FHSAA 3A Region 4 Official Rankings

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Fleming, Da'marcus SR Miami Northwestern 10.33 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 1.0
2 Shippy, Brenton SR Homestead 10.74 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 0.8
3 Byrd, Zacchaeus SR American Heritage 10.81 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.2
4 Taylor, Jordan SR Miami Norland 10.86 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 1.0
5 Lumaine, Lopez SO Boynton Beach 10.87 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 2.7
6 Deas, Darnell SR Ely 10.91 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
7 Lawrence, Shomari SR Ely 10.95 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
7 Mortimer, Devaughn SO Dillard 10.95 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.1
9 Allen, Demarcus JR Dillard 10.96 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
9 Bowen, Patrick SR Dillard 10.96 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
11 Brown , Trimaine FR Miami Northwestern 10.98 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 0.8
12 Marshall, Fletcher SR Jensen Beach 10.99 Warrior Invitational Feb 21, 2020 3.6
13 McMinn, Robert JR Miami Norland 11.00 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 1.0
14 Housey , Jeremiah JR Rockledge 11.01 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
15 Sharpe, Jamari SO Miami Northwestern 11.03 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.2
16 Jackson, Vincent JR Eau Gallie 11.04 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
17 France, De'Andre JR Miami Northwestern 11.09 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
18 Brown, Yulkeith SR Miami Central 11.10 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.0
19 Farmer, Rontavious JR Heritage 11.12 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
20 Brown, Davonte SR American Heritage 11.13 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.3
20 Philippe, Jerry JR Boyd Anderson 11.13 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
20 Ward, Dreshaw SR Port St. Lucie 11.13 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 7.5
23 Johnson, Chris FR Dillard 11.15 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.1
24 Brown, Demond JR Miami Central 11.17 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.2
25 Alves, Devin Palm Bay 11.19 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
26 Tatham, Kyvon SO Pembroke Pines Charter 11.20 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.1
27 Alexander, Jordan JR Miami Jackson 11.21 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 2.8
28 Jacobs, Vandravious FR Fort Pierce Westwood 11.22 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020 1.5
29 Williams, Lebron SO Miami Southridge 11.24 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.3
30 Pierre, Edwin SR Miami Norland 11.27 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.2
31 Blackbourne, Emilio SO Boyd Anderson 11.28 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.2
31 Buckmaster, Neikerson SO Rockledge 11.28 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
33 Sanders, Raheim JR Rockledge 11.31 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
34 Collier, Jalen SR Sebastian River 11.33 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
34 Gordon, Courtney SR Ely 11.33 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
34 Koby, Bridger SO Merritt Island 11.33 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
37 Harrigan, Malakhi SR Boyd Anderson 11.34 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
38 Campbell, Delmar SR Boyd Anderson 11.36 Cardinal Gibbons BCAA Meet #2 Feb 26, 2020
38 Henry, Trent SO Miami Jackson 11.36 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 2.8
40 Allen, Council SR American 11.38 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.4
40 Bullard-Terry, Kameron SR Miami Southridge 11.38 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.8
40 Mayes , Jaheim SR Rockledge 11.38 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
40 Williams, Jadis SO Sebastian River 11.38 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
44 Nelson, Jakobi SO Bayside 11.39 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
45 Roberts, Kenneth SR Miami Norland 11.40 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 2.5
45 Williams, Alex SO Bayside 11.40 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
47 Johnson, Thaddious SR Port St. Lucie 11.42 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 3.5
48 Nelson, Jamari JR Eau Gallie 11.43 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
49 Webb, Cameron SR Fort Pierce Westwood 11.46 Tiger Invitational Feb 28, 2020 -0.2
50 Blackmon, Jordan JR Eau Gallie 11.47 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
51 Armstrong, Carlson SR Plantation 11.49 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.6
52 Glaze, Justin Suncoast 11.50 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020 3.3
52 Lafluer, Antwone SR Homestead 11.50 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.2
52 Prophet, Jashon SR Ely 11.50 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
55 Pearson, Deavonte SR Palm Bay 11.52 Eau Gallie 3/12 Mar 12, 2020
56 Meredith, Jason JR Eau Gallie 11.54 Eau Gallie 3/12 Mar 12, 2020
57 Waters, Jacen JR Rockledge 11.56 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
58 Butler, John JR Sebastian River 11.58 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 1.3
59 Daley, Tyerique SR Boyd Anderson 11.60 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -2.7
59 Ungerland, Jack SR South Fork 11.60 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 0.8
59 Williams, Ladarian JR Fort Pierce Westwood 11.60 LPA Quad Meet Feb 11, 2020
62 Cullen, Donnie JR Bayside 11.62 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
62 Fuller, Isaiah JR Belen Jesuit Prep 11.62 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 0.3
62 Hamilton, Tyshawn JR Heritage 11.62 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -0.9
62 Sawtelle, Makai SR Jensen Beach 11.62 Warrior Invitational Feb 21, 2020 3.6
66 Lamar, Anthony JR Mater Academy 11.65 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 1.3
67 Dames, Javin SO Jensen Beach 11.67 Falcon Invitational 2020 Mar 3, 2020 -1.7
67 Hernendez, Douglas FR Mater Academy 11.67 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 0.3
69 Bjorkman, Bryan SO Belen Jesuit Prep 11.68 Ransom Everglades HS Meet Feb 13, 2020 0.2
70 Adderly, Alvin JR Rockledge 11.69 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
70 Monds, James SO Port St. Lucie 11.69 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 0.5
70 Stephens , Ronald SR Dillard 11.69 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.9
73 Medina, Joshua JR McArthur 11.70 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
74 Joseph , Tashad Miami Jackson 11.71 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 0.4
75 Johnson-Perry, Chatavion JR Heritage 11.72 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
75 Olyce, Lukentz FR Boynton Beach 11.72 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 3.4
77 Riobe, Mike SR Northeast (OP) 11.73 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 2.5
77 Scott, Josiah SR Port St. Lucie 11.73 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 +0.0
79 Griffin, Julian JR Northeast (OP) 11.74 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.7
80 Love, Mikel JR Fort Pierce Westwood 11.75 Tiger Invitational Feb 28, 2020 -0.2
81 Garcia, Julio JR Merritt Island 11.77 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
81 Noelsaint, Shedlet JR Northeast (OP) 11.77 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.1
83 Spencer, Keyshawn JR Palm Bay 11.80 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
83 Thomas, Da'Sani JR Miami Killian 11.80 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.1
85 Joseph, Scheider FR Boynton Beach 11.81 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020 2.7
86 Hamilton , Kyelon FR Heritage 11.84 Heritage 2/20 Feb 20, 2020
86 Howard, Jayvion FR Fort Pierce Westwood 11.84 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020 1.2
86 Payout, James SR Mourning 11.84 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.2
86 Pope, Trevion JR Homestead 11.84 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -0.9
90 Moon, Justin FR Miami Southridge 11.85 Warrior Invitational Feb 21, 2020 4.2
91 glenn, meivin JR American 11.86 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.9
91 Williams, Daron SO Homestead 11.86 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.5
93 Belcher, Jah JR Sebastian River 11.87 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
94 Harden, Favion SR Dillard 11.88 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
95 Duchene, Austin SO Jensen Beach 11.90 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 0.5
96 Alexander, Denzel FR Port St. Lucie 11.91 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020 0.4
96 Mesa, Jorge SO Belen Jesuit Prep 11.91 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.6
96 Wilson , Maurice JR Sebastian River 11.91 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
99 Blackmon, Matthew JR Palm Bay 11.93 Eau Gallie 3/12 Mar 12, 2020
100 Burrows, Robert JR Port St. Lucie 11.94 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 4.7

100 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Smith, De'Aria SR Miami Northwestern 11.79 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 2.0
2 Washington, Lamaria JR Miami Northwestern 11.82 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 1.3
3 Braggs, Somiyah FR Miami Southridge 11.88 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.7
4 Francois, Tatiani SR Dillard 12.02 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.8
5 Williams, Shakell SR Miami Southridge 12.19 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.8
6 Burton, Jacoria Miami Northwestern 12.24 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 1.3
7 Lordeus, D'aja SR Miami Southridge 12.29 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.4
8 Lafleur, Bernadette SO American Heritage 12.30 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.7
9 Johnson, Malaysia SO Dillard 12.32 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
10 Mitchell, Treciyah JR Miami Northwestern 12.33 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.6
11 Boone, Ashanti SR Eau Gallie 12.34 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
12 Shaw, Ashley FR Northeast (OP) 12.35 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.8
13 Spence, Amaya FR Northeast (OP) 12.36 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
14 Wade, Justice SR Rockledge 12.38 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -0.2
15 Lane, Endeyah SO American Heritage 12.41 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.8
16 Evans, J'Deja SO Bayside 12.53 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
17 Banton , Teona SO McArthur 12.55 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.6
18 Glasco, Tykira SO Rockledge 12.60 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -0.2
19 Harrison, Samiya SR Northeast (OP) 12.67 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 0.3
20 Sanders, M'Kynzi JR Miami Northwestern 12.71 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -0.9
21 Walker, Sasha SR Port St. Lucie 12.72 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 6.2
22 Dyer, Thalia SR American Heritage 12.74 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.3
23 Washington, Shanyah SO McArthur 12.75 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.1
24 Magrino, Tia SO Palm Bay 12.84 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
25 Jahmeia, Henry JR Miami Norland 12.85 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.4
26 King, Nischa FR Rockledge 12.86 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
27 Lyons, Chandell FR Dillard 12.87 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
27 McWhorter, Tamia SO Miami Northwestern 12.87 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 0.7
29 Council, Jermiyah FR Miami Southridge 12.92 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 0.9
30 Gray, Dashana SR Dillard 12.94 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
31 Coleman, Alicia SR Suncoast 12.95 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
31 Stermer, Carly FR Miami Norland 12.95 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.4
33 Daphinis, Chrystyne SR Archbishop McCarthy 12.96 Archbishop McCarthy Meet 2 Mar 4, 2020
34 Smiley, Ayania SR Rockledge 12.98 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
35 Joyce, Victoria SO Rockledge 13.01 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
36 Stermer , Carley FR McArthur 13.02 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.1
37 Hamilton , Alayssia SR Homestead 13.04 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.1
37 McRae, Kenzaria FR Hollywood Hills 13.04 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 0.9
39 Hay, Brianna FR Miami Northwestern 13.09 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 -1.6
40 Dumas, Troy’Kyra FR Miami Norland 13.10 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 2.0
40 SAINVELUS, KILNICHIA JR Ely 13.10 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
42 Baker, Paris Miami Northwestern 13.11 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
42 Downing, Taniya FR Dillard 13.11 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
44 Baxter, Ke'Niyah SR Miami Southridge 13.14 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.3
44 Parsons, Alexus FR Bayside 13.14 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
46 Davis, Keshay FR Miami Killian 13.15 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.7
47 Nelson , Alglay SO Boyd Anderson 13.18 Cardinal Gibbons BCAA Meet #2 Feb 26, 2020
47 Williams, Travia SR Plantation 13.18 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -0.5
49 Emile, Micherna SR Hollywood Hills 13.19 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 0.5
50 Moran, Jania JR Boynton Beach 13.20 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 3.6
50 Taylor, Wilnaya FR Miami Jackson 13.20 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 2.7
52 King, Jade SR Rockledge 13.24 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
53 Vaughn, Taniya SR Suncoast 13.25 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020 2.1
54 Green, Damaria FR Miami Northwestern 13.27 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020 -1.7
54 Thomas, Angel FR Homestead 13.27 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 3.4
56 DILLARD, AMBER FR Ely 13.28 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
57 Stokes, Deqaeshia SO Boyd Anderson 13.30 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
58 Claxton, Beyonce SO Boyd Anderson 13.32 Cardinal Gibbons BCAA Meet #2 Feb 26, 2020
59 Eugene , Soraya JR McArthur 13.33 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.1
59 Hernandez, Chloe SO Pembroke Pines Charter 13.33 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.9
61 Jefferson, Kailynn JR Plantation 13.34 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020 -1.3
61 McCalla, Annyah SO Ely 13.34 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
61 Sheppard, Aliyah SO Miami Norland 13.34 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 -1.3
64 Thompson, Jasmine SR Heritage 13.37 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
65 Sims, Traniya FR Dillard 13.41 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 0.9
66 O'garro, Daleisha JR Miami Central 13.48 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.6
66 Robinson, Aleisia FR Mourning 13.48 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 0.1
68 Williams, Zareyah FR Fort Pierce Westwood 13.49 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020 1.7
69 Marriott, Skylar SR Hollywood Hills 13.50 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 0.6
70 Baxter, Abigail JR Heritage 13.51 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
71 Lapointe, Nia 7 American Heritage 13.56 Kings Acad Mid School Two Mar 5, 2020 3.9
72 Hardy, Darrina SR Homestead 13.58 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.6
72 Stickley, Ana FR Archbishop McCarthy 13.58 Archbishop McCarthy Meet 2 Mar 4, 2020
74 Watson-Bell, Allyson FR Rockledge 13.61 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -0.9
75 Jeanmary, Thael FR Miami Northwestern 13.64 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.9
75 Preslume, Ahniesha JR Boyd Anderson 13.64 Cardinal Gibbons BCAA Meet #2 Feb 26, 2020
77 Hilliard, Destinee JR Bayside 13.65 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
78 Powell-Chinn, Saniyah SO Plantation 13.67 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 0.3
79 Paris, J'Vonnie SO Mourning 13.71 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.1
80 Wiggins, Tamiyah JR Sebastian River 13.73 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
81 Dora, Skye SR American 13.74 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 0.9
82 Seejattan, Christian JR Pembroke Pines Charter 13.75 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
83 Sutton, Anijia SO Rockledge 13.77 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
84 Baptist, Alexi Miami Jackson 13.78 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 0.1
84 Brown, Alicia SR Northeast (OP) 13.78 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
86 Benedith, Nubia SR Heritage 13.80 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
87 Sokol, Giovanna SR South Fork 13.82 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020 -0.9
88 Davis, Imari SO Miami Central 13.83 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -1.4
89 Clark, Khalida JR Northeast (OP) 13.89 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020 0.7
90 Castro, Taylor SO South Fork 13.90 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 -1.1
90 Gonda, Lillian SO Jensen Beach 13.90 Tiger Invitational Feb 28, 2020 0.5
92 Harris, Marilyn SR Homestead 13.91 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 3.4
93 Whigham, Mekayla FR Boynton Beach 13.93 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020 1.3
94 Cruz, Anticia SO Miami Southridge 13.94 Warrior Invitational Feb 21, 2020 5.1
95 Buckmaster, Tamara JR Rockledge 13.95 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
95 Cesar, Vianca FR Miami Norland 13.95 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 3.4
97 Larionne, Mya JR Heritage 13.96 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -0.6
98 Jones, Hailey FR Merritt Island 13.97 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
99 Jones, Kennedy 1 Archbishop McCarthy 13.98 Archbishop McCarthy Meet 2 Mar 4, 2020
100 jenkins, tyeajah FR American 14.01 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.6

