FHSAA 1A Region 2 Qualifiers

ICON KEY: Region Qualifier Adapted
DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Brown, Kesean SO Oak Hall 10.88 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -1.7
2 Reaves, Psaveon SR Admiral Farragut 10.95 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
3 Eubanks, Courtney JR Admiral Farragut 11.15 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
4 Mathieu, Justin JR St. John Neumann 11.17 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.1
5 Snider, Preston SO Cambridge Christian 11.18 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
6 Casey, Thomas SR First Baptist (Naples) 11.21 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.1
7 Raiger, John Paul JR St. John Neumann 11.26 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.1
8 Mott, Martel SO Admiral Farragut 11.30 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
8 Panzarella, Jacob FR First Baptist (Naples) 11.30 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.1
10 King, Haciendus JR Classical Prep 11.38 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
11 Hallenbeck, Nicholas JR Carrollwood 11.39 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
11 Maxlow III, Robert JR St. Petersburg Catholic 11.39 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
13 McCants, Jaquan SR Wildwood 11.40 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -1.7
14 Smith, Cameron SR Admiral Farragut 11.41 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
15 Mikell, Oscene SO Wildwood 11.46 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -1.7
16 Green, Isaac SR Cardinal Mooney 11.49 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
16 Saure, Ethan SO Bonita Springs 11.49 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.1
18 Martin, Chance SR Seffner Christian 11.52 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
19 Bernstein, Trevor SR Shorecrest Prep 11.60 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
20 Sheppard III, Christopher JR Carrollwood 11.64 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
21 DeSantis, Daniel SO St. John Neumann 11.69 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.1
22 Anthony, Reidel JR Carrollwood 11.72 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
23 Anderson, Onique SR Imagine School 11.74 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
23 Batiato, Kyle SR First Baptist (Naples) 11.74 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.1
23 Martin, Kai SO Calvary Christian (Clr) 11.74 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
26 Quarles, Carlos FR Carrollwood 11.76 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
27 Gillyard, Monterrise FR Lafayette 11.81 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -1.7
28 Miller, Phillip SO P. K. Yonge 11.89 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -1.7
29 Chen, Billy SO Community School (Naples) 12.01 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.1

100 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Alderman, Jazmine SR Admiral Farragut 11.89 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
2 Davis, Tamari SO Oak Hall 11.96 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -1.0
3 Walkes, Saraiah SO Out-of-Door 12.06 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
4 Oliveira, Moriah JR Evangelical Christian 12.27 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.6
5 Showers, Jordyn JR Calvary Christian (Clr) 12.41 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
6 Patton, Mikera JR Shorecrest Prep 12.47 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
7 Haag, Sophie 8 Carrollwood 12.55 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
8 Architetto, Emma JR Carrollwood 12.60 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
9 Mitchell, Jennifer SR Bishop McLaughlin 12.61 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
10 Bostick, Sydni SR Admiral Farragut 12.66 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
11 Grieves, Kerrisa JR Bell 12.71 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -1.0
12 Montgomery, Tymiah SR Oak Hall 12.73 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -1.0
13 Wilkins, Samiyah JR Northside Christian 12.79 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
14 Gary, Tarriyonna JR Carrollwood 12.81 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
15 Riess, Jaden 8 Trenton 12.84 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -1.0
15 Wilson, Aaliyah SR Wildwood 12.84 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -1.0
17 Lines, Amanda SR First Baptist (Naples) 12.86 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.6
18 Brown, Kendall 8 Wildwood 12.90 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -1.0
19 Kropf, Devyn FR Shorecrest Prep 12.94 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
20 Garanton, Camila FR Carrollwood 13.16 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
21 Simoldoni, Emily SO First Baptist (Naples) 13.24 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.6
22 Vazquez, Serena FR Admiral Farragut 13.27 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
23 Graham, Elise 7 Admiral Farragut 13.37 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
24 Munn, Gena SO First Baptist (Naples) 13.40 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.6
24 Reese, Lauren SR Calvary Christian (Clr) 13.40 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
26 Bongirno, Natalie SO St. John Neumann 13.54 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.6
27 Patten, Taylor SO Seffner Christian 13.66 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
28 Bradford, Morgan JR Canterbury (FM) 13.95 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.6
29 Walbert, Jennifer FR St. John Neumann 14.09 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.6
30 Julmeus, Kristen 6 Evangelical Christian 14.35 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.6

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Harris, Adrian SR Northside Christian 22.30 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
2 Brown, Kesean SO Oak Hall 22.38 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 0.1
3 Raiger, John Paul JR St. John Neumann 22.71 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.5
4 James, Ritchie SR Lafayette 22.91 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 0.1
4 King, Haciendus JR Classical Prep 22.91 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
6 Snider, Preston SO Cambridge Christian 22.92 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
7 Eubanks, Courtney JR Admiral Farragut 23.04 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
8 Maxlow III, Robert JR St. Petersburg Catholic 23.23 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
9 Boynes, Brandon SR Cardinal Mooney 23.26 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
10 Quarles, Jr, Shelton JR Carrollwood 23.32 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
11 Weller, Solomon JR Indian Rocks Christian 23.33 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
12 Allen, Kaleil SR Bell Creek 23.45 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
13 Panzarella, Jacob FR First Baptist (Naples) 23.67 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.5
14 Holloway II, Michael SR Oak Hall 23.69 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 0.1
15 Anderson, Onique SR Imagine School 23.75 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
15 Casey, Thomas SR First Baptist (Naples) 23.75 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.5
17 Hamilton, Jaren 8 P. K. Yonge 23.77 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 0.1
18 Camarca, Dominic SO Canterbury (FM) 23.82 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.5
19 Jones, J’Kobe FR Seffner Christian 23.90 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
20 Batiato, Kyle SR First Baptist (Naples) 23.91 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.5
21 Barrett, Konner 8 Canterbury (FM) 23.98 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.5
22 Mott, Martel SO Admiral Farragut 24.01 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
23 Green, Isaac SR Cardinal Mooney 24.02 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
24 Hallenbeck, Nicholas JR Carrollwood 24.06 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
25 Anthony, Reidel JR Carrollwood 24.07 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
26 DeSantis, Daniel SO St. John Neumann 24.29 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.5
27 Santos, Jorge SR First Baptist (Naples) 24.36 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.5
28 Mikell, Oscene SO Wildwood 24.43 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 0.1
29 McCants, Jaquan SR Wildwood 24.64 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 0.1
30 Reaves, Psaveon SR Admiral Farragut 28.14 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
31 Parks, Samuel JR Cedar Key 1:29.98 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Oliveira, Moriah JR Evangelical Christian 24.67 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.4
2 Davis, Tamari SO Oak Hall 25.12 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 0.1
3 Alderman, Jazmine SR Admiral Farragut 25.26 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
4 Walkes, Saraiah SO Out-of-Door 25.71 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
5 Haag, Sophie 8 Carrollwood 26.37 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
6 Patton, Mikera JR Shorecrest Prep 26.39 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
7 Gary, Tarriyonna JR Carrollwood 26.48 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
8 Grieves, Kerrisa JR Bell 26.55 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 0.1
9 Ling, Akeelah 6 Moore Haven 26.64 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.4
10 Architetto, Emma JR Carrollwood 26.66 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
11 Kubler, Amber SR Calvary Christian (Clr) 26.91 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
12 Nelms, Faith SR Admiral Farragut 26.93 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
13 Lines, Amanda SR First Baptist (Naples) 26.99 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.4
14 Jean-Felix, Bianca JR St. John Neumann 27.27 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.4
15 Brown, Kendall 8 Wildwood 27.31 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 0.1
16 Wilkins, Samiyah JR Northside Christian 27.33 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
17 Reed, Zuriel 8 P. K. Yonge 27.36 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 0.1
18 Wilson, Aaliyah SR Wildwood 27.52 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 0.1
19 Simoldoni, Emily SO First Baptist (Naples) 27.55 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.4
20 Bostick, Sydni SR Admiral Farragut 27.60 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
21 Doletzky, Madison SR Calvary Christian (Clr) 28.04 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
21 Munn, Gena SO First Baptist (Naples) 28.04 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.4
23 Beach, Avery FR Cardinal Mooney 28.24 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
24 De Armas, Ashley JR St. John Neumann 28.26 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.4
25 Vazquez, Serena FR Admiral Farragut 28.58 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
26 Yurko, Emma SO Community School (Naples) 29.06 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.4
27 Grechniw, Zina FR Bishop McLaughlin 29.85 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
28 Presley, Nymera 8 P. K. Yonge 30.35 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 0.1
29 Page, Amaya JR Indian Rocks Christian 35.69 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
30 Kudelko, Lillian JR Indian Rocks Christian 35.78 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
31 McCain, Annie SO Cedar Key 2:06.87 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -0.4

