Alachua County Performance List

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Boys)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Brown, Kesean JR Oak Hall 10.52 Alachua County Championships Mar 11, 2020 1.1
2 Clark, Brent SR Eastside 10.93 Alachua County Championships Mar 11, 2020 1.1
3 Smith, Quandarius JR Buchholz 10.99 Alachua County Championships Mar 11, 2020 1.1
4 Lee, Quan SO Buchholz 11.16 Alachua County Championships Mar 11, 2020 1.1
5 Sermons, Adrian SO Buchholz 11.21 Alachua County Championships Mar 11, 2020 1.1
6 Goldwire, Ron'Darius JR Santa Fe 11.25 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.9
7 Reid, Deron SR Santa Fe 11.27 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
8 Kelly, Ja'Carree FR Oak Hall 11.28 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
9 Smith, Zhai SR Oak Hall 11.42 Alachua County Championships Mar 11, 2020 1.1
9 Strong, Ahmad SO Gainesville 11.42 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.7
11 Strachan, Arnold SO Eastside 11.43 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.2
12 Woulard, Felton JR Gainesville 11.46 Alachua County Championships Mar 11, 2020 1.1
13 Garrison, Cassaun JR Gainesville 11.51 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.3
14 Brown, Alex JR Gainesville 11.59 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 0.2
15 Joyner, Jermaine FR Buchholz 11.62 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.5
16 White lll, Billy SO Santa Fe 11.65 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.9
17 Miller, Phillip JR P. K. Yonge 11.67 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.7
17 Greene, Jayvian 8 Oak Hall 11.67 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -3.3
19 Nelson, Kenneth FR Gainesville 11.68 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -2.0
20 Miller, Machir SO Buchholz 11.71 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.9
21 Williams, Micheal SO P. K. Yonge 11.74 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.9
22 Mcckay, Yarnell SO P. K. Yonge 11.80 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
23 Jenkins, Deion SR Eastside 11.82 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.5
23 Williams, Jontez SO P. K. Yonge 11.82 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.9
25 McGlon Jr., Kendrick SR Santa Fe 11.83 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
26 Armitage, Aramion SO P. K. Yonge 11.84 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
27 Clark, Travon FR Eastside 11.93 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 0.9
27 Gill, Jake JR Oak Hall 11.93 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.2
29 Edwards, Jaden FR Eastside 12.01 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
30 Thomas, Jaleal SO P. K. Yonge 12.03 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -1.9
30 Cooper, John FR Gainesville 12.03 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020 0.3
32 Florilus, Colin JR Gainesville 12.06 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 -0.1
33 Sanchez, Julian JR Oak Hall 12.07 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.7
34 Covington, Ahman FR Gainesville 12.13 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020 0.3
35 Smith-Williams, Darian FR Gainesville 12.14 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020 0.3
36 Ja'Vion, Irving SO Eastside 12.15 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
37 Cintron, Diego JR St. Francis 12.17 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
38 Walker, Jecomiah SO St. Francis 12.18 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.5
38 Bowers, Antonio SR Newberry 12.18 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.3
40 Collante, Gabe FR Oak Hall 12.19 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 0.4
41 Feggins, Lamaris SO Eastside 12.23 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020 0.8
41 Williams, Zion SR Eastside 12.23 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
43 Evans, Javarous FR Santa Fe 12.24 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
44 Clements, Davontis JR Gainesville 12.26 Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020 -3.2
44 Evans, Cortavis SR Santa Fe 12.26 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
46 Ansted, Cole FR Newberry 12.32 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.5
47 Daniels, Quinton SO Eastside 12.41 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020 0.6
48 Bostic, Mahki SO Newberry 12.46 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 -0.1
49 Crawford, Nathan JR Eastside 12.50 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
50 Hale, Amarius FR Buchholz 12.52 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
51 Kendrick, Taylor JR P. K. Yonge 12.54 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
52 Young, Amari SR Buchholz 12.61 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
52 Zhou, Xiya SO Buchholz 12.61 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -2.3
54 Richardson, Gerrell JR Santa Fe 12.75 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
55 Snipstad, Joshua SO Santa Fe 12.78 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
56 Littles, Oamrion SO St. Francis 12.80 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020 1.2
56 Sabo, Chris JR St. Francis 12.80 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
56 Taylor, Zachariah FR Buchholz 12.80 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -3.5
59 Freeney, Brendon SO Santa Fe 12.82 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
60 Hill, Wille SO Santa Fe 12.85 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
61 Waiters, Zachary SO St. Francis 12.86 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
62 Faircloth, Edwin JR St. Francis 12.92 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
63 Galloway, Zachery FR Buchholz 12.97 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -1.2
64 Morton, Spencer FR Santa Fe 13.02 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
65 Rivera, Fabin SO Newberry 13.06 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 -0.4
66 Wise, Matthew SO P. K. Yonge 13.13 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
67 Lewis, Nashon FR Buchholz 13.15 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -1.2
68 Darby, Connor SO Newberry 13.18 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.7
69 Cummings, Thomas 8 Oak Hall 13.22 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 -0.4
70 Durr, Raheem FR Santa Fe 13.25 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020 0.7
71 Eich, Kyler JR Santa Fe 13.29 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
72 Hebert, Jarius JR St. Francis 13.37 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
72 Massias, Noah FR St. Francis 13.37 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
74 Simmons, Taylor SO Oak Hall 13.43 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 -0.1
75 Johnson, Kaleb FR Santa Fe 13.54 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
76 Griffith, Jewell FR Buchholz 13.60 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
77 Grow, Daniel 7 Oak Hall 13.91 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
78 Moy, Thomas 7 Oak Hall 13.92 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -2.5
79 Tulli, Gabe FR Oak Hall 14.01 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.2
80 Edwards, Ryan SR Newberry 14.06 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
81 Thoby, Jerry SO P. K. Yonge 14.12 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020 -4.0
82 Decoursey, Antonio FR Eastside 14.38 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
83 Gonzalez, Jonas FR St. Francis 14.73 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.9
84 Dye, Triston 7 P. K. Yonge 14.87 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -1.0
85 Roberts, Grant SO St. Francis 15.43 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
86 Krushinske, David FR St. Francis 15.47 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
87 Irving, Tyler FR St. Francis 16.90 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020 1.2

100 Meters (Girls)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Vreen, Kalani FR Gainesville 12.48 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -1.7
2 Reed, Zuriel FR P. K. Yonge 12.56 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.9
3 Strappier, Ahleeyah SR Newberry 12.91 Alachua County Championships Mar 11, 2020 1.4
4 Christian, Jada SO Buchholz 13.03 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.7
5 Williams-Biglow, Malaysia SO Eastside 13.14 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020 0.9
6 Peprah-Asante, Yolanda SR Buchholz 13.15 Alachua County Championships Mar 11, 2020 1.4
7 Valdez, Kijionea Eastside 13.20 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 2.0
8 Marshall, Kaleo JR Newberry 13.31 Alachua County Championships Mar 11, 2020 1.2
8 Watkins, Olivia SO Santa Fe 13.31 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
10 Ogedengbe, Peace SR Eastside 13.37 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
11 Levy-Davis, Toni FR Buchholz 13.44 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.7
12 Brown, Jasmine SO St. Francis 13.50 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
13 Brown, Paris Eastside 13.54 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 2.0
13 Sutton, Makayla SO Gainesville 13.54 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.5
15 Gainey, Destiny SR Santa Fe 13.57 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.8
16 Stephens, Sabrina SO Gainesville 13.63 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020 0.6
17 Caton, Meagan SO St. Francis 13.71 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.8
17 Miller, Sydney FR Oak Hall 13.71 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.0
19 Rowe, Kaylee SO Oak Hall 13.80 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
20 Bryant, Ja'Aliyah FR Eastside 13.87 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.7
21 DelRey, Soraya SR Buchholz 13.91 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -3.0
22 Reid, India JR Santa Fe 13.92 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.8
23 Mccrae, Zion 7 P. K. Yonge 13.93 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.7
24 Okonoboh, Tehila 6 Oak Hall 14.04 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
24 Figureroa, Gabriella JR Buchholz 14.04 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020 -0.6
26 As-Salafee, Khadeejah FR Buchholz 14.07 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020 0.4
27 Bosshardt, Rose 6 Oak Hall 14.08 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 -0.3
28 Roberts, Jalyn 6 Oak Hall 14.11 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
29 Smth, K'niyah JR Santa Fe 14.12 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
30 Allen, Janeil SO Eastside 14.13 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 -1.0
31 Barnett, Summer 8 P. K. Yonge 14.22 Alachua County Championships Mar 11, 2020 1.2
31 Rellevent, Queen SO Eastside 14.22 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 -0.3
31 Coley, McKaina FR Buchholz 14.22 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.7
34 Williams, Jayden SO Gainesville 14.26 Alachua County Championships Mar 11, 2020 1.5
35 Ritsema, Madison FR P. K. Yonge 14.35 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -4.4
36 Williams, Kiyana JR Santa Fe 14.36 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
37 Rosenberg, Sarah JR Oak Hall 14.39 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -1.7
38 English, Sydney SO P. K. Yonge 14.42 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 0.1
39 Christo, Aleah JR St. Francis 14.47 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
40 Evans, Olivia SO Oak Hall 14.50 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
41 Bradley, Nia SO Gainesville 14.52 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020 0.2
41 Hunter, Alivia JR Newberry 14.52 Alachua County Championships Mar 11, 2020 1.2
43 Speights, Niyana FR Eastside 14.53 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
44 Moore, Darriana JR Newberry 14.57 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.5
45 Pizzurro, Mary 8 Oak Hall 14.58 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
46 Ellis, Taylor P. K. Yonge 14.65 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
47 Yancey, Layla SO Newberry 14.68 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
47 Miller, Craigisha FR Buchholz 14.68 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -3.1
49 Schmalfuss, Veronika SR Oak Hall 14.69 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.2
50 Wynn, Savannah FR St. Francis 14.71 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.8
51 Lynum, Kiara JR Buchholz 14.76 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
52 Ponton, Hayley SO Oak Hall 14.86 Alachua County Championships Mar 11, 2020 1.2
52 Akri, Shyla 7 Oak Hall 14.86 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
54 Dyrkolbotn, Bella 8 Oak Hall 14.98 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -2.9
55 Levy-Davis, Sydni SO Buchholz 15.05 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -2.9
56 Hunt, Joanna SO Newberry 15.14 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020 0.2
57 Saliwanchik, Natalie SR Oak Hall 15.22 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 2.4
58 Forest, Angelina 7 Oak Hall 15.25 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
59 DeBlock, Sydney 7 Oak Hall 15.28 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.5
60 Akridge, Hannah 7 Oak Hall 15.38 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
61 Teekpeh, Anthonet FR Buchholz 15.41 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.5
62 Williams, Aniya P. K. Yonge 15.44 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
63 Blake, Ema FR St. Francis 15.50 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
64 Sanchez, Catalina FR St. Francis 15.52 Alachua County Championships Mar 11, 2020 1.5
65 Mosley, Ny’Auri 8 P. K. Yonge 15.54 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -1.3
66 Grace, Nyiashia 8 P. K. Yonge 15.63 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 0.1
67 Rowe, Mackenzie 6 Oak Hall 15.72 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
68 Cason, Ava 6 Oak Hall 15.73 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -1.7
69 Roberts, Auden 6 Oak Hall 15.78 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
70 Driaza, Mia FR Buchholz 15.80 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -4.6
71 Dos Santos, Gabrielle JR Buchholz 15.89 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -3.1
72 Freeman, Telayah FR Buchholz 15.98 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
73 Souto, Sohia 6 Oak Hall 16.02 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
74 Khuddus, Ayesha JR Oak Hall 16.10 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.8
75 King, Ayrin 7 P. K. Yonge 16.16 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -2.5
76 Evans, Janiya FR Gainesville 16.49 Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020 -2.4
77 Locascio, Christine JR Buchholz 16.55 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
78 Odocha, Sophia 6 Oak Hall 16.57 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
79 Gleason, Alexandra 6 Oak Hall 16.60 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -3.8
80 Gurley, Laurel 6 Oak Hall 17.86 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -4.4
81 Bird, Veronica 8 Oak Hall 18.82 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -4.6

