FHSAA 4A Region 2 Qualifiers

ICON KEY:Region QualifierAdapted
DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Roberts, Rantano SR Haines City 10.45 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.3
2 Bowman, Demarkcus JR Lakeland 10.55 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.3
3 Wilson, Malachi SR Osceola (Kissimmee) 10.84 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.3
4 Dorris , Johnnie JR East Bay 10.91 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 +0.0
5 Fordham, Keyon SR Manatee 10.93 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -1.9
6 Cowans, Austin JR George Jenkins 11.01 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.3
7 Graham, Fenley JR Lakeland 11.09 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.3
8 Harrison, Tyreke SR Plant City 11.10 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 +0.0
9 Everett, Stafford SR East Bay 11.19 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 +0.0
9 Trammel, Isaac SR Newsome 11.19 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 +0.0
11 Williams, Shemar JR Manatee 11.20 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -1.9
12 Manning, Mykah SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 11.22 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.3
13 Shackleford, Javon SR St. Cloud 11.30 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.3
14 Pugh, Phillip SR Lakewood Ranch 11.38 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -1.9
15 Ward, Treshaun SR Plant City 11.39 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 +0.0
16 Davis, Bryan SO Manatee 11.40 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -1.9
17 Perez, Deandre JR Newsome 11.43 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 +0.0
18 Green, DJ SR Wharton 11.44 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
18 Washington-Davis, Earec SR Manatee 11.44 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -1.9
20 Fortune, Tyrese SR Countryside 11.47 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -1.9
21 Walker, Keith JR Wiregrass Ranch 11.48 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
21 Williams, Malik SO St. Petersburg 11.48 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -1.9
23 Arnone, John SO Newsome 11.54 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 +0.0
24 Jean, Isaih SR Newsome 11.58 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 +0.0
25 Yunusha, Zack SO Wharton 11.59 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
26 Curtin, Andrew SR Wharton 11.60 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
27 Mungin, Romain SR Plant 11.78 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
28 Cotto, Darwin FR Alonso 11.98 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
29 Durrance, Matthew SO George Steinbrenner 11.99 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
30 Collins, Keandre JR Sarasota 12.08 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -1.9

100 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Johnson, Alliann JR Osceola (Kissimmee) 11.89 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.3
2 Gadson, Kennaria JR Wharton 12.15 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
3 Jack, Zayne JR George Steinbrenner 12.18 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
4 Hall, Alaina JR East Bay 12.28 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 2.4
5 Wilson, I'Asia SO Lakeland 12.35 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.3
6 Jean, Daham-Shel JR North Port 12.51 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -1.8
7 John, Jayla JR Riverview 12.61 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 2.4
7 McNinch, Madeline JR Lakewood Ranch 12.61 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -1.8
9 Brown, Tah'trhea SR St. Petersburg 12.77 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -1.8
10 Hogan, Vernetta SR Plant City 12.80 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 2.4
11 Calixte, Starsheena SR Lakeland 12.84 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.3
12 Klein, Ava JR Lakewood Ranch 12.97 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -1.8
13 Wilson, Ayeniah JR Plant City 12.98 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 2.4
14 Ifill , Tiarianne SR Haines City 12.99 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.3
15 Jean, Avrel JR Plant 13.01 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
16 Davis-Gainer, Janaya FR St. Petersburg 13.02 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -1.8
17 Plummer, Janessa SR George Jenkins 13.04 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.3
18 Jones, Ajah SR Wharton 13.08 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
18 Thompson, Ka'Nilah JR East Bay 13.08 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 2.4
20 Guyton, Makayla SR Bloomingdale 13.09 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 2.4
21 Wiggins, Kalyn SO Manatee 13.11 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -1.8
22 Horger, Jin-ah SO Lakewood Ranch 13.28 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -1.8
23 Abreu, Ortencia SO Gateway 13.30 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.3
23 Shelton, Margaux SO Plant 13.30 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
25 Jones, Naomi FR Wharton 13.34 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
26 Speights, Kershon SR Lakeland 13.41 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.3
27 Boone, Kamryn SR Bloomingdale 13.55 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 2.4
28 Whiddon, Olivia SR Palm Harbor University 13.57 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -1.8
29 Ashley, Maya SR Alonso 13.75 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
30 Boyke-Johnson, Carolyn SO Haines City 13.85 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.3
31 Rain, Claire SO Plant 13.98 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Roberts, Rantano SR Haines City 21.68 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.5
2 Jackson, Markevus SO Osceola (Kissimmee) 21.79 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.5
3 Cowans, Austin JR George Jenkins 22.08 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.5
4 Miller, Jameson SR George Steinbrenner 22.31 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
5 Rudolph, Jaden JR George Jenkins 22.54 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.5
6 Harrison, Tyreke SR Plant City 22.67 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 0.1
7 Fordham, Keyon SR Manatee 22.69 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.1
8 Newman, Oscar SO Celebration 22.77 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.5
9 Sabo, Teagen SO North Port 22.78 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.1
10 Meadows, Noah JR Palm Harbor University 22.79 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.1
11 Owens, Tristen JR Plant 22.82 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
12 Peterson, Keshawn SR Celebration 22.88 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.5
13 Belser, Desmond SR Riverview 22.91 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 0.1
14 Washington-Davis, Earec SR Manatee 22.94 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.1
15 Dorris , Johnnie JR East Bay 22.95 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 0.1
15 Trammel, Isaac SR Newsome 22.95 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 0.1
17 Hayes, Johnnie SR Sarasota 22.96 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.1
18 Gilmore, Marwan SR Plant City 23.08 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 0.1
19 Pugh, Phillip SR Lakewood Ranch 23.10 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.1
20 Green, DJ SR Wharton 23.14 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
20 Williams, Malik SO St. Petersburg 23.14 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.1
22 Dennis, Kendall JR Kathleen 23.49 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.5
22 Fordham, Jakir SR Countryside 23.49 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.1
24 Arnone, John SO Newsome 23.53 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 0.1
25 Manning, Mykah SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 23.54 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.5
26 Moss, Theniias JR Bloomingdale 23.59 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 0.1
27 Serrano, Jaden JR Alonso 23.61 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
28 Jean, Isaih SR Newsome 23.92 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 0.1
29 Curtin, Andrew SR Wharton 24.05 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
30 Byrd, Eric JR Wharton 24.07 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
31 Yglesias, Paul SR George Steinbrenner 24.61 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
32 Kerr, Kymani SO Alonso 25.08 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Johnson, Alliann JR Osceola (Kissimmee) 24.26 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.7
2 Benjamin, Shaniyah JR Alonso 24.63 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
3 Jack, Zayne JR George Steinbrenner 24.72 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
4 Gadson, Kennaria JR Wharton 24.74 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
5 Wilson, I'Asia SO Lakeland 24.87 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.7
6 McNinch, Madeline JR Lakewood Ranch 25.27 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.2
7 Spaulding, Sydney FR George Jenkins 26.34 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.7
8 Plummer, Janessa SR George Jenkins 26.40 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.7
9 Hall, Alaina JR East Bay 26.43 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 0.4
10 Thornton, Nyla FR Plant 26.50 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
11 Brown, Tah'trhea SR St. Petersburg 26.54 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.2
12 Davis-Gainer, Janaya FR St. Petersburg 26.89 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.2
13 Ifill , Tiarianne SR Haines City 26.90 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.7
14 Dawson, Rebecca JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 26.97 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.7
15 Jones, Ajah SR Wharton 27.15 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
16 Wright, Dezarae JR Kathleen 27.23 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.7
17 Jean, Daham-Shel JR North Port 27.25 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.2
18 Sweigart, Alexa SR St. Petersburg 27.30 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.2
19 Wilson Cole, Suzan FR George Jenkins 27.49 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.7
20 Bennet, Ganessa SO Riverview 27.78 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 0.4
21 Cordoba, Jarlenys JR Alonso 27.86 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
22 Brown, Natalie SR George Steinbrenner 28.13 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
23 Rose, Alycesa SR Plant City 28.25 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 0.4
24 Blair, Renecia JR Strawberry Crest 28.39 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 0.4
25 Wilson, Ayeniah JR Plant City 28.45 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 0.4
26 Chambliss, Breyanna SO Pinellas Park 28.73 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.2
27 Helms, Amia SR Plant City 29.94 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 0.4
28 Hargrove, Deja SO East Bay 30.71 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 0.4

