FHSAA 2A Region 1 Qualifiers

ICON KEY: Region Qualifier Adapted
DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 McKee, Justin SR Episcopal 10.92 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 1.5
1 Robinson, Domictress SO Ribault 10.92 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
3 Charleston, Deqavious JR Gadsden County 10.96 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
3 Gantt, Carlton SR Ribault 10.96 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
5 White, Tracy JR Baker County 10.97 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
6 Gainer, Henri SR Arnold 11.06 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
7 Willis, Tristan SR Menendez 11.08 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 1.5
8 Cooper, Trai SR Ridgeview 11.09 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 1.5
9 Harris, Damon SR West Nassau 11.19 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
10 McGhee, Damarius SO Pensacola Catholic 11.37 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
11 Kelly, Shemar SR Marianna 11.41 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
11 Kennard, Nathaniel JR Bolles 11.41 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 1.5
13 Douglass, Caleb JR Rickards 11.43 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
13 Graham, Jaleen JR Ribault 11.43 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
13 Pulwicz, Eric SR Fernandina Beach 11.43 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
13 Whitehurst, Latrell SO Fernandina Beach 11.43 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
17 Ferreira, Caleb JR Clay 11.44 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 1.5
17 Norflett, Antonio SO Wolfson 11.44 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 1.5
17 Rolle, Damone JR Marianna 11.44 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
20 Ford, Quinmero SR Arnold 11.51 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
21 Calhoun , Jamal SR Rickards 11.54 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
22 Tremble, CJ SO Episcopal 11.58 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 1.5
23 Warsham, Jaylon JR Wakulla 11.61 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
23 Williams, Darius SO Westside 11.61 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 1.5
25 Watkins, Jamal JR Rickards 11.63 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
26 Smith, Tyo JR South Walton 11.64 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
27 Laster, Keandre SO West Florida 11.69 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
28 Jackson, Preston SO Raines 11.77 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
29 Ervin, Ja'kari SO Wakulla 11.80 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
30 Jordan, Waymond FR Pensacola Catholic 11.84 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
31 Noble, Alexander JR Arnold 11.85 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
32 Scott, Richard SR South Walton 11.86 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019

