FHSAA 3A Region 2 Qualifiers

ICON KEY: Region Qualifier Adapted
DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Stokes, Elijah SR Lake Region 10.75 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.1
2 Leary, Christian SO Edgewater 10.80 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 2.0
3 Alls, Anthony SO Winter Haven 10.87 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.1
4 Nelson, Theodore SR Poinciana 11.06 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.1
5 Altidor, Glainst JR Winter Haven 11.09 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.1
6 Daffin, Shawn SR Mainland 11.15 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 2.0
7 Durham, Devon JR New Smyrna Beach 11.16 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 2.0
8 Hartman, Jacorey SR Springstead 11.18 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
9 Connelly, Jeremiah FR Edgewater 11.19 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 2.0
10 Mcmillian, D'andre SR Mainland 11.20 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 2.0
11 Whisonant, Denzel SR Poinciana 11.25 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.1
12 Alexis, Anthony JR Springstead 11.29 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
13 Ford, Tylee SO Mainland 11.30 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 2.0
14 Hill, Tommi SO Edgewater 11.36 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 2.0
15 Cromwell, Niles SR Gainesville 11.37 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -1.9
16 Lowery, Malichi SO Auburndale 11.39 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.1
16 Perry, Gionne SR Mainland 11.39 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 2.0
18 Chandler, Kristopher SR Wesley Chapel 11.42 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
19 Muzzy, Elijah SR River Ridge 11.45 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
20 Howard, Nathan SR Land O'Lakes 11.76 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
21 Brown, Jaylen SR Gainesville 11.77 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -1.9
22 Grant, Johnasay SR Pasco 11.78 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
23 Edwards, Montre'ye SR Vanguard (Ocala) 11.79 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -1.9
24 Pilarczyk, Christopher SR Forest 11.84 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -1.9
25 McNeal, Codi JR South Lake 11.87 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -1.9
26 Brown, Alex SO Gainesville 11.90 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -1.9
26 Cobb, Raymond JR Gainesville 11.90 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -1.9
28 Stokes, Shyheim JR Auburndale 11.93 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.1
29 Bassett, Lamarkces SR Forest 12.01 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -1.9
30 Neary, Jacob SR Land O'Lakes 12.03 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
31 Nimely, Angel SO River Ridge 12.13 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
32 Stokes, Jaelen SO Auburndale 13.94 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.1

100 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Wright, Cydney SO Mainland 11.80 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 1.9
2 Burrows, Kyndell JR Auburndale 12.21 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.0
3 King, Ashanti FR Winter Haven 12.45 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.0
4 Jacobs , Alandi SR Liberty 12.49 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.0
5 Wright, Camron SR Mainland 12.51 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 1.9
6 Collins, Shardajah SR Winter Haven 12.60 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.0
7 Tennant, Ella FR River Ridge 12.69 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
8 Edouard, Emilie JR Liberty 12.79 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.0
9 McMillan, Leilani FR Sebring 12.86 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.0
10 Wilson, Zharia JR Wesley Chapel 12.88 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
11 Morris, Victoria SO Auburndale 12.92 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.0
12 Jacobs , Alani SR Liberty 12.95 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.0
12 Walker, Avari FR Mainland 12.95 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 1.9
14 Calmes, Jaymonda SR Sunlake 12.96 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
15 Johnson, Nia JR Sunlake 13.07 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
16 Warren, Dilynn JR Matanzas 13.17 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 1.9
17 Berry, Anira JR Mainland 13.27 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 1.9
18 Taylor, Klaudia FR Forest 13.31 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -0.8
19 McKinley, Keala SO Forest 13.37 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -0.8
20 Capel, Serenity FR Springstead 13.48 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
21 Kaufmaun, Christina SO Matanzas 13.52 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 1.9
22 Bostick, D'Janai SO Belleview 13.53 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -0.8
23 Scutari, Lynette FR River Ridge 13.60 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
24 Howard, Nadine SO Land O'Lakes 13.64 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
25 Engblom, Elektra FR Matanzas 13.71 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 1.9
26 Gates, Miyah FR Lake Weir 13.72 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -0.8
27 Williams, Zaniyah FR Vanguard (Ocala) 13.78 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -0.8
28 Bell, Brittany JR Deltona 13.81 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 1.9
29 Hussey, Kenna FR River Ridge 13.84 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
30 Walker, Jymea JR Forest 13.93 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -0.8
31 Hurst, Amaia JR South Lake 14.16 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -0.8
32 Williams, Jayden FR Gainesville 14.66 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -0.8

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Stokes, Elijah SR Lake Region 21.78 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.2
2 Nelson, Theodore SR Poinciana 21.85 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.2
3 Alls, Anthony SO Winter Haven 21.88 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.2
4 Leary, Christian SO Edgewater 22.22 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 3.2
5 Sol, Donte SR Wesley Chapel 22.39 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
6 Stokes, Dewarren SR Auburndale 22.62 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.2
7 Hartman, Jacorey SR Springstead 22.69 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
8 Daffin, Shawn SR Mainland 22.81 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 3.2
9 Muzzy, Elijah SR River Ridge 22.84 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
10 Cromwell, Niles SR Gainesville 23.05 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -1.0
11 Alexis, Anthony JR Springstead 23.15 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
11 Carter, Einaj SR New Smyrna Beach 23.15 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 3.2
13 Whisonant, Denzel SR Poinciana 23.17 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.2
14 Horne, Donovan FR Edgewater 23.23 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 3.2
15 Fuller, James JR New Smyrna Beach 23.27 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 3.2
16 Nkwocha, Okechukwu SR Lecanto 23.40 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
17 Grant, Johnasay SR Pasco 23.45 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
18 Cobb, Raymond JR Gainesville 23.55 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -1.0
19 Edwards, Montre'ye SR Vanguard (Ocala) 23.67 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -1.0
20 Burr, Trevor SO Gainesville 23.69 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -1.0
21 Durham, Devon JR New Smyrna Beach 23.72 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 3.2
22 Dotson, Ra'Mello JR Mainland 23.77 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 3.2
23 Hall , Antwan JR Winter Haven 24.04 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.2
24 Johnson, Yusuf SR Land O'Lakes 24.05 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
25 Pilarczyk, Christopher SR Forest 24.12 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -1.0
26 Hill, Tommi SO Edgewater 24.19 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 3.2
27 Boykin, DJ SO South Lake 24.43 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -1.0
28 Crews, Devin SR Lake Weir 27.44 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -1.0
29 Hill, Dyoni FR Gainesville 52.41 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -1.0

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Wright, Cydney SO Mainland 23.73 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 2.7
2 Graves, Acura JR Mainland 24.98 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 2.7
3 Wilder, Shaniya SR Mainland 25.05 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 2.7
4 Jackson, Shyann SR Poinciana 25.09 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.6
5 King, Ashanti FR Winter Haven 25.47 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.6
6 Jacobs , Alandi SR Liberty 25.64 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.6
7 Wright, Camron SR Mainland 25.95 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 2.7
8 Augustin, Victoria JR Winter Haven 26.11 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.6
9 Edouard, Emilie JR Liberty 26.52 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.6
10 Calmes, Jaymonda SR Sunlake 26.61 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
11 Sims, Katelynn SO Springstead 26.71 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
12 Alexander, J'lae FR Lake Gibson 26.76 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.6
13 Morris, Victoria SO Auburndale 26.96 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.6
14 Wilson, Zharia JR Wesley Chapel 27.02 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
15 Gamble, Haylee JR New Smyrna Beach 27.13 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 2.7
16 Johnson, Nia JR Sunlake 27.22 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
17 Felton, Maya SO Matanzas 27.32 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 2.7
18 Rogers, Annalys FR Wesley Chapel 27.71 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
19 Capel, Serenity FR Springstead 27.88 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
20 Bell, Brianna JR Vanguard (Ocala) 27.96 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -0.6
21 Hinds, Janiah FR Wesley Chapel 28.05 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
22 Burrows, Kyndell JR Auburndale 28.22 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.6
23 McKinley, Keala SO Forest 28.24 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -0.6
24 Warren, Dilynn JR Matanzas 28.44 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 2.7
25 Levy, Gianna JR Sunlake 28.62 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
26 Sutton, Makayla FR Gainesville 28.67 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -0.6
27 Engblom, Elektra FR Matanzas 28.69 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 2.7
28 Gates, Miyah FR Lake Weir 28.97 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -0.6
29 Taylor, Klaudia FR Forest 29.30 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -0.6
30 Heard, Eli SR Forest 29.41 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -0.6
31 Williams, Zaniyah FR Vanguard (Ocala) 30.29 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -0.6