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Fleming, Da'marcus SR Miami Northwestern 20.55 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.5
2 Garrison, Tariq JR American Heritage 21.57 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.5
3 Shippy, Brenton SR Homestead 21.79 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.3
4 Brown , Trimaine FR Miami Northwestern 21.81 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.3
5 Sharpe, Jamari SO Miami Northwestern 21.97 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.3
6 Lawrence, Shomari SR Ely 22.11 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
7 Philippe, Jerry JR Boyd Anderson 22.14 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
8 Alexander, Jordan JR Miami Jackson 22.15 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.3
8 Harrigan, Malakhi SR Boyd Anderson 22.15 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.6
10 McMinn, Robert JR Miami Norland 22.29 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 0.9
11 Bowen, Patrick SR Dillard 22.34 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
12 Brown, Davonte SR American Heritage 22.39 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.4
13 Housey , Jeremiah JR Rockledge 22.54 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
14 Allen, Demarcus JR Dillard 22.55 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
15 Taylor, Jordan SR Miami Norland 22.61 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 0.1
16 Lumaine, Lopez SO Boynton Beach 22.62 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.7
17 Delancy, Ronald SR Miami Northwestern 22.64 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
18 Williams, Lebron SO Miami Southridge 22.65 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.8
19 Tatham, Kyvon SO Pembroke Pines Charter 22.67 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 4.0
20 Mortimer, Devaughn SO Dillard 22.69 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
21 Deas, Darnell SR Ely 22.71 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
22 Marshall, Fletcher SR Jensen Beach 22.72 Tiger Invitational Feb 28, 2020 0.2
23 Byrd, Zacchaeus SR American Heritage 22.73 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.6
24 Adderly, Alvin JR Rockledge 22.81 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
25 Johnson, Chris FR Dillard 22.85 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
26 Farmer, Rontavious JR Heritage 22.86 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
26 Pearson, Deavonte SR Palm Bay 22.86 Eau Gallie 3/12 Mar 12, 2020
28 Glaze, Justin Suncoast 22.92 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
29 Chatman, Jo'ki SR Miami Northwestern 22.95 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.4
30 Johnson, Thaddious SR Port St. Lucie 22.96 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 5.8
31 Major, Elijah JR Fort Pierce Westwood 22.98 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
32 Ungerland, Jack SR South Fork 23.05 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 -0.3
33 Mayes , Jaheim SR Rockledge 23.09 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
34 Fuller, Isaiah JR Belen Jesuit Prep 23.11 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.4
35 Henry, Trent SO Miami Jackson 23.15 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 0.1
35 Walker, Keyvon SR Dillard 23.15 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
37 Alder, Nicholas SR Heritage 23.16 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
38 Burrows, Robert JR Port St. Lucie 23.18 Tiger Invitational Feb 28, 2020 0.1
39 Waters, Jacen JR Rockledge 23.19 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
40 Green , Damacio JR Miami Northwestern 23.20 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 4.0
41 Gordon, Courtney SR Ely 23.22 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
42 Buckmaster, Neikerson SO Rockledge 23.26 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
43 Ward, Dreshaw SR Port St. Lucie 23.29 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 5.8
44 Griffin, Julian JR Northeast (OP) 23.34 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
45 St-Cyr, Sterling Suncoast 23.40 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020 2.9.0
46 Fuller, Marcus SO Boynton Beach 23.44 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.5
47 Allen, Council SR American 23.48 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -0.9
48 Dabelus, Christian SO Boyd Anderson 23.50 Cardinal Gibbons BCAA Meet #2 Feb 26, 2020
49 Payout, James SR Mourning 23.51 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 0.6
50 Williams, Alex SO Bayside 23.52 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
51 Hager, Phillip JR Rockledge 23.53 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
52 Armstrong, Carlson SR Plantation 23.55 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -2.0
52 Hernendez, Douglas FR Mater Academy 23.55 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.4
54 Prophet, Jashon SR Ely 23.58 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
55 Jones, Anthony Suncoast 23.61 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
55 Lafluer, Antwone SR Homestead 23.61 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.4
57 Daniels, Amari JR Miami Central 23.63 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.3
58 Thomas, Da'Sani JR Miami Killian 23.70 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.8
59 Smith , Daryl SO Rockledge 23.73 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
60 Bjorkman, Bryan SO Belen Jesuit Prep 23.77 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 -0.4
61 Campbell, Delmar SR Boyd Anderson 23.81 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
62 Mesa, Jorge SO Belen Jesuit Prep 23.85 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.1
63 Pierre, Edwin SR Miami Norland 23.90 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 2.6
64 Williams, Jadis SO Sebastian River 23.91 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
65 Blackbourne, Emilio SO Boyd Anderson 23.97 Cardinal Gibbons BCAA Meet #2 Feb 26, 2020
66 Scurry, Jadrain SR Sebastian River 23.99 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 2.5
67 Moore, Kendall SR Rockledge 24.03 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
68 Alves, Devin Palm Bay 24.05 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
69 Noelsaint, Shedlet JR Northeast (OP) 24.06 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 3.3
70 Noel, John SO Boynton Beach 24.07 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020 1.8
71 Palmer, Cameron JR Plantation 24.08 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -0.8
72 Housey, Jalen JR Rockledge 24.12 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
73 Stevens , Jordan SO Miami Central 24.13 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 0.7
74 Armstrong, Carlinton JR Plantation 24.15 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.7
75 Nelson, Jakobi SO Bayside 24.17 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
76 Stewart, Omair JR Miami Norland 24.19 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 0.4
77 Howard, Jalon SR Miami Norland 24.22 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -0.2
78 Belcher, Jah JR Sebastian River 24.23 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 2.1
78 Dames, Javin SO Jensen Beach 24.23 Tiger Invitational Feb 28, 2020 0.2
78 Harris, Jaden FR Dillard 24.23 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
78 Redhead , Marquis SO Heritage 24.23 Heritage 2/20 Feb 20, 2020
82 Webb, Cameron SR Fort Pierce Westwood 24.24 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020 -1.1
83 Garciga , Daniel SO South Miami 24.27 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -1.7
84 Higgins , Marcus SO Heritage 24.29 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -0.1
84 Joseph , Tashad Miami Jackson 24.29 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 0.5
86 Rogers, Keith JR Homestead 24.30 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.8
87 Fairweather, Jahmani SR Northeast (OP) 24.31 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
87 Volmar, Andrew SR American Heritage 24.31 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.6
89 Harden, Favion SR Dillard 24.36 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.7
90 Butler, John JR Sebastian River 24.37 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020 -1.2
90 Michel, Jeremah FR Port St. Lucie 24.37 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020 0.7
90 Riobe, Mike SR Northeast (OP) 24.37 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
93 Asker , Aymen SO Heritage 24.38 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
93 Moon, Justin FR Miami Southridge 24.38 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.8
95 McMinnis, James JR Miami Norland 24.46 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -1.7
95 Peterson, Daythan SR Merritt Island 24.46 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
97 Duchene, Austin SO Jensen Beach 24.47 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 +0.0
97 Jedrocha, Michael SO Eau Gallie 24.47 Eau Gallie 3/12 Mar 12, 2020
97 Rodriguez , Ernie SO Mater Academy 24.47 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.4
97 Tunstall, Jadon SO Palm Bay 24.47 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Washington, Lamaria JR Miami Northwestern 23.76 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.7
2 Jones, Alyssa SO Miami Southridge 23.90 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 0.3
3 Scott, Pebbles JR Miami Norland 24.15 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.0
4 Smith, De'Aria SR Miami Northwestern 24.18 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.8
5 Braggs, Somiyah FR Miami Southridge 24.22 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.0
6 Facey, Christal JR McArthur 24.54 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.6
7 Lane, Endeyah SO American Heritage 24.94 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 5.0
7 Shaw, Ashley FR Northeast (OP) 24.94 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
9 Williams, Shakell SR Miami Southridge 25.08 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.6
10 Harrison, Samiya SR Northeast (OP) 25.16 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 0.3
11 Burton, Jacoria Miami Northwestern 25.22 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
12 Wade, Justice SR Rockledge 25.24 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
13 Sanders, M'Kynzi JR Miami Northwestern 25.34 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.0
14 Thompson, Kenya JR American Heritage 25.43 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 0.7
15 Kavanagh, Samantha FR Northeast (OP) 25.50 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
16 Francois, Tatiani SR Dillard 25.53 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 0.3
17 Lordeus, D'aja SR Miami Southridge 25.85 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.3
18 Stermer, Carly FR Miami Norland 25.86 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.0
19 Lafleur, Bernadette SO American Heritage 25.90 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 0.7
20 Washington, Shanyah SO McArthur 25.92 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.7
21 Dyer, Thalia SR American Heritage 25.98 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.2
22 Johnson, Malaysia SO Dillard 25.99 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 0.3
23 Banton , Teona SO McArthur 26.00 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 5.0
24 Daphinis, Chrystyne SR Archbishop McCarthy 26.04 Big Blue IX Feb 29, 2020 -0.4
25 Lauriston, Lillian JR Dillard 26.19 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
25 Walker, Sasha SR Port St. Lucie 26.19 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 +0.0
27 Mitchell, Treciyah Miami Northwestern 26.23 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.2
28 Coleman, Alicia SR Suncoast 26.26 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
29 Glasco, Tykira SO Rockledge 26.34 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
30 Joyce, Victoria SO Rockledge 26.35 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
31 King, Nischa FR Rockledge 26.52 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
32 Thompson, Xhamani Miami Northwestern 26.55 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
33 Spence, Amaya FR Northeast (OP) 26.57 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.4
34 Taylor, Wilnaya FR Miami Jackson 26.74 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.8
35 Williams, Travia SR Plantation 26.76 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.0
36 King, Jade SR Rockledge 26.82 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
37 Lyons, Chandell FR Dillard 27.07 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.2
38 Wilson , Zaniyah SO American 27.09 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.7
39 Johnson, Angel SO Hollywood Hills 27.18 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
40 Deshommes, Valerie SR Boyd Anderson 27.19 Cardinal Gibbons BCAA Meet #2 Feb 26, 2020
40 Howard, Dakyra SO Homestead 27.19 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -0.2
42 Joseph, Jada JR American Heritage 27.27 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.0
43 Hamilton , Alayssia SR Homestead 27.30 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.1
44 Buckmaster, Tamara JR Rockledge 27.38 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
44 Hay, Brianna FR Miami Northwestern 27.38 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 0.5
46 Sims, Traniya FR Dillard 27.46 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
47 Claxton, Beyonce SO Boyd Anderson 27.50 Cardinal Gibbons BCAA Meet #2 Feb 26, 2020
48 Dawn, Kamari JR Rockledge 27.53 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
49 Clark, Khalida JR Northeast (OP) 27.59 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
50 Downing, Taniya FR Dillard 27.61 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
50 Stokes, Deqaeshia SO Boyd Anderson 27.61 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
52 Hernandez, Chloe SO Pembroke Pines Charter 27.62 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 0.1
53 Jefferson, Kailynn JR Plantation 27.63 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.7
54 Vaughn, Taniya SR Suncoast 27.77 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.9
55 Manley, Jartavious SR Palm Bay 27.83 Eau Gallie 3/12 Mar 12, 2020
56 Gonda, Lillian SO Jensen Beach 27.85 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 +0.0
56 McCalla, Annyah SO Ely 27.85 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
58 Davis, Keshay FR Miami Killian 27.89 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 5.0
59 Bentil, Kaiya SR Archbishop McCarthy 27.91 Big Blue IX Feb 29, 2020 -1.0
60 Evans, J'Deja SO Bayside 27.99 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
60 Joseph, Aniah JR Port St. Lucie 27.99 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 -0.3
62 Abel, Eunice SR Miami Southridge 28.00 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020 -0.6
63 SAINVELUS, KILNICHIA JR Ely 28.06 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
64 Nelson , Alglay SO Boyd Anderson 28.07 Cardinal Gibbons BCAA Meet #2 Feb 26, 2020
65 Alexandre, Natyia FR Miami Northwestern 28.08 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 0.9
66 Garcia, Rebecca JR Bayside 28.15 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
67 Jeanmary, Thael FR Miami Northwestern 28.22 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020 -0.2
68 Hanley, Ashley FR Miami Northwestern 28.23 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020 -0.2
69 Baxter, Ke'Niyah SR Miami Southridge 28.26 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020 -0.2
70 William, Leanna SR Miami Southridge 28.30 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020 -0.7
71 Kornilov, Alexia SR South Fork 28.32 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 -0.3
72 Burse, Shanahgia Miami Northwestern 28.33 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020 -0.2
73 Parsons, Alexus FR Bayside 28.37 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
74 Smiley, Ayania SR Rockledge 28.46 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 0.1
75 Watson-Bell, Allyson FR Rockledge 28.48 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.4
76 Boone, Ashanti SR Eau Gallie 28.49 Eau Gallie 3/12 Mar 12, 2020
76 DILLARD, AMBER FR Ely 28.49 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
76 Edwards, Raquel 8 Dillard 28.49 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
79 Thomas, Angel FR Homestead 28.50 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020 +0.0
80 Sheppard, Aliyah SO Miami Norland 28.51 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 0.7
80 Williams, Tiara FR Miami Southridge 28.51 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.3
82 Hardy, Darrina SR Homestead 28.53 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.1
83 Robinson, Aleisia FR Mourning 28.58 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -1.0
84 Williams, Zareyah FR Fort Pierce Westwood 28.60 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020 0.6
85 Bank, Zariah JR Dillard 28.63 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
86 Pluviose, Abigail Miami Northwestern 28.65 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020 -0.2
87 Sears, Yasmin JR Plantation 28.67 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.2
88 Labissiere, Godlyn JR McArthur 28.69 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -2.0
89 Porter, Kayla SR Heritage 28.81 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
90 Pitt, Jessica SO Heritage 28.82 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
91 Cesar, Vianca FR Miami Norland 28.85 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 0.6
92 Lapointe, Nia 7 American Heritage 28.87 WA MS Reg Season Feb 25, 2020
92 Louis, Santiana JR Northeast (OP) 28.87 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
94 Marriott, Skylar SR Hollywood Hills 28.89 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
95 Castro, Taylor SO South Fork 28.93 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020 0.6
96 Morales, Claudia SR Archbishop McCarthy 28.94 Archbishop McCarthy Meet 2 Mar 4, 2020
97 Puente, Kim SR Archbishop McCarthy 28.97 Archbishop McCarthy Meet 1 Feb 12, 2020
98 Daphnis, Amoy Miami Northwestern 29.04 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020 -0.6
98 Parker, Shimaya SO Boyd Anderson 29.04 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
100 Delcis, Youlie FR Fort Pierce Westwood 29.07 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020 -2.1

