2020 All-Florida Leaderboard

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Fleming, Da'marcus SR Miami Northwestern 10.33 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 1.0
2 Smith, Arian SR Lakeland 10.47 Bob English Relays 2020 Feb 29, 2020 3.7
3 Leary, Christian JR Edgewater 10.50 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
4 Brown, Kesean JR Oak Hall 10.52 Alachua County Championships Mar 11, 2020 1.1
5 Collier, Alex SR Orange Park 10.53 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 1.3
6 Dawson, Tarvarish JR Lehigh 10.58 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
6 Bell, Aaron JR Terry Parker 10.58 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 0.2
8 Robinson, Domictress JR Ribault 10.62 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.8
9 Johnson, TreVez SR Bartram Trail 10.63 Bob English Relays 2020 Feb 29, 2020 3.7
10 Graham, Kyan SR Winter Park 10.65 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020 3.1
11 Knighton, Erriyon SO Hillsborough 10.67 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020 -0.1
12 Dawson, Maurice SR First Coast 10.70 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.2
12 Williams, Alex SR East Ridge 10.70 Bob English Relays 2020 Feb 29, 2020 3.7
12 McDoom, Matthew SO West Orange 10.70 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
15 Guerrier, Shawn SR North Miami 10.71 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.6
15 Smith, Victor SR Palm Beach Lakes 10.71 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 2.7
17 Spencer, Antonio JR St. Thomas Aquinas 10.73 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.4
17 Williams, Kevar SO DeLand 10.73 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
19 Shippy, Brenton SR Homestead 10.74 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 0.8
19 White, Tracy SR Columbia 10.74 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 1.0
19 Mallinger, Davis JR Viera 10.74 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
22 Peterson, Tyrice SR Ribault 10.75 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.4
22 Alexis, Jaden JR Monarch 10.75 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
24 Rucker, Deshawn JR Godby 10.76 Jesse Forbes HS Invitational Feb 22, 2020
25 Richards, Chadrick JR Lake Brantley 10.77 Charlie Harris Relays 2020 Mar 13, 2020 1.7
26 Boyd, Avery SR Godby 10.78 Jesse Forbes HS Invitational Feb 22, 2020
27 Byrd, Zacchaeus SR American Heritage 10.81 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.2
27 Porter, Winfred JR Seminole Ridge 10.81 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.1
27 Kresley, Austin SR IMG Academy 10.81 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020 -0.1
30 Farrell, Ethan SR Paxon 10.82 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 1.0
31 Pierre, Emmanuel Dr. Phillips 10.83 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.2
31 Jones, Jarvis SR Dunbar 10.83 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.1
33 McQueen, Darren SO Coral Gables 10.84 Dual Meet: Sunset Vs. Coral Gables Feb 26, 2020
33 Cruickshank, Derrick SR Royal Palm Beach 10.84 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 4.0
33 Sermons, Markez JR Orange Park 10.84 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 1.3
33 Koch, William SR Niceville 10.84 Niceville Mini Meet 1 Feb 21, 2020
33 Gillyard, Monterrise SO Lafayette 10.84 Bell Home Meet Mar 12, 2020
38 Edwards, Daniel JR Winter Park 10.85 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020 3.1
38 Cowans, Austin SR George Jenkins 10.85 Bob English Relays 2020 Feb 29, 2020 3.7
40 Bellinger, Darrell JR Miami Washington 10.86 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.3
40 Taylor, Jordan SR Miami Norland 10.86 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 1.0
40 Taylor, DeAngelo SR Tampa Catholic 10.86 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 1.1
40 Whyms, Jahari SR Brandon 10.86 Spoto Quad Meet 4 Mar 11, 2020
44 Thomas, Josh JR Braden River 10.87 Ranch Relays Feb 29, 2020
44 Lumaine, Lopez SO Boynton Beach 10.87 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 2.7
44 Wallace, Adrian SR King 10.87 Spoto Quad Meet 4 Mar 11, 2020
44 Baptiste, Weston JR Montverde Academy 10.87 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020 2.1
48 Panzarella, Jacob SO First Baptist (Naples) 10.89 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020 -0.2
49 Smith, Chandler SO Bishop Moore 10.90 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 0.3
50 Morgan, Shamar FR St. Thomas Aquinas 10.91 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
50 Ayden, Teddy SR North Miami 10.91 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 0.8
50 Luther, Solomon SR Port Charlotte 10.91 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
50 Williams, Roger SR Lake Wales 10.91 The Ridge Track & Field Invitational Mar 7, 2020
50 Deas, Darnell SR Ely 10.91 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
55 Brundidge, Jamison SR Fort Walton Beach 10.92 Step One Automotive Group Crusader Invite Feb 22, 2020
55 Williamson, James JR Columbia 10.92 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 1.3
55 Adams, Mark SO Viera 10.92 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
55 Mathieu, Justin SR St. John Neumann 10.92 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 1.4
55 Gassett, Jamari JR Jefferson 10.92 Leto 2/10/2020 Feb 10, 2020
60 Larry, Dominic JR Lincoln 10.93 Jesse Forbes HS Invitational Feb 22, 2020
60 Clark, Brent SR Eastside 10.93 Alachua County Championships Mar 11, 2020 1.1
62 Lockley, Theodore JR Mainland 10.94 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020 0.3
62 Alls, Anthony JR Auburndale 10.94 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 4.7
64 Brown, Brian JR Mandarin 10.95 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 1.8
64 Mortimer, Devaughn SO Dillard 10.95 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.1
64 Flores, Michael SR George Jenkins 10.95 Bob English Relays 2020 Feb 29, 2020 3.7
64 Lawrence, Shomari SR Ely 10.95 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
68 Allen, Demarcus JR Dillard 10.96 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
68 Singleton, Samuel FR Fleming Island 10.96 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 1.3
68 Strain, Tyler JR Pace 10.96 Step One Automotive Group Crusader Invite Feb 22, 2020
68 Bowen, Patrick SR Dillard 10.96 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
72 Bennett, coleman SR Cardinal Gibbons 10.97 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.2
72 Perez, Deandre SR Newsome 10.97 Spoto Quad Meet 4 Mar 11, 2020
72 Wynn, Aaron SO Menendez 10.97 Ancient City Invitational Feb 13, 2020
75 Brown , Trimaine FR Miami Northwestern 10.98 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 0.8
75 Brown, Jalen FR Gulliver Prep 10.98 Ransom Everglades HS Meet Feb 13, 2020 0.2
77 Carlies, Jaylon SR West Orange 10.99 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
77 Beckford, Daniel JR Taravella 10.99 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.7
77 Smith, Quandarius JR Buchholz 10.99 Alachua County Championships Mar 11, 2020 1.1
77 Marshall, Fletcher SR Jensen Beach 10.99 Warrior Invitational Feb 21, 2020 3.6
77 Weatherly, Eric SO Bartram Trail 10.99 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 1.3
77 Boone, Michael SO Tampa Bay Tech 10.99 Leto 2/19/2020 Feb 19, 2020
77 Williams, Curtis JR Leon 10.99 Jesse Forbes HS Invitational Feb 22, 2020
84 McMinn, Robert JR Miami Norland 11.00 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 1.0
84 McCray, Deandrae JR North Florida Christian 11.00 Tariq Barfield Invitational Mar 6, 2020
84 Craig, Eddie JR Pace 11.00 Step One Automotive Group Crusader Invite Feb 22, 2020
87 Davenport, Kyshone SR Fort Walton Beach 11.01 Seahawks Invitational Mar 7, 2020
87 Latouche, Chase SR Colonial 11.01 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020 1.2
87 Housey , Jeremiah JR Rockledge 11.01 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
90 Roberts, Christian SR Boone 11.02 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
90 Kiser, Davon SO Cardinal Gibbons 11.02 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.7
90 Yunusha, Zack JR Wharton 11.02 Kincaid Preseason Classic Feb 6, 2020
90 Wright, Brandon West Orange 11.02 Bob English Relays 2020 Feb 29, 2020 3.7
94 Sharpe, Jamari SO Miami Northwestern 11.03 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.2
94 Stokes, Jaelen JR Auburndale 11.03 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 4.7
94 Jones, David SR West Orange 11.03 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
94 Duhaney, Alec SR West Orange 11.03 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.2
94 Saddler, Craig SR Cardinal Gibbons 11.03 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020 -0.5
99 Formosa, Christian SR Island Coast 11.04 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020 -0.2
99 Bailey, Devin SR Rickards 11.04 Jesse Forbes HS Invitational Feb 22, 2020
99 Harris, Andrew FR Lake Brantley 11.04 SAC Freshman-Sophmore 2020 Mar 4, 2020 0.1
99 Desnor, Djerwensky JR Golden Gate 11.04 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
99 Collier, Jamari JR Coral Glades 11.04 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.7
99 Phillips, Christopher JR Boca Ciega 11.04 Seminole Warhawk Invitational Mar 5, 2020
99 Turner, Amari FR Seminole (Sanford) 11.04 SAC Freshman-Sophmore 2020 Mar 4, 2020 0.1
99 Jackson, Vincent JR Eau Gallie 11.04 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
99 Hollis, Stefan JR Atlantic (Delray) 11.04 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020 0.3
108 Barton, Stephen FR Rutherford 11.05 Jesse Forbes HS Invitational Feb 22, 2020
108 Freeman, Nic'kel SO Lafayette 11.05 Bell Home Meet Mar 12, 2020
108 Milledge, Percy SR Lehigh 11.05 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 1.4
111 Foreman, Preston JR Viera 11.06 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
112 Collins, Keandre SR Sarasota 11.07 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -1.9
112 Cooks, Cornelius JR Ed White 11.07 Ed White Mini Meet 1 Feb 19, 2020
112 Williams, Courtney SR Fleming Island 11.07 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 1.0
115 Daley, Daniel SO Ransom Everglades 11.08 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.2
115 Edler, Terrance-TJ FR Bartow 11.08 The Ridge Track & Field Invitational Mar 7, 2020
117 Bent, Malichi JR Pahokee 11.09 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
117 Bryant, Aubrey JR Paxon 11.09 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
117 Cox, Torrie JR Chaminade-Madonna 11.09 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
117 France, De'Andre JR Miami Northwestern 11.09 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
117 Herring, Jalen JR Chiles 11.09 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 1.3
117 Simpson, Omar SO Stranahan 11.09 Cardinal Gibbons BCAA Meet #2 Feb 26, 2020
117 Young, Richard FR Lehigh 11.09 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -1.9
124 Brown, Yulkeith SR Miami Central 11.10 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.0
124 Chatman, Tequon SR Bishop Verot 11.10 Bear Invitational Feb 13, 2020
124 Fuentes, Abraham SR DeLand 11.10 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
124 Randall, Deondre Largo 11.10 Seminole Warhawk Invitational Mar 5, 2020
124 Skinner, Quincy JR St. Thomas Aquinas 11.10 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
124 Stanley, Dequan JR St. Augustine 11.10 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 1.3
130 Altidor, Glainst SR Winter Haven 11.11 Bob English Relays 2020 Feb 29, 2020 3.7
130 Campbell, Aaron JR Piper 11.11 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.1
130 Keiths, Terrail JR University (Orlando) 11.11 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
130 McTear, Nicklos SO Fort Walton Beach 11.11 Okaloosa County Championship Mar 12, 2020
130 Miller, Glendon SR Ridgeview 11.11 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 1.0
130 Peterson, Trevon SR Ribault 11.11 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
130 Rentz, Dexter SR Ocoee 11.11 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
130 Ward, Jayden JR Orlando Christian Prep 11.11 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 1.3
138 Alexis, Anthony SR Springstead 11.12 Shorecrest Chargers Invitational Mar 5, 2020
138 Demps, Jacoreyus SO Tampa Catholic 11.12 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 5, 2020 2.8
138 Farmer, Rontavious JR Heritage 11.12 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
138 Hill, Tommi Edgewater 11.12 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
138 Williams, Shemar SR Manatee 11.12 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -1.9
143 Brown, Davonte SR American Heritage 11.13 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.3
143 Curtis, Malik JR Bishop Verot 11.13 Bear Invitational Feb 13, 2020
143 Gillens, Jayden FR Jones 11.13 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
143 Knight, Gage SR Palm Harbor University 11.13 Seminole Warhawk Invitational Mar 5, 2020
143 Philippe, Jerry JR Boyd Anderson 11.13 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
143 Scott, Khristian JR Lakeland Christian 11.13 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 4.2
143 Ward, Dreshaw SR Port St. Lucie 11.13 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 7.5
143 Wingfield, Tashod SR Godby 11.13 Jesse Forbes HS Invitational Feb 22, 2020
151 Brooks Jr., Teron SR Fort Lauderdale 11.14 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 4.2
151 Coby, Andison SR American Heritage (DB) 11.14 Kings Academy Invitational Mar 10, 2020
151 Desir, Clifford SR Park Vista 11.14 Warrior Invitational Feb 21, 2020 5.9
151 Marshall, Avari SO Goleman 11.14 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
151 Young, Trenton JR Goleman 11.14 Warrior Invitational Feb 21, 2020 4.2
156 Davis, Nathaniel SO Atlantic (PO) 11.15 Charlie Harris Relays 2020 Mar 13, 2020 1.7
156 Gilyard, Nehemiah SO Flagler Palm Coast 11.15 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020 0.3
156 Johnson, Chris FR Dillard 11.15 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.1
156 Mitchell , Nosaj SR Bishop Snyder 11.15 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.7
156 Odom Walker, Brandon SR Tampa Bay Tech 11.15 Henry Strapp Memorial Invitational Feb 15, 2020
156 Sabo, Teagen JR North Port 11.15 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
162 Gant, Elijah JR Lennard 11.16 89th Annual West Coast Invitational Feb 15, 2020
162 Lanier, Travan SR Lakewood 11.16 Richard Allen Invitational Feb 28, 2020
162 Lee, Quan SO Buchholz 11.16 Alachua County Championships Mar 11, 2020 1.1
162 Quinn, Vershod JR Miami Columbus 11.16 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.6
166 Brown, Demond JR Miami Central 11.17 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.2
166 Dorris , Johnnie SR East Bay 11.17 50th Nash Higgins Relays 2020 Mar 7, 2020 -1.0
166 Douglas, Calvin SR Stranahan 11.17 Cardinal Gibbons BCAA Meet #2 Feb 26, 2020
166 Eubanks, Courtney SR Admiral Farragut 11.17 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 4.7
166 Jeffers, Morris JR Flagler Palm Coast 11.17 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 +0.0
166 King, Dortez SO Winter Park 11.17 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020 3.1
166 McCallum, Jalin SR West Orange 11.17 Bob English Relays 2020 Feb 29, 2020 1.9
166 Moorer, Kaleb SR George Steinbrenner 11.17 Kincaid Preseason Classic Feb 6, 2020
166 Nation, Perry JR Weeki Wachee 11.17 Cypress Creek QUAD 2020 Feb 13, 2020 1.7
166 Patrick, Maxfield JR Vero Beach 11.17 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
166 Saunders, Tyree SR First Coast 11.17 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.8
166 Walden, Justin SR North Miami 11.17 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.5
166 Williams, Jahron JR Trinity Christian (Jax) 11.17 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 1.0
179 Bennett, Montrael JR Plant City 11.18 Spoto Quad Meet 3 Feb 25, 2020
179 Grice, Gavin SO Tate 11.18 Aggie Invitational Mar 7, 2020 1.4
179 McCloud, Da'Nilio SO Gadsden County 11.18 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 5, 2020
179 McWilliams, Dacarrion SR Pine Forest 11.18 Aggie Invitational Mar 7, 2020 1.4
179 Nealy, Detrevian SR Jefferson County 11.18 Tariq Barfield Invitational Mar 6, 2020
179 Odimegwu, Joshua SR Hagerty 11.18 Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020 1.7
