Toggle navigation
HOME
TEAMS
DISTRICTS/REGIONS
RESULTS
RANKINGS
FHSAA All-Florida
FHSAA 4A
FHSAA 3A
FHSAA 2A
FHSAA 1A
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2023 Archives
2022 Archives
2021 Archives
2020 Archives
2019 Archives
FHSAA STATE SERIES
2023 State Series
2022 State Series
2021 State Series
2019 State Series
MEET RESULTS
FHSAA All-Florida Rankings
FHSAA 4A Rankings
FHSAA 3A Rankings
FHSAA 2A Rankings
FHSAA 1A Rankings
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2023 FHSAA STATE SERIES
2022 FHSAA STATE SERIES
2021 FHSAA STATE SERIES
2019 FHSAA STATE SERIES
Pinellas Country (PCAC) Performance List
Pinellas Country (PCAC) Performance List (2021)
Pinellas Country (PCAC) Performance List (2020)
Pinellas Country (PCAC) Performance List (2019)
DISPLAYING
Top 5
Top 10
Top 20
Top 25
Top 30
Top 50
Top 100
Top 200
Top 500
All Events
100 Meters
200 Meters
400 Meters
800 Meters
1600 Meters
3200 Meters
100 Hurdles
110 Hurdles
300 Hurdles
4 x 100 Relay
4 x 400 Relay
4 x 800 Relay
High Jump
Pole Vault
Long Jump
Triple Jump
Shot Put
Discus
Javelin
All Years
SR
JR
SO
FR
8
7
6
Men & Women
Men
Women
FILTER BY TEAM(S)
Boca Ciega
Clearwater
Countryside
Dunedin
East Lake
Gibbs
Hollins
Lakewood
Largo
Northeast (SP)
Osceola (Seminole)
Palm Harbor University
Pinellas Park
Seminole
St. Petersburg
FILTER BY ATHLETE(S)
Abrahams, Ava (F) - St. Petersburg
Abusurd, Sara (F) - St. Petersburg
Acebo, Nadasha (F) - St. Petersburg
Achuff, Maxwell (M) - Osceola (Seminole)
Adams, Julieus (M) - Gibbs
Adams, Liberty (F) - Osceola (Seminole)
Adams, Lutarus (M) - Lakewood
Adelson, Noah (M) - Lakewood
Ahenhora-Bediako, Aliece (F) - Dixie Hollins
Ahenkora-bediako, Azaiah (M) - Dixie Hollins
Ahmed, Ahmira (F) - Countryside
Aidan, Carr (M) - Dixie Hollins
Albert, Devin (M) - Gibbs
Albritton, Aria (F) - St. Petersburg
Alex, Gonzalez (F) - Countryside
Ali, Idris (M) - Boca Ciega
Alicia, Rafael (M) - Boca Ciega
Allen, Imani (F) - Boca Ciega
Allen, Kalomo (M) - Boca Ciega
Allen, Kelsey (F) - Palm Harbor University
Amin, Mark (M) - Palm Harbor University
Aminirad, Courtney (F) - Countryside
Anderson, Eric (M) - Countryside
Anderson, Luke (M) - East Lake
Anderson, Ricky (M) - Clearwater
Anderson, Shadrach (M) - St. Petersburg
Andry, Noah (M) - Lakewood
Aniol, Olivia (F) - East Lake
Arcusa, Carlos (M) - Largo
Armstead, Rachel (F) - Osceola (Seminole)
Armstrong, Katherine (F) - Clearwater
Armstrong, William (M) - Clearwater
Ashley, Danielle (F) - St. Petersburg
Athid, Austin (M) - Northeast (SP)
Atsavinh, Lauren (F) - St. Petersburg
Attwill, Breanna (F) - Pinellas Park
Bailey, Dylan (M) - Northeast (SP)
Bailey, Emmanuel (M) - Gibbs
Bailey, Hunter (M) - Osceola (Seminole)
Ballestero, Andrea (F) - Osceola (Seminole)
Barrie, Austin (M) - Clearwater
Barrucci-Parlin, Madison (F) - Seminole
Bassett, Corliss (F) - Lakewood
Battles, Julius (M) - Clearwater
Bauer Jr., John (M) - Pinellas Park
Bauer, Daveela (F) - Palm Harbor University
Bell, Andre (M) - Largo
Bell, Antwon (M) - Largo
Bell, Jamarives (M) - Gibbs
Bender, Sean (M) - Osceola (Seminole)
Benjamin, Indya (F) - Clearwater
Benjamin, Yuanna (F) - Palm Harbor University
Berri, Camari (M) - Lakewood
Bertram, Tiffany (F) - Lakewood
Bex, Kalena (F) - East Lake
Bhagwandin, Christian (M) - Seminole
Bianchi, Bilu (F) - Clearwater
Bingham, Jayden (M) - Gibbs
Bisson, Josh (M) - East Lake
Bitler, Donald (M) - Seminole
Black, Brendan (M) - Seminole
Blanding, Sean (M) - Osceola (Seminole)
Bleechington, Olivia (F) - Countryside
Bloznalis, Julius (M) - Clearwater
Bobb, Jake (M) - Osceola (Seminole)
Boese, Elizabeth (F) - Dixie Hollins
Bolger, Jacob (M) - Clearwater
Bonnell, Hailey (F) - Northeast (SP)
Bonney, Dray'sun (M) - Palm Harbor University
Booth, Delaney (F) - St. Petersburg
Boyan, Lindy (F) - Boca Ciega
Bradford, Deayzia (F) - Boca Ciega
Bradley, Jackson (M) - Seminole
Bradley, Latrez (M) - Clearwater
Braun, Jacob (M) - East Lake
Brearley, Brandon (M) - Pinellas Park
Breaziel, Joshua (M) - Seminole
Brettner, David (M) - Pinellas Park
Bridgewater, Gavin (M) - Pinellas Park
Brierley, Victoria (F) - Countryside
Brinkley, Austin (M) - Seminole
Britt, Torrean (M) - Seminole
Brooke, Gregory (F) - Countryside
Brown, Aislinn (F) - St. Petersburg
Brown, Brent (M) - Boca Ciega
Brown, Gavin (M) - Dixie Hollins
Brown, Imani (F) - Boca Ciega
Brown, Jomarya (F) - Dixie Hollins
Brown, Laci (F) - Boca Ciega
Brown, Leah (F) - Largo
Brown, Molly (F) - Largo
Brown, Nyah (F) - Largo
Brown, Solomon (M) - Largo
Brown, Ziona (F) - Northeast (SP)
Browne, Drayton (M) - Dixie Hollins
Bruce, Sophia (F) - Boca Ciega
Bryant, Mckenzie (F) - Dixie Hollins
Buck, Ryan (M) - Countryside
Budo, Leonidha (M) - Boca Ciega
Buidens, Yasmin (F) - Largo
Burbee, Carson (M) - Countryside
Butler, Taylor (F) - Pinellas Park
Byiringiro, Claude (M) - Northeast (SP)
Byrnes-Mitchell, Damon (M) - Countryside
Campbell, Blake (M) - Osceola (Seminole)
Canete, Joseph (M) - Countryside
Canete, Marianne (F) - Countryside
Canfall, Tony (M) - Gibbs
Cann, Chendrick (M) - Clearwater
Cannon, Lily (F) - St. Petersburg
Cappelli, Patrick (M) - Osceola (Seminole)
Carinagal, Adam (M) - Seminole
Carr, Julia (F) - Seminole
Carroll Newton, Jakare (M) - Boca Ciega
Cartwright, Jaquline (F) - Largo
Cassidy, Dylan (M) - Countryside
Cataldo, Shane (M) - Seminole
Chambers, Alayna (F) - Countryside
Chambliss, Breyanna (F) - Pinellas Park
Chau, Raymond (M) - Largo
Chong, Alisha (F) - Dixie Hollins
Chrik, Katelyn (F) - St. Petersburg
Christie, Zaedee (F) - Seminole
Cicernos, Simon (M) - Pinellas Park
Cimillo, Kylie (F) - Palm Harbor University
Cincotta, Anna (F) - East Lake
Cisliek, Eric (M) - Osceola (Seminole)
Clark, Kawayne (M) - Gibbs
Clark, Shakenya (F) - Largo
Clements, Abigail (F) - Osceola (Seminole)
Clemons, Kaylen (F) - Dixie Hollins
Coates, Inage (F) - Lakewood
Coburn, Caleb (M) - East Lake
Coclio, Kayli (F) - Countryside
Cole, Ryan (M) - Osceola (Seminole)
Coleman, Amanda (F) - Countryside
Coleman, Lezion (M) - Lakewood
Collera, Kadence (F) - East Lake
Collins, Dequicertis (M) - Boca Ciega
Collins, Makiah (F) - Northeast (SP)
Collins, Richard (M) - Northeast (SP)
Colon, Joshua (M) - Pinellas Park
Compere, Ander (M) - Countryside
Connolly, Jaycee (F) - Osceola (Seminole)
Conroy, Dominic (M) - Dixie Hollins
Copeland, Alfred (M) - St. Petersburg
Copponi, Stevanie (F) - Boca Ciega
Corbett, Jabari (M) - Gibbs
Correa-Hagen, Jacob (M) - St. Petersburg
Cottrell, Chris (M) - Osceola (Seminole)
Courtney, Eric (M) - Osceola (Seminole)
Cox, Justin (M) - Pinellas Park
Crandall, Delaney (F) - Clearwater
Cranston, Ty (M) - Dixie Hollins
Cresswell, Lucas (M) - Osceola (Seminole)
Cruz, Jennifer (F) - Northeast (SP)
Cruz-Vega, Jonathan (M) - Northeast (SP)
Csaszar, Michael (M) - East Lake
Cuccorillo, Christian (M) - Pinellas Park
Cunningham, Ryan (M) - East Lake
Curry, Kaela (F) - Palm Harbor University
Custic, Alan (M) - Clearwater
D'Angio, Wes (M) - Osceola (Seminole)
Danh, John (M) - Pinellas Park
Daniels, Haley (F) - Largo
Dann, Parker (M) - St. Petersburg
Dauval, Riley (F) - Osceola (Seminole)
Davies, Levi (F) - Dixie Hollins
Davis, Anna (F) - Palm Harbor University
Davis, Aryana (F) - Gibbs
Davis, Colin (M) - Largo
Davis, Hannah (F) - St. Petersburg
Davis, Omarius (M) - Seminole
Dawson, Julius (M) - Gibbs
Degoutte, Romario (M) - Northeast (SP)
Delic, Lea (F) - Osceola (Seminole)
DeLong, Dominic (M) - Countryside
Denkler, David (M) - Largo
Densmore, Ellen (F) - Palm Harbor University
DePual, Emma (F) - Countryside
Dervisevic, Alma (F) - Osceola (Seminole)
Derylo, Diana (F) - Palm Harbor University
DiAngelo, Jacob (M) - St. Petersburg
Dickerson, Asya (F) - Gibbs
Diebert, Emily (F) - Largo
Dieffenthaller, Cecilia (F) - East Lake
Doane, Star (F) - Countryside
Dobson, Franklin (M) - St. Petersburg
Donovan, Olivia (F) - Clearwater
DosAnjos, Matues (M) - Largo
Downey, Kennedy (F) - Osceola (Seminole)
Draper, Donovan (M) - Seminole
Dreger, Emelia (F) - Osceola (Seminole)
Dufresne, Shayne (M) - Pinellas Park
Dunbar, Sa'Maria (F) - Gibbs
Dupre, Josh (M) - East Lake
Durr, Ky'sean (M) - Pinellas Park
Eagan, Ashley (F) - St. Petersburg
Early, Kalia (F) - St. Petersburg
Early, Kimora (F) - St. Petersburg
Eckman, Annabella (F) - Dixie Hollins
Edens, Kaylie (F) - Osceola (Seminole)
Edwards, Khaishef (M) - Largo
Elia, Frederick (M) - Northeast (SP)
Elia, Thomas (M) - Northeast (SP)
Eller, Sean (M) - Clearwater
Ellis, Jamarion (M) - Lakewood
Ellis, Nephe (F) - Lakewood
Elsey, Lauren (F) - Palm Harbor University
Emberts, Isaiah (M) - Clearwater
Emery, Mckenzie (F) - Largo
Entzion, Neveah (F) - Clearwater
Epperson, Tori (F) - Osceola (Seminole)
Escalon, Karen (F) - Largo
Escardo, Rodrigo (M) - Osceola (Seminole)
Espada, Deniel (M) - Clearwater
Esponilla, Clemente (M) - Dunedin
Essa, Mohammed (M) - St. Petersburg
Evans, Chase (M) - East Lake
Evans, Marquavia (F) - Northeast (SP)
Everhart, Yessenia (F) - Gibbs
Everson, Katherine (F) - Seminole
Ewert, Blake (M) - St. Petersburg
Ewing, Connor (M) - Largo
Fabac, Ethan (M) - Seminole
Fahad, Al (M) - Boca Ciega
Farrell, Jayson (M) - Clearwater
Fasce, Christian (M) - Boca Ciega
Fels, Nicole (F) - East Lake
Ferguson, Sandra (F) - East Lake
Ferrari, Jack (M) - East Lake
Fictum, Jeremiah (M) - Northeast (SP)
Fischette, Sydney (F) - St. Petersburg
Foote, Robert (M) - Dixie Hollins
Foreman, Jordan (M) - Northeast (SP)
Fornshell, Courtney (F) - Clearwater
Fornshell, Lauren (F) - Clearwater
Fremmer, Dana (F) - Countryside
Fruit, Cassidy (F) - Seminole
Fullem, Aidan (M) - Dunedin
Gaines, Jordan (M) - Boca Ciega
Galiano, Vanessa (F) - East Lake
Galley, Tyler (M) - Palm Harbor University
Galloway, Taleah (F) - Largo
Garcia, Leo (M) - Countryside
Garcia, Travares (M) - Gibbs
Garland-Davis, Danny (M) - Gibbs
Gautreaux, David (M) - Boca Ciega
Gehlen, Brooke (F) - Palm Harbor University
George, Richard (M) - Dixie Hollins
Gilbert, Sequoia (F) - Pinellas Park
Gilberti, Landen (M) - Osceola (Seminole)
Giusti, Dominic (M) - Dunedin
Gordon, Javarious (M) - Largo
Graham, Andreana (F) - Pinellas Park
Graham, Ian (M) - Boca Ciega
Grant, Kareem (M) - Lakewood
Green, Ahjah (F) - Boca Ciega
Green, Osbyanna (F) - Boca Ciega
Grego, Merric (M) - Seminole
Grego, Seanna (F) - Seminole
Gregory, Logan (M) - Countryside
Grey, Mckenzie (F) - St. Petersburg
Griesser, Noemi (F) - Palm Harbor University
Griffin, Jaden (M) - Countryside
Gruber, Preston (M) - Lakewood
Guenther, Aaron (M) - Palm Harbor University
Guinther, Aaron (M) - Countryside
Guinther, Troy (M) - Countryside
Gulley, Donovan (M) - Seminole
Gulyas, Christopher (M) - St. Petersburg
Guzzino, Luca (M) - Osceola (Seminole)
Hall, Andre (M) - Boca Ciega
Hall, Haley (F) - Osceola (Seminole)
Hall, Iriel (F) - Palm Harbor University
Hamer, Jeanne (F) - Largo
Handsel, TJ (M) - East Lake
Hannan, Riley (M) - Northeast (SP)
Hansen, Grace (F) - Osceola (Seminole)
Hansen, Grace (F) - Osceola (Seminole)
Hansen, Lane (M) - East Lake
Hardin, Aanaiya (F) - Northeast (SP)
Hargrave, Kyla (F) - Countryside
Harris, Al'zaveon (M) - Gibbs
Harris, Alonzo (M) - Lakewood
Harris, Jayden (M) - Largo
Harrison, Carolyn (F) - Seminole
Harry, Josh (M) - Osceola (Seminole)
Hauschild, Nathaniel (M) - Clearwater
Haywood, Angelina (F) - Seminole
Head, Alexzandria (F) - Pinellas Park
Hegarovic, Lana (F) - St. Petersburg
Hernandez-Trejo, Arturo (M) - Clearwater
Hill, Micahela (F) - East Lake
Hillman, Delaney (F) - Osceola (Seminole)
Hinton, Jervon (M) - St. Petersburg
Ho, Annie (F) - Boca Ciega
Hogan, Aidan (M) - East Lake
Holmes, Troy (M) - Largo
Homa, Connor (M) - Palm Harbor University
Hopkins, Caley (F) - Largo
Hornbeck, Ashley (F) - Northeast (SP)
Howard, Samuel (M) - Dunedin
Howard, Trevion (M) - Boca Ciega
Howes, Jocilynn (F) - Largo
Hoyte, Kuron (M) - Gibbs
Huddleston, Madison (F) - Palm Harbor University
Hudson, Iona (F) - Boca Ciega
Humphrey, Emily (F) - Northeast (SP)
Hunsinger, Nason (M) - Northeast (SP)
Hyder, Andrew (M) - East Lake
Hylton, Rondane (M) - Boca Ciega
Idzinski, Nicholi (M) - Seminole
Ingalls, Layla (F) - Northeast (SP)
Inglima, Connor (M) - Largo
Ingram, Thomas (M) - Countryside
Inmon, Vondale (M) - Boca Ciega
Irby, Jay (M) - St. Petersburg
Irwin, Micheal (M) - Osceola (Seminole)
Jaber, Talah (F) - Northeast (SP)
Jacek, Kenneth (M) - Clearwater
Jackasal, Manisha (F) - Seminole
Jackiewicz, Tyler (M) - Northeast (SP)
Jackson, Layla (F) - Northeast (SP)
Jackson, Nicole (F) - Countryside
Jackson, Terrence (M) - Countryside
James Jr, Mario (M) - St. Petersburg
Janetos, Mckayla (F) - Seminole
Janish, Coryn (F) - Palm Harbor University
Jean-Baptiste, Shayne (M) - St. Petersburg
Jenkins, Tierney (F) - Gibbs
Jennings, Tyler (M) - Osceola (Seminole)
Jensen, David (M) - Osceola (Seminole)
Jepsen-Lee, Keygon (M) - St. Petersburg
Jerauld, Lily (F) - Seminole
Jeter, Marquvion (M) - Clearwater
Jiang, Eric (M) - Largo
Johnson, Grace (F) - Palm Harbor University
Johnson, Ian (M) - Palm Harbor University
Johnson, Kuylen (M) - Boca Ciega
Johnson, Makayla (F) - Lakewood
Johnson, Trevon (M) - St. Petersburg
Johnson, Tyrell (M) - Gibbs
Johnston, Sofia (F) - Seminole
Jones, Alison (F) - Osceola (Seminole)
Jones, J'adore (F) - Countryside
Jones, Janiyah (F) - Largo
Jones, Julius (M) - Largo
Joyce, Victoria (F) - Osceola (Seminole)
Joyner, Erin (F) - Seminole
Karazoun, Amina (F) - Osceola (Seminole)
Karazoun, Yasmin (F) - Osceola (Seminole)
Karges, Elli (F) - St. Petersburg
Karuppiah, Ethan (M) - Countryside
Keleske, Piper (F) - Clearwater
Keleske, Timothy (M) - Clearwater
Kelley, Derrel (M) - Lakewood
Kelly, Tom (M) - Boca Ciega
Kent, Jessica (F) - St. Petersburg
Ketavong, Phonsavanh (M) - Northeast (SP)
Khammanivong, Kaden (M) - Osceola (Seminole)
Khavarian, Hunter (M) - East Lake
Kier, Cam (M) - Pinellas Park
Kier, Zamarie (M) - Largo
Kier, Zariah (F) - Largo
Kilroy, Angus (M) - Seminole
Kincade, Datarian (M) - St. Petersburg
King, Tarell (M) - Gibbs
Kittrell, Kyle (M) - Seminole
Kline, Isabela (F) - Seminole
Knight, Gage (M) - Palm Harbor University
Kozlowski, Isabella (F) - Osceola (Seminole)
Kreger, Kathryn (F) - Northeast (SP)
Krieger, Kameron (M) - Boca Ciega
Kurmay, Austin (M) - St. Petersburg
LaChapelle, Jackson (M) - St. Petersburg
LaGrande, Chase (M) - Osceola (Seminole)
Lang, Samorion (M) - Lakewood
Langmyer, Logan (M) - Northeast (SP)
Lanier, Travan (M) - Lakewood
Laperriere, Keenan (M) - Seminole
Laube, Braedyn (M) - Countryside
Laue, Conor (M) - Seminole