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Sol, Donte SR Wesley Chapel 48.52 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
2 Reed, Malcolm SR Mainland 50.09 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
3 Nkwocha, Okechukwu SR Lecanto 50.42 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
4 Taylor, Christian SR Harmony 51.10 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
5 Motley, Dannie SO Bartow 51.50 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
6 Taylor, Shareal SR Sebring 51.54 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
7 Morris, DeRel FR East River 51.89 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
8 Turner, Devon JR Matanzas 51.90 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
9 Horne, Donovan FR Edgewater 51.91 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
10 Chamberlin, Jeffery JR Mitchell 52.17 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
11 Foster, Eddie SR Edgewater 52.18 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
12 Hayden, Alex JR Wesley Chapel 52.23 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
13 Crews, Devin SR Lake Weir 52.29 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
14 Hill, Dyoni FR Gainesville 53.09 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
15 Franklin, Delbert SO Mainland 53.10 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
16 Greene, Marcus JR Mainland 53.19 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
17 Nubin, Jaywaun SR Vanguard (Ocala) 53.23 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
18 Taveras, Isaac JR Sunlake 53.46 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
19 Forsythe, Micah SO Leesburg 53.49 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
20 Doty, Chase JR Sebring 53.91 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
21 Torres, Daniel SO Gainesville 53.92 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
22 Fribley, Adrian SR Springstead 54.50 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
23 Hodge, Lee SO South Lake 54.95 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
24 Kernan, Justin SO Forest 56.16 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
25 Anderson, Jontavius SO Wesley Chapel 56.49 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
26 Ruiz, Vance SO Lecanto 59.54 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
27 McFarlane, Jonathan SR Belleview 59.85 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Jackson, Shyann SR Poinciana 57.28 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
2 Tillman, Saniyah SO Auburndale 58.04 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
3 Johnson, Riniya JR Auburndale 58.74 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
4 Sims, Katelynn SO Springstead 59.27 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
5 Catlin, Ja Dashia SO Matanzas 59.75 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
6 Chandler, Ella SO Seabreeze 59.84 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
7 Ives, Nyidjah FR Liberty 1:00.02 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
8 Antenor, Kanitria SO Liberty 1:00.52 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
9 Youngquist, Teagan SO Belleview 1:01.70 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
10 Levy, Gianna JR Sunlake 1:02.10 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
11 Chandler, Krislynn JR Wesley Chapel 1:02.21 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
12 Bates, Lauren JR Land O'Lakes 1:03.00 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
13 Brown, Marina SO Edgewater 1:03.01 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
14 Howard, Emanni FR Mainland 1:03.07 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
15 Zellner, D'arri FR Mainland 1:03.16 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
16 Bonnelly, Yanializ SO Springstead 1:04.75 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
17 Sutton, Makayla FR Gainesville 1:04.77 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
18 Plair, Alajai SO Vanguard (Ocala) 1:04.96 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
19 Hussey, Kenna FR River Ridge 1:05.15 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
20 Troutman, Lauren SO Mainland 1:05.36 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
21 Lee, Sinai SR Lake Weir 1:05.53 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
22 Ajufo, Ifeoma FR Vanguard (Ocala) 1:06.31 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
22 Gamble, Haylee JR New Smyrna Beach 1:06.31 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
24 Wester, Ralia SR Winter Haven 1:06.42 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
25 Epps, Lizzie FR Land O'Lakes 1:07.90 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
26 Collins, Shardajah SR Winter Haven 1:07.91 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
27 Jordan, Deniasha SR Auburndale 1:09.20 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
28 Rieber, Ruth FR New Smyrna Beach 1:09.35 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
29 Cochran, Abigail SO Lecanto 1:09.62 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
30 Wilkerson, Sierra JR Vanguard (Ocala) 1:10.29 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
31 Stua, Elizabeth SR Forest 1:10.73 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
32 Guest, Robyn SO Forest 1:12.78 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Kay, Alex SR Vanguard (Ocala) 1:57.73 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
2 Windett, Omario SO Poinciana 1:58.34 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
3 Rodriguez, Gio SR Vanguard (Ocala) 1:58.75 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
4 Unger, Jacob JR Mitchell 1:59.58 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
5 Christopher, Tylan JR Leesburg 2:01.12 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
6 Travieso, Jordan SO Vanguard (Ocala) 2:01.48 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
7 Colas, Ludcheel JR Sunlake 2:01.54 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
8 Scheid, Edward JR Sunlake 2:01.70 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
9 Ruiz, Vance SO Lecanto 2:02.14 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
10 Connelly, Kevin SR Matanzas 2:03.91 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
11 Whitfield, Cade SO Sunlake 2:04.29 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
12 Lemoncello, Ethan SR Seabreeze 2:06.35 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
13 Tullis, Mario JR Winter Haven 2:06.87 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
14 Abbott, Jason JR East River 2:07.08 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
15 Gollwitzer, Mason SR Gainesville 2:07.14 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
16 Lynch, Vincent SR Springstead 2:07.70 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
17 Feacher, Eric SR Winter Haven 2:07.87 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
18 Phillips, James JR Lecanto 2:07.92 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
19 Brown, Gabriel SO Bartow 2:08.25 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
20 Griffis, Aaron JR Seabreeze 2:08.29 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
21 Hindman, Jacob JR Mitchell 2:09.82 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
22 Levesque, Joseph SO Land O'Lakes 2:10.04 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
23 Rydzewski, Brandon FR Lecanto 2:10.20 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
24 Van Ooyen, Johannes JR Mitchell 2:10.52 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
25 Sampson, Malachi SR Vanguard (Ocala) 2:10.61 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
26 Aquino, Eric SO East River 2:10.78 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
27 Hill, Chris FR New Smyrna Beach 2:10.89 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
28 Chatman, Noah FR River Ridge 2:11.26 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
29 Hahn, Adam SR Land O'Lakes 2:11.54 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
30 Petit-Val, Emerson SR Sebring 2:11.61 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
31 Peacock, McCoughan JR Forest 2:11.83 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
32 Stearns, Patrick SO Pasco 2:11.93 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
33 LaRed, Albert JR Sunlake 2:12.14 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
34 Reyes, Jonathan JR Liberty 2:12.68 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
35 Prior, Corey SR Matanzas 2:12.98 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
36 Baez, Joshua FR Deltona 2:13.31 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
37 LangSelius, Ethan FR Edgewater 2:13.33 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
38 Pena, Luis SO Mainland 2:14.15 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
39 Martin, Tyler SO Winter Haven 2:15.06 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
40 Collins, Michael SO Lake Region 2:16.06 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
41 White, Keegan JR Sebring 2:16.32 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
42 Costantino, Nicholas SO Mitchell 2:16.73 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
43 Money, Brock SO Leesburg 2:17.17 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
44 Perez, Hector FR Sebring 2:17.37 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
45 Oppedal, Hunter SR Harmony 2:17.73 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
46 Desmond, Kyle JR Springstead 2:18.13 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
47 Valeriano, Jose SR Pasco 2:19.37 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
48 Stringer, Seth SO Pasco 2:19.59 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
49 Norton, Luke JR New Smyrna Beach 2:19.79 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
50 Clarke, Jehu JR Edgewater 2:19.80 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
51 Reilly, Jonah SO Mainland 2:20.69 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
52 Toussaint, Benjie SO Lake Region 2:20.76 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
53 Bell, Matthew FR River Ridge 2:21.62 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
54 Gonzales, Jose FR South Lake 2:21.72 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
55 Ouellette, Luke FR New Smyrna Beach 2:21.96 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
56 Cofield, Jaden SO Poinciana 2:22.89 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
57 Latorre, Mario JR Seabreeze 2:23.00 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
58 Smith, Nathan JR River Ridge 2:23.12 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
59 Sadek, Youseff SR Harmony 2:23.30 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
60 Heller, Kim FR Seabreeze 2:23.32 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
61 Pope, Dominique SR Wesley Chapel 2:23.59 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
62 Petit-Frere, John-Amy SR Liberty 2:24.20 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
63 Hovius, Joel SO South Lake 2:24.43 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
64 Willis, Mark FR Belleview 2:24.72 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
65 Michel, Carlson FR Poinciana 2:24.80 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
66 Kopach, Evan JR Matanzas 2:25.69 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
67 Cruzado, Luis FR Belleview 2:25.77 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
68 Frame, Thomas JR Belleview 2:27.03 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
69 Trees, Joel SO Leesburg 2:28.32 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
70 Marquis, David SO Springstead 2:29.08 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
71 Arceo, Miguel FR Sebring 2:29.15 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
72 Watson, Anton SR Edgewater 2:29.48 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
73 Miranda, Jaihden SO East River 2:29.63 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
74 Martin, Dylan SO Wesley Chapel 2:29.90 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
75 Recio, Edward SR Pine Ridge 2:30.01 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
76 Schneider, Bryson JR Auburndale 2:30.24 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
77 Walden, Jack FR Lecanto 2:31.01 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
78 Morgan, Tyler SR Gainesville 2:31.85 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
79 Jimenez, Jason SO Belleview 2:32.56 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
80 Hernandez, Franklin SR Liberty 2:32.57 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
81 Villacis, Diego SO East River 2:32.78 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
82 Velazquez , Jordy SO Auburndale 2:34.16 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
83 Caldero, Jorge SR Pine Ridge 2:35.39 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
84 Jn-Baptiste, Mekhi SO Liberty 2:36.23 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
85 McDonald, Lane JR Lake Weir 2:37.39 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
86 Facey, Donzel SR Poinciana 2:37.81 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
87 Stevens, Grant SO Forest 2:38.33 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
88 Darrin, Connor SR Harmony 2:39.20 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
89 Draper, Jonathan SR Harmony 2:39.32 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
90 Mercier, Reyson SO Auburndale 2:43.60 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
91 Wright, Omario SO Auburndale 2:46.78 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
92 Rojas, Gabriel SO Pine Ridge 2:47.29 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Kanaar, Kylie SO Springstead 2:21.39 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
2 Millett, Meadow SO Mitchell 2:22.53 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
3 Kay, Jillian SO Vanguard (Ocala) 2:23.97 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
4 Rivera, Alanie FR Harmony 2:24.67 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
5 Charske, Julia SO Vanguard (Ocala) 2:24.95 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
6 Dobkowski, Katerina SR Belleview 2:26.44 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
7 Harris, Nichole SO Forest 2:26.95 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
8 Ryan, Susie JR Gainesville 2:27.37 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
9 Schlageter, Emma SO New Smyrna Beach 2:28.14 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
10 Mullins, Brooke SO Harmony 2:28.64 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
11 White, Allison SO Mitchell 2:30.34 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
12 Spires, Ashley SO Sunlake 2:31.23 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
13 Hawryluk, Grace JR Mainland 2:32.80 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
14 Pierre-Louis, Wislande SR Lake Region 2:33.75 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
15 Hunter, Aisjah SO Lake Region 2:35.03 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
16 James, April SR Lake Region 2:36.66 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
17 Chandler, Ella SO Seabreeze 2:36.74 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
18 Brown-Tullis, Mariah FR Winter Haven 2:37.13 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
19 Santilli, Ella SR Matanzas 2:37.44 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
20 Noll, Elise JR Land O'Lakes 2:37.66 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
21 Weaver, Madison SR Lecanto 2:38.31 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
22 Vega, Karina SO East River 2:38.93 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
23 Johnson, Riniya JR Auburndale 2:39.12 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
24 Gladis, Kareena SR Leesburg 2:39.67 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
25 Hildebrand, Maranda FR Land O'Lakes 2:40.71 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
26 Bedson, Brooke FR Gainesville 2:40.95 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
27 Newport, Cathryne SO Sunlake 2:44.58 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
28 Carter, Adrian SO Vanguard (Ocala) 2:44.86 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
29 Elliot, Jasmine SO Liberty 2:45.31 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
30 Jiang, Alicia FR Leesburg 2:46.27 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
31 Bradley, Jordan FR Mitchell 2:47.03 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
32 Prinner, Samantha SO Lecanto 2:47.15 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
33 Warren , Gracie SO New Smyrna Beach 2:47.39 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
34 Culpepper, Caitlyn FR Sunlake 2:47.85 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
35 Reliford, Arianna FR Auburndale 2:50.79 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
36 Devlin, Emma SO River Ridge 2:51.17 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
37 Chapman, Sage FR New Smyrna Beach 2:51.71 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
38 Cortes, Gabriela FR Pine Ridge 2:51.80 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
39 Anderson, Kyla FR Seabreeze 2:52.13 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
40 Sacauskas, Lauren JR Forest 2:52.99 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
41 Rhoden, Airon SR Bartow 2:54.51 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
42 Lewis, Haley SR Mitchell 2:54.82 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
43 Harris, Charlotte FR Seabreeze 2:54.99 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
44 Hinkle, Julia SR New Smyrna Beach 2:55.72 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
45 Burkhalter, Madison FR Harmony 2:56.18 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
46 Gaines, Te'Vaunna JR Mainland 2:56.21 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
47 Soltys, Natalie SO East River 2:56.29 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
48 Revello, Alexa FR River Ridge 2:56.36 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
49 Sas, Sara JR Poinciana 2:56.73 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
50 Jordan, Deniasha SR Auburndale 2:57.71 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
51 Bruno, Angela SR Vanguard (Ocala) 2:57.78 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
52 Pineda, Dianna FR Deltona 2:58.83 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
53 Olsen, Sydney SR Matanzas 2:58.91 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
54 Giovanniello, Ashley FR Lecanto 2:59.42 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
55 Kortuem, Adin SO Harmony 2:59.68 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
56 Scott, Reagan JR Sebring 2:59.87 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
57 Brooks, Paxton JR Sebring 3:00.76 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
58 Irvin, Marlee FR River Ridge 3:01.74 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
59 Sanchez, Krystalyn SO Lake Region 3:01.81 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
60 Stua, Elizabeth SR Forest 3:02.49 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
61 Grayson, Alexis FR Winter Haven 3:03.39 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
62 Striegel, Mia JR Seabreeze 3:03.40 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
63 Hawkins, Kaitlyn SR Leesburg 3:04.28 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
64 Cameron, Aailya FR Springstead 3:05.50 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
65 Parker, Jateria JR Winter Haven 3:09.67 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
66 Gordon, Aubree SO Belleview 3:09.83 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
67 Calvert, Alexandra FR Springstead 3:10.50 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
67 Rodriguez, Elizabeth SO Matanzas 3:10.50 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
69 Andino, Maryha SO East River 3:13.80 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
70 Hernandez, Mia SO Pine Ridge 3:15.63 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
71 Goucher, Kelsie FR Springstead 3:16.69 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
72 Olude, Asia-Marie SO Pine Ridge 3:22.44 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
73 Rota Conti, Sara JR South Lake 3:23.33 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
74 Briggs, Franchezka JR South Lake 3:26.05 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019