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 McMinn, Robert JR Miami Norland 48.63 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
2 Wright, Rasmus SR Miami Northwestern 48.92 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
3 Mack, King FR Dillard 49.06 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
4 Roberts, Tajay JR Boyd Anderson 49.29 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
5 Chatman, Jo'ki SR Miami Northwestern 49.85 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
6 Garrison, Tariq JR American Heritage 49.96 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
7 Huggins, Terrance JR Miami Killian 50.13 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
8 Harrigan, Malakhi SR Boyd Anderson 50.16 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
9 Deas, Dewante JR Ely 50.18 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
10 Jean, Renand JR Dillard 50.26 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
11 Koby, Bridger SO Merritt Island 50.37 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
12 Kent, John FR Miami Northwestern 50.45 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
13 Tatham, Kyvon SO Pembroke Pines Charter 50.56 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
14 Roberts, Kenneth SR Miami Norland 50.59 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
15 Philippe, Jerry JR Boyd Anderson 50.66 Cardinal Gibbons BCAA Meet #2 Feb 26, 2020
16 Mayes , Jaheim SR Rockledge 50.86 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
17 Dieudonne, Richard SR Boynton Beach 50.89 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
18 Rogers, Jalen SO Miami Northwestern 50.97 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
19 Murphy, Nicolas Miami Central 51.00 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
20 Buckmaster, Neikerson SO Rockledge 51.15 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
21 Porter Jr, Daryl SR American Heritage 51.16 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
22 St-Cyr, Sterling Suncoast 51.22 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
23 Murphy, Kalil JR McArthur 51.47 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
24 Smith, Trayvon JR Dillard 51.59 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
25 JACKSON, TRAYVON SR Ely 51.65 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
26 Dyges, Jermaine SR Northeast (OP) 51.69 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
27 Castillo, Sebastian JR Belen Jesuit Prep 51.81 Ransom Everglades HS Meet Feb 13, 2020
28 Holliman, Jamari FR Miami Norland 51.98 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
29 Grullon, Dominick FR McArthur 52.02 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
30 Hamilton, Rohan JR Northeast (OP) 52.03 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
31 Clemons, Emory SO American Heritage 52.07 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
32 Harris, Jaden FR Dillard 52.17 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
33 Fuller, Marcus SO Boynton Beach 52.18 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
34 Voltaire, Elijah JR Miami Central 52.53 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
35 Johnson, Thaddious SR Port St. Lucie 52.67 Tiger Invitational Feb 28, 2020
36 Hoo, Mehki FR American Heritage 52.71 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
37 Higgins , Marcus SO Heritage 52.74 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
37 Housey , Jeremiah JR Rockledge 52.74 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
37 Hunt, Ion SR Hollywood Hills 52.74 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
40 Burfield, David JR Miami Norland 52.84 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
41 Glaze, Justin Suncoast 52.86 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
42 Green , Damacio JR Miami Northwestern 52.96 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
43 Howard, Jalon SR Miami Norland 53.13 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
43 Joseph, Caleb SR Port St. Lucie 53.13 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
43 Libecca, Johnathan JR Boyd Anderson 53.13 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
46 Meredith, Jason JR Eau Gallie 53.18 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
47 Alder, Nicholas SR Heritage 53.20 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
48 Mitchell, Trevon SO Eau Gallie 53.55 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
49 Bullard-Terry, Kameron SR Miami Southridge 53.59 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
50 Dorsett, Herman JR Miami Northwestern 53.65 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
51 Smith, Raja SR Miami Killian 53.79 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
52 Noelsaint, Shedlet JR Northeast (OP) 53.80 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
53 Adderly, Alvin JR Rockledge 53.86 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
53 Waters, Jacen JR Rockledge 53.86 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
55 Scurry, Jadrain SR Sebastian River 53.88 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
56 Wilkerson, British FR Miami Norland 53.97 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
57 Bowens, Donovan Miami Jackson 54.09 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
58 Pope, Trevion JR Homestead 54.20 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
59 Neubauer, Christopher SR Port St. Lucie 54.28 Tiger Invitational Feb 28, 2020
60 Dawkins, Javon SO Sebastian River 54.38 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
61 lewis, rodney SR American 54.46 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
62 HOWALL, MALIEK SR Ely 54.49 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
63 Baptista, Jermaine SO Mater Academy 54.55 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
64 Asker , Aymen SO Heritage 54.70 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
64 Pratt, Bertram JR Rockledge 54.70 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
66 Raup, Caige SO Rockledge 54.80 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
67 Riobe, Mike SR Northeast (OP) 54.99 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
68 Fairclough, Adrian Suncoast 55.01 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
69 Stanberry, Ravon JR Fort Pierce Westwood 55.04 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
70 Matias, Josh SR Hialeah-Miami Lakes 55.06 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
71 Moore, Kendall SR Rockledge 55.13 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
72 Noel, John SO Boynton Beach 55.14 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
73 Feeney, Daniel SO Merritt Island 55.20 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
74 bush, aaron SO American 55.24 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
74 Francios, Tyric JR Homestead 55.24 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
74 Johnson, Franklin SO Sebastian River 55.24 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
77 Leon, Roberto FR Belen Jesuit Prep 55.28 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
78 Pierre, Warren SR Boynton Beach 55.29 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
79 Fairclough, Adrian SO Suncoast 55.34 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
80 Holmes, Cameron SR South Fork 55.36 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
81 Lee, Brendon JR Pembroke Pines Charter 55.40 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
82 Smith, Ajani SR Heritage 55.48 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
83 Tulloch, Timothy SR Suncoast 55.51 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
84 Galardi, Matthew FR Suncoast 55.57 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
85 Jeannot, Malik JR Fort Pierce Westwood 55.68 Tiger Invitational Feb 28, 2020
86 Castello, Davin JR Plantation 55.69 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
86 Tatum, Robert FR Port St. Lucie 55.69 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
88 Tunstall, Jadon SO Palm Bay 55.74 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
89 Lafluer, Antwone SR Homestead 55.79 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
90 Beckwith, Davon SR Fort Pierce Westwood 55.80 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
91 Pierre, Brian JR Plantation 56.00 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
92 Gagnon, Devin SO Port St. Lucie 56.13 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
93 Baumgartner, Dawson SO Jensen Beach 56.16 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
94 Lee, John SR Belen Jesuit Prep 56.20 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
95 Hayes, Rashad SO Boynton Beach 56.30 Park Vista Mini Meet 1 Feb 12, 2020
96 Braceras, William SR Belen Jesuit Prep 56.37 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
96 Delgado, Jesus JR Rockledge 56.37 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
96 McMinnis, James JR Miami Norland 56.37 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
99 Blake, Taraine SO Port St. Lucie 56.40 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020
100 Owens, Justin JR Fort Pierce Westwood 56.45 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Scott, Pebbles JR Miami Norland 55.09 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
2 Facey, Christal JR McArthur 55.47 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
3 Thompson, Kenya JR American Heritage 56.01 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
4 Burton, Jacoria SR Miami Northwestern 56.66 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
5 Harrison, Samiya SR Northeast (OP) 56.72 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
6 Cooper, Kasia SR Miami Southridge 56.81 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
7 Barrett, Jadae SR American Heritage 56.94 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
8 Hill, Jahnya JR Northeast (OP) 56.96 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
9 Kavanagh, Samantha FR Northeast (OP) 57.04 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
10 Joyce, Victoria SO Rockledge 57.61 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
11 Mickens-malik, Jinah JR Mater Academy 57.82 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
12 Edwards, Raquel 8 Dillard 58.01 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
13 Gray, Dashana SR Dillard 58.21 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
14 Lane, Endeyah SO American Heritage 58.37 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
15 Dawn, Kamari JR Rockledge 58.64 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
16 Dyer, Thalia SR American Heritage 58.68 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
17 Jones, Alyssa SO Miami Southridge 59.43 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
18 Langston, Camille SO Dillard 59.52 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
19 Desriveres, Destiny JR Miami Northwestern 59.64 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
20 Mitchell, Treciyah Miami Northwestern 1:00.05 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
21 Petit-pointe, Michelle JR Miami Northwestern 1:00.12 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
22 Smith, Keschay Miami Northwestern 1:00.68 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
23 Howard, Dakyra SO Homestead 1:00.84 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
24 Cole, Tae-jauhna JR Boyd Anderson 1:01.50 Cardinal Gibbons BCAA Meet #2 Feb 26, 2020
25 Fance, De'nayizsa FR Miami Southridge 1:01.63 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
26 Bethel, Daviana SO Miami Northwestern 1:02.16 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
27 Evans, J'Deja SO Bayside 1:02.19 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
27 Feilinger, Sarah SO Bayside 1:02.19 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
29 Spence, Amaya FR Northeast (OP) 1:02.26 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
30 Hanson, Kesona SR Northeast (OP) 1:02.42 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
31 Benjamin, Taisha SO Northeast (OP) 1:02.50 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
32 Rodriguez, Marjury SR Mater Academy 1:02.99 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
32 Watson-Bell, Allyson FR Rockledge 1:02.99 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
34 Parker, Shimaya SO Boyd Anderson 1:03.32 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
35 William, Leanna SR Miami Southridge 1:03.56 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
36 Sandifer, Ahlia JR Homestead 1:03.64 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
37 Garcia, Rebecca JR Bayside 1:03.67 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
38 Walters, Shanteria SR Plantation 1:03.86 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
38 Williams, Jada SR Miami Southridge 1:03.86 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
40 Joseph, Fabuela JR Port St. Lucie 1:04.04 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
41 Othelot, Aaliyah JR American 1:04.08 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
42 McGuire, Macy FR Jensen Beach 1:04.17 Tiger Invitational Feb 28, 2020
43 Lee, Micah JR Fort Pierce Westwood 1:04.21 LPA Quad Meet Feb 11, 2020
44 Buckmaster, Tamara JR Rockledge 1:04.41 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
44 Charleriste, Widna FR Boyd Anderson 1:04.41 Westminster Academy Home Meet #2 Mar 9, 2020
46 McNeil, Richara SR Northeast (OP) 1:04.58 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
47 Deshommes, Valerie SR Boyd Anderson 1:04.76 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
48 Preslume, Ahniesha JR Boyd Anderson 1:04.90 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
49 Narcisse, Raynisha FR Boyd Anderson 1:04.96 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
50 Small, Tiana SO Northeast (OP) 1:05.05 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
51 McDonald, Avalon SO South Fork 1:05.10 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
52 Shaw, Ashley FR Northeast (OP) 1:05.11 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
53 Thomas, Kimael JR Plantation 1:05.28 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
54 Weiler, Madeline SO South Fork 1:05.29 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
55 Panarelli, Gianna FR Jensen Beach 1:05.39 Falcon Invitational 2020 Mar 3, 2020
56 Johnson, Malaysia SO Dillard 1:05.59 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
57 Grier, Paris JR Fort Pierce Westwood 1:05.61 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
58 Kayla, Porter SR Heritage 1:05.84 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
59 Sheppard, Aliyah SO Miami Norland 1:06.05 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
60 Stewart, Raziyah SO Fort Pierce Westwood 1:06.09 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020
61 Anderson, Joyah FR Miami Killian 1:06.10 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
61 Thomas, Janae SR Northeast (OP) 1:06.10 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
63 Walker, Sasha SR Port St. Lucie 1:06.11 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
64 Cesar, Vianca FR Miami Norland 1:06.18 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
65 Small, Tasia SR Northeast (OP) 1:06.22 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
66 Kornilov, Alexia SR South Fork 1:06.32 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
67 Labissiere, Godlyn JR McArthur 1:06.49 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
68 JONES, DENAYSHA SO Ely 1:06.63 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
69 Porter, Kayla SR Heritage 1:06.76 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
70 Pitt, Jessica SO Heritage 1:06.78 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
71 Othelot, Alisha JR American 1:06.85 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
72 Bank, Zariah JR Dillard 1:06.87 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
73 Emile, Micherna SR Hollywood Hills 1:07.02 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
74 Puente, Kim SR Archbishop McCarthy 1:07.20 Archbishop McCarthy meet 3 Mar 11, 2020
74 Walker, Destiny SO Boynton Beach 1:07.20 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
76 Hanna, Shekinah SO Miami Norland 1:07.30 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
77 Anderson , Ashley SO McArthur 1:07.40 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
78 Powell, Vivian SR Jensen Beach 1:07.50 Tiger Invitational Feb 28, 2020
79 Sison, Alexis SO Rockledge 1:07.61 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
80 Vecchione, Alyssia FR Sebastian River 1:07.86 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
81 Edwards, Latoria FR Miami Killian 1:08.01 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
82 Shannon, Rylee FR Rockledge 1:08.34 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
83 Nogueira, Isabella FR South Fork 1:08.36 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
84 Tanelus, Brianna SR Plantation 1:08.40 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
85 Askeland, Lauren JR Jensen Beach 1:09.09 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
86 Cesar, Kishana JR Plantation 1:09.23 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
87 Hernandez, Victoria SO Archbishop McCarthy 1:09.36 Big Blue IX Feb 29, 2020
88 Chai, Jade SO Eau Gallie 1:09.38 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
88 Ulp, Jaydin JR Bayside 1:09.38 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
90 Francois, Kentra SO Heritage 1:09.77 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
91 Dieujuste, Diana SO Boynton Beach 1:09.81 Park Vista Mini Meet 1 Feb 12, 2020
92 Peters, Bryanna SO Northeast (OP) 1:09.86 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
93 Frederick, Emauria SR Boynton Beach 1:09.98 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
94 Cherichel, Danaika JR Heritage 1:10.00 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
95 Marsh, Kate FR Jensen Beach 1:10.17 Falcon Invitational 2020 Mar 3, 2020
96 Hamilton , Alayssia SR Homestead 1:10.31 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
97 Miller, Darnedra SO Miami Northwestern 1:10.41 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
98 Torres, Emily Archbishop McCarthy 1:10.52 Archbishop McCarthy Meet 2 Mar 4, 2020
99 Moran, Jania JR Boynton Beach 1:10.56 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
100 Miller, Mackenzie SO Heritage 1:10.65 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Jean-Charles, Daniel FR Miami Northwestern 1:55.09 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
2 Miller, Rushane JR Dillard 1:55.52 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
3 Jean, Renand JR Dillard 1:55.54 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
4 Magoulas, Adam SO Belen Jesuit Prep 1:56.38 Ransom Everglades HS Meet Feb 13, 2020
5 Castillo, Sebastian JR Belen Jesuit Prep 1:58.08 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
6 Kent, John FR Miami Northwestern 1:58.22 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
7 Sanchez, Michael JR Belen Jesuit Prep 1:58.93 Ransom Everglades HS Meet Feb 13, 2020
8 Phyanord, Dukenson SR Miami Norland 1:58.95 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
9 Mack, King FR Dillard 2:00.10 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
10 Johnson , Kevin SO Dillard 2:00.33 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
11 Smith, Trayvon JR Dillard 2:00.84 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
12 Villasuso, Aiden JR Belen Jesuit Prep 2:01.51 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
13 Joseph, Isiah SR Dillard 2:01.71 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
14 Clemons, Emory SO American Heritage 2:02.27 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
15 Salgado, Sebastian JR American Heritage 2:02.50 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
16 Matias, Josh SR Hialeah-Miami Lakes 2:02.76 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
17 Roberts, Tajay JR Boyd Anderson 2:03.17 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
18 McDonald, Shain JR Miami Southridge 2:03.52 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
19 Durand, Heintz SO Northeast (OP) 2:03.97 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
20 Thompson, Evan JR Merritt Island 2:05.48 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
21 Shavores, Bowers SO Ely 2:05.72 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
22 Monteagudo , Nicholas SR Miami Killian 2:06.02 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
23 Weiler, Thomas SR South Fork 2:06.09 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
24 Rodriguez, Jaydon JR Miami Central 2:06.14 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
25 Neubauer, Christopher SR Port St. Lucie 2:06.59 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
26 Campbell, Delmar SR Boyd Anderson 2:06.64 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
27 Ward, Nazir FR Miami Northwestern 2:06.86 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
28 Hutchison, Luke SR Suncoast 2:07.11 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
29 Hidalgo, Nicolas JR Belen Jesuit Prep 2:07.12 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
30 McAlister, Kai JR Rockledge 2:07.43 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
31 Gorman, Joshua JR South Fork 2:07.70 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
32 Reinecke, Daniel SO Heritage 2:08.05 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
33 Krishnasamy, Dhilan SR Suncoast 2:09.29 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
34 Murphy, Kamal JR McArthur 2:09.50 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
35 Leon, Roberto FR Belen Jesuit Prep 2:09.64 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
36 Sealy, Charles JR Miami Norland 2:10.06 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
37 Pratt, Bertram JR Rockledge 2:10.13 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
38 Morales, Lucas SO Belen Jesuit Prep 2:10.23 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
39 Robinson, Tyree JR Boyd Anderson 2:10.30 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
40 Crawford, Brandon JR Heritage 2:10.62 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
41 Strong, Frank JR Miami Norland 2:10.74 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
42 Derisme, Clarence SO Bayside 2:10.78 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
43 Elliton, Quinton SR Miami Southridge 2:10.84 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
44 Rodriquez, Jean SO Mater Academy 2:10.85 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
45 Hall, Isaiah JR Miami Killian 2:10.87 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
46 Guy, Trenton SR American Heritage 2:11.25 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
47 Beckwith, Davon SR Fort Pierce Westwood 2:11.27 Tiger Invitational Feb 28, 2020
48 Johnson, Franklin SO Sebastian River 2:11.30 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
49 Noel, Stenly JR Ely 2:11.42 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
50 Gammage, Joshua 7 Dillard 2:11.80 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
51 Tulloch, Timothy SR Suncoast 2:12.17 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
52 Lee, John SR Belen Jesuit Prep 2:12.30 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
53 Francois, Loubsky SR Boyd Anderson 2:12.68 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
54 Hoo, Mehki FR American Heritage 2:12.73 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
55 Barragan, Eduardo SO South Fork 2:12.81 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
56 Duque, Tomas SO Belen Jesuit Prep 2:13.29 Ransom Everglades HS Meet Feb 13, 2020
56 Williams, Nicorey JR Miami Norland 2:13.29 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
58 Whitaker, Cade SR Rockledge 2:13.42 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
59 Day, Seth JR Heritage 2:13.59 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
60 Pinto, Nathan SO South Fork 2:13.71 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
61 Paladino, Zachery JR Merritt Island 2:13.80 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
62 Glass, Connor FR American Heritage 2:13.91 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
63 Dawkins, Javon SO Sebastian River 2:14.01 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
64 Crawford, Bradley SR Heritage 2:14.40 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
65 Zaccheo, Vince SO South Fork 2:14.68 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
66 McAdams, Cristian SR Sebastian River 2:14.90 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
67 Augustin, Ryan JR McArthur 2:14.94 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
68 San Juan, Austin JR Belen Jesuit Prep 2:14.96 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
69 Rodriguez, Julian SO Belen Jesuit Prep 2:15.01 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
70 Bailly, Carlos SR Belen Jesuit Prep 2:15.12 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
71 Kramer, Jake SO Sebastian River 2:15.15 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
72 Booth, Justis JR Jensen Beach 2:15.25 Tiger Invitational Feb 28, 2020
73 Castro, Adrian SR Sebastian River 2:15.65 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
74 SULLY, VICKY JR Ely 2:15.76 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
75 Sackenheim, Max JR Rockledge 2:15.86 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
76 Delgado, Jesus JR Rockledge 2:15.94 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
77 Burgener, Jack SO South Fork 2:15.96 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
78 Pough, Tremaine JR McArthur 2:16.55 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
79 Briley , Joshua SO Heritage 2:16.58 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
80 Torricella, Alec FR Belen Jesuit Prep 2:17.27 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
81 Hager, Phillip JR Rockledge 2:17.41 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
82 Hernandez, Michael SO Belen Jesuit Prep 2:17.48 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
83 Ventura, Alejandro JR Bayside 2:17.63 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
84 Heath, Jonathan SO Plantation 2:17.75 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
85 Gill, Dashon 8 Dillard 2:18.40 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
86 Steward, Isiah SO Miami Southridge 2:18.73 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
87 Kuhn, Alexander SO Belen Jesuit Prep 2:18.87 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
88 Augustin, John JR Boyd Anderson 2:18.88 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
88 Mendez, Ricardo SO Belen Jesuit Prep 2:18.88 Ransom Everglades HS Meet Feb 13, 2020
90 Becklum, Tacobi SR Dillard 2:18.89 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
91 Bowens, Donovan Miami Jackson 2:19.03 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
92 Hill, Andrew JR Rockledge 2:19.27 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
93 Duenas, Dominic SO Miami Killian 2:19.28 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
94 Smith, Trevin FR Miami Norland 2:19.29 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
95 Makousky, Devin FR Rockledge 2:19.38 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
96 Monde, Jeremiah SO Pembroke Pines Charter 2:19.57 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
97 Bevell, Alex JR South Fork 2:19.63 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
98 Jean, Elguins FR Boynton Beach 2:19.85 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
99 De la Hoz, Marco FR Belen Jesuit Prep 2:20.60 Ransom Everglades HS Meet Feb 13, 2020
100 Soretz, Enzo JR Eau Gallie 2:20.63 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Kavanagh, Samantha FR Northeast (OP) 2:12.70 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
2 Coleman, Christiana 8 Dillard 2:15.95 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
3 Nevers, Samouya SR Dillard 2:16.13 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
4 Gray, Dashana SR Dillard 2:17.69 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
5 Hunter, Lenai JR Miami Northwestern 2:17.86 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
6 Lastra, Valerie SR Mater Academy 2:19.09 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
7 Hill, Jahnya JR Northeast (OP) 2:19.47 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
8 Mickens-malik, Jinah JR Mater Academy 2:19.77 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
9 Edwards, Raquel 8 Dillard 2:20.18 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
10 Langston, Camille SO Dillard 2:21.00 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
11 Dawn, Kamari JR Rockledge 2:21.45 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
12 Fitzgerald, Ashley 8 American Heritage 2:22.21 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
13 Roberts, Kashi JR Dillard 2:22.71 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
14 Moore, Cayla SO Miami Southridge 2:23.29 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
15 Martin, Hannah SR South Fork 2:24.42 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
16 Emerson, Hanna SR Suncoast 2:25.06 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
17 Smith, Keschay SO Miami Northwestern 2:25.43 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
18 Cooper, Kasia SR Miami Southridge 2:25.71 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
19 Benjamin, Taisha SO Northeast (OP) 2:25.76 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
20 Rodriguez, Marjury SR Mater Academy 2:25.81 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
21 Samuel, Amaiya 8 American Heritage 2:26.20 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
22 Lozada, Monica SR Pembroke Pines Charter 2:26.65 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
23 Gathers, Lakeira SR Miami Northwestern 2:27.26 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
24 Desriveres, Destiny JR Miami Northwestern 2:29.82 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
25 Williams, Jasmin SO Miami Southridge 2:29.91 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
26 Colon, Sofia SO Jensen Beach 2:31.60 Falcon Invitational 2020 Mar 3, 2020
27 Weiler, Madeline SO South Fork 2:32.43 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
28 Feilinger, Sarah SO Bayside 2:33.79 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
29 Capers, Sunniah JR Miami Northwestern 2:34.06 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
30 Small, Tiana SO Northeast (OP) 2:34.27 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
31 Lee, Antanyah FR Miami Southridge 2:34.63 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
32 Brown, Sammya SO Miami Norland 2:35.51 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
33 Anderson, Joyah FR Miami Killian 2:35.90 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
34 Haynes, Khaliah SO Miami Norland 2:36.65 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
35 McDonald, Avalon SO South Fork 2:37.25 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
36 Knier, Olivia JR Jensen Beach 2:37.45 Falcon Invitational 2020 Mar 3, 2020
37 Tovar, Sofia SO Fort Pierce Westwood 2:38.85 Tiger Invitational Feb 28, 2020
38 Hunt, Ji'Mesha JR Miami Southridge 2:38.99 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
39 Banks , Shanai SO Rockledge 2:40.70 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
40 Narcisse, Raynisha FR Boyd Anderson 2:41.18 Westminster Academy Home Meet #2 Mar 9, 2020
41 Sandifer, Ahlia JR Homestead 2:41.30 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
42 DeLena, Anna SO Merritt Island 2:42.73 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
43 Williams, Jamesha SR Miami Southridge 2:42.84 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
44 Small, Tasia SR Northeast (OP) 2:44.47 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
45 Mills, Tori SO South Fork 2:44.51 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
46 Becker, Mikayla FR Plantation 2:44.69 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
47 Glass, Kathryn FR Merritt Island 2:45.33 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
48 Rader, Morgan SR Jensen Beach 2:45.41 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
49 Miller, Mackenzie SO Heritage 2:45.79 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
50 Kohler, Emily JR Merritt Island 2:47.01 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
51 Lewis, Rickaiya FR Miami Northwestern 2:47.03 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
52 Benavides, Angela FR Archbishop McCarthy 2:48.15 Archbishop McCarthy Meet 2 Mar 4, 2020
53 Joseph, Jailyn FR Pembroke Pines Charter 2:49.57 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
54 Baughman, Karsyn SO Suncoast 2:49.64 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
55 Scrivens, Tamaijah FR Dillard 2:49.66 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
56 Williams, Gianna FR Archbishop McCarthy 2:50.24 Big Blue IX Feb 29, 2020
57 Barry, Keyanna SO Miami Norland 2:50.37 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
58 Fernandez, Daniela 1 Archbishop McCarthy 2:50.58 Archbishop McCarthy Meet 2 Mar 4, 2020
59 Hawkins, Brooke JR South Fork 2:50.62 Big Blue IX Feb 29, 2020
60 Charleriste, Widna FR Boyd Anderson 2:50.66 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
61 Watts, Jahn-Na SR Heritage 2:51.12 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
62 Phillips, Callie FR Okeechobee 2:51.35 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
63 Quinn, Kaelyn SO Jensen Beach 2:51.66 Tiger Invitational Feb 28, 2020
64 Meekins, Maddie SO Jensen Beach 2:51.86 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020
65 Lanham, Lilly FR Archbishop McCarthy 2:52.98 Big Blue IX Feb 29, 2020
66 Holmes, Reagan FR Rockledge 2:53.13 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
67 Nagata, Kaylee SR Merritt Island 2:53.21 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
68 Shannon, Rylee FR Rockledge 2:54.27 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
69 Torres-Mora, Gabriella FR Suncoast 2:54.34 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
70 McCarthy, Hannah SR Port St. Lucie 2:54.94 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
71 Jarrin, Martina JR Jensen Beach 2:55.31 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
72 Dieujuste, Diana SO Boynton Beach 2:55.53 Park Vista Mini Meet 1 Feb 12, 2020
73 Zuloaga, Peyton FR Jensen Beach 2:55.59 Falcon Invitational 2020 Mar 3, 2020
74 Lewiston, Emmalyne SO Port St. Lucie 2:55.63 Tiger Invitational Feb 28, 2020
75 McCarter, Taylor SO Bayside 2:56.39 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
76 Bunk, Erica JR South Fork 2:57.99 Big Blue IX Feb 29, 2020
77 Jolaogun, Tosin JR Port St. Lucie 2:58.44 Falcon Invitational 2020 Mar 3, 2020
78 Pommells, Christian Archbishop McCarthy 2:59.39 Archbishop McCarthy meet 3 Mar 11, 2020
79 Lima, Sophia JR Heritage 2:59.49 Heritage 2/20 Feb 20, 2020
80 O'Hay, Olivia JR South Fork 2:59.56 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
81 Wilcox, Abby JR Jensen Beach 2:59.67 Tiger Invitational Feb 28, 2020
82 Novac, Rubianna FR Merritt Island 2:59.79 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
83 Novac, Lily SO Merritt Island 2:59.81 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
84 Teartt, Kyra FR Rockledge 3:00.64 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
85 Beaver, payton SO Heritage 3:00.85 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
86 young, Beverly FR Dillard 3:01.20 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
87 Huari, Karina SR Heritage 3:02.06 Heritage 2/20 Feb 20, 2020
88 Robinson, Kaylah FR Rockledge 3:02.19 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
89 Paz, Dyana JR Rockledge 3:02.25 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
90 Haque, Aliyah SO Port St. Lucie 3:02.37 Tiger Invitational Feb 28, 2020
91 Seidman, Lilly JR Jensen Beach 3:02.74 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
92 Russo, Michelle SO Mater Academy 3:02.80 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
93 McNichol, Keirra SO Boyd Anderson 3:02.97 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
94 McCoy, Emily JR Bayside 3:03.03 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
95 Yanes, Cassidy JR Eau Gallie 3:04.01 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
96 Morris, Briana JR Miami Norland 3:04.09 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
97 Saloman, Jada SO Homestead 3:04.25 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
98 Fedele, Daniela JR Mourning 3:04.54 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
99 Williams, Tyera SR Bayside 3:04.57 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
100 Ferguson, Alana SO Suncoast 3:04.97 Warrior Invitational Feb 21, 2020

