Toggle navigation
HOME
TEAMS
DISTRICTS/REGIONS
RESULTS
RANKINGS
FHSAA All-Florida
FHSAA 4A
FHSAA 3A
FHSAA 2A
FHSAA 1A
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2023 Archives
2022 Archives
2021 Archives
2020 Archives
2019 Archives
FHSAA STATE SERIES
2023 State Series
2022 State Series
2021 State Series
2019 State Series
MEET RESULTS
FHSAA All-Florida Rankings
FHSAA 4A Rankings
FHSAA 3A Rankings
FHSAA 2A Rankings
FHSAA 1A Rankings
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2023 FHSAA STATE SERIES
2022 FHSAA STATE SERIES
2021 FHSAA STATE SERIES
2019 FHSAA STATE SERIES
FHSAA 4A Region 2 Official Rankings
FHSAA 4A Region 2 Official Rankings (2024)
FHSAA 4A Region 2 Official Rankings (2023)
FHSAA 4A Region 2 Qualifiers (2023)
FHSAA 4A Region 2 Official Rankings (2022)
FHSAA 4A Region 2 Qualifiers (2022)
FHSAA 4A Region 2 Official Rankings (2021)
FHSAA 4A Region 2 Qualifiers (2021)
FHSAA 4A Region 2 Official Rankings (2020)
FHSAA 4A Region 2 Official Rankings (2019)
FHSAA 4A Region 2 Qualifiers (2019)
DISPLAYING
Top 5
Top 10
Top 20
Top 25
Top 30
Top 50
Top 100
Top 200
Top 500
All Events
100 Meters
200 Meters
400 Meters
800 Meters
1600 Meters
3200 Meters
100 Hurdles
110 Hurdles
300 Hurdles
4 x 100 Relay
4 x 400 Relay
4 x 800 Relay
High Jump
Pole Vault
Long Jump
Triple Jump
Shot Put
Discus
Javelin
All Years
SR
JR
SO
FR
8
7
6
Men & Women
Men
Women
FILTER BY TEAM(S)
Alonso
Armwood
Bartow
Bloomingdale
Celebration
Durant
East Bay
East Lake
East Ridge
George Jenkins
George Steinbrenner
Gulf Coast
Haines City
Lakeland
Lakewood Ranch
Lehigh
Lennard
Leto
Manatee
Newsome
North Port
Palm Harbor University
Plant
Plant City
Ridge Community
Riverdale
Riverview
Riverview (Sarasota)
Sarasota
Sickles
Strawberry Crest
Venice
Wharton
Winter Haven
Wiregrass Ranch
FILTER BY ATHLETE(S)
Abanses, Jacquelyn (F) - George Steinbrenner
Abanses, Javier (M) - George Steinbrenner
Abnathy, Merica (F) - George Jenkins
Aboroomi, Amir (M) - Wharton
Abraham , Reuben (M) - Strawberry Crest
Achinger, Nate (M) - Lakeland
Acosta, Dominic (M) - Newsome
Adamanski, Savannah (F) - Gulf Coast
Adams, Jamia (F) - Winter Haven
Adcock, Jonathan (M) - George Steinbrenner
Adcock, Matthew (M) - George Steinbrenner
Adelman, Samuel (M) - George Steinbrenner
Adkins, Blake (M) - Strawberry Crest
Adusumalli, Arjun (M) - Wharton
Aeschleman, Ronald (M) - George Steinbrenner
Agarwal, Sahil (M) - Sarasota
Agnes, J.T. (M) - Wiregrass Ranch
Agraviador, Lloyd (M) - George Steinbrenner
Alagal, Elyse (F) - Wiregrass Ranch
Alba, Gabriella (F) - Durant
Albright, Austin (M) - Plant City
Albritton, Daniel (M) - Strawberry Crest
Albritton, Jason (M) - Newsome
Alejandro, Daniel (M) - Bloomingdale
Alejo, Abigail (F) - Plant City
Alexander, Devon (M) - Lakewood Ranch
Alexander, Zhane (F) - George Jenkins
Alexis, Adarrien (M) - Lennard
Alhashim, Nedal (M) - Celebration
Alhashim, Noorin (F) - Celebration
Ali, Tristan (M) - Alonso
Allen, Chase (M) - Wharton
Allen, Jai (M) - Riverview
Allen, Keashawn (M) - Lakeland
Allen, Kelsey (F) - Palm Harbor University
Allen, Rachel (F) - George Steinbrenner
Allen, Rebecca (F) - George Steinbrenner
Allen, Tevin (M) - East Ridge
Allen, Zakhori (M) - Bloomingdale
Alley, Zachary (M) - Riverdale
Alleyne, Denzil (M) - George Jenkins
Ally, Benjamin (M) - George Jenkins
Almand V, Hubert (M) - Durant
Alterno, Maleik (M) - George Jenkins
Altidor, Glainst (M) - Winter Haven
Altimeaux, Mathlin (M) - Riverdale
Alvarez, Daniella (F) - Plant
Alvites, Sasha (F) - Celebration
Amaro, Alyvia (F) - Plant City
Amaya, Aiden (M) - Celebration
Amaya, Alvaro (M) - North Port
Amaya, Evan (M) - Celebration
Amede, Brent (M) - Celebration
Amer, Alexi (F) - Wharton
Ames, Anthonie (M) - Alonso
Amin, Mark (M) - Palm Harbor University
Ammons, Hailey (F) - Lennard
Amy, Bryant (F) - Gulf Coast
Anderson, Luke (M) - East Lake
Anderson, Sarah (F) - Alonso
Anderson, Victoria (F) - George Jenkins
Anderson, William (M) - Plant
Andrade, Demari (F) - Newsome
Andresen, Sydney (F) - Sickles
Aniol, Olivia (F) - East Lake
Annefils, Emma (F) - Riverdale
Annett, John (M) - Newsome
Antoine, Andrew (M) - Ridge Community
Antoine, Gregory (M) - George Jenkins
Antoine, Jayline (F) - George Jenkins
Anunobi, Chigo (M) - Armwood
Anunobi, Chigozirim (M) - Armwood
Aponte, Luis (M) - Armwood
Appolon, Jamison (M) - Haines City
Appolon, Reana (F) - Haines City
Arellano, Ramiro (M) - Durant
Arens, Frantz (M) - Riverview
Arens, Nicholas (M) - Riverview
Arko, Kaitlyn (F) - George Steinbrenner
Armer, Marisa (F) - Manatee
Arnold, Jeremiah (M) - Lehigh
Arnold, Salih (M) - Riverdale
Arnone, John (M) - Newsome
Asher, Caleb (M) - Durant
Ashok, Akshay (M) - Sarasota
Atkins, Tyler (M) - Newsome
Atkinson, Kamdyn (M) - Gulf Coast
Augustin, Belinda (F) - Haines City
Augustin, Cedric (M) - Manatee
Augustin, Victoria (F) - Winter Haven
Augustin, Wendy (M) - North Port
Augustine, Gabriel (M) - Durant
Austin, Amiir (M) - Newsome
Austin, Kamarii (M) - Newsome
Avin, Aryana (F) - North Port
Avola, Michael (M) - Lehigh
Ayala , Nicco (M) - Riverview
Ayan, Riddyk (M) - Wiregrass Ranch
Aycock, Ansley (F) - Lakeland
Ayers, Madison (F) - Newsome
Ayette, Ashley (F) - Venice
Ayette, Audrey (F) - Venice
Azcano, TYler (M) - East Ridge
Bach, Noah (M) - Riverview (Sarasota)
Bach, Rebecca (F) - George Steinbrenner
Badeaux, Cadyn (F) - East Ridge
Bailey, Nathan (M) - George Jenkins
Bailey, Niyah (F) - Riverview
Bailey, Sam (M) - Gulf Coast
Baisden, Atum (M) - Riverview
baker, donovan (M) - Haines City
Balbontin, Erin (F) - Celebration
Ballone, Dominic (M) - Lennard
Bana, Alizeh (F) - Sickles
Barclay, Tyniece (F) - Manatee
Barham, Mattaniah (F) - Gulf Coast
Barnes, Lillian (F) - Alonso
Baroulette, Emanuel (M) - Alonso
Barrantes, Carlos (M) - Riverview (Sarasota)
Barrett, Konnor (M) - Gulf Coast
Barrios, Camile (F) - Celebration
Barron, Daniel (M) - Newsome
Bartlett, Leah (F) - Venice
Bartolo, Allyssa (F) - Alonso
Bassett, Clifford (M) - Newsome
Bataille, Malik (M) - Haines City
Bates, Alyssa (F) - Sarasota
Bathgate, Lucian (M) - Riverview (Sarasota)
Battle, Neccara (F) - Armwood
Batuman, Emily (F) - Gulf Coast
Bauer, Daveela (F) - Palm Harbor University
Baumann, Emma (F) - Bloomingdale
Bavaro, Antonio (M) - Plant
Baxter, Rylee (M) - Plant City
Beals, Brianna (F) - East Bay
Beavers, Cody (M) - Winter Haven
Beckenstein, Zoe (F) - Plant
Beckham, Tre'Vaughn (M) - Wharton
Beebe, Jackson (M) - Gulf Coast
Beery, Caitlin (F) - Bloomingdale
Begg, Matthew (M) - George Steinbrenner
Beggs, Delaney (F) - George Steinbrenner
Beji, Yasmine (F) - East Ridge
Belcher, Tori (F) - Sarasota
Bell, Dylan (M) - Plant
Bell, Maya (F) - Newsome
Bellaire, Timothy (M) - Lakewood Ranch
Bembridge, Malik (M) - East Ridge
Bendross, Gavin (M) - George Jenkins
Benjamin, Jenna (F) - Sickles
Benjamin, Shaniya (F) - Alonso
Benjamin, Yuanna (F) - Palm Harbor University
Bennett, Dominic (M) - Sarasota
Bennett, Montrael (M) - Plant City
Benninghoff, Kathryn (F) - Alonso
Benton, Chris (M) - Haines City
Bernard , Abigail (F) - East Bay
Bernard, Joshua (M) - Newsome
Bernius, Hunter (M) - Sarasota
Bess, Ashley (F) - Sarasota
Bethea, Avant (M) - Bloomingdale
bethea, Carinn (F) - Gulf Coast
Betty, Armondo (M) - East Bay
Bex, Kalena (F) - East Lake
Bhatt, Ethan (M) - George Steinbrenner
Bielanski, Michael (M) - Venice
Bietila, Brendan (M) - East Bay
Biggs, Jashaan (M) - George Jenkins
Birket, Logan (M) - George Jenkins
Bisio, Luke (M) - Manatee
Biss, Zachery (M) - Bloomingdale
Bisson, Josh (M) - East Lake
Bitter, Aidan (M) - George Steinbrenner
Blackledge, Max (M) - Riverview (Sarasota)
Blaise, Wolf (M) - Winter Haven
Blanchard, Jackson (M) - Wharton
Blanton, Ashlyn (F) - George Jenkins
Blasioli, Nathan (M) - Sickles
Blaszak, Asia (F) - North Port
Blind, Bella (F) - Winter Haven
Blomquist, John (M) - Bloomingdale
Boatwright, Grace (F) - George Jenkins
Bodin, Dennis (M) - Manatee
Boehringer, Haylee (F) - George Jenkins
Boeur, Kenny (M) - Haines City
Bohlman, Carly (F) - Riverview (Sarasota)
Bohlman, Nicholas (M) - Riverview (Sarasota)
Bole, Blake (M) - Newsome
Bolender, Cheyenne (F) - Newsome
Bonga, Isansa (F) - Alonso
Bonga, Joseph (M) - Alonso
Boni, Colin (M) - Sickles
Bonney, Dray'sun (M) - Palm Harbor University
Bonome, Jorge (M) - Plant
Boone, Jac'son (M) - Bloomingdale
Borbor, Tomasue (F) - Winter Haven
Borer, Charleze (F) - North Port
Boris, Alex (M) - Riverview (Sarasota)
Bostick, Lashaunti (F) - George Jenkins
Boudreau, Matthew (M) - Lakewood Ranch
Boutin, Brylee (F) - Newsome
Bowens, Charles (M) - Venice
Bowers, Kenneth (M) - Lakeland
Bowers, Lilah (F) - Manatee
Bowers, Nathan (M) - Haines City
Bowie, Scott (M) - George Jenkins
Boyd, Madison (F) - Wharton
Boyer, Tyler (M) - Sarasota
Boyke-Johnson, Carolyn (F) - Haines City
Boyles, Joshua (M) - George Steinbrenner
Boyles, Justin (M) - George Steinbrenner
Bozied, Jakson (M) - Alonso
Braddock, Elyse (F) - Plant
Bradford, Carolyn (F) - Newsome
Bradford, Da'Nira (F) - Haines City
Bradford, Jackson (M) - Strawberry Crest
Bradley, Zaideon (M) - East Bay
Bradshaw, Riley (F) - Lakewood Ranch
Brainard, Alyvia (F) - Venice
Bramley, Jack (M) - Riverview (Sarasota)
Brantley, Charles (M) - Venice
Braun, Jacob (M) - East Lake
Braxton, Jontavious (M) - Lehigh
Brazell, Serenity (F) - Wharton
Breede , Anna (F) - George Steinbrenner
Brennan, Blake (M) - Wharton
Brennan, Nathan (M) - Durant
Bresnahan, Aiden (M) - Plant
Brice, Widson (M) - Gulf Coast
Brickman, Seth (M) - Plant
Bridgeford, Maya (F) - Lakewood Ranch
Bridgewater, Chelsi (F) - Wharton
Bright, Aalliyah (F) - East Ridge
Bright, Kenneth (M) - East Ridge
Broding, Luke (M) - Strawberry Crest
Brooke, Alana (F) - Gulf Coast
Brooks, Anthony (M) - Newsome
Brooks, Samuel (M) - Bloomingdale
Brooks, Tyrell (M) - Lakeland
Broughton, Demaury (M) - Leto
Broughton, Raphael (M) - North Port
Brown, Aamaris (M) - Armwood
Brown, Alliyah (F) - Lakeland
Brown, Alyssa (F) - Riverview (Sarasota)
Brown, Andre (M) - Leto
Brown, Elijah (M) - Bartow
Brown, Gabriel (M) - Bartow
Brown, Jamaal (M) - Winter Haven
Brown, Jonathan (M) - Lennard
Brown, Ka'eo (M) - Gulf Coast
Brown, Molly (F) - Manatee
Brown-Tullis, Mariah (F) - Winter Haven
Browne, Keyana (F) - Lennard
Bruneman, Olivia (F) - Riverview (Sarasota)
Bryant, Amy (F) - Gulf Coast
Bryant, Jaylon (M) - Bloomingdale
Bryant, Ryla (F) - Lakeland
Bucciarelli, Nicholas (M) - George Steinbrenner
Buckle, kylah (F) - North Port
Bucklin, Scott (M) - Newsome
Buckmaster, Katelyn (F) - North Port
Budde, Bailey (F) - Venice
Buggica, Dylan (M) - Newsome
Buggs, Lauren (F) - Sickles
Bundy, Durand (M) - Lehigh
Burdette, Ian (M) - Gulf Coast
Burdette, Natalee (F) - Alonso
Burford, Kortney (F) - Wharton
Burke, Aidan (M) - Riverview (Sarasota)
Burrows, Kyndel (F) - East Ridge
Burt, Austin (M) - Venice
Bush, Corbin (M) - Newsome
Bush, Isable (F) - Leto
Butler, Clifton (M) - Wiregrass Ranch
Butler, Jacob (M) - Armwood
Butler, Jeramy (M) - Bloomingdale
Butler, Lauren (F) - Bartow
Buttari, Cooper (M) - Lakewood Ranch
Buttari, James (M) - Lakewood Ranch
Byrd, Eric (M) - Wharton
Byrne, Jadyn (F) - Newsome
Cafaro, Mia (F) - Newsome
Cafaro, Rocco (M) - Newsome
Caid, Savannah (F) - Riverview (Sarasota)
Caitlyn, Dunphy (F) - Durant
Calhoun, Elijah (M) - Bloomingdale
Callis, kayla (F) - Gulf Coast
Callwood, DeJuan (M) - Leto
Calvo, Alexander (M) - Sickles
Camacho, Emmanuel (M) - Wharton
Cameron, Jovain (M) - Gulf Coast
Cammett, Aiden (M) - Strawberry Crest
Campbell, Devon (M) - Haines City
Campbell, John (M) - Ridge Community
Campbell, Katya (F) - Bloomingdale
Campbell, Lucas (M) - Riverview (Sarasota)
Campbell, Ryan (M) - George Steinbrenner
Campbell, Ty (F) - Ridge Community
Candeleria, Jaime (M) - Wiregrass Ranch
Canguste, DJerry (M) - Haines City
Cannon, Gabrielle (F) - Venice
Cano, Karemy (F) - Bartow
Cantrell , Mason (M) - George Steinbrenner
Capehart, Elizabeth (F) - East Ridge
Capron, John (M) - George Jenkins
Caragiulo, Lucas (M) - Riverview (Sarasota)
Caragiulo, Roman (M) - Riverview (Sarasota)
Caravella, Connor (M) - Alonso
Cardec, Evan (M) - Gulf Coast
Carlson, Camryn (F) - Bloomingdale
Carlson, Isiah (M) - Lennard
Carlson, William (M) - Plant
Carroll, Connor (M) - East Ridge
Carson, Madeline (F) - Riverview (Sarasota)
Cartagena, Fabian (M) - Leto
Carter, Denzel (M) - Gulf Coast
Carter, Markel (M) - Lehigh
Carter, Omega (M) - Winter Haven
Carter, Payton (F) - Newsome
Caruso, Sarai (F) - Alonso
Casella, Michael (M) - Venice
Casimir, Quincy (M) - Gulf Coast
Cassar, Brandon (M) - George Steinbrenner
Cassaway, Desavion (M) - Venice
Cassidy, Macy (F) - Plant
Castaneda, Gabriela (F) - Celebration
Castillo, Erik (M) - Sickles
Castillo, May-Lynn (F) - Gulf Coast
Castro, Daniela (F) - Armwood
Castro, Johanna (F) - Riverview
Castro, Viny (M) - Celebration
Catlett, Owen (M) - Lakewood Ranch
Caudill, Camden (M) - Lakewood Ranch
Ceelen , Lina (F) - Riverview
Celestin, John (M) - East Ridge
Celiscar, Josh (M) - Winter Haven
Ceniza, Laura (F) - Lakeland
Centeno Serrano, Rubin (M) - Ridge Community
Cesar, Janiya (F) - Riverview
Cesar, Marc (M) - Riverdale
Cesar, Steven (M) - Haines City
Cesar, Zander (M) - North Port
Cesil, Christy (F) - Winter Haven
Chacon, Malik (M) - Lennard
Chambers, Andrew (M) - George Jenkins
Chambers, Brazden (M) - Riverview
Chambers, Chyanne (F) - Wiregrass Ranch
Chambers, Patience (F) - Wiregrass Ranch
Chaney, Jake (M) - Lehigh
Chapman, Connor (M) - Lakewood Ranch
Charles, Jenashia (F) - Haines City
Charles, Jordan (M) - Bartow
Charles, Roosevelt (M) - Leto
Chatman, Edcharia (F) - Lakeland
Chavez, Kristina (F) - Strawberry Crest
Cheesman, Carson (F) - Plant
Chen, Kya (F) - Alonso
Cherident, Wisny (M) - Bloomingdale
Chery, Jamaal (M) - Leto
Chery, Wadline (F) - Haines City
Cheuvront, Gregory (M) - Durant
Chism, Chase (M) - Manatee
Choyce, Quinton (M) - Lennard
Christophe, Stephanor (M) - Winter Haven
Ciampi, Mia (F) - Manatee
Cicilioni, Orlando (M) - Sarasota
Cimillo, Kylie (F) - Palm Harbor University
Cincotta, Anna (F) - East Lake
Cirise, Jerryson (M) - Lehigh
Clark, Javen (M) - Plant City
Clark, Kathryn (F) - Lakewood Ranch
Clark, Kylie (F) - Newsome
Clark, Odin (M) - East Ridge
Clark, Reagan (F) - George Steinbrenner
Clark, Sean (M) - Manatee
Clarke, Jaheim (M) - Riverdale
Clarke, Michael (M) - Bloomingdale
Claro, Reynaldo (M) - Riverview (Sarasota)
Claunch, Anissa (F) - Wiregrass Ranch
Clay, Angeliq (F) - Bartow
Claypool, Alexander (M) - George Jenkins
Clem, Carrera (F) - East Bay
Cleophat, Marcus (M) - Riverview
Cleophat, Trexley (M) - Newsome
Clerjuste, Charly (M) - Manatee
Clifford, Ashley (F) - George Steinbrenner
Clower, Grady (M) - Wiregrass Ranch
Cobb-Colston, Haviland (F) - Plant
Coburn, Caleb (M) - East Lake
Coffey, Alex (M) - Plant
Cohen, Peyton (M) - East Bay
Cole, Auria (F) - Durant
Cole, Ethan (M) - George Steinbrenner
Cole, Megan (F) - George Steinbrenner
Coleman, Ba'Lisha (F) - Lehigh
Coleman, Zaria (F) - Plant City
Coles, Connor (M) - George Steinbrenner
Colin, Tiffany (F) - Wiregrass Ranch
Colin, Tiffany (F) - Wiregrass Ranch
Collera, Kadence (F) - East Lake
Collins, Keandre (M) - Sarasota
Colombo, Janelle (F) - Venice
Colucci, Gianna (F) - George Steinbrenner
Connatser, Trevor (M) - Newsome
Connery, Will (M) - Plant
Connor, Mckenzie (F) - Wharton
Constable, Vincent (M) - Wiregrass Ranch
Conyers, Rhet (M) - Plant City
Cooley, Taylor (F) - Armwood
Coons, Avery (M) - Plant City
Corbett, Jayden (M) - Manatee
Cordoba, Jarlenys (F) - Alonso
Cordon, Roccio (F) - Riverview
Cornwall, Janlion (M) - Armwood
Coronado, Daniel (M) - Celebration
Corwin, Colin (M) - Sickles
Courageux, Javen (M) - Riverview (Sarasota)
Courville, Juliana (F) - Venice
Covert, Ben (M) - Riverview (Sarasota)
Cowans, Austin (M) - George Jenkins
Cowley, Lillian (F) - Newsome
Coyle, Autumn (F) - North Port
Coyle, Joey (M) - Plant
Crane, Evan (M) - North Port
Crane, Isabella (F) - Venice
Crawford, Cameron (M) - Riverview (Sarasota)
Crettol, Alyssa (F) - Venice
Crisp, Evan (M) - Sarasota
Croasdaile, Maya (F) - Gulf Coast
CROICHY, Travis (M) - Leto
Crowe, Mahki (M) - George Jenkins
Crowell, Cameron (F) - Lakewood Ranch
Crowell, Joseph (M) - Venice
Crumpton, Michael (M) - Leto
Cruz, Arely (F) - Ridge Community
Cruz, Asharri (F) - Bartow
Cruz, Edwin (M) - Bloomingdale
Cruz, Gisselle (F) - Bloomingdale
Cruz, Joell (M) - Leto
Cruz, Reginald (M) - East Bay
Cruz, Xavier (M) - Ridge Community
Cruzado, Ahnyira (F) - Haines City
Csaszar, Michael (M) - East Lake
Culver, Logan (M) - Alonso
Cunningham, Ryan (M) - East Lake
Cura, Victoria (F) - Plant
Curry, Kaela (F) - Palm Harbor University
Curry, Robert (M) - Alonso
Cushman, Oliver (M) - Riverview
D'souza, Daniel (M) - Lakewood Ranch
Dahlgren, Kailey (F) - Wiregrass Ranch
Damien, Michel (M) - East Ridge
Damien, Michel (M) - East Ridge
Dandrow, Keegan (M) - Newsome
Daniels, Durmura (F) - Wiregrass Ranch
Daniels, Eli (M) - Lakewood Ranch
Darius, Watts (M) - East Ridge
Dascoulias, Daemian (M) - Gulf Coast
Davis, Anna (F) - Palm Harbor University
Davis, Bruce (M) - Lennard
Davis, Eric (M) - Winter Haven
Davis, Izzak (M) - Haines City
Davis, John (M) - Plant City
Davis, Mykelah (F) - Lakewood Ranch
Davis, OC (M) - Wharton
Davis, Sharia (F) - Durant
Davis, Zaire (M) - Lakeland
Davis, Zane (M) - Riverview (Sarasota)
Dawson, Tarvarish (M) - Lehigh
Day, Erykah (F) - Wharton
De Crapio, Joshua (M) - Sarasota
De Haan, Jonathan (M) - Riverdale
De Jesus, Kamelia (F) - Bloomingdale
DeBarry, Taylor (F) - Gulf Coast
Debose, Antonio (M) - Riverview
Debose, Artonio (M) - Winter Haven
DeCardenas, Elyza (F) - Wharton
Deevers, Dane (M) - Wharton
Deguia, Jacob (M) - Riverview (Sarasota)
Dela Rosa, Jose (M) - Ridge Community
Delaney, Morgan (F) - Gulf Coast
Deleanibus, Catalina (F) - George Jenkins
Deleary, Zoie (F) - Plant
Delk, Ayden (M) - Lakewood Ranch
Dell, Karis (F) - Strawberry Crest
Delorey, Yaky (F) - Riverdale
Deluna, Devin (M) - George Steinbrenner
Delva, Stepen (M) - Lennard
DeMarco, Allie (F) - Bloomingdale
Demari, Patterson (M) - East Ridge
Denis, Denson (M) - Lehigh
Dennard, Deryke (M) - Ridge Community
Dennis, Kendell (M) - Lakeland
Densmore, Ellen (F) - Palm Harbor University
Denson, Basil (M) - Bloomingdale
Depp, Michael (M) - Wiregrass Ranch
Derigo, Marley (F) - Wharton
Derigo, Samuel (M) - Wharton
Derigo, Thomas (M) - Wharton
Derylo, Diana (F) - Palm Harbor University
Dewsey, Kiavian (F) - Lakeland
Dhaiti, Lenchy (F) - North Port
Dhillon, Eran (F) - Celebration
Dias, Francis (M) - Strawberry Crest
Diasti, Dean (M) - Plant
Diaz, Ziad (M) - Leto
Dickey, Taniah (F) - Winter Haven
Dickson, Naveli (M) - Lakeland
Dieffenthaller, Cecilia (F) - East Lake
Diller, Zach (M) - Lakewood Ranch
Dillon , Sommer (F) - George Steinbrenner
Dillon, Landon (M) - George Steinbrenner
Dilts, Matthew (M) - Haines City
Dimarco, Anthony (M) - Wiregrass Ranch
Dimitri, Michel (M) - East Ridge
Dimmick, Vance (M) - Plant
Dindy, Gabe (M) - Lakeland
Dinicola, Will (M) - Gulf Coast
Dirks, Christiana (F) - Plant
Divvens, Kelsie (F) - George Jenkins
Djahankhah, Sami (M) - George Jenkins
Doan, Jo'el (M) - George Steinbrenner
Doan, Joshua (M) - George Steinbrenner
Dodge, Richard (M) - Newsome
Doenges, Marielle (F) - Plant
Doerrfeld, Emma (F) - North Port
Dohn, Angelina (F) - East Bay
Doll, Kierstin (F) - Riverview
Dominguez, Jose (M) - East Bay
Dominique, Marvins (M) - Riverview
Donnelly, Andrew (M) - Riverview (Sarasota)
Donoway, Ryan (M) - Riverdale
Dorn, Zaniah (F) - Lennard
Dorris , Johnnie (M) - East Bay
Douglas, Devin (M) - Bloomingdale
Douglass, John (M) - George Steinbrenner
Drayton, Paul (M) - East Bay
Drewa, Marcus (M) - Lakewood Ranch
Dreyer, Taylor (M) - Riverview
Drummond, Ebone (F) - Ridge Community
Dubose, Omarie (M) - Riverdale
Duffy, Andrew (M) - Lakewood Ranch
Dugan, Machlan (M) - Newsome
Dumas, Katherine (F) - Sarasota
Dumornay, Isabella (F) - Sickles
Duncan, Annaliese (F) - Winter Haven
Duncan, Eric (M) - Bloomingdale
Duncan, Tyra (F) - Plant City
Dunkelly, Dejonay (F) - Riverdale
Dunn, Torrie (F) - George Jenkins
Duong, Colin (M) - Alonso
Dupre, Josh (M) - East Lake
Duque, Jeremy (M) - North Port
Duquella, Chloe (F) - Wiregrass Ranch
Dutil, Ryder (M) - Wiregrass Ranch
Dye, Nathan (M) - Plant
Dyer, Gracie (F) - Plant City
Earl, Daquarius (M) - Bloomingdale
Easterlin, Colby (M) - Sickles
Eaves, Ethan (M) - Newsome
Eaves, LaDale (F) - George Jenkins
Echevarria, Glorianna (F) - East Ridge
Echezarria, Derek (M) - Haines City
Edler, Terrance-TJ (M) - Bartow
Edwards, Catalina (F) - Celebration
Edwards, Jadem (M) - Riverdale
Edwards, Sebastian (M) - Celebration
Eiken, Max (M) - Celebration
Eiken, Michael (M) - Celebration
Eing, Daniel (M) - Newsome
El Mahdi, Omar (M) - Lakewood Ranch
Elijah, Doerr (M) - East Bay
Eller, Ruby (F) - Haines City
Elliot, Caleb (M) - George Jenkins
Ellis, Gabriel (M) - Sickles
Elsey, Lauren (F) - Palm Harbor University
Elsey, Teage (M) - North Port
Emiola, Abdulahi (M) - East Bay
Emma, Rodriguez (F) - Gulf Coast
Erneus, Gary (M) - Riverview
Escobar, Diego (M) - East Bay
EsteMcDonald, Romal (M) - Wiregrass Ranch
Estimond, Jeffrey (M) - Lehigh
Estinvil, Edmaelle (F) - Lennard
Eudaly, Elizabeth (F) - Plant
Eudaly, Mary Ellen (F) - Plant
Euson, Rijanaldo (M) - Haines City
Evans, Chase (M) - East Lake
Evans, Micah (M) - Gulf Coast
Eveloff, Peyton (M) - Lakewood Ranch
Everett, Treson (M) - Sickles
Everett, Zaquan (M) - Plant
Exceus, Jeremiah (M) - East Bay
Fabbiani, Olivia (F) - Celebration
Fabian, Fernandez (M) - Riverview
Fabre, Andy (M) - Celebration
Faddoul, Christy (F) - Wiregrass Ranch
Falchook, Jared (M) - Celebration
Falleiros, David (M) - Lehigh
Farnsworth, Emery (M) - George Steinbrenner
Farrell, Caitlan (F) - East Ridge
Farrell, Caitlin (F) - East Ridge
Farrell, Christian (M) - Bloomingdale
Farrell, Collin (M) - East Ridge
Farrington, Luke (M) - Newsome
Faskowitz, Jordan (F) - George Steinbrenner
Faudoas, Yardley (M) - North Port
Favors, Malik (M) - East Ridge
Fearnow, Deegan (M) - Plant City
Feaster, Donovan (M) - George Jenkins
Febre, Natalia (F) - George Steinbrenner
Fegan, Michelle (F) - Riverview (Sarasota)
Felinor, Fedelly (F) - Lennard
Felix, Ameila (F) - Plant City
Fels, Nicole (F) - East Lake
Fenolio, Sabrina (F) - Sarasota
Ferguson, Ireland (F) - Venice
Ferguson, Sandra (F) - East Lake
Fernandez, Colby (M) - Lakeland
Fernandez, Eliel (M) - Wiregrass Ranch
Ferrari, Jack (M) - East Lake
Ferris, Latrell (M) - Lennard
Feyas, Peter (M) - Ridge Community
Fiducia, Jordan (M) - Bloomingdale
Fielder, Jlynn (F) - Lennard
Fielding, Breanna (F) - Gulf Coast
Figg, Alanna (F) - East Bay
Figueroa, Juanel (M) - Lakeland
Figueroa-Carrello, Ricardo (M) - Newsome
Finkel, Shaina (F) - Wiregrass Ranch
Fiorentino, Antonio (M) - Wiregrass Ranch
Fischel, Rachel (F) - George Steinbrenner
Fischer, Christina (F) - North Port
Fisichella, Peter (M) - Lakewood Ranch
Fitzgerald, Logan (M) - Gulf Coast
Fitzgerald, Sage (F) - Gulf Coast
Fizzell, Jacob (M) - Lakewood Ranch
Flaherty-Cohn, Kylie (F) - Venice
Flake, Brianna (F) - Armwood
Fleece, Colin (M) - Manatee
Fleetham, Matthew (M) - Gulf Coast
Fleming, Allison (F) - Wiregrass Ranch
Fleming, Dariona (F) - Lehigh
Fleming, Kat (F) - Wiregrass Ranch
Fletcher, Ya'Narris (M) - Lehigh
Flieschman, Ben (M) - Strawberry Crest
Flint, Georgia (F) - Riverview (Sarasota)
Flores, Michael (M) - George Jenkins
Flowers, Ar'Reyana (F) - George Jenkins
Fontaine, Olivia (F) - Riverview (Sarasota)
Forbis, Bennett (M) - Gulf Coast
Forero , Natalia (F) - Riverview
Foresyth, Kenneth (M) - Winter Haven
Formey, Zanea (F) - Ridge Community
Formosa, Rachel (F) - Manatee
Forsyth, Kathryn (F) - Newsome
Foster, Rozell (M) - Lakewood Ranch
Foucaulr, Zara (F) - Wharton
Fournier, Sophia (F) - Plant
Fraga, Alex (M) - Newsome
Francis, Delroy (M) - Lennard
Francois, ellanda (F) - Gulf Coast
Francolini, Alyson (F) - Venice
Franks, Carson (M) - George Steinbrenner
Fraraccio, Michael (M) - Riverview (Sarasota)
Fraser, Isaiah (M) - Ridge Community
Frederick, lamar (M) - Newsome
Frederick, Lamar (M) - Newsome
Frey, Isabella (F) - George Steinbrenner
Friedlander, Zachary (M) - Plant
Friedli, William (M) - Sarasota
Frye, Alexandria (F) - Wharton
Fuery, Trinity (F) - Bartow
Fugleberg, Peter (M) - Sarasota
Fulop, Hannah (F) - Wiregrass Ranch
Fultz, Jeremiah (M) - Lennard
Gacoms, Lauren (F) - Celebration
Gadson, Jaylen (M) - Plant City
Gaffney, Michael (M) - Venice
Gainey, Kenzye (F) - Wiregrass Ranch
Galeano, David (M) - Lennard
Galeas, Michelle (F) - Leto
Galiano, Vanessa (F) - East Lake
Galley, Tyler (M) - Palm Harbor University
Galli, Chris (M) - Lakewood Ranch
Gallman, Jalen (M) - Bloomingdale
Gambino, Olivia (F) - Riverdale
Gamble , Shaniya (F) - Sarasota
Gammon, Seraphina (F) - Sarasota
Gant, Amari (F) - Lennard
Gant, Elijah (M) - Lennard
Gappy, Jaiden (M) - Durant
Garcia, Christian (M) - North Port
Garcia, Daury (M) - George Jenkins
Garcia, Dayanara (F) - Sickles
Garcia, Hanser (M) - Riverview (Sarasota)
Garcia, Ivan (M) - Celebration
Garcia, Julian (M) - Wiregrass Ranch
Garcia, Lemyts (M) - Celebration
Garcia, Nathaniel (M) - Lakewood Ranch
Gardener, Alaylah (F) - George Steinbrenner
Garland, Emma (F) - Riverview
Garrett, Chloe (F) - Wiregrass Ranch
Garrison, Rachel (F) - George Steinbrenner
Garvin, Trinity (F) - Haines City
Gary, Satoria (F) - Lehigh
Gay, Victoria (F) - Durant
Gehlen, Brooke (F) - Palm Harbor University
Gehrke, Fallon (F) - Lakewood Ranch
Geiger, Emily (F) - Plant
Geren, Logan (F) - Riverdale
Getchell, Madisyn (F) - Strawberry Crest
Gholson, Gia (F) - Plant
Gibbs, Leona (F) - Manatee
Gibson, Emmanuel (M) - George Jenkins
Gibson, Keith (M) - Plant
Gibson, Tamya (F) - Lakewood Ranch
Giller, Christian (M) - Bloomingdale
Gillett, Skyler (F) - Alonso
Gilley, Brianna (F) - Winter Haven
Gilliam, Joshua (M) - Sickles
Giovannetti, Matheus (M) - Haines City
Giovenco, Jaden (M) - Durant
Giovenco, Madison (F) - Newsome
Girard, Kaleb (M) - George Jenkins
Giromini, John (M) - Riverview (Sarasota)
Giron, Juliana (F) - East Ridge
Giron, Linda (F) - East Ridge
Glahn, Sarah (F) - East Bay
Glasgow, Shanique (F) - Ridge Community
Glasgow, Tasia (F) - Ridge Community
Glazewski, Kristopher (M) - Newsome
Godbold, Ryan (M) - Wharton
Godbold, Zach (M) - Wharton
Goetz, Nathaniel (M) - Sarasota
Goins, Alexis (F) - Ridge Community
Goldberg, Leah (F) - George Steinbrenner
Golden, Taylor (F) - Lakewood Ranch
Gonzales, Bradley (M) - George Steinbrenner
Gonzalez, Alex (M) - Lehigh
Gonzalez, Erika (F) - Plant City
Gonzalez, Ethan (M) - Haines City
Gonzalez, Michael (M) - Plant
Gonzalez, Mikayla (F) - Lakeland
Gorden, Zion (M) - Gulf Coast
Gordon, Ciana (F) - Armwood
Gordon, Mikayla (F) - Riverview
Gordon-Watkins , Nadja (F) - Riverview
Gore, Brooke (F) - Lakewood Ranch
Gorman, Raymond (M) - Newsome
Gornail, Dahana (F) - Winter Haven
Gornail, Salanda (F) - Winter Haven
Gould, Wesley (M) - Plant City
Gousby, Aiden (M) - Lehigh
Graham, Mary Grace (F) - Manatee
Grahn, Lucas (M) - George Steinbrenner
Granack, Sydney (F) - Lakewood Ranch
Granda, Brian (M) - Alonso
Grant, Steven (M) - Wharton
Gray, Cam'Ron (M) - North Port
Gray, Taylor (F) - North Port
Graydon, Ta'Metria (F) - Bartow
Graydon, Timothy (M) - Bartow
Green, Jaykaylah (F) - East Bay
Green, Ryan (M) - Newsome
Green, Sequoia (F) - Manatee
Greer, Lashanti (F) - George Jenkins
Grey, Tara (F) - Sickles
Griesser, Noemi (F) - Palm Harbor University
Grimes, Quavion (M) - Wharton
Grimm, Sydney (F) - George Steinbrenner
Grimmer, Annalise (F) - Sarasota
Grygiel, Gatlin (M) - Newsome
Guedez, Andre (M) - Sickles
Guendjoian, Ryan (M) - Sarasota
Guendjoian, Steven (M) - Sarasota
Guenther, Aaron (M) - Palm Harbor University
Guerra Franco, Joaquin (M) - Sickles
Guerrero, Andrew (M) - George Jenkins
Guevara, Fernando (M) - East Ridge
Gurbacs, Kayden (F) - Bloomingdale
Gurivireddygari, Haarika (F) - George Steinbrenner
Gutierrez, Jaime (M) - Lakewood Ranch
Gutridge, Riley (F) - Riverdale
Gutridge, Trenton (M) - Riverdale
Guyton, Alexis (F) - Bloomingdale
Habashy, Marina (F) - Sarasota
Hadam, Evan (M) - Plant
Hagenbarth, Jeremy (M) - Bloomingdale
Hagopian, Gianna (F) - Lakewood Ranch
Hahn, Kaylee (F) - Plant City
Haines, Gabrielle (F) - Ridge Community
Halaufia, Johnathan (M) - East Bay
Halfacre, Charles (M) - Manatee
Hall, Alaina (F) - East Bay
Hall, Iriel (F) - Palm Harbor University
Hall, Kayla (F) - Lakeland
Hall, Kayla (F) - Lennard
Hall, Leah (F) - George Steinbrenner
Hall, Levian (M) - Alonso
Hall, Lucas (M) - Lakewood Ranch
Hall, Rachael (F) - Newsome
Hall, Rreyanna (F) - Lennard
Hall, Trey (M) - Riverview (Sarasota)
Hall, Vanetta (F) - Armwood
Hallenbeck, Sophia (F) - George Steinbrenner
Hamer, Sophia (F) - Riverview (Sarasota)
Hamilton, Caleb (M) - Newsome
Hamilton, Destiny (F) - Winter Haven
Hammill, Jared (M) - Wharton
Hammill, Olivia (F) - Wharton
Handford, Ca 'Miele (F) - Winter Haven
Handsel, TJ (M) - East Lake
Hanley, Delaney (F) - North Port
Hannah, Cyrus (M) - Sarasota
Hannon, Anastasia (F) - Gulf Coast
Hannon, Christian (M) - Riverview (Sarasota)
Hansen, Lane (M) - East Lake
Hardy, Lucas (M) - Wharton
Hardy, Ma'kerra (F) - Riverdale
Hargrove, Ar'Marion (M) - George Jenkins
Hargrove, Deja (F) - East Bay
Haroun, Amir (M) - Newsome
Harrigan, Zachary (M) - George Steinbrenner
Harrington, Sydney (F) - Lakeland
Harris, Davon (M) - Manatee
Harris, Desean (M) - Winter Haven
Harris, Michael (M) - North Port
Harris, Napoleon (M) - Manatee
Harris, Sean (M) - Newsome
Harrison, Darius (M) - Lennard
Harrison, Jordyn (M) - Lennard
Hart, Emily (F) - Gulf Coast
Hart, Kate (F) - Riverview
Hart, Larissa (F) - Armwood
Hart, Paris (F) - Winter Haven
Hartigan, McKenna (F) - Riverview
Hartman, Jaden (M) - Sickles
Hartman, Sommer (F) - Sickles
Hartvigsen, William (M) - Sarasota
Hassan, Mazin (M) - Plant
Hassan, Mohamed (M) - Plant
Hausmann, Kaylene (F) - Riverview
Hawthorne, Kewan (M) - Manatee
Hayes, Byron (M) - George Jenkins
Hayes, Jawonn (M) - George Jenkins
Hayes, Michael (M) - Riverview (Sarasota)
Hayes, Morgan (F) - Armwood
Hayes, Omari (M) - Riverview (Sarasota)
Haymore, Kevin (M) - George Steinbrenner
Haynes, Garren (M) - Alonso