Laue, Ethan (M) - Seminole
Lavine, Gabrielle (F) - Gibbs
Lawes, Richardo (M) - Boca Ciega
Lawson, Cynthia (F) - Lakewood
Le, Louis (M) - Northeast (SP)
Lee, Taniya (F) - Lakewood
Legere, Zach (M) - Palm Harbor University
Legrand, Sebastiane (M) - Dixie Hollins
Leitner, Helena (F) - Northeast (SP)
Levein, Dunstan (M) - Northeast (SP)
Levesque, Dontay (M) - Gibbs
Lewis, Nadia (F) - Osceola (Seminole)
Lewis, Raymond (M) - Osceola (Seminole)
Lim, Adam (M) - Largo
Lim, Ty (M) - Largo
Lima, Nick (M) - East Lake
Lizardo, Paola (F) - Boca Ciega
Ljubuncic, Imran (M) - Countryside
Lloyd, Brianna (F) - Dixie Hollins
Lopez, Lauren (F) - Clearwater
Lopez, Leroy (M) - Countryside
Loschiavo, Ava (F) - Osceola (Seminole)
Luangsouphom, Kaden (M) - St. Petersburg
Luescher, Franziska (F) - Clearwater
Lumpkin, Imani (F) - Lakewood
Ly, William (M) - St. Petersburg
Lynn, Remorreyan (M) - Gibbs
Lyons, Ja'shanna (F) - Lakewood
Mack, Aviyon (M) - Lakewood
Mahoney, Brendan (M) - Clearwater
Major, Tafari (M) - St. Petersburg
Malpass, Austin (M) - Palm Harbor University
Maltezo, Matthew (M) - East Lake
Malyszko, Erik (M) - Palm Harbor University
Manning, Madeline (F) - Palm Harbor University
Maphet, Aedan (M) - Largo
Maragris, Sophia (F) - Palm Harbor University
Marc, Myriam (F) - St. Petersburg
Mares, Ashley (F) - Pinellas Park
Margaris, Kosmas (M) - Palm Harbor University
Mariani, Paul (M) - Pinellas Park
Marion, Ciera (F) - Osceola (Seminole)
Marshall, Madison (F) - Boca Ciega
Matzelle, Madison (F) - East Lake
Maxewell, Haley (F) - Largo
Maxwell-Black, Derreyon (M) - Lakewood
Mayak, Jacob (M) - St. Petersburg
Maybell, Avion (M) - Lakewood
Mayes, Kirah (F) - Lakewood
McCanse, Thad (M) - Palm Harbor University
McCloud, Malachi (M) - Boca Ciega
McDaniel, Chris (M) - Largo
McDuffie, Quanneisha (F) - Pinellas Park
McGee, Savion (M) - Lakewood
McHugh, Colin (M) - East Lake
McIntosh, Alexis (F) - Pinellas Park
McIntosh, Krishawn (M) - Lakewood
McKelvy, Emma (F) - Clearwater
McManus, Ian (M) - Osceola (Seminole)
Meadows, Noah (M) - Palm Harbor University
Medaries, Stevmoney (M) - Lakewood
Medlin, Jayden (M) - Osceola (Seminole)
Menth, Skylar (F) - Largo
Mesen, Damien (M) - St. Petersburg
Mesen, Simon (M) - St. Petersburg
Middleton, Breniah (F) - Pinellas Park
Millan, Gabriela (F) - Largo
Miller, Autumn (F) - Osceola (Seminole)
Miller, Jalin (M) - Dixie Hollins
Miller, Lance (M) - Dunedin
Mills, Matthew (M) - Dunedin
Mills, Mikell (F) - St. Petersburg
Mitchell, Lennis (M) - St. Petersburg
Mitchell, Niyah (F) - Boca Ciega
Mitchell, Stephen (M) - Boca Ciega
Moeller, Clayton (M) - Dixie Hollins
Moen, Simon (M) - Dunedin
Mondello, Peyton (F) - Seminole
Monforte, Hector (M) - St. Petersburg
Mooney , Patrick (M) - Lakewood
Moore, Janelle (F) - Northeast (SP)
Moran, James (M) - Seminole
Moreland, Braion (M) - Pinellas Park
Morgan, Samara (F) - Boca Ciega
Morillo, Steven (M) - Seminole
Morris, Jaliyah (F) - Largo
Moyer, Caitlin (F) - Osceola (Seminole)
Murphy, Amaya (F) - Clearwater
Music, Aldin (M) - Osceola (Seminole)
Myers, Jane (F) - Osceola (Seminole)
Myrick, Makenna (F) - St. Petersburg
Narcisi, Amelia (F) - Seminole
Nascimento, Evelyn (F) - Clearwater
Nelson, Savannah (F) - St. Petersburg
Nero, Nicholas (M) - Northeast (SP)
Newby, Arion (F) - Palm Harbor University
Newsom, Mia (F) - St. Petersburg
Newsome, Malik (M) - Seminole
Newton, Riley (F) - Osceola (Seminole)
Nguyen, Huyen (F) - Northeast (SP)
Nguyen, Ngoc Mary (F) - Pinellas Park
Nguyen, Ty (M) - St. Petersburg
Nguyen, Victoria (F) - Clearwater
Nisperly, Christian (M) - Palm Harbor University
Norrie, Blake (M) - East Lake
Norris, Tyler (M) - Osceola (Seminole)
Noser, Sydney (F) - Seminole
O'Brien, Rachel (F) - Northeast (SP)
O'connor, Noble (M) - Lakewood
O'Neal, Trinity (F) - Boca Ciega
Ogunleye, Oluwadamilare (M) - Clearwater
Olds, Gabriel (M) - Countryside
Oliver, Luke (M) - Boca Ciega
Olsen, Hunter (M) - Seminole
Owusu-Ansah, Claudia (F) - Osceola (Seminole)
Pagan, Gavin (M) - Lakewood
Palma, Jude (M) - Clearwater
Palmer, Kamiyah (F) - Gibbs
Palmer, Kate (F) - Dunedin
Paongo, Kaya (F) - Largo
Parisse, Nicholas (M) - Palm Harbor University
Parker, Ashley (F) - Osceola (Seminole)
Parker, Emily (F) - Osceola (Seminole)
Parris, Justin (M) - Clearwater
Parvizi, Caitlin (F) - Palm Harbor University
Pasovic, Seila (F) - St. Petersburg
Passaro, Erasmo (M) - St. Petersburg
Paster, Madisen (F) - East Lake
Patag, Jacob (M) - Largo
Patterson, Riley (M) - Northeast (SP)
Payne, Dai'mante (M) - Northeast (SP)
Peacock, Jackson (M) - Palm Harbor University
Pemberton, Amelia (F) - Seminole
Pemberton, Kelsey (F) - Seminole
Perez, Jeremy (M) - Northeast (SP)
Peterman, Taffrey (M) - Boca Ciega
Pettey, Grace (F) - Largo
Philipson, Zeda (F) - Palm Harbor University
Phillip, Samira (F) - Largo
Phillips, Christopher (M) - Boca Ciega
Pineda, Mia (F) - Dixie Hollins
Poggendick, Adreanna (F) - Northeast (SP)
Poinsette, Nathan (M) - Boca Ciega
Polinsky, Emma (F) - Boca Ciega
Pollack, Austin (M) - Dunedin
Poole, Savion (M) - Pinellas Park
Pope, Janae (F) - Seminole
Porter, Daniel (M) - Largo
Pouliot, Nate (M) - Pinellas Park
Powell, Keymoni (M) - Gibbs
Pozo, Marcelino (M) - Osceola (Seminole)
Pridemore, Benjamin (M) - Boca Ciega
Pridemore, Benjamin (M) - Boca Ciega
Purcell, Bailey (M) - Seminole
Quiroz, Pablo (M) - Northeast (SP)
Ralph, Abigail (F) - Seminole
Ramey, Sarah (F) - Largo
Ramsey, Trent (M) - East Lake
Randall, Deondre (M) - Largo
Randall, Marissa (F) - Osceola (Seminole)
Rardin, Samantha (F) - Northeast (SP)
Ray, Amari (M) - East Lake
Ray, Wesley (M) - Seminole
Reagan, Rachael (F) - Palm Harbor University
Reding, Julia (F) - Clearwater
Reed, Conall (M) - Seminole
Reed, Johnathan (M) - Osceola (Seminole)
Reichgelt, Zef (M) - Largo
Reichle, Ava (F) - Osceola (Seminole)
Rentz, Cartez (M) - Gibbs
Repka, Katherine (F) - Seminole
Reuther, Hannah (F) - East Lake
Richards, Davian (M) - Lakewood
Richardson, Jeremiah (M) - St. Petersburg
Rios, Vincent (M) - Clearwater
Ristic, Jelena (F) - Northeast (SP)
Rivera, Antonio (M) - Seminole
Rivera, Lily (F) - Seminole
Rodriguez, Garrett (M) - Countryside
Rodriguez, Michael (M) - Dunedin
Rodriguez, Sarah (F) - Countryside
Rodriquez, Adreana (F) - Countryside
Roman, Jaiden (M) - Pinellas Park
Rowe, Shailey (F) - Dixie Hollins
Rubaii, Aaron (M) - Osceola (Seminole)
Rucker, Jayden (M) - Lakewood
Rudd, Devon (M) - Largo
Rummelhagen, Hanna (F) - East Lake
Rusiecki, Daniel (M) - Boca Ciega
Sabo, Caleb (M) - St. Petersburg
Salimov, Ruslan (M) - St. Petersburg
Salinas, Christina (F) - Dixie Hollins
Sam, Benjamin (M) - Lakewood
Sammons, Julian (M) - East Lake
San Antonio, Shawn (M) - Countryside
Sands, Jacob (M) - Palm Harbor University
Santos, Jasmeen (F) - Largo
Scales, Brian (M) - St. Petersburg
Scales, Brion (M) - St. Petersburg
Schueler, Jayden (M) - Clearwater
Scott, Jontasia (F) - Largo
Scott, Rontonio (M) - Boca Ciega
Scott-Drake, Lashai (F) - Lakewood
Scruggs, Mahoganie (F) - Northeast (SP)
Sebesta, Jillian (F) - East Lake
Serrano, Maximus (M) - Countryside
Seyss, Hunter (M) - Palm Harbor University
Shackelford, Kori (F) - Clearwater
Shackton, Samantha (F) - Countryside
Shaddock, Hayden (M) - Palm Harbor University
Shane, Joey (M) - Countryside
Shapiro, Zane (M) - Lakewood
Shaw, Collin (M) - Largo
Shaw, Johntavia (F) - Countryside
Shutt, Skyler (M) - Largo
Sipos, Courtney (F) - Osceola (Seminole)
Skinner, Carson (M) - Countryside
Slater-White, Brogan (M) - St. Petersburg
Small, Reese (F) - Palm Harbor University
Small, Sheymala (F) - Largo
Smarr, Andre (M) - St. Petersburg
Smarr, Andre (M) - St. Petersburg
Smith , Ragena (F) - Gibbs
Smith, Antoiniya (F) - Lakewood
Smith, Bre'Azia (F) - Gibbs
Smith, Brianna (F) - Seminole
Smith, Grace (F) - Osceola (Seminole)
Smith, Grace (F) - Palm Harbor University
Smith, Hailey (F) - Seminole
Smith, Logan (M) - Osceola (Seminole)
Smith, Mason (M) - Countryside
Smith, Sadie (F) - Largo
Smith, Tannia (F) - Northeast (SP)
Snow, Jacob (M) - Clearwater
Snyder, Madison (F) - Largo
Snyder, Makenzie (F) - Largo
Sok, Seamuth (M) - Dixie Hollins
Soto, Rylan (M) - Osceola (Seminole)
Sourini, Joshua (M) - Countryside
Spann Jr., Gregory (M) - Lakewood
Spencer, Jacob (M) - Northeast (SP)
Spencer, Nicholas (M) - Northeast (SP)
Speranza, Gabrielle (F) - Clearwater
Spoor, Jessie (F) - Osceola (Seminole)
Stanford, Harmoni (F) - Palm Harbor University
Stanifer, Brooke (F) - Seminole
Stanley, David (M) - Countryside
Stapleton, Adriana (F) - Boca Ciega
Starks, London (F) - Lakewood
Staveley, Alexander (M) - Largo
Steely, Aiden (M) - Clearwater
Stepaniak, Zachary (M) - Osceola (Seminole)
Stone, Myuana (F) - Northeast (SP)
Stone, Taylor (F) - Osceola (Seminole)
Stone, William (M) - Osceola (Seminole)
Sublett, Sarah (F) - St. Petersburg
Sullivan, Emily (F) - Clearwater
Sullivan, Jackson (M) - St. Petersburg
Summers, Cole (M) - Lakewood
Symonette, Athena (F) - St. Petersburg
Syms, Nicholas (M) - Pinellas Park
Tait, Zion (M) - Countryside
Tanico, Christina (F) - East Lake
Taylor, Harold (M) - Northeast (SP)
Tellez, Daniella (F) - Countryside
Tenore, Frank (M) - St. Petersburg
Terry, Andrew (M) - Osceola (Seminole)
Theiss, Indigo (M) - Dunedin
Thibodeau, Cora (F) - Seminole
Thomas, Austin (M) - Northeast (SP)
Thomas, Jerell (M) - Countryside
Thompson, Corinthian (M) - Boca Ciega
Thornton, Haley (F) - Palm Harbor University
Thornton, Sean (M) - Seminole
Timberlake, Samuel (M) - Seminole
Tobias, Carlos (M) - Largo
Torris, Robert (M) - St. Petersburg
Torro, Rico (M) - East Lake
Toups, Blake (M) - Osceola (Seminole)
Trafton, Zoe (F) - Largo
Trimble, Trey (M) - Seminole
Triplett, Eric (M) - Largo
Tripp, Julia (F) - Osceola (Seminole)
Trujilio, Isaac (M) - Largo
Truong, Cody (M) - St. Petersburg
Truong, Kamden (M) - Countryside
Turner, Alexa (F) - Countryside
Turner, Derric (M) - Lakewood
Unbehagen, Luke (M) - Palm Harbor University
Valby, Parker (F) - East Lake
Vaugh, Lanyah (F) - Largo
Vaughn, Skyler (F) - Seminole
Villagomez, Amari (F) - Pinellas Park
Vo, Amy (F) - St. Petersburg
Waaland, Angeleena (F) - Osceola (Seminole)
Wachtler, Gabe (M) - Osceola (Seminole)
Walker, Sara (F) - Lakewood
Walser, Connor (M) - Palm Harbor University
Wandel, Melissa (F) - Palm Harbor University
Ward, John (M) - Osceola (Seminole)
Ward, Joshua (M) - Osceola (Seminole)
Ware, Donquan (M) - Boca Ciega
Warrington, Crispin (M) - Seminole
Washington , Pedric (M) - Seminole
Watford, Eugene (M) - Largo
Weaver, Austin (M) - Gibbs
Weaver, Mason (M) - Largo
Webb, Makyla (F) - Lakewood
Webb, Morgan (F) - Osceola (Seminole)
Werthmiller, Katie (F) - East Lake
White, Michael (M) - East Lake
White, Sarah (F) - Clearwater
Whittingham, Whitney (F) - Lakewood
Whittington, Thomas (M) - Osceola (Seminole)
Wilborn, Mare-On (M) - Boca Ciega
Wilborn, Treyon (M) - St. Petersburg
Williams, Aaliyah (F) - Dixie Hollins
Williams, Brionna (F) - East Lake
Williams, De'quan (M) - Seminole
Williams, Ji'Ana (F) - Pinellas Park
Williams, Mary (F) - St. Petersburg
Williams, Matthew (M) - Gibbs
Williams, Mitheron (M) - Boca Ciega
Williams, Nydreisha (F) - Dixie Hollins
Williams, Olexa (F) - Lakewood
Willis, Regan (F) - Northeast (SP)
Willman, Keira (F) - Osceola (Seminole)
Wilson, Kendrick (M) - St. Petersburg
Wimbush, Dominick (M) - Boca Ciega
Winder, Abigail (F) - Largo
Winder, Laya (F) - Largo
Wise, Jeremiah (M) - Lakewood
Witchard, DaMarco (M) - Dixie Hollins
Wolf, Elijah (M) - East Lake
Wolfe, Conrad (M) - Osceola (Seminole)
Wood, Kaleb (M) - Northeast (SP)
Wood, Morgan (F) - Boca Ciega
Wood, Parker (M) - Osceola (Seminole)
Woods, Shatori (F) - Boca Ciega
Woodward, Aubrie (F) - Osceola (Seminole)
Worthy, Brooklyn (F) - Pinellas Park
Wright, Chandler (M) - East Lake
Wright, Elise (F) - Countryside
Wright, Herbert (M) - Boca Ciega
Wyatt, Jade (F) - St. Petersburg
Wyatt, Karrissa (F) - Countryside
Wynne, Thomas (M) - Osceola (Seminole)
Yacobi, Jonathan (M) - Largo
Yester, Camila (F) - Northeast (SP)
York, Jillian (F) - Largo
Zeigler, Livia (F) - Gibbs
Zemetskus, Dylan (M) - Boca Ciega
QUICK LINKS:
100
200
400
800
1600
3200
100H
110H
300H
4x100
4x400
4x800
HJ
PV
LJ
TJ
SP
DT
JT
Choose an Event
100
200
400
800
1600
3200
100H
110H
300H
4x100
4x400
4x800
HJ
PV
LJ
TJ
SP
DT
JT
100 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Phillips, Christopher
JR
Boca Ciega
11.04
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
2
Randall, Deondre
Largo
11.10
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
3
Knight, Gage
SR
Palm Harbor University
11.13
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
4
Lanier, Travan
SR
Lakewood
11.16
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
5
Spann Jr., Gregory
SR
Lakewood
11.20
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
NWI
6
Jackson, Terrence
FR
Countryside
11.21
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
7
Meadows, Noah
SR
Palm Harbor University
11.22
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
8
Johnson, Tyrell
SR
Gibbs
11.23
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
9
Edwards, Khaishef
SR
Largo
11.29
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
10
Bell, Jamarives
SO
Gibbs
11.31
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
11
Kelley, Derrel
SR
Lakewood
11.33
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
12
Berri, Camari
SO
Lakewood
11.35
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
13
Bingham, Jayden
SR
Gibbs
11.41
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
14
Lopez, Leroy
JR
Countryside
11.46
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
15
Holmes, Troy
JR
Largo
11.49
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
16
Wise, Jeremiah
JR
Lakewood
11.53
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
17
Battles, Julius
Clearwater
11.55
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
18
Jeter, Marquvion
Clearwater
11.58
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
1.1
19
Breaziel, Joshua
JR
Seminole
11.60
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
20
Canfall, Tony
JR
Gibbs
11.61
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
20
Wolf, Elijah
JR
East Lake
11.61
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
3.4
22
Bradley, Latrez
SR
Clearwater
11.62
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
3.4
23
Olds, Gabriel
JR
Countryside
11.67
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
24
Maybell, Avion
SR
Lakewood
11.69