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Hamilton, Jaren 8 P. K. Yonge 49.98 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
2 Harris, Adrian SR Northside Christian 50.02 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
3 Weller, Solomon JR Indian Rocks Christian 50.29 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
4 Dials, Gabriel SR Calvary Christian (Clr) 50.97 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
5 Muenscher, Tyler SR Canterbury (FM) 52.51 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
6 Allen, Kaleil SR Bell Creek 52.85 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
7 Henderson , Philip JR Admiral Farragut 52.99 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
8 Holloway II, Michael SR Oak Hall 53.05 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
9 McCants, Jaquan SR Wildwood 53.34 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
10 Schaffer, Dylan SR Cambridge Christian 53.66 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
11 Haskins, Noah JR First Baptist (Naples) 53.78 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
12 Krampert, Javon SO Indian Rocks Christian 53.84 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
13 Santos, Jorge SR First Baptist (Naples) 53.91 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
14 Tankersley, Blake SR Community School (Naples) 54.18 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
15 Kinkead, Matthew JR St. Stephens Episcopal 54.24 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
16 Follin, Sullivan JR First Baptist (Naples) 54.53 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
17 Mattern, Robert SO Lafayette 54.65 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
18 Mikell, Oscene SO Wildwood 54.90 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
19 Quarles, Carlos FR Carrollwood 55.28 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
20 Smith, Silas SO Bradenton Christian 55.58 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
21 Heald, Cameron SO Cardinal Mooney 55.70 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
22 Walrod, Ryan JR Southwest Florida Christian 55.81 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
23 Riley, Nathaniel SO Southwest Florida Christian 56.28 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
24 Boynes, Brandon SR Cardinal Mooney 56.96 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
25 Richards, Landon FR Tampa Bay HEAT 57.86 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
26 Fudge, Trey 7 Shorecrest Prep 57.99 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
27 Evans, Shakeem FR Admiral Farragut 59.32 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
28 Montero, Louis FR Bronson 1:00.46 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
29 Losapio, Justin FR Southwest Florida Christian 1:05.65 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
30 Quarles, Jr, Shelton JR Carrollwood 1:07.56 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Oliveira, Moriah JR Evangelical Christian 55.90 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
2 Oliveira, Sierra JR Evangelical Christian 56.97 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
3 Edwards, Jessica SO Canterbury (FM) 57.05 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
4 Riess, Jaden 8 Trenton 57.36 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
5 Walkes, Saraiah SO Out-of-Door 57.37 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
6 Reed, Zuriel 8 P. K. Yonge 57.52 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
7 Wilson, Tytiana SO Northside Christian 58.41 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
8 Nelms, Faith SR Admiral Farragut 1:00.06 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
9 Kubler, Amber SR Calvary Christian (Clr) 1:00.25 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
10 Patton, Mikera JR Shorecrest Prep 1:00.71 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
11 Shields, Dyi-Mond SR Northside Christian 1:00.81 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
12 Roberts, Erica FR Indian Rocks Christian 1:01.71 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
13 Bereczki, Alexa 7 Evangelical Christian 1:01.85 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
14 Land, Sydney 6 Evangelical Christian 1:01.99 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
15 Bainbridge, Stephanie SO Carrollwood 1:03.09 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
16 Brice, Kayla JR Carrollwood 1:03.52 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
17 Granado, Zamaria FR Branford 1:04.31 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
18 Smith, Aaliyah SO First Baptist (Naples) 1:05.07 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
19 Schmalfuss, Veronika JR Oak Hall 1:05.08 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
20 Weir, Rebecca FR Seacrest Country Day 1:05.36 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
21 jablonskii, olivia JR Citrus Park Christian 1:05.54 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
22 Anderson, Whitnee SR Bishop McLaughlin 1:05.82 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
23 Miller, Ellie 6 Canterbury (FM) 1:06.06 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
24 Terry, Hannah FR Branford 1:06.12 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
25 Graham, Elise 7 Admiral Farragut 1:09.44 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
26 O'Beirne, Molly JR Northside Christian 1:09.96 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
27 Cheedy, Tekoyia 7 Admiral Farragut 1:13.01 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
28 Cavonis, Katherine JR Indian Rocks Christian 1:21.26 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
29 Labrant, Ava SO Indian Rocks Christian 1:21.67 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Montini, Austin SO Oak Hall 1:59.32 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
2 Fiorillo, Alex SR Admiral Farragut 2:04.20 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
3 Scott, Ben SR St. Francis 2:04.38 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
4 Henderson , Philip JR Admiral Farragut 2:04.78 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
5 Dillingham, Jackson JR St. Stephens Episcopal 2:04.96 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
6 Luna, Mateo FR Indian Rocks Christian 2:05.84 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
7 Sherrill, Robert JR St. Stephens Episcopal 2:06.17 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
8 Townsend, Ian SR Bell 2:06.44 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
9 Nipper, Adam SO Seffner Christian 2:06.79 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
10 Oleksak, John SO Indian Rocks Christian 2:06.86 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
11 Legg, Braxton 8 Citrus Park Christian 2:07.12 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
12 Eide, Jon FR Calvary Christian (Clr) 2:07.41 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
13 Mitchell, Andrew JR St. John Neumann 2:07.91 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
14 Haskins, Noah JR First Baptist (Naples) 2:08.76 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
15 Shaffer, Peter SO Community School (Naples) 2:09.10 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
16 Horan, Patrick JR Canterbury (FM) 2:09.14 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
17 Tawil-Brown, Albert 8 Tampa Prep 2:09.77 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
18 Panado, Ross JR Indian Rocks Christian 2:10.06 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
19 Fratello, Tristan SO St. John Lutheran 2:10.60 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
20 Jorski, Holden JR Academy Lakes 2:10.62 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
21 Klenk, Tobias JR Admiral Farragut 2:10.94 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
22 Birmingham, Timothy JR St. John Neumann 2:12.61 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
23 Cruz-Perez, Yamil SO Citrus Park Christian 2:13.52 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
24 McGovern, James SO First Baptist (Naples) 2:13.67 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
25 Sanford, Jacob FR Out-of-Door 2:13.92 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
26 Donohue, Joseph SO St. John Neumann 2:13.93 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
27 Loveland, Zachary JR Canterbury (FM) 2:14.06 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
28 Maund, Truett JR Lafayette 2:14.17 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
29 Brogan, Ryan JR St. Francis 2:14.78 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
30 Ponton, Collin JR Oak Hall 2:16.05 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
31 Shell, Wyatt SR St. John Lutheran 2:16.16 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
32 Nation, Colin SO Tampa Prep 2:16.21 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
33 Soderberg, Stig 7 Out-of-Door 2:16.40 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
34 Hernandez, Justin FR Branford 2:16.54 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
35 Brown, Dylan SR Imagine School 2:16.60 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
36 Johnson, Jonah FR Trenton 2:16.61 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
37 Mendoza, Josh SO Bell 2:16.82 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
38 Sirabella, John JR Indian Rocks Christian 2:17.58 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
39 Brockman, Joseph JR Shorecrest Prep 2:17.67 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
40 Fernandez, Adam SR Cambridge Christian 2:17.78 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
41 Parker, Luke SO St. Francis 2:18.07 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
42 Humphries, Seth FR Branford 2:18.10 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
43 Sanchez, Alex FR Bonita Springs 2:18.40 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
44 Blazowski, Evan SO Carrollwood 2:18.83 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
45 Rios-Rosales, Hector JR Bishop McLaughlin 2:19.01 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
46 Bruno, Alan JR Branford 2:19.35 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
47 Mcgee, Tommy SR Bishop McLaughlin 2:19.63 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
48 Connelly, Dillon FR Academy Lakes 2:20.10 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
49 Ciocca, Jake FR Oak Hall 2:20.30 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
50 Bedke, Wyatt FR Tampa Prep 2:20.56 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
50 Castaldo, Casey 8 Oak Hall 2:20.56 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
52 Post, Jordan JR Cardinal Mooney 2:20.83 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
53 Stockman, Luke JR Chiefland 2:20.87 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
54 Rhett, Rankin SO Bell 2:21.06 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
55 Davidson, Kyle SR Wildwood 2:22.44 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
56 Gonzalez, Aquiles 8 St. Stephens Episcopal 2:22.77 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
57 Childers, Samuel JR Bradenton Christian 2:23.15 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
58 De Ron, Jules SO Bonita Springs 2:23.23 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
59 Thomas, J.T. FR Shorecrest Prep 2:23.33 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
60 Olson, Eric SO Carrollwood 2:23.79 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
61 Montero, Louis FR Bronson 2:23.99 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
62 Behrman, Mark SR Academy Lakes 2:24.23 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
63 Sarabia, Antonio SR St. Francis 2:24.61 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
64 Beck, Tyler 8 Out-of-Door 2:24.81 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
65 Escribano, Dominic FR Citrus Park Christian 2:25.25 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
66 Hall, Benjamin SR Cardinal Mooney 2:25.37 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
67 Palumbo , Ryan FR Marco Island Academy 2:26.37 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
68 Monahan, Makani JR Admiral Farragut 2:26.86 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
69 Cinicola, Kyle SO Wildwood 2:27.10 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
70 Vissicchio, Josh JR Seven Rivers Christian 2:27.29 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
71 Day, Arthur SR Cardinal Mooney 2:27.52 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
72 Shah, Neel SO Carrollwood 2:27.56 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
73 Hairston, Julian FR Shorecrest Prep 2:27.70 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
74 Chan, Vincent 8 Community School (Naples) 2:27.74 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
75 Beam, Hunter FR First Baptist (Naples) 2:27.97 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
76 Hasbun, Sebastian SO Shorecrest Prep 2:28.76 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
77 Mailhot, Eric FR St. Petersburg Catholic 2:28.88 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
78 Horak, Vojtech FR Seacrest Country Day 2:28.97 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
79 Norris, Micah SO Calvary Christian (Clr) 2:29.10 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
80 Fernandez, Lucas SO Cambridge Christian 2:29.35 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
81 Wiggins, Benjamin JR Southwest Florida Christian 2:29.50 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
82 Franks, Logan JR Tampa Bay HEAT 2:29.80 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
83 Luis, Armando SR Imagine School 2:30.89 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
84 Terrones, Fernando SO Bonita Springs 2:32.33 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
85 Ide, Kellas SO Seacrest Country Day 2:32.46 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
86 Gray, Nathan FR Bell 2:33.13 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
87 Jackson, Sharef 7 Wildwood 2:34.50 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
88 Holland, William SR Tampa Bay HEAT 2:34.59 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
89 Collar, Austin SO Seacrest Country Day 2:35.72 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
90 Caruso, Nate SO Seacrest Country Day 2:35.93 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
91 Costantini, Nicholas SO St. John Neumann 2:36.20 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
92 Searc, Matthew JR First Baptist (Naples) 2:36.51 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
93 Bosman, Nathanael SR Southwest Florida Christian 2:36.87 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
94 Shasteen, Shaun FR Lafayette 2:37.28 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
95 Richards, Scott FR Evangelical Christian 2:38.08 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
96 Hummel, Jordan SR Canterbury (FM) 2:38.20 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
97 Morgan, Bhamani SO Wildwood 2:38.34 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
98 Post, Andrew FR Cardinal Mooney 2:38.36 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
99 Sullivan, Donny FR Southwest Florida Christian 2:39.24 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
100 He, Ulfric SO Cambridge Christian 2:39.36 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Edwards, Jessica SO Canterbury (FM) 2:18.61 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
2 Pawloski, Isabella SO Citrus Park Christian 2:21.75 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
3 Oliveira, Sierra JR Evangelical Christian 2:21.81 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
4 Friske, Callie SR Calvary Christian (Clr) 2:26.02 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
5 Wetmore, Elizabeth SR Evangelical Christian 2:26.25 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
6 Santiago, Jenna FR Cardinal Mooney 2:28.18 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
7 Eisner, Eliana 7 Oak Hall 2:29.91 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
8 Kemmerich, Rike JR Canterbury (SP) 2:29.93 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
9 Barnes, Michelle 8 Canterbury (FM) 2:30.10 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
10 Miller, Sydney 8 Oak Hall 2:30.30 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
11 Aulisio, Gabriella SO Oak Hall 2:30.52 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
12 D'Altrui, Giana 6 Canterbury (FM) 2:32.07 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
13 Hendrix, Scharma FR Bell 2:32.17 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
14 Dionne, Kaja 7 Shorecrest Prep 2:32.24 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
15 Means, Ally SO Oak Hall 2:32.65 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
16 Samuel, Camille SO Tampa Prep 2:32.82 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
17 Mayer, Jenson JR Citrus Park Christian 2:33.14 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
18 Anderson, Kaci FR Indian Rocks Christian 2:34.90 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
19 Spadaro, Madelyn 8 Citrus Park Christian 2:36.40 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
20 Beam, Katelyn 8 First Baptist (Naples) 2:36.92 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
21 Smithers, Madison FR Cardinal Mooney 2:37.08 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
22 Ritenburg, Jordan FR Lakeside Christian 2:40.09 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
23 Vogt, Taylor 8 St. Stephens Episcopal 2:40.44 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
24 Labrant, Ava SO Indian Rocks Christian 2:40.50 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
25 O'Malley, Maria SO Community School (Naples) 2:40.84 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
26 Mayer, Lindie FR Citrus Park Christian 2:41.32 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
27 Janopoulos, Sloane 7 First Baptist (Naples) 2:41.89 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
28 Chinea, Jocelyn 8 Carrollwood 2:42.60 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
29 Smith, Danielle JR Calvary Christian (Clr) 2:42.96 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
30 Lameyer, Annika 8 Northside Christian 2:43.60 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
31 White, Bailey JR Canterbury (FM) 2:43.72 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
32 Aboud, Sabrina FR Shorecrest Prep 2:44.29 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
32 Johnson, Kathryn SO Academy Lakes 2:44.29 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
34 Saunders, Isabelle JR Shorecrest Prep 2:45.91 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
35 Green, Abby 8 Southwest Florida Christian 2:46.15 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
36 Gray, Susannah JR Bell 2:48.80 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
37 Adams, Isabella 7 Village School 2:49.73 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
38 Richason, Anna FR Northside Christian 2:49.99 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
39 Poe, Eliza FR Tampa Bay HEAT 2:50.31 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
40 Donohue, Clare SR St. John Neumann 2:51.01 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
41 Kennedy, Anika JR St. Stephens Episcopal 2:51.23 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
42 Caprioni, Costanza FR Seacrest Country Day 2:51.83 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
43 Camp, Lizzie FR Shorecrest Prep 2:52.05 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
43 Stepan, Natalia 7 Village School 2:52.05 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
45 Carrillo, Arianna FR Bonita Springs 2:52.61 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
46 Chavez, Ciera FR Indian Rocks Christian 2:53.10 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
47 Blackwelder, Riley FR P. K. Yonge 2:53.44 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
48 Hayward, Hailee FR Bell 2:53.48 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
49 Chatham, Janie SO St. Stephens Episcopal 2:53.63 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
50 Hudson, Aubrey FR Chiefland 2:53.66 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
51 Grucci, Peighton JR St. John Neumann 2:53.73 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
52 Griffis, Hailey 7 Trenton 2:53.87 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
53 Smith, Isabella JR Bradenton Christian 2:55.02 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
54 Fox, Serena JR St. John Neumann 2:55.92 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
55 Carr, Katherine SR Community School (Naples) 2:55.94 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
56 Anand, Arianna SO First Baptist (Naples) 2:56.81 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
57 Metzger, Regan SR St. John Neumann 2:57.07 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
58 Fernandez Smith, Anastasja 7 P. K. Yonge 2:57.46 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
59 Leonard, Sarah JR Seffner Christian 2:57.63 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
60 Lundquist, Elena FR Cambridge Christian 2:57.77 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
61 F, Morgan JR First Baptist (Naples) 2:58.20 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
62 Romrell, Haley FR P. K. Yonge 2:58.64 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
63 Henderson, Mackenzie SO Cardinal Mooney 2:58.96 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
64 Desmartin, Kyla SO Branford 2:59.79 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
65 Desmartin, Kayla SO Branford 3:00.06 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
66 Carrillo, Alianna FR Bonita Springs 3:01.73 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
67 Meyer, Alexandra SR Bishop McLaughlin 3:01.78 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
68 Huey, Olivia FR Cardinal Mooney 3:01.93 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
69 Nunag, Lauren SO Bishop McLaughlin 3:02.00 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
70 Ziegler, Ella 6 St. Stephens Episcopal 3:02.34 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
71 DeBeaux, Stephanie FR Wildwood 3:02.61 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
72 Parker, Ashley SR Northside Christian 3:03.84 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
73 Guinocor, Meakila JR P. K. Yonge 3:04.29 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
74 Lorber, Lilly FR Bonita Springs 3:05.18 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
75 Earl, Allie FR Tampa Bay HEAT 3:05.51 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
76 Corbin, Kelsea 6 Branford 3:05.59 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
77 Hernandez, Lisyeny FR Carrollwood 3:06.50 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
78 Miniati, Maddie 8 Carrollwood 3:09.10 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
79 Roger, Bailey SO Tampa Bay HEAT 3:09.41 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
80 Perez, Iasgel 8 Lafayette 3:09.60 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
81 Horne, Claire 7 Chiefland 3:11.07 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
82 Corina, Jordan SR Seacrest Country Day 3:11.23 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
83 Coll, Cece SO Bishop McLaughlin 3:15.08 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
84 Caceras, Elisabeth FR Carrollwood 3:17.40 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
85 Loy, Hannah SO Trenton 3:17.84 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
86 Cruz, Ashley JR Community School (Naples) 3:19.14 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
87 Sikes, Jesse FR Branford 3:19.94 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
88 Forillo, Abby SO Admiral Farragut 3:23.53 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
89 Tapia, Yolanda JR Moore Haven 3:24.68 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
90 Cook, Delena SR Tampa Bay HEAT 3:28.47 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
91 McGowan, Erin JR St. Francis 3:29.12 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
92 Keast, Nicole FR Lafayette 3:45.78 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
93 Van DerNoord, Kate 8 Bradenton Christian 3:46.91 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
94 Van DerKooy, Rylie 6 Bradenton Christian 3:51.39 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
95 Santos, Mary JR Bishop McLaughlin 4:02.87 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
96 McCain, Annie SO Cedar Key 8:57.29 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019