100 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Green, Leiya JR Raines 12.31 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
2 Lewis, Jacquell JR Florida High 12.36 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
3 Frost, Naveyh SO Godby 12.46 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
4 O'Banner, A'Kyrah JR Godby 12.47 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
5 White, Denise SR Bay 12.53 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
6 King, Madison JR Godby 12.64 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
7 Forbes, Destiny SO Godby 12.75 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
8 Hardwick, Jade FR Episcopal 12.85 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 0.8
9 Scott, Jhamiah SO Raines 12.86 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
10 Cox, Janasia SR Gadsden County 12.87 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
11 Williams, Jakell SR Rickards 12.88 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
12 Day, Sage JR Wakulla 12.96 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
13 Grant, Shanelle JR North Bay Haven 12.98 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
14 Moorer, Janay 7 Bolles 13.04 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 0.8
15 Rawls, Reagan SO Episcopal 13.08 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 0.8
16 Dennis, Breanna JR Raines 13.22 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
17 Pitt, Alexi FR Bolles 13.23 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 0.8
18 Alexander, Reggina JR Fernandina Beach 13.28 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
19 Long, Brooke SR Fernandina Beach 13.44 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
19 Mitchum, Kaylah JR Bishop Kenny 13.44 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 0.8
21 Reynolds, Elaina FR Ridgeview 13.50 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 0.8
22 Hix, Harlee FR Arnold 13.53 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
23 Selmer, Chloe 7 Episcopal 13.61 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 0.8
24 Shultz, Landrey JR Bishop Kenny 13.72 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 0.8
25 Smith, taria FR Andrew Jackson 13.75 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
26 Scott, Cunay SO Baldwin 14.00 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
27 Smith, Naveah FR Bay 14.05 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
28 Mathias, Shanice SR Arnold 14.07 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
29 Ossman, Emily JR Baker County 14.10 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
30 Corner, Armanni FR Rutherford 14.37 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
31 Moore, Mckinna JR West Florida 14.60 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Robinson, Domictress SO Ribault 22.12 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
2 McKee, Justin SR Episcopal 22.18 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 -0.7
3 Willis, Tristan SR Menendez 22.20 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 -0.7
4 Greenwood, Jordan JR Rickards 22.60 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
5 Douglass, Caleb JR Rickards 22.64 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
6 Kelly, Shemar SR Marianna 22.71 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
7 Gunn, Khalil FR Gadsden County 22.90 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
8 Gantt, Carlton SR Ribault 22.95 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
9 Cooper, Travis JR Godby 22.98 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
10 Jackson, Deshawn SR Menendez 22.99 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 -0.7
11 Watkins, Jamal JR Rickards 23.00 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
12 Gainer, Henri SR Arnold 23.01 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
13 Kennard, Nathaniel JR Bolles 23.15 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 -0.7
14 Ferreira, Caleb JR Clay 23.21 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 -0.7
15 Coffey, Richard SR Baldwin 23.23 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
16 Harris, Damon SR West Nassau 23.24 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
16 Martin, Tanner JR South Walton 23.24 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
18 Ford, Quinmero SR Arnold 23.31 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
19 Laster, Keandre SO West Florida 23.44 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
19 Whitehurst, Latrell SO Fernandina Beach 23.44 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
21 Burroughs, Quincy FR Raines 23.55 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
22 Osborn, David SR Ridgeview 23.57 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 -0.7
23 Norflett, Antonio SO Wolfson 23.61 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 -0.7
24 Burrell, Keion SR West Florida 23.69 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
25 Noble, Alexander JR Arnold 23.74 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
26 Brown, Alijah SO West Florida 23.93 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
27 Smith, Tyo JR South Walton 23.95 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
28 Williams, Darius SO Westside 24.24 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 -0.7
29 Green, Keiarryien SO Florida High 24.85 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
30 Brooks, Marlon SR Raines 25.98 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
31 Blunt, Aaron JR Ribault 26.20 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 O'Banner, A'Kyrah JR Godby 24.80 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
2 Lewis, Jacquell JR Florida High 25.23 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
3 Kirkland, Kai'lyn JR Raines 25.36 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
4 Green, Leiya JR Raines 25.58 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
5 White, Denise SR Bay 25.68 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
6 Frost, Naveyh SO Godby 26.02 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
7 Jackson, Jaylah SO Wolfson 26.15 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 1.2
8 Cox, Janasia SR Gadsden County 26.42 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
9 Smith, Shamira JR Raines 26.68 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
10 Shaw, Danielle SR Rickards 26.74 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
11 Forbes, Destiny SO Godby 26.83 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
12 Scott, Jhamiah SO Raines 26.87 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
13 Hardwick, Jade FR Episcopal 26.94 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 1.2
14 Williams, Jasmine SR Westside 27.30 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 1.2
15 Austin, Anaje JR Bishop Kenny 27.37 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 1.2
16 Carter, Gabi SR Episcopal 27.48 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 1.2
17 Anderson, Terri FR Rickards 27.65 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
18 Davis, Kali JR Ribault 27.68 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
19 Campbell, Jadakist SR Taylor County 27.72 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
20 Aldana, Carissa SO Bolles 27.74 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 1.2
21 Grant, Shanelle JR North Bay Haven 27.77 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
22 Reynolds, Elaina FR Ridgeview 27.92 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 1.2
23 Fedd, Takayka SO Andrew Jackson 28.32 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
24 Iszard, Carissa JR Episcopal 28.41 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 1.2
25 Long, Brooke SR Fernandina Beach 29.12 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
26 Moore, Mckinna JR West Florida 29.15 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
27 Steele, Anese SO North Bay Haven 29.84 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
28 Alexander, Reggina JR Fernandina Beach 29.90 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
29 Wright, Morgan JR West Florida 30.33 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
30 Corner, Armanni FR Rutherford 30.34 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
31 Tran, Maria JR Arnold 30.51 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Robinson, Christopher SR Rickards 49.17 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
2 Suarez, Fernado SR Westside 49.34 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
3 Lopez, Darion SO Pensacola Catholic 50.52 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
4 Bryant, Jabari SR Rickards 50.58 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
5 Ibraheem-Washington, Kaseem FR Rickards 50.83 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
6 Greenwood, Jordan JR Rickards 50.95 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
7 Muldrow, Keon SR Ribault 51.17 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
8 Koziolek, Matthew SR Ridgeview 51.73 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
9 Jackson, Jalil SR Westside 51.75 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
10 Charleston, Deqavious JR Gadsden County 51.86 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
11 Metzger, Jayson SR Bolles 52.03 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
12 Phillips, Chadwick SO South Walton 52.12 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
13 Burroughs, Quincy FR Raines 52.52 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
14 Blunt, Aaron JR Ribault 52.55 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
15 Priest, Devante SR Westside 52.58 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
16 King, DeQuan FR Raines 52.90 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
17 Sims, D Vante SR Rutherford 53.01 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
18 Harvey, Ahmari SO Florida High 53.03 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
19 Morris, Gavin JR South Walton 53.20 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
20 Kierce, Damarius FR Raines 54.14 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
21 Straley, Noah FR Bishop Kenny 54.16 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
22 Bille, Keegan FR Fernandina Beach 54.57 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
23 Officer, Michael FR Episcopal 54.93 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
24 Pierson, Ming FR Florida High 55.98 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
25 Drew, Nate FR Bolles 56.06 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
26 Harris, Jamari FR West Florida 56.19 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
27 Koss, Ethan SR Bay 1:02.76 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
28 Grogan, Parker JR North Bay Haven 1:06.73 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Jordan, Kiarra JR Rickards 57.50 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
2 Kirkland, Kai'lyn JR Raines 57.91 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
3 O'Banner, A'Kyrah JR Godby 58.52 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
4 Bryan, Patasha SO South Walton 58.66 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
5 Kelly, Lanayjah FR Godby 59.76 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
6 Loriz, Jasmine SR West Florida 1:00.31 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
7 Jackson, Jaylah SO Wolfson 1:00.89 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
8 Smith, Shamira JR Raines 1:01.08 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
9 Shaw, Danielle SR Rickards 1:01.36 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
10 Austin, Anaje JR Bishop Kenny 1:01.66 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
11 Henley, Aniya JR Rickards 1:01.79 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
12 Gardner, Parklyn FR Episcopal 1:01.92 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
13 McEvoy, Harper SO Episcopal 1:01.93 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
14 Duffy, Rebecca SR Bolles 1:01.97 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
15 Noisette, Tenisha FR Raines 1:02.01 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
16 Davis, Kali JR Ribault 1:02.28 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
17 Meyers, Hannah JR Pensacola Catholic 1:02.37 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
18 Cannada, Annalise 8 Bolles 1:02.74 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
19 Odum, Kyra SR Florida High 1:03.74 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
20 Metzger, Alexis FR Bolles 1:04.36 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
21 Williams, Jasmine SR Westside 1:04.62 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
22 Culley, Karah FR Fernandina Beach 1:04.99 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
23 Drake-Jackson, Jaliah FR North Bay Haven 1:05.53 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
24 Bennett, Lydia SR West Nassau 1:06.73 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
25 Austin, Jayla SO West Florida 1:06.81 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
26 Nunn, Micah 7 Florida High 1:07.56 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
27 Slebos, Gabrielle SO Yulee 1:07.70 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
28 Taylor, Emma FR North Bay Haven 1:09.25 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
29 Hancock, Madison SO Bay 1:12.58 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
30 Long, Brooke SR Fernandina Beach 1:13.03 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
31 Klava-Herrera, Jayden FR Walton 1:14.53 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Rivera, Chase SR Bolles 1:53.10 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
2 Phillips, Brandon SR South Walton 1:59.21 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
3 Daleo, Jacob JR South Walton 1:59.80 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
4 Perez, Elias SR Ridgeview 2:00.33 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
5 Suarez, Fernado SR Westside 2:00.45 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
6 Green, Xavier SR Raines 2:00.89 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
7 Rutkowski, Cole SO Bolles 2:01.00 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
8 Fetchero, Vincent SR Bishop Kenny 2:01.17 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
9 Ossi, Jacob JR Bishop Kenny 2:02.17 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
10 Guice, Jordan SO Rickards 2:03.67 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
11 Speights, Ajajaughn SR Suwannee 2:03.89 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
12 Brazil, Marcus JR Ribault 2:04.18 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
13 Barnes, Cornelius JR Godby 2:04.74 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
14 Garcia, Jose Paolo Miguel JR Ridgeview 2:04.83 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
15 McBride, Rajah SR Ribault 2:06.55 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
16 Brown, Kolin FR Rickards 2:06.88 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
17 Duhnoski, Colin FR Bolles 2:07.61 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
18 King, Jaquon FR Raines 2:07.91 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
19 Dean, Riley SR Fernandina Beach 2:08.08 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
20 James, Burl SR Gadsden County 2:08.50 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
21 Moore, Amarie SO Godby 2:08.55 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
22 Brownlee, Jalen SO Rickards 2:09.77 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
23 Farmer, Jayden SO Florida High 2:10.46 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
24 Chandler, La'Tavian SO Rickards 2:10.49 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
25 Kennelly, Brad SR Bishop Kenny 2:10.96 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
26 Kinder, Terrell SO Raines 2:11.94 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
27 Fewell, Dan JR Bolles 2:12.30 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
28 Amerson, Dequan SO Baldwin 2:13.02 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
29 Courter, Sam SO Menendez 2:13.78 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
30 Haigler, Marcus JR Florida High 2:15.13 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
31 Hunter, Brandon SR Arnold 2:16.02 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
32 Kendall, Alex SR Arnold 2:16.30 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
33 Lopez, German JR Yulee 2:17.37 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
34 Duran, Luis SO Clay 2:18.86 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
35 Hockenberry, Mason FR Pensacola Catholic 2:21.37 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
36 Smith, Noah SO Yulee 2:24.60 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
37 Lentz, Dalen SO Menendez 2:26.99 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
38 Hutchison, Shelon FR West Florida 2:29.85 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
39 Graham, Quamane SO Westside 2:30.21 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
40 Muldrow, Keon SR Ribault 2:31.07 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
41 Smith, Eukovi FR Gadsden County 2:31.25 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
42 Howard, Jefferry FR Menendez 2:31.69 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
43 Koss, Ethan SR Bay 2:31.93 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
44 Carter, Daniel SO Clay 2:32.31 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
45 Heidinger, Kieth FR Yulee 2:32.57 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
46 McDuffie, Tavion FR Clay 2:34.00 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
47 Freeman, John Michael JR North Bay Haven 2:42.15 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
48 Hewins, Jovanni JR Ridgeview 2:43.11 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
49 Remick, Aaron SO North Bay Haven 2:45.71 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
50 Clenney, Jonathon FR Walton 2:46.69 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
51 Adkinson, Jhacobe FR Walton 2:48.31 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
52 Green, Jackson FR Clay 2:53.02 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
53 Jarvis, Fagan FR Arnold 2:57.94 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
54 Taylor, Myles FR North Bay Haven 3:07.60 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Hastings, Kate SO Bolles 2:23.15 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
2 Rivera, Layne SO Bolles 2:24.15 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
3 Peele, Madison SR South Walton 2:24.75 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
4 Scali, Heidi FR South Walton 2:24.90 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
5 Thompson, Tanner JR Episcopal 2:26.99 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
6 Atcherson, Nia 7 Episcopal 2:27.41 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
7 Witt, Abigail JR Bolles 2:27.42 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
8 Thompson, Anaya FR Godby 2:27.78 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
9 Dean, Olivia SO Florida High 2:28.50 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
10 Areola, Maria SR West Florida 2:28.93 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
11 Jones, Amaya SO Godby 2:29.87 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
12 Sander-Nazario, India SR Florida High 2:30.45 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
13 Locke, Lauren SR Marianna 2:31.18 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
14 Schmidt, Mary SO Bishop Kenny 2:31.30 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
15 Canavan, Amber FR Bishop Kenny 2:33.07 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
16 West, Auryn SR Florida High 2:35.43 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
17 Loriz, Jasmine SR West Florida 2:35.50 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
18 Coleman, Niya 8 Florida High 2:38.45 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
19 Duchene, Blythe FR Ridgeview 2:38.53 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
20 Fetchero, Kara SO Bishop Kenny 2:38.67 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
21 Reid, Selket FR Raines 2:39.11 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
22 Kunz, Catherine SO Bolles 2:39.48 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
23 Parker, Lydia SR Yulee 2:40.29 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
24 Bennett, Lydia SR West Nassau 2:41.78 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
25 Mott, Mallory SR West Florida 2:43.36 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
26 Whitshell, Marina FR Wakulla 2:45.18 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
27 Anferova, Katy SO Ridgeview 2:45.97 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
28 Wrye, Morgan SR Fernandina Beach 2:46.20 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
29 Turner, Kimberly SR Walton 2:46.30 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
30 Lamb, Nellie FR Suwannee 2:46.43 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
31 Kowkabany, Ellie SO Episcopal 2:46.85 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
32 Hix, Brianna FR Arnold 2:48.97 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
33 Pelfrey, Savannah FR Baker County 2:49.23 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
34 Schaefer, Hayley JR Ridgeview 2:49.82 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
35 Henley, Aniya JR Rickards 2:49.86 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
36 Domingo, Malia SR Yulee 2:50.65 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
37 Thomas, Kylie JR Pensacola Catholic 2:50.97 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
38 Magruder, Anna JR Ridgeview 2:51.94 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
39 McKenzie, Natalie FR North Bay Haven 2:52.26 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
40 Johnson, Semaj SO Raines 2:52.65 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
41 Damme, Ulyane FR Clay 2:54.13 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
42 Jones, Aryanna FR Rickards 2:54.96 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
43 Kelley, Emilia FR Arnold 2:59.29 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
44 Hancock, Madison SO Bay 2:59.40 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
45 Guttman, Jackie FR Pensacola Catholic 2:59.91 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
46 Brown, Ja’Mia SO Gadsden County 3:00.14 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
47 Etheridge, Gabrielle FR Clay 3:00.59 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
48 Owenby, Eryn SR Yulee 3:01.96 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
49 Brown, Akoi FR Ribault 3:02.39 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
50 Dunbar, Olivia FR North Bay Haven 3:02.73 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
51 Weiner, Astrid SO Menendez 3:03.23 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
52 Syfrett, Sydney FR Bay 3:03.44 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
53 Legget, Passion FR Suwannee 3:04.28 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
54 Knight, Emily SO Clay 3:05.44 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
55 Vivaldo, Alejandra SO Rickards 3:06.18 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
56 McGinley, Montana FR Baker County 3:07.82 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
57 Morgan, Hannah JR Arnold 3:09.98 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
58 Wright, Jordan JR Ribault 3:10.39 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
59 Reinhold, Riley FR Menendez 3:11.72 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
60 Sadler, Eden SO Fernandina Beach 3:13.53 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
61 Parker, Seraiah FR Rickards 3:15.46 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
62 Walker, Drew FR Menendez 3:20.04 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
63 Echols, Audrey JR Baker County 3:20.19 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
64 Levingston, Keri FR Wakulla 3:20.24 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
65 Bisson, Gabrielle JR Pensacola Catholic 3:21.45 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
66 DeGrove, Brianna FR Fernandina Beach 3:29.91 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
67 Tabbaa, Jena FR Rutherford 3:53.80 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019