179 Ott, William SR George Jenkins 11.18 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020 -0.1
179 Saunders, Christian SR John I. Leonard 11.18 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 0.8
179 Sedaros, Zack JR Viera 11.18 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
179 Stroup, Michael SO NSU University School 11.18 Westminster Academy Home Meet #1 Feb 24, 2020
189 Alves, Devin Palm Bay 11.19 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
189 Bethel, Wendell JR Vero Beach 11.19 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
189 Mcnulty, Dramarian JR Niceville 11.19 Okaloosa County Championship Mar 12, 2020
189 Moore, Ken SO Miami Columbus 11.19 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 -0.7
189 Pierre , Charles SO Ocoee 11.19 Charlie Harris Relays 2020 Mar 13, 2020 1.7
194 Anderson, Quentavian SR Lake Wales 11.20 The Ridge Track & Field Invitational Mar 7, 2020
194 Gillyard, Jamar 8 Lafayette 11.20 Bell Home Meet Mar 12, 2020
194 Keller, Joshua SR Cypress Bay 11.20 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.1
194 Snyder, Demond JR Tampa Catholic 11.20 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 2.2
194 Spann Jr., Gregory SR Lakewood 11.20 John Tasopolos Memorial Invitational Mar 7, 2020
194 Tatham, Kyvon SO Pembroke Pines Charter 11.20 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.1
194 White, Timothy JR Miramar 11.20 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.4
201 Alexander, Jordan JR Miami Jackson 11.21 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 2.8
201 Anderson, Javonta SR Leon 11.21 Jimmy Everett Invitational Feb 29, 2020
201 Clark, Lamar SO Mosley 11.21 The Bay HS North Florida Invite Feb 29, 2020
201 Fajardo, Jake SR Miami Columbus 11.21 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.8
201 Hassan, Amin SR Gulliver Prep 11.21 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.6
201 Jackson, Terrence FR Countryside 11.21 Seminole Warhawk Invitational Mar 5, 2020
201 Netherland, Tiki SR Rickards 11.21 Tariq Barfield Invitational Mar 6, 2020
201 Olivares, Arthur SR Doral Academy 11.21 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.6
201 Palmer, Garret SR Harmony 11.21 Harmony Invitational Mar 7, 2020 2.9
201 Sermons, Adrian SO Buchholz 11.21 Alachua County Championships Mar 11, 2020 1.1
211 Brown, Christopher SO Fleming Island 11.22 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.4
211 Estephene, Ishma JR Freedom (Orlando) 11.22 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020 3.1
211 Glover, Jaylon SO Lake Gibson 11.22 Bob English Relays 2020 Feb 29, 2020 1.9
211 Gousby, Aiden SO Lehigh 11.22 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -1.9
211 Jacobs, Vandravious FR Fort Pierce Westwood 11.22 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020 1.5
211 Johnson, Zhimarias JR Palm Beach Lakes 11.22 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 2.7
211 Meadows, Noah SR Palm Harbor University 11.22 Seminole Warhawk Invitational Mar 5, 2020
211 Miller, Soloman Lake Highland Prep 11.22 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
211 Ways, Cyrus SO Nease 11.22 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 3.1
220 Embry, Rickey SR Oakleaf 11.23 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 3.2
220 Harris, Napoleon SR Manatee 11.23 Charlotte Quad Feb 21, 2020 4.7
220 Johnson, Tyrell SR Gibbs 11.23 89th Annual West Coast Invitational Feb 15, 2020
220 Mills, Deacon SR Niceville 11.23 Niceville Mini Meet 1 Feb 21, 2020
220 Parrish, Henry SR Miami Columbus 11.23 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 -0.7
220 Ramirez, Jovani SO Creekside 11.23 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 1.0
220 Thomas, Tyrik SR Jefferson 11.23 Leto 2/10/2020 Feb 10, 2020
227 Donaldson, Christopher Auburndale 11.24 Kowboy Developmental Meet Mar 4, 2020 1.6
227 Ellis, Lake SR First Academy (Orlando) 11.24 Mount Dora Christian Track and Field Meet Feb 15, 2020
227 Evans, Antoine JR Lake Worth 11.24 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
227 Frew, Kade SO Bolles 11.24 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 0.3
227 Henderson, Kelton FR Island Coast 11.24 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020 -0.2
227 Nafield, Elijah South Lake 11.24 Bob English Relays 2020 Feb 29, 2020 1.9
227 Seaborn, Malcom JR Atlantic Coast 11.24 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
227 Williams, Lebron SO Miami Southridge 11.24 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.3
235 Dwight, Dayshon SR Escambia 11.25 Step One Automotive Group Crusader Invite Feb 22, 2020
235 Goldwire, Ron'Darius JR Santa Fe 11.25 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.9
235 Hall, London SO Calvary Christian (Clr) 11.25 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 5, 2020 2.8
235 Renejuste, Keshawn SO Coral Gables 11.25 Dual Meet: Sunset Vs. Coral Gables Feb 26, 2020
239 Brice, Christopher JR Southwest Miami 11.26 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 4.1
239 Harris, David JR Mount Dora 11.26 Villages Home Meet #2 Mar 12, 2020
239 Milledge, Prenece SR Lehigh 11.26 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 1.4
239 Tillman, Sterling SR Taravella 11.26 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.2
239 Webb, Treyaun FR Trinity Christian (Jax) 11.26 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 1.0
244 Baisden, Atum SR Riverview 11.27 Spoto Quad Meet 3 Feb 25, 2020
244 Crews, Dwight JR Coral Gables 11.27 Dual Meet: Sunset Vs. Coral Gables Feb 26, 2020
244 German, Zachary SO Benjamin School 11.27 Warrior Invitational Feb 21, 2020 3.4
244 Pierre, Edwin SR Miami Norland 11.27 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 -0.2
244 Reid, Deron SR Santa Fe 11.27 Oak Hall Mini-Meet 1A-2A Schools Feb 19, 2020
244 Robinson, Robert JR St. Cloud 11.27 Harmony Invitational Mar 7, 2020 2.9
244 Smith, Omari SO Wildwood 11.27 Mount Dora Christian Track and Field Meet Feb 15, 2020

100 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Mills, Makhaila JR Creekside 11.75 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -1.7
2 Smith, De'Aria SR Miami Northwestern 11.79 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 2.0
3 Townsend, Janiyah SR Jones 11.80 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.7
4 Douglas, Hannah JR IMG Academy 11.81 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020 1.4
5 Washington, Lamaria JR Miami Northwestern 11.82 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 1.3
6 Glasco, Alexis JR St. Thomas Aquinas 11.84 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.7
7 Braggs, Somiyah FR Miami Southridge 11.88 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.7
8 Johnson, Alliann SR Osceola (Kissimmee) 11.91 St. Cloud Developmental Meet Feb 18, 2020 1.5
9 Burrows, Kyndel JR East Ridge 11.93 Bob English Relays 2020 Feb 29, 2020 1.0
10 Oliveira, Moriah SR Evangelical Christian 11.94 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 0.5
11 Brown, Jermecia SR St. Thomas Aquinas 11.95 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 1.3
12 Kirkland, Kai'lyn SR Raines 12.02 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.7
12 Francois, Tatiani SR Dillard 12.02 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.8
14 Wilson, I'Asia JR Kathleen 12.03 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 2.4
15 McCray, Kayla SR North Miami 12.06 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.1
15 Frost, Naveyh JR Godby 12.06 Tariq Barfield Invitational Mar 6, 2020
15 Kelsey, Zahra JR St. Thomas Aquinas 12.06 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.8
18 Johnson, Miracle SO Ocoee 12.12 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
18 Scille, Kameron SR Wellington 12.12 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020 -0.3
20 Patrice, Shenya JR East Ridge 12.13 Bob English Relays 2020 Feb 29, 2020 1.0
20 Wright, Cydney JR Mainland 12.13 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020 -0.3
22 Scarlett, Timika SO Spanish River 12.14 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.1
23 Haag, Sophie FR Calvary Christian (Clr) 12.15 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 2.4
24 Thompson, Cassie JR South Lake 12.16 Villages Home Meet #2 Mar 12, 2020
25 Blake, Jade SR Jones 12.17 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
25 Lewis, Jacquell SR Florida High 12.17 Tariq Barfield Invitational Mar 6, 2020
27 Tillman, Saniyah JR Auburndale 12.18 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020 1.4
28 Williams, Shakell SR Miami Southridge 12.19 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.8
29 Bulford-Trott , Keturah JR Montverde Academy 12.20 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 3.3
29 Farinas, Victoria JR Ferguson 12.20 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 0.3
31 Tyson, Liana FR Cocoa 12.23 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
32 Burton, Jacoria Miami Northwestern 12.24 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 1.3
32 Henderson, Ke'Aria JR North Marion 12.24 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 0.3
34 Blackwood, Jody SO Miramar 12.26 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 1.3
35 Coleman, Armanie FR First Coast 12.27 Ed White Mini Meet 1 Feb 19, 2020
36 Lordeus, D'aja SR Miami Southridge 12.29 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.4
36 Edwards, Kiari SR Lake Worth 12.29 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.1
36 Williams-Gould, Autaliah JR Pine Forest 12.29 Aggie Invitational Mar 7, 2020 1.2
39 Lafleur, Bernadette SO American Heritage 12.30 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.7
40 Bostick, D'Janai JR Belleview 12.31 Wildwood Invitational Feb 19, 2020
41 O'Banner, A'Kyrah SR Godby 12.32 Tariq Barfield Invitational Mar 6, 2020
41 Bozeman, Germanie SR Trinity Christian (Jax) 12.32 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 -0.9
41 Marshall, Alyssa JR Park Vista 12.32 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020 0.2
41 Johnson, Malaysia SO Dillard 12.32 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
41 Barrett, Hannah SR Melbourne 12.32 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
46 Mitchell, Treciyah JR Miami Northwestern 12.33 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.6
46 Harden, Miahna JR Lincoln 12.33 Tariq Barfield Invitational Mar 6, 2020
48 McCloud, Ranyah SR Dr. Krop 12.34 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.6
48 Harper, Aniya SR Sandalwood 12.34 Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020 0.4
48 Riess, Jaden FR Bell 12.34 Bell Home Meet Mar 12, 2020
48 Boone, Ashanti SR Eau Gallie 12.34 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
48 Deadwyler, Jordan SR Lincoln 12.34 Tariq Barfield Invitational Mar 6, 2020
48 Vigilance, Princess Evans 12.34 Kowboy Developmental Meet Mar 4, 2020 1.9
54 Shaw, Ashley FR Northeast (OP) 12.35 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.8
54 Davis-Grainer, Janaya SO Admiral Farragut 12.35 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 2.4
54 Whitehurst, Azaria 8 Fort Meade 12.35 The Ridge Track & Field Invitational Mar 7, 2020
57 Tennant, Ella SO River Ridge 12.36 River Ridge Meet #2 Mar 10, 2020
57 Lemon, Leah SO Cardinal Gibbons 12.36 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.0
57 Spence, Amaya FR Northeast (OP) 12.36 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
57 Wingfield, Jadaah FR King 12.36 Spoto Quad Meet 4 Mar 11, 2020
61 Wade, Justice SR Rockledge 12.38 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -0.2
61 Hodges, Bay'Andria FR Glades Central 12.38 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020 -0.3
63 Snipes, Carrie JR North Miami 12.39 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 2.0
63 Campbell, Sydney SO Creekside 12.39 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 1.6
65 Roberts, Na' Mya SR Fort Lauderdale 12.40 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.1
66 Lane, Endeyah SO American Heritage 12.41 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.8
66 Collins, Maya 8 Holy Trinity 12.41 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
68 Berry, Shaniya SR Paxon 12.42 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 1.4
69 Lewis, Analise SR Bishop Verot 12.43 FBA Invitational 2020 Mar 6, 2020 -1.8
70 Thomas, Tori SO Cardinal Gibbons 12.44 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
71 Shackleford, Shammae SR North Miami 12.45 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.3
71 Benjamin, Shaniya SR Alonso 12.45 Kincaid Preseason Classic Feb 6, 2020
71 Showers, Jordyn SR Calvary Christian (Clr) 12.45 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 2.4
74 Crockett, Morgan FR St. Thomas Aquinas 12.46 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.6
74 Larose, Staicha SR Somerset Canyons 12.46 Kings Academy Invitational Mar 10, 2020
76 Bent, Delicia SO Coral Springs 12.47 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 2.6
77 King, Madison SR Godby 12.48 Tariq Barfield Invitational Mar 6, 2020
77 Vreen, Kalani FR Gainesville 12.48 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -1.7
77 Ivey, Kierra SR Bartram Trail 12.48 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -1.7
80 Brown, Jade FR Taravella 12.49 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
81 Watson, Makayla SO Lake Howell 12.50 Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020 0.8
81 Fleurimond, Shanice SR Dwyer 12.50 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.8
81 White, Azaria JR Jones 12.50 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.6
81 Marlow, Deborah JR George Steinbrenner 12.50 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 3.7
81 Jones, Aniyah JR Cardinal Gibbons 12.50 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020 +0.0
86 O'Brien, Maegan Bartram Trail 12.51 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 1.4
86 Reid, Morgan JR Pompano Beach 12.51 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.8
88 Elam, Abraiya JR Cardinal Newman 12.52 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020 -0.3
88 Weaver, Lucheyona JR Dunbar 12.52 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020 -1.8
90 White, A'Reginae FR Hernando 12.53 Hernando High School Kiwanis Track and Field Meet Mar 12, 2020
90 Evans, J'Deja SO Bayside 12.53 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
92 Forbes, Destiny JR Godby 12.54 Seahawks Open Feb 15, 2020
92 Valentines, Cartashous JR Palatka 12.54 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -1.7
92 Douglas, Shackera JR Cardinal Gibbons 12.54 Cardinal Gibbons BCAA Meet #2 Feb 26, 2020
92 Frye, Eddiyah JR St. Thomas Aquinas 12.54 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
96 Mendez, Valery SO Fort Walton Beach 12.55 Step One Automotive Group Crusader Invite Feb 22, 2020
96 Williams, Naudia FR Lincoln 12.55 Jimmy Everett Invitational Feb 29, 2020
96 Banton , Teona SO McArthur 12.55 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.6
99 Buie, Alaijah SR Lake Brantley 12.56 Charlie Harris Relays 2020 Mar 13, 2020 0.9
99 Taylor, Hannah FR Fort Lauderdale 12.56 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.8
99 Reed, Zuriel FR P. K. Yonge 12.56 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.9
102 Collins, Asherah SR Columbia 12.57 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -1.7
102 Soloma, Gabriella SO Dunbar 12.57 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.8
104 Brown, Oceana FR Florida Deaf and Blind 12.58 Ancient City Invitational Feb 13, 2020
104 Cordoba, Jarlenys SR Alonso 12.58 Leto 2/10/2020 Feb 10, 2020
104 Eason, Arianna SO Oakleaf 12.58 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 1.4
107 Lee, Javia JR Boone 12.59 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
108 Glasco, Tykira SO Rockledge 12.60 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -0.2
108 Hawkins, Jordan SO Navarre 12.60 Aggie Invitational Mar 7, 2020 2.1
108 Johnson, Deaundra JR Pine Forest 12.60 Tiger Invitational Feb 15, 2020
108 Liverpool, Raquel SR Hudson 12.60 Springstead Invitational Feb 21, 2020
112 Jacobs, Brooke 7 Somerset Canyons 12.61 Kings Academy Invitational Mar 10, 2020
112 Levy, Shannon FR Osceola (Kissimmee) 12.61 Kowboy Developmental Meet Mar 4, 2020 1.9
114 Saucedo Franco, Daira SR IMG Academy 12.62 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020 1.4
115 Barton, Thania FR St. Augustine 12.63 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 1.4
