FHSAA 4A Official Performance List

ICON KEY:FHSAA 4A
DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Boys)

FHSAA 4A   11.27
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Spencer, Antonio SR St. Thomas Aquinas 10.43 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 4.1
2 Sedaros, Zak SR Viera 10.54 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 2.8
3 Watkins, Sean SR St. Thomas Aquinas 10.59 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 4.1
4 Williams, Kevar JR DeLand 10.60 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021 1.0
5 Metellus, Nathan SO Deerfield Beach 10.72 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 4.1
6 Exilhomme, Ethan SR Timber Creek 10.73 Metro East Championship 2021 Mar 12, 2021 0.5
7 Horn, Jimmy SR Seminole (Sanford) 10.74 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 0.6
7 Richards, Chadrick SR Lake Brantley 10.74 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021 1.0
9 Sabo, Teagen SR North Port 10.75 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
9 Turner, Amari SO Seminole (Sanford) 10.75 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 0.6
11 Reddick, Corey JR St. Thomas Aquinas 10.76 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 4.1
12 Harris, Andrew SO Lake Brantley 10.77 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 0.6
12 Martin, Jhovan SR Taravella 10.77 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 4.1
12 Wilson, Tavis SR Wharton 10.77 Eagle Twilight Mar 25, 2021 4.8
15 Lumaine, Lopez JR Atlantic (Delray) 10.78 Lake Worth Invitational Mar 9, 2021 3.1
15 Smith, Quandarius SR Buchholz 10.78 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
17 Jackson, Markevus SR Osceola (Kissimmee) 10.79 Kowboy Developmental Meet 1 Feb 23, 2021 -0.7
18 McQueen, Darren JR Miami Columbus 10.82 Big Blue Invitational Mar 6, 2021 0.7
19 Moore, Ken JR Miami Columbus 10.83 GMAC Championship Apr 8, 2021 -0.4
20 Campbell, Ryan JR Timber Creek 10.84 Metro East Championship 2021 Mar 12, 2021 0.5
20 Renejuste, Keshawn JR Coral Gables 10.84 Ransom Everglades Home Meet 4 Mar 25, 2021 0.6
22 Johnson, Steffan SR Venice 10.85 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
23 Jones, Victor JR Olympia 10.86 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021 2.5
23 Singleton, Samuel SO Fleming Island 10.86 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
25 Azcano, TYler JR East Ridge 10.87 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
25 Morgan, Shamar SO St. Thomas Aquinas 10.87 Hall of Fame Relay Meet Feb 27, 2021 3.7
27 Pierre, Emmanuel JR Dr. Phillips 10.88 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -0.3
28 Love, Xzavier SR Seminole (Sanford) 10.89 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 0.6
29 Brown, Brian SR Mandarin 10.90 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 23, 2021
30 McKay, TAHJAVIUN JR Sarasota 10.91 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
31 Stokes, Kye JR Armwood 10.92 South Sumter High School Raider Open Mar 19, 2021
31 Cornish, Lazario JR Palm Beach Lakes 10.92 BBCHS Invitational Apr 7, 2021
33 Platt, Jayshon JR Venice 10.93 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
33 Porter, Winfred SR Seminole Ridge 10.93 Martin County Tiger Invite (AM) Feb 27, 2021 1.8
35 Alexander, Denzel SO Martin County 10.94 Martin County Sarge Memorial Meet Mar 5, 2021 -1.7
36 Dawson, Tarvarish SR Lehigh 10.95 7th Annual Jim Smith Invitational Feb 27, 2021
36 Johnson, Diondre SR Mandarin 10.95 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
36 Washington, Elliot JR Venice 10.95 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
39 Gant , Tayler SR Lakeland 10.96 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 2.2
39 Ways, Cyrus JR Nease 10.96 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021 -0.7
41 Glover, Jaron JR Riverview (Sarasota) 10.97 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
41 Sink, Joshua SR Timber Creek 10.97 Boone invitational 2021 Apr 10, 2021 -2.7
43 Hineline, William SO Wharton 10.98 Kowboy Invitational Mar 12, 2021 2.4
43 Leno, Keylon SR Niceville 10.98 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021 2.3
43 Reid, Desmond JR Miramar 10.98 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 2.3
43 Stiles, Jeffrey JR Bartram Trail 10.98 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
47 Yunusha, Zack SR Wharton 10.99 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 2.9
48 McBurrows, Jaden SR St. Thomas Aquinas 11.00 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021 -1.4
48 Rivers, Stone SR Windermere 11.00 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021 2.5
50 Edwards, Daniel SR Winter Park 11.02 St. Cloud Track Invitational Feb 27, 2021 0.5
51 Barfield, David SR Celebration 11.04 Holy Trinity Classic Apr 2, 2021
51 Gaines, Jonathan JR First Coast 11.04 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021 2.7
53 Rowe, Elijah JR Taravella 11.06 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 9, 2021 1.3
54 Lott, Teremun SO Seminole Ridge 11.07 Wildcat Invitational Feb 17, 2021
55 Morales, Adam SR Seminole Ridge 11.08 Wildcat Invitational Feb 17, 2021
55 Sears, Keyon JR Venice 11.08 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
57 Francis, Jeremy SO Fort Lauderdale 11.09 Fort Lauderdale BCAA Meet #4 Mar 10, 2021
57 Gant, Elijah SR Lennard 11.09 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
57 Lewis, Devon SR Mandarin 11.09 Mandarin Mustang Classic Feb 27, 2021
57 Sermons, Adrian JR Buchholz 11.09 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
61 Adams, Mark JR Viera 11.10 Holy Trinity Classic Apr 2, 2021
61 Collier, Jamari Coral Glades 11.10 BCAA Monarch -- The Benchmark Feb 17, 2021
61 McDonald, Marshae SO Lake Howell 11.10 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 0.6
64 Boyer, Tyler SO Sarasota 11.11 Viking Elite Classic 2021 Feb 26, 2021 4.1
64 Brown, Evan SO Oakleaf 11.11 Clay County Championships Mar 26, 2021 -0.3
64 Lear, Elijah SR North Port 11.11 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
64 Lee, Quan JR Buchholz 11.11 Alachua County Championships Mar 18, 2021
68 Coleman, Jymon SR Wekiva 11.12 Kowboy Invitational Mar 12, 2021 2.4
68 Knight, Savion SR Chiles 11.12 Rickards Home Meet 2 Mar 23, 2021
68 Schrock, Jackson JR Fletcher 11.12 Mandarin Mustang Classic Feb 27, 2021
71 Bennett, Montrael SR Plant City 11.13 George Steinbrenner Tri Meet #3 Mar 31, 2021
71 Choyce, Quinton JR Lennard 11.13 Mustang Invitational Mar 11, 2021 1.4
71 Harris, Michael SO Lake Brantley 11.13 Charlie Harris Relays 2021 Mar 12, 2021 0.2
71 Holley, Peyton JR Niceville 11.13 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021 2.3
71 Speights, Jamarian JR Crestview 11.13 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 6, 2021
71 Telsaint, Kenchy SR West Boca Raton 11.13 Spanish River Meet #2 Apr 9, 2021 2.9.0
77 Young, Richard SO Lehigh 11.14 7th Annual Jim Smith Invitational Feb 27, 2021
78 Banks, Semaj JR Miramar 11.15 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 4.1
78 Desrosiers, Denim JR Miami Columbus 11.15 GMAC Championship Apr 8, 2021 -0.4
78 Foreman, Preston SR Viera 11.15 Holy Trinity Classic Apr 2, 2021
78 Kelly, Ja'Carree SO Buchholz 11.15 East Coast Classic Feb 26, 2021 -1.0
78 Miller, Ordonte SR West Port 11.15 MCIAC Championships Mar 26, 2021
78 Richards, Sadiki JR Santaluces 11.15 BBCHS Invitational Apr 7, 2021
78 Weatherly, Eric JR Bartram Trail 11.15 The Bulldog Classic Mar 5, 2021 2.7
85 Robinson, Robert SR St. Cloud 11.16 Cypress Creek (Orlando) Home Meet 1 Feb 17, 2021 1.6
85 Valentine, Ja'Darian SR Haines City 11.16 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 2.2
87 Smith , Tramari SR Ocoee 11.17 Tohopekaliga Invitational 1 Feb 20, 2021 2.5
87 White, Nasir SR Windermere 11.17 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021 2.8
89 Burke, Tyler SR Atlantic (Delray) 11.18 Lake Worth Invitational Mar 9, 2021 3.1
89 Williams, Ladarian SR Vero Beach 11.18 Bill Wilson Invitational Mar 13, 2021 0.7
91 Jones, Jamal SR Armwood 11.19 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
91 Mitchell, Jonathon FR Mandarin 11.19 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021 2.7
91 Vielot, Dominique SR Lake Brantley 11.19 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
94 Bendross, Gavin JR George Jenkins 11.20 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021 2.0
94 King, Dashaun SR Forest 11.20 MCIAC Championships Mar 26, 2021
94 Walker, Anthony SR North Miami 11.20 North Miami Invite Meet #1 Mar 23, 2021 1.9
97 Callwood, DeJuan SR Leto 11.21 March 5th 2021 Leto Mar 5, 2021
97 Cooper lll , John JR Ocoee 11.21 Kowboy Invitational Mar 12, 2021 2.0
97 Whipple, robert SR West Port 11.21 Wildwood High School Invitational Feb 27, 2021
100 Hollis, Stefan SR Atlantic (Delray) 11.22 Lake Worth Open Two Feb 26, 2021 2.0

100 Meters (Girls)

FHSAA 4A   12.75
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Carter, Jassani JR Flanagan 11.56 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 3.0
2 Glasco, Alexis SR St. Thomas Aquinas 11.68 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 3.2
3 Frye, Eddiyah SR St. Thomas Aquinas 11.74 Hall of Fame Relay Meet Feb 27, 2021 3.2
4 Brown, Jade SO Taravella 11.80 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 3.0
5 Washington, Lamaria (Turbo) SR North Miami 11.96 FHSAA 4A District 15 Apr 14, 2021 -0.7
6 Campbell, Sydney JR Creekside 12.00 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021 1.3
7 Coleman, Armanie SO First Coast 12.02 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021 0.7
7 Johnson, Miracle JR Ocoee 12.02 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021 0.8
9 Taylor, Hannah SO Fort Lauderdale 12.04 Fort Lauderdale BCAA Meet #4 Mar 10, 2021
10 Madison, Natalia SR Dwyer 12.05 1st Annual Lincoln Knowles Invitational Track and Field Meet Apr 9, 2021
11 Lane, Endeyah JR St. Thomas Aquinas 12.06 BCAA South Central Qualifier Mar 16, 2021 2.2
12 Uvieghara, Rachael FR Palm Harbor University 12.07 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 1.7
13 Buckle, kylah JR North Port 12.09 Warhawk Invitational Mar 5, 2021 1.7
13 Registre, Jahnile SR Evans 12.09 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021 0.8
13 Tolbert, Skye SO Niceville 12.09 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 6, 2021
16 Smith , Jada JR Palm Beach Central 12.10 Park Vista Meet #2 Feb 25, 2021 2.7
17 Kinloch, Amanda SR North Miami 12.14 North Miami Invite Meet #2 Mar 2, 2021
18 Cincotta, Anna SR East Lake 12.15 Eagle Twilight Mar 25, 2021 4.9
19 Crockett, Morgan SO St. Thomas Aquinas 12.19 Hall of Fame Relay Meet Feb 27, 2021 3.2
20 Marlow, Deborah SR George Steinbrenner 12.24 Eagle Twilight Mar 25, 2021 4.9
21 Maycock, Maya FR North Miami 12.26 FHSAA 4A District 15 Apr 14, 2021 -0.7
22 Jean-Mary, Keysha-Lynn SR Dwyer 12.27 PBC North Conference Meet Mar 30, 2021 -0.1
23 Mundell, Melissa SR Nova 12.28 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 3.0
24 Levy, Shannon SO Osceola (Kissimmee) 12.37 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -0.8
25 Abiri, May JR Monarch 12.38 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 3.0
25 Redmen, Deborrah SR Palm Beach Lakes 12.38 BBCHS Invitational Apr 7, 2021
27 Vigilance, Princess SR Evans 12.39 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021 -1.9
28 Watson, Makayla JR Lake Howell 12.42 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 1.2
29 Colston, Olecia JR South Broward 12.43 BCAA South Qualifier Mar 15, 2021 1.2
30 Patrice, Shenya SR East Ridge 12.44 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021 0.8
31 Mathis, Rayanna JR Dr. Phillips 12.45 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -0.8
32 Peterson, Terren JR Mandarin 12.49 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021 0.7
33 Martin, Nevaeya SO Palm Beach Gardens 12.52 Seminole Ridge Invite *PM* Feb 20, 2021 2.3
33 Wilson, Zaniya JR North Miami 12.52 North Miami Invite Meet #2 Mar 2, 2021
35 LaBord, Morgan SO Olympia 12.53 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -0.5
36 Kopf, Samantha JR Spanish River 12.54 Spanish River Meet #2 Apr 9, 2021 1.9.0
36 Moore, Kemaj SO Evans 12.54 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021 -1.4
36 Wheatle, AnnaRose FR East Ridge 12.54 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
39 Williams, Alivia FR East Ridge 12.55 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
40 Rushing, Tyheerah SO Forest 12.56 MCIAC Championships Mar 26, 2021
41 Farinas, Victoria SR Ferguson 12.57 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021 -1.1
41 Jennings, Britney FR Sandalwood 12.57 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021 1.3
41 Martin, Kearrah SR Lehigh 12.57 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021 3.3
44 Rolle, Jada JR Vero Beach 12.58 Bill Wilson Invitational Mar 13, 2021 0.9
45 Marshall, Alyssa SR Park Vista 12.59 Spanish River Meet #2 Apr 9, 2021 1.9.0
45 Shriver, Tessa SR Riverview (Sarasota) 12.59 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
47 McGrath, Molly JR Hagerty 12.60 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 1.2
48 Blackwood, Jody JR Miramar 12.61 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 -2.6
48 Boyd, T'erica JR North Miami 12.61 North Miami Invite Meet #1 Mar 23, 2021 2.3
48 Taylor, Kiera JR Haines City 12.61 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 2.9
51 Thomas, Ciara SO Viera 12.62 Holy Trinity Classic Apr 2, 2021
52 Jackson, Adina SO Palm Beach Central 12.64 Seminole Ridge Invite *PM* Feb 20, 2021 2.3
52 Rasul, Meara FR Coral Reef 12.64 GMAC Championship Apr 8, 2021 -2.2
54 Filsaime, Kenya JR Palm Beach Lakes 12.66 BBCHS Invitational Apr 7, 2021
55 Gaines, Olivia FR Oakleaf 12.67 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021 -0.7
56 Allen, Sidney FR Seminole (Sanford) 12.69 Trinity Prep Invitational 2021 Apr 1, 2021 2.1
56 Hastings, Jiya SR DeLand 12.69 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021 0.9
56 Lewis, Makayla JR Dwyer 12.69 Seminole Ridge Invite *AM* Feb 20, 2021 3.0
59 McFayden, Nyla SO Apopka 12.70 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021 0.8
60 Caldwell , Destiny SO Ocoee 12.71 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021 0.9
61 Hill, Ezzaria SR Olympia 12.72 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021 0.8
62 Lassiter, Paige SR Alonso 12.73 Kowboy Invitational Mar 12, 2021 1.6
62 Morillo, Mariana FR Windermere 12.73 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021 3.2
62 Sims, Treazu're JR University (Orlando) 12.73 Metro East Championship 2021 Mar 12, 2021 2.0
62 Waters, Tamia SO Atlantic (Delray) 12.73 Lake Worth Invitational Mar 9, 2021 2.7
62 Wiggins, Kalyn SR Manatee 12.73 Braden River Invite Mar 29, 2021
67 Snipes, Carrie SR North Miami 12.74 North Miami Invite Meet #1 Mar 23, 2021 2.6
68 Bonner, Aaleiyah JR Atlantic Coast 12.75 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021 1.3
68 Eason, Arianna JR Oakleaf 12.75 Pedro Menendez Falcon Friday Mar 5, 2021 2.3
70 Clayton, Brianna SR Fort Pierce Central 12.76 Martin County Sarge Memorial Meet Mar 5, 2021 -1.4
71 Iva, Kylie FR Lake Mary 12.77 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 1.2
71 Richardson, Leyla SO Flanagan 12.77 BCAA South Qualifier Mar 15, 2021 1.2
71 Vereen, Kiana SR Fort Pierce Central 12.77 Martin County Sarge Memorial Meet Mar 5, 2021 -1.4
71 Waters, Thalia FR Atlantic (Delray) 12.77 Lake Worth Open Two Feb 26, 2021 1.4
75 Legare, Kareena SR Venice 12.78 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
76 Latimer, Courtney SR Oviedo 12.79 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 1.2
76 Soremi, Oludoyin SO Seminole (Sanford) 12.79 Lake Brantley Quad 2021 Mar 24, 2021 0.1
78 Snow, Zekira SO Bloomingdale 12.80 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
78 Townsend, Jocelyn JR Wekiva 12.80 Kowboy Invitational Mar 12, 2021 1.6
80 Woods, Aviona FR Manatee 12.81 Braden River Invite Mar 29, 2021
81 Jenkins, Quanaya SO Osceola (Kissimmee) 12.82 Kowboy Invitational Mar 12, 2021 1.0
81 Matthews, Starlet SO Tohopekaliga 12.82 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021 3.2
83 Williams, Destiny FR Palm Beach Lakes 12.85 BBCHS Invitational Apr 7, 2021
84 Bell, Fedjine SR Palm Beach Lakes 12.86 BBCHS Invitational Apr 7, 2021
84 Washington, Jaylin SO Seminole (Sanford) 12.86 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 1.2
86 Walker , Keturah SO Palm Beach Gardens 12.88 Atlantic HS Invitational Two Mar 5, 2021 -0.3
86 Coleman, Ba'Lisha JR Lehigh 12.88 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021 3.3
86 Harms, Jayla FR Melbourne 12.88 Holy Trinity Classic Apr 2, 2021
86 Paster, Madisen SR East Lake 12.88 Eagle Twilight Mar 25, 2021 5.5
86 Ramdas, Micah SR Miramar 12.88 BCAA South Qualifier Mar 15, 2021 1.2
91 Reese, Jaida SR Crestview 12.89 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021 1.2
92 Mills , Jemima JR Coral Glades 12.90 TimeSpann presents Boyd Anderson Final Tune Up Apr 1, 2021
92 Williams, Mikayla SO Niceville 12.90 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 6, 2021
94 Gordon, Nyajah FR Wharton 12.91 George Steinbrenner Tri Meet #3 Mar 31, 2021
94 McCalla, Sariyah FR Lake Worth 12.91 Atlantic HS Invitational Two Mar 5, 2021 -0.3
94 Youmans , Rhiana SR First Coast 12.91 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021 -1.0
97 West, Anylah SR Coral Reef 12.92 Westminster Christian Home Meet 2 Mar 27, 2021 4.2
98 Helms, Jaymyra SO Ridge Community 12.93 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021 1.6
98 Howell, Reagan SR Niceville 12.93 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021 1.2
98 McFarland, Railey SR Creekside 12.93 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021 1.3