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Jackson, Markevus SO Osceola (Kissimmee) 48.46 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
2 Miller, Jameson SR George Steinbrenner 49.56 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
3 Ott, William JR George Jenkins 49.60 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
4 Rudolph, Jaden JR George Jenkins 49.89 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
5 Bjelland, Jackson SR Palm Harbor University 50.92 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
6 Serrano, Jaden JR Alonso 50.94 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
7 Fordham, Jakir SR Countryside 51.32 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
8 Dunbar, Joshua SO Plant City 51.75 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
9 Howard, Chris SR Lakeland 51.80 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
10 Bradford, Michael SR Newsome 51.84 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
11 Franks, Carson JR George Steinbrenner 52.03 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
12 Larkins , Calvin SO Riverview 52.06 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
13 Byrd, Eric JR Wharton 52.22 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
14 Lanier, Jimmy JR Newsome 52.34 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
15 Carrera, Andrew SR St. Cloud 52.35 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
16 Hulsebosch, Sheldon SR Seminole 52.43 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
17 Holmes, Rico SR Pinellas Park 52.61 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
18 Jeffers, Talik SO Wharton 53.10 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
19 Hinton, Jervon FR St. Petersburg 53.19 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
20 Clemons, Jacquez JR Manatee 53.68 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
21 Jones, Christopher JR Newsome 54.06 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
22 Bush, Corbin FR Newsome 54.21 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
23 Bradshaw , Jaylan SR Haines City 54.85 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
24 Walser, Connor SO Palm Harbor University 54.94 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
25 Jackson, Christopher SR Sickles 55.24 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
26 Griffiths, Mark SR Plant 56.03 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
27 Johnson, JaNeil JR Alonso 1:00.02 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
28 Raines, Dalton JR Plant City 1:02.45 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
29 Del Rosario, Damian SR Ridge Community 1:04.58 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Gadson, Kennaria JR Wharton 56.14 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
2 Buckle, kylah FR North Port 58.13 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
3 Benjamin, Shaniyah JR Alonso 59.99 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
4 Spaulding, Sydney FR George Jenkins 1:00.14 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
5 Rivera, Jetzymar JR Osceola (Kissimmee) 1:00.80 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
6 Hughes, Kendall FR Newsome 1:02.03 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
7 Jean, Avrel JR Plant 1:02.13 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
8 Dawson, Rebecca JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:02.36 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
9 Wells, Vel'Lance SR Kathleen 1:02.40 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
10 Thornton, Nyla FR Plant 1:02.53 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
11 Brown, Natalie SR George Steinbrenner 1:02.71 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
12 Bauer, Daveela SO Palm Harbor University 1:02.80 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
13 Peterkin, Azauni SR Strawberry Crest 1:03.12 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
14 Abrahams, Ava FR St. Petersburg 1:03.28 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
15 Gibbs, Leona JR Manatee 1:03.76 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
16 Lockner, Sydney FR Newsome 1:03.91 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
17 Small, Reese FR Palm Harbor University 1:04.15 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
18 Williams, Dahlia FR Wiregrass Ranch 1:05.16 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
19 Soto, Aurimar JR St. Cloud 1:05.30 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
20 Chambliss, Breyanna SO Pinellas Park 1:05.36 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
21 Crispin, Juliette SO Plant City 1:05.41 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
22 Marchman, Siniah FR Bloomingdale 1:05.45 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
23 Wright, Dezarae JR Kathleen 1:05.55 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
24 Rohrer , Lillian FR Alonso 1:05.80 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
25 Marlow, Deborah SO George Steinbrenner 1:06.05 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
26 Vilsaint, Dalyah SO George Jenkins 1:06.33 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
27 Kelly, Jo'Kierrea SO Kathleen 1:06.69 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
28 Watson, Tavionne SR Manatee 1:09.07 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
29 Bernard, Abigail FR Riverview 1:09.08 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
30 Irigoyen, Angeles FR Strawberry Crest 1:09.48 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
31 Jones , Madison JR Riverview 1:16.91 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Caragiulo, Lucas JR Riverview (Sarasota) 1:58.79 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
2 Miranda, Alex SR St. Cloud 1:59.32 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
3 Reyes, Josue SR Wharton 1:59.45 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
4 Reid, Jonathan SR Lakewood Ranch 2:00.20 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
5 Walker, Blake JR George Steinbrenner 2:00.27 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
6 Gotshall, Elijah JR Osceola (Kissimmee) 2:00.41 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
7 Falchook, Jared FR Celebration 2:00.65 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
8 Dimarco, Anthony JR Wiregrass Ranch 2:01.33 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
9 Galicia-Romero, Alan SR Sarasota 2:01.34 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
10 Maney, Ryan FR Plant 2:01.96 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
11 Zambaux, Adrien JR Sarasota 2:01.99 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
12 Medina, Alejandro SR Wiregrass Ranch 2:02.61 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
13 Townley, Thomas JR George Jenkins 2:03.02 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
14 Smith, Joseph SO North Port 2:03.08 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
15 Khoroshenko, Ayvel FR North Port 2:04.28 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
16 Morales Ramos, Alex JR Wiregrass Ranch 2:04.55 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
17 Oconnor, Noah JR Sarasota 2:05.44 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
18 Castro, Adolfo JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:06.06 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
19 Foreman, Paul JR George Steinbrenner 2:06.41 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
20 Cuddy, Aidan SO St. Cloud 2:06.81 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
21 Reilly, Aidan SR Plant 2:07.22 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
22 Acosta, Dominic JR Newsome 2:08.68 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
23 Hart II, Mark SR Strawberry Crest 2:09.01 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
24 Ortiz, Rognie JR Osceola (Kissimmee) 2:09.25 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
25 McKenna, Tyler SR Sickles 2:09.32 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
26 Ball, Ethan SR Strawberry Crest 2:09.62 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
27 Snell , Hunter SR Kathleen 2:09.88 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
28 Laielli, Gavin SO Lakewood Ranch 2:10.65 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
29 Frey, Lincoln SR George Steinbrenner 2:10.89 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
30 Saavedra, Tomas JR Newsome 2:10.99 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
31 Davila , Carlos JR Riverview 2:11.10 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
32 Roney, Andrew JR Celebration 2:11.48 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
33 Bendross, Gavin FR George Jenkins 2:11.55 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
34 Vega, Chris FR Riverview (Sarasota) 2:11.64 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
35 Bertolin, Leonardo JR East Bay 2:11.93 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
36 Crisp, Evan FR Sarasota 2:11.97 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
37 Dugan, Ivan SR Newsome 2:12.45 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
38 Hopkins, Raekwon FR Alonso 2:12.69 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
39 Bennett, Zaben SR Plant City 2:12.82 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
40 Parker, Marquise JR Gateway 2:13.42 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
41 Abisada, Edward JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:13.46 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
42 Salter, Johnnie SR George Jenkins 2:13.94 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
43 Hinton, Jervon FR St. Petersburg 2:14.11 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
44 Gates, Dakota SR Countryside 2:14.37 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
45 Haywood, John JR Seminole 2:15.26 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
46 Gonzalez, Joseph SR Countryside 2:15.34 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
47 Carr, Cody SR George Jenkins 2:15.42 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
48 Swartzlander, Jason FR Newsome 2:15.44 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
49 Arellano, Ramiro SO Durant 2:15.50 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
50 Harrigan, Zachary SO George Steinbrenner 2:15.54 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
51 Wallace, Gary JR Alonso 2:15.58 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
52 Negron, Luis JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:15.61 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
53 Davis, Zane FR Riverview (Sarasota) 2:16.31 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
54 Fleece, Colin SO Manatee 2:16.36 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
55 Davis, Austin SO Plant City 2:16.52 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
56 Seijo, Alexander JR Riverview 2:16.56 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
57 Calhoun, Elijah FR Bloomingdale 2:16.58 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
58 Abreu, Fredy JR Gateway 2:16.71 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
59 Velazquez, Kevin FR Alonso 2:16.94 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
60 Carrera, Andrew SR St. Cloud 2:17.04 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
61 Zarycki, Eric SR Plant City 2:17.72 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
62 Moreno, Juanito JR Ridge Community 2:17.88 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
63 Lopez, Eric FR Riverview 2:18.62 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
64 Mirtyl, Josias JR Haines City 2:18.71 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
65 Padilla, Nate SR Alonso 2:19.68 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
66 Ciulla, Max FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:20.29 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
67 Alvarez, Emanuel JR Wiregrass Ranch 2:21.21 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
68 Tenore, Frank FR St. Petersburg 2:21.33 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
69 Abraham, Josh SR Strawberry Crest 2:21.52 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
70 Vanbrunt, Vincent SO Durant 2:21.58 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
71 Clontz, Tyler FR Sickles 2:22.05 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
72 Lane, Dylan SO Durant 2:22.41 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
73 Unbehagen, Luke SO Palm Harbor University 2:23.10 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
74 Fiorese, Ludovico JR Lakewood Ranch 2:23.36 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
75 Deevers, Blake JR Wharton 2:23.65 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
76 Killian , Camden JR Riverview 2:23.75 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
77 Morales, Javier SR Strawberry Crest 2:23.96 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
78 Ewert, Blake SO St. Petersburg 2:24.04 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
79 Maroney, Aidan FR Durant 2:24.95 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
80 Robertson, Kendale JR Bloomingdale 2:25.57 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
81 Camacho, Emmanuel FR Wharton 2:26.04 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
82 Soto, Juan JR Osceola (Kissimmee) 2:26.42 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
83 Moreno, Zain JR Ridge Community 2:27.37 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
84 Toler, Tanner SO Lakewood Ranch 2:29.05 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
85 Jackson, Antwan FR East Bay 2:29.10 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
86 Gregory, Logan FR Countryside 2:29.47 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
87 Hom, Matthew SR Palm Harbor University 2:31.03 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
88 Mahogany, Jeremiah SR Kathleen 2:31.11 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
89 Bello, Tommy JR Osceola (Kissimmee) 2:33.86 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
90 Crossman, Braeden JR Ridge Community 2:34.28 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
91 Cataldo, Shane FR Seminole 2:35.05 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
92 Guenther, Aaron SO Palm Harbor University 2:35.80 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
93 Vera , Arnaldo SO Haines City 2:36.07 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
94 Viera, Carlos SO Kathleen 2:36.70 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
95 Joyner, Alex SR Seminole 2:40.55 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
96 Owen, David FR Bloomingdale 2:41.55 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
97 McKeen, Nicholas FR Bloomingdale 2:42.98 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
98 Davis, Jaden JR Haines City 2:58.21 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Ruiz, Alicia SO George Jenkins 2:16.00 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
2 Eudaly, Elizabeth JR Plant 2:21.75 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
3 Magee, Sarah SR George Steinbrenner 2:23.86 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
4 Mitchell, Janel FR Sarasota 2:23.90 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
5 Rivers, Nia JR Wharton 2:25.01 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
6 Titus, Carolina JR Sarasota 2:25.85 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
7 Reif, Brooke FR Wharton 2:25.89 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
8 Jester, Isabelle SR Sarasota 2:26.84 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
9 Scallon, Keleigh SO Newsome 2:27.19 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
10 Repka, Katherine FR Seminole 2:27.65 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
11 Gibson, Lanisa SO Osceola (Kissimmee) 2:28.26 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
12 Malick, Kaleigh FR George Jenkins 2:29.50 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
13 Johnson, Jinia JR Wharton 2:29.76 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
14 Wells, Vel'Lance SR Kathleen 2:31.60 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
15 Hill, Mya SO Wiregrass Ranch 2:31.97 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
16 Solis, Emma JR Newsome 2:32.23 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
17 Suggs, Tabitha SO Alonso 2:32.42 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
18 Huss, Krista FR Newsome 2:32.78 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
19 Cowley, Lillian JR Newsome 2:33.52 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
20 Wietecha, Ellison JR Lakewood Ranch 2:34.23 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
21 Sentner, Anna JR George Jenkins 2:34.39 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
22 Abrahamsen, Madelynn SR Wiregrass Ranch 2:34.86 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
23 Johnson, Taylor SR Strawberry Crest 2:34.95 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
24 Breede , Anna FR George Steinbrenner 2:35.72 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
25 Rohm, Natalie FR Riverview 2:36.82 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
26 Manno, Olivia JR Plant 2:37.37 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
27 Arko, Kaitlyn JR George Steinbrenner 2:37.46 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
28 Philipson, Zeda JR Palm Harbor University 2:37.82 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
29 Manno, Viktorya JR George Jenkins 2:38.42 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
30 Brown, Jamie JR George Steinbrenner 2:38.52 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
31 Smith, Hailey SO Seminole 2:41.34 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
32 Christensen, Aubri SO Gateway 2:41.69 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
33 Ismail, Reema JR Celebration 2:42.82 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
34 West, Elizabeth SO Strawberry Crest 2:43.39 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
35 Markman, Elaine SR Plant 2:43.60 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
36 Bowers, Lilah SO Manatee 2:44.15 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
37 Pemberton, Kelsey JR Seminole 2:44.61 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
38 Eagan, Ashley FR St. Petersburg 2:45.31 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
39 Brantley, Kenzie JR St. Cloud 2:45.34 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
40 Mejia, Katie SO Osceola (Kissimmee) 2:45.70 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
41 Perez, Jessica JR Wharton 2:45.81 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
42 Brierley, Victoria SO Countryside 2:46.04 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
43 Bradshaw, Riley SO Lakewood Ranch 2:46.13 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
44 Cordon, Roccio SO Riverview 2:46.91 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
45 Valle, Jasmine FR Alonso 2:47.31 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
46 Dohn, Angelina FR East Bay 2:48.10 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
47 Waldecker, Alysha FR Manatee 2:48.88 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
48 Shelton, Natalie SR Sickles 2:49.46 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
49 Seunath, Danielle JR Strawberry Crest 2:49.94 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
50 Martinez-Castillo, Cecilia JR Plant City 2:50.44 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
51 Wyatt, Jade JR St. Petersburg 2:51.68 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
52 Vo, Amy JR St. Petersburg 2:52.10 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
53 Allman , Caitlyn FR Strawberry Crest 2:52.21 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
54 Dibble, Olivia JR East Bay 2:53.61 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
55 Weissman, Amanda JR Plant 2:53.88 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
56 Brown, Kristina JR Plant City 2:54.34 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
57 Stabitz, Evelyn SO Riverview 2:55.02 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
58 Rohrer , Lillian FR Alonso 2:55.53 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
59 Pagan Ortiz, Tania FR Ridge Community 2:56.47 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
60 Montidoro, Abigail SO Sarasota 2:57.57 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
61 Brooks, Elena SO Bloomingdale 2:58.46 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
62 Thompson, Jessica SO Lakewood Ranch 2:58.86 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
63 Santibanez, Sonia SR Kathleen 2:59.40 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
64 Curry, Kaela SO Palm Harbor University 3:00.03 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
65 Denizard, Deilanys SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 3:02.14 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
66 Harrington, Sydney FR Lakeland 3:02.53 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
67 Patterson, Katlyn JR Countryside 3:03.91 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
68 Beals, Brianna JR East Bay 3:04.09 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
69 Kelly, Jo'Kierrea SO Kathleen 3:06.16 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
70 Ennis, Gianna SO Ridge Community 3:07.06 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
71 Ahmed, Ahmira FR Countryside 3:07.57 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
72 Bowman, Isabella SO Bloomingdale 3:10.59 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
73 Cabral, Nina SR Sickles 3:13.71 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
74 Lorenzen , Mansi JR Riverview 3:18.93 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
75 Aycock, Ainsley SO Lakeland 3:20.65 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
76 Lenz, Ashlee FR Riverview (Sarasota) 3:20.70 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
77 Salazar, Valeria FR Sickles 3:25.65 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
78 Keriazes, Amelia SO Lakeland 3:25.95 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
79 Mercado, Valetina SO Bloomingdale 3:31.16 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
80 Leslie, Samantha FR Lakeland 3:31.17 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
81 Woodring, Angelina SO Countryside 3:40.54 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
82 Lebrun, Samantha JR Haines City 3:45.35 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
83 Benjamin, Jenna FR Sickles 3:51.97 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019