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
25
Margaris, Kosmas
SR
Palm Harbor University
11.72
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
26
Thomas, Jerell
JR
Countryside
11.74
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
27
Triplett, Eric
FR
Largo
11.76
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
28
Brinkley, Austin
SR
Seminole
11.79
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
29
Johnson, Kuylen
SR
Boca Ciega
11.85
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
30
Peacock, Jackson
SO
Palm Harbor University
11.92
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
100 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Everhart, Yessenia
SR
Gibbs
12.89
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
2
Alex, Gonzalez
FR
Countryside
12.93
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
3
Marion, Ciera
SO
Osceola (Seminole)
12.95
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
4
Jackasal, Manisha
JR
Seminole
13.15
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
4
Entzion, Neveah
FR
Clearwater
13.15
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
2.4
6
Chambliss, Breyanna
JR
Pinellas Park
13.20
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
7
Brown, Nyah
JR
Largo
13.23
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
8
Johnson, Makayla
SO
Lakewood
13.27
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
9
Graham, Andreana
JR
Pinellas Park
13.35
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
10
Emery, Mckenzie
JR
Largo
13.36
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
11
Bauer, Daveela
JR
Palm Harbor University
13.42
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
12
Reagan, Rachael
SO
Palm Harbor University
13.43
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
13
Scott, Jontasia
Largo
13.45
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
14
Walker, Sara
SO
Lakewood
13.46
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
15
Webb, Makyla
FR
Lakewood
13.50
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
16
Butler, Taylor
SO
Pinellas Park
13.53
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
17
Paster, Madisen
JR
East Lake
13.56
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
18
Dunbar, Sa'Maria
SO
Gibbs
13.57
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
19
Williams, Aaliyah
Dixie Hollins
13.65
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
20
Waaland, Angeleena
FR
Osceola (Seminole)
13.71
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
21
Grey, Mckenzie
FR
St. Petersburg
13.72
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
22
Kent, Jessica
JR
St. Petersburg
13.75
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
23
Woods, Shatori
SR
Boca Ciega
13.76
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
24
Smith, Grace
SO
Palm Harbor University
13.77
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
25
O'Neal, Trinity
JR
Boca Ciega
13.82
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
26
Brown, Leah
Largo
13.83
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
-1.9
27
Zeigler, Livia
FR
Gibbs
13.84
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
28
Williams, Brionna
SO
East Lake
13.91
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
4.4
29
Maragris, Sophia
FR
Palm Harbor University
14.11
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
30
Evans, Marquavia
SO
Northeast (SP)
14.14
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
200 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Phillips, Christopher
JR
Boca Ciega
22.24
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
2
Spann Jr., Gregory
SR
Lakewood
22.37
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
3
Ware, Donquan
SR
Boca Ciega
22.39
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
4
Adams, Lutarus
SO
Lakewood
22.53
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
5
Knight, Gage
SR
Palm Harbor University
22.57
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
3.7
6
Randall, Deondre
Largo
22.65
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
7
Meadows, Noah
SR
Palm Harbor University
22.68
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
8
Berri, Camari
SO
Lakewood
22.70
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
NWI
9
Bell, Jamarives
SO
Gibbs
22.85
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
NWI
10
Lanier, Travan
SR
Lakewood
23.10
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
NWI
11
Wise, Jeremiah
JR
Lakewood
23.23
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
12
Holmes, Troy
JR
Largo
23.29
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
13
James Jr, Mario
SO
St. Petersburg
23.30
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
NWI
14
Dobson, Franklin
JR
St. Petersburg
23.41
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
15
Lopez, Leroy
JR
Countryside
23.44
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
16
Battles, Julius
Clearwater
23.68
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
17
Clark, Kawayne
SR
Gibbs
23.70
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
NWI
17
Shutt, Skyler
JR
Largo
23.70
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
NWI
19
Garcia, Leo
SR
Countryside
23.79
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
20
Cann, Chendrick
SR
Clearwater
23.87
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
21
Canfall, Tony
JR
Gibbs
23.90
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
NWI
22
Maybell, Avion
SR
Lakewood
24.15
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
23
Pouliot, Nate
JR
Pinellas Park
24.22
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
24
Jones, Julius
FR
Largo
24.40
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
NWI
24
Watford, Eugene
SR
Largo
24.40
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
NWI
26
Hyder, Andrew
JR
East Lake
24.41
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
27
Wolf, Elijah
JR
East Lake
24.47
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
1.2
28
Skinner, Carson
SR
Countryside
24.48
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
29
Correa-Hagen, Jacob
SO
St. Petersburg
24.60
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
NWI
30
Howard, Trevion
SR
Boca Ciega
24.62
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
200 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Marion, Ciera
SO
Osceola (Seminole)
27.10
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
2
Chambliss, Breyanna
JR
Pinellas Park
27.15
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
3
Newby, Arion
SO
Palm Harbor University
27.25
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
4
Kreger, Kathryn
SO
Northeast (SP)
27.34
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
5
Mitchell, Niyah
SO
Boca Ciega
27.44
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
6
Entzion, Neveah
FR
Clearwater
27.47
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
4.5
7
Early, Kimora
SR
St. Petersburg
27.49
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
8
Walker, Sara
SO
Lakewood
27.52
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
9
Alex, Gonzalez
FR
Countryside
27.56
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
10
Scott, Jontasia
Largo
27.62
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
11
Grey, Mckenzie
FR
St. Petersburg
27.70
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
NWI
12
Bauer, Daveela
JR
Palm Harbor University
27.78
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
13
Waaland, Angeleena
FR
Osceola (Seminole)
27.86
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
14
Graham, Andreana
JR
Pinellas Park
27.94
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
15
Symonette, Athena
JR
St. Petersburg
27.97
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
16
Jackasal, Manisha
JR
Seminole
28.01
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
17
Hill, Micahela
FR
East Lake
28.11
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
1.0
18
O'Neal, Trinity
JR
Boca Ciega
28.38
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
19
Zeigler, Livia
FR
Gibbs
28.43
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
20
Butler, Taylor
SO
Pinellas Park
28.46
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
21
Johnson, Makayla
SO
Lakewood
28.50
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
NWI
22
Jones, J'adore
SO
Countryside
28.52
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
23
Collera, Kadence
FR
East Lake
28.65
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
24
Dunbar, Sa'Maria
SO
Gibbs
28.67
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
NWI
25
Connolly, Jaycee
SR
Osceola (Seminole)
28.76
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
NWI
26
Maxewell, Haley
SO
Largo
28.87
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
-0.4
27
Reagan, Rachael
SO
Palm Harbor University
28.93
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
28
Brown, Imani
JR
Boca Ciega
29.09
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
29
Ferguson, Sandra
SO
East Lake
29.20
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
-0.1
30
Webb, Makyla
FR
Lakewood
29.29
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
400 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Ware, Donquan
SR
Boca Ciega
51.29
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
2
Spann Jr., Gregory
SR
Lakewood
51.69
St. Pete City Championships
Feb 21, 2020
3
Mack, Aviyon
FR
Lakewood
52.19
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
4
Williams, Mitheron
SR
Boca Ciega
52.46
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
5
Lawes, Richardo
JR
Boca Ciega
52.61
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
6
Hinton, Jervon
SO
St. Petersburg
52.78
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
7
Mayak, Jacob
FR
St. Petersburg
53.12
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
8
Maybell, Avion
SR
Lakewood
53.66
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
9
Weaver, Mason
Largo
53.78
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
10
Wright, Chandler
JR
East Lake
54.12
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
11
Rodriguez, Garrett
FR
Countryside
54.17
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
12
Rudd, Devon
FR
Largo
54.24
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
12
Walser, Connor
JR
Palm Harbor University
54.24
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
14
Newsome, Malik
SR
Seminole
54.31
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
15
Griffin, Jaden
SO
Countryside
54.38
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
16
Stanley, David
FR
Countryside
54.71
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
17
Handsel, TJ
JR
East Lake
54.88
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
18
Pouliot, Nate
JR
Pinellas Park
54.97
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
19
Watford, Eugene
SR
Largo
55.21
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
20
Randall, Deondre
Largo
55.22
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
21
Medaries, Stevmoney
JR
Lakewood
55.23
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
22
Hoyte, Kuron
JR
Gibbs
55.31
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
23
Holmes, Troy
JR
Largo
55.94
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
24
Ferrari, Jack
JR
East Lake
56.00
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
25
Cresswell, Lucas
JR
Osceola (Seminole)
56.14
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
26
Sammons, Julian
JR
East Lake
56.33
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
27
Major, Tafari
SO
St. Petersburg
56.38
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
28
Garcia, Leo
SR
Countryside
56.59
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
29
Bailey, Emmanuel
SO
Gibbs
56.70
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
30
Anderson, Luke
SO
East Lake
56.75
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
400 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Mitchell, Niyah
SO
Boca Ciega
1:02.58
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
2
Symonette, Athena
JR
St. Petersburg
1:02.65
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
3
Newby, Arion
SO
Palm Harbor University
1:02.81
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
4
Marshall, Madison
SR
Boca Ciega
1:03.44
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
5
Bauer, Daveela
JR
Palm Harbor University
1:03.73
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
6
Collora, Kadence
FR
East Lake
1:03.90
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
7
Maxewell, Haley
SO
Largo
1:03.96
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
8
Early, Kimora
SR
St. Petersburg
1:04.01
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
9
Abrahams, Ava
SO
St. Petersburg
1:04.53
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
10
Johnston, Sofia
FR
Seminole
1:05.27
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
11
Marion, Ciera
SO
Osceola (Seminole)
1:05.42
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
12
Reagan, Rachael
SO
Palm Harbor University
1:05.70
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
13
Graham, Andreana
JR
Pinellas Park
1:05.78
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
14
Scott, Jontasia
Largo
1:05.86
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
15
Myrick, Makenna
JR
St. Petersburg
1:06.08
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
16
Barrucci-Parlin, Madison
SO
Seminole
1:06.25
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
17
Chambliss, Breyanna
JR
Pinellas Park
1:06.42
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
18
Turner, Alexa
SR
Countryside
1:06.97
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
19
Davis, Anna
SR
Palm Harbor University
1:07.81
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
20
Hopkins, Caley
FR
Largo
1:07.88
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
21
Spoor, Jessie
SO
Osceola (Seminole)
1:08.07
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
22
Winder, Abigail
SO
Largo
1:08.70
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
23
Smith, Tannia
SR
Northeast (SP)
1:08.93
Shorecrest Quad Meet
Feb 27, 2020
24
Lawson, Cynthia
JR
Lakewood
1:09.04
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