200 Meters (Boys)

FHSAA 4A   22.91
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Jackson, Markevus SR Osceola (Kissimmee) 20.99 St. Cloud Track Invitational Feb 27, 2021 0.9
2 Watkins, Sean SR St. Thomas Aquinas 21.17 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 3.2
3 Sedaros, Zak SR Viera 21.20 Holy Trinity Classic Apr 2, 2021
4 Williams, Kevar JR DeLand 21.50 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021 -0.3
5 Turner, Amari SO Seminole (Sanford) 21.61 Lake Brantley Quad 2021 Mar 24, 2021 0.1
6 McBurrows, Jaden SR St. Thomas Aquinas 21.63 BCAA South Central Qualifier Mar 16, 2021 0.4
7 Richards, Chadrick SR Lake Brantley 21.68 Charlie Harris Relays 2021 Mar 12, 2021 0.3
8 Metellus, Nathan SO Deerfield Beach 21.77 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 3.2
9 Love, Xzavier SR Seminole (Sanford) 21.82 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 1.1
10 Brown, Brian SR Mandarin 21.88 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 23, 2021
10 Brown, Cody SR North Miami 21.88 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 2.6
10 Dawson, Tarvarish SR Lehigh 21.88 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021 -1.0
13 Exilhomme, Ethan SR Timber Creek 21.90 Metro East Championship 2021 Mar 12, 2021 -0.4
14 Porter, Winfred SR Seminole Ridge 21.91 PBC WEST CONFERENCE 2021 Mar 31, 2021 -0.3
14 Sink, Joshua SR Timber Creek 21.91 Metro East Championship 2021 Mar 12, 2021 -0.4
16 Spencer, Antonio SR St. Thomas Aquinas 21.92 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021 -1.0
17 Horne, Donovan JR Apopka 21.95 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021 +0.0
18 Sabo, Teagen SR North Port 21.98 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 0.3
19 McQueen, Darren JR Miami Columbus 22.02 GMAC Championship Apr 8, 2021 -1.2
20 Harris, Andrew SO Lake Brantley 22.05 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 1.1
20 Johnson, Diondre SR Mandarin 22.05 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
22 Jones, Victor JR Olympia 22.06 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021 +0.0
23 Gant, Elijah SR Lennard 22.10 Mustang Invitational Mar 11, 2021 -0.1
24 Pierre, Emmanuel JR Dr. Phillips 22.15 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021 3.2
25 Leno, Keylon SR Niceville 22.16 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021 1.9
25 Wilson, Tavis SR Wharton 22.16 Eagle Twilight Mar 25, 2021 2.2
27 Mack , King SO St. Thomas Aquinas 22.17 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021 -1.6
28 Gant , Tayler SR Lakeland 22.18 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 4.0
29 Lewis, Tyrique SO Seminole (Sanford) 22.19 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 1.1
29 McDonald, Marshae SO Lake Howell 22.19 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 1.1
31 Morgan, Shamar SO St. Thomas Aquinas 22.25 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021 0.4
32 Yunusha, Zack SR Wharton 22.27 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 2.7
33 Lewis, Devon SR Mandarin 22.29 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021 -0.9
33 Platt, Jayshon JR Venice 22.29 Eagle Twilight Mar 25, 2021 2.2
35 Renejuste, Keshawn JR Coral Gables 22.30 Ransom Everglades Home Meet 4 Mar 25, 2021 1.2
36 Patrick, Maxfield SR Vero Beach 22.35 Holy Trinity Invitational Mar 6, 2021
37 Barfield, David SR Celebration 22.37 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021 2.0
38 Austin, Samuel SR Oviedo 22.38 Silverhawk Quint 2021 Mar 10, 2021 0.3
38 Stiles, Jeffrey JR Bartram Trail 22.38 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
40 Ward, Khalil JR Sandalwood 22.39 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021 1.9
41 Lumaine, Lopez JR Atlantic (Delray) 22.40 Palm Beach Conference Qualifier at Atlantic Mar 24, 2021 0.1
41 Singleton, Samuel SO Fleming Island 22.40 East Coast Classic Feb 26, 2021 -1.0
43 Campbell, Ryan JR Timber Creek 22.44 Metro East Championship 2021 Mar 12, 2021 -0.4
44 Stokes, Kye JR Armwood 22.45 Raven Trifecta Mar 31, 2021
44 Shaw, Amaris SO Winter Park 22.45 Brian Jaeger Elite Classic 2021 Mar 6, 2021 2.0
46 Anderson, Xavier SR West Port 22.46 Trinity Catholic Invitational Mar 13, 2021 0.5
47 Green, Deondre SR South Broward 22.47 BCAA South Qualifier Mar 15, 2021 1.7
47 Knight, Malik JR Fort Lauderdale 22.47 Fort Lauderdale BCAA Meet #4 Mar 10, 2021
49 McCray, Willie SR Lehigh 22.48 7th Annual Jim Smith Invitational Feb 27, 2021
50 Rivers, Stone SR Windermere 22.50 Brian Jaeger Elite Classic 2021 Mar 6, 2021 2.0
51 Alexander, Denzel SO Martin County 22.52 Martin County Tiger Invite (AM) Feb 27, 2021 1.0
52 West, Nicolas SO Spanish River 22.54 Park Vista Meet 3/10 Mar 10, 2021 2.2
53 Thomas, Curtis SR Bloomingdale 22.55 Newsome Tri Meet 3 Apr 8, 2021
54 Givens, Jordan JR Fort Lauderdale 22.57 Fort Lauderdale BCAA Meet #4 Mar 10, 2021
54 Robbins, Chase SR Celebration 22.57 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021 2.0
54 Schrock, Jackson JR Fletcher 22.57 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021 -0.1
57 Burke, Tyler SR Atlantic (Delray) 22.58 Atlantic HS Invitational Two Mar 5, 2021 -0.6
57 Hineline, William SO Wharton 22.58 Kowboy Invitational Mar 12, 2021 0.9
59 Jeffers, Morris SR Flagler Palm Coast 22.59 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021 -1.1
59 Noto, Rosario JR Windermere 22.59 Brian Jaeger Elite Classic 2021 Mar 6, 2021 2.0
59 Race, Jonathan SR Lyman 22.59 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 1.1
62 Harris, Michael SO Lake Brantley 22.60 Charlie Harris Relays 2021 Mar 12, 2021 0.3
62 Johnson, Steffan SR Venice 22.60 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
64 Adams, Joshua JR Spanish River 22.61 Saint Andrew's HS Tri-Meet Mar 5, 2021
64 Adams, Mark JR Viera 22.61 Holy Trinity Classic Apr 2, 2021
66 crabbe, khamauri JR Miami Coral Park 22.62 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021 0.4
66 Penn, Amar JR Olympic Heights 22.62 Kings Acad Open Two Mar 19, 2021 1.7
68 Rowe, Elijah JR Taravella 22.65 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 9, 2021 1.5
68 Shaw, Isaiah SR Douglas 22.65 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021 -1.3
68 Wright, Cornelius JR Miami Columbus 22.65 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021 0.4
71 Blake, Dane SR Atlantic Coast 22.66 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021 -0.4
71 Seaborn, Malcom SR Atlantic Coast 22.66 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021 1.9
73 Brown, Jamarri SR Palm Beach Gardens 22.67 Atlantic HS Invitational Two Mar 5, 2021 -0.6
73 Desrosiers, Denim JR Miami Columbus 22.67 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021 0.4
73 Grind, Devin SR Fleming Island 22.67 Clay County Championships Mar 26, 2021 -1.3
73 Previlma, Elvick FR Wellington 22.67 Kings Acad Open Three Mar 26, 2021 2.2
77 Freeman, Marcus SR Flagler Palm Coast 22.68 Mount Dora Christian Invitational Meet #1 Mar 12, 2021
78 Mitchell, Jonathon FR Mandarin 22.69 Ed White Mini Meet 3 Mar 16, 2021
79 Bendross, Gavin JR George Jenkins 22.72 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021 3.7
79 Coleman, Jymon SR Wekiva 22.72 Kowboy Invitational Mar 12, 2021 0.9
79 Foreman, Preston SR Viera 22.72 Holy Trinity Classic Apr 2, 2021
79 Sawyer, Jariyah JR Plant City 22.72 George Steinbrenner Tri Meet #3 Mar 31, 2021
83 Arnone, John SR Newsome 22.73 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 4.0
83 Canelon, Eric JR Flanagan 22.73 BCAA South Qualifier Mar 15, 2021 2.7
83 Cornish, Lazario JR Palm Beach Lakes 22.73 1st Annual Lincoln Knowles Invitational Track and Field Meet Apr 9, 2021
83 Friedman, Cameron SO Olympia 22.73 Brian Jaeger Elite Classic 2021 Mar 6, 2021 2.0
87 Reddick, Corey JR St. Thomas Aquinas 22.74 Cardinal Gibbons BCAA Meet #2 Mar 3, 2021
88 Thompson, Alex JR Santaluces 22.75 Lake Worth Open Two Feb 26, 2021 1.6
89 Brown, Evan SO Oakleaf 22.76 Clay County Championships Mar 26, 2021 -1.2
89 Smith, Quandarius SR Buchholz 22.76 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
89 Smith, Tromance FR Vero Beach 22.76 Holy Trinity Invitational Mar 6, 2021
89 Vielot, Dominique SR Lake Brantley 22.76 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 0.7
93 Francis, Jeremy SO Fort Lauderdale 22.77 FHSAA 4A District 13 Apr 13, 2021
93 Jones, Josiah SR Wekiva 22.77 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021 -2.3
93 Philostin, Josh FR Palm Beach Gardens 22.77 Atlantic HS Invitational Two Mar 5, 2021 -0.1
96 Lewis, Devron SR Mandarin 22.78 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021 1.8
97 Collier, Jamari SR Coral Glades 22.79 Coral Springs Meet #4 Mar 10, 2021 -2.1
97 Lear, Elijah SR North Port 22.79 Warhawk Invitational Mar 5, 2021 0.1
97 Putnam, Noah SO Wekiva 22.79 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021 -1.1
100 Foster, Ahmere SO Miami Columbus 22.80 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021 0.4

200 Meters (Girls)

FHSAA 4A   26.53
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Carter, Jassani JR Flanagan 23.53 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 3.5
2 Registre, Jahnile SR Evans 24.27 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021 1.6
3 Campbell, Sydney JR Creekside 24.44 Creekside High School Invite 2021 Mar 13, 2021 1.3
4 Buckle, kylah JR North Port 24.49 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 0.5
5 Washington, Lamaria (Turbo) SR North Miami 24.59 FHSAA 4A District 15 Apr 14, 2021 -0.3
6 Johnson, Miracle JR Ocoee 24.69 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021 1.6
7 Lane, Endeyah JR St. Thomas Aquinas 24.71 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 3.5
8 Coleman, Armanie SO First Coast 24.72 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021 2.3
9 Isaac, Kynah SR Flanagan 24.77 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 2.1
10 Crockett, Morgan SO St. Thomas Aquinas 24.87 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 3.5
11 Uvieghara, Rachael FR Palm Harbor University 24.91 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 1.6
12 Jennings, Britney FR Sandalwood 24.92 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021 2.3
13 Madison, Natalia SR Dwyer 24.96 PBC North Conference Meet Mar 30, 2021 2.0
14 Frye, Eddiyah SR St. Thomas Aquinas 25.02 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021 -0.7
14 Peterson, Terren JR Mandarin 25.02 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021 0.5
16 Kinloch, Amanda SR North Miami 25.03 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021 -2.1
17 Blackwood, Jody JR Miramar 25.06 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 2.1
17 Maycock, Maya FR North Miami 25.06 FHSAA 4A District 15 Apr 14, 2021 -0.3
19 Cincotta, Anna SR East Lake 25.14 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 3.8
20 Facey, Christin FR Nova 25.16 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 2.1
21 Johnson, Cha'iel SO St. Thomas Aquinas 25.18 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021 -0.7
22 LaBord, Morgan SO Olympia 25.29 Bob Mosher Wildcat Open/Lady Wildcat Open Apr 3, 2021 1.6
23 Jean-Mary, Keysha-Lynn SR Dwyer 25.32 PBC North Conference Meet Mar 30, 2021 2.0
24 Brazell, Serenity SO Wharton 25.35 Eagle Twilight Mar 25, 2021 0.9
25 Vigilance, Princess SR Evans 25.40 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021 -3.7
26 Redmen, Deborrah SR Palm Beach Lakes 25.41 BBCHS Invitational Apr 7, 2021
27 Smith , Jada JR Palm Beach Central 25.43 Seminole Ridge Invite *PM* Feb 20, 2021 5.4
28 Clayton, Brianna SR Fort Pierce Central 25.44 SLC Champ Mar 25, 2021 0.1
29 Allen, Sidney FR Seminole (Sanford) 25.55 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 1.9
30 Lewis, Makayla JR Dwyer 25.56 1st Annual Lincoln Knowles Invitational Track and Field Meet Apr 9, 2021
31 McFayden, Nyla SO Apopka 25.61 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021 1.6
31 Mundell, Melissa SR Nova 25.61 BCAA South Central Qualifier Mar 16, 2021 0.5
33 Dereje , Jasmine SO Niceville 25.63 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021 0.6
33 Rasul, Meara FR Coral Reef 25.63 GMAC Championship Apr 8, 2021 -0.2
35 Watson, Makayla JR Lake Howell 25.65 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 1.9
36 Taylor, Hannah SO Fort Lauderdale 25.66 FHSAA 4A District 13 Apr 13, 2021 1.0
37 Marlow, Deborah SR George Steinbrenner 25.67 Eagle Twilight Mar 25, 2021 0.9
38 Levy, Shannon SO Osceola (Kissimmee) 25.71 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021 0.2
38 Tolbert, Skye SO Niceville 25.71 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 6, 2021
40 Waters, Tamia SO Atlantic (Delray) 25.76 The Bobcats Classic Apr 2, 2021 5.6
41 Sawyer, Reyna SR Boone 25.78 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021 1.6
41 Snipes, Carrie SR North Miami 25.78 GMAC Championship Apr 8, 2021 -0.2
43 Martin, Nevaeya SO Palm Beach Gardens 25.85 Atlantic HS Invitational Two Mar 5, 2021 0.1
44 Wilson, Zaniya JR North Miami 25.89 GMAC Championship Apr 8, 2021 1.2
45 Kopf, Samantha JR Spanish River 25.91 Jeff Fossen Invitational 2021 Apr 1, 2021 2.8
46 Chatfield, Brittney SR St. Thomas Aquinas 25.96 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021 -0.7
47 Patrice, Shenya SR East Ridge 25.97 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
47 Thomas, Ciara SO Viera 25.97 Holy Trinity Classic Apr 2, 2021
49 Varvarigos, Raegen FR Hagerty 26.02 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021 0.9
50 Martin, Kearrah SR Lehigh 26.04 Panther Showcase Apr 1, 2021 4.8
51 Jackson, Adina SO Palm Beach Central 26.06 PBC WEST CONFERENCE 2021 Mar 31, 2021 -0.6
52 McBride, Jaade FR George Jenkins 26.07 George Jenkins Tri Meet Mar 13, 2021
52 Shriver, Tessa SR Riverview (Sarasota) 26.07 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 2.1
54 Caldwell , Destiny SO Ocoee 26.08 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021 0.9
55 Brown, Jade SO Taravella 26.15 TimeSpann presents Boyd Anderson Final Tune Up Apr 1, 2021
55 Marshall, Alyssa SR Park Vista 26.15 Jeff Fossen Invitational 2021 Apr 1, 2021 2.8
57 McCalla, Sariyah FR Lake Worth 26.17 The Bobcats Classic Apr 2, 2021 5.6
57 Taylor, Kiera JR Haines City 26.17 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 2.8
59 Dillon, Makayla JR Niceville 26.18 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 6, 2021
60 Woods, Aviona FR Manatee 26.20 Braden River Invite Mar 29, 2021
61 Washington, Jaylin SO Seminole (Sanford) 26.24 Lake Brantley Quad 2021 Mar 24, 2021 -0.1
62 Eason, Arianna JR Oakleaf 26.29 Clay County Championships Mar 26, 2021 -1.5
62 Glover, Emani FR East Ridge 26.29 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021 0.2
62 Williams, Alivia FR East Ridge 26.29 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -0.9
65 Colston, Olecia JR South Broward 26.30 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 9, 2021 1.9
66 Latimer, Courtney SR Oviedo 26.31 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 1.9
66 Sampson, Francesca SR Niceville 26.31 Jimmy Everett Track and Field Invitational Mar 27, 2021 -0.4
68 Mills , Jemima JR Coral Glades 26.33 BCAA North Qualifier Mar 15, 2021 -1.1
69 Candela, Monique SR Lourdes 26.35 Westminster Christian Home Meet 2 Mar 27, 2021 2.3
69 Joseph-Guevara, Nyla-Marie SR Fort Lauderdale 26.35 Fort Lauderdale BCAA Meet #4 Mar 10, 2021
71 Hastings, Jiya SR DeLand 26.37 Deltona Home Meet #1 Feb 17, 2021
72 Morillo, Mariana FR Windermere 26.38 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021 -0.3
73 Saint-Louis, Amenda SR Evans 26.39 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -3.5
74 Moore, Kemaj SO Evans 26.41 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021 -3.9
75 McGrath, Molly JR Hagerty 26.42 Charlie Harris Relays 2021 Mar 12, 2021 1.4
76 Haynes, Marvelous JR Boca Raton 26.43 The Bobcats Classic Apr 2, 2021 5.6
77 Courville, Juliana JR Venice 26.46 Eagle Twilight Mar 25, 2021 2.1
77 Vereen, Kiana SR Fort Pierce Central 26.46 South Fork Bulldog Invite Mar 12, 2021 -0.2
79 Huyke, Helena JR Celebration 26.47 Holy Trinity Classic Apr 2, 2021
79 Robinson, Jordyn SR Gulf Coast 26.47 7th Annual Jim Smith Invitational Feb 27, 2021
81 Bridgeford, Maya JR Lakewood Ranch 26.51 Manatee County Varsity Championship Apr 8, 2021
82 Perry, Emani SO Flanagan 26.52 BCAA South Qualifier Mar 15, 2021 1.4
82 Soremi, Oluwadara FR Seminole (Sanford) 26.52 Lake Brantley Quad 2021 Mar 24, 2021 -0.1
84 Coleman, Ba'Lisha JR Lehigh 26.54 Panther Showcase Apr 1, 2021 4.8
85 Powell, Alexis FR Timber Creek 26.55 Metro East Championship 2021 Mar 12, 2021 0.4
86 Snow, Zekira SO Bloomingdale 26.56 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
87 Burgess, Jaellene SO Coral Reef 26.58 Westminster Christian Home Meet 1 Mar 20, 2021 -1.8
87 Collora, Kadence SO East Lake 26.58 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 1.6
89 Waters, Thalia FR Atlantic (Delray) 26.61 Lake Worth Open Two Feb 26, 2021 1.2
90 Safford, Lourdes JR Dr. Phillips 26.62 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021 -3.7
91 Wheatle, AnnaRose FR East Ridge 26.63 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -1.8
92 Cooley, Alexis JR Palm Beach Gardens 26.64 1st Annual Lincoln Knowles Invitational Track and Field Meet Apr 9, 2021
93 West, Anylah SR Coral Reef 26.66 GMAC Championship Apr 8, 2021 1.2
94 Jordan, Sophia SR Boone 26.67 Boone invitational 2021 Apr 10, 2021 -1.9
94 Smith, Brenda FR North Port 26.67 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
96 Figueroa, Yaremi FR Niceville 26.68 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021 -0.2
97 Smith, Justyn SR Lake Nona 26.69 Metro East Championship 2021 Mar 12, 2021 0.4
98 Patterson, Kyra FR George Steinbrenner 26.70 George Steinbrenner Tri Meet #2 Mar 10, 2021
99 Jenkins, Quanaya SO Osceola (Kissimmee) 26.74 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021 0.2
100 Thomas, Taliyah JR Fletcher 26.76 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021 -1.3