1600 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Rivers, Nehemiah SR Wharton 4:24.58 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
2 Gibson, Keith JR Plant 4:25.56 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
3 Maney, Ryan FR Plant 4:26.11 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
4 Reid, Jonathan SR Lakewood Ranch 4:26.25 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
5 Hartvigsen, Benjamin SR Sarasota 4:27.95 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
6 Harrigan, Zachary SO George Steinbrenner 4:28.70 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
7 Cloud, Zach JR St. Cloud 4:28.89 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
8 Hammill, Jared SO Wharton 4:31.92 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
9 Latzke, Alec SR Countryside 4:33.31 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
10 Zimmerman, Brady SR George Jenkins 4:35.81 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
11 Sowell, Nicholas JR George Steinbrenner 4:38.94 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
12 Foreman, Paul JR George Steinbrenner 4:39.88 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
13 Barron, Daniel JR Newsome 4:40.71 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
14 Arias , Marckoz SR Haines City 4:41.65 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
15 Galicia-Romero, Alan SR Sarasota 4:42.16 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
16 Hopkins, Raekwon FR Alonso 4:44.03 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
17 Jonnalagadda, Pattabhirama JR George Steinbrenner 4:44.92 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
18 Connery, Will SO Plant 4:45.78 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
19 Guendjoian, Ryan JR Sarasota 4:46.73 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
20 Swartzlander, Jason FR Newsome 4:47.94 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
21 Hernandez, John-Anthony JR St. Cloud 4:48.24 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
22 Stringer, Ashton FR Plant 4:50.34 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
23 McAdams, Hunter SR Newsome 4:50.91 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
24 Laielli, Gavin SO Lakewood Ranch 4:51.30 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
25 Bernard, Joshua JR Newsome 4:52.01 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
26 Sabodski, Charles SR St. Petersburg 4:53.25 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
27 Hannah, Cyrus SO Sarasota 4:54.08 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
28 Tufino, Andrew SR Ridge Community 4:54.30 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
29 Oquendo, Elijah SR Lakeland 4:55.22 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
30 Ramirez-Hernandez, Danny JR Plant City 4:55.48 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
31 Forehand, Brandon SR Celebration 4:56.12 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
32 Hom, Matthew SR Palm Harbor University 4:58.48 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
33 Blanchard, Jackson JR Wharton 4:58.87 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
34 Newton, Jahbari JR Sickles 5:00.02 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
35 Rucker, Hudson SO Celebration 5:00.39 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
36 Tenore, Frank FR St. Petersburg 5:00.85 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
37 Gutierrez, Ferdinand FR St. Cloud 5:01.19 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
38 Wilkerson, Joshua SR Riverview 5:02.04 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
39 Colaco, Michael FR Manatee 5:03.71 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
40 Stone, Dylan SO Riverview (Sarasota) 5:04.41 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
41 Malinchak, Jacob FR Durant 5:04.44 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
42 Lespasio, Paul FR Manatee 5:04.83 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
43 Unbehagen, Luke SO Palm Harbor University 5:05.82 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
44 Ortiz, Rognie JR Osceola (Kissimmee) 5:07.17 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
45 Lebron, Richard JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:07.67 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
46 Mead, Dylan SO Pinellas Park 5:07.79 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
47 Berry, Hunter SR Bloomingdale 5:08.24 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
48 Johnson, Trenton FR Manatee 5:08.36 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
49 Duffy, James SR Lakewood Ranch 5:09.16 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
50 Bagby, Devon SR Ridge Community 5:09.48 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
51 Guenther, Aaron SO Palm Harbor University 5:09.51 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
52 Velazquez, Kevin FR Alonso 5:10.09 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
53 Padilla, Nate SR Alonso 5:10.57 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
54 Wheeler, Grant SR Alonso 5:11.77 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
55 MacNab, Jonathon FR St. Cloud 5:12.98 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
56 Zarycki, Eric SR Plant City 5:13.77 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
57 Garcia, Jayven FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:14.02 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
58 Vera , Arnaldo SO Haines City 5:14.33 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
59 Caragiulo, Roman SO Riverview (Sarasota) 5:14.43 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
60 Elsey, Teage FR Riverview (Sarasota) 5:14.57 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
61 Sims, Colton FR Riverview (Sarasota) 5:14.66 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
62 Clontz, Tyler FR Sickles 5:14.71 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
63 Adams, Alexander JR George Jenkins 5:15.20 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
64 Laue, Conor SO Seminole 5:16.34 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
65 Dittmar, Bryce SR Palm Harbor University 5:16.80 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
66 Jhoda, Ashston FR Wiregrass Ranch 5:17.03 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
67 Stover, Reiner SR Wiregrass Ranch 5:17.90 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
68 Torris, Robert SO St. Petersburg 5:17.91 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
69 Lopez, Ashton FR Ridge Community 5:19.31 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
70 Martensen, Brenden SR Sickles 5:19.80 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
71 Harley, Jaydn SO Strawberry Crest 5:19.86 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
72 Waelbroeck, Chase JR George Jenkins 5:20.15 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
73 Reyes, Josue SR Wharton 5:20.97 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
74 Jones, Drew FR Riverview 5:21.20 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
75 Rosales , Gabriel SO Strawberry Crest 5:22.48 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
76 Franklin , Nicholas SR Riverview 5:23.17 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
77 Boni, Colin JR Sickles 5:23.61 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
78 Rathburn, Zachary SO North Port 5:27.26 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
79 Coulthart, Jason SR East Bay 5:28.79 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
80 Harris, Mario JR Osceola (Kissimmee) 5:29.38 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
81 Ryan, Jacob SO Riverview 5:31.62 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
82 Myers, Austin FR Lakeland 5:32.50 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
83 Soto, Andres FR Osceola (Kissimmee) 5:34.63 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
84 Bietila, Brendan JR East Bay 5:34.75 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
85 Butler, Jeramy JR Bloomingdale 5:35.50 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
86 Viera, Carlos SO Kathleen 5:39.70 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
87 Bridgewater, Gavin JR Pinellas Park 5:41.44 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
88 Flieschman, Ben SO Strawberry Crest 5:42.31 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
89 Karuppiah, Ethan SO Countryside 5:43.06 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
90 Sourini, Joshua FR Countryside 5:44.51 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
91 Murphy, Lucas SO Celebration 5:45.17 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
92 Gielow, Thomas FR Lakeland 5:48.22 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
93 Ford, Conor JR Bloomingdale 5:52.77 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
94 Bello, Tommy JR Osceola (Kissimmee) 5:54.29 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
95 Moreno, Zain JR Ridge Community 5:56.49 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
96 Lin, Howard SO Bloomingdale 5:57.82 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
97 Cadzow, Liam SR Seminole 5:59.34 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
98 Baxter, Rylee SO Plant City 6:05.17 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
99 Joyner, Alex SR Seminole 6:07.28 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
100 Davis, Jaden JR Haines City 6:07.91 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019

1600 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Hendrix, Alyssa JR Riverview 4:59.07 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
2 Eudaly, Mary Ellen FR Plant 5:08.51 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
3 Scallon, Keleigh SO Newsome 5:08.69 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
4 Ruiz, Alicia SO George Jenkins 5:10.15 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
5 Rubin, Arlie FR Plant 5:11.24 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
6 Abanses, Jacquelyn SO George Steinbrenner 5:11.78 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
7 Lehman, Caroline FR Manatee 5:15.26 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
8 Gibson, Lanisa SO Osceola (Kissimmee) 5:23.47 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
9 Sentner, Anna JR George Jenkins 5:25.23 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
10 Suggs, Tabitha SO Alonso 5:26.42 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
11 Kempf, Marissa SO Sarasota 5:26.44 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
12 Malick, Kaleigh FR George Jenkins 5:30.21 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
13 Rivers, Nia JR Wharton 5:31.96 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
14 Jester, Isabelle SR Sarasota 5:34.23 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
15 Macedo, Gabriella SO Celebration 5:34.36 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
16 Newbold, Alexa JR Newsome 5:37.13 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
17 Markowski, Penelope FR Plant 5:37.20 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
18 Miller, Isabell FR George Jenkins 5:37.54 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
19 Johnson, Jinia JR Wharton 5:38.43 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
20 Paliotta, Emma SO Lakewood Ranch 5:40.13 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
21 Haywood, Angelina FR Seminole 5:42.95 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
22 Solis, Emma JR Newsome 5:46.57 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
23 Melzer, Aurora FR Lakewood Ranch 5:47.04 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
24 Davis, Hannah SO St. Petersburg 5:53.39 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
25 Cowley, Lillian JR Newsome 5:53.81 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
26 Heim, Pearson FR Plant 5:53.84 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
27 Valle, Jasmine FR Alonso 5:56.48 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
28 Mckee, Ella FR Sickles 5:56.93 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
29 Krueger, Ayden JR George Steinbrenner 5:57.28 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
30 Lugo Pardo, Gabriela JR St. Cloud 5:57.73 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
31 Bradshaw, Riley SO Lakewood Ranch 5:57.96 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
32 Ingallinera, Mason JR Lakewood Ranch 5:58.29 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
33 Chasovskykh, Mariia FR Palm Harbor University 6:00.05 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
34 Moore, Kate JR Wiregrass Ranch 6:02.63 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
35 Petrah, Jette SO St. Petersburg 6:05.43 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
36 Perez, Jessica JR Wharton 6:05.84 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
37 Mejia, Katie SO Osceola (Kissimmee) 6:06.08 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
38 Lind , Jenna FR George Steinbrenner 6:06.64 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
39 Wigglesworth, Camryn JR Sarasota 6:06.84 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
40 Ranson, Gretchen SO Countryside 6:07.51 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
41 Patane, Brianna SO Wiregrass Ranch 6:07.69 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
42 Wyatt, Jade JR St. Petersburg 6:09.25 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
43 Flint, Georgia FR Riverview (Sarasota) 6:09.41 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
44 Curry, Kaela SO Palm Harbor University 6:09.42 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
45 Vo, Amy JR St. Petersburg 6:09.94 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
46 Christensen, Aubri SO Gateway 6:14.09 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
47 Sullivan, Anne JR George Steinbrenner 6:14.29 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
48 Barron, Hailey SR Wiregrass Ranch 6:15.93 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
49 Johnson, Taylor SR Strawberry Crest 6:18.86 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
50 Mahurin, Tessa SO Manatee 6:19.09 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
51 Lorenzen , Mansi JR Riverview 6:20.01 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
52 Sexton, Katie SR Alonso 6:22.55 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
53 Rivera, Tiana JR St. Cloud 6:24.15 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
54 Santibanez, Sonia SR Kathleen 6:33.45 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
55 Berrios Morales, Melanie SO Ridge Community 6:35.68 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
56 Johnson, Sofia SO Bloomingdale 6:36.99 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
57 Chavez, Kristina FR Durant 6:37.07 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
58 Strobhar, Rachel SR Seminole 6:38.08 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
59 Vidal, Briana SR North Port 6:41.97 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
60 Bricker, Catherine SO Sarasota 6:45.90 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
61 Sorrentino, Camila SO North Port 6:46.41 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
62 Mason , Emily SO Riverview 6:47.91 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
63 Ennis, Gianna SO Ridge Community 6:52.30 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
64 Joyner, Erin JR Seminole 6:53.13 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
65 Sniffen, Alana FR East Bay 6:54.84 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
66 Gurbacs, Kayden FR Bloomingdale 6:55.60 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
67 Beals, Brianna JR East Bay 6:59.55 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
68 Otero , Kayla FR Strawberry Crest 6:59.85 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
69 Harrington, Sydney FR Lakeland 7:00.09 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
70 Kiefer , Haley JR Strawberry Crest 7:01.51 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
71 Beery, Caitlin FR Bloomingdale 7:01.56 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
72 Eller, Ruby JR Haines City 7:02.13 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
73 Salazar, Valeria FR Sickles 7:07.02 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
74 Shelton, Natalie SR Sickles 7:07.18 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
75 Ganio, Cecelia JR Seminole 7:13.61 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
76 Steidley, Haley JR Gateway 7:16.64 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
77 Lou, Mandy FR East Bay 7:18.86 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
78 Gant, Tykeria FR Plant City 7:31.61 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
79 Perez, Ayshaly SO Pinellas Park 8:08.60 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
80 Diaz, Karielyz SO Osceola (Kissimmee) 8:33.46 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
81 Cabrera, Juliannie JR Osceola (Kissimmee) 8:35.06 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019