1600 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Vento, Javier JR Belen Jesuit Prep 4:11.20 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
2 Gomez, Diego JR Belen Jesuit Prep 4:19.02 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
3 Weiler, Thomas SR South Fork 4:23.09 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
4 Villasuso, Aiden JR Belen Jesuit Prep 4:25.44 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
5 Bryan, Matthew SR Belen Jesuit Prep 4:30.30 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
6 Johnson , Kevin SO Dillard 4:30.88 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
7 Nunes, Gabriel SR Belen Jesuit Prep 4:30.89 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
8 Hidalgo, Nicolas JR Belen Jesuit Prep 4:31.43 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
9 Jean, Renand JR Dillard 4:32.96 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
10 Fernandez, Christian JR Belen Jesuit Prep 4:35.70 Ransom Everglades HS Meet Feb 13, 2020
11 Morales, Lucas SO Belen Jesuit Prep 4:38.66 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
12 Reinecke, Daniel SO Heritage 4:38.95 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
13 Sanchez, Michael JR Belen Jesuit Prep 4:40.84 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
14 McDonald, Shain JR Miami Southridge 4:41.31 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
15 Duque, Tomas SO Belen Jesuit Prep 4:43.23 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
16 McAlister, Kai JR Rockledge 4:44.45 Satellite High 1600 Mar 13, 2020
17 Thompson, Evan JR Merritt Island 4:44.55 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
18 Rodriguez, Julian SO Belen Jesuit Prep 4:44.69 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
19 Charles, Vince SR Pembroke Pines Charter 4:44.98 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
20 Monteagudo , Nicholas SR Miami Killian 4:46.45 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
21 Phyanord, Dukenson SR Miami Norland 4:47.58 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
22 Hutchison, Luke SR Suncoast 4:48.06 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
23 Joseph, Isiah SR Dillard 4:48.12 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
24 Gammage, Joshua 7 Dillard 4:48.64 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
25 Paladino, Zachery JR Merritt Island 4:50.06 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
26 Gorman, Joshua JR South Fork 4:50.24 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
27 De la Hoz, Marco FR Belen Jesuit Prep 4:51.23 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
28 Whitaker, Cade SR Rockledge 4:51.73 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
29 Sackenheim, Max JR Rockledge 4:52.38 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
30 De la Hoz, Diego FR Belen Jesuit Prep 4:54.01 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
31 Torres, Evan 8 Belen Jesuit Prep 4:55.08 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
32 Rodriguez, Jesse JR Belen Jesuit Prep 4:55.47 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
33 Pinto, Nathan SO South Fork 4:55.72 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
34 Gale, Jacob Suncoast 4:56.00 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
35 Costello, Everett Suncoast 4:56.01 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
36 Mendez, Ricardo SO Belen Jesuit Prep 4:56.12 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
37 Day, Seth JR Heritage 4:56.39 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
38 Miller, Rushane JR Dillard 4:57.09 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
39 Crawford, Brandon JR Heritage 4:58.08 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
40 Makousky, Devin FR Rockledge 4:58.22 Satellite High 1600 Mar 13, 2020
41 Leon, Roberto FR Belen Jesuit Prep 4:58.58 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
42 Ruiz, Joshua 8 Belen Jesuit Prep 4:59.56 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
43 Barragan, Eduardo SO South Fork 4:59.77 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
44 Krishnasamy, Dhilan SR Suncoast 4:59.92 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
45 Hernandez, Michael SO Belen Jesuit Prep 4:59.99 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
46 Guy, Trenton SR American Heritage 5:00.41 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
47 Booth, Justis JR Jensen Beach 5:00.72 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
48 Guillaume, Jeremiah SR Boyd Anderson 5:00.80 Cardinal Gibbons BCAA Meet #2 Feb 26, 2020
49 Carty, Gabrriel FR Dillard 5:00.87 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
50 Robinson, Tyree JR Boyd Anderson 5:00.96 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
51 Burgener, Jack SO South Fork 5:01.18 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
52 Zaccheo, Vince SO South Fork 5:01.31 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
53 Rodriquez, Jean SO Mater Academy 5:01.50 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
54 Strom, Conner SO Jensen Beach 5:01.55 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020
55 Inshanally, Ahmad JR Miami Killian 5:01.57 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
56 Matias, Josh SR Hialeah-Miami Lakes 5:02.53 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
57 Lee, John SR Belen Jesuit Prep 5:02.87 Ransom Everglades HS Meet Feb 13, 2020
58 Torricella, Alec FR Belen Jesuit Prep 5:02.98 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
59 Friend, Zachary SO Okeechobee 5:04.77 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
60 Momplaisir, Jahron JR Miami Norland 5:05.97 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
61 McAdams, Cristian SR Sebastian River 5:06.32 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
62 Hernandez, Isaiah JR Eau Gallie 5:06.55 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
63 Glass, Connor FR American Heritage 5:07.07 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
64 Bailly, Carlos SR Belen Jesuit Prep 5:07.59 Ransom Everglades HS Meet Feb 13, 2020
65 Kuhn, Alexander SO Belen Jesuit Prep 5:08.71 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
66 Noel, Stenly JR Ely 5:09.33 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
67 Sealy, Charles JR Miami Norland 5:09.73 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
68 Jacobs, Dylan SO Okeechobee 5:11.08 Tiger Invitational Feb 28, 2020
69 SULLY, VICKY JR Ely 5:11.10 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
70 Frederique, Mike SR Plantation 5:11.53 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
71 Hall, Isaiah JR Miami Killian 5:12.04 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
72 Hill, Andrew JR Rockledge 5:12.16 Satellite High 1600 Mar 13, 2020
73 Willis , Braden SO Heritage 5:12.59 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
74 Durand, Heintz SO Northeast (OP) 5:12.90 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
75 Kramer, Jake SO Sebastian River 5:13.58 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
76 Ruiz, Joseph 8 Belen Jesuit Prep 5:14.41 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
77 Calderon, Cristian FR Rockledge 5:14.59 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
78 Briley , Joshua SO Heritage 5:15.41 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
79 Castro, Adrian SR Sebastian River 5:16.00 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
80 Lemaire, D Andre JR McArthur 5:16.03 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
81 Campbell, Delmar SR Boyd Anderson 5:16.08 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
82 Heath, Jonathan SO Plantation 5:16.81 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
83 Gross, Eduardo 8 Belen Jesuit Prep 5:16.82 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
84 Adamo, Aiden SR Okeechobee 5:17.24 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
85 Price , Josiah FR Rockledge 5:17.69 Satellite High 1600 Mar 13, 2020
86 Delgado, Jesus JR Rockledge 5:17.77 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
87 Duenas, Dominic SO Miami Killian 5:17.84 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
88 Crawford, Bradley SR Heritage 5:18.08 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
89 Augustin, John JR Boyd Anderson 5:18.36 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
90 Gonzalez, Evan JR Belen Jesuit Prep 5:19.01 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
91 White, Kameron FR Merritt Island 5:19.56 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
92 Bustamante, Gabriel FR Belen Jesuit Prep 5:20.02 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
93 Augustin, Ryan JR McArthur 5:21.26 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
94 Johnston, Reece JR Sebastian River 5:21.77 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
95 Dahl, Sean FR Merritt Island 5:22.26 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
96 Suarez, Felipe JR Hollywood Hills 5:22.89 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
97 Bevell, Alex JR South Fork 5:22.93 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
98 Shi, Steve JR Rockledge 5:23.48 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
99 Sagesse, Markess SO Northeast (OP) 5:23.51 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
100 Garcia, Lucas 8 Belen Jesuit Prep 5:24.51 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020