400 Meters (Boys)

FHSAA 4A   51.76
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Jackson, Markevus SR Osceola (Kissimmee) 46.84 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
2 Richards, Chadrick SR Lake Brantley 47.40 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
3 Watkins, Sean SR St. Thomas Aquinas 47.52 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021
4 Austin, Samuel SR Oviedo 47.71 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
5 Mack , King SO St. Thomas Aquinas 47.82 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
6 Shaw, Isaiah SR Douglas 48.08 FHSAA 4A District 13 Apr 13, 2021
7 McCray, Willie SR Lehigh 48.40 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
8 Smith , Tramari SR Ocoee 48.67 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
8 Williams, Kevar JR DeLand 48.67 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 19, 2021
10 Brown, Cody SR North Miami 48.76 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
11 Horne, Donovan JR Apopka 48.80 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
12 Cornish, Lazario JR Palm Beach Lakes 48.95 BBCHS Invitational Apr 7, 2021
13 Mccullum, Sheldon SR Douglas 49.07 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
14 Gant, Elijah SR Lennard 49.10 Mustang Invitational Mar 11, 2021
15 Adegborioye, Adefemi SR Western 49.20 BCAA South Central Qualifier Mar 16, 2021
16 Turner, James JR Winter Park 49.21 Boone invitational 2021 Apr 10, 2021
17 Wiley, Myles SR Dr. Phillips 49.25 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021
18 Chambers , Raynell JR St. Thomas Aquinas 49.32 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021
18 Terry, David JR Sandalwood 49.32 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021
20 Jones, Markel SO Lake Mary 49.47 Lake Brantley Quad 2021 Mar 24, 2021
21 Bichara, Adrian SR Miami Columbus 49.50 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021
22 Mizell, Aidan SO Boone 49.55 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021
23 Anderson, Xavier SR West Port 49.62 Bob Hayes Classic Mar 20, 2021
24 Ways, Cyrus JR Nease 49.70 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
25 Jones, Josiah SR Wekiva 49.77 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021
26 Race, Jonathan SR Lyman 49.81 Raymond Gaines Silverhawk Invitational 2021 Mar 27, 2021
27 Morgan, Shamar SO St. Thomas Aquinas 49.83 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
28 Robbins, Chase SR Celebration 49.99 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
29 Adams III, Christopher FR St. Thomas Aquinas 50.00 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021
30 Lewis, Tyrique SO Seminole (Sanford) 50.01 Lake Brantley Quad 2021 Mar 24, 2021
31 Noto, Rosario JR Windermere 50.02 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021
32 Ward, Khalil JR Sandalwood 50.08 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021
33 Sabo, Teagen SR North Port 50.13 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
34 Brown, Brian SR Mandarin 50.17 Mandarin Mustang Classic Feb 27, 2021
34 Varnedore, Ethan JR Timber Creek 50.17 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
34 Varnedore, Lucas JR Timber Creek 50.17 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
37 Flint, Matthew SR Flagler Palm Coast 50.22 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
37 Scheetz, Clayton SR Fort Lauderdale 50.22 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
39 Turnberger, Cameron SR North Port 50.24 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
40 McDonald, Marshae SO Lake Howell 50.31 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
41 Coulter, Joseph JR Martin County 50.38 South Fork Bulldog Invite Mar 12, 2021
42 crabbe, khamauri JR Miami Coral Park 50.41 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021
43 Labossiere, Nicard SR North Port 50.43 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
44 Williams, Jabari JR Wellington 50.44 PBC WEST CONFERENCE 2021 Mar 31, 2021
45 Phillips, Chase JR Bartram Trail 50.54 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
45 White , Christopher SO Ocoee 50.54 Raymond Gaines Silverhawk Invitational 2021 Mar 27, 2021
47 Gibson, Desmond JR Fort Lauderdale 50.55 FHSAA 4A District 13 Apr 13, 2021
48 Friedman, Cameron SO Olympia 50.59 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021
49 Rupe, Jordan JR George Jenkins 50.62 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021
49 Stiles, Jeffrey JR Bartram Trail 50.62 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
51 Canelon, Eric JR Flanagan 50.63 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021
52 Colzie, Cornelius SO Coral Gables 50.67 Ransom Everglades Home Meet 5 Apr 7, 2021
53 Noble, Brandon SO West Port 50.72 Trinity Catholic Tuesday Invitational Apr 6, 2021
54 Jones, Marquius SR Lake Mary 50.74 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
55 Andino, Noel SR Colonial 50.76 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
56 Coleman, Jymon SR Wekiva 50.83 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021
57 Harrison, Rheinhardt JR Nease 50.84 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
58 Thomas, Curtis SR Bloomingdale 50.96 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
59 Bendig, Alex JR Fleming Island 50.99 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
60 Freeman, Marcus SR Flagler Palm Coast 51.05 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 19, 2021
60 West, Nicolas SO Spanish River 51.05 Spanish River Duel Meet Mar 26, 2021
62 Arnone, John SR Newsome 51.07 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
63 Vega, James SR Nease 51.12 Bolles Last Chance Meet Apr 7, 2021
64 Brown, Jamarri SR Palm Beach Gardens 51.14 Atlantic HS Invitational Two Mar 5, 2021
65 DeFour, Lee SR St. Cloud 51.22 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021
66 Adams, Joshua JR Spanish River 51.23 Park Vista Meet #2 Feb 25, 2021
66 Thompson, Alex JR Santaluces 51.23 Lake Worth Open Two Feb 26, 2021
68 Sink, Joshua SR Timber Creek 51.30 Silverhawk Open 2021 Feb 26, 2021
69 Huynh, Dony SR Fleming Island 51.31 Clay County Championships Mar 26, 2021
70 Cooper lll , John JR Ocoee 51.33 Raymond Gaines Silverhawk Invitational 2021 Mar 27, 2021
70 Miller, Andre SR Wekiva 51.33 Spruce Creek Elite Invitational Apr 3, 2021
72 Jeffers, Talik SR Wharton 51.35 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
73 Taylor, Elijah SR South Broward 51.40 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 9, 2021
74 Bendross, Gavin JR George Jenkins 51.42 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021
75 Bigos, Elijah SR Riverview 51.46 Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
76 Jeune, Justin JR North Miami 51.50 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
76 Smikle, Tyler SO Dr. Krop 51.50 GMAC Championship Apr 8, 2021
78 Bouie, Corey JR Park Vista 51.52 PBC Central Conference Mar 24, 2021
79 Higgans, Ky-Juan SR Taravella 51.53 BCAA North Central Qualifier Mar 16, 2021
80 Pizzio, Coltin JR Leto 51.54 March 5th 2021 Leto Mar 5, 2021
81 Harris, Andrew SO Lake Brantley 51.55 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
82 Ziskinder, Adam SR Martin County 51.56 Martin County Sarge Memorial Meet Mar 5, 2021
83 Williams, Corey SR Lake Nona 51.57 Brian Jaeger Elite Classic 2021 Mar 6, 2021
84 Gonzalez, Bryan SR Douglas 51.60 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
85 Chisholm, Courtney SR Cypress Creek 51.67 Cypress Creek (Orlando) Home Meet 3 Mar 24, 2021
86 Cooper, Gage SR Oakleaf 51.69 Creekside High School Invite 2021 Mar 13, 2021
87 Dubriel, Danny JR Royal Palm Beach 51.77 PBC WEST CONFERENCE 2021 Mar 31, 2021
87 Rulli, Cameron JR Mandarin 51.77 Ancient City Invitational Mar 26, 2021
89 Marrero, Steven JR Colonial 51.80 Bob Mosher Wildcat Open/Lady Wildcat Open Apr 3, 2021
90 Baldie , Peter FR St. Thomas Aquinas 51.82 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021
90 Brown, Christian SR University (Orlando) 51.82 Bob Mosher Wildcat Open/Lady Wildcat Open Apr 3, 2021
92 Givens, Jordan JR Fort Lauderdale 51.83 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
92 Whipple, robert SR West Port 51.83 Trinity Catholic Last Chance Meet Apr 10, 2021
94 Bondzie, Michael SR Lyman 51.84 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
94 D'Allesandro, Chase JR Timber Creek 51.84 Boone invitational 2021 Apr 10, 2021
94 Steward, D'Zirath SO Flagler Palm Coast 51.84 Mount Dora Christian Invitational Meet #1 Mar 12, 2021
97 White, Nasir SR Windermere 51.88 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021
98 Foreman, Preston SR Viera 51.89 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
99 Barrett, Konner SO Gulf Coast 51.90 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
100 Govia, Jaydyn JR Evans 51.91 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021

400 Meters (Girls)

FHSAA 4A   1:01.40
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Buckle, kylah JR North Port 54.61 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
2 Registre, Jahnile SR Evans 55.25 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021
3 Isaac, Kynah SR Flanagan 55.67 BCAA South Qualifier Mar 15, 2021
4 Johnson, Cha'iel SO St. Thomas Aquinas 55.73 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021
5 Facey, Christin FR Nova 56.30 BCAA South Central Qualifier Mar 16, 2021
6 Chatfield, Brittney SR St. Thomas Aquinas 56.43 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021
7 Brazell, Serenity SO Wharton 56.78 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
8 Saint-Louis, Amenda SR Evans 56.90 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021
9 Green, Alyia JR Ocoee 57.35 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021
10 Bridgeford, Maya JR Lakewood Ranch 57.40 Manatee County Varsity Championship Apr 8, 2021
11 Mims, Niobe SO Sandalwood 57.46 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021
12 Peterson, Terren JR Mandarin 57.51 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021
13 Dereje , Jasmine SO Niceville 57.57 Pensacola Tiger Invitational Mar 13, 2021
14 Clayton, Brianna JR Fort Pierce Central 58.08 Falcon Invitational 2021 Mar 2, 2021
15 Reed, Nishya JR Sandalwood 58.44 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021
16 Holcomb, Ryleigh SO Oviedo 58.45 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
17 LaBord, Morgan SO Olympia 58.61 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021
18 Scallon, Keleigh SR Newsome 58.65 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
19 Holtery, Lillian SR Niceville 58.76 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
20 Burgess, Jaellene SO Coral Reef 58.87 Westminster Christian Home Meet 1 Mar 20, 2021
21 Waters, Tamia SO Atlantic (Delray) 58.91 Palm Beach Conference Qualifier at Atlantic Mar 24, 2021
22 Williams, Alivia FR East Ridge 58.92 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021
23 Willams, Alyssa SR Oakleaf 59.01 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
24 Kinloch, Amanda SR North Miami 59.02 TimeSpann presents Boyd Anderson Final Tune Up Apr 1, 2021
25 Ruiz, Alicia SR George Jenkins 59.15 George Jenkins Tri Meet Mar 13, 2021
26 Fisher, Ayla FR West Orange 59.19 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021
27 Gordon, Madison SR Lyman 59.24 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
28 Kopf, Samantha JR Spanish River 59.30 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
29 Campbell, Sydney JR Creekside 59.36 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
30 Johnson, Miracle JR Ocoee 59.50 Raymond Gaines Silverhawk Invitational 2021 Mar 27, 2021
31 Bodrato, Mya SR Lake Mary 59.56 Lake Brantley Quad 2021 Mar 24, 2021
32 Hughes, Kendall JR Newsome 59.58 Newsome Tri Meet 2 Mar 24, 2021
33 Boyd, T'erica JR North Miami 59.65 North Miami Invite Meet #1 Mar 23, 2021
34 Townsend, Jocelyn JR Wekiva 59.68 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
35 Madison, Natalia SR Dwyer 59.71 Jupiter Invitational #1 2021 Mar 23, 2021
36 Woodie, Alanah JR Olympic Heights 59.74 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
37 Flores, Isabelle SR Fleming Island 59.78 True Team Track Meet Apr 2, 2021
38 Blackwood, Jody JR Miramar 59.79 BCAA South Qualifier Mar 15, 2021
39 Sawyer, Reyna SR Boone 59.85 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021
40 Reif, Brooke JR Wharton 59.89 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
41 Snipes, Carrie SR North Miami 59.95 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
42 Collora, Kadence SO East Lake 1:00.00 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
42 Joseph-Guevara, Nyla-Marie SR Fort Lauderdale 1:00.00 FHSAA 4A District 13 Apr 13, 2021
44 Jiles, Sofia SO Lake Mary 1:00.04 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
45 Lewis, Makayla JR Dwyer 1:00.11 PBC North Conference Meet Mar 30, 2021
45 Washington, Lamaria (Turbo) SR North Miami 1:00.11 North Miami Invite Meet #2 Mar 2, 2021
47 Rivera, Nyasia SR Cypress Creek 1:00.13 Cypress Creek (Orlando) Home Meet 4 Apr 7, 2021
48 Silkert, Taylor JR Oakleaf 1:00.18 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
49 Fraga, Olivia SO Lourdes 1:00.20 Westminster Christian Home Meet 2 Mar 27, 2021
50 Gibson, Jasymnne FR West Orange 1:00.22 Brian Jaeger Elite Classic 2021 Mar 6, 2021
51 Johnson , Gabrielle SR Winter Park 1:00.24 Trinity Prep Invitational 2021 Apr 1, 2021
51 Myers, Ajmone SR Mandarin 1:00.24 Ancient City Invitational Mar 26, 2021
53 Khalil, Maryam JR Wiregrass Ranch 1:00.32 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
54 Gibson, Terreka SR North Miami 1:00.41 FHSAA 4A District 15 Apr 14, 2021
55 Mundell, Melissa SR Nova 1:00.42 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
56 Scott, Ar'briel SO Evans 1:00.44 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
56 Wilder, Auhmya SR Fort Pierce Central 1:00.44 SLC Champ Mar 25, 2021
58 Majano, Ariana JR Lakewood Ranch 1:00.52 Manatee County Varsity Championship Apr 8, 2021
59 Carey, Briana JR West Port 1:00.55 Trinity Catholic Last Chance Meet Apr 10, 2021
60 McBride, Jaade FR George Jenkins 1:00.57 George Jenkins Tri Meet Mar 13, 2021
61 Hidayath, Ruba JR Monarch 1:00.59 BCAA Monarch -- The Benchmark Feb 17, 2021
62 McFarland, Railey SR Creekside 1:00.62 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021
63 Candela, Monique SR Lourdes 1:00.68 Belen Home Meet 3 Mar 15, 2021
64 Clarke, Isis SR Apopka 1:00.70 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
64 Ponto, Aleena SO Niceville 1:00.70 Niceville Mini Meet 1 Feb 24, 2021
66 Bauer, Daveela SR Palm Harbor University 1:00.71 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
66 Greene, Alana SR Bartram Trail 1:00.71 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
68 Figueroa, Yaremi FR Niceville 1:00.76 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021
69 Harris, Nichole SR Forest 1:00.78 Trinity Catholic Tuesday Invitational Apr 6, 2021
70 Uvieghara, Rachael FR Palm Harbor University 1:00.84 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
71 Perry, Emani SO Flanagan 1:00.87 BCAA South Qualifier Mar 15, 2021
72 McNeill, Madison SO Chiles 1:00.92 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 11, 2021
73 Marlow, Deborah SR George Steinbrenner 1:01.09 George Steinbrenner Tri Meet #3 Mar 31, 2021
74 Hall, Aniyah JR Apopka 1:01.13 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
75 Labrato, Christina SR Lake Mary 1:01.15 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
76 Cura, Victoria SR Plant 1:01.18 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
77 Bell, Fedjine SR Palm Beach Lakes 1:01.28 BBCHS Invitational Apr 7, 2021
78 Smith, Justyn SR Lake Nona 1:01.31 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
79 Courville, Juliana JR Venice 1:01.32 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
80 McGrath, Molly JR Hagerty 1:01.36 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
81 Morris, Emma FR Lake Nona 1:01.40 Metro East Championship 2021 Mar 12, 2021
82 Lemus, Sophie FR Lakewood Ranch 1:01.57 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
83 Moore, Kemaj SO Evans 1:01.60 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
84 Safford, Lourdes JR Dr. Phillips 1:01.64 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021
85 Clerge, Kellie SR Mandarin 1:01.69 Mandarin Mustang Classic Feb 27, 2021
86 Cooley, Alexis JR Palm Beach Gardens 1:01.71 1st Annual Lincoln Knowles Invitational Track and Field Meet Apr 9, 2021
87 Ervin, Emily SR Fletcher 1:01.83 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021
88 Sinclaire, Hailey SR Spanish River 1:02.04 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
89 Holadia, Carly JR Timber Creek 1:02.05 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
89 Nebel, Isabella SO Sarasota 1:02.05 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
91 Powell, Alexis FR Timber Creek 1:02.07 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
91 Rice, Caroline JR Creekside 1:02.07 Creekside High School Invite 2021 Mar 13, 2021
93 Jennings, Britney FR Sandalwood 1:02.10 Coach Mac and Coach Brown Saints Open 2021 Feb 20, 2021
93 Mitchell, Janel JR Sarasota 1:02.10 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
95 Holston, Princess JR Lehigh 1:02.11 7th Annual Jim Smith Invitational Feb 27, 2021
96 Wright, Jalayla SR George Jenkins 1:02.16 George Jenkins Tri Meet Mar 13, 2021
97 Love, Tonija SR Armwood 1:02.18 Raven Trifecta Mar 31, 2021
98 Valdez, Victoria SR Spruce Creek 1:02.19 Spruce Creek Elite Invitational Apr 3, 2021
99 Neal, Daelyn FR Palm Beach Lakes 1:02.23 Lake Worth Invitational Mar 9, 2021
100 Raquet, Alexandra SO Sickles 1:02.25 Sickles, Freedom, Chamberlain Tri Meet Mar 4, 2021