200 Meters (Boys)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Brown, Kesean JR Oak Hall 22.08 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.5
2 Hamilton, Jaren FR P. K. Yonge 22.18 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.5
3 Goldwire, Ron'Darius JR Santa Fe 22.76 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.4
4 Hill, Dyoni SO Gainesville 22.86 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.5
5 Cobb, Raymond SR Gainesville 22.89 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.5
6 Smith, Zhai SR Oak Hall 23.22 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.8
7 Nelson, Kenneth FR Gainesville 23.25 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 0.7
8 Greene, Jayvian 8 Oak Hall 23.27 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.6
8 Reid, Deron SR Santa Fe 23.27 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
10 Bosshardt, Jack JR Buchholz 23.31 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 -0.5
11 Smith, Quandarius JR Buchholz 23.42 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
12 Curtis, Damien JR Buchholz 23.49 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.5
13 Jonas, Chris SO Newberry 23.60 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.4
14 Wilbon, Savion JR Gainesville 23.72 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 -0.5
15 Strachan, Arnold SO Eastside 23.73 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.7
16 Williams, Jontez SO P. K. Yonge 23.79 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.6
17 Armitage, Aramion SO P. K. Yonge 23.80 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 1.6
18 Miller, Phillip JR P. K. Yonge 23.87 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 1.7
19 White lll, Billy SO Santa Fe 23.95 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020 0.6
20 McGlon Jr., Kendrick SR Santa Fe 23.99 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
20 Joyner, Jermaine FR Buchholz 23.99 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020 0.9
22 Woulard, Felton JR Gainesville 24.02 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 2.4
23 Strong, Ahmad SO Gainesville 24.05 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.7
24 Miller, Machir SO Buchholz 24.10 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.6
25 Bulley, Heddwyn JR Gainesville 24.23 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.5
26 Sanchez, Julian JR Oak Hall 24.33 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 2.4
27 Feggins, Lamaris SO Eastside 24.55 Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020 -3.6
28 Mcckay, Yarnell JR P. K. Yonge 24.59 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.5
29 Clark, Travon FR Eastside 24.60 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 2.4
30 Jenkins, Deion SR Eastside 24.72 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.4
31 Covington, Ahman FR Gainesville 24.83 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020 0.7
32 Thomas, Jaleal SO P. K. Yonge 24.85 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.8
33 Williams, Micheal SO P. K. Yonge 24.87 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020 -3.9
34 Walker, Jecomiah SO St. Francis 24.89 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.5
35 Crawford, Nathan JR Eastside 24.97 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.4
36 Tillman, Ammon SO Santa Fe 25.22 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.8
37 Cintron, Diego JR St. Francis 25.24 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020 1.5
38 Edwards, Jaden FR Eastside 25.25 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
39 Florilus, Colin JR Gainesville 25.40 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.4
40 Feathers, Kenyarda JR P. K. Yonge 25.66 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.9
41 Lang, Jamarie FR Buchholz 25.67 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020 0.1
42 Daniels, Quinton SO Eastside 25.73 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.5
43 Kendrick, Taylor JR P. K. Yonge 25.81 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
44 Littles, Oamrion SO St. Francis 25.86 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.4
45 Denis, Justin SO Buchholz 25.90 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
46 Evans, Javarous FR Santa Fe 25.93 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020 2.1
47 Bostic, Mahki SO Newberry 25.96 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.5
48 Bowers, Antonio SR Newberry 25.97 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.7
49 Gilbert, Jackson JR P. K. Yonge 26.03 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.9
50 Hale, Amarius FR Buchholz 26.04 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
51 Washington, Kyren FR Santa Fe 26.20 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020 0.7
52 Snipstad, Joshua SO Santa Fe 26.30 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020 2.1
53 Clark, Brent SR Eastside 26.39 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
54 Morton, Spencer FR Santa Fe 26.43 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020 2.1
55 Waiters, Zachary SO St. Francis 26.45 Mount Dora Christian Track and Field Meet #2 Feb 22, 2020
55 Ansted, Cole FR Newberry 26.45 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020 1.6
57 Zhou, Xiya SO Buchholz 26.46 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
58 Young, Amari SR Buchholz 26.73 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
59 Freeney, Brendon SO Santa Fe 26.79 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
60 Wise, Matthew SO P. K. Yonge 26.83 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020 -3.3
60 Cummings, Thomas 8 Oak Hall 26.83 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.6
62 Rivera, Fabin SO Newberry 26.93 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.5
63 Thoby, Jerry 8 P. K. Yonge 26.97 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 -0.7
64 Lewis, Nashon FR Buchholz 27.06 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
65 Morris, Nyquan SO P. K. Yonge 27.22 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.4
66 Eich, Kyler JR Santa Fe 27.34 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
66 Simmons, Taylor SO Oak Hall 27.34 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.4
68 Taylor, Zachariah FR Buchholz 27.94 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020 2.1
69 Franklin , Isaac SO St. Francis 28.15 Mount Dora Christian Track and Field Meet #2 Feb 22, 2020
70 Griffith, Jewell FR Buchholz 28.87 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020 0.6
71 Gonzalez, Jonas FR St. Francis 31.89 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020 0.7

200 Meters (Girls)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Vreen, Kalani FR Gainesville 25.18 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 1.6
2 Reed, Zuriel FR P. K. Yonge 25.30 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 3.3
3 Presley, Nymera FR P. K. Yonge 26.64 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 3.3
4 Strappier, Ahleeyah SR Newberry 27.17 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.7
5 Williams-Biglow, Malaysia SO Eastside 27.18 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.9
6 Miller, Sydney FR Oak Hall 27.20 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 3.3
7 Valdez, Kijionea Eastside 27.34 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 0.4
8 Booker, Kaniya FR Buchholz 27.59 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 0.7
9 Wilburn, Jaida FR Buchholz 27.61 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.3
10 Marshall, Kaleo JR Newberry 27.70 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.7
11 Sutton, Makayla SO Gainesville 27.84 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020 1.5
12 Gainey, Destiny SR Santa Fe 27.93 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.9
13 Brown, Paris Eastside 27.98 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.5
14 Brown, Jasmine SO St. Francis 28.02 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.4
15 Stephens, Sabrina SO Gainesville 28.27 Alachua County Championships Mar 11, 2020 1.2
16 Peprah-Asante, Yolanda SR Buchholz 28.39 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
17 Watkins, Olivia SO Santa Fe 28.40 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020 1.7
18 Bain, Jessica 7 P. K. Yonge 28.46 Alachua County Championships Mar 11, 2020 1.2
19 Figureroa, Gabriella JR Buchholz 28.68 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.4
20 Bryant, Ja'Aliyah FR Eastside 28.74 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020 1.7
21 Roberts, Jalyn 6 Oak Hall 28.76 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.7
22 Caton, Meagan SO St. Francis 29.01 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.3
23 Smth, K'niyah JR Santa Fe 29.02 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.4
24 Levy-Davis, Toni FR Buchholz 29.08 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020 1.2
25 Okonoboh, Tehila 6 Oak Hall 29.10 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.9
26 Ritsema, Madison FR P. K. Yonge 29.20 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 1.8
27 As-Salafee, Khadeejah FR Buchholz 29.31 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020 1.5
28 Allen, Janeil SO Eastside 29.38 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020 1.7
29 Barnett, Summer 8 P. K. Yonge 29.43 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.0
30 Bosshardt, Rose 6 Oak Hall 29.74 Alachua County Championships Mar 11, 2020 1.2
31 Williams, Yasmyne SO Eastside 29.91 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.5
32 Dyrkolbotn, Bella 8 Oak Hall 29.99 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 -0.3
33 Ellis, Taylor 7 P. K. Yonge 30.14 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.7
34 Bradley, Nia SO Gainesville 30.24 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 4.1
35 Lynum, Kiara JR Buchholz 30.36 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
36 Hunter, Alivia JR Newberry 30.40 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.0
37 Evans, Olivia SO Oak Hall 30.46 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.4
38 Coley, McKaina FR Buchholz 30.71 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020 1.5
39 Williams, Jayden SO Gainesville 30.80 Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020 -1.0
40 Christo, Aleah JR St. Francis 31.12 Mount Dora Christian Track and Field Meet #2 Feb 22, 2020
41 Speights, Niyana FR Eastside 31.18 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
42 Wynn, Savannah FR St. Francis 31.22 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.3
43 Rellevent, Queen SO Eastside 31.46 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
44 Levy-Davis, Sydni SO Buchholz 32.06 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
45 Dos Santos, Gabrielle JR Buchholz 32.64 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 0.2
46 Williams, Aniya P. K. Yonge 32.87 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
47 Khuddus, Ayesha JR Oak Hall 33.20 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.3
48 Hunt, Joanna SO Newberry 33.51 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020 1.5
49 Mosley, Ny’Auri 8 P. K. Yonge 33.84 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 1.7
50 Freeman, Telayah FR Buchholz 34.14 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
51 Davis, Noa SO Eastside 34.18 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 0.5
52 Evans, Janiya FR Gainesville 34.57 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 0.5
53 Locascio, Christine JR Buchholz 35.38 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 0.2
54 Ferden, Emma FR Oak Hall 38.15 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.0