1600 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 O'Gorman, Aidan SR New Smyrna Beach 4:28.13 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
2 Burleson, Dominic SR Sunlake 4:29.70 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
3 Kay, Alex SR Vanguard (Ocala) 4:33.87 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
4 Benitez-Chaparro, Lewis JR Vanguard (Ocala) 4:34.86 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
5 Troupe, William SR Leesburg 4:35.11 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
6 Christopher, Tylan JR Leesburg 4:35.67 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
7 Deriso, Ashton SO Forest 4:35.87 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
8 Scheid, Edward JR Sunlake 4:35.88 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
9 Kennedy, Gavin JR Sunlake 4:36.77 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
10 Cain, Nicholas JR Gainesville 4:39.78 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
11 Saucedo Flores, Adolfo SR Belleview 4:40.87 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
12 Surkov, Paul FR Mitchell 4:41.93 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
13 Murray, Sean SR Lecanto 4:43.17 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
14 Hawley, Dalton JR Matanzas 4:43.77 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
15 Castillo, Brandon SO Land O'Lakes 4:44.36 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
16 Knopp, Kaden JR Sunlake 4:44.78 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
17 Kader, Rayaan SO Springstead 4:44.84 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
18 Moore, Joshua FR Vanguard (Ocala) 4:44.92 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
19 Brownrigg, Shane SR Seabreeze 4:45.06 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
20 Norton, Luke JR New Smyrna Beach 4:45.07 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
21 Windett, Omario SO Poinciana 4:45.16 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
22 Collins, Michael SO Lake Region 4:46.19 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
23 Chatman, Noah FR River Ridge 4:48.93 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
24 Croy, Alexander SR South Lake 4:50.02 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
25 Rivas, Jose SR South Lake 4:50.13 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
26 Hornstein, Maxwell JR Matanzas 4:50.75 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
27 Palamar, Noah JR Mitchell 4:51.45 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
28 El-Labban, Laith SR Auburndale 4:51.98 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
29 Burkett, James SR Auburndale 4:53.38 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
30 Ouellette, Luke FR New Smyrna Beach 4:53.51 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
31 Dinkins, Jonathan JR Belleview 4:55.07 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
32 Augustynowski, Seth SO Seabreeze 4:56.38 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
33 Romer, Stephen SO Harmony 4:56.58 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
34 Kirchner, Jason FR River Ridge 4:57.01 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
35 Beckwith, David SO Belleview 4:58.39 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
36 Smith, William JR Matanzas 4:58.70 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
37 Reilly, Jonah SO Mainland 4:59.12 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
38 Mitchell, Braden SO Land O'Lakes 5:00.11 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
39 Richardson, Talon SO South Lake 5:01.84 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
40 Money, Brock SO Leesburg 5:02.18 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
41 Mock, Benjamin JR Gainesville 5:02.22 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
42 Krug, Cooper SO South Lake 5:03.10 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
43 Reyes, Jonathan JR Liberty 5:03.65 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
44 Reynolds, Joseph SO Belleview 5:04.79 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
45 Rodriguez, Christian FR Seabreeze 5:05.52 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
46 Velez, Ian SO Sebring 5:05.57 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
47 Morgan, Kyle SO Gainesville 5:05.58 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
48 Aring, Shawn SR East River 5:06.02 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
49 Baez, Joshua FR Deltona 5:06.32 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
50 Maduro, Enrique FR River Ridge 5:06.64 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
51 Toussaint, Benjie SO Lake Region 5:07.11 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
52 Johnson, Payne SO Matanzas 5:08.40 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
53 Morgan, Tyler SR Gainesville 5:09.30 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
54 Cooper, Addison FR Mitchell 5:10.46 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
55 Flohr, Zach JR Vanguard (Ocala) 5:10.48 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
56 LangSelius, Ethan FR Edgewater 5:16.13 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
57 Schroeder, Jaden SO River Ridge 5:17.12 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
58 Crick, Trent SO Seabreeze 5:17.81 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
59 Obradovich, Joseph SO Land O'Lakes 5:18.30 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
60 Abdurahman, Arjon JR Mainland 5:19.33 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
61 Marquis, David SO Springstead 5:20.61 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
62 Delong, Zachary JR New Smyrna Beach 5:21.81 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
63 Gibbs, Jordan FR Pasco 5:21.92 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
64 Westfall, Austin FR Leesburg 5:22.83 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
65 Arceo, Miguel FR Sebring 5:28.08 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
66 Poplick, Donald SO Pasco 5:28.41 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
67 Parker, Brandon SO Forest 5:29.55 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
68 Andrews, Matthew JR Sebring 5:32.40 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
69 Hernandez, Isaias FR Bartow 5:37.40 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
70 Wallace, Matthew SO Edgewater 5:37.53 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
71 McDonald, Lane JR Lake Weir 5:37.80 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
72 Stevens, Grant SO Forest 5:39.10 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
73 Teters, James SR Mainland 5:42.08 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
74 Recio, Edward SR Pine Ridge 5:43.12 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
75 Miranda, Jaihden SO East River 5:43.69 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
76 Draper, Jonathan SR Harmony 5:45.69 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
77 Seefeldt, Mark JR Lake Region 5:47.48 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
78 Petit-Frere, John-Amy SR Liberty 5:48.76 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
79 Reis-Elbara, Kenneth FR Lecanto 5:50.12 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
80 Pineda, Carlos JR Deltona 5:50.66 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
81 Facey, Donzel SR Poinciana 5:50.70 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
82 Darrin, Connor SR Harmony 5:51.84 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
83 Hernandez, Franklin SR Liberty 5:53.79 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
84 Brown, Elijah FR Bartow 5:56.94 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
85 Ryder, Jason FR Poinciana 5:59.33 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
86 Vosburg, Francisco SO Sebring 5:59.65 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
87 Page, Guissepe SR Lake Region 6:07.47 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
88 Rideout, Cameron JR East River 6:11.32 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
89 Wilson, Derrick SO Winter Haven 6:21.38 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
90 Caldero, Jorge SR Pine Ridge 6:21.44 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
91 Bowen, Malachi JR Poinciana 6:25.97 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
92 Brenay, Ricky FR Pine Ridge 6:28.29 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019

1600 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Millett, Meadow SO Mitchell 5:09.14 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
2 Winborn, Liina JR Sunlake 5:11.01 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
3 Gladis, Kareena SR Leesburg 5:20.96 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
4 Abernathy, Natalie SR Land O'Lakes 5:26.15 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
5 Veltcheva, Ani FR Gainesville 5:27.27 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
6 Hicks, Allison SR Harmony 5:33.85 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
7 Dobkowski, Katerina SR Belleview 5:36.39 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
8 Mullins, Brooke SO Harmony 5:36.71 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
9 Bolen, Vanessa SR Harmony 5:37.19 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
10 Steffens, Kelly JR Matanzas 5:38.51 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
11 Gordy, Shannon SO Sunlake 5:39.62 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
12 Marshall, Mykenzee SR Vanguard (Ocala) 5:40.48 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
13 White, Allison SO Mitchell 5:44.81 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
14 Salinas, Jennifer SR Edgewater 5:46.37 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
15 Norfolk, Caitlyn JR Matanzas 5:47.54 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
16 Macedo Pineda, Kathy SR Auburndale 5:49.16 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
17 Cruz-Pagan, Mariela SO Vanguard (Ocala) 5:49.21 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
18 Mundy, Genevieve SO Matanzas 5:54.46 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
19 Ruhlman, Justine SR Sunlake 5:55.74 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
20 Merkle, Averi FR New Smyrna Beach 5:57.58 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
21 Crowe, Maggie SR Forest 5:58.40 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
22 Ramos Mercado, Ariana SO Harmony 5:58.76 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
23 Silvey, Scotlyn JR Gainesville 5:58.91 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
24 Cadieu, Kya JR Auburndale 6:00.11 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
25 Bronson, Madelyn JR Mainland 6:00.53 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
26 Sacauskas, Lauren JR Forest 6:03.13 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
27 Chalfin-Smith, Safi JR Gainesville 6:04.77 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
28 Jiang, Alicia FR Leesburg 6:05.53 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
29 Bradley, Jordan FR Mitchell 6:05.65 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
30 Blind, Bella FR Winter Haven 6:08.70 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
31 Bowman, Emma FR Belleview 6:13.16 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
32 Celeste , Gianna FR East River 6:14.17 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
33 Redmon, Emily JR Mitchell 6:18.33 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
34 Bruno, Angela SR Vanguard (Ocala) 6:19.78 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
35 Irvin, Marlee FR River Ridge 6:20.10 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
35 Squitieri, Kayla SR New Smyrna Beach 6:20.10 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
37 Prinner, Jordan SO Lecanto 6:21.20 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
38 Stansfield, Lyvia FR South Lake 6:23.68 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
39 Schultze, Lily SO Springstead 6:23.72 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
40 Lantzy, Elizabeth SR Lecanto 6:24.74 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
41 Gilbert, Hannah FR Mainland 6:26.39 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
42 Cortes, Gabriela FR Pine Ridge 6:27.15 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
43 Pesack, Antigone SR Lake Region 6:28.41 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
44 Harrington, Mackenzie SO Leesburg 6:28.48 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
45 Marshall, Lauren FR Matanzas 6:28.52 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
46 Lackey, Laurynn FR Leesburg 6:30.71 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
47 Gordon, Aubree SO Belleview 6:30.76 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
48 Brooks, Shannen SR Seabreeze 6:32.21 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
49 Cohen, Astrid FR New Smyrna Beach 6:35.00 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
50 Scott, Reagan JR Sebring 6:35.77 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
51 Brooks, Paxton JR Sebring 6:36.05 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
52 Manosalva, Maria JR Auburndale 6:36.54 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
53 Roberts, Logan SO Vanguard (Ocala) 6:41.18 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
54 Sanchez, Karina JR Lake Region 6:42.95 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
55 Pineda, Dianna FR Deltona 6:47.25 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
56 Striegel, Mia JR Seabreeze 6:47.34 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
57 Mungin, Crystal SR Bartow 6:51.38 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
58 Mulford, Gabriele SO Forest 6:53.34 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
59 Rhoden, Airon SR Bartow 6:55.28 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
60 Revello, Alexa FR River Ridge 6:56.12 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
61 Andino, Maryha SO East River 6:58.30 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
62 Fain, Grace FR Deltona 6:59.66 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
63 Wright, Kaylie FR Lecanto 7:00.23 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
64 Smith, Shannon SO New Smyrna Beach 7:01.07 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
65 Slagel, Sydney JR Winter Haven 7:05.38 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
66 Sas, Sara JR Poinciana 7:05.43 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
67 Selby, Audrey SR Springstead 7:06.51 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
68 Leturno, Elise FR Lecanto 7:09.58 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
69 Sullivan , Fiona SO Springstead 7:18.57 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
70 Cawood, Jamie JR Seabreeze 7:24.67 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
71 Cortez, Gladys JR Lake Region 7:27.32 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
72 Bautista, Stephanie SR Lake Region 7:27.48 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
73 Oroz, Alexandra JR River Ridge 7:32.50 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
74 Ousley, Alayjah FR Liberty 7:35.50 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
75 Exantus, Paula SR Liberty 7:38.32 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
76 Validum, Monalisa SO Liberty 7:49.84 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
77 Figueroa, Alyssa FR East River 8:20.82 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019