1600 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Henderson , Philip JR Admiral Farragut 4:33.46 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
2 Fiorillo, Alex SR Admiral Farragut 4:33.72 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
3 Legg, Reed JR Citrus Park Christian 4:33.98 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
4 McWilliam, Tristan FR Out-of-Door 4:34.81 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
5 Legg, Braxton 8 Citrus Park Christian 4:35.47 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
6 Montini, Austin SO Oak Hall 4:44.83 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
7 Townsend, Ian SR Bell 4:47.81 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
8 Dobrin, Asher FR Oak Hall 4:48.26 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
9 Tank, Ethan SO Southwest Florida Christian 4:48.34 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
10 Montini, Caden 8 Oak Hall 4:48.44 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
11 Tovar-Negrete, Emmanuel SO Lafayette 4:49.68 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
12 Horak, Vojtech FR Seacrest Country Day 4:51.88 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
13 Perrin, Sean JR St. Francis 4:53.32 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
14 Flores, Francisco SO P. K. Yonge 4:53.33 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
15 Grabow, Stephen SO St. Francis 4:53.75 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
16 Bautista, Julian FR St. Francis 4:54.00 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
17 Fratello, Tristan SO St. John Lutheran 4:55.44 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
18 McCallion, Andrew JR Canterbury (FM) 4:56.53 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
19 Merrell, Justin JR Seacrest Country Day 4:56.92 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
20 Duda, AJ 8 Southwest Florida Christian 4:57.22 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
21 Eide, Jon FR Calvary Christian (Clr) 4:57.60 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
22 Escribano, Dominic FR Citrus Park Christian 4:58.17 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
23 Poehlitz, Bobby SR Carrollwood 4:58.75 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
24 Scott, Caeden SO Keswick Christian 4:59.75 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
25 Kane, Ryland FR Oak Hall 5:02.38 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
26 Cannella, Joe JR St. Francis 5:02.95 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
27 Townsend, Tristan SO Bell 5:03.46 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
28 Hilton, Dakota JR Lafayette 5:05.14 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
29 Post, Jordan JR Cardinal Mooney 5:05.66 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
30 Upton, Philip SR Admiral Farragut 5:06.36 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
31 Kaufmann, Adler JR First Baptist (Naples) 5:07.95 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
32 Brown, Dylan SR Imagine School 5:08.07 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
33 Monahan, Makani JR Admiral Farragut 5:10.92 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
34 Garbisu, Gabriel SO Seacrest Country Day 5:12.32 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
35 Glasscock, Gregory SO Shorecrest Prep 5:14.86 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
36 Bedke, Wyatt FR Tampa Prep 5:15.50 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
37 Sanchez, Alex FR Bonita Springs 5:15.68 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
38 Given, Conor SR Canterbury (SP) 5:17.07 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
39 Posada, Brian JR Lafayette 5:17.76 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
40 Anderson, Garrett 7 Indian Rocks Christian 5:18.83 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
41 Leslie, Zachary SO Imagine School 5:18.97 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
42 Davidson, Kyle SR Wildwood 5:19.81 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
43 Marcelin, Jailen FR Bell Creek 5:20.02 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
44 Stockman, Luke JR Chiefland 5:20.64 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
45 White, Zachary SR Tampa Prep 5:20.90 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
46 Wenger, Brant SR Seffner Christian 5:21.81 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
47 Bruno, Alan JR Branford 5:21.90 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
48 De Ron, Jules SO Bonita Springs 5:21.98 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
49 Caruso, Nate SO Seacrest Country Day 5:23.88 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
50 Galloway, Michael SO Branford 5:24.36 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
51 Howes, Chase 8 Village School 5:25.86 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
52 Johnson, Jonah FR Trenton 5:25.95 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
53 Stollard, William SO Bonita Springs 5:26.44 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
54 Stowe, Andrew FR Seffner Christian 5:26.64 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
55 Day, Arthur SR Cardinal Mooney 5:27.47 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
56 Ragan, Aidan FR Carrollwood 5:28.38 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
57 Braverman, Justin SO Community School (Naples) 5:31.07 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
58 Cato, David SR Canterbury (FM) 5:31.08 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
59 Wisotsky, Alexander 8 Shorecrest Prep 5:31.23 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
60 Fields, Eric FR St. Stephens Episcopal 5:31.45 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
61 Behrman, Mark SR Academy Lakes 5:32.67 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
62 Vazquez, Sebastian FR First Baptist (Naples) 5:33.68 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
63 Norris, Micah SO Calvary Christian (Clr) 5:34.71 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
64 Richards, Scott FR Evangelical Christian 5:35.81 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
65 Sutley, Quintan SO Lafayette 5:35.88 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
66 Hall, Samuel SO Cardinal Mooney 5:36.25 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
67 Foland, Zach JR Community School (Naples) 5:37.40 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
68 Yeater, Aaron 7 Keswick Christian 5:39.65 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
69 Casey, Carter 8 Carrollwood 5:40.25 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
70 Cannon, Jonathan SO Chiefland 5:41.12 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
71 Bean, Alex 7 Shorecrest Prep 5:41.14 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
72 Holland, William SR Tampa Bay HEAT 5:41.21 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
73 Florell, Will 8 Shorecrest Prep 5:41.36 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
74 Summers, Jeremy SO Canterbury (FM) 5:41.62 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
75 Workman, Chase FR Northside Christian 5:42.20 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
76 Simoga , Donovan FR Chiefland 5:42.68 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
77 Cinicola, Kyle SO Wildwood 5:42.99 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
78 Tschida, Damien JR Marco Island Academy 5:43.52 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
79 Post, Andrew FR Cardinal Mooney 5:43.59 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
80 Gray, Nathan FR Bell 5:43.62 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
81 Hawkins, Maddux 6 Carrollwood 5:46.06 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
82 He, Ulfric SO Cambridge Christian 5:46.40 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
83 Dondero, Joshua SO Northside Christian 5:47.14 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
84 Janes, Matthew 7 Tampa Bay HEAT 5:48.35 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
85 Richardson, Trystan 8 First Baptist (Naples) 5:48.49 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
86 Poppell, Haddon SO Bradenton Christian 5:48.73 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
87 Morgan, Bhamani SO Wildwood 5:48.86 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
88 Hummel, Jordan SR Canterbury (FM) 5:51.66 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
89 Smithem, Nicholas FR Marco Island Academy 5:52.84 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
90 Phommachanh, Luke FR St. Stephens Episcopal 5:53.21 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
91 Shipley, Michael FR Cambridge Christian 5:53.48 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
92 Bonilla, Jack JR Canterbury (SP) 5:56.81 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
93 Hernandez, Justin FR Branford 5:58.60 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
94 Anderson, William 7 Seffner Christian 5:58.71 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
95 Samuels, Zane JR Evangelical Christian 5:59.50 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
96 Zanas, Zachary FR First Baptist (Naples) 6:00.87 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
97 Valuta, Michael FR Bonita Springs 6:01.35 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
98 Martin, Logan SO Community School (Naples) 6:07.68 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
99 Miller, Austin JR Bell 6:08.97 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
100 Landsman, Jake FR Cambridge Christian 6:10.77 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019

1600 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Friske, Callie SR Calvary Christian (Clr) 5:25.38 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
2 Edwards, Jessica SO Canterbury (FM) 5:28.28 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
3 Friedman, Lydia JR Citrus Park Christian 5:29.19 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
4 Jones, Lauren FR Oak Hall 5:32.33 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
5 Wetmore, Elizabeth SR Evangelical Christian 5:32.64 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
6 Beam, Katelyn 8 First Baptist (Naples) 5:32.79 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
7 Swiersz, Annelisa SO Southwest Florida Christian 5:33.14 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
8 Grooms, Harrison SO Oak Hall 5:37.05 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
9 Mayer, Lindie FR Citrus Park Christian 5:37.70 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
10 Smith, Danielle JR Calvary Christian (Clr) 5:39.64 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
11 Povich, Ava 8 Evangelical Christian 5:40.27 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
12 Herron, Laci FR P. K. Yonge 5:41.03 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
13 Ritenburg, Jordan FR Lakeside Christian 5:42.16 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
14 Eisner, Eliana 7 Oak Hall 5:45.15 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
15 Gross, Alexa FR Carrollwood 5:45.42 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
16 Monserez, Hallie FR Cardinal Mooney 5:46.58 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
17 O'Malley, Grace SO Community School (Naples) 5:48.12 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
18 Lappin, Lauren 7 Village School 5:48.23 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
19 Quilty, Reagan SR Shorecrest Prep 5:48.56 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
20 Aulisio, Gabriella SO Oak Hall 5:48.99 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
21 Flaharty, Kendall SR Canterbury (FM) 5:50.48 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
22 Hernandez, Jasmine FR Northside Christian 5:50.92 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
23 Jarrett, Rachel SO Cardinal Mooney 5:51.77 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
24 Aboud, Sabrina FR Shorecrest Prep 5:54.36 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
25 O'Malley, Maria SO Community School (Naples) 5:55.59 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
26 Saunders, Isabelle JR Shorecrest Prep 5:56.32 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
27 Chinea, Jocelyn 8 Carrollwood 6:02.72 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
28 Johnston, Ayla SR St. Stephens Episcopal 6:04.05 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
29 Mkuu, Rayanah 8 Bell 6:10.70 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
30 Huebner, Emelia FR Seffner Christian 6:11.31 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
31 F, Morgan JR First Baptist (Naples) 6:11.79 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
32 Cintron, Ari 6 First Baptist (Naples) 6:11.80 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
33 Herron, Talia 6 P. K. Yonge 6:12.19 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
34 Knazavich, Rachel JR Tampa Bay HEAT 6:13.24 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
35 Schwartz, Danica SR Canterbury (FM) 6:15.24 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
36 Muir, Elizabeth JR St. Francis 6:16.51 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
37 Desmartin, Kayla SO Branford 6:17.74 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
38 Adams, Isabella 7 Village School 6:18.04 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
39 Carrillo, Arianna FR Bonita Springs 6:25.11 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
40 Cook, Taya 7 Tampa Bay HEAT 6:26.14 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
41 Urbancic, Kate FR First Baptist (Naples) 6:27.89 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
42 McKenzie, Lesley 8 Seffner Christian 6:29.14 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
43 Hodge, Banner FR Chiefland 6:29.49 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
44 Stepan, Natalia 7 Village School 6:29.60 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
45 Caprioni, Costanza FR Seacrest Country Day 6:31.11 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
46 Corbin, Kelsea 6 Branford 6:33.65 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
47 Desmartin, Kyla SO Branford 6:34.13 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
48 Ward, Madison 6 Branford 6:35.64 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
49 Carrillo, Alianna FR Bonita Springs 6:35.97 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
50 Moses, Angie 7 Bell 6:37.93 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
51 Henderson, Mackenzie SO Cardinal Mooney 6:39.06 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
52 Riley, Jocelyn 8 P. K. Yonge 6:39.31 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
53 Sabo, Amelia 8 St. Stephens Episcopal 6:44.43 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
54 Huey, Olivia FR Cardinal Mooney 6:45.05 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
55 SPEIGHT, SHYLA 7 Northside Christian 6:46.70 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
56 Kullman, Megan SR Keswick Christian 6:48.97 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
57 Holms, Sabrina SO Bell 6:49.51 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
58 Ostrom, Katrina FR Community School (Naples) 6:50.12 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
59 Sibelle, Kaylee SO Carrollwood 6:51.55 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
60 Johnson, Alyssa 7 Bell 6:52.17 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
61 Burgess, Stacie SO St. Stephens Episcopal 6:52.96 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
62 Blackwelder, Riley FR P. K. Yonge 6:53.38 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
63 Martinez, Yessenia FR Marco Island Academy 6:54.95 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
64 Perez, Iasgel 8 Lafayette 6:58.57 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
65 Luangsouphom, Tiana JR Calvary Christian (Clr) 6:59.69 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
66 Duke, Kieley JR Trenton 7:01.82 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
67 Scott, Desiree JR Seffner Christian 7:03.00 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
68 Lamkin, Shyla 6 Moore Haven 7:08.40 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
69 Hao, Alice FR Bishop McLaughlin 7:30.57 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
70 Tapia, Yolanda JR Moore Haven 7:38.49 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
71 Bao, Susana JR Bishop McLaughlin 7:42.29 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
72 Forillo, Abby SO Admiral Farragut 7:46.14 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
73 Graham, Jayden 6 Chiefland 7:58.15 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
74 Staten, Brooke FR Carrollwood 8:30.17 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019