115 Harris, Bricanna SR Hallandale 12.63 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.3
115 Jimenez, Jasmine SO Dunbar 12.63 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 -1.3
118 Anderson, Courtney SO Palmetto 12.64 Palmetto JV Meet Feb 10, 2020
118 Aybar, Yolanda JR Melbourne Central Catholic 12.64 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
120 Martin, Nevaeya FR Palm Beach Gardens 12.65 Bulldog Preseason Classic Feb 7, 2020 0.4
120 Morgan, Sapphire SR Park Vista 12.65 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020 0.2
122 Brown, Anaya FR Colonial 12.66 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020 -0.4
122 Joseph, Shakeria SO Atlantic (PO) 12.66 Flagler Volusia Freshman Sophomore Meet Mar 11, 2020 -0.4
122 Lopez, Janiel Flanagan 12.66 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.6
122 Redman, Deborah SO Benjamin School 12.66 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.1
126 Davis, Nyvay SR Lincoln 12.67 Tariq Barfield Invitational Mar 6, 2020
126 Grieves, Kerrisa SR Bell 12.67 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 0.3
126 Harrison, Samiya SR Northeast (OP) 12.67 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 0.3
129 Atkinson, Maisha SO FAU High 12.68 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.1
129 Dore, Shakaeja JR Dr. Phillips 12.68 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.8
129 Jefferson, Emani SR North Port 12.68 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -4.6
129 Waring, Amariay SO Anclote 12.68 River Ridge Meet #2 Mar 10, 2020
133 Herrera, Geraldine FR Bishop Verot 12.69 FBA Invitational 2020 Mar 6, 2020 -1.8
133 Lee, Alohnnaelyse SR St. Augustine 12.69 Ancient City Invitational Feb 13, 2020
133 Patton, Mikera SR Southeast 12.69 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020 0.1
133 Reynolds, Irisa SR Rutherford 12.69 The Bay HS North Florida Invite Feb 29, 2020
133 Smith, Nikia SR St. Thomas Aquinas 12.69 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
138 King, Janee SR Lennard 12.71 Richard Allen Invitational Feb 28, 2020
138 Miller, Dalani FR Palmetto 12.71 Ranch Relays Feb 29, 2020
138 Powell, Latavia SR Sandalwood 12.71 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
138 Sanders, M'Kynzi JR Miami Northwestern 12.71 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -0.9
142 clarke, Jahhi FR Lake Weir 12.72 Villages Preseason Meet/Marion County Feb 8, 2020
142 McNinch, Madeline SR Lakewood Ranch 12.72 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020 -1.8
142 Minozzi, Carolina SR Bartram Trail 12.72 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 1.4
142 Walker, Sasha SR Port St. Lucie 12.72 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 6.2
146 Connor, Mckenzie SR Wharton 12.73 Kincaid Preseason Classic Feb 6, 2020
146 Musick, Britain SR Lakeland Christian 12.73 Lakeland City Meet 2020 Mar 5, 2020 -2.4
146 Thomas, Tyra JR Auburndale 12.73 Kowboy Developmental Meet Mar 4, 2020 1.9
149 Dyer, Thalia SR American Heritage 12.74 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.3
149 Kulp, Diandra JR Spoto 12.74 Spoto Quad Meet 4 Mar 11, 2020
149 Morris, Fatima JR Fort Walton Beach 12.74 Okaloosa County Championship Mar 12, 2020
149 Walker, Tinaya FR Matanzas 12.74 Flagler Volusia Freshman Sophomore Meet Mar 11, 2020 -0.4
153 Brown, Kendall FR Wildwood 12.75 Mount Dora Christian Track and Field Meet Feb 15, 2020
153 Ostopovich, Mia SR Astronaut 12.75 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 0.2
153 Thomas, Shunteria FR Cocoa 12.75 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
153 Washington, Shanyah SO McArthur 12.75 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.1
153 Williams, Taylor SR Vero Beach 12.75 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
158 Lawrence, Jasmyn JR Eustis 12.76 Villages Home Meet #2 Mar 12, 2020
158 Mills, Madison FR Creekside 12.76 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 1.4
160 Colston, Olecia SO South Broward 12.77 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
161 Louissaint, Ti'Uana SR Glades Central 12.78 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020 -0.3
161 Mundell, Melissa JR Nova 12.78 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020 -1.3
161 Smith , Jada SO Palm Beach Central 12.78 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020 -1.5
164 Bonnoront, Kate SR Jupiter 12.79 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.1
164 Haggins, Amelia 8 Maclay 12.79 Seahawks Invitational Mar 7, 2020
164 Hall, Alaina SR East Bay 12.79 Wharton Wildcat Invitational Feb 28, 2020 -3.9
164 Miller, Cache SO Jefferson 12.79 Leto 2/28/2020 Feb 28, 2020
164 Mitchell, Samantha SO Englewood 12.79 Adrain Mann Wolfpack Classic Feb 27, 2020 1.0
169 Campbell, Sanora SO Escambia 12.80 Tiger Invitational Feb 15, 2020
169 Edouard, Emilie SR Liberty 12.80 Kowboy Developmental Meet Mar 4, 2020 1.9
169 Wiggins, Kalyn JR Manatee 12.80 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020 0.1
172 Sims, Treazu’re SO University (Orlando) 12.81 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020 0.2
173 Gibson, Terreka JR North Miami 12.82 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 0.9
173 Grant, Shanelle SR North Bay Haven 12.82 Seahawks Invitational Mar 7, 2020
173 Jordan, Sophia JR Boone 12.82 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
176 Cleveland, Kayla FR University Christian 12.83 Ancient City Invitational Feb 13, 2020
176 Floristal, Jalissa JR Centennial 12.83 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 6.2
176 Martin, Kearrah JR Lehigh 12.83 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 0.5
179 Green, Leiya SR Raines 12.84 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020 -3.4
179 jean mary, keysha-lynn JR John I. Leonard 12.84 Park Vista Mini Meet 3 Feb 26, 2020 -0.3
179 John, Jalya SR Riverview 12.84 Spoto Quad Meet 3 Feb 25, 2020
179 Magrino, Tia SO Palm Bay 12.84 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
179 McGruder, Ellah SR Interlachen 12.84 Villages Home Meet #2 Mar 12, 2020
179 Ramdas, Micah JR Miramar 12.84 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.6
185 Jahmeia, Henry JR Miami Norland 12.85 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.4
185 Johnson, Zaakiyah JR Dunbar 12.85 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 -1.6
185 Mathis, Rayanna SO Dr. Phillips 12.85 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020 -1.3
188 Jordan, Alexandria JR Lincoln 12.86 Jimmy Everett Invitational Feb 29, 2020
188 King, Nischa FR Rockledge 12.86 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
188 Shaw, Lariya FR Jones 12.86 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020 0.2
191 Alexander, Nyla JR Cape Coral 12.87 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 0.5
191 Davis, Sarius SO Northview 12.87 Aggie Invitational Mar 7, 2020 2.1
191 Lyons, Chandell FR Dillard 12.87 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
191 McWhorter, Tamia SO Miami Northwestern 12.87 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 0.7
195 Bonzil, Christelle SR Liberty 12.88 Kowboy Developmental Meet Mar 4, 2020 1.9
195 Donaldson, Shanya JR Wakulla 12.88 Tariq Barfield Invitational Mar 6, 2020
195 Fraser, Za'isha SR Pine Forest 12.88 39th Annual Frank Lay Patriot Invitational Feb 28, 2020
198 Adelphonse, Breanna SO Somerset Canyons 12.89 Lake Worth Preseason Classic Feb 8, 2020 0.9
198 Everhart, Yessenia SR Gibbs 12.89 Richard Allen Invitational Feb 28, 2020
198 Spaulding, Sydney SO George Jenkins 12.89 Lakeland City Meet 2020 Mar 5, 2020 -2.4
201 Brown, Shaliyah SR Windermere 12.90 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
201 Clayton, Brianna SO Fort Pierce Central 12.90 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020 1.2
201 Donahoo, Kywana SR Niceville 12.90 Leap Year Invite Feb 29, 2020
201 Lewis, Makayla SO Dwyer 12.90 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.3
201 Martin, Kaycee JR Newsome 12.90 Spoto Quad Meet 4 Mar 11, 2020
201 Murphy, Justyce SO Hillsborough 12.90 Spoto Quad Meet 1 Feb 12, 2020
201 Nicholson, Brianna SR Miramar 12.90 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.8
201 Turner, Kaylah FR Oakleaf 12.90 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 1.4
209 Herring, Tyneisha JR Berean Christian 12.91 Kings Academy Invitational Mar 10, 2020
209 Johnson, Kaylah JR Tampa Bay Christian 12.91 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 3.7
209 Sage, Kendall SR St. Johns Country Day 12.91 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 1.4
209 Strappier, Ahleeyah SR Newberry 12.91 Alachua County Championships Mar 11, 2020 1.4
209 Wilkins, Samiyah SR Northside Christian 12.91 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 3.7
214 Coleman, Ba'Lisha SO Lehigh 12.92 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 0.5
214 Council, Jermiyah FR Miami Southridge 12.92 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 0.9
214 Dean, Stephanique SO Tabernacle Baptist Academy 12.92 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -2.3
214 Findlay, Anaya FR King 12.92 Wharton Wildcat Invitational Feb 28, 2020 -1.6
214 Findley, Neionni SR Northview 12.92 Aggie Invitational Mar 7, 2020 2.6
214 Green, Alyia SO Olympia 12.92 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 0.1
214 Hickman, Da'Keeja 8 Pahokee 12.92 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 6.2
214 Nebel, Isabella FR Sarasota 12.92 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 3.5
222 Alex, Gonzalez FR Countryside 12.93 Seminole Warhawk Invitational Mar 5, 2020
222 Brown, Nadia JR Paxon 12.93 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
222 Edwards, Toni FR First Coast 12.93 Ed White Mini Meet 1 Feb 19, 2020
222 Waters, Tamia FR Atlantic (Delray) 12.93 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020 0.2
226 Edwards, Shakirah 8 Rutherford 12.94 Seahawks Invitational Mar 7, 2020
226 Fitzgerald, N'Dea JR Robinson 12.94 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 3.5
226 Gray, Dashana SR Dillard 12.94 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
226 Jean, Daham-Shel SR North Port 12.94 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -2.0
226 Mills , Jemima SO Coral Glades 12.94 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 0.6
231 Coleman, Alicia SR Suncoast 12.95 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
231 Edwards, Jessica JR Canterbury (FM) 12.95 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020 +0.0
231 Henry, Amayia SO Florida High 12.95 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 5, 2020
231 Jones, Derrah FR Rickards 12.95 Tariq Barfield Invitational Mar 6, 2020
231 Marion, Ciera SO Osceola (Seminole) 12.95 Richard Allen Invitational Feb 28, 2020
231 Stermer, Carly FR Miami Norland 12.95 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.4
237 Anderson, Anala SO Chiles 12.96 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 5, 2020
237 Bushya , Jayda SO Piper 12.96 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
237 Clunis, Cimia SR South Plantation 12.96 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.9
237 Daphinis, Chrystyne SR Archbishop McCarthy 12.96 Archbishop McCarthy Meet 2 Mar 4, 2020
237 Davis, Mykaylyn SR Seffner Christian 12.96 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 5, 2020 3.0
237 Farmer, Jazlyne FR Lincoln 12.96 Jimmy Everett Invitational Feb 29, 2020
237 Johnson, Kyndall SO Jefferson 12.96 Leto 2/28/2020 Feb 28, 2020
237 Means, Analyce FR Immokalee 12.96 FBA Invitational 2020 Mar 6, 2020 -1.8
237 Saint-Germain, Rose-Esther FR Paxon 12.96 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
246 Abiri, May SO Monarch 12.97 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
246 Arrington, Koriyunna SR Pine Forest 12.97 Viking Pre-Season Classic Feb 8, 2020
246 Fitzpatrick, Promise SO Boca Raton Christian 12.97 Kings Academy Invitational Mar 10, 2020
246 Kropf, Devyn SO Shorecrest Prep 12.97 Shorecrest Quad Meet Feb 27, 2020
246 Pinder, Jayda FR Holy Names 12.97 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 4.2

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Fleming, Da'marcus SR Miami Northwestern 20.55 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.5
2 Henderson, Xzavier SR Miami Columbus 21.09 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.3
3 Knighton, Erriyon SO Hillsborough 21.26 Spoto Quad Meet 1 Feb 12, 2020
4 Kresley, Austin SR IMG Academy 21.34 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020 2.4
5 Robinson, Domictress JR Ribault 21.36 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.7
6 Cowans, Austin SR George Jenkins 21.46 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020 2.4
7 Bell, Aaron JR Terry Parker 21.47 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 1.6
8 Garrison, Tariq JR American Heritage 21.57 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.5
8 Mallinger, Davis JR Viera 21.57 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
10 Brown, Jalen FR Gulliver Prep 21.59 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.5
11 Dawson, Tarvarish JR Lehigh 21.60 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
12 Collier, Alex SR Orange Park 21.64 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
13 Saddler, Craig SR Cardinal Gibbons 21.65 Cardinal Gibbons BCAA Meet #2 Feb 26, 2020
14 Baptiste, Weston JR Montverde Academy 21.68 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 3.6
15 Smith, Chandler SO Bishop Moore 21.70 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
16 Boyd, Avery SR Godby 21.71 Tariq Barfield Invitational Mar 6, 2020
17 Smith, Arian SR Lakeland 21.72 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020 1.2
17 Graham, Kyan SR Winter Park 21.72 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020 -1.3
19 Guerrier, Shawn SR North Miami 21.77 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.1
20 Shippy, Brenton SR Homestead 21.79 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.3
21 Gammons, Mekhi FR Miami Carol City 21.80 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.7
21 Watkins, Sean JR St. Thomas Aquinas 21.80 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.1
23 Cruickshank, Derrick SR Royal Palm Beach 21.81 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.7
23 Richards, Chadrick JR Lake Brantley 21.81 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
23 Brown , Trimaine FR Miami Northwestern 21.81 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.3
26 Williams, Kevar SO DeLand 21.85 Flagler Volusia Freshman Sophomore Meet Mar 11, 2020 -0.1
27 Gant, Elijah JR Lennard 21.86 89th Annual West Coast Invitational Feb 15, 2020
28 Jones, Jarvis SR Dunbar 21.88 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 0.5
29 Gousby, Aiden SO Lehigh 21.89 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
29 Landen, Adam SR IMG Academy 21.89 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020 2.4
31 Morgan, Shamar FR St. Thomas Aquinas 21.95 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.1
31 Peterson, Tyrice SR Ribault 21.95 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.6
33 Williamson, James JR Columbia 21.96 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 -0.2
34 Sharpe, Jamari SO Miami Northwestern 21.97 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.3
35 Merisier, Marvens JR Fort Myers 21.99 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 0.5
35 Ward, Jayden JR Orlando Christian Prep 21.99 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 3.6
37 Cummings, Simeon SR Robert E. Lee 22.00 Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
37 Williams, Roger SR Lake Wales 22.00 The Ridge Track & Field Invitational Mar 7, 2020
37 Jones, David SR West Orange 22.00 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.4
40 Young, Richard FR Lehigh 22.01 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
40 Odom Walker, Brandon SR Tampa Bay Tech 22.01 Leto 2/19/2020 Feb 19, 2020
42 Marseille , Jackson SR Cardinal Gibbons 22.03 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.6
43 Cameron, Jerrod SO St. Thomas Aquinas 22.04 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.4
44 Brown, Cody JR Somerset Academy (PP) 22.05 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.5
45 Mills, Deacon SR Niceville 22.07 Chiles Track & Field Relays Feb 15, 2020
46 Brown, Kesean JR Oak Hall 22.08 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.5
47 Edwards, Daniel JR Winter Park 22.09 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020 2.4
48 Turner, Amari FR Seminole (Sanford) 22.11 SAC Freshman-Sophmore 2020 Mar 4, 2020 -0.1