3200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 O'Gorman, Aidan SR New Smyrna Beach 9:59.61 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
2 Burleson, Dominic SR Sunlake 10:02.82 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
3 Knobl, Drew JR Sunlake 10:08.54 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
4 Kennedy, Gavin JR Sunlake 10:08.96 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
5 Poe, Jarod JR Mitchell 10:09.62 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
6 Robbins, Colby FR Sunlake 10:10.31 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
7 Troupe, William SR Leesburg 10:10.41 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
8 Benitez-Chaparro, Lewis JR Vanguard (Ocala) 10:15.78 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
9 Kader, Rayaan SO Springstead 10:15.80 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
10 Cain, Nicholas JR Gainesville 10:16.63 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
11 Saucedo Flores, Adolfo SR Belleview 10:21.51 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
12 Egorov, Michael JR Gainesville 10:25.91 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
13 Knight, Harrison JR Vanguard (Ocala) 10:27.05 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
14 Collins, Michael SO Lake Region 10:27.08 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
15 Cooney, Griffin SO New Smyrna Beach 10:27.22 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
16 Vasques, Jamill JR Auburndale 10:28.44 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
17 Loser, Dylan FR Auburndale 10:32.53 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
18 Romer, Stephen SO Harmony 10:33.39 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
19 Morrison, Nicholas SR Harmony 10:33.73 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
20 Croy, Alexander SR South Lake 10:35.13 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
21 Deriso, Ashton SO Forest 10:35.52 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
22 Castillo, Brandon SO Land O'Lakes 10:37.65 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
23 Hawley, Dalton JR Matanzas 10:44.25 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
24 Pank, Tristan FR Vanguard (Ocala) 10:52.96 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
25 Brownrigg, Shane SR Seabreeze 10:53.21 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
26 Moore, Joshua FR Vanguard (Ocala) 10:55.47 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
27 Rivas, Jose SR South Lake 10:56.04 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
28 Augustynowski, Seth SO Seabreeze 10:58.07 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
29 Couples, Corey SR Leesburg 10:58.64 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
30 Dunning, Blake JR Belleview 10:58.89 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
31 Brock, Justin JR Gainesville 11:02.18 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
32 Krug, Cooper SO South Lake 11:02.24 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
33 Piraux, Jeremiah JR Lecanto 11:10.67 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
34 Bazel, John FR New Smyrna Beach 11:16.01 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
35 Mitchell, Braden SO Land O'Lakes 11:16.10 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
36 Crick, Trent SO Seabreeze 11:16.43 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
37 Carpenter, Evan FR Mitchell 11:16.44 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
38 Smith, William JR Matanzas 11:20.20 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
39 Westfall, Austin FR Leesburg 11:29.02 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
40 Rutledge, Bradley FR Belleview 11:31.41 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
41 Schroeder, Jaden SO River Ridge 11:33.12 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
42 Obradovich, Joseph SO Land O'Lakes 11:34.61 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
43 Telfer, David SO Matanzas 11:39.59 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
44 Stansfield, Maximus SO South Lake 11:41.92 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
45 Carol, William SO Sebring 11:50.70 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
46 Morgan, Daniel FR Sebring 11:55.22 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
47 Sizemore, Hunter JR River Ridge 11:58.53 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
48 Castillo, Cesar SR Land O'Lakes 12:10.29 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
49 Glen, Nicholas FR Auburndale 12:12.09 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
50 Donaldson, Morgan SO New Smyrna Beach 12:14.91 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
51 Yi, Conner FR Harmony 12:29.02 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
52 Kelly, Zachary SO Matanzas 12:31.22 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
53 Smith, Perrin JR Belleview 12:33.22 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
54 Darrin, Connor SR Harmony 12:33.99 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
55 Chatman, Noah FR River Ridge 12:43.06 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
56 Kirchner, Jason FR River Ridge 12:48.56 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
57 Rojas, Gabriel SO Pine Ridge 12:58.67 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
58 Seefeldt, Mark JR Lake Region 12:59.94 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
59 Pineda, Carlos JR Deltona 13:05.38 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
60 Schulenberg, Daniel JR Lecanto 13:05.84 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
61 Ryder, Jason FR Poinciana 13:32.00 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
62 Harris, Jesse JR East River 14:12.94 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
63 Carbajal, Jimmy SO East River 14:44.41 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
64 Poole, Draven FR Pasco 17:46.46 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019

3200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Abernathy, Natalie SR Land O'Lakes 11:11.66 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
2 Winborn, Liina JR Sunlake 11:15.36 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
3 Petersen, Emma Kate SO Vanguard (Ocala) 11:55.07 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
4 Steffens, Kelly JR Matanzas 12:10.83 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
5 Millett, Meadow SO Mitchell 12:19.30 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
6 Bolen, Vanessa SR Harmony 12:22.20 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
7 Gordy, Shannon SO Sunlake 12:29.12 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
8 Hicks, Allison SR Harmony 12:35.40 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
9 Veltcheva, Ani FR Gainesville 12:47.81 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
10 Salinas, Jennifer SR Edgewater 12:48.25 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
11 Norfolk, Caitlyn JR Matanzas 12:53.47 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
12 Marshall, Mykenzee SR Vanguard (Ocala) 12:55.73 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
13 Cadieu, Kya JR Auburndale 12:56.96 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
14 Spires, Ashley SO Sunlake 13:01.24 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
15 Burleson, Emma FR Sunlake 13:01.94 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
16 Bronson, Madelyn JR Mainland 13:03.44 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
17 Ramos Mercado, Ariana SO Harmony 13:08.73 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
18 Cruz-Pagan, Mariela SO Vanguard (Ocala) 13:09.76 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
19 Darrin, Claire JR Harmony 13:13.91 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
20 Mundy, Genevieve SO Matanzas 13:22.50 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
21 Silvey, Scotlyn JR Gainesville 13:22.67 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
22 Macedo Pineda, Kathy SR Auburndale 14:00.00 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
23 Chalfin-Smith, Safi JR Gainesville 14:02.93 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
24 Squitieri, Kayla SR New Smyrna Beach 14:05.54 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
25 Lammens, Emma SO Vanguard (Ocala) 14:15.59 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
26 Blind, Bella FR Winter Haven 14:21.90 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
27 Irvin, Marlee FR River Ridge 14:31.02 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
28 Bowman, Emma FR Belleview 14:33.79 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
29 Lackey, Laurynn FR Leesburg 14:37.29 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
30 Lantzy, Elizabeth SR Lecanto 15:12.60 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
31 Unger, Vanessa JR Mitchell 15:25.67 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
32 Lustberg, Erica JR Pasco 15:37.62 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
33 Slagel, Sydney JR Winter Haven 15:45.68 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
34 Coleman, Catherine SO Seabreeze 16:00.61 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
35 Reilly, Rosa JR Matanzas 16:12.90 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
36 Cawood, Jamie JR Seabreeze 16:59.19 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
37 Sullivan , Fiona SO Springstead 17:02.95 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
38 Sizemore, Jordan FR River Ridge 17:14.56 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019

100 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Thomas, Tyra SO Auburndale 14.15 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.9
2 Morris, Cathrina SR Auburndale 14.38 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.9
3 Gonzalez Gotay, Elimarys SR Harmony 15.51 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.9
4 Bell, Brianna JR Vanguard (Ocala) 16.02 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 0.4
5 Pusey, Shanell SR Matanzas 16.11 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 -1.3
6 Williams, Brea JR Gainesville 16.14 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 0.4
7 Moss, Breanna SO Liberty 16.45 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.9
8 Hill, Nia SR New Smyrna Beach 16.46 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 -1.3
9 Kilmer, Hannah JR Sunlake 16.66 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
10 D'Anna, Celine SO Lecanto 16.81 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
11 Morales, Tiana JR Liberty 17.18 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.9
12 Fernandez, Alexis SO Land O'Lakes 17.75 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
13 Kimbrell, McKenna JR Sebring 17.98 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.9
14 Budhai, Chalisa FR Harmony 17.99 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.9
15 Franklin, Destini JR Mainland 18.08 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 -1.3
16 Green, Jomyra JR Lake Weir 18.19 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 0.4
17 Scott , E'moni'e JR Liberty 18.28 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.9
18 Heard, Eli SR Forest 18.48 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 0.4
19 Gonzalez, Genesis SR Sunlake 18.53 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
20 Lemoine, Camile FR Lake Weir 18.56 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 0.4
21 Cooper, Jourdon JR Mainland 18.64 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 -1.3
22 Evans, Abbie SO Belleview 18.92 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 0.4
23 Klein, Summer JR Mainland 19.54 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 -1.3
24 Hope, Felicia SR Vanguard (Ocala) 19.63 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 0.4
25 Smith, Beonni SR East River 19.87 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 -1.3
26 Harris, Cierra SR Deltona 20.03 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 -1.3
27 Cameron, Emilia SR Pasco 20.05 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
28 Martin, Ja’marria SO Vanguard (Ocala) 20.24 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 0.4
29 Rooney, Tristan SO Sunlake 20.66 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
30 Watkins, Madison FR Mitchell 20.69 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
31 Benitez, Alexi FR Wesley Chapel 22.68 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
32 Cooper, Sydney FR Mainland 25.82 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 -1.3

110 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Cooper, Lindon SR Mainland 15.35 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 0.8
2 Guest, Yancey SR Forest 15.69 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -0.9
3 Hernandez, Aaron SR Poinciana 15.94 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 -0.6
4 Sanchez, John SR Poinciana 15.95 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 -0.6
5 Holmes, Noah SR Springstead 16.05 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
6 Oneal, Tyrone JR Forest 16.15 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -0.9
7 Wilson, Chase JR Lecanto 16.19 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
8 Crawford, Jermaine JR Lake Weir 16.20 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -0.9
9 Ingram, Brandon SR Winter Haven 16.26 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 -0.6
10 McMillan, Ethan JR Sebring 16.27 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 -0.6
11 King, Dashaun SO Forest 16.28 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -0.9
12 Jacobson, William SO Harmony 16.41 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 -0.6
13 Mbowe, Abdullah SR Sunlake 16.54 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
14 Frazier, Noah JR Gainesville 16.91 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -0.9
15 Castro, Christopher SO River Ridge 17.00 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
16 Johnson, Tristan SR Forest 17.08 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -0.9
17 Koney-Laryea, Nabil JR Mitchell 17.13 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
18 Crouch, Justin JR Land O'Lakes 17.16 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
19 Schmelter, Gavin SO Land O'Lakes 17.20 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
20 Gressett, Carl JR Harmony 17.26 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 -0.6
21 Whittick, Joel JR Matanzas 17.34 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 0.8
22 Young, Jeremy JR Wesley Chapel 17.47 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
23 Downs, Jonathan JR Vanguard (Ocala) 17.98 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -0.9
24 Hanford, De'Nario JR Lake Region 18.40 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 -0.6
25 Souverain, Mishael SO Matanzas 18.51 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 0.8
26 Ramnarayan, Kevin JR East River 18.70 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 0.8
27 Cole, Jackson SO Gainesville 18.89 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019 -0.9
28 Williams, Michael JR Pine Ridge 19.57 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 0.8
29 Thomas, Timothy SR Pine Ridge 19.77 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 0.8
30 Belcher, William FR East River 20.91 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 0.8
31 Wilson, Daqwon JR Winter Haven 23.49 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 -0.6
32 Jackson, Charles SR Edgewater 24.25 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 0.8

