lauderdale BCAA Meet #4 Mar 10, 2021
68 Valentin, Joshuwa SO George Jenkins 16.40 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021 -2.0
69 PELLICER, CARLOS JR Doral Academy 16.41 Belen Home Meet 4 Mar 29, 2021 0.2
69 Sacdalan, Marvin JR Navarre 16.41 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 6, 2021
71 Joseph, Isaiah SO Flagler Palm Coast 16.45 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021 -0.9
72 Bogart, Gavin SO Nease 16.46 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021 -2.0
73 Bracewell, Ashton SO Flagler Palm Coast 16.48 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021 0.1
74 Alvies , Bruno SO Atlantic Coast 16.49 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021 -2.8
75 Garrison, King SR Atlantic Coast 16.50 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021 1.0
75 Sandoval, Alexis JR St. Cloud 16.50 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 2.3
77 Bavaro, Antonio SR Plant 16.53 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
78 Henson, Ron JR Hagerty 16.54 Silverhawk Quint 2021 Mar 10, 2021 0.6
79 Mendoza, Jean JR Miami Columbus 16.56 Big Blue Invitational Mar 6, 2021 1.9
80 Collins, Malik SR Lake Howell 16.59 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 0.7
80 Cook, Ethen FR Spanish River 16.59 Spanish River Meet #2 Apr 9, 2021 1.0
80 Edwards, Jevaughn JR Dr. Phillips 16.59 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021 -1.8
80 Figueroa, Christian JR Tohopekaliga 16.59 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021 2.4
80 Ross, Jack JR Martin County 16.59 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021 2.3
85 Nelson , Tyler JR Ocoee 16.62 Kowboy Invitational Mar 12, 2021 0.6
86 Da Silva, Lucca SO Gulf Coast 16.67 7th Annual Jim Smith Invitational Feb 27, 2021
87 Augustyn, Jacob SO North Port 16.70 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
88 Hillman, Troy FR Sandalwood 16.71 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021 -2.0
89 Kerse, Nicholas JR First Coast 16.73 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021 -2.0
90 Boyer, Tyler SO Sarasota 16.76 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021 0.8
90 Runcie, Khristian JR George Jenkins 16.76 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021 -2.0
92 Cochran, Joseph SR Lake Nona 16.78 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021 -0.1
93 McKnight, Fabian JR DeLand 16.84 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021 +0.0
94 Vann, Caden SO Bartram Trail 16.86 True Team Track Meet Apr 2, 2021 -3.6
95 Binns, Dejamar JR South Plantation 16.89 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021 -1.8
96 Jackson, Illya SR Wharton 16.91 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
97 Anderson, Jacob JR Crestview 16.95 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021 3.1
98 Lee, Jimmy JR Armwood 16.98 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 2.6
99 Denney, Sean JR Olympia 17.00 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -0.6
99 Masterson, Charlie SR Fleming Island 17.00 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021 +0.0

300 Hurdles (Boys)

FHSAA 4A   41.87
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Ways, Cyrus JR Nease 37.47 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
2 Davis Jr, Kevin SR Atlantic Coast 37.95 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
3 Turner, James JR Winter Park 38.04 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
4 Jones, Omarion SR Evans 38.12 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
5 Oms, Jeremy SR Monarch 38.46 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
6 West, Nicolas SO Spanish River 38.59 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
7 Sauceman, Coy SR Creekside 38.61 Creekside High School Invite 2021 Mar 13, 2021
8 Budham, Kahneil SO St. Thomas Aquinas 38.62 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
9 McQueen, Darren JR Miami Columbus 38.73 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
10 Scheetz, Clayton SR Fort Lauderdale 38.89 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
11 Theophile, Justin SR East Ridge 38.94 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
12 Jones, Markel SO Lake Mary 38.97 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
13 Washington, Christian SR Sandalwood 39.29 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021
14 Runcie, Khristian JR George Jenkins 39.38 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
15 Boyer, Tyler SO Sarasota 39.40 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
16 Bowers, Nathan SR Haines City 39.64 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
16 Brown, Cody SR North Miami 39.64 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
18 Horton, Roderick JR Boone 39.93 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021