800 Meters (Boys)

FHSAA 4A   2:02.10
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Austin, Samuel SR Oviedo 1:50.00 Bob Mosher Wildcat Open/Lady Wildcat Open Apr 3, 2021
2 Harrison, Rheinhardt JR Nease 1:51.48 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
3 Fiore, Michael SR Fort Lauderdale 1:53.32 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021
4 Mccullum, Sheldon SR Douglas 1:53.55 FHSAA 4A District 13 Apr 13, 2021
5 Bailes, Nathan SR Buchholz 1:54.48 Ancient City Invitational Mar 26, 2021
6 RUOCCO, Christian SR Dwyer 1:57.02 1st Annual Lincoln Knowles Invitational Track and Field Meet Apr 9, 2021
7 Knieja, Brandon SR Tate 1:57.16 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 6, 2021
8 Ramirez, Humberto SR Fort Lauderdale 1:57.51 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
9 Bichara, Adrian SR Miami Columbus 1:57.52 Big Blue Invitational Mar 6, 2021
10 Hammill, Jared SR Wharton 1:57.71 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
11 Anunobi, Chigo JR Armwood 1:57.76 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
12 Herrera, Anthony SO St. Thomas Aquinas 1:57.80 FHSAA 4A District 13 Apr 13, 2021
13 Tawil-Brown, Albert SO Plant 1:57.85 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
14 Varnedore, Lucas JR Timber Creek 1:57.87 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
15 White, Jalani SR Bartram Trail 1:57.99 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
16 Brown, Malcolm SR Miami Columbus 1:58.02 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
17 Hopkins, Raekwon JR Alonso 1:58.11 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
18 Turnberger, Cameron SR North Port 1:58.19 Warhawk Invitational Mar 5, 2021
19 Douihech, Ryan JR West Boca Raton 1:58.37 Park Vista Meet 3/10 Mar 10, 2021
20 Vega, James SR Nease 1:58.38 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
21 Ball, Bradley SR Nease 1:58.46 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
22 Labossiere, Nicard SR North Port 1:58.53 Warhawk Invitational Mar 5, 2021
23 Arias, Roger SR Bartram Trail 1:58.54 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
24 Meyer, Evan JR Lehigh 1:59.17 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
25 Edwards, Sebastian SR Celebration 1:59.18 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021
26 Bendig, Alex JR Fleming Island 1:59.23 2021 Craig Speziale Memorial Track and Field Invitational Mar 6, 2021
27 Ziskinder, Ryan SR Martin County 1:59.25 South Fork Bulldog Invite Mar 12, 2021
28 Williams, McCall SO Creekside 1:59.30 Ancient City Invitational Mar 26, 2021
29 Falchook, Jared JR Celebration 1:59.62 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
30 Medina, Moises SR Spanish River 1:59.64 Park Vista Meet 3/10 Mar 10, 2021
31 Dimmick, Vance SR Plant 1:59.73 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
32 Haas, Dylan JR Palm Beach Central 1:59.74 Park Vista Meet 3/10 Mar 10, 2021
33 Lewis, Blake SR Lake Mary 1:59.90 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
34 Dreyer, Taylor JR Riverview 1:59.97 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
35 Adolphson, Joshua SO Buchholz 1:59.99 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
36 McCray, Willie SR Lehigh 2:00.01 Panther Showcase Apr 1, 2021
37 Cartwright, Steven JR Nease 2:00.12 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
38 Ivonnet, Christian SR Miami Columbus 2:00.15 GMAC Championship Apr 8, 2021
39 De La Torre, Cameron JR Nease 2:00.21 Bolles Last Chance Meet Apr 7, 2021
40 Karch, Joseph SR Palm Beach Gardens 2:00.35 Atlantic HS Invitational Two Mar 5, 2021
41 Teijelo, Alberto SR Venice 2:00.46 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
42 Clapp, Jasiah SO Douglas 2:00.51 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
43 Gonzalez, Bryan SR Douglas 2:00.55 FHSAA 4A District 13 Apr 13, 2021
44 Smith, Joseph SR North Port 2:00.56 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
45 Lyon, Michael SR Fleming Island 2:00.64 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
46 Popik, Brennan SR Bartram Trail 2:00.65 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
47 Spleha, Justin JR Spanish River 2:00.88 Park Vista Meet #2 Feb 25, 2021
48 James, Cooper SO Celebration 2:01.01 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
49 Harrigan, Zachary SR George Steinbrenner 2:01.26 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
50 Adams III, Christopher FR St. Thomas Aquinas 2:01.30 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
51 Thomas, Wynne SR Plant 2:01.47 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
52 Alford, Joseph SR Creekside 2:01.48 Ancient City Invitational Mar 26, 2021
53 Reina, Filippo JR Chiles 2:01.53 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
54 McDonald, Branden JR Bartram Trail 2:01.67 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
55 Laurenzano, Lorenzo JR East Ridge 2:01.69 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021
56 Jones, Dayoun SR Evans 2:01.75 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021
57 Kovacs, Greg SR Spanish River 2:01.80 Spanish River Meet #2 Apr 9, 2021
58 Deriso, Ashton SR Forest 2:01.96 Trinity Catholic Last Chance Meet Apr 10, 2021
59 Masterson, Ian JR Niceville 2:02.01 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
60 Berquist, Colton SR West Orange 2:02.04 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
61 Garcon , Kamari SR Ocoee 2:02.10 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021
62 Berg, William FR Newsome 2:02.17 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
63 Robbins, Chase SR Celebration 2:02.37 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
64 Elsey, Teage JR North Port 2:02.40 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
65 Valentin, Gian JR Flanagan 2:02.47 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021
66 Polinsky, Christopher JR Oakleaf 2:02.60 Creekside High School Invite 2021 Mar 13, 2021
67 Isbell, Dawson FR Niceville 2:02.71 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 11, 2021
67 Miller, Alexander SR Douglas 2:02.71 FHSAA 4A District 13 Apr 13, 2021
69 Bar-Nur, Elan SR Spanish River 2:02.72 Spanish River Duel Meet Mar 26, 2021
70 Williams, Brian JR Venice 2:02.75 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
71 MEDINA, BRUNO SR Doral Academy 2:02.85 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021
72 Shilenko, Pavel SR Creekside 2:02.87 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021
73 Gilliam, Sean JR Flagler Palm Coast 2:02.94 Mount Dora Christian Invitational Meet #1 Mar 12, 2021
74 Toppi, Michael JR Viera 2:02.97 Holy Trinity Invitational Mar 6, 2021
75 Reyes, Daniel SR Spruce Creek 2:03.01 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 19, 2021
76 McConnell, Joel SO Dr. Phillips 2:03.08 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021
77 Williams, Luke SO Bartram Trail 2:03.14 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
78 McBride, Frank SO George Steinbrenner 2:03.18 Eagle Twilight Mar 25, 2021
79 Arrieta, Alcides SR Nova 2:03.19 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021
80 Braswell, Nathan JR Windermere 2:03.34 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
81 Scherer, Jayden SR Fleming Island 2:03.36 True Team Track Meet Apr 2, 2021
82 Aeschleman, Ronald JR George Steinbrenner 2:03.41 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
83 Seymour, Brayden SO Hagerty 2:03.47 Trinity Prep Invitational 2021 Apr 1, 2021
84 Kinsey, Christopher SR Nease 2:03.50 Bolles Last Chance Meet Apr 7, 2021
84 Velazquez, Kevin JR Alonso 2:03.50 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
86 Ryan, Matt FR Nease 2:03.53 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
87 Komatsu, Shu SR Olympia 2:03.54 Brian Jaeger Elite Classic 2021 Mar 6, 2021
88 Sakowski, Danny SO Fleming Island 2:03.60 True Team Track Meet Apr 2, 2021
89 Miranda, Kevin JR Lake Mary 2:03.61 Lake Brantley Quad 2021 Mar 24, 2021
90 Cicilioni, Orlando SR Sarasota 2:03.68 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
91 McDade, Jack SR Fleming Island 2:03.72 True Team Track Meet Apr 2, 2021
92 Rupe, Cameron JR George Jenkins 2:03.80 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021
93 Caneus, Jaylen SR First Coast 2:03.82 Coach Mac and Coach Brown Saints Open 2021 Feb 20, 2021
94 Chatman, Noah JR East Lake 2:03.91 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
95 Rodriguez, Ruben SR North Port 2:03.93 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
96 Laielli, Gavin SR Lakewood Ranch 2:03.97 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
97 Morris-Heron, Mekhii JR First Coast 2:04.03 Bob Hayes Classic Mar 20, 2021
98 Ludlam, Ian SO Alonso 2:04.05 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
99 Machado, Lucas SR Douglas 2:04.07 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
100 Ortiz-Torres, Jonn JR St. Cloud 2:04.17 Cypress Creek (Orlando) Home Meet 3 Mar 24, 2021

800 Meters (Girls)

FHSAA 4A   2:27.30
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Rodriguez, Krystal SR Coral Reef 2:14.01 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021
2 Johnson, Cha'iel SO St. Thomas Aquinas 2:14.49 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
3 Scallon, Keleigh SR Newsome 2:14.69 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021
4 Chatfield, Brittney SR St. Thomas Aquinas 2:15.81 BCAA South Central Qualifier Mar 16, 2021
5 Holtery, Lillian SR Niceville 2:16.00 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021
6 Hughes, Kendall JR Newsome 2:16.63 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021
7 Thornton, Haley SO Palm Harbor University 2:16.74 Warhawk Invitational Mar 5, 2021
8 Ruiz, Alicia SR George Jenkins 2:17.19 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021
9 Reif, Brooke JR Wharton 2:17.75 Eagle Twilight Mar 25, 2021
10 Abanses, Jacquelyn SR George Steinbrenner 2:18.10 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
11 Courville, Juliana JR Venice 2:18.45 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
12 Marston, Grace JR Lakewood Ranch 2:18.88 IMG Relay Carnival Apr 3, 2021
13 Dailey, Jazlyn JR Winter Park 2:19.25 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
14 Harris, Nichole SR Forest 2:20.19 Trinity Catholic Last Chance Meet Apr 10, 2021
15 Sosa, Penelope JR Miami Coral Park 2:20.24 GMAC Championship Apr 8, 2021
16 Burgess, Jaellene SO Coral Reef 2:20.67 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021
17 Johnson , Gabrielle SR Winter Park 2:20.68 St. Cloud Track Invitational Feb 27, 2021
18 Bodrato, Mya SR Lake Mary 2:21.48 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
19 Hammill, Olivia SO Wharton 2:21.74 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
20 Kempf, Marissa SR Sarasota 2:21.81 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
21 Zani, Nicole JR Gulf Coast 2:22.07 7th Annual Jim Smith Invitational Feb 27, 2021
22 Bencosme, Paola SR Braddock 2:22.18 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
23 Boyer, Alisha SO Evans 2:22.21 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
24 Raquet, Alexandra SO Sickles 2:22.42 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
25 Drummond, Allison SR Buchholz 2:22.68 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
26 Eugene, Olivia FR Apopka 2:22.90 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
27 Suggs, Tabitha SR Alonso 2:23.07 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
28 Myers, Ajmone SR Mandarin 2:23.38 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021
29 Winn, Lyra SR Lake Mary 2:23.46 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
30 Roberts, Lexi FR Niceville 2:23.51 Fort Walton Beach Home Meet Mar 19, 2021
31 Kelly, Paige SR Niceville 2:23.85 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
32 Noel, Emma SR Winter Park 2:23.96 Boone invitational 2021 Apr 10, 2021
33 Wallace, Faith JR St. Thomas Aquinas 2:23.97 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021
34 Edwards, Catalina SO Celebration 2:24.07 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
35 Menke, Ella SO Sarasota 2:24.20 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
36 Gonzales, Lindsay JR Mandarin 2:24.29 True Team Track Meet Apr 2, 2021
36 Marston, Hailey JR Lakewood Ranch 2:24.29 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
38 Holadia, Carly JR Timber Creek 2:24.33 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
38 Valdez, Victoria SR Spruce Creek 2:24.33 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 19, 2021
40 Groff, Clarisa JR Winter Park 2:24.82 Bob Mosher Wildcat Open/Lady Wildcat Open Apr 3, 2021
41 Wade, Kasumi SR Sarasota 2:24.85 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
42 Ranck, Katie SR Windermere 2:25.08 Brian Jaeger Elite Classic 2021 Mar 6, 2021
43 Williams, Jada JR Flagler Palm Coast 2:25.09 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 19, 2021
44 Niewald, Olivia SO Spruce Creek 2:25.29 Volusia Freshmen/Sophomore Meet Mar 9, 2021
45 Beaulieu, Pia SR Boca Raton 2:25.35 Atlantic HS Invitational One Feb 18, 2021
46 Wells, Megan JR Newsome 2:25.52 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
47 Febus, Tiffany FR St. Cloud 2:25.56 Coach Mac Tuesday Madness Mar 9, 2021
48 Granack, Sydney SR Lakewood Ranch 2:25.66 IMG Relay Carnival Apr 3, 2021
49 Gonzalez, Zaida SR Palm Beach Lakes 2:25.68 1st Annual Lincoln Knowles Invitational Track and Field Meet Apr 9, 2021
50 Breede , Anna JR George Steinbrenner 2:25.75 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
50 Drummond, Kate SO Buchholz 2:25.75 SFHS Raider Invitational presented by Santa Fe Ford Mar 6, 2021
52 Little, Jasmine JR Dr. Phillips 2:25.93 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
53 McNeill, Madison SO Chiles 2:26.00 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
54 Andrews, Brie FR Creekside 2:26.24 True Team Track Meet Apr 2, 2021
54 Melzer, Aurora JR Lakewood Ranch 2:26.24 IMG Relay Carnival Apr 3, 2021
56 White, Mia SO West Port 2:26.65 Trinity Catholic Tuesday Invitational Apr 6, 2021
57 Rodriguez, Ana SR Lourdes 2:26.67 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021
58 Gordon, Madison SR Lyman 2:26.71 Lake Brantley Quad 2021 Mar 24, 2021
59 Fraga, Olivia SO Lourdes 2:26.74 Belen Home Meet 1 Feb 24, 2021
60 Fitzgerald, Sage JR Gulf Coast 2:26.76 CSN Invitational Powered by UnderArmour Mar 6, 2021
61 Kinloch, Amanda SR North Miami 2:26.78 North Miami Invite Meet #1 Mar 23, 2021
62 Simpson, Reyna SO George Steinbrenner 2:26.80 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
63 Garcia, Paola SO Lourdes 2:26.90 Belen Home Meet 1 Feb 24, 2021
64 Narvaez, Isabella SO Viera 2:26.95 Holy Trinity Invitational Mar 6, 2021
65 Davis, Kelly JR Chiles 2:27.29 Tommy Taylor High School Invitational Mar 13, 2021
66 Kahn, Toby SR Spanish River 2:27.35 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
67 Iliff, Elizabeth SR Creekside 2:27.38 Creekside High School Invite 2021 Mar 13, 2021
68 Barrera, Sierra SO Oakleaf 2:27.40 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
68 Rohm, Natalie JR Riverview 2:27.40 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
70 Soler, Alanis Colonial 2:27.55 Cypress Creek (Orlando) Home Meet 1 Feb 17, 2021
71 Pustilnik, Zoe JR Spanish River 2:27.69 Park Vista Meet 3/10 Mar 10, 2021
72 Ivey, Grace SO Bartram Trail 2:27.71 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
73 Gillett, Skyler SO Alonso 2:27.78 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
74 Wilder, Auhmya SR Fort Pierce Central 2:28.00 South Fork Bulldog Invite Mar 12, 2021
75 Rubin, Arlie JR Plant 2:28.01 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
76 Bolnick, Lauren SR Creekside 2:28.13 True Team Track Meet Apr 2, 2021
77 Wheatley, Rachel SR Spruce Creek 2:28.19 Spruce Creek Elite Invitational Apr 3, 2021
78 Fuca, Gina JR Martin County 2:28.22 Martin County Sarge Memorial Meet Mar 5, 2021
79 Johnston, Riley SO Niceville 2:28.29 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
80 Petrick, Blake SR Creekside 2:28.60 True Team Track Meet Apr 2, 2021
81 Skoglund, Peyton SO Creekside 2:28.63 Creekside High School Invite 2021 Mar 13, 2021
82 Majano, Ariana JR Lakewood Ranch 2:28.73 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
83 Frye, Alexandria JR Wharton 2:28.76 Monday Morning Madness 2021 Mar 8, 2021
84 Del Pizzo, Gianna FR Lehigh 2:28.79 7th Annual Jim Smith Invitational Feb 27, 2021
85 Mitchell, Janel JR Sarasota 2:28.82 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
86 Martinez, Danielle SR St. Thomas Aquinas 2:28.87 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021
87 Ross, Alexis SR Lake Mary 2:29.17 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
88 Jacobus, Olivia FR Oviedo 2:29.20 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
89 Lemus, Sophie FR Lakewood Ranch 2:29.32 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
90 Contreras, Danielle JR Viera 2:29.46 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
91 Scherer, Kaitlyn SO Fleming Island 2:29.69 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
92 Mallo, Nathalia SO Alonso 2:29.80 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
93 Granda, Emma JR Lourdes 2:29.83 Belen Home Meet 4 Mar 29, 2021
94 Neira, Sydney SO DeLand 2:29.92 Volusia Freshmen/Sophomore Meet Mar 9, 2021
95 Claytor, Hannah SO Dr. Phillips 2:30.01 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021
96 Anglin, Alaina JR Evans 2:30.04 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
97 Voss, Lucy FR Buchholz 2:30.06 SFHS Last Chance Apr 7, 2021
98 Niedzwiedzki, Tessa JR West Boca Raton 2:30.10 Palm Beach Conference Qualifier at Atlantic Mar 24, 2021
99 Chiang, Mei JR Fleming Island 2:30.13 Clay County Championships Mar 26, 2021
100 Nicholson, Kaitlyn FR Dwyer 2:30.15 PBC North Conference Meet Mar 30, 2021