3200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Rivers, Nehemiah SR Wharton 9:37.91 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
2 Sauers, Yonas JR Alonso 9:39.16 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
3 Lara, Gabriel JR George Steinbrenner 9:47.16 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
4 Thomas, Wynne SO Plant 9:47.20 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
5 King, Joshua JR George Steinbrenner 9:51.80 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
6 Cloud, Zach JR St. Cloud 9:58.80 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
7 Hartvigsen, Benjamin SR Sarasota 9:59.81 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
8 Carlson, William JR Plant 10:01.02 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
9 Bly, Davis SR George Steinbrenner 10:03.45 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
10 Latzke, Alec SR Countryside 10:04.03 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
11 Zimmerman, Brady SR George Jenkins 10:07.43 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
12 Gorman, Ryan SR George Steinbrenner 10:08.37 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
13 Romo, Eric SR Plant 10:09.04 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
14 Hernandez, John-Anthony JR St. Cloud 10:10.17 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
15 Arias , Marckoz SR Haines City 10:11.24 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
16 Hernandez, Sebastian SO Wiregrass Ranch 10:15.81 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
17 Guendjoian, Ryan JR Sarasota 10:22.73 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
18 Cicilioni, Orlando SO Sarasota 10:22.75 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
19 Ayala, Jerdary JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 10:23.03 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
20 Barron, Daniel JR Newsome 10:26.13 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
21 Dye, Nathan SO Plant 10:30.39 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
22 McAdams, Hunter SR Newsome 10:37.24 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
23 Owen, Jonathan SR Bloomingdale 10:40.13 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
24 Bernard, Joshua JR Newsome 10:43.54 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
25 Stephens, Anthony SR Wharton 10:48.79 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
26 Stiff, Robert SO Sarasota 10:49.09 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
27 Olsen, Hunter SO Seminole 10:56.97 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
28 Mead, Dylan SO Pinellas Park 10:57.85 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
29 Patrick, Haydon SO Durant 11:02.44 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
30 Beckler, John SR Countryside 11:03.75 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
31 Atkins, Tyler FR Newsome 11:03.89 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
32 Forehand, Brandon SR Celebration 11:04.21 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
33 Duffy, James SR Lakewood Ranch 11:07.31 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
34 Oquendo, Elijah SR Lakeland 11:07.88 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
35 Stone, Dylan SO Riverview (Sarasota) 11:08.67 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
36 Carter, Tyler SR Plant City 11:09.38 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
37 Guerrero, Andrew SO George Jenkins 11:13.90 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
38 Sabodski, Charles SR St. Petersburg 11:16.96 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
39 Giller, Christian FR Bloomingdale 11:20.82 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
40 Olson, Alex JR Wharton 11:22.14 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
41 Garcia, Jayven FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 11:22.98 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
42 Rasmussen, Gage JR Plant City 11:24.19 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
43 Bodolay, James JR Palm Harbor University 11:30.04 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
44 Chambers, Andrew SO George Jenkins 11:32.70 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
45 Catlett, Owen SO Lakewood Ranch 11:32.85 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
46 Laue, Conor SO Seminole 11:39.05 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
47 Maglio, Domenic SO Riverview (Sarasota) 11:40.19 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
48 Davila , Carlos JR Riverview 11:42.93 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
49 Free, Harry SR Wiregrass Ranch 11:44.97 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
50 Wilkerson, Joshua SR Riverview 11:48.33 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
51 Nichols, Bailey SR Alonso 11:55.25 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
52 Rathburn, Zachary SO North Port 11:55.73 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
53 Brantley, Kane FR St. Cloud 11:56.16 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
54 Walker, Riley FR Durant 11:56.27 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
55 Ramirez-Hernandez, Danny JR Plant City 11:59.10 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
56 Karuppiah, Ethan SO Countryside 11:59.42 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
57 Jones, Drew FR Riverview 12:04.48 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
58 Rockway, Colin FR Strawberry Crest 12:10.58 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
59 Bridgewater, Gavin JR Pinellas Park 12:11.21 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
60 King, Hunter JR Alonso 12:14.45 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
61 Soto, Andres FR Osceola (Kissimmee) 12:15.20 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
62 Hierholzer, Jordan FR Bloomingdale 12:21.22 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
63 Hernandez, Jeffrey JR Bloomingdale 12:27.80 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
64 LaChapelle, Jackson FR St. Petersburg 12:32.34 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
65 Almand V, Hubert SO Durant 12:34.78 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
66 Kirsch, Anson FR North Port 12:35.95 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
67 McIllece, Samuel JR Strawberry Crest 12:39.79 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
68 Murphy, Lucas SO Celebration 12:46.15 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
69 Ryan, Jacob SO Riverview 12:50.51 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
70 Passaro, Erasmo SO St. Petersburg 12:53.83 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
71 Leiser, Angelo SO Durant 12:54.65 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
72 Barrantes, Carlos JR Riverview (Sarasota) 12:57.10 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
73 Godbold, Ryan FR Wharton 13:00.54 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
74 Dicerb, Logan SR Strawberry Crest 13:09.19 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
75 Valverde, Jeremiah SO North Port 13:14.91 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
76 Lewis, Owen FR Osceola (Kissimmee) 13:18.68 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
77 McGinnis, Mark SR Strawberry Crest 13:34.14 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
78 Medina Pena, Gadiel SO Ridge Community 13:45.76 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
79 Norberto, John SR Alonso 13:51.09 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
80 Mesen, Simon JR St. Petersburg 13:51.10 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
81 Barnat, Adrain SO East Bay 13:57.27 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
82 Wood, Wyatt FR East Bay 14:42.29 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
83 Gonzalez, Ethan SO Haines City 15:15.37 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
84 Mena Abreu, Fernadno JR East Bay 15:26.66 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019

3200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Lehman, Caroline FR Manatee 11:03.83 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
2 Eudaly, Mary Ellen FR Plant 11:08.58 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
3 Hendrix, Alyssa JR Riverview 11:32.18 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
4 Abanses, Jacquelyn SO George Steinbrenner 11:34.35 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
5 Weber, Sarah SO Plant 11:37.30 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
6 Johnson, Rachel SR Alonso 11:48.17 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
7 Otero, Nicolina SR Wharton 11:50.08 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
8 Sentner, Anna JR George Jenkins 11:56.60 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
9 Wade, Kasumi SO Sarasota 12:00.72 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
10 Melzer, Aurora FR Lakewood Ranch 12:07.26 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
11 Ingallinera, Mason JR Lakewood Ranch 12:07.44 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
12 Valenti, Sophie SR Lakeland 12:19.92 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
13 Paliotta, Emma SO Lakewood Ranch 12:24.63 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
14 Rubin, Alixandra JR Plant 12:25.60 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
15 Primacio, Ashleigh JR Newsome 12:28.85 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
16 Brake, Amanda SR Wharton 12:30.03 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
17 Hoffman, Hannah SR Newsome 12:40.42 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
18 Hill, Hartley SO Plant 12:42.08 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
19 Miller, Isabell FR George Jenkins 12:53.10 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
20 Sullivan, Michelle JR Wharton 13:04.03 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
21 Petrah, Jette SO St. Petersburg 13:06.24 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
22 Rodriguez, Hazel SR St. Cloud 13:13.84 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
23 Newbold, Alexa JR Newsome 13:14.35 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
24 Ranson, Gretchen SO Countryside 13:14.84 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
25 Manno, Viktorya JR George Jenkins 13:17.94 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
26 Davis, Hannah SO St. Petersburg 13:21.77 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
27 Wyatt, Jade JR St. Petersburg 13:28.78 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
28 Sikorski, Lily SO Sarasota 13:30.34 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
29 Mahurin, Tessa SO Manatee 13:31.34 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
30 Malick, Kaleigh FR George Jenkins 13:32.40 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
31 Hartigan, McKenna SO Riverview 13:40.80 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
32 Sullivan, Anne JR George Steinbrenner 13:51.81 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
33 Scott, Samantha FR Wiregrass Ranch 13:55.16 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
34 Pemberton, Kelsey JR Seminole 13:59.04 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
35 Benjamin, Yuanna SO Palm Harbor University 14:00.89 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
36 Scott, Sarah JR Wiregrass Ranch 14:03.95 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
37 Forgas, Rachel SO Wiregrass Ranch 14:23.73 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
38 Guinagh, Avery FR St. Petersburg 14:28.93 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
39 Lind , Jenna FR George Steinbrenner 14:34.35 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
40 Mckee, Ella FR Sickles 14:34.65 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
41 Leon, Lidia SO Plant City 14:35.32 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
42 McGinnis, Kelly SO Bloomingdale 14:39.18 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
43 Wisniewski, Katie SO George Steinbrenner 14:40.17 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
44 Brown, Abigail JR Bloomingdale 14:48.95 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
45 Pretto, Karimar JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 15:03.91 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
46 Shackton, Samantha FR Countryside 15:18.64 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
47 Ganio, Cecelia JR Seminole 15:27.15 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
48 Mason , Emily SO Riverview 15:27.77 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
49 Estorga, Mai-Li SR Sickles 15:42.89 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
50 Rohm, Natalie FR Riverview 15:47.50 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
51 Sniffen, Alana FR East Bay 15:49.41 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
52 Brewer, Brooke SR Alonso 15:54.40 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
53 Johnson, Sofia SO Bloomingdale 16:18.90 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
54 Cortes, Valentina FR Alonso 16:21.12 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
55 Eller, Ruby JR Haines City 16:23.23 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
56 Roberts, Alyssa SR Alonso 17:07.04 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019

100 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Phillips, Amaya SR Osceola (Kissimmee) 15.20 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.9
2 Huyke, Helena FR Celebration 15.25 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.9
3 Giggetts, Simone SO St. Cloud 15.66 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.9
4 Connor, Mckenzie JR Wharton 16.00 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
5 Whiddon, Olivia SR Palm Harbor University 16.01 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -2.5
6 Stegeman, Lilou SO George Steinbrenner 16.09 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
7 Fleming, Kat FR Wiregrass Ranch 16.17 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
8 Narvaez, Emma FR Strawberry Crest 16.67 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 2.2
9 Orlando, Sierra SR Strawberry Crest 16.79 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 2.2
10 Whetro, Alysa SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 16.86 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.9
11 Raffaele, Mia SR Alonso 16.92 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
12 Budslick, Elisabeth SR Manatee 17.01 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -2.5
13 Mason, Caroline JR George Jenkins 17.12 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.9
14 Barr, Heaven SR George Jenkins 17.20 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.9
15 Fleming, Allison JR Wiregrass Ranch 17.22 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
16 Granack, Sydney SO Lakewood Ranch 17.58 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -2.5
17 Manitz, Haliey SO Riverview (Sarasota) 17.60 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -2.5
18 Cardoso, Carolina JR Plant 17.61 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
19 Perry, Trinity JR Strawberry Crest 17.62 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 2.2
20 Allen, Ashley SR George Steinbrenner 17.69 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
21 Sacripanti, Megan SR Newsome 17.75 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 2.2
22 Gonzalez, Ashley JR George Jenkins 17.96 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.9
23 Herndon, Kylee FR Strawberry Crest 18.00 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 2.2
24 Oliver, Olivia SO Sarasota 18.09 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -2.5
25 Bradford, Carolyn SO Newsome 18.11 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 2.2
26 Bess, Ashley SO Sarasota 18.16 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -2.5
27 Ferguson, Mya SO Countryside 18.17 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -2.5
28 Hogg, Ashlyn SR Kathleen 18.20 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.9
29 Blaszak, Asia SO North Port 18.96 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -2.5
30 Perez, Naiomi JR Wharton 19.51 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
31 Johnson, Gianna FR Newsome 19.55 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 2.2
32 Howard, Arielle JR East Bay 22.05 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 2.2

110 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Williams, Tyson JR George Jenkins 14.17 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 -0.1
2 Rivera, James SR Lakewood Ranch 14.33 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -2.0
3 Sneed, Damarcus JR George Jenkins 14.40 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 -0.1
4 Alleva, Wyland SR George Jenkins 14.96 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 -0.1
5 Bitter, Aidan JR George Steinbrenner 15.06 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
6 Cook, Samuel SR Plant 15.36 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
6 Sabur, Ashshfi JR Sarasota 15.36 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -2.0
8 Delicieux, Cassandrew SR Wharton 15.39 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
9 Ashley, Bryan SR George Jenkins 15.63 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 -0.1
10 Parker, Brian JR Wiregrass Ranch 15.67 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
11 Prater, Naeem JR Newsome 15.93 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 1.7
12 Albright, Austin SO Plant City 16.21 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 1.7
12 Taylor, Brandon SO Newsome 16.21 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 1.7
14 Stephens, Thompson SR George Steinbrenner 16.38 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
15 Newman , Cody SR Strawberry Crest 16.48 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 1.7
16 Wiggins, Jared SR Durant 16.52 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 1.7
17 Jiminez, Carlos JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 16.69 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 -0.1
18 Jackson, Christopher SR Sickles 16.77 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
19 Adegbile, Ayomiku SO St. Cloud 16.88 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 -0.1
20 King, Luke JR Riverview (Sarasota) 16.92 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -2.0
21 Moncayo, Khristopher SR Ridge Community 16.98 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 -0.1
22 Amadis, Gabriel SR Osceola (Kissimmee) 17.10 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 -0.1
23 Norlem, Aidan JR George Steinbrenner 17.64 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
24 Refuse, Carl JR North Port 17.74 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -2.0
25 Foster, Kadanny SR Plant City 17.84 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 1.7
26 Anderson, Shadrach SR St. Petersburg 18.12 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -2.0
27 Fezza, Tyler SR Riverview (Sarasota) 18.13 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -2.0
28 Boyles, Justin JR George Steinbrenner 18.40 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
29 Yore, Zackary SR Seminole 18.61 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -2.0
30 Fiol, Hunter SR Newsome 19.15 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 1.7
30 McClure, Peter JR Seminole 19.15 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -2.0

300 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Rivera, James SR Lakewood Ranch 37.54 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
2 Williams, Tyson JR George Jenkins 38.06 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
3 Sneed, Damarcus JR George Jenkins 39.03 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
4 Bitter, Aidan JR George Steinbrenner 40.21 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
5 Delicieux, Cassandrew SR Wharton 40.27 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
6 Alleva, Wyland SR George Jenkins 40.79 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
7 Sabur, Ashshfi JR Sarasota 41.05 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
8 Jones, Jacquez SR Osceola (Kissimmee) 41.09 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
9 Amadis, Gabriel SR Osceola (Kissimmee) 41.30 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
10 Knight, Gage JR Palm Harbor University 41.44 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
11 Parker, Brian JR Wiregrass Ranch 41.69 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
12 Bonga, Joseph JR Alonso 41.93 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
13 Fraser, Isaiah JR Ridge Community 42.10 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
14 Byrnes-Mitchell, Damon JR Countryside 43.07 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
15 Stephens, Thompson SR George Steinbrenner 43.15 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
16 Albright, Austin SO Plant City 43.23 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
17 Reed, Christian SO Ridge Community 43.66 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
18 Almond, Rodney JR George Steinbrenner 43.96 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
19 Hudtwalcker, Diego SR Newsome 44.02 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
20 Adusumalli, Arjun FR Wharton 44.19 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
21 Newman , Cody SR Strawberry Crest 44.21 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
22 Farrington, Luke SO Newsome 44.46 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
23 Fiol, Hunter SR Newsome 44.54 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
24 Moncayo, Khristopher SR Ridge Community 45.15 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
25 Hendrickson, Michael FR Sarasota 45.79 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
26 Jackson, Jevon SO Wharton 46.12 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
27 Bond, Tevin SR Plant City 47.21 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
28 Refuse, Carl JR North Port 47.58 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
29 Puryear, Carl FR Riverview 49.02 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019