48 Lawrence, Shomari SR Ely 22.11 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
50 Guillaume, Jacques SR Mandarin 22.12 Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
50 Donaldson, Christopher Auburndale 22.12 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020 2.2
52 Mallett, Dametrion SR Lake Wales 22.13 The Ridge Track & Field Invitational Mar 7, 2020
52 Dawson, Maurice SR First Coast 22.13 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.4
54 Duhaney, Alec SR West Orange 22.14 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.8
54 Philippe, Jerry JR Boyd Anderson 22.14 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
56 Clardy, Ladarius SR Pine Forest 22.15 Aggie Invitational Mar 7, 2020 2.4
56 Alexander, Jordan JR Miami Jackson 22.15 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.3
56 Harrigan, Malakhi SR Boyd Anderson 22.15 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.6
56 Wallace, Adrian SR King 22.15 Spoto Quad Meet 4 Mar 11, 2020
60 Larry, Dominic JR Lincoln 22.16 Jesse Forbes HS Invitational Feb 22, 2020
60 Sedaros, Zack JR Viera 22.16 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
62 Hamilton, Jaren FR P. K. Yonge 22.18 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 1.5
62 Pierre, Emmanuel Dr. Phillips 22.18 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.9
64 Flores, Michael SR George Jenkins 22.19 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020 2.2
64 McQueen, Darren SO Coral Gables 22.19 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.3
66 Bennett, coleman SR Cardinal Gibbons 22.21 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.5
66 Ellis, Lake SR First Academy (Orlando) 22.21 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 3.6
68 Wingard, Quentin SR Coral Reef 22.22 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.3
68 Adams, Mark SO Viera 22.22 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
68 Jackson, Markevus JR Osceola (Kissimmee) 22.22 Wharton Wildcat Invitational Feb 28, 2020 -1.6
71 Phillips, Christopher JR Boca Ciega 22.24 Seminole Warhawk Invitational Mar 5, 2020
72 Cox, Torrie JR Chaminade-Madonna 22.26 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.1
73 Brown, Brian JR Mandarin 22.27 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.4
73 Alexis, Jaden JR Monarch 22.27 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
75 Panzarella, Jacob SO First Baptist (Naples) 22.29 FBA Invitational 2020 Mar 6, 2020 -1.9
75 McDoom, Matthew SO West Orange 22.29 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.9
75 McMinn, Robert JR Miami Norland 22.29 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 0.9
75 Moore, Devin SO Naples 22.29 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
79 Collins, Keandre SR Sarasota 22.30 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -1.2
80 Stroup, Michael SO NSU University School 22.32 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.7
81 Reid, Desmond SO Miramar 22.33 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.9
82 Bowen, Patrick SR Dillard 22.34 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
83 Williams, Curtis JR Leon 22.35 Tariq Barfield Invitational Mar 6, 2020
83 Knighten , Deandre JR Frostproof 22.35 The Ridge Track & Field Invitational Mar 7, 2020
85 Brundidge, Jamison SR Fort Walton Beach 22.36 Seahawks Invitational Mar 7, 2020
86 Patrick, Maxfield JR Vero Beach 22.37 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
86 White, Tracy SR Columbia 22.37 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 -0.1
86 Spann Jr., Gregory SR Lakewood 22.37 Richard Allen Invitational Feb 28, 2020
89 Ware, Donquan SR Boca Ciega 22.39 89th Annual West Coast Invitational Feb 15, 2020
89 Brown, Davonte SR American Heritage 22.39 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.4
89 Stokes, Jaelen JR Auburndale 22.39 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020 2.4
92 Luther, Solomon SR Port Charlotte 22.40 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
93 Sermons, Markez JR Orange Park 22.41 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 -1.9
93 Formosa, Christian SR Island Coast 22.41 Bear Invitational Feb 13, 2020
95 Fuentes, Abraham SR DeLand 22.42 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
95 Moss, Duriel JR Miami Columbus 22.42 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.9
97 Porter, Winfred JR Seminole Ridge 22.43 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.7
97 Embry, Rickey SR Oakleaf 22.43 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 -0.2
99 Camarca, Dominic JR Canterbury (FM) 22.44 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 0.5
99 Race, Jonathan JR Lyman 22.44 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020 1.4
101 Alexis, Anthony SR Springstead 22.45 Hernando High School Kiwanis Track and Field Meet Mar 12, 2020
101 Whyms, Jahari SR Brandon 22.45 Spoto Quad Meet 4 Mar 11, 2020
103 Peterson, Trevon SR Ribault 22.46 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.6
104 Bent, Malichi JR Pahokee 22.47 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
104 Campbell, Maximus SR Atlantic (PO) 22.47 Charlie Harris Relays 2020 Mar 13, 2020 -0.1
104 Harris, Andrew FR Lake Brantley 22.47 Charlie Harris Relays 2020 Mar 13, 2020 -0.1
104 Smith, Victor SR Palm Beach Lakes 22.47 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.7
108 Burroughs, Quincy SO Raines 22.48 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.9
108 Small, Tyreese SR Naples 22.48 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
110 Jones, Victor SO Olympia 22.49 Charlie Harris Relays 2020 Mar 13, 2020 -0.1
110 Sabo, Teagen JR North Port 22.49 Charlotte Quad Feb 21, 2020 4.9
112 Delcin, Michael SR North Miami 22.50 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.3
112 Ibraheem-Washington, Kaseem SO Rickards 22.50 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 5, 2020
114 Collins, Dylan SO Holy Trinity 22.51 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
115 Hope, Jayden JR Palm Beach Central 22.52 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020 +0.0
116 Adams, Lutarus SO Lakewood 22.53 89th Annual West Coast Invitational Feb 15, 2020
117 Harden, Reginald SR Raines 22.54 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.1
117 Housey , Jeremiah JR Rockledge 22.54 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
119 Allen, Demarcus JR Dillard 22.55 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
119 Anderson, Quentavian SR Lake Wales 22.55 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020 0.9
121 Daley, Daniel SO Ransom Everglades 22.56 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.6
121 Edler, Terrance-TJ FR Bartow 22.56 The Ridge Track & Field Invitational Mar 7, 2020
123 Brown, Jamarri JR Cardinal Newman 22.57 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
123 Coleman, Jymon JR Wekiva 22.57 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 0.3
123 Givens, Jordan JR Fort Lauderdale 22.57 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.3
123 Johnson, Derek SR Columbia 22.57 Jesse Forbes HS Invitational Feb 22, 2020
123 Knight, Gage SR Palm Harbor University 22.57 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 3.7
123 Washington, Joriell JR Fort Myers 22.57 Edison Relays Mar 6, 2020
123 Worrells, Davien JR Wesley Chapel 22.57 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 5, 2020 1.6
130 Herring, Jalen JR Chiles 22.58 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 -1.9
131 Canady, Jadon JR Sandalwood 22.59 Donell Butler Relays Mar 7, 2020 -1.2
131 Collier, Jamari JR Coral Glades 22.59 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
131 Netherland, Tiki SR Rickards 22.59 Tariq Barfield Invitational Mar 6, 2020
131 Serrano, Jayden SR Alonso 22.59 Leto 2/10/2020 Feb 10, 2020
135 Horne, Donovan SO Apopka 22.60 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 -0.3
135 Koch, William SR Niceville 22.60 Okaloosa County Championship Mar 12, 2020
135 Prude, Rios FR Astronaut 22.60 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
138 Taylor, Jordan SR Miami Norland 22.61 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 0.1
139 Cundiff, Noah SO Matanzas 22.62 Flagler Volusia Freshman Sophomore Meet Mar 11, 2020 -0.1
139 Fourie, Regart SR IMG Academy 22.62 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020 -2.0
139 Gilyard, Nehemiah SO Flagler Palm Coast 22.62 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
139 Lumaine, Lopez SO Boynton Beach 22.62 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.7
143 Farrell, Ethan SR Paxon 22.63 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 0.7
143 Latouche, Chase SR Colonial 22.63 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020 1.4
145 Delancy, Ronald SR Miami Northwestern 22.64 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
145 Renejuste, Keshawn SO Coral Gables 22.64 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.7
145 Thomas, Greg JR Dunbar 22.64 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 0.5
148 Randall, Deondre Largo 22.65 89th Annual West Coast Invitational Feb 15, 2020
148 Williams, Lebron SO Miami Southridge 22.65 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.8
150 Butler, Kevin Edgewater 22.66 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
150 Campbell, Devon SR Haines City 22.66 The Ridge Track & Field Invitational Mar 7, 2020
150 Jackson, Jyquan JR Miramar 22.66 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -2.0
150 Lockley, Theodore JR Mainland 22.66 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020 0.5
150 McTear, Nicklos SO Fort Walton Beach 22.66 Okaloosa County Championship Mar 12, 2020
150 Stiles, Jeffrey SO Bartram Trail 22.66 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 0.7
156 Barton, Stephen FR Rutherford 22.67 Bozeman Invitational Mar 12, 2020
156 Palmer, Garret SR Harmony 22.67 Harmony Invitational Mar 7, 2020 3.5
156 Tatham, Kyvon SO Pembroke Pines Charter 22.67 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 4.0
159 Meadows, Noah SR Palm Harbor University 22.68 Seminole Warhawk Invitational Mar 5, 2020
160 McCall, Samuel SO Lake Gibson 22.69 Hernando High School Kiwanis Track and Field Meet Mar 12, 2020
160 Mortimer, Devaughn SO Dillard 22.69 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
162 Berri, Camari SO Lakewood 22.70 John Tasopolos Memorial Invitational Mar 7, 2020
163 Cooks, Cornelius JR Ed White 22.71 Commander Time Trial Feb 12, 2020
163 Deas, Darnell SR Ely 22.71 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
163 Hollis, Stefan JR Atlantic (Delray) 22.71 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
163 Mathieu, Justin SR St. John Neumann 22.71 Bear Invitational Feb 13, 2020
163 McCray, Deandrae JR North Florida Christian 22.71 Tariq Barfield Invitational Mar 6, 2020
168 Curtis, Malik JR Bishop Verot 22.72 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -0.6
168 Marshall, Fletcher SR Jensen Beach 22.72 Tiger Invitational Feb 28, 2020 0.2
170 Byrd, Zacchaeus SR American Heritage 22.73 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.6
170 Gunn, Khalil SO Gadsden County 22.73 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 5, 2020
172 Hill, Tommi Edgewater 22.74 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020 -1.3
172 Kiser, Davon SO Cardinal Gibbons 22.74 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
172 Wallace, A Darius SR Escambia 22.74 Step One Automotive Group Crusader Invite Feb 22, 2020
175 FLOYD, NYHEIM SR Miami Palmetto 22.75 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.9
175 Green, Deondre JR South Broward 22.75 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
175 Johnson, Rashaad SR Armwood 22.75 Hernando High School Kiwanis Track and Field Meet Mar 12, 2020
175 Knighten, Jabari JR Sebring 22.75 Lake Placid High School Meet #1 Feb 25, 2020
175 Mott, Martel JR Admiral Farragut 22.75 89th Annual West Coast Invitational Feb 15, 2020
180 Goldwire, Ron'Darius JR Santa Fe 22.76 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.4
180 Motley III, Roger JR Dunbar 22.76 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 +0.0
180 Newman, Oscar JR Celebration 22.76 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 2.2
183 Strain, Tyler JR Pace 22.78 Step One Automotive Group Crusader Invite Feb 22, 2020
184 Canelon, Eric SO Flanagan 22.79 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.8
184 Lopez, Darion JR Pensacola Catholic 22.79 Step One Automotive Group Crusader Invite Feb 22, 2020
186 Hanna, Ethan SR Piper 22.80 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.8
186 Johnson, Diondre JR Mandarin 22.80 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.0
188 Adderly, Alvin JR Rockledge 22.81 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
188 Spencer, Antonio JR St. Thomas Aquinas 22.81 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
190 Anderson, Jon'Tavius JR Chamberlain 22.82 Robinson, Seffner Christian, Chamberlain Feb 11, 2020
190 McCloud, Da'Nilio SO Gadsden County 22.82 Jimmy Everett Invitational Feb 29, 2020
192 Bradshaw, Joe SR Nease 22.83 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 -0.1
192 Dubose, Omarie SR Riverdale 22.83 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 1.4
192 Williams, Sam Calvary Christian (FtL) 22.83 Pine Crest Varsity Home Open Feb 22, 2020 4.6
195 Anderson, Junior SR Master's Academy (Oviedo) 22.84 Charlie Harris Relays 2020 Mar 13, 2020 -0.1
195 Craig, Eddie JR Pace 22.84 Step One Automotive Group Crusader Invite Feb 22, 2020
195 Evans, Antoine JR Lake Worth 22.84 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
198 Bell, Jamarives SO Gibbs 22.85 John Tasopolos Memorial Invitational Mar 7, 2020
198 Johnson, Chris FR Dillard 22.85 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
198 Keller, Joshua SR Cypress Bay 22.85 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 0.9
198 Singleton, Samuel FR Fleming Island 22.85 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.4
202 Farmer, Rontavious JR Heritage 22.86 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
202 Hill, Dyoni SO Gainesville 22.86 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.5
202 Pearson, Deavonte SR Palm Bay 22.86 Eau Gallie 3/12 Mar 12, 2020
202 Pierre , Charles SO Ocoee 22.86 Charlie Harris Relays 2020 Mar 13, 2020 -0.1
206 Douglass, Caleb SR Rickards 22.87 Jesse Forbes HS Invitational Feb 22, 2020
206 Nealy, Detrevian SR Jefferson County 22.87 Jimmy Everett Invitational Feb 29, 2020
206 Raiger, John Paul SR St. John Neumann 22.87 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 1.4
206 Roth, Klayton SR Riverdale 22.87 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 1.0
206 Williams, Corey JR Lake Nona 22.87 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 0.4
211 Cobb, Raymond SR Gainesville 22.89 Alachua County Championships Mar 11, 2020 0.5
211 Williams, Courtney SR Fleming Island 22.89 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 -0.2
211 Yunusha, Zack JR Wharton 22.89 Cypress Creek Invitational 2020 Mar 7, 2020 -0.3
214 Thomas, Curtis JR Bloomingdale 22.90 Spoto Quad Meet 2 Feb 19, 2020
215 Estephene, Ishma JR Freedom (Orlando) 22.91 Tohopekaliga Developmental Meet Feb 11, 2020
215 Grind, Devin JR Fleming Island 22.91 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 -0.1
215 Lester, Caleb SR University Christian 22.91 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.1
218 Anderson, Javonta SR Leon 22.92 Jimmy Everett Invitational Feb 29, 2020
218 Glaze, Justin Suncoast 22.92 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
218 McKellep, Brian SR Ida Baker 22.92 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 1.9
218 Rentz, Dexter SR Ocoee 22.92 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
218 Saint Jean, Schleiden FR North Miami 22.92 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 0.9
223 Harris, Daunte SR Tampa Bay Tech 22.93 Leto 2/19/2020 Feb 19, 2020
224 Jolly, Ian SO Plant City 22.94 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020 2.2
224 Rodgers, Justin JR Southwest Florida Christian 22.94 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 1.4
226 Ausby, Myron SR Robinson 22.95 50th Nash Higgins Relays 2020 Mar 7, 2020 -2.7
226 Chatman, Jo'ki SR Miami Northwestern 22.95 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.4
226 Watkins, Jamal SR Rickards 22.95 Jesse Forbes HS Invitational Feb 22, 2020
229 Adams, Joshua SO Spanish River 22.96 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.7
229 Johnson, Thaddious SR Port St. Lucie 22.96 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 5.8