1600 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Hicks, Charles SR Bolles 4:20.78 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
2 Rivera, Chase SR Bolles 4:22.38 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
3 Nesi, Joel SR Ridgeview 4:22.44 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
4 Hastings, Alex SR Bolles 4:23.92 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
5 Khan, Kamren SR Bolles 4:31.47 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
6 Daleo, Jacob JR South Walton 4:31.64 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
7 Gindl, Phillip JR West Florida 4:34.14 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
8 Mohamad, Bilal SR Arnold 4:35.34 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
9 Brownlee, Jalen SO Rickards 4:41.39 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
9 Guice, Jordan SO Rickards 4:41.39 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
11 Porter, Chris SR Rickards 4:44.35 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
12 Sorensen, John SR Fernandina Beach 4:45.66 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
13 Dean, Riley SR Fernandina Beach 4:46.54 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
14 Blake, Joseph SR Pensacola Catholic 4:47.51 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
15 Kwiatkowski, Caden SO Fernandina Beach 4:47.56 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
16 Wagner, Zach FR Bishop Kenny 4:47.97 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
17 Wiedeman, Daniel JR Wakulla 4:50.72 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
18 Kelley, Keith SR Ridgeview 4:52.31 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
19 Waitrovich, Andrew JR Bishop Kenny 4:53.28 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
20 Bennett, Mason SR Arnold 4:53.41 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
21 Richards, Malachi SR Rickards 4:54.66 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
22 Votaw, Stephen JR Wakulla 4:55.24 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
23 Frietze, Dominik SO Ridgeview 4:58.59 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
24 Gray, Thomas SO Fernandina Beach 5:02.33 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
25 Carmody, Rory SR West Florida 5:02.74 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
26 Blazer, Cooper SO South Walton 5:03.70 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
27 Aldrich, Kenneth JR Yulee 5:04.03 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
28 Courter, Sam SO Menendez 5:05.55 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
29 Castano, Morgan JR Florida High 5:05.73 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
30 Waiguru, Carlton SO Clay 5:06.19 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
31 Lopez, Aidan SO West Florida 5:08.38 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
32 Mayer, Ryan SO Bishop Kenny 5:08.88 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
33 McCord, Mason JR Wakulla 5:09.32 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
34 Hodges, John SO Yulee 5:13.32 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
35 Kendall, Alex SR Arnold 5:14.36 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
36 Bybee, Luke JR Clay 5:17.48 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
37 Reyes, Jonathan FR Chipley 5:19.78 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
38 Axon, Chad FR Ribault 5:19.99 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
39 Harmon, Matt SR Pensacola Catholic 5:23.03 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
40 Echols, Jacob SR Baker County 5:23.52 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
41 Smith, Luke FR Episcopal 5:25.54 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
42 Grogan, Sean SR North Bay Haven 5:28.30 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
43 Middleton, John JR Pensacola Catholic 5:32.93 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
44 Clark, William SO Menendez 5:33.42 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
45 Howard, Jefferry FR Menendez 5:33.70 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
46 Ingram, Marcus JR West Florida 5:35.08 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
47 Wood, Hampton SR Pensacola Catholic 5:36.24 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
48 Flores, Pablo FR Clay 5:37.38 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
49 Vermillion, Nick FR Episcopal 5:37.71 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
50 Graham, Quamane SO Westside 5:39.10 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
51 Stanley, Hunter 7 Florida High 5:41.07 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
52 Martin, Ezra SO Yulee 5:41.69 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
53 Nash, William FR Episcopal 5:41.90 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
54 Harris, Tylan JR Godby 5:43.47 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
55 Smith, Eukovi FR Gadsden County 5:45.07 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
56 Farmer, Jayden SO Florida High 5:50.31 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
57 Heidinger, Kieth FR Yulee 5:51.71 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
58 Hartford, Zac FR West Nassau 5:55.04 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
59 Lee, Jason FR Rutherford 6:01.33 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
60 Ezzell, Cory SO North Bay Haven 6:01.56 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
61 Coley, Shawn SO Andrew Jackson 6:03.65 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
62 Ray, Michael SO North Bay Haven 6:06.16 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
63 Graham, Kristopher FR Baldwin 6:46.76 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
64 Blue, Kelton FR Arnold 6:53.60 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
65 Knight, Charles FR Clay 7:01.59 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
66 moody, robert FR West Nassau 7:06.00 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019

1600 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Kummings, Helena JR Bolles 5:28.75 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
2 Csikai, Elizabeth 8 Bolles 5:30.22 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
3 Montoya, Maxine SO Bolles 5:30.25 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
4 Locke, Lauren SR Marianna 5:31.03 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
5 Fletcher, Julia SR Bishop Kenny 5:35.28 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
6 Wyer, Brianna SR Pensacola Catholic 5:36.68 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
7 Williams, Summer SR Florida High 5:37.73 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
8 Parker, Lydia SR Yulee 5:40.67 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
9 Josephson, Samantha JR Bolles 5:41.35 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
10 Dean, Olivia SO Florida High 5:43.50 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
11 Mullaney, Grace SO Bishop Kenny 5:49.93 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
12 Kowkabany, Hannah 7 Episcopal 5:51.14 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
13 Ashley, Marisa SO Arnold 5:53.52 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
14 Magruder, Anna JR Ridgeview 5:54.05 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
15 Frymire, Sheri SR Pensacola Catholic 5:54.23 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
16 Grant, Skylar JR West Florida 5:57.78 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
17 Calder, Sydnee FR Fernandina Beach 6:00.96 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
18 Durden, Shannon SO West Nassau 6:02.47 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
19 Smith, Caroline JR Episcopal 6:04.43 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
20 McMahan, Emma SO Bishop Kenny 6:06.84 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
21 Clarke, Madison FR West Florida 6:07.33 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
22 Trent, Lindsey FR Bishop Kenny 6:08.59 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
23 Alford, Clara FR Wakulla 6:16.61 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
24 Green, Ariah SR South Walton 6:17.09 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
25 Nichol, Amelie JR Fernandina Beach 6:18.01 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
26 Votaw, Tirzah SO Wakulla 6:18.35 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
27 Pelfrey, Savannah FR Baker County 6:21.18 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
28 Pritchard, Daniele SR Yulee 6:24.19 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
29 Jones, Jordan SR Florida High 6:25.67 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
30 Wilson, Anna 8 Episcopal 6:26.54 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
31 Daniels, Emily SO Yulee 6:30.45 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
32 Blackburn, Madison FR Clay 6:31.26 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
33 Weiner, Astrid SO Menendez 6:31.56 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
34 Mota, Arieal SO Clay 6:32.76 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
35 Hix, Brianna FR Arnold 6:38.79 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
36 Reinhold, Riley FR Menendez 6:39.92 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
37 Clay, Annalee FR Clay 6:40.52 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
38 Gutierrez-Tapia, Alysha JR Florida High 6:41.10 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
39 Kelley, Emilia FR Arnold 6:48.45 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
40 Vivaldo, Alejandra SO Rickards 6:55.22 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
41 Shy, Laura JR Arnold 6:55.58 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
42 Whitaker, Samantha JR Chipley 6:56.37 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
43 Dunbar, Olivia FR North Bay Haven 7:01.95 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
44 Walker, Drew FR Menendez 7:02.86 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
45 Spires, Mackenzie FR Yulee 7:14.11 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
46 Beckham, Neveah FR Rickards 7:28.05 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
47 Williamson, Alisia JR Ridgeview 7:35.80 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
48 Rodriguez, Luna SR Suwannee 7:44.32 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
49 Parker, Seraiah FR Rickards 7:48.21 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
50 Swain, Dicyn FR Andrew Jackson 7:53.54 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
51 Duggins, Marshay FR Baldwin 8:47.47 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
52 Tabbaa, Jena FR Rutherford 8:59.61 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019

3200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Hicks, Charles SR Bolles 9:34.34 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
2 Hastings, Alex SR Bolles 9:39.39 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
3 Khan, Kamren SR Bolles 9:42.79 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
4 Brady, William FR Bolles 9:43.74 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
5 Nesi, Joel SR Ridgeview 9:45.59 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
6 Mohamad, Bilal SR Arnold 10:01.27 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
7 Kennedy, Matthew SR Bishop Kenny 10:02.53 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
8 Gindl, Phillip JR West Florida 10:04.95 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
9 Porter, Chris SR Rickards 10:20.04 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
10 Bennett, Mason SR Arnold 10:27.86 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
11 Teal, Michael SO Bishop Kenny 10:34.74 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
12 Sorensen, John SR Fernandina Beach 10:37.18 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
13 Blake, Joseph SR Pensacola Catholic 10:38.13 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
14 Kelley, Keith SR Ridgeview 10:40.08 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
15 Brownlee, Jalen SO Rickards 10:42.17 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
16 Kwiatkowski, Caden SO Fernandina Beach 10:44.64 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
17 Carmody, Rory SR West Florida 10:50.83 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
18 Richards, Malachi SR Rickards 10:53.57 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
19 Freeman, John Michael JR North Bay Haven 10:58.95 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
20 Waiguru, Carlton SO Clay 11:00.00 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
21 Pease, Jack JR Bishop Kenny 11:03.00 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
22 Castano, Morgan JR Florida High 11:09.68 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
23 Blazer, Cooper SO South Walton 11:09.94 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
24 Miles, Gabriel SO Rickards 11:18.99 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
25 Salmon, Riley SR Fernandina Beach 11:19.94 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
26 Butler, Grant JR Bishop Kenny 11:37.66 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
27 Gray, Thomas SO Fernandina Beach 11:53.39 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
28 Aldrich, Kenneth JR Yulee 11:59.30 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
29 Bybee, Luke JR Clay 12:01.71 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
30 Smiroldo, Brandon JR Wakulla 12:07.69 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
31 Hicks, Kayleb SO West Nassau 12:14.07 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
32 Lord, Samuel FR Suwannee 12:16.87 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
33 Estep, Bryce FR Wakulla 12:18.78 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
34 Hodges, John SO Yulee 12:32.75 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
35 Gray, Thomas SO West Florida 12:37.08 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
36 Sforza, Joseph JR Arnold 12:44.21 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
37 Monteiro, Davis FR Arnold 12:54.70 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
38 Lee, Jason FR Rutherford 13:18.47 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
39 Martin, Ezra SO Yulee 13:20.29 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
40 Cottrell, Hayden SO Yulee 13:26.36 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
41 Harris, Tylan JR Godby 13:28.04 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
42 Littleton, Jacob SO Suwannee 13:33.06 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
43 Ellenberger, Michael FR West Florida 14:07.36 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
44 Durden, Christopher SO West Nassau 14:23.73 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019

3200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Csikai, Elizabeth 8 Bolles 11:34.27 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
2 Montoya, Maxine SO Bolles 11:48.77 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
3 Mickler, Ella 8 Bolles 11:51.66 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
4 Evans, Catharine JR Bishop Kenny 12:03.86 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
5 Holland, Caroline SR Bolles 12:24.22 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
6 Williams, Summer SR Florida High 12:32.37 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
7 Wyer, Brianna SR Pensacola Catholic 12:39.57 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
8 Alligood, Madison JR Bishop Kenny 12:39.82 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
9 Albertelli, Anna SO Bishop Kenny 12:41.34 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
10 Grant, Skylar JR West Florida 12:41.35 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
11 Ashley, Marisa SO Arnold 12:45.85 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
12 Frymire, Sheri SR Pensacola Catholic 12:45.87 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
13 Glenn, Mackenize FR Episcopal 12:52.75 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
14 Saunders, Kathryn FR Bishop Kenny 12:53.68 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
15 Parker, Lydia SR Yulee 13:20.21 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
16 Durden, Shannon SO West Nassau 13:57.47 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
17 Green, Ariah SR South Walton 14:02.80 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
18 Riggs, Elizabeth JR Episcopal 14:08.61 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
19 Jones, Jordan SR Florida High 14:17.62 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
20 Blitch, Elizabeth FR Wakulla 14:18.15 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
21 Haynes, Amelia FR Episcopal 14:32.64 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
22 Nichol, Amelie JR Fernandina Beach 14:33.04 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
23 Gutierrez-Tapia, Alysha JR Florida High 14:40.86 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
24 Dunbar, Olivia FR North Bay Haven 14:48.28 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
25 Pritchard, Daniele SR Yulee 15:01.64 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
26 Grant, Karlee FR West Florida 15:03.52 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
27 Vivaldo, Alejandra SO Rickards 15:15.65 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
28 Speigner, Ashlyn FR Wakulla 15:25.45 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
29 Broga, Summer SO Florida High 15:29.07 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
30 Hernandez, Dalia JR Suwannee 15:49.09 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
31 Daniels, Emily SO Yulee 16:51.17 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
32 Floyd, Katelyn JR Suwannee 17:18.22 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019