Haywood, Chaz (M) - North Port
Hazelette, Lucy (F) - Gulf Coast
Hazlett, Gabrielle (F) - Winter Haven
Heald, Caiden (M) - Riverview
Healy, Quinn (M) - Newsome
Heckler, Thomas (M) - Manatee
Heim, Pearson (F) - Plant
Helton, Michael (M) - Celebration
Henderson, Zakhia (F) - East Ridge
Hendrickson, Michael (M) - Sarasota
Hendrix, Alyssa (F) - Riverview
Herbert, Evan (M) - Plant City
Hernandez, Astrix (F) - George Steinbrenner
Hernandez, Francisco (M) - North Port
Hernandez, Isaias (M) - Bartow
Hernandez, Sebastian (M) - Wiregrass Ranch
Hernandez, Timothy (M) - Bloomingdale
Hernandez, William (M) - Plant
Hernandez, Xavier (M) - Durant
Hernandez-Jimenez, Mervyn (M) - Riverdale
Herndon, Kylee (F) - Strawberry Crest
Herrera, Isabella (F) - Wiregrass Ranch
Herrington, Beau (M) - Ridge Community
Hierholzer, Jordan (M) - Bloomingdale
Highsmith, Cole (M) - Plant City
Hill, Hartley (F) - Plant
Hill, Isabella (F) - East Ridge
Hill, Janijah (F) - Bloomingdale
Hill, Mackenzie (F) - East Ridge
Hill, Mattilynn (F) - Plant City
Hill, Micahela (F) - East Lake
Hill, Mya (F) - Wiregrass Ranch
Hincapie, Maria (F) - Celebration
Hinds, Losbury (M) - Alonso
Hineline, William (M) - Wharton
Hines, Griffen (M) - Venice
Hirujo, Ender (M) - Riverview
Hjelm, Donnie (M) - Lakewood Ranch
Hll, Marcus (M) - Lakeland
Hoang, Heiu (M) - Sarasota
Hogan, Aidan (M) - East Lake
Holbrook, Aleks (M) - Riverview (Sarasota)
Hollingshead, Kyler (M) - Lakewood Ranch
Holman, Jordyn (F) - Gulf Coast
Holmes, Jaylon (M) - Haines City
Holmes, Mya (F) - Celebration
Holston, Anijah (M) - Lehigh
Holston, Princess (F) - Lehigh
Holston, Princess-Zaniegah (F) - Lehigh
Holtzman, Hendricks (M) - Gulf Coast
Homa, Connor (M) - Palm Harbor University
Honors, Dalyn (M) - Lakeland
Hooker, Grant (M) - George Steinbrenner
Hooper, Hanna (F) - Gulf Coast
Hooper, Sara (F) - Gulf Coast
Hoopes, Wellsley (F) - Gulf Coast
Hopkins, Brady (M) - Wharton
Hopkins, Raekwon (M) - Alonso
Horner, Payton (F) - Sickles
Horvath, Nathan (M) - Riverdale
Houston, Rayjanell (F) - Celebration
Howard, Johnathan (M) - Riverdale
Howard, Lanarria (F) - Riverview (Sarasota)
Howe, Cameron (M) - Alonso
Howell, Makenna (F) - Alonso
Hritz, Ethan (M) - Sarasota
Huckleberry, Curtis (M) - Sarasota
Huckleberry, John (M) - Sarasota
Huddleston, Madison (F) - Palm Harbor University
Hudson, Isaiah (M) - Bartow
Hudson, Jeremiah (M) - George Jenkins
Hudson, Zach (M) - Venice
Huffman, Caden (M) - Newsome
Hughes, Gavin (M) - Newsome
Hughes, Kendall (F) - Newsome
Hulton, Loriann (F) - Alonso
Humbles , Precious (F) - East Bay
Humphrey, Fiona (F) - George Jenkins
Humphrey, Shamiya (F) - Lennard
Hunley, Madisson (F) - Newsome
Hunt, Avon (M) - Armwood
Hurwitz, Rebekah (F) - George Steinbrenner
Huss, Krista (F) - Newsome
Hussein, Ziad (M) - Wiregrass Ranch
Huyke, Helena (F) - Celebration
Hyder, Andrew (M) - East Lake
Hyer, Jacob (M) - Venice
Ibrahim, Ali (M) - Ridge Community
Idoyaga, Emily (F) - North Port
Ijezie, Marcus (M) - Plant City
Ingallinera, Mason (F) - Lakewood Ranch
Ingles, Devin (M) - Riverview
Ingles, William (M) - Riverview
Ingram, Ardaireous (M) - Celebration
Ippolito, Lauren (F) - Sarasota
Irigoyen, Angeles (F) - Strawberry Crest
Irving, Chris (M) - Riverdale
Ismail, Reema (F) - Celebration
Ivanenko, Milana (F) - Venice
Ivanenko, Vanessa (F) - Venice
Ivy, Kesean (M) - Riverdale
Iwasiw, Stefan (M) - North Port
Jacinto, Archie (M) - Sarasota
Jack, Zayne (F) - George Steinbrenner
Jacks, Ashley (F) - Newsome
Jackson, Illya (M) - Wharton
Jackson, Jevon (M) - Wharton
Jackson, JoaQuilya (F) - Winter Haven
Jackson, Joaquin (M) - Winter Haven
Jackson, Joe (M) - Ridge Community
Jackson, Markell (M) - Manatee
Jackson, Wayne (M) - Haines City
Jaikaran, Charles (M) - Gulf Coast
Jaime, Emely (F) - Sickles
Jaimez, Adamari (F) - Durant
Jalen, Numan (M) - East Ridge
Jamerson, Kenya (F) - Winter Haven
James, Alonzo (M) - Winter Haven
James, Cooper (M) - Celebration
James, Elijah (M) - Plant City
James, Journe (F) - North Port
James, Keion (M) - East Bay
James, Savannah (F) - Venice
Janeck, John Paul (M) - Gulf Coast
Janish, Coryn (F) - Palm Harbor University
Jaropillo, Kerwin (M) - George Jenkins
Jean Baptiste, Antonia (F) - Ridge Community
Jean Baptiste, Hubert (M) - Gulf Coast
Jean, Alexandro (M) - George Jenkins
Jean, Avrel (F) - Plant
Jean, Daham-Shel (F) - North Port
Jean, Hudson (M) - Gulf Coast
Jean, Marquis (M) - George Jenkins
Jean, Rosalene (F) - Newsome
Jean-Baptiste, Jeffrey (M) - Riverdale
Jean-Charles, Stenley (M) - Gulf Coast
Jean-Denis, Marvin (M) - Gulf Coast
Jeffers, Talik (M) - Wharton
Jefferson, Emani (F) - North Port
Jeffery, Jayla (F) - Plant
Jenkins, Dylan (M) - Riverview (Sarasota)
Jenkins, Kaylee (F) - George Jenkins
Jenkins, Miyah (F) - Durant
Jennings, Brianna (F) - Lakeland
Jennings, Ethan (M) - Plant
Jeremiah, Arnold (M) - Lehigh
Jeremiah, Dragon (M) - East Ridge
Jhoda, Ashston (M) - Wiregrass Ranch
Jimenez, Angelina (F) - Durant
Jimenez, Ashely (F) - Lakeland
Joel, Ondrasha (F) - Wiregrass Ranch
Johansson, Chase (F) - Newsome
John, Jalya (F) - Riverview
John, Morgan (M) - East Ridge
John, Randolph (M) - Bartow
Johnson, Andrew (M) - Newsome
Johnson, Austin (M) - Gulf Coast
Johnson, Brandon (M) - Newsome
Johnson, Brooke (F) - Gulf Coast
Johnson, Carlisle (M) - Lakeland
Johnson, De'Marea (M) - George Jenkins
Johnson, Ethan (M) - Newsome
Johnson, Gianna (F) - Newsome
Johnson, Grace (F) - Palm Harbor University
Johnson, Ian (M) - Palm Harbor University
Johnson, Jalen (M) - Sarasota
Johnson, Jinia (F) - Wharton
Johnson, Johan (M) - George Jenkins
Johnson, Khalid (M) - George Steinbrenner
Johnson, Maniyah (F) - Celebration
Johnson, Noah (M) - Riverview (Sarasota)
Johnson, Rashaad (M) - Armwood
Johnson, Sofia (F) - Bloomingdale
Johnson, Steffan (M) - Venice
Johnson, Trenton (M) - Manatee
Johnson, Willie (M) - Winter Haven
Johnson, Zachary (M) - Plant City
Jolly, Fredrick (M) - Wharton
Jolly, Ian (M) - Plant City
Jones, Aaleyai (F) - Bloomingdale
Jones, Ariana (F) - Winter Haven
Jones, Ashanti (F) - Bartow
Jones, Caroline (F) - Newsome
Jones, Christopher (M) - Newsome
Jones, Drew (M) - Riverview
Jones, Dwayne (M) - Strawberry Crest
Jones, Jaden (M) - Armwood
Jones, Jesaiah (M) - East Ridge
Jones, Jorde (M) - George Jenkins
Jones, Josh (M) - Winter Haven
Jones, Larry (M) - Lakeland
Jones, Madison (F) - Riverview
Jones, Major (M) - Lennard
Jones, Margret (F) - Newsome
Jones, mikayla (F) - Wiregrass Ranch
Jones, Naomi (F) - Wharton
Jones, Romello (M) - Plant City
Jones, Shaiel (F) - Riverview (Sarasota)
Jones, Zachary (M) - Sarasota
Jonhson, Ruby (F) - Riverview (Sarasota)
Jonnalagadda, Krishna (M) - George Steinbrenner
Jonnalagadda, Pattabhirama (M) - George Steinbrenner
Jordan, Johnathan (M) - George Steinbrenner
Jordan, Katherine (F) - Venice
Jordan, Luke (M) - George Steinbrenner
Joseph, Jessica (F) - Winter Haven
Joseph, Popa (M) - East Ridge
Joseph, Shab (M) - Wharton
Joseph, Simeon (M) - Haines City
Joyce, Travis (M) - Sickles
Judah, Alex (M) - Newsome
Julevich, Garrett (M) - Sickles
Kaden, Rhoden (M) - East Ridge
Kaldany, Tyler (M) - Gulf Coast
Kalstek, Kaeden (M) - Celebration
Kanas, Danielle (F) - George Steinbrenner
Kanfer, Henry (M) - Plant
Karp, Max (M) - Durant
Kash, Brooklyn (F) - Durant
Kate, Pollard (F) - Plant
Kayongo, Summer (F) - George Steinbrenner
Kazanas, Alexis (F) - Gulf Coast
Keaveny, Joshua (M) - Newsome
Keelan, Santino (M) - Sarasota
Keith, Jane (F) - Lennard
Kelemen, Dorina (F) - Riverview (Sarasota)
Kellum, Reggie (M) - Lakeland
Kelty, Tara (F) - Riverview (Sarasota)
Kelvin, Gittens (M) - East Ridge
Kempf, Marissa (F) - Sarasota
Keng, Makayla (F) - Lakewood Ranch
Keown, Payson (M) - Haines City
Kerr , Aquila (F) - Haines City
Kerr, Kymani (M) - Alonso
Keys, Deandre (M) - Lakeland
Khalil, Maryam (F) - Wiregrass Ranch
Khanvilkar, Sohan (M) - George Steinbrenner
Khavarian, Hunter (M) - East Lake
Kiefer , Haley (F) - Strawberry Crest
Kiernan, Brian (M) - Celebration
Kilduff, Shane (M) - Sarasota
Kilkelly, Katie (F) - Alonso
Killian , Camden (M) - Riverview
Killick, Anthony (M) - Plant City
Kim, Jason (M) - Sickles
King, Charles (M) - Sickles
King, Isaiah (M) - George Steinbrenner
King, Janee (F) - Lennard
King, Joshua (M) - George Steinbrenner
King, Logan (M) - North Port
King, Luke (M) - Riverview (Sarasota)
King-Collier, Zion (M) - Armwood
Kinzler, jasmine (F) - Wiregrass Ranch
Kinzler, Jasmine (F) - Wiregrass Ranch
Kirsch, Anson (M) - North Port
Kistamma, Alex (M) - Lehigh
Kitnurse, Mike (M) - Celebration
Kleist, Rylee (M) - Bloomingdale
Klingler, Victoria (F) - East Ridge
Knight, Gage (M) - Palm Harbor University
Knight, Samuel (M) - George Steinbrenner
Knighton, James (M) - Sickles
Knotts, Jackson (M) - Plant City
Ko, James (M) - George Jenkins
Kobetitsch, Ryan (M) - Lakewood Ranch
Kodberg, Mark (M) - North Port
Kodberg, Matthew (M) - North Port
Koehler, Shania (F) - Riverdale
Koehnke, Connor (M) - Riverview
Kohler, Abbigail (F) - Alonso
Komncova, Tereza (F) - East Bay
Konopka, Gavin (M) - East Bay
Koomen, Rhiannon (F) - Riverview (Sarasota)
Kornbluth, Mariah (F) - Haines City
Kornbluth, Miranda (F) - Haines City
Koury, Sage (F) - George Jenkins
Kovendy, Sebastian (M) - Riverview (Sarasota)
Kozak, Destiny (F) - Newsome
Kozul, Alena (F) - Lakeland
Kozul, Iva (F) - Lakeland
Krause, Madelyn (F) - Venice
Kreidler, Kole (M) - North Port
Kremenski, Beckett (M) - Lakewood Ranch
Kremkau, Zack (M) - Alonso
Krueger, Ayden (F) - George Steinbrenner
Krueger, Bryce (M) - George Steinbrenner
Kulp, Zack (M) - Lakeland
Kurtz, Eli (M) - George Jenkins
Kyles, Thomas (M) - Celebration
Kyles, Victoria (F) - Celebration
Labiad, Greyson (M) - Celebration
Labossiere, Nicard (M) - North Port
Lacey, Desmond (M) - Durant
Lacey, Shyanne (F) - George Jenkins
Lachat, Diane (F) - Plant
Laielli, Gavin (M) - Lakewood Ranch
LaManna, Bella (F) - Sickles
Lambrecht, Alycelle (F) - Celebration
Lame, Annie (F) - Gulf Coast
Lamvermeyer, Derek (M) - Riverview
Landis, Justin (M) - Sickles
Lane, Dylan (M) - Durant
Lane, Jakobe (M) - Winter Haven
Lange, Daniel (M) - Riverview (Sarasota)
Langlois, Joe (M) - Armwood
Lanier, Ja'Mier (M) - Wharton
Lanier, Jimmy (M) - Newsome
Lapinski, Franklin (M) - Sickles
Lara, Gabriel (M) - George Steinbrenner
Larimet-Picciani, Gian (M) - North Port
Larios Castano, Gerardo (M) - Haines City
Larkins, Calvin (M) - Riverview
Larson, Andrew (M) - Riverview
Larson, Lisa (F) - Sarasota
Larue, Wade (M) - Newsome
Lassiter, Paige (F) - Alonso
Laurenzano, Lorenzo (M) - East Ridge
Lawhorn, Estacia (F) - Riverview
Lawson, Wyatt (M) - Durant
Lazare, Bryant (M) - Strawberry Crest
Lear, Chloe (F) - Venice
Lear, Elijah (M) - North Port
Leash, Tyler (M) - Venice
Leatt, Tamlyn (F) - Lakewood Ranch
Lee, Aniyah (F) - Newsome
Lee, Austin (M) - George Steinbrenner
Lee, Gabrielle (F) - Durant
Lee, Jimmy (M) - Armwood
Lee, Reagyn (F) - Bloomingdale
Legare, Kareena (F) - Venice
Legere, Zach (M) - Palm Harbor University
Lenz, Ashlee Kate (F) - Riverview (Sarasota)
Leon, Lidia (F) - Plant City
Lesane, Tayshun (M) - Gulf Coast
Leslie, Samantha (F) - Lakeland
Lespasio, Paul (M) - Manatee
Levarity, Shalamar (M) - East Ridge
Leverett, Jaden (M) - Winter Haven
Lewis, Kiezavion (M) - Armwood
Lewis, Makhai (M) - Gulf Coast
Lewis, Unique (M) - Bloomingdale
Lima, Nick (M) - East Lake
Lin, Ricky (M) - Durant
Lipscomb, Amelia (F) - Alonso
Little, James (M) - Wiregrass Ranch
Lloyd, Scott (M) - George Jenkins
Lockett, Eric (M) - Lennard
Lockhart, Jasmin (F) - George Jenkins
Lockner, McKenzie (F) - Newsome
Lockner, Sydney (F) - Newsome
LoMonaco, Ella (F) - Sickles
Long, Ezekiel (M) - Lennard
Long, Malachi (M) - Lennard
Longoria, Leilani (F) - Venice
Lopez Hernandez , Mariaeliza (F) - Riverview
Lopez, Ashton (M) - Ridge Community
Lopez, Ellena (F) - Haines City
Lopez, Eric (M) - Riverview
Lopez, Joshua (M) - Durant
Lopez-Valmana, Sandro (M) - Alonso
Lorenzen , Mansi (F) - Riverview
Lorenzen, Theodore (M) - Riverview
Lou, Mandy (F) - East Bay
Louis, Saje (M) - Plant City
Louis, Spencer (M) - Haines City
Love, Gariona (F) - Armwood
Love, Isabella (F) - Manatee
Love, Kayla (F) - George Steinbrenner
Love, Tonija (F) - Armwood
Lovett, Alex (F) - Plant
Lovett, Bryce (M) - Lennard
Lovett, Liyah (F) - Bloomingdale
Lowdermilk, Jenson (M) - Wharton
Lowery, Chelsea (F) - Bartow
Lozano, Alonso (M) - Celebration
Ludlam, Ian (M) - Alonso
Luff, Hannah (F) - Venice
Lugo Ramos, Hansel (M) - East Ridge
Luis, La'Neil (F) - Winter Haven
Luke, Makayla (F) - Lennard
Luke, Nasanty (F) - Leto
Luke, Shanya (F) - Lennard
Lukowski, Jennifer (F) - Venice
Luster, Alexis (F) - Ridge Community
Lynch, Austin (M) - Leto
Lynch, Lilly (F) - Lakewood Ranch
Ma, Amyah (F) - Sarasota
Ma, Kaijah (F) - Sarasota
Macedo, Gabriella (F) - Celebration
Mach, Chase (M) - Bloomingdale
Machristie, Ethan (M) - Durant
Magann, Carson (M) - Plant City
Maglio, Domenic (M) - Riverview (Sarasota)
Magure, Joy (F) - Bloomingdale
Mahurin, Tessa (F) - Manatee
Malick, Kaleigh (F) - George Jenkins
Malinchak, Jacob (M) - Durant
Malizia, Margaret (F) - Plant
Mallo, Nathalia (F) - Alonso
Maloney, Kayla (F) - Venice
Malpass, Austin (M) - Palm Harbor University
Maltezo, Matthew (M) - East Lake
Malyszko, Erik (M) - Palm Harbor University
Maney, Ryan (M) - Plant
Manitz, Hailey (F) - Riverview (Sarasota)
Manning, Carson (F) - Lakewood Ranch
Manning, Madeline (F) - Palm Harbor University
Manno, Olivia (F) - Plant
Manno, Viktorya (F) - George Jenkins
Maragris, Sophia (F) - Palm Harbor University
Marcelin, Ed (M) - Wharton
Marchese, Haiden (M) - Bloomingdale
Marchman, Neiya (F) - Bloomingdale
Marchman, Siniah (F) - Bloomingdale
Marciniak, Zelina (F) - Riverview (Sarasota)
Margaris, Kosmas (M) - Palm Harbor University
Marino, Vincent (M) - Venice
Markee, Joshua (M) - Riverview
Markham, Issac (M) - Bloomingdale
Markowski, Penelope (F) - Plant
Marlow, Deborah (F) - George Steinbrenner
Maroney, Aidan (M) - Durant
Marquez, Kemley (F) - George Jenkins
Marrero, Christian (M) - Leto
Marrero, Christian (M) - Leto
Marrero, Natalee (F) - North Port
Marshall, Gabe (M) - Wiregrass Ranch
Marshall, Jenee (F) - Sarasota
Marshall, Lilly (F) - Plant
Marsicovetere, Haylee (F) - North Port
Martin, Brian (M) - Gulf Coast
Martin, Collier (M) - Lakeland
Martin, Dwight (M) - East Bay
Martin, Elizabeth (F) - Strawberry Crest
Martin, Eric (M) - Wharton
Martin, Kaycee (F) - Newsome
Martin, Kearrah (F) - Lehigh
Martin, Nyashia (F) - East Bay
Martin, Tyler (M) - Winter Haven
Martin, William (M) - Venice
Martinez , Crystal (F) - East Bay
Martinez, Christoper (M) - Celebration
Martinez, Emaly (F) - Durant
Martinez, Seth (M) - Lennard
Martinez, Trinity (F) - George Steinbrenner
Martinez-Castillo, Cecilia (F) - Plant City
Martuza, Nathan (M) - Plant
Mask, Tiana (F) - North Port
Mason, Caroline (F) - George Jenkins
Mason, Liam (M) - Sickles
Massiah-Heywood, Sabine (F) - Newsome
Masters, Elle (F) - Alonso
Mateo, Anthony (M) - Bloomingdale
Mateo, Christopher (M) - Bloomingdale
Mathew, Emmanual (M) - Strawberry Crest
Mathews, Tyron (M) - Strawberry Crest
Mathis, Alysha (F) - Wiregrass Ranch
Matoska, Kendall (F) - Celebration
Matthews, Ethan (M) - Armwood
Matthews, Mikalah (F) - George Jenkins
Mattson Laurent, Quintin (M) - Newsome
Matzelle, Madison (F) - East Lake
Maurice, Derek (M) - Manatee
Maxfield, Derek (M) - Alonso
Mayol, Angel (M) - Alonso
McBride, Frank (M) - George Steinbrenner
Mcbride, Samuel (M) - Leto
McCanse, Thad (M) - Palm Harbor University
McCarthy, Paul (M) - George Steinbrenner
McClard, Kira (F) - Strawberry Crest
McCorvey, Jaitlin (M) - Armwood
McCray, Willie (M) - Lehigh
McDonald, Xander (M) - Wharton
McElroy, Ryleigh (F) - George Steinbrenner
McGee, Michael (M) - Bloomingdale
McGinnis, Kelly (F) - Bloomingdale
McHugh, Colin (M) - East Lake
Mckee, Ella (F) - Sickles
McKeen, Nicholas (M) - Bloomingdale
Mckeirnan, Jacob (M) - Sickles
McKendry, Arianna (F) - Wiregrass Ranch
McKenzie, Carissa (F) - Bloomingdale
Mckinley , Drevies (M) - Lakeland
Mclean, Delaney (F) - Venice
Mclean, Sherecia (F) - Armwood
McLellan, Kathryn (F) - Newsome
Mcneill, Azavier (M) - Sickles
McNinch, Gracyn (F) - Lakewood Ranch
McNinch, Madeline (F) - Lakewood Ranch
Meadows, Noah (M) - Palm Harbor University
Medero, Elijah (M) - Bloomingdale
Medina Pena, Gadiel (M) - Ridge Community
Medina, Joseph (M) - Wiregrass Ranch
Medlin, James (M) - East Bay
Meek, Emma (F) - Strawberry Crest
Meisner, Matthew (M) - Riverview (Sarasota)
Melendez, Anellyz (F) - George Steinbrenner
Melendez, Caleb (M) - East Ridge
Melzer, Aurora (F) - Lakewood Ranch
Melzer, Jami (F) - Lakewood Ranch
Memmoli, Jacob (M) - George Jenkins
Mendez, Abigail (F) - North Port
Mendez, Nyrei (M) - Newsome
Mendez, Sarah (F) - North Port
Menke, Ella (F) - Sarasota
Merant, Riliene (F) - Bloomingdale
Mercer, Serena (F) - Alonso
Meredith, Abigail (F) - Riverdale
Merrin, Jason (M) - Plant City
Mesidor, Dolanda (F) - Winter Haven
Meyer, Daniel (M) - Venice
Meyer, Evan (M) - Lehigh
Meyers, Austin (M) - Lakeland
Michel, Alexander (M) - Lehigh
Michel, Rubens (M) - Riverdale
Michel, Teddrick (M) - Celebration
Migliarese, Nicholas (M) - Riverview
Miles, Jason (M) - Riverview
Milford, Guerlen (M) - Lakeland
Milledge, Percy (M) - Lehigh
Milledge, Prenece (M) - Lehigh
Miller, Alec (M) - Sarasota
Miller, Isabell (F) - George Jenkins
Miller, Isaiah (M) - Wiregrass Ranch
Miller, Patrick (M) - Alonso
Millet, Malik (M) - Bloomingdale
Miranda, Francisco (M) - Plant City
Mirtyl, Josias (M) - Haines City
Mitchell, Emmannuel (M) - Armwood
Mitchell, Janel (F) - Sarasota
Mitchell, Joseph (M) - Sarasota
Mitchell, Ryan (M) - George Steinbrenner
Mizell, Kaden (M) - Plant City
Mlsna, Tristan (M) - Newsome
Mogford, Emma (F) - Venice
Mohammedelamien, Noah (M) - Manatee
Moleon, Celina (F) - North Port
Molinari, Ethan (M) - Wharton
Molketin, Austin (M) - Sarasota
Montgomery, Charles (M) - Armwood
Montidoro, Abigail (F) - Sarasota
Moody, Connor (M) - Lakeland
Moody, Mia (F) - Wharton
Moon, Ava (F) - George Steinbrenner
Moore, Airin (F) - Leto
Moore, Brendan (M) - George Jenkins
Moore, Henry (M) - Wiregrass Ranch
Moore, Jonathan (M) - Newsome
Moorer, Kaleb (M) - George Steinbrenner
Morales Ramos, Alex (M) - Wiregrass Ranch
Morales, Matthew (M) - North Port
Morales, Sebastian (M) - East Ridge
Moreno, Juanito (M) - Ridge Community
Moreno, Zain (M) - Ridge Community
Morgan, Elizabeth (F) - Riverdale
Morgan, Greg (M) - Haines City
Morgan, Shawn (M) - Lakeland
Morgon, Kylie (F) - Durant
Morris, Connor (M) - Gulf Coast
Morris, Gerald (M) - Lennard
Morse, Layla (F) - Lakeland
Morton, Victoria (F) - Lakewood Ranch
Mosley, Isayah (M) - Armwood
Mosley, William (M) - George Jenkins
Moss, Christopher (M) - Lennard
Moss, Theniias (M) - Bloomingdale
Motherway, Julie (F) - North Port
Motley, Damione (M) - Haines City
Motley, Dannie (M) - Bartow
Moua, Analiese (F) - George Jenkins
Mucka, Eraldi (M) - Gulf Coast
Mukendi, Joshua (M) - Strawberry Crest
Mukudi, Tevin (M) - Alonso
Mulhollen, Rylee (F) - Sarasota
Mullins, Eric (M) - Riverview (Sarasota)
Murawski, Kyle (M) - George Jenkins
Murphy, Justin (M) - George Jenkins
Murphy, Lucas (M) - Celebration
Murray, Connor (M) - Alonso
Murray, Edward (M) - Riverview
Murrell, Halei (F) - Lennard
Myburgh, Anne (F) - Venice
Myers, Hunter (M) - Lennard
Myers, Lacy (F) - George Jenkins
Naar, Henrichy (M) - Manatee
Narvaez, Emma (F) - Strawberry Crest
Nathaniel, Anelyse (F) - Leto
Nduese-Udom, Karen (F) - East Ridge
Neal, Jessica (F) - Lakewood Ranch
Nebel, Isabella (F) - Sarasota
Negron, Makayla (F) - Bloomingdale
Nelson, Boyd (M) - Sickles
Neptune, Ariana (F) - Riverview
Nesbitt, Jaliyah (F) - Bartow
Newbold, Alexa (F) - Newsome
Newby, Arion (F) - Palm Harbor University
Newkirk, Aellella (F) - East Ridge
Newman, Eli (M) - Lakewood Ranch
Newman, Oscar (M) - Celebration
Newton, Jahbari (M) - Sickles
Newton, Lelani (F) - Alonso
Nguyen, Alvina (F) - Riverdale
Nguyen, Brian (M) - Plant
Nguyen, Kennedy (M) - Wiregrass Ranch
Nguyen, Kevin (M) - Plant
Nguyen, Tram (F) - George Jenkins
Nicely, Kyle (M) - Venice
Nichols, Beatrice (F) - Manatee
Nichols, Jackson (M) - Bloomingdale
Nicolasora, Katrina (F) - George Steinbrenner
Nielsen, Cheylie (F) - Lakeland
Nisperly, Christian (M) - Palm Harbor University
Nixon, Trent (M) - Haines City
Noel, Frank (M) - Lennard
Norlem, Aidan (M) - George Steinbrenner
Norlem, Caleb (M) - George Steinbrenner
Norrie, Blake (M) - East Lake
Numan, Yamina (F) - East Ridge
Nunez, Eva (F) - Plant
Nwokoye, Crystal (F) - George Steinbrenner
O'Brien, Charles (M) - Bloomingdale
O'Brien, Nicholas (M) - Bloomingdale
Obrecht, Jonah (M) - Gulf Coast
Ocasio, Jeremy (M) - George Steinbrenner
Oconnor, Noah (M) - Sarasota
Oden, Patrick (M) - Armwood
Ogdon, Makenna (F) - Celebration
Ohme, Kathryn (F) - Newsome
Okoye, Amena (F) - East Ridge
Oliver, Hefina (F) - Celebration
Oliver, Olivia (F) - Sarasota
Oliver, Victoria (F) - Wiregrass Ranch
Oliveria, Brenna (F) - East Ridge
ONeil, Julian (M) - Riverview
Ortega, Tatianna (F) - Riverview
Ortiz, Francisco (M) - Ridge Community
Osnac, Dylan (M) - Riverdale
Osorio, Daniel (M) - Strawberry Crest
Otero , Kayla (F) - Strawberry Crest
Otero, Olivia (F) - Gulf Coast
Ott, William (M) - George Jenkins
Ouaakki, Hafsa (F) - Celebration
Oualddaba, Zachary (M) - Sarasota
Ousley, Richard (M) - Armwood
Outlaw, Andrea (F) - Bartow
Owens, Anthanasios (M) - Newsome
Owens, Tristen (M) - Plant
Paben, Cole (M) - Riverview (Sarasota)
Pacheco, Merlin (M) - Alonso
Pacheco, Ryan (M) - Durant
Padilla, Jesus (M) - Gulf Coast
Padilla, Yennifer (F) - Ridge Community
Paes, Gabriela (F) - Bartow
Paez, Jesenia (F) - Lennard
Pagan Ortiz, Karina (F) - Ridge Community
Pagan Ortiz, Tania (F) - Ridge Community
Palacios, Gianna (F) - Riverview
Paliotta, Emma (F) - Lakewood Ranch
Palmer, Bailey (F) - Strawberry Crest
Palonen, Sofia (F) - Lakewood Ranch
Pancheco, Zai (F) - Gulf Coast
Papantonakis, Jacob (M) - Venice
Pardo, Nina (F) - George Steinbrenner
Pardo, Vinny (M) - Riverview
Parisse, Nicholas (M) - Palm Harbor University
Parks, Reagan (F) - East Ridge
Parson, Ryan (F) - George Steinbrenner
Parvizi, Caitlin (F) - Palm Harbor University
Paster, Madisen (F) - East Lake
Patel, Darshan (M) - George Jenkins
Patrice, Shenya (F) - East Ridge
Patrick, Haydon (M) - Durant
Patten, Travis (M) - Lakewood Ranch
Patterson, Russell (M) - Lakeland
Patterson, Trimaine (M) - George Jenkins
Paul , Jonathan (M) - Haines City
Paul, Ashley (F) - Sickles
paul, nahson (M) - Haines City
Pawlowski, Nathan (M) - Plant City
Paz, Javier (M) - Lehigh
Peacock, Jackson (M) - Palm Harbor University
Pearce, Shevan (M) - Venice
Pease, Nathan (M) - Lakewood Ranch
Peck, Madeline (F) - Celebration
Pecket, Kamrie (F) - George Jenkins
Peckham, Brandon (M) - Sickles
Peebles, Devin (M) - Newsome
Peets, Alia (F) - George Jenkins
Pellenz, Alexander (M) - North Port
Pelletier, Garrett (M) - Newsome
Pena, Natalia (F) - Strawberry Crest
Pendarvis, Kamy (F) - Riverdale
Penka, Hannah (F) - Winter Haven
Penman, Devin (M) - Plant
Perez, Deandre (M) - Newsome
Perez, Emmanuel (M) - Riverview
Perez, Jessica (F) - Wharton
Perez, Richard (M) - Sarasota
Perkins , Marleah (F) - Riverview
Perry, Emmanuell (M) - Armwood
Perry, Joy (F) - Winter Haven
Perry, Tolaisha (F) - Plant City
Peterson, Janiya (F) - Lennard
Peterson, Renae (F) - Lennard
Pfaffenbichler, Erik (M) - Newsome
Pflasterer, Nick (M) - Newsome
Phelps, Tyson (M) - Manatee
Philipson, Zeda (F) - Palm Harbor University
Phillip, Lauren (F) - Wiregrass Ranch
Phillips, Gabrielle (F) - Strawberry Crest
Phillips, Harold (M) - Newsome
Phillips, Lanie (F) - Sarasota
Phillips, Michael (M) - Ridge Community
Phillips, Ryan (M) - George Jenkins
Phillips, Victoria (F) - Bloomingdale
Pierce, Brandon (M) - Riverdale
Pierce, Sabrina (F) - Gulf Coast
Pierre, Meuse (M) - Armwood
Pierre-Louis, Malasia (F) - Winter Haven
Pierre-Paul, Andy (M) - Gulf Coast
Pinder, Clyde (M) - Armwood
Pinero, Joel (M) - George Jenkins
Pineros, Felipe (M) - Plant
Pitt, Taylor (F) - Gulf Coast
Pizzio, Coltin (M) - Leto
Platt, Dalton (M) - North Port
Platt, Jayshon (M) - Venice
Plennert, Jacob (M) - George Steinbrenner
Poag Dart, Jaiden (F) - East Bay
Podborsky, Melanie (F) - Celebration
Podos, Wesley (M) - Gulf Coast
Poe, Jiminine (M) - George Jenkins
Polanco, Amanda (F) - Plant City
Pope, Dakota (F) - George Jenkins
Porter, Henry (M) - Lennard
Porter, Justin (M) - Manatee
Porter, Noah (M) - Wiregrass Ranch
Possehl, Tyson (M) - Venice
Potantus, Jacob (M) - Plant
Potter, Amaya (F) - Wiregrass Ranch
Powell, Samantha (F) - Ridge Community
Power, Will (M) - Newsome
Prater, Naeem (M) - Newsome
Pratt, Austin (M) - Plant
Preiser, Breanna (F) - Wiregrass Ranch
Preiser, Brendan (M) - Wiregrass Ranch
Pressley, Chris (M) - Wiregrass Ranch
Price, Joseph (M) - Celebration
Price, Julian (F) - George Steinbrenner
Primacio, Ashleigh (F) - Newsome
Prince, Michael (M) - North Port
Procopio, Capri (F) - Sarasota
Przekwas, Brayden (M) - Sarasota
Puryear, Carl (M) - Riverview
Puthoff, Jordyn (F) - Gulf Coast
Quails, Richard (M) - Bloomingdale
Quiroz, Alexis (F) - Riverdale
Quispe, Justin (M) - Celebration
Rabah, Hannah-Elizabeth (F) - Newsome
Raddani, Zach (M) - Gulf Coast
Rain, Claire (F) - Plant
Ramirez, Angel (M) - Manatee
Ramirez, Celeste (F) - Haines City
Ramirez, Justin (M) - North Port
Ramirez, Martin (M) - Plant
Ramirez, Vanessa (F) - Winter Haven
Ramirez-Hernandez, Danny (M) - Plant City
Ramos, Arianna (F) - Riverdale
Ramos, Dillon (M) - Sarasota
Ramos, Grace (F) - Plant
Ramos, Kaitlyn (F) - Riverdale
Ramos-Reynoso, Daniel (M) - Lennard
Ramsey, Deshah (F) - Lennard
Ramsey, Trent (M) - East Lake
Raquet, Alexandra (F) - Sickles
Rasmussen, Gage (M) - Plant City
Rasool, Aniah (F) - Lennard
Rathburn, Zachary (M) - North Port
Ratner, Chloe (F) - Sarasota
Raveling, Sawyer (M) - George Steinbrenner
Ray, Amari (M) - East Lake
Rayo Nolasco, Aldair (M) - Plant City
Rchardson , Johnathan (M) - Winter Haven
Reagan, Paige (F) - Strawberry Crest
Reagan, Rachael (F) - Palm Harbor University
Reaves, Jasmine (F) - Plant City
Reck, Klara (F) - Plant City
Reece, Jayda (F) - Durant
Reed, Christian (M) - Ridge Community
Refuse, Carl (M) - North Port
Reid, Joliene (F) - Lennard
Reif, Brooke (F) - Wharton
Reisky, Cayman (M) - Riverview (Sarasota)
Renner, Hunter (M) - Sarasota
Renoit, Wendy (M) - North Port
Restrepo, Cayden (M) - George Steinbrenner
Reuther, Hannah (F) - East Lake
Reyes, Jacob (M) - Gulf Coast
Reyes, Leah (F) - Sickles
Reynolds, Dontaye (M) - Wiregrass Ranch
Reynoso, Federico (M) - Lehigh
Rhoades, Austin (M) - Riverview (Sarasota)
Rhodes, Kathryn (F) - Plant City
Rhody, Mason (M) - Bloomingdale
Rich, Nicholas (M) - Sarasota
Richardson, Camari (M) - Lennard
Richardson, Kenyatta (M) - Haines City
Richardson, Khalil (M) - Wharton
Richardson, Maleek (M) - East Bay
Richardson, Qornelious (M) - Winter Haven
Richemond, Meridith (F) - Celebration
Ries, Katherine (F) - Lakewood Ranch
Riley, Ziyana (F) - Lakeland
Rinehart, Lauren (F) - Lakewood Ranch
Rios, Alandro (F) - North Port
Rivera, Aaniyah (F) - Lennard
Rivera, Isaiah (M) - Wiregrass Ranch
Rivers, Alyssa (F) - Riverview
Rivers, Nia (F) - Wharton
Robbins, Chase (M) - Celebration
Roberts, Haley (F) - Bloomingdale
Roberts, Njeri (F) - Haines City
Roberts, Olivia (F) - Plant
Robertson, Blake (M) - Plant
Robinson Jr, Norvell (M) - North Port
Robinson, Dana (F) - Wharton
Robinson, Dante (M) - North Port
Robinson, Ethan (M) - Newsome
Robinson, Jalanza (F) - Riverview (Sarasota)
Robinson, La Tina (F) - Alonso
Robinson, Lawiltaye (M) - Bloomingdale
Robinson, Richard (M) - North Port
Roche, Hannah (F) - Riverview
Rockway, Colin (M) - Strawberry Crest
Rodas, Enzo (M) - Sickles
Rodney, Prentis (M) - North Port
Rodriguez Ramos, Karina (F) - Ridge Community
Rodriguez, Ariana (F) - North Port
Rodriguez, Christian (M) - Venice
Rodriguez, Cyan (F) - Lennard
Rodriguez, Edwin (M) - Newsome
Rodriguez, Gabriella (F) - George Steinbrenner
Rodriguez, Jose (M) - Newsome
Rodriguez, Kevin (M) - Lehigh
Rodriguez, Mario (M) - North Port
Rodriguez, Ricardo (M) - Celebration
Rodriguez, Ruben (M) - North Port
Rodriquez, Jared (M) - East Ridge
Rodriquez, Jevon (M) - Wharton
Rogers, Kayla (F) - Riverdale
Rohm, Natalie (F) - Riverview
Rohrer , Lillian (F) - Alonso
Roland, Carson (M) - Riverview (Sarasota)
Roman, Nicholas (M) - Lakeland
Romero, Maria (F) - Celebration
Romero, Sarah (F) - Newsome
Roney, Andrew (M) - Celebration
Roper, Brendan (M) - Riverview (Sarasota)
Rosa, Josue (M) - Lennard
Rosa, Kelixza (F) - Haines City
Rosado, Edian (M) - Newsome
Rosales , Gabriel (M) - Strawberry Crest
Rosenberg, Jacob (M) - Lakewood Ranch
Rosenbloom, Zachary (M) - Newsome
Ross, Cooper (M) - Lakewood Ranch
Ross, Fredrick (M) - Winter Haven
Ross, J'Nae (F) - Ridge Community
Rossborough, Madelein (F) - Newsome
Rosser, Robert (M) - East Ridge
Rossi, Matthew (M) - East Bay
Roth, Klayton (M) - Riverdale
Rowe, Daniel (M) - Lehigh
Royak, Justin (M) - Plant
Rubin, Alixandra (F) - Plant
Rubin, Arlie (F) - Plant
Rucker, Hudson (M) - Celebration
Rudolph, Jaden (M) - George Jenkins
Rue, Marquise (M) - Winter Haven
Ruggeri, Kendall (F) - George Steinbrenner
Ruiz, Alicia (F) - George Jenkins
Ruiz, Jaden (M) - Winter Haven
Rummelhagen, Hanna (F) - East Lake
Runcie, Khristian (M) - George Jenkins
Rupe, Cameron (M) - George Jenkins
Rupe, Jordan (M) - George Jenkins
Rusk, Payton (F) - George Jenkins
Russel, Maggie (F) - Riverview
Russell, Kassidy (F) - Wharton
Russi, Nicole (F) - East Ridge
Ryan , Jacob (M) - Riverview
Saad, Andrew (M) - Plant
Saad, Stewart (M) - Plant
Saavedra, Tomas (M) - Newsome
Saavedra, Tomas (M) - Newsome
Sablan, Camilla (F) - Lakewood Ranch
Sabo, Teagen (M) - North Port
Saddlar, Shontae (F) - Riverdale
Sadou, Darnell (M) - Sickles
Saffor, Ziya (F) - Manatee
Saintalmy, Abagail (F) - Wiregrass Ranch
Salazar, Julian (M) - Alonso
Salazar, Valeria (F) - Sickles
Salomon, Harry (M) - Strawberry Crest
Salomon, Josiah (M) - Strawberry Crest
Salter, Deshaun (M) - George Jenkins
Salter, Jazmyn (F) - George Jenkins
Sammons, Julian (M) - East Lake
Samper, Andres (M) - Sickles