1600 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Lastra, Valerie SR Mater Academy 5:01.76 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
2 Nevers, Samouya SR Dillard 5:06.72 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
3 Coleman, Christiana 8 Dillard 5:14.52 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
4 Martin, Hannah SR South Fork 5:19.15 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
5 Fitzgerald, Ashley 8 American Heritage 5:20.17 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
6 Langston, Camille SO Dillard 5:25.01 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
7 Edwards, Raquel 8 Dillard 5:25.32 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
8 Emerson, Hanna SR Suncoast 5:26.85 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
9 Roberts, Kashi JR Dillard 5:27.95 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
10 Moore, Cayla SO Miami Southridge 5:28.54 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
11 Kavanagh, Samantha FR Northeast (OP) 5:35.08 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
12 Spann, Dominique SR Northeast (OP) 5:36.41 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
13 Bell, Asia JR Miami Northwestern 5:38.81 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
14 Rodriguez, Marjury SR Mater Academy 5:39.41 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
15 Benjamin, Taisha SO Northeast (OP) 5:40.42 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
16 Lozada, Monica SR Pembroke Pines Charter 5:42.28 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
17 Weiler, Madeline SO South Fork 5:43.57 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
18 Colon, Sofia SO Jensen Beach 5:44.08 Warrior Invitational Feb 21, 2020
19 Knier, Olivia JR Jensen Beach 5:44.77 Warrior Invitational Feb 21, 2020
20 Fournier, kaylee SO Heritage 5:51.51 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
21 Hill, Jahnya JR Northeast (OP) 5:52.85 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
22 Lee, Antanyah FR Miami Southridge 5:53.07 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
23 Becker, Mikayla FR Plantation 5:55.00 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
24 Sesta, Taylor JR South Fork 5:59.60 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
25 Samuel, Amaiya 8 American Heritage 6:00.22 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
26 Starr, Rachel SR Bayside 6:00.59 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
27 Hawkins, Brooke JR South Fork 6:03.69 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
28 Simms, Lauran SO Miami Southridge 6:04.80 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
29 Brown, Sammya SO Miami Norland 6:05.09 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
30 Scrivens, Tamaijah FR Dillard 6:07.23 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
31 Tovar, Sofia SO Fort Pierce Westwood 6:07.58 Tiger Invitational Feb 28, 2020
32 DeLena, Anna SO Merritt Island 6:08.79 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
33 Fournier, Ashley FR Heritage 6:11.06 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
34 Benavides, Angela FR Archbishop McCarthy 6:11.83 Archbishop McCarthy meet 3 Mar 11, 2020
35 Lanham, Lilly FR Archbishop McCarthy 6:14.64 Big Blue IX Feb 29, 2020
36 Williams, Gianna FR Archbishop McCarthy 6:15.37 Big Blue IX Feb 29, 2020
37 Kohler, Emily JR Merritt Island 6:17.03 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
38 Banks , Shanai SO Rockledge 6:18.42 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
39 Deng, Lynn SR Suncoast 6:20.72 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
40 Novac, Rubianna FR Merritt Island 6:20.74 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
41 Nagata, Kaylee SR Merritt Island 6:20.90 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
42 Phillips, Callie FR Okeechobee 6:21.55 Tiger Invitational Feb 28, 2020
43 Kinsey, Gabriella FR Pembroke Pines Charter 6:21.84 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
44 Bunk, Erica JR South Fork 6:22.25 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
45 Zayas, Olivia SR Jensen Beach 6:23.63 Falcon Invitational 2020 Mar 3, 2020
46 Engle, Sophia JR Jensen Beach 6:24.18 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
47 Barry, Keyanna SO Miami Norland 6:25.85 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
48 Beaver, Brooke SR Bayside 6:26.86 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
49 Salter, Kelli JR Eau Gallie 6:28.51 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
50 Miller, Mackenzie SO Heritage 6:28.81 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
51 Sandifer, Ahlia JR Homestead 6:28.94 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
52 O'Hay, Olivia JR South Fork 6:33.38 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
53 Novac, Lily SO Merritt Island 6:33.80 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
54 Seidman, Lilly JR Jensen Beach 6:34.17 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
55 Holmes, Reagan FR Rockledge 6:34.91 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
56 Watts, Jahn-Na SR Heritage 6:35.90 Heritage 2/20 Feb 20, 2020
57 Robinson, Kaylah FR Rockledge 6:39.45 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
58 Beaver, payton SO Heritage 6:41.79 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
59 Schwandt, Kira FR Rockledge 6:44.37 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
60 Dickie, Grace SO Eau Gallie 6:44.69 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
61 Baughman, Karsyn SO Suncoast 6:46.24 Warrior Invitational Feb 21, 2020
62 Lewiston, Emmalyne SO Port St. Lucie 6:47.53 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
63 McCarthy, Hannah SR Port St. Lucie 6:48.73 Falcon Invitational 2020 Mar 3, 2020
64 Zuloaga, Peyton FR Jensen Beach 6:49.79 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
65 Quinn, Kaelyn SO Jensen Beach 6:52.15 Falcon Invitational 2020 Mar 3, 2020
66 Fernandez, Daniela SO Archbishop McCarthy 6:53.58 Archbishop McCarthy meet 3 Mar 11, 2020
67 Jarrin, Martina JR Jensen Beach 6:54.28 Falcon Invitational 2020 Mar 3, 2020
68 Wilcox, Abby JR Jensen Beach 6:54.44 Falcon Invitational 2020 Mar 3, 2020
69 Bissland, Brooke FR Heritage 6:55.74 Heritage 2/20 Feb 20, 2020
70 Saloman, Jada SO Homestead 6:56.04 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
71 Russo, Michelle SO Mater Academy 7:00.16 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
72 Haque, Aliyah SO Port St. Lucie 7:00.39 Tiger Invitational Feb 28, 2020
73 MITYL, SYENA SR Ely 7:10.02 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
74 Lima, Sophia JR Heritage 7:10.19 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
75 Lee, Madison FR Palm Bay 7:10.21 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
76 McCalla, Amaris JR Bayside 7:10.95 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
77 Wolfenbarger, Breanne SR Merritt Island 7:11.34 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
78 Gracey, Elleysia JR Heritage 7:16.34 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
79 Hilderbrand, Emily FR Okeechobee 7:17.46 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
80 Montill, Lizchelle JR American 7:18.99 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
81 Tadros, Vanessa FR Archbishop McCarthy 7:19.64 Big Blue IX Feb 29, 2020
82 Kadur, Jenna FR Rockledge 7:30.84 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
83 Quick, Britney SO Northeast (OP) 7:32.69 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
84 Huari, Karina SR Heritage 7:32.99 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
85 Applegate, Emma SO Suncoast 7:37.88 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
86 Coy, Charlize FR Bayside 7:41.25 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
87 Saint-Surin, Jasmyne JR Dillard 7:44.05 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
88 Billsborrow, Hailey SO Eau Gallie 7:47.63 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
89 Filtidor, Rose SO Miami Norland 7:51.82 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
90 Fazinkas, Szasha 7 American Heritage 8:01.72 WA MS Reg Season Feb 25, 2020
91 Marberger, Laura 6 American Heritage 8:11.98 WA MS Reg Season Feb 25, 2020
92 Paz, Dyana JR Rockledge 8:12.11 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
93 Cartechine, Hailey SO Heritage 8:16.14 Heritage 2/20 Feb 20, 2020
94 Benedix, Edina SR Eau Gallie 8:22.20 Heritage 2/20 Feb 20, 2020
95 Raia, Amanda SR Bayside 8:28.00 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
96 Lolo, Andina JR Miami Jackson 8:31.45 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
97 Dalbec, Shelby SO Bayside 8:54.84 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
98 Prieto, Erin FR Okeechobee 8:56.33 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020
99 Hummel, Shealiann JR Okeechobee 8:56.83 Tiger Invitational Feb 28, 2020
100 Smith, Beautiful SO Okeechobee 9:04.62 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020