3200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Legg, Reed JR Citrus Park Christian 9:51.39 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
2 McKenzie, Paul JR Seffner Christian 9:53.81 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
3 McKenzie, John JR Seffner Christian 9:54.17 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
4 Bhatt, Ethan SO Citrus Park Christian 10:01.30 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
5 Montini, Austin SO Oak Hall 10:09.24 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
6 Eide, Jon FR Calvary Christian (Clr) 10:17.68 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
7 Montini, Caden 8 Oak Hall 10:22.14 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
8 McWilliam, Tristan FR Out-of-Door 10:26.48 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
9 Flores, Francisco SO P. K. Yonge 10:26.91 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
10 Bautista, Julian FR St. Francis 10:30.34 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
11 Hilton, Dakota JR Lafayette 10:33.85 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
12 Grabow, Stephen SO St. Francis 10:48.25 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
13 Tank, Ethan SO Southwest Florida Christian 10:53.80 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
14 Duda, AJ 8 Southwest Florida Christian 10:55.19 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
15 Barry, Kevin SO Marco Island Academy 10:55.91 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
16 Dobrin, Asher FR Oak Hall 10:56.69 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
17 Townsend, Tristan SO Bell 10:56.70 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
18 Powers, Josh SR Seacrest Country Day 11:03.22 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
19 Jacobson, Gabriel SR St. Petersburg Catholic 11:03.82 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
20 Tovar-Negrete, Emmanuel SO Lafayette 11:14.11 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
21 Muir, Jack FR St. Francis 11:14.22 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
22 Tarantino, Aiden 8 Northside Christian 11:14.86 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
23 Becotte, Teddy JR Community School (Naples) 11:14.88 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
24 Jones, Camden JR Marco Island Academy 11:16.89 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
25 Upton, Philip SR Admiral Farragut 11:18.83 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
26 Poe, Barret 8 Tampa Bay HEAT 11:21.83 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
27 Labrant, Charles 7 Indian Rocks Christian 11:23.63 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
28 Renaud, Nicholas SR Imagine School 11:24.65 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
29 McAdams, Jamison JR Community School (Naples) 11:28.92 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
30 Howes, Chase 8 Village School 11:49.87 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
31 Tank, Hayden 8 Southwest Florida Christian 11:53.59 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
32 Perkins, Liam 8 Seffner Christian 11:54.36 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
33 Fiorillo, Alex SR Admiral Farragut 11:54.93 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
34 Kolodetsky, Cole JR Admiral Farragut 11:56.48 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
35 Cunard, Ethan 7 Bradenton Christian 11:57.50 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
36 Strickland, Emory 6 Wildwood 12:04.17 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
37 Gal, Jonah SR St. John Neumann 12:06.34 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
38 Kaufmann, Adler JR First Baptist (Naples) 12:06.37 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
39 Steiner, Luke FR Bradenton Christian 12:06.95 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
40 Lameyer, Samuel JR Northside Christian 12:06.98 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
41 Cullen, Keegan SR Keswick Christian 12:08.02 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
42 Galloway, Michael SO Branford 12:10.24 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
43 Steiner, Eric FR Bradenton Christian 12:14.07 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
44 Monahan, Makani JR Admiral Farragut 12:15.03 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
45 Eide, Joshua 8 Northside Christian 12:15.40 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
46 Castillo, Tony FR Marco Island Academy 12:22.43 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
47 Procko, Billy SR Branford 12:31.85 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
48 Simoga , Donovan FR Chiefland 12:42.74 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
49 Hall, Samuel SO Cardinal Mooney 12:52.53 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
50 Casey, Carter 8 Carrollwood 12:56.60 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
51 Hawkins, Maddux 6 Carrollwood 12:59.92 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
52 Morgan, Bhamani SO Wildwood 13:03.68 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
53 Bruno, Alan JR Branford 13:05.83 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
54 Fields, Eric FR St. Stephens Episcopal 13:13.70 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
55 Hernandez, Justin FR Branford 13:41.25 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
56 Phommachanh, Luke FR St. Stephens Episcopal 13:50.17 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
57 Posad, Chris 8 Lafayette 14:07.94 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
58 Bautista, Brian 7 Moore Haven 15:07.61 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
59 Driver, Duran 6 Lafayette 15:08.39 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
60 Rico, Eric 7 Moore Haven 15:18.27 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
61 Searc, David FR First Baptist (Naples) 15:38.35 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
62 Richardson, Trystan 8 First Baptist (Naples) 15:38.58 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019

3200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Friedman, Moriah FR Citrus Park Christian 11:54.58 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
2 Friedman, Lydia JR Citrus Park Christian 12:05.86 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
3 Jones, Lauren FR Oak Hall 12:06.11 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
4 Friske, Callie SR Calvary Christian (Clr) 12:17.29 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
5 Grooms, Harrison SO Oak Hall 12:23.02 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
6 Swiersz, Annelisa SO Southwest Florida Christian 12:25.19 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
7 Herron, Laci FR P. K. Yonge 12:27.65 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
8 O'Malley, Grace SO Community School (Naples) 12:29.44 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
9 Povich, Ava 8 Evangelical Christian 12:30.80 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
10 Means, Ally SO Oak Hall 12:32.94 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
11 Thomas, Kylie 8 Southwest Florida Christian 12:36.16 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
12 Pawloski, Isabella SO Citrus Park Christian 12:36.57 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
13 Eisner, Eliana 7 Oak Hall 12:49.51 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
14 Lappin, Lauren 7 Village School 13:11.03 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
15 Quilty, Reagan SR Shorecrest Prep 13:15.43 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
16 Jarrett, Rachel SO Cardinal Mooney 13:17.11 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
17 Monserez, Hallie FR Cardinal Mooney 13:24.27 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
18 Stensrud, Samantha JR Canterbury (FM) 13:26.08 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
19 Studdiford , Maeve SO Out-of-Door 13:36.56 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
20 Stacy, Jordan JR St. Stephens Episcopal 13:40.92 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
21 Herron, Talia 6 P. K. Yonge 13:42.48 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
22 Kline, Madison FR St. John Neumann 13:45.46 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
23 Smith, Danielle JR Calvary Christian (Clr) 13:46.56 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
24 Goebel, Sarah FR Seacrest Country Day 13:49.82 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
25 Lane, Juliette 8 First Baptist (Naples) 13:59.04 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
26 Haddad, Rebekah FR Tampa Bay HEAT 14:01.30 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
27 Rosenquist, Emmilia 7 Northside Christian 14:13.85 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
28 Mkuu, Rayanah 8 Bell 14:14.85 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
29 Bassett, Rosamond 8 Canterbury (SP) 14:20.91 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
30 Peters, Haley FR Northside Christian 14:21.30 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
31 Camp, Lizzie FR Shorecrest Prep 14:21.31 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
32 HORNE, JADE 6 Northside Christian 14:30.30 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
33 Abatecola, Mia FR Canterbury (FM) 14:31.02 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
34 Desmartin, Kayla SO Branford 14:33.98 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
35 Schlossberg, Leah FR St. Stephens Episcopal 14:39.98 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
36 Schnur, Sarah SO St. Stephens Episcopal 14:45.42 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
37 Jynella, Megan SO Southwest Florida Christian 14:48.05 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
38 Gross, Alexa FR Carrollwood 14:50.28 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
39 Corbin, Kelsea 6 Branford 14:50.55 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
40 Aboud, Sabrina FR Shorecrest Prep 14:50.71 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
41 Carrier, Caitlin 6 Branford 14:51.26 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
42 Sabo, Amelia 8 St. Stephens Episcopal 14:51.39 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
43 Desmartin, Kyla SO Branford 14:56.97 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
44 Urbancic, Kate FR First Baptist (Naples) 15:04.76 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
45 Holms, Sabrina SO Bell 15:14.87 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
46 Givens, Olivia JR Cardinal Mooney 15:18.99 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
47 Kramer, Nadia FR P. K. Yonge 15:19.73 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
48 Sweeney, Bridget SO Marco Island Academy 15:23.74 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
49 Moses, Angie 7 Bell 15:30.35 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
50 Steiner, Stephanie FR Bradenton Christian 15:32.41 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
51 Lamkin, Shyla 6 Moore Haven 15:37.70 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
52 Saynes Ruiz , Wendy FR Marco Island Academy 15:57.38 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
53 Johnson, Alyssa 7 Bell 16:01.20 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
54 Carr, Araya 7 Wildwood 17:11.03 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
55 Zager, Julia SO Carrollwood 18:40.17 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
56 Forillo, Abby SO Admiral Farragut 18:57.93 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019

100 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Brown, Loren SO Community School (Naples) 15.21 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.5
2 Martin-Gonzales, Leah FR St. John Neumann 15.53 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.5
3 Caya, Jolie JR Admiral Farragut 15.87 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
4 Parks, Angel SO Bell Creek 16.14 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
5 Linn, Suzie JR Marco Island Academy 16.22 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.5
6 Veal, Nathalia FR Branford 16.33 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -2.6
7 Presley, Nymera 8 P. K. Yonge 16.42 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -2.6
8 Glover, Jasmine SR Bronson 17.37 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -2.6
9 Byun, Tiffani SR Indian Rocks Christian 17.38 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
10 Dean, Grace FR First Baptist (Naples) 17.53 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.5
11 Casey, Hannah FR First Baptist (Naples) 17.55 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.5
12 Frields, Eleanor SO Chiefland 17.57 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -2.6
13 Thomas, Savana JR Bell 17.61 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -2.6
14 Johnson, Niecey FR Bradenton Christian 17.74 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
15 Malison, Meredith 8 Shorecrest Prep 17.83 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
16 Horne, Cayden SR Northside Christian 17.90 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
17 Schlossberg, Jaclyn JR St. Stephens Episcopal 17.93 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
18 Stanley, Mackenzie JR St. John Neumann 17.95 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.5
19 Brown, Jessica 8 Tampa Bay HEAT 18.00 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
20 Maguire, Madeline JR St. John Neumann 18.05 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.5
21 Cobb, Jean SO Seven Rivers Christian 18.18 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -2.6
22 Harms, Demi JR St. Stephens Episcopal 18.51 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
23 Levitz, Caitlin SO Shorecrest Prep 18.79 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
24 Berendes, Jilliann SO Cardinal Mooney 18.94 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
25 Koveraite, Ugne 7 Indian Rocks Christian 19.09 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
26 Myers, Amelia JR Canterbury (FM) 19.94 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.5
27 Smith, Montana FR Indian Rocks Christian 21.25 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
28 West, Niyah SO Calvary Christian (Clr) 22.85 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
29 Martini, Kayla FR Calvary Christian (Clr) 22.87 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019