400 Meters (Boys)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Hamilton, Jaren FR P. K. Yonge 49.50 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
2 Spires, Trace SO Santa Fe 51.31 Alachua County Championships Mar 11, 2020
3 Hill, Dyoni SO Gainesville 52.04 Alachua County Championships Mar 11, 2020
4 Greene, Jayvian 8 Oak Hall 52.08 Alachua County Championships Mar 11, 2020
5 Ingram, Cornelius 7 P. K. Yonge 52.50 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
6 Wilson, Warren SO Newberry 52.56 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
7 Collante, Gabe FR Oak Hall 53.04 Alachua County Championships Mar 11, 2020
8 Smith, Zhai SR Oak Hall 53.22 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
9 White lll, Billy SO Santa Fe 54.11 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
10 Cobb, Raymond SR Gainesville 54.52 Alachua County Championships Mar 11, 2020
11 Wise, Matthew SO P. K. Yonge 54.95 Alachua County Championships Mar 11, 2020
12 Feggins, Lamaris SO Eastside 55.05 Alachua County Championships Mar 11, 2020
13 Miller, Machir SO Buchholz 55.83 Alachua County Championships Mar 11, 2020
14 Faircloth, Edwin JR St. Francis 56.30 Alachua County Championships Mar 11, 2020
15 Dailey, Clinton SR Eastside 56.61 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
16 Bosshardt, Jack JR Buchholz 56.69 Alachua County Championships Mar 11, 2020
17 Nolan, Ryan SO Oak Hall 57.17 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
18 Gill, Jake JR Oak Hall 57.26 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
19 Mavin, Brenden SO Eastside 57.29 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
20 Grant, Deylynd SR Buchholz 57.52 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
21 Haight, Broch FR Newberry 57.79 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
22 Ettinger, Liam SR Newberry 57.80 Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
23 Bulley, Heddwyn JR Gainesville 58.37 Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
24 Wetherington, Conner SO Santa Fe 58.90 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
25 Rivera, Fabin SO Newberry 58.99 Alachua County Championships Mar 11, 2020
26 Snipstad, Joshua SO Santa Fe 59.08 Alachua County Championships Mar 11, 2020
27 Barnett, Sam FR P. K. Yonge 59.15 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
28 Freeney, Brendon SO Santa Fe 59.53 Alachua County Championships Mar 11, 2020
29 Sanchez, Julian JR Oak Hall 59.90 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
30 Cintron, Diego JR St. Francis 59.91 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
31 Gilbert, Jackson JR P. K. Yonge 59.96 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
32 Zhou, Xiya SO Buchholz 1:00.06 Alachua County Championships Mar 11, 2020
33 Morgan, Anthony SO Eastside 1:00.34 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
34 Filippi, Ian JR Gainesville 1:00.63 Alachua County Championships Mar 11, 2020
35 Cummings, Thomas 8 Oak Hall 1:01.34 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
36 Pitts, Payton FR Santa Fe 1:01.68 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
37 Hebert, Jarius JR St. Francis 1:01.80 Alachua County Championships Mar 11, 2020
38 Johnson, Kaleb FR Santa Fe 1:02.29 Alachua County Championships Mar 11, 2020
39 Taylor, Zachariah FR Buchholz 1:02.73 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
40 Ja'Vion, Irving SO Eastside 1:02.92 Alachua County Championships Mar 11, 2020
41 Lewis, Nashon FR Buchholz 1:03.27 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
42 Thoby, Jerry 8 P. K. Yonge 1:03.54 Alachua County Championships Mar 11, 2020
43 Conaty , Lucas SO St. Francis 1:03.87 Alachua County Championships Mar 11, 2020
44 Grosz, Aiden SO Eastside 1:04.03 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
45 Thrift, Kyle FR Newberry 1:04.31 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
46 Crawford, Nathan JR Eastside 1:05.28 Alachua County Championships Mar 11, 2020
47 Tulli, Gabe FR Oak Hall 1:06.04 Alachua County Championships Mar 11, 2020
48 Young, Amari SR Buchholz 1:06.07 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
49 Fanelli, Robert SO Newberry 1:06.64 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
50 Griffith, Jewell FR Buchholz 1:07.01 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
51 Sarabia, Antonio SR St. Francis 1:07.75 Mount Dora Christian Track and Field Meet #2 Feb 22, 2020
52 Dye, Josiah SR P. K. Yonge 1:08.31 Alachua County Championships Mar 11, 2020
53 Wrighton, Jonathan FR Gainesville 1:09.46 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
54 Galloway, Zachery FR Buchholz 1:13.61 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
55 Dailey, Connor JR St. Francis 1:14.51 Alachua County Championships Mar 11, 2020
56 Roberts, Grant SO St. Francis 1:14.58 Mount Dora Christian Track and Field Meet #2 Feb 22, 2020

400 Meters (Girls)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Reed, Zuriel FR P. K. Yonge 56.64 Alachua County Championships Mar 11, 2020
2 Vreen, Kalani FR Gainesville 1:01.09 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
3 Miller, Sydney FR Oak Hall 1:02.69 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
4 Brown, Paris Eastside 1:02.83 Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
5 Wilburn, Jaida FR Buchholz 1:02.97 Alachua County Championships Mar 11, 2020
6 Ogedengbe, Peace SR Eastside 1:03.45 Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
7 Brown, Jasmine SO St. Francis 1:03.99 Alachua County Championships Mar 11, 2020
8 Figureroa, Gabriella JR Buchholz 1:04.89 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
9 Williams, Kiyana JR Santa Fe 1:04.96 Alachua County Championships Mar 11, 2020
10 Booker, Kaniya FR Buchholz 1:05.21 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
11 Stephens, Sabrina SO Gainesville 1:05.59 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
12 Bain, Jessica 7 P. K. Yonge 1:05.99 Alachua County Championships Mar 11, 2020
13 Bryant, Ja'Aliyah FR Eastside 1:06.21 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
14 Cruz, Mariela JR Gainesville 1:06.27 Alachua County Championships Mar 11, 2020
15 Sutton, Makayla SO Gainesville 1:06.37 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
16 Rowe, Kaylee SO Oak Hall 1:06.46 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
17 Schmalfuss, Veronika SR Oak Hall 1:06.92 Alachua County Championships Mar 11, 2020
18 Rosenberg, Sarah JR Oak Hall 1:07.27 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
19 Pizzurro, Mary 8 Oak Hall 1:07.50 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
20 Dyrkolbotn, Bella 8 Oak Hall 1:07.71 Alachua County Championships Mar 11, 2020
21 Ritsema, Madison FR P. K. Yonge 1:08.88 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
22 Newman, Yasmin SO P. K. Yonge 1:09.03 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
23 Blackwelder, Riley SO P. K. Yonge 1:09.17 Alachua County Championships Mar 11, 2020
24 Roberts, Jalyn 6 Oak Hall 1:09.42 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
25 Shelnutt, Laura FR Gainesville 1:09.45 Alachua County Championships Mar 11, 2020
26 Forest, Angelina 7 Oak Hall 1:10.95 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
27 Hunter, Alivia JR Newberry 1:11.11 Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
28 Ponton, Hayley SO Oak Hall 1:11.60 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
29 Moore, Darriana JR Newberry 1:11.69 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
30 Roberts, Auden 6 Oak Hall 1:12.47 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
31 Miller, Craigisha FR Buchholz 1:12.80 Alachua County Championships Mar 11, 2020
32 Okonoboh, Tehila 6 Oak Hall 1:12.94 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
33 Klein, Mackenzie 8 Oak Hall 1:13.45 Alachua County Championships Mar 11, 2020
34 Dos Santos, Gabrielle JR Buchholz 1:14.07 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
35 Bosshardt, Rose 6 Oak Hall 1:14.13 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
36 Evans, Olivia SO Oak Hall 1:14.61 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
37 Levy-Davis, Sydni SO Buchholz 1:14.83 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
38 Clemmons, Danecia Eastside 1:14.97 Alachua County Championships Mar 11, 2020
39 Rowe, Mackenzie 6 Oak Hall 1:15.69 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
40 Akri, Shyla 7 Oak Hall 1:15.72 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
41 Coley, McKaina FR Buchholz 1:16.34 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
42 Sanchez, Catalina FR St. Francis 1:16.66 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
43 Cason, Ava 6 Oak Hall 1:17.30 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
44 Saliwanchik, Natalie SR Oak Hall 1:17.46 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
45 As-Salafee, Khadeejah FR Buchholz 1:17.69 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
46 Freeman, Marina 7 P. K. Yonge 1:19.12 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
47 Davis, Noa SO Eastside 1:20.54 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
48 Driaza, Mia FR Buchholz 1:21.82 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
49 Scarpatti, Izzy SO St. Francis 1:21.83 Mount Dora Christian Track and Field Meet #2 Feb 22, 2020
50 Souto, Sohia 6 Oak Hall 1:22.36 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
51 Hinson, Karessa JR Buchholz 1:22.61 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
52 Odocha, Sophia 6 Oak Hall 1:22.82 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
53 Gleason, Alexandra 6 Oak Hall 1:22.94 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
54 Gurley, Laurel 6 Oak Hall 1:28.57 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
55 Bird, Veronica 8 Oak Hall 1:29.49 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
56 Hunt, Joanna SO Newberry 1:32.84 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
57 Ferden, Emma FR Oak Hall 1:37.38 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020