300 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Cooper, Lindon SR Mainland 40.28 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
2 Wilson, Chase JR Lecanto 41.44 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
3 Willis, Khedgen SR Lake Region 41.75 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
4 Guest, Yancey SR Forest 42.05 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
5 Koney-Laryea, Nabil JR Mitchell 42.16 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
6 Sapp, D'Angelo JR Winter Haven 42.48 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
7 Quiles , Julio JR Auburndale 42.61 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
8 Ingram, Brandon SR Winter Haven 42.89 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
9 Young, Jeremy JR Wesley Chapel 43.04 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
10 Bond, Guy SO Poinciana 43.12 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
11 Holmes, Noah SR Springstead 43.37 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
12 Harris, Remedy SO Wesley Chapel 43.45 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
13 Mbowe, Abdullah SR Sunlake 43.47 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
14 Gressett, Carl JR Harmony 44.38 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
15 Crawford, Jermaine JR Lake Weir 44.62 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
16 Frazier, Noah JR Gainesville 44.68 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
17 Oneal, Tyrone JR Forest 44.75 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
18 Johnson, Tristan SR Forest 45.02 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
19 Hanford, De'Nario JR Lake Region 45.22 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
20 Whittick, Joel JR Matanzas 45.25 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
21 Souverain, Mishael SO Matanzas 45.35 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
22 Samuel, Jahni SO Sunlake 45.69 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
22 Slaughter, Terrence SR Edgewater 45.69 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
24 Haskell-Justice, Seth SR Edgewater 45.88 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
25 Ramnarayan, Kevin JR East River 46.93 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
26 McMillan, Ethan JR Sebring 47.33 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
27 Davis, Quenton JR Mainland 47.65 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
28 Eastman, Delon JR Vanguard (Ocala) 47.74 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
29 Fribbley, Sean SR Springstead 47.89 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
30 Dinkins, Jonathan JR Belleview 48.04 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
31 Friendly, Jayce SO Matanzas 48.22 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
32 King, Dashaun SO Forest 50.32 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019

300 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Morris, Cathrina SR Auburndale 44.88 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
2 D'Anna, Celine SO Lecanto 46.35 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
3 Thomas, Tyra SO Auburndale 46.41 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
4 Kilmer, Hannah JR Sunlake 46.51 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
5 Elder, Jordan JR Mainland 47.08 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
6 Brice, Gabrielle SR Edgewater 47.66 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
7 Pusey, Shanell SR Matanzas 49.25 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
8 Morales, Tiana JR Liberty 49.28 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
9 Gonzalez Gotay, Elimarys SR Harmony 49.34 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
10 Phifer, Osheiauna JR Winter Haven 50.31 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
11 Hill, Nia SR New Smyrna Beach 50.35 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
12 Gonzalez, Genesis SR Sunlake 50.60 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
13 Moss, Breanna SO Liberty 50.61 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
14 Bell, Brianna JR Vanguard (Ocala) 51.16 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
15 Lewis, Haley SR Mitchell 51.24 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
16 Douglas, Shannon FR Matanzas 51.37 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
17 Scott , E'moni'e JR Liberty 51.84 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
18 Cooper, Jourdon JR Mainland 52.52 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
19 Webb, Carly SO Sebring 52.73 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
20 Benitez, Alexi FR Wesley Chapel 53.03 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
21 Goldstein, Viviana JR Gainesville 53.74 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
22 Pichardo, Arianna FR East River 54.03 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
23 Sorel, Mikal JR Lecanto 54.04 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
24 Soares, Charlize JR Springstead 54.51 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
25 Jones, Sania JR Belleview 54.55 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
26 Franklin, Destini JR Mainland 54.77 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
27 Lemoine, Camile FR Lake Weir 55.15 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
28 Green, Jomyra JR Lake Weir 55.23 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
29 Rooney, Tristan SO Sunlake 55.60 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
30 Ramos, Nylea SO Lake Weir 59.50 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
31 Hankinson, Grace FR Vanguard (Ocala) 1:00.29 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019

4 x 100 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Winter Haven 42.72 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
2 Mainland 43.02 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
3 Auburndale 43.46 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
4 Gainesville 43.69 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
5 Springstead 43.70 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
6 Poinciana 43.81 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
7 Sebring 43.87 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
8 Forest 44.05 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
9 Wesley Chapel 44.27 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
10 Lake Gibson 44.47 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
11 Land O'Lakes 44.63 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
12 New Smyrna Beach 44.65 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
13 Sunlake 44.93 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
14 Vanguard (Ocala) 45.08 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
15 South Lake 45.28 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
16 River Ridge 45.32 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
17 Matanzas 45.89 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
18 Harmony 46.13 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
19 Liberty 46.26 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
20 East River 46.60 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
21 Leesburg 46.82 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
22 Seabreeze 48.35 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
23 Lecanto 49.91 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
24 Belleview 52.93 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
25 Edgewater 1:02.35 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
26 Lake Region 1:07.33 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019

4 x 400 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Sebring 3:24.71 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
2 Mainland 3:29.21 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
3 Winter Haven 3:29.28 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
4 Harmony 3:30.11 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
5 Lecanto 3:30.19 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
6 Mitchell 3:31.75 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
7 Sunlake 3:32.43 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
8 Poinciana 3:32.73 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
9 Vanguard (Ocala) 3:33.06 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
10 Auburndale 3:33.57 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
11 East River 3:35.54 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
12 Matanzas 3:36.31 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
13 Wesley Chapel 3:39.48 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
14 Lake Region 3:40.11 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
15 Leesburg 3:40.28 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
16 Bartow 3:40.46 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
17 Liberty 3:40.75 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
18 Gainesville 3:41.17 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
19 Forest 3:41.67 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
20 Springstead 3:42.63 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
21 New Smyrna Beach 3:42.66 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
22 Land O'Lakes 3:43.20 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
23 Edgewater 3:46.55 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
24 South Lake 3:49.74 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
25 Belleview 3:53.81 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
26 Seabreeze 4:01.18 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019

4 x 800 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Matanzas 8:20.88 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
2 Sunlake 8:21.11 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
3 Mitchell 8:23.21 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
4 East River 8:28.30 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
5 Vanguard (Ocala) 8:28.52 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
6 New Smyrna Beach 8:30.06 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
7 Lake Region 8:30.54 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
8 Seabreeze 8:33.31 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
9 Lecanto 8:33.42 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
10 Forest 8:37.40 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
11 Land O'Lakes 8:40.22 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
12 Sebring 8:43.28 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
13 Auburndale 8:45.02 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
14 Springstead 8:45.16 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
15 Gainesville 8:47.72 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
16 Harmony 8:54.37 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
17 South Lake 9:19.08 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
18 River Ridge 9:22.98 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
19 Pasco 9:35.62 FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
20 Liberty 9:36.99 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
21 Edgewater 9:39.17 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
22 Leesburg 9:40.67 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
23 Bartow 9:45.04 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
24 Poinciana 9:46.54 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
25 Belleview 9:49.38 FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
26 Pine Ridge 9:58.94 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019

High Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Bond, Guy SO Poinciana 1.97m 6' 5.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
2 Castro, Christopher SO River Ridge 1.91m 6' 3.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
3 Gilbert, James SR Edgewater 1.90m 6' 2.75" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
4 Clay, Adrian JR Auburndale 1.87m 6' 1.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
5 Gayle, Rajah JR Wesley Chapel 1.86m 6' 1.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
6 Bassett, Lamarkces SR Forest 1.82m 5' 11.5" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
6 Brown, Eric SO Sebring 1.82m 5' 11.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
8 Burns, Isaiah SO Wesley Chapel 1.81m 5' 11.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
9 Dillard, Brian SR Lake Weir 1.77m 5' 9.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
9 Gaston, Gibson JR Harmony 1.77m 5' 9.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
11 Bailey, Christian SR Mitchell 1.76m 5' 9.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
11 Russell, Ryan SO Springstead 1.76m 5' 9.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
11 Wunderly, Dieter SO Lecanto 1.76m 5' 9.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
14 Foster, Eddie SR Edgewater 1.75m 5' 8.75" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
14 Haskell-Justice, Seth SR Edgewater 1.75m 5' 8.75" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
16 Frazier, Noah JR Gainesville 1.72m 5' 7.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
17 Greene, Marcus JR Mainland 1.70m 5' 7" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
17 McKendree, Justice SR Sunlake 1.70m 5' 7" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
17 Sears, Jordan JR Mainland 1.70m 5' 7" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
17 Troupe, D'Narijo SR Sunlake 1.70m 5' 7" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
17 Ware, Zechariah SR Edgewater 1.70m 5' 7" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
17 Wright, Jamaal SR Sunlake 1.70m 5' 7" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
23 Cole, Jackson SO Gainesville 1.67m 5' 5.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
23 Gilbert, Wade SR Sebring 1.67m 5' 5.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
23 Johnson, Tristan SR Forest 1.67m 5' 5.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
23 Stephens, Branden JR Vanguard (Ocala) 1.67m 5' 5.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
27 Whittick, Joel JR Matanzas 1.65m 5' 5" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
28 Velez, Antonio SR Belleview 1.62m 5' 3.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
29 Allen, Ta'Quadre SR Mainland 1.60m 5' 3" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
30 Ewers, Nicholas SR Land O'Lakes 1.58m 5' 2.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
30 Senior, David SO River Ridge 1.58m 5' 2.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
30 Sheffield, Blake FR Lecanto 1.58m 5' 2.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
33 Jones, Andre JR Vanguard (Ocala) 1.57m 5' 1.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
33 Knowles, Zikevious FR Sebring 1.57m 5' 1.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
33 Leverett, Christopher SO Vanguard (Ocala) 1.57m 5' 1.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
33 Marino, Michael SO Harmony 1.57m 5' 1.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
33 Nelson, Quinton FR South Lake 1.57m 5' 1.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
33 Oneal, Tyrone JR Forest 1.57m 5' 1.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
39 Marczak, Aleks SR Land O'Lakes 1.52m 4' 11.75" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
39 Pierre, Nehemiah SO Springstead 1.52m 4' 11.75" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
39 Reis-Elbara, Kenneth FR Lecanto 1.52m 4' 11.75" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
39 Wright, Keyshawn SO Vanguard (Ocala) 1.52m 4' 11.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019

High Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Bonzil, Christelle JR Liberty 1.62m 5' 3.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
2 Augustin, Victoria JR Winter Haven 1.57m 5' 1.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
3 Collins, Kimberly SO Seabreeze 1.55m 5' 1" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
3 Crumbley, J'Niyah SO Lecanto 1.55m 5' 1" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
5 Hope, Felicia SR Vanguard (Ocala) 1.52m 4' 11.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
5 Morales, Tiana JR Liberty 1.52m 4' 11.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
5 Morris, Cathrina SR Auburndale 1.52m 4' 11.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
8 Hill, Nia SR New Smyrna Beach 1.50m 4' 11" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
9 Wilkerson, Sierra JR Vanguard (Ocala) 1.47m 4' 9.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
9 Youngquist, Kaya SR Belleview 1.47m 4' 9.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
11 Adamski, Katryna SO Mitchell 1.45m 4' 9" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
11 Denton, Jessica SR Mainland 1.45m 4' 9" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
11 Hawryluk, Grace JR Mainland 1.45m 4' 9" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
11 Smith, Keniyah SR Mainland 1.45m 4' 9" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
11 Soares, Charlize JR Springstead 1.45m 4' 9" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
11 Sorell, Emiliana JR Sunlake 1.45m 4' 9" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
11 Warren, Dilynn JR Matanzas 1.45m 4' 9" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
18 Brantley, Elizabeth JR Belleview 1.42m 4' 7.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
18 Morris, Victoria SO Auburndale 1.42m 4' 7.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
20 Cochran, Abigail SO Lecanto 1.40m 4' 7" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
20 Cooper, Jourdon JR Mainland 1.40m 4' 7" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
20 Fletcher, Reilly FR River Ridge 1.40m 4' 7" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
23 Taylor, Annora JR Auburndale 1.37m 4' 6" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
23 Youngquist, Teagan SO Belleview 1.37m 4' 6" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
25 Jones, Micala JR Sunlake 1.35m 4' 5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
26 Carey, Amelia JR Harmony 1.32m 4' 4" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
26 Johnson, Abigail SO Harmony 1.32m 4' 4" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
26 Munns, Caroline JR Harmony 1.32m 4' 4" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
29 Runkel, Emma SO Land O'Lakes 1.30m 4' 3.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
30 Ostebo, Julia SO Gainesville 1.27m 4' 2" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
30 Phifer, Osheiauna JR Winter Haven 1.27m 4' 2" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
32 Baker, Mikayla SO Land O'Lakes 1.25m 4' 1.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
33 Petersen, Emma Kate SO Vanguard (Ocala) 1.22m 4' 0" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
33 Torres, Nalymar FR Poinciana 1.22m 4' 0" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019