110 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Cribben, Seth SR Carrollwood 15.27 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
2 Myrin, Alexander SR St. John Neumann 15.33 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.3
3 Karlen, John SR Calvary Christian (Clr) 15.82 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
4 White, Ronald SO Cambridge Christian 16.20 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
5 Jarrels , Jarrett JR Chiefland 16.21 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -0.3
6 Malcolm, Omarhiyon JR Shorecrest Prep 16.33 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
7 Beach, Garrison FR Lafayette 16.34 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -0.3
8 Gulapa, Joshua FR St. John Neumann 16.41 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.3
9 Kohlhagen, Ryan SR St. John Neumann 16.47 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.3
10 Pepper, CJ SR Branford 16.48 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -0.3
11 Araya, Dario SO First Baptist (Naples) 16.52 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.3
12 Paulec, Isaiah SR Southwest Florida Christian 16.88 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.3
13 Littrell, Austin JR Northside Christian 16.94 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
14 Wood, Clinton SR First Baptist (Naples) 17.19 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.3
15 Strickland, Jessie FR Wildwood 17.39 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -0.3
16 Desrochers, Cameron FR Bradenton Christian 17.46 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
17 Chernin, Devin SO Carrollwood 17.52 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
18 Fletcher, Ethan SR First Baptist (Naples) 17.82 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.3
19 Simon, Théo FR Shorecrest Prep 18.00 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
20 Smith, Jackson SO Indian Rocks Christian 18.29 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
21 Jackson, Case SR Lafayette 18.37 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -0.3
22 Averbeck, Noah SO Cardinal Mooney 18.58 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
23 Barajas, Hector SR Chiefland 18.63 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -0.3
24 Linehan, Beck JR Cardinal Mooney 18.74 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
25 Lucas, Taijuan SO Admiral Farragut 19.14 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
26 Ames, Russ SO Shorecrest Prep 19.31 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
27 Smith, Lucas SO Indian Rocks Christian 19.94 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
28 Karlen, Sean SR Calvary Christian (Clr) 20.15 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
29 So, Joel FR Indian Rocks Christian 21.01 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
30 Gonzalez, Julian JR Seacrest Country Day 35.88 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.3

300 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Beach, Garrison FR Lafayette 41.72 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
2 Cribben, Seth SR Carrollwood 42.19 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
3 Kohlhagen, Ryan SR St. John Neumann 42.37 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
4 Myrin, Alexander SR St. John Neumann 43.13 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
5 Pepper, CJ SR Branford 43.38 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
6 Knox, Jack SR Northside Christian 43.88 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
7 Wood, Clinton SR First Baptist (Naples) 44.13 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
8 Lucas, Taijuan SO Admiral Farragut 44.53 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
9 White, Ronald SO Cambridge Christian 44.76 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
10 Barajas, Hector SR Chiefland 44.80 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
11 Powers, Connor JR Cardinal Mooney 44.85 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
12 Acevedo, Arkylless 7 Moore Haven 44.94 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
13 Simon, Théo FR Shorecrest Prep 44.98 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
14 Bay, Malachi SO Northside Christian 45.09 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
15 Strickland, Jessie FR Wildwood 45.31 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
16 Jackson, Case SR Lafayette 45.81 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
17 Araya, Dario SO First Baptist (Naples) 46.07 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
18 Curran, Zachary SR Calvary Christian (Clr) 46.59 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
19 Smith, Zhai JR Oak Hall 46.61 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
20 Gulapa, Joshua FR St. John Neumann 46.96 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
21 Desrochers, Cameron FR Bradenton Christian 47.46 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
22 Berry, James SO Calvary Christian (Clr) 47.48 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
23 Smith, Drew SR First Baptist (Naples) 47.77 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
24 Ames, Russ SO Shorecrest Prep 48.09 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
25 Chernin, Devin SO Carrollwood 48.71 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
26 McMullen, Thomas SR Shorecrest Prep 49.04 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
27 Vansteenburg, Kobus FR Calvary Christian (Clr) 49.10 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
28 Harris, Daniel SO Cambridge Christian 52.69 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
29 Karlen, Sean SR Calvary Christian (Clr) 52.96 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
30 Mueller, Michael JR Southwest Florida Christian 54.94 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019

300 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Brown, Loren SO Community School (Naples) 46.80 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
2 Parks, Angel SO Bell Creek 48.69 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
3 Rosenberg, Sarah SO Oak Hall 48.85 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
4 Caya, Jolie JR Admiral Farragut 49.02 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
5 Presley, Nymera 8 P. K. Yonge 49.52 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
6 Rodriguez, Paige FR Tampa Prep 50.19 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
7 Casey, Hannah FR First Baptist (Naples) 50.46 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
8 Veal, Nathalia FR Branford 50.89 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
9 Malison, Meredith 8 Shorecrest Prep 51.25 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
10 Beam, Sydney JR First Baptist (Naples) 51.40 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
10 Garanton, Camila FR Carrollwood 51.40 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
12 Evans, Olivia FR Oak Hall 51.59 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
13 Haura, Summer 8 Tampa Prep 51.60 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
14 Erikson, Avery 8 First Baptist (Naples) 52.09 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
15 Harms, Demi JR St. Stephens Episcopal 52.43 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
16 Johnson, Niecey FR Bradenton Christian 53.29 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
17 Andrion, Casey SR Admiral Farragut 53.43 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
18 Earley, Marissa 8 Southwest Florida Christian 53.53 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
19 Chamberlin, Sadie SO Carrollwood 53.68 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
20 Espinoza, Samantha SO Tampa Prep 54.68 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
21 Schlossberg, Jaclyn JR St. Stephens Episcopal 54.79 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
22 Merrifield, Lauren SO Shorecrest Prep 55.36 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
23 Stanley, Mackenzie JR St. John Neumann 55.38 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
24 Quinn, Lia SO Northside Christian 55.62 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
25 Bainbridge, Stephanie SO Carrollwood 56.06 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
26 Wilson, Victoria JR Cardinal Mooney 56.47 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
27 Levitz, Caitlin SO Shorecrest Prep 56.49 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
28 Donovan, Arwen 7 Northside Christian 56.68 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
29 Bolenbaugh, Sabrina SR St. John Neumann 58.51 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
30 Moore, Maria FR St. John Neumann 59.25 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
31 Byun, Tiffani SR Indian Rocks Christian 59.35 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
32 Johnston, Elle SO St. Stephens Episcopal 59.38 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
33 Mendez, Taylor 8 Northside Christian 59.70 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
34 Ryan, Madison SO Shorecrest Prep 59.86 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
35 Smith, Layla 6 St. Stephens Episcopal 1:00.23 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
36 Thomas, Savana JR Bell 1:01.19 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
37 Smith, Josie FR Bradenton Christian 1:01.85 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
38 Desrochers, Faith 8 Bradenton Christian 1:05.16 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019

4 x 100 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 St. John Neumann 43.14 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
2 Admiral Farragut 43.29 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
3 First Baptist (Naples) 43.54 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
4 Carrollwood 44.00 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
5 Northside Christian 44.42 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
6 Calvary Christian (Clr) 44.91 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
7 Cardinal Mooney 45.42 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
8 Canterbury (FM) 45.55 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
9 Chiefland 45.81 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
10 St. Stephens Episcopal 45.85 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
11 Cambridge Christian 45.86 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
12 P. K. Yonge 45.88 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
13 Bonita Springs 46.24 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
14 Tampa Prep 46.28 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
15 Oak Hall 46.40 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
16 Southwest Florida Christian 46.66 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
17 Shorecrest Prep 46.69 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
18 Bradenton Christian 47.04 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
19 Evangelical Christian 47.09 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
20 Trenton 47.16 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
21 Seacrest Country Day 47.53 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
22 Keswick Christian 48.47 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
23 Canterbury (SP) 48.86 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
24 Indian Rocks Christian 49.19 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
25 Branford 49.94 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019

4 x 100 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Admiral Farragut 49.74 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
2 Oak Hall 49.92 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
2 Carrollwood 49.92 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
4 Shorecrest Prep 50.28 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
5 St. John Neumann 50.39 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
6 First Baptist (Naples) 50.51 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
7 Indian Rocks Christian 50.98 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
8 Northside Christian 51.81 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
9 Wildwood 52.08 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
10 Moore Haven 52.56 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
11 Bronson 53.05 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
12 Cardinal Mooney 53.13 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
13 Evangelical Christian 53.51 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
14 St. Stephens Episcopal 53.88 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
15 Chiefland 53.98 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
15 Tampa Prep 53.98 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
17 Canterbury (FM) 54.35 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
18 Trenton 55.11 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
19 Community School (Naples) 55.15 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
20 Bonita Springs 55.44 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
21 Keswick Christian 55.67 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
22 Southwest Florida Christian 56.17 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
23 Bradenton Christian 56.37 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
24 Cambridge Christian 57.29 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
25 Bishop McLaughlin 58.59 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
26 St. Petersburg Catholic 59.26 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
27 Calvary Christian (Clr) 59.93 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019

4 x 400 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Northside Christian 3:31.82 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
2 Indian Rocks Christian 3:31.84 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
3 St. John Neumann 3:32.88 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
4 Calvary Christian (Clr) 3:34.12 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
5 St. Stephens Episcopal 3:35.61 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
6 Oak Hall 3:35.99 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
7 Carrollwood 3:36.79 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
8 Canterbury (FM) 3:37.36 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
9 P. K. Yonge 3:38.02 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
10 Southwest Florida Christian 3:38.23 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
11 Tampa Prep 3:38.54 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
12 Cambridge Christian 3:38.97 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
13 Cardinal Mooney 3:39.61 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
14 First Baptist (Naples) 3:40.08 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
15 Community School (Naples) 3:40.09 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
16 Wildwood 3:43.41 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
17 St. Francis 3:43.64 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
18 Chiefland 3:43.72 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
19 Branford 3:48.50 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
20 Admiral Farragut 3:48.67 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
21 Citrus Park Christian 3:49.55 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
22 Tampa Bay HEAT 3:50.67 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
23 Lafayette 3:51.59 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
24 Moore Haven 3:55.34 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
25 Seacrest Country Day 3:55.54 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
26 Bradenton Christian 3:55.72 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
27 Shorecrest Prep 3:59.52 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
28 Keswick Christian 3:59.61 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
29 Bell 4:05.00 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
30 Bronson 4:06.15 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
31 Evangelical Christian 4:06.51 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
32 Out-of-Door 4:07.30 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019

4 x 400 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Evangelical Christian 4:03.67 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
2 Northside Christian 4:13.50 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
3 Indian Rocks Christian 4:14.87 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
4 Carrollwood 4:16.03 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
5 Admiral Farragut 4:16.83 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
6 St. John Neumann 4:17.71 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
7 Calvary Christian (Clr) 4:18.23 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
8 Tampa Prep 4:18.55 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
9 Cardinal Mooney 4:19.42 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
10 Oak Hall 4:20.87 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
11 First Baptist (Naples) 4:22.40 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
12 Community School (Naples) 4:25.53 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
13 Canterbury (FM) 4:27.35 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
14 Shorecrest Prep 4:29.75 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
15 Branford 4:32.73 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
16 Citrus Park Christian 4:32.82 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
17 Bell 4:32.87 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
18 Wildwood 4:34.51 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
19 Seven Rivers Christian 4:34.90 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
20 Cambridge Christian 4:35.78 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
21 Out-of-Door 4:37.79 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
22 St. Stephens Episcopal 4:39.31 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
23 Moore Haven 4:40.97 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
24 Keswick Christian 4:47.25 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
25 P. K. Yonge 4:47.57 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
26 Trenton 4:51.25 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
27 Southwest Florida Christian 4:55.96 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
28 Chiefland 5:08.11 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
29 Seacrest Country Day 5:12.40 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
30 Bronson 5:25.98 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019

4 x 800 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Admiral Farragut 8:32.17 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
2 Citrus Park Christian 8:38.86 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
3 St. John Neumann 8:39.15 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
4 St. Francis 8:39.69 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
5 Oak Hall 8:41.57 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
6 Canterbury (FM) 8:44.14 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
7 First Baptist (Naples) 8:47.28 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
8 St. Stephens Episcopal 8:49.23 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
9 Out-of-Door 8:55.80 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
10 Lafayette 8:56.75 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
11 Bell 8:57.64 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
12 Seacrest Country Day 8:58.24 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
13 Seffner Christian 9:03.62 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
14 Chiefland 9:05.11 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
15 Indian Rocks Christian 9:06.59 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
16 Tampa Prep 9:06.90 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
17 Community School (Naples) 9:07.03 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
18 Keswick Christian 9:11.18 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
19 Cardinal Mooney 9:12.86 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
20 Marco Island Academy 9:13.34 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
21 Bell Creek 9:17.48 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
22 Shorecrest Prep 9:18.72 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
23 Bishop McLaughlin 9:39.99 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
24 Carrollwood 9:41.67 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
25 Branford 9:47.40 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
26 Evangelical Christian 9:48.82 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
27 Wildwood 9:51.06 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
28 Northside Christian 9:55.27 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
29 Southwest Florida Christian 10:00.71 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
30 Bradenton Christian 10:01.51 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
31 Calvary Christian (Clr) 10:26.61 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
32 Cambridge Christian 11:46.69 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019