300 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Klein, Ava JR Lakewood Ranch 43.24 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
2 Phillips, Amaya SR Osceola (Kissimmee) 45.10 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
3 Huyke, Helena FR Celebration 46.01 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
4 Torres, Aliyah SR Alonso 47.36 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
5 Granack, Sydney SO Lakewood Ranch 48.19 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
6 Jackson, Nicole JR Countryside 48.67 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
7 Fleming, Allison JR Wiregrass Ranch 49.09 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
8 Mason, Caroline JR George Jenkins 49.29 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
9 Kelty, Tara JR Riverview (Sarasota) 49.43 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
10 Thomas, Janessa JR Alonso 49.60 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
11 Fleming, Kat FR Wiregrass Ranch 49.86 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
12 Giggetts, Simone SO St. Cloud 49.89 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
13 Grundy, Brianni SR Newsome 50.25 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
14 Stegeman, Lilou SO George Steinbrenner 51.22 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
15 Beazley, Emily SR Wiregrass Ranch 51.26 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
16 Bess, Ashley SO Sarasota 51.40 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
17 Tedeschi, Angelina SO Wharton 51.51 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
18 Tyler, Lauryn SO Plant City 51.54 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
19 Manitz, Haliey SO Riverview (Sarasota) 51.86 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
20 Walker, Dezha SR Osceola (Kissimmee) 52.64 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
21 Wood, Abigail FR George Jenkins 52.93 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
22 Wiggins, Mackenzie JR Plant City 53.10 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
23 Debesay, Yovela SR Strawberry Crest 54.10 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
24 Shelton, Morgan SR Plant 54.32 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
25 Gonzalez, Ashley JR George Jenkins 54.68 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
26 Shirley, Naomi SR Osceola (Kissimmee) 54.74 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
27 Blaszak, Asia SO North Port 56.15 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
28 Narvaez, Emma FR Strawberry Crest 56.72 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
29 Herndon, Kylee FR Strawberry Crest 57.82 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019

4 x 100 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Manatee 42.16 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
2 Lakeland 42.31 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
3 Sarasota 43.02 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
4 Plant City 43.15 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
5 Newsome 43.31 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
6 Wharton 43.54 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
7 George Jenkins 43.70 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
8 East Bay 43.81 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
9 Tohopekaliga (Kissimmeee) 43.90 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
10 Plant 44.23 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
11 Osceola (Kissimmee) 44.29 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
12 Countryside 44.40 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
13 North Port 44.43 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
14 Celebration 44.82 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
15 St. Cloud 44.84 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
16 George Steinbrenner 44.91 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
17 Alonso 45.11 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
18 Sickles 45.12 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
19 Riverview (Sarasota) 45.40 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
20 Ridge Community 45.45 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
21 Riverview 45.98 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
22 Seminole 46.41 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
23 Bloomingdale 46.58 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
24 Durant 46.87 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
25 Wiregrass Ranch 47.00 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
26 Strawberry Crest 47.04 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019

4 x 400 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Osceola (Kissimmee) 3:23.91 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
2 George Jenkins 3:24.36 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
3 Celebration 3:26.27 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
4 George Steinbrenner 3:27.64 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
5 Lakewood Ranch 3:31.09 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
6 Alonso 3:32.01 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
7 Lakeland 3:32.23 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
8 Wharton 3:32.38 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
9 North Port 3:32.92 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
10 St. Cloud 3:33.16 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
11 Kathleen 3:33.30 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
12 Newsome 3:33.91 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
13 Plant 3:36.17 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
14 Sarasota 3:36.58 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
15 Plant City 3:36.95 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
16 Sickles 3:37.63 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
17 Tohopekaliga (Kissimmeee) 3:38.91 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
18 Palm Harbor University 3:39.29 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
19 Ridge Community 3:42.86 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
20 Countryside 3:43.68 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
21 Wiregrass Ranch 3:46.01 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
22 Seminole 3:47.75 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
23 Riverview 3:51.22 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
24 Riverview (Sarasota) 3:51.66 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
25 Strawberry Crest 3:52.28 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
26 St. Petersburg 3:57.22 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
27 Bloomingdale 4:25.11 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019

4 x 800 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 George Jenkins 8:06.64 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
2 Sarasota 8:09.58 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
3 North Port 8:11.45 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
4 George Steinbrenner 8:13.89 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
5 St. Cloud 8:17.12 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
6 Wiregrass Ranch 8:17.93 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
7 Wharton 8:18.69 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
8 Plant 8:23.90 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
9 Alonso 8:28.22 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
10 Newsome 8:32.51 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
11 Osceola (Kissimmee) 8:32.62 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
12 Riverview (Sarasota) 8:36.80 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
13 Riverview 8:38.30 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
14 Tohopekaliga (Kissimmeee) 8:39.13 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
15 Ridge Community 8:39.58 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
16 St. Petersburg 8:39.71 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
17 Manatee 8:45.97 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
18 Strawberry Crest 8:46.45 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
19 Durant 8:46.71 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
20 Plant City 8:46.81 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
21 Celebration 8:49.76 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
22 Sickles 9:03.92 FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
23 Gateway 9:08.60 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
24 Bloomingdale 9:13.19 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
25 Seminole 9:15.90 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
26 Kathleen 9:21.69 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
27 Countryside 9:24.06 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
28 East Bay 9:35.17 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
29 Haines City 9:57.65 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019

High Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Bitter, Aidan JR George Steinbrenner 1.95m 6' 4.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
2 Bjelland, Jackson SR Palm Harbor University 1.87m 6' 1.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
2 Patten, Travis SO Lakewood Ranch 1.87m 6' 1.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
2 Peterson, Robbie SR Sarasota 1.87m 6' 1.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
5 Brown, Javell JR Kathleen 1.82m 5' 11.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
5 King, Justyn SR Plant City 1.82m 5' 11.5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
5 Malcolm , Jaylen SR Plant City 1.82m 5' 11.5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
8 Anderson, Eric SO Countryside 1.77m 5' 9.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
8 Brown, Javon JR Kathleen 1.77m 5' 9.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
8 Frederick, Lamar SO Newsome 1.77m 5' 9.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
11 Adeshina, Michael SR Wiregrass Ranch 1.75m 5' 8.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
11 Penman, Devin JR Plant 1.75m 5' 8.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
13 Bradford, Michael SR Newsome 1.72m 5' 7.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
13 Dunbar, Joshua SO Plant City 1.72m 5' 7.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
13 Meadows, Noah JR Palm Harbor University 1.72m 5' 7.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
13 Richardson, Maleek JR East Bay 1.72m 5' 7.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
13 Williams, John SR Ridge Community 1.72m 5' 7.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
18 Walker, Tariq SR Wharton 1.70m 5' 7" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
18 Williams, Matthew SO Wharton 1.70m 5' 7" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
20 Conow, Brendan JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 1.67m 5' 5.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
20 Cooney, Julian SR Countryside 1.67m 5' 5.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
20 Joyner, Alex SR Seminole 1.67m 5' 5.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
20 Pouliot, Nate SO Pinellas Park 1.67m 5' 5.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
20 Uhatafe, Falisi SR St. Petersburg 1.67m 5' 5.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
25 Decola , Ian SR Strawberry Crest 1.62m 5' 3.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
25 Henkel, Bailey SR Seminole 1.62m 5' 3.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
25 Memmoli, Jacob SO George Jenkins 1.62m 5' 3.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
25 Perez, Deandre JR Newsome 1.62m 5' 3.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
25 Pierre-Louis, Keon JR North Port 1.62m 5' 3.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
25 Thomas, Ethan SO Lakewood Ranch 1.62m 5' 3.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
31 Danielson, Marcus SR Wiregrass Ranch 1.60m 5' 3" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
31 Floyd, Emery SO Wharton 1.60m 5' 3" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
31 Hassan, Mohamed JR Plant 1.60m 5' 3" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
31 Johnson , Khalid FR Wiregrass Ranch 1.60m 5' 3" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
35 Bradford, Richard FR Newsome 1.57m 5' 1.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
35 Willey, Ronan JR Strawberry Crest 1.57m 5' 1.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
35 Wilson, Amari SR Riverview 1.57m 5' 1.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
38 Boyles, Justin JR George Steinbrenner 1.55m 5' 1" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
38 Dimmick, Vance SO Plant 1.55m 5' 1" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
38 Feliz, Jael SR Alonso 1.55m 5' 1" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
38 Manning, D'Marcus SR Wharton 1.55m 5' 1" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
42 Norlem, Aidan JR George Steinbrenner 1.50m 4' 11" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019

High Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Gadson, Kennaria JR Wharton 1.62m 5' 3.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
1 Tarohocker, Alexa JR Riverview (Sarasota) 1.62m 5' 3.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
3 Aquil, Aaliyah SR St. Petersburg 1.57m 5' 1.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
3 Ashley, Maya SR Alonso 1.57m 5' 1.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
3 Shelton, Margaux SO Plant 1.57m 5' 1.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
3 Van der Sommen, Samantha JR Lakewood Ranch 1.57m 5' 1.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
3 Whetro, Alysa SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 1.57m 5' 1.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
8 Aquil, Aminah SR St. Petersburg 1.52m 4' 11.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
8 Buck, Lauren JR Lakewood Ranch 1.52m 4' 11.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
8 Connor, Mckenzie JR Wharton 1.52m 4' 11.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
8 Matoska, Kendall SO Celebration 1.52m 4' 11.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
8 Turk, Jada JR George Steinbrenner 1.52m 4' 11.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
8 Wilkins, Denver SO Newsome 1.52m 4' 11.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
14 Aquil, Akilah SR St. Petersburg 1.47m 4' 9.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
14 Brown, Kristina JR Plant City 1.47m 4' 9.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
14 Doerrfeld, Emma SO North Port 1.47m 4' 9.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
14 Jones, Margret JR Newsome 1.47m 4' 9.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
14 Kerr , Aquila SO Haines City 1.47m 4' 9.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
19 Blackwood, Kayla SR St. Cloud 1.42m 4' 7.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
19 Cummings, Rakela SR St. Cloud 1.42m 4' 7.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
19 Delgado, Alejandra JR St. Cloud 1.42m 4' 7.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
19 Denker, Camila SR George Steinbrenner 1.42m 4' 7.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
19 Gehrke, Fallon SO Lakewood Ranch 1.42m 4' 7.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
19 Joel, Ondrasha FR Wiregrass Ranch 1.42m 4' 7.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
19 Lewis, Gabrielle SR North Port 1.42m 4' 7.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
19 Robinson, Jalanza JR Riverview (Sarasota) 1.42m 4' 7.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
19 Sandborn, Stephanie JR Alonso 1.42m 4' 7.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
19 Shellman, Harmony SR George Steinbrenner 1.42m 4' 7.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
19 Thomas, Denise JR Wharton 1.42m 4' 7.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
30 Barnes, Lillian SO Alonso 1.37m 4' 6" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
30 Cardoso, Carolina JR Plant 1.37m 4' 6" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
30 Garrett, Chelsey SR Seminole 1.37m 4' 6" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
30 Hill, Mattilynn SO Plant City 1.37m 4' 6" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
30 Lowther, Qyana JR Wiregrass Ranch 1.37m 4' 6" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
30 Peterkin, Azauni SR Strawberry Crest 1.37m 4' 6" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
30 Rodriguez, Angie SO St. Cloud 1.37m 4' 6" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
37 Bess, Ashley SO Sarasota 1.32m 4' 4" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
37 Crampton, Madison JR Strawberry Crest 1.32m 4' 4" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
37 Divvens, Kelsie FR George Jenkins 1.32m 4' 4" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
37 Forero , Natalia JR Riverview 1.32m 4' 4" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
37 Keng, Makayla SO Lakewood Ranch 1.32m 4' 4" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
42 Person, Kya JR Seminole 1.27m 4' 2" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
43 Giovenco, Madison FR Newsome 1.22m 4' 0" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
43 Martin, Nyashia SO East Bay 1.22m 4' 0" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
43 Martinez, Carmen JR Riverview 1.22m 4' 0" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019