Pole Vault (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Murray, Ian SR Forest 4.25m 13' 11.25" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
2 Corkern, Tyler SR Forest 4.10m 13' 5.25" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
3 Castro, Christopher SO River Ridge 3.80m 12' 5.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
3 Rosales, Anthony JR Mitchell 3.80m 12' 5.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
5 Gaines, Loran SR Edgewater 3.70m 12' 1.5" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
6 Tenpow, Shayne SR Sunlake 3.50m 11' 5.75" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
7 Dinkins, Jonathan JR Belleview 3.35m 10' 11.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
8 Gray, Cade SO Belleview 3.20m 10' 6" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
9 Piccione, Nicholas JR Sebring 3.19m 10' 5.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
10 Siemer, Kannon SO Belleview 3.05m 10' 0" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
11 Lehning , Jacob SO Auburndale 3.04m 9' 11.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
12 Hooper, Josh SR Forest 2.90m 9' 6.25" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
12 Mbowe, Abdullah SR Sunlake 2.90m 9' 6.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
12 Morgan, Joseph JR Mitchell 2.90m 9' 6.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
15 Aring, Shawn SR East River 2.83m 9' 3.25" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
15 Ware, Zechariah SR Edgewater 2.83m 9' 3.25" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
17 Flores, Ryan SR Forest 2.75m 9' 0.25" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
18 Truesdell, Kristopher SR Edgewater 2.68m 8' 9.5" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
19 Boileau, Connor SO Belleview 2.60m 8' 6.25" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
19 Haldie, Nicholas SO Mitchell 2.60m 8' 6.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
21 Cochlin, William SO Sebring 2.59m 8' 6" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
21 Robey, Brandon SO Sebring 2.59m 8' 6" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
21 Sadek, Youseff SR Harmony 2.59m 8' 6" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
24 Wilsek, Dylan FR Lecanto 2.30m 7' 6.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
25 Santos, Johnathon FR Edgewater 1.98m 6' 6" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019

Pole Vault (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Owens, Abigail SR Forest 3.50m 11' 5.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
2 Pacheco, Juliette JR Sunlake 3.36m 11' 0.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
3 Spencer, Skylin JR Mitchell 3.05m 10' 0" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
4 Ahonen, Annika JR Gainesville 2.90m 9' 6.25" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
5 Everidge, Megan JR Lecanto 2.75m 9' 0.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
6 Jones, Micala JR Sunlake 2.45m 8' 0.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
7 Levy, Rebecca SO Forest 2.30m 7' 6.5" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
8 O'Boyle, Jalen SR Harmony 2.29m 7' 6" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
9 Myers, Mckensie JR Mitchell 2.15m 7' 0.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
9 Redmon, Emily JR Mitchell 2.15m 7' 0.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
11 Flood, Dania JR Winter Haven 2.14m 7' 0.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
11 Munns, Caroline JR Harmony 2.14m 7' 0.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
13 Guincho, Maddison SO Sunlake 2.00m 6' 6.75" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
13 Leturno, Elise FR Lecanto 2.00m 6' 6.75" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
13 Mulford, Gabriele SO Forest 2.00m 6' 6.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
13 Wilson, Railyn FR Sunlake 2.00m 6' 6.75" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
17 Batchelor, Patricia SR Land O'Lakes 1.85m 6' 0.75" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
17 Smith, Kendrie FR Belleview 1.85m 6' 0.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
19 Graydon, Ta’Metria SO Bartow 1.84m 6' 0.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
19 Uriebe, Jenny SO Lake Region 1.84m 6' 0.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
21 Banks, Emma FR Auburndale 1.69m 5' 6.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
21 Donn, Renee JR Auburndale 1.69m 5' 6.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
23 Lane, Jada FR Edgewater 1.68m 5' 6" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
23 Smith, Abigail SO Edgewater 1.68m 5' 6" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
25 Nelson, Kadazjah SR Edgewater 1.31m 4' 3.5" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019

Long Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Hartman, Jacorey SR Springstead 6.93m 22' 9" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
2 Hernandez, Aaron SR Poinciana 6.63m 21' 9" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
3 Williams, Adrian SR Gainesville 6.50m 21' 4" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
4 Gilbert, James SR Edgewater 6.46m 21' 2.5" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
5 Carter, Einaj SR New Smyrna Beach 6.45m 21' 2" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
6 Palmer, Garret JR Harmony 6.41m 21' 0.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
7 Gayle, Rajah JR Wesley Chapel 6.40m 21' 0" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
7 Johnson, Yusuf SR Land O'Lakes 6.40m 21' 0" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
9 Hamilton, Eddie SR Forest 6.30m 20' 8" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
10 Richardson, Octaveous SR Winter Haven 6.26m 20' 6.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
11 Richardson, Robert SR Winter Haven 6.24m 20' 5.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
12 Keith, Tahron JR Mainland 6.19m 20' 3.75" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
12 Sanchez, John SR Poinciana 6.19m 20' 3.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
14 Burns, Isaiah SO Wesley Chapel 6.13m 20' 1.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
15 Bailey, Christian SR Mitchell 6.12m 20' 1" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
16 Mayfield, Elijah SO Sunlake 6.10m 20' 0.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
17 McDougal, Damani FR Lake Gibson 6.07m 19' 11" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
18 Sears, Jordan JR Mainland 6.06m 19' 10.75" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
18 Wade, Daryll SR Wesley Chapel 6.06m 19' 10.75" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
20 Nimely, Angel SO River Ridge 6.02m 19' 9" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
21 Clay, Adrian JR Auburndale 5.98m 19' 7.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
22 Robinson, Teryl SR Leesburg 5.95m 19' 6.25" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
23 Bond, Guy SO Poinciana 5.92m 19' 5.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
24 Jones, Lorenzo SR Edgewater 5.90m 19' 4.25" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
25 sullivan, joseph FR Lecanto 5.86m 19' 2.75" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
26 Slaughter, Terrence SR Edgewater 5.84m 19' 2" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
27 McNeal, Codi JR South Lake 5.83m 19' 1.5" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
28 Colon, Elmer SO Belleview 5.82m 19' 1.25" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
29 Campbell Jr, Glenroy JR Edgewater 5.81m 19' 0.75" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
30 White, Chantz JR Lecanto 5.80m 19' 0.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
31 Jackson, Joaquin FR Winter Haven 5.78m 18' 11.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
32 Session, Darrian SO Matanzas 5.74m 18' 10" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
33 Williams, Michael FR Matanzas 5.70m 18' 8.5" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
34 Troupe, D'Narijo SR Sunlake 5.62m 18' 5.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
35 Tucker, Samuel SO Springstead 5.57m 18' 3.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
36 Maxwell, Paul SR Auburndale 5.56m 18' 3" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
37 Balado, Caleb SO Harmony 5.55m 18' 2.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
38 Thompson-Lewis, Jamari SR Vanguard (Ocala) 5.54m 18' 2.25" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
39 Bowen, Kaden JR Lecanto 5.47m 17' 11.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
39 Davis, Solomon SR Sunlake 5.47m 17' 11.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
41 Brown, Jacori JR Sunlake 5.46m 17' 11" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
42 Forsythe, Micah SO Leesburg 5.38m 17' 8" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
42 McCloud, Jyre SR Leesburg 5.38m 17' 8" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
44 Allen, Ta'Quadre SR Mainland 5.32m 17' 5.5" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
45 Ashe, Ryan SO Land O'Lakes 5.28m 17' 4" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
46 Bennett, Chamarin SR Vanguard (Ocala) 5.22m 17' 1.5" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
47 Stokes, Dewarren SR Auburndale 5.21m 17' 1.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
48 Porter, Jordan FR Mainland 5.20m 17' 0.75" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
49 Donovan, Beckham SO Sebring 5.17m 16' 11.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
50 Shaw, Micheal JR Lake Gibson 5.13m 16' 10" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
51 Diodonet, Alejandro SO Lake Gibson 5.11m 16' 9.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
52 Mills, Hunter SR River Ridge 5.10m 16' 8.75" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
53 Jenkins , Kevin SO Liberty 5.03m 16' 6" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
54 Marino, Michael SO Harmony 5.01m 16' 5.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
54 Wright, Keyshawn SO Vanguard (Ocala) 5.01m 16' 5.25" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
56 Caldero, Jorge SR Pine Ridge 5.00m 16' 5" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
57 King, Zian SR Lake Weir 4.98m 16' 4.25" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
58 Eutsey, Sirdamien SO South Lake 4.89m 16' 0.5" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
59 Cooper, Jeffrey SO Forest 4.87m 15' 11.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
60 Lopez, Jerry FR Poinciana 4.84m 15' 10.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
61 Herny, Jake SR Mitchell 4.67m 15' 4" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
62 Evans, Jalen JR South Lake 4.61m 15' 1.5" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
63 Baptista, Jerard SO Matanzas 4.50m 14' 9.25" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
64 Pope, Dominique SR Wesley Chapel 4.38m 14' 4.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
65 Tineo, Christopher JR Belleview 4.11m 13' 6" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019