Sampson , Gabrielle (F) - George Steinbrenner
Samuels, Dennis (M) - Alonso
Sanches, Lorenzyo (M) - Celebration
Sanchez, Fhynix (F) - East Ridge
Sanchez, Isabella (F) - Manatee
Sanchez, Javier (M) - Leto
Sandborn, Stephanie (F) - Alonso
Sanders, DeShawn (M) - Riverview
Sanders, Jason (M) - Riverdale
Sands, Jacob (M) - Palm Harbor University
Sansbury, Thomas (M) - Lakewood Ranch
Santana, Jason (M) - Gulf Coast
Santeiro, Gabbi (F) - Alonso
Santil, Shawn (M) - Durant
Santos, Adreil (M) - Alonso
Santos, Adrian (M) - Alonso
Sarchi, Alex (M) - Leto
Saunders, Zach (M) - Gulf Coast
Saunooke, Lindsey (F) - Wiregrass Ranch
Sawyer, Jariyah (M) - Plant City
Scallon, Keleigh (F) - Newsome
Schafer, Kaitlyn (F) - Manatee
Schale, Chloe (F) - Sarasota
Schell, Jordan (M) - Riverview
Schiender, Jacob (M) - Riverview (Sarasota)
Schilling, Thomas (M) - Bloomingdale
Schmidt, Lilli (F) - East Bay
Schmitt, Mikaiya (F) - Lakeland
Schneider, Emily (F) - Riverview (Sarasota)
Schuldt, Gabrielle (F) - Newsome
Schwanzl, Brandon (M) - Wiregrass Ranch
Schwanzl, Zachary (M) - Wiregrass Ranch
Schwartz, Daniel (M) - Wharton
Schwarzenbach, Shane (M) - North Port
Schwied, Maren (F) - Sarasota
Schwindler, Matt (M) - Wharton
Schwinne, John (M) - North Port
Sciacqua, Anthony (M) - Gulf Coast
Scofield, Riley (M) - Lakewood Ranch
Scott, Devonte (M) - Haines City
Scott, Eric (M) - Riverview
Scott, Justin (M) - Wharton
Scott, Philip (M) - Manatee
Scott, Samantha (F) - Wiregrass Ranch
Scott, Yahne (F) - East Ridge
Scrimale, Sage (F) - Sarasota
Scully, Megan (F) - Lakewood Ranch
Sears, Keyon (M) - Venice
Sebesta, Jillian (F) - East Lake
Seijo, Alexander (M) - Riverview
Senatus, Oniel (M) - Celebration
Sentner, Anna (F) - George Jenkins
Serrano, Jayden (M) - Alonso
Serrano, Xenia (F) - George Jenkins
Serrano, Zeke (M) - Newsome
Sesay, Leah (F) - Riverview
Severy, Madeline (F) - Wiregrass Ranch
Seyss, Hunter (M) - Palm Harbor University
Shaddock, Hayden (M) - Palm Harbor University
Shah , Aayush (M) - Strawberry Crest
Shah, Anika (F) - Newsome
Shannon, Malachi (M) - East Ridge
Shapiro, Hunter (M) - Newsome
Shaw, Jalayah (F) - Plant City
Sheals, Veyance' (F) - George Jenkins
Sheen, Hannah (F) - Wiregrass Ranch
Shehadeh, Abdul (M) - Wiregrass Ranch
Shelton, Alexandrea (F) - George Jenkins
Shelton, Margaux (F) - Plant
Shephard, Camron (M) - Riverdale
Sherman, John (M) - Plant
Shindel, Jarrell (M) - North Port
Shivers, William (M) - Celebration
Shoemak Jr, Adrian (M) - Lennard
Shoemake, Justin (M) - Lennard
Shoplack, Brendan (M) - Gulf Coast
Shrader, Thomas (M) - Venice
Shriver, Tessa (F) - Riverview (Sarasota)
Shurley, Grant (M) - Wiregrass Ranch
Sideboard, Guy (M) - Newsome
Siler-Nixon, Cameron (F) - George Steinbrenner
Silien, Quency (M) - Ridge Community
Silva, Karen (F) - Armwood
Simeus, Marven (M) - Gulf Coast
Simmons, James (M) - Riverview (Sarasota)
Simmons, Janiah (F) - Riverdale
Simmons, Philips (M) - Plant City
Simmons, Riley (F) - Lakewood Ranch
Simon, Giovanni (M) - North Port
Simon-Joseph, Pharael (M) - Celebration
Simone, Madison (F) - George Steinbrenner
Simpson, Jaden (M) - George Steinbrenner
Simpson, Reyna (F) - George Steinbrenner
Sims, Colton (M) - Riverview (Sarasota)
Sims, Jonathan (M) - Lehigh
Singleton, Marcel (M) - Alonso
Sirignano, John (M) - Lakewood Ranch
Sistrunk, Jaelin (M) - George Jenkins
Skates, Kelsey (F) - Lehigh
Skiba, Marissa (F) - Riverdale
Skinner, Kaziah (F) - Lennard
Slagel, Sydney (F) - Winter Haven
Slater, Mekhi (M) - East Bay
Slattery, Kiersten (F) - Venice
Slowick, Clayton (M) - Plant
Slusher, Luke (M) - Lennard
Small, Reese (F) - Palm Harbor University
Smart, Joshua (M) - George Steinbrenner
Smart, T'kouri (M) - Lakeland
Smathers, Tyler (M) - Bloomingdale
Smith, Alexis (F) - North Port
Smith, Alexzandria (F) - East Bay
Smith, Arian (M) - Lakeland
Smith, Austin (M) - Plant City
Smith, Azariah (F) - Bartow
Smith, Catherine (F) - George Jenkins
Smith, Colby (M) - Alonso
Smith, Dominic (M) - Riverdale
Smith, Dustin (M) - Venice
Smith, Grace (F) - Palm Harbor University
Smith, Jacob (M) - George Steinbrenner
Smith, Jah'Tarian (M) - Gulf Coast
Smith, Joseph (M) - North Port
Smith, Judson (M) - Plant City
Smith, Judson (M) - Plant City
Smith, Kaden (M) - Riverview (Sarasota)
Smith, Kaila (F) - North Port
Smith, Karsen (M) - Riverview (Sarasota)
Smith, Maya (F) - Riverview
Smith, Savannah (F) - Plant
Sneed, Damarcus (M) - George Jenkins
Sniffen , Justice (F) - East Bay
Sniffen, Alana (F) - East Bay
Snow, Zekira (F) - Bloomingdale
Sodeika, Erika (F) - Gulf Coast
Solanke, David (M) - Wharton
Solano, Giulianna (F) - Strawberry Crest
Soler, Brendan (M) - North Port
Soler, Kayleigh (F) - North Port
Solis, Emma (F) - Newsome
Solomon, Javon (M) - North Port
Solomon, Mohamad (M) - Lakewood Ranch
Sommervil, Jonathan (M) - Lennard
Somner, Alyssa (F) - Lakeland
Sorrentino, Camila (F) - North Port
Soto-Arroyo, Andrea (F) - Manatee
Soto-George, Natallia (F) - Wiregrass Ranch
Southard, Collin (M) - Newsome
Southern, Abigayle (F) - Alonso
Souza, Joshua (M) - Bloomingdale
Sowell, Nicholas (M) - George Steinbrenner
Spaide, Dakota (M) - Gulf Coast
Spaulding, Madison (F) - George Jenkins
Spaulding, Sydney (F) - George Jenkins
Speer, Isabella (F) - Wharton
Spence, Subrina (F) - Manatee
Spinelli, Vanessa (F) - Gulf Coast
Springfield, Marcus (M) - Strawberry Crest
Spur, Madison (F) - Strawberry Crest
Sreenivasachar, Raghavan (M) - Alonso
St Vil, Darnell (M) - Bloomingdale
St. Croix Dolor, Sean (M) - Celebration
St. Jean, Wildyana (F) - North Port
Staas, Daniel (M) - Venice
Stagliano, Melena (F) - Plant
Stanford, Harmoni (F) - Palm Harbor University
Stanley, Taylor (M) - George Steinbrenner
Starkes, Tyriq (M) - George Jenkins
Stavarz, Simon (M) - Venice
Stavrou, Alex (M) - Sickles
Stegeman, Lilou (F) - George Steinbrenner
Steinberg, Gabriel (M) - Gulf Coast
Stephens, Haillie (F) - Newsome
Stephens, Jamal (M) - Armwood
Stevens, Shad (M) - Strawberry Crest
Stewart, Ashton (M) - Plant
Stewart, Devon (M) - Manatee
Stewart, Elijah (M) - Manatee
Stewart, Jeffery (M) - Riverdale
Stewart, Jeremiah (M) - George Jenkins
Stiff, Robert (M) - Sarasota
Stinnett, Ethan (M) - Wharton
Stokes, Kye (M) - Armwood
Stokes, Kye (M) - Armwood
Stokvis, Samantha (F) - Gulf Coast
Stone, Dylan (M) - Riverview (Sarasota)
Stone, Nola (F) - Bloomingdale
Stonehouse, Madeline (F) - Wharton
Straub, Kade (M) - George Jenkins
Street, Jachai (F) - George Jenkins
Strickland, Haley (F) - George Jenkins
Stringer, Ashton (M) - Plant
Stroud, Jayden (F) - Riverview (Sarasota)
Stubelt, Kadee (F) - Gulf Coast
Stuckey, Kyah (F) - Riverview
Stuhlmacher, Carter (M) - Newsome
Suarez, Joeny (F) - Leto
Suggs, Tabitha (F) - Alonso
Sullivan, Anne (F) - George Steinbrenner
Suman, Ethan (M) - George Jenkins
Summers, Ryan (M) - Newsome
Svitek, Christopher (M) - Gulf Coast
Swanson, Matthew (M) - Manatee
Swantek, Alexus (F) - Durant
Swartzlander, Jason (M) - Newsome
Sweiderk, Benjamin (M) - Venice
Sweiderk, Calvin (M) - Venice
Swint, Ajarrian-AJ (M) - Bartow
Tafesse, Dawit (M) - Sarasota
Takacs, Henry (M) - Gulf Coast
Talbot, Sara (F) - Wharton
Tammame, Chadine (F) - Celebration
Tammame, Sara (F) - Celebration
Tanico, Christina (F) - East Lake
Tarohocker, Alexa (F) - Riverview (Sarasota)
Tarohocker, Jaydon (M) - Riverview (Sarasota)
Tarver, Joseph (M) - Winter Haven
Tateishi, Erica (F) - George Jenkins
Tatis, Yeremi (M) - Gulf Coast
Taylor , Gabriel (M) - Strawberry Crest
Taylor, Brandon (M) - Newsome
Taylor, Edino (M) - Winter Haven
Teebagy, Tyler (M) - Riverview
Teijelo, Alberto (M) - Venice
Terrell, Ka'Leah (F) - George Jenkins
Terrero, Samantha (F) - Gulf Coast
Tervin, Dalton (M) - George Jenkins
Tesfagaber, Eldana (F) - Strawberry Crest
Testini, Riccardo (M) - Riverview (Sarasota)
Thame, Jacqueline (F) - North Port
Theado, Ana (F) - Alonso
Theophile, Justin (M) - East Ridge
Theophile, Justin (M) - East Ridge
Thomas, Antwoine (M) - Lehigh
Thomas, Cornell (M) - Manatee
Thomas, Curtis (M) - Bloomingdale
Thomas, Dilya (F) - Bloomingdale
Thomas, Ethan (M) - Lakewood Ranch
Thomas, Janessa (F) - Alonso
Thomas, Miangel (F) - Lakeland
Thomas, Rashida (F) - East Ridge
Thomas, Ruth (F) - Wharton
Thomas, Wynne (M) - Plant
Thompson, Afiya (F) - Wiregrass Ranch
Thompson, Antasha (F) - Plant City
Thompson, Isaiah (M) - North Port
Thompson, Ka'Nilah (F) - East Bay
Thomson, Trey (M) - Lakeland
Thornton, Haley (F) - Palm Harbor University
Thornton, Nyla (F) - Plant
Thornton, Tyriq (M) - Riverview
Thrasher, Adam (M) - Strawberry Crest
Till, Christiana (F) - George Steinbrenner
Timmons, Derrick (M) - Riverview (Sarasota)
Timmons, Roderick (M) - Winter Haven
Timothee, Alexis (F) - Gulf Coast
Tindall, Evan (M) - Plant City
Tippman, Gage (M) - Venice
Tippman, Jacey (F) - Venice
Tisdale, Zane (M) - Sarasota
Titen, Karla (F) - Riverdale
Titus, Carolina (F) - Sarasota
Tobler, Tanus (M) - Sickles
Toler, Tanner (M) - Lakewood Ranch
Tollie, DaZarrion (M) - Bartow
Tomberg, Leah (F) - East Ridge
Tompkins, Trenton (M) - Venice
Tondre, Ben (M) - Plant
Toney, Yukwon (M) - Lennard
Toole, Luke (M) - Lakewood Ranch
Toro, Josiah (M) - East Bay
Torrelio, Cooper (M) - Bloomingdale
Torres, Anthony (M) - Riverdale
Torres, Damian (M) - Gulf Coast
Torres, Isaiah (M) - Alonso
Torres, King (M) - Riverdale
Torres, Stephanie (F) - Wharton
Torro, Rico (M) - East Lake
Townley, Thomas (M) - George Jenkins
Traffanstedt, Dawson (M) - Plant City
Tran, Julianna (F) - Plant
Tran, Kevin (M) - Wharton
Traver, Gabby (F) - Lakewood Ranch
Treadwell, Mason (M) - Wiregrass Ranch
TRIANA-APONTE, Fabio (M) - Leto
Trimikliniotis, Yanni (M) - Strawberry Crest
Trlak, Kinsley (F) - Durant
Trotman, Mijah (F) - Bartow
Troupe, JaKobe (M) - Manatee
Troupe, Resinia (F) - Manatee
Trujillio, Stephen (M) - Plant
Truong, Ngoc (F) - Riverdale
Tsai, Harrison (M) - Gulf Coast
Tucker, Audrey (F) - Riverview (Sarasota)
Tuckerman, Dee Dee (F) - Lakewood Ranch
Tullis, Mario (M) - Winter Haven
Tulloch, Shemar (M) - Celebration
Tunstall, Dylan (M) - Riverview (Sarasota)
Turk, Jada (F) - George Steinbrenner
Turnberger, Cameron (M) - North Port
Turnbull, Jackson (M) - Newsome
Turner, Brandon (M) - Bloomingdale
Turner, Dylan (M) - Venice
Turner, Jake (M) - Armwood
Tyler, Brooke (F) - Plant City
Tyler, Lauryn (F) - Plant City
Udom, Jessica (F) - East Ridge
Unbehagen, Luke (M) - Palm Harbor University
Underwood, Dylan (M) - Lakewood Ranch
Ung, Sambo (M) - Riverview (Sarasota)
Upson, Dale (M) - East Bay
Urquia, Sean (M) - Ridge Community
Usher, Dylan (M) - Gulf Coast
Usher, Max (M) - Newsome
Usher, Mollie (F) - Durant
Valby, Parker (F) - East Lake
Valentin, Colin (M) - Alonso
Valentine, Ja'Darian (M) - Haines City
Valentino, Rudolph (M) - East Ridge
Valenzuela, Ruby (F) - Ridge Community
Valerio, Ellie (F) - Gulf Coast
Valery, Amelia (F) - Venice
Valle, Jasmine (F) - Alonso
Valverde, Jeremiah (M) - North Port
Vambram, Kevin (M) - Manatee
Van der Sommen, Samantha (F) - Lakewood Ranch
Van Looveran, Frances (F) - Plant
Van Nostrand, Lauren (F) - Sarasota
VanBrunt, Vincent (M) - Durant
VanHorn, Tristan (M) - Plant
VanMeter, Isaac (M) - Wharton
Vargas, Luis (M) - Riverview (Sarasota)
Vasquez, Alessa (F) - Gulf Coast
Vasquez, Alex (M) - Lakeland
Vasquez, Aliyah (F) - Alonso
Vasquez-Juarez, Christian (M) - Winter Haven
Vasquez-Juarez, Christian (M) - Winter Haven
Vazquez, George (M) - Newsome
Vega, Andrew (M) - Alonso
Velazquez, Kevin (M) - Alonso
Venuto, Parker (M) - Lakewood Ranch
Vera , Arnaldo (M) - Haines City
Verde, Carolina (F) - Gulf Coast
Verma, Sasha (F) - Wiregrass Ranch
Vernard, Guefront (M) - Lennard
Vertus, Isaih (M) - Riverdale
Viarengo, Marcos (M) - Celebration
Victores, Sebastian (M) - Alonso
Victoria, Vogal-Lang (F) - East Ridge
Vigus, Aiden (M) - North Port
Villasenor, Nicolas (M) - Durant
Villaverde, Olivia (F) - Gulf Coast
Villaverde, Sophia (F) - Gulf Coast
Vilsaint, Dalyah (F) - George Jenkins
Vilsaint, Destinee (F) - George Jenkins
Vinson, Jonathan (M) - Riverview (Sarasota)
Vinson, Marvin (M) - Bloomingdale
Volk, Rylee (F) - Venice
Volpe, Nina (F) - Venice
Vondran, Corey (M) - Lakewood Ranch
Vorbeck, Julia (F) - Manatee
Wade, Anthony (M) - East Ridge
Wade, Kasumi (F) - Sarasota
Waelbroeck, Chase (M) - George Jenkins
Walden, Marcus (M) - Wiregrass Ranch
Walker, Blake (M) - George Steinbrenner
Walker, Chase (M) - Plant
Walker, Ernest (M) - Wiregrass Ranch
Walker, Keith (M) - Wiregrass Ranch
Walker, Riley (M) - Durant
Walker, Sowande (M) - Alonso
Wallace, Gary (M) - Alonso
Wallace, Renaldo (M) - Wharton
Wallace, Tykee (M) - George Jenkins
Walser, Connor (M) - Palm Harbor University
Walter, Thomas (M) - Wharton
Walters, Connor (M) - Alonso
Wandel, Melissa (F) - Palm Harbor University
Ward, Jadyn (M) - Newsome
Ward, Jakari (M) - Ridge Community
Warmke, Derek (M) - Wiregrass Ranch
Warner, Ashtyn (F) - Wiregrass Ranch
Warren, Edrin (M) - Winter Haven
Warwick, Hunter (M) - Sarasota
Washington, Dymond (F) - Lakeland
Washington, Elliot (M) - Venice
Washington, Isaiah (M) - Celebration
Washington, Jayla (F) - Lennard
Watler, Mathew (M) - Plant
Watson, Desmond (M) - Armwood
Weber, Sarah (F) - Plant
Webster, Jack (M) - Wiregrass Ranch
Weems, Ryan (M) - Strawberry Crest
Weiman, Jake (M) - Venice
Weimer, Caitlin (F) - Newsome
Weimer, Wolfgang (M) - Plant
Weissman, Amanda (F) - Plant
Welch, Ciana (F) - Ridge Community
Welch, Gary (M) - Durant
Welch, Vomari (M) - Manatee
Wells, Ethan (M) - Newsome
Wells, Megan (F) - Newsome
Werthmiller, Katie (F) - East Lake
Wescott, Ava (F) - North Port
Wesson, Carter (M) - Gulf Coast
West, Amaya (F) - Wiregrass Ranch
West, Ashahi (M) - Bloomingdale
West, Elizabeth (F) - Strawberry Crest
West, Santrice (F) - Armwood
White, Michael (M) - East Lake
White, Sophia (F) - Bloomingdale
Whitehead, Jevone (F) - Leto
Whitmer, Benjamin (M) - George Steinbrenner
Whitworth, Maclean (M) - George Steinbrenner
Wick, Declan (M) - Newsome
Wideman, Malachi (M) - Venice
Wiggins, Jamar (M) - George Jenkins
Wiggins, Kalyn (F) - Manatee
Wiggins, Shalyn (F) - Manatee
Wiggins, Tyler (M) - Durant
Wigglesworth, Camryn (F) - Sarasota
Wilcox, Isaiah (M) - Plant City
Wilcox, Samuel (M) - Plant City
Wilds, Julian (M) - Alonso
Wilkins, Denver (F) - Newsome
Willey, Ronan (M) - Strawberry Crest
Williams , Johnell (M) - Riverview (Sarasota)
Williams, Albert (M) - Wharton
Williams, Alex (M) - East Ridge
Williams, Andrew (M) - East Bay
Williams, Benyon (M) - Wharton
Williams, Brian (M) - Venice
Williams, Brionna (F) - East Lake
Williams, Cameron (M) - Lakeland
Williams, Dahlia (F) - Wiregrass Ranch
Williams, David (M) - Venice
Williams, Devin (M) - Gulf Coast
Williams, Eleasha (F) - Manatee
Williams, Jamil (M) - Manatee
Williams, Jarrett (M) - Wiregrass Ranch
Williams, Jeniyah (F) - Wiregrass Ranch
Williams, Kaleb (M) - Plant City
Williams, Landyn (F) - Wiregrass Ranch
Williams, Matthew (M) - Wharton
Williams, Nathanial-Nate (M) - Bartow
Williams, Shemar (M) - Manatee
Williams, Tyson (M) - George Jenkins
Williams, Xavier (M) - George Steinbrenner
Williamson, Robert (M) - Wiregrass Ranch
Wills, Alissa (F) - Lakeland
Wilson Cole, Suzan (F) - George Jenkins
Wilson, Amari (M) - Riverview
Wilson, Ayeniah (F) - Plant City
Wilson, Ben (M) - Lakeland
Wilson, Christopher (M) - Riverview
Wilson, Daqwon (M) - Winter Haven
Wilson, Derrick (M) - Winter Haven
Wilson, Eric (M) - Armwood
Wilson, Jakin (M) - Lakewood Ranch
Wilson, Lazarya (F) - George Jenkins
Wilson, Malik (M) - Sickles
Wilson, Olivia (F) - Lennard
Winslow, Ryan (M) - Alonso
Winters, Jo (F) - Venice
Wisner, Ava (F) - Riverview (Sarasota)
Witherow, Caitlin (F) - Bloomingdale
Witt, Eric (M) - Bloomingdale
Wojtaszek, Leah (F) - Sarasota
Wolf, Elijah (M) - East Lake
Wolf, Ocean (M) - Wharton
Womack, Melody (F) - Bloomingdale
Wood, Abigail (F) - George Jenkins
Wood, Blake (M) - Lakewood Ranch
Wood, Erin (F) - Wiregrass Ranch
Wood, Wyatt (M) - East Bay
Woodard, Kashari (F) - Riverdale
Worthman, John (M) - Lakewood Ranch
Wright , Aldrena (F) - Lakeland
Wright, Ahlana (F) - George Jenkins
Wright, Ashley (F) - Celebration
Wright, Ashton (M) - North Port
Wright, Chandler (M) - East Lake
Wright, Jalayla (F) - George Jenkins
Wright, Macarius (M) - Newsome
Wright, McKenzie (F) - Durant
Wright, Sophie (F) - Riverview
Wyckoff, Matthew (M) - Alonso
Wyles, Haven (F) - Sarasota
Wynn, James (M) - Durant
Yambo, Hector (M) - Leto
Yarde, Azadreon (M) - Lakeland
Yealy, Preston (M) - Venice
York, Abby (F) - Lehigh
Young, Alexander (M) - Lehigh
Young, Alvin (M) - Leto
Young, Collin (M) - George Steinbrenner
Young, Erika (F) - Gulf Coast
Young, Richard (M) - Lehigh
Yunusha, Zack (M) - Wharton
Zabrowski, Mikayla (F) - Wiregrass Ranch
Zamarripa, Francesca (F) - Newsome
Zambaux, Adrien (M) - Sarasota
Zani, Nicole (F) - Gulf Coast
Zavala, Antonio (M) - Alonso
Zelahy, Jesse (M) - Gulf Coast
Zengotita, Axel (M) - Newsome
Zeppi, Isabella (F) - Manatee
Zerby, Ethan (M) - Riverview
Zeto, Maleea (F) - Strawberry Crest
Zhinin, Henry (M) - George Jenkins
Zimmerman, Ethan (M) - George Steinbrenner
Zorrila, Olivia (F) - Riverview
Zung, Jessica (F) - Sickles
QUICK LINKS:
100
200
400
800
1600
3200
100H
110H
300H
4x100
4x400
4x800
HJ
PV
LJ
TJ
SP
DT
JT
Choose an Event
100
200
400
800
1600
3200
100H
110H
300H
4x100
4x400
4x800
HJ
PV
LJ
TJ
SP
DT
JT
100 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Smith, Arian
SR
Lakeland
10.47
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
3.7
2
Dawson, Tarvarish
JR
Lehigh
10.58
6th Annual Jim Smith Invitational
Feb 22, 2020
NWI
3
Williams, Alex
SR
East Ridge
10.70
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
3.7
4
Cowans, Austin
SR
George Jenkins
10.85
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
3.7
5
Flores, Michael
SR
George Jenkins
10.95
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
3.7
6
Perez, Deandre
SR
Newsome
10.97
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
NWI
7
Milledge, Percy
SR
Lehigh
11.05
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
1.4
8
Collins, Keandre
SR
Sarasota
11.07
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
-1.9
9
Edler, Terrance-TJ
FR
Bartow
11.08
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
NWI
10
Young, Richard
FR
Lehigh
11.09
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
-1.9
11
Altidor, Glainst
SR
Winter Haven
11.11
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
3.7
12
Williams, Shemar
SR
Manatee
11.12
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
-1.9
13
Knight, Gage
SR
Palm Harbor University
11.13
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
14
Sabo, Teagen
JR
North Port
11.15
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
15
Gant, Elijah
JR
Lennard
11.16
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
16
Dorris , Johnnie
SR
East Bay
11.17
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
-1.0
17
Bennett, Montrael
JR
Plant City
11.18
Spoto Quad Meet 3
Feb 25, 2020
NWI
17
Ott, William
SR
George Jenkins
11.18
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
-0.1
19
Meadows, Noah
SR
Palm Harbor University
11.22
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
19
Yunusha, Zack
JR
Wharton
11.22
Henry Strapp Memorial Invitational
Feb 15, 2020
NWI
19
Gousby, Aiden
SO
Lehigh
11.22
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
-1.9
22
Harris, Napoleon
SR
Manatee
11.23
Charlotte Quad
Feb 21, 2020
4.7
23
Milledge, Prenece
SR
Lehigh
11.26
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
1.4
24
Baisden, Atum
SR
Riverview
11.27
Spoto Quad Meet 3
Feb 25, 2020
NWI
25
Newman, Oscar
JR
Celebration
11.29
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
0.4
25
Arnone, John
JR
Newsome
11.29
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
NWI
27
Roth, Klayton
SR
Riverdale
11.30
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
1.7
27
Johnson, Rashaad
SR
Armwood
11.30
Hernando High School Kiwanis Track and Field Meet
Mar 12, 2020
NWI
27
Lewis, Makhai
JR
Gulf Coast
11.30
6th Annual Jim Smith Invitational
Feb 22, 2020
NWI
30
Moorer, Kaleb
SR
George Steinbrenner
11.35
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
NWI
31
Young, Alvin
SR
Leto
11.42
Leto 2/19/2020
Feb 19, 2020
NWI
32
Nicely, Kyle
SO
Venice
11.43
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
33
Hudson, Jeremiah
JR
George Jenkins
11.49
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
1.9
34
Hines, Griffen
JR
Venice
11.50
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
34
Callwood, DeJuan
JR
Leto
11.50
Leto 2/19/2020
Feb 19, 2020
NWI
36
Motley, Damione
SR
Haines City
11.51
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
NWI
37
Brantley, Charles
JR
Venice
11.52
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
-2.8
37
Jean, Hudson
JR
Gulf Coast
11.52
Viking Elite Classic 2020
Feb 21, 2020
-0.2
39
Platt, Jayshon
SO
Venice
11.54
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
-2.8
40
Lear, Elijah
JR
North Port
11.55
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
40
Serrano, Jayden
SR
Alonso
11.55
Monday Morning Madness
Mar 2, 2020
NWI
42
Bataille, Malik
SR
Haines City
11.56
Royal Open 2020
Feb 22, 2020
-0.1
42
Amede, Brent
SR
Celebration
11.56
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
0.9
42
Jolly, Ian
SO
Plant City
11.56
Spoto Quad Meet 3
Feb 25, 2020
NWI
45
Doan, Joshua
FR
George Steinbrenner
11.57
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
5.5
45
Wilson, Eric
SR
Armwood
11.57
Hernando High School Kiwanis Track and Field Meet
Mar 12, 2020
NWI
45
Hineline, William
FR
Wharton
11.57
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
0.3
45
Albright, Austin
JR
Plant City
11.57
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
-0.3
49
Johnson, Steffan
JR
Venice
11.58
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
-3.1
49
Curry, Robert
SR
Alonso
11.58
Leto 2/10/2020
Feb 10, 2020
NWI
100 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Burrows, Kyndel
JR
East Ridge
11.93
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
1.0
2
Patrice, Shenya
JR
East Ridge
12.13
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
1.0
3
Benjamin, Shaniya
SR
Alonso
12.49
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
-0.9
4
Marlow, Deborah
JR
George Steinbrenner
12.50
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
3.7
5
Cordoba, Jarlenys
SR
Alonso
12.58
Leto 2/10/2020
Feb 10, 2020
NWI
6
Jefferson, Emani
SR
North Port
12.68
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
-4.6
7
King, Janee
SR
Lennard
12.71
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
8
McNinch, Madeline
SR
Lakewood Ranch
12.72
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
-1.8
9
Hall, Alaina
SR
East Bay
12.79
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
-3.9
10
Wiggins, Kalyn
JR
Manatee
12.80
Manatee Hurricane Invitational
Mar 3, 2020
0.1
11
Martin, Kearrah
JR
Lehigh
12.83
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
0.5
12
John, Jalya
SR
Riverview
12.84
Spoto Quad Meet 3
Feb 25, 2020
NWI
13
Spaulding, Sydney
SO
George Jenkins
12.89
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
-2.4
14
Martin, Kaycee
JR
Newsome
12.90
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
NWI
15
Nebel, Isabella
FR
Sarasota
12.92
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
3.5
15
Coleman, Ba'Lisha
SO
Lehigh
12.92
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
0.5
17
Jean, Daham-Shel
SR
North Port
12.94
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
-2.0
18
Bridgeford, Maya
SO
Lakewood Ranch
13.01
Ranch Relays
Feb 29, 2020
NWI
19
Jack, Zayne
SR
George Steinbrenner
13.02
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
-0.9
20
Wilson, Ayeniah
SR
Plant City
13.05
Spoto Quad Meet 3
Feb 25, 2020
NWI
21
Murrell, Halei
SO
Lennard
13.06
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
22
Jean, Avrel
SR
Plant
13.08
Jesuit Quad Meet 1
Feb 11, 2020
NWI
23
Peterson, Janiya
JR
Lennard
13.11
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
24
Mitchell, Janel
SO
Sarasota
13.17
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
4.2
24
Colin, Tiffany
FR
Wiregrass Ranch
13.17
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
-0.8
26
Whitehead, Jevone
SO
Leto
13.18
Leto 2/28/2020
Feb 28, 2020
NWI
27
Wiggins, Shalyn
JR
Manatee
13.19
Manatee Hurricane Invitational
Mar 3, 2020
0.1
28
Peterson, Renae
SO
Lennard
13.20
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
29
Schwied, Maren
JR
Sarasota
13.29
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
3.5
30
Oliver, Olivia
JR
Sarasota
13.31
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
4.2
31
Gary, Satoria
SO
Lehigh
13.32
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
0.5
31
Formey, Zanea
SO
Ridge Community
13.32
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
NWI
31
Clark, Kylie
JR
Newsome
13.32
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
NWI
31
Wilson Cole, Suzan
SO
George Jenkins
13.32
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
1.7
35
De Jesus, Kamelia
SR
Bloomingdale
13.34
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
-2.7
35
Finkel, Shaina
SO
Wiregrass Ranch
13.34
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
-2.3
37
Fuery, Trinity
SO
Bartow
13.35
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
NWI
38
McNinch, Gracyn
FR
Lakewood Ranch
13.36
Palmetto JV Meet
Feb 10, 2020
NWI
39
Davis, Mykelah
FR
Lakewood Ranch
13.38
Palmetto JV Meet
Feb 10, 2020
NWI
39
Williams, Eleasha
JR
Manatee
13.38
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
-2.0
41
Legare, Kareena
JR
Venice
13.40
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
-1.6
42
Lassiter, Paige
JR
Alonso
13.42
Monday Morning Madness
Mar 2, 2020
NWI
42
Bauer, Daveela
JR
Palm Harbor University
13.42
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
44
Reagan, Rachael
SO
Palm Harbor University
13.43
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
45
Gibbs, Leona
SR
Manatee
13.44
Charlotte Quad
Feb 21, 2020
5.4
45
Burford, Kortney
SR
Wharton
13.44
Henry Strapp Memorial Invitational
Feb 15, 2020
NWI
47
Outlaw, Andrea
SO
Bartow
13.45
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
1.7
48
Cesar, Janiya
FR
Riverview
13.49
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
0.9
49
James, Savannah
SR
Venice
13.50
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
50
Hill, Mattilynn
JR
Plant City
13.51
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
-0.2
200 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Cowans, Austin
SR
George Jenkins
21.46
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
2.4
2
Dawson, Tarvarish
JR
Lehigh
21.60
6th Annual Jim Smith Invitational
Feb 22, 2020
NWI
3
Smith, Arian
SR
Lakeland
21.72
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
1.2
4
Gant, Elijah
JR
Lennard
21.86
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
5
Gousby, Aiden
SO
Lehigh
21.89
6th Annual Jim Smith Invitational
Feb 22, 2020
NWI
6
Young, Richard
FR
Lehigh
22.01
6th Annual Jim Smith Invitational
Feb 22, 2020
NWI
7
Flores, Michael
SR
George Jenkins
22.19
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
2.2
8
Collins, Keandre
SR
Sarasota
22.30
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
-1.2
9
Sabo, Teagen
JR
North Port
22.49
Charlotte Quad
Feb 21, 2020
4.9
10
Edler, Terrance-TJ
FR
Bartow
22.56
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
NWI
11
Knight, Gage
SR
Palm Harbor University
22.57
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
3.7
12
Serrano, Jayden
SR
Alonso
22.59
Leto 2/10/2020
Feb 10, 2020
NWI
13
Campbell, Devon
SR
Haines City
22.66
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
NWI
14
Meadows, Noah
SR
Palm Harbor University
22.68
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
15
Johnson, Rashaad
SR
Armwood
22.75
Hernando High School Kiwanis Track and Field Meet
Mar 12, 2020
NWI
16
Newman, Oscar
JR
Celebration
22.76
Bolles Bulldog Classic
Mar 6, 2020
2.2
17
Dubose, Omarie
SR
Riverdale
22.83
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
1.4
18
Roth, Klayton
SR
Riverdale
22.87
Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational
Feb 15, 2020
1.0
19
Yunusha, Zack
JR
Wharton
22.89
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
-0.3
20
Thomas, Curtis
JR
Bloomingdale
22.90
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
NWI
21
Jolly, Ian
SO
Plant City
22.94
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
2.2
22
Dorris , Johnnie
SR
East Bay
23.01
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
-3.8
23
Owens, Tristen
SR
Plant
23.05
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
-2.7
24
Williams, Alex
SR
East Ridge
23.08
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
1.4
25
Franks, Carson
SR
George Steinbrenner
23.11
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
NWI
26
Arnone, John
JR
Newsome
23.16
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
0.9
26
Williams, Tyson
SR
George Jenkins
23.16
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
-3.2
28
Frederick, Lamar
JR
Newsome
23.19
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
3.1
29
Milledge, Percy
SR
Lehigh
23.20
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
1.4
30
Altidor, Glainst
SR
Winter Haven
23.21
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
0.4
31
Bennett, Montrael
JR
Plant City
23.22
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
-1.2
32
Jackson, Joaquin
SO
Winter Haven
23.23
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
0.3
33
James, Elijah
SR
Plant City
23.28
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
0.4
34
Platt, Jayshon
SO
Venice
23.31
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
-1.2
35
Moss, Theniias
SR
Bloomingdale
23.32
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
NWI
36
Hudson, Jeremiah
JR
George Jenkins
23.37
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
0.8
37
Corbett, Jayden
JR
Manatee
23.44
Manatee Hurricane Invitational
Mar 3, 2020
-0.2
38
Hineline, William
FR
Wharton
23.45
Henry Strapp Memorial Invitational
Feb 15, 2020
NWI
39
Nicely, Kyle
SO
Venice
23.50