Pole Vault (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Alleva, Wyland SR George Jenkins 4.09m 13' 5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
2 Murawski, Kyle JR George Jenkins 3.94m 12' 11" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
2 Ott, William JR George Jenkins 3.94m 12' 11" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
4 Sharpe, Ryan SR Newsome 3.90m 12' 9.5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
5 Knight, Gage JR Palm Harbor University 3.81m 12' 6" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
6 Caraballo, Jesuel JR St. Cloud 3.79m 12' 5.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
7 Giromini, John JR Riverview (Sarasota) 3.65m 11' 11.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
7 Newman, Eli SO Lakewood Ranch 3.65m 11' 11.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
9 Santos-Martinez, Dameain SR George Steinbrenner 3.36m 11' 0.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
10 Suman, Ethan SO George Jenkins 3.34m 10' 11.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
11 Jackson, Illya SO Wharton 3.21m 10' 6.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
12 Johnson, Brandon JR Newsome 3.15m 10' 4" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
12 Konopka, Gavin SO East Bay 3.15m 10' 4" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
12 Pfaffenbichler, Erik JR Newsome 3.15m 10' 4" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
15 Jeffers, Talik SO Wharton 3.06m 10' 0.5" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
16 Claro, Reynaldo FR Riverview (Sarasota) 3.05m 10' 0" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
16 DeMatteo, Joseph SR Countryside 3.05m 10' 0" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
16 Quinn, Cannon JR St. Petersburg 3.05m 10' 0" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
16 Service, Richard SO North Port 3.05m 10' 0" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
20 Johnson, Zachary SO Plant City 3.00m 9' 10" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
21 Stucken, Brandon JR George Steinbrenner 2.91m 9' 6.5" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
22 Hayes, Aiden SO North Port 2.90m 9' 6.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
22 King, Logan SO North Port 2.90m 9' 6.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
22 Ljubuncic, Imran SO Countryside 2.90m 9' 6.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
25 Ketchup, Elijah JR East Bay 2.85m 9' 4.25" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
26 Drawdy, Galen SO St. Cloud 2.74m 8' 11.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
26 Kline, Michael SO St. Cloud 2.74m 8' 11.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
28 Johnson, Andrew FR Newsome 2.70m 8' 10.25" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
29 Norlem, Aidan JR George Steinbrenner 2.61m 8' 6.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
30 Deguia, Jacob JR Riverview (Sarasota) 2.60m 8' 6.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
30 Hritz, Ethan SO Sarasota 2.60m 8' 6.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
32 Williams, Kaleb SO Plant City 2.55m 8' 4.25" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
33 Bietila, Brendan JR East Bay 2.40m 7' 10.5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
33 Cruz, Reginald JR East Bay 2.40m 7' 10.5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
35 Migliarese, Nicholas FR Riverview 2.25m 7' 4.5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
36 Jackson, Denzel SO Wharton 2.16m 7' 1" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019

Pole Vault (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Whitston, Haudie JR St. Cloud 3.19m 10' 5.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
2 Clark, Kylie SO Newsome 3.15m 10' 4" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
3 McmIllian, Heaven SO Wharton 3.06m 10' 0.5" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
3 Raffaele, Mia SR Alonso 3.06m 10' 0.5" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
5 Dougherty, Lauryn SR Riverview (Sarasota) 3.05m 10' 0" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
6 Derigo, Marley JR Wharton 2.91m 9' 6.5" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
7 Beckwith, Kiley SR George Steinbrenner 2.76m 9' 0.5" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
7 McElroy, Ryleigh SO George Steinbrenner 2.76m 9' 0.5" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
9 Stevens, Rachel SR Plant City 2.55m 8' 4.25" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
10 Nicolasora, Katrina SO George Steinbrenner 2.46m 8' 0.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
11 Kelly, Jessica SR St. Cloud 2.44m 8' 0" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
11 Stanaland, Jennifer SR George Jenkins 2.44m 8' 0" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
13 Aranda, Sierra SR Newsome 2.40m 7' 10.5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
13 Boutin, Brylee SO Newsome 2.40m 7' 10.5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
13 Mangum, Julianna SR Newsome 2.40m 7' 10.5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
16 Anzueto, Kylee JR St. Cloud 2.29m 7' 6" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
17 Russell, Kassidy FR Wharton 2.16m 7' 1" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
18 Gore, Brook FR Lakewood Ranch 2.15m 7' 0.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
19 Serrano, Xenia FR George Jenkins 2.14m 7' 0.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
20 Orlando, Sierra SR Strawberry Crest 2.10m 6' 10.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
21 Fischer, Christina SO North Port 2.00m 6' 6.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
21 Fruit, Cassidy SO Seminole 2.00m 6' 6.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
21 Wilburn, Katarina FR North Port 2.00m 6' 6.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
21 Wilburn, Tatiana JR North Port 2.00m 6' 6.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
25 Diaz, Ashley SR George Jenkins 1.99m 6' 6.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
26 Dyer, Gracie FR Plant City 1.95m 6' 4.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
26 Perry, Trinity JR Strawberry Crest 1.95m 6' 4.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
28 Buckmaster, Katelyn SO North Port 1.85m 6' 0.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
28 Krane, Lauren FR Lakewood Ranch 1.85m 6' 0.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
30 Eaves, LaDale JR George Jenkins 1.84m 6' 0.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
31 Headley, Destiny FR Plant City 1.80m 5' 10.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
31 Polanco, Amanda SO Plant City 1.80m 5' 10.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
31 Smith, Caitlyn SO East Bay 1.80m 5' 10.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
34 Evans, Morgan SR St. Cloud 1.69m 5' 6.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019

Long Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Roberts, Rantano SR Haines City 6.93m 22' 9" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
2 Sneed, Damarcus JR George Jenkins 6.86m 22' 6.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
3 Bitter, Aidan JR George Steinbrenner 6.67m 21' 10.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
4 Gilmore, Marwan SR Plant City 6.65m 21' 10" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
5 Foster, Kadanny SR Plant City 6.56m 21' 6.25" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
6 Brown, Javon JR Kathleen 6.45m 21' 2" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
7 Newman , Cody SR Strawberry Crest 6.44m 21' 1.5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
8 Bernitt, Donovan SR Countryside 6.41m 21' 0.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
9 Ward, Treshaun SR Plant City 6.26m 20' 6.5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
10 Lear, Elijah SO North Port 6.25m 20' 6.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
11 Ashley, Bryan SR George Jenkins 6.23m 20' 5.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
11 Centeno Serrano, Rubin JR Ridge Community 6.23m 20' 5.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
13 Baker, Dyshawn SR Osceola (Kissimmee) 6.21m 20' 4.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
14 Knight, Gage JR Palm Harbor University 6.20m 20' 4.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
14 Trammel, Isaac SR Newsome 6.20m 20' 4.25" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
16 Mungin, Romain SR Plant 6.16m 20' 2.5" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
17 Jones, Jacquez SR Osceola (Kissimmee) 6.09m 19' 11.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
18 Ford, Tyler JR St. Cloud 6.06m 19' 10.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
19 Yglesias, Paul SR George Steinbrenner 6.04m 19' 9.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
20 Babb, Emery SR Alonso 5.99m 19' 8" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
21 Prater, Naeem JR Newsome 5.93m 19' 5.5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
22 Jorden-Pete, Keyshawn SR Wharton 5.92m 19' 5.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
23 Moss, Theniias JR Bloomingdale 5.89m 19' 4" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
24 Cray, Jayden JR Riverview (Sarasota) 5.87m 19' 3.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
25 Williams, Christian JR Riverview 5.86m 19' 2.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
26 Cotto, Darwin FR Alonso 5.79m 19' 0" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
26 Marion, Bryce JR George Steinbrenner 5.79m 19' 0" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
26 Saimprevil, Barvensky SR North Port 5.79m 19' 0" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
29 Deluna, Devin JR George Steinbrenner 5.78m 18' 11.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
30 Mahogany, Jeremiah SR Kathleen 5.73m 18' 9.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
30 Stafford, Adrian FR Countryside 5.73m 18' 9.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
32 Monclova, Xavier JR Alonso 5.72m 18' 9.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
33 Hayes, Johnnie SR Sarasota 5.64m 18' 6" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
34 Carver, D'Andre SR Wharton 5.63m 18' 5.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
35 Service, Richard SO North Port 5.59m 18' 4.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
36 Sideboard, Guy JR Newsome 5.57m 18' 3.25" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
37 Bloomfield, Giovanni SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 5.47m 17' 11.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
38 Forsyth, Patrick SO St. Cloud 5.46m 17' 11" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
39 Gibson, Emmanuel SO George Jenkins 5.44m 17' 10.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
39 Kerr, Kymani SO Alonso 5.44m 17' 10.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
41 Dimmick, Vance SO Plant 5.43m 17' 9.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
42 Dorris , Johnnie JR East Bay 5.40m 17' 8.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
43 Roberts, Harrison FR Sarasota 5.36m 17' 7" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
44 Cromwell, Steven SO Sickles 5.33m 17' 6" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
45 Gappy, Jaiden FR Durant 5.32m 17' 5.5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
46 Mitchell, Zayveon JR Osceola (Kissimmee) 5.31m 17' 5.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
46 Williams, De'quan SO Seminole 5.31m 17' 5.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
48 Ayala , Nicco SR Riverview 5.28m 17' 4" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
49 Manning, D'Marcus SR Wharton 5.26m 17' 3.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
50 Dennis, Kendall JR Kathleen 5.22m 17' 1.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
50 Mccarty, Blayde SO Newsome 5.22m 17' 1.5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
52 Rodriguez, Jorge SR Sickles 5.16m 16' 11.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
53 Augustin, Bradley SO North Port 5.02m 16' 5.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
54 Rupani, Neil SR Wiregrass Ranch 4.89m 16' 0.5" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
55 Toler, Tanner SO Lakewood Ranch 4.78m 15' 8.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
56 Harlow, Anthony FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4.47m 14' 8" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019

Long Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Hall, Alaina JR East Bay 5.43m 17' 9.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
2 McNinch, Madeline JR Lakewood Ranch 5.34m 17' 6.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
3 Adeniji, Olaoluwakitan SR Sickles 5.22m 17' 1.5" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
4 Whetro, Alysa SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 5.08m 16' 8" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
5 Allen, Ashley SR George Steinbrenner 5.00m 16' 5" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
6 John, Jayla JR Riverview 4.99m 16' 4.5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
6 Montgomery, Monyette SR Strawberry Crest 4.99m 16' 4.5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
8 Ashley, Maya SR Alonso 4.97m 16' 3.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
9 Jean, Daham-Shel JR North Port 4.93m 16' 2.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
10 Gofter, Sara SR George Steinbrenner 4.92m 16' 1.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
11 Guyton, Makayla SR Bloomingdale 4.83m 15' 10.25" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
12 Chambliss, Breyanna SO Pinellas Park 4.82m 15' 9.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
13 Aquil, Aaliyah SR St. Petersburg 4.81m 15' 9.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
14 Divvens, Kelsie FR George Jenkins 4.79m 15' 8.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
15 Ifill , Tiarianne SR Haines City 4.76m 15' 7.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
16 Tarohocker, Alexa JR Riverview (Sarasota) 4.70m 15' 5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
16 Walker, Dezha SR Osceola (Kissimmee) 4.70m 15' 5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
18 Faddoul, Christy JR Wiregrass Ranch 4.68m 15' 4.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
19 Chen, Kya SO Alonso 4.63m 15' 2.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
19 Graham, Andreana SO Pinellas Park 4.63m 15' 2.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
21 Aquil, Akilah SR St. Petersburg 4.62m 15' 2" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
21 Jaime, Emely SO Sickles 4.62m 15' 2" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
23 Rose, Alycesa SR Plant City 4.60m 15' 1.25" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
24 Buck, Lauren JR Lakewood Ranch 4.59m 15' 0.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
24 Perez, Naiomi JR Wharton 4.59m 15' 0.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
26 Cimillo, Kylie FR Palm Harbor University 4.53m 14' 10.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
27 Shellman, Harmony SR George Steinbrenner 4.52m 14' 10" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
27 Stevens, Rachel SR Plant City 4.52m 14' 10" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
27 Vilsaint, Dalyah SO George Jenkins 4.52m 14' 10" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
30 Mendez, Ana SO Osceola (Kissimmee) 4.50m 14' 9.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
31 Bonga, Isansa FR Alonso 4.48m 14' 8.5" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
32 Blair, Renecia JR Strawberry Crest 4.46m 14' 7.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
32 Ceballos, Jazlynn JR Sickles 4.46m 14' 7.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
32 Gray, Taylor JR North Port 4.46m 14' 7.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
35 Rohm, Natalie FR Riverview 4.40m 14' 5.25" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
35 Thornton, Nyla FR Plant 4.40m 14' 5.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
37 Cordero, Yuliana JR Osceola (Kissimmee) 4.38m 14' 4.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
38 Wright, Shanaiyah SR Osceola (Kissimmee) 4.37m 14' 4" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
39 Andrade, Demari SO Newsome 4.36m 14' 3.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
40 Mizerany, Kaylie SR George Steinbrenner 4.26m 13' 11.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
41 Harrison, Chanelle FR Alonso 4.25m 13' 11.5" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
42 Aquil, Aminah SR St. Petersburg 4.24m 13' 11" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
43 Kent, Jessica FR St. Petersburg 4.23m 13' 10.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
43 Person, Kya JR Seminole 4.23m 13' 10.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
45 Mason, Caroline JR George Jenkins 4.20m 13' 9.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
46 Shelton, Morgan SR Plant 4.15m 13' 7.5" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
47 Bell, Maya SO Newsome 4.09m 13' 5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
47 Haley, Jaden SR Newsome 4.09m 13' 5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
49 Mangram, Princess SR Plant 4.07m 13' 4.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
50 Lowther, Qyana JR Wiregrass Ranch 4.06m 13' 4" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
51 Horseman, Savannah JR Wiregrass Ranch 4.04m 13' 3.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
52 Sai, Solange SO Plant 4.03m 13' 2.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
53 Jacks, Ashley SO Newsome 4.02m 13' 2.25" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
54 Sesay, Leah JR Riverview 4.01m 13' 2" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
55 Wiggins, Mackenzie JR Plant City 4.00m 13' 1.5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
56 Jackson, Sharnae JR East Bay 3.94m 12' 11.25" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
57 Montes, Alesha FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 3.91m 12' 10" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
58 Keng, Makayla SO Lakewood Ranch 3.88m 12' 8.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
59 Henry, Diamonte JR Kathleen 3.83m 12' 6.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
60 Moore, Carly SR Seminole 3.81m 12' 6" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
61 Doane, Star FR Countryside 3.79m 12' 5.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
62 Scully, Megan FR Lakewood Ranch 3.78m 12' 5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
63 St. Jean, Wildyana SO North Port 3.77m 12' 4.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
64 Mertune, Rosemannie JR St. Cloud 3.70m 12' 1.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019