4 x 800 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Evangelical Christian 10:07.83 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
2 Citrus Park Christian 10:12.08 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
3 Cardinal Mooney 10:17.52 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
4 Bell Creek 10:20.08 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
5 First Baptist (Naples) 10:29.32 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
6 Shorecrest Prep 10:32.03 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
7 Canterbury (FM) 10:34.63 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
8 Oak Hall 10:35.77 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
9 Indian Rocks Christian 10:36.97 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
10 Tampa Prep 10:43.19 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
11 Southwest Florida Christian 10:47.07 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
12 Bell 10:48.33 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
13 St. Stephens Episcopal 10:48.72 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
14 St. John Neumann 11:00.65 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
15 Carrollwood 11:05.84 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
16 Northside Christian 11:06.00 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
17 Cambridge Christian 11:20.69 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
18 Admiral Farragut 11:24.90 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
19 P. K. Yonge 11:31.22 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
20 St. Francis 11:36.61 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
21 Tampa Bay HEAT 11:40.86 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
22 Branford 11:53.78 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
23 Canterbury (SP) 11:57.44 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
24 Chiefland 11:59.00 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
25 Trenton 12:15.29 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
26 Calvary Christian (Clr) 12:40.06 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
27 Wildwood 12:44.47 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019

High Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Tompkins, Nicholas SR First Baptist (Naples) 1.87m 6' 1.5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
2 Gore, William JR Cedar Key 1.82m 5' 11.5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
2 Karlen, John SR Calvary Christian (Clr) 1.82m 5' 11.5" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
2 Paulec, Isaiah SR Southwest Florida Christian 1.82m 5' 11.5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
2 Smith, Lucas SO Indian Rocks Christian 1.82m 5' 11.5" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
6 Bostic, Mahki FR Bronson 1.77m 5' 9.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
6 James, Ritchie SR Lafayette 1.77m 5' 9.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
6 Pepper, CJ SR Branford 1.77m 5' 9.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
6 Powers, Connor JR Cardinal Mooney 1.77m 5' 9.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
6 Sauerbeck, Calvin JR St. Stephens Episcopal 1.77m 5' 9.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
6 Townsend, Samuel SO Seacrest Country Day 1.77m 5' 9.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
12 Burkhardt, Maximilien JR Admiral Farragut 1.72m 5' 7.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
12 Camarca, Dominic SO Canterbury (FM) 1.72m 5' 7.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
14 Bankole, Mojolaoluwa SR Tampa Prep 1.67m 5' 5.75" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
14 Eubanks, Courtney JR Admiral Farragut 1.67m 5' 5.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
14 Leibold, Colton JR Branford 1.67m 5' 5.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
14 Smith, Jackson SO Indian Rocks Christian 1.67m 5' 5.75" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
14 Spaide, Dakota SO Seacrest Country Day 1.67m 5' 5.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
14 Whittington, Joshua SR Calvary Christian (Clr) 1.67m 5' 5.75" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
20 Bouffard, August FR Shorecrest Prep 1.62m 5' 3.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
20 Dearborn, Cooper SO First Baptist (Naples) 1.62m 5' 3.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
20 Gulapa, Joshua FR St. John Neumann 1.62m 5' 3.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
20 Lee, AJ JR Chiefland 1.62m 5' 3.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
20 Strickland, Jessie FR Wildwood 1.62m 5' 3.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
25 Anderson, Thomas SO St. John Neumann 1.57m 5' 1.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
25 Attebery, Jon JR Calvary Christian (Clr) 1.57m 5' 1.75" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
25 Cullen, Keegan SR Keswick Christian 1.57m 5' 1.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
25 Cura, Thomas SO Shorecrest Prep 1.57m 5' 1.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
25 Heald, Cameron SO Cardinal Mooney 1.57m 5' 1.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
25 Hopkins, Max SO Admiral Farragut 1.57m 5' 1.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
25 Singer, Liam FR St. John Neumann 1.57m 5' 1.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
32 Farewell, Jacob JR Southwest Florida Christian 1.52m 4' 11.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
32 Karlen, Sean SR Calvary Christian (Clr) 1.52m 4' 11.75" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019

High Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Weir, Rebecca FR Seacrest Country Day 1.62m 5' 3.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
2 Bokowy, Emma SR St. Francis 1.57m 5' 1.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
2 Burdge, Cassidy SR Cornerstone 1.57m 5' 1.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
4 Melancon, Malaya JR First Baptist (Naples) 1.52m 4' 11.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
5 Adams, Meredith SO Canterbury (SP) 1.47m 4' 9.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
5 Haber, Anna JR Canterbury (FM) 1.47m 4' 9.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
5 Hernandez, Genesis SO Northside Christian 1.47m 4' 9.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
5 O'Brien, Noelle SO Northside Christian 1.47m 4' 9.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
9 Fulvi, Nyla 8 Keswick Christian 1.42m 4' 7.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
9 Gaffney, Julia 8 Seven Rivers Christian 1.42m 4' 7.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
9 Jean-Felix, Bianca JR St. John Neumann 1.42m 4' 7.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
9 Kubler, Amber SR Calvary Christian (Clr) 1.42m 4' 7.75" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
9 McHenry, Standrea SR Trenton 1.42m 4' 7.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
9 Stevens, Sarah JR St. Stephens Episcopal 1.42m 4' 7.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
15 Dean, Grace FR First Baptist (Naples) 1.37m 4' 6" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
15 Goff, Marissa JR Lafayette 1.37m 4' 6" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
15 Kacprowski , Isabel SO St. Petersburg Catholic 1.37m 4' 6" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
15 Samuel, Camille SO Tampa Prep 1.37m 4' 6" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
15 Sikes, Jesse FR Branford 1.37m 4' 6" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
15 Yurko, Emma SO Community School (Naples) 1.37m 4' 6" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
21 Hudson, Reagan JR Chiefland 1.32m 4' 4" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
21 Martin, Shae 7 Shorecrest Prep 1.32m 4' 4" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
21 Nesbitt, Jaylin FR Wildwood 1.32m 4' 4" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
21 Vickers, Madeline FR St. John Neumann 1.32m 4' 4" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
25 Battaglia, Chloe FR Calvary Christian (Clr) 1.27m 4' 2" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
25 Craft, Haven JR St. John Neumann 1.27m 4' 2" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
25 Moulzolf, Alexa SO First Baptist (Naples) 1.27m 4' 2" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
25 Pullen, Annabelle 6 St. Stephens Episcopal 1.27m 4' 2" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
29 Aceto, Hannah SO Bonita Springs 1.22m 4' 0" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
29 Huether, Kayla 8 Canterbury (FM) 1.22m 4' 0" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
29 Lamkin, Jazmine SR Moore Haven 1.22m 4' 0" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019

Pole Vault (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Bernstein, Trevor SR Shorecrest Prep 4.23m 13' 10.5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
2 Molloy, Nick FR Community School (Naples) 3.90m 12' 9.5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
3 Mortenson, Justin JR Evangelical Christian 3.75m 12' 3.5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
3 Pepper, CJ SR Branford 3.75m 12' 3.5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
5 Brown, Logan SO Northside Christian 3.45m 11' 3.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
5 Crist, Kolby JR Cardinal Mooney 3.45m 11' 3.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
5 Fox, Alex SR Shorecrest Prep 3.45m 11' 3.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
8 Beck, Tyler 8 Out-of-Door 3.30m 10' 10" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
8 Beckham, Jr, Michael FR Cedar Key 3.30m 10' 10" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
8 LaLonde, Noah SR St. John Neumann 3.30m 10' 10" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
8 Ofenloch, Zachary SR Shorecrest Prep 3.30m 10' 10" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
8 Schlifstein, Evan SR Admiral Farragut 3.30m 10' 10" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
8 Vona, Dominick FR Calvary Christian (Clr) 3.30m 10' 10" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
8 Whittington, Joshua SR Calvary Christian (Clr) 3.30m 10' 10" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
15 Birmingham, Timothy JR St. John Neumann 3.15m 10' 4" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
15 Curtis, Ryan JR Oak Hall 3.15m 10' 4" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
15 Weardon, Simon SO Community School (Naples) 3.15m 10' 4" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
18 Anderson, Thomas SO St. John Neumann 3.00m 9' 10" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
18 Haislett, Collier SR Calvary Christian (Clr) 3.00m 9' 10" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
18 Sparklin, Reid JR Keswick Christian 3.00m 9' 10" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
21 Cendana, Patrick JR Cardinal Mooney 2.85m 9' 4.25" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
21 Smith, Jackson SO Indian Rocks Christian 2.85m 9' 4.25" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
23 Boyle, Jimmy SR Chiefland 2.70m 8' 10.25" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
23 Gulapa, Joshua FR St. John Neumann 2.70m 8' 10.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
23 Miller, Adrik FR Branford 2.70m 8' 10.25" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
23 Smith, Lucas SO Indian Rocks Christian 2.70m 8' 10.25" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
27 Cochran, Dylan FR Chiefland 2.55m 8' 4.25" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
27 Crist, Hunter FR Cardinal Mooney 2.55m 8' 4.25" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
27 Reese, Dylan FR Calvary Christian (Clr) 2.55m 8' 4.25" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
30 Avitia, Athan JR Indian Rocks Christian 2.40m 7' 10.5" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
30 Becker, Chase SO Bronson 2.40m 7' 10.5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
30 Humphries, Seth FR Branford 2.40m 7' 10.5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
33 Criggall, Brice 8 Branford 2.10m 6' 10.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
34 Fiorucci, Declan 7 Out-of-Door 1.95m 6' 4.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019

Pole Vault (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Crow, Hailey SR Carrollwood 3.15m 10' 4" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
2 Romero, Andrea JR Shorecrest Prep 3.05m 10' 0" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
3 Labrant, Ava SO Indian Rocks Christian 3.00m 9' 10" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
4 Smith, Olivia FR Evangelical Christian 2.70m 8' 10.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
5 Veal, Nathalia FR Branford 2.60m 8' 6.25" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
6 Andrion, Casey SR Admiral Farragut 2.55m 8' 4.25" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
6 Blechta, Avery SO Cardinal Mooney 2.55m 8' 4.25" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
6 Miranda, Ella SR Indian Rocks Christian 2.55m 8' 4.25" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
9 Alcantara, Isabelle SO Cardinal Mooney 2.40m 7' 10.5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
9 De Armas, Ashley JR St. John Neumann 2.40m 7' 10.5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
9 Fiorucci, Carina 8 Out-of-Door 2.40m 7' 10.5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
9 Pollack, Madeleine SO Shorecrest Prep 2.40m 7' 10.5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
13 Rowe, Kaylee FR Oak Hall 2.30m 7' 6.5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
13 Schmalfuss, Veronika JR Oak Hall 2.30m 7' 6.5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
15 Gates, Sydney SR Indian Rocks Christian 2.25m 7' 4.5" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
15 Olson, Anna JR St. John Neumann 2.25m 7' 4.5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
17 Beckham, Jadyn SO Cedar Key 2.15m 7' 0.5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
17 Hudson, Reagan JR Chiefland 2.15m 7' 0.5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
17 Robinson, Amanda JR Cedar Key 2.15m 7' 0.5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
20 Carollo, Olivia FR Calvary Christian (Clr) 2.10m 6' 10.75" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
20 Fiorucci, Bella JR Out-of-Door 2.10m 6' 10.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
20 Hare, Laine FR Cardinal Mooney 2.10m 6' 10.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
20 Moore, Maria FR St. John Neumann 2.10m 6' 10.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
20 Wilson, Anna SR Indian Rocks Christian 2.10m 6' 10.75" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
25 Terry, Hannah FR Branford 2.00m 6' 6.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
26 Sams, Eden SO Evangelical Christian 1.95m 6' 4.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
27 Richmond, Zoe FR Branford 1.85m 6' 0.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
28 Bolenbaugh, Sabrina SR St. John Neumann 1.70m 5' 7" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
29 Ward, Madison 6 Branford 1.55m 5' 1" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019