Long Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Dorsey, Jasmyn JR Mainland 5.31m 17' 5.25" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
2 Forrest, Mackenzie JR Forest 5.26m 17' 3.25" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
3 Graves, Acura JR Mainland 5.22m 17' 1.5" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
4 Riche, Shatayvia SR Belleview 5.06m 16' 7.25" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
5 Bonzil, Christelle JR Liberty 5.04m 16' 6.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
6 Williams, Brea JR Gainesville 4.95m 16' 3" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
7 Levy, Gianna JR Sunlake 4.94m 16' 2.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
8 Bell, Brianna JR Vanguard (Ocala) 4.93m 16' 2.25" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
8 Carey, Amelia JR Harmony 4.93m 16' 2.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
10 Phillips, Jakarra SO Bartow 4.91m 16' 1.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
11 Aclipen, Elisa JR Mainland 4.90m 16' 1" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
12 Bostick, D'Janai SO Belleview 4.86m 15' 11.5" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
12 Wilson, Zharia JR Wesley Chapel 4.86m 15' 11.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
14 Barton, Emma SO Sunlake 4.81m 15' 9.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
14 Pellegrino, Reigan SO Harmony 4.81m 15' 9.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
16 Wild, Avery JR Land O'Lakes 4.79m 15' 8.75" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
17 Morales, Tiana JR Liberty 4.76m 15' 7.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
18 Heard, Mahogany JR Vanguard (Ocala) 4.74m 15' 6.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
19 Darby, Jyneria SO Mainland 4.72m 15' 6" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
20 Jones, Sania JR Belleview 4.69m 15' 4.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
21 Smith, Brooke SO Auburndale 4.68m 15' 4.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
22 Taylor, Annora JR Auburndale 4.60m 15' 1.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
23 Turner, Cassidy SO Harmony 4.59m 15' 0.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
24 Gamble, Haylee JR New Smyrna Beach 4.56m 14' 11.5" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
25 Collins, Kimberly SO Seabreeze 4.53m 14' 10.5" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
26 Wallace, Ty'Mya JR Gainesville 4.52m 14' 10" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
27 Scott , E'moni'e JR Liberty 4.51m 14' 9.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
28 Deloach, Olivia SR Springstead 4.50m 14' 9.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
28 Sorel, Mikal JR Lecanto 4.50m 14' 9.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
30 Haywood, Tierra JR Pine Ridge 4.48m 14' 8.5" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
31 Mason, Aaliyah JR Deltona 4.47m 14' 8" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
32 Brice, Gabrielle SR Edgewater 4.46m 14' 7.75" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
32 Nesmith, Laelani SR Vanguard (Ocala) 4.46m 14' 7.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
34 Forester, Jayda JR Sunlake 4.40m 14' 5.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
35 Bell, Brittany JR Deltona 4.33m 14' 2.5" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
36 Blanford, Zoe FR Belleview 4.32m 14' 2.25" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
37 Council, Jaleen JR Vanguard (Ocala) 4.29m 14' 1" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
38 Soares, Charlize JR Springstead 4.25m 13' 11.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
39 Wynacht, Emily FR Sunlake 4.19m 13' 9" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
40 Gates, Miyah FR Lake Weir 4.15m 13' 7.5" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
41 Johnson, Abigail SO Harmony 4.12m 13' 6.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
42 Engblom, Elektra FR Matanzas 4.10m 13' 5.5" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
43 Graydon, Ta’Metria SO Bartow 4.08m 13' 4.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
44 Brooks, Paxton JR Sebring 4.06m 13' 4" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
44 Dent, Dentajah JR Winter Haven 4.06m 13' 4" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
46 Tyghter, Mykaela FR East River 4.05m 13' 3.5" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
47 Kellerman, Jordan JR Lecanto 4.02m 13' 2.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
48 Beecher, Analise FR Liberty 3.98m 13' 0.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
49 Fain, Grace FR Deltona 3.96m 13' 0" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
50 Hamilton, Destiny FR Winter Haven 3.84m 12' 7.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
51 Hurst, Amaia JR South Lake 3.79m 12' 5.25" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
52 Singleton, Faith SR Matanzas 3.78m 12' 5" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
53 Nelson, Kadazjah SR Edgewater 3.70m 12' 1.75" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
54 Fliss, Hayley SO Mitchell 3.69m 12' 1.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
55 Berry, Hannah FR Sebring 3.64m 11' 11.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
56 Harris, Cierra SR Deltona 3.61m 11' 10.25" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
57 Sanders, Enijah FR East River 3.58m 11' 9" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
58 Sas, Sara JR Poinciana 3.52m 11' 6.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
59 Feliciano, Alexcia FR East River 3.36m 11' 0.25" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
60 Bautista, Stephanie SR Lake Region 3.31m 10' 10.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
61 Sullivan , Fiona SO Springstead 2.85m 9' 4.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
62 Rodriquez, Victoria SO Mitchell 2.73m 8' 11.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019

Triple Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Richardson, Robert SR Winter Haven 13.69m 44' 11" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
2 Williams, Adrian SR Gainesville 13.45m 44' 1.5" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
3 Richardson, Octaveous SR Winter Haven 13.34m 43' 9.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
4 Clay, Adrian JR Auburndale 13.29m 43' 7.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
5 Sanchez, John SR Poinciana 12.93m 42' 5.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
6 Balado, Caleb SO Harmony 12.64m 41' 5.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
7 Jones, Lorenzo SR Edgewater 12.63m 41' 5.25" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
8 Reid, Gene SR Lake Weir 12.60m 41' 4.25" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
9 Oneal, Tyrone JR Forest 12.52m 41' 1" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
10 Johnson, Tristan SR Forest 12.41m 40' 8.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
11 Sears, Jordan JR Mainland 12.40m 40' 8.25" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
12 Bailey, Christian SR Mitchell 12.32m 40' 5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
13 Campbell Jr, Glenroy JR Edgewater 12.17m 39' 11.25" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
14 Hamilton, Eddie SR Forest 12.16m 39' 10.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
15 Thompson-Lewis, Jamari SR Vanguard (Ocala) 12.11m 39' 8.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
16 Pinto, Derek SR East River 12.03m 39' 5.75" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
17 Wunderly, Dieter SO Lecanto 12.00m 39' 4.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
18 Colon, Elmer SO Belleview 11.97m 39' 3.25" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
19 Bennett, Chamarin SR Vanguard (Ocala) 11.92m 39' 1.25" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
20 Ware, Zechariah SR Edgewater 11.91m 39' 1" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
20 White, Chantz JR Lecanto 11.91m 39' 1" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
22 Mayfield, Elijah SO Sunlake 11.89m 39' 0.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
23 Brown, Jacori JR Sunlake 11.82m 38' 9.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
24 Bowen, Kaden JR Lecanto 11.74m 38' 6.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
24 Howard, Jordan SR Vanguard (Ocala) 11.74m 38' 6.25" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
26 Slaughter, Terrence SR Edgewater 11.60m 38' 0.75" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
27 Gray, Cade SO Belleview 11.57m 37' 11.5" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
28 Crouch, Justin JR Land O'Lakes 11.45m 37' 6.75" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
29 Fribley, Adrian SR Springstead 11.33m 37' 2.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
30 Jenkins , Kevin SO Liberty 11.22m 36' 9.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
31 Vogt, Michael SO Mitchell 11.19m 36' 8.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
32 Evans, Jalen JR South Lake 11.11m 36' 5.5" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
33 Carpenter, Ronald FR Vanguard (Ocala) 10.98m 36' 0.25" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
34 Krenz, Mason SR Matanzas 10.90m 35' 9.25" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
35 Gilbert, Mackee SR Lecanto 10.75m 35' 3.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
36 Pierre, Nehemiah SO Springstead 10.74m 35' 3" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
37 Tucker, Samuel SO Springstead 10.65m 34' 11.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
38 Douse, Cornelius FR Sebring 10.15m 33' 3.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
39 Crenshaw, Sean FR Land O'Lakes 9.92m 32' 6.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
40 Sanchez, Juan FR Sebring 9.38m 30' 9.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
41 Baptista, Jerard SO Matanzas 9.32m 30' 7" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
42 Pope, Dominique SR Wesley Chapel 8.90m 29' 2.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
43 Deg, Nicholas FR River Ridge 8.88m 29' 1.75" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
44 Warren, Edrin SO Winter Haven 8.78m 28' 9.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
45 Prior, Corey SR Matanzas 8.69m 28' 6.25" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019

Triple Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Bonzil, Christelle JR Liberty 11.14m 36' 6.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
2 Forrest, Mackenzie JR Forest 10.94m 35' 10.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
3 Williams, Brea JR Gainesville 10.85m 35' 7.25" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
4 Thomas, Tyra SO Auburndale 10.73m 35' 2.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
5 Aclipen, Elisa JR Mainland 10.66m 34' 11.75" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
6 Heard, Mahogany JR Vanguard (Ocala) 10.38m 34' 0.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
7 Soares, Charlize JR Springstead 10.33m 33' 10.75" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
8 Felton, Maya SO Matanzas 10.25m 33' 7.5" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
9 Moss, Breanna SO Liberty 10.22m 33' 6.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
10 Bostick, D'Janai SO Belleview 10.21m 33' 6" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
10 Jones, Sania JR Belleview 10.21m 33' 6" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
12 Denton, Jessica SR Mainland 10.15m 33' 3.75" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
13 Phillips, Jakarra SO Bartow 10.12m 33' 2.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
14 Forester, Jayda JR Sunlake 10.10m 33' 1.75" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
15 Wild, Avery JR Land O'Lakes 10.07m 33' 0.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
16 Lemoine, Camile FR Lake Weir 10.05m 32' 11.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
17 Johnson, Abigail SO Harmony 10.01m 32' 10.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
18 Dones, Phoenix SO Harmony 9.95m 32' 7.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
18 Donn, Renee JR Auburndale 9.95m 32' 7.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
20 Dent, Dentajah JR Winter Haven 9.80m 32' 2" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
21 Barton, Emma SO Sunlake 9.79m 32' 1.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
22 Love, Victoria SR Mainland 9.73m 31' 11.25" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
23 Smith, Brooke SO Auburndale 9.64m 31' 7.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
24 Deloach, Olivia SR Springstead 9.63m 31' 7.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
25 Hollis, India FR Edgewater 9.60m 31' 6" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
26 Plair, Alajai SO Vanguard (Ocala) 9.54m 31' 3.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
27 Nesmith, Laelani SR Vanguard (Ocala) 9.51m 31' 2.5" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
28 Ostebo, Julia SO Gainesville 9.44m 30' 11.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
29 Scott , E'moni'e JR Liberty 9.41m 30' 10.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
30 Carey, Amelia JR Harmony 9.37m 30' 9" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
31 Wynacht, Emily FR Sunlake 9.25m 30' 4.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
32 Adamski, Katryna SO Mitchell 9.22m 30' 3" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
33 Turner, Cassidy SO Harmony 9.05m 29' 8.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
34 Brooks, Paxton JR Sebring 9.02m 29' 7.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
35 Sorel, Mikal JR Lecanto 8.89m 29' 2" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
36 Cletcher, Lillian SO Mitchell 8.86m 29' 1" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
37 Wallace, Ty'Mya JR Gainesville 8.81m 28' 11" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
38 Taylor, Erin JR Sunlake 8.80m 28' 10.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
39 Buchanan, Jaliyah FR Vanguard (Ocala) 8.72m 28' 7.5" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
40 Kellerman, Jordan JR Lecanto 8.70m 28' 6.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
41 Paukova, Sofja JR Matanzas 8.53m 28' 0" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
42 Marzicola, Jillian FR River Ridge 8.21m 26' 11.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
43 Fain, Grace FR Deltona 7.80m 25' 7.25" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
44 McCoy, Toriana FR Lake Weir 7.74m 25' 4.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019