Triple Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Brown, Javell JR Kathleen 13.57m 44' 6.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
2 Roberts, Rantano SR Haines City 13.38m 43' 10.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
3 Bernitt, Donovan SR Countryside 13.25m 43' 5.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
4 Brown, Javon JR Kathleen 13.19m 43' 3.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
5 Peterson, Robbie SR Sarasota 13.09m 42' 11.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
6 King, Justyn SR Plant City 13.08m 42' 11" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
7 Ashley, Bryan SR George Jenkins 12.83m 42' 1.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
8 Haynes, Garren SO Alonso 12.70m 41' 8" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
9 Lindsey, Denon SR East Bay 12.69m 41' 7.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
10 Monclova, Xavier JR Alonso 12.65m 41' 6" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
11 Taylor, Hayden FR St. Cloud 12.58m 41' 3.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
12 Lazare, Bryant JR Strawberry Crest 12.50m 41' 0.25" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
13 Prater, Naeem JR Newsome 12.49m 40' 11.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
14 Fortune, Tyrese SR Countryside 12.47m 40' 11" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
15 Skinner, Carson JR Countryside 12.44m 40' 9.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
16 Cromwell, Steven SO Sickles 12.43m 40' 9.5" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
17 Nwokeji, John-Paul JR Riverview (Sarasota) 12.42m 40' 9" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
18 Lapinski, Franklin JR Sickles 12.33m 40' 5.5" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
19 Morris, Maurice SR Plant City 12.32m 40' 5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
20 Centeno Serrano, Rubin JR Ridge Community 12.23m 40' 1.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
21 Calaway, Ethan JR Strawberry Crest 12.18m 39' 11.5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
22 Gibson, Emmanuel SO George Jenkins 12.16m 39' 10.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
23 Babb, Emery SR Alonso 11.95m 39' 2.5" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
24 Saimprevil, Barvensky SR North Port 11.85m 38' 10.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
25 Poe, Jiminine JR George Jenkins 11.80m 38' 8.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
26 Cray, Jayden JR Riverview (Sarasota) 11.77m 38' 7.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
27 Forsyth, Patrick SO St. Cloud 11.66m 38' 3.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
27 Malcolm , Jaylen SR Plant City 11.66m 38' 3.25" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
29 Stephens, Thompson SR George Steinbrenner 11.64m 38' 2.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
30 Dela Rosa, Jose FR Ridge Community 11.45m 37' 6.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
30 Shirah, Jackson SO St. Cloud 11.45m 37' 6.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
32 Azor, Jason SR Bloomingdale 11.40m 37' 5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
33 Sideboard, Guy JR Newsome 11.36m 37' 3.25" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
34 Robinson Jr, Norvell SO North Port 11.33m 37' 2.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
35 Jackson, Jevon SO Wharton 11.28m 37' 0.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
36 Russin, Michael SR Newsome 11.27m 36' 11.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
37 Sanders , Tariq SR Kathleen 11.19m 36' 8.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
38 Mccarty, Blayde SO Newsome 11.11m 36' 5.5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
39 Roberts, Harrison FR Sarasota 11.08m 36' 4.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
40 Deluna, Devin JR George Steinbrenner 10.96m 35' 11.5" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
41 Bryan, Jaylin JR Alonso 10.94m 35' 10.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
42 Simonelli, Rocco FR Countryside 10.89m 35' 8.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
43 Norlem, Aidan JR George Steinbrenner 10.77m 35' 4" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
44 Lundy-Knighten, Zamir' JR Plant City 10.76m 35' 3.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
45 Rodriguez, Jorge SR Sickles 10.65m 34' 11.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
46 Lange, Daniel SO Riverview (Sarasota) 10.29m 33' 9.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
47 Figueroa, Christian FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 9.76m 32' 0.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
48 Daly, Lucas FR Sarasota 8.74m 28' 8.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019

Triple Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Benjamin, Shaniyah JR Alonso 11.55m 37' 10.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
2 Adeniji, Olaoluwakitan SR Sickles 11.50m 37' 8.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
3 Gofter, Sara SR George Steinbrenner 11.12m 36' 5.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
4 Raffaele, Mia SR Alonso 10.55m 34' 7.5" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
5 Guyton, Makayla SR Bloomingdale 10.42m 34' 2.25" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
6 Whitston, Haudie JR St. Cloud 10.37m 34' 0.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
7 Tarohocker, Alexa JR Riverview (Sarasota) 10.33m 33' 10.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
8 Kerr , Aquila SO Haines City 10.32m 33' 10.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
9 Stevens, Rachel SR Plant City 10.06m 33' 0.25" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
10 Debesay, Yovela SR Strawberry Crest 10.04m 32' 11.25" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
11 Shellman, Harmony SR George Steinbrenner 9.94m 32' 7.5" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
12 Fleming, Allison JR Wiregrass Ranch 9.91m 32' 6.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
13 Mendez, Sarah JR North Port 9.88m 32' 5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
14 Mendez, Ana SO Osceola (Kissimmee) 9.79m 32' 1.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
15 Aquil, Akilah SR St. Petersburg 9.74m 31' 11.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
16 Lopez, Vanessa JR Wharton 9.73m 31' 11.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
17 Walker, Dezha SR Osceola (Kissimmee) 9.70m 31' 10" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
18 Matoska, Kendall SO Celebration 9.69m 31' 9.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
19 Delapara, Mia SR North Port 9.68m 31' 9.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
20 Rodriguez, Angie SO St. Cloud 9.62m 31' 6.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
21 Wilkins, Denver SO Newsome 9.55m 31' 4" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
22 Tedeschi, Angelina SO Wharton 9.49m 31' 1.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
23 Ceballos, Jazlynn JR Sickles 9.48m 31' 1.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
24 John, Jayla JR Riverview 9.47m 31' 1" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
24 Mizerany, Kaylie SR George Steinbrenner 9.47m 31' 1" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
26 Buck, Lauren JR Lakewood Ranch 9.37m 30' 9" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
27 Cordero, Yuliana JR Osceola (Kissimmee) 9.33m 30' 7.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
28 Jones , Madison JR Riverview 9.30m 30' 6.25" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
28 Sai, Solange SO Plant 9.30m 30' 6.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
30 Divvens, Kelsie FR George Jenkins 9.23m 30' 3.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
31 Barnes, Lillian SO Alonso 9.20m 30' 2.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
32 Hill, Mattilynn SO Plant City 9.17m 30' 1" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
33 Jaime, Emely SO Sickles 9.16m 30' 0.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
34 Van der Sommen, Samantha JR Lakewood Ranch 9.15m 30' 0.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
35 Haley, Jaden SR Newsome 9.08m 29' 9.5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
36 Aquil, Aminah SR St. Petersburg 8.98m 29' 5.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
37 Aquil, Aaliyah SR St. Petersburg 8.89m 29' 2" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
38 Horseman, Savannah JR Wiregrass Ranch 8.85m 29' 0.5" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
39 Martinez, Carmen JR Riverview 8.81m 28' 11" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
40 Forero , Natalia JR Riverview 8.73m 28' 7.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
41 Peck, Madeline FR Celebration 8.58m 28' 1.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
42 St. Jean, Wildyana SO North Port 8.48m 27' 10" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
43 Bonga, Isansa FR Alonso 8.44m 27' 8.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
44 Deleary, Zoie FR Plant 8.41m 27' 7.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
45 Rossborough, Madelein JR Newsome 8.09m 26' 6.5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
46 Clem, Carrera FR East Bay 7.74m 25' 4.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
47 Doane, Star FR Countryside 7.59m 24' 11" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
48 Bell, Maya SO Newsome 7.50m 24' 7.25" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019

Shot Put (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Ridgel, Kasean SR Wiregrass Ranch 14.30m 46' 11" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
2 Joyce, Antwain SR Plant City 14.09m 46' 2.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
3 Gonzalez, Jose JR Strawberry Crest 13.93m 45' 8.5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
3 Palmer, Koduan SR Kathleen 13.93m 45' 8.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
5 Rivera, Antonio JR Seminole 13.88m 45' 6.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
5 Sanders , Tariq SR Kathleen 13.88m 45' 6.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
7 Molketin, Austin JR Sarasota 13.84m 45' 5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
8 Mansker, Stephen SR George Jenkins 13.77m 45' 2.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
9 Russin, Michael SR Newsome 13.59m 44' 7" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
10 Jones, Cameron SR George Jenkins 13.48m 44' 2.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
11 McKinney, Littion SR Wharton 13.44m 44' 1.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
12 Pratt, Paris SR Lakewood Ranch 13.35m 43' 9.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
13 Dorkpo, Carlos SR Osceola (Kissimmee) 13.28m 43' 7" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
14 Kalstek, Kaden JR Celebration 13.20m 43' 3.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
15 Marshall, Levi SR East Bay 13.14m 43' 1.5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
16 Syms, Nicholas JR Pinellas Park 12.98m 42' 7" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
17 Adcock, Matthew JR George Steinbrenner 12.95m 42' 6" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
18 Linkogle, Alexander JR St. Petersburg 12.88m 42' 3.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
19 Aurelus, Tharven SR Ridge Community 12.78m 41' 11.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
20 Milleman, Jason SR Palm Harbor University 12.73m 41' 9.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
21 Hall, Levian JR Alonso 12.40m 40' 8.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
22 Gibb, Robert JR Wiregrass Ranch 12.12m 39' 9.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
23 Cardinal, Michael SR George Steinbrenner 12.07m 39' 7.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
24 Satcher, Tariq SR Countryside 12.05m 39' 6.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
25 Miller, Isaiah JR Wiregrass Ranch 12.00m 39' 4.5" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
26 Alterno, Maleik JR George Jenkins 11.96m 39' 3" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
26 Walker, Sowande SR Alonso 11.96m 39' 3" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
28 Owens, Anthanasios JR Newsome 11.92m 39' 1.25" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
29 Dill, Andrew JR Sickles 11.81m 38' 9" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
30 Augustin, Bradley SO North Port 11.77m 38' 7.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
31 Williams, Jhamal SR Osceola (Kissimmee) 11.75m 38' 6.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
32 Moonab, Nicholas SR George Jenkins 11.66m 38' 3.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
33 Dossey, Brandon SR Manatee 11.61m 38' 1.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
34 Pressley, Chris FR Wiregrass Ranch 11.51m 37' 9.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
35 Abukis, Amer SR Wharton 11.49m 37' 8.5" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
36 Robinson, Lanness FR Wharton 11.45m 37' 6.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
37 Jenkins, Dylan SO Riverview (Sarasota) 11.08m 36' 4.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
38 Sanchez, Kobi SO Plant City 10.98m 36' 0.25" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
39 Cooper, Zwanyiea SR Durant 10.79m 35' 5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
40 Gappy, Lonel SO Durant 10.60m 34' 9.5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
41 Lagarde, Omar SR Manatee 10.58m 34' 8.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
41 Rosado, Edian JR Newsome 10.58m 34' 8.5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
41 Yarde, Azadrian SR Lakeland 10.58m 34' 8.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
44 Godbold, Zach JR Wharton 10.50m 34' 5.5" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
45 Moore, Jon JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 10.45m 34' 3.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
46 Eugene, Eddie SR North Port 10.44m 34' 3" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
47 Silas, Quentin FR Plant City 10.31m 33' 10" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
48 Venuto, Parker JR Lakewood Ranch 10.29m 33' 9.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
49 Sandoz, Jacob FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 10.17m 33' 4.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
50 Housand, David SR Alonso 10.05m 32' 11.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
51 Celis, Angel JR St. Cloud 9.94m 32' 7.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
51 Macavaddi, Declan SO Seminole 9.94m 32' 7.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
51 Miller, Jacob SO Seminole 9.94m 32' 7.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
54 Grego, Merric SO Seminole 9.89m 32' 5.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
55 Seyss, Hunter FR Palm Harbor University 9.84m 32' 3.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
56 Davis, John JR Plant City 9.79m 32' 1.5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
57 Lopez, Danny SR Osceola (Kissimmee) 9.71m 31' 10.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
58 Reeves, D'Zayvion SR Osceola (Kissimmee) 9.65m 31' 8" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
59 Scott, Eric FR Riverview 9.57m 31' 4.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
60 Friedlander, Zachary SO Plant 9.54m 31' 3.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
61 Metheney, Reece SR Countryside 9.37m 30' 9" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
62 Allen, Kyjuan JR Gateway 9.28m 30' 5.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
63 Jackson, Simuel SO Bloomingdale 9.24m 30' 3.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
64 Markee, Joshua JR Riverview 9.22m 30' 3" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
65 Bramley, Jack FR Riverview (Sarasota) 9.15m 30' 0.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
66 Owsiany-Suarez, Isaac SR Riverview (Sarasota) 9.09m 29' 10" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
67 Hersey, Gerrod JR Countryside 8.99m 29' 6" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
68 Lange, Daniel SO Riverview (Sarasota) 8.97m 29' 5.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
69 Kobetitsch, Ryan SO Lakewood Ranch 8.94m 29' 4" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
70 Sippio, Deleon JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 8.87m 29' 1.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
71 Long, Jamarcus JR East Bay 8.74m 28' 8.25" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
72 Pacheco, Merlin JR Alonso 8.70m 28' 6.5" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
73 Cammett, Aiden FR Strawberry Crest 8.51m 27' 11" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
74 Cohen, Peyton FR East Bay 8.21m 26' 11.25" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
75 Legere, Zachary FR Countryside 8.12m 26' 7.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
76 Wright, Tony JR St. Cloud 8.10m 26' 7" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
77 Dertes, Zachariah SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 7.86m 25' 9.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
78 Martuza, Nathan SO Plant 7.76m 25' 5.5" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
79 Gilliam, Joshua JR Sickles 7.10m 23' 3.5" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
80 Crawford, Corbin FR Pinellas Park 6.69m 21' 11.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
81 Vo, Andy FR St. Petersburg 6.49m 21' 3.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019