229 Scott, Kamari FR Raines 22.96 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 1.8
232 McClendon, Camren 8 Lake Highland Prep 22.97 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
232 Wright Jr, Antonio JR Melbourne 22.97 Eau Gallie 3/12 Mar 12, 2020
234 Alexander, Adrian SR Ed White 22.98 Ed White Mini Meet 1 Feb 19, 2020
234 Eubanks, Courtney SR Admiral Farragut 22.98 Shorecrest Chargers Invitational Mar 5, 2020
234 Major, Elijah JR Fort Pierce Westwood 22.98 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
234 Olivares, Arthur SR Doral Academy 22.98 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.8
234 Zalkan, Joshua SR Bartram Trail 22.98 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.1
239 Vicker, Makari FR Gadsden County 22.99 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 5, 2020
240 Davis, Bryan JR Southeast 23.00 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020 -0.3
240 Jones, Jacquez SR Dr. Phillips 23.00 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020 -6.0
240 Walker, Cainan SR Orange Park 23.00 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.1
240 Williams, Antonio JR Cocoa 23.00 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
244 Bryant, Aubrey JR Paxon 23.01 Coach Mac and Brown Saints Open Feb 22, 2020
244 Dorris , Johnnie SR East Bay 23.01 Wharton Wildcat Invitational Feb 28, 2020 -3.8
244 Dwight, Dayshon SR Escambia 23.01 Step One Automotive Group Crusader Invite Feb 22, 2020
244 McCrae, Antwon FR Westside 23.01 Ed White Mini Meet 1 Feb 19, 2020
244 Pettigrew, Shomari FR Treasure Coast 23.01 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020 0.8
244 Wynn, Aaron SO Menendez 23.01 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
250 Cabrales, Richard Dr. Phillips 23.02 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.5

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Carter, Jassani Flanagan 23.64 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.7
2 Washington, Lamaria JR Miami Northwestern 23.76 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.7
3 Jones, Alyssa SO Miami Southridge 23.90 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 0.3
4 Butler, Aaliyah SO Piper 24.06 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -2.0
5 Chatfield, Emelia SR St. Thomas Aquinas 24.08 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
6 Scott, Pebbles JR Miami Norland 24.15 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.0
7 Smith, De'Aria SR Miami Northwestern 24.18 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.8
8 Burton, Jenyia JR Jones 24.21 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.7
9 Braggs, Somiyah FR Miami Southridge 24.22 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.0
9 Oliveira, Moriah SR Evangelical Christian 24.22 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 1.8
11 Douglas, Hannah JR IMG Academy 24.26 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020 0.8
12 Johnson, Miracle SO Ocoee 24.35 Charlie Harris Relays 2020 Mar 13, 2020 -0.7
13 Johnson, Alliann SR Osceola (Kissimmee) 24.36 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 5.8
14 Townsend, Janiyah SR Jones 24.53 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.7
15 Facey, Christal JR McArthur 24.54 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.6
16 McCray, Kayla SR North Miami 24.59 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.9
17 Kelsey, Zahra JR St. Thomas Aquinas 24.68 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.8
18 Blackwood, Jody SO Miramar 24.69 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.1
19 Williams, Kiah SR Hallandale 24.76 Hallandale All Comers Feb 8, 2020 1.2
20 Wilson, I'Asia JR Kathleen 24.80 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 4.5
21 Benjamin, Shaniya SR Alonso 24.81 George Steinbrenner High School Track and Field Invite Mar 11, 2020
21 Wright, Cydney JR Mainland 24.81 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020 0.1
23 Deadwyler, Jordan SR Lincoln 24.90 Jesse Forbes HS Invitational Feb 22, 2020
24 Shaw, Ashley FR Northeast (OP) 24.94 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
24 Lane, Endeyah SO American Heritage 24.94 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 5.0
26 Atkinson, Maisha SO FAU High 25.02 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.9
27 Scarlett, Timika SO Spanish River 25.03 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.7
28 Downie, Jhana SR Piper 25.04 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.1
29 Buie, Alaijah SR Lake Brantley 25.08 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
29 Williams, Shakell SR Miami Southridge 25.08 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.6
31 Edwards, Kiari SR Lake Worth 25.09 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.2
31 Burrows, Kyndel JR East Ridge 25.09 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020 -2.1
31 Bushya , Jayda SO Piper 25.09 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.2
34 Harrison, Samiya SR Northeast (OP) 25.16 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 0.3
35 Vreen, Kalani FR Gainesville 25.18 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 1.6
35 Ostopovich, Mia SR Astronaut 25.18 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
37 Mundell, Melissa JR Nova 25.19 Big Blue IX Feb 29, 2020 -0.4
38 O'Banner, A'Kyrah SR Godby 25.20 Seahawks Open Feb 15, 2020
39 Thomas, Tori SO Cardinal Gibbons 25.21 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.1
40 Burton, Jacoria Miami Northwestern 25.22 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
40 Bulford-Trott , Keturah JR Montverde Academy 25.22 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 1.4
42 Scille, Kameron SR Wellington 25.23 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020 1.8
42 Frost, Naveyh JR Godby 25.23 Jesse Forbes HS Invitational Feb 22, 2020
44 Wade, Justice SR Rockledge 25.24 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
45 Claybrook, Vashti SR Ransom Everglades 25.26 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.9
46 Marshall, Alyssa JR Park Vista 25.28 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
46 Snipes, Carrie JR North Miami 25.28 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.8
48 Godbolt, Reva JR Interlachen 25.29 Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
48 McNinch, Madeline SR Lakewood Ranch 25.29 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
48 Roberts, Na' Mya SR Fort Lauderdale 25.29 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.1
51 Reed, Zuriel FR P. K. Yonge 25.30 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 3.3
52 Green, Alyia SO Olympia 25.31 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
53 Harper, Aniya SR Sandalwood 25.33 Donell Butler Relays Mar 7, 2020 -1.7
54 Sanders, M'Kynzi JR Miami Northwestern 25.34 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.0
54 Coleman, Armanie FR First Coast 25.34 Ed White Mini Meet 1 Feb 19, 2020
56 McCloud, Ranyah SR Dr. Krop 25.35 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 5.0
56 Campbell, Sydney SO Creekside 25.35 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 0.2
56 Buckle, kylah SO North Port 25.35 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -2.2
56 Smith, Nikia SR St. Thomas Aquinas 25.35 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
60 Mendez, Valery SO Fort Walton Beach 25.36 Step One Automotive Group Crusader Invite Feb 22, 2020
60 Watson, Makayla SO Lake Howell 25.36 Charlie Harris Relays 2020 Mar 13, 2020 -0.7
62 Thompson, Kenya JR American Heritage 25.43 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 0.7
63 Lewis, Jacquell SR Florida High 25.44 Jesse Forbes HS Invitational Feb 22, 2020
63 Whitehurst, Azaria 8 Fort Meade 25.44 The Ridge Track & Field Invitational Mar 7, 2020
65 Tennant, Ella SO River Ridge 25.45 River Ridge Meet #2 Mar 10, 2020
66 Bozeman, Germanie SR Trinity Christian (Jax) 25.46 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.5
67 Ivey, Kierra SR Bartram Trail 25.48 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 1.6
68 White, A'Reginae FR Hernando 25.50 Springstead Invitational Feb 21, 2020
68 Kavanagh, Samantha FR Northeast (OP) 25.50 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
70 Francois, Tatiani SR Dillard 25.53 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 0.3
71 Knowles, Domanique SR Cocoa 25.54 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
72 Herrera, Geraldine FR Bishop Verot 25.55 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -2.2
73 Lee, Javia JR Boone 25.56 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
74 Wilson, Tytiana JR Admiral Farragut 25.57 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 4.5
75 Lewis, Analise SR Bishop Verot 25.60 FBA Invitational 2020 Mar 6, 2020 -1.5
76 Gadson, Ken'naria SR Dunbar 25.61 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -2.1
77 Jimenez, Jasmine SO Dunbar 25.62 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 2.8
78 Carroll, Samiya JR Ribault 25.64 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.1
79 Taylor, Hannah FR Fort Lauderdale 25.65 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 5.8
80 Teague, Eriana SR Wekiva 25.66 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 1.4
81 Berry, Shaniya SR Paxon 25.67 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 -0.6
82 Kirkland, Kai'lyn SR Raines 25.68 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020 -4.5
83 Williams-Gould, Autaliah JR Pine Forest 25.70 Step One Automotive Group Crusader Invite Feb 22, 2020
84 Shaw, Lariya FR Jones 25.73 Charlie Harris Relays 2020 Mar 13, 2020 -0.7
84 Craft, Chelsea SR Oviedo 25.73 Charlie Harris Relays 2020 Mar 13, 2020 -0.7
84 Perry, Emani FR Flanagan 25.73 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 5.8
84 Patton, Mikera SR Southeast 25.73 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020 0.1
84 Morgan, Sapphire SR Park Vista 25.73 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
89 Haag, Sophie FR Calvary Christian (Clr) 25.75 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 5, 2020 1.0
89 Patrice, Shenya JR East Ridge 25.75 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020 -2.1
91 Forbes, Destiny JR Godby 25.76 Jesse Forbes HS Invitational Feb 22, 2020
91 Waters, Tamia FR Atlantic (Delray) 25.76 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020 1.8
93 Miller, Cache SO Jefferson 25.77 Leto 2/28/2020 Feb 28, 2020
94 Dore, Shakaeja JR Dr. Phillips 25.79 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.2
95 Devlin, Alexis SR Winter Park 25.80 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020 0.3
95 Harris, Mariah JR Washington (Pensacola) 25.80 Aggie Invitational Mar 7, 2020 2.7
95 Wingfield, Jadaah FR King 25.80 Spoto Quad Meet 4 Mar 11, 2020
98 Brazell, Serenity FR Wharton 25.81 Henry Strapp Memorial Invitational Feb 15, 2020
99 Larose, Staicha SR Somerset Canyons 25.82 Big Blue IX Feb 29, 2020 -0.4
100 Williams, Naudia FR Lincoln 25.83 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 5, 2020
101 Davis-Grainer, Janaya SO Admiral Farragut 25.84 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 4.5
101 King, Madison SR Godby 25.84 Tariq Barfield Invitational Mar 6, 2020
101 Reid, Morgan JR Pompano Beach 25.84 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.8
104 Lordeus, D'aja SR Miami Southridge 25.85 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.3
105 Stermer, Carly FR Miami Norland 25.86 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.0
106 Lafleur, Bernadette SO American Heritage 25.90 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 0.7
107 Peterson, Terren SO Mandarin 25.92 6th Annual Craig Speziale Invitational Feb 29, 2020
107 Washington, Shanyah SO McArthur 25.92 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.7
109 Fleurimond, Shanice SR Dwyer 25.95 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
110 DaCosta-Moore, Daijah SR Olympia 25.96 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
110 Jean Baptiste, Molie SO Naples 25.96 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.1
112 Dyer, Thalia SR American Heritage 25.98 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.2
112 Jones, Aniyah JR Cardinal Gibbons 25.98 Cardinal Gibbons BCAA Meet #2 Feb 26, 2020
114 Johnson, Malaysia SO Dillard 25.99 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 0.3
114 Martin-Gonzales, Leah SO St. John Neumann 25.99 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 1.8
116 Banton , Teona SO McArthur 26.00 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 5.0
117 Hodges, Bay'Andria FR Glades Central 26.02 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 7.9
117 Joseph, Shakeria SO Atlantic (PO) 26.02 Flagler Volusia Freshman Sophomore Meet Mar 11, 2020 -1.0
117 Morris, Sanaa Rae SO IMG Academy 26.02 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020 0.8
117 Wright, Dezarae SR Kathleen 26.02 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020 1.8
121 Clayton, Brianna SO Fort Pierce Central 26.04 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020 -0.6
121 Daphinis, Chrystyne SR Archbishop McCarthy 26.04 Big Blue IX Feb 29, 2020 -0.4
121 Elston, Iyana SO Blake 26.04 Leto 2/19/2020 Feb 19, 2020
124 Llanes, Maya SO Zephyrhills 26.05 Hernando High School Kiwanis Track and Field Meet Mar 12, 2020
124 Russell, Davida SO Apopka 26.05 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
124 Toulemonde, Emma SR Cardinal Gibbons 26.05 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
127 Barton, Thania FR St. Augustine 26.06 Ancient City Invitational Feb 13, 2020
128 Grieves, Kerrisa SR Bell 26.09 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 3.3
129 Neville, Malia FR St. Thomas Aquinas 26.10 Fort Lauderdale BCAA Meet #1 Feb 11, 2020
130 Bent, Delicia SO Coral Springs 26.14 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.5
131 Collins, Maya 8 Holy Trinity 26.15 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
131 Farinas, Victoria JR Ferguson 26.15 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.1
131 Glenn, Catherine SR Wellington 26.15 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.2
131 Jordan, Kiarra SR Rickards 26.15 Jesse Forbes HS Invitational Feb 22, 2020
135 Douglas, Shackera JR Cardinal Gibbons 26.16 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
135 Mosley, Aniyah FR Cardinal Gibbons 26.16 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.1
137 Elam, Abraiya JR Cardinal Newman 26.17 Big Blue IX Feb 29, 2020 -0.4
138 Brown, Anaya FR Colonial 26.18 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020 -1.9
139 Lauriston, Lillian JR Dillard 26.19 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
139 Martin, Nevaeya FR Palm Beach Gardens 26.19 Bulldog Preseason Classic Feb 7, 2020 -0.4
139 Vereen, Kiana JR Fort Pierce Central 26.19 Tiger Invitational Feb 28, 2020 0.2
139 Walker, Sasha SR Port St. Lucie 26.19 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 +0.0
143 Cassels, Holly SR Dwyer 26.20 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.2
143 Means, Analyce FR Immokalee 26.20 FBA Invitational 2020 Mar 6, 2020 -1.5
145 Harris, Bricanna SR Hallandale 26.23 Hallandale All Comers Feb 8, 2020 2.8
145 Mitchell, Treciyah Miami Northwestern 26.23 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.2
147 Dereje , Jasmine FR Niceville 26.24 Okaloosa County Championship Mar 12, 2020
147 Weissman, Kennedy SO Nature Coast 26.24 Hernando High School Kiwanis Track and Field Meet Mar 12, 2020
149 Coleman, Alicia SR Suncoast 26.26 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
149 Gee, Dezire FR West Florida 26.26 Aggie Invitational Mar 7, 2020 2.2
149 Henry, Taryn SR Lincoln 26.26 Jimmy Everett Invitational Feb 29, 2020
152 Blake, Jade SR Jones 26.27 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020 -2.3
153 Gibson, Terreka JR North Miami 26.28 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.0
154 Lemon, Leah SO Cardinal Gibbons 26.29 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
154 Musick, Britain SR Lakeland Christian 26.29 Cypress Creek Invitational 2020 Mar 7, 2020 -4.3
156 Crowley, Sy SO Weeki Wachee 26.32 Hernando High School Kiwanis Track and Field Meet Mar 12, 2020
156 Kinloch, Amanda JR Pembroke Pines Charter 26.32 Hallandale All Comers Feb 8, 2020 1.1
158 Johnson, Riniya SR Auburndale 26.33 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 2.9
158 Strickland, Adriel JR Paxon 26.33 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 1.6
158 Thornton, Nyla SO Plant 26.33 Jesuit Quad Meet 1 Feb 11, 2020