19 Jean, Hudson SR Gulf Coast 39.96 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
19 Taylor, Brandon SR Newsome 39.96 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
21 Johnson, Thaxton SR Bartram Trail 40.03 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021
22 Dieujuste, Ritch SO West Boca Raton 40.16 FHSAA 4A District 12 Apr 15, 2021
23 Adusumalli, Arjun JR Wharton 40.21 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
24 Hayford-Jackson, Stephen SR Wellington 40.30 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
25 Tate, Corey JR Taravella 40.36 TimeSpann presents Boyd Anderson Final Tune Up Apr 1, 2021
26 McHugh, Colin SR East Lake 40.37 IMG Relay Carnival Apr 3, 2021
27 Campbell, Claude JR St. Thomas Aquinas 40.47 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021
28 Ellis, La'Quan SO George Jenkins 40.70 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021
29 Puryear, Aaron SR Seminole (Sanford) 40.77 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
30 Washington, Syhion SO Dr. Phillips 40.78 FHSAA 4A District 9 Apr 17, 2021
31 Augustin, Keion SR Lake Howell 40.83 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
32 Jackson, Jevon SR Wharton 40.86 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
33 Young, Ka'Ron JR Palm Beach Central 41.14 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
34 Exilhomme, Ethan SR Timber Creek 41.18 Tohopekaliga Invitational 1 Feb 20, 2021
35 Thomas, Antwoine SR Lehigh 41.28 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
36 Joseph, Isaiah SO Flagler Palm Coast 41.29 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
37 Presendor, Josiah SO Fort Lauderdale 41.30 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021
38 Nelson , Tyler JR Ocoee 41.37 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
39 Lesage, Jorel SR Vero Beach 41.42 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
40 PELLICER, CARLOS JR Doral Academy 41.47 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
41 Lewis, Diniel SR Palm Beach Lakes 41.52 BBCHS Invitational Apr 7, 2021
42 Woodside, Lucas SR Flanagan 41.53 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
43 Ylance, Willaime SR Vero Beach 41.60 Martin County Tiger Invite (AM) Feb 27, 2021
44 Casimir, Quincy SR Gulf Coast 41.66 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
45 Swart, Cade FR Chiles 41.74 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
46 Pierce, Brandon SO Riverdale 41.96 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
47 Brice, Widson SR Gulf Coast 41.97 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
48 Lee, Jimmy JR Armwood 41.99 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
49 Campbell, Jonathan SR Dwyer 42.01 1st Annual Lincoln Knowles Invitational Track and Field Meet Apr 9, 2021
50 SILVERN, RASHEED SO Oak Ridge 42.02 FHSAA 4A District 9 Apr 17, 2021
51 Johnson, Jalin JR Olympia 42.03 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
52 Demitri, Michel SR East Ridge 42.04 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
53 Appolon, Jameson SR Haines City 42.05 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
54 Smith, Dadrien SO Palm Beach Lakes 42.15 FHSAA 4A Region 3 May 1, 2021
55 Skapinski, Mikhail JR Buchholz 42.23 FHSAA 4A District 1 Apr 17, 2021
56 Elam, Julian JR Windermere 42.27 FHSAA 4A District 9 Apr 17, 2021
57 Ray, Bryce SR Riverview 42.28 Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
58 Gadson, Jaylen JR Plant City 42.34 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
59 Ross, Jack JR Martin County 42.39 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021
60 Cochran, Joseph SR Lake Nona 42.41 FHSAA 4A District 9 Apr 17, 2021
61 Bavaro, Antonio SR Plant 42.44 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
61 Morris, Eon SO Niceville 42.44 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 11, 2021
63 COLLADO, ALEXANDER SR Goleman 42.51 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
64 Claudio, Carlos SR Fort Pierce Central 42.52 South Fork Bulldog Invite Mar 12, 2021
65 Price, Silko SO Palm Beach Lakes 42.53 1st Annual Lincoln Knowles Invitational Track and Field Meet Apr 9, 2021
66 Restrepo, Cayden SO George Steinbrenner 42.65 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
67 Edwards, Jevaughn JR Dr. Phillips 42.66 FHSAA 4A District 9 Apr 17, 2021
67 Littles, Tavares SR Plant City 42.66 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
69 Marrero, Steven JR Colonial 42.73 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
70 Gaffney, Peter SR Oviedo 42.80 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
71 Skinner, Quincy SR St. Thomas Aquinas 42.81 BCAA South Central Qualifier Mar 16, 2021
72 Adegbile, Ayomiku SR St. Cloud 42.88 FHSAA 4A District 10 Apr 15, 2021