3200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Vento, Javier JR Belen Jesuit Prep 9:15.81 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
2 Weiler, Thomas SR South Fork 9:22.25 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
3 Gomez, Diego JR Belen Jesuit Prep 9:30.62 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
4 Fernandez, Christian JR Belen Jesuit Prep 9:31.25 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
5 Nunes, Gabriel SR Belen Jesuit Prep 9:35.48 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
6 Bryan, Matthew SR Belen Jesuit Prep 9:45.31 Ransom Everglades HS Meet Feb 13, 2020
7 Villasuso, Aiden JR Belen Jesuit Prep 9:48.85 Ransom Everglades HS Meet Feb 13, 2020
8 Magoulas, Adam SO Belen Jesuit Prep 9:49.41 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
9 Hidalgo, Nicolas JR Belen Jesuit Prep 10:12.02 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
10 Charles, Vince SR Pembroke Pines Charter 10:28.66 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
11 Gammage, Joshua 7 Dillard 10:29.59 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
12 Rodriguez, Jesse JR Belen Jesuit Prep 10:35.97 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
13 Whitaker, Cade SR Rockledge 10:36.90 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
14 De la Hoz, Marco FR Belen Jesuit Prep 10:39.90 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
15 Paladino, Zachery JR Merritt Island 10:43.08 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
16 Reinecke, Daniel SO Heritage 10:43.70 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
17 McAlister, Kai JR Rockledge 10:47.89 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
18 Burgener, Jack SO South Fork 10:48.52 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
18 De la Hoz, Diego FR Belen Jesuit Prep 10:48.52 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
20 Barragan, Eduardo SO South Fork 10:48.77 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
21 Strom, Conner SO Jensen Beach 10:49.11 Tiger Invitational Feb 28, 2020
22 Booth, Justis JR Jensen Beach 10:51.11 Tiger Invitational Feb 28, 2020
23 Sackenheim, Max JR Rockledge 10:52.99 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
24 Gale, Jacob Suncoast 10:54.30 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
25 Day, Seth JR Heritage 10:57.71 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
26 Duque, Tomas SO Belen Jesuit Prep 11:01.30 Ransom Everglades HS Meet Feb 13, 2020
27 Pinto, Nathan SO South Fork 11:03.08 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
28 Zaccheo, Vince SO South Fork 11:03.40 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
29 Calderon, Cristian FR Rockledge 11:10.07 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
30 Inshanally, Ahmad JR Miami Killian 11:12.87 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
31 Makousky, Devin FR Rockledge 11:17.99 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
32 Sejour, Jewell JR South Fork 11:19.07 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
33 Hill, Andrew JR Rockledge 11:19.50 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
34 Glass, Connor FR American Heritage 11:21.08 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
35 Inocencio, Andrew SR Rockledge 11:26.01 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
36 Bevell, Alex JR South Fork 11:28.49 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
37 Momplaisir, Jahron JR Miami Norland 11:37.44 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
38 Price , Josiah FR Rockledge 11:38.37 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
39 Costello, Everett Suncoast 11:38.87 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
40 Friend, Zachary SO Okeechobee 11:40.24 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020
41 Ohrn, Alex SO South Fork 11:41.87 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
42 Suarez, Felipe JR Hollywood Hills 11:42.83 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
43 Molnar, Ryan SO Jensen Beach 11:44.28 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
44 Castro, Adrian SR Sebastian River 11:47.35 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
45 White, Kameron FR Merritt Island 11:51.50 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
46 Kramer, Jake SO Sebastian River 11:53.79 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
47 Genna , Nolen SO Heritage 11:53.95 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
48 Calero, Matthew FR Belen Jesuit Prep 11:56.00 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
49 Krissel, Ricky 8 American Heritage 11:57.25 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
50 Shi, Steve JR Rockledge 12:00.01 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
51 Dahl, Sean FR Merritt Island 12:01.73 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
52 Guerdensky, Ravix SO Hollywood Hills 12:01.90 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
53 Crawford, Brandon JR Heritage 12:03.08 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
54 Willis , Braden SO Heritage 12:04.30 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
55 Suarez, Felipe JR Hollywood Hills 12:08.20 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
56 Mashiotta, Mason SO Bayside 12:20.21 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
57 Gurney, Max SO Merritt Island 12:24.86 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
58 Locci, Gabriele SO Merritt Island 12:27.07 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
59 Mantelli, Donovan SO Merritt Island 12:29.08 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
60 Eidemueller, Jack FR Jensen Beach 12:30.50 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
61 Carswell, Owen FR Merritt Island 12:31.95 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
62 Aycock, Nolan FR Merritt Island 12:41.28 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
63 Jackson, Jayden SR Miami Southridge 12:42.53 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
64 Edwards, Devontae SO Homestead 12:43.57 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
65 Bautista, Brian FR Merritt Island 12:51.12 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
66 Wall, Kurtis SO Bayside 12:52.52 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
67 Taylor, David 7 American Heritage 12:55.41 Kings Acad Mid School Two Mar 5, 2020
68 Romans, Joseph JR Bayside 13:03.21 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
69 Frey, Thomas SO Merritt Island 13:05.38 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
70 Cuevas, Marcelino FR Sebastian River 13:07.48 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020
71 Garcia, Angel JR Okeechobee 13:17.87 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020
72 Krakoff, Elijah JR Jensen Beach 13:23.68 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
73 Valderrama, Daniel SO Pembroke Pines Charter 13:30.01 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
74 Watkins, Andrew SO Bayside 13:30.31 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
75 Mora, Carlos JR Okeechobee 13:59.56 Tiger Invitational Feb 28, 2020
76 Lower , Darrien FR Heritage 14:36.68 Heritage 2/20 Feb 20, 2020
77 Elford, James SO Sebastian River 14:47.53 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
78 Hilderbrand, Gatlin SR Okeechobee 15:33.00 Tiger Invitational Feb 28, 2020
79 DaSilva, Dylan JR Okeechobee 16:18.99 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020
80 Gamble, Charles SO Hollywood Hills 16:41.00 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020

3200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Fitzgerald, Ashley 8 American Heritage 11:06.73 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
2 Martin, Hannah SR South Fork 11:39.81 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
3 Coleman, Christiana 8 Dillard 11:52.91 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
4 Knier, Olivia JR Jensen Beach 12:04.28 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
5 Bell, Asia JR Miami Northwestern 12:17.14 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
6 Weiler, Madeline SO South Fork 12:54.54 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
7 Sesta, Taylor JR South Fork 13:01.92 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
8 Starr, Rachel SR Bayside 13:06.58 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
9 Fournier, kaylee SO Heritage 13:16.93 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
10 Bunk, Erica JR South Fork 13:22.82 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
11 Zayas, Olivia SR Jensen Beach 13:43.70 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
12 Hawkins, Brooke JR South Fork 13:45.85 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
13 Banks , Shanai SO Rockledge 13:56.66 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
14 Fournier, Ashley FR Heritage 13:57.80 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
15 Simms, Lauran SO Miami Southridge 13:57.98 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
16 Kohler, Emily JR Merritt Island 14:16.18 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
17 Novac, Rubianna FR Merritt Island 14:16.43 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
18 Williams, Gianna FR Archbishop McCarthy 14:17.70 Archbishop McCarthy Meet 2 Mar 4, 2020
19 Lanham, Lilly FR Archbishop McCarthy 14:19.20 Archbishop McCarthy Meet 2 Mar 4, 2020
20 Salter, Kelli JR Eau Gallie 14:20.37 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
21 DeLena, Anna SO Merritt Island 14:26.47 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
22 Barry, Keyanna SO Miami Norland 14:32.61 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
23 Seidman, Lilly JR Jensen Beach 14:33.05 Tiger Invitational Feb 28, 2020
24 Nagata, Kaylee SR Merritt Island 14:37.43 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
25 Wilcox, Abby JR Jensen Beach 14:59.62 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
26 Beaver, payton SO Heritage 15:08.92 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
27 Novac, Lily SO Merritt Island 15:09.78 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
28 Miller, Mackenzie SO Heritage 15:28.23 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
29 Wolfenbarger, Breanne SR Merritt Island 15:30.06 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
30 Watts, Jahn-Na SR Heritage 15:36.14 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
31 Huari, Karina SR Heritage 15:39.43 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
32 McCalla, Amaris JR Bayside 15:42.92 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
33 Dickie, Grace SO Eau Gallie 15:51.16 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
34 Lima, Sophia JR Heritage 15:51.93 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
35 Holmes, Reagan FR Rockledge 16:08.20 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
36 Reinecke, Elena SO Heritage 16:35.51 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
37 Haynes, Khaliah SO Miami Norland 16:51.55 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
38 Hilderbrand, Emily FR Okeechobee 17:55.25 Tiger Invitational Feb 28, 2020
39 Graves, Meghan SR Bayside 19:56.72 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
40 Smith, Beautiful SO Okeechobee 20:07.30 Tiger Invitational Feb 28, 2020

100 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Hart, Markalah SR Miami Northwestern 13.44 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.7
2 Kinloch, Amanda JR Pembroke Pines Charter 14.18 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 1.1
3 Coleman, Alicia SR Suncoast 14.67 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.4
4 King, Nischa FR Rockledge 14.77 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -1.3
5 Hanson, Kesona SR Northeast (OP) 14.94 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.4
6 Milford, Jaylah JR Miami Northwestern 15.04 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.2
7 King, Jade SR Rockledge 15.10 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
8 Moss, Breanna JR Miami Northwestern 15.17 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.3
9 Morgan, Spirit JR Miami Southridge 15.37 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.0
10 Taylor, Wilnaya FR Miami Jackson 15.68 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.2
11 Jobe, Stephanie SR Miami Northwestern 15.88 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
12 Preslume, Ahniesha JR Boyd Anderson 15.90 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
13 Baker, Paris SO Miami Northwestern 15.95 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.5
14 Johnson, Kouraje JR Miami Northwestern 15.99 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
15 Cohen, Dayna SR Ely 16.10 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
16 Lyons, Janazha SR Rockledge 16.14 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
17 Devoe, Tiana JR Rockledge 16.20 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
18 Taylor, Wilnaya FR Miami Jackson 16.29 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.1
19 Miller, Darnedra Miami Northwestern 16.71 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020 0.2
20 Sokol, Giovanna SR South Fork 17.07 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 -0.7
21 Bentil, Kaiya SR Archbishop McCarthy 17.19 Archbishop McCarthy meet 3 Mar 11, 2020
22 Rogers, La'Nia SO Port St. Lucie 17.34 Tiger Invitational Feb 28, 2020 0.2
23 King, Aneesa SR Palm Bay 17.54 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
24 Scott, Janiyah FR Miami Southridge 17.64 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.4
25 Muncey, Bethany SO Heritage 17.87 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
26 Boone, Ashanti SR Eau Gallie 18.15 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
27 Hollis, Cordelia JR Heritage 18.30 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
28 Morales, Claudia SR Archbishop McCarthy 18.31 Archbishop McCarthy Meet 2 Mar 4, 2020
29 Kohler, Sierra FR Merritt Island 18.53 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
30 Collette, Jolie JR South Fork 18.76 Jupiter Relays Feb 14, 2020
31 Barrett, Blyss JR Bayside 18.84 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
32 Soria, Rachel JR Archbishop McCarthy 18.90 Archbishop McCarthy meet 3 Mar 11, 2020
33 Sinclair, Macie SO Merritt Island 18.95 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 +0.0
34 Tello, Kianny JR Jensen Beach 18.98 Falcon Invitational 2020 Mar 3, 2020 -1.0
35 Parker, Nina JR Bayside 18.99 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
35 Quinn, Mackenzie SR Jensen Beach 18.99 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020 0.6
37 Reyes-Clark, Mikaila JR Miami Norland 19.01 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.3
38 Armstrong, Keliah FR Rockledge 19.10 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
39 Sudlar, Faith JR Homestead 19.14 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.5
40 Dorsonne, Castamie FR Boynton Beach 19.16 Park Vista Mini Meet 1 Feb 12, 2020
41 Jones, Aaliyah JR Palm Bay 19.17 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
42 Ashley, Laila FR Bayside 19.27 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
43 Clair, Nichoia SO Bayside 19.36 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
44 Cruz, Anticia SO Miami Southridge 19.47 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 -3.4
44 Davis, Naiyla JR Miami Killian 19.47 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.0
46 Gutierrez, Mia Archbishop McCarthy 19.49 Archbishop McCarthy Meet 2 Mar 4, 2020
47 Marsh, Kate FR Jensen Beach 19.55 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020 0.9
48 Martinez, Destiny SO Miami Jackson 19.69 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.4
49 Williams, Tiara FR Miami Southridge 19.80 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.4
50 Miller, Hannah Heritage 20.04 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
51 Hyppolite, Melody FR Miami Norland 20.08 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.4
52 Myers-Santos, Lauren JR Merritt Island 20.16 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -1.2
53 Manning, Sierra SO Merritt Island 20.21 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
54 Bagwell, Sofia FR Merritt Island 20.22 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
55 Carvajal-Romeu, Mercedes JR Archbishop McCarthy 20.27 Archbishop McCarthy meet 3 Mar 11, 2020
56 Jean-Joseph, Shenika SO Homestead 20.41 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 0.7
57 Neufville, Layla FR Ely 20.48 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
58 Maguire, Kasey JR Okeechobee 20.71 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 3.9
59 Fernandez, Shakira SO Merritt Island 20.79 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
59 Wiggins, Tamiyah JR Sebastian River 20.79 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
61 Roberts, Laura SR South Fork 20.82 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 1.4
62 Daphinis, Chrystyne SR Archbishop McCarthy 20.83 Archbishop McCarthy Meet 1 Feb 12, 2020
63 Howell, Isabella SO Merritt Island 20.99 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 +0.0
64 Nieves, Adriana SR Jensen Beach 21.35 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 0.6
65 Harasen, Alyssa SO Bayside 21.60 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
66 Gonzalez, Isabella Archbishop McCarthy 21.77 Archbishop McCarthy Meet 2 Mar 4, 2020
67 Dyer, Delaney FR Jensen Beach 21.81 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 0.6
68 Robles, Ava SO Jensen Beach 22.21 Warrior Invitational Feb 21, 2020 2.3
69 Quatela, Gabriela 6 American Heritage 23.45 Kings Acad Mid School Two Mar 5, 2020 3.8
70 Jones, Hailey FR Merritt Island 23.58 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
71 Burnett, Allison FR Palm Bay 34.00 Heritage 2/20 Feb 20, 2020
72 Burnett, Allison FR Palm Bay 34.79 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -0.2

110 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Philippe, Jerry JR Boyd Anderson 13.84 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.4
2 Wright, Lamont SR Miami Southridge 13.94 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.4
3 Williams , Jevon SR Ely 14.02 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
4 Blackmon, Matthew JR Palm Bay 14.39 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
5 Brown, Kemani SR Miami Northwestern 14.83 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.1
6 Wright, Rasmus SR Miami Northwestern 14.90 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 1.2
7 Thomas, Jameli JR Northeast (OP) 15.01 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 0.4
8 Telsaint, Rotchild JR Northeast (OP) 15.08 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020 0.2
9 Holt, Bryron FR Miami Jackson 15.15 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.1
10 Brown, Derick SO Ely 15.40 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
11 Arenas, Brandon SO McArthur 15.43 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.6
12 Geathers, Jayden SO American Heritage 15.66 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.9
12 Smith , Daryl SO Rockledge 15.66 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
14 Watson, Destin JR Eau Gallie 15.80 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
15 Huntor, Khalil SO Miami Northwestern 15.91 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.1
16 Knowles, Kevin JR McArthur 15.93 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.6
17 Ferrell, Desmond JR Bayside 15.96 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
18 Brown, Kyree JR Sebastian River 15.97 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 0.6
19 Peterson, Dashawn SO Ely 16.00 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
20 Glasgow, Adrian Miami Jackson 16.03 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.1
21 Edmond, Gilber SR Fort Pierce Westwood 16.15 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020 -0.4
22 Codreanu, Andrei FR American Heritage 16.33 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.9
23 Dohman, Deante JR Plantation 16.38 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.6
24 Williams, Richard SR Homestead 16.41 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.2
25 Rene, Dave JR Boynton Beach 16.54 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
26 Gadsden, Oronde JR American Heritage 16.61 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.5
27 McMullen, Thurman Miami Jackson 16.63 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.5
28 Aime, Jeff SR Heritage 16.65 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
29 Peart, Raheem SR Plantation 16.75 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.8
30 Noble, Dave JR Suncoast 16.84 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020 4.1
31 Butler, John JR Sebastian River 17.04 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -0.4
32 Pratt, Bertram JR Rockledge 17.12 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
33 Daley, Kyle SR Heritage 17.45 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
34 Alexis, Garry SO Sebastian River 17.53 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
35 Hernandez, Jorge SO Belen Jesuit Prep 17.77 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 0.9
36 Holliman, Jamari FR Miami Norland 17.87 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.8
37 Garmendia, Diego JR Belen Jesuit Prep 18.08 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 0.9
38 FORBES, TRAVOY FR Ely 18.39 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
39 Laguerre, Leonaldo SR Heritage 18.42 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
40 Delamaza, Julian SR Belen Jesuit Prep 18.47 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 0.4
41 Reese, Timothy SR Fort Pierce Westwood 18.68 LPA Quad Meet Feb 11, 2020
42 Joseph, Carlson SR American Heritage 18.72 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.6
43 Small, Kristoff SO Plantation 19.04 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.5
44 Cherilus , Rodney JR Heritage 19.28 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
45 Pollard-Martin , Camryn SO Heritage 19.29 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
46 Maragh, Linval SR Bayside 19.38 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
47 McKnight, Matthew JR Miami Norland 19.57 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.5
48 Hollinger, Isaiah JR Miami Norland 19.62 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 -0.4
49 Muncey , Adam FR Heritage 19.72 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
50 Braceras, William SR Belen Jesuit Prep 19.89 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020 -0.1
51 Huete, Alfredo SO Belen Jesuit Prep 20.23 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 0.4
52 Wear, Jake SR Suncoast 20.29 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 3.0
53 Holder, Damian SO Miami Norland 20.34 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 2.9
54 Burr, Ditaviuos SR Fort Pierce Westwood 20.39 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020 -0.4
55 Dorcin , Anthony FR Heritage 20.49 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
56 Willmont, Jason SO Bayside 21.00 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
57 Luna-Raya, Jesse JR Okeechobee 21.58 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020 -0.4
58 Oliu, Daniel JR Belen Jesuit Prep 21.60 Ransom Everglades HS Meet Feb 13, 2020 0.7
59 Cabral, Jael FR Bayside 21.81 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
60 Stinson, Ty FR Sebastian River 22.45 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020 -0.4
61 Williams , Darnell JR Heritage 27.73 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020