161 Glasco, Tykira SO Rockledge 26.34 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
161 Joseph-Guevara, Nyla-Marie JR Fort Lauderdale 26.34 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.8
163 Hastings, Jiya JR DeLand 26.35 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020 1.3
163 Joyce, Victoria SO Rockledge 26.35 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
163 White, Azaria JR Jones 26.35 Charlie Harris Relays 2020 Mar 13, 2020 -0.7
166 Kulp, Diandra JR Spoto 26.37 Spoto Quad Meet 4 Mar 11, 2020
167 Murphy, Justyce SO Hillsborough 26.39 Jesuit Quad Meet 4 Mar 4, 2020
168 GARDNER, MAKAYLA Miami Palmetto 26.40 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020 1.0
168 Owens, Jasheena FR Central (Brooksville) 26.40 Hernando High School Kiwanis Track and Field Meet Mar 12, 2020
170 Ritchey, Christina SR Dr. Krop 26.41 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.6
171 Collins, Nadia JR Leon 26.42 Tariq Barfield Invitational Mar 6, 2020
171 Findlay, Anaya FR King 26.42 Henry Strapp Memorial Invitational Feb 15, 2020
173 Donahoo, Kywana SR Niceville 26.43 Okaloosa County Championship Mar 12, 2020
174 Dean, Stephanique SO Tabernacle Baptist Academy 26.44 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -0.6
174 Randell, Nia FR Hillsborough 26.44 Jesuit Quad Meet 4 Mar 4, 2020
176 Alexander, J'lae SO Lake Gibson 26.45 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020 1.8
176 Floristal, Jalissa JR Centennial 26.45 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 7.9
176 Hawkins, Jordan SO Navarre 26.45 Step One Automotive Group Crusader Invite Feb 22, 2020
179 Fletcher, Dominique SR Park Vista 26.47 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
179 Powell, Latavia SR Sandalwood 26.47 Donell Butler Relays Mar 7, 2020 -2.0
179 Spaulding, Sydney SO George Jenkins 26.47 Lakeland City Meet 2020 Mar 5, 2020 -0.6
179 Waszkiewicz, Hanna JR Ferguson 26.47 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.1
183 Martin, Kearrah JR Lehigh 26.49 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 1.8
183 Reynolds, Irisa SR Rutherford 26.49 Seahawks Invitational Mar 7, 2020
185 Cowles, Keshailyn SR Wellington 26.50 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
186 Byrd, Cyla SR Pace 26.51 Step One Automotive Group Crusader Invite Feb 22, 2020
186 Grant, Shanelle SR North Bay Haven 26.51 Seahawks Invitational Mar 7, 2020
186 Smith , Jada SO Palm Beach Central 26.51 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020 -0.1
186 Valentines, Cartashous JR Palatka 26.51 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 2.8
190 King, Nischa FR Rockledge 26.52 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
191 Mills , Jemima SO Coral Glades 26.53 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020 1.5
191 Riess, Jaden FR Bell 26.53 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 0.5
193 Cleveland, Alexandra SR University Christian 26.54 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.0
193 Joiner, Shamya SO Florida Prep 26.54 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
195 Thompson, Xhamani Miami Northwestern 26.55 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
196 Bruney, Bianca SR Olympic Heights 26.57 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
196 Lewis, Makayla SO Dwyer 26.57 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
196 Spence, Amaya FR Northeast (OP) 26.57 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.4
199 Wilson, Ayeniah SR Plant City 26.58 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020 1.8
200 Monsalve, Nicole SR Doral Academy 26.59 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.9
201 Haggins, Amelia 8 Maclay 26.61 Seahawks Invitational Mar 7, 2020
201 Haywood, Ka'Myya FR Bishop Kenny 26.61 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.4
201 Tyson, Liana FR Cocoa 26.61 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -0.1
204 Redman, Deborah SO Benjamin School 26.62 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.2
205 Ling, Akeelah 7 Moore Haven 26.64 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 7.9
205 Presley, Nymera FR P. K. Yonge 26.64 Oak Hall Invitational Feb 29, 2020 3.3
207 Lopez, Janiel Flanagan 26.65 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.7
207 Pierre, Choomay SR Miami Edison 26.65 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.9
209 James, Jada SO First Coast 26.66 Ed White Mini Meet 2 Mar 3, 2020
209 Kamara , Mariama FR Evans 26.66 Kowboy Developmental Meet Mar 4, 2020 0.7
209 Marlow, Deborah JR George Steinbrenner 26.66 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
212 Johnson, Deaundra JR Pine Forest 26.67 Viking Pre-Season Classic Feb 8, 2020
212 Kopf, Samantha SO Spanish River 26.67 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 +0.0
212 Nebel, Isabella FR Sarasota 26.67 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 2.9
215 Gill, Xiomara SR Lake Nona 26.69 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020 -0.4
216 Graham, Lauren JR Boca Raton 26.70 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.7
217 Brown, Oceana FR Florida Deaf and Blind 26.71 Ancient City Invitational Feb 13, 2020
217 Capel, Serenity SO Springstead 26.71 Hernando High School Kiwanis Track and Field Meet Mar 12, 2020
217 Madison, Natalia JR Dwyer 26.71 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
220 Soloma, Gabriella SO Dunbar 26.72 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 1.6
221 Hall, Alaina SR East Bay 26.73 Wharton Wildcat Invitational Feb 28, 2020 -1.6
221 Wynter, Arianna FR Hallandale 26.73 Hallandale All Comers Feb 8, 2020 0.9
223 Cleveland, Kayla FR University Christian 26.74 Danny Brown Track & Field Invitational Feb 22, 2020 2.1
223 Coleman, Ba'Lisha SO Lehigh 26.74 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 1.8
223 Eason, Arianna SO Oakleaf 26.74 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 0.2
223 Saint-Germain, Rose-Esther FR Paxon 26.74 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 0.7
223 Taylor, Wilnaya FR Miami Jackson 26.74 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.8
228 Amsden, Lily JR Fleming Island 26.75 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020 -0.2
228 Soremi, Oludoyin FR Seminole (Sanford) 26.75 SAC Freshman-Sophmore 2020 Mar 4, 2020 0.2
228 Toledo, Anabel SR Immaculata-LaSalle 26.75 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 0.2
231 Williams, Travia SR Plantation 26.76 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020 -1.0
232 Davis, Kali SR Ribault 26.77 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.8
232 Louis, Richcarnia FR Naples 26.77 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 2.8
234 Cordoba, Jarlenys SR Alonso 26.78 Leto 2/10/2020 Feb 10, 2020
234 Severe, Rajean JR Monsignor Pace 26.78 Belen Home Meet 1 Mar 3, 2020 0.2
234 Tate, Lauryn SR Tampa Catholic 26.78 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 5, 2020 1.0
237 Stinyard, Nylah JR Zephyrhills 26.79 Cypress Creek QUAD 2020 Feb 13, 2020 0.5
238 Evans, Raven JR Centennial 26.80 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 5.5
238 Plair, Alajai JR Vanguard (Ocala) 26.80 Villages Preseason Meet/Marion County Feb 8, 2020
238 Rogers, Annalys Wesley Chapel 26.80 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 5, 2020 1.0
238 Thomas, Shunteria FR Cocoa 26.80 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
242 Jean, Avrel SR Plant 26.81 Robinson vs Plant Dual meet Feb 25, 2020
242 Townsend, Jocelyn SO Wekiva 26.81 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020 +0.0
242 Walkes, Saraiah JR Out-of-Door 26.81 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
245 Campbell, Sanora SO Escambia 26.82 Step One Automotive Group Crusader Invite Feb 22, 2020
245 Davis, Nyvay SR Lincoln 26.82 Jesse Forbes HS Invitational Feb 22, 2020
245 jean mary, keysha-lynn JR John I. Leonard 26.82 Park Vista Mini Meet 1 Feb 12, 2020
245 King, Jade SR Rockledge 26.82 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
245 Oliveira, Sierra SR Evangelical Christian 26.82 Calvary Christian Warrior Invite 2020 Feb 21, 2020 -2.7
245 Pope, Talisha SR Columbia 26.82 Jesse Forbes HS Invitational Feb 22, 2020

300 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Beckford, Daniel JR Taravella 35.10 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
2 Jones, Victor Olympia 35.49 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
3 Arnold, Stephen SR Taravella 35.80 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
4 Philippe, Jerry JR Boyd Anderson 35.93 Westminster Academy Preseason Meet Feb 5, 2020
5 Newman, Oscar JR Celebration 35.97 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
6 Ware, Romelo 8 Lake Highland Prep 36.25 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
7 McDonald, Shain JR Miami Southridge 36.30 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
8 Tatham, Kyvon SO Pembroke Pines Charter 36.50 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
9 Mitchell, Brady JR Geneva School 36.55 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
10 Martin, Wade JR Windermere Prep 36.57 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
11 Williams, Corey JR Lake Nona 36.87 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
12 Estephene, Ishma JR Freedom (Orlando) 36.89 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
13 Ellis, Lake SR First Academy (Orlando) 36.92 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
14 Campbell, Devon SR Haines City 37.16 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
15 Bush, Matthew SR Wekiva 37.20 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
15 Nelson, Kylin SR Taravella 37.20 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
17 Pierson, Jordan JR Lake Nona 37.25 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
18 Shivers, William SR Celebration 37.28 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
19 Giles, Devin SO Cocoa 37.49 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
20 Robinson, Jaylan JR First Academy (Orlando) 37.55 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
21 Pittman, Jesse JR South Florida HEAT 37.62 Westminster Academy Preseason Meet Feb 5, 2020
22 Carter, Omari SR Wekiva 37.84 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
22 Harrigan, Malakhi SR Boyd Anderson 37.84 Westminster Academy Preseason Meet Feb 5, 2020
24 Martin, Jhovan JR Taravella 37.87 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
25 Carter, Chase FR Edgewater 37.88 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
25 Madl, Tyler SR Viera 37.88 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
27 McClendon, Camren 8 Lake Highland Prep 38.00 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
28 Miller, Andre JR Wekiva 38.13 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
29 Edgecombe, Jaden SO Cocoa 38.19 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
30 Miller, Soloman Lake Highland Prep 38.24 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
31 Flournah, Zion SO Edgewater 38.25 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
32 Vil, Jordan JR Olympia 38.28 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
33 Jones, Marquius JR Lake Mary 38.31 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
34 Cudal, Karsten SR South Florida HEAT 38.33 Westminster Academy Preseason Meet Feb 5, 2020
35 Windett, Omario JR Poinciana 38.34 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
36 Price, Joseph SR Celebration 38.42 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
37 Arauma, Jason SO Lake Mary 38.45 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
38 Somoza, Sebastian SR Fort Myers 38.51 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
39 Clerveau, Tyreese FR Mater Academy 38.53 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
40 Joachim, Lawens SO Winter Park 38.60 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
41 Walton, Aaron SR Atlantic (PO) 38.61 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
42 Kemp, Keanno SR Tabernacle Baptist Academy 38.71 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
43 Barkley, Daxton JR Lake Nona 38.85 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
44 Brown, Willie JR Island Coast 38.92 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
44 Rene, Joel SR South Fort Myers 38.92 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
46 Jean, Hudson JR Gulf Coast 38.99 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
47 Adams, Mark SO Viera 39.04 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
48 Medina, Joshua JR McArthur 39.10 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
49 Hill, Chase JR Bishop Verot 39.24 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
50 Cassaway, Desavion SO Venice 39.32 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
51 Carter, Tyler JR Miami Southridge 39.38 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
52 Wetherington, Conner SO Santa Fe 39.45 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
53 Lopez, Jacob JR Mount Dora 39.48 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
54 Jones, Markel FR Lake Mary 39.51 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
55 Adams, Daniel SO Master's Academy (Oviedo) 39.59 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
56 Salmon, Shaedon SR Edgewater 39.68 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
57 Johnson, Franklin SO Sebastian River 39.75 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
58 Patterson, Zakia SO Wekiva 39.80 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
59 Garcia, Adam JR University (OC) 39.82 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
60 Lewis, Travante JR Colonial 39.83 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
61 Smith, Alex JR Atlantic (PO) 39.86 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
62 Valentine, Ja'Darian JR Haines City 39.89 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
63 Gomez, Kenneth SO South Florida HEAT 39.90 Westminster Academy Preseason Meet Feb 5, 2020
64 Brown, TyShawn SR Cocoa 39.92 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
65 Casimir, Quincy JR Gulf Coast 39.98 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
66 Vitito, Christopher SO Montverde Academy 40.03 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
67 Blake, David SO Astronaut 40.10 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
68 Assefa, Saafir FR Boone 40.22 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
68 Childs, Johnathan SO Mater Academy 40.22 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
70 Paul, Patrick SO Wekiva 40.25 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
71 Jones, Jovon JR West Oaks 40.26 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
72 Smith, Dustin SR Venice 40.30 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
73 Torres, Giancarlos FR Boone 40.37 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
74 Leasure, Cole JR University (OC) 40.38 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
75 Brown, Bryce FR Westminster Academy 40.41 Westminster Academy Preseason Meet Feb 5, 2020
76 Rubio, Sean JR Lake Mary 40.51 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
76 Patterson, Jayden SR Freedom (Orlando) 40.51 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
78 Sedaros, Zack JR Viera 40.58 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
79 Shaw, Tyler SO Fort Pierce Central 40.73 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
80 Pierce, Andrew JR Gateway Charter 40.76 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
81 Hardin, Jacob JR Island Coast 40.83 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
82 Welch, Herbert SR Mount Dora 40.84 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
83 Becerra, Josian SO Astronaut 40.92 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
84 Long, Perry SR South Florida HEAT 41.01 Westminster Academy Preseason Meet Feb 5, 2020
85 Hyndman, Rashaad JR Lake Mary 41.03 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
86 Mari, Antonio JR Mater Academy 41.13 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
87 Beckwith, Nicholas SR South Florida HEAT 41.15 Westminster Academy Preseason Meet Feb 5, 2020
88 Cunningham , Xander FR Montverde Academy 41.17 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
88 Guinyard, Darius SR South Fort Myers 41.17 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
90 Cummings, Christopher FR Sebastian River 41.18 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