1600 Meters (Boys)

FHSAA 4A   4:36.10
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Fiore, Michael SR Fort Lauderdale 4:11.53 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
2 Harrison, Rheinhardt JR Nease 4:12.24 True Team Track Meet Apr 2, 2021
3 Ball, Bradley SR Nease 4:15.20 East Coast Classic Feb 26, 2021
4 Toppi, Michael JR Viera 4:15.96 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
5 Bailes, Nathan SR Buchholz 4:17.75 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
6 Douihech, Ryan JR West Boca Raton 4:21.41 Spanish River Meet #2 Apr 9, 2021
7 Seymour, Brayden SO Hagerty 4:22.74 Trinity Prep Invitational 2021 Apr 1, 2021
8 Ramirez, Humberto SR Fort Lauderdale 4:23.40 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
9 Naberhaus, Robbie JR Viera 4:23.86 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
10 Cicilioni, Orlando SR Sarasota 4:24.36 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
11 Hammill, Jared SR Wharton 4:25.15 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
12 Medina, Moises SR Spanish River 4:25.20 Spanish River Meet #2 Apr 9, 2021
13 Popik, Brennan SR Bartram Trail 4:25.54 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
14 Wallizada, Kameron SR Fleming Island 4:26.31 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
15 Knieja, Brandon SR Tate 4:26.55 Bob Hayes Classic Mar 20, 2021
16 Berquist, Colton SR West Orange 4:27.06 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021
17 Meyer, Evan JR Lehigh 4:27.34 Bob Hayes Classic Mar 20, 2021
18 Martinez, Seth SR Lennard 4:28.64 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
19 White, Jalani SR Bartram Trail 4:28.74 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
20 Hopkins, Raekwon JR Alonso 4:28.84 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
21 Cartwright, Steven JR Nease 4:28.89 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
22 Rendek , Aedan SO Viera 4:29.17 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
23 Kauzlarich, Garrett JR Bartram Trail 4:29.54 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
24 Baldauf, Jake SR West Orange 4:29.68 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
25 Teijelo, Alberto SR Venice 4:29.79 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
26 Arias, Roger SR Bartram Trail 4:29.82 Panther/Bear Dual Mar 26, 2021
27 Tawil-Brown, Albert SO Plant 4:29.95 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
28 Feldner, Aaron JR Bartram Trail 4:30.05 Panther/Bear Dual Mar 26, 2021
29 Kaelin, Luke JR Creekside 4:30.47 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021
30 Alford, Joseph SR Creekside 4:30.62 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021
31 Ryan, Matt FR Nease 4:31.14 Panther/Bear Dual Mar 26, 2021
32 Jaishankar, Kiran SR Buchholz 4:31.40 Alachua County Championships Mar 18, 2021
33 Lewis, Blake SR Lake Mary 4:31.42 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
34 Thomas, Wynne SR Plant 4:31.45 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
35 Canarte, Alvaro SR Miami Columbus 4:31.51 GMAC Championship Apr 8, 2021
36 Scarcello, Donato SR Miami Columbus 4:31.54 GMAC Championship Apr 8, 2021
37 Smith, Riley FR Buchholz 4:31.55 Alachua County Championships Mar 18, 2021
38 Wright, Macarius SR Newsome 4:32.00 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
39 Rathburn, Zachary SR North Port 4:32.05 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
40 Buck, Haile JR Windermere 4:32.37 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
41 Myers, Sam SO Nease 4:32.57 Panther/Bear Dual Mar 26, 2021
42 Bar-Nur, Elan SR Spanish River 4:32.67 Saint Andrew's HS Tri-Meet Mar 5, 2021
43 Mccullum, Sheldon SR Douglas 4:32.68 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
44 Picone, Jemesu JR Bartram Trail 4:32.71 Panther/Bear Dual Mar 26, 2021
45 Deriso, Ashton SR Forest 4:32.78 Trinity Catholic Last Chance Meet Apr 10, 2021
46 Raney, Cameron SO Viera 4:32.89 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
47 Ziskinder, Ryan SR Martin County 4:32.98 South Fork Bulldog Invite Mar 12, 2021
48 Harrigan, Zachary SR George Steinbrenner 4:33.06 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
49 Williams, McCall SO Creekside 4:33.16 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021
50 James, Cooper SO Celebration 4:33.24 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
51 McDonald, Branden JR Bartram Trail 4:33.38 Panther/Bear Dual Mar 26, 2021
52 Scherer, Jayden SR Fleming Island 4:33.60 Clay County Championships Mar 26, 2021
53 Herrera, Anthony SO St. Thomas Aquinas 4:33.67 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021
54 Komatsu, Kai SR Olympia 4:33.99 Bob Mosher Wildcat Open/Lady Wildcat Open Apr 3, 2021
55 Stone, Dylan SR Riverview (Sarasota) 4:34.35 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
56 Sakowski, Danny SO Fleming Island 4:34.68 Clay County Championships Mar 26, 2021
57 Reina, Filippo JR Chiles 4:34.81 Jesse Forbes HS Invitational Feb 27, 2021
58 Bhatt, Ethan SR George Steinbrenner 4:34.83 Kincaid Classic 2021 Feb 15, 2021
59 Lyon, Michael SR Fleming Island 4:34.92 Clay County Championships Mar 26, 2021
60 Sarafoglu, Ryan SO Coral Reef 4:34.99 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021
61 Keester IV, John FR Fleming Island 4:35.09 Clay County Championships Mar 26, 2021
61 Komatsu, Shu SR Olympia 4:35.09 Bob Mosher Wildcat Open/Lady Wildcat Open Apr 3, 2021
61 Townsend, Wyatt SO Chiles 4:35.09 Tariq Barfield Invitational Mar 5, 2021
64 Masterson, Ian JR Niceville 4:35.39 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021
65 Laielli, Gavin SR Lakewood Ranch 4:35.41 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
66 MEDINA, BRUNO SR Doral Academy 4:35.56 Big Blue Invitational Mar 6, 2021
67 Martingano, Jaiden SO Melbourne 4:35.70 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021
68 Smith, Joseph SR North Port 4:35.99 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
69 Ivonnet, Christian SR Miami Columbus 4:36.12 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
70 Testini, Riccardo JR Riverview (Sarasota) 4:36.17 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
71 Reffitt, Nathan SR Chiles 4:36.35 Tommy Taylor High School Invitational Mar 13, 2021
72 Brady, Caleb JR Timber Creek 4:36.39 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
73 Swartzlander, Jason JR Newsome 4:36.48 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
74 Anunobi, Chigo JR Armwood 4:36.72 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
75 Spleha, Justin JR Spanish River 4:36.74 Hall of Fame Relay Meet Feb 27, 2021
76 Pomales, Julian JR Tohopekaliga 4:37.09 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
77 Maney, Ryan JR Plant 4:37.25 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
78 Giller, Christian JR Bloomingdale 4:37.31 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
79 Van Smith, Brian SR West Broward 4:37.34 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021
80 Figueroa, Giomar SR Braddock 4:37.38 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021
81 Simpson, Jaden JR George Steinbrenner 4:37.52 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
82 Jaramillo, Sam JR Spanish River 4:37.66 Jeff Fossen Invitational 2021 Apr 1, 2021
83 Galley, Tyler SO Palm Harbor University 4:37.72 Warhawk Invitational Mar 5, 2021
84 Romich, Derek JR Winter Park 4:37.73 Metro East Championship 2021 Mar 12, 2021
85 Walter, Thomas SR Wharton 4:37.75 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
86 Wheeler, Price SO Lake Brantley 4:37.94 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
87 Gesch, Gehrig SO Niceville 4:38.01 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021
88 Moreno, Emilio SR Nova 4:38.08 TimeSpann presents Boyd Anderson Final Tune Up Apr 1, 2021
89 Braun, Jacob SO East Lake 4:38.09 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
90 Dravo, Jackson SO Creekside 4:38.20 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021
91 Roper, Brendan SO Riverview (Sarasota) 4:38.28 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
92 Fields, Ashton SR Oviedo 4:38.45 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
92 Holtrup, Michael SR Jupiter 4:38.45 Seminole Ridge Last Chance 2021 *AM* Apr 10, 2021
94 McConnell, Joel SO Dr. Phillips 4:38.46 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
95 Goetz, Nathaniel JR Sarasota 4:38.48 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
96 Matthew, Anthony JR Martin County 4:38.60 Martin County Sarge Memorial Meet Mar 5, 2021
97 Meriga, Alan JR Wharton 4:38.67 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
98 Gonzalez, Michael JR Plant 4:38.68 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
99 Goodwin, Martin SO St. Thomas Aquinas 4:38.77 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021
100 Montanye, William FR Gulf Coast 4:38.79 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021