800 Meters (Boys)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Montini, Austin JR Oak Hall 1:55.67 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
2 Bailes, Nathan JR Buchholz 1:57.49 Alachua County Championships Mar 11, 2020
3 Tucker, Bailey SR Buchholz 1:58.39 Alachua County Championships Mar 11, 2020
4 Alexander, Luke JR Buchholz 2:02.20 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
5 Bautista, Julian SO St. Francis 2:03.56 Alachua County Championships Mar 11, 2020
6 Grosz, Aiden SO Eastside 2:05.42 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
7 Sow, Emile SR Eastside 2:05.55 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
8 Dobrin, Asher SO Oak Hall 2:05.68 Alachua County Championships Mar 11, 2020
9 Wilson, Warren SO Newberry 2:07.51 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
10 Gamble, Ethan SR Gainesville 2:08.31 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
11 Lofing, Blake SR Santa Fe 2:10.29 Alachua County Championships Mar 11, 2020
12 Brock, Justin SR Gainesville 2:10.45 Alachua County Championships Mar 11, 2020
13 Cannella, Joe SR St. Francis 2:11.29 Alachua County Championships Mar 11, 2020
14 Torres, Anecio Newberry 2:11.77 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
15 Montini, Caden FR Oak Hall 2:11.81 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
16 Spires, Trace SO Santa Fe 2:11.84 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
17 Grabow, Thomas JR St. Francis 2:12.42 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
18 Kane, Ryland SO Oak Hall 2:12.75 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
19 Muir, Jack SO St. Francis 2:12.78 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
20 Collante, Gabe FR Oak Hall 2:13.18 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
21 Fairchild, Max SR Buchholz 2:14.18 Alachua County Championships Mar 11, 2020
22 Kovacs, Justin SR Gainesville 2:14.52 Alachua County Championships Mar 11, 2020
23 Hanson, Carter SR St. Francis 2:14.79 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
24 Ettinger, Liam SR Newberry 2:14.84 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
25 Rowe, Austin SR Buchholz 2:15.30 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
26 Kelleher, Miles JR Oak Hall 2:16.04 Alachua County Championships Mar 11, 2020
27 Perrin, Sean SR St. Francis 2:17.19 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
28 Matthias, Greer JR Eastside 2:17.85 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
29 Ortiz, Matthew SO Santa Fe 2:19.18 Alachua County Championships Mar 11, 2020
30 Ciocca, Jake SO Oak Hall 2:19.73 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
31 Walters, Malachi FR Buchholz 2:20.56 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
32 Young, Ethan FR Buchholz 2:22.00 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
33 Flores-Rodriguez , Francisco Ian SR P. K. Yonge 2:23.23 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
34 Labonte, Camden FR Santa Fe 2:23.32 Alachua County Championships Mar 11, 2020
35 Kawaja, Mason FR Buchholz 2:23.68 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
36 Crawford, Nathan JR Eastside 2:24.64 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
37 Dailey, Clinton JR Eastside 2:25.89 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
38 Parker, Luke JR St. Francis 2:26.17 Alachua County Championships Mar 11, 2020
39 Towers, Gordon SO Buchholz 2:27.27 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
40 Conaty , Lucas SO St. Francis 2:27.36 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
41 Filippi, Ian JR Gainesville 2:27.40 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
42 Pettyjohn, Ethan SO Santa Fe 2:28.19 Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
43 Qiu, Alan FR Buchholz 2:28.35 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
44 Thomas, Adam FR Eastside 2:28.58 Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
45 Haight, Broch FR Newberry 2:29.06 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
46 Miller, Emerson SO Eastside 2:29.44 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
47 Koehler, Parker FR Buchholz 2:29.79 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
48 Paul, Ahmik FR Eastside 2:30.03 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
49 Gallogly, Benjamin 6 Oak Hall 2:30.31 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
50 Sarabia, Antonio SR St. Francis 2:31.38 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
51 Peloso, Peter 7 Oak Hall 2:31.46 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
52 Peddie, Phillip 7 Oak Hall 2:33.32 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
53 Hunter, Liam SO Newberry 2:33.87 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
54 Frank, Gabriel SO Santa Fe 2:34.46 Alachua County Championships Mar 11, 2020
55 Endres, Jonathan FR Buchholz 2:34.64 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
56 Wrighton, Jonathan FR Gainesville 2:35.59 Alachua County Championships Mar 11, 2020
57 Zeller, Luke SO Newberry 2:36.29 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
58 Thrift, Kyle FR Newberry 2:36.39 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
59 King, William FR Buchholz 2:36.66 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
60 Smith, Kalonn SO Eastside 2:36.88 Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
61 Gilbert, Julian 6 P. K. Yonge 2:37.66 Alachua County Championships Mar 11, 2020
62 Olmos, Agustin SO Gainesville 2:39.66 Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
63 DiCairano, Matthew SR St. Francis 2:40.42 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
64 Garett, Davis FR P. K. Yonge 2:42.26 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
65 Eisner, Andrew 6 Oak Hall 2:44.05 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
66 Dailey, Connor JR St. Francis 2:51.03 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
67 Watson, Ben SO Santa Fe 2:56.55 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
68 Sain, Elliot FR Buchholz 3:02.90 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
69 Werner, Jackson JR Buchholz 3:03.45 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
70 Seveline, Sam SR Newberry 3:37.57 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020

800 Meters (Girls)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Jones, Lauren SO Oak Hall 2:22.44 Alachua County Championships Mar 11, 2020
2 Drummond, Allison JR Buchholz 2:24.96 Alachua County Championships Mar 11, 2020
3 Ryan, Susie SR Gainesville 2:26.53 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
4 Eisner, Eliana 8 Oak Hall 2:28.30 Alachua County Championships Mar 11, 2020
5 Miller, Sydney FR Oak Hall 2:32.33 Alachua County Championships Mar 11, 2020
6 Aulisio, Gabriella JR Oak Hall 2:32.43 Alachua County Championships Mar 11, 2020
7 Loosli, Esther SR Buchholz 2:32.61 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
8 Adin, Millie SO St. Francis 2:32.67 Alachua County Championships Mar 11, 2020
9 Drummond, Kate FR Buchholz 2:33.39 Alachua County Championships Mar 11, 2020
10 Rowe, Caitlin SO Buchholz 2:34.53 Alachua County Championships Mar 11, 2020
11 Cruz, Mariela JR Gainesville 2:36.70 Alachua County Championships Mar 11, 2020
12 Gilmore, Breann SO Santa Fe 2:36.94 Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
13 Grooms, Harrison JR Oak Hall 2:38.16 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
14 Bedson, Brooke SO Gainesville 2:38.25 Alachua County Championships Mar 11, 2020
15 Blackwelder, Riley P. K. Yonge 2:39.21 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
16 Means, Ally JR Oak Hall 2:39.33 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
17 Shelnutt, Laura FR Gainesville 2:39.79 Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
18 Li, Glenna SR Buchholz 2:40.74 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
19 Giuliano, Isabelle FR Buchholz 2:42.93 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
20 Christensen, Whitney SO Buchholz 2:45.98 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
21 Klein, Mackenzie 8 Oak Hall 2:46.96 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
22 Wolpert, Natalie JR Eastside 2:49.38 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
23 Loosli, Elizabeth SO Buchholz 2:51.31 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
24 Laux, Rachel SO Buchholz 2:53.40 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
25 Li, Patricia Eastside 2:53.42 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
26 Prabhakaran, Gaya SO Gainesville 2:54.23 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
27 Hunter, Alivia Newberry 2:55.10 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
28 Galione, Mary FR Buchholz 2:56.31 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
29 Krushinskie, Mica SO St. Francis 2:57.01 Mount Dora Christian Track and Field Meet #2 Feb 22, 2020
30 Fernandez Smith, Anastasja 8 P. K. Yonge 2:58.14 Alachua County Championships Mar 11, 2020
31 Freeman, Marina 7 P. K. Yonge 2:58.84 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
32 Garofalo, Lalita SO Buchholz 2:59.02 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
33 Ponton, Hayley SO Oak Hall 2:59.16 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
34 Holton, Makenzy FR Santa Fe 3:05.13 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
35 Ciarletto, Maisie JR St. Francis 3:06.55 Alachua County Championships Mar 11, 2020
36 Handy, Kathryn FR Buchholz 3:07.12 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
37 Shaw, Lauren Eastside 3:07.46 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
38 Scarpatti, Izzy SO St. Francis 3:07.83 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
39 Voils, Anna FR Buchholz 3:07.99 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
40 Deng, Catherine JR Eastside 3:09.20 Alachua County Championships Mar 11, 2020
41 Smith, Grace SO Eastside 3:09.52 Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
42 Stokes, Mae FR Santa Fe 3:11.97 Alachua County Championships Mar 11, 2020
43 Rosado, Emilie SO St. Francis 3:14.05 Alachua County Championships Mar 11, 2020
44 Cross, Regan FR Buchholz 3:14.70 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
45 Williams, Gabrielle SO Buchholz 3:14.81 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
46 Romrell, Haley SO P. K. Yonge 3:15.55 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
47 Freas, Olivia SO Buchholz 3:16.76 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
48 Greene, Chloe FR Buchholz 3:18.11 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
49 Hillier, Annabel SO St. Francis 3:30.19 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
50 Albury, Rylee SO St. Francis 3:31.21 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
51 Peters, Kavina JR Eastside 3:36.69 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
52 Jones, Caitylynn SO Newberry 3:39.49 Alachua County Championships Mar 11, 2020