90 King, Terrel FR Miami Southridge 41.18 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
90 Duval, David FR Fort Pierce Central 41.18 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
93 Blount, Anthony FR Boone 41.33 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
94 Rodriguez , Ernie SO Mater Academy 41.40 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
95 Rainey, Matt SO North Fort Myers 41.42 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
96 Herran, Lucas SR Fort Myers 41.50 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
97 Thompson, Nathaniel FR Tabernacle Baptist Academy 41.55 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
98 Olden, Juan JR Bayside 41.56 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
99 Dieurestil, Kenny JR Bayside 41.60 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
100 Scott, Andrew SO Mount Dora 41.81 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
100 Kornya, Coogan SR Estero 41.81 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
102 Jean-Louis, Nathan FR Somerset Prep (NL) 41.88 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
103 Molina, Ozzy JR South Florida HEAT 41.90 Westminster Academy Preseason Meet Feb 5, 2020
104 Barnett, Sam P. K. Yonge 41.92 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
105 Heffington, Brody FR Spruce Creek 41.95 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
106 Townsend, Jeffery FR Wekiva 41.99 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
107 Allison, Chris JR Cocoa 42.11 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
108 Wel-Ngumbu, Yan-Michae JR Lyman 42.23 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
109 Gilbert, Jackson JR P. K. Yonge 42.24 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
110 Dearborn, Cooper JR First Baptist (Naples) 42.33 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
111 Johnson, Donnell (DJ) FR Orangewood Christian 42.36 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
112 Osnac, Dylan FR Riverdale 42.37 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
113 Matus, Jahim SO Winter Park 42.50 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
114 Dix, Jai-el FR Colonial 42.51 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
115 Reboton, Joel SO Oasis 42.52 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
116 Riley, Richard SO Cypress Lake 42.62 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
117 Knight, Bradley FR Orlando Christian Prep 42.65 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
118 Howell, Orion SR Father Lopez 42.75 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
119 Premji, Eshaan SR Windermere Prep 42.79 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
120 Hibbert, Isaac JR South Florida HEAT 42.83 Westminster Academy Preseason Meet Feb 5, 2020
121 Classetti, Vincent SO Cape Coral 42.85 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
122 Aponte, Andrew SR Orangewood Christian 42.89 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
123 Rodriguez, Joao JR University (Orlando) 43.04 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
124 Lovelace, Dallas SR Atlantic (PO) 43.05 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
125 Hendrix, Campbell 8 Geneva School 43.10 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
126 Newson, E'Shon FR West Oaks 43.18 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
127 Stambaugh, Zachary SR Sebastian River 43.21 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
128 Young, Amari SR Buchholz 43.32 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
129 Robinson, Isaiah SO Fort Pierce Central 43.35 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
130 Stover, Joey SR First Baptist (Naples) 43.36 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
131 Williams, Jaden SO University (Orlando) 43.45 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
132 Wood, Stephen FR Estero 43.58 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
133 Waddell, Nikyle SO Bayside 43.66 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
134 Yepes, Sebastian FR First Academy (Orlando) 43.73 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
135 Lewis, Nashon FR Buchholz 43.74 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
136 Vinciguerra, Matthew SO Cypress Lake 43.78 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
137 Medard, Ashawn SO Hallandale 43.80 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
138 Cooper, Zachary FR Pembroke Pines Charter 43.99 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
139 Viacava, Julian FR Canterbury (FM) 44.00 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
140 Castillo, Joel FR Orlando Christian Prep 44.04 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
141 Parson, Chrisshawn 8 Somerset Prep (NL) 44.11 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
142 Ogburn, Brenden JR Cape Coral 44.23 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
143 Lightbourne, Cameron JR Mater Academy 44.28 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
144 Schwartz, Jacob SO Canterbury (FM) 44.30 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
145 Quintana, Damion SO Astronaut 44.43 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
146 Sessions, David FR Lake Mary 44.52 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
147 Jimenez, Frankie SO Lyman 44.59 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
148 Brady, Ryland JR Father Lopez 44.71 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
149 Diaz, Eric FR Lake Howell 44.75 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
150 Marangoni, Hunter 7 Bell 44.78 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
151 Schwartz, Jason FR Windermere Prep 44.87 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
152 Taylor, Ethan SO Village School 44.93 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
153 Casterline, John SO Village School 44.98 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
154 Benn , Anthony JR University (Orlando) 45.39 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
155 Menlus, Johvan JR Poinciana 45.88 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
156 Taylor, Zachariah FR Buchholz 45.89 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
157 Christmas, Jarvis FR Gateway Charter 45.92 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
158 Jimenez, Jonat JR Lyman 46.01 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
159 Clarke, Paul-Anthony FR Bayside 46.07 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
160 Ortiz, Rafaeldnyuel FR Montverde Academy 46.18 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
161 Riquenes, Daniel JR iMater Prep 46.30 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
162 Roose, Dominic SO Astronaut 46.55 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
163 Sanchez, Paul JR Poinciana 46.65 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
164 Martinez, Alex JR iMater Prep 46.68 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
165 Lopez-de-Arco, Alejandro SR Master's Academy (Oviedo) 46.82 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
166 Acosta, Miguel FR Colonial 47.25 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
167 Hooks, Michael SO Astronaut 47.93 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
168 Phillips, Jacob SO Titusville 49.54 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
169 Daceus, Malankov FR Fort Pierce Central 49.70 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
170 Acosta, Daniel FR iMater Prep 50.09 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
171 Rutledge, Aidan FR Space Coast 50.18 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
172 Maddikonda, Ayush SO West Shore 52.46 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020

300 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Butler, Aaliyah SO Piper 37.63 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
2 Townsend, Janiyah SR Jones 40.55 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
3 Mickens-malik, Jinah JR Mater Academy 40.69 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
4 Braggs, Somiyah FR Miami Southridge 40.84 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
5 Bulford-Trott , Keturah JR Montverde Academy 41.22 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
6 Griggs, Ariyanna 6 Piper 41.63 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
7 Riess, Jaden FR Bell 41.78 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
8 Townsend, Jocelyn SO Wekiva 42.18 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
8 Watson, Makayla SO Lake Howell 42.18 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
10 DaCosta-Moore, Daijah SR Olympia 42.69 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
11 Brown, Loren JR Community School (Naples) 42.90 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
12 Jackson, Kelyse 7 Piper 43.10 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
13 Huyke, Helena SO Celebration 43.11 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
14 White, Azaria JR Jones 43.16 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
15 Williams, Aakaysha JR North Fort Myers 43.34 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
16 Cole, Courtney SR Lake Mary 43.49 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
17 Knight, Malia SO Piper 44.10 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
18 Rodriguez, Marjury SR Mater Academy 44.37 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
19 Tyson, Liana FR Cocoa 44.40 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
20 DaCosta-Moore, Dominique SR Olympia 44.50 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
21 Williams, Jasmin SO Miami Southridge 44.52 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
22 Shafer, Madelyn SR Viera 44.58 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
23 Seavers, Katherine SO Father Lopez 44.68 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
24 Vereen, Kiana JR Fort Pierce Central 45.17 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
25 William, Leanna SR Miami Southridge 45.28 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
26 Mitchell, Karyana SR Viera 45.37 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
27 Deshommes, Valerie SR Boyd Anderson 45.45 Westminster Academy Preseason Meet Feb 5, 2020
28 Williams, Joi SO Wekiva 45.66 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
29 Flagg, Emily JR Viera 45.74 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
30 Riley, Decoursha FR Edgewater 45.76 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
31 Van, Ellenia SR Buchholz 46.00 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
32 Melandes, Kammile JR Fort Pierce Central 46.01 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
33 Garcia, Rebecca JR Bayside 46.08 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
34 Williams, Richelle FR Fort Pierce Central 46.11 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
35 Bradford, Ai'Niya SO Wekiva 46.23 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
36 Baxter, Ke'Niyah SR Miami Southridge 46.36 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
37 Peele, Sienne FR Father Lopez 46.38 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
38 Dixon, Savannah JR Gateway Charter 46.44 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
39 McMullen, Madison JR Montverde Academy 46.65 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
40 Fance, De'nayizsa FR Miami Southridge 46.68 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
41 Preston, Linnea FR Wekiva 46.84 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
42 Woods, Victoria SO Father Lopez 46.94 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
43 Joseph, Hoshea JR First Academy (Orlando) 46.97 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
44 Augustin, Belinda SO Haines City 47.12 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
45 Powelson, Emily FR First Academy (Orlando) 47.13 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
46 Booker, Kaniya FR Buchholz 47.17 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
47 Flowers, Jolie FR Freedom (Orlando) 47.27 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
48 Parker, Shimaya SO Boyd Anderson 47.28 Westminster Academy Preseason Meet Feb 5, 2020
49 Peprah-Asante, Yolanda SR Buchholz 47.37 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
50 Corrrea, Thalia SR Lyman 47.40 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
51 Nelson, Daisja JR Edgewater 47.43 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
52 Newman, Yasmin SO P. K. Yonge 47.48 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
53 Harp, Shovonne 7 Cocoa 47.49 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
54 Kasper, Sophia SO Winter Park 47.56 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
55 Gonzalez, Prisilla SR iMater Prep 47.67 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
56 Huff, Tamia SR Olympia 47.73 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
57 Grantham, Emily FR Boone 47.96 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
58 Gesdorf, Emilie SO Community School (Naples) 48.00 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
59 Donnelly, Kendal JR Lake Highland Prep 48.05 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
60 Overby, Nia FR Colonial 48.26 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
61 Gant , Sawyer 7 Montverde Academy 48.27 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
62 Bryant-Berry, Zaniyah SR Boone 48.28 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
63 Narcisse, Raynisha FR Boyd Anderson 48.38 Westminster Academy Preseason Meet Feb 5, 2020
64 Evans, J'Deja SO Bayside 48.46 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
65 Desai, Kayla FR Lake Highland Prep 48.57 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
66 Rocco, Lauren JR Spruce Creek 48.63 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
67 Charleriste, Widna FR Boyd Anderson 48.83 Westminster Academy Preseason Meet Feb 5, 2020
68 Schultz, Anamaria SO Winter Park 48.85 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
69 Bryant, Ja'Aliyah FR Eastside 49.04 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
70 DiGrigoli, Isabella FR First Baptist (Naples) 49.30 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
71 Rohena, Angelyz 8 Bell 49.34 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
72 Loe, Diana SO Immokalee 49.52 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
73 Feliciano, Sarah SR Island Coast 49.60 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
74 Ivanenko, Vanessa SR Venice 49.74 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
75 Speights, Niyana FR Eastside 49.75 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
76 Flowers, Natalie 8 iMater Prep 49.82 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
76 Scott, Shyanne SO Westminster Academy 49.82 Westminster Academy Preseason Meet Feb 5, 2020
78 Gibson, Emma JR Mount Dora 49.95 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
78 Wilson, Jayde SR First Academy (Orlando) 49.95 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
80 Patel, Mahi JR Estero 49.99 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
81 Bain, Jessica P. K. Yonge 50.03 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
82 Diaz, Jasmine FR Viera 50.04 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
83 Blue, Aislin SO Lake Mary 50.10 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
84 Basilis, Isabel SR Cape Coral 50.17 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
85 Zherukha, Marta SO Spruce Creek 50.47 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
86 Flecha, Samantha SR North Fort Myers 50.48 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
87 Parks, Meriah 8 Cocoa 50.62 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
88 Francis, Grier SO Lake Highland Prep 50.74 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
89 Sweet, Samantha FR Village School 51.06 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
90 Slaughter, Krishanti FR Titusville 51.10 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
91 Wyant, Ava 8 Master's Academy (Oviedo) 51.11 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
92 Clemmons, Danecia Eastside 51.16 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
93 Ditsema, Madison FR P. K. Yonge 51.24 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
94 Esser, Reese SO Lake Mary 51.31 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