25
Zeigler, Livia
FR
Gibbs
1:09.78
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
26
Bradford, Deayzia
JR
Boca Ciega
1:10.11
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
27
White, Sarah
SR
Clearwater
1:10.46
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
28
Howes, Jocilynn
Largo
1:10.55
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
29
Randall, Marissa
SO
Osceola (Seminole)
1:10.74
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
30
Lavine, Gabrielle
JR
Gibbs
1:10.92
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
800 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Foreman, Jordan
SR
Northeast (SP)
1:57.37
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
2
Monforte, Hector
SR
St. Petersburg
2:05.38
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
3
Stone, William
SO
Osceola (Seminole)
2:06.57
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
4
Wright, Chandler
JR
East Lake
2:06.98
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
5
Evans, Chase
JR
East Lake
2:10.31
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
6
Jensen, David
SO
Osceola (Seminole)
2:10.32
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
7
Gordon, Javarious
Largo
2:11.34
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
8
Tenore, Frank
SO
St. Petersburg
2:11.96
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
9
Unbehagen, Luke
JR
Palm Harbor University
2:13.49
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
10
Mooney , Patrick
SO
Lakewood
2:13.77
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
11
Mesen, Simon
SR
St. Petersburg
2:13.79
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
12
Krieger, Kameron
JR
Boca Ciega
2:14.82
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
13
Zemetskus, Dylan
SR
Boca Ciega
2:14.98
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
14
Rubaii, Aaron
SO
Osceola (Seminole)
2:15.18
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
15
Bailey, Dylan
FR
Northeast (SP)
2:15.20
Shorecrest Quad Meet
Feb 27, 2020
16
Weaver, Austin
SO
Gibbs
2:15.54
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
17
Gregory, Logan
SO
Countryside
2:15.97
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
18
DosAnjos, Matues
JR
Largo
2:16.45
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
19
Torro, Rico
FR
East Lake
2:16.94
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
20
Cole, Ryan
SR
Osceola (Seminole)
2:17.20
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
21
Whittington, Thomas
SR
Osceola (Seminole)
2:17.29
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
22
Jackiewicz, Tyler
JR
Northeast (SP)
2:17.44
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
23
O'connor, Noble
FR
Lakewood
2:17.69
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
24
Staveley, Alexander
JR
Largo
2:18.19
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
25
Amin, Mark
FR
Palm Harbor University
2:18.26
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
26
McManus, Ian
SO
Osceola (Seminole)
2:18.75
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
27
Thompson, Corinthian
SR
Boca Ciega
2:19.02
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
28
Elia, Frederick
JR
Northeast (SP)
2:19.11
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
29
Summers, Cole
FR
Lakewood
2:19.19
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
30
Wilson, Kendrick
FR
St. Petersburg
2:19.30
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
800 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Stone, Taylor
SR
Osceola (Seminole)
2:16.96
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
2
Ballestero, Andrea
SO
Osceola (Seminole)
2:25.61
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
3
Hillman, Delaney
JR
Osceola (Seminole)
2:26.17
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
4
Ingalls, Layla
SR
Northeast (SP)
2:34.15
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
5
Newsom, Mia
FR
St. Petersburg
2:35.05
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
6
Abrahams, Ava
SO
St. Petersburg
2:35.25
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
7
Haywood, Angelina
SO
Seminole
2:36.64
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
8
Myrick, Makenna
JR
St. Petersburg
2:37.08
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
9
Small, Reese
SO
Palm Harbor University
2:37.85
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
10
Brooke, Gregory
SR
Countryside
2:40.70
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
11
Repka, Katherine
SO
Seminole
2:40.88
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
12
Galiano, Vanessa
SO
East Lake
2:40.96
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
13
Eagan, Ashley
SO
St. Petersburg
2:42.41
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
14
Vo, Amy
SR
St. Petersburg
2:43.78
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
15
York, Jillian
FR
Largo
2:45.54
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
16
Hudson, Iona
SO
Boca Ciega
2:45.82
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
17
Pemberton, Kelsey
SR
Seminole
2:46.45
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
18
Hornbeck, Ashley
JR
Northeast (SP)
2:47.02
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
19
Davis, Hannah
JR
St. Petersburg
2:47.55
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
20
Downey, Kennedy
FR
Osceola (Seminole)
2:47.88
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
21
Benjamin, Yuanna
JR
Palm Harbor University
2:48.86
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
22
Ralph, Abigail
FR
Seminole
2:48.90
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
23
Brierley, Victoria
JR
Countryside
2:48.91
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
24
Hamer, Jeanne
Largo
2:52.48
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
25
Tripp, Julia
FR
Osceola (Seminole)
2:52.87
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
26
Rodriquez, Adreana
FR
Countryside
2:53.33
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
27
Leitner, Helena
SO
Northeast (SP)
2:54.43
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
28
Woodward, Aubrie
SO
Osceola (Seminole)
2:54.71
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
29
Joyner, Erin
JR
Seminole
2:55.06
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
30
Smith, Sadie
Largo
2:55.18
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
1600 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Foreman, Jordan
SR
Northeast (SP)
4:32.59
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
2
Stone, William
SO
Osceola (Seminole)
4:40.77
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
3
Denkler, David
Largo
4:41.31
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
4
Monforte, Hector
SR
St. Petersburg
4:41.80
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
5
Tenore, Frank
SO
St. Petersburg
4:44.22
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
6
Bailey, Dylan
FR
Northeast (SP)
4:47.42
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
7
Braun, Jacob
FR
East Lake
4:50.60
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
8
Pagan, Gavin
SR
Lakewood
4:53.34
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
9
Whittington, Thomas
SR
Osceola (Seminole)
4:58.55
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
10
Laue, Ethan
FR
Seminole
4:58.62
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
11
Galley, Tyler
FR
Palm Harbor University
4:59.91
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
12
Howard, Samuel
JR
Dunedin
5:00.30
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
13
McManus, Ian
SO
Osceola (Seminole)
5:00.33
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
14
Ward, John
SR
Osceola (Seminole)
5:01.02
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
15
Yacobi, Jonathan
JR
Largo
5:01.58
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
16
Hunsinger, Nason
SO
Northeast (SP)
5:01.95
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
17
Laue, Conor
JR
Seminole
5:02.63
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
18
D'Angio, Wes
FR
Osceola (Seminole)
5:02.88
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
19
Cappelli, Patrick
SO
Osceola (Seminole)
5:03.45
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
20
Wynne, Thomas
JR
Osceola (Seminole)
5:03.62
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
21
Wright, Chandler
JR
East Lake
5:04.02
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
22
Rubaii, Aaron
SO
Osceola (Seminole)
5:04.55
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
23
Gordon, Javarious
Largo
5:05.24
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
24
Karuppiah, Ethan
JR
Countryside
5:06.31
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
25
Evans, Chase
JR
East Lake
5:08.38
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
26
Esponilla, Clemente
SO
Dunedin
5:09.02
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
27
Guinther, Troy
FR
Countryside
5:09.81
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
28
Gruber, Preston
JR
Lakewood
5:09.83
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
29
Fullem, Aidan
SR
Dunedin
5:11.43
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
30
DosAnjos, Matues
JR
Largo
5:12.39
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
1600 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Stone, Taylor
SR
Osceola (Seminole)
5:02.97
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
2
Valby, Parker
SR
East Lake
5:10.16
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
3
Ballestero, Andrea
SO
Osceola (Seminole)
5:11.42
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
4
Thornton, Haley
FR
Palm Harbor University
5:25.50
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
5
Hillman, Delaney
JR
Osceola (Seminole)
5:40.29
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
6
Clements, Abigail
FR
Osceola (Seminole)
5:42.18
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
7
Eagan, Ashley
SO
St. Petersburg
5:47.55
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
8
Lopez, Lauren
JR
Clearwater
5:48.36
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
9
Downey, Kennedy
FR
Osceola (Seminole)
5:52.37
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
10
Abrahams, Ava
SO
St. Petersburg
5:53.00
St. Pete City Championships
Feb 21, 2020
11
Small, Reese
SO
Palm Harbor University
5:54.92
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
12
Haywood, Angelina
SO
Seminole
5:55.49
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
13
Curry, Kaela
JR
Palm Harbor University
5:56.41
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
14
Davis, Hannah
JR
St. Petersburg
5:59.94
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
15
Tripp, Julia
FR
Osceola (Seminole)
6:02.09
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
16
Ingalls, Layla
SR
Northeast (SP)
6:05.80
Shorecrest Quad Meet
Feb 27, 2020
17
Hall, Haley
SO
Osceola (Seminole)
6:07.44
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
18
Vo, Amy
SR
St. Petersburg
6:08.56
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
19
White, Sarah
SR
Clearwater
6:15.74
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
20
Philipson, Zeda
SR
Palm Harbor University
6:15.98
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
21
Wyatt, Jade
SR
St. Petersburg
6:17.06
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
22
Pineda, Mia
Dixie Hollins
6:17.87
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
23
Cannon, Lily
JR
St. Petersburg
6:21.21
St. Pete City Championships
Feb 21, 2020
24
Repka, Katherine
SO
Seminole
6:21.43
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
25
Polinsky, Emma
JR
Boca Ciega
6:22.53
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
26
Joyce, Victoria
SO
Osceola (Seminole)
6:25.67
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
27
Joyner, Erin
JR
Seminole
6:28.16
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
28
Hudson, Iona
SO
Boca Ciega
6:28.62
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
29
Shackton, Samantha
SO
Countryside
6:37.41
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
30
Hamer, Jeanne
Largo
6:39.11
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
3200 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Stone, William
SO
Osceola (Seminole)
9:54.00
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
2
Braun, Jacob
FR
East Lake
10:02.68
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
3
Denkler, David
Largo
10:14.38
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
4
Foreman, Jordan
SR
Northeast (SP)
10:22.17
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
5
Bailey, Dylan
FR
Northeast (SP)
10:34.70
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
6
Ward, John
SR
Osceola (Seminole)
10:39.77
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
7
Pagan, Gavin
SR
Lakewood
10:53.45
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
8
Olsen, Hunter
JR
Seminole
10:56.12
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
9
D'Angio, Wes
FR
Osceola (Seminole)
10:58.24
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
10
Bloznalis, Julius
JR
Clearwater
10:59.26
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
11
Galley, Tyler
FR
Palm Harbor University
11:01.00
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
12
Laue, Conor
JR
Seminole
11:16.01
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
13
Karuppiah, Ethan
JR
Countryside
11:17.21
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
14
Esponilla, Clemente
SO
Dunedin
11:19.64
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
15
Fullem, Aidan
SR
Dunedin
11:23.63
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
16
McManus, Ian
SO
Osceola (Seminole)
11:25.83
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
17
Passaro, Erasmo
JR
St. Petersburg
11:30.70
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
18
Rubaii, Aaron
SO
Osceola (Seminole)
11:34.03
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
19
Budo, Leonidha
SR
Boca Ciega
11:37.97
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
20
Jensen, David
SO
Osceola (Seminole)
11:39.69
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
21
Wynne, Thomas
JR
Osceola (Seminole)
11:40.10
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