1600 Meters (Boys)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Montini, Austin JR Oak Hall 4:24.52 Alachua County Championships Mar 11, 2020
2 Bailes, Nathan JR Buchholz 4:25.52 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
3 Tucker, Bailey SR Buchholz 4:33.45 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
4 Sow, Emile SR Eastside 4:35.96 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
5 Bautista, Julian SO St. Francis 4:37.15 Alachua County Championships Mar 11, 2020
6 Dobrin, Asher SO Oak Hall 4:41.29 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
7 Grabow, Thomas JR St. Francis 4:43.58 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
8 Jaishankar, Kiran JR Buchholz 4:43.91 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
9 Montini, Caden FR Oak Hall 4:47.59 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
10 Egorov, Michael SR Gainesville 4:49.24 Alachua County Championships Mar 11, 2020
11 Mock, Benjamin SR Gainesville 4:49.49 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
12 Perrin, Sean SR St. Francis 4:51.93 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
13 Morgan, Kyle JR Gainesville 4:52.51 Alachua County Championships Mar 11, 2020
14 Matthias, Greer JR Eastside 4:53.22 Alachua County Championships Mar 11, 2020
15 Kane, Ryland SO Oak Hall 4:54.56 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
16 Brock, Justin SR Gainesville 4:57.54 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
17 Mountain, Brant JR Buchholz 4:57.66 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
18 Ciocca, Jake SO Oak Hall 4:58.48 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
19 Flores-Rodriguez , Francisco Ian SR P. K. Yonge 4:58.55 Alachua County Championships Mar 11, 2020
20 Muir, Jack SO St. Francis 4:58.69 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
21 Lofing, Blake SR Santa Fe 4:58.96 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
22 Torres, Anecio Newberry 4:59.54 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
23 Pritt, Jonathan JR Buchholz 5:00.47 Alachua County Championships Mar 11, 2020
24 Miller, Emerson SO Eastside 5:01.76 Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
25 Segura, Carlos SO Buchholz 5:02.55 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
26 Ortiz, Matthew SO Santa Fe 5:05.04 Alachua County Championships Mar 11, 2020
27 Kawaja, Mason FR Buchholz 5:05.78 Alachua County Championships Mar 11, 2020
28 Longstreet, Wrigley SO Buchholz 5:06.37 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
29 Cain, Nicholas SR Gainesville 5:09.15 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
30 Cannella, Joe SR St. Francis 5:09.16 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
31 Pettyjohn, Ethan SO Santa Fe 5:11.20 Alachua County Championships Mar 11, 2020
32 Jiang, Richard SO Eastside 5:12.42 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
33 Qiu, Alan FR Buchholz 5:15.13 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
34 Kelleher, Miles JR Oak Hall 5:15.53 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
35 Gallogly, Benjamin 6 Oak Hall 5:17.28 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
36 Frick, Benjamin SO Buchholz 5:17.54 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
37 Sarabia, Antonio SR St. Francis 5:21.96 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
38 Young, Ethan FR Buchholz 5:23.14 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
39 Towers, Gordon SO Buchholz 5:23.45 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
40 Conaty , Lucas SO St. Francis 5:23.56 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
41 Sarabia, Antonio SR St. Francis 5:23.94 Alachua County Championships Mar 11, 2020
42 Peloso, Peter 7 Oak Hall 5:25.77 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
43 Hunter, Liam SO Newberry 5:26.80 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
44 Peddie, Phillip 7 Oak Hall 5:27.57 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
45 Haight, Broch FR Newberry 5:30.91 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
46 Labonte, Camden FR Santa Fe 5:31.86 Alachua County Championships Mar 11, 2020
47 Thrift, Kyle FR Newberry 5:33.31 Alachua County Championships Mar 11, 2020
48 Paul, Ahmik FR Eastside 5:33.34 Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
49 Jha, Anish FR Eastside 5:37.96 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
50 Eisner, Andrew 6 Oak Hall 5:38.34 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
51 Overdevest, Max SO Eastside 5:41.77 Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
52 DiCairano, Matthew SR St. Francis 5:42.27 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
53 Zeller, Luke SO Newberry 5:46.17 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
54 Camacho, Nicholas SO Eastside 5:48.01 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
55 Frank, Gabriel SO Santa Fe 5:50.71 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
56 Fanelli, Robert SO Newberry 5:51.30 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
57 Gilbert, Julian 6 P. K. Yonge 5:54.75 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
58 Garett, Davis FR P. K. Yonge 6:00.74 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
59 Olmos, Agustin SO Gainesville 6:03.89 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
60 Endres, Jonathan FR Buchholz 6:04.78 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
61 Sain, Elliot FR Buchholz 6:10.85 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
62 Koehler, Parker FR Buchholz 6:10.99 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
63 Walters, Malachi FR Buchholz 6:11.71 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
64 Thomas, Adam FR Eastside 6:15.13 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
65 Dailey, Connor JR St. Francis 6:21.85 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
66 Watson, Ben SO Santa Fe 6:26.66 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
67 Werner, Jackson JR Buchholz 6:34.27 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
68 Davis, Carson FR Santa Fe 6:55.66 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020

1600 Meters (Girls)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Veltcheva, Ani SO Gainesville 5:10.90 Alachua County Championships Mar 11, 2020
2 Jones, Lauren SO Oak Hall 5:19.18 Alachua County Championships Mar 11, 2020
3 Loosli, Esther SR Buchholz 5:23.94 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
4 Li, Glenna SR Buchholz 5:25.95 Alachua County Championships Mar 11, 2020
5 Drummond, Allison JR Buchholz 5:27.44 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
6 Drummond, Kate FR Buchholz 5:32.04 Alachua County Championships Mar 11, 2020
7 Grooms, Harrison JR Oak Hall 5:38.43 Alachua County Championships Mar 11, 2020
8 Cruz, Mariela JR Gainesville 5:40.39 Alachua County Championships Mar 11, 2020
9 Ryan, Susie SR Gainesville 5:45.48 Alachua County Championships Mar 11, 2020
10 Aulisio, Gabriella JR Oak Hall 5:47.89 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
11 Eisner, Eliana 8 Oak Hall 5:48.08 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
12 Anderson, Ariel JR Santa Fe 5:50.96 Alachua County Championships Mar 11, 2020
13 Rowe, Caitlin SO Buchholz 5:51.54 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
14 Means, Ally JR Oak Hall 5:54.48 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
15 Miller, Sydney FR Oak Hall 5:55.29 Alachua County Championships Mar 11, 2020
16 Bedson, Brooke SO Gainesville 5:55.67 Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
17 Adin, Millie SO St. Francis 5:56.06 Alachua County Championships Mar 11, 2020
18 Loosli, Elizabeth SO Buchholz 5:59.31 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
19 Laux, Rachel SO Buchholz 6:04.29 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
20 Klein, Mackenzie 8 Oak Hall 6:04.71 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
21 Webber, Nicole FR Gainesville 6:06.28 Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
22 Giuliano, Isabelle FR Buchholz 6:11.68 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
23 Li, Patricia Eastside 6:17.41 Alachua County Championships Mar 11, 2020
24 Wolpert, Natalie JR Eastside 6:21.17 Alachua County Championships Mar 11, 2020
25 Hunter, Alivia Newberry 6:22.12 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
26 Prabhakaran, Gaya SO Gainesville 6:23.27 Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
27 Fernandez Smith, Anastasja 8 P. K. Yonge 6:24.42 Alachua County Championships Mar 11, 2020
28 Christensen, Whitney SO Buchholz 6:24.69 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
29 Graetz, Katherine SO Santa Fe 6:27.16 Alachua County Championships Mar 11, 2020
30 Blackwelder, Riley P. K. Yonge 6:27.21 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
31 Shelnutt, Laura FR Gainesville 6:27.35 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
32 Steen, Ella SO Santa Fe 6:27.64 Alachua County Championships Mar 11, 2020
33 Holton, Makenzy FR Santa Fe 6:32.73 Alachua County Championships Mar 11, 2020
34 Voils, Anna FR Buchholz 6:34.75 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
35 Garofalo, Lalita SO Buchholz 6:35.68 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
36 Galione, Mary FR Buchholz 6:36.49 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
37 Riley, Jocelyn FR P. K. Yonge 6:36.67 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
38 Handy, Kathryn FR Buchholz 6:36.74 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
39 Greene, Chloe FR Buchholz 6:49.09 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
39 Shaw, Lauren Eastside 6:49.09 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
41 Schatzmayr, Lisa SO Santa Fe 6:53.89 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
42 Krushinskie, Mica SO St. Francis 6:56.23 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
43 Cross, Regan FR Buchholz 7:01.18 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
44 Deng, Catherine JR Eastside 7:06.68 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
45 Romrell, Haley SO P. K. Yonge 7:07.09 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
46 Hinson, Karessa JR Buchholz 7:07.22 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
47 Williams, Gabrielle SO Buchholz 7:26.16 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
48 Stokes, Mae FR Santa Fe 7:29.43 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
49 Peters, Kavina JR Eastside 7:37.29 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020