300 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Wright, Lamont SR Miami Southridge 36.00 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
2 Williams , Jevon SR Ely 37.11 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
3 Wright, Rasmus SR Miami Northwestern 39.61 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
4 Telsaint, Rotchild JR Northeast (OP) 39.83 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
5 Brown, Kemani SR Miami Northwestern 40.01 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
6 Blackmon, Matthew JR Palm Bay 40.07 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
7 Sangster, Tyrese SR Northeast (OP) 40.18 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
8 Reynolds, Reginald SR Heritage 40.39 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
9 Gadsden, Oronde JR American Heritage 40.42 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
10 Williams, Richard SR Homestead 40.85 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
11 Geathers, Jayden SO American Heritage 40.88 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
12 Philippe, Jerry JR Boyd Anderson 40.89 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
13 Peart, Raheem SR Plantation 40.90 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
14 Wells, William JR Suncoast 41.77 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
15 McMullen, Thurman Miami Jackson 41.83 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
16 Johnson, Keyshun SR Miami Southridge 41.90 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
17 Dohman, Deante JR Plantation 42.08 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
18 Watson, Destin JR Eau Gallie 42.11 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
19 Pratt, Bertram JR Rockledge 42.19 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
20 Huntor, Khalil SO Miami Northwestern 42.32 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
21 Sherwood, Tayari JR Miami Norland 42.39 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
22 Peterson, Dashawn SO Ely 42.42 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
23 Mitchell, Devarius JR Merritt Island 42.53 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
24 Noble, Dave JR Suncoast 42.64 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
25 Brown, Kyree JR Sebastian River 42.66 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
26 Holt, Bryron FR Miami Jackson 42.68 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
27 Brown, Derick SO Ely 43.19 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
27 Codreanu, Andrei FR American Heritage 43.19 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
29 Glasgow, Adrian Miami Jackson 43.26 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
30 Delgado, Angel SR Eau Gallie 43.28 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
31 Joseph, Carlson SR American Heritage 43.29 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
32 Smith , Daryl SO Rockledge 43.33 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
33 Howell, Jahari SR Northeast (OP) 43.52 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
34 Richardson, Daylan SO Miami Northwestern 43.59 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
35 Hernandez, Jorge SO Belen Jesuit Prep 43.65 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
36 Holder, Damian SO Miami Norland 43.70 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
37 Holliman, Jamari FR Miami Norland 43.90 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
38 Arenas, Brandon SO McArthur 43.91 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
39 Aime, Jeff SR Heritage 44.01 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
40 Huete, Alfredo SO Belen Jesuit Prep 44.19 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
41 Collins, Kobe SO American Heritage 44.44 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
42 Ferrell, Desmond JR Bayside 44.65 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
43 Hartigan, Vance JR Merritt Island 44.79 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
44 Daley, Kyle SR Heritage 45.09 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
45 Burr, Ditaviuos SR Fort Pierce Westwood 45.12 Tiger Invitational Feb 28, 2020
45 Rene, Dave JR Boynton Beach 45.12 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
47 Small, Kristoff SO Plantation 45.16 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
48 Cherilus , Rodney JR Heritage 45.19 Heritage 2/20 Feb 20, 2020
49 Jules, Aldes SO Northeast (OP) 45.23 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
50 Reese, Timothy SR Fort Pierce Westwood 45.24 Tiger Invitational Feb 28, 2020
51 Garcia, Julio JR Merritt Island 45.43 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
52 SCOTT, BRIAN SR Ely 45.50 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
53 Garmendia, Diego JR Belen Jesuit Prep 45.53 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
54 Shields, Dominic SO Merritt Island 45.61 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
55 Fraga-Vazquez, Christopher SR Belen Jesuit Prep 45.85 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
56 Delamaza, Julian SR Belen Jesuit Prep 46.09 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
57 Alexis, Garry SO Sebastian River 46.23 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
58 Jimenez, Isaiah SO South Fork 46.32 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
59 Hewitt, Darren SO Northeast (OP) 46.75 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
60 Scott , Jacob SO Heritage 46.86 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
61 Hollinger, Isaiah JR Miami Norland 46.98 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
62 Williams , Darnell JR Heritage 47.11 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
63 Mondesir, Jean SO Palm Bay 47.24 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
64 Maragh, Linval SR Bayside 47.57 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
65 Nelson, Jamari JR Eau Gallie 47.64 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
66 Pierre, Edwin SR Miami Norland 47.65 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
67 Martinez, Roberto SR Hollywood Hills 47.69 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
68 McKnight, Matthew JR Miami Norland 47.90 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
69 Muncey , Adam FR Heritage 48.30 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
70 Hamilton, Brandon SR Jensen Beach 48.50 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
71 FORBES, TRAVOY FR Ely 48.55 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
72 Cabral, Jael FR Bayside 48.87 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
73 Brantley, Malcolm SR Jensen Beach 48.96 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
74 Genn, Jacobi JR Jensen Beach 48.99 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
75 Wear, Jake SR Suncoast 49.12 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
76 King, Terrel FR Miami Southridge 49.21 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
77 Dorcin , Anthony FR Heritage 49.42 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
78 Pinto, Bradley SR South Fork 49.51 Big Blue IX Feb 29, 2020
79 Uiysse, Allan JR Boynton Beach 49.53 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
80 Willmont, Jason SO Bayside 49.56 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
81 Minto, Joshua FR Plantation 49.77 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
82 Lizama, Roberto SO Belen Jesuit Prep 49.99 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
83 Hewitt, Devon FR Northeast (OP) 50.15 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
84 Coder, Thomas JR South Fork 50.44 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
85 Braceras, William SR Belen Jesuit Prep 51.15 Ransom Everglades HS Meet Feb 13, 2020
86 Berardinelli, Francesco SR Mater Academy 51.34 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
87 Oliu, Daniel JR Belen Jesuit Prep 52.09 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
88 Luna-Raya, Jesse JR Okeechobee 52.18 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
89 Maizara, Abraham FR Mater Academy 53.41 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
90 Stinson, Ty FR Sebastian River 53.74 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
91 Guerrier, Guerlens SO Fort Pierce Westwood 55.14 Tiger Invitational Feb 28, 2020
92 Espady, Patrick SR Jensen Beach 55.28 Warrior Invitational Feb 21, 2020
93 Estiven, Quintin SO Miami Jackson 56.09 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020

300 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Hart, Markalah SR Miami Northwestern 41.84 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
2 Kinloch, Amanda JR Pembroke Pines Charter 41.92 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
3 Coleman, Alicia SR Suncoast 44.50 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
4 McWhorter, Tamia SO Miami Northwestern 45.71 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
5 Baker, Paris SO Miami Northwestern 45.84 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
6 Sands, Kendalle FR Miami Southridge 45.87 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
7 Hanson, Kesona SR Northeast (OP) 45.88 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
8 Taylor, Wilnaya FR Miami Jackson 46.87 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
9 Morgan, Spirit JR Miami Southridge 46.93 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
10 Milford, Jaylah JR Miami Northwestern 47.50 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
11 Fuller, Peter-Shae JR Boyd Anderson 47.57 Cardinal Gibbons BCAA Meet #2 Feb 26, 2020
12 White, Charity SO Miami Southridge 47.82 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
13 Devoe, Tiana JR Rockledge 48.28 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
14 King, Jade SR Rockledge 48.47 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
15 King, Nischa FR Rockledge 48.54 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
16 Daphinis, Chrystyne SR Archbishop McCarthy 48.57 Archbishop McCarthy meet 3 Mar 11, 2020
17 Moss, Breanna JR Miami Northwestern 48.73 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
18 Lyons, Janazha SR Rockledge 49.43 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
19 Miller, Darnedra Miami Northwestern 49.44 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
20 Preslume, Ahniesha JR Boyd Anderson 49.64 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
21 Dumas, Troy’Kyra FR Miami Norland 49.68 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
22 Cole, Tae-jauhna JR Boyd Anderson 49.94 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
23 Hane, Aisha 7 Pembroke Pines Charter 50.14 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
24 Scott, Janiyah FR Miami Southridge 50.15 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
25 Johnson, Kouraje JR Miami Northwestern 50.36 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
26 Lauriston, Lillian JR Dillard 50.67 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
27 Rader, Morgan SR Jensen Beach 50.84 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
28 Sokol, Giovanna SR South Fork 50.93 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
29 Harrell, Ahmaria SR Miami Northwestern 51.44 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
30 Bentil, Kaiya SR Archbishop McCarthy 51.46 Archbishop McCarthy Meet 1 Feb 12, 2020
31 Morales, Claudia SR Archbishop McCarthy 51.86 Archbishop McCarthy meet 3 Mar 11, 2020
32 Thompkins, Lauren SO Miami Southridge 51.88 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
33 Jean-Joseph, Shenika SO Homestead 52.08 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
34 Ngodu, Niani JR Dillard 52.17 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
35 Reyes-Clark, Mikaila JR Miami Norland 52.45 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
36 Sudlar, Faith JR Homestead 52.54 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
37 Salinas, Jazmine JR Miami Southridge 52.56 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
38 Dorsonne, Castamie FR Boynton Beach 52.71 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
39 Kohler, Sierra FR Merritt Island 52.79 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
40 Muncey, Bethany SO Heritage 52.93 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
41 Sinclair, Macie SO Merritt Island 53.35 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
42 Palacio, Genessis JR Heritage 53.93 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
43 Carvajal-Romeu, Mercedes JR Archbishop McCarthy 54.26 Archbishop McCarthy meet 3 Mar 11, 2020
44 Hyppolite, Melody FR Miami Norland 54.86 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
45 Miller, Hannah Heritage 55.26 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
46 Wiggins, Tamiyah JR Sebastian River 55.27 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
47 Marsh, Kate FR Jensen Beach 55.63 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
48 Soria, Rachel JR Archbishop McCarthy 56.31 Archbishop McCarthy Meet 1 Feb 12, 2020
49 Bagwell, Sofia FR Merritt Island 56.54 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
50 Jones, Hailey FR Merritt Island 56.65 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
51 Parker, Nina JR Bayside 57.16 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
52 Stickley, Ana FR Archbishop McCarthy 57.34 Archbishop McCarthy Meet 1 Feb 12, 2020
53 Fernandez, Shakira SO Merritt Island 57.48 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
54 Barrett, Blyss JR Bayside 57.55 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
55 Manning, Sierra SO Merritt Island 57.64 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
56 Neufville, Layla FR Ely 57.70 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
57 Dyer, Delaney FR Jensen Beach 57.83 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
58 Armstrong, Keliah FR Rockledge 58.03 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
59 Gutierrez, Mia SO Archbishop McCarthy 58.11 Big Blue IX Feb 29, 2020
60 Gonzalez, Isabella FR Archbishop McCarthy 58.27 Archbishop McCarthy meet 3 Mar 11, 2020
61 Myers-Santos, Lauren JR Merritt Island 58.97 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
62 Brown, Sammya SO Miami Norland 59.14 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
63 Nieves, Adriana SR Jensen Beach 59.16 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
64 Davis, Courtney SO Eau Gallie 59.24 Eau Gallie 3/12 Mar 12, 2020
65 Howell, Isabella SO Merritt Island 59.54 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
66 McIntyre, Elizabeth FR Jensen Beach 59.80 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
67 Collette, Jolie JR South Fork 1:00.59 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
68 lattimore, rose FR American 1:00.88 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
69 Roberts, Laura SR South Fork 1:01.34 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
70 Maguire, Kasey JR Okeechobee 1:01.44 Tiger Invitational Feb 28, 2020
71 Ashley, Laila FR Bayside 1:02.19 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
72 Robles, Ava SO Jensen Beach 1:02.39 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
73 Gordon, Lacoria SO American 1:05.61 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
74 Clair, Nichoia SO Bayside 1:06.84 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
75 Jeanty, Ruth FR Port St. Lucie 1:07.64 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020
76 Sheppard, Alexius JR Miami Norland 1:09.39 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020

4 x 100 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Miami Northwestern 41.06 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
2 American Heritage 41.53 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
3 Ely 41.82 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
4 Dillard 41.97 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
5 Miami Central 42.37 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
6 Boyd Anderson 42.38 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
7 Homestead 42.56 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
8 Rockledge 43.01 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
9 Fort Pierce Westwood 43.03 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
10 Miami Norland 43.37 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
11 Miami Killian 43.45 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
12 Port St. Lucie 43.84 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
13 Miami Jackson 43.86 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
14 Palm Bay 43.89 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
15 Miami Southridge 43.99 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
16 Sebastian River 44.23 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
17 Heritage 44.24 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
18 Plantation 44.28 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
19 Jensen Beach 44.44 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
20 Northeast (OP) 44.46 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
21 American 44.56 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
22 McArthur 44.65 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
23 Boynton Beach 45.05 Park Vista Mini Meet 1 Feb 12, 2020
24 Belen Jesuit Prep 45.08 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
25 Eau Gallie 45.31 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
26 Merritt Island 45.44 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
27 South Fork 45.94 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
28 Mater Academy 46.27 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
29 Bayside 46.32 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
30 Suncoast 49.28 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
31 South Miami 49.65 Dual Meet: Sunset Vs. South Miami Feb 18, 2020