22
Sourini, Joshua
SO
Countryside
11:46.23
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
23
Hernandez-Trejo, Arturo
Clearwater
11:52.29
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
24
LaChapelle, Jackson
SO
St. Petersburg
11:56.81
St. Pete City Championships
Feb 21, 2020
25
Cappelli, Patrick
SO
Osceola (Seminole)
11:59.28
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
26
Tobias, Carlos
JR
Largo
12:01.60
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
27
Amin, Mark
FR
Palm Harbor University
12:02.45
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
28
Guenther, Aaron
JR
Palm Harbor University
12:07.08
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
29
Gruber, Preston
JR
Lakewood
12:15.03
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
30
Trujilio, Isaac
Largo
12:26.17
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
3200 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Valby, Parker
SR
East Lake
10:40.97
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
2
Stone, Taylor
SR
Osceola (Seminole)
11:07.84
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
3
Ballestero, Andrea
SO
Osceola (Seminole)
11:26.09
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
4
Thornton, Haley
FR
Palm Harbor University
12:05.88
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
5
Lopez, Lauren
JR
Clearwater
12:27.60
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
6
Hillman, Delaney
JR
Osceola (Seminole)
12:27.77
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
7
Curry, Kaela
JR
Palm Harbor University
12:58.41
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
8
Hall, Haley
SO
Osceola (Seminole)
13:13.60
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
9
Downey, Kennedy
FR
Osceola (Seminole)
13:18.49
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
10
Joyce, Victoria
SO
Osceola (Seminole)
13:19.29
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
11
Bruce, Sophia
FR
Boca Ciega
13:25.33
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
12
Davis, Hannah
JR
St. Petersburg
13:39.01
St. Pete City Championships
Feb 21, 2020
13
Polinsky, Emma
JR
Boca Ciega
13:44.57
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
14
Pineda, Mia
Dixie Hollins
13:46.48
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
15
Tripp, Julia
FR
Osceola (Seminole)
13:47.61
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
16
Dieffenthaller, Cecilia
SO
East Lake
13:50.85
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
17
Wyatt, Jade
SR
St. Petersburg
13:51.85
St. Pete City Championships
Feb 21, 2020
18
White, Sarah
SR
Clearwater
13:51.88
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
19
Cannon, Lily
JR
St. Petersburg
13:52.52
St. Pete City Championships
Feb 21, 2020
20
Vo, Amy
SR
St. Petersburg
13:55.71
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
21
Benjamin, Yuanna
JR
Palm Harbor University
14:01.05
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
22
Pemberton, Kelsey
SR
Seminole
14:24.93
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
23
Reuther, Hannah
JR
East Lake
14:25.39
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
24
Joyner, Erin
JR
Seminole
14:27.87
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
25
Wandel, Melissa
SR
Palm Harbor University
14:28.06
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
26
Trafton, Zoe
Largo
14:38.85
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
27
Fornshell, Lauren
SO
Clearwater
14:54.03
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
28
Shackton, Samantha
SO
Countryside
15:15.47
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
29
Pettey, Grace
FR
Largo
15:33.35
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
30
Escalon, Karen
FR
Largo
16:39.08
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
100 Hurdles (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Cincotta, Anna
JR
East Lake
15.29
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
1.9
2
Fels, Nicole
SR
East Lake
17.41
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
3
Buidens, Yasmin
JR
Largo
17.44
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
4
Rummelhagen, Hanna
JR
East Lake
17.82
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
2.8
5
Sebesta, Jillian
JR
East Lake
18.53
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
3.0
6
Daniels, Haley
JR
Largo
18.73
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
NWI
7
Dickerson, Asya
SO
Gibbs
18.87
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
NWI
8
Lawson, Cynthia
JR
Lakewood
19.01
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
9
Hansen, Grace
SR
Osceola (Seminole)
19.53
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
10
Millan, Gabriela
FR
Largo
19.55
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
NWI
11
Webb, Makyla
FR
Lakewood
19.59
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
NWI
12
Palmer, Kamiyah
SO
Gibbs
20.24
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
NWI
13
Christie, Zaedee
JR
Seminole
20.30
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
14
Smith, Grace
FR
Osceola (Seminole)
20.58
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
15
Epperson, Tori
SO
Osceola (Seminole)
20.77
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
16
Harrison, Carolyn
JR
Seminole
20.80
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
17
Hansen, Grace
SR
Osceola (Seminole)
21.06
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
18
Ashley, Danielle
FR
St. Petersburg
21.14
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
19
Bertram, Tiffany
JR
Lakewood
21.35
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
20
Brown, Ziona
FR
Northeast (SP)
21.43
St. Pete City Championships
Feb 21, 2020
NWI
21
Carr, Julia
SO
Seminole
21.67
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
22
Jackson, Layla
SO
Northeast (SP)
21.70
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
23
Parker, Ashley
FR
Osceola (Seminole)
21.79
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
24
Atsavinh, Lauren
FR
St. Petersburg
22.18
St. Pete City Championships
Feb 21, 2020
NWI
25
Newton, Riley
SO
Osceola (Seminole)
22.19
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
-3.0
26
Chrik, Katelyn
FR
St. Petersburg
23.52
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
27
Abusurd, Sara
SO
St. Petersburg
23.73
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
110 Hurdles (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Lanier, Travan
SR
Lakewood
15.37
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
2
Knight, Gage
SR
Palm Harbor University
15.38
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
-3.1
3
Collins, Dequicertis
SR
Boca Ciega
15.73
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
-1.1
4
Bailey, Hunter
SR
Osceola (Seminole)
15.90
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
5
McHugh, Colin
JR
East Lake
16.21
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
3.1
6
Wimbush, Dominick
SR
Boca Ciega
16.44
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
7
Wilborn, Mare-On
SR
Boca Ciega
16.56
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
8
Brearley, Brandon
JR
Pinellas Park
16.76
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
9
Williams, Matthew
JR
Gibbs
16.91
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
NWI
10
Turner, Derric
JR
Lakewood
16.98
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
NWI
11
Harris, Alonzo
SR
Lakewood
17.10
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
NWI
12
Ly, William
JR
St. Petersburg
17.17
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
13
Anderson, Shadrach
SO
St. Petersburg
18.27
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
14
Gilberti, Landen
JR
Osceola (Seminole)
18.61
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
15
Blanding, Sean
SR
Osceola (Seminole)
18.91
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
16
Thornton, Sean
SO
Seminole
19.17
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
17
Reed, Conall
JR
Seminole
19.18
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
18
Music, Aldin
JR
Osceola (Seminole)
21.35
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
19
Luangsouphom, Kaden
FR
St. Petersburg
21.51
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
NWI
20
Gaines, Jordan
JR
Boca Ciega
21.73
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
20
Sam, Benjamin
SO
Lakewood
21.73
St. Pete City Championships
Feb 21, 2020
NWI
22
Washington , Pedric
FR
Seminole
21.78
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
-1.4
300 Hurdles (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Adams, Lutarus
SO
Lakewood
41.43
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
2
Harris, Alonzo
SR
Lakewood
42.00
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
3
Turner, Derric
JR
Lakewood
42.56
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
4
Williams, Matthew
JR
Gibbs
42.59
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
5
McHugh, Colin
JR
East Lake
43.40
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
6
Anderson, Eric
JR
Countryside
43.78
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
7
Rucker, Jayden
JR
Lakewood
44.06
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
8
Bailey, Hunter
SR
Osceola (Seminole)
44.11
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
9
Collins, Dequicertis
SR
Boca Ciega
44.19
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
10
Anderson, Shadrach
SO
St. Petersburg
44.78
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
11
Smith, Mason
SR
Countryside
45.01
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
12
Byrnes-Mitchell, Damon
SR
Countryside
45.12
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
13
Blanding, Sean
SR
Osceola (Seminole)
45.42
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
14
Palma, Jude
Clearwater
46.18
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
15
Wimbush, Dominick
SR
Boca Ciega
46.30
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
16
Brearley, Brandon
JR
Pinellas Park
46.45
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
17
Reed, Conall
JR
Seminole
46.64
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
18
Wilborn, Mare-On
SR
Boca Ciega
46.87
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
19
Cunningham, Ryan
JR
East Lake
46.97
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
20
Ly, William
JR
St. Petersburg
47.13
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
21
Perez, Jeremy
SR
Northeast (SP)
47.18
Shorecrest Quad Meet
Feb 27, 2020
22
Poinsette, Nathan
SR
Boca Ciega
47.84
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
23
Kier, Zamarie
FR
Largo
48.38
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
24
San Antonio, Shawn
SO
Countryside
48.82
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
25
Gilberti, Landen
JR
Osceola (Seminole)
48.85
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
26
Ellis, Jamarion
FR
Lakewood
49.12
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
27
Thornton, Sean
SO
Seminole
49.14
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
28
McCanse, Thad
FR
Palm Harbor University
49.88
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
29
Spencer, Jacob
SR
Northeast (SP)
50.22
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
30
Bauer Jr., John
JR
Pinellas Park
50.30
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
300 Hurdles (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Cincotta, Anna
JR
East Lake
47.11
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
2
Rummelhagen, Hanna
JR
East Lake
48.95
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
3
Jackson, Nicole
SR
Countryside
50.34
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
4
Waaland, Angeleena
FR
Osceola (Seminole)
50.82
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
5
Ferguson, Sandra
SO
East Lake
51.76
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
6
Marshall, Madison
SR
Boca Ciega
51.92
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
7
Reichle, Ava
SO
Osceola (Seminole)
53.21
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
8
Sebesta, Jillian
JR
East Lake
53.80
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
9
Lawson, Cynthia
JR
Lakewood
54.33
St. Pete City Championships
Feb 21, 2020
10
Buidens, Yasmin
JR
Largo
54.78
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
11
Derylo, Diana
SO
Palm Harbor University
55.44
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
12
Dreger, Emelia
FR
Osceola (Seminole)
57.74
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
13
Densmore, Ellen
SO
Palm Harbor University
57.79
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
14
Harrison, Carolyn
JR
Seminole
58.03
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
15
Daniels, Haley
JR
Largo
58.70
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
16
Dauval, Riley
SO
Osceola (Seminole)
58.92
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
17
Ashley, Danielle
FR
St. Petersburg
59.37
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
18
Boyan, Lindy
JR
Boca Ciega
59.86
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
19
Copponi, Stevanie
SR
Boca Ciega
59.92
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
20
Stanford, Harmoni
FR
Palm Harbor University
1:00.05
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
21
Millan, Gabriela
FR
Largo
1:00.34
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
22
Bertram, Tiffany
JR
Lakewood
1:00.91
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
23
Christie, Zaedee
JR
Seminole
1:01.47
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
24
Mayes, Kirah
FR
Lakewood
1:01.59
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
25
Miller, Autumn
JR
Osceola (Seminole)
1:03.51
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
26
Ramey, Sarah
SO
Largo
1:04.39
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
27
Scott-Drake, Lashai
SO
Lakewood
1:04.47
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
28
Parker, Ashley
FR
Osceola (Seminole)
1:11.02
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
29
Chrik, Katelyn
FR
St. Petersburg
1:14.13
St. Pete City Championships
Feb 21, 2020
4 x 100 Relay (Men)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
Lakewood
42.90
Kelley
,
Adams
,
Maybell
,
Lanier