1600 Meters (Girls)

FHSAA 4A   5:32.00
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Thornton, Haley SO Palm Harbor University 4:54.01 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
2 Rodriguez, Krystal SR Coral Reef 4:59.26 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021
3 Scallon, Keleigh SR Newsome 4:59.69 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
4 Reif, Brooke JR Wharton 5:01.97 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
5 Beaulieu, Pia SR Boca Raton 5:02.22 Atlantic HS Invitational One Feb 18, 2021
6 Abanses, Jacquelyn SR George Steinbrenner 5:02.61 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
7 Marston, Grace JR Lakewood Ranch 5:02.83 Manatee County Varsity Championship Apr 8, 2021
8 Holtery, Lillian SR Niceville 5:04.44 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021
9 Kempf, Marissa SR Sarasota 5:08.38 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
10 Dailey, Jazlyn JR Winter Park 5:11.13 Metro East Championship 2021 Mar 12, 2021
11 Sosa, Penelope JR Miami Coral Park 5:11.76 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021
12 Wade, Kasumi SR Sarasota 5:12.77 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
13 Drummond, Kate SO Buchholz 5:12.95 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
14 Suggs, Tabitha SR Alonso 5:13.89 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
15 Schulz, Amber JR Timber Creek 5:14.15 Tohopekaliga Invitational 1 Feb 20, 2021
16 Melzer, Aurora JR Lakewood Ranch 5:14.70 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
17 Niewald, Olivia SO Spruce Creek 5:15.60 Volusia Freshmen/Sophomore Meet Mar 9, 2021
18 Noel, Emma SR Winter Park 5:17.72 Tohopekaliga Invitational 1 Feb 20, 2021
19 Cardona, Annabella FR Braddock 5:17.75 GMAC Championship Apr 8, 2021
20 Raquet, Alexandra SO Sickles 5:18.98 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
21 Duffner, Lindsey FR St. Thomas Aquinas 5:19.36 BCAA South Central Qualifier Mar 16, 2021
22 Iliff, Elizabeth SR Creekside 5:19.46 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
23 Ruiz, Alicia SR George Jenkins 5:19.99 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021
24 Foley, Hannah SO Boone 5:20.69 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021
25 Williams, Jada JR Flagler Palm Coast 5:20.72 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
26 Wells, Megan JR Newsome 5:20.91 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
27 Narvaez, Isabella SO Viera 5:21.85 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021
28 Courville, Juliana JR Venice 5:22.36 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
29 Menke, Ella SO Sarasota 5:22.57 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
30 Bodrato, Mya SR Lake Mary 5:22.75 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
31 Kaufman , Anika SO Cypress Bay 5:23.05 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
32 Drummond, Allison SR Buchholz 5:23.26 Alachua County Championships Mar 18, 2021
33 Rubin, Arlie JR Plant 5:23.46 Monday Morning Madness 2021 Mar 8, 2021
34 Millson, Emma SR Fleming Island 5:23.52 Clay County Championships Mar 26, 2021
35 Edwards, Catalina SO Celebration 5:24.33 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
36 O'Day, Emma SO Boca Raton 5:25.09 Lake Worth Open Two Feb 26, 2021
37 Pustilnik, Zoe JR Spanish River 5:25.18 Palm Beach Conference Qualifier at Atlantic Mar 24, 2021
38 Singletary, Audrey JR Nease 5:25.38 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
39 Granack, Sydney SR Lakewood Ranch 5:25.76 Manatee County Varsity Championship Apr 8, 2021
40 Ranck, Katie SR Windermere 5:25.80 Brian Jaeger Elite Classic 2021 Mar 6, 2021
41 Wheatley, Rachel SR Spruce Creek 5:26.20 East Coast Classic Feb 26, 2021
42 Frye, Alexandria JR Wharton 5:26.21 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
43 Groff, Clarisa JR Winter Park 5:26.46 Trinity Prep Invitational 2021 Apr 1, 2021
44 Harris, Nichole SR Forest 5:26.61 Deland HS Big D Relays 2021 Mar 13, 2021
45 Malizia, Margaret JR Plant 5:26.77 Monday Morning Madness 2021 Mar 8, 2021
46 Chiang, Mei JR Fleming Island 5:26.99 2021 Craig Speziale Memorial Track and Field Invitational Mar 6, 2021
47 Gonzales, Lindsay JR Mandarin 5:27.01 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
48 Hammill, Olivia SO Wharton 5:27.26 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
49 Harris, Haley SR Bartram Trail 5:27.32 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
50 Hughes, Kendall JR Newsome 5:27.39 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
51 Dolan, Megan SO Boone 5:28.26 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021
52 Roberts, Lexi FR Niceville 5:28.34 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 11, 2021
53 Petrick, Blake SR Creekside 5:29.03 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
54 Kelly, Paige SR Niceville 5:29.11 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021
55 Bencosme, Paola SR Braddock 5:29.18 GMAC Championship Apr 8, 2021
56 Davis, Kelly JR Chiles 5:29.54 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
57 Svartstrom, Julia SR Viera 5:29.55 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021
58 Lis, Maya SO Dr. Phillips 5:29.75 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
59 Conover, Lauren JR Mandarin 5:29.95 True Team Track Meet Apr 2, 2021
60 Kacer, Hannah SO Timber Creek 5:30.17 Metro East Championship 2021 Mar 12, 2021
61 Mckee, Ella JR Sickles 5:30.30 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
62 Voss, Lucy FR Buchholz 5:31.31 Alachua County Championships Mar 18, 2021
63 Gibbs, Kalyn JR Coral Reef 5:31.46 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
64 Claytor, Hannah SO Dr. Phillips 5:32.27 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021
65 Markowski, Penelope JR Plant 5:32.60 Monday Morning Madness 2021 Mar 8, 2021
66 Marston, Hailey JR Lakewood Ranch 5:33.00 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
67 Martinez, Danielle SR St. Thomas Aquinas 5:33.16 BCAA South Central Qualifier Mar 16, 2021
68 Etique, Naila SR Nease 5:33.81 Panther/Bear Dual Mar 26, 2021
69 Febus, Tiffany FR St. Cloud 5:33.82 Cypress Creek (Orlando) Home Meet 3 Mar 24, 2021
70 Fuca, Gina JR Martin County 5:33.83 Martin County Sarge Memorial Meet Mar 5, 2021
71 White, Emma FR Buchholz 5:34.07 Alachua County Championships Mar 18, 2021
72 McCloskey, Haley SR St. Thomas Aquinas 5:34.29 BCAA South Central Qualifier Mar 16, 2021
73 Del Pizzo, Gianna FR Lehigh 5:34.45 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021
74 Hodges, Ella JR Chiles 5:34.60 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
75 Manucy, Madison JR Nease 5:34.75 2021 Craig Speziale Memorial Track and Field Invitational Mar 6, 2021
76 Medina-Torres, Amanda SR Hagerty 5:35.13 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
77 Sadorf, Samantha JR Spanish River 5:35.28 Jeff Fossen Invitational 2021 Apr 1, 2021
78 Garcia, Paola SO Lourdes 5:35.65 Westminster Christian Home Meet 1 Mar 20, 2021
79 Baker, Alexa SR Viera 5:35.94 Holy Trinity Invitational Mar 6, 2021
80 Simpson, Reyna SO George Steinbrenner 5:36.12 George Steinbrenner Tri Meet #2 Mar 10, 2021
81 Rodriguez, Alexa JR Bartram Trail 5:36.25 Panther/Bear Dual Mar 26, 2021
82 Zani, Nicole JR Gulf Coast 5:36.93 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
83 Martinez, Sofia JR Lourdes 5:36.99 Westminster Christian Home Meet 1 Mar 20, 2021
84 Valdez, Victoria SR Spruce Creek 5:37.08 Spruce Creek Developmental Meet #1 Mar 3, 2021
85 Contreras, Danielle JR Viera 5:37.23 Holy Trinity Invitational Mar 6, 2021
86 Nicholson, Kaitlyn FR Dwyer 5:37.25 PBC North Conference Meet Mar 30, 2021
87 Klyce, Ella FR West Orange 5:37.30 Bob Mosher Wildcat Open/Lady Wildcat Open Apr 3, 2021
88 Breede , Anna JR George Steinbrenner 5:37.57 George Steinbrenner Tri Meet #2 Mar 10, 2021
89 Dropps, Reece JR Bartram Trail 5:37.90 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
90 Katz, Talia SO Park Vista 5:37.99 Spanish River Meet #2 Apr 9, 2021
91 Preiser, Breanna SR Wiregrass Ranch 5:38.24 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
92 Feucht, Christina SO Winter Park 5:38.39 Bob Mosher Wildcat Open/Lady Wildcat Open Apr 3, 2021
92 Gillett, Skyler SO Alonso 5:38.39 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
94 Bolnick, Lauren SR Creekside 5:38.51 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
95 Potenzano, Gianna SO Monarch 5:38.52 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021
96 Byrnes, Vivian JR Timber Creek 5:38.58 Boone invitational 2021 Apr 10, 2021
97 Holland, Trinity SO Niceville 5:38.97 Fort Walton Beach Home Meet Mar 19, 2021
98 Megge, Payton SR Spruce Creek 5:38.99 East Coast Classic Feb 26, 2021
99 Hickey, Caroline SR Oviedo 5:39.13 Silverhawk Open 2021 Feb 26, 2021
100 Lantz, Sofia JR Lake Mary 5:39.41 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021

3200 Meters (Boys)

FHSAA 4A   10:07.50
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Harrison, Rheinhardt JR Nease 8:47.43 Bolles Last Chance Meet Apr 7, 2021
2 Ball, Bradley SR Nease 8:56.96 Bolles Last Chance Meet Apr 7, 2021
3 Cicilioni, Orlando SR Sarasota 9:21.88 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
4 Toppi, Michael JR Viera 9:23.40 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021
5 Martinez, Seth SR Lennard 9:25.77 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
6 Fiore, Michael SR Fort Lauderdale 9:33.24 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
7 Falchook, Jared JR Celebration 9:34.85 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
8 Reffitt, Nathan SR Chiles 9:38.68 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
9 Keester IV, John FR Fleming Island 9:40.99 Bob Hayes Classic Mar 20, 2021
10 Bhatt, Ethan SR George Steinbrenner 9:42.40 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
11 Picone, Jemesu JR Bartram Trail 9:42.60 True Team Track Meet Apr 2, 2021
12 Jaishankar, Kiran SR Buchholz 9:43.34 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
13 Wallizada, Kameron SR Fleming Island 9:43.56 Bob Hayes Classic Mar 20, 2021
14 Edwards, Sebastian SR Celebration 9:43.95 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021
15 Medina, Moises SR Spanish River 9:44.21 Saint Andrew's HS Tri-Meet Mar 5, 2021
16 Townsend, Wyatt SO Chiles 9:44.38 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
17 Hammill, Jared SR Wharton 9:44.49 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
18 Kaelin, Luke JR Creekside 9:45.51 True Team Track Meet Apr 2, 2021
19 Braun, Jacob SO East Lake 9:46.61 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
20 Naberhaus, Robbie JR Viera 9:46.62 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
21 Ryan, Matt FR Nease 9:48.84 True Team Track Meet Apr 2, 2021
22 Scarcello, Donato SR Miami Columbus 9:49.26 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
23 Jones, Drew JR Riverview 9:49.27 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
24 Knieja, Brandon SR Tate 9:49.52 Pine Forest Invitational Feb 20, 2021
25 Jaramillo, Sam JR Spanish River 9:49.78 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
26 Kawaja, Mason SO Buchholz 9:50.73 True Team Track Meet Apr 2, 2021
27 Hernandez, Sebastian SR Wiregrass Ranch 9:51.13 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
28 Ivonnet, Christian SR Miami Columbus 9:51.30 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021
29 Matchev, Anton JR Buchholz 9:51.35 East Coast Classic Feb 26, 2021
30 Raney, Cameron SO Viera 9:51.78 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
31 Seymour, Brayden SO Hagerty 9:52.19 SAC Freshman Sophomore Championships 2021 Mar 3, 2021
32 James, Cooper SO Celebration 9:53.23 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
33 Spleha, Justin JR Spanish River 9:53.57 Saint Andrew's HS Tri-Meet Mar 5, 2021
34 Kirbo, Ben JR Chiles 9:53.76 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
35 Rathburn, Zachary SR North Port 9:53.89 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
36 Bradley, Zach SR Mandarin 9:53.92 Bob Hayes Classic Mar 20, 2021
37 Hopkins, Raekwon JR Alonso 9:54.04 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
38 Teijelo, Alberto SR Venice 9:54.74 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
39 Ramirez, Humberto SR Fort Lauderdale 9:55.67 FHSAA 4A District 13 Apr 13, 2021
40 Meriga, Alan JR Wharton 9:55.80 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
41 Cartwright, Steven JR Nease 9:56.15 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
42 Feldner, Aaron JR Bartram Trail 9:56.17 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
43 Douihech, Ryan JR West Boca Raton 9:56.79 Spanish River Meet #2 Apr 9, 2021
44 Walter, Thomas SR Wharton 9:56.95 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
45 Dravo, Jackson SO Creekside 9:57.04 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
46 Gonzalez, Michael JR Plant 9:57.51 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
47 Baldauf, Jake SR West Orange 9:57.87 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021
48 Stringer, Ashton JR Plant 9:58.25 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
49 Thomas, Wynne SR Plant 9:58.31 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
50 Tevalan-Gonzalez, Mariano SR Fort Lauderdale 9:58.32 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021
51 Ivonnet, Nicholas JR Miami Columbus 9:58.59 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
52 Zimmerman , Zack SO Fort Lauderdale 9:58.63 FHSAA 4A District 13 Apr 13, 2021
53 Berquist, Colton SR West Orange 9:59.36 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021
54 Ellis, Cameron SR Creekside 9:59.40 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021
55 Garcia, Gabriel JR Braddock 10:01.80 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
56 Deriso, Ashton SR Forest 10:01.99 Trinity Catholic Tuesday Invitational Apr 6, 2021
57 Diaz, Eduardo JR West Port 10:02.22 Trinity Catholic Tuesday Invitational Apr 6, 2021
58 Romich, Derek JR Winter Park 10:02.34 Trinity Prep Invitational 2021 Apr 1, 2021
59 LaRue, Wade JR Newsome 10:02.41 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
60 Bar-Nur, Elan SR Spanish River 10:02.74 Kings Acad Open One Feb 19, 2021
61 Myers, Sam SO Nease 10:02.91 East Coast Classic Feb 26, 2021
62 Canarte, Alvaro SR Miami Columbus 10:03.28 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
63 Stiff, Robert SR Sarasota 10:04.30 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
64 Kauzlarich, Garrett JR Bartram Trail 10:04.58 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
65 Galley, Tyler SO Palm Harbor University 10:04.78 Richard Allen Invitational Feb 26, 2021
66 Goodwin, Martin SO St. Thomas Aquinas 10:04.91 FHSAA 4A District 13 Apr 13, 2021
67 Montanye, William FR Gulf Coast 10:06.79 Tarpon Classic Mar 26, 2021
68 Figueroa, Giomar SR Braddock 10:07.35 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
69 Ziskinder, Ryan SR Martin County 10:07.82 Falcon Invitational 2021 Mar 2, 2021
70 Sallas, Logan JR Bartram Trail 10:07.84 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
71 Figueroa, Adrian SR Nease 10:07.97 East Coast Classic Feb 26, 2021
72 Jones, Zachary SR Sarasota 10:08.15 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
73 Eggert, Royce SO University (OC) 10:08.20 East Coast Classic Feb 26, 2021
74 Sarafoglu, Ryan SO Coral Reef 10:08.95 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
75 Camacho, Johan SO Tohopekaliga 10:09.26 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021
76 Myers, Graham FR Oakleaf 10:09.47 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
77 Alford, Joseph SR Creekside 10:09.52 Creekside High School Invite 2021 Mar 13, 2021
78 Williams, Devin JR Gulf Coast 10:09.65 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
79 Chevalier, Alexandre SR Coral Gables 10:09.72 Ransom Everglades Home Meet 3 Mar 17, 2021
80 Presley, Justin SR Bartram Trail 10:10.21 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
81 Scherer, Jayden SR Fleming Island 10:10.34 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
82 Lyon, Michael SR Fleming Island 10:10.36 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
83 Brady, Caleb JR Timber Creek 10:10.96 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
84 Meyer, Evan JR Lehigh 10:11.56 Panther Showcase Apr 1, 2021
85 Pomales, Julian JR Tohopekaliga 10:11.61 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021
86 Deichman, Shai JR Spanish River 10:11.70 Saint Andrew's HS Tri-Meet Mar 5, 2021
87 Moreno, Emilio SR Nova 10:12.03 BCAA South Central Qualifier Mar 16, 2021
88 Matthew, Anthony JR Martin County 10:12.51 Martin County Sarge Memorial Meet Mar 5, 2021
89 Buck, Haile JR Windermere 10:12.54 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
90 Livingston, Jack JR Bartram Trail 10:12.65 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
91 Jensen, Christopher SR Cypress Bay 10:12.81 BCAA South Central Qualifier Mar 16, 2021
92 Wheeler, Price SO Lake Brantley 10:13.33 Silverhawk Open 2021 Feb 26, 2021
93 Leon, Jonathan FR Hagerty 10:14.13 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
94 Miller, Bodey SR Spanish River 10:14.17 Spanish River Duel Meet Mar 26, 2021
95 Cardec, Evan SR Gulf Coast 10:14.55 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
96 Svitek, Christopher SR Gulf Coast 10:14.57 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
97 Champagne, Aiden SR Nease 10:14.62 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
98 Roper, Brendan SO Riverview (Sarasota) 10:14.88 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
99 Harvey, Jacob SO Creekside 10:15.05 True Team Track Meet Apr 2, 2021
100 Anegondi, Arnav JR Creekside 10:15.06 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021