3200 Meters (Boys)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Montini, Austin JR Oak Hall 9:21.04 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
2 Sow, Emile SR Eastside 9:59.49 Alachua County Championships Mar 11, 2020
3 Jaishankar, Kiran JR Buchholz 10:00.12 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
4 Grabow, Thomas JR St. Francis 10:01.13 Mount Dora Christian Track and Field Meet #2 Feb 22, 2020
5 Bautista, Julian SO St. Francis 10:01.33 Alachua County Championships Mar 11, 2020
6 Montini, Caden FR Oak Hall 10:24.89 Alachua County Championships Mar 11, 2020
7 Egorov, Michael SR Gainesville 10:28.91 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
8 Muir, Jack SO St. Francis 10:36.10 Mount Dora Christian Track and Field Meet #2 Feb 22, 2020
9 Matthias, Greer JR Eastside 10:37.45 Alachua County Championships Mar 11, 2020
10 Flores-Rodriguez , Francisco Ian SR P. K. Yonge 10:38.04 Alachua County Championships Mar 11, 2020
11 Mock, Benjamin SR Gainesville 10:42.31 Alachua County Championships Mar 11, 2020
12 Dobrin, Asher SO Oak Hall 10:43.62 Alachua County Championships Mar 11, 2020
13 Lofing, Blake SR Santa Fe 10:44.54 Alachua County Championships Mar 11, 2020
14 Brock, Justin SR Gainesville 10:45.12 Alachua County Championships Mar 11, 2020
15 Morgan, Kyle JR Gainesville 10:49.50 Alachua County Championships Mar 11, 2020
16 Longstreet, Wrigley SO Buchholz 10:54.42 Alachua County Championships Mar 11, 2020
17 Mountain, Brant JR Buchholz 10:55.84 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
18 Ciocca, Jake SO Oak Hall 11:03.06 Alachua County Championships Mar 11, 2020
19 Gallogly, Benjamin 6 Oak Hall 11:04.01 Alachua County Championships Mar 11, 2020
20 Miller, Emerson SO Eastside 11:06.41 Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
21 Segura, Carlos SO Buchholz 11:25.27 Alachua County Championships Mar 11, 2020
22 Towers, Gordon SO Buchholz 12:16.29 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
23 Hunter, Liam SO Newberry 12:27.45 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
24 Camacho, Nicholas SO Eastside 13:02.57 Alachua County Championships Mar 11, 2020
25 Fanelli, Robert SO Newberry 13:26.12 Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
26 Davis, Carson FR Santa Fe 13:28.45 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
27 March, Sam SO St. Francis 13:30.49 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
28 Watson, Ben SO Santa Fe 14:23.68 Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020

300 Hurdles (Boys)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Cole, Jackson JR Gainesville 42.12 Alachua County Championships Mar 11, 2020
2 Frazier, Noah SR Gainesville 43.20 Alachua County Championships Mar 11, 2020
3 Lang, Jamarie FR Buchholz 44.14 Alachua County Championships Mar 11, 2020
4 Strickland, Balin JR Santa Fe 44.43 Alachua County Championships Mar 11, 2020
5 Shapinski, Mikhal SO Buchholz 44.83 Alachua County Championships Mar 11, 2020
6 Lewis, Nathan SR Buchholz 44.94 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
7 Strong, Ahman SO Gainesville 45.62 Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
8 Barnett, Sam FR P. K. Yonge 45.64 Alachua County Championships Mar 11, 2020
9 Brockington, Monte JR Gainesville 45.81 Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
10 Dailey, Clinton JR Eastside 46.57 Alachua County Championships Mar 11, 2020
11 Mavin, Brenden SO Eastside 47.27 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
12 Dey, Tyler FR St. Francis 48.40 Alachua County Championships Mar 11, 2020
13 Morgan, Anthony SO Eastside 49.08 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
14 Langley, Nelson SR St. Francis 49.50 Alachua County Championships Mar 11, 2020
15 Mcckay, Yarnell JR P. K. Yonge 50.21 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
16 Ingram, Cornelius 7 P. K. Yonge 52.35 Alachua County Championships Mar 11, 2020
17 Romano, Julian SO St. Francis 52.63 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
18 Brown , Riley SO St. Francis 54.16 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
19 Morris, Nyquan SO P. K. Yonge 54.71 Alachua County Championships Mar 11, 2020

300 Hurdles (Girls)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 James, Natiya SR Gainesville 47.12 Alachua County Championships Mar 11, 2020
2 Presley, Nymera FR P. K. Yonge 47.80 Alachua County Championships Mar 11, 2020
3 Christian, Jada SO Buchholz 48.99 Alachua County Championships Mar 11, 2020
4 Loftus, Arden SO Gainesville 50.80 Alachua County Championships Mar 11, 2020
5 Rosenberg, Sarah JR Oak Hall 50.89 Alachua County Championships Mar 11, 2020
6 Newman, Yasmin SO P. K. Yonge 51.23 Alachua County Championships Mar 11, 2020
7 Williams, Xaniah JR Buchholz 51.56 Alachua County Championships Mar 11, 2020
8 Valdez, Kijionea Eastside 51.94 Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
9 Goldstein, Viviana SO Gainesville 52.89 Alachua County Championships Mar 11, 2020
10 Van, Ellenia SR Buchholz 53.53 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
11 Lynum, Kiara JR Buchholz 53.81 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
12 Robertson, Layla FR Gainesville 54.64 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
13 Williams, Yasmyne SO Eastside 56.11 Alachua County Championships Mar 11, 2020
14 DelRey, Soraya SR Buchholz 58.04 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
15 Riley, Jocelyn FR P. K. Yonge 58.16 Alachua County Championships Mar 11, 2020
16 Goston, Alira FR Gainesville 58.38 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
17 Scarpatti, Izzy SO St. Francis 1:02.05 Alachua County Championships Mar 11, 2020
18 As-Salafee, Khadeejah FR Buchholz 1:03.07 Alachua County Championships Mar 11, 2020
19 Frazier, Eva FR Gainesville 1:03.68 Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
20 Gattone, Angela FR Eastside 1:04.62 Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
21 Spires, Tara FR Santa Fe 1:22.28 Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020

High Jump (Boys)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Cole, Jackson JR Gainesville 1.92m 6' 3.5" Alachua County Championships Mar 11, 2020
2 Jonas, Chris SO Newberry 1.87m 6' 1.5" Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
2 Morgan, Anthony SO Eastside 1.87m 6' 2" Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
4 Wilson, Warren SO Newberry 1.77m 5' 9.75" Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
4 Frazier, Noah SR Gainesville 1.77m 5' 9.75" Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
4 Mills, Micah JR Buchholz 1.77m 5' 9.75" Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
7 Brown , Riley SO St. Francis 1.72m 5' 7.75" Alachua County Championships Mar 11, 2020
7 Joyner, Jermaine FR Buchholz 1.72m 5' 8" Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
7 Papa, William JR Buchholz 1.72m 5' 8" Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
10 Eich, Kyler JR Santa Fe 1.67m 5' 5.75" Alachua County Championships Mar 11, 2020
10 Tillman, Ammon SO Santa Fe 1.67m 5' 5.75" Alachua County Championships Mar 11, 2020
10 Denis, Justin SO Buchholz 1.67m 5' 6" Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
13 Sylvester, Perrion SO Newberry 1.65m 5' 5" Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
14 Smith-Williams, Darian FR Gainesville 1.62m 5' 3.75" Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
14 Washington, Kyren FR Santa Fe 1.62m 5' 3.75" Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
14 Florilus, Colin JR Gainesville 1.62m 5' 3.75" Alachua County Championships Mar 11, 2020
14 Jenkins, Deion SR Eastside 1.62m 5' 3.75" Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
18 Pitts, Payton FR Santa Fe 1.57m 5' 1.75" Alachua County Championships Mar 11, 2020
18 Filippi, Ian JR Gainesville 1.57m 5' 1.75" Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
20 Lovette, Ashton SO St. Francis 1.55m 5' 1" 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
21 Feathers, Kenyarda JR P. K. Yonge 1.52m 4' 11.75" Alachua County Championships Mar 11, 2020
21 Pressley, Palmer SO St. Francis 1.52m 4' 11.75" Alachua County Championships Mar 11, 2020
23 Brockington, Monte JR Gainesville 1.50m 4' 11" Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020