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
-1.8
40
Cesar, Steven
SR
Haines City
23.52
Royal Open 2020
Feb 22, 2020
3.6
41
Montgomery, Charles
JR
Armwood
23.53
Hernando High School Kiwanis Track and Field Meet
Mar 12, 2020
NWI
42
Frederick, lamar
JR
Newsome
23.57
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
NWI
43
Valentine, Ja'Darian
JR
Haines City
23.63
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
2.2
43
Robinson, Lawiltaye
SR
Bloomingdale
23.63
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
-0.3
45
Morris, Gerald
SO
Lennard
23.65
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
46
Amede, Brent
SR
Celebration
23.66
Bolles Bulldog Classic
Mar 6, 2020
0.8
47
Barrett, Konner
FR
Gulf Coast
23.68
FBA Invitational 2020
Mar 6, 2020
-1.9
48
Haynes, Garren
JR
Alonso
23.70
Monday Morning Madness
Mar 2, 2020
NWI
49
Hendrickson, Michael
SO
Sarasota
23.71
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
-0.6
50
Boyer, Tyler
FR
Sarasota
23.73
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
3.1
200 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Benjamin, Shaniya
SR
Alonso
24.81
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
NWI
2
Burrows, Kyndel
JR
East Ridge
25.09
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
-2.1
3
McNinch, Madeline
SR
Lakewood Ranch
25.29
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
NWI
4
Buckle, kylah
SO
North Port
25.35
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
-2.2
5
Patrice, Shenya
JR
East Ridge
25.75
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
-2.1
6
Brazell, Serenity
FR
Wharton
25.81
Henry Strapp Memorial Invitational
Feb 15, 2020
NWI
7
Thornton, Nyla
SO
Plant
26.33
Jesuit Quad Meet 1
Feb 11, 2020
NWI
8
Spaulding, Sydney
SO
George Jenkins
26.47
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
-0.6
9
Martin, Kearrah
JR
Lehigh
26.49
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
1.8
10
Wilson, Ayeniah
SR
Plant City
26.58
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
1.8
11
Marlow, Deborah
JR
George Steinbrenner
26.66
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
12
Nebel, Isabella
FR
Sarasota
26.67
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
2.9
13
Hall, Alaina
SR
East Bay
26.73
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
-1.6
14
Coleman, Ba'Lisha
SO
Lehigh
26.74
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
1.8
15
Cordoba, Jarlenys
SR
Alonso
26.78
Leto 2/10/2020
Feb 10, 2020
NWI
16
Jean, Avrel
SR
Plant
26.81
Robinson vs Plant Dual meet
Feb 25, 2020
NWI
17
Peterson, Janiya
JR
Lennard
26.87
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
18
Formey, Zanea
SO
Ridge Community
27.21
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
1.8
19
Newby, Arion
SO
Palm Harbor University
27.25
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
19
Jean, Daham-Shel
SR
North Port
27.25
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
-1.4
21
Colin, Tiffany
FR
Wiregrass Ranch
27.28
River Ridge Meet #2
Mar 10, 2020
NWI
22
Procopio, Capri
SR
Sarasota
27.31
Lady Tarpon Classic
Feb 27, 2020
0.8
23
Spaulding, Madison
SO
George Jenkins
27.32
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
-0.6
24
Phillips, Victoria
JR
Bloomingdale
27.37
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
NWI
25
Bridgeford, Maya
SO
Lakewood Ranch
27.40
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
2.1
26
Fuery, Trinity
SO
Bartow
27.41
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
NWI
27
Verde, Carolina
SR
Gulf Coast
27.42
6th Annual Jim Smith Invitational
Feb 22, 2020
NWI
28
Flake, Brianna
JR
Armwood
27.63
Hernando High School Kiwanis Track and Field Meet
Mar 12, 2020
NWI
28
Martin, Kaycee
JR
Newsome
27.63
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
NWI
30
Gary, Satoria
SO
Lehigh
27.67
6th Annual Jim Smith Invitational
Feb 22, 2020
NWI
31
Andrade, Demari
JR
Newsome
27.71
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
NWI
31
Finkel, Shaina
SO
Wiregrass Ranch
27.71
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
-2.1
33
Outlaw, Andrea
SO
Bartow
27.78
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
NWI
33
Bauer, Daveela
JR
Palm Harbor University
27.78
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
35
Rohrer , Lillian
SO
Alonso
27.83
Monday Morning Madness
Mar 2, 2020
NWI
36
Burford, Kortney
SR
Wharton
27.85
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
-5.1
37
Shriver, Tessa
JR
Riverview (Sarasota)
28.04
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
-2.1
38
Schwied, Maren
JR
Sarasota
28.10
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
NWI
39
Hill, Micahela
FR
East Lake
28.11
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
1.0
39
Numan, Yamina
FR
East Ridge
28.11
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
1.7
39
Jones, Madison
SR
Riverview
28.11
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
0.6
42
Matthews, Mikalah
FR
George Jenkins
28.12
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
-0.6
43
Mitchell, Janel
SO
Sarasota
28.14
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
2.1
44
Paul, Ashley
SO
Sickles
28.17
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
NWI
45
Shelton, Margaux
JR
Plant
28.22
Jesuit Quad Meet 1
Feb 11, 2020
NWI
46
Mclean, Sherecia
SO
Armwood
28.34
Hernando High School Kiwanis Track and Field Meet
Mar 12, 2020
NWI
47
McNinch, Gracyn
FR
Lakewood Ranch
28.35
Palmetto JV Meet
Feb 10, 2020
NWI
48
Warner, Ashtyn
FR
Wiregrass Ranch
28.39
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
-5.1
49
Richemond, Meridith
JR
Celebration
28.42
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
50
Marchman, Siniah
SO
Bloomingdale
28.44
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
NWI
400 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Ott, William
SR
George Jenkins
49.53
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
2
Gant, Elijah
JR
Lennard
49.63
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
3
Cowans, Austin
SR
George Jenkins
49.76
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
4
Jones, Jesaiah
JR
East Ridge
50.14
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
5
Serrano, Jayden
SR
Alonso
50.27
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
6
Williams, Tyson
SR
George Jenkins
50.48
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
7
Franks, Carson
SR
George Steinbrenner
51.04
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
8
Jeffers, Talik
JR
Wharton
51.06
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
9
Stokes, Kye
SO
Armwood
51.19
Hernando High School Kiwanis Track and Field Meet
Mar 12, 2020
10
McCray, Willie
JR
Lehigh
51.22
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
11
Oden, Patrick
SR
Armwood
51.32
Hernando High School Kiwanis Track and Field Meet
Mar 12, 2020
12
Turnberger, Cameron
JR
North Port
51.82
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
13
Rudolph, Jaden
SR
George Jenkins
51.87
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
14
Sawyer, Jariyah
SO
Plant City
51.88
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
15
Falleiros, David
SR
Lehigh
51.94
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
16
Stokes, Kye
SO
Armwood
51.97
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
17
Acosta, Dominic
SR
Newsome
52.04
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
18
Jones, Christopher
SR
Newsome
52.07
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
19
Williams, Xavier
SR
George Steinbrenner
52.11
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
20
Samuels, Dennis
SR
Alonso
52.17
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
21
Williams, Benyon
SR
Wharton
52.21
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
22
Foster, Rozell
FR
Lakewood Ranch
52.45
Manatee Freshmen/Sophomore Championship
Mar 10, 2020
23
Rupe, Jordan
SO
George Jenkins
52.52
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
24
Anunobi, Chigo
SO
Armwood
52.56
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
25
Schwinne, John
SO
North Port
52.66
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
26
Mosley, William
SR
George Jenkins
52.79
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
27
Bendross, Gavin
SO
George Jenkins
52.85
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
28
Hargrove, Ar'Marion
JR
George Jenkins
52.86
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
29
Labossiere, Nicard
JR
North Port
52.91
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
30
Barrett, Konner
FR
Gulf Coast
52.92
FBA Invitational 2020
Mar 6, 2020
31
Byrd, Eric
SR
Wharton
52.94
Jesuit Quad Meet 1
Feb 11, 2020
32
Townley, Thomas
SR
George Jenkins
53.11
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
33
Nicely, Kyle
SO
Venice
53.12
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
34
Yunusha, Zack
JR
Wharton
53.15
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
35
Renoit, Wendy
SR
North Port
53.24
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
36
Pizzio, Coltin
SO
Leto
53.25
Leto 2/19/2020
Feb 19, 2020
37
Ward, Jakari
FR
Ridge Community
53.27
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
38
Williams, Albert
SR
Wharton
53.28
Jesuit Quad Meet 1
Feb 11, 2020
39
Oconnor, Noah
SR
Sarasota
53.35
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
40
Tullis, Mario
SR
Winter Haven
53.48
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
41
Corbett, Jayden
JR
Manatee
53.61
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
42
Tafesse, Dawit
SR
Sarasota
53.62
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
43
Tarver, Joseph
FR
Winter Haven
53.68
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
44
Jones, Romello
JR
Plant City
53.76
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
45
Albright, Austin
JR
Plant City
53.83
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
46
Ijezie, Marcus
JR
Plant City
53.84
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
46
Guendjoian, Ryan
SR
Sarasota
53.84
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
48
Arnold, Salih
JR
Riverdale
53.93
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
49
Ramirez, Justin
JR
North Port
53.94
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
50
Killian , Camden
SR
Riverview
54.03
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
400 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Buckle, kylah
SO
North Port
57.40
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
2
Benjamin, Shaniya
SR
Alonso
57.52
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
3
Ruiz, Alicia
JR
George Jenkins
57.63
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
4
Brazell, Serenity
FR
Wharton
58.13
Henry Strapp Memorial Invitational
Feb 15, 2020
5
Jean, Avrel
SR
Plant
58.49
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
6
Scallon, Keleigh
JR
Newsome
59.04
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
7
Nebel, Isabella
FR
Sarasota
59.15
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
8
Rain, Claire
JR
Plant
59.45
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
9
Procopio, Capri
SR
Sarasota
59.84
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
10
Jack, Zayne
SR
George Steinbrenner
59.94
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
11
Solis, Emma
SR
Newsome
1:00.17
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
12
Bridgeford, Maya
SO
Lakewood Ranch
1:00.51
Manatee Freshmen/Sophomore Championship
Mar 10, 2020
13
Mitchell, Janel
SO
Sarasota
1:00.53
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
14
Thornton, Nyla
SO
Plant
1:00.59
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
15
Hughes, Kendall
SO
Newsome
1:01.28
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
16
Spaulding, Sydney
SO
George Jenkins
1:01.71
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
17
Holston, Princess-Zaniegah
SO
Lehigh
1:01.84
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
18
Love, Tonija
JR
Armwood
1:01.91
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
19
King, Janee
SR
Lennard
1:02.08
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
20
Raquet, Alexandra
FR
Sickles
1:02.21
Leto 2/10/2020
Feb 10, 2020
21
Zani, Nicole
SO
Gulf Coast
1:02.81
6th Annual Jim Smith Invitational
Feb 22, 2020
21
Newby, Arion
SO
Palm Harbor University
1:02.81
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
23
Rohrer , Lillian
SO
Alonso
1:03.30
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
24
Marchman, Siniah
SO
Bloomingdale
1:03.50
Strawberry Crest w/ Bloomingdale, Riverview, East Bay
Feb 12, 2020
25
Bauer, Daveela
JR
Palm Harbor University
1:03.73
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
26
Marlow, Deborah
JR
George Steinbrenner
1:03.86
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
27
Collora, Kadence
FR
East Lake
1:03.90
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
28
Gibbs, Leona
SR
Manatee
1:03.96
Manatee Hurricane Invitational
Mar 3, 2020
28
Hart, Paris
FR
Winter Haven
1:03.96
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
30
Troupe, Resinia
JR
Manatee
1:04.08
Manatee Hurricane Invitational
Mar 3, 2020
31
Luke, Shanya
JR
Lennard
1:04.24
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
32
Rohm, Natalie
SO
Riverview
1:04.38
Spoto Quad Meet 3
Feb 25, 2020
33
Cura, Victoria
JR
Plant
1:04.46
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
34
Reif, Brooke
SO
Wharton
1:04.51
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
35
James, Savannah
SR
Venice
1:04.67
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
36
Holston, Princess
SO
Lehigh
1:04.77
6th Annual Jim Smith Invitational
Feb 22, 2020
37
Fitzgerald, Sage
SO
Gulf Coast
1:04.97
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
38
Scrimale, Sage
FR
Sarasota
1:05.06
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
39
Thompson, Afiya
JR
Wiregrass Ranch
1:05.64
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
40
Kempf, Marissa
JR
Sarasota
1:05.66
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
41
Reagan, Rachael
SO
Palm Harbor University
1:05.70
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
42
Gray, Taylor
SR
North Port
1:05.77
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
42
Geren, Logan
SO
Riverdale
1:05.77
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
44
Williams, Dahlia
SO
Wiregrass Ranch
1:05.90
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
45
Oliver, Victoria
SR
Wiregrass Ranch
1:05.95
River Ridge Meet #2
Mar 10, 2020
46
Echevarria, Glorianna
SO
East Ridge
1:06.11
Wildwood Invitational
Feb 19, 2020
47
Sablan, Camilla
SO
Lakewood Ranch
1:06.15
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
48
Jamerson, Kenya
JR
Winter Haven
1:06.27
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
49
Balbontin, Erin
FR
Celebration
1:06.45
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
50
Suggs, Tabitha
JR
Alonso
1:06.46
Leto 2/10/2020
Feb 10, 2020
800 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Caragiulo, Lucas
SR
Riverview (Sarasota)
1:56.18
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
2
Acosta, Dominic
SR
Newsome
1:57.63
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
3
Maney, Ryan
SO
Plant
1:59.79
Robinson vs Plant Dual meet
Feb 25, 2020
4
Townley, Thomas
SR
George Jenkins
1:59.97
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
5
Tullis, Mario
SR
Winter Haven
2:00.05
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
6
Hammill, Jared
JR
Wharton
2:00.06
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
7
King, Joshua
SR
George Steinbrenner
2:00.91
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
8
Oconnor, Noah
SR
Sarasota
2:00.93
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
9
Harrigan, Zachary
JR
George Steinbrenner
2:01.51
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
10
Smith, Joseph
JR
North Port
2:02.26
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
11
Zambaux, Adrien
SR
Sarasota
2:02.31
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
12
Gibson, Keith
SR
Plant
2:02.49
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
13
Turner, Jake
SR
Armwood
2:02.80
Hernando High School Kiwanis Track and Field Meet
Mar 12, 2020
14
Carlson, William
SR
Plant
2:03.02
Robinson vs Plant Dual meet
Feb 25, 2020
15
Amaya, Alvaro
SR
North Port
2:03.32
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
16
Rodriguez, Ruben
JR
North Port
2:03.43
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
17
Walker, Blake
SR
George Steinbrenner
2:03.76
Jesuit Quad Meet 2
Feb 18, 2020
18
Dimarco, Anthony
SR
Wiregrass Ranch
2:03.99
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
19
Morales Ramos, Alex
SR
Wiregrass Ranch
2:04.13
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
20
Thomas, Wynne
JR
Plant
2:04.45
Robinson vs Plant Dual meet
Feb 25, 2020
21
Labossiere, Nicard
JR
North Port
2:04.46
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
22
Ross, Fredrick
SR
Winter Haven
2:04.64
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
23
Anunobi, Chigo
SO
Armwood
2:05.04
Hernando High School Kiwanis Track and Field Meet
Mar 12, 2020
24
Mosley, William
SR
George Jenkins
2:05.26
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
25
Bendross, Gavin
SO
George Jenkins
2:05.44
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
26
Barron, Daniel
SR
Newsome
2:05.77
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
27
Meyer, Evan
SO
Lehigh
2:05.83
Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational
Feb 15, 2020
28
Calhoun, Elijah
SO
Bloomingdale
2:05.96
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
29
Bernard, Joshua
SR
Newsome
2:05.99
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
30
Cicilioni, Orlando
JR
Sarasota
2:06.04
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
31
Williams, Albert
SR
Wharton
2:06.73
Henry Strapp Memorial Invitational
Feb 15, 2020
32
Aeschleman, Ronald
SO
George Steinbrenner
2:06.81
Jesuit Quad Meet 2
Feb 18, 2020
32
Stringer, Ashton
SO
Plant
2:06.81
Robinson vs Plant Dual meet
Feb 25, 2020
34
Wright, Chandler
JR
East Lake
2:06.98
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
35
Dye, Nathan
JR
Plant
2:07.11
Robinson vs Plant Dual meet
Feb 25, 2020
36
Dimmick, Vance
JR
Plant
2:07.24
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
37
Falchook, Jared
SO
Celebration
2:07.27
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
38
Casella, Michael
SR
Venice
2:07.48
Viking Elite Classic 2020
Feb 21, 2020
39
McCray, Willie
JR
Lehigh
2:07.77
6th Annual Jim Smith Invitational
Feb 22, 2020
40
Laurenzano, Lorenzo
SO
East Ridge
2:08.01
Wildwood Early Bird Time Trials
Feb 10, 2020
41
Lespasio, Paul
SO
Manatee
2:08.02
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
42
Connery, Will
JR
Plant
2:08.37
Robinson vs Plant Dual meet
Feb 25, 2020
43
Swanson, Matthew
SR
Manatee
2:08.54
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
44
Guendjoian, Ryan
SR
Sarasota
2:08.63
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
45
Lugo Ramos, Hansel
JR
East Ridge
2:08.74
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
46
Elsey, Teage
SO
North Port
2:08.82
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
47
Newton, Jahbari
SR
Sickles
2:08.83
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
48
Saavedra, Tomas
SR
Newsome
2:08.96
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
49
Simpson, Jaden
SO
George Steinbrenner
2:09.25
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
50
Summers, Ryan
JR
Newsome
2:09.46
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
800 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Ruiz, Alicia
JR
George Jenkins
2:14.87
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
2
Scallon, Keleigh
JR
Newsome
2:15.29
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
3
Abanses, Jacquelyn
JR
George Steinbrenner
2:18.91
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
4
Solis, Emma
SR
Newsome
2:19.00
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
5
Mitchell, Janel
SO
Sarasota
2:19.40
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
6
Courville, Juliana
SO
Venice
2:20.68
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
7
Brazell, Serenity
FR
Wharton
2:21.22
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
8
Titus, Carolina
SR
Sarasota
2:21.77
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
9
Hughes, Kendall
SO
Newsome
2:22.52
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
10
Kempf, Marissa
JR
Sarasota
2:23.47
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
11
Eudaly, Elizabeth
SR
Plant
2:23.72
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
12
Reif, Brooke
SO
Wharton
2:26.14
Henry Strapp Memorial Invitational
Feb 15, 2020
13
Raquet, Alexandra
FR
Sickles
2:26.36
Monday Morning Madness
Mar 2, 2020
14
Zani, Nicole
SO
Gulf Coast
2:27.68
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
15
Gordon, Ciana
JR
Armwood
2:27.94
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
16
Rivers, Nia
SR
Wharton
2:28.61
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
17
Procopio, Capri
SR
Sarasota
2:28.65
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
18
Granack, Sydney
JR
Lakewood Ranch
2:29.70
Ranch Relays
Feb 29, 2020
19
Martinez-Castillo, Cecilia
SR
Plant City
2:29.77
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
20
Neal, Jessica
SO
Lakewood Ranch
2:30.20
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
20
Zabrowski, Mikayla
JR
Wiregrass Ranch
2:30.20
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
22
Cowley, Lillian
SR
Newsome
2:30.41
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
23
Macedo, Gabriella
JR
Celebration
2:30.77
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
24
Breede , Anna
SO
George Steinbrenner
2:31.10
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
25
Sentner, Anna
SR
George Jenkins
2:31.17
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
26
Rinehart, Lauren
SR
Lakewood Ranch
2:32.00
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
27
Wells, Megan
SO
Newsome
2:32.30
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
28
Wade, Kasumi
JR
Sarasota
2:32.57
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
29
Suggs, Tabitha
JR
Alonso
2:33.24
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
30
Hill, Mya
JR
Wiregrass Ranch
2:34.15
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
31
Sodeika, Erika
JR
Gulf Coast
2:34.25
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
32
Gillett, Skyler
FR
Alonso
2:34.39
Monday Morning Madness
Mar 2, 2020
33
Wigglesworth, Camryn
SR
Sarasota
2:35.10
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
34
Mckee, Ella
SO
Sickles
2:35.31
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
35
Malick, Kaleigh
SO
George Jenkins
2:35.38
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
36
Podborsky, Melanie
SR
Celebration
2:35.40
Bolles Bulldog Classic
Mar 6, 2020
37
Mallo, Nathalia
FR
Alonso
2:35.62
Monday Morning Madness
Mar 2, 2020
38
Primacio, Ashleigh
SR
Newsome
2:35.87
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
39
Manno, Viktorya
SR
George Jenkins
2:35.96
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
40
Huss, Krista
SO
Newsome
2:36.17
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
41
Rohm, Natalie
SO
Riverview
2:36.40
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
42
Forsyth, Kathryn
SR
Newsome
2:37.30
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
43
Nebel, Isabella
FR
Sarasota
2:37.38
SSES Quad Meet
Feb 21, 2020
44
Small, Reese
SO
Palm Harbor University
2:37.85
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
45
Simpson, Reyna
FR
George Steinbrenner
2:37.87
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
45
Bradshaw, Riley
JR
Lakewood Ranch
2:37.87
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
47
Menke, Ella
FR
Sarasota
2:38.25
Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County
Mar 2, 2020
48
Reagan, Paige
FR
Strawberry Crest
2:39.09
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
49
Palacios, Gianna
FR
Riverview
2:39.76
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
50
Brown, Alyssa
SR
Riverview (Sarasota)
2:39.95
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
1600 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Wright, Macarius
JR
Newsome
4:21.94
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
2
King, Joshua
SR
George Steinbrenner
4:24.53
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
3
Turner, Jake
SR
Armwood
4:25.82
Hernando High School Kiwanis Track and Field Meet
Mar 12, 2020
4
Gibson, Keith
SR
Plant
4:27.39
Jesuit Quad Meet 1
Feb 11, 2020
5
Harrigan, Zachary
JR
George Steinbrenner
4:27.98
Jesuit Quad Meet 2
Feb 18, 2020
6
Zambaux, Adrien
SR
Sarasota
4:29.26
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
7
Acosta, Dominic
SR
Newsome
4:30.27
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
8
Swartzlander, Jason
SO
Newsome
4:30.92
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
9
Maney, Ryan
SO
Plant
4:31.60
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
10
Stuhlmacher, Carter
FR
Newsome
4:33.55
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
11
Martinez, Seth
JR
Lennard
4:34.23
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
12
Cicilioni, Orlando
JR
Sarasota
4:34.33
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
13
Meyer, Evan
SO
Lehigh
4:35.20
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
14
Thomas, Wynne
JR
Plant
4:36.77
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
15
Bhatt, Ethan
JR
George Steinbrenner
4:37.30
Jesuit Quad Meet 2
Feb 18, 2020
16
Falchook, Jared
SO
Celebration
4:39.14
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
17
Lespasio, Paul
SO
Manatee
4:39.26
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
18
Lara, Gabriel
SR
George Steinbrenner
4:39.65
Jesuit Quad Meet 2
Feb 18, 2020
19
Carlson, William
SR
Plant
4:40.02
Jesuit Quad Meet 1
Feb 11, 2020
20
Stringer, Ashton
SO
Plant
4:40.15
Jesuit Quad Meet 1
Feb 11, 2020
21
Bernard, Joshua
SR
Newsome
4:40.81
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
22
Dye, Nathan
JR
Plant
4:40.84
Jesuit Quad Meet 1
Feb 11, 2020
23
Barron, Daniel
SR
Newsome
4:41.11
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
24
Dreyer, Taylor
SO
Riverview
4:41.29
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
25
Smith, Joseph
JR
North Port
4:42.97
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
26
Atkins, Tyler
SO
Newsome
4:44.67
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
27
Kilduff, Shane
SR
Sarasota
4:45.18
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
28
Rathburn, Zachary
JR
North Port
4:45.25
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
29
Hernandez, Sebastian
JR
Wiregrass Ranch
4:45.54
River Ridge Meet #2
Mar 10, 2020
30
Guerrero, Andrew
JR
George Jenkins
4:46.29
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
31
Simpson, Jaden
SO
George Steinbrenner
4:46.30
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
32
Elsey, Teage
SO
North Port
4:46.70
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
33
Kodberg, Matthew
JR
North Port
4:48.43
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
34
Aeschleman, Ronald
SO
George Steinbrenner
4:48.77
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
35
Larue, Wade
SO
Newsome
4:48.87
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
36
Goetz, Nathaniel
SO
Sarasota
4:49.25
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
37
King, Isaiah
SR
George Steinbrenner
4:49.67
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
38
Whitmer, Benjamin
SR
George Steinbrenner
4:49.96
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
39
Ramirez-Hernandez, Danny
SR
Plant City
4:50.57
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
40
Braun, Jacob
FR
East Lake
4:50.60
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
40
Hopkins, Raekwon
SO
Alonso
4:50.60
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
42
Williams, Brian
SO
Venice
4:50.84
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
43
Roper, Brendan
FR
Riverview (Sarasota)
4:50.97
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
44
Connery, Will
JR
Plant
4:51.41
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
45
Rucker, Hudson
JR
Celebration
4:51.60
Bolles Bulldog Classic
Mar 6, 2020
46
Swanson, Matthew
SR
Manatee
4:51.71
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
47
Malinchak, Jacob
SO
Durant
4:51.73
Spoto Quad Meet 1
Feb 12, 2020
48
Sweiderk, Benjamin
SR
Venice
4:52.31
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
49
Hadam, Evan
SO
Plant
4:52.42
Robinson vs Plant Dual meet
Feb 25, 2020
50
James, Cooper
FR
Celebration
4:52.47
Bolles Bulldog Classic
Mar 6, 2020
1600 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Hendrix, Alyssa
SR
Riverview
5:02.74
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
2
Ruiz, Alicia
JR
George Jenkins
5:05.81
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
3
Abanses, Jacquelyn
JR
George Steinbrenner
5:06.54
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
4
Eudaly, Mary Ellen
SO
Plant
5:08.93
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
5
Valby, Parker
SR
East Lake
5:10.16
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
6
Scallon, Keleigh
JR
Newsome
5:15.04
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
7
Solis, Emma
SR
Newsome
5:15.90
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
8
Rubin, Arlie
SO
Plant
5:19.74
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
9
Kempf, Marissa
JR
Sarasota
5:20.21
Lady Tarpon Classic
Feb 27, 2020
10
Thornton, Haley
FR
Palm Harbor University
5:25.50
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
11
Hughes, Kendall
SO
Newsome
5:26.08
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
12
Wade, Kasumi
JR
Sarasota
5:26.93
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
13
Sentner, Anna
SR
George Jenkins