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
2
Largo
43.27
Triplett
,
Holmes
,
Bell
,
Randall
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
3
Countryside
43.70
Byrnes-Mitchell
,
Lopez
,
Thomas
,
Jackson
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
4
Gibbs
43.72
Johnson
,
Clark
,
Bell
,
Bingham
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
5
Boca Ciega
43.98
Hall
,
Johnson
,
Ware
,
Phillips
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
6
Clearwater
44.57
Battles
,
Cann
,
Bradley
,
Jeter
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
7
Palm Harbor University
45.55
Margaris
,
Peacock
,
Meadows
,
Knight
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
8
Seminole
46.31
Brinkley
,
Breaziel
,
Kittrell
,
Davis
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
9
St. Petersburg
46.34
Kincade
,
Dobson
,
Scales
,
Scales
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
10
Pinellas Park
46.41
Durr
,
Poole
,
Brearley
,
Pouliot
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
11
East Lake
46.72
Wolf
,
Sandorf
,
Rivera
,
Hyder
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
12
Osceola (Seminole)
48.36
Bender
,
Irwin
,
Khammanivong
,
Bobb
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
4 x 100 Relay (Women)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
Largo
50.42
Brown
,
Brown
,
Emery
,
Scott
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
2
Lakewood
51.36
Smith
,
Walker
,
Webb
,
Johnson
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
3
Pinellas Park
51.74
Newton
,
Head
,
Swanigan
,
Graham
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
4
St. Petersburg
52.43
Kent
,
Symonette
,
Early
,
Grey
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
5
East Lake
52.66
Hill
,
Fels
,
Ferfuson
,
Collera
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
6
Countryside
53.56
Chambers
,
Bleechington
,
Alex
,
Jones
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
7
Gibbs
53.67
Dunbar
,
Palmer
,
Dickerson
,
Everhart
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
8
Boca Ciega
54.02
Brown
,
Brumadge
,
Bradford
,
O'Neal
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
9
Osceola (Seminole)
54.06
Marion
,
Myers
,
Hansen
,
Connolly
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
10
Seminole
58.00
Everson
,
Pope
,
Harrison
,
Jackasal
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
11
Northeast (SP)
58.16
Jackson
,
Brown
,
Evans
,
Stone
Shorecrest Quad Meet
Feb 27, 2020
4 x 400 Relay (Men)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
Lakewood
3:31.99
Adams
,
Maybell
,
Mooney
,
Spann Jr.
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
2
Boca Ciega
3:34.97
Poinsette
,
Lawes
,
McCloud
,
Howard
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
3
St. Petersburg
3:38.46
Hinton
,
Mayak
,
Major
,
Ewert
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
4
Largo
3:39.50
Gordon
,
Rudd
,
Watford
,
Weaver
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
5
East Lake
3:44.21
Wright
,
Chatman
,
Anderson
,
McHugh
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
6
Countryside
3:44.78
Compere
,
Byrnes-Mitchell
,
Lopez
,
Garcia
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
7
Palm Harbor University
3:45.96
Meadows
,
Walser
,
Peacock
,
Knight
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
8
Osceola (Seminole)
3:52.10
Bender
,
Wolfe
,
Cresswell
,
Bailey
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
9
Gibbs
3:59.61
Bailey
,
Hoyte
,
Williams
,
Levesque
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
10
Clearwater
3:59.68
Palma
,
Custic
,
Snow
,
Bloznalis
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
11
Pinellas Park
4:01.81
Cicernos
,
Hood
,
Garcia
,
Mariani
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
12
Seminole
4:09.40
Britt
,
Newsome
,
Breaziel
,
Laue
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
4 x 400 Relay (Women)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
St. Petersburg
4:18.07
Early
,
Myrick
,
Newsom
,
Symonette
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
2
East Lake
4:19.63
Cincotta
,
Hill
,
Collera
,
Rummelhagen
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
3
Osceola (Seminole)
4:20.50
Stone
,
Waaland
,
Ballestero
,
Marion
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
4
Palm Harbor University
4:25.49
Bauer
,
Small
,
Davis
,
Reagan
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
5
Largo
4:31.64
Hopkins
,
Maxewell
,
Howes
,
Scott
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
6
Boca Ciega
4:32.35
Marshall
,
Bradford
,
Smith
,
Mitchell
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
7
Seminole
4:39.07
Barrucci-Parlin
,
Johnston
,
Jerauld
,
Smith
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
8
Countryside
4:41.48
Turner
,
Jackson
,
Brierley
,
Brooke
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
9
Lakewood
4:49.96
Mayes
,
Walker
,
Johnson
,
Lawson
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
10
Clearwater
5:06.42
Benjamin
,
Shackelford
,
Bianchi
,
Crandall
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
11
Dixie Hollins
5:17.41
Ahenhora-Bediak
,
Eckman
,
Clemons
,
Rowe
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
4 x 800 Relay (Men)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
St. Petersburg
8:39.50
Hinton
,
Tenore
,
Mesen
,
Monforte
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
2
Largo
8:48.00
Gordon
,
Staveley
,
Yacobi
,
Denkler
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
3
Osceola (Seminole)
8:59.04
McManus
,
Rubaii
,
Whittington
,
Wynne
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
4
East Lake
8:59.41
Torro
,
Braun
,
Chatman
,
Wright
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
5
Lakewood
9:00.95
O'Connor
,
Gruber
,
Harris
,
Pagan
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
6
Boca Ciega
9:04.52
Krieger
,
Zemetskus
,
Thompson
,
Williams
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
7
Seminole
9:08.57
Laue
,
Laue
,
Olsen
,
Timberlake
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
8
Countryside
9:19.94
Gregory
,
Griffin
,
Guinther
,
Karuppiah
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
9
Palm Harbor University
9:20.01
Unbehagen
,
Bodolay
,
Guenther
,
Galley
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
10
Clearwater
9:41.12
Bloznalis
,
Custic
,
Mahoney
,
Hernandez-Trejo
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
11
Northeast (SP)
9:42.28
Collins
,
Elia
,
Elia
,
Fictum
Shorecrest Quad Meet
Feb 27, 2020
12
Pinellas Park
10:21.82
Dufresne
,
Brettner
,
Roman
,
Burgos
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
4 x 800 Relay (Women)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
St. Petersburg
10:23.10
Newsom
,
Abrahams
,
Vo
,
Eagan
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
2
East Lake
10:37.70
Rummelhagen
,
Fels
,
Galiano
,
Valby
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
3
Osceola (Seminole)
10:40.68
Ballestero
,
Hall
,
Hillman
,
Randall
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
4
Seminole
10:53.93
Haywood
,
Smith
,
Pemberton
,
Repka
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
5
Palm Harbor University
10:57.51
Philipson
,
Curry
,
Densmore
,
Small
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
6
Countryside
11:24.23
Brierley
,
Shackton
,
Rodriquez
,
Jackson
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
7
Boca Ciega
11:28.79
Hudson
,
Smith
,
Bruce
,
Polinsky
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
8
Clearwater
11:49.08
White
,
Fornshell
,
Shackelford
,
Lopez
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
9
Largo
12:01.02
Hamer
,
Smith
,
Trafton
,
York
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
10
Lakewood
12:46.10
Lawson
,
Starks
,
Bassett
,
Bertram
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
High Jump (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Anderson, Eric
JR
Countryside
1.87m
6' 1.5"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
1
Carroll Newton, Jakare
JR
Boca Ciega
1.87m
6' 1.5"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
3
Kurmay, Austin
SO
St. Petersburg
1.80m
5' 10.75"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
4
Cann, Chendrick
SR
Clearwater
1.77m
5' 9.75"
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
4
Johnson, Kuylen
SR
Boca Ciega
1.77m
5' 9.75"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
6
Thomas, Jerell
JR
Countryside
1.72m
5' 7.75"
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
6
Pouliot, Nate
JR
Pinellas Park
1.72m
5' 7.75"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
6
Ali, Idris
SR
Boca Ciega
1.72m
5' 7.75"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
9
Turner, Derric
JR
Lakewood
1.68m
5' 6"
St. Pete City Championships
Feb 21, 2020
10
Davis, Omarius
FR
Seminole
1.67m
5' 5.75"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
11
Richardson, Jeremiah
JR
St. Petersburg
1.65m
5' 5"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
11
Brinkley, Austin
SR
Seminole
1.65m
5' 5"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
13
Poinsette, Nathan
SR
Boca Ciega
1.62m
5' 3.75"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
14
Mooney , Patrick
SO
Lakewood
1.60m
5' 3"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
14
Palma, Jude
Clearwater
1.60m
5' 3"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
14
Peacock, Jackson
SO
Palm Harbor University
1.60m
5' 3"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
17
Williams, Matthew
JR
Gibbs
1.58m
5' 2.25"
St. Pete City Championships
Feb 21, 2020
18
Cisliek, Eric
SO
Osceola (Seminole)
1.57m
5' 1.75"
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
18
Ewing, Connor
JR
Largo
1.57m
5' 1.75"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
18
Wolfe, Conrad
JR
Osceola (Seminole)
1.57m
5' 1.75"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
18
Gulley, Donovan
SR
Seminole
1.57m
5' 1.75"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
18
Copeland, Alfred
SR
St. Petersburg
1.57m
5' 1.75"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
23
Washington , Pedric
FR
Seminole
1.50m
4' 11"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
24
Spann Jr., Gregory
SR
Lakewood
1.48m
4' 10.25"
St. Pete City Championships
Feb 21, 2020
25
Bobb, Jake
SR
Osceola (Seminole)
1.45m
4' 9"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
26
Guzzino, Luca
SO
Osceola (Seminole)
1.33m
4' 4.25"
Lipham Relays
Feb 14, 2020
26
Music, Aldin
JR
Osceola (Seminole)
1.33m
4' 4.25"
Lipham Relays
Feb 14, 2020
High Jump (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Aniol, Olivia
SO
East Lake
1.52m
4' 11.75"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
2
Marc, Myriam
SR
St. Petersburg
1.48m
4' 10.25"
St. Pete City Championships
Feb 21, 2020
3
Lloyd, Brianna
Dixie Hollins
1.47m
4' 9.75"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
4
Mills, Mikell
SO
St. Petersburg
1.42m
4' 7.75"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
4
Daniels, Haley
JR
Largo
1.42m
4' 7.75"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
4
Head, Alexzandria
SR
Pinellas Park
1.42m
4' 7.75"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
7
Gilbert, Sequoia
SO
Pinellas Park
1.37m
4' 6"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
7
Bleechington, Olivia
SO
Countryside
1.37m
4' 6"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
7
Hansen, Grace
SR
Osceola (Seminole)
1.37m
4' 6"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
7
Walker, Sara
SO
Lakewood
1.37m
4' 6"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
12
Hansen, Grace
SR
Osceola (Seminole)
1.32m
4' 4"
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
12
Carr, Julia
SO
Seminole
1.32m
4' 4"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
12
Reichle, Ava
SO
Osceola (Seminole)
1.32m
4' 4"
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
12
Wright, Elise
FR
Countryside
1.32m
4' 4"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
12
Parker, Emily
SR
Osceola (Seminole)
1.32m
4' 4"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
12
Ho, Annie
SO
Boca Ciega
1.32m
4' 4"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
12
Stapleton, Adriana
FR
Boca Ciega
1.32m
4' 4"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
12
Jones, J'adore
SO
Countryside
1.32m
4' 4"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
12
Scott, Jontasia
Largo
1.32m
4' 4"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
12
Janish, Coryn
JR
Palm Harbor University
1.32m
4' 4"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
22
Johnston, Sofia
FR
Seminole
1.27m
4' 2"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
22
Gehlen, Brooke
SR
Palm Harbor University
1.27m
4' 2"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
24
Ramey, Sarah
SO
Largo
1.22m
4' 0"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
24
Newton, Riley
SO
Osceola (Seminole)
1.22m
4' 0"
Lipham Relays
Feb 14, 2020
24
Narcisi, Amelia
FR
Seminole
1.22m
4' 0"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
27
Dauval, Riley
SO
Osceola (Seminole)
1.20m
3' 11.25"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
28
Morris, Jaliyah
FR
Largo
1.17m
3' 10"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
28
Winder, Lyla
SO
Largo
1.17m
3' 10"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
28
Smith, Grace
FR
Osceola (Seminole)
1.17m
3' 10"
Lipham Relays
Feb 14, 2020
Pole Vault (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Spencer, Nicholas
JR
Northeast (SP)
4.01m
13' 1.75"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
2
Wolfe, Conrad
JR
Osceola (Seminole)
3.65m
11' 11.75"
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
3
Hogan, Aidan
JR
East Lake
3.30m
10' 10"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
4
Ljubuncic, Imran
JR
Countryside
3.20m
10' 6"
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
4
Mitchell, Stephen
JR
Boca Ciega
3.20m
10' 6"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
6
Stepaniak, Zachary
SO
Osceola (Seminole)
2.90m
9' 6.25"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
7
Aidan, Carr
Dixie Hollins
2.89m
9' 5.75"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
7
Reed, Johnathan
SO
Osceola (Seminole)
2.89m
9' 5.75"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
9
Levesque, Dontay
JR
Gibbs