95 Fahnenmann, Viktoria SO Oasis 51.54 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
96 Pittman, Rachel SO Viera 51.70 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
97 Miller, Craigisha FR Buchholz 51.75 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
98 Logan, Kelly Ann SO West Shore 51.77 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
99 Lee, Samari FR Miami Southridge 51.79 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
100 Skiba, Marissa SO Riverdale 51.82 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
101 Reid, Bryanna SR Freedom (Orlando) 51.94 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
102 Griffin, Marissa FR University (OC) 52.04 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
103 Diaz, Sabrina SR South Florida HEAT 52.16 Westminster Academy Preseason Meet Feb 5, 2020
104 Lebert, Alexis FR Cocoa 52.18 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
105 Digiacomo, lindsay JR Fort Myers 52.27 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
106 Nieves, Jesel JR Titusville 52.44 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
107 Wolfe, Anna FR Titusville 52.45 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
108 Casey, Sarah SO Lake Mary 52.55 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
109 Williams, Yasmyne SO Eastside 52.56 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
110 Coley, McKaina FR Buchholz 52.63 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
111 Duncan, Emma FR South Florida HEAT 52.74 Westminster Academy Preseason Meet Feb 5, 2020
111 Kuhns , Allyson FR Spruce Creek 52.74 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
113 Gelgen, Selin JR Lake Mary 52.84 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
114 Roberts, Brooke SR Winter Park 52.88 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
115 Dunkelly, Dejonay SO Riverdale 52.94 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
116 Cruz, Sarai SO Boone 53.31 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
117 Jones, Laila FR Eastside 53.32 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
118 Jones, Marlo FR University (OC) 53.46 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
119 Dorn, Adriana JR South Florida HEAT 53.71 Westminster Academy Preseason Meet Feb 5, 2020
120 Rozo, Michelle SO Mater Academy 54.04 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
121 Oxendine, Jenessa FR Atlantic (PO) 54.06 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
122 Zheng, Ivy SO West Shore 54.07 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
123 McCord, kaitlyn SR Lyman 54.09 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
124 Creech, Cinnamon SO Lake Howell 54.25 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
125 Whittick, Tianyika SO Miami Southridge 54.59 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
126 Armstead, Leilani FR Wekiva 54.71 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
127 Louispierre, Manushca FR Immokalee 54.79 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
128 Dos Santos, Gabrielle JR Buchholz 54.98 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
129 Garridolee, Karina SO West Shore 55.13 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
130 Miskiv, Isabella SO Lake Mary 55.15 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
131 Swasey, Paris SO Poinciana 55.83 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
132 McCoy, Chloe JR Mount Dora 56.13 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
133 Freeman, Telayah FR Buchholz 56.71 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
134 Murillo, Daisy FR Lyman 56.80 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
135 Zuniga, Whitney SO Estero 56.93 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
136 Alaya, Joby FR Mount Dora 57.09 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
137 Hinson, Karessa JR Buchholz 57.12 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
138 Layton, Madey JR Village School 57.53 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
139 Locascio, Christine JR Buchholz 58.90 Santa Fe Open Mini Meet 1 Feb 11, 2020
140 Garcia, Angelya SR Lake Howell 59.17 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
141 Ramsay, Jonnay 6 Somerset Prep (NL) 1:00.62 Hallandale All Comers Feb 8, 2020
142 Molinario, Caitlyn FR Atlantic (PO) 1:00.87 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
143 Roeder, Raelei FR Gateway Charter 1:01.37 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
144 Ramsey, Mackenzie Fort Pierce Central 1:02.55 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
145 Aragonez, Madeline SO Space Coast 1:02.71 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020
146 Noe, Zoe JR Cape Coral 1:04.63 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
147 Schroeder, Ashley FR Atlantic (PO) 1:06.55 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
148 Price, Emma SO Titusville 1:17.12 Astronaut Preseason Classic Feb 7, 2020

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Henderson, Xzavier SR Miami Columbus 47.17 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
2 Knighton, Erriyon SO Hillsborough 47.55 Henry Strapp Memorial Invitational Feb 15, 2020
3 Cox, Torrie JR Chaminade-Madonna 47.88 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
4 Collier, Alex SR Orange Park 48.08 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
5 Bell, Aaron JR Terry Parker 48.22 Commander Time Trial Feb 12, 2020
6 Williams, Kevar SO DeLand 48.49 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
7 Gammons, Mekhi FR Miami Carol City 48.54 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
8 Baptiste, Weston JR Montverde Academy 48.57 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
9 McMinn, Robert JR Miami Norland 48.63 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
10 Austin, Samuel JR Oviedo 48.66 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
11 Mallett, Dametrion SR Lake Wales 48.84 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
12 Saddler, Craig SR Cardinal Gibbons 48.89 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
13 Washington, Jermaine SO Columbia 48.91 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
14 Wright, Rasmus SR Miami Northwestern 48.92 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
15 Mills, Deacon SR Niceville 48.94 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
16 Morgan, Shamar FR St. Thomas Aquinas 49.03 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
17 Mack, King FR Dillard 49.06 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
18 Campbell, Maximus SR Atlantic (PO) 49.09 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
19 Joyce, Keyon SR King 49.20 Henry Strapp Memorial Invitational Feb 15, 2020
20 Roberts, Tajay JR Boyd Anderson 49.29 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
21 Jackson, Markevus JR Osceola (Kissimmee) 49.33 Wharton Wildcat Invitational Feb 28, 2020
22 Race, Jonathan JR Lyman 49.45 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
23 Ausby, Myron SR Robinson 49.50 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
23 Hamilton, Jaren FR P. K. Yonge 49.50 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
25 Howell, Jaden JR Fort Lauderdale 49.52 Boyd Anderson BCAA Meet#3 Mar 3, 2020
26 Ott, William SR George Jenkins 49.53 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
27 Richards, Chadrick JR Lake Brantley 49.63 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
27 Gant, Elijah JR Lennard 49.63 89th Annual West Coast Invitational Feb 15, 2020
29 Beckford, Daniel JR Taravella 49.64 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
30 Taylor, Elijah JR South Broward 49.68 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3 Mar 4, 2020
31 Guillaume, Jacques SR Mandarin 49.71 Mandarin Mini Meet 1 Feb 18, 2020
32 Mallinger, Davis JR Viera 49.72 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
33 Cowans, Austin SR George Jenkins 49.76 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
34 Ibraheem-Washington, Kaseem SO Rickards 49.82 Jesse Forbes HS Invitational Feb 22, 2020
35 Chatman, Jo'ki SR Miami Northwestern 49.85 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
36 Arnold, Stephen SR Taravella 49.94 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
37 Garrison, Tariq JR American Heritage 49.96 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
38 Floyd, Jaden JR West Orange 49.97 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
38 Landen, Adam SR IMG Academy 49.97 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
40 Stokes, Damian SR Apopka 50.07 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
41 Adegborioye, Adefemi JR Western 50.09 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
42 Huggins, Terrance JR Miami Killian 50.13 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
43 Jones, Jesaiah JR East Ridge 50.14 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020
44 Wiley, Myles Dr. Phillips 50.15 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
45 Harrigan, Malakhi SR Boyd Anderson 50.16 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
46 Deas, Dewante JR Ely 50.18 Cardinal Gibbons BCAA Meet #1 Feb 19, 2020
47 Cantave, Sebastien SR Miami Columbus 50.19 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
48 Mercado, Fernando SR Ferguson 50.20 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
49 Parker, Andre SR Bolles 50.22 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
50 Weller, Solomon SR Indian Rocks Christian 50.23 Shorecrest Chargers Invitational Mar 5, 2020
50 Chamberlin, Jeffery SR Mitchell 50.23 Cypress Creek Invitational 2020 Mar 7, 2020
52 Bent, Malichi JR Pahokee 50.26 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020
52 Jean, Renand JR Dillard 50.26 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
54 Serrano, Jayden SR Alonso 50.27 Wharton Wildcat Invitational Feb 28, 2020
55 Dixon, Sean SR Orange Park 50.28 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
56 Agim, Godswill SR South Dade 50.33 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
57 Koby, Bridger SO Merritt Island 50.37 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
58 Harden, Reginald SR Raines 50.44 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
59 Alexander, Adrian SR Ed White 50.45 Ed White Mini Meet 1 Feb 19, 2020
59 Johnson, Derek SR Columbia 50.45 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
59 Kent, John FR Miami Northwestern 50.45 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
62 Hanna, Ethan SR Piper 50.46 Boyd Anderson BCAA Meet#2 Feb 18, 2020
62 Keller, Joshua SR Cypress Bay 50.46 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
64 Williams, Tyson SR George Jenkins 50.48 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
65 Lince, Mozinski SR Miramar 50.50 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
66 Lewis, Tyrique FR Seminole (Sanford) 50.51 Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020
67 Knighten , Deandre JR Frostproof 50.56 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020
67 Tatham, Kyvon SO Pembroke Pines Charter 50.56 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
67 Nealy, Detrevian SR Jefferson County 50.56 Tariq Barfield Invitational Mar 6, 2020
70 Flint, Matthew JR Flagler Palm Coast 50.59 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
70 Roberts, Kenneth SR Miami Norland 50.59 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
70 Williams, Curtis JR Leon 50.59 Tariq Barfield Invitational Mar 6, 2020
73 Donaldson, Christopher Auburndale 50.60 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
74 Johnson, Fazion SR Island Coast 50.61 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
75 Latouche, Chase SR Colonial 50.63 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
76 Barnes, Corneilus SR Godby 50.64 Jesse Forbes HS Invitational Feb 22, 2020
77 Philippe, Jerry JR Boyd Anderson 50.66 Cardinal Gibbons BCAA Meet #2 Feb 26, 2020
78 Canelon, Eric SO Flanagan 50.67 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
79 Brown, Jamarri JR Cardinal Newman 50.69 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020
80 Godfrey, Garret SR Fleming Island 50.70 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
81 Lawrence, Martin SR Barron Collier 50.72 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
82 Shaw, Isaiah JR Douglas 50.75 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
83 Vaughn, Matthew SR Taravella 50.76 Coral Springs City Meet Mar 4, 2020
84 Morton, Ken'Deric SR Flagler Palm Coast 50.78 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
85 Greenwood, Jordan SR Rickards 50.82 Jesse Forbes HS Invitational Feb 22, 2020
85 Shuler, Emman Uel SR Lake Wales 50.82 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
87 Horne, Donovan SO Apopka 50.83 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
88 McQueen, Darren SO Coral Gables 50.86 Dual Meet: Sunset Vs. Coral Gables Feb 26, 2020
88 Mayes , Jaheim SR Rockledge 50.86 Louie Bing Memorial Classic Feb 14, 2020
90 Dieudonne, Richard SR Boynton Beach 50.89 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
90 Williams, Corey JR Lake Nona 50.89 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020
92 Lane, Jimel SO Coral Gables 50.93 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
93 Wilson, Robert SO Lincoln 50.94 Jimmy Everett Invitational Feb 29, 2020
93 Finnigan-Lucas, Spencer SR Martin County 50.94 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
95 Smith , Tramari JR Ocoee 50.95 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
96 Rogers, Jalen SO Miami Northwestern 50.97 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
97 Moore, Justin SO Leon 51.00 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 5, 2020
97 Murphy, Nicolas Miami Central 51.00 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
99 Travieso, Jordan JR Vanguard (Ocala) 51.01 Villages Home Meet #1 Feb 18, 2020
100 Franks, Carson SR George Steinbrenner 51.04 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
100 Harrison, Rheinhardt SO Nease 51.04 Creekside High School Friday Knight Invite Mar 13, 2020
102 Jeffers, Talik JR Wharton 51.06 Wharton Wildcat Invitational Feb 28, 2020
102 Lyford, Jonah JR Lake Minneola 51.06 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020
104 Tannis-Harris, Kemani Dr. Phillips 51.10 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
105 Johnson , Kobe SR Navarre 51.11 Aggie Invitational Mar 7, 2020
106 Henderson , Philip SR Admiral Farragut 51.12 Shorecrest Chargers Invitational Mar 5, 2020
107 Anderson, Xavier JR West Port 51.14 Mount Dora Christian Track and Field Meet Feb 15, 2020
107 Miller, Samuel JR Lake Highland Prep 51.14 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
109 Buckmaster, Neikerson SO Rockledge 51.15 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
110 Porter Jr, Daryl SR American Heritage 51.16 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
111 Hall, Skylar SR St. Thomas Aquinas 51.18 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
112 Stokes, Kye SO Armwood 51.19 Hernando High School Kiwanis Track and Field Meet Mar 12, 2020
113 Dinzey, Kareem SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 51.22 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
113 McCray, Willie JR Lehigh 51.22 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
113 St-Cyr, Sterling Suncoast 51.22 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
116 Perkins, Jordan SR Mandarin 51.23 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
117 Ware, Donquan SR Boca Ciega 51.29 89th Annual West Coast Invitational Feb 15, 2020
118 Spires, Trace SO Santa Fe 51.31 Alachua County Championships Mar 11, 2020
119 Oden, Patrick SR Armwood 51.32 Hernando High School Kiwanis Track and Field Meet Mar 12, 2020
119 Whitfield, Cade JR Sunlake 51.32 Wharton Wildcat Invitational Feb 28, 2020
121 Keiths, Terrail JR University (Orlando) 51.33 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
122 crabbe, khamauri SO Miami Coral Park 51.34 GMAC Qualifier & Championship Mar 13, 2020
123 Cooper, Travis SR Godby 51.38 Jesse Forbes HS Invitational Feb 22, 2020
123 Green, Jayden JR Pine Forest 51.38 Aggie Invitational Mar 7, 2020
123 Prude, Rios FR Astronaut 51.38 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
123 Thompson, Jalen Dr. Phillips 51.38 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
123 Zalkan, Joshua SR Bartram Trail 51.38 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
128 Turner, James SO Winter Park 51.39 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
129 Motley III, Roger JR