Long Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Casey, Thomas SR First Baptist (Naples) 6.63m 21' 9" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
2 Sheppard III, Christopher JR Carrollwood 6.45m 21' 2" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
3 Mathieu, Justin JR St. John Neumann 6.37m 20' 10.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
4 Holloway II, Michael SR Oak Hall 6.33m 20' 9.25" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
5 Wallace, Carson SO Southwest Florida Christian 6.28m 20' 7.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
6 Mott, Martel SO Admiral Farragut 6.15m 20' 2.25" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
7 Woolfolk, Todney JR Wildwood 6.10m 20' 0.25" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
8 Stevens, Dakota SR Branford 6.01m 19' 8.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
9 Mayes, Lemeko JR Cardinal Mooney 6.00m 19' 8.25" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
10 Barrett, Konner 8 Canterbury (FM) 5.99m 19' 8" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
11 Vandernoord, Matthew JR Bradenton Christian 5.95m 19' 6.25" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
12 Martin, Kai SO Calvary Christian (Clr) 5.94m 19' 6" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
12 Paulec, Isaiah SR Southwest Florida Christian 5.94m 19' 6" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
14 Gillyard, Monterrise FR Lafayette 5.93m 19' 5.5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
15 Bostic, Mahki FR Bronson 5.88m 19' 3.5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
16 Royal, Bryson SR Canterbury (FM) 5.87m 19' 3.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
17 Jarrels , Jarrett JR Chiefland 5.86m 19' 2.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
18 Dramis, George SO Cardinal Mooney 5.82m 19' 1.25" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
19 Curran, Zachary SR Calvary Christian (Clr) 5.81m 19' 0.75" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
20 Edwards, Garris SR Lafayette 5.80m 19' 0.5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
21 Langston, Cole SR Bronson 5.78m 18' 11.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
22 Amoroso, Jaime JR St. John Neumann 5.77m 18' 11.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
23 Malcolm, Omarhiyon JR Shorecrest Prep 5.75m 18' 10.5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
24 Thomas, Atrelle JR Moore Haven 5.70m 18' 8.5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
25 Schaffer, Dylan SR Cambridge Christian 5.67m 18' 7.25" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
26 Brown, Colton JR Moore Haven 5.59m 18' 4.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
27 Burkhardt, Maximilien JR Admiral Farragut 5.55m 18' 2.5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
28 Leibold, Colton JR Branford 5.53m 18' 1.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
29 Li, Chris JR Admiral Farragut 5.51m 18' 1" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
30 Hyppolite, Amonde SO St. Stephens Episcopal 5.50m 18' 0.5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
31 Cooper, III, Ernest FR Wildwood 5.49m 18' 0.25" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
31 Snowden, Jr, Terrell SO Wildwood 5.49m 18' 0.25" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
33 Alicea, Rafael SO Bronson 5.47m 17' 11.5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
33 Martinez, Gavin SO Cambridge Christian 5.47m 17' 11.5" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
35 Parker, Corey FR Cambridge Christian 5.45m 17' 10.75" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
36 Webb, Bryce SO Tampa Bay Christian 5.44m 17' 10.25" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
37 Berry, James SO Calvary Christian (Clr) 5.43m 17' 9.75" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
38 Parker, Camden JR Keswick Christian 5.42m 17' 9.5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
39 Colebrooks, Jeremiah 8 Wildwood 5.41m 17' 9" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
39 Trantham, Tyler SR Bell 5.41m 17' 9" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
41 Duarte, Lucas JR St. Francis 5.33m 17' 6" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
42 Gonzalez, Julian JR Seacrest Country Day 5.32m 17' 5.5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
43 Fletcher, Ethan SR First Baptist (Naples) 5.30m 17' 4.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
43 Martinez, Joseph SO Bonita Springs 5.30m 17' 4.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
45 Edie, Austin SR First Baptist (Naples) 5.29m 17' 4.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
46 Dunning, Jaeden SO Tampa Bay Christian 5.28m 17' 4" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
47 Desrochers, Cameron FR Bradenton Christian 5.23m 17' 2" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
47 Spaide, Dakota SO Seacrest Country Day 5.23m 17' 2" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
49 Chen, Billy SO Community School (Naples) 5.22m 17' 1.5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
49 Smith, Silas SO Bradenton Christian 5.22m 17' 1.5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
51 Chisolm, Jamari FR Trenton 5.18m 17' 0" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
52 Turner, Avion JR Admiral Farragut 5.17m 16' 11.5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
53 Kenney, Nick JR Cardinal Mooney 5.15m 16' 10.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
54 Moore, Mitchell SR Bell 5.04m 16' 6.5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
55 Moore, Tytan 8 Canterbury (SP) 5.02m 16' 5.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
56 Lee, AJ JR Chiefland 5.00m 16' 5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
57 Pickard, Henry FR Shorecrest Prep 4.99m 16' 4.5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
58 So, Joel FR Indian Rocks Christian 4.95m 16' 3" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
59 Kopunovic, Srdjan JR Seacrest Country Day 4.90m 16' 1" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
60 Long, Luke SR Canterbury (FM) 4.85m 15' 11" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
61 Jiang, Kevin SO Community School (Naples) 4.80m 15' 9" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
62 Gonzalez, Colby SO First Baptist (Naples) 4.77m 15' 7.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
63 Desrochers, Ashton FR Bradenton Christian 4.76m 15' 7.5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
64 Dussault, Alexis JR Tampa Prep 4.75m 15' 7" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
65 Brown, Luke SR Seven Rivers Christian 4.71m 15' 5.5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
66 Singer, Liam FR St. John Neumann 4.68m 15' 4.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
67 Cribbett, Joshua FR Evangelical Christian 4.66m 15' 3.5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
68 Eden, Alex FR Seven Rivers Christian 4.59m 15' 0.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
68 Voltaire, Davidson 7 Evangelical Christian 4.59m 15' 0.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
70 Cordero, Carmelo FR Seven Rivers Christian 4.52m 14' 10" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
71 Sparklin, Reid JR Keswick Christian 4.51m 14' 9.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
72 Siemiet, Logan 8 Carrollwood 4.50m 14' 9.25" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
73 Yeater, Aaron 7 Keswick Christian 4.45m 14' 7.25" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
74 Santiago, Ethan 6 Tampa Bay Christian 4.44m 14' 7" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
75 Aguilera, Mario FR Seven Rivers Christian 4.42m 14' 6" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
76 Chan, Vincent 8 Community School (Naples) 4.39m 14' 5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
77 Simmons, Taylor FR Oak Hall 4.38m 14' 4.5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
78 Garza, Jaime FR Bonita Springs 4.35m 14' 3.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
79 Harris, Daniel SO Cambridge Christian 4.32m 14' 2.25" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
80 Bernstein, Luke FR Shorecrest Prep 4.23m 13' 10.5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
81 Vandersluis, Alan JR Seacrest Country Day 4.20m 13' 9.5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
82 Marangoni, Hunter 6 Bell 4.19m 13' 9" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
83 Stephenson, Travis FR Cornerstone 4.09m 13' 5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
84 Teel, Shepherd SR Keswick Christian 4.01m 13' 2" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
85 Blume, Dawson 8 Village School 3.83m 12' 6.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019

Long Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Showers, Jordyn JR Calvary Christian (Clr) 5.45m 17' 10.75" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
2 Martin-Gonzales, Leah FR St. John Neumann 5.36m 17' 7" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
3 Dacres, Renice SR Shorecrest Prep 5.14m 16' 10.5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
4 Dean, Grace FR First Baptist (Naples) 5.11m 16' 9.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
5 Caya, Jolie JR Admiral Farragut 5.04m 16' 6.5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
6 Casey, Hannah FR First Baptist (Naples) 5.01m 16' 5.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
7 Kane, Grace SR St. John Neumann 5.00m 16' 5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
8 Melancon, Malaya JR First Baptist (Naples) 4.99m 16' 4.5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
9 Leuthold, Abigail SR Keswick Christian 4.96m 16' 3.25" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
10 Lewis, Jasmine SR Lafayette 4.91m 16' 1.5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
11 Thomas, Yelena SR Bronson 4.88m 16' 0.25" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
12 Fulvi, Nyla 8 Keswick Christian 4.80m 15' 9" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
13 Valentine, Claire 8 Evangelical Christian 4.79m 15' 8.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
14 Waters, Tionna JR Carrollwood 4.75m 15' 7" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
15 Lathrop, Grace 8 Northside Christian 4.73m 15' 6.25" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
16 Dunkley, Arifaith 8 Moore Haven 4.70m 15' 5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
17 Yurchenko, Daria SO Academy Lakes 4.69m 15' 4.75" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
18 Bradford, Morgan JR Canterbury (FM) 4.68m 15' 4.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
19 McHenry, Standrea SR Trenton 4.65m 15' 3.25" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
20 Long, Lauren SR Southwest Florida Christian 4.62m 15' 2" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
21 Patten, Taylor SO Seffner Christian 4.61m 15' 1.5" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
22 Blacketer, Danae 7 Oak Hall 4.60m 15' 1.25" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
23 Gilbert, Sara SO Cardinal Mooney 4.57m 15' 0" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
24 Reese, Lauren SR Calvary Christian (Clr) 4.52m 14' 10" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
25 Vanover, Tamia JR P. K. Yonge 4.50m 14' 9.25" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
26 Dumm, Rebecca 7 Indian Rocks Christian 4.45m 14' 7.25" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
26 Osborne, Brighton JR Bradenton Christian 4.45m 14' 7.25" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
28 Cobb, Jean SO Seven Rivers Christian 4.42m 14' 6" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
28 Enns, Addison SO Cambridge Christian 4.42m 14' 6" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
30 Shannon, Sydney JR Northside Christian 4.39m 14' 5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
30 Thomsen, Isabella JR Cardinal Mooney 4.39m 14' 5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
32 Dizon, Aryana SO Carrollwood 4.35m 14' 3.25" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
33 Aceto, Hannah SO Bonita Springs 4.33m 14' 2.5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
34 Parker, Maliyah JR Cornerstone 4.29m 14' 1" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
35 Chamberlin, Sadie SO Carrollwood 4.27m 14' 0.25" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
36 King, Deziah JR Bronson 4.26m 13' 11.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
37 Dellutri, Alyssa SR Canterbury (FM) 4.24m 13' 11" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
37 Munn, Charlotte FR Southwest Florida Christian 4.24m 13' 11" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
39 McCutcheon, Jerleah JR Southwest Florida Christian 4.22m 13' 10.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
40 Fish, Campbell 6 Indian Rocks Christian 4.21m 13' 9.75" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
41 Gaffney, Julia 8 Seven Rivers Christian 4.19m 13' 9" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
41 Ling, Akeelah 6 Moore Haven 4.19m 13' 9" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
43 Mendez, Taylor 8 Northside Christian 4.18m 13' 8.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
44 Stuben, Brooklyn 8 Village School 4.15m 13' 7.5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
45 Fleishaker, Michelle JR Canterbury (FM) 4.14m 13' 7" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
46 Armstrong, Anastasia SO Trenton 4.12m 13' 6.25" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
47 Folkens, Kate JR St. Stephens Episcopal 4.11m 13' 6" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
47 North, Sahara 7 Indian Rocks Christian 4.11m 13' 6" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
49 Sheppard, Camryn FR Carrollwood 4.10m 13' 5.5" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
50 Bergstrom, Natalie SO St. John Neumann 4.09m 13' 5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
51 Turner, Kelsie JR Trenton 4.08m 13' 4.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
52 Stevens, Toni 7 Bell 4.03m 13' 2.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
53 Walbert, Jennifer FR St. John Neumann 4.02m 13' 2.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
54 Christo, Aleah SO St. Francis 3.99m 13' 1.25" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
54 Haskins, Mollie 8 First Baptist (Naples) 3.99m 13' 1.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
54 Kacprowski , Isabel SO St. Petersburg Catholic 3.99m 13' 1.25" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
57 Corbin, Ja'Kyra 6 Wildwood 3.98m 13' 0.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
58 Walker, Annaleigh 7 Village School 3.97m 13' 0.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
59 Vu, Kim JR Seacrest Country Day 3.96m 13' 0" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
60 Berendes, Jilliann SO Cardinal Mooney 3.90m 12' 9.5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
60 Melendez Torres, Heidy SO Seacrest Country Day 3.90m 12' 9.5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
62 Calhoun, Catherine JR Bradenton Christian 3.87m 12' 8.5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
62 Mesimer, Anna JR Shorecrest Prep 3.87m 12' 8.5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
64 Smith, Josie FR Bradenton Christian 3.81m 12' 6" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
65 Horne, Claire 7 Chiefland 3.76m 12' 4" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
66 Downing, McKinnley 7 Bell 3.73m 12' 3" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
66 Withey, Faith JR Northside Christian 3.73m 12' 3" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
68 Kennedy, Anika JR St. Stephens Episcopal 3.70m 12' 1.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
69 Fernandez, Taylin SO Bonita Springs 3.66m 12' 0.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
70 Ziegler, Ella 6 St. Stephens Episcopal 3.63m 11' 11" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
71 Thomas, Adore 6 Moore Haven 3.61m 11' 10.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
72 Lee, Roxanna 8 Village School 3.58m 11' 9" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
73 Johnson, Lauren SR Cardinal Mooney 3.54m 11' 7.5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
74 Boll, Amy 8 Seacrest Country Day 3.53m 11' 7" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
75 Yingling, Lorey FR Bell 3.47m 11' 4.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
76 Alvarez, Leilani 8 Bronson 3.46m 11' 4.25" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
77 Acevedo-Bernal, Laura SO St. Petersburg Catholic 3.45m 11' 4" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
78 Swinson, Maka SO Lafayette 3.40m 11' 2" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
79 St. Amand, Gabby FR Village School 3.37m 11' 0.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
80 Martin , Cyleena SO Lakeside Christian 3.33m 10' 11.25" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
81 Kullman, Megan SR Keswick Christian 3.27m 10' 8.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
82 McKenzie, Nykeyah 8 Moore Haven 2.67m 8' 9.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019