Long Jump (Boys)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Strong, Ahmad SO Gainesville 6.63m 21' 9" Alachua County Championships Mar 11, 2020
2 Reid, Deron SR Santa Fe 6.43m 21' 1.25" Alachua County Championships Mar 11, 2020
3 Freeney, Brendon SO Santa Fe 5.94m 19' 6" Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
4 Duarte, Lucas SR St. Francis 5.93m 19' 5.5" Cedar Key Field Event Meet 1 Mar 10, 2020
5 Wilson, Warren SO Newberry 5.88m 19' 3.5" Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
6 Mills, Micah JR Buchholz 5.84m 19' 2" 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
7 Jonas, Chris SO Newberry 5.82m 19' 1.25" Alachua County Championships Mar 11, 2020
8 Bosshardt, Jack JR Buchholz 5.81m 19' 0.75" Alachua County Championships Mar 11, 2020
9 Strachan, Arnold SO Eastside 5.78m 18' 11.75" Alachua County Championships Mar 11, 2020
10 Bostic, Mahki SO Newberry 5.72m 18' 9.25" Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
11 Haight, Broch FR Newberry 5.70m 18' 8.5" Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
12 Frazier, Noah SR Gainesville 5.64m 18' 6" Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
12 Feathers, Kenyarda JR P. K. Yonge 5.64m 18' 6" Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
14 Feggins, Lamaris SO Eastside 5.45m 17' 10.75" Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
15 Dye, Josiah SR P. K. Yonge 5.42m 17' 9.5" Alachua County Championships Mar 11, 2020
16 Cooper, John FR Gainesville 5.28m 17' 4" Alachua County Championships Mar 11, 2020
16 Romano, Julian SO St. Francis 5.28m 17' 4" 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
18 Burr, Trevor JR Gainesville 5.26m 17' 3.25" SFHS Raider Relays Feb 15, 2020
19 Daniels, Quinton SO Eastside 5.08m 16' 8" Alachua County Championships Mar 11, 2020
20 Durr, Raheem FR Santa Fe 5.07m 16' 7.75" Alachua County Championships Mar 11, 2020
21 Denis, Justin SO Buchholz 5.04m 16' 6.5" Alachua County Championships Mar 11, 2020
22 Zhou, Xiya SO Buchholz 5.03m 16' 6" Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
23 Mavin, Brenden SO Eastside 5.00m 16' 5" Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
23 Morgan, Anthony SO Eastside 5.00m 16' 5" Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
25 Smith-Williams, Darian FR Gainesville 4.97m 16' 3.75" Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
26 Bowers, Antonio SR Newberry 4.95m 16' 3" Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
27 Papa, William JR Buchholz 4.93m 16' 2.25" Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
28 Brockington, Monte JR Gainesville 4.89m 16' 0.5" SFHS Raider Relays Feb 15, 2020
29 Hill, Wille SO Santa Fe 4.85m 15' 11" Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
30 Spires, Trace SO Santa Fe 4.84m 15' 10.5" Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
31 Dudeck, Thomas SR Cornerstone 4.83m 15' 10.25" Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
32 Pitts, Payton FR Santa Fe 4.53m 14' 10.5" Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
33 Darby, Connor SO Newberry 4.48m 14' 8.5" Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
34 Walker, Jecomiah SO St. Francis 4.40m 14' 5.25" Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
35 Edwards, Jaden FR Eastside 4.38m 14' 4.5" SFHS Raider Relays Feb 15, 2020
36 Gilbert, Jackson JR P. K. Yonge 4.29m 14' 1" Alachua County Championships Mar 11, 2020
37 Dye, Triston 7 P. K. Yonge 3.98m 13' 0.75" Oak Hall Invitational Feb 29, 2020

Long Jump (Girls)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 James, Natiya SR Gainesville 4.98m 16' 4.25" Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
2 Strappier, Ahleeyah SR Newberry 4.92m 16' 1.75" Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
3 Houston, Leyah FR Gainesville 4.79m 15' 8.75" Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
4 Levy-Davis, Toni FR Buchholz 4.78m 15' 8.25" Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
5 Williams, Yasmyne SO Eastside 4.77m 15' 7.75" SFHS Raider Relays Feb 15, 2020
5 Evans, Olivia SO Oak Hall 4.77m 15' 7.75" Alachua County Championships Mar 11, 2020
7 Rosenberg, Sarah JR Oak Hall 4.76m 15' 7.5" Alachua County Championships Mar 11, 2020
8 MacLaren, Chloe JR P. K. Yonge 4.75m 15' 7" Alachua County Championships Mar 11, 2020
9 Marshall, Kaleo JR Newberry 4.58m 15' 0.5" Alachua County Championships Mar 11, 2020
10 Lynum, Kiara JR Buchholz 4.45m 14' 7.25" Alachua County Championships Mar 11, 2020
11 Pizzurro, Mary 8 Oak Hall 4.43m 14' 6.5" Alachua County Championships Mar 11, 2020
12 Goston, Alira FR Gainesville 4.40m 14' 5.25" Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
13 Christo, Aleah JR St. Francis 4.36m 14' 3.75" Alachua County Championships Mar 11, 2020
14 Peprah-Asante, Yolanda SR Buchholz 4.28m 14' 0.5" Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
15 Faircloth, Alaysia FR St. Francis 4.17m 13' 8.25" Alachua County Championships Mar 11, 2020
16 Loftus, Arden SO Gainesville 4.10m 13' 5.5" Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
17 Dyrkolbotn, Bella 8 Oak Hall 4.06m 13' 4" Alachua County Championships Mar 11, 2020
18 Robinson, Alysia SR Newberry 4.04m 13' 3.25" Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
19 Christian, Jada SO Buchholz 4.02m 13' 2.25" Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
20 Figureroa, Gabriella JR Buchholz 4.01m 13' 2" Alachua County Championships Mar 11, 2020
21 Jones, Laila FR Eastside 3.97m 13' 0.25" Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
22 Robertson, Layla FR Gainesville 3.94m 12' 11.25" Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
23 Frazier, Eva FR Gainesville 3.80m 12' 5.75" Alachua County Championships Mar 11, 2020
23 As-Salafee, Khadeejah FR Buchholz 3.80m 12' 5.75" SFHS Raider Relays Feb 15, 2020
25 Valdez, Kijionea Eastside 3.76m 12' 4" SFHS Raider Relays Feb 15, 2020
26 Rellevent, Queen SO Eastside 3.58m 11' 9" Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
27 King, Ayrin 7 P. K. Yonge 3.31m 10' 10.5" Alachua County Championships Mar 11, 2020
28 Reid, India JR Santa Fe 3.03m 9' 11.25" Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
29 Teekpeh, Anthonet FR Buchholz 3.00m 9' 10.25" Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020

Shot Put (Boys)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Thomas, Malcolm JR Eastside 13.33m 43' 9" Alachua County Championships Mar 11, 2020
2 Lancaster, Munashe JR Newberry 12.93m 42' 5.25" Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
3 Foya, Jahiem JR Santa Fe 12.39m 40' 7.75" Alachua County Championships Mar 11, 2020
4 Pitt, Tony JR P. K. Yonge 12.36m 40' 6.75" Alachua County Championships Mar 11, 2020
5 Dudeck, Thomas SR Cornerstone 12.26m 40' 2.75" Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
6 Clemons, Jahari SO Oak Hall 12.17m 39' 11.25" Alachua County Championships Mar 11, 2020
7 Cohens, Cedric SR Newberry 12.05m 39' 6.5" Alachua County Championships Mar 11, 2020
8 Hill, Josh SR Eastside 11.85m 38' 10.5" Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
9 Verdote, Seth SR Buchholz 11.67m 38' 3.5" SFHS Raider Relays Feb 15, 2020
10 Duarte, Thomas SO St. Francis 11.62m 38' 1.5" Cedar Key Field Event Meet 1 Mar 10, 2020
11 Sams, Tre'Vaughn FR Eastside 11.58m 38' 0" Alachua County Championships Mar 11, 2020
12 Rushing, Zantavion JR Eastside 11.53m 37' 10" Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
13 Strickland, Balin JR Santa Fe 11.30m 37' 1" Alachua County Championships Mar 11, 2020
13 Christou, Andreas SR Buchholz 11.30m 37' 1" SFHS Raider Relays Feb 15, 2020
15 Thagard, Terrex SO Eastside 10.90m 35' 9.25" Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
16 March, Sam SO St. Francis 10.80m 35' 5.25" Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
17 Taylor, Marcellus SR Newberry 10.62m 34' 10.25" Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
18 Brinson, Chance SO P. K. Yonge 10.57m 34' 8.25" Alachua County Championships Mar 11, 2020
19 Pitt, Tony P. K. Yonge 10.48m 34' 4.75" Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
20 Stone, Tyler SR St. Francis 10.12m 33' 2.5" Cedar Key Field Event Meet 1 Mar 10, 2020
21 Park, Christian SO Buchholz 9.71m 31' 10.25" Alachua County Championships Mar 11, 2020
22 Sanders, Danny FR P. K. Yonge 9.30m 30' 6.25" Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
23 McDaniel, Tristan SR St. Francis 8.99m 29' 6" SFHS Raider Relays Feb 15, 2020
24 Phillips, Christopher FR P. K. Yonge 8.93m 29' 3.75" Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
25 Craig, John JR St. Francis 8.89m 29' 2" SFHS Raider Relays Feb 15, 2020
26 Esposito, Christian SO Eastside 8.86m 29' 1" Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
27 McClave , Luke SO St. Francis 8.65m 28' 4.5" Alachua County Championships Mar 11, 2020
28 Dey, Tyler FR St. Francis 8.60m 28' 2.75" Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
29 Covington, Ahman FR Gainesville 8.56m 28' 1" Alachua County Championships Mar 11, 2020
30 Webb, Conner SO P. K. Yonge 8.18m 26' 10" Alachua County Championships Mar 11, 2020
31 Bell, Jamel JR Eastside 7.78m 25' 6.25" Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
32 Lieffers, Ethan FR Santa Fe 7.63m 25' 0.5" Alachua County Championships Mar 11, 2020
33 Slater, Tj SO P. K. Yonge 7.44m 24' 5" Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
34 Thomas, Leo SO Eastside 7.09m 23' 3.25" Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020