5:27.38
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
14
Johnson, Jinia
SR
Wharton
5:27.65
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
15
Macedo, Gabriella
JR
Celebration
5:28.31
Bolles Bulldog Classic
Mar 6, 2020
16
Eudaly, Elizabeth
SR
Plant
5:31.34
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
17
Ingallinera, Mason
SR
Lakewood Ranch
5:31.98
Lady Tarpon Classic
Feb 27, 2020
18
Primacio, Ashleigh
SR
Newsome
5:36.33
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
19
Reif, Brooke
SO
Wharton
5:36.81
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
20
Melzer, Aurora
SO
Lakewood Ranch
5:37.25
Lady Tarpon Classic
Feb 27, 2020
21
Rinehart, Lauren
SR
Lakewood Ranch
5:39.19
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
22
Titus, Carolina
SR
Sarasota
5:39.40
SSES Quad Meet
Feb 21, 2020
23
Rivers, Nia
SR
Wharton
5:40.66
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
24
Neal, Jessica
SO
Lakewood Ranch
5:40.76
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
25
Frye, Alexandria
SO
Wharton
5:40.85
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
26
Mckee, Ella
SO
Sickles
5:42.20
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
27
Wells, Megan
SO
Newsome
5:42.68
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
28
Breede , Anna
SO
George Steinbrenner
5:43.04
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
29
Suggs, Tabitha
JR
Alonso
5:43.91
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
30
Markowski, Penelope
SO
Plant
5:44.65
Robinson vs Plant Dual meet
Feb 25, 2020
31
Malizia, Margaret
SO
Plant
5:46.40
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
32
Wigglesworth, Camryn
SR
Sarasota
5:47.45
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
33
Martinez-Castillo, Cecilia
SR
Plant City
5:47.84
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
34
Manno, Viktorya
SR
George Jenkins
5:48.45
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
35
Huss, Krista
SO
Newsome
5:48.95
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
36
Miller, Isabell
SO
George Jenkins
5:49.48
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
37
Gillett, Skyler
FR
Alonso
5:49.74
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
38
Hunley, Madisson
SR
Newsome
5:50.39
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
39
Parks, Reagan
SR
East Ridge
5:50.50
Wildwood Invitational
Feb 19, 2020
40
Palacios, Gianna
FR
Riverview
5:50.84
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
41
Malick, Kaleigh
SO
George Jenkins
5:51.04
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
42
Krueger, Ayden
SR
George Steinbrenner
5:51.70
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
43
Bradshaw, Riley
JR
Lakewood Ranch
5:51.83
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
44
Myburgh, Anne
SO
Venice
5:51.88
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
45
Paliotta, Emma
JR
Lakewood Ranch
5:51.98
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
46
Hill, Hartley
JR
Plant
5:52.17
Robinson vs Plant Dual meet
Feb 25, 2020
47
Rubin, Alixandra
SR
Plant
5:52.25
Robinson vs Plant Dual meet
Feb 25, 2020
48
Menke, Ella
FR
Sarasota
5:52.91
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
49
Heim, Pearson
SO
Plant
5:53.71
Robinson vs Plant Dual meet
Feb 25, 2020
50
Luff, Hannah
SR
Venice
5:53.72
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
3200 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Wright, Macarius
JR
Newsome
9:20.26
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
2
Turner, Jake
SR
Armwood
9:20.58
Bolles Bulldog Classic
Mar 6, 2020
3
King, Joshua
SR
George Steinbrenner
9:27.04
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
4
Maney, Ryan
SO
Plant
9:33.21
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
5
Thomas, Wynne
JR
Plant
9:40.51
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
6
Hammill, Jared
JR
Wharton
9:41.52
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
7
Gibson, Keith
SR
Plant
9:42.48
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
8
Swartzlander, Jason
SO
Newsome
9:44.46
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
9
Cicilioni, Orlando
JR
Sarasota
9:44.55
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
10
Martinez, Seth
JR
Lennard
9:47.72
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
11
Stuhlmacher, Carter
FR
Newsome
9:50.62
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
12
Atkins, Tyler
SO
Newsome
9:55.02
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
13
Stringer, Ashton
SO
Plant
9:57.06
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
14
Bernard, Joshua
SR
Newsome
9:58.79
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
15
Barron, Daniel
SR
Newsome
10:00.44
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
16
Bhatt, Ethan
JR
George Steinbrenner
10:02.43
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
17
Braun, Jacob
FR
East Lake
10:02.68
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
18
Teijelo, Alberto
JR
Venice
10:04.92
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
19
Hernandez, Sebastian
JR
Wiregrass Ranch
10:06.22
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
20
Dye, Nathan
JR
Plant
10:06.31
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
21
Carlson, William
SR
Plant
10:06.32
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
22
Hopkins, Raekwon
SO
Alonso
10:07.35
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
23
Lara, Gabriel
SR
George Steinbrenner
10:07.95
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
24
Dandrow, Keegan
SO
Newsome
10:09.47
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
25
Jonnalagadda, Pattabhirama
SR
George Steinbrenner
10:10.89
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
26
VanHorn, Tristan
SR
Plant
10:13.75
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
27
Larue, Wade
SO
Newsome
10:15.79
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
28
Lespasio, Paul
SO
Manatee
10:17.01
Manatee Hurricane Invitational
Mar 3, 2020
29
Kilduff, Shane
SR
Sarasota
10:17.95
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
30
Krueger, Bryce
JR
George Steinbrenner
10:19.02
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
31
Walter, Thomas
JR
Wharton
10:21.66
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
32
Connery, Will
JR
Plant
10:23.95
Jesuit Quad Meet 1
Feb 11, 2020
33
Simpson, Jaden
SO
George Steinbrenner
10:24.66
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
34
Blanchard, Jackson
SR
Wharton
10:25.20
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
35
Gonzalez, Michael
SO
Plant
10:25.53
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
36
Dreyer, Taylor
SO
Riverview
10:26.21
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
37
Guerrero, Andrew
JR
George Jenkins
10:26.31
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
38
Meyer, Evan
SO
Lehigh
10:26.43
6th Annual Jim Smith Invitational
Feb 22, 2020
39
Goetz, Nathaniel
SO
Sarasota
10:27.94
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
40
Jones, Zachary
JR
Sarasota
10:27.95
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
41
Coffey, Alex
SR
Plant
10:28.23
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
42
Roper, Brendan
FR
Riverview (Sarasota)
10:28.49
Manatee Hurricane Invitational
Mar 3, 2020
43
Giller, Christian
SO
Bloomingdale
10:29.01
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
44
Gutierrez, Jaime
JR
Lakewood Ranch
10:29.39
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
45
Rathburn, Zachary
JR
North Port
10:33.19
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
46
Campbell, Ryan
JR
George Steinbrenner
10:34.22
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
47
Hoang, Hieu
SO
Sarasota
10:34.67
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
48
Ramirez-Hernandez, Danny
SR
Plant City
10:37.12
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
49
Svitek, Christopher
JR
Gulf Coast
10:37.20
FBA Invitational 2020
Mar 6, 2020
50
Kodberg, Matthew
JR
North Port
10:37.46
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
3200 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Hendrix, Alyssa
SR
Riverview
10:40.47
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
2
Valby, Parker
SR
East Lake
10:40.97
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
3
Abanses, Jacquelyn
JR
George Steinbrenner
11:06.26
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
4
Eudaly, Mary Ellen
SO
Plant
11:13.71
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
5
Solis, Emma
SR
Newsome
11:28.69
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
6
Wade, Kasumi
JR
Sarasota
11:32.50
Lady Tarpon Classic
Feb 27, 2020
7
Sentner, Anna
SR
George Jenkins
11:32.69
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
8
Ingallinera, Mason
SR
Lakewood Ranch
11:33.52
Bolles Bulldog Classic
Mar 6, 2020
9
Melzer, Aurora
SO
Lakewood Ranch
11:50.60
Lady Tarpon Classic
Feb 27, 2020
10
Primacio, Ashleigh
SR
Newsome
11:59.85
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
11
Thornton, Haley
FR
Palm Harbor University
12:05.88
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
12
Neal, Jessica
SO
Lakewood Ranch
12:08.04
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
13
Johnson, Jinia
SR
Wharton
12:12.97
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
14
Frye, Alexandria
SO
Wharton
12:16.41
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
15
Malick, Kaleigh
SO
George Jenkins
12:19.39
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
16
Weber, Sarah
JR
Plant
12:19.58
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
17
Rivers, Nia
SR
Wharton
12:19.73
Henry Strapp Memorial Invitational
Feb 15, 2020
18
Wells, Megan
SO
Newsome
12:23.08
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
19
Suggs, Tabitha
JR
Alonso
12:25.07
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
20
Wigglesworth, Camryn
SR
Sarasota
12:26.66
Lady Tarpon Classic
Feb 27, 2020
21
Markowski, Penelope
SO
Plant
12:28.39
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
22
Gillett, Skyler
FR
Alonso
12:29.39
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
23
Santeiro, Gabbi
SR
Alonso
12:33.64
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
24
Hunley, Madisson
SR
Newsome
12:39.43
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
25
Rubin, Alixandra
SR
Plant
12:42.12
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
26
Rusk, Payton
FR
George Jenkins
12:42.88
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
27
Lukowski, Jennifer
SR
Venice
12:42.95
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
28
Luff, Hannah
SR
Venice
12:43.30
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
29
Shah, Anika
SO
Newsome
12:44.26
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
30
Manno, Viktorya
SR
George Jenkins
12:44.30
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
31
Palacios, Gianna
FR
Riverview
12:45.72
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
32
Paliotta, Emma
JR
Lakewood Ranch
12:50.09
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
33
Mckee, Ella
SO
Sickles
12:50.87
Monday Morning Madness
Mar 2, 2020
34
Sullivan, Anne
SR
George Steinbrenner
12:51.14
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
35
Kinzler, jasmine
FR
Wiregrass Ranch
12:51.99
Henry Strapp Memorial Invitational
Feb 15, 2020
36
Miller, Isabell
SO
George Jenkins
12:53.88
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
37
Preiser, Breanna
JR
Wiregrass Ranch
12:54.25
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
38
Boatright, Grace
FR
George Jenkins
12:55.73
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
39
Curry, Kaela
JR
Palm Harbor University
12:58.41
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
40
Pardo, Nina
FR
George Steinbrenner
12:58.53
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
41
Martinez-Castillo, Cecilia
SR
Plant City
12:58.87
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
42
Mallo, Nathalia
FR
Alonso
13:01.64
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
43
Hill, Mackenzie
JR
East Ridge
13:03.77
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
44
Kinzler, Jasmine
FR
Wiregrass Ranch
13:08.04
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
45
Delorey, Yaky
SO
Riverdale
13:10.25
Viking Elite Classic 2020
Feb 21, 2020
46
Amer, Alexi
SO
Wharton
13:10.41
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
47
Cowley, Lillian
SR
Newsome
13:11.28
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
48
Myburgh, Anne
SO
Venice
13:12.97
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
49
Krueger, Ayden
SR
George Steinbrenner
13:15.76
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
50
Scott, Samantha
SO
Wiregrass Ranch
13:15.94
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
100 Hurdles (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Martin, Kaycee
JR
Newsome
15.23
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
NWI
2
Connor, Mckenzie
SR
Wharton
15.24
Henry Strapp Memorial Invitational
Feb 15, 2020
NWI
3
Cincotta, Anna
JR
East Lake
15.29
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
1.9
4
Clark, Kylie
JR
Newsome
15.48
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
NWI
5
Huyke, Helena
SO
Celebration
15.60
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
0.9
6
Boyke-Johnson, Carolyn
JR
Haines City
16.13
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
+0.0
7
Stegeman, Lilou
JR
George Steinbrenner
16.22
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
1.9
8
Fleming, Kat
SO
Wiregrass Ranch
16.43
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
-1.3
9
Mason, Caroline
SR
George Jenkins
16.86
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
2.3
10
Narvaez, Emma
SO
Strawberry Crest
17.14
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
-1.1
11
Legare, Kareena
JR
Venice
17.31
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
-2.7
12
Fels, Nicole
SR
East Lake
17.41
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
13
LaManna, Bella
SR
Sickles
17.50
Leto 2/10/2020
Feb 10, 2020
NWI
14
Crane, Isabella
SO
Venice
17.59
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
-2.7
15
Oliver, Olivia
JR
Sarasota
17.68
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
-1.4
16
Cesar, Janiya
FR
Riverview
17.81
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
NWI
17
Rummelhagen, Hanna
JR
East Lake
17.82
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
2.8
18
John, Jalya
SR
Riverview
17.89
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
+0.0
19
Sandborn, Stephanie
SR
Alonso
18.01
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
-2.4
20
Till, Christiana
SR
George Steinbrenner
18.21
Jesuit Quad Meet 2
Feb 18, 2020
NWI
21
Humphrey, Shamiya
SO
Lennard
18.22
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
22
Sesay, Leah
SR
Riverview
18.26
Spoto Quad Meet 3
Feb 25, 2020
NWI
23
Shelton, Margaux
JR
Plant
18.30
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
+0.0
24
Gant, Amari
JR
Lennard
18.35
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
25
Garcia, Dayanara
SO
Sickles
18.40
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
NWI
26
Bartlett, Leah
FR
Venice
18.41
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
27
Hall, Kayla
JR
Lennard
18.42
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
28
Price, Julian
JR
George Steinbrenner
18.46
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
NWI
29
Manitz, Hailey
JR
Riverview (Sarasota)
18.48
Manatee Hurricane Invitational
Mar 3, 2020
-0.2
30
Klingler, Victoria
SR
East Ridge
18.52
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
-0.2
31
Sebesta, Jillian
JR
East Lake
18.53
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
3.0
31
Bess, Ashley
JR
Sarasota
18.53
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
3.0
33
Phillips, Lanie
FR
Sarasota
18.55
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
-2.3
34
Thomas, Janessa
SR
Alonso
18.63
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
NWI
35
Golden, Taylor
SO
Lakewood Ranch
18.66
Manatee Freshmen/Sophomore Championship
Mar 10, 2020
NWI
36
McClard, Kira
FR
Strawberry Crest
18.77
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
+0.0
36
Bradford, Carolyn
JR
Newsome
18.77
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
NWI
38
Henderson, Zakhia
JR
East Ridge
18.85
Wildwood Invitational
Feb 19, 2020
NWI
39
Joel, Ondrasha
SO
Wiregrass Ranch
18.87
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
-1.0
40
Herndon, Kylee
SO
Strawberry Crest
18.94
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
-1.1
41
Ratner, Chloe
FR
Sarasota
19.02
Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County
Mar 2, 2020
NWI
41
Ceelen , Lina
SR
Riverview
19.02
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
-3.4
43
Bach, Rebecca
JR
George Steinbrenner
19.10
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
44
Ivanenko, Vanessa
SR
Venice
19.13
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
45
Nduese-Udom, Karen
SO
East Ridge
19.26
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
-1.4
46
Scrimale, Sage
FR
Sarasota
19.29
Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County
Mar 2, 2020
NWI
47
Byrne, Jadyn
SO
Newsome
19.32
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
NWI
47
Gainey, Kenzye
FR
Wiregrass Ranch
19.32
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
-1.0
49
Barham, Mattaniah
JR
Gulf Coast
19.33
6th Annual Jim Smith Invitational
Feb 22, 2020
NWI
50
Wood, Abigail
SO
George Jenkins
19.43
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
-3.6
110 Hurdles (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Williams, Tyson
SR
George Jenkins
13.69
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
2.9
2
Sneed, Damarcus
SR
George Jenkins
14.13
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
2.9
3
Bitter, Aidan
SR
George Steinbrenner
14.66
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
4.5
3
Thomas, Antwoine
JR
Lehigh
14.66
6th Annual Jim Smith Invitational
Feb 22, 2020
NWI
5
Albright, Austin
JR
Plant City
14.97
Spoto Quad Meet 3
Feb 25, 2020
NWI
6
Jean, Hudson
JR
Gulf Coast
15.09
Bear Invitational
Feb 13, 2020
NWI
7
Knight, Gage
SR
Palm Harbor University
15.38
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
-3.1
8
Wilson, Daqwon
SR
Winter Haven
15.43
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
0.4
9
Taylor, Brandon
JR
Newsome
15.60
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
NWI
10
Prater, Naeem
SR
Newsome
15.62
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
NWI
11
Demitri, Michel
JR
East Ridge
15.83
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
0.4
12
Fraser, Isaiah
SR
Ridge Community
16.01
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
NWI
13
King, Luke
SR
Riverview (Sarasota)
16.09
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
-1.1
14
McHugh, Colin
JR
East Lake
16.21
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
3.1
15
Johnson, De'Marea
JR
George Jenkins
16.27
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
-2.7
16
Jean, Marquis
SO
George Jenkins
16.44
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
-2.7
17
Staas, Daniel
SR
Venice
16.47
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
17
Brice, Widson
JR
Gulf Coast
16.47
Bear Invitational
Feb 13, 2020
NWI
19
Boyles, Justin
JR
George Steinbrenner
16.59
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
NWI
19
Damien, Michel
JR
East Ridge
16.59
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
1.7
19
Theophile, Justin
JR
East Ridge
16.59
Wildwood Early Bird Time Trials
Feb 10, 2020
NWI
22
Antoine, Andrew
SO
Ridge Community
16.62
45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020
Feb 28, 2020
2.8
23
Norlem, Aidan
SR
George Steinbrenner
16.70
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
24
Samuels, Dennis
SR
Alonso
16.71
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
NWI
25
Appolon, Jamison
JR
Haines City
16.81
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
NWI
26
Pierce, Brandon
FR
Riverdale
17.20
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
3.8
27
Bonga, Joseph
SR
Alonso
17.21
Leto 2/10/2020
Feb 10, 2020
NWI
28
Gadson, Jaylen
SO
Plant City
17.25
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
-0.4
29
Casimir, Quincy
JR
Gulf Coast
17.35
Bear Invitational
Feb 13, 2020
NWI
29
Jackson, Illya
JR
Wharton
17.35
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
-2.4
31
Adusumalli, Arjun
SO
Wharton
17.46
Jesuit Quad Meet 1
Feb 11, 2020
NWI
32
Bryant, Jaylon
JR
Bloomingdale
17.49
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
NWI
33
Refuse, Carl
SR
North Port
17.53
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
-3.6
34
Campbell, Devon
SR
Haines City
17.59
Royal Open 2020
Feb 22, 2020
0.9
35
Edwards, Jadem
FR
Riverdale
17.61
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
3.8
36
Shapiro, Hunter
SR
Newsome
17.63
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
NWI
37
Crowe, Mahki
SR
George Jenkins
17.67
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
-2.7
38
Betty, Armondo
JR
East Bay
17.76
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
-0.9
39
Allen, Keashawn
SR
Lakeland
17.97
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
-0.8
40
Plennert, Jacob
JR
George Steinbrenner
18.23
Jesuit Quad Meet 2
Feb 18, 2020
NWI
41
Boyer, Tyler
FR
Sarasota
18.30
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
NWI
42
Irving, Chris
JR
Riverdale
18.33
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
3.8
43
Ayan, Riddyk
FR
Wiregrass Ranch
18.42
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
-0.8
44
Meyer, Daniel
SR
Venice
18.43
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
45
baker, donovan
SO
Haines City
18.46
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
NWI
46
Migliarese, Nicholas
SO
Riverview
18.48
Spoto Quad Meet 3
Feb 25, 2020
NWI
47
Reed, Christian
JR
Ridge Community
18.50
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
NWI
48
Sirignano, John
FR
Lakewood Ranch
18.56
Manatee Freshmen/Sophomore Championship
Mar 10, 2020
NWI
49
Lovett, Bryce
SR
Lennard
18.58
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
50
Martin, Collier
SO
Lakeland
18.74
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
-1.3
300 Hurdles (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Williams, Tyson
SR
George Jenkins
36.65
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
2
Collins, Keandre
SR
Sarasota
36.99
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
3
Sneed, Damarcus
SR
George Jenkins
38.21
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
4
Albright, Austin
JR
Plant City
40.65
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
5
Jean, Hudson
JR
Gulf Coast
40.88
Bear Invitational
Feb 13, 2020
6
Wilson, Daqwon
SR
Winter Haven
40.92
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
6
Jean, Marquis
SO
George Jenkins
40.92
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
8
Bonga, Joseph
SR
Alonso
41.12
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
9
Thomas, Antwoine
JR
Lehigh
41.23
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
10
Bowers, Nathan
JR
Haines City
41.62
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
11
Fraser, Isaiah
SR
Ridge Community
41.99
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
12
Cesar, Steven
SR
Haines City
42.15
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
13
Torres, King
FR
Riverdale
42.17
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
14
Dimitri, Michel
JR
East Ridge
42.31
Wildwood Invitational
Feb 19, 2020
15
Staas, Daniel
SR
Venice
42.83
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
16
Adusumalli, Arjun
SO
Wharton
42.91
Henry Strapp Memorial Invitational
Feb 15, 2020
17
Johnson, De'Marea
JR
George Jenkins
42.94
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
18
Theophile, Justin
JR
East Ridge
42.97
Wildwood Invitational
Feb 19, 2020
19
Theophile, Justin
JR
East Ridge
43.27
Wildwood Early Bird Time Trials
Feb 10, 2020
20
Samuels, Dennis
SR
Alonso
43.28
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
20
Antoine, Andrew
SO
Ridge Community
43.28
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
22
Hendrickson, Michael
SO
Sarasota
43.38
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
23
McHugh, Colin
JR
East Lake
43.40
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
24
Crowe, Mahki
SR
George Jenkins
43.57
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
25
Pierce, Brandon
FR
Riverdale
43.69
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
26
Brice, Widson
JR
Gulf Coast
43.88
St. John Neumann Mini Meet
Feb 10, 2020
27
Prater, Naeem
SR
Newsome
43.99
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
28
Jackson, Jevon
JR
Wharton
44.15
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
28
Reed, Christian
JR
Ridge Community
44.15
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
30
Casimir, Quincy
JR
Gulf Coast
44.16
Bear Invitational
Feb 13, 2020
31
Robinson, Lawiltaye
SR
Bloomingdale
44.17
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
32
Norlem, Aidan
SR
George Steinbrenner
44.40
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
33
Bennett, Dominic
JR
Sarasota
44.45
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
34
Jackson, Illya
JR
Wharton
44.51
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
35
Stavrou, Alex
JR
Sickles
44.90
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
36
Lovett, Bryce
SR
Lennard
45.03
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
37
Taylor, Brandon
JR
Newsome
45.05
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
38
Ayan, Riddyk
FR
Wiregrass Ranch
45.06
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
39
Easterlin, Colby
JR
Sickles
45.27
Leto 2/10/2020
Feb 10, 2020
40
Damien, Michel
JR
East Ridge
45.28
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
41
Murray, Connor
JR
Alonso
45.30
Leto 2/10/2020
Feb 10, 2020
42
Jones, Jaden
JR
Armwood
45.38
Hernando High School Kiwanis Track and Field Meet
Mar 12, 2020
43
Smith, Dustin
SR
Venice
45.42
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
44
Runcie, Khristian
SO
George Jenkins
45.49
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
45
Gadson, Jaylen
SO
Plant City
45.52
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
46
Appolon, Jamison
JR
Haines City
45.59
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
47
Charles, Roosevelt
JR
Leto
45.83
Leto 2/19/2020
Feb 19, 2020
48
Meyer, Daniel
SR
Venice
45.92
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
49
Brooks, Anthony
SO
Newsome
46.13
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
49
Moss, Christopher
SO
Lennard
46.13
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
300 Hurdles (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Nebel, Isabella
FR
Sarasota
46.42
Lady Tarpon Classic
Feb 27, 2020
2
McNinch, Madeline
SR
Lakewood Ranch
47.03
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
3
Cincotta, Anna
JR
East Lake
47.11
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
4
Fleming, Kat
SO
Wiregrass Ranch
47.27
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
5
Mitchell, Janel
SO
Sarasota
47.60
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
6
Huyke, Helena
SO
Celebration
47.98
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
7
Connor, Mckenzie
SR
Wharton
48.30
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
8
Granack, Sydney
JR
Lakewood Ranch
48.88
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
9
Rummelhagen, Hanna
JR
East Lake
48.95
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
10
Mason, Caroline
SR
George Jenkins
49.63
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
11
Boyke-Johnson, Carolyn
JR
Haines City
49.91
Royal Open 2020
Feb 22, 2020
12
Sandborn, Stephanie
SR
Alonso
50.25
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
13
Schwied, Maren
JR
Sarasota
50.63
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
14
Legare, Kareena
JR
Venice
50.88
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
15
Butler, Lauren
FR
Bartow
51.25
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
16
Scrimale, Sage
FR
Sarasota
51.68
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
17
Ferguson, Sandra
SO
East Lake
51.76
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
18
Bartlett, Leah
FR
Venice
52.23
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
19
Thomas, Janessa
SR
Alonso
52.26
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
20
Manitz, Hailey
JR
Riverview (Sarasota)
52.33
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
21
Ceelen , Lina
SR
Riverview
52.79
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
22
Cesar, Janiya
FR
Riverview
52.84
Spoto Quad Meet 3
Feb 25, 2020
23
Bach, Rebecca
JR
George Steinbrenner
53.16
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
24
Tyler, Lauryn
JR
Plant City
53.24
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
25
Wood, Abigail
SO
George Jenkins
53.39
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
26
Till, Christiana
SR
George Steinbrenner
53.73
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
26
Van der Sommen, Samantha
SR
Lakewood Ranch
53.73
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
28
Bradford, Carolyn
JR
Newsome
53.75
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
29
Titus, Carolina
SR
Sarasota
53.77
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
30
Sebesta, Jillian
JR
East Lake
53.80
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
31
Gamble , Shaniya
JR
Sarasota
54.04
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
32
Garcia, Dayanara
SO
Sickles
54.07
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
33
Joel, Ondrasha
SO
Wiregrass Ranch
54.50
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
34
Ratner, Chloe
FR
Sarasota
54.71
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