3200 Meters (Girls)

FHSAA 4A   12:13.80
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Beaulieu, Pia SR Boca Raton 10:34.00 Lake Worth Open Two Feb 26, 2021
2 Thornton, Haley SO Palm Harbor University 10:43.82 Anclote High School Meet Two Mar 12, 2021
3 Holtery, Lillian SR Niceville 11:04.09 Niceville Mini Meet 2 Mar 10, 2021
4 Abanses, Jacquelyn SR George Steinbrenner 11:06.78 George Steinbrenner Tri Meet #2 Mar 10, 2021
5 Wade, Kasumi SR Sarasota 11:08.41 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021
6 Suggs, Tabitha SR Alonso 11:09.45 Raven Trifecta Mar 31, 2021
7 Reif, Brooke JR Wharton 11:09.82 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
8 Marston, Grace JR Lakewood Ranch 11:09.86 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
9 Melzer, Aurora JR Lakewood Ranch 11:10.50 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
10 Drummond, Kate SO Buchholz 11:18.11 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
11 Noel, Emma SR Winter Park 11:22.78 Trinity Prep Invitational 2021 Apr 1, 2021
12 Millson, Emma SR Fleming Island 11:24.62 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
13 Sosa, Penelope JR Miami Coral Park 11:29.18 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
14 Niewald, Olivia SO Spruce Creek 11:34.00 Volusia Freshmen/Sophomore Meet Mar 9, 2021
15 Pustilnik, Zoe JR Spanish River 11:34.64 Park Vista Meet #2 Feb 25, 2021
16 White, Emma FR Buchholz 11:36.55 True Team Track Meet Apr 2, 2021
17 Duffner, Lindsey FR St. Thomas Aquinas 11:36.90 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
18 Cardona, Annabella FR Braddock 11:37.12 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
19 Dailey, Jazlyn JR Winter Park 11:38.30 Trinity Prep Invitational 2021 Apr 1, 2021
20 Harris, Haley SR Bartram Trail 11:39.03 True Team Track Meet Apr 2, 2021
21 O'Day, Emma SO Boca Raton 11:39.33 Lake Worth Open Two Feb 26, 2021
22 Williams, Jada JR Flagler Palm Coast 11:39.61 True Team Track Meet Apr 2, 2021
23 Wells, Megan JR Newsome 11:40.28 Newsome Tri Meet 3 Apr 8, 2021
24 Alicea, Daniela SR West Broward 11:41.49 BCAA South Qualifier Mar 15, 2021
25 Singletary, Audrey JR Nease 11:41.65 True Team Track Meet Apr 2, 2021
26 Foley, Hannah SO Boone 11:43.25 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021
27 Ranck, Katie SR Windermere 11:44.20 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021
28 Gerrits , Brooke SO Viera 11:46.50 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
29 Etique, Naila SR Nease 11:46.70 True Team Track Meet Apr 2, 2021
30 Conover, Lauren JR Mandarin 11:47.24 Bob Hayes Classic Mar 20, 2021
31 Edwards, Catalina SO Celebration 11:49.10 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
32 Voss, Lucy FR Buchholz 11:51.67 SFHS Raider Invitational presented by Santa Fe Ford Mar 6, 2021
33 Drummond, Allison SR Buchholz 11:53.01 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
34 Malizia, Margaret JR Plant 11:55.08 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
35 Thomas, Zoey JR Winter Park 11:56.24 Trinity Prep Invitational 2021 Apr 1, 2021
36 Markowski, Penelope JR Plant 11:57.00 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
37 Manucy, Madison JR Nease 11:57.64 East Coast Classic Feb 26, 2021
38 Bodrato, Mya SR Lake Mary 11:57.95 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
39 Feucht, Christina SO Winter Park 11:58.94 Trinity Prep Invitational 2021 Apr 1, 2021
40 Ingham, Maeve FR Lakewood Ranch 11:59.72 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
41 Klyce, Ella FR West Orange 11:59.80 Brian Jaeger Elite Classic 2021 Mar 6, 2021
42 Curry, Kaela SR Palm Harbor University 12:00.64 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
43 Coles, Elena SO Creekside 12:01.02 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021
44 Febus, Tiffany FR St. Cloud 12:01.49 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021
45 Baker, Alexa SR Viera 12:03.19 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
46 Malick, Kaleigh JR George Jenkins 12:03.34 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
47 Kempf, Marissa SR Sarasota 12:04.43 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
48 Mckee, Ella JR Sickles 12:05.55 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
49 Holland, Trinity SO Niceville 12:05.84 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021
50 St Angelo, Juliet SR Lake Howell 12:06.49 Trinity Prep Invitational 2021 Apr 1, 2021
51 McCarthy, Kayla FR Lake Brantley 12:06.52 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
52 Portugal, Anna JR Palm Harbor University 12:06.67 Warhawk Invitational Mar 5, 2021
53 McCloskey, Haley SR St. Thomas Aquinas 12:07.21 FHSAA 4A District 13 Apr 13, 2021
54 Johnson, Sophia JR Bartram Trail 12:07.76 Danny Brown Invitational Feb 27, 2021
55 Rusk, Payton SO George Jenkins 12:10.52 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021
56 Kaufman, Natalie SO Dr. Phillips 12:12.06 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021
57 Martinez, Sofia JR Lourdes 12:12.24 Belen Home Meet 4 Mar 29, 2021
58 Cuellar Hernandez, Daria SR Timber Creek 12:12.50 Silverhawk Open 2021 Feb 26, 2021
59 Chiang, Mei JR Fleming Island 12:12.99 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
60 Davis, Kelly JR Chiles 12:13.58 Tariq Barfield Invitational Mar 5, 2021
61 Reason, Jessica SO Park Vista 12:13.94 Spanish River Meet #2 Apr 9, 2021
62 Svartstrom, Julia SR Viera 12:14.14 Cape Coast Conference @ Satellite 2021 Apr 9, 2021
63 Sadorf, Samantha JR Spanish River 12:14.40 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
64 Gonzales, Lindsay JR Mandarin 12:15.44 Ancient City Invitational Mar 26, 2021
65 Vlaun, Brooke SO Creekside 12:17.63 Creekside High School Invite 2021 Mar 13, 2021
66 Frye, Alexandria JR Wharton 12:17.87 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
67 Narvaez, Isabella SO Viera 12:18.07 Holy Trinity Classic Apr 2, 2021
68 Rodriguez, Ana SR Lourdes 12:18.26 Belen Home Meet 3 Mar 15, 2021
69 Rubin, Arlie JR Plant 12:20.18 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
70 Fulton, Ayanna SR Flagler Palm Coast 12:22.09 True Team Track Meet Apr 2, 2021
71 Katz, Talia SO Park Vista 12:22.21 Park Vista Meet #2 Feb 25, 2021
72 Kastor, Kayla SO Creekside 12:23.93 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
73 Dieffenthaller, Cecilia JR East Lake 12:25.05 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
74 Baldauf , Ava JR West Orange 12:26.61 Tohopekaliga Invitational 1 Feb 20, 2021
75 Johnston, Riley SO Niceville 12:26.67 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021
76 Marzban, Rona FR East Lake 12:26.90 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
77 Garcia, Paola SO Lourdes 12:27.18 Belen Home Meet 3 Mar 15, 2021
78 Sabadin, Tyler SO Venice 12:27.67 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
79 Rodriguez, Alexa JR Bartram Trail 12:28.81 Danny Brown Invitational Feb 27, 2021
80 Contreras, Danielle JR Viera 12:29.30 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
81 Adams, Grace JR Fleming Island 12:32.07 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
82 Martinez, Danielle SR St. Thomas Aquinas 12:32.33 FHSAA 4A District 13 Apr 13, 2021
83 Lantz, Sofia JR Lake Mary 12:32.44 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
84 Hill, Mackenzie SR East Ridge 12:32.63 Bob Hayes Classic Mar 20, 2021
85 Medina-Torres, Amanda SR Hagerty 12:32.68 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
86 Dropps, Reece JR Bartram Trail 12:34.38 Danny Brown Invitational Feb 27, 2021
87 Miller, Keagan FR Mandarin 12:35.82 Bob Hayes Classic Mar 20, 2021
88 Maldonado, Kylie SR Bartram Trail 12:36.11 True Team Track Meet Apr 2, 2021
89 Fuca, Gina JR Martin County 12:36.35 Martin County Tiger Invite (AM) Feb 27, 2021
90 Diez, Johanna JR Lourdes 12:36.60 Belen Home Meet 3 Mar 15, 2021
91 Cooper, Lauryn FR Niceville 12:36.70 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021
92 Feld, Marlea FR Fleming Island 12:36.87 True Team Track Meet Apr 2, 2021
93 Johnson, Sophia SO Oviedo 12:37.27 Raymond Gaines Silverhawk Invitational 2021 Mar 27, 2021
94 Preiser, Breanna SR Wiregrass Ranch 12:37.48 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
95 RIVERO, GIULIANNA SO Doral Academy 12:39.29 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021
96 Ross, Alexis SR Lake Mary 12:40.12 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
97 Grez, Brenda JR Timber Creek 12:40.21 Metro East Championship 2021 Mar 12, 2021
98 Miles, Maya SO Bartram Trail 12:40.46 True Team Track Meet Apr 2, 2021
99 Heald, Maddie FR Olympia 12:41.28 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
100 Hobbs, Eleny SO Niceville 12:42.05 Pensacola Tiger Invitational Mar 13, 2021

100 Hurdles (Girls)

FHSAA 4A   17.01
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Frye, Eddiyah SR St. Thomas Aquinas 13.14 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 3.2
2 Kinloch, Amanda SR North Miami 13.60 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 3.2
3 Glasco, Alexis SR St. Thomas Aquinas 13.93 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021 0.1
4 Cincotta, Anna SR East Lake 14.18 Eagle Twilight Mar 25, 2021 3.5
5 Tolbert, Skye SO Niceville 14.28 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 11, 2021
6 Boyd, T'erica JR North Miami 14.30 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 3.2
7 Madison, Natalia SR Dwyer 14.44 PBC North Conference Meet Mar 30, 2021 5.3
8 Chouinard, Lilly JR Niceville 14.70 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021 2.7
9 Lewis, Dynia SR Palm Beach Lakes 14.72 BBCHS Invitational Apr 7, 2021
10 Armenteros-Castillo, Leyanis SO St. Thomas Aquinas 14.76 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 3.4
11 Thomas, Infinity SO Flanagan 14.88 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 3.4
12 Huyke, Helena JR Celebration 14.99 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021 -1.4
13 Waters, Thalia FR Atlantic (Delray) 15.07 Lake Worth Invitational Mar 9, 2021 1.7
14 Giggetts, Simone SR St. Cloud 15.15 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021 -1.4
14 Martin, Kaycee SR Newsome 15.15 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 2.1
16 Hansen, Gianna SO Douglas 15.16 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 3.4
17 Robinson, Trillanie SR St. Thomas Aquinas 15.20 Hall of Fame Relay Meet Feb 27, 2021 4.4
18 Hillery, Keyara JR Seminole (Sanford) 15.32 Trinity Prep Invitational 2021 Apr 1, 2021 2.2
19 Hill, Micahela SO East Lake 15.34 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 2.9
20 Fleming, Kat JR Wiregrass Ranch 15.35 4th Annual Cypress Creek Track and Field Invitational Mar 5, 2021 0.5
21 Mendez, Irmiris SR Dr. Phillips 15.43 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021 0.1
22 Soto, DeMaris SO Apopka 15.54 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021 0.1
23 Adams, Amani JR Flanagan 15.56 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 3.4
23 Jennings, Britney FR Sandalwood 15.56 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021 -1.8
23 Scott, Ar'briel SO Evans 15.56 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021 0.1
26 Johnson, Kouraje SR North Miami 15.57 FHSAA 4A District 15 Apr 14, 2021 -0.1
27 Facey, Ziann SO Hagerty 15.63 Trinity Prep Invitational 2021 Apr 1, 2021 2.2
28 Dorsonne, Jeneva SR Spanish River 15.70 Jeff Fossen Invitational 2021 Apr 1, 2021 1.8
29 Oliantus, Armelle SR Dr. Phillips 15.75 Kowboy Invitational Mar 12, 2021 1.1
30 Reese, Karis SO Lake Mary 15.79 Lake Brantley Quad 2021 Mar 24, 2021 0.6
31 Geter, Sanaa FR Lehigh 15.83 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021 -0.9
32 Klein, Hannah SR Bartram Trail 15.85 The Bulldog Classic Mar 5, 2021 3.4
33 Robinson, Elisha SR Dr. Phillips 16.08 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021 3.5
34 Young, Chloe JR Dwyer 16.09 Jupiter Invitational #1 2021 Mar 23, 2021 1.8
35 Clark, Kylie SR Newsome 16.13 Newsome Tri Meet 1 Feb 18, 2021
35 Ponto, Aleena SO Niceville 16.13 Fort Walton Beach Home Meet Mar 19, 2021
37 Franklin, Kate FR Creekside 16.15 Creekside Tri Meet Apr 9, 2021 1.3
38 Flores, Isabelle SR Fleming Island 16.18 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
38 Lawrence, Delicia JR Evans 16.18 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021 0.1
40 Legare, Kareena SR Venice 16.20 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
41 Cesar, Janiya SO Riverview 16.31 Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
42 Smalls, Keira FR Oakleaf 16.32 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021 -1.1
43 Singletary, Jordan SR DeLand 16.36 Bob Hayes Classic Mar 20, 2021 -0.8
44 Cox, Savannah JR Lennard 16.39 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021 0.9
45 Shelton, Margaux SR Plant 16.42 Jesuit Tri Meet Feb 16, 2021
46 Henderson, Zakhia SR East Ridge 16.51 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
46 Whetro, Alysa SR Tohopekaliga 16.51 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021 -1.4
48 Abraham, Maya SO Olympia 16.52 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021 0.1
48 Kern, Julianna SR Apopka 16.52 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021 0.1
50 Shelton, Kyleigh FR St. Thomas Aquinas 16.64 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021 0.5
51 Lucce, Lakayla JR Mandarin 16.65 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021 0.4
52 Sims, Amari SR Windermere 16.74 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021 0.1
53 Narvaez, Emma JR Strawberry Crest 16.79 Armwood High School Quad Meet Apr 6, 2021
54 Rosa, Jeslyn SR Melbourne 16.84 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -1.4
55 Duncan, Amayiah JR First Coast 16.87 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021 3.8
56 Miller, Britton JR Chiles 16.89 Rickards Home Meet 2 Mar 23, 2021
56 Murack , Makena SO Lakewood Ranch 16.89 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 0.4
58 Catalini, Sara SR Vero Beach 16.90 Holy Trinity Invitational Mar 6, 2021
58 Crane, Isabella JR Venice 16.90 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
58 Joseph, Faith JR Dwyer 16.90 PBC North Conference Meet Mar 30, 2021 5.3
58 Sebesta, Jillian SR East Lake 16.90 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 2.9
62 Acevedo, Sabrina SO Douglas 16.93 FHSAA 4A District 13 Apr 13, 2021 -0.9
63 Iannone, Isabelle SR Bartram Trail 16.94 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
64 Williams, Brionna JR East Lake 16.95 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 3.5
65 Ayeni, Kehinde FR George Steinbrenner 17.03 George Steinbrenner Tri Meet #3 Mar 31, 2021
66 Johnson, Sarah SR South Dade 17.09 Westminster Christian Home Meet 1 Mar 20, 2021 -1.0
67 Davis, Ma`kala SO Ocoee 17.24 Mount Dora Christian Invitational Meet #2 Mar 20, 2021
68 Cortina, Sophia SO Lourdes 17.28 Belen Home Meet 2 Mar 2, 2021 0.9
68 Sapp, Taylor JR Lake Mary 17.28 Lake Brantley Quad 2021 Mar 24, 2021 0.6
70 Price, Julian SR George Steinbrenner 17.29 George Steinbrenner Tri Meet #3 Mar 31, 2021
71 Allen, Sidney FR Seminole (Sanford) 17.30 SAC Freshman Sophomore Championships 2021 Mar 3, 2021 1.1
72 Williams, Elaine FR Mandarin 17.34 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021 1.4
73 Adams, Angel JR Flanagan 17.37 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021 -3.3
74 Vilsaint, Dalyah SR George Jenkins 17.42 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021 1.2
75 Phillips, Lanie SO Sarasota 17.44 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 0.4
75 Rondeau, Rebecca SR Park Vista 17.44 Park Vista Meet #2 Feb 25, 2021 1.7
77 Antoine, Jayline JR George Jenkins 17.49 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021 1.2
78 Smith, Ariella SO Seminole (Sanford) 17.57 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 0.2
79 Myles, Melissa SR Dwyer 17.58 Seminole Ridge Invite *AM* Feb 20, 2021 3.6
80 Gilbert, Danielle FR Oakleaf 17.64 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021 -1.1
81 Meneghini, Emmy SO Spanish River 17.68 Jeff Fossen Invitational 2021 Apr 1, 2021 1.8
82 Stevenson , Anyah FR Ocoee 17.69 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021 3.5
83 Cobb, Amayah SR George Steinbrenner 17.70 George Steinbrenner Tri Meet #3 Mar 31, 2021
83 Massey, Jeniah SO St. Cloud 17.70 Kowboy Invitational Mar 12, 2021 0.2
85 Soto, Alyssa JR North Port 17.71 Warhawk Invitational Mar 5, 2021 2.1
86 Gonzalez, Isabella JR Lourdes 17.77 Belen Home Meet 4 Mar 29, 2021 0.2
87 Brown, JaMya SO Vero Beach 17.86 Cobra Relays Apr 8, 2021 0.6
87 Chappell, Molly SO Spruce Creek 17.86 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 19, 2021
87 Nuzzolo, Katelyn FR Seminole Ridge 17.86 Seminole Ridge Last Chance 2021 *AM* Apr 10, 2021 -1.4
90 Lange, Alyssa JR Bartram Trail 17.87 True Team Track Meet Apr 2, 2021 -0.1
91 Alexander, Aaliyah SR Sandalwood 17.88 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021 -1.2
92 Mariki, Katelyn FR Oakleaf 17.92 Pedro Menendez Falcon Friday Mar 5, 2021 3.8
93 Humphrey, Shamiya JR Lennard 18.00 Mustang Invitational Mar 11, 2021 0.3
94 Avila, Victoria JR Lourdes 18.02 Belen Home Meet 2 Mar 2, 2021 0.5
94 Densmore, Ellen JR Palm Harbor University 18.02 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 3.7
94 Sunderman, Madison FR Hagerty 18.02 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 1.4
97 Dresser, Emma JR Jupiter 18.05 Jupiter Invitational #1 2021 Mar 23, 2021 1.8
98 Stahlman, Kiley JR University (OC) 18.06 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 19, 2021
99 Bradford, Carolyn SR Newsome 18.08 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021 2.0
100 Acosta, Rolizbeth SR Centennial 18.10 SLC Champ Mar 25, 2021 -1.1