100 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Holland, Corliss SR Raines 15.04 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
2 Jones, Auzjay SR Bishop Kenny 15.25 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 1.5
3 Williams, Armani SR Godby 15.52 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
4 Williams, Jakell SR Rickards 15.59 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
5 Howard, Blair JR South Walton 16.35 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
6 Wynn, Emonei SR Menendez 16.87 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 1.5
7 White-Stewart, Malayshia SO Taylor County 16.99 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
8 Neal, Dynesty SR West Florida 17.04 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
9 Hansen, Sabrina FR Fernandina Beach 17.16 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
10 Albert, De'Ana FR Wakulla 17.33 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
11 Green, Aniya SO Yulee 17.63 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
12 Camaret, Merileigh JR South Walton 17.65 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
13 Martin, Dariniya FR Suwannee 17.77 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
14 Bellamy, Shavonne SR Yulee 18.07 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
15 Robinson, Sade SO Ribault 18.09 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
16 Folson, Charmaine SO Rickards 18.12 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
17 Turner, Elizabeth FR South Walton 18.50 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
18 Wachholz, Catherine FR Bolles 18.58 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 1.5
19 Diebenow, Atlantic 8 Bolles 18.64 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 1.5
20 Wright, Jalissa FR Walton 19.34 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
21 Klava-Herrera, Jayden FR Walton 19.47 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
22 Reinstatler, Marriam SO Arnold 19.71 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
23 Gibbs, Nikera SR Rickards 19.74 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
24 Franklin, Amari FR West Florida 20.16 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
25 Ivy, Audrey FR Clay 21.50 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 1.5
26 McHugh, Kayley SR Bishop Kenny 21.79 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 1.5
27 Kish, Jena FR West Nassau 22.03 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
28 Ossman, Emily JR Baker County 22.79 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
29 Austin, Dienasia SO Clay 23.80 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 1.5

110 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Bryant, Jabari SR Rickards 14.92 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
2 Baldwin, Ge'Kelvion JR Godby 15.08 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
3 Daniels, Da'mon JR Raines 15.13 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
4 Robinson, Christopher SR Rickards 15.27 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
5 Gilliam, Alexander SR Gadsden County 15.31 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
6 Hendley, Brandon JR Westside 15.43 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
7 Vickers, Eugene JR Ribault 15.46 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
8 Cauley, Kristopher SR Godby 15.48 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
9 Simmons, James SO West Florida 15.53 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
10 Kilpatrick, Alexander JR South Walton 15.57 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
10 Pittman, Jaden SR Godby 15.57 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
12 Robinson, Harrison FR Raines 15.66 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
13 Morgan, Javan SR Florida High 16.00 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
14 Thompson, Samuel SO Yulee 16.26 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
15 Castro, Joaquin SR Ridgeview 16.31 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
16 Harris, Tyss JR Ribault 16.61 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
17 Buatu, Jacob SR Arnold 16.62 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
18 Thomas, Avonte JR Wolfson 16.85 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
19 Giedrys, Jeremiah JR Fernandina Beach 16.94 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
20 Neil, Robert SO Yulee 17.08 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
21 Cywes, Alexander SR Bolles 17.31 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
22 Hall, Dontreal JR Gadsden County 17.73 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
23 Ashby, Jeffrey 8 Bolles 17.91 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
24 Robinson, Jalen SR North Bay Haven 18.02 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
25 Metzger, Jayson SR Bolles 18.08 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
26 Schilling, Jaden SO South Walton 18.78 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
27 Gamble, Gray JR Menendez 19.06 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
28 Marquez, James SR Bishop Kenny 19.15 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
29 Dickens, Adrian FR North Bay Haven 19.40 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019

300 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Bryant, Jabari SR Rickards 38.10 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
2 Gilliam, Alexander SR Gadsden County 38.63 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
3 Baldwin, Ge'Kelvion JR Godby 39.59 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
4 Robinson, Christopher SR Rickards 39.85 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
5 Cauley, Kristopher SR Godby 40.07 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
6 Sanders, Christopher SR Bolles 40.44 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
7 Vickers, Eugene JR Ribault 40.59 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
8 Thompson, Samuel SO Yulee 40.60 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
9 Hendley, Brandon JR Westside 40.66 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
10 Pratt, Jaquari SR Suwannee 40.90 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
11 Simmons, James SO West Florida 42.09 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
12 Shuman, Evan SR Fernandina Beach 42.20 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
13 Gaines, Quanteris JR West Florida 42.43 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
14 Buatu, Jacob SR Arnold 42.50 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
15 Thomas, Avonte JR Wolfson 42.52 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
16 Castro, Joaquin SR Ridgeview 42.53 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
17 Norris , Sedric SR Raines 42.69 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
18 Hall, Dontreal JR Gadsden County 43.13 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
19 Kilpatrick, Alexander JR South Walton 43.26 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
20 Morgan, Javan SR Florida High 43.35 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
21 Robinson, Harrison FR Raines 43.66 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
22 Thomasson, Caleb JR Westside 43.91 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
23 Wilson, Quincy SR Yulee 44.16 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
24 Madrid, Daniel SR Bishop Kenny 44.20 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
25 Turner, Chase SR Pensacola Catholic 44.94 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
26 Harris, Tyss JR Ribault 45.18 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
27 Mickel, Christopher SR Ridgeview 45.19 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
28 Joseph, Alexzandre SR Pensacola Catholic 46.11 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
29 Dickens, Adrian FR North Bay Haven 46.64 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
30 Gamble, Gray JR Menendez 48.83 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019

300 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Williams, Jakell SR Rickards 45.41 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
2 Cox, Janasia SR Gadsden County 45.70 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
3 Sanders, Shekinah JR Bolles 45.85 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
4 Kirkland, Kendall SR Raines 46.26 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
5 Neal, Dynesty SR West Florida 47.55 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
6 Jordan, Kiarra JR Rickards 47.85 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
7 Holland, Corliss SR Raines 48.00 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
8 Johnston, Brooke FR Episcopal 48.17 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
9 Griffin, LaShawn JR Rickards 48.69 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
10 Woodie, Alanah FR Florida High 50.39 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
11 Albert, De'Ana FR Wakulla 50.53 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
12 Taylor, Ayanni SO Raines 51.69 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
13 Henderson, Amari JR West Florida 52.54 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
14 Johns, Chloe FR Bolles 52.85 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
15 Ion, Ana SR Episcopal 53.39 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
16 Turner, Elizabeth FR South Walton 53.48 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
17 Folson, Charmaine SO Rickards 53.57 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
18 Wachholz, Catherine FR Bolles 53.84 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
19 West, Jisela SO West Nassau 54.48 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
20 Holder, Abbie SO South Walton 55.19 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
21 Franklin, Amari FR West Florida 55.25 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
22 Green, Aniya SO Yulee 56.40 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
23 Hansen, Sabrina FR Fernandina Beach 57.54 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
24 White, Adriyanna FR Chipley 58.21 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
25 Hale, Megan FR West Florida 58.30 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
26 Ivy, Audrey FR Clay 59.03 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
27 Reinstatler, Marriam SO Arnold 59.60 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
28 White-Stewart, Malayshia SO Taylor County 1:00.20 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
29 Bellamy, Shavonne SR Yulee 1:00.22 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
30 Evans, Jalay FR Fernandina Beach 1:00.30 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019

High Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Harris, Cameron SR Wolfson 2.00m 6' 6.75" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
1 Smith, Edward SR West Nassau 2.00m 6' 6.75" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
3 Kirksey, Bryson SR Bolles 1.95m 6' 4.75" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
4 Pompey, Robert JR Rickards 1.90m 6' 2.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
4 Roy, Jaden SR Ridgeview 1.90m 6' 2.75" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
4 Schilling, Jaden SO South Walton 1.90m 6' 2.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
4 Ukrugenzi, Kojo JR Godby 1.90m 6' 2.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
8 Kilpatrick, Alexander JR South Walton 1.85m 6' 0.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
9 Koziolek, Matthew SR Ridgeview 1.80m 5' 10.75" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
9 Mills-Kelly, Joshua SO Rickards 1.80m 5' 10.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
11 Coffey, Richard SR Baldwin 1.75m 5' 8.75" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
11 Crimbley, Michael SR Rickards 1.75m 5' 8.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
11 Hall, Kentarious FR Rickards 1.75m 5' 8.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
11 Hayden, Caleb SO Baker County 1.75m 5' 8.75" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
11 Joubert, Raymond SR Menendez 1.75m 5' 8.75" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
11 Partain, Eric SR Bishop Kenny 1.75m 5' 8.75" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
11 Pierre, Cedric SO Ridgeview 1.75m 5' 8.75" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
18 Carroll, William SO West Nassau 1.70m 5' 7" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
18 Harvey, Ahmari SO Florida High 1.70m 5' 7" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
18 Jones, Kohl SO Menendez 1.70m 5' 7" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
18 Jones, Tyler SO Arnold 1.70m 5' 7" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
18 Merritt, Matthew FR Andrew Jackson 1.70m 5' 7" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
18 Shuman, Evan SR Fernandina Beach 1.70m 5' 7" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
24 Green, Keiarryien SO Florida High 1.65m 5' 5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
24 Miller, Camron FR Fernandina Beach 1.65m 5' 5" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
24 Terry, Buddy JR Yulee 1.65m 5' 5" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
27 Canavan, Andrew SO Bishop Kenny 1.55m 5' 1" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
27 Jimenez, Gabriel SO Chipley 1.55m 5' 1" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
27 Johnson, Gabriel JR Clay 1.55m 5' 1" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
27 Singleton, Brandon SR Bishop Kenny 1.55m 5' 1" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
27 Stackhouse, Shane FR Pensacola Catholic 1.55m 5' 1" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
27 Yazgi, Christopher JR Bishop Kenny 1.55m 5' 1" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
33 Harris, Jamari FR West Florida 1.50m 4' 11" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019

High Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Carter, Gabi SR Episcopal 1.60m 5' 3" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
1 Whaley, Zoe FR Ridgeview 1.60m 5' 3" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
3 Johnston, Caroline SR Episcopal 1.55m 5' 1" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
3 White, Denise SR Bay 1.55m 5' 1" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
5 Griffin, LaShawn JR Rickards 1.52m 4' 11.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
5 Holland, Corliss SR Raines 1.52m 4' 11.75" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
5 Martin, Dariniya FR Suwannee 1.52m 4' 11.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
8 Ion, Ana SR Episcopal 1.50m 4' 11" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
8 Sinti, Marisol SO Bishop Kenny 1.50m 4' 11" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
10 Evans, Jalay FR Fernandina Beach 1.47m 4' 9.75" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
10 Jones, Mon'tayasia SO Suwannee 1.47m 4' 9.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
12 Bryan, Patasha SO South Walton 1.45m 4' 9" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
12 Smith, Cortney FR Bolles 1.45m 4' 9" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
14 Jordan, Kiarra JR Rickards 1.42m 4' 7.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
14 Kish, Jena FR West Nassau 1.42m 4' 7.75" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
14 Williams, Jakell SR Rickards 1.42m 4' 7.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
17 Camaret, Merileigh JR South Walton 1.40m 4' 7" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
17 McLauchlin, Mary SO Bishop Kenny 1.40m 4' 7" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
19 Folson, Charmaine SO Rickards 1.37m 4' 6" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
19 Jones, Ziana SO Yulee 1.37m 4' 6" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
21 Keen, Jillian JR Menendez 1.35m 4' 5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
22 Robinson, Sade SO Ribault 1.32m 4' 4" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
23 Bratcher, Lily SO Chipley 1.30m 4' 3.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
23 Elbana, Sarah SR Arnold 1.30m 4' 3.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
23 Franklin, Amari FR West Florida 1.30m 4' 3.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
23 Furyk, Caleigh JR Bolles 1.30m 4' 3.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
23 Ivy, Audrey FR Clay 1.30m 4' 3.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
23 Jones, Auzjay SR Bishop Kenny 1.30m 4' 3.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
23 Kilgore, Michelle JR Wolfson 1.30m 4' 3.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
23 Walker, Drew FR Menendez 1.30m 4' 3.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
23 Wyche, Latecia SO Westside 1.30m 4' 3.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
32 Holley, Audrey FR Chipley 1.25m 4' 1.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019

Pole Vault (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Coyle, Patrick SR Bishop Kenny 4.35m 14' 3.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
2 Dinsbeer, Aiden JR Bolles 4.20m 13' 9.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
2 Merola, Hunter SR Suwannee 4.20m 13' 9.25" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
4 Martin, Tanner JR South Walton 4.11m 13' 5.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
5 Kohla, Don SO Episcopal 3.75m 12' 3.5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
6 Pierson, Ming FR Florida High 3.60m 11' 9.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
7 King, Jackson JR Bishop Kenny 3.45m 11' 3.75" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
8 Bisson, Kyle SR Ridgeview 3.30m 10' 10" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
8 Champagnie, Jonathan JR West Florida 3.30m 10' 10" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
8 Hooker, Samuel JR Pensacola Catholic 3.30m 10' 10" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
8 Pasion, Abe Luke SO West Florida 3.30m 10' 10" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
12 Jackson, Alan FR Florida High 3.15m 10' 4" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
12 King, Mason JR Arnold 3.15m 10' 4" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
12 Morrissey, Sean-Patrick FR Bishop Kenny 3.15m 10' 4" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
15 Jones, Kohl SO Menendez 3.00m 9' 10" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
15 Massie, Luke FR Pensacola Catholic 3.00m 9' 10" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
17 Kenens, Oakley FR Arnold 2.85m 9' 4.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
17 Tran, Austin SO Bishop Kenny 2.85m 9' 4.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
19 Terry, Buddy JR Yulee 2.75m 9' 0.25" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
20 Hopkins, Myles SR Florida High 2.70m 8' 10.25" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
20 Hunter, Brandon SR Arnold 2.70m 8' 10.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
20 Thorton, Aakash FR Wolfson 2.70m 8' 10.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
23 Blue, James FR Pensacola Catholic 2.55m 8' 4.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
23 Muniz-Beitia, Daniel JR Wolfson 2.55m 8' 4.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
23 Snyder, Paul FR Pensacola Catholic 2.55m 8' 4.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
26 Carter, Daniel SO Clay 2.40m 7' 10.5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
26 Land, Hunter FR Suwannee 2.40m 7' 10.5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
28 Smith, Noah SO Yulee 2.30m 7' 6.5" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
29 Marler, Julian SO Suwannee 2.25m 7' 4.5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
30 Meadows, Thomas SR Yulee 2.00m 6' 6.75" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019

Pole Vault (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Roberts, Laine JR Bolles 3.70m 12' 1.5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
2 Furyk, Caleigh JR Bolles 3.05m 10' 0" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
3 Mays, Brianna JR Suwannee 2.95m 9' 8" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
4 Bata, Soraya JR Bolles 2.90m 9' 6.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
4 Creed, Alice JR Bolles 2.90m 9' 6.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
6 Camaret, Merileigh JR South Walton 2.85m 9' 4.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
7 Wingert, Sabrina SO Episcopal 2.75m 9' 0.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
8 Holder, Abbie SO South Walton 2.70m 8' 10.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
8 Reeves, Nadiya SR West Florida 2.70m 8' 10.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
8 Rodriguez, Emelia SR Suwannee 2.70m 8' 10.25" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
11 Castano, Alexis FR Florida High 2.40m 7' 10.5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
11 Cayton, Jayne SO West Florida 2.40m 7' 10.5" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
11 Hix, Brianna FR Arnold 2.40m 7' 10.5" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
11 West, Auryn SR Florida High 2.40m 7' 10.5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
15 Remke, Abigail JR Pensacola Catholic 2.25m 7' 4.5" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
15 Shy, Laura JR Arnold 2.25m 7' 4.5" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
17 Cusick, Casey SO Bishop Kenny 2.15m 7' 0.5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
18 Hinkley, Michelle SR Pensacola Catholic 2.10m 6' 10.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
19 Dennis, Julia JR Yulee 2.00m 6' 6.75" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
19 Slaughter, Katie SR Fernandina Beach 2.00m 6' 6.75" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
21 Newstead, Allegra SR Pensacola Catholic 1.95m 6' 4.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
22 Emmert, Zoie JR Pensacola Catholic 1.80m 5' 10.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
22 Kelley, Emilia FR Arnold 1.80m 5' 10.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
22 Rodriguez, Luna SR Suwannee 1.80m 5' 10.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
25 Morgan, Hannah JR Arnold 1.65m 5' 5" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019

Long Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Rucker, Deshawn SO Godby 7.16m 23' 6" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
2 Harris, Cameron SR Wolfson 6.91m 22' 8" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
3 Morgan, Javan SR Florida High 6.84m 22' 5.25" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
4 Willis, Tristan SR Menendez 6.83m 22' 5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
5 Kilpatrick, Alexander JR South Walton 6.58m 21' 7.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
6 Harvey, Ahmari SO Florida High 6.47m 21' 2.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
7 Sanderson, Christian JR Baldwin 6.42m 21' 0.75" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
8 Kirksey, Bryson SR Bolles 6.38m 20' 11.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
9 Gunn, Khalil FR Gadsden County 6.30m 20' 8" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
9 Hayden, Caleb SO Baker County 6.30m 20' 8" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
11 Allen, Jarien JR Wakulla 6.22m 20' 5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
11 McGhee, Damarius SO Pensacola Catholic 6.22m 20' 5" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
11 Osborn, David SR Ridgeview 6.22m 20' 5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
14 Johnson, Rikishi SR Suwannee 6.20m 20' 4.25" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
15 Robinson, Harrison FR Raines 6.18m 20' 3.5" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
16 Thomas, Joshua FR Godby 6.14m 20' 1.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
17 Gaines, Quanteris JR West Florida 6.11m 20' 0.5" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
18 Smith, Tyo JR South Walton 5.97m 19' 7" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
19 White, Tracy JR Baker County 5.94m 19' 6" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
20 Airheart, Samuel SO Bishop Kenny 5.93m 19' 5.5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
21 Farmer, Joseph SO Baker County 5.89m 19' 4" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
22 Nelloms, Jordan SO Rickards 5.88m 19' 3.5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
23 Burrell, Keion SR West Florida 5.87m 19' 3.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
23 Norris , Sedric SR Raines 5.87m 19' 3.25" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
25 Robinson, Domictress SO Ribault 5.83m 19' 1.5" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
25 Wilson, Kris SO Yulee 5.83m 19' 1.5" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
27 Scott, Richard SR South Walton 5.82m 19' 1.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
28 Schilling, Jaden SO South Walton 5.80m 19' 0.5" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
29 Hall, Kentarious FR Rickards 5.78m 18' 11.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
29 Peterson, Elijahmiah JR Marianna 5.78m 18' 11.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
31 Estinvil, Belony JR Ridgeview 5.73m 18' 9.75" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
32 Milne, Dougie SR Episcopal 5.72m 18' 9.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
32 Thomasson, Caleb JR Westside 5.72m 18' 9.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
34 Straley, Noah FR Bishop Kenny 5.70m 18' 8.5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
35 Turral, William JR Florida High 5.68m 18' 7.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
36 Thomas, Moe JR Rickards 5.67m 18' 7.25" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
37 Merritt, Matthew FR Andrew Jackson 5.57m 18' 3.25" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
38 Terry, Buddy JR Yulee 5.55m 18' 2.5" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
39 Moore, Victor SR Clay 5.52m 18' 1.5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
40 Lowder, Lewis FR Bay 5.50m 18' 0.5" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
41 Ambrose, Kyle SO Baker County 5.49m 18' 0.25" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
41 Clark-Wiley, D'Jarius SO Bishop Kenny 5.49m 18' 0.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
43 Jackson, Deshawn SR Menendez 5.48m 17' 11.75" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
44 Harris, Tyss JR Ribault 5.45m 17' 10.75" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
45 Lorbeer, Jonathan FR Bolles 5.42m 17' 9.5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
46 Mills-Kelly, Joshua SO Rickards 5.41m 17' 9" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
47 Morris, Julian JR Bolles 5.40m 17' 8.75" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
48 Pael, John SO Arnold 5.35m 17' 6.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
49 Jarvis, corban JR Godby 5.34m 17' 6.25" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
49 Reed, Jeremiah JR Suwannee 5.34m 17' 6.25" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
51 Moye, Wreylon SO Gadsden County 5.33m 17' 6" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
52 Herring, Cardel JR Gadsden County 5.32m 17' 5.5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
53 Adams, Alex SR Walton 5.27m 17' 3.5" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
54 Sutton, Nathian SR West Nassau 5.19m 17' 0.5" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
55 Joubert, Raymond SR Menendez 5.16m 16' 11.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
56 Danzy, Micahi 7 Florida High 5.15m 16' 10.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
57 Jackson, Preston SO Raines 5.14m 16' 10.5" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
58 Nguyen, Simon SR Rutherford 5.13m 16' 10" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
59 Johnson, Gabriel JR Clay 5.06m 16' 7.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
60 Miller, Camron FR Fernandina Beach 5.01m 16' 5.25" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
61 Padgett, Gage SR Yulee 4.97m 16' 3.75" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
62 Castrillo, Hayden SR Walton 4.93m 16' 2.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
63 Giedrys, Jeremiah JR Fernandina Beach 4.90m 16' 1" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
63 Sims, D Vante SR Rutherford 4.90m 16' 1" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
65 Graham, Jaleen JR Ribault 4.88m 16' 0.25" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
66 Allen, Eddie SR Pensacola Catholic 4.80m 15' 9" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
67 Cannon, Joshua JR Ribault 4.77m 15' 7.75" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
68 Chang, An FR North Bay Haven 4.73m 15' 6.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
69 Cedeno, Yamil JR Westside 4.58m 15' 0.5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
70 Henderson, Jabrian FR Clay 4.38m 14' 4.5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
71 Williams, Dorian SO Arnold 4.30m 14' 1.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
72 Le, Hien FR North Bay Haven 4.19m 13' 9" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
73 Bailey, Sean FR Wolfson 4.17m 13' 8.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
74 Davis, Logan SR Fernandina Beach 3.99m 13' 1.25" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
75 Dahneke, Raven JR Chipley 3.89m 12' 9.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019