Shot Put (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Barry, Zayne SO Springstead 14.33m 47' 0.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
2 Perez, Joseph SR Sunlake 14.10m 46' 3.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
3 Brown, Kenneth SO Edgewater 13.96m 45' 9.75" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
4 Thompson, Evan SO East River 13.92m 45' 8" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
5 Depriest, Charvon JR Auburndale 13.75m 45' 1.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
5 Kirkley, James SR Sunlake 13.75m 45' 1.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
7 Green, Daniel JR Edgewater 13.35m 43' 9.75" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
7 Tavo, Isaac SO Land O'Lakes 13.35m 43' 9.75" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
9 Deshazer, Grant SO River Ridge 13.22m 43' 4.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
10 Mathis, Javion JR Lecanto 12.84m 42' 1.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
11 O'Hara, Trace JR East River 12.71m 41' 8.5" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
12 McCrary, Kevon SR Mainland 12.59m 41' 3.75" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
13 Brown, Jaylen SR Gainesville 12.45m 40' 10.25" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
14 Pedraza, Jayce FR River Ridge 12.34m 40' 6" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
15 Rose, Jordan SR Sebring 12.30m 40' 4.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
16 Williams-Michaud, Skyelar JR Matanzas 12.19m 40' 0" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
17 Ewers, Nicholas SR Land O'Lakes 12.09m 39' 8" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
18 Hamilton, Casey SO Matanzas 12.07m 39' 7.25" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
19 Clark, Mozelle SO Sunlake 12.01m 39' 5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
20 Leslie, Nathan SR Vanguard (Ocala) 12.00m 39' 4.5" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
21 Dunn, Jarrin JR Harmony 11.94m 39' 2.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
22 Caesar, Jadie SR Edgewater 11.86m 38' 11" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
22 Martin, Ryan SR Poinciana 11.86m 38' 11" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
24 Jules, Jeremiah SR Poinciana 11.83m 38' 9.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
25 Senatus , Kevin JR Auburndale 11.77m 38' 7.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
26 Alexander, Johnny JR Lake Weir 11.75m 38' 6.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
27 Edwards, Brian SR Vanguard (Ocala) 11.67m 38' 3.5" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
28 Tavo, Isaiah FR Land O'Lakes 11.59m 38' 0.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
29 Bermudez, Cecil SR Matanzas 11.54m 37' 10.5" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
30 Salgado, Justin JR Harmony 11.53m 37' 10" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
31 Moore, Xavier SO Belleview 11.47m 37' 7.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
32 Harris, Lamar SO Leesburg 11.43m 37' 6" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
33 Buonano, Adam FR Mitchell 11.30m 37' 1" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
34 Ashford, Tai JR River Ridge 11.27m 36' 11.75" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
35 Douglas, Andrew SR Pasco 11.21m 36' 9.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
36 Gaston, Gibson JR Harmony 11.16m 36' 7.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
37 Frazier Jr., Roger FR Lake Gibson 10.91m 35' 9.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
38 Spriggs, Mark SO Lecanto 10.80m 35' 5.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
39 Lester, Daniel FR Sunlake 10.73m 35' 2.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
40 Legendre, Connor FR Lake Region 10.69m 35' 1" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
41 Blueford, Andrew SR Wesley Chapel 10.66m 34' 11.75" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
42 Jones, Josh JR Winter Haven 10.64m 34' 11" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
43 Simpkins, Diamande SR Lake Weir 10.63m 34' 10.5" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
44 Schroeder, Thomas JR Harmony 10.49m 34' 5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
45 Carpenter, Ronald FR Vanguard (Ocala) 10.46m 34' 4" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
46 Gillespie, Tyler FR River Ridge 10.39m 34' 1.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
47 Davis, Amarri SR Seabreeze 10.38m 34' 0.75" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
48 Floyd, Derrick SO Bartow 10.32m 33' 10.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
49 Ortiz, Elijah FR East River 10.27m 33' 8.5" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
50 McCurdy, Luke SR Seabreeze 10.24m 33' 7.25" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
51 Brooks, Eric SR Wesley Chapel 10.14m 33' 3.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
52 Todd, Colby JR Auburndale 10.06m 33' 0.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
53 Baublitz, Dalton SR Pine Ridge 10.04m 32' 11.25" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
54 Davis, Akarri SR Seabreeze 10.01m 32' 10.25" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
55 Aldino, Matthew SO Mitchell 9.98m 32' 9" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
56 Aneas, Ordeus SR Edgewater 9.96m 32' 8.25" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
57 Johnson, Darien SR Pine Ridge 9.91m 32' 6.25" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
58 Daniels, Devin JR Mitchell 9.86m 32' 4.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
59 McRoy, Ian SO Sebring 9.72m 31' 10.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
59 Reyna, Elijah SR Vanguard (Ocala) 9.72m 31' 10.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
61 Campbell, Anthony SR Bartow 9.57m 31' 4.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
62 Rchardson , Johnathan SO Winter Haven 9.55m 31' 4" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
63 James, Latavius SR Forest 9.44m 30' 11.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
64 Justice, Blake FR Seabreeze 9.42m 30' 11" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
65 Morin, Nicholas SO Matanzas 9.41m 30' 10.5" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
66 Ruth, Kendrick FR Mainland 9.34m 30' 7.75" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
67 Salatino, Anthony FR Wesley Chapel 9.31m 30' 6.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
68 Thompson, Ashton JR Mitchell 9.28m 30' 5.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
69 Garner, Lucas SO Forest 9.26m 30' 4.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
70 Gibbs, Malachi SO Sebring 9.19m 30' 2" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
71 Bible, Andrew SO Sebring 8.92m 29' 3.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
72 Valentino, Connor FR Leesburg 8.90m 29' 2.5" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
73 Alexander, Curtis SO East River 8.83m 28' 11.75" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
74 Mcclean, Kasim JR Liberty 8.80m 28' 10.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
75 Thomas, Cam FR Bartow 8.74m 28' 8.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
76 Rowe, Nick SR Forest 8.65m 28' 4.5" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
77 Thomas, Chris FR Wesley Chapel 8.38m 27' 6" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
78 Trapani, James SR Land O'Lakes 8.36m 27' 5.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
79 Harris, Desean SO Winter Haven 8.30m 27' 2.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
80 Joseph, Anthony JR Lake Region 8.15m 26' 9" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
81 Michel, Carlson FR Poinciana 8.06m 26' 5.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
82 Lawson, Zachary FR Lecanto 7.72m 25' 4" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
83 Lopez, Jerry FR Poinciana 7.62m 25' 0" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019

Shot Put (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Beacham, Lauryn SR Sunlake 11.30m 37' 1" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
2 Russell, Tallia SO Springstead 10.72m 35' 2" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
3 Ahonen, Annika JR Gainesville 10.13m 33' 3" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
4 Preston, Shakira SO Vanguard (Ocala) 9.83m 32' 3" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
5 Byrd, Journee SR Pasco 9.68m 31' 9.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
5 Pierre, Manoucheca JR Liberty 9.68m 31' 9.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
7 Roundtree, Key'ara JR Forest 9.65m 31' 8" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
7 Scott, Kiana FR New Smyrna Beach 9.65m 31' 8" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
9 Farmer, Antionette JR Sunlake 9.53m 31' 3.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
10 Rhem, Robyn SO Vanguard (Ocala) 9.50m 31' 2" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
11 Brutus, Elnica JR Lake Region 9.10m 29' 10.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
12 Davis, Chanel SO Poinciana 9.08m 29' 9.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
13 Hubbert, Asia SR Mainland 9.02m 29' 7.25" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
14 Towns, Kandei'A SR Belleview 9.01m 29' 6.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
15 Bent, D'Nazia FR Sebring 8.97m 29' 5.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
16 Cokely, Essence SO Lecanto 8.78m 28' 9.75" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
17 Bolden, Tania JR Seabreeze 8.65m 28' 4.5" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
18 Williams, Zaire FR South Lake 8.59m 28' 2.25" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
19 Beecher, Angeline FR Liberty 8.50m 27' 10.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
20 Green, Annabelle SO Seabreeze 8.49m 27' 10.25" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
21 Walker, Avari FR Mainland 8.48m 27' 10" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
22 Brown, Dougnejua SO Gainesville 8.47m 27' 9.5" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
23 Yarbrough, Laynee SR Springstead 8.35m 27' 4.75" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
24 Hassan, Haneen JR River Ridge 8.33m 27' 4" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
24 Welch, Erin SO Land O'Lakes 8.33m 27' 4" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
26 Cain, Tiffany SO Mitchell 8.30m 27' 2.75" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
27 Coomer, Austin JR Forest 8.27m 27' 1.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
28 Ash-Moore, Jaelynn SR Edgewater 8.13m 26' 8.25" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
29 Evans , Diamond SO Pasco 8.09m 26' 6.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
30 Brown, Tomevia SR Vanguard (Ocala) 7.99m 26' 2.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
31 Bishop, Ciera JR Forest 7.97m 26' 1.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
31 Busot, Valerie SR Sunlake 7.97m 26' 1.75" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
31 Duhaney, Ariah SO Belleview 7.97m 26' 1.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
34 Justice, Cheyanne SO Seabreeze 7.92m 26' 0" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
34 Waage, Mya FR Mitchell 7.92m 26' 0" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
36 Berryman, Paige SR Sunlake 7.91m 25' 11.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
37 Cesil, Christy SO Winter Haven 7.90m 25' 11" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
38 Ricketts, Jalisa SR Lake Weir 7.81m 25' 7.5" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
39 Bush, Olivia JR Land O'Lakes 7.80m 25' 7.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
39 Meek, Lanni SO River Ridge 7.80m 25' 7.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
41 Homen, Gabriela SR Matanzas 7.70m 25' 3.25" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
42 Jonas, Jessica JR Mitchell 7.62m 25' 0" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
43 Hunt, Breanna SR Lake Region 7.61m 24' 11.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
44 Kravantka, Aubrey JR Matanzas 7.59m 24' 11" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
45 Nieto, Brianna SO Auburndale 7.55m 24' 9.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
46 Berry, Hannah FR Sebring 7.54m 24' 9" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
47 Vega, Kassandra FR Lake Weir 7.53m 24' 8.5" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
48 Meyer, Skylar SO New Smyrna Beach 7.51m 24' 7.75" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
49 Green, Hannah SO Auburndale 7.43m 24' 4.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
49 Hainson, Michala FR Vanguard (Ocala) 7.43m 24' 4.5" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
51 Smith, Abigail SO Edgewater 7.38m 24' 2.5" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
52 Larkin, Karyn SR South Lake 7.36m 24' 1.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
53 Ossinac, La'Daisha SR Winter Haven 7.29m 23' 11" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
54 Maxis, Rolande SR Lake Region 7.22m 23' 8.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
55 Williams, Jacklyn SO Mainland 7.20m 23' 7.5" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
56 Clay, Angeliq JR Bartow 7.17m 23' 6.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
57 Seminera, Makiya SR Lecanto 7.15m 23' 5.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
58 Owiredu, Akosua FR East River 6.98m 22' 11" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
59 Abud, Alexandra JR East River 6.93m 22' 9" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
59 Hunt, Haiden SO Matanzas 6.93m 22' 9" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
61 Abbott, Kiara JR Harmony 6.92m 22' 8.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
62 Adams, Jamia SO Winter Haven 6.90m 22' 7.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
62 Gray, Medesta SR Auburndale 6.90m 22' 7.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
64 Kywah, Pan-Ei JR East River 6.86m 22' 6.25" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
65 Adams, Summer JR Harmony 6.85m 22' 5.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
65 Broughton, Areaun JR Lecanto 6.85m 22' 5.75" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
67 Rossman, Cheyenne SO River Ridge 6.84m 22' 5.25" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
68 Santiago, Alexandria JR River Ridge 6.79m 22' 3.5" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
69 Challacombe, Chloe SO Harmony 6.75m 22' 1.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
70 Brookins, Ella SR Forest 6.51m 21' 4.25" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
70 Nickles, A Niya JR Edgewater 6.51m 21' 4.25" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
72 Morgan, Gabrielle SR Lake Weir 6.17m 20' 3" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
73 Ceballos, Rosenda SR Pasco 6.09m 19' 11.75" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
74 Bell, Zhanya JR Edgewater 6.07m 19' 11" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
74 Scheuerman, Angelina SO Mainland 6.07m 19' 11" FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019
76 Britt, Quinteria SO Auburndale 5.96m 19' 6.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
76 Payne, Aurora SO Belleview 5.96m 19' 6.75" FHSAA 3A District 5 Apr 16, 2019
78 Schieferstein, Isabella SO Lecanto 5.94m 19' 6" FHSAA 3A District 7 Apr 15, 2019
79 Coats, Oaisa FR