Shot Put (Girls)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Stanley, Jakeyria JR Newberry 11.42m 37' 5.75" Alachua County Championships Mar 11, 2020
2 Parker, Maliyah SR Cornerstone 9.71m 31' 10.25" Cedar Key Field Event Meet 1 Mar 10, 2020
3 Dexter, Tamani JR St. Francis 9.46m 31' 0.5" Cedar Key Field Event Meet 1 Mar 10, 2020
4 Johnson, Miel Eastside 9.29m 30' 5.75" Alachua County Championships Mar 11, 2020
5 MacLaren, Chloe JR P. K. Yonge 9.26m 30' 4.75" Alachua County Championships Mar 11, 2020
6 Houston, Leyah FR Gainesville 8.83m 28' 11.75" Alachua County Championships Mar 11, 2020
7 Gates, Natesia SR Santa Fe 8.54m 28' 0.25" Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
8 Garvin, Adria JR St. Francis 8.40m 27' 6.75" Alachua County Championships Mar 11, 2020
9 Alewine, Breanna SR Santa Fe 8.07m 26' 5.75" SFHS Raider Relays Feb 15, 2020
10 Perez, Frannie FR Oak Hall 7.79m 25' 6.75" SFHS Raider Relays Feb 15, 2020
11 Miller, Mya JR Newberry 7.46m 24' 5.75" Alachua County Championships Mar 11, 2020
12 James, Morgan JR Newberry 7.42m 24' 4.25" Alachua County Championships Mar 11, 2020
12 Wilcox, Ilayzia FR P. K. Yonge 7.42m 24' 4.25" Alachua County Championships Mar 11, 2020
14 Ingram, Ryleigh FR P. K. Yonge 7.41m 24' 3.75" Alachua County Championships Mar 11, 2020
14 Bryant, Tahlia FR P. K. Yonge 7.41m 24' 3.75" Alachua County Championships Mar 11, 2020
16 Mackey, Cemaria SO Eastside 7.35m 24' 1.5" Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
17 Spires, Tara FR Santa Fe 7.23m 23' 8.75" Alachua County Championships Mar 11, 2020
18 Christensen, Brinley SO Buchholz 7.02m 23' 0.5" SFHS Raider Relays Feb 15, 2020
19 Jackson, Jaelyn SR Cornerstone 6.55m 21' 6" Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
20 Dixon, Fantasia SO St. Francis 6.52m 21' 4.75" 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
21 Molina, Sophia FR P. K. Yonge 6.23m 20' 5.5" Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
22 Lyons, Piper JR Gainesville 6.12m 20' 1" Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
23 Stover, Jonia SO Eastside 5.98m 19' 7.5" Alachua County Championships Mar 11, 2020
24 Braddy, Sophia FR P. K. Yonge 5.97m 19' 7" Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
25 Werner, Bailey SO Buchholz 5.94m 19' 6" Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
26 Sanders, Lauren SO Gainesville 5.47m 17' 11.5" Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
27 Gonzales, Anabella FR P. K. Yonge 3.86m 12' 8" Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020

Discus (Boys)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Christou, Andreas SR Buchholz 41.59m 136' 5" Alachua County Championships Mar 11, 2020
2 Dudeck, Thomas SR Cornerstone 37.88m 124' 3" Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
3 Verdote, Seth SR Buchholz 36.77m 120' 8" Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
4 Wetherington, Conner SO Santa Fe 34.65m 113' 8" Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
5 Foya, Jahiem JR Santa Fe 33.42m 109' 8" Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
6 March, Sam SO St. Francis 33.28m 109' 2" SFHS Raider Relays Feb 15, 2020
7 Clemons, Jahari SO Oak Hall 32.54m 106' 9" Alachua County Championships Mar 11, 2020
8 Strickland, Balin JR Santa Fe 32.22m 105' 8" Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
9 Park, Christian SO Buchholz 31.82m 104' 5" Alachua County Championships Mar 11, 2020
10 Phillips, Christopher FR P. K. Yonge 30.60m 100' 5" Alachua County Championships Mar 11, 2020
11 Pitt, Tony JR P. K. Yonge 28.00m 91' 10" Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
12 Hill, Josh SR Eastside 27.30m 89' 7" Alachua County Championships Mar 11, 2020
13 McDaniel, Tristan SR St. Francis 27.26m 89' 5" SFHS Raider Relays Feb 15, 2020
14 Phillips, Chris SO P. K. Yonge 26.15m 85' 9" Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
15 Lancaster, Munashe JR Newberry 25.60m 84' 0" Alachua County Championships Mar 11, 2020
16 Thagard, Terrex SO Eastside 25.55m 83' 10" Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
17 Pitt, Tony P. K. Yonge 25.46m 83' 6" Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
18 Rushing, Zantavion JR Eastside 25.44m 83' 5" Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
19 Duarte, Thomas SO St. Francis 25.18m 82' 7" SFHS Raider Relays Feb 15, 2020
20 Stone, Tyler SR St. Francis 24.90m 81' 8" Alachua County Championships Mar 11, 2020
21 Avery, Peyton JR Buchholz 24.51m 80' 5" Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
22 Thomas, Malcolm JR Eastside 24.35m 79' 11" Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
23 Craig, John JR St. Francis 23.42m 76' 10" Alachua County Championships Mar 11, 2020
24 Sams, Tre'Vaughn FR Eastside 23.11m 75' 10" Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
25 Sanders, Danny FR P. K. Yonge 21.77m 71' 5" Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
26 Seveline, Sam SR Newberry 21.14m 69' 4" Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
27 Lieffers, Ethan FR Santa Fe 21.03m 69' 0" Alachua County Championships Mar 11, 2020
28 Rivera, Fabin SO Newberry 20.60m 67' 7" Alachua County Championships Mar 11, 2020
29 Slater, Tj SO P. K. Yonge 19.81m 65' 0" Alachua County Championships Mar 11, 2020
30 Bell, Jamel JR Eastside 19.72m 64' 8" Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
31 Brinson, Chance SO P. K. Yonge 19.36m 63' 6" Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020
32 Webb, Conner SO P. K. Yonge 17.91m 58' 9" Oak Hall Invitational Feb 29, 2020
33 Esposito, Christian SO Eastside 17.83m 58' 6" Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
34 Filippi, Ian JR Gainesville 16.54m 54' 3" Alachua County Championships Mar 11, 2020
35 Thomas, Leo SO Eastside 12.51m 41' 0" Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020

Discus (Girls)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Johnson, Miel Eastside 29.13m 95' 7" Alachua County Championships Mar 11, 2020
2 Parker, Maliyah SR Cornerstone 27.96m 91' 9" Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
3 Dexter, Tamani JR St. Francis 24.93m 81' 9" Alachua County Championships Mar 11, 2020
4 Perez, Frannie FR Oak Hall 24.66m 80' 11" Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
5 Alewine, Breanna SR Santa Fe 24.46m 80' 3" Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
6 Molina, Sophia FR P. K. Yonge 23.55m 77' 3" Alachua County Championships Mar 11, 2020
7 Garvin, Adria JR St. Francis 23.04m 75' 7" Alachua County Championships Mar 11, 2020
8 Gates, Natesia SR Santa Fe 21.13m 69' 4" Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
9 Newman, Yasmin SO P. K. Yonge 19.81m 65' 0" Alachua County Championships Mar 11, 2020
10 Christensen, Brinley SO Buchholz 19.61m 64' 4" Alachua County Championships Mar 11, 2020
11 Dixon, Fantasia SO St. Francis 19.01m 62' 4" Alachua County Championships Mar 11, 2020
12 Spires, Tara FR Santa Fe 18.19m 59' 8" Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
13 Stover, Jonia SO Eastside 17.54m 57' 6" Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
14 Jackson, Jaelyn SR Cornerstone 17.44m 57' 3" Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
15 Hunt, Joanna SO Newberry 17.41m 57' 1" Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
16 Werner, Bailey SO Buchholz 17.38m 57' 0" Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
17 De Leon Rivera, Genesis FR P. K. Yonge 16.89m 55' 5" Alachua County Championships Mar 11, 2020
18 Mackey, Cemaria SO Eastside 16.41m 53' 10" Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
19 Gonzales, Anabella FR P. K. Yonge 10.30m 33' 9" Alachua County Championships Mar 11, 2020
20 MacLaren, Chloe JR P. K. Yonge 6.56m 21' 6" Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020

Javelin (Boys)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Wetherington, Conner SO Santa Fe 38.15m 125' 2" Santa Fe Raiders Fresh/Soph Mar 2, 2020
2 Verdote, Seth SR Buchholz 36.83m 120' 10" Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
3 Mock, Benjamin SR Gainesville 32.81m 107' 8" Alachua County Championships Mar 11, 2020
4 Clemons, Jahari SO Oak Hall 31.08m 102' 0" Alachua County Championships Mar 11, 2020
5 Christou, Andreas SR Buchholz 30.67m 100' 7" Alachua County Championships Mar 11, 2020
6 Stone, Tyler SR St. Francis 30.37m 99' 8" Alachua County Championships Mar 11, 2020
7 March, Sam SO St. Francis 27.79m 91' 2" Alachua County Championships Mar 11, 2020
8 Thomas, Malcolm JR Eastside 27.59m 90' 6" Alachua County Championships Mar 11, 2020
9 Park, Christian SO Buchholz 26.10m 85' 7" Alachua County Championships Mar 11, 2020
10 Avery, Peyton JR Buchholz 23.96m 78' 7" Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
11 Rushing, Zantavion JR Eastside 23.46m 77' 0" Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020
12 Curtis, Ryan SR Oak Hall 22.98m 75' 5" Alachua County Championships Mar 11, 2020
13 McDaniel, Tristan SR St. Francis 19.61m 64' 4" Cedar Key Field Event Meet 1 Mar 10, 2020
14 Sams, Tre'Vaughn FR Eastside 19.37m 63' 6" Alachua County Championships Mar 11, 2020
15 Davis, Carson FR Santa Fe 17.34m 56' 11" Alachua County Championships Mar 11, 2020
16 Lieffers, Ethan FR Santa Fe 15.83m 51' 11" Alachua County Championships Mar 11, 2020
17 Hill, Josh SR Eastside 14.90m 48' 11" Santa Fe Raider Ford Invite Mar 7, 2020