Long Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Green, Leiya JR Raines 5.70m 18' 8.5" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
2 Johnston, Caroline SR Episcopal 5.62m 18' 5.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
3 Hamlet, Ameion JR Godby 5.51m 18' 1" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
4 Jordan, Kiarra JR Rickards 5.30m 17' 4.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
5 Butler, Justice JR Gadsden County 5.14m 16' 10.5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
6 Hayes, Heaven SR Rickards 5.01m 16' 5.25" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
6 Wynn, Emonei SR Menendez 5.01m 16' 5.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
8 Richards, Ki'arie SR Ribault 4.93m 16' 2.25" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
8 Walker, Hiliyah FR Suwannee 4.93m 16' 2.25" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
10 Thomas, Kyla SO West Florida 4.90m 16' 1" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
11 Kirkland, Eryana JR Godby 4.89m 16' 0.5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
12 Rawls, Reagan SO Episcopal 4.87m 15' 11.75" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
13 Jay, Haeven FR Taylor County 4.80m 15' 9" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
14 Sykes, Jhayda SR Ribault 4.74m 15' 6.75" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
15 Smith, Cortney FR Bolles 4.73m 15' 6.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
16 Camaret, Merileigh JR South Walton 4.71m 15' 5.5" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
17 Harvey, , Zacharriya SR Wakulla 4.70m 15' 5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
18 Campbell, Jadakist SR Taylor County 4.69m 15' 4.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
19 Jones, Ziana SO Yulee 4.66m 15' 3.5" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
20 Brown, Joshawna SR Ribault 4.65m 15' 3.25" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
21 Reynolds, Elaina FR Ridgeview 4.64m 15' 2.75" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
22 Hixon, Anori JR Chipley 4.61m 15' 1.5" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
23 Bellamy, Shavonne SR Yulee 4.48m 14' 8.5" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
23 Parker, Seraiah FR Rickards 4.48m 14' 8.5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
23 Selmer, Chloe 7 Episcopal 4.48m 14' 8.5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
26 Bennett, Darby SR Rutherford 4.46m 14' 7.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
26 Scott, Cunay SO Baldwin 4.46m 14' 7.75" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
26 Thomas, Destiny JR Andrew Jackson 4.46m 14' 7.75" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
29 Wright, Jalissa FR Walton 4.45m 14' 7.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
30 King, JaMesha SR North Bay Haven 4.44m 14' 7" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
31 Alexander, Reggina JR Fernandina Beach 4.43m 14' 6.5" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
32 Wells, Olivia 8 Episcopal 4.40m 14' 5.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
33 Meyers, Hannah JR Pensacola Catholic 4.39m 14' 5" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
34 Diebenow, Atlantic 8 Bolles 4.34m 14' 3" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
35 Turner, Cassie JR Baker County 4.33m 14' 2.5" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
36 Smith, taria FR Andrew Jackson 4.27m 14' 0.25" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
37 Wilson, Ja'daa JR Wakulla 4.25m 13' 11.5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
38 Bata, Soraya JR Bolles 4.24m 13' 11" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
38 Hix, Harlee FR Arnold 4.24m 13' 11" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
40 Shultz, Landrey JR Bishop Kenny 4.23m 13' 10.5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
41 Wright, Jordan JR Ribault 4.20m 13' 9.5" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
41 Zwatschka, Rachel FR Bishop Kenny 4.20m 13' 9.5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
43 Johnson, Semaj SO Raines 4.19m 13' 9" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
43 Reinstatler, Marriam SO Arnold 4.19m 13' 9" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
45 Dubose, Makayla JR Fernandina Beach 4.14m 13' 7" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
45 Green, Ay'keelah 6 Florida High 4.14m 13' 7" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
47 Crump, Symone FR Godby 4.13m 13' 6.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
48 Jones, Auzjay SR Bishop Kenny 4.12m 13' 6.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
49 Hardwick, Gracie SR Yulee 4.10m 13' 5.5" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
50 Klassen, Christina JR Bolles 4.09m 13' 5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
51 Ray, Jhaylen SO Clay 4.07m 13' 4.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
51 Sampson, JhaTarra SR Ridgeview 4.07m 13' 4.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
53 Hebert, Alisa JR Wolfson 4.06m 13' 4" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
53 Tran, Maria JR Arnold 4.06m 13' 4" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
55 Spikes, Alexa SO Bay 4.03m 13' 2.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
56 Farmer, Eden FR Baker County 3.97m 13' 0.25" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
57 Fox, Macey JR Baker County 3.92m 12' 10.5" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
58 Shultz, Lucy JR Bishop Kenny 3.91m 12' 10" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
59 Williamson, Alisia JR Ridgeview 3.90m 12' 9.5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
60 Britt, Chaneshia JR Taylor County 3.80m 12' 5.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
61 Polk, Anabelle FR Ridgeview 3.78m 12' 5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
62 Nickelson, Tamya FR Clay 3.73m 12' 3" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
63 Sadler, Eden SO Fernandina Beach 3.68m 12' 1" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
64 Smith, Angel FR Rutherford 3.66m 12' 0.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
65 Hargrove, Jabriya JR Chipley 3.58m 11' 9" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
66 Nestel, Taylor JR Fernandina Beach 3.53m 11' 7" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
67 Wright, Morgan JR West Florida 3.46m 11' 4.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
68 King, Arine SO South Walton 3.42m 11' 2.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
69 Raley, Brittney JR Wakulla 3.37m 11' 0.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
70 Willis, Chayton JR West Florida 3.32m 10' 10.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
71 Ulloa, Francis FR Arnold 3.04m 9' 11.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019

Triple Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Willis, Tristan SR Menendez 14.23m 46' 8.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
2 Crimbley, Michael SR Rickards 13.46m 44' 2" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
3 Morgan, Javan SR Florida High 13.36m 43' 10" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
4 Lindsey, M'Kharis SR Rickards 13.29m 43' 7.25" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
5 Mills-Kelly, Joshua SO Rickards 13.14m 43' 1.5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
6 Pratt, Jaquari SR Suwannee 12.95m 42' 6" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
7 Anderson, Austin SR Clay 12.79m 41' 11.5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
8 Allen, Jarien JR Wakulla 12.66m 41' 6.5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
9 Gaines, Quanteris JR West Florida 12.59m 41' 3.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
10 Johnson, Rikishi SR Suwannee 12.50m 41' 0.25" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
11 Morgan, Jahaz SO Florida High 12.30m 40' 4.25" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
12 Phillips, Chadwick SO South Walton 12.28m 40' 3.5" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
13 Moore, Victor SR Clay 12.25m 40' 2.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
14 Peterson, Elijahmiah JR Marianna 12.03m 39' 5.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
15 Vitale, Mathew SR Arnold 11.87m 38' 11.5" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
16 Harris, Tyss JR Ribault 11.80m 38' 8.75" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
17 Schilling, Jaden SO South Walton 11.59m 38' 0.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
17 Turral, William JR Florida High 11.59m 38' 0.25" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
19 Robinson, Jalen SR North Bay Haven 11.51m 37' 9.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
20 Thomasson, Caleb JR Westside 11.50m 37' 8.75" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
21 Chandler, La'Tavian SO Rickards 11.44m 37' 6.5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
22 Williams, Nathan SO Pensacola Catholic 11.43m 37' 6" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
23 Lorbeer, Jonathan FR Bolles 11.40m 37' 5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
24 Sutton, Nathian SR West Nassau 11.22m 36' 9.75" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
25 Cook, Zion SO Rutherford 11.15m 36' 7" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
26 Estinvil, Belony JR Ridgeview 10.86m 35' 7.75" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
27 Terry, Buddy JR Yulee 10.84m 35' 6.75" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
28 Kunovich, Michael SO Bishop Kenny 10.75m 35' 3.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
29 Meadows, Thomas SR Yulee 10.60m 34' 9.5" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
30 Padgett, Gage SR Yulee 10.59m 34' 9" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
31 Mitchum, Tyler JR South Walton 10.52m 34' 6.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
32 Chang, An FR North Bay Haven 10.51m 34' 5.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
33 Henderson, Jabrian FR Clay 10.48m 34' 4.75" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
34 Varelas, Micheal SO Arnold 10.24m 33' 7.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
35 Blaquiere, Matthew JR Bishop Kenny 10.05m 32' 11.75" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
36 Cannon, Joshua JR Ribault 9.99m 32' 9.5" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
37 Johnson, Gabriel JR Clay 9.36m 30' 8.5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
38 Jones, Christopher FR South Walton 9.35m 30' 8.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
39 Williams, Dorian SO Arnold 8.96m 29' 4.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019