2.74m
8' 11.75"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
9
Patterson, Riley
SO
Northeast (SP)
2.74m
8' 11.75"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
11
Achuff, Maxwell
SO
Osceola (Seminole)
2.62m
8' 7"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
12
Browne, Drayton
Dixie Hollins
2.59m
8' 6"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
12
Quiroz, Pablo
SO
Northeast (SP)
2.59m
8' 6"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
14
Andry, Noah
SO
Lakewood
2.44m
8' 0"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
15
Carinagal, Adam
JR
Seminole
2.43m
7' 11.5"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
16
George, Richard
Dixie Hollins
2.13m
6' 11.75"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
Pole Vault (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Connolly, Jaycee
SR
Osceola (Seminole)
2.62m
8' 7"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
2
Spoor, Jessie
SO
Osceola (Seminole)
2.59m
8' 6"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
2
Bonnell, Hailey
SO
Northeast (SP)
2.59m
8' 6"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
4
Werthmiller, Katie
FR
East Lake
2.45m
8' 0.5"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
5
Moyer, Caitlin
JR
Osceola (Seminole)
2.43m
7' 11.5"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
5
Fruit, Cassidy
SO
Seminole
2.43m
7' 11.5"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
7
Noser, Sydney
SR
Seminole
2.13m
6' 11.75"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
8
Webb, Morgan
FR
Osceola (Seminole)
2.01m
6' 7"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
9
Wyatt, Karrissa
SR
Countryside
1.98m
6' 6"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
9
Ralph, Abigail
FR
Seminole
1.98m
6' 6"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
11
Grego, Seanna
SO
Seminole
1.83m
6' 0"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
12
Nguyen, Huyen
FR
Northeast (SP)
1.67m
5' 5.75"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
13
Willis, Regan
FR
Northeast (SP)
1.65m
5' 5"
Shorecrest Quad Meet
Feb 27, 2020
14
O'Brien, Rachel
FR
Northeast (SP)
1.52m
4' 11.75"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
Long Jump (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
Wind
1
Jeter, Marquvion
Clearwater
6.80m
22' 3.75"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
2
Knight, Gage
SR
Palm Harbor University
6.72m
22' 0.75"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
NWI
3
Adams, Lutarus
SO
Lakewood
6.56m
21' 6.25"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
4
Meadows, Noah
SR
Palm Harbor University
6.51m
21' 4.25"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
5
Cann, Chendrick
SR
Clearwater
6.50m
21' 4"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
6
Brown, Solomon
SR
Largo
6.43m
21' 1.25"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
NWI
7
Bradley, Latrez
SR
Clearwater
6.20m
20' 4.25"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
8
Harris, Alonzo
SR
Lakewood
6.12m
20' 1"
St. Pete City Championships
Feb 21, 2020
NWI
9
Battles, Julius
Clearwater
6.10m
20' 0.25"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
NWI
10
Edwards, Khaishef
SR
Largo
6.05m
19' 10.25"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
11
Jackson, Terrence
FR
Countryside
5.90m
19' 4.25"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
12
Johnson, Tyrell
SR
Gibbs
5.89m
19' 4"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
NWI
13
Holmes, Troy
JR
Largo
5.86m
19' 2.75"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
14
Bingham, Jayden
SR
Gibbs
5.84m
19' 2"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
14
Dobson, Franklin
JR
St. Petersburg
5.84m
19' 2"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
16
Skinner, Carson
SR
Countryside
5.83m
19' 1.5"
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
NWI
16
Williams, De'quan
Seminole
5.83m
19' 1.5"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
18
Olds, Gabriel
JR
Countryside
5.75m
18' 10.5"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
19
Garcia, Leo
SR
Countryside
5.68m
18' 7.75"
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
NWI
20
Rucker, Jayden
JR
Lakewood
5.66m
18' 7"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
NWI
20
Gilberti, Landen
JR
Osceola (Seminole)
5.66m
18' 7"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
22
Rodriguez, Garrett
FR
Countryside
5.56m
18' 3"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
23
Cresswell, Lucas
JR
Osceola (Seminole)
5.43m
17' 9.75"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
24
Wolf, Elijah
JR
East Lake
5.36m
17' 7"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
NWI
25
Scales, Brion
JR
St. Petersburg
5.35m
17' 6.75"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
26
Ahenkora-bediako, Azaiah
SR
Dixie Hollins
5.33m
17' 6"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
27
Legere, Zach
SO
Palm Harbor University
5.30m
17' 4.75"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
28
Alicia, Rafael
JR
Boca Ciega
5.29m
17' 4.25"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
29
Bell, Andre
SR
Largo
5.25m
17' 2.75"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
30
Oliver, Luke
JR
Boca Ciega
5.22m
17' 1.5"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
Long Jump (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
Wind
1
Chambliss, Breyanna
JR
Pinellas Park
5.36m
17' 7"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
2
Cincotta, Anna
JR
East Lake
5.32m
17' 5.5"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
3
Brown, Nyah
JR
Largo
4.97m
16' 3.75"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
4
Entzion, Neveah
FR
Clearwater
4.92m
16' 1.75"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
NWI
5
Connolly, Jaycee
SR
Osceola (Seminole)
4.91m
16' 1.5"
Lipham Relays
Feb 14, 2020
NWI
6
Jackasal, Manisha
JR
Seminole
4.85m
15' 11"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
7
Graham, Andreana
JR
Pinellas Park
4.77m
15' 7.75"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
8
Brown, Imani
JR
Boca Ciega
4.69m
15' 4.75"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
9
Hill, Micahela
FR
East Lake
4.58m
15' 0.5"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
NWI
10
Ferguson, Sandra
SO
East Lake
4.57m
15' 0"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
NWI
11
Ahenhora-Bediako, Aliece
Dixie Hollins
4.53m
14' 10.5"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
12
Parker, Emily
SR
Osceola (Seminole)
4.52m
14' 10"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
13
Gilbert, Sequoia
SO
Pinellas Park
4.50m
14' 9.25"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
14
Bleechington, Olivia
SO
Countryside
4.46m
14' 7.75"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
15
Emery, Mckenzie
JR
Largo
4.45m
14' 7.25"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
16
Cimillo, Kylie
SO
Palm Harbor University
4.40m
14' 5.25"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
17
Waaland, Angeleena
FR
Osceola (Seminole)
4.35m
14' 3.25"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
17
Alex, Gonzalez
FR
Countryside
4.35m
14' 3.25"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
19
Everhart, Yessenia
SR
Gibbs
4.33m
14' 2.5"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
20
Dunbar, Sa'Maria
SO
Gibbs
4.29m
14' 1"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
20
Turner, Alexa
SR
Countryside
4.29m
14' 1"
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
NWI
22
Symonette, Athena
JR
St. Petersburg
4.19m
13' 9"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
22
Walker, Sara
SO
Lakewood
4.19m
13' 9"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
22
Bauer, Daveela
JR
Palm Harbor University
4.19m
13' 9"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
25
Coclio, Kayli
SO
Countryside
4.18m
13' 8.75"
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
NWI
25
Jones, Janiyah
Largo
4.18m
13' 8.75"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
27
Armstead, Rachel
SO
Osceola (Seminole)
4.17m
13' 8.25"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
27
Dreger, Emelia
FR
Osceola (Seminole)
4.17m
13' 8.25"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
27
Ellis, Nephe
SO
Lakewood
4.17m
13' 8.25"
St. Pete City Championships
Feb 21, 2020
NWI
30
Smith, Bre'Azia
JR
Gibbs
4.16m
13' 7.75"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
Triple Jump (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
Wind
1
Harris, Alonzo
SR
Lakewood
12.80m
42' 0"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
2
Lawes, Richardo
JR
Boca Ciega
12.56m
41' 2.5"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
NWI
3
Brown, Solomon
SR
Largo
12.36m
40' 6.75"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
NWI
4
Peterman, Taffrey
JR
Boca Ciega
12.28m
40' 3.5"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
NWI
5
Skinner, Carson
SR
Countryside
12.27m
40' 3.25"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
6
Garcia, Leo
SR
Countryside
12.05m
39' 6.5"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
7
Turner, Derric
JR
Lakewood
11.90m
39' 0.5"
St. Pete City Championships
Feb 21, 2020
NWI
8
Rucker, Jayden
JR
Lakewood
11.81m
38' 9"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
9
Olds, Gabriel
JR
Countryside
11.61m
38' 1.25"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
10
Gilberti, Landen
JR
Osceola (Seminole)
11.55m
37' 10.75"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
11
Oliver, Luke
JR
Boca Ciega
11.35m
37' 3"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
12
Alicia, Rafael
JR
Boca Ciega
11.14m
36' 6.75"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
13
Wilborn, Mare-On
SR
Boca Ciega
11.02m
36' 2"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
14
Rodriguez, Garrett
FR
Countryside
10.89m
35' 8.75"
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
NWI
15
Smith, Mason
SR
Countryside
10.78m
35' 4.5"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
16
Ogunleye, Oluwadamilare
SR
Clearwater
10.75m
35' 3.25"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
17
Bender, Sean
SO
Osceola (Seminole)
10.47m
34' 4.25"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
18
McGee, Savion
JR
Lakewood
10.41m
34' 2"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
19
Bell, Antwon
FR
Largo
9.82m
32' 2.75"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
NWI
20
Pozo, Marcelino
SR
Osceola (Seminole)
9.66m
31' 8.5"
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
NWI
21
Bobb, Jake
SR
Osceola (Seminole)
9.36m
30' 8.5"
Lipham Relays
Feb 14, 2020
NWI
Triple Jump (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
Wind
1
Brown, Nyah
JR
Largo
11.16m
36' 7.5"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
2
Cincotta, Anna
JR
East Lake
10.47m
34' 4.25"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
NWI
3
Ferguson, Sandra
SO
East Lake
10.19m
33' 5.25"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
NWI
4
Parker, Emily
SR
Osceola (Seminole)
10.04m
32' 11.25"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
5
Hill, Micahela
FR
East Lake
9.74m
31' 11.5"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
NWI
6
Brown, Imani
JR
Boca Ciega
9.65m
31' 8"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
7
Howes, Jocilynn
Largo
9.34m
30' 7.75"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
8
Chambliss, Breyanna
JR
Pinellas Park
9.27m
30' 5"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
9
Coclio, Kayli
SO
Countryside
9.12m
29' 11.25"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
10
Emery, Mckenzie
JR
Largo
9.11m
29' 10.75"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
NWI
11
Lyons, Ja'shanna
SO
Lakewood
9.09m
29' 10"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
12
Reichle, Ava
SO
Osceola (Seminole)
8.77m
28' 9.25"
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
NWI
13
Jones, Janiyah
Largo
8.74m
28' 8.25"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
NWI
14
Mayes, Kirah
FR
Lakewood
8.65m
28' 4.5"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
NWI
14
Smith, Bre'Azia
JR
Gibbs
8.65m
28' 4.5"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
NWI
16
Dreger, Emelia
FR
Osceola (Seminole)
8.52m
27' 11.5"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
17
Parker, Ashley
FR
Osceola (Seminole)
8.32m
27' 3.75"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
NWI
18
Dauval, Riley
SO
Osceola (Seminole)
8.18m
26' 10"
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
NWI
19
Mills, Mikell
SO
St. Petersburg
7.92m
26' 0"
St. Pete City Championships
Feb 21, 2020
NWI
20
Marc, Myriam
SR
St. Petersburg
7.90m
25' 11"
St. Pete City Championships
Feb 21, 2020
NWI
21
Doane, Star
SO
Countryside
7.46m
24' 5.75"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
NWI
22
Armstrong, Katherine
FR
Clearwater
6.42m
21' 0.75"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
NWI
Shot Put (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Rivera, Antonio
SR
Seminole
14.91m
48' 11"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
2
Hylton, Rondane
SR
Boca Ciega
13.96m
45' 9.75"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
3
Hansen, Lane
JR
East Lake
13.32m
43' 8.5"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
4
Scott, Rontonio
SR
Boca Ciega
13.00m
42' 8"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
4
Kier, Cam
JR
Pinellas Park
13.00m
42' 8"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
6
Syms, Nicholas
SR
Pinellas Park
12.96m
42' 6.25"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
7
Norrie, Blake
SR
East Lake
12.66m
41' 6.5"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
8
Grant, Kareem
JR
Lakewood
12.18m
39' 11.5"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
9
Ramsey, Trent
SO
East Lake
11.43m
37' 6"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
10
Shane, Joey
SO
Countryside
11.40m
37' 5"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
11
Homa, Connor
SO
Palm Harbor University
11.30m
37' 1"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
12
Pridemore, Benjamin
JR
Boca Ciega
11.26m
36' 11.5"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
13
Buck, Ryan
SR
Countryside
11.20m
36' 9"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
14
Cicernos, Simon
FR
Pinellas Park