35
Oliver, Victoria
SR
Wiregrass Ranch
54.82
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
36
Gainey, Kenzye
FR
Wiregrass Ranch
54.89
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
37
Maloney, Kayla
SO
Venice
55.09
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
38
Abnathy, Merica
SR
George Jenkins
55.10
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
39
Klingler, Victoria
SR
East Ridge
55.25
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
40
Sesay, Leah
SR
Riverview
55.39
Spoto Quad Meet 3
Feb 25, 2020
41
Pitt, Taylor
SR
Gulf Coast
55.43
Bear Invitational
Feb 13, 2020
42
Derylo, Diana
SO
Palm Harbor University
55.44
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
43
Zung, Jessica
SO
Sickles
55.52
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
44
Golden, Taylor
SO
Lakewood Ranch
55.61
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
45
Gant, Amari
JR
Lennard
55.71
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
46
Byrne, Jadyn
SO
Newsome
55.72
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
47
Augustin, Belinda
SO
Haines City
55.74
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
47
Motherway, Julie
FR
North Port
55.74
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
49
Avin, Aryana
SO
North Port
56.02
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
50
Price, Julian
JR
George Steinbrenner
56.03
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
4 x 100 Relay (Men)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
George Jenkins
41.81
Flores
,
Williams
,
Jean
,
Cowans
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
2
Lehigh
41.90
6th Annual Jim Smith Invitational
Feb 22, 2020
3
East Ridge
42.20
Rodriquez
,
Shannon
,
Jones
,
Williams
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
4
Lakeland
42.47
Gant
,
Smith
,
Dennis
,
Brooks
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
5
Manatee
42.56
Phelps
,
Corbett
,
Harris
,
Williams
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
6
Newsome
43.13
Arnone
,
Frederick
,
Rodriguez
,
Perez
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
7
Wharton
43.17
Yunusha
,
Jeffers
,
Wallace
,
Williams
Henry Strapp Memorial Invitational
Feb 15, 2020
8
Riverdale
43.42
Roth
,
Jackson
,
Dubose
,
Arnold
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
9
Winter Haven
43.49
Lane
,
Altidor
,
Jackson
,
Johnson
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
10
Venice
43.57
Nicely
,
Johnson
,
Hines
,
Brantley
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
11
Armwood
43.72
Brown
,
Hughes
,
Johnson
,
Langlois
Hernando High School Kiwanis Track and Field Meet
Mar 12, 2020
12
Gulf Coast
44.13
6th Annual Jim Smith Invitational
Feb 22, 2020
13
George Steinbrenner
44.20
Bitter
,
Franks
,
Whitworth
,
Moorer
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
14
Sarasota
44.29
Bennett
,
Hendrickson
,
Boyer
,
Collins
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
15
Celebration
44.32
Amede
,
Newman
,
Shivers
,
Amaya
Bolles Bulldog Classic
Mar 6, 2020
16
East Bay
44.58
James
,
Martin
,
Drayton
,
Dorris
Strawberry Crest w/ Bloomingdale, Riverview, East Bay
Feb 12, 2020
17
Bloomingdale
44.59
Bryant
,
McGee
,
Thomas
,
Moss
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
18
Plant City
44.66
Sawyer
,
Albright
,
Jones
,
Jolly
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
19
Riverview (Sarasota)
44.77
Simmons
,
Timmons
,
Hayes
,
Hayes
Manatee Hurricane Invitational
Mar 3, 2020
20
Haines City
44.88
Motley
,
Bataille
,
Nixon
,
Campbell
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
21
Bartow
45.15
Tollie
,
Edler
,
Motley
,
Swint
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
22
Riverview
45.31
Chambers
,
Debose
,
Migliarese
,
Baisden
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
23
Alonso
45.47
Smith
,
Curry
,
Ali
,
Valentin
Leto 2/10/2020
Feb 10, 2020
24
Palm Harbor University
45.55
Margaris
,
Peacock
,
Meadows
,
Knight
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
25
North Port
46.00
Cesar
,
Harris
,
Hernandez
,
Lear
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
26
Wiregrass Ranch
46.55
Ayan
,
Walden
,
Williams
,
Walker
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
27
East Lake
46.72
Wolf
,
Sandorf
,
Rivera
,
Hyder
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
28
Leto
46.76
Callwood
,
Pizzio
,
Young
,
Charles
Leto 2/19/2020
Feb 19, 2020
29
Ridge Community
46.94
Centeno Serrano
,
Jackson
,
Ward
,
Herrington
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
30
Lennard
47.05
Choyce
,
Long
,
Morris
,
Shoemak Jr
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
31
Sickles
47.06
Wilson
,
Sadou
,
Easterlin
,
Stavrou
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
32
Plant
47.38
Walker
,
Bell
,
Everett
,
Pineros
Jesuit Quad Meet 1
Feb 11, 2020
33
Lakewood Ranch
48.42
Daniels
,
Patten
,
Drewa
,
Solomon
Ranch Relays
Feb 29, 2020
4 x 100 Relay (Women)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
East Ridge
49.83
White
,
Vargas
,
Numan
,
Burrows
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
2
Alonso
50.40
Cordoba
,
Lassiter
,
Bartolo
,
Benjamin
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
3
Manatee
50.52
Gibbs
,
Wiggins
,
Williams
,
Wiggins
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
4
Lehigh
50.95
Coleman
,
Martin
,
Gary
,
Holston
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
5
Wharton
51.18
Connor
,
Brazell
,
Burford
,
Day
Jesuit Quad Meet 1
Feb 11, 2020
6
Lennard
51.27
Luke
,
Peterson
,
Murrell
,
Humphrey
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
7
Venice
51.69
Ayette
,
Ayette
,
Legare
,
James
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
8
Wiregrass Ranch
51.71
Finkel
,
Colin
,
Warner
,
Faddoul
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
8
Winter Haven
51.71
Handford
,
Hart
,
Jackson
,
Augustin
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
10
East Bay
51.74
Humbles
,
Hall
,
Hargrove
,
Thompson
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
10
Lakewood Ranch
51.74
Bridgeford
,
Gehrke
,
Scully
,
McNinch
Ranch Relays
Feb 29, 2020
12
Bloomingdale
51.91
Hill
,
McKenzie
,
Marchman
,
Phillips
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
13
North Port
52.01
Jean
,
Jefferson
,
Coyle
,
Mask
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
14
Armwood
52.13
Love
,
Hall
,
Gordon
,
Love
Hernando High School Kiwanis Track and Field Meet
Mar 12, 2020
15
Sarasota
52.16
Ratner
,
Oliver
,
Scrimale
,
Schwied
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
16
Riverview
52.37
Cesar
,
Ceelen
,
Jones
,
John
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
17
George Jenkins
52.39
Antoine
,
Wilson Cole
,
Alexander
,
Wright
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
18
Celebration
52.44
Balbontin
,
Huyke
,
Richemond
,
Wright
Poinciana Relays
Feb 27, 2020
19
George Steinbrenner
52.45
Stegeman
,
Marlow
,
Love
,
Bach
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
20
Plant
52.51
Gholson
,
Deleary
,
Cobb-Colston
,
Shelton
Jesuit Quad Meet 1
Feb 11, 2020
21
Bartow
52.59
Cruz
,
Smith
,
Fuery
,
Outlaw
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
22
East Lake
52.66
Hill
,
Fels
,
Ferfuson
,
Collera
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
23
Newsome
53.50
Andrade
,
Bradford
,
Johnson
,
Jean
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
24
Sickles
53.51
Grey
,
Dumornay
,
Buggs
,
Paul
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
25
Gulf Coast
54.02
Johnson
,
Villaverde
,
Villaverde
,
Verde
6th Annual Jim Smith Invitational
Feb 22, 2020
26
Haines City
54.04
Boyke-Johnson
,
Kerr
,
Cruzado
,
Roberts
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
27
Ridge Community
55.01
Drummond
,
Glasgow
,
Glasgow
,
Formey
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
28
Riverview (Sarasota)
56.22
Shriver
,
Manitz
,
Fegan
,
Hamer
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
29
Lakeland
56.85
Wills
,
Wright
,
Dewsey
,
Jimenez
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
30
Riverdale
58.03
Woodard
,
Hardy
,
Smith
,
Simmons
56th Annual Eagle Invitational
Feb 29, 2020
31
Leto
58.79
Whitehead
,
Nathaniel
,
Suarez
,
Galeas
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
4 x 400 Relay (Men)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
Lehigh
3:24.44
McCray
,
Gousby
,
Young
,
Falleiros
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
2
East Ridge
3:26.77
Laurenzano
,
Williams
,
Shannon
,
Theophile
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
3
Wharton
3:27.68
Jeffers
,
Byrd
,
Williams
,
Williams
Henry Strapp Memorial Invitational
Feb 15, 2020
4
George Jenkins
3:28.60
Townley
,
Bendross
,
Hargrove
,
Jean
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
5
Newsome
3:30.15
Acosta
,
Lanier
,
Bush
,
Jones
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
6
North Port
3:30.83
Ramirez
,
Schwinne
,
Turnberger
,
Labossiere
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
7
George Steinbrenner
3:30.88
Moorer
,
Williams
,
Doan
,
Franks
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
8
Alonso
3:31.91
Haynes
,
Vega
,
Bonga
,
Serrano
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
9
Celebration
3:32.38
Shivers
,
Newman
,
Robbins
,
Price
Bolles Bulldog Classic
Mar 6, 2020
10
Armwood
3:32.50
Stokes
,
Anunobi
,
Oden
,
Lewis
Hernando High School Kiwanis Track and Field Meet
Mar 12, 2020
11
Sarasota
3:35.79
Guendjoian
,
Zambaux
,
Tafesse
,
Oconnor
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
12
Venice
3:37.78
Casella
,
Cassaway
,
Platt
,
Nicely
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
13
Manatee
3:39.45
Naar
,
Swanson
,
Williams
,
Corbett
Manatee Hurricane Invitational
Mar 3, 2020
14
Winter Haven
3:39.60
Altidor
,
Jackson
,
Lane
,
Taylor
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
15
Riverdale
3:39.65
Altimeaux
,
Cesar
,
Arnold
,
Pierce
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
16
Bloomingdale
3:41.27
Robinson
,
Gallman
,
Thomas
,
Mateo
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
17
Ridge Community
3:42.46
Fraser
,
Ward
,
Ibrahim
,
Antoine
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
18
Haines City
3:43.30
Cesar
,
Joseph
,
Bowers
,
Campbell
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
19
East Lake
3:44.21
Wright
,
Chatman
,
Anderson
,
McHugh
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
20
Wiregrass Ranch
3:44.81
Dimarco
,
Medina
,
Clower
,
Morales Ramos
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
21
Palm Harbor University
3:45.96
Meadows
,
Walser
,
Peacock
,
Knight
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
22
Riverview (Sarasota)
3:46.50
Kovendy
,
Davis
,
Bathgate
,
Burke
Manatee Hurricane Invitational
Mar 3, 2020
23
Sickles
3:47.42
Easterlin
,
Guedez
,
Sadou
,
Mckeirnan
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
24
Riverview
3:49.17
Lopez
,
Schell
,
Ingles
,
Killian
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
25
Plant
3:49.63
VanHorn
,
Dye
,
Connery
,
Thomas
Jesuit Quad Meet 1
Feb 11, 2020
26
Lakewood Ranch
3:50.29
Wilson
,
Worthman
,
Solomon
,
Irwin
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
27
Lennard
3:51.99
Delva
,
Davis
,
Shoemak Jr
,
Shoemake
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
28
Durant
3:55.14
Gappy
,
Wiggins
,
Santil
,
Asher
Spoto Quad Meet 1
Feb 12, 2020
29
Leto
3:58.53
Brown
,
Callwood
,
Chery
,
Lynch
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
30
Lakeland
4:01.80
Keys
,
Johnson
,
Carter
,
Allen
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
31
Gulf Coast
4:04.39
Martin
,
Fitzgerald
,
Podos
,
Torres
Bear Invitational
Feb 13, 2020
32
Bartow
4:04.65
Graydon
,
Williams
,
Hudson
,
Brown
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
33
East Bay
4:06.00
Drayton
,
Exceus
,
Randle
,
Konopka
Strawberry Crest w/ Bloomingdale, Riverview, East Bay
Feb 12, 2020
34
Strawberry Crest
4:12.00
Rockway
,
Shah
,
Bazley
,
Stevens
Strawberry Crest w/ Bloomingdale, Riverview, East Bay
Feb 12, 2020
4 x 400 Relay (Women)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
Lakewood Ranch
4:04.22
Bridgeford
,
Granack
,
Rinehart
,
McNinch
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
2
Sarasota
4:07.06
Procopio
,
Titus
,
Van Nostrand
,
Nebel
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
3
George Jenkins
4:07.95
Spaulding
,
Wright
,
Mason
,
Ruiz
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
4
Newsome
4:09.25
Hughes
,
Carter
,
Scallon
,
Solis
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
5
Wharton
4:13.47
Connor
,
Brazell
,
Burford
,
Reif
Henry Strapp Memorial Invitational
Feb 15, 2020
6
Armwood
4:14.11
Flake
,
Hall
,
Gordon
,
Love
Hernando High School Kiwanis Track and Field Meet
Mar 12, 2020
7
North Port
4:14.74
Gray
,
Mendez
,
Buckle
,
Borer
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
8
Plant
4:16.94
Thornton
,
Jean
,
Ramos
,
Rain
Robinson vs Plant Dual meet
Feb 25, 2020
9
Wiregrass Ranch
4:17.16
Fleming
,
Oliver
,
Thompson
,
Williams
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
10
Gulf Coast
4:17.82
Zani
,
Fitzgerald
,
Sodeika
,
Verde
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
11
East Ridge
4:19.17
Patrice
,
White
,
Numan
,
Burrows
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
12
East Lake
4:19.63
Cincotta
,
Hill
,
Collera
,
Rummelhagen
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
13
Winter Haven
4:22.75
Brown-Tullis
,
Augustin
,
Jamerson
,
Hart
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
14
Venice
4:23.17
Winters
,
Bartlett
,
Courville
,
James
Sarasota Booker Relays
Feb 28, 2020
15
Bloomingdale
4:23.95
Phillips
,
Beery
,
McKenzie
,
Marchman
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
16
Celebration
4:24.50
Balbontin
,
Huyke
,
Podborsky
,
Edwards
Poinciana Relays
Feb 27, 2020
17
Palm Harbor University
4:25.49
Bauer
,
Small
,
Davis
,
Reagan
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
18
Sickles
4:26.09
Raquet
,
Paul
,
Grey
,
Jaime
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
19
Alonso
4:27.88
Sandborn
,
Rohrer
,
Gillett
,
Thomas
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
20
Riverdale
4:37.61
Saddlar
,
Geren
,
Morgan
,
Simmons
56th Annual Eagle Invitational
Feb 29, 2020
21
George Steinbrenner
4:41.22
Allen
,
Grimm
,
Breede
,
Krueger
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
22
Ridge Community
4:50.89
Glasgow
,
Glasgow
,
Ivey
,
Powell
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
23
East Bay
4:54.08
Bernard
,
Sniffen
,
Humbles
,
Dibble
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
24
Strawberry Crest
4:56.00
Narvaez
,
Reagan
,
Phillips
,
Irigoyen
Strawberry Crest w/ Bloomingdale, Riverview, East Bay
Feb 12, 2020
25
Haines City
4:59.51
Augustin
,
Chery
,
Charles
,
Rosa
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
26
Riverview (Sarasota)
5:00.69
Brown
,
Tucker
,
Lenz
,
Manitz
Sarasota Booker Relays
Feb 28, 2020
27
Riverview
5:01.70
Rohm
,
Russel
,
Lorenzen
,
Jones
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
28
Lakeland
5:18.64
Decosey
,
Colbert
,
Aycock
,
Jimenez
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
29
Bartow
5:44.58
Butler
,
Graydon
,
Cano
,
Cruz
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
4 x 800 Relay (Men)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
Plant
8:15.00
Carlson
,
Maney
,
Stringer
,
Gibson
Jesuit Quad Meet 1
Feb 11, 2020
2
North Port
8:18.56
Labossiere
,
Amaya
,
Rodriguez
,
Smith
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
3
Lehigh
8:22.67
Meyer
,
McCray
,
Falleiros
,
Rowe
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
4
George Jenkins
8:23.71
Bendross
,
Mosley
,
Rupe
,
Townley
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
5
Sarasota
8:29.51
Cicilioni
,
Renner
,
Crisp
,
Zambaux
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
6
Celebration
8:30.29
Falchook
,
Edwards
,
Eiken
,
Rucker
Bolles Bulldog Classic
Mar 6, 2020
7
Venice
8:30.55
Casella
,
Teijelo
,
Sweiderk
,
Williams
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
8
East Ridge
8:31.82
Guevara
,
Lugo Ramos
,
Jones
,
Laurenzano
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
9
Riverview (Sarasota)
8:34.01
Stone
,
Davis
,
Caragiulo
,
Caragiulo
Manatee Hurricane Invitational
Mar 3, 2020
10
George Steinbrenner
8:37.12
Foreman
,
King
,
Lara
,
Bhatt
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
11
Wiregrass Ranch
8:37.85
Dimarco
,
Medina
,
Hernandez
,
Morales Ramos
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
12
Ridge Community
8:41.10
Fraser
,
Ward
,
Ibrahim
,
Moreno
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
13
Newsome
8:47.15
Barron
,
Bernard
,
Larue
,
Stuhlmacher
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
14
Wharton
8:47.74
Williams
,
Blanchard
,
Byrd
,
Hammill
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
15
Winter Haven
8:48.25
Tarver
,
Martin
,
Ross
,
Tullis
Poinciana Relays
Feb 27, 2020
16
Riverview
8:55.40
Seijo
,
Jones
,
Dreyer
,
Killian
Spoto Quad Meet 3
Feb 25, 2020
17
Alonso
8:55.97
Hopkins
,
Wallace
,
Velazquez
,
Vega
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
18
Manatee
8:57.32
Bisio
,
Lespasio
,
Mohammedelamien
,
Swanson
Manatee Hurricane Invitational
Mar 3, 2020
19
East Lake
8:59.41
Torro
,
Braun
,
Chatman
,
Wright
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
20
Lakewood Ranch
9:04.00
Wilson
,
Worthman
,
Laielli
,
Gutierrez
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
21
Lennard
9:09.81
Galeano
,
Noel
,
Vernard
,
Ramos-Reynoso
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
22
Plant City
9:12.66
Rasmussen
,
Ramirez-Hernand
,
Killick
,
Coons
Spoto Quad Meet 3
Feb 25, 2020
23
Sickles
9:12.94
Newton
,
Boni
,
Corwin
,
Mckeirnan
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
24
Bloomingdale
9:13.29
Mateo
,
Cherident
,
Douglas
,
Calhoun
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
25
Gulf Coast
9:14.16
Cardec
,
Podos
,
Williams
,
Saunders
56th Annual Eagle Invitational
Feb 29, 2020
26
Palm Harbor University
9:20.01
Unbehagen
,
Bodolay
,
Guenther
,
Galley
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
27
Riverdale
9:25.79
Michel
,
Horvath
,
Olguin
,
Stewart
Viking Elite Classic 2020
Feb 21, 2020
28
Durant
9:26.00
Arellano
,
VanBrunt
,
Malinchak
,
Lane
Spoto Quad Meet 1
Feb 12, 2020
29
Leto
9:28.34
Cartagena
,
Cruz
,
Lynch
,
Marrero
Leto 2/10/2020
Feb 10, 2020
30
Lakeland
9:28.98
Moody
,
Vasquez
,
Honors
,
Myers
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
31
Haines City
9:31.55
Paul
,
Vera
,
Mirtyl
,
Keown
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
32
Strawberry Crest
9:33.00
Rockway
,
Rosales
,
Flieschman
,
Stevens
Strawberry Crest w/ Bloomingdale, Riverview, East Bay
Feb 12, 2020
33
Armwood
9:58.56
Cornwall
,
Anunobi
,
Pierre
,
Mosley
Hernando High School Kiwanis Track and Field Meet
Mar 12, 2020
34
East Bay
10:04.00
Bietila
,
Randle
,
Cruz
,
Wood
Strawberry Crest w/ Bloomingdale, Riverview, East Bay
Feb 12, 2020
35
Bartow
10:35.88
Brown
,
Bravo
,
Hernandez
,
Brown
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
4 x 800 Relay (Women)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
Newsome
9:45.77
Hughes
,
Cowley
,
Solis
,
Scallon
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
2
Sarasota
9:50.85
Titus
,
Kempf
,
Wade
,
Mitchell
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
3
Plant
9:57.41
Eudaly
,
Malizia
,
Rubin
,
Eudaly
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
4
Venice
10:08.83
Courville
,
Bartlett
,
Crettol
,
Lukowski
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
5
Gulf Coast
10:10.22
Fitzgerald
,
Delaney
,
Sodeika
,
Zani
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
6
George Jenkins
10:11.50
Malick
,
Sentner
,
Manno
,
Ruiz
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
7
Lakewood Ranch
10:12.15
Neal
,
Granack
,
Rinehart
,
Bradshaw
Lady Tarpon Classic
Feb 27, 2020
8
Wharton
10:12.81
Reif
,
Brazell
,
Rivers
,
Johnson
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
9
East Lake
10:37.70
Rummelhagen
,
Fels
,
Galiano
,
Valby
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
10
Wiregrass Ranch
10:39.58
Zabrowski
,
Kinzler
,
Hill
,
Preiser
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
11
Celebration
10:43.17
Podborsky
,
Fabbiani
,
Gacoms
,
Macedo
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
12
George Steinbrenner
10:43.56
Breede
,
Simpson
,
Arko
,
Krueger
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
13
Bloomingdale
10:49.31
Carlson
,
Roberts
,
McGinnis
,
Beery
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
14
Alonso
10:52.27
Gillett
,
Suggs
,
Mallo
,
Howell
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
15
Palm Harbor University
10:57.51
Philipson
,
Curry
,
Densmore
,
Small
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
16
Riverview
10:58.09
Rohm
,
Palacios
,
Lorenzen
,
Cordon
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
17
Sickles
11:00.23
Raquet
,
Mckee
,
Hartman
,
Horner
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
18
Riverdale
11:14.95
Morgan
,
Ramos
,
Gutridge
,
Vasquez
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
19
Strawberry Crest
11:21.00
Reagan
,
Irigoyen
,
Otero
,
Chavez
Strawberry Crest w/ Bloomingdale, Riverview, East Bay
Feb 12, 2020
20
Manatee
11:27.49
Bowers
,
Mahurin
,
Graham
,
Ciampi
Manatee Hurricane Invitational
Mar 3, 2020
21
East Ridge
11:29.80
Hill
,
Parks
,
Vogel-lag
,
Bright
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
22
Ridge Community
11:33.05
Cruz
,
Pagan Ortiz
,
Pagan Ortiz
,
Ivey
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
23
North Port
11:34.54
Smith
,
Idoyaga
,
Smith
,
Marsicovetere
Lady Tarpon Classic
Feb 27, 2020
24
Lennard
11:51.24
Ammons
,
Rodriguez
,
Wilson
,
Keith
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
25
East Bay
12:19.00
Sniffen
,
Lou
,
Smith
,
Beals
Strawberry Crest w/ Bloomingdale, Riverview, East Bay
Feb 12, 2020
26
Winter Haven
12:20.56
Blind
,
Ramirez
,
Dickey
,
Brown-Tullis
Poinciana Relays
Feb 27, 2020
27
Riverview (Sarasota)
12:44.85
Wisner
,
Kelemen
,
Bruneman
,
Jonhson
Sarasota Booker Relays
Feb 28, 2020
High Jump (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Bitter, Aidan
SR
George Steinbrenner
1.92m
6' 3.5"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
1
Wideman, Malachi
SR
Venice
1.92m
6' 3.5"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
3
Frederick, Lamar
JR
Newsome
1.87m
6' 1.5"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
4
Tompkins, Trenton
SR
Venice
1.85m
6' 0.75"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
5
Morris, Gerald
SO
Lennard
1.82m
5' 11.5"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
5
Starkes, Tyriq
SR
George Jenkins
1.82m
5' 11.5"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
5
Judah, Alex
JR
Newsome
1.82m
5' 11.5"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
5
Brice, Widson
JR
Gulf Coast
1.82m
5' 11.5"
Bear Invitational
Feb 13, 2020
9
Exceus, Jeremiah
SO
East Bay
1.80m
5' 10.75"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
9
Ingram, Ardaireous
SR
Celebration
1.80m
5' 10.75"
Bolles Bulldog Classic
Mar 6, 2020
11
Penman, Devin
SR
Plant
1.79m
5' 10.5"
Robinson vs Plant Dual meet
Feb 25, 2020
12
Marino, Vincent
SR
Venice
1.78m
5' 10"
Viking Elite Classic 2020
Feb 21, 2020
12
Richardson, Maleek
SR
East Bay
1.78m
5' 10"
Strawberry Crest w/ Bloomingdale, Riverview, East Bay
Feb 12, 2020
14
Frederick, lamar
JR
Newsome
1.77m
5' 9.75"
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
14
Patten, Travis
JR
Lakewood Ranch
1.77m
5' 9.75"
Ranch Relays
Feb 29, 2020
14
Alleyne, Denzil
SR
George Jenkins
1.77m
5' 9.75"
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
17
Burdette, Ian
JR
Gulf Coast
1.75m
5' 8.75"
6th Annual Jim Smith Invitational
Feb 22, 2020
18
Williams, Matthew
JR
Wharton
1.73m
5' 8"
Henry Strapp Memorial Invitational
Feb 15, 2020
18
Williams, Albert
SR
Wharton
1.73m
5' 8"
Henry Strapp Memorial Invitational
Feb 15, 2020
20
Spaide, Dakota
JR
Gulf Coast
1.72m
5' 7.75"
Bear Invitational
Feb 13, 2020
20
Faudoas, Yardley
SR
North Port
1.72m
5' 7.75"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
20
Samuels, Dennis
SR
Alonso
1.72m
5' 7.75"
Leto 2/10/2020
Feb 10, 2020
20
Boyles, Justin
JR
George Steinbrenner
1.72m
5' 7.75"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
20
Irving, Chris
JR
Riverdale
1.72m
5' 7.75"
Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational
Feb 15, 2020
20
Joseph, Simeon
JR
Haines City
1.72m
5' 7.75"
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
20
Chery, Jamaal
SR
Leto
1.72m
5' 7.75"
Leto 2/19/2020
Feb 19, 2020
27
John, Randolph
SO
Bartow
1.70m
5' 7"
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
27
Collins, Keandre
SR
Sarasota
1.70m
5' 7"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
27
Jeremiah, Arnold
FR
Lehigh
1.70m
5' 7"
56th Annual Eagle Invitational
Feb 29, 2020
30
Chacon, Malik
SR
Lennard
1.67m
5' 5.75"
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
30
Johnson, Khalid
SO
George Steinbrenner
1.67m
5' 5.75"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
30
Quails, Richard
SR
Bloomingdale
1.67m
5' 5.75"
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
30
Mattson Laurent, Quintin
JR
Newsome
1.67m
5' 5.75"
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
30
Brown, Jonathan
SO
Lennard
1.67m
5' 5.75"
Lennard Quad Meet
Feb 19, 2020
35
Beckham, Tre'Vaughn
JR
Wharton
1.65m
5' 5"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
35
Rue, Marquise
JR
Winter Haven
1.65m
5' 5"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
35
Smathers, Tyler
JR
Bloomingdale
1.65m
5' 5"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
35
Bennett, Dominic
JR
Sarasota
1.65m
5' 5"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
39
Pizzio, Coltin
SO
Leto
1.64m
5' 4.5"
Leto 2/19/2020
Feb 19, 2020
40
Moss, Theniias
SR
Bloomingdale
1.63m
5' 4.25"
Strawberry Crest w/ Bloomingdale, Riverview, East Bay
Feb 12, 2020
40
Oden, Patrick
SR
Armwood
1.63m
5' 4.25"
Hernando High School Kiwanis Track and Field Meet
Mar 12, 2020
42
Moore, Jonathan
FR
Newsome
1.62m
5' 3.75"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
42
Gibson, Emmanuel
JR
George Jenkins
1.62m
5' 3.75"
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
42
Gray, Cam'Ron
SO
North Port
1.62m
5' 3.75"
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
42
Ayala , Nicco
SR
Riverview
1.62m
5' 3.75"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
42
Thomas, Ethan
JR
Lakewood Ranch
1.62m
5' 3.75"
Ranch Relays
Feb 29, 2020
42
Medero, Elijah
SO
Bloomingdale
1.62m
5' 3.75"
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
42
Rodriguez, Christian
SR
Venice
1.62m
5' 3.75"
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
42
Edler, Terrance-TJ
FR
Bartow
1.62m
5' 3.75"
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
42
Delva, Stepen
SO
Lennard
1.62m
5' 3.75"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
High Jump (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Van der Sommen, Samantha
SR
Lakewood Ranch
1.67m
5' 5.75"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
2
Shelton, Margaux
JR
Plant
1.62m
5' 3.75"
Robinson vs Plant Dual meet
Feb 25, 2020
2
Tarohocker, Alexa
SR
Riverview (Sarasota)
1.62m
5' 3.75"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
2
Matoska, Kendall
JR
Celebration
1.62m
5' 3.75"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
5
Parson, Ryan
JR
George Steinbrenner
1.57m
5' 1.75"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
5
Kerr , Aquila
JR
Haines City
1.57m
5' 1.75"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
5
Robinson, Jalanza
SR
Riverview (Sarasota)
1.57m
5' 1.75"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
8
Doerrfeld, Emma
JR
North Port
1.54m
5' 0.5"
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
9
Aniol, Olivia
SO
East Lake
1.52m
4' 11.75"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
9
Augustin, Victoria
SR
Winter Haven
1.52m
4' 11.75"
Poinciana Relays
Feb 27, 2020
9
Bach, Rebecca
JR
George Steinbrenner
1.52m
4' 11.75"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
12
Jones, Margret
SR
Newsome
1.47m
4' 9.75"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
12
Fleming, Kat
SO
Wiregrass Ranch
1.47m
4' 9.75"
Henry Strapp Memorial Invitational
Feb 15, 2020
12
Lockner, Sydney
SO
Newsome
1.47m
4' 9.75"
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
12
Turk, Jada
SR
George Steinbrenner
1.47m
4' 9.75"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
12
Jefferson, Emani
SR
North Port
1.47m
4' 9.75"
Lady Tarpon Classic
Feb 27, 2020
12
Joel, Ondrasha
SO
Wiregrass Ranch
1.47m
4' 9.75"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
12
Sandborn, Stephanie
SR
Alonso
1.47m
4' 9.75"
Monday Morning Madness
Mar 2, 2020
12
Wilkins, Denver
JR
Newsome
1.47m
4' 9.75"
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
20
Pitt, Taylor
SR
Gulf Coast
1.45m
4' 9"
St. John Neumann Mini Meet
Feb 10, 2020
21
Fielder, Jlynn
SO
Lennard
1.42m
4' 7.75"
Lennard Quad Meet
Feb 19, 2020
21
Stegeman, Lilou
JR
George Steinbrenner
1.42m
4' 7.75"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
21
Divvens, Kelsie
SO
George Jenkins
1.42m
4' 7.75"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
21
Connor, Mckenzie
SR
Wharton
1.42m
4' 7.75"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
21
Spaulding, Sydney
SO
George Jenkins
1.42m
4' 7.75"
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
21
Komncova, Tereza
SR
East Bay
1.42m
4' 7.75"
Lennard Quad Meet
Feb 19, 2020
21
Gehrke, Fallon
JR
Lakewood Ranch
1.42m
4' 7.75"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
21
Luke, Shanya
JR
Lennard
1.42m
4' 7.75"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
21
Ma, Kaijah
JR
Sarasota
1.42m
4' 7.75"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
30
Gant, Amari
JR
Lennard