Shot Put (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Watson, Bailey SO Wharton 11.40m 37' 5" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
2 Barclay, Tyniece FR Manatee 10.78m 35' 4.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
2 Jackson, Markea JR Kathleen 10.78m 35' 4.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
4 Simmons, Riley SO Lakewood Ranch 10.59m 34' 9" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
5 Thompson, Tamera JR George Jenkins 10.56m 34' 7.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
6 Dorkpo, Ashley FR Osceola (Kissimmee) 10.13m 33' 3" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
7 McFarlane, Denique SR George Jenkins 10.10m 33' 1.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
8 Hall, I'riel JR Palm Harbor University 10.02m 32' 10.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
9 Baxter, Jakiyah SR Osceola (Kissimmee) 9.93m 32' 7" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
10 Daniels, Zoey JR North Port 9.90m 32' 5.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
11 Denmark, Olivia SR Newsome 9.87m 32' 4.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
12 Murski, Sydney SR Wiregrass Ranch 9.85m 32' 3.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
13 Pancake, Isabella SO Osceola (Kissimmee) 9.84m 32' 3.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
14 Buford, Alyssa SR George Jenkins 9.81m 32' 2.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
15 Tarohocker, Alexa JR Riverview (Sarasota) 9.54m 31' 3.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
16 Alise, Paige FR St. Cloud 9.42m 30' 11" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
17 Harris, Nicole SR George Jenkins 9.37m 30' 9" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
18 Armer, Marisa SO Manatee 9.13m 29' 11.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
19 Davis, Sharia SO Durant 9.01m 29' 6.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
20 Garrett, Chelsey SR Seminole 8.95m 29' 4.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
21 Hogan, Megan SR Riverview (Sarasota) 8.92m 29' 3.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
21 Khalil, Maryam FR Wiregrass Ranch 8.92m 29' 3.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
23 Portell, Elizabeth FR Celebration 8.82m 28' 11.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
24 Thomas, Denise JR Wharton 8.76m 28' 9" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
25 Jacinthe, Be'Asia SO Ridge Community 8.75m 28' 8.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
26 Davis, Yulissa JR Wharton 8.74m 28' 8.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
26 Wright, Emane JR Kathleen 8.74m 28' 8.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
28 McDonald, Mylie JR St. Cloud 8.68m 28' 5.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
29 Walter, Anna SR Manatee 8.60m 28' 2.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
30 Walter, Victoria SR Manatee 8.58m 28' 1.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
31 Allen, Kelsey FR Palm Harbor University 8.49m 27' 10.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
32 Santiago, Alexis FR St. Cloud 8.47m 27' 9.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
33 Kyles, Victoria JR Celebration 8.44m 27' 8.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
34 Saunders, Amariyon SR Kathleen 8.40m 27' 6.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
35 Lopez, Christina SR Alonso 8.35m 27' 4.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
36 Hernandez, Maiaeliza SR Riverview 8.22m 26' 11.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
37 Rodriguez, Nahiely SR Celebration 8.16m 26' 9.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
38 Roc, Abigail SR St. Cloud 8.13m 26' 8.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
39 Attwill, Breanna SO Pinellas Park 7.87m 25' 10" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
40 Campbell, Katya SO Bloomingdale 7.75m 25' 5.25" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
41 Jones, Kara SR Osceola (Kissimmee) 7.70m 25' 3.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
42 Dumoulin, Sylvie SR Lakewood Ranch 7.68m 25' 2.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
43 Briggs, Deyonce JR Gateway 7.66m 25' 1.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
44 Doll, Kierstin SO Riverview 7.61m 24' 11.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
45 Wright, Sophie SR Riverview 7.60m 24' 11.25" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
46 Gay, Victoria SO Durant 7.53m 24' 8.5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
47 Thame, Jacqueline FR North Port 7.50m 24' 7.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
48 Simprime, Nerlie SR Ridge Community 7.45m 24' 5.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
49 Siler-Nixon, Cameron FR George Steinbrenner 7.40m 24' 3.5" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
50 Gardner, Sharon SR Lakeland 7.37m 24' 2.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
51 Green, Jaykaylah SO East Bay 7.36m 24' 1.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
52 Hooper, Zoe SR Durant 7.32m 24' 0.25" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
53 Guyton, Alexis JR Bloomingdale 7.27m 23' 10.25" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
54 Forero , Natalia JR Riverview 7.14m 23' 5.25" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
55 Jaime, Emely SO Sickles 7.11m 23' 4" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
56 Simone, Madison FR George Steinbrenner 7.09m 23' 3.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
57 Abdel-Kader, Yasmine SR Strawberry Crest 7.03m 23' 0.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
58 Miltier, ViANCE SR Wharton 6.89m 22' 7.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
59 Hinckley , Abigail SR Strawberry Crest 6.82m 22' 4.5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
60 Garrison, Rachel SO George Steinbrenner 6.75m 22' 1.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
60 Mancano Dantas, Bruna JR Plant City 6.75m 22' 1.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
60 Martin, Nyashia SO East Bay 6.75m 22' 1.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
63 McGee, Laurynn JR Gateway 6.72m 22' 0.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
64 Mondelli, Catherine SR Plant City 6.70m 21' 11.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
65 Clark, Sanaa SR Kathleen 6.66m 21' 10.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
66 Cobb-Colston, Haviland SO Plant 6.65m 21' 10" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
67 Pemberton, Amelia SO Seminole 6.56m 21' 6.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
68 Hulton, Loriann FR Alonso 6.53m 21' 5.25" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
69 Barsdis, Quinn SO East Bay 6.50m 21' 4" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
70 Gadson, Anjuli JR Alonso 6.49m 21' 3.5" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
71 Chatman, Edzharia SO Lakeland 6.47m 21' 2.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
72 Bauscher, Laela JR Alonso 6.41m 21' 0.5" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
73 Jacks, Ashley SO Newsome 6.25m 20' 6.25" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
74 De Jesus, Julissa SR Plant City 6.09m 19' 11.75" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
74 Quintero, Olivia SO Plant 6.09m 19' 11.75" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
76 Legros, Ledjia JR Ridge Community 5.98m 19' 7.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
77 Perez, Ayshaly SO Pinellas Park 5.73m 18' 9.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
78 Soler, Kayleigh FR North Port 5.63m 18' 5.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
79 Gooden, Jasmanae SO Riverview (Sarasota) 5.43m 17' 9.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
80 Alfaro, Arianna JR Bloomingdale 5.41m 17' 9" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
81 Dohn, Angelina FR East Bay 5.22m 17' 1.5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
82 Rodriguez, Sarah JR Countryside 5.20m 17' 0.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
83 DePual, Emma FR Countryside 4.98m 16' 4.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
84 Hyer, Shyann SO Seminole 4.87m 15' 11.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
85 Aminirad, Courtney JR Countryside 4.70m 15' 5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
86 Perry, Christina JR Countryside 3.78m 12' 5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019

Discus (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Walker, Sowande SR Alonso 43.56m 142' 11" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
2 Rivera, Antonio JR Seminole 42.68m 140' 0" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
3 Sanders , Tariq SR Kathleen 42.55m 139' 7" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
4 Fordham, Keyon SR Manatee 41.52m 136' 3" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
5 Russin, Michael SR Newsome 39.56m 129' 9" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
6 Palmer, Koduan SR Kathleen 39.20m 128' 7" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
7 Morales, Matthew SO North Port 38.84m 127' 5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
8 Mansker, Stephen SR George Jenkins 38.56m 126' 6" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
9 Skelton, Kevin SR Alonso 38.08m 124' 11" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
10 Aurelus, Tharven SR Ridge Community 37.76m 123' 11" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
11 Shell, Parker SR Sickles 37.54m 123' 2" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
12 Pratt, Paris SR Lakewood Ranch 36.60m 120' 1" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
13 McKinney, Littion SR Wharton 36.52m 119' 10" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
14 Milleman, Jason SR Palm Harbor University 36.23m 118' 10" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
15 Dorkpo, Carlos SR Osceola (Kissimmee) 36.19m 118' 9" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
16 Godbold, Zach JR Wharton 34.84m 114' 4" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
17 Lange, Daniel SO Riverview (Sarasota) 34.53m 113' 3" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
18 Uhatafe, Falisi SR St. Petersburg 34.20m 112' 2" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
19 Birket, Logan SO George Jenkins 33.16m 108' 9" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
19 Gibb, Robert JR Wiregrass Ranch 33.16m 108' 9" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
21 Metheney, Reece SR Countryside 32.88m 107' 10" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
22 Molketin, Austin JR Sarasota 32.58m 106' 11" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
23 Williams, Jhamal SR Osceola (Kissimmee) 32.50m 106' 7" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
24 Schumaker, Adam SR Lakeland 32.36m 106' 2" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
25 Davis, John JR Plant City 32.26m 105' 10" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
26 Moore, Jon JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 31.75m 104' 2" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
27 Joyce, Antwain SR Plant City 31.61m 103' 8" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
28 Migliarese, Nicholas FR Riverview 31.52m 103' 5" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
29 Kobetitsch, Ryan SO Lakewood Ranch 31.11m 102' 1" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
30 Orloff, Jeffrey SR Newsome 30.95m 101' 6" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
31 Linkogle, Alexander JR St. Petersburg 30.30m 99' 5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
32 Johnson, Ethan SO Newsome 29.89m 98' 1" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
33 Jenkins, Dylan SO Riverview (Sarasota) 29.67m 97' 4" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
34 Robinson, Lanness FR Wharton 29.50m 96' 9" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
35 Abukis, Amer SR Wharton 29.06m 95' 4" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
36 Reeves, D'Zayvion SR Osceola (Kissimmee) 28.92m 94' 10" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
37 Sanchez, Kobi SO Plant City 28.64m 93' 11" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
38 Lopez, Danny SR Osceola (Kissimmee) 28.23m 92' 7" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
39 Owens, Anthanasios JR Newsome 28.01m 91' 11" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
40 Brown, David SR Alonso 27.80m 91' 2" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
41 Hatfield, Alex JR Palm Harbor University 27.49m 90' 2" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
42 Roland, Carson FR Riverview (Sarasota) 27.23m 89' 4" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
43 Salomon, Harry SO Strawberry Crest 26.92m 88' 4" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
44 Satcher, Tariq SR Countryside 26.89m 88' 3" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
45 Grego, Merric SO Seminole 26.24m 86' 1" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
46 Venuto, Parker JR Lakewood Ranch 26.08m 85' 7" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
47 Owsiany-Suarez, Isaac SR Riverview (Sarasota) 26.05m 85' 5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
48 Legere, Zachary FR Countryside 25.68m 84' 3" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
49 Alterno, Maleik JR George Jenkins 25.47m 83' 7" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
50 Markee, Joshua JR Riverview 25.39m 83' 4" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
51 Silas, Quentin FR Plant City 25.35m 83' 2" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
52 Jones, Cameron SR George Jenkins 25.13m 82' 5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
53 Cooper, Zwanyiea SR Durant 24.90m 81' 8" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
54 Adcock, Matthew JR George Steinbrenner 24.86m 81' 7" FHSAA 4A District 6 Apr 15, 2019
55 Farrell, Christian SO Bloomingdale 24.78m 81' 3" FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019
56 Sippio, Deleon JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 24.64m 80' 10" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 1