11.19m
36' 8.5"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
15
Levein, Dunstan
SR
Northeast (SP)
11.02m
36' 2"
Shorecrest Quad Meet
Feb 27, 2020
16
Brown, Gavin
JR
Dixie Hollins
10.92m
35' 10"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
17
Seyss, Hunter
SO
Palm Harbor University
10.86m
35' 7.75"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
18
Pridemore, Benjamin
JR
Boca Ciega
10.80m
35' 5.25"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
19
Canfall, Tony
JR
Gibbs
10.78m
35' 4.5"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
20
Johnson, Trevon
SO
St. Petersburg
10.73m
35' 2.5"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
21
Sok, Seamuth
JR
Dixie Hollins
10.69m
35' 1"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
22
Anderson, Ricky
SR
Clearwater
10.66m
34' 11.75"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
23
Graham, Ian
JR
Boca Ciega
10.50m
34' 5.5"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
24
Truong, Kamden
SR
Countryside
10.45m
34' 3.5"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
25
Miller, Jalin
Dixie Hollins
10.43m
34' 2.75"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
26
Burbee, Carson
SO
Countryside
10.42m
34' 2.25"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
27
Parris, Justin
SR
Clearwater
10.37m
34' 0.25"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
27
Harry, Josh
SO
Osceola (Seminole)
10.37m
34' 0.25"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
27
Grego, Merric
JR
Seminole
10.37m
34' 0.25"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
30
Danh, John
JR
Pinellas Park
10.33m
33' 10.75"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
Shot Put (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Shaw, Johntavia
SO
Countryside
10.97m
36' 0"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
2
Hall, Iriel
SR
Palm Harbor University
10.79m
35' 5"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
3
Brown, Leah
Largo
9.53m
31' 3.25"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
4
Attwill, Breanna
JR
Pinellas Park
9.51m
31' 2.5"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
5
Rivera, Lily
FR
Seminole
9.45m
31' 0"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
6
Brown, Jomarya
JR
Dixie Hollins
9.26m
30' 4.75"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
7
Lewis, Nadia
JR
Osceola (Seminole)
9.19m
30' 2"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
8
Wood, Morgan
SR
Boca Ciega
9.11m
29' 10.75"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
9
Allen, Kelsey
SO
Palm Harbor University
9.09m
29' 10"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
10
Davies, Levi
Dixie Hollins
8.91m
29' 2.75"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
11
Matzelle, Madison
JR
East Lake
8.65m
28' 4.5"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
12
Collins, Makiah
FR
Northeast (SP)
8.58m
28' 1.75"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
13
Bryant, Mckenzie
JR
Dixie Hollins
8.54m
28' 0.25"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
14
Bex, Kalena
FR
East Lake
8.29m
27' 2.5"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
15
Phillip, Samira
JR
Largo
8.28m
27' 2"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
16
Donovan, Olivia
JR
Clearwater
8.22m
26' 11.75"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
17
McDuffie, Quanneisha
SO
Pinellas Park
8.16m
26' 9.25"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
18
Green, Osbyanna
SR
Boca Ciega
8.00m
26' 3"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
19
Lee, Taniya
SO
Lakewood
7.88m
25' 10.25"
St. Pete City Championships
Feb 21, 2020
20
Smith , Ragena
SR
Gibbs
7.49m
24' 7"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
21
Boese, Elizabeth
FR
Dixie Hollins
7.22m
23' 8.25"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
21
Karges, Elli
SR
St. Petersburg
7.22m
23' 8.25"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
23
Cartwright, Jaquline
Largo
7.14m
23' 5.25"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
24
Jones, Alison
SR
Osceola (Seminole)
7.12m
23' 4.5"
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
25
Sullivan, Emily
SR
Clearwater
7.10m
23' 3.5"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
25
Poggendick, Adreanna
SR
Northeast (SP)
7.10m
23' 3.5"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
27
Pemberton, Amelia
JR
Seminole
7.08m
23' 2.75"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
28
Williams, Olexa
FR
Lakewood
6.97m
22' 10.5"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
29
Lizardo, Paola
SO
Boca Ciega
6.94m
22' 9.25"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
30
Morgan, Samara
SO
Boca Ciega
6.69m
21' 11.5"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
Discus (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Hylton, Rondane
SR
Boca Ciega
49.72m
163' 1"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
2
Rivera, Antonio
SR
Seminole
45.66m
149' 10"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
3
Brown, Brent
SR
Boca Ciega
41.83m
137' 3"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
4
Canfall, Tony
JR
Gibbs
38.03m
124' 9"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
5
Bolger, Jacob
JR
Clearwater
37.43m
122' 10"
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
6
Buck, Ryan
SR
Countryside
34.71m
113' 10"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
7
Miller, Jalin
Dixie Hollins
34.29m
112' 6"
St. Pete City Championships
Feb 21, 2020
8
Norrie, Blake
SR
East Lake
33.35m
109' 5"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
9
Grego, Merric
JR
Seminole
30.93m
101' 6"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
10
Graham, Ian
JR
Boca Ciega
30.90m
101' 4"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
11
Scott, Rontonio
SR
Boca Ciega
30.88m
101' 4"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
12
Kier, Cam
JR
Pinellas Park
30.39m
99' 8"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
13
Dupre, Josh
SR
East Lake
29.56m
97' 0"
George M. Steinbrenner Invitational 2020
Feb 22, 2020
14
Athid, Austin
JR
Northeast (SP)
29.49m
96' 9"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
15
Legere, Zach
SO
Palm Harbor University
29.44m
96' 7"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
16
Parris, Justin
SR
Clearwater
29.41m
96' 6"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
17
Malyszko, Erik
SO
Palm Harbor University
28.96m
95' 0"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
18
Shane, Joey
SO
Countryside
28.95m
95' 0"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
19
Johnson, Trevon
SO
St. Petersburg
28.43m
93' 3"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
20
Hauschild, Nathaniel
JR
Clearwater
28.33m
92' 11"
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
21
Toups, Blake
SR
Osceola (Seminole)
27.92m
91' 7"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
22
Lang, Samorion
FR
Lakewood
27.82m
91' 3"
St. Pete City Championships
Feb 21, 2020
23
Grant, Kareem
JR
Lakewood
26.78m
87' 10"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
24
Music, Aldin
JR
Osceola (Seminole)
26.45m
86' 9"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
25
Smarr, Andre
FR
St. Petersburg
26.07m
85' 6"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
26
Corbett, Jabari
FR
Gibbs
26.05m
85' 5"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
27
Coleman, Lezion
JR
Lakewood
25.82m
84' 8"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
28
Taylor, Harold
SR
Northeast (SP)
25.75m
84' 6"
St. Pete City Championships
Feb 21, 2020
28
Courtney, Eric
SR
Osceola (Seminole)
25.75m
84' 6"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
30
Degoutte, Romario
SO
Northeast (SP)
25.71m
84' 4"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
Discus (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Brown, Leah
Largo
36.95m
121' 3"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
2
Shaw, Johntavia
SO
Countryside
36.90m
121' 1"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
3
Wood, Morgan
SR
Boca Ciega
30.78m
101' 0"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
4
Green, Osbyanna
SR
Boca Ciega
30.49m
100' 0"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
5
Phillip, Samira
JR
Largo
28.28m
92' 9"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
6
Donovan, Olivia
JR
Clearwater
26.44m
86' 9"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
7
Davies, Levi
Dixie Hollins
25.85m
84' 10"
St. Pete City Championships
Feb 21, 2020
8
Attwill, Breanna
JR
Pinellas Park
25.36m
83' 2"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
9
Dervisevic, Alma
SR
Osceola (Seminole)
24.35m
79' 11"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
9
Rivera, Lily
FR
Seminole
24.35m
79' 11"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
11
Delic, Lea
SO
Osceola (Seminole)
24.33m
79' 10"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
12
Nascimento, Evelyn
SR
Clearwater
23.48m
77' 0"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
13
Cartwright, Jaquline
Largo
23.33m
76' 6"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
14
Sullivan, Emily
SR
Clearwater
22.96m
75' 4"
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
14
Lewis, Nadia
JR
Osceola (Seminole)
22.96m
75' 4"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
16
Brown, Jomarya
JR
Dixie Hollins
21.82m
71' 7"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
17
Jones, Alison
SR
Osceola (Seminole)
21.61m
70' 11"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
18
Pemberton, Amelia
JR
Seminole
20.69m
67' 10"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
19
Poggendick, Adreanna
SR
Northeast (SP)
19.74m
64' 9"
89th Annual West Coast Invitational
Feb 15, 2020
20
Head, Alexzandria
SR
Pinellas Park
19.73m
64' 9"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
21
Lizardo, Paola
SO
Boca Ciega
19.53m
64' 1"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
22
Collins, Makiah
FR
Northeast (SP)
19.44m
63' 9"
St. Pete City Championships
Feb 21, 2020
23
Bex, Kalena
FR
East Lake
19.27m
63' 3"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
24
Boese, Elizabeth
FR
Dixie Hollins
19.26m
63' 2"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
25
Bryant, Mckenzie
JR
Dixie Hollins
19.07m
62' 7"
St. Pete City Championships
Feb 21, 2020
26
Lee, Taniya
SO
Lakewood
18.36m
60' 3"
St. Pete City Championships
Feb 21, 2020
27
Morgan, Samara
SO
Boca Ciega
18.23m
59' 10"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
28
McDuffie, Quanneisha
SO
Pinellas Park
17.11m
56' 2"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
29
Scott-Drake, Lashai
SO
Lakewood
17.04m
55' 11"
St. Pete City Championships
Feb 21, 2020
30
Smith , Ragena
SR
Gibbs
16.72m
54' 10"
Richard Allen Invitational
Feb 28, 2020
Javelin (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Rivera, Antonio
SR
Seminole
45.42m
149' 0"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
2
Knight, Gage
SR
Palm Harbor University
36.93m
121' 2"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 29, 2020
3
Hylton, Rondane
SR
Boca Ciega
36.24m
118' 11"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
4
Essa, Mohammed
JR
St. Petersburg
33.98m
111' 6"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
5
Brown, Brent
SR
Boca Ciega
30.29m
99' 4"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
6
Grego, Merric
JR
Seminole
27.15m
89' 1"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
7
Coleman, Lezion
JR
Lakewood
25.64m
84' 1"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
8
Gruber, Preston
JR
Lakewood
25.20m
82' 8"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
9
Buck, Ryan
SR
Countryside
23.92m
78' 6"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
10
Kelly, Tom
JR
Boca Ciega
22.60m
74' 2"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
11
Berri, Camari
SO
Lakewood
21.92m
71' 11"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
12
Salimov, Ruslan
SR
St. Petersburg
21.87m
71' 9"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
13
Idzinski, Nicholi
JR
Seminole
21.60m
70' 10"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
14
Mesen, Damien
FR
St. Petersburg
20.21m
66' 4"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
15
Grant, Kareem
JR
Lakewood
16.89m
55' 5"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
16
Shane, Joey
SO
Countryside
15.88m
52' 1"
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
17
Lang, Samorion
FR
Lakewood
15.32m
50' 3"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
18
Guinther, Aaron
SR
Countryside
14.67m
48' 1"
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
19
Andry, Noah
SO
Lakewood
14.01m
45' 11"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
20
Adelson, Noah
FR
Lakewood
13.47m
44' 2"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
Javelin (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Shaw, Johntavia
SO
Countryside
24.52m
80' 5"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
2
Matzelle, Madison
JR
East Lake
24.09m
79' 0"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 13, 2020
3
Pemberton, Amelia
JR
Seminole
21.11m
69' 3"
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
4
Phillip, Samira
JR
Largo
18.41m
60' 5"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
5
Aminirad, Courtney
SR
Countryside
17.90m
58' 9"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
6
Green, Osbyanna
SR
Boca Ciega
17.42m
57' 2"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
7
Wood, Morgan
SR
Boca Ciega
16.95m
55' 7"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
8
Karges, Elli
SR
St. Petersburg
16.32m
53' 6"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
9
Booth, Delaney
SO
St. Petersburg
15.50m
50' 10"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
10
Cartwright, Jaquline
Largo
15.13m
49' 8"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
11
Rivera, Lily
FR
Seminole
15.05m
49' 4"
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
12
DePual, Emma
SO
Countryside
14.74m
48' 4"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020
13
Rodriguez, Sarah
SR
Countryside
12.87m
42' 3"
Calvary Christian Warrior Invite 2020
Feb 21, 2020
14
Williams, Olexa
FR
Lakewood
12.55m
41' 2"
John Tasopolos Memorial Invitational
Mar 7, 2020
15
Small, Sheymala
JR
Largo
12.00m
39' 4"
Seminole Warhawk Invitational
Mar 5, 2020