1.37m
4' 6"
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
30
Wyles, Haven
FR
Sarasota
1.37m
4' 6"
Lady Tarpon Classic
Feb 27, 2020
30
Hart, Emily
FR
Gulf Coast
1.37m
4' 6"
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
30
Oliver, Victoria
SO
Wiregrass Ranch
1.37m
4' 6"
Henry Strapp Memorial Invitational
Feb 15, 2020
34
Zeto, Maleea
SO
Strawberry Crest
1.32m
4' 4"
Strawberry Crest w/ Bloomingdale, Riverview, East Bay
Feb 12, 2020
34
Bess, Ashley
JR
Sarasota
1.32m
4' 4"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
34
Giovenco, Madison
SO
Newsome
1.32m
4' 4"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
34
Perkins , Marleah
JR
Riverview
1.32m
4' 4"
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
34
Baumann, Emma
FR
Bloomingdale
1.32m
4' 4"
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
34
Ivanenko, Vanessa
SR
Venice
1.32m
4' 4"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
34
Janish, Coryn
JR
Palm Harbor University
1.32m
4' 4"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
34
Duncan, Annaliese
FR
Winter Haven
1.32m
4' 4"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
34
Simone, Madison
SO
George Steinbrenner
1.32m
4' 4"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
34
Howard, Lanarria
FR
Riverview (Sarasota)
1.32m
4' 4"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
34
Mercer, Serena
SO
Alonso
1.32m
4' 4"
Monday Morning Madness
Mar 2, 2020
34
Barnes, Lillian
JR
Alonso
1.32m
4' 4"
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
34
Faskowitz, Jordan
FR
George Steinbrenner
1.32m
4' 4"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
47
Roche, Hannah
JR
Riverview
1.27m
4' 2"
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
47
Forero , Natalia
SR
Riverview
1.27m
4' 2"
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
47
Bartlett, Leah
FR
Venice
1.27m
4' 2"
Viking Elite Classic 2020
Feb 21, 2020
47
Schmidt, Lilli
SR
East Bay
1.27m
4' 2"
Lennard Quad Meet
Feb 19, 2020
Pole Vault (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Evans, Micah
JR
Gulf Coast
4.52m
14' 10"
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
2
Murawski, Kyle
SR
George Jenkins
4.50m
14' 9"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
3
Giromini, John
SR
Riverview (Sarasota)
4.05m
13' 3.5"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
3
Newman, Eli
JR
Lakewood Ranch
4.05m
13' 3.5"
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
5
Pfaffenbichler, Erik
SR
Newsome
3.72m
12' 2.5"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
6
Hritz, Ethan
JR
Sarasota
3.60m
11' 9.75"
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
7
Migliarese, Nicholas
SO
Riverview
3.50m
11' 5.75"
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
7
Jackson, Illya
JR
Wharton
3.50m
11' 5.75"
Henry Strapp Memorial Invitational
Feb 15, 2020
7
Johnson, Austin
SO
Gulf Coast
3.50m
11' 5.75"
56th Annual Eagle Invitational
Feb 29, 2020
10
Suman, Ethan
JR
George Jenkins
3.45m
11' 3.75"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
10
Norlem, Aidan
SR
George Steinbrenner
3.45m
11' 3.75"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
12
Memmoli, Jacob
JR
George Jenkins
3.33m
10' 11"
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
12
Capron, John
SO
George Jenkins
3.33m
10' 11"
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
14
Hogan, Aidan
JR
East Lake
3.30m
10' 10"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
14
Claro, Reynaldo
SO
Riverview (Sarasota)
3.30m
10' 10"
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
16
Johnson, Andrew
SO
Newsome
3.23m
10' 7"
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
17
Obrecht, Jonah
SR
Gulf Coast
3.15m
10' 4"
Bear Invitational
Feb 13, 2020
17
Tippman, Gage
SR
Venice
3.15m
10' 4"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
17
King, Logan
JR
North Port
3.15m
10' 4"
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
17
Weiman, Jake
JR
Venice
3.15m
10' 4"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
21
Gonzales, Bradley
SR
George Steinbrenner
3.08m
10' 1.25"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
22
Gould, Wesley
SR
Plant City
3.02m
9' 10.75"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
23
Johnson, Zachary
JR
Plant City
3.00m
9' 10"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
23
Pellenz, Alexander
SR
North Port
3.00m
9' 10"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
23
Grahn, Lucas
SR
George Steinbrenner
3.00m
9' 10"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
26
Johnson, Brandon
SR
Newsome
2.94m
9' 7.75"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
26
paul, nahson
FR
Haines City
2.94m
9' 7.75"
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
26
Konopka, Gavin
JR
East Bay
2.94m
9' 7.75"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
29
Zelahy, Jesse
FR
Gulf Coast
2.85m
9' 4.25"
St. John Neumann Mini Meet
Feb 10, 2020
30
Dilts, Matthew
SO
Haines City
2.79m
9' 1.75"
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
31
Young, Collin
FR
George Steinbrenner
2.78m
9' 1.5"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
32
Howard, Johnathan
SR
Riverdale
2.75m
9' 0.25"
Viking Elite Classic 2020
Feb 21, 2020
33
Williams, Kaleb
JR
Plant City
2.72m
8' 11"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
34
Joseph, Shab
SR
Wharton
2.63m
8' 7.5"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
35
Derigo, Samuel
FR
Wharton
2.60m
8' 6.25"
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
36
Deguia, Jacob
SR
Riverview (Sarasota)
2.55m
8' 4.25"
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
36
Campbell, Lucas
JR
Riverview (Sarasota)
2.55m
8' 4.25"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
38
Shephard, Camron
FR
Riverdale
2.45m
8' 0.5"
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
39
Gorman, Raymond
JR
Newsome
2.43m
7' 11.5"
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
40
Hyer, Jacob
SO
Venice
2.30m
7' 6.5"
Viking Elite Classic 2020
Feb 21, 2020
41
Smith, Jacob
FR
George Steinbrenner
2.20m
7' 2.5"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
42
Schwarzenbach, Shane
FR
North Port
2.13m
6' 11.75"
Sarasota Booker Relays
Feb 28, 2020
42
Hudson, Zach
SO
Venice
2.13m
6' 11.75"
Sarasota Booker Relays
Feb 28, 2020
Pole Vault (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Clark, Kylie
JR
Newsome
3.66m
12' 0"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
2
Hurwitz, Rebekah
SR
George Steinbrenner
3.51m
11' 6.25"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
3
Derigo, Marley
SR
Wharton
3.20m
10' 6"
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
4
Hannon, Anastasia
SR
Gulf Coast
2.90m
9' 6.25"
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
5
Coyle, Autumn
JR
North Port
2.85m
9' 4.25"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
5
McElroy, Ryleigh
JR
George Steinbrenner
2.85m
9' 4.25"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
7
Tippman, Jacey
JR
Venice
2.70m
8' 10.25"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
7
Nicolasora, Katrina
JR
George Steinbrenner
2.70m
8' 10.25"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
7
Courville, Juliana
SO
Venice
2.70m
8' 10.25"
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
10
Boutin, Brylee
JR
Newsome
2.62m
8' 7"
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
11
Valery, Amelia
JR
Venice
2.55m
8' 4.25"
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
11
Gore, Brooke
SO
Lakewood Ranch
2.55m
8' 4.25"
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
13
Werthmiller, Katie
FR
East Lake
2.45m
8' 0.5"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
14
Villaverde, Olivia
JR
Gulf Coast
2.44m
8' 0"
56th Annual Eagle Invitational
Feb 29, 2020
15
Buckmaster, Katelyn
JR
North Port
2.40m
7' 10.5"
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
15
Francolini, Alyson
FR
Venice
2.40m
7' 10.5"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
15
Ries, Katherine
FR
Lakewood Ranch
2.40m
7' 10.5"
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
15
Palonen, Sofia
SO
Lakewood Ranch
2.40m
7' 10.5"
Lady Tarpon Classic
Feb 27, 2020
19
Russell, Kassidy
JR
Wharton
2.30m
7' 6.5"
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
20
Parson, Ryan
JR
George Steinbrenner
2.27m
7' 5.25"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
21
Serrano, Xenia
SO
George Jenkins
2.13m
6' 11.75"
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
21
Romero, Sarah
SR
Newsome
2.13m
6' 11.75"
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
23
Manning, Carson
SO
Lakewood Ranch
2.12m
6' 11.5"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
23
Lynch, Lilly
FR
Lakewood Ranch
2.12m
6' 11.5"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
23
Goldberg, Leah
SO
George Steinbrenner
2.12m
6' 11.5"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
26
Polanco, Amanda
JR
Plant City
2.10m
6' 10.75"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
26
Bohlman, Carly
SR
Riverview (Sarasota)
2.10m
6' 10.75"
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
26
Fischer, Christina
JR
North Port
2.10m
6' 10.75"
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
26
Wyles, Haven
FR
Sarasota
2.10m
6' 10.75"
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
30
Smith, Catherine
SO
George Jenkins
1.98m
6' 6"
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
30
Eaves, LaDale
SR
George Jenkins
1.98m
6' 6"
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
32
Scully, Megan
SO
Lakewood Ranch
1.95m
6' 4.75"
Lady Tarpon Classic
Feb 27, 2020
32
Soler, Kayleigh
SO
North Port
1.95m
6' 4.75"
Charlotte Quad
Feb 21, 2020
34
Stubelt, Kadee
FR
Gulf Coast
1.83m
6' 0"
56th Annual Eagle Invitational
Feb 29, 2020
34
Boatright, Grace
FR
George Jenkins
1.83m
6' 0"
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
36
Bolender, Cheyenne
JR
Newsome
1.82m
5' 11.5"
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
37
Vasquez, Alessa
FR
Gulf Coast
1.50m
4' 11"
6th Annual Jim Smith Invitational
Feb 22, 2020
Long Jump (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
Wind
1
Smith, Arian
SR
Lakeland
7.27m
23' 10.25"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
NWI
2
Ott, William
SR
George Jenkins
7.20m
23' 7.5"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
NWI
3
Lear, Elijah
JR
North Port
6.90m
22' 7.75"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
4
Sneed, Damarcus
SR
George Jenkins
6.88m
22' 7"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
NWI
5
Bitter, Aidan
SR
George Steinbrenner
6.82m
22' 4.5"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
NWI
6
Edler, Terrance-TJ
FR
Bartow
6.78m
22' 3"
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
NWI
7
Knight, Gage
SR
Palm Harbor University
6.72m
22' 0.75"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
NWI
8
Thomas, Antwoine
JR
Lehigh
6.61m
21' 8.25"
Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational
Feb 15, 2020
NWI
9
Tatis, Yeremi
JR
Gulf Coast
6.58m
21' 7.25"
6th Annual Jim Smith Invitational
Feb 22, 2020
NWI
10
Meadows, Noah
SR
Palm Harbor University
6.51m
21' 4.25"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
11
Wallace, Tykee
SR
George Jenkins
6.48m
21' 3.25"
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
NWI
12
Judah, Alex
JR
Newsome
6.46m
21' 2.5"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
NWI
13
Brantley, Charles
JR
Venice
6.42m
21' 0.75"
Sarasota Booker Relays
Feb 28, 2020
NWI
14
Harrison, Jordyn
SR
Lennard
6.37m
20' 10.75"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
15
Haynes, Garren
JR
Alonso
6.33m
20' 9.25"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
NWI
15
Dubose, Omarie
SR
Riverdale
6.33m
20' 9.25"
Viking Elite Classic 2020
Feb 21, 2020
NWI
17
Langlois, Joe
SR
Armwood
6.30m
20' 8"
Hernando High School Kiwanis Track and Field Meet
Mar 12, 2020
NWI
18
Dorris , Johnnie
SR
East Bay
6.24m
20' 5.75"
Strawberry Crest w/ Bloomingdale, Riverview, East Bay
Feb 12, 2020
NWI
19
Centeno Serrano, Rubin
SR
Ridge Community
6.23m
20' 5.25"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
NWI
20
Doan, Joshua
FR
George Steinbrenner
6.20m
20' 4.25"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
NWI
21
Young, Alvin
SR
Leto
6.17m
20' 3"
Leto 2/10/2020
Feb 10, 2020
NWI
22
Jackson, Wayne
SO
Haines City
6.13m
20' 1.5"
Royal Open 2020
Feb 22, 2020
NWI
23
Deluna, Devin
JR
George Steinbrenner
6.03m
19' 9.5"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
24
Jolly, Ian
SO
Plant City
6.01m
19' 8.75"
Strawberry Festival Showdown
Mar 3, 2020
NWI
25
Lesane, Tayshun
JR
Gulf Coast
6.00m
19' 8.25"
FBA Invitational 2020
Mar 6, 2020
NWI
25
Leash, Tyler
SO
Venice
6.00m
19' 8.25"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
27
Debose, Antonio
JR
Riverview
5.99m
19' 8"
Spoto Quad Meet 3
Feb 25, 2020
NWI
28
Lazare, Bryant
SR
Strawberry Crest
5.98m
19' 7.5"
Strawberry Festival Showdown
Mar 3, 2020
NWI
29
Young, Alexander
JR
Lehigh
5.97m
19' 7"
Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational
Feb 15, 2020
NWI
30
Joseph, Simeon
JR
Haines City
5.96m
19' 6.75"
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
NWI
30
Garcia, Hanser
SR
Riverview (Sarasota)
5.96m
19' 6.75"
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
NWI
32
Lane, Jakobe
Winter Haven
5.95m
19' 6.25"
KHS Open
Feb 18, 2020
NWI
33
Price, Joseph
SR
Celebration
5.94m
19' 6"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
34
Bendross, Gavin
SO
George Jenkins
5.92m
19' 5.25"
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
NWI
35
Senatus, Oniel
FR
Celebration
5.91m
19' 4.75"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
36
Davis, Bruce
SR
Lennard
5.90m
19' 4.25"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
36
Shivers, William
SR
Celebration
5.90m
19' 4.25"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
38
Carter, Markel
JR
Lehigh
5.88m
19' 3.5"
56th Annual Eagle Invitational
Feb 29, 2020
NWI
39
Barrett, Konnor
FR
Gulf Coast
5.86m
19' 2.75"
6th Annual Jim Smith Invitational
Feb 22, 2020
NWI
39
Jackson, Joaquin
SO
Winter Haven
5.86m
19' 2.75"
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
NWI
39
Braxton, Jontavious
SO
Lehigh
5.86m
19' 2.75"
6th Annual Jim Smith Invitational
Feb 22, 2020
NWI
42
Bennett, Dominic
JR
Sarasota
5.85m
19' 2.5"
Lipham Relays
Feb 14, 2020
NWI
43
Lapinski, Franklin
SR
Sickles
5.84m
19' 2"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
NWI
43
Bennett, Montrael
JR
Plant City
5.84m
19' 2"
Strawberry Festival Showdown
Mar 3, 2020
NWI
45
Canguste, DJerry
FR
Haines City
5.82m
19' 1.25"
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
NWI
46
Young, Collin
FR
George Steinbrenner
5.81m
19' 0.75"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
47
Lewis, Makhai
JR
Gulf Coast
5.80m
19' 0.5"
St. John Neumann Mini Meet
Feb 10, 2020
NWI
47
Cassaway, Desavion
SO
Venice
5.80m
19' 0.5"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
NWI
47
Gray, Cam'Ron
SO
North Port
5.80m
19' 0.5"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
50
Boyer, Tyler
FR
Sarasota
5.79m
19' 0"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
NWI
Long Jump (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
Wind
1
Jefferson, Emani
SR
North Port
5.75m
18' 10.5"
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
NWI
2
McNinch, Madeline
SR
Lakewood Ranch
5.35m
17' 6.75"
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
NWI
3
Cincotta, Anna
JR
East Lake
5.32m
17' 5.5"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
4
Benjamin, Shaniya
SR
Alonso
5.30m
17' 4.75"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
NWI
5
Jean, Daham-Shel
SR
North Port
5.18m
17' 0"
Charlotte Quad
Feb 21, 2020
NWI
6
Huyke, Helena
SO
Celebration
5.13m
16' 10"
Poinciana Relays
Feb 27, 2020
NWI
7
Love, Tonija
JR
Armwood
5.03m
16' 6"
Armwood Quad Meet
Feb 25, 2020
NWI
8
John, Jalya
SR
Riverview
5.00m
16' 5"
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
NWI
9
Tarohocker, Alexa
SR
Riverview (Sarasota)
4.98m
16' 4.25"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
NWI
10
Luke, Shanya
JR
Lennard
4.91m
16' 1.5"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
11
Lockner, Sydney
SO
Newsome
4.87m
15' 11.75"
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
NWI
12
King, Janee
SR
Lennard
4.86m
15' 11.5"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
13
Hall, Alaina
SR
East Bay
4.85m
15' 11"
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
NWI
14
Winters, Jo
SO
Venice
4.84m
15' 10.5"
Viking Elite Classic 2020
Feb 21, 2020
NWI
15
Coleman, Ba'Lisha
SO
Lehigh
4.77m
15' 7.75"
Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational
Feb 15, 2020
NWI
16
Martin, Kearrah
JR
Lehigh
4.75m
15' 7"
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
NWI
17
McNinch, Gracyn
FR
Lakewood Ranch
4.70m
15' 5"
Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County
Mar 2, 2020
NWI
18
Marchman, Siniah
SO
Bloomingdale
4.68m
15' 4.25"
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
NWI
19
Thornton, Nyla
SO
Plant
4.66m
15' 3.5"
Robinson vs Plant Dual meet
Feb 25, 2020
NWI
20
Ratner, Chloe
FR
Sarasota
4.65m
15' 3.25"
Lipham Relays
Feb 14, 2020
NWI
20
Crane, Isabella
SO
Venice
4.65m
15' 3.25"
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
NWI
22
Ma, Kaijah
JR
Sarasota
4.63m
15' 2.25"
Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County
Mar 2, 2020
NWI
23
Formey, Zanea
SO
Ridge Community
4.62m
15' 2"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
NWI
24
Tuckerman, Dee Dee
SO
Lakewood Ranch
4.61m
15' 1.5"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
NWI
25
Neptune, Ariana
JR
Riverview
4.59m
15' 0.75"
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
NWI
26
Hill, Micahela
FR
East Lake
4.58m
15' 0.5"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
NWI
27
Ferguson, Sandra
SO
East Lake
4.57m
15' 0"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
NWI
27
Snow, Zekira
FR
Bloomingdale
4.57m
15' 0"
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
NWI
27
St. Jean, Wildyana
JR
North Port
4.57m
15' 0"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
30
Gamble , Shaniya
JR
Sarasota
4.55m
14' 11.25"
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
NWI
31
Siler-Nixon, Cameron
SO
George Steinbrenner
4.54m
14' 10.75"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
NWI
31
Henderson, Zakhia
JR
East Ridge
4.54m
14' 10.75"
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
NWI
31
Lassiter, Paige
JR
Alonso
4.54m
14' 10.75"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
NWI
34
Wyles, Haven
FR
Sarasota
4.51m
14' 9.75"
Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County
Mar 2, 2020
NWI
34
Rogers, Kayla
JR
Riverdale
4.51m
14' 9.75"
Viking Elite Classic 2020
Feb 21, 2020
NWI
36
Rohm, Natalie
SO
Riverview
4.49m
14' 8.75"
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
NWI
36
Andrade, Demari
JR
Newsome
4.49m
14' 8.75"
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
NWI
38
Colin, Tiffany
FR
Wiregrass Ranch
4.48m
14' 8.5"
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
NWI
38
Love, Kayla
JR
George Steinbrenner
4.48m
14' 8.5"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
40
Rivers, Alyssa
FR
Riverview
4.45m
14' 7.25"
Spoto Quad Meet 3
Feb 25, 2020
NWI
41
Cruz, Asharri
FR
Bartow
4.44m
14' 7"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
NWI
41
Peterson, Janiya
JR
Lennard
4.44m
14' 7"
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
NWI
41
Jones, Madison
SR
Riverview
4.44m
14' 7"
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
NWI
44
Parson, Ryan
JR
George Steinbrenner
4.43m
14' 6.5"
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
NWI
44
Scrimale, Sage
FR
Sarasota
4.43m
14' 6.5"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
NWI
46
Fegan, Michelle
SO
Riverview (Sarasota)
4.42m
14' 6"
Sarasota Booker Relays
Feb 28, 2020
NWI
46
Hill, Mattilynn
JR
Plant City
4.42m
14' 6"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
NWI
48
Grey, Tara
FR
Sickles
4.41m
14' 5.75"
Monday Morning Madness
Mar 2, 2020
NWI
48
Rasool, Aniah
SR
Lennard
4.41m
14' 5.75"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
50
Cimillo, Kylie
SO
Palm Harbor University
4.40m
14' 5.25"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
Triple Jump (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
Wind
1
Tatis, Yeremi
JR
Gulf Coast
13.67m
44' 10.25"
6th Annual Jim Smith Invitational
Feb 22, 2020
NWI
2
Lear, Elijah
JR
North Port
13.05m
42' 9.75"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
NWI
3
Haynes, Garren
JR
Alonso
12.95m
42' 6"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
NWI
4
Robinson Jr, Norvell
JR
North Port
12.94m
42' 5.5"
Sarasota Booker Relays
Feb 28, 2020
NWI
5
Antoine, Andrew
SO
Ridge Community
12.71m
41' 8.5"
45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020
Feb 28, 2020
NWI
6
Centeno Serrano, Rubin
SR
Ridge Community
12.68m
41' 7.25"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
NWI
7
Prater, Naeem
SR
Newsome
12.64m
41' 5.75"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
NWI
8
Lazare, Bryant
SR
Strawberry Crest
12.50m
41' 0.25"
Strawberry Crest w/ Bloomingdale, Riverview, East Bay
Feb 12, 2020
NWI
9
Hunt, Avon
SO
Armwood
12.40m
40' 8.25"
Hernando High School Kiwanis Track and Field Meet
Mar 12, 2020
NWI
10
Poe, Jiminine
SR
George Jenkins
12.30m
40' 4.25"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
NWI
11
Lapinski, Franklin
SR
Sickles
12.27m
40' 3.25"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
NWI
12
Ward, Jadyn
SO
Newsome
12.26m
40' 2.75"
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
NWI
13
Brantley, Charles
JR
Venice
12.14m
39' 10"
Sarasota Booker Relays
Feb 28, 2020
NWI
14
Spaide, Dakota
JR
Gulf Coast
12.08m
39' 7.75"
Bear Invitational
Feb 13, 2020
NWI
15
Canguste, DJerry
FR
Haines City
12.07m
39' 7.25"
Royal Open 2020
Feb 22, 2020
NWI
16
Boyer, Tyler
FR
Sarasota
11.90m
39' 0.5"
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
NWI
17
Harrison, Jordyn
SR
Lennard
11.88m
38' 11.75"
Lennard Quad Meet
Feb 19, 2020
NWI
18
Bennett, Dominic
JR
Sarasota
11.71m
38' 5"
SSES Quad Meet
Feb 21, 2020
NWI
18
Norlem, Aidan
SR
George Steinbrenner
11.71m
38' 5"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
NWI
20
Betty, Armondo
JR
East Bay
11.70m
38' 4.75"
Lennard Quad Meet
Feb 19, 2020
NWI
20
Weems, Ryan
FR
Strawberry Crest
11.70m
38' 4.75"
Lennard Quad Meet
Feb 19, 2020
NWI
22
Leash, Tyler
SO
Venice
11.69m
38' 4.25"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
NWI
23
Deluna, Devin
JR
George Steinbrenner
11.66m
38' 3.25"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
NWI
24
Ayan, Riddyk
FR
Wiregrass Ranch
11.60m
38' 0.75"
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
NWI
25
Gibson, Emmanuel
JR
George Jenkins
11.59m
38' 0.25"
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
NWI
26
Sideboard, Guy
SR
Newsome
11.58m
38' 0"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
NWI
27
Jackson, Jevon
JR
Wharton
11.57m
37' 11.5"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
NWI
28
Dela Rosa, Jose
SO
Ridge Community
11.47m
37' 7.75"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
NWI
29
Rodriguez, Jose
JR
Newsome
11.45m
37' 6.75"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
NWI
30
Boyles, Justin
JR
George Steinbrenner
11.41m
37' 5.25"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
NWI
30
Boone, Jac'son
SR
Bloomingdale
11.41m
37' 5.25"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
NWI
30
Taylor , Gabriel
JR
Strawberry Crest
11.41m
37' 5.25"
Armwood Quad Meet
Feb 25, 2020
NWI
33
Richardson, Qornelious
Winter Haven
11.40m
37' 5"
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
NWI
34
Hayes, Jawonn
SR
George Jenkins
11.39m
37' 4.5"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
NWI
34
Ayala , Nicco
SR
Riverview
11.39m
37' 4.5"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
NWI
36
Jackson, Wayne
SO
Haines City
11.35m
37' 3"
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
NWI
37
Hinds, Losbury
JR
Alonso
11.31m
37' 1.25"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
NWI
38
Mach, Chase
SO
Bloomingdale
11.30m
37' 1"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
NWI
38
Grimes, Quavion
SR
Wharton
11.30m
37' 1"
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
NWI
40
Weiman, Jake
JR
Venice
11.21m
36' 9.5"
Sarasota Booker Relays
Feb 28, 2020
NWI
41
Graydon, Timothy
SO
Bartow
11.20m
36' 9"
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
NWI
42
Stewart, Jeremiah
SO
George Jenkins
11.14m
36' 6.75"
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
NWI
43
Joseph, Simeon
JR
Haines City
11.13m
36' 6.25"
Royal Open 2020
Feb 22, 2020
NWI
44
Johnson, Khalid
SO
George Steinbrenner
11.07m
36' 4"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
NWI
45
Bendross, Gavin
SO
George Jenkins
11.05m
36' 3"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
NWI
46
Martin, Brian
SO
Gulf Coast
10.89m
35' 8.75"
Bear Invitational
Feb 13, 2020
NWI
47
Restrepo, Cayden
FR
George Steinbrenner
10.85m
35' 7.25"
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
NWI
48
Lange, Daniel
JR
Riverview (Sarasota)
10.83m
35' 6.5"
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
NWI
49
Fabre, Andy
JR
Celebration
10.82m
35' 6"
Poinciana Relays
Feb 27, 2020
NWI
50
St. Croix Dolor, Sean
JR
Celebration
10.79m
35' 5"
Poinciana Relays
Feb 27, 2020
NWI
Triple Jump (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
Wind
1
Benjamin, Shaniya
SR
Alonso
11.00m
36' 1.25"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
NWI
2
Mendez, Sarah
SR
North Port
10.71m
35' 1.75"
Charlotte Quad
Feb 21, 2020
NWI
3
Ohme, Kathryn
SR
Newsome
10.58m
34' 8.5"
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
NWI
4
Luke, Shanya
JR
Lennard
10.57m
34' 8.25"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
4
Ma, Kaijah
JR
Sarasota
10.57m
34' 8.25"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
NWI
6
James, Savannah
SR
Venice
10.54m
34' 7"
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
NWI
7
Cincotta, Anna
JR
East Lake
10.47m
34' 4.25"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
NWI
8
Kerr , Aquila
JR
Haines City
10.46m
34' 4"
Royal Open 2020
Feb 22, 2020
NWI
9
Rasool, Aniah
SR
Lennard
10.23m
33' 6.75"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
10
Ferguson, Sandra
SO
East Lake
10.19m
33' 5.25"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
NWI
10
Love, Kayla
JR
George Steinbrenner
10.19m
33' 5.25"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
NWI
12
Bach, Rebecca
JR
George Steinbrenner
10.15m
33' 3.75"
Jesuit Quad Meet 2
Feb 18, 2020
NWI
13
St. Jean, Wildyana
JR
North Port
10.13m
33' 3"
Lady Tarpon Classic
Feb 27, 2020
NWI
14
Grey, Tara
FR
Sickles
10.08m
33' 1"
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
NWI
15
Coyle, Autumn
JR
North Port
10.01m
32' 10.25"
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
NWI
16
Henderson, Zakhia
JR
East Ridge
10.00m
32' 9.75"
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
NWI
17
Tarohocker, Alexa
SR
Riverview (Sarasota)
9.99m
32' 9.5"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
NWI
18
Hill, Micahela
FR
East Lake
9.74m
31' 11.5"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
NWI
19
John, Jalya
SR
Riverview
9.70m
31' 10"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
NWI
20
Divvens, Kelsie
SO
George Jenkins
9.69m
31' 9.5"
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
NWI
21
Colombo, Janelle
SR
Venice
9.61m
31' 6.5"
Sarasota Booker Relays
Feb 28, 2020
NWI
22
Wyles, Haven
FR
Sarasota
9.60m
31' 6"
Lady Tarpon Classic
Feb 27, 2020
NWI
23
Vilsaint, Dalyah
JR
George Jenkins
9.58m
31' 5.25"
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
NWI
24
Hill, Mattilynn
JR
Plant City
9.46m
31' 0.5"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
NWI
25
Van der Sommen, Samantha
SR
Lakewood Ranch
9.41m
30' 10.5"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
NWI
26
Siler-Nixon, Cameron
SO
George Steinbrenner
9.34m
30' 7.75"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
NWI
27
Ferguson, Ireland
SO
Venice
9.29m
30' 5.75"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
NWI
28
Crane, Isabella
SO
Venice
9.22m
30' 3"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
29
Jaime, Emely
JR
Sickles
9.16m
30' 0.75"
Leto 2/10/2020
Feb 10, 2020
NWI
30
Jones, Madison
SR
Riverview
9.03m
29' 7.5"
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
NWI
31
Forero , Natalia
SR
Riverview
8.98m
29' 5.5"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
NWI
32
Jenkins, Kaylee
SR
George Jenkins
8.97m
29' 5.25"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
NWI
33
Bell, Maya
JR
Newsome
8.95m
29' 4.5"
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
NWI
34
Keng, Makayla
JR
Lakewood Ranch
8.88m
29' 1.75"
Lady Tarpon Classic
Feb 27, 2020
NWI
35
Rohrer , Lillian
SO
Alonso
8.85m
29' 0.5"
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
NWI
36
Barnes, Lillian
JR
Alonso
8.79m
28' 10.25"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
NWI
37
Butler, Lauren
FR
Bartow
8.77m
28' 9.25"
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
NWI
37
Irigoyen, Angeles
SO
Strawberry Crest
8.77m
28' 9.25"
Strawberry Festival Showdown
Mar 3, 2020
NWI
39
Till, Christiana
SR
George Steinbrenner
8.75m
28' 8.5"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
40
Glahn, Sarah
SR
East Bay
8.73m
28' 7.75"
Lennard Quad Meet
Feb 19, 2020
NWI
41
Bana, Alizeh
SO
Sickles
8.72m
28' 7.5"
Monday Morning Madness
Mar 2, 2020
NWI
42
Narvaez, Emma
SO
Strawberry Crest
8.69m
28' 6.25"
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
NWI
43
Gamble , Shaniya
JR
Sarasota
8.66m
28' 5"
Lady Tarpon Classic
Feb 27, 2020
NWI
44
Zeto, Maleea
SO
Strawberry Crest
8.62m
28' 3.5"
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
NWI
45
Humphrey, Fiona
SR
George Jenkins
8.61m
28' 3"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