Triple Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Johnston, Caroline SR Episcopal 11.59m 38' 0.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
2 Hamlet, Ameion JR Godby 11.05m 36' 3" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
3 Walker, Andrianna SO Suwannee 10.65m 34' 11.25" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
4 White-Stewart, Malayshia SO Taylor County 10.64m 34' 11" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
5 Kirkland, Kendall SR Raines 10.62m 34' 10.25" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
6 Thomas, Kyla SO West Florida 10.52m 34' 6.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
7 Boswell, Lauren-Marie SR Bolles 10.23m 33' 6.75" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
8 Ion, Ana SR Episcopal 10.21m 33' 6" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
9 Wynn, Emonei SR Menendez 10.19m 33' 5.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
10 Sampson, JhaTarra SR Ridgeview 10.15m 33' 3.75" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
11 Martin, Dariniya FR Suwannee 10.12m 33' 2.5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
12 Hayes, Heaven SR Rickards 10.10m 33' 1.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
13 Walker, Hiliyah FR Suwannee 10.05m 32' 11.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
14 Mackey, Brittany JR Gadsden County 10.00m 32' 9.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
15 Howard, Blair JR South Walton 9.84m 32' 3.5" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
16 Bennett, Darby SR Rutherford 9.82m 32' 2.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
17 Jones, Ziana SO Yulee 9.77m 32' 0.75" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
18 King, JaMesha SR North Bay Haven 9.71m 31' 10.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
19 Dubose, Makayla JR Fernandina Beach 9.63m 31' 7.25" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
20 Jones, Auzjay SR Bishop Kenny 9.61m 31' 6.5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
21 Johns, Chloe FR Bolles 9.50m 31' 2" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
22 Frost, Kierra JR Rickards 9.45m 31' 0" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
22 Harvey, , Zacharriya SR Wakulla 9.45m 31' 0" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
24 Witt, Abigail JR Bolles 9.41m 30' 10.5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
25 Wilson, Ja'daa JR Wakulla 9.39m 30' 9.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
26 Selmer, Chloe 7 Episcopal 9.36m 30' 8.5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
27 Tran, Maria JR Arnold 9.29m 30' 5.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
28 Austin, Jayla SO West Florida 9.21m 30' 2.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
29 Hardwick, Gracie SR Yulee 8.96m 29' 4.75" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
29 Mills, Imani SO Clay 8.96m 29' 4.75" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
31 Turner, Elizabeth FR South Walton 8.91m 29' 2.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
32 Anderson, Terri FR Rickards 8.85m 29' 0.5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
32 Ray, Jhaylen SO Clay 8.85m 29' 0.5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
34 Willis, Chayton JR West Florida 8.82m 28' 11.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
35 Marti, Anastasia JR Clay 8.64m 28' 4.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
36 Culley, Karah FR Fernandina Beach 8.33m 27' 4" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019

Shot Put (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Young, Kamari SR Godby 15.67m 51' 5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
2 Mitchell, Ke'Shaun SR Rickards 15.33m 50' 3.5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
3 Ford, Howard SR Raines 15.29m 50' 2" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
4 Lageman, Dylan SR Bolles 15.16m 49' 9" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
5 Gainer, Marshall JR Bolles 14.92m 48' 11.5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
6 Batten, Elias JR Bolles 14.48m 47' 6.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
7 Belton, Anthony SR Florida High 13.74m 45' 1" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
8 Smelcer, Grant SR Chipley 13.49m 44' 3.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
9 Brown, Malik JR Yulee 13.44m 44' 1.25" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
10 Williams, Jeremiah JR Rickards 13.20m 43' 3.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
11 Skinner, Carlton SO Bolles 12.97m 42' 6.75" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
12 Brown, Michael JR Godby 12.94m 42' 5.5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
13 Ray, Al'Querious FR Clay 12.91m 42' 4.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
14 Logans, Preston FR Rickards 12.89m 42' 3.5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
15 Bryan, Anthony SR South Walton 12.86m 42' 2.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
15 Troupe, Christoff JR Godby 12.86m 42' 2.25" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
17 Glee, Darius SO Rickards 12.74m 41' 9.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
18 Johnson , Jordan JR Raines 12.73m 41' 9.25" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
19 Geller, William JR Ridgeview 12.53m 41' 1.5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
20 Johnson, Kenneth SR Clay 12.45m 40' 10.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
21 Gross, Kyan JR Wakulla 12.44m 40' 9.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
22 Chestnut, Nyseem JR Arnold 12.39m 40' 7.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
22 Crowder, Bryce SR Walton 12.39m 40' 7.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
24 Staefe, Nicholas JR Ridgeview 12.35m 40' 6.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
25 Parker, Robert SR Pensacola Catholic 12.19m 40' 0" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
26 Foreman, Elias SO South Walton 11.69m 38' 4.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
27 Tanner, Hampton SO Fernandina Beach 11.66m 38' 3.25" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
28 Giley, Jolan SR Florida High 11.56m 37' 11.25" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
29 Sanders, Steven JR Chipley 11.55m 37' 10.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
30 Wyche, John SR Ridgeview 11.53m 37' 10" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
31 Stanfield, Dominic SR Ridgeview 11.52m 37' 9.5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
32 Kidd, Kolby SO Fernandina Beach 11.48m 37' 8" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
33 Ryno, Andrew SO Bishop Kenny 11.46m 37' 7.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
34 Darga, Skyler SR Wakulla 11.41m 37' 5.25" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
35 Baur, Josiah SO Walton 11.36m 37' 3.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
36 Gantt, Desiron FR Clay 11.30m 37' 1" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
37 Edwards, Elias FR South Walton 11.20m 36' 9" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
38 Allen, Nigel SR Raines 10.81m 35' 5.75" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
39 Turnmeyer, Austin SO Pensacola Catholic 10.80m 35' 5.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
40 Labyak, Nicholas FR Bishop Kenny 10.75m 35' 3.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
41 Demps, Jayshawn JR Godby 10.74m 35' 3" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
42 Lewis, Malik FR Suwannee 10.72m 35' 2" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
43 Hall, Rashaad FR Raines 10.66m 34' 11.75" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
44 Carswell, Amari JR Chipley 10.44m 34' 3" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
45 Ramie, Joey SO North Bay Haven 10.35m 33' 11.5" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
46 Pittman, Amarion SO Marianna 10.19m 33' 5.25" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
47 Turner, Chase SR Pensacola Catholic 9.92m 32' 6.5" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
48 Jevic, Cooper SO Episcopal 9.65m 31' 8" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
49 Shuford, Iiijah SO Florida High 9.48m 31' 1.25" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
50 Lewis-Jackson, Keante SR Yulee 9.37m 30' 9" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
51 Campbell, Tyron SO Andrew Jackson 9.31m 30' 6.5" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
52 Meadows, Thomas SR Yulee 9.19m 30' 2" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
53 O'Brein, Max JR Episcopal 9.14m 30' 0" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
54 Greene, Adrian SR Ribault 9.06m 29' 8.75" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
55 Loper, Samuel SO Fernandina Beach 8.84m 29' 0" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
56 Brown, William SR Clay 8.54m 28' 0.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
57 Hunt, Jakius SR Westside 8.46m 27' 9.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
58 Viera, Daniel SO North Bay Haven 7.86m 25' 9.5" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
59 McGriff, Treverious FR Chipley 7.69m 25' 2.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
60 Conner, Darian JR Ribault 7.29m 23' 11" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
61 St.Denis, Brawn FR Wolfson 7.24m 23' 9" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
62 Radford, Chance SO Menendez 6.54m 21' 5.5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
63 Perry, Joseph FR Wolfson 6.22m 20' 5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019

Shot Put (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Stallworth, Jhordyn JR Florida High 12.33m 40' 5.5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
2 Peters, Kantenesha JR Rickards 12.08m 39' 7.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
3 Thomas, Antonia SR Florida High 11.47m 37' 7.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
4 Lyons, McKenzi FR Rickards 10.67m 35' 0.25" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
5 Hill, Taylor SR West Florida 10.49m 34' 5" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
6 Jones, Dailynn FR South Walton 9.86m 32' 4.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
7 Burrows, Grier SR Ridgeview 9.80m 32' 2" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
8 Thomas, Latonia SO Florida High 9.79m 32' 1.5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
9 Ion, Ana SR Episcopal 9.72m 31' 10.75" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
10 Roberts, Maurissa SO Rickards 9.71m 31' 10.25" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
11 McClain, Denae SR Ribault 9.67m 31' 8.75" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
12 Fisher-Primm, De'Aveon SR Pensacola Catholic 9.65m 31' 8" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
13 Caldwell, Kendra SR Marianna 9.60m 31' 6" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
14 Castano, Alexis FR Florida High 9.55m 31' 4" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
14 Hawkins, Latahja SO Rickards 9.55m 31' 4" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
16 Huggins, Alyssa SR Clay 9.43m 30' 11.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
17 Hill, Kennedy SO Raines 9.37m 30' 9" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
18 Davis, Destiny SO Suwannee 9.35m 30' 8.25" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
19 Brown, Makayla JR Yulee 9.32m 30' 7" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
20 White, Katherine SO Bishop Kenny 9.19m 30' 2" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
21 Howard, Gatia JR Yulee 9.10m 29' 10.25" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
22 Moore, Isabella FR Fernandina Beach 8.99m 29' 6" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
23 Smith, Naveah FR Bay 8.86m 29' 1" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
24 Albert, Kianna SO Wakulla 8.82m 28' 11.25" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
25 Cywes, Claire SR Bolles 8.79m 28' 10.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
26 King, Aliyah JR Westside 8.74m 28' 8.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
26 Wyche , Iyanla SO Raines 8.74m 28' 8.25" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
28 Brown, Tecora JR Ribault 8.50m 27' 10.75" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
28 Espinoza, Tia SR West Florida 8.50m 27' 10.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
30 Marti, Anastasia JR Clay 8.47m 27' 9.5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
31 Spence, Caitlin SR Fernandina Beach 8.29m 27' 2.5" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
32 Dupee, Isabell SR Yulee 8.13m 26' 8.25" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
33 Ford, Keira FR Suwannee 8.11m 26' 7.25" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
34 Adams, Maya FR Andrew Jackson 7.71m 25' 3.5" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
35 Durnko, Janet FR South Walton 7.67m 25' 2" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
36 Blayney, Rebecca SO Yulee 7.65m 25' 1.25" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
36 Coddington, Macy FR Wakulla 7.65m 25' 1.25" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
38 McGuire, Macie SO Taylor County 7.59m 24' 11" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
39 Parker, Mallory FR Pensacola Catholic 7.57m 24' 10" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
40 Stewart, Shiah SO Raines 7.52m 24' 8.25" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
41 McKinney, Kennedy SR Bolles 7.47m 24' 6.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
42 Brannon, Samantha FR North Bay Haven 7.27m 23' 10.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
43 Hanuszak, Brooke FR Suwannee 7.19m 23' 7.25" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
44 Wyche, Latecia SO Westside 7.17m 23' 6.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
45 Frazier, ja'niya SO Baldwin 7.07m 23' 2.5" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
46 Alvare, Taylor SR Fernandina Beach 7.05m 23' 1.75" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
46 Mechum, Rachel SR Baker County 7.05m 23' 1.75" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
48 Mee, Elizabeth SO Ridgeview 6.99m 22' 11.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
49 Clark, Eden SR Menendez 6.96m 22' 10" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
50 Edwards, Livi FR Bolles 6.81m 22' 4.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
51 Gardner, Jaylan SO Suwannee 6.69m 21' 11.5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
52 Perry, Laura FR Bolles 6.61m 21' 8.25" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
53 Newsome, Alden FR Fernandina Beach 6.60m 21' 8" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
54 Lang, Kennady SO North Bay Haven 6.51m 21' 4.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
55 McGriff, T'Onj JR Gadsden County 6.41m 21' 0.5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
56 Frost, Alexis SR Gadsden County 6.37m 20' 10.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
57 Ashman, Teeya FR North Bay Haven 6.25m 20' 6.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
58 Morris, Cherokee SO Westside 6.13m 20' 1.5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
59 Hornkohl, Su FR North Bay Haven 6.08m 19' 11.5" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
60 Junker, Kelsey JR Arnold 6.05m 19' 10.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
61 Nelson, Kendall JR Pensacola Catholic 5.96m 19' 6.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
62 Graham, Haylee SO Baldwin 5.57m 18' 3.25" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
63 Collazo-Heaton, Nevaeh SR Westside 5.56m 18' 3" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
64 Head, Kennady FR Pensacola Catholic 5.53m 18' 1.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
65 Duggins, Marshay FR Baldwin 4.63m 15' 2.25" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019