73 Gombar, Caleb SO Bartram Trail 42.90 FHSAA 4A District 2 Apr 21, 2021
74 Mobley , keshawn JR Spruce Creek 42.93 Spruce Creek Elite Invitational Apr 3, 2021
75 McKnight, Fabian JR DeLand 42.94 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
76 Hernandez, Rey SO George Jenkins 42.97 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
77 Gauthier, Rolens SO Fort Pierce Central 42.98 Cobra Relays Apr 8, 2021
77 Ingram, Tyreese JR Seminole (Sanford) 42.98 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
79 Garrison, King SR Atlantic Coast 43.03 Coach Mac and Coach Brown Saints Open 2021 Feb 20, 2021
80 Sacdalan, Marvin JR Navarre 43.04 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
81 Floyd, Emery SR Wharton 43.10 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
82 Mendoza, Jean JR Miami Columbus 43.11 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
83 Byrd, Lavant SR University (OC) 43.13 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 19, 2021
84 Saunders, Trey SO First Coast 43.14 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021
85 Cook, Ethen FR Spanish River 43.19 Saint Andrew's HS Tri-Meet Mar 5, 2021
86 Davis, David SO Seminole (Sanford) 43.25 Silverhawk Open 2021 Feb 26, 2021
86 Hendrickson, Michael JR Sarasota 43.25 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021
86 Pacitti, Anthony SR Spanish River 43.25 FHSAA 4A District 12 Apr 15, 2021
89 Anderson, Jacob JR Crestview 43.29 FHSAA 4A District 1 Apr 17, 2021
89 Nowell , Matthew JR East Bay 43.29 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
91 Damien, Michel SR East Ridge 43.35 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
92 Binns, Dejamar JR South Plantation 43.37 Fort Lauderdale BCAA Meet #4 Mar 10, 2021
92 Stephens, Joshua SR Seminole (Sanford) 43.37 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
94 Tobe , Zachary SO Ocoee 43.41 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
95 Stavrou, Alex SR Sickles 43.42 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
95 Thomas, Isaiah SR Alonso 43.42 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
97 Collins, Malik SR Lake Howell 43.52 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
98 Atmostera, Emmanuel SR Atlantic (Delray) 43.61 FHSAA 4A District 12 Apr 15, 2021
99 Harris, Nicholas SR Bartram Trail 43.67 Bolles Last Chance Meet Apr 7, 2021
100 McKay, TAHJAVIUN JR Sarasota 43.68 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021

300 Hurdles (Girls)

FHSAA 4A   49.42
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Glasco, Alexis SR St. Thomas Aquinas 40.28 FHSAA 4A Region 4 Apr 30, 2021
2 Kinloch, Amanda SR North Miami 41.14 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
3 Frye, Eddiyah SR St. Thomas Aquinas 41.42 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
4 Scott, Ar'briel SO Evans 43.78 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
5 Boyd, T'erica JR North Miami 43.80 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021
6 Ponto, Aleena SO Niceville 43.95 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
7 Cincotta, Anna SR East Lake 44.16 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
8 Flores, Isabelle SR Fleming Island 44.28 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
9 Fleming, Kat JR Wiregrass Ranch 44.43 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
10 Huyke, Helena JR Celebration 44.49 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
11 Hill, Micahela SO East Lake 44.83 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
12 Armenteros-Castillo, Leyanis SO St. Thomas Aquinas 44.88 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021
12 Jennings, Britney FR Sandalwood 44.88 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
14 Lewis, Dynia SR Palm Beach Lakes 45.01 BBCHS Invitational Apr 7, 2021
15 Adams, Angel JR Flanagan 45.17 FHSAA 4A District 14 Apr 13, 2021
16 Nebel, Isabella SO Sarasota 45.30 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
17 Soto, DeMaris SO Apopka 45.37 FHSAA 4A Region 1 May 1, 2021
18 Thomas, Infinity SO Flanagan 45.53 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
19 Singletary, Jordan SR DeLand 45.88 FHSAA 4A District 3 Apr 16, 2021
20 Waters, Thalia FR Atlantic (Delray) 46.02 Palm Beach Conference Qualifier at Atlantic Mar 24, 2021
21 Sims, Amari SR Windermere 46.03 FHSAA 4A District 9 Apr 17, 2021
22 Lawrence, Delicia JR Evans 46.04 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
23 Robinson, Trillanie SR St. Thomas Aquinas 46.12 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021
24 Madison, Natalia SR Dwyer 46.18 Seminole Ridge Invite *AM* Feb 20, 2021
25 Woodie, Alanah JR Olympic Heights 46.25 FHSAA 4A District 12 Apr 15, 2021
26 Pierre, Lindsey SR Evans 46.48 FHSAA 4A District 4 Apr 17, 2021
27 Tolbert, Skye SO Nicevill