Triple Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Sheppard III, Christopher JR Carrollwood 13.22m 43' 4.5" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
2 Stevens, Dakota SR Branford 13.04m 42' 9.5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
3 Gore, William JR Cedar Key 12.40m 40' 8.25" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
4 Curran, Zachary SR Calvary Christian (Clr) 12.18m 39' 11.5" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
4 Karlen, John SR Calvary Christian (Clr) 12.18m 39' 11.5" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
6 Thomas, Atrelle JR Moore Haven 12.14m 39' 10" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
7 Mayes, Lemeko JR Cardinal Mooney 12.07m 39' 7.25" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
8 Shepherd, Deshamar SR Chiefland 11.99m 39' 4" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
9 Townsend, Samuel SO Seacrest Country Day 11.98m 39' 3.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
9 Walrod, Ryan JR Southwest Florida Christian 11.98m 39' 3.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
11 Vandernoord, Matthew JR Bradenton Christian 11.97m 39' 3.25" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
12 Montero, Louis FR Bronson 11.83m 38' 9.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
13 Royal, Bryson SR Canterbury (FM) 11.77m 38' 7.5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
14 Bostic, Mahki FR Bronson 11.74m 38' 6.25" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
15 Spaide, Dakota SO Seacrest Country Day 11.60m 38' 0.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
16 Leibold, Colton JR Branford 11.55m 37' 10.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
17 So, Joel FR Indian Rocks Christian 11.52m 37' 9.5" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
18 Alfrey, Zyan SR Seacrest Country Day 11.50m 37' 8.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
19 Burkhardt, Maximilien JR Admiral Farragut 11.43m 37' 6" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
20 Alicea, Rafael SO Bronson 11.27m 36' 11.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
21 Beach, Garrison FR Lafayette 11.26m 36' 11.5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
22 Loveland, Zachary JR Canterbury (FM) 11.22m 36' 9.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
23 Davis, Paul 8 Chiefland 11.19m 36' 8.5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
24 Rutledge, Jalen JR Chiefland 11.18m 36' 8.25" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
25 Green, Isaac SR Cardinal Mooney 11.16m 36' 7.5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
26 Freeman, Jahziel FR Bronson 11.15m 36' 7" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
27 Li, Chris JR Admiral Farragut 11.09m 36' 4.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
28 Chernin, Devin SO Carrollwood 11.06m 36' 3.5" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
29 Parker, Camden JR Keswick Christian 11.04m 36' 2.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
30 Edie, Austin SR First Baptist (Naples) 11.03m 36' 2.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
31 Ellec, Jonathan JR Indian Rocks Christian 11.01m 36' 1.5" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
32 Amoroso, Jaime JR St. John Neumann 10.81m 35' 5.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
33 Hopkins, Max SO Admiral Farragut 10.69m 35' 1" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
34 Brown, Colton JR Moore Haven 10.59m 34' 9" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
34 Nourse, Kevin SO St. John Neumann 10.59m 34' 9" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
36 Cooper, III, Ernest FR Wildwood 10.57m 34' 8.25" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
37 Gordon, Kevarious JR Wildwood 10.53m 34' 6.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
38 Gonzalez, Colby SO First Baptist (Naples) 10.41m 34' 2" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
39 Dramis, George SO Cardinal Mooney 10.40m 34' 1.5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
40 Long, Luke SR Canterbury (FM) 10.35m 33' 11.5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
41 Kenney, Nick JR Cardinal Mooney 10.28m 33' 8.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
42 Cordero, Carmelo FR Seven Rivers Christian 10.27m 33' 8.5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
43 Dearborn, Cooper SO First Baptist (Naples) 10.24m 33' 7.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
44 Robinson, Dante SO Moore Haven 10.21m 33' 6" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
45 Trefz, Braden SO First Baptist (Naples) 10.06m 33' 0.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
46 Aguilera, Mario FR Seven Rivers Christian 9.90m 32' 5.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
47 Siemiet, Logan 8 Carrollwood 9.66m 31' 8.5" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
48 Baba, Meshach JR Wildwood 9.52m 31' 3" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
49 Eden, Alex FR Seven Rivers Christian 9.48m 31' 1.25" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
50 Costantini, Nicholas SO St. John Neumann 9.18m 30' 1.5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019

Triple Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Lewis, Jasmine SR Lafayette 11.06m 36' 3.5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
2 Melancon, Malaya JR First Baptist (Naples) 10.99m 36' 0.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
3 Showers, Jordyn JR Calvary Christian (Clr) 10.96m 35' 11.5" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
4 Thomas, Yelena SR Bronson 10.49m 34' 5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
5 Dean, Grace FR First Baptist (Naples) 10.47m 34' 4.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
5 Granado, Zamaria FR Branford 10.47m 34' 4.25" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
7 Lathrop, Grace 8 Northside Christian 10.45m 34' 3.5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
7 Leuthold, Abigail SR Keswick Christian 10.45m 34' 3.5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
9 Kane, Grace SR St. John Neumann 10.41m 34' 2" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
10 Adams, Meredith SO Canterbury (SP) 10.22m 33' 6.5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
11 Dacres, Renice SR Shorecrest Prep 10.20m 33' 5.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
12 Laymon, Emily SO Southwest Florida Christian 10.15m 33' 3.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
13 Long, Lauren SR Southwest Florida Christian 10.08m 33' 1" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
14 Rodhouse, Ashleigh SR St. Stephens Episcopal 9.97m 32' 8.5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
14 Waters, Tionna JR Carrollwood 9.97m 32' 8.5" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
16 Rosenberg, Sarah SO Oak Hall 9.93m 32' 7" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
17 Pattison, Isabella SR Indian Rocks Christian 9.89m 32' 5.5" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
18 Reeves, Erin JR Canterbury (FM) 9.78m 32' 1" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
19 Glover, Jasmine SR Bronson 9.58m 31' 5.25" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
20 Shannon, Sydney JR Northside Christian 9.57m 31' 4.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
21 Casey, Hannah FR First Baptist (Naples) 9.55m 31' 4" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
22 Thomsen, Isabella JR Cardinal Mooney 9.50m 31' 2" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
23 Hutto, Keyera SO Bronson 9.49m 31' 1.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
24 Brice, Kayla JR Carrollwood 9.46m 31' 0.5" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
25 Gilbert, Sara SO Cardinal Mooney 9.42m 30' 11" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
25 Jackson, Jasmin SR Cedar Key 9.42m 30' 11" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
27 King, Ceniya SO Carrollwood 9.20m 30' 2.25" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
28 Cobb, Jean SO Seven Rivers Christian 9.18m 30' 1.5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
28 Metzger, Regan SR St. John Neumann 9.18m 30' 1.5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
30 McCutcheon, Jerleah JR Southwest Florida Christian 9.02m 29' 7.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
31 Berendes, Jilliann SO Cardinal Mooney 8.88m 29' 1.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
32 Dumm, Rebecca 7 Indian Rocks Christian 8.87m 29' 1.25" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
33 Sheppard, Camryn FR Carrollwood 8.83m 28' 11.75" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
34 Vogt, Kayleigh SO St. Stephens Episcopal 8.80m 28' 10.5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
35 Goff, Marissa JR Lafayette 8.61m 28' 3" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
36 Hodge, Banner FR Chiefland 8.37m 27' 5.5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
37 Waligora, Madison FR St. John Neumann 8.14m 26' 8.5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
38 North, Sahara 7 Indian Rocks Christian 8.13m 26' 8.25" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
39 Withey, Faith JR Northside Christian 8.03m 26' 4.25" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
40 Parker, Ashley SR Northside Christian 7.64m 25' 0.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
41 Lamkin, Jazmine SR Moore Haven 7.58m 24' 10.5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019

Shot Put (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Davis, Marterrian JR Wildwood 14.97m 49' 1.5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
2 Davis, Dylan JR St. Stephens Episcopal 14.33m 47' 0.25" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
3 Ayers, RJ SR Shorecrest Prep 14.25m 46' 9" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
4 Kopunovic, Srdjan JR Seacrest Country Day 13.34m 43' 9.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
5 Fish, Andrew SR Moore Haven 13.23m 43' 5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
6 Dibari, Michele JR Cedar Key 12.96m 42' 6.25" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
7 Thomas, Conner SR Moore Haven 12.86m 42' 2.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
8 Mathis, Lance JR Branford 12.81m 42' 0.5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
9 Gordon, Kevarious JR Wildwood 12.77m 41' 10.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
10 Goodman, Edwin SR Bronson 12.75m 41' 10" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
11 McCampbell, Robert SR Out-of-Door 12.47m 40' 11" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
12 DellaPietro, Matthew SR Cardinal Mooney 12.43m 40' 9.5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
13 Celeste, Jaden SR Calvary Christian (Clr) 12.32m 40' 5" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
14 Donalds, Damon SO Community School (Naples) 11.83m 38' 9.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
15 Felix, Jackenson SR Community School (Naples) 11.74m 38' 6.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
16 Smreka, Peyton SR Admiral Farragut 11.67m 38' 3.5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
17 Loryea, Nicholas SR Oak Hall 11.63m 38' 2" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
18 Robinson, Darron SR St. Stephens Episcopal 11.61m 38' 1.25" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
19 George, Thomas SR Oak Hall 11.52m 37' 9.5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
20 Benito, Aldemair SR Carrollwood 11.51m 37' 9.25" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
21 Rawlings, John SO Calvary Christian (Clr) 11.44m 37' 6.5" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
22 Stallo, Brett JR Indian Rocks Christian 11.41m 37' 5.25" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
23 Gonzales-Miralda, Alexander SO Bonita Springs 11.37m 37' 3.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
24 Ducharme, Del SR P. K. Yonge 11.35m 37' 3" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
25 Valencia, Lorenzo SR Admiral Farragut 11.31m 37' 1.25" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
26 Frost, Tyler SO Indian Rocks Christian 11.17m 36' 7.75" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
27 Baldwin, Ahmad SR Seffner Christian 11.10m 36' 5" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
28 Heidel, Ben FR Community School (Naples) 11.05m 36' 3" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
29 Ayoub, Nadeem JR Calvary Christian (Clr) 11.03m 36' 2.25" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
30 Gardner, Glen SR Seven Rivers Christian 11.02m 36' 2" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
31 Carlson, Owen SR Tampa Prep 11.01m 36' 1.5" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
32 Persinger, Cole SR Shorecrest Prep 10.99m 36' 0.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
33 Griffith, Jacob SO Classical Prep 10.98m 36' 0.25" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
34 Manhertz, Nicholas SR Admiral Farragut 10.89m 35' 8.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
35 Lanigan, Cooper SR Shorecrest Prep 10.88m 35' 8.5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
36 D'Allesio, John SR St. Francis 10.77m 35' 4" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
37 Leon, Maurice SO Admiral Farragut 10.73m 35' 2.5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
38 Russ, Shupell SO Tampa Bay Christian 10.60m 34' 9.5" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
39 Bauer, Treighten SR St. Stephens Episcopal 10.56m 34' 7.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
40 Johnson, Steven JR Canterbury (SP) 10.50m 34' 5.5" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
41 Dunlow, Jacob SO Classical Prep 10.49m 34' 5" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
42 Berendes, Tyler SR Cardinal Mooney 10.43m 34' 2.75" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
43 Sket, Alexander JR St. Stephens Episcopal 10.42m 34' 2.25" FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
44 Garcia, Luis SR Branford 10.40m 34' 1.5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
44 Littman, Anthony SO Bishop McLaughlin 10.40m 34' 1.5" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
46 Baisden, Zion SR Carrollwood 10.38m 34' 0.75" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
47 Josapha, Jakenson JR St. John Neumann 10.36m 34' 0" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
48 Firestine, Braden JR Chiefland 10.33m 33' 10.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
49 Jenkins, Buschard SR P. K. Yonge 10.32m 33' 10.25" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
50 Ridley, Blake SR Carrollwood 10.31m 33' 10" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
51 Santamarina, Luke SO St. John Neumann 10.30m 33' 9.5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
52 Rogers, Gavin SO Indian Rocks Christian 10.29m 33' 9.25" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
53 Santamarina, Mauricio SR St. John Neumann 10.25m 33' 7.5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
54 Tello, Erick SO First Baptist (Naples) 10.23m 33' 6.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
55 Tiburcio, Andy SO Bonita Springs 10.17m 33' 4.5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
56 Maccioli, Nick SR P. K. Yonge 10.07m 33' 0.5" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
57 Richards II, William SO Seacrest Country Day 10.00m 32' 9.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
58 Devine, Michael SR