NWI
46
Marchman, Neiya
JR
Bloomingdale
8.42m
27' 7.5"
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
NWI
46
Scrimale, Sage
FR
Sarasota
8.42m
27' 7.5"
SSES Quad Meet
Feb 21, 2020
NWI
48
Parson, Ryan
JR
George Steinbrenner
8.31m
27' 3.25"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
49
Peck, Madeline
SO
Celebration
8.21m
26' 11.25"
Poinciana Relays
Feb 27, 2020
NWI
50
Allen, Rebecca
JR
George Steinbrenner
8.18m
26' 10"
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
NWI
Shot Put (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Euson, Rijanaldo
SR
Haines City
15.28m
50' 1.75"
Royal Open 2020
Feb 22, 2020
2
Dindy, Gabe
SO
Lakeland
15.00m
49' 2.5"
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
3
Carlson, Isiah
SR
Lennard
14.73m
48' 4"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
4
Davis, OC
SR
Wharton
14.28m
46' 10.25"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
5
Adcock, Matthew
SR
George Steinbrenner
14.05m
46' 1.25"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
6
Jean-Denis, Marvin
JR
Gulf Coast
13.70m
44' 11.5"
Bear Invitational
Feb 13, 2020
7
Kalstek, Kaeden
SR
Celebration
13.60m
44' 7.5"
Bolles Bulldog Classic
Mar 6, 2020
8
Myers, Hunter
SR
Lennard
13.52m
44' 4.25"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
9
Cirise, Jerryson
SR
Lehigh
13.48m
44' 2.75"
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
10
Owens, Anthanasios
SR
Newsome
13.47m
44' 2.5"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
11
Molketin, Austin
SR
Sarasota
13.45m
44' 1.5"
Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County
Mar 2, 2020
11
Shrader, Thomas
SR
Venice
13.45m
44' 1.5"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
13
Hansen, Lane
JR
East Lake
13.32m
43' 8.5"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
14
Johnson, Jalen
SO
Sarasota
13.17m
43' 2.5"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
15
Hall, Levian
SR
Alonso
13.06m
42' 10.25"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
16
Begg, Matthew
SR
George Steinbrenner
12.98m
42' 7"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
16
Walker, Sowande
SR
Alonso
12.98m
42' 7"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
18
Fraraccio, Michael
JR
Riverview (Sarasota)
12.95m
42' 6"
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
19
Pressley, Chris
SO
Wiregrass Ranch
12.94m
42' 5.5"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
20
Miller, Isaiah
SR
Wiregrass Ranch
12.85m
42' 2"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
21
ONeil, Julian
SR
Riverview
12.76m
41' 10.5"
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
22
Cesar, Marc
SR
Riverdale
12.73m
41' 9.25"
Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational
Feb 15, 2020
23
Toole, Luke
JR
Lakewood Ranch
12.69m
41' 7.75"
Ranch Relays
Feb 29, 2020
24
Norrie, Blake
SR
East Lake
12.66m
41' 6.5"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
25
Sarchi, Alex
SR
Leto
12.60m
41' 4.25"
Leto 2/19/2020
Feb 19, 2020
26
Jenkins, Dylan
JR
Riverview (Sarasota)
12.52m
41' 1"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
27
Jones, Larry
FR
Lakeland
12.50m
41' 0.25"
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
28
Alterno, Maleik
SR
George Jenkins
12.42m
40' 9"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
29
Chaney, Jake
JR
Lehigh
12.39m
40' 7.75"
6th Annual Jim Smith Invitational
Feb 22, 2020
30
Lawson, Wyatt
JR
Durant
12.34m
40' 6"
Strawberry Festival Showdown
Mar 3, 2020
31
Cassaway, Desavion
SO
Venice
12.23m
40' 1.5"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
32
Mizell, Kaden
SO
Plant City
12.17m
39' 11.25"
Spoto Quad Meet 3
Feb 25, 2020
32
Brennan, Nathan
JR
Durant
12.17m
39' 11.25"
Strawberry Festival Showdown
Mar 3, 2020
34
Halaufia, Johnathan
SR
East Bay
12.14m
39' 10"
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
35
Porter, Justin
SR
Manatee
12.01m
39' 5"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
36
Larimet-Picciani, Gian
SO
North Port
11.98m
39' 3.75"
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
37
Huffman, Caden
SO
Newsome
11.94m
39' 2.25"
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
38
Smart, T'kouri
SR
Lakeland
11.90m
39' 0.5"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
39
Pierre-Paul, Andy
JR
Gulf Coast
11.82m
38' 9.5"
56th Annual Eagle Invitational
Feb 29, 2020
40
Jean-Baptiste, Jeffrey
SO
Riverdale
11.78m
38' 7.75"
Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational
Feb 15, 2020
41
Smith, Austin
JR
Plant City
11.76m
38' 7"
Strawberry Festival Showdown
Mar 3, 2020
42
Watson, Desmond
JR
Armwood
11.73m
38' 6"
Armwood Quad Meet
Feb 25, 2020
43
Conyers, Rhet
SO
Plant City
11.61m
38' 1.25"
Spoto Quad Meet 3
Feb 25, 2020
44
Pawlowski, Nathan
SR
Plant City
11.57m
37' 11.5"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
45
King, Charles
SO
Sickles
11.52m
37' 9.5"
Monday Morning Madness
Mar 2, 2020
46
Zavala, Antonio
SR
Alonso
11.51m
37' 9.25"
Monday Morning Madness
Mar 2, 2020
47
Padilla, Jesus
JR
Gulf Coast
11.48m
37' 8"
56th Annual Eagle Invitational
Feb 29, 2020
48
Michel, Teddrick
SO
Celebration
11.46m
37' 7.25"
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
49
Ramsey, Trent
SO
East Lake
11.43m
37' 6"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
50
Scott, Eric
SO
Riverview
11.41m
37' 5.25"
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
Shot Put (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Simmons, Riley
JR
Lakewood Ranch
11.99m
39' 4"
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
2
Barclay, Tyniece
SO
Manatee
11.94m
39' 2.25"
Manatee Freshmen/Sophomore Championship
Mar 10, 2020
3
Kyles, Victoria
SR
Celebration
10.93m
35' 10.5"
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
4
Hall, Iriel
SR
Palm Harbor University
10.79m
35' 5"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
5
Tarohocker, Alexa
SR
Riverview (Sarasota)
10.37m
34' 0.25"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
6
Fleming, Dariona
SR
Lehigh
10.21m
33' 6"
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
7
Udom, Jessica
JR
East Ridge
9.71m
31' 10.25"
Wildwood Invitational
Feb 19, 2020
8
Perry, Joy
JR
Winter Haven
9.64m
31' 7.5"
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
9
Boehringer, Haylee
SR
George Jenkins
9.43m
30' 11.25"
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
10
Lopez Hernandez , Mariaeliza
SR
Riverview
9.32m
30' 7"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
11
Benninghoff, Kathryn
SR
Alonso
9.24m
30' 3.75"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
12
Armer, Marisa
JR
Manatee
9.23m
30' 3.5"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
13
Khalil, Maryam
SO
Wiregrass Ranch
9.21m
30' 2.75"
Henry Strapp Memorial Invitational
Feb 15, 2020
14
Davis, Sharia
JR
Durant
9.20m
30' 2.25"
Spoto Quad Meet 1
Feb 12, 2020
15
Allen, Kelsey
SO
Palm Harbor University
9.09m
29' 10"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
16
Washington, Jayla
FR
Lennard
8.78m
28' 9.75"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
17
Winters, Jo
SO
Venice
8.77m
28' 9.25"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
18
Matzelle, Madison
JR
East Lake
8.65m
28' 4.5"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
19
Hanley, Delaney
SO
North Port
8.62m
28' 3.5"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
20
Ayette, Audrey
SO
Venice
8.61m
28' 3"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
21
Badeaux, Cadyn
FR
East Ridge
8.60m
28' 2.75"
Wildwood Invitational
Feb 19, 2020
22
Hagopian, Gianna
JR
Lakewood Ranch
8.58m
28' 1.75"
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
23
Marrero, Natalee
SO
North Port
8.55m
28' 0.75"
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
24
Bryant, Amy
SR
Gulf Coast
8.44m
27' 8.25"
56th Annual Eagle Invitational
Feb 29, 2020
25
Jones, Ashanti
JR
Bartow
8.41m
27' 7.25"
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
26
Rabah, Hannah-Elizabeth
SR
Newsome
8.35m
27' 4.75"
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
27
Bex, Kalena
FR
East Lake
8.29m
27' 2.5"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
28
Hulton, Loriann
SO
Alonso
8.27m
27' 1.75"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
29
Gay, Victoria
JR
Durant
8.23m
27' 0"
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
30
Amy, Bryant
JR
Gulf Coast
8.21m
26' 11.25"
Bear Invitational
Feb 13, 2020
30
Terrero, Samantha
FR
Gulf Coast
8.21m
26' 11.25"
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
32
Phillips, Gabrielle
FR
Strawberry Crest
8.20m
26' 11"
Strawberry Festival Showdown
Mar 3, 2020
33
Foucaulr, Zara
SO
Wharton
8.15m
26' 9"
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
34
Stokvis, Samantha
SR
Gulf Coast
8.12m
26' 7.75"
Bear Invitational
Feb 13, 2020
35
Salter, Jazmyn
JR
George Jenkins
8.09m
26' 6.5"
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
36
Chatman, Edzharia
JR
Lakeland
8.08m
26' 6.25"
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
37
Zorrila, Olivia
SR
Riverview
8.05m
26' 5"
Strawberry Crest w/ Bloomingdale, Riverview, East Bay
Feb 12, 2020
38
Dahlgren, Kailey
JR
Wiregrass Ranch
8.04m
26' 4.5"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
39
Garrison, Rachel
JR
George Steinbrenner
8.01m
26' 3.5"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
40
Browne, Keyana
JR
Lennard
7.98m
26' 2.25"
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
40
Guyton, Alexis
SR
Bloomingdale
7.98m
26' 2.25"
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
40
Flaherty-Cohn, Kylie
SO
Venice
7.98m
26' 2.25"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
43
Annefils, Emma
SO
Riverdale
7.97m
26' 1.75"
Viking Elite Classic 2020
Feb 21, 2020
44
Clay, Angeliq
SR
Bartow
7.95m
26' 1"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
45
Flowers, Ar'Reyana
SR
George Jenkins
7.87m
25' 10"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
46
Reid, Joliene
JR
Lennard
7.80m
25' 7.25"
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
47
Siler-Nixon, Cameron
SO
George Steinbrenner
7.79m
25' 6.75"
Jesuit Quad Meet 2
Feb 18, 2020
48
Fischel, Rachel
FR
George Steinbrenner
7.72m
25' 4"
Jesuit Quad Meet 2
Feb 18, 2020
49
Hincapie, Maria
JR
Celebration
7.70m
25' 3.25"
Poinciana Relays
Feb 27, 2020
50
Riley, Ziyana
JR
Lakeland
7.57m
24' 10"
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
Discus (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Walker, Sowande
SR
Alonso
51.84m
170' 1"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
2
Myers, Hunter
SR
Lennard
45.42m
149' 0"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
3
Pierre-Paul, Andy
JR
Gulf Coast
45.38m
148' 11"
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
4
Euson, Rijanaldo
SR
Haines City
42.04m
137' 11"
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
5
Carlson, Isiah
SR
Lennard
41.90m
137' 6"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
6
Dindy, Gabe
SO
Lakeland
40.64m
133' 4"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
7
Phillips, Harold
SR
Newsome
39.37m
129' 2"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
8
Toole, Luke
JR
Lakewood Ranch
39.22m
128' 8"
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
9
Morales, Matthew
JR
North Port
38.60m
126' 8"
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
10
Bernius, Hunter
SR
Sarasota
38.18m
125' 3"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
11
Molketin, Austin
SR
Sarasota
38.15m
125' 2"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
12
Jenkins, Dylan
JR
Riverview (Sarasota)
37.32m
122' 5"
Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County
Mar 2, 2020
13
Godbold, Zach
SR
Wharton
37.25m
122' 2"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
14
Beebe, Jackson
JR
Gulf Coast
36.74m
120' 6"
56th Annual Eagle Invitational
Feb 29, 2020
15
Gorden, Zion
JR
Gulf Coast
36.40m
119' 5"
FBA Invitational 2020
Mar 6, 2020
16
Kitnurse, Mike
SR
Celebration
36.20m
118' 9"
Bolles Bulldog Classic
Mar 6, 2020
17
Cirise, Jerryson
SR
Lehigh
35.95m
117' 11"
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
18
Lange, Daniel
JR
Riverview (Sarasota)
35.82m
117' 6"
Manatee Hurricane Invitational
Mar 3, 2020
19
Fraraccio, Michael
JR
Riverview (Sarasota)
35.13m
115' 3"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
20
Davis, John
SR
Plant City
35.00m
114' 10"
Strawberry Festival Showdown
Mar 3, 2020
21
Birket, Logan
JR
George Jenkins
34.96m
114' 8"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
22
Brennan, Nathan
JR
Durant
34.95m
114' 8"
Strawberry Festival Showdown
Mar 3, 2020
23
Migliarese, Nicholas
SO
Riverview
34.48m
113' 1"
Strawberry Crest w/ Bloomingdale, Riverview, East Bay
Feb 12, 2020
24
Alterno, Maleik
SR
George Jenkins
34.30m
112' 6"
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
25
ONeil, Julian
SR
Riverview
33.96m
111' 5"
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
26
Milford, Guerlen
FR
Lakeland
33.93m
111' 4"
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
27
Johnson, Ethan
JR
Newsome
33.91m
111' 3"
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
28
King, Logan
JR
North Port
33.20m
108' 11"
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
28
Hudson, Zach
SO
Venice
33.20m
108' 11"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
30
Begg, Matthew
SR
George Steinbrenner
33.17m
108' 10"
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
31
Hall, Levian
SR
Alonso
33.00m
108' 3"
Monday Morning Madness
Mar 2, 2020
32
Patel, Darshan
SR
George Jenkins
32.91m
108' 0"
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
33
Kaldany, Tyler
SO
Gulf Coast
32.90m
107' 11"
Bear Invitational
Feb 13, 2020
34
Stavarz, Simon
SO
Venice
32.84m
107' 9"
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
35
Norrie, Blake
SR
East Lake
32.62m
107' 0"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
36
Williamson, Robert
SO
Wiregrass Ranch
32.26m
105' 10"
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
37
Adcock, Matthew
SR
George Steinbrenner
32.24m
105' 9"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
38
Lawson, Wyatt
JR
Durant
32.20m
105' 8"
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
39
Davis, OC
SR
Wharton
32.19m
105' 7"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
40
Jalen, Numan
SR
East Ridge
32.10m
105' 4"
Wildwood Early Bird Time Trials
Feb 10, 2020
41
Smith, Austin
JR
Plant City
31.88m
104' 7"
Strawberry Festival Showdown
Mar 3, 2020
42
Venuto, Parker
SR
Lakewood Ranch
31.45m
103' 2"
Ranch Relays
Feb 29, 2020
43
Kobetitsch, Ryan
JR
Lakewood Ranch
31.21m
102' 5"
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
44
Friedli, William
FR
Sarasota
30.87m
101' 3"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
45
Boeur, Kenny
JR
Haines City
30.60m
100' 5"
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
46
Forbis, Bennett
JR
Gulf Coast
30.50m
100' 1"
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
47
Smart, T'kouri
SR
Lakeland
30.48m
100' 0"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
48
Johnson, Jalen
SO
Sarasota
30.38m
99' 8"
Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County
Mar 2, 2020
49
Marcelin, Ed
SR
Wharton
30.37m
99' 8"
Jesuit Quad Meet 1
Feb 11, 2020
50
Doan, Jo'el
FR
George Steinbrenner
30.27m
99' 4"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
Discus (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Stokvis, Samantha
SR
Gulf Coast
35.85m
117' 7"
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
2
Simmons, Riley
JR
Lakewood Ranch
34.84m
114' 4"
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
3
Fleming, Dariona
SR
Lehigh
34.36m
112' 9"
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
4
Tarohocker, Alexa
SR
Riverview (Sarasota)
33.22m
109' 0"
Sarasota Booker Relays
Feb 28, 2020
5
Carson, Madeline
FR
Riverview (Sarasota)
32.90m
107' 11"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
6
Jones, Ashanti
JR
Bartow
31.55m
103' 6"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
7
Garrison, Rachel
JR
George Steinbrenner
29.82m
97' 10"
50th Nash Higgins Relays 2020
Mar 7, 2020
8
Bryant, Amy
SR
Gulf Coast
28.11m
92' 3"
CSN Invitational Powered by Under Armour
Mar 7, 2020
9
Boehringer, Haylee
SR
George Jenkins
27.90m
91' 6"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
10
Holman, Jordyn
JR
Gulf Coast
27.88m
91' 6"
56th Annual Eagle Invitational
Feb 29, 2020
11
Amy, Bryant
JR
Gulf Coast
27.49m
90' 2"
Bear Invitational
Feb 13, 2020
12
Barclay, Tyniece
SO
Manatee
27.30m
89' 7"
Manatee Freshmen/Sophomore Championship
Mar 10, 2020
13
Boyd, Madison
SO
Wharton
26.79m
87' 11"
Henry Strapp Memorial Invitational
Feb 15, 2020
14
Ayette, Audrey
SO
Venice
26.64m
87' 5"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
15
Clay, Angeliq
SR
Bartow
25.75m
84' 6"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
16
Lopez Hernandez , Mariaeliza
SR
Riverview
25.54m
83' 9"
Spoto Quad Meet 3
Feb 25, 2020
17
Foucaulr, Zara
SO
Wharton
25.40m
83' 4"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
18
Campbell, Katya
JR
Bloomingdale
25.20m
82' 8"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
19
Hincapie, Maria
JR
Celebration
25.19m
82' 8"
Bolles Bulldog Classic
Mar 6, 2020
20
Udom, Jessica
JR
East Ridge
25.14m
82' 6"
Wildwood Invitational
Feb 19, 2020
21
Soto-Arroyo, Andrea
SR
Manatee
25.10m
82' 4"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
22
Terrero, Samantha
FR
Gulf Coast
25.06m
82' 3"
St. John Neumann Mini Meet
Feb 10, 2020
23
Thame, Jacqueline
SO
North Port
25.04m
82' 2"
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
24
Padilla, Yennifer
SO
Ridge Community
24.73m
81' 2"
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
25
Khalil, Maryam
SO
Wiregrass Ranch
24.42m
80' 1"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
25
Fielder, Jlynn
SO
Lennard
24.42m
80' 1"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
27
Moleon, Celina
JR
North Port
24.17m
79' 3"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
28
Davis, Sharia
JR
Durant
23.46m
77' 0"
Spoto Quad Meet 1
Feb 12, 2020
29
Simone, Madison
SO
George Steinbrenner
23.43m
76' 10"
Jesuit Quad Meet 2
Feb 18, 2020
30
Zorrila, Olivia
SR
Riverview
23.39m
76' 9"
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
31
Rabah, Hannah-Elizabeth
SR
Newsome
23.29m
76' 5"
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
32
Doll, Kierstin
JR
Riverview
23.05m
75' 7"
Spoto Quad Meet 3
Feb 25, 2020
33
Gay, Victoria
JR
Durant
22.72m
74' 6"
Strawberry Festival Showdown
Mar 3, 2020
34
Doenges, Marielle
JR
Plant
22.66m
74' 4"
Robinson vs Plant Dual meet
Feb 25, 2020
35
Fleming, Allison
SR
Wiregrass Ranch
22.65m
74' 4"
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
36
Hulton, Loriann
SO
Alonso
22.60m
74' 2"
Monday Morning Madness
Mar 2, 2020
37
Jacks, Ashley
JR
Newsome
22.27m
73' 1"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
38
Torres, Stephanie
SR
Wharton
22.23m
72' 11"
Henry Strapp Memorial Invitational
Feb 15, 2020
39
Benninghoff, Kathryn
SR
Alonso
22.15m
72' 8"
Monday Morning Madness
Mar 2, 2020
40
Goins, Alexis
SR
Ridge Community
22.14m
72' 8"
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
41
Forero , Natalia
SR
Riverview
22.01m
72' 2"
Strawberry Crest w/ Bloomingdale, Riverview, East Bay
Feb 12, 2020
42
Flowers, Ar'Reyana
SR
George Jenkins
21.50m
70' 6"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
43
Sanchez, Isabella
SR
Manatee
21.08m
69' 2"
Charlotte Quad
Feb 21, 2020
44
Kanas, Danielle
FR
George Steinbrenner
20.64m
67' 8"
Jesuit Quad Meet 2
Feb 18, 2020
45
Hanley, Delaney
SO
North Port
20.63m
67' 8"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
46
Hagopian, Gianna
JR
Lakewood Ranch
20.60m
67' 7"
Ranch Relays
Feb 29, 2020
47
Molonari, Isabella
SO
Wharton
20.56m
67' 5"
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
48
Salter, Jazmyn
JR
George Jenkins
20.54m
67' 5"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
49
Perry, Joy
JR
Winter Haven
20.33m
66' 8"
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
50
Adams, Jamia
JR
Winter Haven
20.27m
66' 6"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
Javelin (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Godbold, Zach
SR
Wharton
55.15m
180' 11"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
2
Knotts, Jackson
JR
Plant City
44.45m
145' 10"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
3
Crawford, Cameron
JR
Riverview (Sarasota)
44.09m
144' 8"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
4
Venuto, Parker
SR
Lakewood Ranch
42.35m
138' 11"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
5
Begg, Matthew
SR
George Steinbrenner
42.30m
138' 9"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
6
Memmoli, Jacob
JR
George Jenkins
41.33m
135' 7"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
7
Hudson, Zach
SO
Venice
40.80m
133' 10"
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
8
Larimet-Picciani, Gian
SO
North Port
40.32m
132' 3"
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
9
Migliarese, Nicholas
SO
Riverview
39.90m
130' 11"
Strawberry Crest w/ Bloomingdale, Riverview, East Bay
Feb 12, 2020
10
Birket, Logan
JR
George Jenkins
39.71m
130' 3"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
11
Ayala , Nicco
SR
Riverview
39.70m
130' 3"
Strawberry Crest w/ Bloomingdale, Riverview, East Bay
Feb 12, 2020
12
Coles, Connor
SR
George Steinbrenner
39.41m
129' 3"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
13
Kobetitsch, Ryan
JR
Lakewood Ranch
38.76m
127' 2"
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
14
Lange, Daniel
JR
Riverview (Sarasota)
38.72m
127' 0"
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
15
Owens, Anthanasios
SR
Newsome
38.52m
126' 4"
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
16
Weiman, Jake
JR
Venice
38.30m
125' 8"
Sarasota Booker Relays
Feb 28, 2020
17
Plennert, Jacob
JR
George Steinbrenner
38.28m
125' 7"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
18
Carter, Denzel
JR
Gulf Coast
38.10m
125' 0"
FBA Invitational 2020
Mar 6, 2020
19
Zavala, Antonio
SR
Alonso
37.67m
123' 7"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
20
Konopka, Gavin
JR
East Bay
37.55m
123' 2"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
21
Kalstek, Kaeden
SR
Celebration
37.51m
123' 1"
Bolles Bulldog Classic
Mar 6, 2020
22
Wood, Blake
JR
Lakewood Ranch
37.50m
123' 0"
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
23
Sweiderk, Calvin
JR
Venice
37.29m
122' 4"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
24
Toole, Luke
JR
Lakewood Ranch
37.27m
122' 3"
Ranch Relays
Feb 29, 2020
25
Rupe, Cameron
SO
George Jenkins
37.10m
121' 9"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
26
Knight, Gage
SR
Palm Harbor University
36.93m
121' 2"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
27
Boeur, Kenny
JR
Haines City
36.40m
119' 5"
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
28
Cafaro, Rocco
SO
Newsome
36.34m
119' 3"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
29
Morales, Matthew
JR
North Port
35.82m
117' 6"
Charlotte Quad
Feb 21, 2020
30
Labiad, Greyson
JR
Celebration
35.74m
117' 3"
Bolles Bulldog Classic
Mar 6, 2020
31
Heckler, Thomas
SO
Manatee
35.30m
115' 10"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
32
Euson, Rijanaldo
SR
Haines City
35.21m
115' 6"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
33
Mlsna, Tristan
JR
Newsome
35.02m
114' 11"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
34
Walters, Connor
SO
Alonso
34.80m
114' 2"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
35
Holmes, Jaylon
SR
Haines City
34.46m
113' 1"
The Ridge Track & Field Invitational
Mar 7, 2020
36
Meisner, Matthew
SO
Riverview (Sarasota)
34.32m
112' 7"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
37
Jenkins, Dylan
JR
Riverview (Sarasota)
33.50m
109' 11"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
38
Rchardson , Johnathan
JR
Winter Haven
33.12m
108' 8"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
39
Allen, Chase
JR
Wharton
32.92m
108' 0"
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
40
Shoplack, Brendan
SO
Gulf Coast
32.44m
106' 5"
FBA Invitational 2020
Mar 6, 2020
41
Schell, Jordan
SR
Riverview
31.92m
104' 9"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
42
Walker, Sowande
SR
Alonso
31.84m
104' 5"
Monday Morning Madness
Mar 2, 2020
43
Mateo, Christopher
JR
Bloomingdale
31.74m
104' 2"
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
44
Norlem, Caleb
SO
George Steinbrenner
31.72m
104' 1"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
45
Fleece, Colin
JR
Manatee
31.36m
102' 11"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
46
Dillon, Landon
FR
George Steinbrenner
30.90m
101' 4"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
47
Roland, Carson
SO
Riverview (Sarasota)
30.49m
100' 0"
Sarasota Booker Relays
Feb 28, 2020
48
Marshall, Gabe
SR
Wiregrass Ranch
30.44m
99' 10"
River Ridge Meet #2
Mar 10, 2020
49
Gonzales, Bradley
SR
George Steinbrenner
30.12m
98' 10"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
50
Richardson, Khalil
JR
Wharton
30.00m
98' 5"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
Javelin (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Moleon, Celina
JR
North Port
69.30m
227' 4"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
2
Flaherty-Cohn, Kylie
SO
Venice
32.92m
108' 0"
Sarasota Booker Relays
Feb 28, 2020
3
Tarohocker, Alexa
SR
Riverview (Sarasota)
32.90m
107' 11"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
4
Tippman, Jacey
JR
Venice
32.64m
107' 1"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
5
Matoska, Kendall
JR
Celebration
29.86m
97' 11"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
6
Kiefer , Haley
SR
Strawberry Crest
28.75m
94' 4"
Strawberry Festival Showdown
Mar 3, 2020
7
Komncova, Tereza
SR
East Bay
26.81m
87' 11"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
8
Valery, Amelia
JR
Venice
26.75m
87' 9"
Charlotte Invitational
Mar 5, 2020
9
Garrison, Rachel
JR
George Steinbrenner
26.42m
86' 8"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
10
Armer, Marisa
JR
Manatee
26.31m
86' 4"
Charlotte Quad
Feb 21, 2020
11
Molonari, Isabella
SO
Wharton
26.08m
85' 7"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
12
Hagopian, Gianna
JR
Lakewood Ranch
25.58m
83' 11"
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
13
Fleming, Allison
SR
Wiregrass Ranch
25.56m
83' 10"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
14
Clark, Kylie
JR
Newsome
24.89m
81' 8"
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
15
Hahn, Kaylee
JR
Plant City
24.81m
81' 5"
Strawberry Festival Showdown
Mar 3, 2020
16
Dillon , Sommer
JR
George Steinbrenner
24.40m
80' 1"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
17
Matzelle, Madison
JR
East Lake
24.09m
79' 0"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
18
Lockner, Sydney
SO
Newsome
23.88m
78' 4"
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
19
Fischel, Rachel
FR
George Steinbrenner
23.32m
76' 6"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
20
Wright, Sophie
SR
Riverview
22.66m
74' 4"
Spoto Quad Meet 3
Feb 25, 2020
21
Shriver, Tessa
JR
Riverview (Sarasota)
22.48m
73' 9"
Larry Richardson Memorial Invite
Mar 6, 2020
22
Lopez Hernandez , Mariaeliza
SR
Riverview
21.84m
71' 8"
Spoto Quad Meet 3
Feb 25, 2020
23
McNinch, Gracyn
FR
Lakewood Ranch
21.60m
70' 10"
Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County
Mar 2, 2020
24
Forero , Natalia
SR
Riverview
21.35m
70' 0"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
25
Lacey, Shyanne
SO
George Jenkins
21.02m
68' 11"
George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 15, 2020
26
Procopio, Capri
SR
Sarasota
20.79m
68' 2"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
27
Thame, Jacqueline
SO
North Port
20.76m
68' 1"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020
28
Khalil, Maryam
SO
Wiregrass Ranch
20.20m
66' 3"
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
29
Benninghoff, Kathryn
SR
Alonso
19.95m
65' 5"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
30
Stokvis, Samantha
SR
Gulf Coast
19.93m
65' 5"
Bear Invitational
Feb 13, 2020
31
Derigo, Marley
SR
Wharton
19.83m
65' 1"
Wharton Wildcat Invitational
Feb 28, 2020
32
Kanas, Danielle
FR
George Steinbrenner
19.59m
64' 3"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
33
Lockner, McKenzie
JR
Newsome
19.35m
63' 6"
Spoto Quad Meet 2
Feb 19, 2020
34
Cafaro, Mia
SR
Newsome
19.33m
63' 5"
Spoto Quad Meet 4
Mar 11, 2020
35
Melzer, Jami
SR
Lakewood Ranch
19.15m
62' 10"
Ranch Relays
Feb 29, 2020
36
Myers, Lacy
SO
George Jenkins
19.00m
62' 4"
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
37
Fleming, Kat
SO
Wiregrass Ranch
18.94m
62' 2"
Cypress Creek Invitational 2020
Mar 7, 2020
38
Vilsaint, Destinee
FR
George Jenkins
18.75m
61' 6"
Lakeland City Meet 2020
Mar 5, 2020
39
Lawhorn, Estacia
JR
Riverview
18.33m
60' 2"
Strawberry Crest w/ Bloomingdale, Riverview, East Bay
Feb 12, 2020
40
Doll, Kierstin
JR
Riverview
18.30m
60' 0"
Spoto Quad Meet 3
Feb 25, 2020
41
Larson, Lisa
SR
Sarasota
18.18m
59' 8"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
42
Simone, Madison
SO
George Steinbrenner
17.75m
58' 3"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
43
Bonga, Isansa
SO
Alonso
17.50m
57' 5"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
44
Vasquez, Aliyah
JR
Alonso
17.31m
56' 9"
George Steinbrenner High School Track and Field Invite
Mar 11, 2020
45
Torres, Stephanie
SR
Wharton
16.92m
55' 6"
Jesuit Quad Meet 1
Feb 11, 2020
45
Cruz, Gisselle
JR
Bloomingdale
16.92m
55' 6"
Strawberry Crest w/ Bloomingdale, Riverview, East Bay
Feb 12, 2020
47
Boyd, Madison
SO
Wharton
16.84m
55' 3"
Jesuit Quad Meet 1
Feb 11, 2020
48
Palmer, Bailey
SO
Strawberry Crest
16.83m
55' 2"
Armwood Quad Meet
Feb 25, 2020
49
Clifford, Ashley
JR
George Steinbrenner
16.76m
55' 0"
Jesuit Quad Meet 2
Feb 18, 2020
50
Carson, Madeline
FR
Riverview (Sarasota)
16.68m
54' 9"
Venice Invitational 2020
Mar 11, 2020