4 x 100 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Miami Northwestern 45.91 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
2 Miami Southridge 46.62 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
3 Rockledge 48.41 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
4 Dillard 48.90 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
5 Northeast (OP) 49.25 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
6 Hollywood Hills 50.20 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
7 Miami Norland 50.25 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
8 McArthur 50.37 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
9 American 51.02 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
10 Miami Central 51.11 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
11 Plantation 51.28 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
12 Miami Jackson 52.31 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
13 Archbishop McCarthy 52.39 Big Blue IX Feb 29, 2020
14 Homestead 52.89 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
15 Port St. Lucie 53.30 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
16 Fort Pierce Westwood 53.31 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
17 Mourning 53.51 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
18 Heritage 53.55 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
19 Palm Bay 53.71 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
20 Boynton Beach 53.83 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
21 Jensen Beach 54.65 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
22 Bayside 55.70 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
23 Merritt Island 56.04 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
24 South Fork 56.54 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
25 American Heritage 57.09 Kings Acad Mid School Two Mar 5, 2020
26 Eau Gallie 57.91 Eau Gallie 3/12 Mar 12, 2020
27 Sebastian River 1:01.08 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020

4 x 400 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Miami Northwestern 3:17.16 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
2 Miami Norland 3:18.28 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
3 Dillard 3:18.58 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
4 Ely 3:22.23 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
5 Boyd Anderson 3:22.43 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
6 Northeast (OP) 3:23.43 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
7 American Heritage 3:23.62 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
8 Miami Central 3:27.73 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
9 Fort Pierce Westwood 3:29.84 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
10 Miami Killian 3:30.90 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
11 Port St. Lucie 3:31.23 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
12 Rockledge 3:31.26 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
13 Belen Jesuit Prep 3:32.38 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
14 McArthur 3:32.92 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
15 Sebastian River 3:33.35 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
16 Suncoast 3:34.85 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
17 Merritt Island 3:34.87 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
18 Plantation 3:35.67 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
19 Boynton Beach 3:36.12 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
20 Homestead 3:38.75 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
21 Miami Jackson 3:41.79 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
22 Miami Southridge 3:43.74 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
23 Heritage 3:44.80 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
24 Pembroke Pines Charter 3:45.14 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
25 Eau Gallie 3:45.53 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
26 South Fork 3:46.36 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
27 Jensen Beach 3:49.30 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
28 Bayside 3:53.70 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
29 Okeechobee 3:54.23 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
30 Mourning 3:59.98 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
31 Palm Bay 4:04.96 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020

4 x 400 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Miami Southridge 3:50.14 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
2 Miami Northwestern 3:50.34 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
3 Northeast (OP) 3:50.37 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
4 American Heritage 3:50.97 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
5 Dillard 3:56.87 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
6 Rockledge 4:05.33 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
7 Pembroke Pines Charter 4:12.41 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
8 Plantation 4:16.75 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
9 Miami Norland 4:17.73 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
10 Fort Pierce Westwood 4:20.17 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
11 South Fork 4:21.51 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
12 Port St. Lucie 4:21.61 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
13 Homestead 4:26.25 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
14 Archbishop McCarthy 4:26.60 Archbishop McCarthy meet 3 Mar 11, 2020
15 Boyd Anderson 4:28.35 Westminster Academy Home Meet #2 Mar 9, 2020
16 Bayside 4:31.66 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
17 Suncoast 4:31.87 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
18 Heritage 4:35.20 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
19 Jensen Beach 4:37.29 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
20 Sebastian River 4:44.78 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
21 Merritt Island 4:51.04 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
22 Okeechobee 5:03.12 Tiger Invitational Feb 28, 2020
23 Mourning 5:07.71 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
24 Miami Jackson 5:37.24 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020

4 x 800 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Dillard 7:58.90 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
2 Miami Norland 8:16.78 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
3 American Heritage 8:19.72 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
4 Belen Jesuit Prep 8:22.44 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
5 Miami Northwestern 8:29.94 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
6 Ely 8:33.36 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
7 Suncoast 8:40.38 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
8 McArthur 8:42.45 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
9 Miami Southridge 8:47.21 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
10 Boyd Anderson 8:47.68 Boyd Anderson BCAA Meet#1 Feb 12, 2020
11 Heritage 8:50.00 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
12 Sebastian River 8:51.00 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
13 Merritt Island 8:53.70 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
14 Miami Killian 8:55.81 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
15 Plantation 9:00.26 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
16 Port St. Lucie 9:02.00 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
17 South Fork 9:05.88 Jupiter Relays Feb 14, 2020
18 Rockledge 9:12.18 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
19 Miami Jackson 9:13.16 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
20 Jensen Beach 9:16.00 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
21 Okeechobee 9:17.61 Tiger Invitational Feb 28, 2020
22 Homestead 9:28.60 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
23 Boynton Beach 9:28.78 Park Vista Mini Meet 1 Feb 12, 2020
24 Bayside 9:36.53 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
25 Miami Central 9:45.40 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
26 Eau Gallie 10:31.58 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
27 Fort Pierce Westwood 10:42.00 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
28 Mourning 11:08.95 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020

High Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Francios, Tyric JR Homestead 1.89m 6' 2.25" GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
2 Coder, Thomas JR South Fork 1.87m 6' 1.5" Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
2 Huggins, Terrance JR Miami Killian 1.87m 6' 1.5" Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
2 Reynolds, Reginald SR Heritage 1.87m 6' 1.5" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
2 Smith, Chase JR Bayside 1.87m 6' 1.5" Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
6 Jones, Joesph SR Miami Norland 1.82m 5' 11.5" Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
7 Glasgow, Adrian Miami Jackson 1.77m 5' 9.75" John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
7 Jerry, Jaheim SR Miami Southridge 1.77m 5' 9.75" Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
7 Miller, James JR Miami Killian 1.77m 5' 9.75" GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
7 Stewart, Omair JR Miami Norland 1.77m 5' 9.75" John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
11 Harden, Favion SR Dillard 1.75m 5' 8.75" Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
11 Jean, Jerry SR Dillard 1.75m 5' 8.75" Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
11 Mercedes, Martin SR Boyd Anderson 1.75m 5' 8.75" Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
14 Delgado, Adrian SO Belen Jesuit Prep 1.73m 5' 8" Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
14 Morales, Carlos SO Belen Jesuit Prep 1.73m 5' 8" Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
14 Sunderland, Zachary FR Belen Jesuit Prep 1.73m 5' 8" Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
17 Bogle, Lorenzo JR McArthur 1.72m 5' 7.75" Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
17 Henry, Sahani FR Northeast (OP) 1.72m 5' 7.75" The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
17 Moncoeur , Bradley SR Heritage 1.72m 5' 7.75" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
20 Wilson, Kamari SO Fort Pierce Westwood 1.70m 5' 7" Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020
21 Graham, Allen SO Port St. Lucie 1.68m 5' 6" Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020
22 Blake, O'Neil SR South Fork 1.67m 5' 5.75" St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
22 Buckmaster, Neikerson SO Rockledge 1.67m 5' 5.75" St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
22 Graham, Tahjai JR Bayside 1.67m 5' 5.75" MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
22 Heath, Jonathan SO Plantation 1.67m 5' 5.75" Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
22 Mclendon, Amari SR McArthur 1.67m 5' 5.75" Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
22 Peterson, Dashawn SO Ely 1.67m 5' 5.75" 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
22 Washington, Jatavius SR Bayside 1.67m 5' 5.75" MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
29 Hernandez, Jorge SO Belen Jesuit Prep 1.63m 5' 4.25" Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
30 Augustine, Stiden SR Bayside 1.62m 5' 3.75" Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
30 Dominque, Hanson SR Port St. Lucie 1.62m 5' 3.75" Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
30 Housey, Jalen JR Rockledge 1.62m 5' 3.75" MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
30 Johnson, Devontae JR Miami Jackson 1.62m 5' 3.75" GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
30 Leon-Aguilar, Diego 8 Belen Jesuit Prep 1.62m 5' 3.75" Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
30 Piert, Evans SR Ely 1.62m 5' 3.75" 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020
30 Pinto, Bradley SR South Fork 1.62m 5' 3.75" Jupiter Relays Feb 14, 2020
30 St. Louis, Nelson JR Port St. Lucie 1.62m 5' 3.75" Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
30 Walker, Keyvon SR Dillard 1.62m 5' 3.75" Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
39 Fadayomi, Benjamin SO Sebastian River 1.58m 5' 2.25" Royal Open 2020 Feb 22, 2020
40 Anderson, Dorien SR Miami Norland 1.57m 5' 1.75" Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
40 Berry , Amarion FR Heritage 1.57m 5' 1.75" Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
40 Eaton, Jeremiah SR Miami Jackson 1.57m 5' 1.75" John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
40 Edouard, Conrad FR Miami Killian 1.57m 5' 1.75" Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
40 Mitchell, Trevon SO Eau Gallie 1.57m 5' 1.75" Heritage 2/20 Feb 20, 2020
45 King Jr., Bobby SO Sebastian River 1.53m 5' 0.25" Royal Open 2020 Feb 22, 2020
46 Clerveaux-Jean , Zachary FR Heritage 1.52m 4' 11.75" Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
46 Pope, Trevion JR Homestead 1.52m 4' 11.75" Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
48 Mondesir, Jean SO Palm Bay 1.47m 4' 9.75" Heritage 2/20 Feb 20, 2020

High Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Jones, Alyssa SO Miami Southridge 1.85m 6' 0.75" Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
2 Joseph, Jada JR American Heritage 1.72m 5' 7.75" Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
3 Eugene, Alyiah SR Hollywood Hills 1.67m 5' 5.75" John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
4 Morgan, Spirit JR Miami Southridge 1.62m 5' 3.75" Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
5 Grant, Gabrielle SR Miami Northwestern 1.57m 5' 1.75" Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
6 Garcia, Rebecca JR Bayside 1.52m 4' 11.75" MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
6 Jobe, Stephanie SR Miami Northwestern 1.52m 4' 11.75" Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
6 Lauriston, Lillian JR Dillard 1.52m 4' 11.75" Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
6 Thompkins, Lauren SO Miami Southridge 1.52m 4' 11.75" Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
10 Bynes, Alexia SO Dillard 1.47m 4' 9.75" John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
10 King, Jade SR Rockledge 1.47m 4' 9.75" Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
10 Muncey, Bethany SO Heritage 1.47m 4' 9.75" Heritage 2/20 Feb 20, 2020
10 Sutton, Anijia SO Rockledge 1.47m 4' 9.75" MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
14 Rogers, La'Nia SO Port St. Lucie 1.45m 4' 9" Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020
15 Baptiste, Kenthia SR Bayside 1.42m 4' 7.75" MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
15 Daphinis, Chrystyne SR Archbishop McCarthy 1.42m 4' 7.75" Archbishop McCarthy meet 3 Mar 11, 2020
15 Exume, Dominique SO Bayside 1.42m 4' 7.75" Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
15 McNichol, Keirra SO Boyd Anderson 1.42m 4' 7.75" Cardinal Gibbons BCAA Meet #2 Feb 26, 2020
19 Alvarado, D'Angela SR Archbishop McCarthy 1.37m 4' 6" Archbishop McCarthy Meet 1 Feb 12, 2020
19 Devoe, Tiana JR Rockledge 1.37m 4' 6" Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
19 McDonald, Avalon SO South Fork 1.37m 4' 6" St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
19 Ngodu, Niani JR Dillard 1.37m 4' 6" Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
23 Jones, Daisia SO Dillard 1.32m 4' 4" The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
23 Palacio, Genessis JR Heritage 1.32m 4' 4" Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
23 Shannon, Rylee FR Rockledge 1.32m 4' 4" MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
23 Ulp, Jaydin JR Bayside 1.32m 4' 4" Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
23 Wiggins, Tamiyah JR Sebastian River 1.32m 4' 4" Royal Open 2020 Feb 22, 2020
28 Armstrong, Keliah FR Rockledge 1.27m 4' 2" MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
28 Daniels, Jiselle FR Bayside 1.27m 4' 2" MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
28 Estrella, Amanda JR South Fork 1.27m 4' 2" St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
28 Gonzalez, Isabella FR Archbishop McCarthy 1.27m 4' 2" Archbishop McCarthy Meet 1 Feb 12, 2020
28 Harasen, Alyssa SO Bayside 1.27m 4' 2" MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
28 Stickley, Ana FR Archbishop McCarthy 1.27m 4' 2" Archbishop McCarthy meet 3 Mar 11, 2020
34 cook, skye FR Dillard 1.23m 4' 0.5" Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
35 McDonald, Sophia FR Archbishop McCarthy 1.22m 4' 0" Archbishop McCarthy meet 3 Mar 11, 2020

Pole Vault (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Earle, Jeremy SR South Fork 4.11m 13' 5.75" Big Blue IX Feb 29, 2020
2 Souto, Nicolas SO Belen Jesuit Prep 3.65m 11' 11.75" Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 22, 2020
3 Agbekponou, Rama SR Heritage 3.60m 11' 9.75" Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
4 Williams, Richard SR Homestead 3.50m 11' 5.75" Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
5 Girado, Aidan SO Belen Jesuit Prep 3.35m 10' 11.75" Ransom Everglades HS Meet Feb 13, 2020
5 Helmig, Riley SR South Fork 3.35m 10' 11.75" Big Blue IX Feb 29, 2020
7 Peterson, Dylan SO Merritt Island 3.15m 10' 4" MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
8 Fonseca, Nicholas SO Belen Jesuit Prep 3.05m 10' 0" Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
8 Hidy, Jaden JR Heritage 3.05m 10' 0" Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
8 Minoso, Alejandro SO Belen Jesuit Prep 3.05m 10' 0" Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
8 Zuloaga, Pedro SO Belen Jesuit Prep 3.05m 10' 0" Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
12 Bermudez, Benjamin SO Belen Jesuit Prep 2.90m 9' 6.25" Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
13 Bogle, Lorenzo JR McArthur 2.80m 9' 2.25" The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
13 Lane, Demarfan SO McArthur 2.80m 9' 2.25" The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
15 Allen, Demario SO Boyd Anderson 2.75m 9' 0.25" Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
15 Francois, Loubsky SR Boyd Anderson 2.75m 9' 0.25" Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
15 Moise, Marvin SO McArthur 2.75m 9' 0.25" Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
15 Shephard, Chris FR Rockledge 2.75m 9' 0.25" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
19 Agosto, Xavier JR Bayside 2.62m 8' 7" Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
20 Leon, Lucas SO Belen Jesuit Prep 2.60m 8' 6.25" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
20 Muniz, Jose FR Belen Jesuit Prep 2.60m 8' 6.25" Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
22 Pinto, Bradley SR South Fork 2.59m 8' 6" Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
23 Thomen, Edgar SR Heritage 2.55m 8' 4.25" Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
24 Pinder, Donavan SO Miami Norland 2.45m 8' 0.5" John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
25 Maldonado, Kamrin FR Heritage 2.44m 8' 0" Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
26 Sargente, Geno JR Bayside 2.32m 7' 7.25" Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
27 Caceres, Lucas SO Belen Jesuit Prep 2.30m 7' 6.5" Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
27 Chavez, Ruben SO Belen Jesuit Prep 2.30m 7' 6.5" Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020
27