110 Hurdles (Boys)

FHSAA 4A   15.78
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Exilhomme, Ethan SR Timber Creek 14.00 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021 1.1
2 Campbell, Claude JR St. Thomas Aquinas 14.28 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021 2.0
3 Ways, Cyrus JR Nease 14.34 Creekside High School Invite 2021 Mar 13, 2021 -0.7
4 Washington, Christian SR Sandalwood 14.48 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021 -0.3
5 Ylance, Willaime SR Vero Beach 14.59 Holy Trinity Invitational Mar 6, 2021
6 Oms, Jeremy SR Monarch 14.75 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021 -1.9
7 Jean, Hudson SR Gulf Coast 14.78 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
8 Budham, Kahneil SO St. Thomas Aquinas 14.79 BCAA South Central Qualifier Mar 16, 2021 1.1
9 Johnson, Thaxton SR Bartram Trail 14.93 Panther/Bear Dual Mar 26, 2021
10 Theophile, Justin SR East Ridge 14.94 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
11 Jones, Omarion SR Evans 14.96 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021 1.0
12 Demitri, Michel SR East Ridge 15.01 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
13 Thomas, Antwoine SR Lehigh 15.02 7th Annual Jim Smith Invitational Feb 27, 2021
14 King, Dashaun SR Forest 15.06 MCIAC Championships Mar 26, 2021
15 Hayford-Jackson, Stephen SR Wellington 15.18 Park Vista Meet #2 Feb 25, 2021 1.7
16 Turner, James JR Winter Park 15.20 Trinity Prep Invitational 2021 Apr 1, 2021 1.7
17 Carter, Tavaris JR Forest 15.22 MCIAC Championships Mar 26, 2021
18 Taylor, Brandon SR Newsome 15.23 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
19 Puryear, Aaron SR Seminole (Sanford) 15.24 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 0.7
20 McHugh, Colin SR East Lake 15.25 Eagle Twilight Mar 25, 2021 3.3
20 Williams, Damaris JR Seminole (Sanford) 15.25 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 0.7
22 Appolon, Jameson SR Haines City 15.28 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 1.2
23 Augustin, Keion SR Lake Howell 15.29 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 0.7
24 Davis Jr, Kevin SR Atlantic Coast 15.30 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021 -0.3
25 Smith, Sebastian SR Palm Beach Gardens 15.33 PBC North Conference Meet Mar 30, 2021 0.2
26 Lesage, Jorel SR Vero Beach 15.39 Holy Trinity Invitational Mar 6, 2021
27 Bowers, Nathan SR Haines City 15.45 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 1.2
28 West, Nicolas SO Spanish River 15.48 Spanish River Meet #2 Apr 9, 2021 1.0
29 Dieujuste, Ritch SO West Boca Raton 15.51 Spanish River Meet #2 Apr 9, 2021 1.0
30 Price, Silko SO Palm Beach Lakes 15.53 1st Annual Lincoln Knowles Invitational Track and Field Meet Apr 9, 2021
31 Ellis, La'Quan SO George Jenkins 15.59 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021 4.6
32 Boyles, Justin SR George Steinbrenner 15.67 George Steinbrenner Tri Meet #3 Mar 31, 2021
33 Adusumalli, Arjun JR Wharton 15.73 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021 0.9
34 Davis, David SO Seminole (Sanford) 15.79 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 0.7
35 Horton, Roderick JR Boone 15.83 Brian Jaeger Elite Classic 2021 Mar 6, 2021 0.3
36 Damien, Michel SR East Ridge 15.84 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
37 Tolan, DeMario JR Tohopekaliga 15.88 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021 1.3
38 Littles, Tavares SR Plant City 15.89 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
39 Jackson, Ryan SO Forest 15.90 MCIAC Championships Mar 26, 2021
40 Adegbile, Ayomiku SR St. Cloud 15.95 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021 1.3
41 Migliarese, Nicholas JR Riverview 16.01 Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
42 Presendor, Josiah SO Fort Lauderdale 16.03 FHSAA 4A District 13 Apr 13, 2021 -1.2
42 Tobe , Zachary SO Ocoee 16.03 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021 -1.8
44 Cook, Brendan SO Fleming Island 16.07 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021 -0.9
44 Pacitti, Anthony SR Spanish River 16.07 Spanish River Meet #2 Apr 9, 2021 1.0
46 Davidson, Nathan SR Seminole (Sanford) 16.09 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 0.7
47 Brice, Widson SR Gulf Coast 16.14 7th Annual Jim Smith Invitational Feb 27, 2021
48 Campbell, Jonathan SR Dwyer 16.18 1st Annual Lincoln Knowles Invitational Track and Field Meet Apr 9, 2021
49 Edwards, Jaden SO Riverdale 16.22 Panther Showcase Apr 1, 2021 1.6
49 Jean, Marquis JR George Jenkins 16.22 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
51 Jackson, Jevon SR Wharton 16.23 Eagle Twilight Mar 25, 2021 3.3
52 Gadson, Jaylen JR Plant City 16.24 George Steinbrenner Tri Meet #3 Mar 31, 2021
53 Elam, Julian JR Windermere 16.26 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021 -1.8
54 Pflasterer, Nick SO Newsome 16.28 Newsome Tri Meet 3 Apr 8, 2021
55 Gombar, Caleb SO Bartram Trail 16.29 Panther/Bear Dual Mar 26, 2021
56 Rhone, Aramoni SR Plant City 16.32 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
57 Swart, Cade FR Chiles 16.33 Rickards Home Meet 2 Mar 23, 2021
58 Norquist, Benjamin SO Nease 16.35 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021 -0.9
58 Scheetz, Clayton SR Fort Lauderdale 16.35 Fort Lauderdale BCAA Meet #4 Mar 10, 2021
60 Byrd, Lavant SR University (OC) 16.38 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 19, 2021
61 PELLICER, CARLOS JR Doral Academy 16.41 Belen Home Meet 4 Mar 29, 2021 0.2
61 Sacdalan, Marvin JR Navarre 16.41 Steve Garst Wildcat Invitational Mar 6, 2021
63 Hanes, Jacob FR Winter Park 16.43 Metro East Championship 2021 Mar 12, 2021 -1.1
64 Joseph, Isaiah SO Flagler Palm Coast 16.45 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021 -0.9
64 Valentin, Joshuwa SO George Jenkins 16.45 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021 4.6
66 Alvies , Bruno SO Atlantic Coast 16.49 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021 -2.8
67 Garrison, King SR Atlantic Coast 16.50 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021 1.0
68 Bavaro, Antonio SR Plant 16.53 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
69 Henson, Ron JR Hagerty 16.54 Silverhawk Quint 2021 Mar 10, 2021 0.6
70 Mendoza, Jean JR Miami Columbus 16.56 Big Blue Invitational Mar 6, 2021 1.9
70 Santiago, Christ SR Freedom (Orlando) 16.56 Cypress Creek (Orlando) Home Meet 4 Apr 7, 2021 -1.0
72 Dorvelia, Mykel SR Vero Beach 16.57 Holy Trinity Invitational Mar 6, 2021
73 Collins, Malik SR Lake Howell 16.59 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021 0.7
73 Cook, Ethen FR Spanish River 16.59 Spanish River Meet #2 Apr 9, 2021 1.0
73 Edwards, Jevaughn JR Dr. Phillips 16.59 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021 -1.8
73 Figueroa, Christian JR Tohopekaliga 16.59 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021 2.4
77 Nelson , Tyler JR Ocoee 16.62 Kowboy Invitational Mar 12, 2021 0.6
78 Woodside, Lucas SR Flanagan 16.64 BCAA South Qualifier Mar 15, 2021 2.2
79 Da Silva, Lucca SO Gulf Coast 16.67 7th Annual Jim Smith Invitational Feb 27, 2021
80 Augustyn, Jacob SO North Port 16.70 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
81 Johnson, Jalin JR Olympia 16.73 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021 -1.8
82 Boyer, Tyler SO Sarasota 16.76 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021 0.8
83 Dukes, Latrell FR Tate 16.77 Tate Aggies Invitational Apr 3, 2021
84 Hillman, Troy FR Sandalwood 16.81 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021 1.0
85 Vann, Caden SO Bartram Trail 16.86 True Team Track Meet Apr 2, 2021 -3.6
86 Runcie, Khristian JR George Jenkins 16.89 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021 4.6
87 Jackson, Illya SR Wharton 16.91 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
88 Anderson, Jacob JR Crestview 16.95 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021 3.1
89 Denney, Sean JR Olympia 17.00 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -0.6
89 Masterson, Charlie SR Fleming Island 17.00 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021 +0.0
91 Joseph, Amire SO Windermere 17.02 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021 2.4
92 Estrada , Franeudi JR Lakeland 17.03 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 1.2
93 Bracewell, Ashton SO Flagler Palm Coast 17.06 Ancient City Invitational Mar 26, 2021
93 Sandoval, Alexis JR St. Cloud 17.06 Cypress Creek (Orlando) Home Meet 3 Mar 24, 2021 -0.5
95 Loryea, Lawson FR Bartram Trail 17.10 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021 -0.9
95 Ross, Jack JR Martin County 17.10 Jupiter Invitational #1 2021 Mar 23, 2021 2.1
97 Hanes, Jacob FR Winter Park 17.11 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -0.6
98 Hernandez, Rey SO George Jenkins 17.13 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021 4.6
99 McGee, Gus SR Miami Columbus 17.16 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021 0.1
100 Joseph, K'ameronn JR Atlantic (Delray) 17.18 The Bobcats Classic Apr 2, 2021 5.2

300 Hurdles (Boys)

FHSAA 4A   41.87
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Ways, Cyrus JR Nease 38.03 Creekside High School Invite 2021 Mar 13, 2021
2 Turner, James JR Winter Park 38.18 Brian Jaeger Elite Classic 2021 Mar 6, 2021
3 Budham, Kahneil SO St. Thomas Aquinas 38.62 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
4 Davis Jr, Kevin SR Atlantic Coast 38.74 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021
5 McQueen, Darren JR Miami Columbus 38.83 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
6 Oms, Jeremy SR Monarch 39.09 Gibbons Last Chance Apr 3, 2021
7 West, Nicolas SO Spanish River 39.22 Spanish River Meet #2 Apr 9, 2021
8 Washington, Christian SR Sandalwood 39.29 30th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 3, 2021
9 Jones, Omarion SR Evans 39.48 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
10 Theophile, Justin SR East Ridge 39.57 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
11 Scheetz, Clayton SR Fort Lauderdale 39.59 FHSAA 4A District 13 Apr 13, 2021
12 Brown, Cody SR North Miami 39.64 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
13 Jones, Markel SO Lake Mary 39.91 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
14 Horton, Roderick JR Boone 39.93 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021
15 Jean, Hudson SR Gulf Coast 40.14 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
16 Adusumalli, Arjun JR Wharton 40.21 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
17 Johnson, Thaxton SR Bartram Trail 40.23 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
18 Tate, Corey JR Taravella 40.36 TimeSpann presents Boyd Anderson Final Tune Up Apr 1, 2021
19 McHugh, Colin SR East Lake 40.37 IMG Relay Carnival Apr 3, 2021
20 Campbell, Claude JR St. Thomas Aquinas 40.47 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021
21 Bowers, Nathan SR Haines City 40.49 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021
22 Hayford-Jackson, Stephen SR Wellington 40.61 PBC WEST CONFERENCE 2021 Mar 31, 2021
23 Ellis, La'Quan SO George Jenkins 40.70 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021
24 Dieujuste, Ritch SO West Boca Raton 40.74 Spanish River Meet #2 Apr 9, 2021
25 Runcie, Khristian JR George Jenkins 40.80 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021
26 Exilhomme, Ethan SR Timber Creek 41.18 Tohopekaliga Invitational 1 Feb 20, 2021
27 Washington, Syhion SO Dr. Phillips 41.19 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021
28 Presendor, Josiah SO Fort Lauderdale 41.30 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021
29 Lewis, Diniel SR Palm Beach Lakes 41.52 BBCHS Invitational Apr 7, 2021
30 Jackson, Jevon SR Wharton 41.59 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
31 Ylance, Willaime SR Vero Beach 41.60 Martin County Tiger Invite (AM) Feb 27, 2021
32 Joseph, Isaiah SO Flagler Palm Coast 41.67 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
33 PELLICER, CARLOS JR Doral Academy 41.69 Belen Home Meet 4 Mar 29, 2021
34 Augustin, Keion SR Lake Howell 41.72 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
35 Puryear, Aaron SR Seminole (Sanford) 41.78 Trinity Prep Invitational 2021 Apr 1, 2021
36 Casimir, Quincy SR Gulf Coast 41.82 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
37 Pierce, Brandon SO Riverdale 41.96 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
37 Taylor, Brandon SR Newsome 41.96 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
39 Brice, Widson SR Gulf Coast 41.97 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
40 Boyer, Tyler SO Sarasota 42.00 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
40 Swart, Cade FR Chiles 42.00 Chiles Capital City Classic Apr 3, 2021
42 Campbell, Jonathan SR Dwyer 42.01 1st Annual Lincoln Knowles Invitational Track and Field Meet Apr 9, 2021
43 Lesage, Jorel SR Vero Beach 42.08 Martin County Tiger Invite (AM) Feb 27, 2021
44 Nelson , Tyler JR Ocoee 42.10 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021
45 Ray, Bryce SR Riverview 42.28 Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
46 Skapinski, Mikhail JR Buchholz 42.36 Bear Classic Track & Field Meet Mar 13, 2021
47 Demitri, Michel SR East Ridge 42.42 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
48 Morris, Eon SO Niceville 42.44 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 11, 2021
49 Claudio, Carlos SR Fort Pierce Central 42.52 South Fork Bulldog Invite Mar 12, 2021
50 Price, Silko SO Palm Beach Lakes 42.53 1st Annual Lincoln Knowles Invitational Track and Field Meet Apr 9, 2021
51 Restrepo, Cayden SO George Steinbrenner 42.65 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
52 Littles, Tavares SR Plant City 42.66 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
53 Appolon, Jameson SR Haines City 42.68 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021
54 Woodside, Lucas SR Flanagan 42.72 BCAA South Qualifier Mar 15, 2021
55 Skinner, Quincy SR St. Thomas Aquinas 42.81 BCAA South Central Qualifier Mar 16, 2021
56 Mobley , keshawn JR Spruce Creek 42.93 Spruce Creek Elite Invitational Apr 3, 2021
57 Gauthier, Rolens SO Fort Pierce Central 42.98 Cobra Relays Apr 8, 2021
57 Ingram, Tyreese JR Seminole (Sanford) 42.98 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
59 Lee, Jimmy JR Armwood 43.00 Raven Trifecta Mar 31, 2021
60 Garrison, King SR Atlantic Coast 43.03 Coach Mac and Coach Brown Saints Open 2021 Feb 20, 2021
61 Floyd, Emery SR Wharton 43.10 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
62 Byrd, Lavant SR University (OC) 43.13 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 19, 2021
63 Saunders, Trey SO First Coast 43.14 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021
64 Smith, Dadrien SO Palm Beach Lakes 43.17 PBC North Conference Meet Mar 30, 2021
65 Young, Ka'Ron JR Palm Beach Central 43.18 Park Vista Meet #2 Feb 25, 2021
66 Cook, Ethen FR Spanish River 43.19 Saint Andrew's HS Tri-Meet Mar 5, 2021
67 Bavaro, Antonio SR Plant 43.25 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
67 Davis, David SO Seminole (Sanford) 43.25 Silverhawk Open 2021 Feb 26, 2021
67 Hendrickson, Michael JR Sarasota 43.25 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021
70 Gaffney, Peter SR Oviedo 43.30 Brian Jaeger Elite Classic 2021 Mar 6, 2021
71 Gombar, Caleb SO Bartram Trail 43.31 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
72 Binns, Dejamar JR South Plantation 43.37 Fort Lauderdale BCAA Meet #4 Mar 10, 2021
72 Stephens, Joshua SR Seminole (Sanford) 43.37 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
74 Tobe , Zachary SO Ocoee 43.41 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
75 Anderson, Jacob JR Crestview 43.45 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021
76 Collins, Malik SR Lake Howell 43.52 SAC Championship @ Lake Brantley 2021 Apr 8, 2021
77 Mendoza, Jean JR Miami Columbus 43.65 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
78 Harris, Nicholas SR Bartram Trail 43.67 Bolles Last Chance Meet Apr 7, 2021
78 Hernandez, Rey SO George Jenkins 43.67 George Jenkins Tri Meet Mar 13, 2021
80 McKay, TAHJAVIUN JR Sarasota 43.68 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
81 Adegbile, Ayomiku SR St. Cloud 43.69 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021
82 Hillman, Troy FR Sandalwood 43.72 Gateway Conference Championships Apr 9, 2021
83 Cavalcanti, Arthur FR Windermere 43.81 Tohopekaliga Invitational 1 Feb 20, 2021
84 Sacdalan, Marvin JR Navarre 43.82 FWB Viking Relays Feb 27, 2021
85 Johnson, Jalin JR Olympia 43.86 Brian Jaeger Elite Classic 2021 Mar 6, 2021
86 Stavrou, Alex SR Sickles 43.87 Jesuit Quad Meet 4 Mar 24, 2021
87 Cochran, Joseph SR Lake Nona 43.88 Last Chance at Harmony Apr 1, 2021
87 Elam, Julian JR Windermere 43.88 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021
89 Marrero, Steven JR Colonial 43.89 Lake Mary Invitational 2021 Mar 6, 2021
90 Dorvelia, Mykel SR Vero Beach 43.90 Cobra Relays Apr 8, 2021
91 Arellano, AL SO Miami Columbus 43.91 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021
91 Ross, Jack JR Martin County 43.91 Cobra Relays Apr 8, 2021
93 Carter, Tavaris JR Forest 43.99 East Coast Classic Feb 26, 2021
94 Masterson, Charlie SR Fleming Island 44.05 Clay County Championships Mar 26, 2021
95 Valentin, Joshuwa SO George Jenkins 44.06 George Jenkins Tri Meet Mar 13, 2021
96 McKnight, Fabian JR DeLand 44.07 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 19, 2021
97 Pacitti, Anthony SR Spanish River 44.20 Spanish River Duel Meet Mar 26, 2021
98 Atmostera, Emmanuel SR Atlantic (Delray) 44.21 Lake Worth Open Two Feb 26, 2021
99 Vance, Jacoby FR University (Orlando) 44.22 Bob Mosher Wildcat Open/Lady Wildcat Open Apr 3, 2021
100 Bancey, Davy JR Dr. Phillips 44.23 Dr. Phillips Panther Invite Apr 3, 2021

300 Hurdles (Girls)

FHSAA 4A   49.42
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Kinloch, Amanda SR North Miami 41.14 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
2 Frye, Eddiyah SR St. Thomas Aquinas 41.42 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
3 Glasco, Alexis SR St. Thomas Aquinas 41.68 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021
4 Boyd, T'erica JR North Miami 43.80 Spartan Invitational - Southridge High School Feb 26, 2021
5 Cincotta, Anna SR East Lake 44.79 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
6 Armenteros-Castillo, Leyanis SO St. Thomas Aquinas 44.88 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021
7 Ponto, Aleena SO Niceville 44.99 Okaloosa County Championship Apr 6, 2021
8 Lewis, Dynia SR Palm Beach Lakes 45.01 BBCHS Invitational Apr 7, 2021
9 Adams, Angel JR Flanagan 45.20 BCAA Track and Field Championships Mar 19, 2021
10 Scott, Ar'briel SO Evans 45.31 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
11 Thomas, Infinity SO Flanagan 45.53 Louie Bing Memorial Classic Feb 19, 2021
12 Flores, Isabelle SR Fleming Island 45.61 Don Hall Invitational / St. John River Conference Apr 9, 2021
13 Fleming, Kat JR Wiregrass Ranch 45.86 DiMaggio Invitational Mar 27, 2021
14 Soto, DeMaris SO Apopka 45.96 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
15 Waters, Thalia FR Atlantic (Delray) 46.02 Palm Beach Conference Qualifier at Atlantic Mar 24, 2021
16 Robinson, Trillanie SR St. Thomas Aquinas 46.12 Fort Lauderdale City Championship Mar 31, 2021
17 Lawrence, Delicia JR Evans 46.13 Metro West Championship 2021 Apr 10, 2021
18 Madison, Natalia SR Dwyer 46.18 Seminole Ridge Invite *AM* Feb 20, 2021
19 Tolbert, Skye SO Niceville 46.54 FWB Viking Relays Feb 27, 2021
20 Huyke, Helena JR Celebration 46.63 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
21 Portis, Jayah JR