Discus (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Gainer, Marshall JR Bolles 46.14m 151' 4" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
2 Lageman, Dylan SR Bolles 45.39m 148' 11" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
3 Sheppard, James SR Bolles 41.79m 137' 1" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
4 Mitchell, Ke'Shaun SR Rickards 41.01m 134' 6" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
5 Brown, Michael JR Godby 40.62m 133' 3" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
6 Johnson , Jordan JR Raines 40.40m 132' 6" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
7 Morris, Bryce JR West Nassau 39.70m 130' 3" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
8 Brown, Malik JR Yulee 39.30m 128' 11" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
9 Bryan, Anthony SR South Walton 39.21m 128' 8" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
10 Batten, Mac SO Bolles 38.08m 124' 11" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
11 Murzyn, Zachary SO North Bay Haven 37.26m 122' 3" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
12 Parker, Robert SR Pensacola Catholic 36.58m 120' 0" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
13 Crowder, Bryce SR Walton 36.20m 118' 9" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
14 Merola, Hunter SR Suwannee 35.83m 117' 7" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
15 Kidd, Kolby SO Fernandina Beach 35.45m 116' 4" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
16 Logans, Preston FR Rickards 35.30m 115' 10" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
17 Belton, Anthony SR Florida High 34.72m 113' 11" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
18 Loper, Samuel SO Fernandina Beach 34.59m 113' 6" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
19 Wyche, John SR Ridgeview 34.44m 113' 0" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
20 Turner, Chase SR Pensacola Catholic 33.54m 110' 0" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
21 Edwards, Elias FR South Walton 33.37m 109' 6" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
22 Darga, Skyler SR Wakulla 33.28m 109' 2" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
23 Hall, Rashaad FR Raines 33.20m 108' 11" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
24 Williams, Ethan JR Ribault 33.15m 108' 9" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
25 Steibly, Thomas SO Florida High 33.05m 108' 5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
26 Chastain, Will SO Wakulla 32.81m 107' 8" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
27 Johnson, Kenneth SR Clay 32.61m 107' 0" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
28 Chestnut, Nyseem JR Arnold 32.57m 106' 10" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
29 Woods, Benjamin SR Walton 32.41m 106' 4" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
30 Meadows, Thomas SR Yulee 31.85m 104' 6" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
31 Hooker, Samuel JR Pensacola Catholic 31.80m 104' 4" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
32 Tanner, Hampton SO Fernandina Beach 31.31m 102' 9" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
33 Jevic, Cooper SO Episcopal 30.77m 100' 11" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
34 Turnmeyer, Austin SO Pensacola Catholic 30.64m 100' 6" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
35 Foreman, Elias SO South Walton 30.58m 100' 4" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
36 Burgess, Matthew JR Bishop Kenny 30.13m 98' 10" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
37 Jackson, Jordan JR Ridgeview 29.98m 98' 4" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
37 Williams, Jeremiah JR Rickards 29.98m 98' 4" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
39 Staefe, Nicholas JR Ridgeview 29.64m 97' 3" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
40 Moore, Tredarious SO Andrew Jackson 28.85m 94' 8" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
41 Gantt, Desiron FR Clay 28.65m 94' 0" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
42 Prothro, Seth SR Arnold 28.63m 93' 11" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
43 Greene, Adrian SR Ribault 28.35m 93' 0" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
44 Geller, William JR Ridgeview 27.05m 88' 9" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
45 Lewis, Malik FR Suwannee 26.98m 88' 6" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
46 Viera, Daniel SO North Bay Haven 26.48m 86' 10" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
47 Snead, Daquan JR Andrew Jackson 26.20m 85' 11" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
48 Ray, Al'Querious FR Clay 26.11m 85' 8" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
49 hillaman, maxwell SR West Nassau 24.80m 81' 4" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
50 Allen, Nigel SR Raines 24.64m 80' 10" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
51 Lewis-Jackson, Keante SR Yulee 24.24m 79' 6" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
52 Shuford, Iiijah SO Florida High 23.90m 78' 5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
53 Labyak, Nicholas FR Bishop Kenny 21.98m 72' 1" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
54 Conner, Darian JR Ribault 21.08m 69' 2" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
55 Hunt, Jakius SR Westside 20.83m 68' 4" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
56 Glee, Darius SO Rickards 20.58m 67' 6" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
57 St.Denis, Brawn FR Wolfson 20.04m 65' 9" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
58 Wisler, Kole SO Walton 18.32m 60' 1" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
59 Brown, William SR Clay 18.01m 59' 1" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
60 Perry, Joseph FR Wolfson 12.84m 42' 1" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
61 Radford, Chance SO Menendez 12.62m 41' 5" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019

Discus (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Stallworth, Jhordyn JR Florida High 43.50m 142' 8" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
2 Peters, Kantenesha JR Rickards 38.17m 125' 3" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
3 Espinoza, Tia SR West Florida 37.18m 122' 0" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
4 Jones, Dailynn FR South Walton 36.74m 120' 6" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
5 Thomas, Antonia SR Florida High 33.17m 108' 10" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
6 Powell, Kennedy SR Florida High 32.34m 106' 1" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
7 White, Katherine SO Bishop Kenny 31.94m 104' 9" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
8 Triplett, Hanna SR Rickards 31.30m 102' 8" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
9 Thomas, Latonia SO Florida High 31.22m 102' 5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
10 McKinney, Kennedy SR Bolles 27.98m 91' 9" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
11 Ford, Keira FR Suwannee 27.92m 91' 7" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
12 Durnko, Janet FR South Walton 27.84m 91' 4" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
13 Mechum, Rachel SR Baker County 27.25m 89' 5" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
14 Roberts, Maurissa SO Rickards 27.21m 89' 3" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
15 Mardis, Alexis JR Rickards 26.64m 87' 5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
16 Huggins, Alyssa SR Clay 26.06m 85' 6" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
17 Fisher-Primm, De'Aveon SR Pensacola Catholic 25.58m 83' 11" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
18 Cywes, Claire SR Bolles 25.37m 83' 3" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
19 Brown, Tecora JR Ribault 25.26m 82' 10" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
20 Alvare, Taylor SR Fernandina Beach 25.15m 82' 6" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
21 Pedrosa-Negron, Isis SO Yulee 25.00m 82' 0" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
22 McClain, Denae SR Ribault 24.38m 80' 0" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
23 Carr, Jacqueline JR Fernandina Beach 24.05m 78' 11" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
24 Brown, Makayla JR Yulee 23.00m 75' 5" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
25 Standeford, Hannah SO Wakulla 22.98m 75' 5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
26 McHugh, Kayley SR Bishop Kenny 22.86m 75' 0" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
27 Howard, Gatia JR Yulee 22.45m 73' 8" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
28 McGuire, Macie SO Taylor County 21.76m 71' 5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
29 Hill, Taylor SR West Florida 21.75m 71' 4" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
30 Burrows, Grier SR Ridgeview 21.18m 69' 6" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
31 Brannon, Samantha FR North Bay Haven 20.73m 68' 0" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
32 Coddington, Macy FR Wakulla 20.61m 67' 7" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
33 Mee, Elizabeth SO Ridgeview 20.52m 67' 4" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
34 Anderson, Abigail SR Rutherford 20.44m 67' 1" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
35 Blayney, Rebecca SO Yulee 20.35m 66' 9" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
36 Parker, Mallory FR Pensacola Catholic 20.28m 66' 6" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
37 Moore, Isabella FR Fernandina Beach 20.25m 66' 5" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
38 Toellner, Victoria SR Pensacola Catholic 19.73m 64' 9" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
39 Davis, Destiny SO Suwannee 19.64m 64' 5" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
40 Hanuszak, Brooke FR Suwannee 19.48m 63' 11" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
41 Harris, Chaylin FR Ridgeview 18.84m 61' 10" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
42 Wilson, Keygan FR Chipley 18.25m 59' 10" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
43 Junker, Kelsey JR Arnold 17.71m 58' 1" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
44 King, Aliyah JR Westside 16.56m 54' 4" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
45 Nelson, Kendall JR Pensacola Catholic 16.53m 54' 3" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
46 Gardner, Jaylan SO Suwannee 16.47m 54' 0" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
47 Holley, Audrey FR Chipley 16.12m 52' 11" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
47 Hornkohl, Su FR North Bay Haven 16.12m 52' 11" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
49 Morris, Cherokee SO Westside 16.06m 52' 8" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
50 Whitaker, Samantha JR Chipley 16.04m 52' 7" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
51 Graham, Haylee SO Baldwin 15.95m 52' 4" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
52 Laurel, Anzli JR Chipley 15.54m 51' 0" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
53 Twiggs, Faith SR Fernandina Beach 15.40m 50' 6" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
54 Lang, Kennady SO North Bay Haven 14.70m 48' 3" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
55 Badgers, Enya FR Andrew Jackson 14.16m 46' 5" FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
56 Frost, Alexis SR Gadsden County 13.61m 44' 8" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
57 Perry, Laura FR Bolles 13.58m 44' 7" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
58 Clark, Eden SR Menendez 13.57m 44' 6" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
59 Collazo-Heaton, Nevaeh SR Westside 13.43m 44' 1" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
60 McGriff, T'Onj JR Gadsden County 13.05m 42' 10" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
61 Edwards, Livi FR Bolles 12.39m 40' 8" FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019